Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

34 hetes kismama vagyok. Kb. ket hete eloszor csak idonkent jelentkezo, mostanra szinte allandosult, ego, eros fajdalmat erzek a sternumtol jobbra a bordaiv alatt. A fajdalom kisugarzik az oldalamra es a hatamba is. Azt szeretnem tudni, hogy ez 'normalis-e' a terhesseg vege fele, es Ti hogyan tudj(t)atok enyhiteni?
Anyukam szerint edes babam ott fennt 'pihenteti' a labacskait. Meg annyit, hogy a fajdalom valoszinuleg nem hozhato kapcsolatba az epeholyagommal.

Varom okos tanacsaitokat!
Névtelen
 


Kedves NévtelenKép
Sajnos nem tudok Neked segíteni de nagyon szeretnék... Próbáltad esetleg megkérdezni a Lányoktól a "FRISS" kismamák topic-jában? Azt hiszem Õk tudnak Neked segíteni, hisz sokuk "azonos" cipõben járhat VeledKép Sok sikert és további boldog babavárást kívánok NekedKép

Puszi: Doris
 
 


Szia, szerintem kérdezdd meg az orvosodtol. Nekem a köldökömnél voltak erös, szuro fajasaim par hete, és én egyböl az orvoshoz mentem. Szerencsére semmi komoly, de mondta, hogy oda kell fiigyelni, mert lehet a placenta (méhlepény) is. Nem ijesztgetlek, de szerintem megér egy telefont, minthogy itt mindenki elmondja az ö tapasztalatat, és az idö meg telik, te meg nem leszel okosabb, maximum nyugtalanabb. Minden jot, Judit (36.hét)
Judit
 

 
 

Szia, tudtommal teljesen normális a dolog, a Lánykám is folyton ezt csinálta, meg most a fiam is. Pont olyan, mintha a májamat akarná széttaposni Kép Jobb módszert nem tudok rá, mint hogy megpróbálom lecsalogatni egy kis simogatással, rábeszéléssel a bal oldalra.
Szerintem most is olvassa, mit írok, mert már csak féloldalasan tudok ülni, annyira munkálkodik Kép
A babák már elég nagyok ahhoz így a vége felé, hogy minden parányi helyet kitöltsenek.

Ha az megnyugtat, akkor természetesen az legyen az elsõ dolgod reggel, hogy felhívd az orvosod! Azt a pár hetet meg már féllábon állva is ki kell bírjuk!

ildi
ld
 


Kedves Doris, Judit es ld,

Koszonom a tanacsokat. Az orvos 'biztonsag kedveert' beutalt egy epeholyag ultrahangra. Amugy szerinte is a babocanak mar nincs eleg helye, igy nyom mindenhol. Szoval meglatjuk...

Megegyszer koszi, es tovabbi jo babavarast Mindenkinek!
Névtelen
 


Nekem ugyanez volt és a végén kiderült, hogy egy epekõ okozza. Folyamatos görcsök stb. miatt beindulhat a szülés. Mindenképpen menj orvoshoz és vizsgáld ki!!

Üdv
Névtelen
 


Nekem is ez volt, és végül kiderült, hogy állandóan ott volt a farfekvéses babám feje. Mikor megszületett, határozottan lehetett látni a koponyáján a borda miatti benyomódást (ami kb egy hét alatt elmúlt).
 


Sziasztok!
A terheskönyvem szerint teljesen normális jelenség, ugyanis a méh annyira felnyomja a rekeszizmodat, hogy az nyomja a bordákat. Hogy miért pont csak a jobb oldalit, fogalmam nincs, de amig le nem ereszkedett a fiam én aludni is alig birtam, annyira fájt...
lola77
 


Sziasztok
Nekem a jobboldalon a vakbelem környékén fájt 5 hónapos terhesen és biztos voltam benne, hogy a baba nyomja. Azért elmentem a munkahelyi dokihoz, aki megerösített hitemben, de elküldött szakrendelésre a biztonság kedvéért. Itt is megerösítették, hogy valószínü csak a baba rendetlenkedik, de azért továbbküldtek az Uzsoki kórházba vérvétel stb. Még aznap megmütöttek vakbélgyulladással. Nem vak lárma volt.
Szerencsére mindketten jól viseltük, fiam már 1 éves.
Nem akarok senkit ijesztgetni, de vegyétek komolyan. A legjobban az orvos tudja a választ, bár amint látjátok, még Ök sem tutira.
üdv.
mindenkinek nyugodt és komplikációmentes terhességet kívánok
Kriszta
Nyanya
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: