Új privát üzeneted érkezett!

<H3>Azonosítási hiba</H3>Valamit meg kell adnia azonosítónak.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a szorítást! Szóval most alaposan megnézték a picit (Kútvölgyi) és 1,51 mm volt a tarkoredõ... Minden rendben van vele, bokszol, mozog. Szóval dr. Lázárt messzire elkerülni a Szent István kórházban!!! Meg is beszéltük asszonnyal, ha õ lesz megint, akkor be se megy ultrahangra. Nem kívánom senkinek ezt a két hetet...

Az NT értéke max 2,7-2,8 mm, e felett kontrollt igényel.

SzaboZE


Hali!

Ki hogy alakul? Nekünk most 17+1 a baba, asszony idõnként már észlel mocorgást! Kép Viszont mostanában panaszkodik lábgörcsre illetve megint hányingerre. Kép

SzaboZE

 
 

Nálunk 22+0 van, mocorgás rendszeresen, a pocak növekszik lassacskán Kép. Lábgörcs, hányinger kimaradt, fáradékonyság van.
Éljenek a pocakos párok Kép.

Hayim Apuka
 


Mi 20+3, mocorgás és rugdosódás rendszeresen, hányinger néha (pl. rázós villamoson stb.) és fáradékonyság töményen Kép Lábgörccsel még nem találkozunk, de nem reménykedem, nálunk is lesz bizonyosan Kép


18+2, lábgörcs elmúlt! Kép Kép Kép Az ultrahangon fiúcskát láttak! Kép

SzaboZE


Sziasztok! Talán emlékeztek még arra, hogy hetekkel ezelõtt elejtettem itt néhány szót. Hogy ezek a feleségem kedvenc olvasmányai, de õ maga nem ír. No, aug. 31-én megszületett Laura Anna nevû kislányunk. 4020 g, 53 cm. Fekete haja van és kék szeme. Bent voltam, és minden leendõ apának melegen ajánlom.
 
 


Tehát mivel nem vagyok grafomán, néhány mondatot kipréselek magamból.
Lehet, hogy alap a fehérvári kórház, de egyáltalán nem vészes.
Feleségem orvosa nagyon szimpatikus volt: keveset beszélt, de mindent elmondott.
Feleségemet 31-ére írták ki. 29-én mentünk szívhangra. és bennfogták. Voltak "kisebb" fájásai, meg is indult a tágulás, de aztán abbamaradt. Másfél napig nem volt semmi, aztán pénteken este telefonált 21:45-kor, hogy elfolyt a magzatvíz, és tágul.
Lényeg a lényeg, alig egy órába telt, míg megszült, onnan, hogy 8 ujjra kitágult.
Laurka lila volt és csúcsfejû, de gyönyörû!
 
 


Szia Tatacsi!

Sok boldogságot ehhez a hatalmas súlyú kislányhoz! Leljétek sok örömötöket benne, jó egészséget és sok tejcit, no meg mihamarabb átaludt éjszakákat Nektek!

Gratulálok!

Puszi:

Dia
Dia
 


Köszike!
Éljen az apás szülés és az apás vasaló! Aztán az alvás is...
 
 


Szia Tomi!

Nagyon sok boldogságot nektek!!! Kép Gratulálok!! Kép

Zita
zit
 
 


Tomi, gratulálunk és ugye nem tûnsz el a topicból? Gyerekkel felszerelt sanyarú sorsú kispapák élményeire is kiváncsiak vagyunk Kép


D:\Képek\Laurka1hetes
KépMvc-460s
 
 


Történt egy kis meg nem értés, de legközelebb stimmelni fog.
Kb. ebbe a szövegbe szerettem volna ezt a képet elhelyezni:
Sziasztok!
Íme, az emberke: Horváth Laura Anna, aki miatt "sanyarú" a sorsom. Persze, ki hallott már olyat, hogy szabi idején nem alszok össze-vissza napi 15 órát, hanem éjjel cumikat és egyéb edénykéket mosogatok, meg ami adódik.
Ha sikerül, itt egy kép az egy hetes kislányunkról.

Ja, és nagyon köszönök minden jókívánságot: Tatacsi
 
 


Tatacsi!

Gratulálok ehhez a gyönyörü kislányhozKép Igazán bájosKép Sok-sok boldogságot.
Szerencsés a párod, ha éjjel mosogatsz mindenfélétKép Büszkék lehettek magatokraKép

puszi
sasha
36

Kép
 
 


Tamás!

Gratulálunk a jövevényhez! Mindenki: ki, mikor kezd el berendezésileg felkészülni a picinek? Kép

SzaboZE


Köszönök mindent.
Kedves Kispapa!
Gyakorlatilag ma jártam körbe Fehérvárt az elmaradt cuccok beszerzése végett. Igazából, amikor kiderült három hónapja biztosra a neme, akkor kezdtünk el vásárolni.
Üdv mindenkinek: Tatacsi
 
 


Mi most 20 hetesek vagyunk, érdemes már parázni a cuccokért? Kép

SzaboZE


Helló!

Kispapa!Kép

Hát elõször is számitotok valami "ajándékra"? Megörököltök kiságyat, vagy bármit a gyerkõcnek, mert ha igen akkor érdemes azokat a dolgokat kivárni, de felkészülni azokra is (anyagilag), amig meg nem kapjátok.
Mi a gyerek nemét pontosan csak a 32. héten tudtuk meg és van olyan is, hogy hiába a technika, meg az orvos szeme, elképzelhetõ, hogy a fiúnk lány lesz mire kibújik...Kép Szóval babaruhákból a "kezdõ" darabok nálunk inkább zöld, sárga, kék és egyéb pasztellszínekbõl állnak amik mindkét nemü gyerekhez illenek. A gyerkõc úgysem a ruha szinét fogja nézni az csak a szülei mániájaKép (nálunk is)
Szóval ha láttok valamit nagyon jó áron az ne hagyjátok ott! Nem biztos hogy a baba születéséig megmarad az akció, vagy lesz mégegy. És legalább nem kell egyszerre több 10.000
forintot költeni, hanem szép apránként... Mi már a 18. héten rendelkeztünk egy kisággyal, utána volt az Auchanban body akció 2 db 450-ért... és akkor igy nem megerõltetõ a kiadás és a párod vásárlási kedve is enyhitve van, némilegKép Legalábbis, ha magamból indulok kiKép
"Parázni" a cuccokért majd úgyis a végén fogtok, amikor már sürget az idõ, de akkor már a párod nem nagyon fogja birni a sok menést, és állást. Érdemes mostanában elmenni és körbenézni, milyen árak vannak, mennyire tudjátok egyszerre beszerezni és késõbb az utolsó 1-2 hónapban már nagyobb "kirándulásokat" nem fogtok tudni tenni ez ügyben.

Remélem tudtam valamit segiteni, ha kicsit érthetetlen voltam nézzd el nekemKép
sasha
37
Ja, mi most a 36. héten voltunk a Mega Toys-ban és otthagytunk 50e forintot... pedig a nagyobb dolgok már megvoltak pl. kiságy, babakocsi, pelenkázó és a legtöbb ruhácska és mégis!!!

Kép
 
 


Üdvözlet Kispapeszok és Ifjú Apucik, nemkülönben a jelen lévõ Nõnemû olvasóim / akik épp a gömbölyödés különbözõ fázisában várják a fejleményeket, vagy épp tervezik, vagy befejezték a gömbölyödés õsi s egyben leggyönyörûbb mûvészetét, s közben olvassák a Kispapesz topikot / !

Régen voltam erre... Hallom azóta szaporodtunk néhány csimótával. Sokminden szépet, s mindenek elõtt jó egészséget kívánok a Hóember és a Tatacsi famíliának ! Kép
Adjataok az anyuciknak s a kicsiknek is a nevemben egy puszit !!!
A fõnököm olyan rendes tag, hogy extra egy havi bért fog a kolléganõmnek és nekem fizetni, mert tudja hogy mindketten komoly kiadás elõtt állunk / neki autóvásárlás, nekm vizsgáztatás, felújjítás gumicsere /. Ha ez nem lenne, akkor februárra, mire jön Kismiszi anyagiakban igencsak szûkölködnünk kellene, ha majd beszerezzük a szükséges cuccokat. Furcsa, hogy milyen picike az az emberke a pocakban, de Isten már elõre gondot visel rá, hogy ne kelljen szûkölködnie mire kibújik. Az ember naphosszat dolgozik, idegeskedik, hogy "hogy lesz?", és hogy "ez nincs meg az nincs", végül pedig a szeretet ami a többi embert is megérinti, arra indítja azokat, akikben egy csöppnyi jó szándék is van, hogy meglássák az ember szükségét, és lehetõségeikhez mérten segítségükre siessenek. Ki ajándékokkal, ki pénzzel, ki jótanácsokkal ötletekkel. És olyan jó mindezt látni, átélni, hogy bár nem is ismerik, még mi a szülei is csak alig kommunikálhatunk vele, de mások máris gondolnak rá, máris szeretik. Remélem ti is ezt tapasztaljátok. Jó persze vannak olyan emberek, akiknek semmi sem szent, és maximálisan hidegen hagyja õket ha terhes az ember lánya / gondolok itt arra a néhány emberkére akik cigivel füstölnek nap-mint-nap a kedvesem orra alá, valamint azokra, akik "kedvesen" lökdösik a BKV-n, esetleg a szakmájuk "krémjéhez" tartozó dokikra, s nem utolsó sorban azokra akik nem örülnek annak, hogy kisbabánk lesz (család egy része) /, de mindezek még mindíg kissebbségben vannak azokkal szemben akik velünk örülnek, segítenek, drukkolnak, és velünk együtt várják a kis jövevényt. Na és nem utolsó sorban ti, akik hasonló cipõben jártok. Teljesen ismeretlen embereket összeköt egy tény, nem is tény, egy közösen átélt csoda, és ez valahogy megváltoztat minket. Akármilyenek is voltunk azelõtt, ilyenkor valahogy megnyílunk egymás felé. Segítõ kezet, bátorítást nyújtanak egymásnak teljesen ismeretlen nõk és férfiak, akik talán egymás mellett mennek el az utcán, és nem jelentnek egymásnak többet, mint egy a több millió közül. Hirtelen személyiséget kapunk egymástól, együttérzést, szeretetet... No jó, elnézést a szentimentális kitörésért, csak örülök az életnek kicsit... Mostmár megyek is, mert meló van, de még majd jövök...
Jó gömbölyödést a kismameszoknak, a kispapeszoknak sok kitartást, és akinek már van kivel, azoknak jó babázást kívánok !

Üdv S78

18+4
S78
 


S78
mi az, hogy a család egy része nem örül a babátoknak? Hogy van képük nem örülni?

Pussz
Kangi
17+3
 
 


Helló Kispapák!
Biztosan emlékeztek még rám,én kértem hogy beszéljétek rá a páromat,hogy legyen bennt velem a szülésnél...
Beláttam,hogy Hóembernek igaza volt,ezt nem lehet eröltetni,de mint kiderült a páromnak csak egy kis "eröszakos biztatás" kellett és ment minden...
Ezt a biztatást a szülésznö adta meg neki,mikor megkérdezte bennt akar e lenni és ö mondta hogy nem ,akkor a kezébe nyomta a zöld mütõsruhát -azért bróbálja meg apuka,ha nem birja majd kimegy...-
Persze végig bennt maradt velem!:o)
Azért meg kell hogy mondjam a szülés csodálatos dolog,de Viktor
nélkül nem lett volna teljes...
Nagyon sokat segitett hogy ott volt,hogy megosztotta velem a fiunk születésének élményét,és azt hiszem hogy igy a fiával is sokkal szorosabb kapocs alakult ki, mintha csak a váróban ücsörgött volna.
Hiszen megtörtént a legcsodálatosabb dolog vele: Apa lett.

Úgyhogy vonakodó kispapák,még az utolsó pillanatban sem késõ meggondolni magatokat!

Puszi nektek!
blano
 
 


Kispapik, az Auchanban van autósülés 0-18 kg, 8990 Ft-ért, igencsak kedvezõ az árfekvése...


kamilláné:
Lemaradtam, én a 4-szeresét kiadtam autósülésért. Hiába, a kispapák sem érthetnek mindehez Kép. Néha úgy érzem magam a bababoltban, mint egy milliomos... legalábbis az elkölötött pénzmennyiséget illetõen KépKépKép

tatacsi:
gratulálok, nagyon szép kislányod van Kép

SzaboZe:
ényleg meg kell nézni mit örököltök, de azért ne álljatok ellen egy-egy bájos rugdalozónak, stb. Sok boldogságot tud okozni, hogy vásároltok valamit elõre a picinek, ami Nektek tetszik.

Hayimpapa (27+x)

Hayim Apuka
 


Sziasztok!

Köszi a választ para ügyben Kép Az autósülésekkel vigyázni kell, mert az olcsó hús sajnos mûködik. Vannak olyanok, amin a kemény mûanyagra integrált szövet a lökés enyhítõ zóna. Szegény gyereknek koppan a feje a kemény ülésen. Szóval figyeljetek oda arra, hogy megfelelõen legyen bélelve. Nekünk erre hívták fel a figyelmet.

SzaboZE


/ Hogy magamat idézzem: /

Üdvözlet Kispapeszok és Ifjú Apucik, nemkülönben a jelen lév&otilde; N&otilde;nem&ucirc; olvasóim / akik épp a gömbölyödés különböz&otilde; fázisában várják a fejleményeket, vagy épp tervezik, vagy befejezték a gömbölyödés &otilde;si s egyben leggyönyör&ucirc;bb m&ucirc;vészetét, s közben olvassák a Kispapesz topikot / !

/ Bocs de lusta vagyok, és ez olyan jól sikerült... Kép /

Szia Mindenki!

Ismét felnéztem, s látom nem túl nagy az aktivitás. Sajnos Kép De azért remélem lesz ez jobb is! Optimistán tekintek a jövõbe. Fõleg mióta az anyukáját belülrõl "ostromló" csöppség, végre akkor is aktívkodott, amikor épp ott volt a kezem a célterületen... / merthogy zsivány ám ! ha szólt a párom, hogy rugdos, rohantam, de mire esetleg érezhettem is volna valamit, abbahagyta, hiába olyan rosszcsont lesz mint az anyja és az apja együttvéve Kép /
Nossssszóval, ezen élménybeszámoló után írok is valami reflektálásokat azoknak, akik úgy érzem hozzám /is/ szóltak.

Kangi:

Igen, sajnos néhányan vannak ilyenek is... Te például minek tekintenéd azt, ha az esküvõ után nem sokkal egy "kedves" rokon ilyet szól a feleségemnek: Jajj, csak terhes ne legyél... ?
No meg a másik, aki kijelenti, hogy feltétlenül lány kell hogy legyen, mert hogy õ a fiúkat nem szereti. Azt inkább nem is mondom, hogy mennyire közeli rokonok mondták ezeket, mert akkor menten a szívedhez kapnál... Ellenben a Kisnyuszi nem adta fel !!! Olyan aranyos "mûsort" produkált az ultrahangon, hogy ugyanezek a rokonok szájtátva bámulták és hiába, akkor is láttam rajtuk, hogy meghatotta õket a dolog, s az õ zord szívükben is van még szeretet / akárcsak Darth Vaderében Kép /. Szóval amit mi felnõttek nem tudunk jóindulattal, türelemmel, kedvességgel elintézni, azt a Kisnyúl fél perc tornával, ujjszopival, ásítással, szívdobogással stb. elintézi. Tehetséges nem? Kép)) Csak én érzem kicsit Bigbradának magam, amikor kuksizom. Mi van ha szégyenlõs / mint ahogy egyenlõre a nemét is gondosan titkolja / és igazán nem is akar addig mutatkozni, amíg meg nem születik? / tudod, fontos a smink, a jó megjelenés, a bársonyos bõr... Kép) / No az meg a másik, hogy arról sem vagyok meggyõzõdve, hogy az ultrahang nem kellemetlen a számára... de ez gondolom egy másik topik témája... Mindent összevetve, ha vannak / és sajnos egész élete folyamán lesznek is / olyan emberek akik nem szeretik, azokat remélem mindig meg tudja gyõzni arról, hogy a szeretetlenségük hiába való, hiszen õt nem lehet nem szeretni... Kép Vagy csak az apai elfogultság beszél belõlem ? / Esetleg a Kossuth rádió... Kép /

kamilláné:

No errõl én is lekéstem... Kép Tanulság, járjon ide szorgalmasan az ember, mert megéri... Esetenként anyagilag is....

hayimpapa:

Te is "milliomos" vagy? Kép)) Szinte látom magunkat, hogy arcunkon ugyanazzal az arckifejezéssel állunk a bababoltban, miközben a párjaink belevetik magukat az aribbnál aribb cuccok halmába ... Kezünkben a pénztárca, melyben alig melegszik meg a sovány számláról épp az imént lefejt karcsú ezresköteg, máris tovább kell adnunk, hogy elnyelje a pénztárgép mindent elnyelõ fenekeketlen sötét szája... Merthogy a pelenka, rékli meg a sok ingyombingyom, amik a civilizált társadalomban feltétlenül szükségesek egy gyerek megszületése elõtt és után nem egy, hanem minimum 10 vagyonba kerülnek... Ezt nem értem. A társadalom "szeretné", hogy a népesség legalább állandó legyen, ha nem is növekszik. Ennek feltétele az, hogy páronként legalább két gyerek nevelõdjön / és ezt nem orbánviki találta ki / Erre pont annak vágnak alá ami a legfontosabb lenne: a gyerek ellátásának... Aki nem igazi milliomos, és gyereket szeretne az hülye ! / elnézést mindenkitõl, nem sértésnek szántam / Még jó, hogy azért akad néhány ilyen kamikáze, aki úgy dönt, hogy bár a valószínûsége, hogy nem hal éhen a gyerekkel együtt 0, de mégis belevág. Ilyenek vagyunk mi is. És csak azért fog sikerülni, mert megyünk,lessük az akciókat, hajtunk a munkahelyen, sokmindent kapunk stb.stb. csökkentjük az életszínvonalunk, a lehetséges legnagyobb mértékben meghúzzuk a nadrágszíjat és talán elég lesz a pénz... Na ez a megyar szocháló ! Az adóm 1%-ával magam szeretném támogatni, mert rászorulok, ha köteleznek rá, hogy megvegyek 20000-ért egy gyerekülést, amit 1-2 év múlva kidobhatok, vagy elajándékozhatom, mert semmit sem fog érni... És ha még csak a gyerekülés lenne... Februárban fog születni a kicsi, úgyhogy a kismamámnak teljes új téli ruházatot kell vennem XXL-es méretben, amit persze az életben többet nem fog fölvenni / esetleg ha a második is téli lesz Kép / és max a feléért tudom majd eladni 1-2 havi viselés után. És persze kapunk 3000 forint adókedvezményt, meg a fizujának X%-át megélhetésre + a gyerekre... Legközelebb, ha megkérdezi valaki, ugyan terhes-e a nejem és azt válaszolom, hogy igen akkor a következõ kérdése ez lesz: "Ilyen gazdagok vagytok?" Ezek szerint a gyerek luxuscikknek minõsül, s csak a gazdagok engedhetik meg maguknak? De sebaj! Van egy célunk, hogy azt a kis életet ami a párunk pocakjában nyugszik felneveljük, s ha Isten ad hozzá erõt, meg is tesszük. S ilyen alapon gazdagok vagyunk, mert olyan "mecénás" áll mögöttünk, aki igazán szociálisan kezel minket. Ameddig van munkám, addig csak tudok annyit keresni, hogy legyen mibõl megvenni ami kell, bár azért nem mindegy, hogy a pénzem negyede, fele, vagy egésze megy-e el egy egy kisebbb befektetésre /pld gyerekülés /. Nem akarom a gyerekemet elkényeztetni, hogy mindene meglegyen amit csak õ vagy az anyja kigondol, de mindene meglegyen, aminek értelme van, és ami kell. Ezért aztán hiába 10000 egy normális téli kantáros nadrág a feleségemnek, mégsem sajnálom rá a pénzt. No így él egy magunkfajta milliomos... És igazából lehet, hogy boldogabbak vagyunk azoknál, akiknek van, de nincs kire, kikre költeni... Kispapeszok, miénk a világ legdrágább két kincse: az Asszonyunk és a Gyermekünk !!!

No akkor abba is hagyom ezt a filozófiai, társadalompolitikai, érzelmi ömlengést, s mindenkinek kívánok szép élményekben gazdag, nyugodalmas hétvégét. A Kismameszoknak jó gömbölyödést, a Kispapeszoknak pedig jó várást!

Sziasztok !

S78

21+5
S78
 


S78:
syívembõl szóltál. Valóban a Párunk és Gyermekünk/Gyermekeink a legfontosabbak a világon Kép. A fizetésemre én nem panaszkodhatom, átlag felett ekresek, de meg kell vallanom, most alig van pénzem: lakáshitel, felúítás és persze a babadolgok (amit lehet luxusnak is hívni Kép).

Kicsit más, de még luxus Kép. Arról, hogy néhányan azt mondhatják, hogy "luxuscikkeket" veszünk, az a véleményem, hogy elkényeztetni mi sem akarjuk a csemeténket, de azért szeretnénk mindent megadni neki (és ez nem a legdrágább dolgokat jelenti, hanem azt, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben).
Éljenek a Párjaink és Gyermekeink (már akinek van, nálunk még csak az elsõ közeledik Kép).

Üdv:
Hayimpapa

Hayim Apuka
 


Jééé, nem csak én kapok ezek szerint szívdobogást, ha a párom észrevesz egy baba-mama boltot?
s78, ha még nem vettétek meg a téli kantáros nadrágot 10ezer kemény magyar forintokért, akkor ne is vegyétek meg, mert van olcsóbb Kép
Mi 6900 forintért szereztünk be 3 napja pont egy ilyen nadrágot a Somogyi Béla utcában. A Blahánál van ez az utca, a Korvin áruház oldalától indul és majdnem a korvin sarkán van a bolt. Pici bolt, fõleg kismamaruházat és némi babaholmi, de legalább jó minõségû és olcsó Kép
Tegnap este a Metróban voltunk, felderítés eredménye, 2 funkciós babakocsi lábzsákkal, fordítható fogantyúval, nagy kerekekkel 16ezer forint. De még nem vettük meg, megnézzük a Lehel út 9. alatti babakocsi-diszkontot is, állítólag az is nagyon olcsó.
Szóval, bár a baba tényleg luxusnak számít ma itthon, mindenen lehet spórolni 1-2 ezer forintot, ha az ember odafigyel Kép
Ja, az autósülés normális, nem mûanyag és vászon Kép Csak éppen akciós volt Kép
Még egy dolog, ha nem akarjátok azt érezni, hogy fejõstehénnek néznek benneteket, akkor a Brendon áruházat nagyon nagy ívben kerüljétek el. Minden kb. a duplájába kerül, mint más boltokban.
Ha még belefutok elfogadható árú dolgokba, jelzem majd itt, csak olvassátok rendszeresen a topicot és ti is szóljatok, ha láttok valami normális árú terméket.
Ja, mi már sajnos megvettük az Auchanban 8ezer forintért az esernyõkocsit, de a metróban láttuk ugyanazt 6ezerért Kép


Sziasztok Kispapák és Kismamák!

Ha már a vásárlásnál tartunk: hozzám csak akkor jutott el az info, amikor már megvolt a gyerek, hogy léteznek börzék is, ahol egy csomó cuccot megkaptok olcsón, igaz, általában használtan. De pl. amikor egy rugi a boltban 3-4000 Ft, és használja a gyerek kb. két hónapot, nem mindegy, mennyit költesz ilyesmikre is. Ráadásul ugye nem is egy kell belõle, mert a fene egye meg, de csak lebukja, kifolyik a kaki, stb. Na, szóval, míg a boltban kurva drága, addig egy börzén mondjuk a rugik általában 700-1200 között vannak. Ja, és ráadásul sokkal szebb cuccokat lehet kapni, mint a boltokban. Szokott lenni babakocsi is, meg mindenféle. Érdemes kinézni egy-egy ilyenre, havi rendszerességgel rendezik õket a mûvházak. (Lista van róluk a Hol-mi rovatban) A Kismama börzére is érdemes kinézni, ott pl. én pelusból spájzoltam be rengeteget, általában 500-1000 Ft-tal olcsóbban lehet kapni csomagját, mint a boltokban. A Libero meg még ennél is olcsóbb szokott lenni.
A Brendon tényleg rohadt drága, de a Megatoys se semmi (viszont ott a babakocsik nagyon jók).
A babakocsikkal vigyázzatok a Metróban és az efféle helyeken. Nagyon olcsók, viszont majd használtakor jöttök rá, hogy nehéz, a kerekek túl közel vannak egymáshoz, vagy alacsony a tolókar, nehezen lehet kinyitni és összezárni, stb. (Fõleg a Redmond(?) és a noname kocsikra értendõ). Mi is megszívtuk vele alaposan, úgy jártunk sétálni, hogy mindig jött velem valaki, mert a járdára nem tudtam egyedül feltolni, elõl meg kellett emelni. Állandóan belerúgtunk a kerekekbe, és nem egyszer történt olyan, hogy lépés közben sikerült lefékezni.Kép Na, mindegy, szóval mi is két hónapos gyerekkel rongyoltunk másikat venni, mert már inkább kézben vittük le.Kép
A gyerekülésekkel kapcsolatban igazat kell adnom valamelyik elõttem szólónak: itt aztán tényleg igaz az olcsó húsnak híg a leve címû frázis. A legtöbb nagyon olcsó ülés vagy ilyen habszivacsszerû anyagból készül (nem tom a rendes nevét), vagy tényleg nincsen megfelelõen bélelve. De olyan is elõfordul, hogy (pl. a Safety Baby, ami nekünk is van most) úgy van elkészítve, hogy nehogy már le tudd venni a huzatot kimosni, vagy nehogymár odébb tudd állítani az övet eggyel kisebb vagy nagyobb fokozatba. ÁÁÁÁ, rendesen összevarrták, úgyhogy elõször fel kéne fejteni az öv varrását ahhoz, hogy ki tudjuk szedni az ülésbõl, le a huzat, kimos, aztán összevarrni, de akkor meg ki tudja, mennyire tart egy esetleges ütközésnél. Szóval, megette a fene. Figyeljetek minden apró részletre, nehogy aztán ezen bosszankodjatok!
Kamilla, te meg elfelejtettél nekem emilt írni... Mesélj!!!

No, mindenkinek kellemes pocakosodást és jó hétvégét:

Dia
Dia
 


Dia, a metróban látott kocsi Redmond volt, nem vettük meg, mert a kidolgozása hagy kivánnivalókat maga után, de szvsz ez olyan dolog, amit mindenkinek magának kell látnia és eldöntenie.
Autósüléssel kapcsolatban idegesítselek egy kicsit? Kép
A miénk nem habszivacs, hanem mûanyag, megfelelõen párnázott, a szövet könnyen levehetõ, csak az öveket kell kihúzni elõtte, de ez nem nehéz, mert nincsenek bevarrva, hogy át lehessen tenni õket a gyárilag elõkészített másik lyukba. Láb között 2 fokozatban, vállnál 3 fokozatban állítható. Természetesen elsõ szempont a baba biztonsága, az ár másodlagos ilyenkor, de néha bele lehet futni jó akciókba, ilyenkor nem feltétlenül igaz a leves és hús viszonyára való tétel Kép
Milyen e-mailt kellett volna küldenem neked? Szerintem te a feleségemtõl, Kamillától vársz e-mailt, nem?


Helló!

Igazat adok Diának a babarucikkal kapcsolatban (a többiben isKép). Nem érdemes nagy áruházakban drágán venni õket. Én csakis a kis body-kat vettem újonan, de azokat is az akciókban amikor 2 db volt 400 forint pl az Auchanban. Most is volt akcióban 5 db kb 1800-ért. Nem tudom tart e még az akció. A mi babánknak van kb 4-6 új ruhája a bodykon kivül. Meg nem mondaná róluk senki, hogy használtan vettem egy turkálóban kilóra. Sajna ez a turi azóta csak nagyobb gyerekeknek tart ruhákatKép Újat viszont a textilpelusokból a fürdetõlepedõbõl, a babakocsiból, meg ágynemübõl vettünk. Babakocsit pl azért mert több gyerkõcöt szeretnénk. 27-ért vettünk Pierre Cardin 2 funkciós babakocsit a Mester utcai Brumi-Maci boltban. ( www.brumi-maci.hu ) Ha kókuszmatracot szeretnétek venni akkor az a legolcsóbb pl a MegaKika áruházban 5990.-, de csakis azt érdemes ott venni, mert minden már nagyon drága. Vannak nagyon szép új rugik és egyebek (800-2000) a Józsefvárosi (4Tigris) piacon. Utálok oda járni, de a cél érdekében...Kép
Babahordozó ügyben sajna nem tudok mit mondani mert azt még nem vettünk, autónk sincsen, úgyhogy nem olyan égetõ számunkra. Szóval tényleg lehet szépet olcsón is, és általában nem a nagy bababoltokbanKép

Ha valami még eszembe jut akkor azért irok mégKép
Puszi és kellemes babavárást!
sasha
41

Kép
 
 


S78,

ez eszméletlen!
Nekem van ilyen piszok szerencsém, hogy a mindösszes rokon normális?
Mondjuk elég önállóak vagyunk már mind a ketten (párom 33, én is már inkább 28, mint 27), régóta külön élünk a szülöktöl, de asszem évekkel ezelött is kettéharaptuk volna azt, aki ilyen tapló módon nyilatkozik (bármelyik megjegyzésre gondolok az általad felsoroltak közül) ... GRRRR ...
Mert ök csak úgy idepottyantak? Nem voltak szüleik? Hisznek a gólyamesében? Egyáltalán, mit képzelnek???
Na jó, nem is hergelem magam, meg téged se keseritelek a rossz emlékek felidézésével, lényeg, hogy veletek minden rendben van, további minden jót!

Pussz
Kangi
20+4
 
 


Kamilláné!

Nem mondtam, hogy nem lehet jó áron hozzájutni esetleg egy jobb üléshez, de azért drukkolok, hogy használat közben is totál meg legyetek vele elégedve. Sajnos, sok hiba csak akkor derül ki, amikor már üzembe helyezitek. Tudod, a puding próbája alapon. Kép Evidens, hogy babakocsit sem én fogok helyettetek venni, pusztán leírtam az ezen az alapon szerzett tapasztalataimat, lévén, mi már ugye túljutottunk az elsõ két éven, és nem állítom, hogy nekünk egyszerûbb lett volna a vásárlás. Hátha valakinek segít a dolog, hogy mire érdemes odafigyelni ahhoz, hogy a mindennapos séták ne rémes napi programmá silányuljanak.

Asszem méllel kapcsolatban kamillát is írtam, vagy nem? De.Kép Akkor jól emlékeztem.

Sasha, kell egy-két gyerekturi cím?

A börzék idõpontjait meg itt találjátok: [url=http://www.babanet.hu/hol-mi/borze.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/hol-mi/borze.php[/url]

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Hello Mindenki! / most elhagyom a részletezést idõhiány miatt... Igazából lusta vagyok... Kép /

hayimpapa:

Én sem panaszkodásképp, inkább kritikaként mondtam el mindezt. Bár a fizetésem nem egy átlag feletti, de mondjuk ahhoz képest, hogy édesapám 4 szakmával a zsebében 46 évesen 45 eFt-ért gürizik még szombaton is, ahhoz képest dúsgazdag vagyok... Pláne, ha azt nézzük, hogy viszonylag friss hús vagyok a munkaerõpiacon / kemény 1 év munkaviszonnyal /. Csak nekünk is ott vannak azok a bizonyos kiadások, amik a megkapás pillanatától számított 3-4 napon belül már felezik is a fizetésem. A kedvesem pedig eleve a felét keresi annak amit én. És ha még ebbõl is lefarigcsálódik néhány %, + a gyerekkel járó kiadások, akkor eléggé necces lesz a dolog... Ha a kedvesem fizuja teljes egészében megmaradna, akkor már azt mondanám, hogy nem aggódom annyira. Vagy az enyémet emelnék annyival, hogy pótolja a veszteséget. Tegnap a Spektrumon néztünk egy filmet. Egy skandináv / talán Dán? / pár, és egy olasz pár találkozott, és beszélgettek az országukban honos szociális helyzetrõl. Az olaszoknál sokkal roszabb a helyzet mint itt, a skandinávoknál viszont a politikusok már felfogták azt, hogy a népesség csökkenést meg kell állítani, és ezügyben minden lehetõséget megadnak a fiataloknak, hogy a család minnél jobban támogatva legyen gyereknevelés szempontjából. No ezt hiányolom én itt. Inkább a sok bevándorlót fogadjuk be és tömjük tele segélyekkel, lehetõségekkel, mint az itt élõket segítenénk abban, hogy jobban éljenek, ezáltal jobban inspirálva legyenek a családtervezésre. No ez az ami miatt sír a szám...

kamilláné:

Köszi a tippet, de már megvettük a gatyit. Nagyon csinos benne a kedvesem ! Kép Egyébként gondolkodtam ezen az egész " csak utána kell járni " dolgon. Az az igazság, hogyha hozzá adod a dolgokhoz az utánnajárás költségeit / benzinpénz, parkolójegy, stb. / akkor nem is biztos, hogy minden esetben megéri a több napos feltáró jellegû túra a bababoltokba. Úgy tûnik, hogy 1-2 ezerrel olcsóbban úszod meg, ha utánajársz a dolgoknak, de ez csak nagy tételben igaz. Ha átszambázol a városon egy naciért, az bukta, de ha van kapásból 50-60 eFt-d elkölteni, akkor már esetleg megéri elmenni a "perifériákra" bevásárolni. Vagy esetleg ha amúgy is oda mennél. De ebben az esetben úgy tûnik amit az áron nyertem volna, azt buktam volna a járulékos költségeken. Na és még ott a fõ szempont: tetszik-e a kismamának a cucc... mert ha nem akkor pláne bukta a dolog... A kismama börze egy igen jó találmány. Valószínûleg ha valami meg nem akadályoz benne el fogunk nézni...

kangi:

Ne hergeld magad! az megárt a vonalaidnak ! Kép
Ez az egész hajcihõ a rokonokkal bár akkor rosszul esett, nem okozott különösebb fájdalmat sem akkor sem most. Aki az egóját tartja a világ legfontosabb dolgának, attól ne várjon jót az ember. Inkább szegény kedvesemet sajnálom, mert õ igazán nem tehet arról, hogy ilyen emberek közé született. No meg a csalódás, hogy nõ növöget az ember, a rokonait valamilyen szinten példaképként kezeli, és jónak látja õket, s aztán felnõve szembesül a ténnyel, hogy érdemteleneket babérozott éveken át. Iszonyatos érzés egyedül / erkölcsi támogatás, példakép / nélkül maradni... Viszont az, hogy mindketten hívõ keresztények vagyunk, és van egy közös tökéletes példaképünk nagyban segített túltenni magunkat mindezen sérelmeken. És kicsit fájó szívvel, de ki tudtuk mondani azt, amit a Matrix-ban Smith ügynök nagy bölcsen megjegyzett: " Only human... !"
No meg a másik: " A vértestvéreit nem válogathatja meg az ember, de az igaz testvért maga választja. " Ez érvényes a családra is vastagon. Ezért tartom fontosnak, hogy mindenki elõtt a feleségemmel legyen meg minden körülmények között a belsõséges viszony. Sok család elköveti azt a hibát, hogy a gyrek lesz a nap, ami körül a család többi tagja forog, pedig ez a szülõk közti összhangot erõsen megtépázhatja, valamint a gyereke is egocentrikussá teheti / mert ugye õ is érzi ám, hogy õ a király otthon, és ki is használja /. felnõttként ugyanaz a gyerek a társadalomtól is elvárja ezt valamilyen szinten, és a szükségletei kielégítésének él. No és a késõbbi partnerétõl/itõl is ezt várja. És mivel ez nincs meg boldogtalan. A házasság gondolatától is a hideg veri ki, merthogy arra nem vágyik egy porcikája sem, hogy a szülõi modellt látva "öként bedugja a fejét az igába". Ha végül mégis megházasodik és gyerekt vállal áteshet a ló túlsó oldalára: a karrierje fontosabb lesz a gyerenél, szegény pedig szeretet nélkül nõ fel. Ez persze azt eredményezi, hogy a gyerk drogos, bandázós stb.stb.lesz. Vagy épp a szeretethiány miatt lesz egoista. Mindenkitõl várja a szeretetet, persze jól belegázolnak vagy kétszer, és akkor olyanok lesznek mint a kedvesem rokonai: érzlmi vámpírok. Amíg valaki azt csinálja amit õk gondolnak addig szeretik, amikor már nem, akkor kiesik a kosárból. Nem tanulja meg hogy kell a szeretben toleránsnak maradni. Ez egyfajta védekezõ mechanizmus. Ha valaki nem úgy van velem, ahogy én azt szeretném, félek, hogy bántani fog, és ezért inkább eltávolodom... No és persze mivel senkiben nem bízik eléggé, senkivel nem tud olyan közeli kapcsolatot kiépíteni, hogy elég legyen neki egy ember szeretete. Hiába az odaadó házastárs, szép gyerek, nem elégíti ki... Máshol is keresi a szeretet különbözõ formáit / haverok, szeretõk stb. / Így persze õ is elszúrja az életét, és a családjáét is.
Ezért szerintem a legfontosabb a gyereknevelésben, hogy jó családmodellt lásson: anya és apa nagyon szeretik egymást / ez boldogsággal tölti el õt is /, na és persze õt is szeretik, mint szerelmük gyümölcsét. Ez kívánatossá, jó dologgá teszi számára a család fogalmát, és ha felnõ, majd õ is szeretne családot, mert az a légkör a természetes, az optimális számára. Lemodellezve a szülei kapcsolatát újabb egészséges lelkületû generációt nevelhet. No nem azt mondom, hogy a gyereket nem kell szeretni / akinek eddig ezt vázoltam, azok mind azt hitték, hogy akkor én most szegény gyereket kisemmizem a szeretetbõl a partnerem javára /, hanem csak azt akadályozom meg, hogy õ legyen a családot összetartó erõ, a központ, ami körül az élet forog. A gyereknevelés nem az élet célja. A boldogság elérése a cél. Ennek velejárója / s talán az egyik legfontosabb, de nem a legfontosabb / a gyereknevelés. De 18-20 évesen a gyerek kirepül, és mit kezd akkor egy egymástól egy ilyen, egy életen át csak a gyerekre koncentráló, legtöbbször elhidegült, egymás számára semleges pár? Ha eddig nem jutottak el odáig, hogy megcsalják egymást, elváljanak, akkor talán már "lehúzzák" azt a pár évet együtt. De semmiképpen nem egy olyan békés, szeretetpotenciával teli hátteret adnak a fiataloknak, mintha az elõbb felvázolt, általam helyesnek tartott modell szerint élnek. Míg az egyik modellben a "leválasztáskor" általában depresszióba esnek a szülõk az életcéljuk elvesztése miatt, és ezt majd csak esetleg akkor heverik ki, ha jön az unoka amolyan gyerekpótlónak, addig a másik esetben nem omlik össze semmi, hanem egy békés öreg nagymama és nagypapa marad, akik nemkevésbé várják az unokákat szeretetük aurájába. Ha esetleg más véleményen vagy szívesen meghallgatom.


Elnézést az újabb filozófiai okfejtésért. Úgy látszik ha néha írás céljából billentyût ragadok, mindig kikívánkozik belõlem a " gondolataim netovábbja ". Nem tudom mennyire vagyok offtopik, de ha úgy érzitek, hogy túl sok belõlem, akkor megpróbálom visszafogni magam. / Gondolhatjátok szegény feleségem miket hallgathat végig, mikor egy-egy témában véleményt alkotok.. Kép Nem vagyok egy kimondottan spártai típusú férfi... Kép Mondjuk az a jó, hogy a párom is nagyon szeret beszélgetni errõl-arról, így jól elvagyunk. / Szóval nem akarok senkit fárasztani. csak rám kell szólni, ha túcsordulás mutatkoznék valaki tárkapacitásában felesleges információkból amik általam lettek topikra vetve... / no ezt is jól magaszondtam ! /

Akkor most lapzárta.

Üdv mindenkinek! Kellemes gömbölyödést, babázást mindenkinek !

S78

22+5
S78
 


S78 Kép
a jegyesoktatáson is volt erröl szó, és nagyon egyet is értünk vele. Sok olyan kapcsolatot láttunk és látunk, ami a gyerekek kiröppenésével kiüresedik. Egy kedves barátom tudatosan készül erre az idöszakra, a gyerekek már 20 fölött járnak, elöbb-utóbb ott maradnak egymásnak, s akkor hogyan tovább?
Egyetértek veletek, a párom a legfontosabb, ö lesz velem egész életemben minden nap, az utolsókig.
Mi nem gyakoroljuk a vallást, de a keresztény "eszmények" nem is vallásfüggök, hanem alap emberi dolgokat fogalmaznak meg.

Üdv minden kispapinak és a kismamiknak is!
Kangi
21
 
 


S78!

Mindig elkepeszt, ha vkinek azon tul, hogy ilyen jol osszeallt vmi a fejeben egy ilyen meglehetosen nehez temarol, de szavakba is tudja onteni... Kép melyen egyetertek veled, bar keptelen lettem volna ilyen szepen osszefuggeseiben megfogalmazni mindezt Kép

kamilla (27+1)
kamilla
 


S78, egyetértek veled a járulékos költségek tekintetében, de minden csak szervezés kérdése. Nekünk a naci pl. helyben volt, 3 saroknyira lakunk az említett bolttól, az Auchan a megszokott Tesco-látogatás helyett lett beiktatva stb.
Holnap megyünk a Lehel úti babakocsi-diszkontba, az sincs messze tõlünk (meg össze is kötjük egy ebéddel a szülõknél, így már pláne kis kerülõ), szóval ésszerû szervezés kérdése a dolog (meg jól megválasztott, központi lakóhelyé Kép.


Kamilláné: Akkor várjuk a tapasztalatokat Kép)


Hmmm, szóval szombaton a Lehel úti babakocsi-diszkontban jártunk Kép
Ma megyek a babakocsiért Kép
Érdemes elmenni oda, nagy választék, normális, kedves, hozzáértõ eladó és barátságos árak várnak Kép
A Lehel út legelején van, szemben a templommal.


Budaörsi Tesco - 2db Kismama alsó 499Ft, jófajta 100% gyapjú. Még csak nem is akció.

SzaboZE


Ezt nem kellett volna ide beírnod Kép Már meg is kaptam az ukázt, hogy legyek szíves valamikor arra járni és beszerezni belõle Kép


Kismama alsó, gyapjuból???,Hát az nem lehet valami kényelmes.....
valószinüleg ezért ilyen olcsó...
üdv a kispapáknak,
Hayimpapa, nagyon "életteli" a neved,
anna
Névtelen
 


biztos pamutra gondolt SzaboZe, csak hat ferfi es gyapjut irt Kép Kép Kép

Timi
Timi
 


Ha csak úgy nem.... de persze kedves, hogy egyáltalán észrevesz ilyesmit....az én férjem vásárlás-babaruha, és bevásárlóközpont undorban szenved, valószinüleg az asszony shopping-mániája miatt. Öt évig türte.....
Anna
Névtelen
 


PAMUT! Már a hamut is gyapjúnak mondom Kép)) Szal 100% koton. ;)
Lesz az expo területén valami kismamás-babás börze jellegû rendezvény. Kinek van tapasztalata? Belépõ asszem 700 pénzegység Kép

SzaboZE


Kedves SzaboZe,
Az általad említett jelenséget Babaruhabörzének hívják, és az alábbiakat lehet dióhéjban elmondani róla:
-idõpont: okt.27, 8órától orrvérzésig
-résztvevõk száma: 1,5 millió
-mit is árulnak arrafelé: gyakorlatilag mindent, aminek köze lehet egy gyerekhez
-árak: a belépõ valóban 700,- ft körül van, és ráadásul sorban is kell állni érte
-a helyszín megközelítése, parkolás: lehetetlen, ha hétre ott vagy, talán, de kilenc körül már meg se próbáld
-a rendezvény célja: vásároljunk leleményesen, nevetségesen olcsón, alkudjunk, tapossuk le a másik szipirtyó lábát egy száz forintos trikóért, fikázzuk le a szerencsétlen áruját, költsünk el spórolás felkiáltással egy szemtelenül nagy összeget, cipeljünk haza kb. fél tonna szemetet, aminek a fele a kukában végzi egy éven belül, majd hazudjunk a barátnõknek pld. ilyeneket, hogy:
Nézd ezt a kis édi vadiúj Benetton pulcsit, kétszázért vettem a börzén, kár, hogy nem voltál....
------- --------- -----------
Egyébiránt engem megtalálsz a 793, 794, 795 számu asztalok valamelyikén,
Szóval hajrá bababörze
anna
Névtelen
 


Úgy tûnik feleségem belerángat ebbe az össznépi tipródásba, majd mesélek Kép

SzaboZE


Kedves Szaboze,
Egyszer én is elvittem az uramat, hát. bírta is, vagy tíz egész percig. Majd megkérdezte, hogy mennyit is spórolunk azzal, hogyitt vásárolunk, mert ha ez nem milliós nagyságrend, akkor húzzunk, talán kibírják a gyerekek a telet valahogy, de ismerek olyan apukát, aki árul, mondván /mármint az asszony mondta/, hogy így sokkal jobban vásárolnak a csajok. Én örülök,ha a párom végicsinálja a napot nékülem, a hárommal, az is elég tömegjelenetnek... Jó börzézést, és gyertek el az asztalunkhoz, lesz ott minden, viszünk vagy öt zsák szuper cuccot, begyûjtöttem az összes ismerõstõl, és csak jókat viszek ki.
joéjt
oanna
Névtelen
 


Mi is kint voltunk, nem volt egyszerû Kép
Az a baj, hogy tudom, jövõre sem fogom ezt megúszni, bár lehet, hogy akkor már lehet választani a gyerekkel otthonmaradást is Kép


KamillánéKép

HihiKép Hát, szerintem inkább mennélKép Fõleg, ha ilyen kis hasfájós kis csomagotok lesz, mint nekünkKépKépKépKép

cupppp
sasha@Gabibaba

Kép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: