Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Már régóta olvaslak benneteket,eddig még nem irtam ,de most szeretném a sgitségeteket kérni. Kislányom 5 hónapos, mostanáig csak szopott, de az utolsó hónapban már nem hizott egy dekát sem, mert kevés a tejem, de nem akar elfogadni semmi más kaját sem. Próbálkoztam tápszerrel, gyümivel, főzelékkel,de ha eszik is belőle kb.2-3 mokkáskanálnyit. A tápszer egyáltalán nem kell neki, pedig már többfélét próbáltam. Leginkább persze azt szeretném ha visszajönne a tejem, és elég lenne a lányomnak. Iszom a szoptató teát is ,de nem segit.Mit tudtok tanácsolni? Kérlek ha van valami ötletetek, irjatok. Előre is köszönöm:Ani
Ani
 


Kedves Ani!
Nekem is volt ilyen problémám, és szerintem mindenképpen próbálkozz tovább a szoptatással. Nálam bevált módszer volt, hogy 2-3 napig csak a szoptatásra koncentráltam, és igyekeztem minél gyakrabban mellre tenni a babát. Minél gyakrabban szoptatsz, annál több tejed lesz! Hagyd, hogy kedvére szopizzon, amíg ő akar, így a kalóriadúsabb "hátsó tejből" is jut neki. Én 2 óránként és mindkét mellemből szoptattam, és sikerrel jártam. Most 11 hónapos a kislányom, és nincs gond a tejtermeléssel. De addig is ne idegeskedj, próbálj megnyugodni, az is sokat segít. Ha további segítségre van szükséged, a La Leche Ligánál, vagy a Szent István Kórház szoptatási ambulanciáján szívesen adnak tanácsot. Mindenképpen írj, hogy javult-e a helyzet!
Üdv:
Szűcsné Anikó
Szűcsné Anikó
 


Kedves Anikó!
Köszönöm a gyors választ,remélem sikerül megnövelnem a tej mennyiséget, csak az a baj,hogy nappal nem szopik szinte csak 5-10 percet, és azt is ugy, hogy sokszor elengedi a cicim és sirdogál.Éjjel legalább 5-6-szor felébred, akkor mellre teszem, eszik is, amig el nem alszik rajta.
Mindkét ciciből szoptatom,minden evésnél ,de már egész az elején is sir.
Már 2 hónapja volt ilyen problémám, de akkor azt mondták,hogy a fogamzásgátlótól apadhatott el a tej,és akkor azt abba is hagytam, és valóban visszajött a tejem. Most nem szedek semmit,és mégis ez történt.
Pihenni ugyan nem sokat tudok ,mert éjjel amint már irtam sokszor kelünk, de ennek ellenére nappal sem alszik a leányzó csak fél órákat.
Majd még irok.
Kösz a segitséget:Ani
Ani
 

 
 

Kedves Ani!
Nem tudom, nektek beválik-e,de én sokszor szoptattam fekve, ha nagyon fáradt voltam.Így sokkal pihentetőbb,és ha néha a baba is elaludt közben,akkor én is tudtam pihenni egy kicsit.
Hátha...
I.T.
I.T.
 


Kedves Ani !

Mintha csak az én esetemenet olvasnám !!! Nálunk is mindig ez volt a szoptatással, még szinte nem is végeztem a szoptatással máris sírt, szinte egész nap csak szoptattam, és Krisztike se evett sokat, néhány percig szívta és kész, néha megmértem ilyenkor gyakran 40 grammokat szopizott csak, volt olyan, hogy az egész napi mennyiséget összeadtam, úgy végül is kijött az a mennyiség amennyit meg kellett szopiznia, de így egész napom, éjszakám szopiztatásból állt. Krisztike gyakran evett keveset, 2 hónapos volt Kriszike amikor majdnem teljesen elapadt a tejem, de aztán sikerült visszahoznom. Nem adtam fel, ahányszor csak kívánta szoptattam, mellette ittam a szoptatós teát, na meg mindenféle tanácsot kipróbáltam, nevetni fogsz, de nekem a sörtől lett jó sok tejem, nem szoktam inni sose, de volt hogy társ1gban ittam a férjem söréből, na aznap este majd szét durrant a cicim, érezhetően jóval több lett a tejem !!!!
Krisztike nov. 13-án lesz 11 hónapos és még mindig szopizunk, pedig fárasztó állandóan szoptatni, nem tudtunk elmenni szinte még vásárolni sem, hiszen lehet hogy már fél óra múlva sírt is. 4 hónapos koráig szépen gyarapodott, aztán lejebb adta, ekkor kezdtem el a hozzátáplálást, előbb mindig megszoptattam és utána kapott gyümit, főzeléket, de ekkor sem gyarapodott jobban, úgyhogy nyugodtam maradhattam volna a kizárólagos szoptatásnál is.
Most is mindig kajálás előtt megszoptatom aztán megetetem. Szeret szopizni. Remélem minél tovább tudunk még szopizni.
Ne add fel Te sem ! Röviden ennyi, ha valami még érdekel kérdezz bátran !!!

Szia Szilvy
Szilvy
 


Lanyok!
Nalatok hogyan fogadta(el ) a csladfo, hogy sokaig szeretnetek szoptatni a babat.
Nalunk ez sajnos kezdodo konfliktus.
Most kisse fel vagyok dulva, hideg fejjel majd bovebben.
Zsike
zsike
 


Kedves Zsike!
Nálunk a férjem teljesen természetesnek vette, hogy szoptatok, szerintem ez kötelessége is minden anyukának, akinek van teje!
Őszintén szólva én nem is hagynám beleszólni a helyedben. Egyébként mi baja a férjednek a szoptatással? Mi annyira boldogok vagyunk, hogy van elég tejem még most is, pedig Adrienn már 11 hónapos.
Üdv:
Anikó
Szűcsné Anikó
 


Sziasztok!

A kisfiam négy hónapos. Most kezdtem a reszelt alma levét adni neki. Szeretném megtudni,hogy ti milyen "gyümilevet" szoktatok adni a babának és mennyit?
Én egy alma levét szoktam odaadni, de lehet, hogy kevés.
Elég határozatlan vagyok.
Várom válaszaitokat.
Előre is köszi.

Erzsi
Erzsi
 


Nálunk ez a legtermészetesebb dolog. Mármint , hogy szoptatok (16 hónapja) és nem is ritkán! Ha Gergő nyűgös , akkor Apaci mondja , hogy adjak már neki cicit.

Erzsi!
Gergő legalább 7-8 hónapig nem fogadott el más folyadékot a cici-tejen kívül. De szerintem ha kér adhatsz neki alma levet (amilyet írtál).

Sziasztok
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kedves Ani!

Az én kislányom is öt hónapos most és abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nincs probléma a szopizással MOST. Nekem is volt olyan érzésem, hogy kevés a tejem de többször tettem mellre és elkezdtem NEM mérni minden szopizás mennyiségét. Mibôl gondolod, hogy kevés a tejed. Szopizás után sír a baba, többször ébred fel éjszaka, estleg fogyott? A súly stagnálás, lassú növekedés normális 5-6 hónapos kortól.

Az én Laurám is sirdogál néha mikor enni kezd de aztán megnyugszik pár perc múlva és nyugodtan eszik. Ne izgasd magad ha röviden szopizik, neki ez valószínűleg egyszerre elég. A lányom egy hónapja alig hízik, csak négyszer!! eszik egy nap és este kilenctôl regeel kilencig alszik (ezt ô állította be magának, én mindig igény szerint szoptattam). A Doktor nénink mondta egy hónapja,hogy kezdjek el gyümit adni neki, picit, hogy szokja az ězt meg a kanalat. Jól fogadta a baba, evet is sokat, de aztán pár nap múlva elkezdett bukni, néha hányt is és újra felébredt éjjel. Aztán abbahagytam öt nap után és csak most kezdtem újra de úgy, hogy a cél most kiváltani egy evést. Megy is de így egy-egy szopizás lett hosszabb. Ha a gyereked nem akar egy-két kanálnál többet enni ne erôltesd, mert még nem igényli. Hidd el ô ösztönösen tudja mikor, mit akar enni.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

MiniMami

Ja és a sör tényleg segít!
MiniMami
 


Kedves Zsike!

Sajnálom, hogy a párod rosszul reagál arra, hogy sokáig akarsz szoptatni. Hadd kérdezzem meg miért zavarja ôt? Lehet, hogy féltékeny, hogy ô más is ennyire intim kapcsolatba kerülhet veled? Irj egy kicsit bôvebben errôl.

Amúgy olyan kevés az a pár hónap az ember életébôl, amit szoptatással tölt!!

Kedves Erzsi!

Bár mely gyümölcs vagy zöldség leve jó, amit konzerv babaételként is árulnak. Csak akkor adj neki bármit is ha erre tényleg szükség van. Én is négy hónapos korban kezdtem elôször (lásd fentebb) de nem kellett volna. Nagyon pici adaggal kell kezdeni (két mokkás kanál, másnap négy, hat, stb.) és lassan fokozatosan hozzászoktatni (a kis gyomrának kell, hogy ne erôltesd túl). A babád jelezni fog, hogy mibôl, mennyit kér.

Sok sikert!

Minimami
MiniMami
 


Kedves Anikó!
Az emailed megkaptam, köszi a segitséget,levélben válaszoltam volna, de akkor azonnal nem irtam, és aztán véletlenül kitöröltem a leveled,igy elveszett a cimed. Felhivtam egy - két helyet, de mindenütt csak ugyanazt tudták tanácsolni, hogy szoptassak minél gyakrabban,igyak sokat,pihenjek stb...Köszi a leveled,ha van kedved irj még nekem magatokról,igérem válaszolok.

Kedves Szilvy!
Örömmel olvastam a hozzám intézett soraidat, ugyanis megnyugtattál,hogy esetleg én is tudok majd Bettike egy éves koráig szoptatni. Én mérni nem tudom ,hogy mennyit eszik ugyanis nincs mérlegem ( a védőnőnél szoktam méretni),csak onnan tudom hogy kevesebb a tejem , mint eddig ,hogy mostanába mindkét cicből etetek, és miután evett nem marad benne semmi. Már nem is feszül a cicim, és nem is csöpög, pedig kb 3 és fél hónapig csöpögött.
Régen elég volt az egyik cicim és kb 20 percet evett. Még azért is gondolom ,hogy kevés a tejem,mert volt olyan,hogy nem evett Betti baba és gondoltam lefejem, de mindössze 30 gr-ot tudtam kipréselni, pedig régen még evés után is kijött ennyi.
Egyébként volt fagyasztott tejem, de azt ugyanugy nem eszi meg ,mint a tápszert.
Képzeld végre a sütőtököt elfogadta és nagy élvezettel ette. Remélem azért ez a kevéske tejem legalább megmarad. Köszi a biztatást, nem adom fel.
A jövő héten elviszem lemérni, majd megirom az eredményt.

Kedves MiniMami!
Köszönöm a segitséged, nagyon aranyos(-ak )vagyt(-ok),hogy irtál. Azt hiszem az előzőből kiderül, hogy miért gondoltam, hogy nincs elég tejem.
Bettikének nappal elég a 4-5 evés, de éjszaka 2 óránként felkel és csak szopival alszik vissza.
A sört kipróbálom, lehet kapni alkoholmentest is,ha beválik akkor olyant iszok majd.
Mennyit kell kb. gyarapodni egy hónap alatt a babának szerinted? Elég most már ilyen korban a 10-20 dkg?

Nagyon köszönök mindent.
Sziasztok:Ani
Ani
 


Kedves Ani!

Ahogy olvasom a leveled több minden is eszembe jutott. Nem tudom hány dkg. elég havonta de az biztos, hogy ha nem fogy a babád akkor nagy baj nem lehet.
A picim délben fôzeléket kap és kipróbáltam, hogy lefejem a tejem és úgy adom oda neki. Nem tudtam 10 gr.-nál többet fejni! Mellre tettem a babát és ô még szopizott a fôzelék után 70gr-ot. (Ezt mind a leveled elolvasása után tettem, hogy be tudjak számolni.) Kb. 3,5 hónapos volt az én picim is amikor abba hagytam a fejést és azóta csak egy-egy csepp jön ki szopiztatás közben. Ez is normális, mert beáll a kereslet- kínálat egyensúly. Valószínűleg a lányod szereti az édesízeket, deha szopiztatod nem ajánlanám, hogy fôzeléket adj neki, mert utána még kevesebbet fog szpopizni. Inkább gyümölcsöt adj két szoptatás között. Nappal próbáld húzni az idôt két szoptatás között, hogy kicsit éhesebb legyen, akkor mohóbban fog enni és az serkenti a tejelválasztást.
Amikor éjszaka felébred sokat szopizik? Ha csak egy-két kortyot akkor nem az éhség miatt ébred fel.
Egyébként tudnám ajánlani a doktorunkat, ha akarod más, szakember tanácsát is hallani, mert ô eddig mindig tudott nekem segíteni ha gondom volt.

Ne keseredj el, mert ha eddig volt tejed akkor az csak úgy nem tűnik el!

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

MiniMami
MiniMami
 


Szia Ani!
Bocs , hogy én is beleszólok!
Nekem a babám már az elején is mindkét ciciből szopizott. Csak az elején volt kemény később már ált. puha , laza volt. Egyszer voltam mérni mennyit eszik , az eredmény : egy ciciből csupán 70 gkg-ot evett.
A Ligában egy kismama esküdött a maláta kávéra (koffein mentes). Azt mondta, hogy egy liter tejeskávét iszik és nagyon sokat segít a tejtermelésben.
A barátnőmnek csak az első hónapokban csöpögött a cicije és 16 hónapig szoptatott.
Tényleg próbálj meg sokat pihenni és amennyire teheted csak magatokkal törődni!
Remélem minden rendben lesz Veletek!

Szióka
Kanga

Ui.: Zsebibabám 17 hónapos lesz és még mindíg sokat szopizik. Nem volt mindíg problémamentes.
Kanga-Zsebibaba
 


Azt el is felejtettem , hogy nekem sem jött le fejéssel sok! Ha egy nap 4-5ször fejtem összejött estére kemény fél dl.

Szia Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Ani!

Az általad leírtak megfelelnek a normális helyzetnek, úgy értem a 3. hónapra többnyire megszűnik a feszülés, csöpögés, és tipikus, hogy ha nem fejt valaki előtte, akkor ilyenkor nehéz fejni (valahogy a masina hatása ilyenkor nem elég vagy nem tudom, de emlékszem, az első gyereknél csak alkalmanként fejtem, és sokszor, amikor éreztem, hogy van benne, akkor sem tudtam beindítani, lefejni. )A gyarapodás egyénenként nagyon változó, nekem az ikrekkel sok tejem volt, mégis lelassult a gyarapodásuk.
Viszont ha aggódsz, az nem tesz jót. Annál talán jobb, hogy ha a baba elfogadja, akkor megismerteted a főzelékekkel, megadva magadnak azt a megnyugtató érzést, hogy bármikor, amikor keveselnéd a tejet, tudsz neki mást adni, amit elfogad. Megszűnik ezzel kicsit a súlyos felelősségtudat, hiszen abból ehet, amennyit akar.
(ez talán azt is eldönti, hogy tényleg kevés volt-e. ha egy főzelék beiktatása után megugrik újra a gyarapodás, akkor bizony ő már keményebb kaját igényelt. ha viszont ugyanolyan marad, akkor nem rajtad múlt addig sem.) És ha 5 hónaposan már egy evésre teljesen főzeléket eszik, hát az szerintem egyáltalán nem katasztrófaként felfogandó, és attól még a szopást sokáig fenttarthatod! Első fiam 4, az ikrek 4-5 hónaposan kezdték a főzeléket, a nagy 13, a kicsik 19 hónapig szoptak összesen.
Ja még valami. A tejhez sokféle ital tippet olvashatunk, azt hiszem a lényeg a bőséges folyadékbevitelben van, majdnem mindegy mi az.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves MiniMami, Kanga-Zsebibaba és Ildi!

Nagyon köszönöm a kedves válaszaitokat. Nagyon sokat segitettetek. Tudjátok igy ~élőben~ egész más az egész, mintha csak az ember olvas a témáról valamit. Igy kiderül, hogy másnak is volt ugyanilyen problémája és sikeresen megoldotta.
Képzeljétek adtam a kislányomnak sütőtököt, és nagyon izlett neki. Nem evett hatalmas mennyiséget, csak egy pár kanálkával, de látszott rajta, hogy szereti. Egy kicsit megnyugodtam a leveleitektől és attól, hogy végre valami izlik neki.
A tegnap megmérettem Bettikét, és hizott 10 dkg. Éjjelente van amikor rendesen eszik, és van amikor csak egy picit.Gondoltam rá,hogy nem kéne mindig cicire tenni, de képtelen vagyok másképp visszaaltatni. Elég nyugtalan természetű , nappal sem alszik sokat.
Még egyszer köszönöm ,hogy ilyen aranyosak voltatok. Ezek után már biztos vagyok benne, hogy én is tudom szoptatni a kislányom legylább egy éves koráig, vagy ameddig igényli. Tudjátok a védőnő mondta, hogy egy ilyen idős babának, már legalább 180-200gr-ot kell ennie. Szerintem az én lányom sose evett annyit, de ahogy olvastalak,látom, hogy más baba sem biztos, hogy megeszi az ~előirást~ mégis rendben van minden.
Elnézést, hogy csak ma irtam,de szerda óta nem jártam a neten.
Sziasztok:Ani
Ani
 


Szia Ani!
Szerintem egyik baba sem olvassa a szakkönyveket!!! :o))) Így nem várható el Tőlük , hogy mindíg a megfelelő mennyiséget fogyasszák! És nem minden baba eszik ugyanannyiszor! Gergő sokszor eszik keveset (akárcsak én). Szerencsére minenki más!

Sok sikert kívánok!
Kanga

Ui.: Nem tudom Pesti Vagy-e. Ha igen most csütörtökön lesz a LLLigának a klubnapja! Mindenkit szeretettel várnak!
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga!
Nem pesten lakom, de közel pesthez.Köszi a tippeket és mindent. Szia:Ani
Ani
 


Szia Ani!

Az én doktornénim szerint az a lényeg, hogy a napi folyadékbevitel testsúly*150gr legyen. Tehát nem az a lényeg, hogy egyszerre mennyit eszik hanem összesen. A legfontosabb az anyatej, de lehet adni limonádét, almalevet stb. Az én csöppségem ( 4 hónapos ) sokszor megszomjazik, (nálunk nagyon meleg van), ezért naponta többször limádét kap ( szőlőcukor+citrom).
Addig amig a baba hízik semmi probléma nem lehet.
Üdv:

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!

Amikor az eloirt napi mennyisegekrol olvasok, hat .... En is elhittem, hogy ennyit meg ennyit kell ennie egy valamilyen idos babanak. Egy orvos latatlanban azt mondta, hogy az en gyerekem ehezik, mivel nem eszi meg a testsulykilogrammokenti 150 gr-ot. ( Az orvosunk meg figyelmeztetett, hogy vigyazzak, mert nagyon el fog hizni.)Kozben pedig gurult szegenyke, olyan kis duci volt. Szoval ez mar lefutott dolog, mondhatnank azt is, hogy elavult,nem kell hinni mar ezeknek a szamitasi modoknak!!! Es a tapszeres dobozokon levo mennyisegeknek sem kell meglennie!!! Az en gyerekem mindig kevesebbet evett, mint az eloirt, de mindig is a duci babakhoz tartozott. Egyenletesen gyarapodott, gyarapszik, megtorpanas sosem volt. Nem kell mindig merni, szamolgatni. Ez csak allando stresszhelyzetet okoz, mindig izgulsz csak, hogy gyarapodott-e. Pedig a gyarapodas sem mindig ugyanannyi. Peldaul a lanyom mikor hosszaba nott, akkor sosem gyarapodtak a kiloi, majd erre hizott ra. Es meg egy: most egy eves a lanyom es legutoljara 6 honapos koraban volt merve.

Alma
Alma
 


Eddig en sem voltam a merleg hive ( nincs is )
de most megis nagyon megilyedtem, ugyanis
a 8 honapos kislanyom 1 honap alatt csak
50 g-ot hizott ! Szerintem ez rettento keves.
Pedig 4x eszik egy nap es 2,3x szopizik.
Csak veletlenul kerultem merleg kozelebe
hat kivancsisagbol megmertem.
Ugyhogy mostantol kenytelen leszek jobban
odafigyelni mert szerintem suly alatti a baba.-
Csak 7.100 Kg., mint mondtam 8 honapos.
Csilla
LCsilla
 


Kedves Ani!

Örülök, hogy, megnyugodtál, mert ez valószínűleg nagyban hozzásegít ahhoz, hogy elég tejed legyen! Mivel hízott Bettikéd így biztos, hogy elég neki a tejed. Viszont szeretném felhívni valamire a figyelmed. (Lehet, hogy ezért több kismama meg fog engem kövezni!)Vigyáz arra, hogyan altatod (újra) el a babádat. Nem jó, ha csak mellen tud elaludni, mert meg kell tanulnia egyedül elaludni. Ez nagyon fontos, mert a babának fontos, hogy ugyanabban a környezetben ébredjen fel mintahogy elaludt. Így ha elalszik a kiságyában egyedül, majd fölébred éjjel és minden ugyanúgy van körülötte mint amikor elaludt megnyugszik és elalszik. Ha nem, akkor viszont nem tud magától visszaaludni. Persze ez csak akkor érdekes ha nem egy szobában alszotok. Éjszaka néha csak elég megnyugtatni ôt, ha nem veszed ki, nem gyújtasz lámpát, csak beszélsz hozzá az meg fogja nyugtatni. Persze kell egy kis idô ehhez, de próbáld ki. Veszteni nem veszthetsz vele.

Az én picim sem alszik sokat nappal és nagyon nehéz ôt elaltatni akkor is ha álmos. Mindig ott maradok mellette, de ha sír sem veszem ki! Az elején 20 percet szenvedtünk, ma már 2 perc az egész, persze az alatt sír, de magától abbahagyja és elalszik. (Mindez ideális körülmények között, álmosan, teli pocival, tiszta pelusban.) Az este más mert annyira elfárad, hogy magától elalszik.

Szia

MiniMami
MiniMami
 


Kedves Csilla!

Egy kérdés: ugyanazzal a mérleggel mérted, mint egy hónapja? Ha nem, akkor az eredmény nem megbízható. És milyen súllyal született Sophie? És ehhez hány centi magasság társul? Nem biztos, hogy kevés a 7100 gr. Miket eszik mostanában? Ha mindenféle étellel kínálod, nem lehet baj.

Trixy
Trixy
 


Kedves MiniMami!
Gratulálok az altatás sikeréhez. Én is olvastam az "Aludj jól, gyermekem!" című könyvet, sejtem, hogy onnan vetted ezeket az altatási fortélyokat. Az én kislányom 11 hónapos, és még mindig a cicin alszik el, nekem nem volt soha lelkierőm egy percig sem sírni hagyni. Én eleve nem is vettem fontolóra ezt a megoldást. Amúgy pedig általában átalussza az éjszakát, ritkán fordul elő , hogy felébredne. Valahogy úgy érzem, ha hagynám sírni, azt hinné, a mama nem szereti, és nem lehet rá számítani. De ez csak az én véleményem.
Üdv:
Anikó
Szűcsné Anikó
 


Szia Ani!
Csak úg záporoznak a megoldások, igazából abban bízom, már nem is jutnak el a soraim hozzád, mert annyira megoldódtál. De azért:
szerintem vedd meg a Harry Potter könyvet, mert izgalmas és addig is pihenteted magad, meg a gondolataidat, meg szegény mérleget.
Aztán vegyél egy vastag sálat és kösd a védőnő szájára, hogy ne huhogjon.
Aztán meg nézz Bettikére, úgy néz ki, mint egy etióp, vagy azért van rajta husika is? Mit számít, mennyit hízott, ha szép és formás? A te szemed többet lát, mint a mérleg. (A lányom 7 hónapos és nemrég lett 6 kiló, a fiam ilyentájt már a 9-t döngette, nem vagyunk egyformák)

Ha meg éjszaka ébredezik, lehet, hogy a foga jön. HA jól emlékszem, 5 hónapos. Ilyenkor kezd rádöbbenni, ki is vagy te és mennyire szeret téged és hol vagy, ha nem vagy. Szerintem ezért ébred éjszaka.
Amiket írtál, az alapján szerintem nem kevés a tejed. Ha soványkának látod, szoptasd éjszaka is, hogy helyreálljon a hozzátáplálásos beavatkozás miatti tejcsökkenés, ha viszont szép husika, akkor javaslom a homeopátiás orvosokat, kiválóan kezelik az éjszakai nemalvást.
Jó éjszakát! Csicsó
csicsó
 


Sziasztok!

BÁr ez nem az alvás topic, de ha már szóba jött én is leírom a véleményem.
Ja még előbb a súly helyzet. Ikergyermekeim közül manapság a fiam sokkal megbízhatóbban, rendszeresen többet eszik, mint a lányom. Utóbbi viszont tipikusan a szénhidrátos ételeket (tésztafélék, ja meg a tea) kedveli, ha az van terítéken, abból ő eszik többet. Mindezek után, bár a lány született anno kisebb súllyal, most 5 évesen több mint 2 kg-val nehezebb, mint a fiú, aki korához képest elég soványnak tűnhet a súlya szerint, 15 kg. Viszont erős és egészséges, és szerintem egyszerűen ilyen alkat. Szóval nem lehet etalont állítani egy 7 hónapos baba súlyára sem, a fejlődési görbét érdemes nézni, saját magához viszonyítva lassított-e feltűnően.
Az alvás-szoptatásról. Én a fiammal (a nagyfiam és a lányom 2-4 hetesen magától leszokott az éjjeli evésről) azt csináltam, hogy amíg a kaja döntő része a szopi volt, addig hagytam éjjel is. Amikor egy nap már kétszer evett sűrűbb ételt (nálunk ez két főzelék volt), akkor döntöttem úgy (8 hónapos volt), hogy most már elég nagy, és biztosan van előtte annyi étel, hogy nem fog éhezni, ha éjjel nem szopik. Akkora már egyébként is úgy éreztem, inkább a megnyugtatás miatt kell neki éjjel. És akkor egy hét alatt abbahagytuk az egészet. Kilőttem egy időpontot (fél4-4 fél 5 -5 stb) , hogy addig nem szoptatom meg. Egy hét után gyönyörűen aludtunk reggelig. A fiú később is hajlamos volt rá, ha lelki vagy egyéb baja volt, megébredjen éjjel, de többet nem hiányolta az éjjeli szopást, anélkül is megnyugodott (holott 19 hónapos koráig még kapott szopni, és este is szoptatással aludt el kb. 16-17 hónapos korig).
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Trixy !

nem ugyanaz a merleg volt ,sot a hely + ember
is mas volt aki merte. Igy gondolod hogy
valamit elszurtak? De szertinem sokkal tobb
akkor sem lehet. Sajnos a hosszusagat nem mertek
meg de 1 honappal ezelott 67 cm.-volt.
Viszont ugy latom ( a kisruhakon ) hogy most
2-3 cm.biztos nott e honap alatt. Lehet hogy
ezert nem hizott sokat ? Pedig halal komolyan
mindent eszik, halat, hust,tesztat ,zoldsegeket
szoval mindent.
De igy Csicso levelet is olvasva, hogy az o
kislanya is csak 6 Kg es 7 honapos, kicsit
megnyugodtam. Ugyanis Sophiekan raadasul meg
"husi" is van, tehat nem ugy nez ki mint egy
alultaplalt gyermek !
Viszont vissza emlekezve en 7 evesen is 18Kg
voltam.
Hat nem tudom. Remelem nincs semmi gond.
Ti jol vagytok? Kis "Herkules" miket produkal?
( Azota mar "mi" is alldogalunk, es negykezlab
maszkalunk egesz nap !!)
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla!

Van egy novekedesi tablazatom es megneztem, hogy egy 7 honapos csecsemo sulyanak az also hatara mennyi. 6 kg. Remelem, ez is hozzasegit ahhoz, hogy veglegesen megnyogodj.

Minden jot, Alma.
Alma
 


Szia Ildi!


Hogyan síkerült leszoktatni a babákat az éjszakai evésről?

Köszi

Erzsi
Erzsi
 


Kedves MiniMami!
Köszi a leveled. A nem alvásról szertnék irni neked egy pár sort. A lányom kb. 2 és fél hónapos koráig egyszer kelt fel egy éjszaka, aztán rászokott arra, hogy 2-szer, majd 3-szor...Most ott tartunk,hogy legalább 4-5-ször kelünk. Próbáltam visszaaltatni cici nélkül is, de annyira ordit, hogy inkább cicire teszem.
Este sirdogál ,de elalszik a kiságyába ,csak éjjel képtelen visszaaludni. Igazából az alvási problémája miatt elmentünk orvoshoz, de csak annyira jutottunk, hogy elküldtek neurológiára ahol megállapitották (ránézésből), hogy semmi baja sincs a babának azon kivul, hogy 'éhezik'. Ez ugye 'egyértelmű' volt ,mert nem hizott. Itt kezdtem el már én is elhinni, hogy kevés a tejem stb...Ennyit a gyerekorvosunkról.
Eleinte szó volt még kivizsgálásról, de a neurólógus véleménye után, felirtak vasat és ezzel minden le volt rendezve.
Lehet, hogy egyszer erőt veszek magamon és megpróbálom nem felvenni mindig ,amikor felébred.
Köszi még egyszer mindent! Szia:Ani

Kedves Csicsó!
Köszi a hozzászólásod.
A lányom szerencsére nem hasonlit a kis afrikaiakra, szerintem nem sovány.
Ami a fogát illeti elképzelhető ,hogy jön, habár nekem csak 11 hónaposan jött az első, és ez állitólag teljesen örökletes dolog.
Köszi mindent!
Szia:Ani
Ani
 


Kedves Csilla!

Nem szúrtál el semmit, csak nincs két mérleg, ami grammra ugyanannyit mutatna, van, hogy 30-40 dkg a különbség. Ezért nem kell kétségbeesni. Az én lurkóm az utóbbi időben 20-35 dkg-ot hizott havonta. Ha te látod rajta, hogy nem éhes és eszik mindenfélét, akkor minden rendben. Egyébként a babó jól van, ugyanazokat csinálja, mint másfél hónapja, csak tökéletesítve.

Kedves Ani, az örökletességről csak annyit, hogy az egyik gyerekem első foga 9 hónapos korában, míg a másiké 4,5 hónaposan bújt ki. Mire lehet ebből következtetni? Nem tudhatod, melyik felmenője fogzási szokásait örökli. Az éjszakai szopizások nálunk is ugy kezdődtek, hogy kis korban csak egyszer, most meg már 3-4 szer is ébred és csak cicivel hajlandó újra aludni (8 hónapos). Azt hiszem, rossz szokássá vált nála, de amíg nem kell dolgozni mennem, nem szoktatom le, mert nem zavar annyira. Ott van mellettem az ágyban, ha sír, cicire teszem, aztán alszunk tovább. Sok gyerek van, aki átalussza az éjszakát, és legalább ugyanannyi, aki nem. A mi gyerekeink a második kategóriába tartoznak. Ezzel azt akarom kifelyezni, hogy nem hinném, hogy valami baja van éjszaka, egyszerűen csak ilyen típus.

Trixy
Trixy
 


Sziasztok lányok,
már vaéahpol leírtam, hogy a fiuamat hogyan szoktattam le az éjszakai felébredéstől. Írd és monnd, 22 hónapos (21,5) koráig nem aludta át az éjszakát! (Mellesleg az én hibám, hogy hagytam idáig fejulni a dolgot).
Káét tippet kaptam, mindkettő bevált. (Utazás miatt í lurkót kétszer kellett leszoktatni, így mindkét módszert kipróbáltam, mindkettő bevált).

Az első: az első éjszaka öt percig hagyod sírni, csak utána veszed fel. A második éjjel 10 percig, a harmadik éjjel 15 pecig. (Ennyit még egy szerető anyai szív is kibír). Nálunk többre nem volt szükség, mert a negyedik éjjel átaludta az éjszakát.

A másik módszer: (ő ennyi idős koráig szopott, tehát azt hiszem, igazából egy kis cicizés miatt elt fel éjjel. A ti lurkóitok is szopnak, tehát gyakorlatilag az éjszakai szopiról kell leszoktatni őket). Szóval szoptatás helyett cumisüvegben vizet, ill teát (cukor nélküli gyermekteát /Herbária, nincs benne fekete tea, csak gyógynövények/) adtam neki. Két nap után átaludta az éjszakát. Ez márciusban volt, azóta gond nincs, ritkán éjszaka felébred, és vizet kér, iszik, aztán alszik is tovább.

Remélem segíteni tudtam, sokaknál beváltak már...
üdv
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Kedves Alma es Trixy !

Igen megnyugtattatok,foleg az a tablazat !
En sem latom sovanynak Sophiekat es szerintem
teljesen egeszseges .

Az ejjeli felebredesekhez annyit szeretnek
hozzafuzni,hogy Sophieka 3 honapos koraig
teljesen ataludta az ejszakakat ( reggel 7 ig is)
aztan talan a fogak miatt ( ma mar 8 van es
szerintem most jonnek a hatsok is!)
elkezdetett felebredezni ejszakankent is.
Igy en is ott tartok ahol Trixy ( tehat egy agy,
ra a cicire es aztan alvas ), igaz en dolgozom
mar ,igy tehat ez a legkenyelmesebb.
Megprobaltam teaval is azt is elfogadja, de
aztan arra gondoltam,hogy a tejcsi az egeszseges+
kenyelmes + ha most tenyleg nem hizik
annyira akkor meg miert ne szopjon.
igy nem is annyira feszegetem hogy ne szopjon
ejszakankent. Es tudjatok mit mondok meg?
Egyparszor nem ebred fel ejjelente es akkor
viszont EN ebredek mar,hogy mi van a babaval?!
Szoval ez mar nalam is megszokassa valt (sajnos).
Hat mindegy, lesz ami lesz.
Ja es megegy Zsoka! Sajnos en nem tehetem meg
hogy akar 5 percig is "uvoltson" ejszaka,
mert a multok ejfelkor 2 percig sirt es a
"kedves" szomszedasszony mar ott kopogott az
ajtoba hogy mi van szegeny babaval !!!
( Biztos azt hitte epp nyuzzuk !!)
Elkoltozni meg sajnos most meg nem tudunk.
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Az éjjeli evés tényleg egy jó kis téma, hogy mennyire az evést, és mennyire a mama közelségét igénylik lényegében a babák. Az első gyerekem kb 2 hetesen "átaludta" az éjjelt, azza este 11 től reggel 1/2 5-5-ig, aztán ez növekedett lassan. Viszont 3-4 hónaposan meg később sokat ébredezett éjjel, de mivel ekkor már az éjjeli szopi nagyon messze volt (ráadásul első gyerekes voltam), úgy véltem, ez nem a szopiért van, és eszembe se jutott mellre tenni, hanem egyéb módokon (simogatás, cumi- az már akkor bőven volt neki-, rosszabb esetben kézbe véve) altatgattuk, bizony még másfél évesen is volt, hogy kellett, amúgy sem volt egy jó elalvó. A kislányom tök kis soványan (3 kg) átaludta kb. fenti módon az éjjeleket, bár ő igazán utána sem volt egy felébredezős típus, ha viszont felébredt, akkor semmivel se lehetett elaltatni, szoptatással se, így ez utóbbit nem is emlékszem hányszor avagy meddig tettük később, nem volt jellemző.
A kisebbik fiam leszoktatása: ő is az a kategória volt, mint amit itt sokan mesélnek, előbb egyszer, majd 2-3-4-5 -ször is felébredt egy éjjel, én meg holt kábán mellre tettem, sokszor fogalmam sem volt róla, mégis mennyi idő telhetett el az előző evés óta, hogy most mennyire eszikm, szóval én is aludtam -ülve- közben. És időközben 8 hónapos körül volt, és kétszer kapott főzeléket, tejem meg rengeteg volt, és mellette a vele egyidős ikertesója ugyebár rég nem kért éjjeli evést. Mindebből arra jutottam, hogy szerintem neki is már inkább csak az én közelségem miatt kell az egész. És ekkor elkezdtük, először kb. hajnali 3 vagy fél 4-et lőttem ki, hogy addig nem szoptatom meg. Majd következő nap egy kicsit későbbet, és így tovább kb. 5-ig (esti utolsó szopi 10 óra tájban volt). Persze az első napok nehezek voltak, volt sírás bőven, próbáltuk vigasztalgatni, hisz végül is egy darabig bírta, hogy nem kapja a cicit. Nehéz így 5 év távlatából pontosan emlékezni, de kb. 1 hét telt el így. (ja, időközben a kislány átment a nagyfiú szobájába, a legény maradt velünk, így egymást sem zavarták). És tény, utána rohamléptekben rákapott, hogy reggel kb 6-ig szépen kibírta. És azóta ha felébredt simogattuk, esetleg dajkáltuk, de nem ragaszkodott sose a szopihoz. Emlékszem volt még 2-3 éves korában is olyan, amikor a végén az ágyában (170-es heverő) aludtam el én is.

Hú, bocs, hogy ilyen hosszú lére eresztettem, remélem azért van benne használható gondolat.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Nalunk egy dolog valt be a legjobban: a papa kelt fel hozza, o dajkalta, mig vissza nem aludt.
A szomszed neninek pedig meg kell mondani mi ujsag, csak meg erti.
Az archivumban ( talan alvas a cime, mar nem emlekszem, de a keresovel hamar meg lehet talalni) sok jo tanacsot lehet talalni.

Meg az alvashoz: en is feltem, hogy talan nem fog annyit enni, ha ejjel nem adok neki. Ezert feljegyeztem, hogy mennyit eszik akkor, mikor meg ejjel is kap enni, majd mikor mar csak nappal. Egy-ket hetig tenyleg kevesebbet evett, de fokozatosan atallitotta magat. Igy a napi atlag nem valtozott. Szoval neki mar ekkor csak szokas kerdese volt.

Alma
Alma
 


Sziasztok!
Szerintem nem kell aggódni a babák súlya miatt és a táblázatokat nézni. Az én kisfiam 2,5 hónapos és 6,14 kg és 60 cm. A táblázatok szerint elég nagy a súlya, ( pedig nem nagy súllyal 3 kilóval született.) Én is állandóan azt néztem , hogy milyen gyorsan gyarapszik és el fog " hizni" , de szerintem minden baba ha egészséges és nincs vele probléma akkor teljesen mindegy hogy mennyi a súlya. A lényeg az hogy ne csökkenjen hanem növekedjen az előző méréshez viszonyítva.
Én már nem foglalkozom a táblázatokkal. Állitólag az anyatejes babák 4-6 honapos korban lassulnak le a súlyfejlődéssel.
Jelenleg még ő is legalább 2 alkalommal eszik éjszaka. Bár nagyon szeretnék már én is egy jót aludni. De annak örülök , hogy még mindig tudom szoptatni. Végül is ő tudja mennyire van szüksége.
B Judit
B Judit
 


Sziasztok!
Lányom 3 kg-mal született és 50 cm-rel.
Az első hónapokban úgy hízott és nőtt ahogy a "nagykönyvben" meg van írva. 5 hónapos kora óta alig hízott, pedig 4-szer szopizik és már gyümit is kapott. Most 6 hónapos múlt és 6400 gr, kb. 68 cm. A védőnénink azt mondta, hogy nem viszi túlzásba a hízást, de ez azért is lehet, mivel ren geteget mozog. Mostmár a déli szopi előtt próbálok neki adni főzeléket, de nincs tőle elragadtatva. Egy-két kanálnál többet nem eszik belőle bármi legyen is az.
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Szia Sissy!

Mintha csak én írtam volna e sorokat két hónapja... Ugyanez volt nálunk is, a babó nem hízott, és egy-két kanálnyi ételnél többet nem volt hajlandó enni. Most nyolc hónapos, és nem mondom, hogy nagy étkű, de azért most már eszik többször is egy nap szilárd ételt. Most már kedvenc ételek is vannak, ennyi idő kellett, hogy rájöjjön, hogy az újfajta étek is csillapítja az éhségét.

Trixy
Trixy
 


Szia Trixy!
Ma érdekes dolog történt velünk. A babaúszás ahová most járunk pont akkor van mikor Bogi a gyümölcspépet szokta kapni délelött,amiből ha olyanja van akkor kb.80 gr körül is eszik. Ma ez elmaradt és csak egy kis gyümölcslét ivott délelött. Mire hazaértünk már ebédidő volt. Megkínáltam a lányom egy kis főzelékkel és láss csodát, amiből tegnap csak két kanállal volt hajlandó enni, azért ma úgy tátogott,mint egy kis fecske. Persze utánna nagyon megörült a cicinek.
Nemtudom, hogy talán azért evett jobban, mert kiszívta a víz vagy pedig éhesebb volt amiatt, hogy nem evett gyümölcspépet. Holnap kiderül, mert 10-kor eszik gyümit, majd délben újra jöhet a főzi.
Kicsit azért megnyugtattál, hogy nem csak Bogi van így a sziládabb kajácskával.

Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Szia Sissy!
Ti mikortól jártok úszni. Mi is szeretnénk majd menni , de nem tudom hogy mikortól lehet vinni.
Lassan már kinövi a kádat és szeret fürdeni. Főleg amióta az apja fürdeti. Azután 20-30 percet is szopcsizik , pedig napközben csak 10-15 percet eszik. Furcsa , hogy ilyenkor mégsem eszi túl magát.
Azt tudom hogy Győrben szombaton délelőtt van , de azt még nem hány hónapos kortól.

Üdv: B Judit
BJudit
 


Kedves Ani,

Ne haragudj, hogy csak most írok, de nem jutottam hozzá a géphez. Pedig úgy érzem ez számodra az igazi probléma és nem az, hogy úgy érezted kevés a tejed. (Úgy látom ebben sikerült meggyôznünk téged, hogy nem kevés. Viszont, mint irtad, az alvás problémával már orvosnál is voltál.) Szóval szerintem nem lehet túl jó az a gyerekorvos, aki nem tudja elmagyarázni a megoldást, vagy akár azt, hogy egy probléma miért nem az. Fogalmam sincs mi lehet a megoldás, csak tippelni tudok. Valamiért felcseréli a nappalt meg az éjszakát, vagy valami zavarja a szobában (túl meleg van, vagy sok a fény, vagy zaj van, vagy az ágynemüje anyaga, vagy lenne valami kedvence, amivel együtt aludna, vagy csak "Mamizni" akar, stb.) Annyi féle lehetôség van. Nekem szerencsére soha nem volt ilyen problémám mert a Picusom magától alussza át az éjszakát. (Addig meg minden felébredésénél én is megetettem éjszaka - 2,5 hónapos koráig.) Minden esetre ha érdekel nekem van egy nagyon jó gyerekorvosom, aki alvászavarokra specializálódott, ha érdekel megadom a nevét. Szerintem ne azzal kezd, hogy sírni hagyod, hanem gondold végig mi zavarhatja ôt ennyire, hogy nem tud újra elaludni vagy mire lenne szüksége a könnyebb elalváshoz. Próbálj ki néhány dolgot mielôtt újabb orvosi vizsgálatnak vetted alá a gyereked.
Bocs a hosszú levélért.
Szia: MiniMami
MiniMami
 


No lám, kedves Sissy, már meg is találtad a megoldást arra, hogy megegye a főzeléket. Valószínüleg mindkét ok közrejátszott a kedvező fejleményben. Nálunk is ez vált be: délig nem is kap a picur szilárd étket, csak délben a főzeléket, majd pedig este valami könnyűt. És mindezek között szopi, amennyit akar, és amikor akar. Ha reggel szilárdat kap, nem kell neki a cici egyáltalán, azt pedig még nem szeretném, hogy ilyen hamar abbahagyja.

Trixy
Trixy
 


Kedves Judit+
Tudom, hogy nem hozzám intézted kérdésedet, de mivel mi is járunk úszni, ezért remélem nem haragszol, ha én is válaszolok rá.
Babaúszásra, amennyiben a baba cicizik akkor 2-3 hónapos kórtól lehet vinni. Ha már nem az a fő tápláléka, akkor 4-5 hónaposan. Igaz mi elég későn (8 hónapos volt a fiam) mentünk előszőr. Az alap gyakorlatokat pici korban könnyebben csinálják a babbák. Az én fiam már nagy és akaratos volt, úgy, hogy amint megtanultuk az alapokat már mentünk is a következő csoportba.
Több, mozgalmasabb, játékosabb gyakorlatok vannak, amik nemcsak a babát a szülőt is megmozgatja.
Hozzá szeretném tenni, hogy a fiam nem szeretett fürödni, de mióta "úszni" járunk azóta alig várja az esti fürdéseket, csak a hajmosást nem szereti még.
/Budafok-Tétény Műv.Ház-ba járunk, minden szombaton reggel 8.-tól du. 5.-ig/

Náfrádiné Ani
nafradiz@matavnet.hu
 


Kedves MiniMami!
Légyszíves írd meg az orvos elérhetőségét.
Köszönöm: I.T.
Timi
 


Kedves Trixy!
Úgy látszik Bogi baba alakítja a dolgokat és senki,semmi más. Ugyanis újabban tetszik neki a főzelék, sőt ha mi eszünk akkor is tátog, hogy adjak neki belőle. Lehet, hogy rájön a dolog ízére?
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Kedves B Judit!
Mi Bogi babával 4 hónapos kora óta járunk babaúszásra. Boginak az első alkalom óta nagyon tetszik. Ha szeretnétek járni, javaslom, hogy a fürdővíz hőmérsékletét fokozatosan csökkentsétek,mert az uszoda vize 29 fok körüli és sok babának azért nem tetszik mivel "hideg" a víz.
Úszás után Bogi mindig alig várja az evést és jól eszik, de a mozgásfejlődésére is látható hatással van.

Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Helló Bo-Szi!

Ti hová jártok úszni?

Várom válaszod: Klobu
Klobu
 


Szia Sissy!

Akkor a ti esetetekben is ki kellett várni a megfelelő időt, amikor a gyerek is úgy dönt, hogy most már enni fog. Apukám hat hete látta utoljára a fiamat, akkor úgy ment el, hogy azt látta, hogy minden próbálkozásomra elfordulás a válasz, most meg ő van legjobban meglepődve azon, hogy hogyan tátog a lurkó a kanálnak.

Bogi-babának üdvözletem, és üzenem neki, hogy csak így tovább!

Trixy
Trixy
 


Szia Trixy!
Ugye, hogy hat hét milyen nagy fejlõdés a piciknek. Én mostanában azt vaszem észre a lányomon hogy napról napra fejlõdik, szemmel láthatóan mind testileg, mind szellemileg.
Köszi az üdvözletet és bíztatást Boginak és nekem is.
Pusziljuk a pici fiadat.

Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: