Új privát üzeneted érkezett!

Szia Napocska!
Nekem a kellemesen meleg zuhany segitett, kellemes lazito dolog amugy is, es a csomok szinte " feloldodtak", es mar folyt is a tejecske.
Nekem akkor volt ilyen mikor hazajottunk a korhazbol, de szerencsere igy osztonosen segitettem magamon, mert mar nagyon kutya feszito erzes volt (a korhazban csak annnyit mondtak, hogy "itt az a jo, ha faj..")
Zsike
zsike (zsike)
 


Javaslom, a RENDELOBEN nezd meg a Csomo a mellben , szoptatasi temaju kerdest/valaszt.
Zsike
zsike
 


Mit gondoltok a következõ dologról??
Dödös 3 hónapos lesz, csak szopizik. Kb. 2 hete átaludja az éjszakát, így már csak napi 5x szopik. Így kb 700 ml-t szív be egy nap. Amíg 6x szopizott akkor felmentük 800-ra is. Nem fog-e emiatt csökkeni a tejtermelés hogy már csak napi 5x eszik?? Az igazság az is, hogy bár nagyobb adagokat szív be '140-200 között, de így akár 5 órát is kibír utána.
Amióta ez van hízni sem hízik olyan jól, ezen a héten pl katasztrófális 80 gr-ot hízott, pedig nem éhezik annyit szív amennyire szüksége van. Normális ez??
És még a kaki. Eddig naponta többször volt kaki, most meg pár napja csak éjszaka jön egy adag, igaz ez jó nagy- eleinte vízsugárszerûn jött. ?????
Jókedvû, nem tûnik betegnek. Megváltozhat egyik napról a másikra a kakilási szokása??
Bár nem fogyókúrázom, de igyekszem kevesebbet enni. Ronthatja-e ez a tej minõségét?? Lehet-e emiatt az, hogy bár eleget eszik mégsem hízik rendesen???


Zorkanya
Zorkanya
 

 
 

Zorkanya!

Ne izgulj egy cseppet sem...
Először is, amíg jókedvű és kiegyensúlyozott a Döme, addig annyit eszik, amennyi elég neki, bármennyit jelentsen is ez. Ha neki elég a kevesebb, biztos tudja, mi kell neki, ne avatkozz bele. Ne kezdd mellé táplálni se tápszerrel se mással, ne adj neki teát se, mert ezektől tényleg csökkeni fog a tejteremlésed. Ha éhesebb, mint máskor, tedd többször mellre, beindul majd jobban, és termel annyit, amennyire a babádnak szüksége van.
A kakiról csdak annyit, hogy az első hetekben hasmenést okoz a babáknál az anyatej, később -úgy az 5. hét körül-, amikor már hozzászokik a bele, nagyon ritkán kakilnak. Nálunk volt olyan, hogy 5 napig nem volt semmmi... A doki nénim szerint ez teljesen normális, mert az anyatej annyira jól lebomlik, hogy alig marad utána salakanyag. Azt mondta, hogy akkor lépjek csak közbe, ha látom a gyereken, hogy kezd kínlódni, felpuffadt, stb. Ilyenkor egy kis torna, masszázs, meleg hatására általában meg is oldódott a dolog, a legritkább esetben kellett a lázmérőt alkalmaznom. Még annyit tehetsz ilyenkor, hogy iszol kamillateát, az meghajtja a tejen keresztül egy kicsit. Ha puffad, igyál édesköményteát, az is átmegy a tejbe. Szóval ne aggódj, teljesen normális jelenség, amit tapasztalsz.

Napocska!

Ha tűvel szúrod fel, előtte jól égesdd ki, mert lehet, hogy pont azzal fogod elfertőzni a melled.
Általában a nők nagy részének az egyik melle amúgy is gázosabb, csomósodik, stb. De ez nem mindig torkollik mellgyulladásba. Amíg nem fáj, nem feszül, stb. lehet, hogy csak arról van szó, hogy ilyen a cicid.
Nekem akkor volt gondom, amikor visszaállt a mensesem. teljesen köteges lett mindkét mellem, hiába fejtem, masszíroztam, alig jött vmi, a védőnéni is órákig próbálkozott, semmi. Ráraktam a Borit fordítva, ami máskor tökéletesen elég volt, de most nem hatott. Aztán megkértem a páromat, hogy szívja meg ő, egy héten keresztül esténként egy fél órán át szívta teljes erőből, így ki is ürült. Nem tudtam mi miatt van, de aztán megjött és hál az égnek, azóta csak kisebb csomók vannak, de soha semmi gondom nem volt tőlük.

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Hajnalka,

Elzáródás sok dolog miatt előfordulhat, pl. túl sok hasonfekvéstől, helytelen szoptatási póz miatt, túl sok cumizgatás miatt vagy szoros ruhadarabtól ( nem feltétlenül melltartó ), sőt attól is ha egy baba egyszer csak hirtelen átalussza az éjszakát. Néha a mellbimbóra rászáradt tej is okozhat tejcsatorna elzáródást.
Nem rontasz el semmit, ilyen sokakkal előfordul. ( Jut eszembe attól is előfordulhat, hogy kiegészítő táplálékot kap a babád és nem eszik annyi tejet, mint addig. ) A legfőbb dolog, hogy ezt időben észrevedd, mint ahogy most is tetted. Igy nem alakulhat ki ennél súlyosabb helyzet,például mellfertőzés, ami egyébként gyógyszeresen kezelhető.
Három fő dologgal tudsz a tejcsatorna elzáródásán segíteni: meleg alkalmazásával ( meleg borogatás, zuhanyzás ), sok pihenéssel és az érintett mellből való sok szoptatással, ami jól kiüríti a mellet.

Bóbita
bóbita (bób
 


Kedves Zorkanya,

A tejtermelődésed mindig az igényeidhez alkalmazkodik. Úgy tűnik Döme fiadnak ez most pont elég. Teljesen jól csinálsz mindent !
Valamikor a 3 hónap körül a babáknál(minden babánál máskor tapasztalható) egy növekedési ciklus kezdődik. Ekkor majd több tejre lesz szüksége, ezt abból látod majd, hogy pár napon keresztül többet szeretne szopizni, amig a tejtermelődésed nem alkalmazkodik az új igényekhez. Ekkor ne hidd, hogy a tejed nem elég ( sokan ilyenkor rögtön azt hiszik )ne tápláld hozzá semmivel, szoptass kicsit sűrűbben, akár éjszaka is. Ha hagyod, hogy akkor egyen amikor akar, minden a legnagyobb rendben lesz.
Kaki ügyben. Ez is teljesen normális. Dia is irta, a babák egy idő után az anyatejet szinte 100%-an meg tudják emészteni, így ritkán gyülik össze salakanyag. Nálunk is csak 5 naponta volt kaka, akkor is krémes, elég sürü állagú volt. Kamillatea neked tényleg jót tesz ! De semmiképp se adj glicerines kupot és hashajtót ( vannak gyermekorvosok, akik ezt tanácsolják )! A ritka kaka akkor lenne gond, ha a babád egyáltalán nem hízna semmit.
Fogyi ügyben: Hiába eszel kevesebbet, ha az a kevesebb "jó minöségü" , elég fehérjét tartalmaz, akkor minden rendben. A tej összetétele is mindig más, a baba aktuális igényeihez alkalmazkodik.

Bóbita
bóbita (bób
 


Koszonom mindenkinek a valaszt

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Kedves Zorkanya!

Én is azt mondom, amit előttem többen, hogy ne aggodj! Ha nem lenne elég a tejci és éhes lenne, akkor nem bírná ki az 5 órákat! Bizd rá nyugodtan és ne próbáld többszöör etetni vagy mást is adni Neki amig Ő nem igényli!
Ha jókedvű, alszik akkor nem lehet baj!

Szia

Erika
Erika7
 


Sziasztok Lányok!

Olyan jó benneteket olvasni, sok jó tanácsot írtok.
Panka kedden volt 4 hetes és nekem is mondják, hogy 3 óránként etessem, különben elkapatom stb. Ez itt sem jön be mert néha 4 órát is kibír, de néha csak 1,5 órát. És én is úgy látom jónak, ha akkor etetem amikor ő akar. Abban segítsetek, hogyan tudnám gyorsabb evésre rávenni, mert 40 percig is nyammog, közben el-elalszik és utána meg sír, mintha éhes lenne, visszarakom és már nem eszik, csak nyammog. Mit csináljak vele, hisz éjszaka is jó volna 10-15 perc alatt megetetni. Segítsetek!!!!!!!!!!


Köszi: Pankamama
PankaMama
 


Szia Pankamama,
Amikor hazajöttem Emesévrl, itt volt a dokinõ, aki egyébként nagyon jó orvos, azt mondta akkor, hogy két és fél-, háromóránként etessem. Mosolyogva bólogattam erre, és továbbra is úgy szoptattam ahogy Emese akarta. Most is így van ez, Emese 20-án lesz hat hónapos, van hogy négy óra múlva lesz éhes, van hogy egy óra múlva. Az õ korában (mintha hetven éves volna, úgy hangzik ez Kép) az is nehezíti, hogy t már zavarja, ha szopáskor zalik az élet körülötte, és sajnos nem mindig tudok elvonulni, Ábel fiam (máj-ban lesz 3 éves) ott sertepertél, csakazértis kiabál, húzgálja Emese fülét stb. Szóval szegény kislány pár percig szopizik, aztán jön a nyaktekergetés, és egy óra múlva megint éhes... Plusz két foga jön egyszerre, nehéz az élet...
Azt nagyon jól csinálod, hogy akkor eteted, amikor éhesnek átod, nem pedig az óra szerint. Ha negyven percig nyammog, akkor hagyd negyven percig nyammogni. (Ha csak nincs nagyobb gyerkõcöd, akkor talán van idõd... Ha unod, akkor olvass közben. (Én bevallom, Ábellel még olvastam. Most már inkább aludnék én is, de Ábel nem hagyja...) Biztos, hogy a kicsi lányod jóllakik már, azért is alszik el (sok baba tele pocival még imád cumizni, és hát igazuk van: nem is lehet jobb, mint tele hassal anyu karján lenni, és cumizni a cicit... Kép). Legalábbis szerintem valszeg a kislányodnak nagy a szopásigénye (vagyis a cumizási igénye), ez nem baj. Feltéve ha Te is bírod a gyûrõdést.
Éjsdzakára azt tudom tanácsolni, hogy vedd magad mellé, és akkor nem kell félálomban ott kókadnod vele, amíg szopik, egyszerûen megszoptatod, és akár alhatsz is, mikor a bimbó már a szájában van. Én mindkáét gyereknél így csináltam/csinálom (Emese még mindig velem alszik), és bár mostanában az éjsztakái nagyon nyugtalanok a foga miatt, sokszor felébreszt ugyan, de éjszakáznom mégsem kell - már áélmomban is megszoptatom...
Remélem, tusdtam segíteni valamit...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Pankamama!

Már a másik topicban is leírtam röviden a véleményemet, de Zsóka írt a szopási igényről... Borinak is hatalmas szopási igénye volt akkoriban, ő is sokszor már csak cuclizott, és mivel sose kapott cumit, nem is fogadta el, nem bántam. Most nem szopja az ujját sem, csak ha fáj a fogínye, de ez nem állandó és általános, nincs cumija, nem volt cumisüveg se /most már szívószállal és pohárból iszik, mindkettővel egyre ügyesebb, pedig csak 8 hónapos/, és esténként még szokott néha cicizni. De nincs függősége a solog irányában, nem úgy, mint ahogy az a cumival kialakulhat.
Egyébként az éjszakai szoptatást én is így oldottam meg, és a hajnali szoptatástól most is köztünk alszik. Én az első két hétben én még kiültem éjjel szoptatni a hintaszékbe, de aztán annyira fáradt voltam már, hogy inkább hagytam a fenébe...Így legalább aludni tudok, tudtam... És ez is fontos a tejtermeléshez.

Puszi:

Dia

Zsóka!

Ábellel hogy ment a visszaszoktatás a kiságyba? Mennyi ideig ébredt fel éjjel?

Szia:

Dia
Dia
 


Szia Dia,
Ábelt nem is tudom, mikor raktam vissza a kiságyba... Hét-nyolc hónapos kora körül már biztos, hogy a saját ágyábanm aludt... Sokfelé leírtam már, hogy Ábel 22 hónapos koráig szopott, és egész addig nem aludta át az éjszakát. Nem tudom, hogy a kettõnek van-e köze egymáshoz, de az biztos, hogy én (is) elrontottam valamit. Éjjel, ha felébredt, csak a cicin volt hajlandó elaludni. Aztán amikor már nem bírtam tovább, cici helyett vizet kapott cumisüvegben. Eleinte volt némi (egész gyenge) tiltakozás, aztán kb. másfél hét múélva azon vettem észre magam, hogy jé, átaludtuk (mindketten! Kép) az éjszakát.
Tudod, ebbe így még sdose gondoltam bele, csak most, a kérdésed hatására, hogy lehet, hogy ezért volt ez a hosszú-hosszú, sokáig át nem alvása az ájszakáknak (jajajaj, milyen szép magyaros mondat!). Mármint hogy azért akart olyan sokáig éjjel is szopni, meg hogy csak azzal aludt vissza (mármint cicivel), mert sokáig mellettem volt?
Lassan ideje lesz Emesét is visszaraknom az áégyába. Az az igazság, hogy jön a foga, és igazából nem is sír jjel, csak rettenetesen nyugtalan, forgolódik, rágja az ujját, hánykolódik, én meg megszoptqatom, hogy megnyugtassam, meg félek, hogy Ábelt felébreszti (bár Ábelt valszeg ágyúval sem lehet felébreszteni) - Ábellel egy szobában alszom, én fent a galérián Emesével, Ábel lent a gyerekszobának kinevezett alsó részben. (A férjem rettenetesen összevissza dolgozik, rosszabb, mintha háérom mûszakban dolgozna, van hogy egyhuzamban húsz órákat, szóval külön szobában alszunk).
Hát látod, Dia, elgondolkodtattál... Mi a többiek véleménye? Lányok, szerintetek lehet, hogy ezért volt, hogy Ábel sokáig nem aludta át az éjszakákat? (Bár az ismeretségi körömben majdnem mindenkinek a gyereke másfél éves kora elõtt nem aludta át az éjszakát, pedig egyik sem fektette maga mellé olyan sokáig, mint én. Lehet, hogy nincs is összefüggés...)
üdv mindenkinek
Zsóka
zsóka (zsók
 


Kedves Zsóka és Dia!

Köszönöm a segítséget és csak megerősítettetek abban. amit az anyai ösztönömmel érzek amúgy is. Panka akkor kap enni amikor éhes, bárki bármi mást is mondjon. Érdekes amit írtok, mert mi első naptól kezdve külön szobába, kiságyba altatjuk a lányzót és éjjel alszik is, a 2 órai etetés után is egyből, a reggeli 6 órás után viszont nem akar visszaaludni. Akkor vagy magam mellé teszem, de nem szopiztatom, csak ott van, vagy felkelek és próbálom az ágyában visszaaltatni. Nappal viszont csak velem alszik a kanapén, de ekkor sem szopizik, csak simogatom a buksóját és cumit adok neki ha sír. Nem tudom ezt jól csinálom-e, sokak szerint ezzel is csak elrontjuk. De hát egy 4 hetes kisbabát el lehet már rontani? Olyan fura, hogy mindenki adja a tanácsokat, aztán meg igazodj el a sok különbözőn. Zsóka azért ebben az anyuci mellén tudok csak elaludni dologban lehet valami, ezzel próbálkozik most Kismanó is, és én ezt nem akarom neki engedni, mert később megszokja és ha nagyiéknál lesz kénytelen aludni akkor nem fog, mi meg nem tudunk akkor kimozdulni sehová. / Már most milyen számító, gonosz anya vagyok. / Bocs a hosszú levélért.

Puszi: PankaMama
PankaMama
 


Üdv
Köszönjük a válaszokat. Szerdán mérünk akkor tudok beszámolni arról hogy a negatív 80-as rekordunkat túlszárnyaljuk-e. A kakira az orvos szörnyülködött, felírt valami lactolose szirupot (állítólag hashajtó) hogy adjam addig, amíg el nem fogy (???), ettől majd lesz kaki. Ha nincs kúpozzam mert besül a kaki. Nos, kaki nincs, csak ha kúpot adok, de nem fáj a hasa, nem nyíglődik, sőt vigyorog egész nap. A kúpra sok kaki lesz, de jó folyós okkersárga színű. Előtte, közben és utána is vigyorog, szóval nem viseli meg a dolog. A kúp egyébként egy az egyben visszajött a kakival ma reggel. Az együttalvás, cicizés, és éjszakai átalvás között szerintem nincs összefüggés, Dödös is közöttünk alszik még, szeret cickózni, mégis átaludja az éjszakát.

Zorkanya
Zorkanya
 


Kedves Zsóka és Pankamama!

Borival nem az a gond, hogy csak cicin alszik el, mert elalszik ő, ha csak simizem vagy énekelek, akkor is, a gond az, hogy bárhol máshol szívesen alszik, csak a kiságyban ne kelljen. Ha csak felé emelem, felébred.
A sírni hagyással az a gond, hogy NEM ADJA FEL. Inkább összehányja magát, és akár 8 órán át is bírja szusszal. Akaraterőből kitűnő...
Nem annyira az éjszakai szopizásról akarom leszoktatni /bármennyiszer kell fel éjjel, csak hajnal 3-4 körül kap enni, a legtöbbször csak visszaaltatom/, hanem azzal, hogy a kiságyban nem akar csicsikálni....

Zorkanya!

Szerintem hagydd a fenébe a kúpot!!! Nem hiszem, hogy hosszútávon túl egészséges lenne, ha mindig segítséggel kakil. Légy türelmes és bátor, várd ki, amíg magától megjön a termék...

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Zorkanya!
Gergő is az egyik nap még napi öt kakit produkált aztán napokig semmi. A dokink azt mondta , hogy az anyatejes babáknál akár tíz kakitlan nap is normális!!! És ő sem ajánlotta a kúpot csak ritkán. Viszont mi is szedtünk valami Lakto.... szirupot ami bejött és rendbe hozta a dolgot. (Nem kellett az egész üveget megenni!) Meg még Tamarin lekvárt ajánlott.
Szia
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok,
Zorkanya,
erre is az vonatkozik, mint sok mindenre: amíg a baba jókedvû, élénk, szépen gyarapszik, addig gond nincs. Emesének néha napi három kakis pelusa is van, van, hogy csak minden másnap kakil. Viszont hízik és nõ, gyönyörûen gyarapodik. Ne izgulj!! Fõleg hogy Döpének is jókedve van, nem kínlódik, láthatóan jól érzi magát. Nyugi!! Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Beszállok én is, mint friss anyuka. Kisfiam ma 9 napos, még szokunk. De ez a szopizás dolog nálunk is úgy muködik mint Pankáéknál. Hol 4 óra, hol másfél, és sokáig elszöszmötöl rajta. Ha leveszem meg újra kéri. Így a 40 perc nálunk is kezd átlagossá válni. Ez nem is lenne baj, csak hát éjszaka elég fárasztó...

Tudom, hogy nem igazán ide tartozi, de Ti mit javasoltok, háton vagy hason fektessem. Elég sokat bukik, ezért én hason teszem le. Erre a doktornéni azt mondta, hogy csak háton, mert a hasi fektetés okozhat hirtelen csecsemohalált.
Na erre megijjedtem. De hát szopizás után tegyem hátra? Mit javasoltok?

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Szia!

A legbiztonsagosabb az oldalra fektetes. Tamaszd meg a hatat egy torulkozovel, de erre a celra lehet a babaszakuzletekben venni szivacsot is ( nem tudom, pontosan hogy hivjak). Mindenesetre, nekem is azt mondtak, hogy a hason fektetes nem biztonsagos. Amugy mi hamar attertunk az oldalfektetesbol a haton fektetesre.

Alma.
Alma
 


Szia masik Evi!

En is az oldalra fektetest ajanlom. Bar en egyik gyerekemet sem fektettem a hasara, most a harmadiknal, mar nem vagyok olyan biztos benne, hogy ez olyan rettentoen fontos. A testverem az o gyerekeit viszont mindig ugy tette le aludni.
Kulonben gratulalok a picinyedhez, jo babazast!
Evi
Evi
 


Sziasztok Lányok!

Nem olyan biztos, hogy az oldalfektetés a legbiztonságosabb, mert nekem meg az ortopédián pont azt mondták, hogy ne fektessem oldalt a csipo fejlodés miatt.

Az meg, hogy hason vagy háton gyereke válogatja, mert abba meg úgy alakult nálunk, hogy

az elso fiamnak az egyik csipoje kötött volt a másik laza ezért félévre beszijazták kengylbe. Nála kedvezo lett volna ha hason alszik, de egyáltalán nem akart csak háton. Aztán levették a szijat és egyik napról a másikra hátáról a hasára fordult majd attól kezdve csak hason volt hajlandó aludni. Az elso két hónapban nagyon bukos volt, de nem okozott problémát, hogy háton aludt soha nem nyelte vissza mindig oldalra fordította a fejét.

A második fiamat szintén háton kezdtem el altatni míg két hetes korában el nem kezdet ordítani. Hasra fordítottam akkor visszont békésen aludt nem volt semmi baj. Na o innentol kezdve így aludt. Nem mondom, hogy nem izgultam nézegettem, hogy vesz-e levegot, de hát bele kellett nyugodnom, hogy neki így a jó.

Évi ha bukós a babád próbáld meg tovább büfiztetni és nem rögtön hasra tenni, mert ettol is bukhat, hogy nyomódik a pocakja.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Évi!

Az én lányom is rengeteget bukott az első időkben, mert nagyon mohón evett... A védőnénim azt javasolta, hogy az első pár nagy slukk után büfiztessem meg, aztán megint úgy tíz perc után, aztán a végén újra... Így kevesebb lett a bukás, de még a pocifájás is.
Mi egyébként az oldalára tettük le, amikor nagyobb lett, önállóan átfordult a hátára, hason nem szeret aludni, mindig felébred rá, ha véletlenül hasra fordul...

Puszi nektek és jó babázást, kitartást, és aludj sokat:
Dia
Dia
 


ÉVI!Gratulálok, sok türelmet és szép napokat kívánok Nektek.
A KÚPOS KAKILTATÁSHOZ:
AZT TANULTAM GYERMEKSZEXUÁLPSZIHOLÓGIAI ELÖADÁSON, HOGY KERÜLNI KELL MINDEN ANÁLIS izgatást, ingert, mert ebben a korban az orális kielégülés (nem szexuális) a domináns, de könnyen kialakulhat az anális is, ha sokat piszkálják a fenekét, ezért csak akkor kell kúpot adni, ha nagyon muszály, mielöbb szájon át kell gyógyszert bevinni, hömérözni inkább a homlokon stb...
Felnöttkorban üthet vissza, ha kialakul az anális örömökre való affinitás.
Lehet, hogy ez már elavult nézet, de mi ennek tükrében neveljük a fiúkat.
Üdv.
Kinga
kinga (kinga)
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, úgy döntöttem kísérletezem. Tegnap éjszaka oldalára tettem, és nagyon jót aludt. És én is nyugodtabb voltam. Azért egyszer-kétszer megpróbálom a hátát is.

Köszi mindenkinek. Olyan jó, hogy vagytok, és segítetek!

Évi
Évi (Évi)
 


Évi!

A 40 percekkel ne aggódj, teljesen normális (szorozd meg kettõvel, és megtudod, milyen volt ikreket szoptatni egymás utános technikával...) Nõvérem ugyanezen problémázott a harmadik és egyben elsõnek hosszan anyatejes babájával (29én lesz 4 hónapos, még csak anyatejet kap és hízza a heti 20 dekákat, már 68-as rugik kezdenek szûkek lenni rá...). Vele állapítottuk meg a minap, hogy most már 15 perc alatt elintéznek egy-egy szopit. Szóval kitartás, le fog csökkenni, de most még minden szempontból így a jó!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Évi!
Az oldalrafektetés nálunk is nagyon jól mûködött, a párna neve bölcsõpárna, 1200 ft-ba kerül, lehet kapni a bababoltokban, de én a Corában vettem. Sokkal stabilabb megoldás, mint a törölközõk, puha, de nagyon jól tartja a babát.

Kinga!
Én is tanultam rengeteg pszichológiát, de azért a freudi értelmezésekkel nem teljesen értek egyet. Józan ésszel ha belegondolok, felötlik bennem, hogy vajon miféle anális örömökrõl lehet szó itt.... Kaptam már beöntést, és aranyér ellen is kellet kúpot használnom, hát minden volt, csak nem kellemes. Gondolom, a gyerekek is hasonlóakat érezhetnek közben. Ennek ellenére a kúppal való székletingerlést nem tartom jónak, mivel a késõbbiekben székelési zavart okozhat, ami általában a szobatisztaság környékén jelentkezik - a gyerek nem hajlandó kakálni, pont azért, mert emlékszik a kúppal, lázmérõvel stb. okozott kellemetlen érzésekre és ezt a kakilással asszociálja. De ez az ellenkezõje a Freud által megállapítottaknak. Andi
andi
 


Köszi Andi, nekem nem Freud-i értelmezési gondjaim vannak, egyszerüen leírtam valamit, amit ebben a témakörben igaznak gondolok, nem hiszem, hogy nélkülözne minden valóságalapot.
Dícséretes, hogy rengeteg pszichológiát tanultál.
Kinga
kinga (kinga)
 


Kinga,
nem vitatkozni akartam, én is csak egyszerûen leírtam az álláspontomat. Pont ezért kérdezem, és komolyan kíváncsi lennék rá, hogy miért gondolod (vagy gondolja a Freud, tökmindegy), hogy hogyan alakulhat ki affinitás az anális örömökre valamibõl, ami alapjában véve igencsak kellemetlen dolog. Én nem látom a kapcsolatot, de ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs. De mi a realitás alapja az egésznek? Andi
Andi
 


Sziasztok!

A mellfejésről szeretnék érdeklődni Nálatok. Megkérdeztem egy pár anyukát erről, volt, aki minden szoptatás után fejt, volt, aki egyáltalán nem. A kórházban azt mondták, hogy, szoptatás után nézzem meg, ha nagyon spriccel fejjek, ha csak csordogál nem kell. Az az igazság szeretném megúszni a mellcsomósodást, ill. inkább a durvább változatát (láz, ilyesmi) de nem tudom, hogy a mellfejéssel meg lehet-e ezt úszni.

Köszi

Geri
geri (geri)
 


Szia Geri,
Én személy szerint fejés ellenes vagyok. Szerintem felesleges, csak magad sanyargatod vele, és így igazából a kereslet-kínálat sem áll be.
Én mindkét gyerekemnél a lurkók kb. 10 napos koráig fejtem szoptatás után, akkor is éppen csak, kb. 40-50 grammot. Inkább hagytam, hadd feszüljön (ill épp csak annyit fejtem ki, hogy ne feszüljön). Így hamar beállt a kereslet kínálat, annyi tejem termelõdött, amennyi a lurkónak kellett, ha úgy látszott, hogy nem elég, akkor egy-két napig gyakabban tettem õket mellre, és hamarosan több lett a tej.
Egyik gyerekemnél sem volt soha mellgyulladásom, vagy csomó a mellemben. Nem tudom, ez mennyire alkati kérdés, hogy lehet-e esetleg rá hajlamos valaki.
A barátnõm viszont állandóan fejt, hogy legyen teje, így is alig volt. Igaz, fura volt a dolog, mert egyrészt nem akart szoptatni, másrészt az agyával tudta, hogy a szoptatás, az anyatej kell a babának, ezért szoptatta, de amint lehetett, elválaszotta (így is dicséretes, egy évig szopott a kislány). Szóval szerintem neki lelki okok miatt nem volt teje a folyamatos fejés elenére sem...

Ez az én véleményem, jöhetnek az ellenpártiak... Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Andi-elég nagyszámú "más"-föleg férfi- vizsgálata alapján derült ki, hogy nagyrészük székelési gondokkal küzdött gyerekkorában, vagy gyakran lázmérözték a popsijában és ez felnött korban
a másság formájában ütött vissza.
Ennyi a hír, amit egy gyerekszexuálpszihológiában jártas egyetemi tanár mesélt el.
A hír eredetét nem kutattam, mint ahogy sok más információét sem, amit ott hallottam, csak igyekszem a saját nevelésemben szem elött tartani, gondoltam megosztom mással is.
Ennyi.
Vitatkozni szívesen vitatkozom, de úgy érzem ezen nincs mit.
Ha van más információd ez ügyben, örömmel olvasom.
Szia.
Kinga
kinga (kinga)
 


Sziasztok!

Isten ments, hogy vitázzak Zsókával, leírom a saját esetemet, hátha segít.
Az elsõvel úgy kezdtem, hogy az van a friss irodalomban (93-ban jártunk), hogy kereslet-kínálat. Erre 4. nap nem hozták ki a babát, mert sárgult és lámpa alá rakták. Nekem meg akkor indult igazán a tejem, muszáj volt fejni. Nem is volt addig fejõgépem, akkor kaptam bent valakitõl kölcsön, nagyon klasszul bevált. (Medela, elektromos) Utána eléggé leszoktam a dologról, mert a lurkó hakapeszi típus volt, mindent kiszopott (legfeljebb kibukta utána, de ott nem hagyott semmit) Ezzel együtt volt egy mellgyulladásom (kb. 5-6 hét körül), na akkor megpróbáltam fejni, de sokszor akkor sem ment, ha tudtam, hogy van benne. Aztán a doktornõ keveselte a dolgot (akkor még gyõzködni kellett õt, hogy nem kell 6 hetesen a gyümölcs, és jó sokat kínlódtunk a doktornõvel, aki egyébként 95-re átváltott a másik módira), megpróbáltam fejegetni, nem sok jött. Aztán mivel jártam egyetemre, és olyankor ott kellett hagyjam a legényt, olyankor reggel az egyiket lefejtem teljesen, ekkor jól jött, hgoy van fejõgépem.

Az ikrekkel másképp kezdtem. SOk tejet akartam (az elsõvel végül négy hónaposan azért kellett fõzelékezni, mert nem hízott a tejtõl, végül 13 hóig szopott). Az ikrek, fõleg a lányom, eleinte kevesett szoptak, sokat aludtak, és én nagyon akartam, hgoy elég legyen a tej. MIndig fejtem, minden szopi után, mindkettõt. A tej rengeteg lett (napi 2 liter fölött), viszont sose volt annyi tejre igényük, amennyi volt. Rengeteget fagyasztottam, késõbb fõzelékbe fogytak el. Viszont megnyugtatott a tudat, hogy van tartalékom, ha velem valami történik, és teszem azt gyógyszert kell szedni és addig nem kaphatják a tejet, akkor is van tartalék, nem kell tápszerért menni. Ez egy nagyon jó érzés volt, sikerélmény volt (lelkileg jól rásegített a tejtermelésre is), ugyanakkor végül is meg lehetett szokni, nem tartott órákig a dolog.
Aztán eljött az idõ, hogy a tej úgy ömlött, hogy a fiam nem akart szopni, mert mire megtelt a pocija még mindig ömlött a tej. Ott álltam a rengeteg tejjel, nem kellett neki, üvöltött, és ráadásul alig hízott. Ekkor (fél évesek voltak) hagytam abba a fejést, majd még 19 hónapos korukig szoptak.

Tudom, most nem írtam igazán meggyõzõ tanácsot, szempontokat, tapasztalatokat próbáltam írni. Mellgyulladás szempontjából egyetértek a kórházi véleménnyel, pontosabban úgy, hogy ha pl. sokáig nem evett a baba, és aztán nem bírja teljesen kiszopni, és soká kerül ez a mell újra sorra akkor érdemes kifejni. A rendszeres fejés nem garancia a csomósodás ellen, mintahogy elhagyása sem jelenti a feltétlen csomósodást. Sokat számít, hogyan szopik a baba, ha kitakarít rendesen, dolgozik rendesen, (egészséges, érett stb) akkor szerintem rá lehet hagyni a dolgot.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Évi, ezúton is gratulálok csemetédhez, sok boldog órákat VELE!!!! Képzeld, Panka kedden volt 5 hetes és már éjszaka van, hogy 10-15 perc alatt megeszi az adagját, utána be az ágyába és már alszik is tovább. Nappal kicsit tovább hagyom a mellemen a kontaktus miatt, de akkor is 5-10 perc alatt megeszi az adagját a többi 10 perc csak nyammogás, de amikor leveszem ciciről éktelenül sír, valamikor egész nap ezt csinálja. Van, hogy úgy sír mintha éhes lenne, meg a nyakát nyújtogatja szopira, akkor visszateszem, persze nem eszik, csak úgy csinál. Kis rafinált. Ugyhogy kitartás, tedd azt amit jónak látsz, majd beáll ez is.
Apropó fektetés. Mi is oldalán altatjuk Pankát, hason nem marad meg, vagy néha háton és tényleg elfordítja a fejét. Egyébként az ő csípője is kötöttebb. Remélem elmúlik.

Kedves Geri!

An én lányom a 2. napon sárgult be, ugyhogy ha nem akartam, hogy 1 emelettel feljebb az intenziven tápszerezzék fejnem kellett. Medela, elektromos, isteni gép. Itthon egyáltalán nem fejek, mert az tényleg csak plusz munka és fárasztó lenne. Így beállt a kereslet-kínálat. Van tejgyűjtő műanyagom, abban gyülik a tej amit fagyasztok. Ez nekünk így bevált és összehasonlítva a fejős, kórházi időszakkal, sokkal jobb és kényelmesebb. Mindkét mellemből szoptatok és nem marad kajcsi után sok a cicibe, pedig Panka csak 60-100 g-kat eszik egyszerre.

Sziasztok:

PankaMama
PankaMama
 


Kedves Pankamama!

Köszönöm a gratulációt Csongi nevében is. Hihetetlen, hogy mennyit változik napról-napra. Tegnap óta o is 10 perc alatt szopizik, aztán büfi, utána meg játszadozik egy kicsit a cicivel. Hol van már a 40 perc? Csak mint a másik topicban említettem, utána elkezd nyögni, erolködni, így csak 1 óra tortúra egy szopizás. És napirendet még mindig nem tudtunk kialakítani. Arra viszont rájöttünk, hogy minél hamarabb fürdetjük, annál hamarabb lesz nyugi körülöttünk is.
Toled mint "tapasztalt" 5 hetes anyukától szívesen olvasom a tapasztalataidat. (Persze másoktól is.)

Geri! Rég jártál erre. Fáradt vagy? Minden rendben? Hogy vagytok pici lánykáddal?

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Lányok!

Általában csak elolvasni van időm Titeket, most is lassan fürcsi idő van. A szoptatás téma engem nagyon érdekel, mert a kislányom, ha csak egy ciciből szopik 10-15 perc alatt, akkor egy óra múlva megint éhes, ha viszont a másikból is eszik, akkor 3,5-4 órákat is kibír. Van amikor elalszik a cicin, van amikor meg olyan éber, hogy alig akarja abbahagyni.Ha elalszik, akkor van egy cici. Ez nappal még elmegy, de éjjel kicsit fárasztó. Egyébként a hangját csak kis nyöszörgés szintig hallani, ha éhes azt onnan tudom, hogy nagyon intenzíven cuppogtatja a kis kezét és nyöszörög hozzá. Néha felsikít álmában és összehúzza a kis lábát, a dokibácsink azt mondta, hogy akkor kicsit tornáztassam meg. Bevált.
A mellfejést borzasztóan felesleges dolognak tartom és unalmasnak, még mindig nem tudom mit csináljak. Ma reggel a bal cicimben találtam egy csomót, mielőtt ráraktam a picit, azelőtt jól szétgyúrtam. Remélem beválik. Vettem egy elektromos fejőgépet, de nem úgy tűnik, hogy jó lesz, mert a kezemmel több jött ki. Pesztonka márka, itthon csak ilyet lehetett kapni.
Olyan jó olvasni benneteket, azért minden este felnézek. Pedig időm lenne, de, hiogy őszinte legyek inkább alszom olyankor vagy megírtam az "Megérkeztem" kártyákat, fényképeket rendezek, vendégeket fogadunk stb... Anyukám itt van sokat segít, mindig főz és vigyáz a picire, amíg pihenünk. Ma voltam kint az utcán hosszú idő óta 3
/4 órára vásárolni a picinek. Olyan jól esett...

Nagyon örülök, hogy Évinél is és PankaMamánál is minden oké és ígérem, hogy igyekszem gyakrabban írni Nektek. Ha beáll a "rend", akkor több időm lesz. Addig pedig a kicsi lányunk diktál és tudjátok mit, én sem bánom, hogy éjjelente kelni kell, mert ez olyan csodálatos. Tudom mit éreztek...

Puszi:

Geri
geri (geri)
 


Csaknem 2 órája megírtam a levelet és csak most sikerült feladni. Ez van :-)

Geri
geri (geri)
 


Geri!

Nyugodtan szoptass két ciciből, ha beindul még jobban a tejed, elég lesz az egy is... Addig meg türelem.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Szerintetek mikor kezd beállni valami rend a szopizások idejében? Ma vagyunk két hetesek, de még két egyforma nap nem volt!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Évi!
A számból vetted kia kérdést, mert engem is ez érdekelne. Ugyanis Panka is össze-vissza él és eszik. Van, hogy 2 óránként, van, hogy 5 órát is kihagy nappal az evésben. Még éjjel is +/- 1 órás csúszásai vannak. Padig anyósom azt mondta, hogy ha elérte a négx kilót akkor már éjjel 12 után csak reggel 6-kor kell etetni. Ez nem jön be mert a lányzónak esze ágában sincs betartani a 3 órás evési rendet és így a fürdetés is 9-1/2 10-re esik azután 10-kor eszik, 11 körül elalszik és aztán 2 és hajnal 6 körül eszik újra. Kiváncsi vagyok, hogy tényleg lesz-e átaludt éjszakája. De gondolom nem passzióból kell fel, hanem mert éhes, ha meg éhes, akkor nyilván szüksége van a tejcsire, akkor most mit regulázzam szegény gyereket csak mert elérte a 4 kilót. És aki eleve 4és 1/2 kilóval született? éÉs mi már kedden 6 hetesek leszünk. vagy esetleg elrontottam valamit?

Kedves Geri! Ugye milyen jó annyi idő után kimozdulni? Olyan mintha addig egy másik bolygón éltél volna. Eza szopi előtti mellmasszír nekem is bejött, de én mindig mindkét ciciből szoptatok.
Pihenj sokat.

Üdv, Pankamama
PankaMama
 


Sziasztok!

Hát az eljén ez így van, hogy ha valaki igény szerint szoptat akkor nincs két egyforma nap az elején! Én is úgy voltam, hogy soha nem tudtam éppen hogy fog kijönni a szoptatás fürdés alvás stb! Nálunk 1 hónapos korában kezdett 3-4 órákra beállni előtte volt hogy 1 óra múlva kért volt, hogy 5-6 órát aludt napközben is! De kb. 2 hónapos korában vettem észre, hogy kb. tegnap is ilyankor evett és akkortól kb lehetett nagyságrendileg tudni, hogy mikor fog enni!
De ez baától függ! van aki hamarabb, de van aki sokáig nem áll be!

Minden jót Nektek!!

Sziasztok

Erika
Erika7
 


Sziasztok!

Az én kisfiam már 7 hetes volt tegnap, és még Ő sem produkált két egyforma napot. Napközben teljesen összevissza eszik, de az éjszakáink már nagyjából egyformák. Este 8-kor szopi, utána éjjel 2 körül ébred újra, a következő evés pedig 5 és 6 óra között szokott lenni. De innentől kezdve napközben bármi előfordulhat. Ma például délután óránként kért enni. Szerintetek miért éhes ilyen sűrűn? Mert amúgy jól fejlődik, a születési súlyához már két kilót hozzátett, ezért úgy gondolom, hogy nem a mennyiséggel lehet a baj. De akkor vajon mivel?

Üdv

Ancsa
Anyanyanya
 


Sziasztok Lányok!

Ma az én picim is összevissza evett és meg kell mondjam lehet, hogy ez az őrült időjárás van ilyen hatással rájuk. Hát normális ez? Gondoljatok bele, hogy minket hogy megvisel, hát még őket. Egyébként sem vagyunk még beállva időpontr, de átlag 3 órát kibír a pici. Azt azért jó lenne tudni, hogy mikor lesz szabályos, de szerintem nem szabad erőltetni. PankaMamának igaza van, ha nem hagyja el a hajnali etetést, mert a nagykönyv szerint ez úgy lenne helyes. Az okoskodások meg csak bizonytalanná teszik az embert. Hallgassunk az ösztöneinkre, azok megsúgnak mindent. A legfontosabb, hogy érezzék törődünk velük, aztán nevelni ráér később is. Aki pedig 4-5 hetes babát nevelni akar, annak úgy kell.A mindkét mell szopi pedig azért jó, mert közte lehet pelusozni és akkor nagyon bnékés. Szoptatás előtt nem nagyon tetszik a picinek a pelusozás, mert akkor már baromira éhes. Apropó, tudtok jó recepteket szoptatós kismamáknak? vagy van esetleg ilyen szakácskönyv?

Sziasztok: Geri
geri (geri)
 


Kedves Lányok!

Ne legyetek türelmetlenek, általában úgy 6 hetes korukra állnak be a babák, de ismétlem, csak általában.
Az éjszakai szopiról meg csak annyit, hogy az én lányom tegnap volt 9 hónapos, és tegnap volt az első olyan éjszakánk, hogy nem szopizott, ettől függetlenül felébredt, de 2 óra múlva visszaaludt.

Úgy hat hetes kora körül egyébként volt egy pár éjszaka, amit végigaludt, én balga meg örültem, mint majjom a farkának, hogy vége az éjszakai felkeléseknek, aztán mégse... Egyszer talán...

Csók:

Dia
Dia
 


Szia Ancsa!
Remélem jól Vagytok és Timi is lenyugodott már kicsit!
A babák többségénél a 6.hét után megnő az étvágyuk , de nem sokkal később a cici is alkalmazkodik a kínálathoz! Van még egy ilyen szakasz , a 3.hónapban. (L.L.L.)
Szióka
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Segítséget kérnék Lányok!

Sziasztok, bocs a megszólításért.

Mindkét mellemben a hónom alatt (ugyanott)a szélén van egy csomó.Fejem a mellem, mint egy kisangyal, a fejés végére úgy ahogy lelankad, de mikor telik meg a cicim újra megduzzadnak és fájnak. Nem tudom, hogy ezek nyirokcsomók-e vagy tejcsatorna csomós. A fejésnél egyébként rengeteg tej jön, tehát elapadás veszélye nem forog fent. Tejem is egyre több van, úgy néz ki már egy cici elég az én kicsi lánykámnak. Szeretném tudni, hogy vki más is volt-e ilyen helyzetben.

Köszönöm

Geri
geri (geri)
 


Geri!

AMit nekem eleinte nehéz volt eldönteni, hogy tényleg göb-e, vagy csak a normálisan duzzadt tejcsatornákat érzem. Ha ilyen szinten van bizonytalanság, legegyszerûbb megmutatni a védõnõnek, gyerekdokinak, úgyis jönnek gondolom a babához.
Ha csomó. Ekkor általában az érzeten kívül párosul hozzá a bõr rózsaszínûsége, esetleg fájdalom. Ami fontos: fejés elõtt nagyon gyengéden masszírozni, körkörös mozdulatokkal (kb. mint egy 20 ft-os akkora darabokat egyszerre) és körbe menni az egész mellen, kívülrõl befele. De úgy, mintha símogatnád. Máshol agyonreklámozott Bardóczy dokitól tanultam 93-ban a SOTE I-en tanfolyamon: legjobb, ha ezt a férj csinálja, õ biztos elég gyengéd lesz! (ha elég türelmes vagy, mintegy félóra mellenként!)
Továbbá segít a langyos víz (lazítás szopi elõtt), a baba más pozícióban való mellre tevése, oxytocin vattára és vatta fel az orrba szopi elõtt egy fél órával (na persze, ki tudja mikor lezs szopi).
Legfõbb a nyugi és a pihenés, és maximális szoptatás. Ha csomó is, akkor sem szokott egy-két nap alatt elfajulni, nem szabad bepánikolni. Viszont attól sem, ha nem érzed rögtön hogy múlna, a csomók szerintem tipikusan 2-3-4 nap alatt tûnnek el.
Ja, és ha lehet kerülj minden melltartót, hagyd szabadon. És szoros ruházatot is kerülj.
A sok tejhez gratulálok, ha nem akarsz végképp a fejésnél maradni, akkor vigyázz a fejésekkel!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildikó!

Hát nagyon sokat segítettél köszönöm, tegnap nagyon rossz kedvem volt ezek miatt a fránya csomók miatt. Ma is jól lefejtem egyszer a mellem és már érezhetően kisebbek és nem fájnak. Én azt hittem hamarabb elmúlnak, ill. hogy azonnal, de ezek szerint kell egy kis idő nekik. Még egyszer köszi:

Geri
geri (geri)
 


Geri!

Tedd a babát más pozícióba rá, pl. tedd az ágyra, és kutyapózba szopiztass, elég idétlenül hangzik, de nálam bevált, végső esetben pedig a kedves kispapát is megkérheted, hogy szívja meg a nagy erős férfiszájával, nagyon édes ugyanaz íze, de tutira le fog így jönni a csomó.
Nálunk ez ment egy héten keresztül, de megmenekültem minden rossz következménytől, pedig szegény párom rettenetesen köpködött, utálta az ízét, de a babáért és a tejért megtette önként és dalolva...

Puszi nektek és ne pánikolj:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Látom Geri, végül Te is a fejésnél kötöttél ki. Én is vettem észre csomót a mellemben, de általában a szopi után eltunik. (Csongi nagy vehemenciával veti magát a cicire). Aztán napközben mindig fejem azt a cicit, amelyikbol szopizott. (Én az elejétol kezdve egy mellbol szoptatok.) Mivel elotte, közben maszírozom remélem a csomókat is fellazítom ezzel. Ettol függetlenül tartok tole, hogy nem tisztul ki teljesen. Remélem nem lesz nagyobb baj. Se nálam, se nálad.
Ildi, mire gondoltál a fejéssel kapcsolatos megjegyzésedben?

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Évi, csak arra, amit fentebb, mikor Geri gondolkodott, egyáltalán fejjen-e, írtam. (márc. 22) Nálam a rendszeres fejés rendes túltermelést jelentett. Akkor Geri úgy vélte, hosszú távon nem szeretne fejni. HÁt csak erre gondoltam, hogy ha most állandóan fejtek, akkor esetleg megmaradtok mellette, és az olyan lehet mint én fent leírt esetem. (de én most nem akarlak befolyásolni ezzel a megjegyzéssel, döntsétek el magatok, hosszú távon mit szeretnétek, én tkp ha most csinálnám, nem is tudom, hogy lenne)
Ildi
Pethes Ildikó
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron