Új privát üzeneted érkezett!

Szia Klobu!
Csak most kerültem gépközelbe, de remélem még nem késõ a válaszom.
Elöször oda jártunk Budafokra, ahová Aniék is. (pár üzenettel elöbb van a cím.)
Nekünk ez igen messze van és nemrég találtunk a közelünkben is a 3.kerületben Kaszásdülõn.
A pontos címet sajna nem tudom, de ez egy iskola meletti uszodában kedden és szombaton van. Itt nem testnevelõ tanár tartja a foglalkozást, hanem gyógytornász.
Budafokon testnevelõk vannak, akik igen teljesítménycentrikusak, én viszont azért járok Bogival úszizni, hogy szeresse a vizet és élvezzük mindketten az együttes mozgást. Nekem ezért mostmár ez az "új" hely jobban tetszik.
Üdv.:Sissy
Bo-Szi
 


Kedves Timi!

Bocs, hogy ilyen sokára írok, de sajnos nem jutok mindig a géphez. (A férjem ül rajta!)

Az orvos:
Dr. Gál Éva, Madarász utcai gyermekkórház, Budapest 13. ker. Tel:06-1-349-8160

Sok szerencsét!

MiniMami
MiniMami
 


Szia Sissy!

Köszi a válaszod!
Klobu
Névtelen
 

 
 

Sziasztok lányok!

Mindig mindenkinek olyan jó tanácsokat tudtok adni. Kérlek segítsetek nekem is. Császárral szültem, de nem akar megindulni a tejem. Már mindenféle szoptatós teát kipróbáltam, de semelyik sem segít.
Bármi ötletetek van kérlek írjátok meg nekem, mert nagyon kétségbe vagyok esve.

Elõre is köszi nektek.
FPK
FPK
 


Szia FPK!

Ne törödj senkivel és semmivel a babán kivül.
Minél többször tedd mellre amíg be nem indul a tejed, akár óránként is (5-10 percre). Ne idegeskedj, pihenj aludj a babáva te is sokat. A császárosoknak egy kicsit késöbb indul meg a teje. Vedd fel a kapcsolatot a védõnõvel õ is tud segíteni. Egyél változatosan, igyál is de nem kell sokat 1/2 1 - 2 liter. Nem a teától lesz tejed, az csak abban segít, hogy ellazult legyél és nem ideges. Tejed attól lesz, hogy nem adod fel megpróbálsz mindent megtenni érte.
Ennyit dióhéjban.

Szia sok sikert kata
Bigacsiga
 


Szia!

Mikor szültél?
A nagyobbik lányom én is császárral szültem, csak néhány nappal késöbb indult meg a tejtermelés, úgy tudom, hogy ez császár után normális, de aztán sikerült, 22 hónapos koráig szopizott.
A szoptatós teák arra jók, hogy pótolják a vitamint és az ásványi anyagot, de szerintem a legfontosabb, hogy pszihésen hidd el, hogy tudsz szoptatni. Kapcsolj ki mindent, lépj túl az esetleges császár miatti csalódáson (nekem volt), csak ti vagytok most a fontos, te és a baba. Próbálj meg olyan nagy nyugalmat teremteni magadban, amennyit csak tudsz. Ez a legfontosabb.
Ezen kívül igyál sok folyadékot és egyél rendesen, amikor nem iszom eleget nekem sincs annyi tejem, az elején fõleg többet ittam.
Tedd mellre a picit, akkor is ha szerinted semmi sincs benne, naponta többször is, õ a legjobb "provokáló" és mindig csak az ilyen próbaszopizások után adj neki pótlást, ha van energiád minnél kevésbé üvegbõl, inkább pohárból, vagy kanállal. Cumit pedig egyáltalán ne adj.
A keresztlányom 3 hetes, egy hete még tápszert kapott, de anyukája kitartásának hála (a fentieket próbálta betartani) már egyáltalán nem kap pótlást. Sok sikert! Nagyon drukkolok nektek!!!
Csilla
Staudt Gáborn&eacu
 


Sziasztok,
csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz. Mindkét lurkómat császárral szültem, hál'Istennek nagyon hamar volt tejem mindkét esetben. A lényeg (amit a többiek is leírtak): mellre tenni a babát!
Én az elsõ pillanattól mellre tettem a kislányomat (aki most 2,5 hónapos), másnap már volt elõtej (vízszerû, csak pár csepp. A csecsemõsnõvérek azt mondták, ez a legértékesebb, utána jön az a sárgás elõtej, amirõl én úgy tudtam, hogy az az "igazi" elõtej.)
És a lényeg: bízz magadban! Tedd mellre a babát, az õ "cumizása" a leggjobb tejtermelést serkentõ dolog, ami létezik! (És az én fiam is 22 hónapos koráig szopott...)
sok sikert! Kép
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!
Én azokat szeretném biztatni, akik nincsenek olyan szerencsések, hogy rengeteg tejük van és évekig tudnak szoptatni.
Errol valahogy senki nem beszél, de szerintem ez a két féle anyuka van. Egyik sem tehet róla, hogy olyan, és attól még mindegyik lehet "jó anyuka", csak az elobbiek sokat szenvednek, mert azt hiszik, hogy nem azok. Az összes szakkönyv minden tanácsa azokhoz szól, akik a szerencsésebb csoportba tartoznak.
De! Higgyétek el, vannak olyanok, akik akármennyi Laktoherb teát megihatnak, madártejet megehetnek, akármennyit pihentenek és akármilyen gyakran mellre tehetik a babát, és NEM LESZ TOLE TÖBB TEJÜK. Nem azt mondom, hogy ezeket nem kell megpróbálni, éppen az ilyen anyukák tesznek meg minden lehetot a szoptatásért. Mégis. Nem szabad elásni magunkat, ha nem jön be a sokféle tanács. Az ember megbolondulhat, ha az ezerféle tanácsot mind megpróbálja betartani, mondván magának, hogy a szoptatás létkérdés a babájának. Ez így is van, én magam nagyon szoptatás-párti vagyok, de szerintem az anyukák 95 százaléka az. Csak azt állítom, hogy nekem minden igyekezet ellenére is minden hónapban érezhetoen kevesebb lett a tejem, és csak 8 hónapig tudtam szoptatni.
Sok keserűségtol megmenekülhettem volna, ha ezeket elore tudom. Talan majd a masodikkal (????)okosabb leszek (???????)
Janka
 


Janka !
Teljesen egyetertek veled ill.azzal amiket irtal !
En viszont azokhoz az anyukakhoz szeretnek
szolni akik esetleg 1 ill.2 eves gyerekuket
szoptattak vagy szoptatjak.
Az en problemam,hogy a 11 honapos kislanyom mar
csak este es reggel szopik, de ha veletlenul
megbetegszem (ami sajnos az utobbi idoben egyre
gyakrabban elofordul!) akkor viszont omlik
a tejem !Szo szerint meg mell-betet is kell
hasznalnom ! Nektek is volt ilyen?
Es mit tettetek ellene?Varom valaszotokat !
Sziasztok
Csilla
LCsilla
 


A tanacsotokat kernem(illetve azt hiszem a magam megerositesere)!Van egy 15 honapos kisfiam aki meg mindigimad szopni.Igaz,hogy amellett eszik mindent,de ketszer egy nap meg felhuzza a bluzomat!A problemam csak az,hogy ahol elunk.azt tartjak az orvosok es az anyak nagy resze,hogy eleg 8-10 honapos korig szoptatni.Sot,utana egyenesen karos a gyerek-mama elszakadas-ra nezve.Sajnos a ferjem az amerikai nezeteket vallja,igy sok a vitank emiatt.Kerlek mondjatok el a velemenyeteket errol!Ugye ne hagyjam,hogy rabeszeljenek az elszakitasra!? Egyaltalan meddig egeszseges szoptatni? Elore iss koszi a segitseget.....mamma
mamma (mamma)
 


Kedves Mamma!

Arrol hogy karos e babanak hosszu szopas nem tudok. De szerintem ha te szivesen teszed es o eszik mindenfelet es szivesen bujik egy kis tejcsiert hozzad sokat nem arthatunk nekik. Szerintem boltban kaphato sok sok mukajanal ez ezerszer egeszsegesebb. Nekem van 3 lanyom legnagyobb aki mar 9 eves 33 honapig kapott anyatejet is. Kozepso lanyom kb 30 honapig. Legkisebb meg csak 3 honapos, de ha o igenyli, O is sokaig kap anyatejet is. Lehet nekem is lesznek bajaim orvosokkal , mert 3.lanyom mar kanadaban szuletett es szerintem itt hasonlo nezeteket valnak mint nalatok. De en azt hiszem elozo lanyokkal jol bevalt anyatejezest nem fogom feladni. Biztos lesznek meg egy paran akik leirjak majd neked O gyerekeik mennyi ideig kaptak ilyen csemeget is es sikerul magadat megerositeni benne , hogy jo az amit teszel.

Minden jot nektek es jo egeszseget.
Hajnalka
napocska (napocska)
 


Mamma!

Hajnalkához képest én elbújhatok, az ikreim 19 hónapig szoptak. Semmi bajuk nem lesz tõle. Tápanyagilag ugyan már nincs nagy jelentõsége, de a baba-mama kötõdés szempontjából még nagy jelentõsége lehet. Szerintem hagyd szopni amíg igényli, avagy amíg neked nagy kényelmetlenséget nem jelent!
(gondolom elõbb utóbb Zsóka is ír neked, õ 22 hónapig szoptatta a fiát, megtalálod írásait egyéb topicokban)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Mamma!
Ez itt nem olyan vilag ahol a sokaig szoptatas ill. a szoptatas divat.Nekem eleg sok dolog nem tetszik itt a babakkal a gyereknevelessel kapcsolatban.Szerintem Te legyel kivetel itt ,jobban jarsz!!
Szilvi CA
sylvia
 


Szia Mamma!
Gergő most lesz 20 hónapos és még minimum négyszer szopik , meg amit még kikönyörög! Kép
Tagja vagyok a La Leche Ligának , és ott végeztek kutatásokat. Arra jutottak , hogy legjobb két éves koráig szoptatni a manócskákat , mert egy éves kor felett hasonló a tej összetétele az előtejhez. A csemetéknek szükség van a "vitamindús" tejcire , mert mindent megfognak , megkóstólnak , stb... És mint tudjuk a természet nem hülye!
Azt tanácsolom , ne add fel , és bízt a gyermekre mikor akarja elválasztani magát!
Mindíg az anya tudja legjobban mi jó a gyerekének!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok,
emlegetett szamár elõbb-utóbb megjelenik alapon itt vagyok Kép. 22 hónapos koráig szoptattam a fiam, amikor elválaszottam, 3 hónapos terhes voltam a lányommal, aki most 4,5 hónapos. Tavaly ilyenkor kint voltunk Kaliforniában, és nagyot nézett mindenki, hogy az akkor 19-20 hónapos fiam még szopik. Találkoztam olyanokkal is, akik szintán sokáig szoptattak, de az illetõ hölgy már 73 áves volt...
A káérogókra ne hallgass! A magam részérõl 100 %-rig nizrtos vagyok benne, hogy egészségileg nem káros, lelkileg pedig kifejezettes hasznos a sokáig szoptatás. Ilyen korban már inkább csak a mamával való összebújás öröméért szopnak a babák (ez abból is látszik - szerintem - hogy amikor elválaszottam a fiam, utána sokkal bújósabb lett). Egyébként meg mi az a baba-mama elszakadás? Ezt nem igazán értem (a gyanúm, hogy a nézetet hangoztatók sem). Nehezebben szakad el a gyerkõc a mamájától, ha sokáig szopik? Az a jó! Megerõsödik abban a hitben, hogy az anyja szereti õt, ott van, ha szüksége van rá.
Hallgass a szívedre!
üdv
ZSóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Bár nekem a lányom még csak 8 hónapos lesz, így túl sok tapasztalattal a hosszú szoptatás terén nem bírok, azért szeretnék hozzá fűzni a fenti dolgokhoz egy-két gondolatot.
Először is eltökélt szándékom, hogy a lányomat addig fogom szoptatni, amíg ő ezt igényli, ha ez 10 hónap, akkor addig, ha 2,5 év, akkor addig.
Annak ellenére, hogy a védőnénim állítása szerint az 1 éven felüli szoptatás káros a gyerek önállódására nézve, valamint szerinte szexuális problémákat is okozhast majd nála a későbbiekben (!). Na, ehhez mit szóltok?
Amúgy én is úgy tudom, hogy a legideálisabb az, ha féléves koráig csak tejet, egyéves koráig főtáplálékként tejet, egyéves kortól pedig kiegészítésként kap tejet a baba, úgy két éves koráig, merthogy akkortól készült fel teljesen az immunrendszerre a mindenféle betegségekkel elleni harcra, addig a mama segítségével küzd meg ezekkel igazán jól.
Egyébként a dédanyám tudna mesélni erről a dologról, mert a nagymamám testvére pl. még négyéves korában is volt, hogy éjszaka szétszedte a dédi hálóingét és kiszolgálta magát...
Amúgy szerintem mindenki hallgasson a belső ösztönére, és ne hagyjátok magatokat elbizonytalanítani!!!
Hajrá mindenki!

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Mamma! Semmiképpen ne add fel, ha Te úgy érzed. hogy még szeretnél szoptatni!
At én kislányom 13 hónapos múlt és még 3-4 szer szopizik naponta! Én is átéltem ami írtál, hogy sokan leszúrnak a lábamról, hogy miért szoptatom még! Orvos ismerősöm is mondta, hogy jó lenne elfelejteni a szoptatást már! Nagymamám leszúrta a kislányomat, hogy nem szégyenli-e magát, hogy még szopizik!
De én ennek ellenére is meg vagyok győződve, hogy akkor teszem a legjobbat a babának és magamnak is, ha szoptatok amig igényli!
Hallgass az ösztöneidre!!!

Sziasztok
Erika
Erika7
 


Szia Dia,
Nekem két fiam van. Az elsöszülött most két és fél éves és még mindig szopik. A második 4 hónapos. Böven szoptattam még a terhesség ideje alatt is. Persze ez szinte mindenkit felháborított és háborít a mai napig. A dédik "csak fújjognak", a nagymamák lelkibeszédet tartanak. Nekem pedig így jó.

Kíváncsi lennék milyen szexuális problémákra gondol a kedves védönéni? Szerintem ezt csak a hatásos lebeszélés érdekében mondja. Én ilyenről még életemben nem hallottam, pedig La Leche Ligás leendő csoportvezetőként olvastam már egy kis irodalmat szoptatásról.

Ja és a kisfiam teljesen önálló, nincs problémája azzal ha a nagymamához megy, nem kötődik az átlagnál jobban sem.

Bóbita
bóbita (bób
 


Kedves Bóbita!

Bár nagyon szeretem a védőnéninket, -és ezzel a lányom sincs másképp-, azért szerintem sok tekintetben nincsen a topon.
Amiket leírtam, csak történetnek szántam, nem vettem ám be egy szavát se...Kép.
Borit hat hónapig csak és kizárólag anyatejen tartottam, és bár lassan 8 hónapos lesz, most is leginkább ezt eszik, mással még csak ismerkedik. Nem akarom siettetni... Annyit eszik, amennyit és ammi neki jól esik.
És még nagyon sokáig szoptatni fogom, amíg csak bírom tejjel és amíg csak ő igényli.
Nem hiszem, hogy emiatt majd betegesen fog kötődni hozzám, sokkal inkább azt gondolom, így fog a lehető legteljesebb mértékben bízni bennem.
És nagyon élvezem. Most már huncutkodik is a cicin, jókat nevetünk evés közben, olyan meghitt ilyenkor a kapcsolatunk. És csak hízik és hízik és hízik. Jókedvű és eleven.
És nem hiszem, hogy pont ettől lenne majd aberált vagy leszbikus.
Engem is sokan hülyének tartottak, hogy a gyerek nem kap teát, vizet, gyümölcslevet, de nem is kell neki. Meg ezt súgta az ösztönöm is. Minek kellene okosabbnak lennem a természetnél?

Üdv:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Az jutott az eszembe, hogy ezek a híres-neves dokik egyfelõl eltanácsolnak minket az egyéven túli szoptatásról, másfelõl ugyanezen korban még ilyen-olyan tápszert javasolnak. Szerintem minden dokinak el kéne ismernie, hogy addig a korig, amíg õ tápszert javasol, addig a korig tápszer helyett a szoptatás jobb, és teljesen jogos. Márpedig (bár ehhez aztán nem értek) 2-3 éves korig létezõ tápszerek (és egyéb bébiknek való mû-dolgok!!) léteznek és vannak. Amíg egy baba-gyerek nem eheti azt teljesen amit a felnõttek, avagy amit a természetbõl el lehet érni, addig a normális, természetes rend a tejet biztosítja neki.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Koszi nagyon mindenkinek a gyors tanacsot!En is igy gondoltam,de mivel a negativ "nyomas" eleg nagy,igy kell nemi segitseg.Az igazsag az,hogy,olyan jo szoptatni es nehez elkepzelni,hogy mi lesz "utana".....koszi a segitseget megegyszer!Meg egy kerdes....mikortol adtatok rendes tejet a piciknek?Az enyem ugyanis nem hajlando meginni.Probaltam melegen,hidegebben,kakaonak.....semmi! mit gondoltok? mamma
mamma (mamma)
 


Kedves Mamma

Magyarorszagon jelenleg 1 eves kortol ajanljak a tehen tejet , ha jol tudom. Meg 92-ben mikor nagylanyom szuletett fel evesen kezdtuk probalgatni nem sok sikerrel.
Nekem nagylanyom hasonloan volt vele mint most a te fiad. Egy korty tejet sem volt hajlando sehogy se meginni kicsinek, reszben ez is volt az oka hogy sokaig szoptattam ot. 3 eves elmult mire vegre egy kis kaves cseszenyi tejet megivott. Mar lassan 9 eves lesz vannak hetek mikor napi fel liter tejet is megiszik mostanaban, de van hogy semmit. Valoszinu fiad is ahogy egyre nagyobb lesz tobbet fog belole meginni.
A fiad csak a tejet nem issza meg vagy semmi tejjel keszult etelt se eszik meg? Peldaul tejbe grizt, tejberizst esetleg palacsinta tiszta tejbol.
Nalunk a tojas ilyen nagylanyomnal mai napig. Rantottat nem eszi meg, Tukortojasnak csak sargajat, bundaskenyerbol meg korlarlan az evokeje. Pedig ugyan az a tojas van mindegyikbe.

jo egeszseget nektek es sok boldogsagot
Hajnalka
napocska (napocska)
 


Szia Mamma!

Örülök, hogy egy kis támogatást adtunk saját példánkkal Neked! Pár hónapja én is magkaptam ezt a babaneten! Szerintem ezért fantasztikus dolog!!
A tejjel kapcsolatban: Én 13 hónapos kora körül próbáltam meg Neki a tejet kisérletképpen! Egy éves kor felett elvileg lehet adni!
Abban nem tudok segíteni, hogy miért nem issza meg a Gyerköc! Az én kislányom megitta! Neki izlett! Persze továbbra is szopizik, de ha néha a nagyinál alszik akkor ott kap egy kis tejet este!
Salnos többet nem tudok segíteni!

Szia

Erika
Erika7
 


Sziasztok!

Tejivás ügyben nálunk is hasonlók a gondok. Egy éves koráig tápszer tejet ivott. Utána megpróbálkoztam tehéntejjel, nem itta meg sehogy. Marad a tápszertej meg a tápszertejbegriz azt legalább jóízüen megitta, megette. Ez ment 2,5 éves koráig. Akkor újra ráprobálkoztam a tejre vittem a szokásos üvegbe, de nem mondtam meg, hogy mi van benne. Bele se kostolt. Ránézésre közölte az nem kell. Mai napig sem tudom, honnan tudta, hogy mi van benne? Újra megpróbáltam kakaóval, azzal már ment azóta is csak azzal.
Viszont a doktor bácsi azt mondta nem szabad állandóan kakót inni, de hogy miért nem árulta el. Tud valaki errol? Tejeskávénak, karamelnek sem issza meg. Azóta csak minimális kakaót teszek a tejébe éppen, hogy megszinezze. Próbáltam, hogy elffelejtek bele rakni,de akkor visszaadja, hogy ez nem finom.

Sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Bóbita!
Pocakosan meddíg szoptattál? És akkor miért hagytátok abba?
Mi nyáron tervezzük a kistesó beköltözését és nem hiszem , hogy addíg Gergő abbahagyná a cicizést!
A dokid mit szólt , hogy szoptatsz pocakossan?
Könnyen teherbe estél?Hogy hagyta abba a nagy?

Szoktál valamelyik LLLiga napra menni? Mi a Piroska utcaira járunk! Meg nyáron a szigetre. Lehet , hogy már találkoztunk is?!

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Napocska! Koszi a valaszt!Probalkoztam mar tejbegrizzel,de bele sem kostolt okelmeje.Viszont a bolti tejbepapit imadja.Palacsinta johet barmikor,viszont a tojastol mar ffelek,mert ugy 3 hete adtam neki egy kis rantottat(lehet,hogy korai volt)es olyan allergias rohama lett szegenykemnek,hogy nagyon megijesztett!Gyorsan gyogyszer,telefon az ugyeletre.Szerencsere pear ora alatt meg az utolso folt is elmult,de hat elegge leizzasztott mondhatom!Mar volt ilyen esetunk,de akkor a mogyorovajtol,amit ugyanugy szeret-ne(orvos szerint adhato ilyen korban,szerintem szinten korai volt),de sajnos most jo sokaig felek ujra probalkozni. jo egeszseget nektek is! udv mamma
mamma (mamma)
 


Erika7 ,Bigacsiga es a tobbiek......halas vagyok a segitsegekert es tenyleg ez egy orult jo dolog itt a net-en.Azt hiszem,hogy nem adom fel a brobalkozast tejivast illetoen,hatha egyszer ccsak meggondolja magat az en picim es lehorpinti azt a "rusnya" tejet! Sziasztok...mamma
mamma (mamma)
 


Szia Mamma!

Nem nagyon engedi az idom, hogy irjak, viszont mindig elolvaslak Titeket!
Az en manom sem hajlando meginni a tejet!
Annak idejen az volt a nagy dilemmam, hogy mit csinaljak a cumisuveggel. Igazabol nem kellett mar neki, nagyon jol megvolt nelkule, viszont a tapszert csak abbol volt hajlando meginni. Az orvosom tanacsara hagytuk abba a cumisuveget, vagyis a tapszerezest. Na azota egy korty tej sem megy le a torkan.
Es tudjatok, ettol fuggetlenul megvan a napi 6-7 deci tejmennyiseg. Persze joghurt formajaban, na meg reggel tejbegrizt ( bolti tejpep )eszik. 2 dc joghurt + 2-3 dc joghurtital, amit este a vacsora utan lehorpint poharbol. Emelett calciummal dusitott asvanyviz, calciummal dusitott keksz. Tenyleg nagyon sokfele modja van a tej potlasnak, csak utolag tudom, hogy nem is olyan nagy problema, ha nem iszik a gyerekunk tejet!

Alma.
Alma
 


Sziasztok!

Ildi!
Kivancsi lennek, hogy a masik topicban feltett szoptatasi kerdesedre kapott valaszok alapjan, milyen kovetkeztetesre jutottal! Szerinted azert lett kevesebb tejed, mert nem ketorankent szoptattal? Annak ellenere, hogy sokat fajt a hasa a fiadnak, mindig tulette magat, ket-harom orankent meg kellett volna szoptatnod?

Az en kerdesem pedig a kovetkezo:
Annak idejen, mikor nekem is kevesebb lett a tejem, ketorankent elkezdtem szoptatni+ meg ejjel. Megvolt az eredmenye ket nap mulva. Csopogo mellel kelltem fel, arra vartam, hogy a lanyom szopizzon egy nagyot. Erre okelme mindossze az egyik mellem felet szivta ki, es ott alltam ket nagyon megtelt mellel. Persze elkezdtem lefejni, de egy ora multan is csak az egyik mellemet tudtam - ha nem is egeszen - kiuriteni. Napkozben igy nem sok termelodott, estere mar nem maradt eleg tejem. Azert ejszaka megint nagyon sok termelodott, viszont a lanyom ebben az idoben mar nem mindig kellt fel, 12 orakat is aludt egyfolytaban. En vartam , hogy ejjel is megszoptassam, de o nem kellt fel. Erre ket nap mulva megint nem termelodott eleg tejem ejjel, es megint szoptattam ejjel, nappal ketorankent. Az volt a baj, hogy nem tudott a tejtermelodes a lanyom igenyeihez alkalmazkodni. Vagy tul keves, vagy tul sok volt. A fejes pedig nem valt be.

Ti ezt hogyan oldottatok meg, vagy hogyan oldanatok meg?

Alma
Alma
 


Szia Kanga,

Mi is a Piroska utcába járunk, ha tudunk menni. Az utolsó két alkalommal voltunk is. ( A szigeten még nem voltunk, valahogy sose jött össze. ) Lehet, hogy már tényleg találkoztunk. Legközelebb megbeszélhetnénk akár előre is.
Pocakosan az 5-6. hónapig szoptattam. Azért, hagytuk abba mert már túl nagy volt a " lelki nyomás ". A nagyobbik fiam akkor 22 hónapos volt, mikor teljesen abbahagytuk vele a szopizást. Valahogy senki sem bírja, ha valaki egy ilyen " nagy gyereket " szoptat. Kezdve a tágabb családtól a mindenkiig.
A dokim mikor meghallotta rögtön azt mondta, hogy hagyjam abba, mert árt a kicsinek. Kérdeztem, hogy miért, de semmi konkrétumot nem mondott. Ekkor utánanéztem a dolgoknak a ligánál és semmi elrettentő dolgot nem találtam, így tovább szoptattam, mindenki rosszalására.
Aztán az első cukorterheléses vizsgálaton kiderült, hogy magas lett a vércukor eredményem. Ekkor következtek a 3 hetenkénti 2 és 7 pontos vizgálatok, részletes kikérdezésekkel. Itt persze kiderült, hogy még mindig szoptatok és rögtön ráfogták, hogy " na ezért lett magas az eredmény ( hozzáteszem 7,8 volt, ami határérték )", mert a szervezetem legyengült. Ez volt az első döfés.
Ekkor megint utánanéztem a dolgoknak, hogy tényleg előfordulhat-e ez a szoptatás miatt magas vércukor eredmény. De ismét arra az eredményre jutottam az információk birtokában hogy nem. Így tovább folytattam a szoptatást. Aztán jött a többi " döfés " a családtól, orvostól, ettől-attól és teljesen kikészültem. Úgy döntöttem, hogy abbahagyom a szoptatást a szülés utánig. Ezt szépen elmagyaráztam az akkor 22 hónapos fiamnak. Természetesen elég nehezen fogadta, de sikerült abbahagyatni vele egy kis időre. Mindig megígértem neki, hogy ha megszületett a kistestvére, majd újra szopizhat.
Amikor megszületett a kicsi és először kérte
( legalább egy hónap után ) adtam neki. Akkor úgy tünt elfelejtette a " technikát ". De amikor kért újra adtam és most már megint szépen szopizik. De elég ritkán, max. naponta 1-szer. Persze ez megint heves ellenkezést vált ki a környezetünkből. Dehát valamivel foglalkozniuk kell. Így legalább ez köti őket le nem pedig az, hogy mikor-mit-hogyan csinálunk.

A második próbálkozásra estem teherbe. Nem volt túl nagy gond, bár azt hittem hosszabb ideig kell majd próbálkoznunk. Mivel nem tudtuk mikor van peteérés, hőmérőztünk reggelenként, én pedig hetente vettem terhességi tesztet.

Kedves Alma,
Miből gondolod, hogy kevesebb lett a tejed? Milyen reakciókat adott a babád, hogy erre a következtetésre jutottál?

Te is irtad, hogy a tejtermelődés a baba igényeihez alkalmazkodik. Ha a Te babád átaludta az éjszakákat, akkor nem lehetett éhes, hisz felkeltette volna az éhség.
Amikor felkelt és megszoptattad volna akkor is csak az egyikből evett, tehát elég volt neki az addig termelődött tejmennyiség is. ( A másik melledben túlkínálat volt, valószinű a kétóránkénti és az éjszakai szopi miatt. )
Aztán azt írod estére megint nem volt tejed. Szerinted miért? Miből gondolod, hogy nem volt?
Én azt gondolom, hogy azért nem tudott a tejtermelődés a lányod igényeihez alkalmazkodni, mert nem hagytad, hogy alkalmazkodjon.

A fejés teljesen elhagyható, ha a baba igény szerint szopik. Nem lesz mellgyulladása senkinek, ha egyszer-egyszer benne marad a mellében egy kis tej. De ha elkezded fejni, a szervezet azt hiszi kevés termelődött, így többet termel, amit a baba már egyébként sem enne meg. Ezért újra ki kell fejned a maradékot ( úgy gondolod ), de ezzel azt éred el, hogy még többet termel majd a szervezeted, így szépen lassan túlkínálat alakul ki. Amit ha tényleg nem fejsz le ( mert egyszer nincs rá időd mondjuk ), tényleg begyullad a melled. Ez egy ördögi kör.
Sose ürítsd ki a melled teljesen, így azt érzékeli a szervezet, hogy sok a tej, ezért kevesebbet termel majd, így nem lesz túlkínálat. Ha nem érzed, hogy feszül a melled, attól még van benne tej, csak valószínű beállt a kereslet-kínálat egyensúly.

Én ezt úgy oldanám meg, hogy hagynám akkor és annyit szopizni a babám amikor és amennyit akar. Ez a legjobb gyógyír. Ők pontosan tudják, hogy mikor, mennyit akarnak enni. Ja és a fejést pedig ebben az esetben pedig el kell felejteni.

Ajánlom egyébként mindenkinek a magyarországi La Leche Liga honlapját,www.extra.hu/lllhu/lllhu.html megtekintésre, ilyen és ehhez hasonló kérdésekben.

Bóbita
Bóbita
 


Sziasztok!

Alma, kaptam egy-két választ, meg elgondolkodtam a dolgon. Szóval õkelme 3 hetes korától lényegében átaludta az éjjeleket, kb. este 10-11-tõl reggel 5-ig, majd másfél kéthónapos korára ez átment este 8-tól reggel 6-7-ig való alvásba. Azaz itt ugyanaz lett a helyzet, mint nálad. A tej úgy 3 hónapos koráig volt elég, ekkor már nem volt egész nap üvöltés se. Na ekkor hibáztam, mert addigra már beállt ez az éjjeli rend és nappal 4 óránként evett. És én innen már nem akartam "visszalépni". (részben nem is tudtam, mert pl. ha laborra kellett mennem (mérni), akkor fél hétkor elmentem és fél háromra értem haza, közben õ egy adag lefejt tejet kapott kiskanállal, de többet nem tudtam itthonhagyni neki). Szóval valamikor akkortájt indult, hogy meg-meg ébredt éjjel, de mivel mi az éjjeli szopást már rég abbahagytuk, így nem akartam "visszaesni" és nem tettem mellre. Ez tejtermelésileg hiba volt. És a nappali sûrûbb etetést sem tudtam megoldani. Így 4 hónaposan megállt a gyarapodás, ami a fõzelék bevezetése után újra meglódult. (na ja, 4dl fõzelék belefért!)Abban az ominózus elsõ két hónapban tényleg ez a min. kétóra kivárás az egyetlen mûködõképes dolog, legalábbis most is úgy tûnik, és amikor a tünetek elmúlnak, lehet próbálkozni az igényebb szerinti szopival. Persze lehet, hogy ha most lennék ott, most se sikerülne a dolog. Mindenesetre szép és jó elv ez az igény szerinti szoptatás, csak sajna nem áll melletted senki, aki ezt mondja, akkor, amikor a baba ott üvölt és nem tudod mért nem mûködik az igény szerint, avagy mi most az igénye.
Ezekkel az éjjeli nagy alvásokkal én is pont úgy voltam. Reggel sok tej volt, délután meg alig, így alakult az is , hogy este nem is tudott a mellemen elaludni, és ha reggeli fejésekbõl maradt, akkor azt lazán be lehetett kanalazni neki.
Ami a fejést illeti, valóban nem árt óvatosnak lenni. Az ikreknél fejtem, mert hogy tuti sok fog kelleni, aztán meg napi 3-4 dl-t fagyasztottam le. A fiam meg üvöltött, mert amikor már neki elég volt (ez max 150g volt) még akkor is ömlött a szájába a tej. Meg így mindig az elõtej jutott inkább nekik, és nem a hátsó.
Szóval nem tudom, LLL-esek: ha egy baba éjjel következetesen alszik 10-12 órákat, és így nappal belefér 5 evés (mondjuk kb. 3 hónapos a baba), akkor a mellem képes azt követni, hogy éjjel 12 óra szünet van, sõt, annak a mellnek, amelyik reggel nem kezd, még ehhez további 3-4 óra hozzájön, nappal meg 6-8 óra alatt meg kéne termelni ugyanazt a mennyiséget? Amikor két hónaposan méregettem, a tipikus helyzet az volt, hogy reggel volt akár 200-250 g is, meg ugyanez másodikra, aztán a harmadik már max 170, a negyedik mondjuk 150 és este, utolsóra két mellbõl együtt is max 120-130 (arra emlékszem 800-850 volt a napi össz akkor). Vagy azt mondjátok, a baba gyomra, étvágya is ilyen napi tendenciát mutat? És normális az, hogy az egyik mellem este 8-tól délelõtt 11-ig nem ürül ki?
(amúgy az ikrek közül a lányom ugyanez volt, alig volt 3 kg-os, amikor éjjel 8-9 órákat aludt. Aztán akár 230 is belefért reggel. Na de akkor fejtem, annyit evett akár du. is, amennyit csak akart)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Bóbita!
A februári LLL-napon nem voltunk , de a januárin azt hiszem igen.
Megbeszélhetünk valamit a márciusira!
Még annyit kérdeznék , hogy az első manónál Neked nem is jött meg az a bizonyos? Ezért nem tudtad , hogy a kicsi beköltözött-e már?
Üdv
Kanga

Ui.: E-milben is értekezhetünk!
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Bóbita!

Megértelem min mehettél keresztül a szopizás miatt! Nekem "csak" 13 hónapos a kislányom, de én is mig korábban büszkén dicsekedtem azzal, hogy még szopizik a babám, addig most már inkább nem beszélek róla mert rendszeresen megkapom a magamét!
Bele sem merek gondolni én is mit kapnék ha ráadásul terhes is lennék!!
Ez valahol szörnyű!!!!!!!!! Nem lányok????????????

Na sziasztok!

Erika
Erika7
 


Kedves Bobita!

Amikor az elso fiam 6 honapos lett, terhes lettem ismet. Probaltam fenntartani a szoptatast, de mire 9 honapos lett, teljesen elment a tejem. Voltam LLL osszejovetelen en is, es ott biztattak, hogy a baba szuletese utan ujra lehet probalni. Lattam is elo peldat. De sajnos a fiam akkor mar nem erdeklodott a dolog irant. Vegul is igy termeszetes, megis orultem volna, ha sikerul. Klassz, hogy neked osszejott!!!

Erika: Szerintem is szornyu! Es hanyan lemondanak a szoptatasrol emiatt! Fajo szivvel! En mindenkit csak biztatnek, hogy cselekedjek szive szerint, ne a masok nyomasara!
Evi
Evi
 


Kedves Ildi!

Azt hiszem, tenyleg egyforma volt az esetunk!
A lanyom is nagyokat tudott szopizni, eleg volt neki a harom-negyorankenti etetes. De hat a negyedik honapban az egesz felborult.
A 10-12 orai kimaradas a szopiban tenyleg sok, es nekem is az a velemenyem, hogy igy nem lehet fenntartani az allando, rendszeresen ugyanannyi mennyiseget produkalo tejtermelest.
Amugy nemfejtem, csak reggelenkent, mikor mar annyira nagy es kemeny volt a mellem, hogy egyszeruen kellett, csak azert, hogy ne feszuljon es a csomok fellazuljanak.
Nekem utolag az a velemenyem, hogy egyikunk sem rontotta el. En semmit nem bantam meg, azt sem, hogy mar negy honaposan hozzataplaltam.
Nem vagyok meggyozodva arrol sem, hogy Neked annak idejen vissza kellett volna allni az ejjeli etetesre.
De ha megis visszaalltal volna ,akkor tovabbra is kovetkezetesen felebresztetted volna akkor is, ha mar rendezodtek a dolgok es a fiad ataludta volna az ejszakat? Dehat az mar nem igeny szerinti szoptatas!
Vagy meg a legelejen nem kellett volna hagyni, hogy az ejjeleket ataludja?
En is kivancsi lennek egy LLL-es velemenyere!

Kedves Bobita!

Szerintem igenis hagytam, hogy alkalmazkodjon a tejtermelesem!
Mikor mar volt eleg tejem, nem szoptattam ketorankent, teljesen a lanyom igenyeihez alkalmazkodtam. De aztan megint egy par nap mulva keves lett a tejem. Ereztem is, es a lanyomon lattam, hogy szopni akar, eloszor turelmes volt, probalta szivni. Ki is szivta, ami benne volt, de meg akart. Probalkozott, de nem jott semmi, duhos volt, sirt. Aztan belenyugodott, hogy nincs tobb, lefektettem. Majd negy ora mulva felkelt enni. Igy ejjel is evett.

Alma.
Alma
 


Sziasztok Lányok !

Ne haragudjatok, hogy csak most reagálok, de tegnap a kisebbik fiam belázasodott és elég nyugtalan volt.

Ildi,
az igény szerinti szoptatásnak pontosan az a lényege, amit leírtál. Tudom, hogy maga a kifejezés inkább egy rébusz, elég nehezen megfogalmazható valami. De a lényeg tényleg az, hogy annyit egyen a baba amennyi neki kell és akkor amikor akar. Tudom azt is, hogy ezt sokkal könnyebb mondani, mint kivitelezni.
Az én elsöszülött gyermekem borzasztóan nyűgös csecsemö volt. Egy ideig nem tudtam mit csináljak. Közben jöttek a " jótanácsok ". A " biztos kevés a tejedtöl " kezdve minden elöfordult, attól függöen, kinek mi vált be a saját gyermekénél. Jó nagy káosz és még nagyobb tanácstalanság következett, mert azért nekem is volt a dolgokról elképzelésem. ( Ami nem igazán egyezett a tanácsok többségével ). Ekkor döntöttem úgy, hogy megyek a saját magam feje után és szoptatok, amikor úgy érzem, hogy kell.( A meghatározott idönkénti szoptatást már a kórházban elfelejtettem, ugyanis nem volt órám, a méricskélést pedig nyűgnek éreztem. ) Ekkor döntöttem, én ezt nem így fogom csinálni otthon. Hazamentünk, doktornéni kijött és kiszámolta nekem papíron, hogy az én gyerekemnek mennyit kell ennie egy nap és hányszor. Közölte, hogy a mérleg elengedhetetlen, a méricskélésekkel együtt. Azt mondta, így legalább tudom, hogyha sír, azt nem éhség miatt teszi. Teljesen elképedtem és az elsö így eltelt nap után feladtam. Tejtermelésem ekkor még nem indult be és úgy gondolom ettöl nem is indult volna be.
Kaptam ám rendesen, hogy majd meglátom a következményeit, de számomra volt egy döntö fontosságú visszajelzés gyermekem felöl. Hat hetes kontrollra kellett visszamennem, amikor otthagytam anyáméknál a gyermeket 60 ml. lefejt tejjel ( nekem valahogy sose ment a fejés ), amit fél napos tortúra után sikerult produkálnom. Amikor visszamentem a cumisüvegben kb. 1 kortynyi marad az üvegben, az pont nem fért bele a pocakjába.
Azóta már sokkal okosabb vagyok és a második gyermekemnél már meg sem próbáltam ilyen dolgokat csinálni.

Azt gondolom, hogy a szoptatás egy nagyon egyszerű dolog, amennyiben hagyod, hogy a melled tudjon válaszolni a különbözö ingrerekre. Olvastam egy könyvet arról, hogy léteznek-e valójában anyai ösztönök. Az írónö megpróbálja bemutatni, hogy az anyák a különbözö társadalmi elvárásoknak megfelelöen bánnak gyermekeikkel. ( Nem teljesen értek vele eggyet, de ez más téma ). Úgy látom, hogy amikor valaki nem tud szoptatni, valamilyen szinten ez is közrejátszik. Pl. : egy gyerek aludja át az éjszakát, egy gyerek ennyit egyen és ekkor. Ezeket orvosok, védőnők stb. elmondják nekünk és ha a mi gyerekünk történetesen nem úgy reagál mint az átlag, akkor magunkban keressük a hibát, nem pedig elgondolkodunk azon, hogy miért is kéne egy gyereknek minden éjszakát átaludnia, amikor egy felnött sem alszik át mindig minden éjszakát anélkül, hogy felébredne. Illetve én sem eszem mindig ugyanannyit és nem is mérem le magam evés után ahhoz, hogy tudjam jóllaktam-e.
Viszont tudom azt is, hogy ettöl függetlenül a szoptatás sikere sokmindenen múlhat (jó technikával szopik-e a baba, kap -e nyugatatócumit két etetés között stb, az anyák 5 %-a tényleg nem tud szoptatni valamilyen ok miatt, akármit is tesz ).
A mell pedig a kezdeti teltség után pár hónappal, már nem lesz feszes - úgy érezni, mintha nem lenne tejed. Ekkor beállt a kereslet-kínálat egyensúly és éppen annyi van csak a mellben amennyit a szopi elejére kell. A megfelelö stimuláció után pedig termelödik a többi. A tej 2/3-ad része a szoptatások alatt termelödik, nem pedig azt szívja ki a baba ami benne van, mert az tényleg kevés lehet. Az éhséget pedig nem szabad összekverni azzal, ha a baba csak " cumizgatni " szeretne.

A tej szaporítására pedig jó módszer az, ha nemcsak hogy mindkét mellböl eszik a baba, hanem váltva eszik. Tehát amikor már csak cumizgat a melleden, át kell rakni a másikra, aztán megint a másikra és így tovább. Persze nem egész nap, folyamatosan.

Nem is gondolom, hogy bármit is elrontottatok, hiszen ti úgy gondoltátok, hogy így helyes. Erröl írtam fentebb, "ha neked ez így jó, ezt tedd."

3-4 hónapos kor körül van egy növekedési hullám a babáknaál, így lehet, hogy az addig viszonylagosan beállt rend felborul és egy átmeneti ideig többször kell szoptatni, de ez is kialakul rövid idö után.
A 10-12 óra kimaradás tényleg sok ( az én második fiam is ilyen ), de a szervezet tudja követni. Ha túl sok a tej kifolyik, túl kevés pedig nem lehet benne, mert a szopi alatt termelödik a tej nagy része. Egyébként pedig szerintem sem baj ha 4 hónaposan hozzátápláltál, csak vannak olyanok akiknek sikerül az egyensúlyt kialakítaniuk.
Ha pedig felkelted a gyereket, hogy szopizzon az tényleg nem igény szerinti szopi (mert ha alszik x órát akkor elég neki a tej, különben sírna ).

Kanga,
e-mail címem: djura@freemail.hu
Egyébként az első terhességem óta nem volt az a bizonyos.

Bóbita
Bóbita
 


Alma, nem vagyok LLL-es, de toluk hallottam, hogy a tejtermeles igenis tud alkalmazkodni a kisebb nagyobb, de rendszeres szoptatas kihagyasokhoz. Pl. ha valaki dolgozik es ez ido alatt a babaja tapszert kap, akkor estere, mikor hazamegy lesz annyi teje, hogy szoptatni tudjon. Sot, hetvegen, mikor egesz nap otthon van, egesz nap kepes kielegitoen szoptatni. A szervezete tudja. En ezt nem probaltam ki, csak hallottam, de ugy gondolom tenyleg mukodik.
Evi
Evi
 


Sziasztok!

Nekem ezzel kapcsolatban, már a tej alkalmazkodás, az volt a tapasztalatom, hogy tényleg beáll a tejmennyiség és képes alkalmazkodni! A kislányom 3 hónapos korától nem szopizott éjjel! Napközben 3-4 óránként szopizott, és éjjel semmi problémát nem okozott a hosszú kihagyás!
Persze az első napokban nagyon tele volt a cicim és fájt is, de ez pár nap alatt beállt! Mivel én adtam tejet egy ismerős babának, így én reggelente sok tejet tudtam lefejni, de semmi problémát nem okozott ez a 10-12 órás kihagyás!
Egy idő után alkalmazkodott a szervezet!
Persze ez csak a személyes tapasztalatom!

Sziasztok!

Erika
Erika7
 


Sziasztok!

Én még a szoptatás elõtt állok, mert csak májusban születik meg a baba.
Arra vonatkozólag szeretnék tanácsot kérni, milyen szoptatós melltartót ajánlotok (ambõl van 80B, C is, nagyobb biztos nem kell).
Köszönöm elõre is!

Györgyi
Györgyi
 


Kedves Györgyi!

Véleményem szerint nem is feltétlenül fontos szoptatós melltartót venned. Én vettem annak idején, de kb. 2* használtam, nekem nem volt túl praktikus... Helyette vegyél inkább egy elöl kapcsos rendes melltartót, olcsóbb is és esetleg, ha szoptatás után nem megy vissza a melled a régi méretére, akkor később is tudod hordani...
Egyébként nekem az eredeti mellméretemhez képest 3 számot nőtt a mellem. Bár állítólag ez meglehetősen sok, a kismellűeknél előfordul.
Egységes tanácsot szerintem nem fog tudni adni senki, ez nagyon egyénfüggő...

Szia:

Dia
Dia
 


Szia Györgyi!

Nekem elõtte B-s kellett, utána (közben) minimum a C és egy két számmal nagyobb is. HA már direkt szoptatósat veszel, olyat érdemes, ami rugalmas anyagból van. És inkább hagyjál rá, és vegyél nagyobbat, mert ha szorítja a mellet, az nem jó (csomósodhat tõle). Egyébként otthon legjobb ha nem használsz ilyesmit, és minél többet szabadon van az elsõ idõben (én bevallom -nyár volt- bizony szoptatások után jókat csupaszkodtam)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Gyöngyi!
Én még most is a szoptatós melltartómat hordom , mert az én drágám még most - 20 hónaposan is szopik. Van elöl kapcsosom is de nekem kényelmetlen volt.
Különben szerintem az is nagyon fontos ,hogy 100%-os pamut legyen!
Nekem is három számot nővekedtek.
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Györgyi!
Nekem kétfajta melletartomm is volt(van). A kapcsos sajnos kisebb, mint kellene, igy alig hordom, mert nem kényelmes, pedig használni az. A másik akasztós, azt nagyon csipem, mert nincs benne varrás, és rugalmas, vékony, pamut. Én nyáron szültem, és nagyon jó volt. Egy hátránya van, hogy átlátszik a betét, de ez meg nem érdekel. Főleg a NUK-márkáju, ugyanis azon kék felirat is van.
Üdv: TMóni
tmóni (tmón
 


Sziasztok Lányok!

Nagyobbat sem érdemes venni mint amekkora kell, mert az sem kényelmes nem tartja jól a mellet.
Nekem Anita márkájú volt aminek a kosara egy kapoccsal lehajtható. Az egyik mérete pont jó volt a másik egy kicsit nagyobbra sikerült azt utáltam nagyon.

Eldobható melltartóbetétbol a Rico nagyon rossz, összecsomósódik a töltelék, a Mimi jobb, a Nuk-ot nem ismerem.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Én is szoptatós melltartót hordok már lassan négy éve, ugyanis nagyobbik lányom 22 hónapos koráig szopizott, akkor már öt hónapos terhes voltam a picivel. A pici most múlt másfél éves természetesen még szpoizik. Nekem 2 mérettel kellett nagyobb, de ez egyéntől függ szerintem. Azt olvastam valahol, hogy a 35-36. hét körül érdemes megvenni, az a méret jó lesz. Nekem bejött. Még valami megéri a kicsit drágább jobb minőségű márka, én még mindig használom a négy éve vásároltakat.

Szia! Boldog várakozást!
Csilla
Staudt Gáborn&eacu
 


Sziasztok!
Nekem a DM betét jött be! Többet is kipróbáltunk. Volt amelyik csomósodott és volt amelyik rögtön átázott.
Sziasztok
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok,
Nekem sem volt sosem szoptatós melltartóm- nem is tudom miért, talán az ára miatt... A méretet nem tudom, igazából nem is fontos, úgy kb. a hetedik hónapban megveheted, annál nagyobb nem lesz a melled. Én Triumph melltartót vettem, 100 % pamutot, '98-ban 1600 forint körül volt, kettõ vettem, tavalyig hordtam... Aztán tavaly ugyanezt a márkát vettem, szintén 100 %-osat, már vmi 2400 ft (?) körül volt. Nekem nagyon bevált, egyszerûen felhúzom a melltartót a cicim fölé (nem szorít), és szopik a baba. Nem kell kínlódnom a kapcsolgatással stb.
A Dm betét tényleg nagyon jó, és szerintem a legolcsóbb! Ábellel (elsõ babám) Mimi-t (ha jól rémlik, ez volt a neve) vettem, de hamar "megtelt", becsaomósodott, ez a DM márka sokat felszív, jól tart, tényleg nagyon jó minõségû, és szvsz a legolcsóbb.
A mosható nem vált be. Szó szerint emgpenészedett a mellemen! (Nem tudom, hogy csináltam, még nem hallottam senkitõl ilyet. Az is igaz, hogy iszonytató meleg volt azon a nyáron, de akkor is.. Szóval úgy vágtam ki, mint ama bizonyos macskát...)
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok,

Szerntem is a DM betét a legjobb. Nekem is az vált be. Moshatóval egyetértek, teljesen felázott tőle a mellbimbóm.

Mint LLL-es a következő tanácsokat tudom adni: a túl szoros melltartótól a tejcsatornák elzáródhatnak és begyulladhat a mell. Ez nem törvényszerű, de jó ha tudsz róla Györgyi.
( Ne haragudj, nem ijesztgetni akarlak. )
Ha nem szoptatós melltartót használsz semmiképp se kosarasat vegyél, mert annak a kosara is nyomhatja a mellet és a tejcsatornák nem megfelelően ürülnek ki, ami szintén gyulladáshoz vezethet.
És az sem árt ha néha egyáltalán nem veszel fel melltartót.

Bóbita
bóbita (bób
 


Sziasztok

Tanacsot szeretnek toletek kerni, vagy otleteket mit rontok el.

Van egy pici lanyom akit szoptatok, tejem van boven, melltartot nem hordok. Tegnap este ereztem hogy csomos a mellem. Gondoltam ejszaka eszik kisholgy majd elmullik. Nem igy tortent. Reggeli eves utan is csomo maradt. Pedig nagyon jo evo a holgy. Aztan irany mellszivo hogy kiuruljonn nehogy mellgyulladas legyen a vege. Semmi nem jonn belole. Aztan eszre vettem mintha egyik tejcsatorna kijarata benot volna. Egy tuvel kiszurtam, kapasbol 50 ml tejjel lett gazdagabb tejszivom. Csomom is eltunt.
Igy utolag vissza gondolva nagylanyom idejen is jartam egyszer igy.
Van otletek mit rontok el? Mitol fordulhat ez elo? Mit tudnek tenni hogy tobbet ne tortenjen ilyen velem?
Ha valaki tudja a megoldast, ilyen dolgok elkerulesere ossza meg velem.

Jo egeszseget es jo babazast nektek

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Szia Hajnalka!
Ilyen nekem is volt! Először el kezdett fájni , később láttam ,hogy valami hártya-féleség lett a kivezetőnyíláson. Én nem mertem hozzányúlni , így elmentem a dokihoz aki azt mondta , hogy ezt az elzáródást a tej-zsír okozza. Melegvízzel borogatták és próbálták fejni.Azt mondták ezt csináljam otthon én is és ha nem fakad ki akkor pár nap múlva tűvel felszakítják.
Még aznap feltéptem a körmömmel. A tej meg percekig csak csordogált.
Szerintem ezt nem igazán lehet megelőzni.
Tudom segíteni nem tudtam , de legalább tudod nem Vagy egyedül!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron