Új privát üzeneted érkezett!

Tina!

Minimum fél évet. De az egy még jobb!

Bubo
 


Bubó!

Köszi szépen Kép Bár kár hogy nem nyugtattál meg, persze ez nem a te hibád. No majd a nőgyógyászt is kifaggatom. Kisfiamat hüvelyi úton szültem (60cm, 4520 gram volt én meg 164 cm és nem terhesen 48-50 kg közötti vagyok), indították mert hüvelyi úton akartam szülni és nagy volt a tréaránytalanság kockázata + a lepnéy sem votl mrá igazi. Jó lenne most is a természetes úton szülni, és indítás nélkül, de majd meglátjuk. Bocs az offért, csak kezdek a 3. harmadba érni és nagyon foglalkoztat a kérdés.

Norci
 
 


Bubo!

Köszi!Kép

Tina
 

 
 

Bubo!
Szó volt itt korábban a kóros heggedés két fajtájáról, eddig úgy tudtam, hogy keloidos a böröm, most elbizonytalanodtam, hol lehet a két tipusról egy kicsit részletesebben olvasni?
A másik kérdésem,hogy lehet megelőzni ill. csökkenteni a kialakulását, mert valószinüleg császárom lesz.
Ezenkivül volt egy balesetem, amikor felborultam kocsival és összehorzsoltam a bal karom, a horzsolások helyén fényes , piros kidudorodások keletkeztek. Lehet ezeket valamivel orvosolni?
 
 


Darla!

Sajnos nem tudok olyan könyvet ajánlani, amiből röviden, tömören és érthetően ki lehetne hámozni a lényeget. Plasztikai sebészeti könyvekben, főleg angolul lehet olvasni ezekről bővebben.
A kóros hegképződést megelőzni elsősorban a műtéti technikával és az alkalmazott eszközök és varróanyagok minőségével lehet.
Ha valakinek ismert keloid hajlama van, mi az atraumatikus műtét után azonnal (4 órán belül) egy 4 kezelésből álló nagyon felületes sugárkezelést (brachiterápiát) kezdünk. Ez teljesen veszélytelen, a bőrnél mélyebbre nem hatoló sugárkezelést jelent.
Miután a seb begyógyult, érdemes a kóros hegképződés ellen polisziloxán kenőcsöt vagy tapaszt alkalmazni. (Több néven ismert, évek óta forgalmazott készítmény, szintén teljesen veszélytelen, mellékhatása sincs).
A fényes kidudorodásokat látni kéne. Valószínűleg lézeres felületkezeléssel el lehetne tüntetni az egyenetlenségeket. Ha apró idegentest darabok vannak a bőr alatt (a baleset során tetoválódott szemcsék), mikrosebészeti módszerrel azok is gyönyörűen, szinte heg nélkül eltüntethetők.
A legegyszerűbb esetben a hegek kidudorodása, pirossága polisziloxán tapasz hatására néhány hónap alatt megszűnik. A tapaszok nevét nem akarom itt leírni, de kizárólag az áraikban van eltérés közöttük.
Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, E-mail-ben szívesen válaszolok (szabosz@westel900.net):

Bubo
 


Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, még fogyókúra elött vagyok, hogy létezik-e olyan krém, vagy vmi egyéb szer, ami rugalmasabbá teszi a böröm és esetleg segít abban, hogy ne maradjon meg a kötényhas? Nem nagyon vágyom a hasplasztikára, de a kötényhasra se.
Van vmi módszer amivel elkerűlhető, hogy megmaradjon??
Előre is köszi a válaszokat.
help
 


Már két éves a fiam, le is adtam jó pár kilót a szülés után, de a hasam az borzalmas. Elég nagy súllyal született a fiam a testalkatomhoz képest.
Lehet, hogy úgy kinyúlt a hasfalam, meg ami odabent van, hogy már ez így is marad? Írtátok többen, hogy elszakadt a hasizom. Azt honnan lehet tudni pontosan? Milyen szakemberhez kell fordulni ezekkel a kérdésekkel? Köszönöm a válaszokat.
 
 


Sziasztok! Nekem már lassan két éves a fiam, le is attam jó pár kilót a szülés után, de a hasam borzalmas. Nagy súllyal született a kicsi, főleg a testalkatomhoz képest. Elképzelhető, hogy úgy kinyúlt a hasfal, hogy már ez így is marad? Azt honnan lehet tudni, hogy elszakadt a hasizom? Milyen szakemberhez kell fordulni ezekkel a kérdésekkel? Köszönöm a válaszokat.
 
 


Bocsi, de kétszer is sikerült elküldenem. Még mindig jobb, mint egyszer sem.
 
 


KJudit!

A legegyszerűbb, ha hanyatt fekszel az ágyon és megpróbálsz hasizomból felülni. Jó ha valaki figyeli a hasad, de megteszi egy tükör is. Ha a has közepén (általában a köldök felett a középvonalban) egy hosszanti hurka jelenik meg, azt jelenti, hogy a két egyenes hasizmod a középvonalban szétvált. (Ez az un. rectus diastasis, terhesség kapcsán ez a leggyakoribb.) Ha a hasplasztika mellett döntesz, legcélszerűbb egy plasztikai sebészt felkeresni, de ne hagyd magad hosszanti metszésből megoperálni! (rectus diastasisnál ez a standard behatolás, de egyrészt nincs ilyen nagy metszésre szükség, másrészt mivel ez a metszés plasztikai szempontból rossz irányú, többnyire csúnyán is gyógyul). Ha tényleg szükséged van a "hasplasztikára" (a bőr és bőr alatti zsírszövet kimetszésére) is, abból a behatolásból a hasfal is teljesen helyreállítható, ha nincs, elég a hasfal helyreállításához endoscopos technikával egy 2-3 cm-es köldök feletti kis metszés. A legszebb eredmény a vibrációs zsírszívással kombinált hasplasztikától várható, ez lehetőséget ad egy ülésben a teljes alakformálásra. Így pl. elkerülhető a hasplasztika után gyakori csücsökképződés a deréktájon.

Bubo
 


Nagyon köszönöm a választ!

Judit
 
 


Bubo!
Milyen az a vibrációs zsírszívás? Én nem gondoltam semmiféle műtétre, csak szeretnék megszabadulni a hasamon lévő feleslegtől. Persze tudom a felülés lenne a legjobb, csakhát lusta vagyok és túl lassan hoz eredményt. Vékony vagyok, de a hasam olyan nagy mintha a 7. hónapban lennék, pedig már 1 éve szültem. Nem tudsz valami jó megoldást? Műtét szóba sem jöhet. Hoszanti csíkom nincs, de keresztben annál több Kép
Azok a TV-ben reklámozott bigyók amik a hason rezegnek, tényleg használnak v.mit, mert én nem tudok hinni ezekben a drága csodákban?
Kriszta

ui. bocsánat ha nem ide való a kérdésem.
Nyanya
 


Nyanya!

Sajnos a vibrációs zsírszívás is műtét, hasonlóan a hagyományos zsírszíváshoz. Az elvi különbség az, hogy míg a hagyományosnál a vákuum tépi ki a zsírsejteket a helyéről, a vibrációsnál a kanül finom rezgő mozgást végezve elfolyósítja a környezetében a zsírt, és a vákuum csak ennek az elfolyósított zsírnak a kiszívását végzi. A gyakorlati különbség, hogy a vibrációs módszerrel kevesebb és kisebb sebet kell ejteni, minimálisra csökken a vérveszteség, rövidebb a műtéti- és a lábadozási idő, és olyan helyekről is biztonsággal lehet zsírt szívni, ami a hagyományos módszerrel elképzelhetetlen, vagy rizikós (pl. boka, toka, térd...). A tévében reklámozott rezgő bigyókról nem sokat tudok. Helyi keringésfokozó hatásuk van, így elvileg az aktív izommozgás hatására lebomló zsír elszállítását segítik elő. (Szerintem diéta és mozgás nélkül nem sokat érnek.)
 


Bubo bubo
Köszönöm a válaszod. Akkor megpróbálom legyőzni a lustaságom.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Hasplasztika utän lehet még gyermeket vällalni?
Van olyan plasztika is, ahol csak a megnyult bört igazitjäk meg??

Üdv: poc
 
 


Sziasztok!

Nekem két császárom volt 2 éven belül,nagyok voltak a gyerekek is,és bár a súlyom már normális,a hasam nagyon lógós,és ha megfeszítem a hasizmomat be lehet közé nyúlni.Ez mennyire normális dolog?1 éve volt a második császárom.
 
 


Kacajka, itt halunk meg tudatlanul Kép
poc
 
 


Sziasztok!

Kedves Bubo!

Sok sok sok kérdésem lenne hozzád,remélem tudsz majd nekem is segíteni!
3 gyerköcöm van,mind3 császárral született.Az első császár után a műtétet végző orvos azt mondta,hogy van egy kis köldöksérvem,de semmi komoly,ne aggódjak.
Aztán a második császár után sehol semmi.
Végül a harmadik császárom után újra előjött a köldöksérvem,valamint a rekeszizom is szétcsúszott,emiatt haskötőt kellett hordanom szülés után.Ha hülyeséget írtam a rekeszizommal kapcsolatban akkor bocsika,nem emlékszem pontosan,hogy mi is csúszott szét ott bennt nekemKép
Azt szeretném megkérdezni tőled,hogy mennyire kell komolyan vennem a sérvet,és ezt a szétcsúszást,valamint,ha műteni kell akkor ezeket lehet-e egy kalap alatt elvégezni,plusz még a terhességi csíkjaimat is,mert ezeket ne hagyjam már ki a felsorolásaimból?Kép
Amit tudok,hogy sajna rosszul viselem a fájdalmakat,ma azt mondom,hogy elég volt nekem a 3 császározás,de viszont itt van a 3 gyerköc akiknek szükségük van rám,tehát nem lehetek önző,hogy a fájdalom miatt nem foglalkozom az egészségemmel.
Egyenlőre még szoptatok,tehát ha műteni is kellene,gondolom ez addig tárgytalan amíg tart a szoptatás.Ha nem akkor javíts ki itt is!Kép
Előre is köszönöm a válaszodat!
Rita.
 
 


Sziasztok Lányok!

Szólok Bubónak, hogy jöjjön!Kép

Orsi
 
 


Sziasztok!

Én kedden estem át egy hasplasztikai és egy köldöksérv műtéten. Együtt volt a kettő, majdnem 3 órás, altatásban végzett műtét a bp-i Szt. Imre kórházban. TB támogatott műtét, én az orvosomnak fizettem a személyzet pénzét (csak szerződéses orvos és azt neki kell fizetni, ő pedig a betegre terheli) és adtam még én is, összesen 60000 Ft-ba került.
El kell, hogy mondjam nem egy fáklyás menet a dolog. Két lányom van, az első 3700 grammal, a második 4140 grammal született, mindkettő hüvelyi úton. Az első babámnál még visszament a köldöksérv és a csíkjaim sem voltak vészesek, de a második babánál már nagyon kinyúlt a bőr, a köldököm is kifordult, csúnya lett. A bőröm lógott, csinálhattam vele bármit. Az orvosom is mondta, hogy ez nagyon rossz minőségű bőr, ezzel nem lehet semmit sem csinálni. Felüléseknél én is éreztem, hogy az izmaim hosszanti irányban szétváltak, ezt is megcsinálták a műtét során, összevarrták. Egyébként 4 tenyérnyi bőr vágtak ki, a jó bőrt lehúzták, új köldököt kaptam, de sajna még így is maradt csíkom. Bár én ezt előre tudtam. A vágásom csípőcsonttól, csontig van, de ez nem különösebben érdekel. Sajna a sebemet még nem láttam nagyon, mert 2 hétig szoírtó kötésben kell lenni (haskötő, alatta géz), aztán még utána egy hónapot hasszorítóban, amit a szülés után is használtam. Köhögni és nevetni nem tudok, emelni a 11 hónapos babámat szintén nem, de hálistennek van segítségem és nem is hagyom elmagam. Hamar elfáradok, a hasfalam néha fáj, a kötések húznak, a varrat szúr, de összességében ki lehet bírni, bár azt mondtam, hogy többet nem vállalkoznék rá. Nem is amiatt, hogy fáj, hanem mert nem erre számítottam, azt hittem könnyebb lesz műtét után. Bár igazán nem tudtam mire számítsak, mert a közelemben senkinek nem volt ilyen, az orvosom pedig nyilván másképp mondja el kívülállóként, mint, ha átélte volna. Én már szerdán hazajöhettem, egy napig volt bent egy cső, amin váladék folyt ki.

Röviden ennyi, ha bárki bővebbet szeretne tudni szivesen válaszolok.

Sziasztok:

Anikó
 
 


Kedves Anikó!

Először is mielőbbi gyógyulást kívánok neked!
Köszi,hogy leírtad a történetedet,én eddig is nagyon féltem egy ilyen műtéttől,nekem sajnos a 3 császárom sem volt fáklyás menetKépKépKép Most,hogy leírtad a saját élményedet ezzel kapcsolatban jobban berezeltem.Van két ismerősöm is akik megcsináltatták maguknak,hát...Hasonló élményben lehetett részük a leírásod alapjánKép
Én arra lennék kiváncsi,hogy miért csináltattad meg a műtétet?Azért mert csúnya volt a nyúlt bőröd a hasadon,vagy a köldöksérv sürgetett erre a műtétre?
Én most újra nagyon beparáztam.Szeretném ha időd engedi még,hogy leírd kicsit részletesebben,hogy mennyire fájt a cső amikor kihúzták?A varratokat mikor szedik ki?Mennyire mozogsz nehezen?Mi az amit fájdalom nélkül megtudsz csinálni?(Szerintem semmit)KépMikor kelhettél fel a műtét után,és milyen volt az első felkelés?KépÉn a császárok után
nagyon elvoltam kenődve,pontosan a tehetetlenségtől,hogy minden mozdulatom fájt,de igyekeztem én is minél hamarabb összeszedni magam.
Egyenlőre ennyi kérdésem van,de magamat ismerve még úgyis eszembe jut majd ezer másikKép
Még egyszer mielőbbi gyógyulást kívánok,fel a fejjel,két hónap és szaladni fogsz!Kép
Szió,Rita.
 
 


Sziasztok, sajnos csak most vettem észre a kérdéseket, azt hittem, befulladt már a topic. Tulajdonképpen Orsi szólt, hogy kukkantsak már ide Kép

Poc!
Igen, lehet hasplasztika után is gyereket vállalni, sőt a hasfal erősebb is lesz a műtét után. Ha csak a bőr laza és a hasfal ép, akkor lehet hogy csak a bőrt "igazítják meg". Bár szerintem célszerű az egyenes hasizmokat közelíteni a legtöbb esetben, már csak azért is, mert ettől a has körfogata helyből csökken néhány cm-t.

Kacajka!
A két egyenes hasizom távolodott el egymástól, ez nem normális, gyengíti a hasfalat. Ezt önmagában is meg lehet sérvként operálni, de ha a has bőre is lóg, érdemes egy komplett hasplasztikát csinálni.

Rita!
Nem a rekeszizom, hanem a két egyenes hasizom csúszott szét. Ez nem egy életveszélyes állapot, de nagy mértékben meggyengíti a hasfalat, ami egy további terhességnél már gondot okozhat. Idővel a hasűri nyomás miatt állandósulhat a helyzet, ez a statikai hátrányok mellett már jelentős esztétikai problémákat is okoz. A sérveket egyszerre meg lehet operálni. Ha komplett hasfalplasztika történik (a laza bőr egy részének az eltávolításával), akkor a csíkok egy jelentős részétől is meg lehet szabadulni (sajnos csak a köldök vonala alá eső csíkoktól) A terhességi csíkokra egyéb jó módszer nincs. A terhességi csíkok elleni kenőcsök szerintem nagyon jók a megelőzésben illetve a kialakult csíkok halványításában, de a kialakult csíkot eltüntetni nem lehet. (Próbáltuk CO2 laserrel, kémiai módszerekkel, ... de semmi sem igazán jó. Kép ) A szoptatás utánra érdemes halasztani egy ilyen műtétet, már csak az altatószerek és a stressz miatt is. Elvileg nem abszolút ellenjavallt szoptatás alatt sem, de én lebeszélnélek róla!
A 3 óra kb. reális, bár megfelelő műszerezettség és asszisztencia mellett egy komplett hasfali rekonstrukció vibrációs zsírszívással, bőrkimetszéssel, köldökáthelyezéssel, szükség esetén szövetragasztással együtt 1,5-2,5 óra alatt elvégezhető. A fájdalom egyéni, de egy- két napnál tovább nem szokott tartani, utána inkább csak kis feszülés érzés marad. Mindenki a csőkivételtől fél a legjobban, de inkább kellemetlen, mint fájdalmas.

Remélem mindenre sikerült válaszolni, sziasztok:
Bubo
 


Szia Bubó!

Nekem is szétcsúszott a két egyenes hasizmom, de a hasam nem lóg egyáltalán, viszont a köldököm nem ment vissza a helyére (egy nagyobb bemélyedésben csücsül). Én még csak szoptatom a nyolc hós babámat (egyszerűen nem hajlandó mást enni), ezért nem fekhetek be kórházba még rövid időre sem (meg hát írtad is, hogy utána javaslod), arról nem is beszélve, hogy nagyon anyás, állandóan rajtam lóg. Ráadásul mi hamar szeretnénk kistesót (ha már csak 2-3 szopi lesz egy nap, akkor gondoltunk belevágni, így is tolódik majd ahhoz képest, amit eredetileg terveztünk). Szóval ez azt jelenti, hogy nem tudnék elmenni a terhesség előtt megcsináltatni. Ez szerinted nagy felelőtlenség lenne? Milyen gondot okozhat következő terhességnél, ha nem csináltatom meg? Ha az ember tornával erősíti a hasizmait, az nem javít valamit az állapoton? A két egyenes hasizom hogy van eredetileg egymás mellett, kapcsolódnak valahogyan? És ha igen, akkor hogy történik, hogy szétcsúszhat?

Bocs a sok kérdésért!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


OFF!

Geri!!!!! Várunk ám, ha most már van neted!!!!!!

ILdi

ON

Ildi
 
 


Kedves Bubo!!

Jaj de jo, hogy elökerültél!! Köszönöm a välaszod! A köldök-ügy engem is érdekelne, mint Zsizsät, meg tényleg, a torna nem segit? Azert kerdezem, mert nekem kemények a hasizmok, ha megfeszitem, viszont /hanyattfekve/ nem dudor keletkezik közöttük /mär, mert regebben igen/, hanem egy vekony csikban besüpped a hasamba a bör, mintha valami beszivnä Kép
Budapesten melyik plasztikai sebeszetet ajänlanäd?

Köszi, poc
 
 


Kedves Zsizsa!

Egy következő terhességnél a szétcsúszás fokozódhat, a hasizom tovább gyengülhet. Ez szerintem a babát nem veszélyezteti, csak több pihenésre lesz szükséged, nehezebben viseled a pocakodat. A szülésnél esetleg nehezebben tudsz nyomni, mivel a hasprés nem működik tökéletesen. (Én nem vagyok nőgyógyász, ezért ezt feltétlenül beszéld meg a nőgyógyászoddal, különösen a szülés körüli dolgot!)
A torna az egész hasfalat erősíti, ezért mindenképpen ajánlott.
Ha a köldököd nagyobb bemélyedésben csücsül, azt jelenti, hogy a bőr alatti zsírszövet vastagabb lett. Ezen zsírszívással könnyen lehet segíteni. Az egyenes hasizmok szétválása (rectus diastasis) és a köldöksérv is megoldható endoscopos technikával a köldök felett ejtett 2,5-3 cm-es kis metszésből. Ez a műtét kombinálható a zsírszívással is.
Az egyenes hasizmok szétcsúszása (rectus diastasis) a következőt jelenti: A két egyenes hasizom két, egymással párhuzamos, függőleges helyzetű izom, melyek a középvonalban találkoznak. Mindkettőt elölről és hátulról is kötőszövetes hártya (fascia) borítja. Az egyik oldalon lévő izom elülső fasciájának rostjai a középvonalban a másik oldali izom hátulsó fasciájába mennek át, és fordítva. (a két izom egy elfektetett "8"-as alakú rekeszben fut egymással párhuzamosan) A középvonalban kereszteződő rostok egy erős, vékony kötőszövetes csíkot képeznek. Erős igénybevétel vagy kötőszöveti gyengeség hatására ez a csík lemezzé szélesedik, és az egyenes hasizmok eltávolodnak egymástól. (Akár 3-4 ujjnyi távolságra.) Ez a lemez csak kötőszövetet tartalmaz, izmot nem, tehát tornával az elváltozás nem javítható. A két egyenes hasizom helyzete megváltozik, ezért működésükkor erőkifejtésük iránya is. A hasprés így nem tökéletes, haspréskor a középvonalban a hasűri nyomás miatt hosszanti kidudorodás jelentkezik.

Kedves Pocka!

A torna sokat használ a hasfalnak, de a rectus diastasist nem oldja meg. Fekvő helyzetben emeld a fejedet, mintha fel akarnál ülni. Ha ekkor a középvonalban domborodik elő egy "hurka", akkor valószínűleg rectus diastasisod van, ha inkább besüllyedés látszik, akkor lehet hogy csak jó erősek az izmaid és az látszik. Ezt persze látni kellene, anélkül nehéz megmondani. Budapesten sajnos nem tudok olyan helyet, ahol endoscoppal csinálják a rectus diastasis műtétet és rendelkeznek vibrációs zsírszívóval is. Szerintem ez a legkorszerőbb módszer a legkisebb sebbel, legkevesebb fájdalommal és a legrövidebb gyógyulási idővel.

Sziasztok: Bubo
 


Bubó!

Köszi a részletes választ, most már értem a biológiai részét! Viszont kicsit megkavarodtam, ami a kidudorodást-besülyedést illeti. Nekem sem dudorodik ki a hasam közepén egy hurka, ha fel akarok ülni, hanem (ugyanúgy, ahogy Pockánál) beszívódik, és be tudok nyúlni a kezemmel a két izom közé (kb. fél-egy centi szélesen vannak eltávolodva, de elég hosszan, a köldök felett úgy hét-nyolc centi, alatta úgy három (most néztem meg). A köldököm húzódik ilyenkor a legmélyebbre. Régen egyáltalán nem ilyen volt, semmi befelé húzódás, és a kezemmel sem tudtam benyúlni. Meg ugye a köldököm is más. A zsírszívás valahogy fel sem merült bennem, ugyanis 44 kilóra fogytam a szoptatás során (ez valószínűleg a genetikailag beállított súlyom, a terhesség előtt is ennyi voltam 10 éven át minden hízókúra ellenére), ettől függetlenül lehetséges, hogy a zsírszövet megvastagodása miatt nem ment vissza a köldök?

Budapesten hol lehetne a hasamat megmutatni szakértőnek? (Én műtétet egyelőre nem szeretnék (tehát most mindegy, hogy milyen technikát használnak), de azért jó lenne tisztában lenni vele, hogy mi a pontos helyzet.)

Üdv:

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Bubó!

Köszönöm a válaszodat!A hasizmok közötti rés 1 ujjnyi,ez még azért nem olyan vészes,ugye?A köldök résznél egy picivel bővebb.Ha felülést csinálok,a hasam 3 szög alakú.A bőröm pedig olyan,mint egy tangóharmónika,ha hanyatt fekszem,akkor a köldők alatti rész borzasztóan néz ki.Szeretnék még egy babát,de az csak az 5 éves tervben van benne.Érdemes addig hozzányúlni a hashoz?

Anikó!
Gyors gyógyulást!

Üdv,Anita
 
 


Sziasztok!

Kedves Bubo!
Köszönöm a gyors válaszodat!KépÉn mindenképpen szeretnék majd a hasammal kezdeni vmit,mert nem tervezünk több kisbabát,meg az az igazság,hogy ilyen körülmények között mint amilyen a hasam van most,egészségi okokból kiindulva sem vállalnék még egy terhességet.Tovább folytatom a szoptatást,és elkezdem közben gyűjteni a bátorságomat,hogy egyszer majd újra kés alá merjek feküdniKép
Még egyszer köszönöm a gyors választ,de magamat ismerve majd még lesz kérdésemKép

Anikó!Hogy vagy?Remélem egyre jobban,ha tudsz kukkants ide,hogy beszámolj az állapotodról!

Sziasztok,Rita.
 
 


Kedves Bubo!

Azt hiszem, ha Zsizsa mäjus 9.-ei kérdését megvälaszolod, teljesen ki leszek segitve. A problemäm szinte ugyanaz tökbe, szintén meglehetös sovänyka vagyok stb stb.

köszi: Pocka
 
 


Sziasztok!

Rita!

Annyira nem szörnyű ám a dologKépKépKépKép A műtét után 4 órával már egyedül mentem pisilni és utána még többször is. Maratonit nem tudtam volna legyalogolni, de a mosdóig meg vissza sikerült elmennem. És este jött a nagylányom (3éves) hozzá felültem, leszopizta a cicimet. Aztán másnap délelőtt jöhettem is haza. A cső kihúzását nem is éreztem, semmi komoly nem volt. A doktornő rárakta a kezét a hasamra és óvatosan kihúzta. Nem fájt egyáltalán. Két gyerek mellett, még, ha van is segítségem nem könnyű pihenni, ezt itt mindenki tudjaKépKépKép És nem is vagyok az a pihenős csaj, de hamar elfáradtam mindenben. A műtét során a torkomba lenyomott cső mellékhatása a torokfájás és köhögés. Hát ez nálam bejött. Köhögtem és köhögök és ez okoz nagy fájdalmat. A nevetést még ki lehet védeniKépKépKép De a tüsszögés sem kellemesKépKép De napról napra jobb, ma már sokkal jobb, mint tegnap volt és ez így lesz. A haskötővel vannak még problémáim, feltörte a bőrömet itt-ott, ki kellett bélelni vattával. De már csak 1,5 hétKépKép És akkor leveszik, remélemKépKép

Tulajdonképpen mindent tudok csinálni fájdalom nélkül, kivéve az előbb leírtakat. Az, hogy nem lehet emelni rossz, mert sem a gyerekeket nem lehet, sem mást pl: babakocsi, hogy sétálni menjünk, vagy hintáztatni, eccerűen beültetni a hintába. Szóval apróságok, de fontosak. És azért csináltattam meg a hasam, mert zavart, hogy lóg a bőrőm és mert javasolták, hogy a köldöksérvet ne hagyjam. Így együtt megoldottuk a kettőt.

Ha bármi kérdésed van szívesen írok.

Szia:

Anikó
 
 


Szia Anikó!

Örülök,hogy napról napra jobban vagy,ez így rám is biztatóan hatKépHabár én 3 császár után eltudom képzelni amiket átéltél,első felkelés,csőkihúzása,stb...Habár nekem a legutsó csaszimnál a doki olyan hirtelen húzta ki a csövet,hogy sajnos még most is mélyen bennem él az emléke.Nekem a kellemetlenség mellett kissé fájt is,így egyenlőre még nem megyek bele ilyen műtétbe,de még nem is lehetne,mert azt hiszem,hogy csak szülés után egy évvel csinálják.Az én picilányom még csak most múlt 5 hónapos.Habár visszaolvasva soraidat a te babád is 11 hónapos múlt,tehát még nincsen egy éves.Mind1,én még gyűjtöm az erőtKépKépKép
Hogyan választottál orvost?Vki ajánlotta?Vagy csak bementél,hogy hello itt vagyok,csináljatok vmit a hasammal?KépA doktornő plasztikai sebész,vagy csak sebész aki megcsinálta a műtétedet?
Ha néha lesz időd akkor nézzél majd be,és írd le,hogy vagy,hogy haladnak a napjaid?Kép
Varratszedés?Az ugye még nem volt?
A pénz is érdekelne,hogy ez pontosan hogy műkődött?Erről is írhatnál kicsit részletesebben majd!KépPersze csak ha időd engediKép
Köszi előre is a válaszokat,további gyors gyógyulást kívánok neked!
Szió,Rita.
 
 


Kedves Bubó!Kép

Hová tűntél??? Mi lesz így velünk tudatlanokkal?Kép Remélem nem vagy beteg!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bubónak rengeteg dolga van, azért nem tudott jönni. Majd megint szólok neki.Kép

Orsi

Orsi
 
 


Anikó,
érdekes mennyire másként történnek a dolgok különböző helyeken. Nekem két hónapja volt plasztikám, utána 5 órán keresztül egy homokzsák volt rajtam, másnap reggel keltem fel először.Egy hetet voltam bent és indokoltnak is éreztem ezt. A fájdalom mértéke azon is múlik, hogy mit kell a dokinak csinálni. Nekem sajnos még mindig fáj a hasam, nem tudnék felülést csinálni, de ez valszeg azért van, mert a hasfalamat végig vágták és az összes izmot is. Teljes rekonstrukcióra volt szükség.
Molnárka
 


Szia Zsizsa!

Nem tűntem el, csak elég kevés időm volt mostanában. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok!

Szia: Bubo
 


Sziasztok
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra.
Én Db.-ni vagyok van két gyermekem, mind a kettőt császárral született. Mindegyik baba hozzám képes hatalmas nagy volt, a hasam tele ven terhességi csikkal és a bőr is nagyon kinyúlt.
Volta már az összes Db. plasztikai sebésznél.A hasfalam 2 bő férfiujjnyira szétvan csúszva, amit összekellene varrni és a csomó bőrfelessleget kiszabni.A mellem is nagy és megereszkedett (85E), felkellene varrni és kicsinyiteni. A hátam, vállam fáj a nagy súlytól. Plusz 6000ft alatt nem találok olyan melltartót ami tart.A mütétek özön pénzbe kerülnek. A múl évben az OEP felé ellinditottam a mellem műtétének támogatását, de persze elutasították, mivel nem állok rendszeres gyógyszeres kezelés alatt. Szóval előbb szedjen be az illető egy negycsomó gyógyszert tegye tönkre a szervezetét, majd utánna (pár év múlva) szóba állnak talán vele. A hasammal kapcsolatban nem hallottam, hogy támogatná a mútétet.
Szóval , hogy is van ez?
Ha valaki tud az én panaszaimra megolldást írjon!!!!

Jó napot kivánok nektek : Timi
 
 


Szia Bubó!

Örülök, hogy jól vagy, és nem tűntél el!Kép A kérdésem végül is az, amit a május 9-ikei hozzászólásomban kérdeztem. A fő kérdés, hogy tudsz-e ajánlani Pesten egy jó helyet, ahol megnézethetem a hasamat, hogy tudjam, mi a pontos helyzet, hiszen látatlanba elég nehéz lehet megmondanod (bár tehetek fel fényképet, de azzal elborzasztanék mindenkitKép, meg aztán az is csak fénykép). Mivel műteni egyelőre nem akarom, mindegy, hogy milyen műtéti technikát használnak. A mellékkérdés: ha nem kidudorodik a hasamnál, hanem besüllyed, de a terhesség előtt egyáltalán nem volt rés a két hasizom között, az akkor is lehet rectus diastasis? Ha nem bánod, még egy szakmait is kérdeznék, puszta kíváncsiságból: a két egyenes hasizmot hogyan varrják össze, megpróbálják a fasciát eredeti állapotába visszaállítani, vagy ez nem lehetséges, és összevarrják a két izmot, esetleg csak a fasciákat?

Köszi előre is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Bubó!

Írtam ám azóta!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Zsizsa!

A rectus diastasis csak azt jelenti, hogy a két egyenes hasizom eltávolodik egymástól. Ebből a szempontból mindegy, hogy kidomborodik, vagy behúzódik a közötte lévő terület. Ez elsősorban a hasűri nyomáson múlik.
Létezik olyan technika, ami csak a fasciát érinti és az eredetihez közeli állapotot hivatott helyreállítani. Gyakrabban azonban a fasciát és az izmot is érinti a helyreállítás.
Ajánlani nem szeretnék senkit, magamat sem, ugyanígy nem is fogok senkit sem leszólni itt. Ez a fórum szerintem nem erre való. Azért kapcsolódtam be a topikba, hogy a sok keringő információ között segítsek kicsit eligazodni, és ha valaki plasztikai műtétet fontolgat, próbáljak néhány jó tanácsot adni. Ismerősi körben biztosan találsz olyan plasztikai sebészt, akit ajánl valaki.

Bubó
 


Szia Bubó!

Köszi a választ. Amikor először olvastam az utolsó bekezdésedet, kicsit elromlott a hangulatom, valószínűleg érzékeny periódusomban olvastam. Azóta feltettem az ebédet (jó későnKép), és halgattam zenét, és most, másodszori olvasatra már nem tűnik bántónak.Kép De azt azért leírom, hogy véletlenül sem azt akartam, hogy bárkit tömjénezzél itt, azt meg végképp nem, hogy bárkit is leszóljál. Szerintem sem erre való a fórum. De mivel ismeretségi körömben senkit sem ismerek, aki ismerne plasztikai sebészt, úgy véltem, hogy leírhatnál pár helyet, ahova fordulhatnék. Megértem, hogy itt, egy nyílt fórumon nem akarsz ajánlani senkit, de írhattál volna privátban is, a profilomban van e-mail cím. De elfogadom, hogy ilyet egyáltalán nem szeretnél tenni, ezért majd valahogy keresek egy helyet.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Zsizsa!

írtam a kukacodra!

Bubó
 


Bubó,
én is a tiédre!Kép
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem is elég súlyos állapotban van a hasam, nagyon örülnék, ha megírnád illetve megírnátok, ha esetleg ismertek olyan orvost, aki megcsinálná ezt a műtétet esetleg tb re, vagy ha van rá mód nem a legdrágábban, mert sajnos nem engedhetem meg magamnak. (Még a terhesség alatt otthagytak és főiskolára járok)szóval minden megoldás érdekel, e-mail cím az adataim között. köszönöm szépen

Szandra
 
 


Kedbes Bubó!
Nagyon örülök, hogy erre az oldalra akadtam, mert nagyon egyedül éreztem magam a problémámmal. Két gyermekes anyuka vagyok,az első gyermekem 4780g, a második 4450g volt, természetes úton szültem. Nagyon striás, s megnyúlt lett a bőröm. Nagyon ronda, lóg, hiába fogytam le, nem tudok strandra sem menni. Szeretném, ha segítenél, mert sajnos nincs ekkora összeg a zsebemben, amibe ez kerülne. Elolvastam a leveleket, s tudom, hogy nem szeretnél nevet megjelölni, de szeretném, ha az emil címemre írnál, hogy hol is induljak el, mert fogalmam sincs, hogy mi ennek a menete. Nagyon köszönöm.
 
 


Sziasztok !

Remélem még olvassa valaki ezt a topicot! Én sajnos csak nemrég akadtam rá.

Dr. Bubo !
Hozzád lenne pár kérdésem, remélem nem fáradtál még bele ebbe az önként vállalt felvilágosító munkába! Nekem nagyon jól jött pár információ.
Rólam: nekem is szétvált a hosszanti hasizom, és a hasam bőre is megnyúlt, lóg az egész (ma már tudom, hogy ezt "kötényhas"-nak hívják igen találóan). Kétszer szültem, az első után is némileg éreztem a rést, de a nőgyógyász a második terhességnél azt mondta, nem kell vele foglalkozni. Másodszorra ikreket szültem, ezután lett tényleg széles a rés (3-4 ujjam befér).
Én már voltam sebésznél és plasztikai sebésznél vizsgálaton. Az már világos, hogy meg kellene műteni, és mostanában szeretném rászánni magam, mivel az ikrek már három évesek lesznek, talán nem kell annyit emelnem.
Amiért írok: említetted a válaszaidban, hogy a legkorszerűbb műtéti eljáráshoz Budapesten nem rendelkeznek megfelelő felszereléssel (endoszkópos technika vibrációs zsírszívással kombinálva). Az én esetemben (jó rész bőrt is el kellene távolítani) lehetséges alkalmazni ezt a technikát?
Jelenleg nem tudom merre próbálkozzak, tudom hogy Te nem fogsz ajánlani senkit, ezt nem is várom. Esetleg ha tudnál segíteni hogy merre induljak, hol próbálkozzak - ezek szerint nem Budapesten - nagyon megköszönném. Én nem feltétlenül TB-re szeretném, viszont az eredmény fontos lenne.
Tudom hogy sokan kérnek Tőled hasonlókat, kérlek ne haragudj a zaklatásért.

Mindenkinek aki hasonló gondokkal küzd, mielőbbi javulást kívánok.

Sziasztok,

Mariann
 
 


Mariann,
nem tudom, kaptál-e már választ magánban, de ha nem feltétlenül fontos, hogy tb-re menjen a mütét, aérdemes elnézni egy-egy magánklinika honlapjára is. Bpesten is van pár ilyen. A keresö kiad a hasplasztikára pár linket.
 
 


Szia Solya !
Köszi a választ ! Már régen néztem ide, azt hittem már senki nem olvassa ezt a témát. Közben persze folyamatosan nézelődöm. Nagyjából körvonalazódott is a helyzet. Te megcsináltattad ? Esetleg írnál a tapasztalataidról és az eredményről ? Köszi, Mariann
 
 


Mariann,
még nem csináltattam meg. le kéne hozzá fogynom, de ahhoz az egész életem kéne átalakítani, amire még kis ideig várnom kell.
megosztanád velem a körvonalazódott helyzetet? Kép
Solya
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: