Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!
Várok mindenkit, aki szívesen beszélgetne mindenről, de kulturáltan! Kép
Solya
 
 


Szia Solya, jöttem. Kép

Bellana
 
 


Vagyok!Kép

Süti
 
 

 
 

Mi most délután elmegyünk oviba, aztán vásárolni, aztán .. aztán remélem ma nem éjszaka, hanem este fognak elaludni.

Ti hogy tudtok állandóan következetesek maradni?

És mit lehet tenni, ha az ember lánya, nagy valószínűséggel, a tablettától meghülyült és még émelyeg is egész álló nap? Mert terhesen elviselem, hiszen van értelme, node így?
 
 


Ajjaj, Solya! Egy cipőben járunk! Csak én még klimaxolok is a bogyótól!Kép Olyan hőhullámaim vannak télvíz idején...

Amúgy én sem vagyok következetes. Van amikor mindent ráhagyok, csak hogy legyen egy kis nyugtom, van amikor meg előtör a nevelhetnék, akkor meg csak néz szegény, hogy most akkor lehet vagy sem??? Tisztán látszik a szemén, hogy arra gondol: "Drága anyám, te normális vagy?"

Na megyek is nevelni, mert felébredt!

Süti
 
 


Sziasztok!

Én is émelygek,szédülök, igaz babától. Kép
Én nem tudom, hogy lehetne következetesnek maradni, mert ha túl feszít akkor rászólok azért is amiért nem és fordítva. Főleg most, hogy majd összerogyok, már néha az sem érdekel ha összedönti a lakást...Persze aztán meg lelkibeteg vagyok, hogy nahát szegény gyerkőc.
Meg is vagyok ijedve mi lesz ha megjön a Tesó?!

Bellana
 
 


Sziasztok! Engem is nagyon bánt, hogy nem vagyok következetes, inkább abszolút hangulatfüggő. Amiért egyik nap csak mosolygok, másik nap jóformán kiabálok. Ez borzasztó. Néha úgy tűnik, hogy ez hormonális, PMS és egyebek. Vagy front. Vagy kialvatlanság. Nagyon oda kell figyelni, akkor jobban megy. Csak az a baj, hogy az erős koncentrálástól ismét kimerülök, és akkor megint ideges leszek. Jó tipp engem is érdekelne.
Solya, tabletta? Ti nem kistesót szeretnétek? (Vagy csak később?) Kép
Bellana, ha itt lesz a tesó, az másfajta fáradtság lesz, ne aggódj, jól kijöttök majd egymással mind. Kép
Puszi mindenkinek, Klára
 
 


VAgyok én is.
NA ez jó kérdés. Mármint a következetesség. Én is úgy vagyok ezzel, hoyg néha rájuk hagyok sokmindent, hoyg nyugi legyen, máskor meg ugyanazért durrpgok. Szegény utódaim, már elég jól érti ezt.Kép Amiben nagyon következetes vagyok, azok a veszélyes dolgok: éles, hegyes, meg az ablak. Ezekért mindig ott termek és nevelek.Kép
Most megyek megjött a párom.
ZSuzsa
 
 


Olvassatok Gordont!
(nem vagyok itt, pszt! Kép)
 


Megtaláltam!!!!!!
 


mármint ezt a topikot Kép
 


300-tól középhaladó felhasználó leszek?
bocsánat............
 


Nem. Kép
na bedugulok
 


De Kép

bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 


Szilvi Kép
Lányok, én azon elmélkedtem éppen, hogy a gyerekek fantáziája valami elképesztően színes dolog. Semmi racionális kontroll, minden megtörténhet - Attila állandóadn mesél, fantáziál. Mostanában mindenhol járt, mindent csinált, inden problémát megold - és megvéd engem mindenféle rémisztő szörnyetegektől, áradó óceántól és a hangos lépcsőházi zajoktól.Kép Lehet hoyg utazó lesz a szentem, mert állandóan utazik vonattal, repülővel, hajóval, Angliánál is messzebbre, meg Dél Amerikába. Jó kis uticélok!

És lehet irigyelni: mindketten alszanak márKép

ZSuzsa
 
 


Gyuzsu!

Enyém is bibibi! De hát ő még kicsi. Félek töle pöttyet mi lesz később...

És sajnos még azt sem értem még, hogy mit magyaráz, gajdol a saját nyelvén, rengeteget beszél, de még csak a gesztusokból értem mit akar. Baba, anya, vau-vau már egész jól megy, hümmög ha szomjas éhes...azért ez nem olyan rossz egy 13 hónapostól nem?

Te sokat mesélsz nekik????? Mert azért vhonnan csak jön ez az élénk fantázia!Kép

Süti
 
 


Elég sokat beszélgetünk - egyébként van hoyg leül mellém és azt mondja, hoyg beszélgessünk! Amúgy Attila 13 hónaposan még semmit nem mondott, méga vau is 18 hónaposan hangzott el először! Lehet hoyg Bence (vagy Zoltán?) dumabajnok lesz!Kép Nem hiszem egyébként, hoyg az átlagnál többet mesélnék nekik, bár az ovónő is ezt mondja. én kevesebbnek érzem mint kéne, mint ami ideális lenne. mondjuk arra vigyázok hoyg viszonylag szépenbeszéljek előttük, le kell szoknom a hümmögésről, mert ő is elkezdteKép
Szerintem tv-t is többet néz, mint ami ideális lenne,de szerencsére ez még nincs rossz hatással a fantáziájára. VAlóban az elhangzott történeteket színezi ki, de önállóan megy tovább. PL. mostanában a hajók érdeklik, sőt a Titanic! (vmi könyvben látta meg, és apja rögtön bevásárolt hajós könyvekbőlKép)Úgyhogy most jégtörő hajók a szereplők, de vannak homoktörők, víztörők sőt ma egy hídtörő villamosről mesélt.Kép Szóval továbbépíti rendesen a dolgokat, és erre moindtam, hyg nincs realitás kontroll, számára még mindez létezik.
ZSuzsa
 
 


Gyuzsu!

Bence. A Zoltán pedig a szülőszoba előtt lett kisírva...Kép

Átlagnál többet! Sajna egyéni felmérésem szerint, az átlag nem mesél a gyereknek, simán leülteti a tévé elé! Csak egy példa: nekem nagyon sokat mesélt anyu, húgomnak már kevesebbet! Én azóta is nagyon szeretek olvasni, kreatívabb vagyok, mint a húgom, sőt, humán beállítottságú vagyok! (A vicc, hogy közgazdaságiba jártam, gondolhatod, mennyire ment). Ezzel szemben, a hugit ki lehet kergetni egy könyvvel a világból viszont szerintem reál...
Most ez csak egy példa, nem akarok általánosítani!

Én már most olvasgatok a gyereknek, bár inkább tépi a könyvet mint nézi, de egy próbálkozást megér!

És csak ha a játszótéri gyerekekből indulok ki, na hát homoktörőt nem hallottam még. De még csak jégtörőt sem....na hát ennyit az átlagnál többet mesélésről!

Hümmögés. Sajnos nekem nagyon "mocskos" a szám! De már egész jól megy a "kutya meg a macska" a káromkodás helyett....Kép

Süti
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok! Elviszem oviba a Mindust és jövökKép
 
 


Linato! Másik topikban olvastam a hírt. NAgy-nagy gratuláció! Szinte kedvet kapok!

Süti!
Nálunk a Gergely második neve Bence, de Gergőnek szólítjuk. Nálunk mindkét gyerek második nevének története van. Emlék nekik.
Nálunk a férjem a "mocskos" szájú, piszkálom is eleget, de nem nagyon hajlandó korlátozni magátKép, a ded meg ma reggel mit mewsél? "láttam egy nagy repülőt, ami olyan gyorsan ment, hogy ku....a gyorsan." Tanul a gyerek elég gyorsanKép
Egyébként érdekes módon még nem köti le a mesefelolvasás, hanem kitalált meséket kell neki mondani mindenféle közlekedési eszközökről. Apja meg vonatos könyveket egyebeket nézeget vele, úgyhogy számára a szikrafogós kémény, a tehénfogó, egy csomó mozdonytípus ismert fogalmak. Elég meghökkentő tud lenni, amikor az utcán közli, hoyg ott jön egy ipari csuklós (ez egy villamos típus - a gyengébek kedvéértKépKép)
Viszont fogalma sincs Piroskáról, Hófehérkéről és a többi mesefiguráról.

Zsuzsa
 
 


Heló!
Tegnap írtam, de karbantartás volt és nem engedték. Asszem jobb is! Kép

Viszont a babahelyzetről csak annyit, hogy én szeretnék, a párom (még) nem. Kép
Ezért a tabletta. Meg hogy legyen mivel foglalkoznom, amikor éppen más dolgom is lenne! Kép
 
 


Sziasztok! Engem is ledogtak tegnap a karbantartók, pedig azt akartam írni, hogy bezzeg a 11 hónaposom 22 óra után aludt csak el. Kép Irigy-irigy. Süti, szerintem ha egy gyerek korán alvós, akkor az is marad, és viszont. A lányom napközben is csak 3/4 órát aludt tegnap. Ma 8 után kelt, az végül is nem rossz, pláne, hogy drága párom elvitte oviba a bátyust.
Gyuzsu, az én fiam mér nem fantáziál így vajon? Kezdek aggódni. Kép Olyan racionális! Egyfolytában szövegel, de csak olyat, ami valóban megtörtént. Szerepjátékokban benne van, érdekes módon a könyves meséket kedveli meg a diafilmeket, tévét egyáltalán nem néz. Van fantáziája, de nem csapong. Baj ez vajon?
Linato, puszi neked is. Jól értem, lehet gratulálni? Kép
Klára
 
 


Klára,
Sára is hasonló. Az esti meséknél pl. kiköveteli, hogy a napi történéseket meséljük el, sőt, egy-egy uszoda után napokig arról kell mesélni,milyen az uszi, mit csináltunk ott. És kijavít a drága, he nem úgy meséled, ahogy történt! Kép
 
 


Jaja, enyim is folyton kijavít, kötözködik, mint egy rosszabb névtelen. Kép Precíz a végeletekig.
Solya, mikor jöttök haza?
Klára
 
 


Márciusban már otthon leszek a gyerekekkel és végleg pedig március végén költözünk.
 
 


Sziasztok! Megjöttem.Kép

Egyszer már elkezdtem írni kb egy órája, de Korina benyomott valamit a gépen amig lementem a postaládához. Most sikerült végre újra belépnem a netre.

Zsuzsa! KöszönömKép Most aztán majd gondolkodhatunk a neveken. Amikor a lányokkal voltam pocis már előtte tudtuk mi lesz a nevük, ha csajszik. Fiú nevünk csak a végén volt, de azok már nem tetszenek. Azért még van időnk ezen gondolkodni.Kép


Klára! Igen, jól értetted.Kép
Hétvégén általában este 8-kor alszanak a lányok, mert Mindy nem alszik olyankor délután. De hétközben alszik az oviban, ezért 9-fél 10 előtt nem alszik el. Kori általában 8 körül mindig alszik. Igaz ő még csak 2 éves.



Solya! A kisebbik csajszim szereti, ha olvasok neki, a nagyobbik nem. Ő csak a vele megtörtént dolgokat szereti hallgatni. Igaz, kicsinek is ellapozta vagy becsukta a könyvet. De érdekes, mert az oviban alvás előtt viszont szívesen meghallgat bármilyen mesét. A diavetítést meg itthon imádja. Ebből gondolom, nem az én olvasásommal van a baj.Kép Bár ki tudja?Kép
 
 


Szia lányok!

Tudom, hogy nem témába illő amit írni fogok, de úgy nyomaszt. Lehet, hogy azért mert érzékanyebb időszakomat élem ki tudja?
A boszorkányüldözésről van szó a másik topikon.
Meg, hogy már a harmadik leányzó írja, hogy elfog hagyni bennünket. Olyan szomorú lettem és nem azért mert engem is lehülyéztek odaát. Kép
Néha eluralják a fÓrumokat mindenféle névtelen aberráltak és mi ugrunk rájuk. Milyen jó lenne ha megtudnánk állni, hogy egy árva szóval se reagáljunk rájuk, mintha láthatatlan lenne az írásuk. Jó lenne ha sehova nem lehetne névtelenül írni. Nem is tudom, most tök letörtem. Ráadásul már a 3-ik mail címről írok a Kukacznak levelet és nem kapja meg. Nem értek már semmit. Kép

Bellana
 
 


Ki a harmadik?
 
 


Rád gondoltam, de tudom, hogy azt írtad azért nem leszel mert hazajöttök és nem lesz net, de mégis...
 
 


Jaaa, az még öt hét! Kép
 
 


Hála az égnek, már azt hittem...

Kép
 
 


Hála az égnek, már azt hittem...

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de most Miki beteg és itthon van, így hiába alszik Zsuzsi, nem enged netezni, ezért csak beugrottam. Kép Na Miki már fel is keltette a kiscsajt, hiába, ha nincs oviban, akkor Zsuzsi alig alszik. Kép

Magdi


Nna, mégegyszer igazán elküldhettem volna. Kép
 
 


Kukacz!!!!!!!

Sos.
Teljesen le vagyok hangolódva. pedig kint süt a nap és ragyog minden. Én meg itt roskadok bele a szemétbe. Mert takarítanom kéne, oszt az sem megy. Tessék már jelentkezni! Na.

Lányok, tényleg érdekelne, hogy hogy tudtok rendet tartani? De igazi rendet? Mert én ahogy elpakolok, jön a pakológép (Sára és Máté néven fut) és mindent rosszabb állapotba állít vissza, mint eredetileg volt. Mire vminek a végére jutnék, addigra biztos belerondítanak vmi másba, így meg ide-oda kell kapkodnom. És sehová sem jutok, csak folyamatosan pakolok és takarítok. Mit csináljak?
És a hangulatom is sz*r. Kép Kukacz miat tis, meg van itt vmi a levegőben, ami most nekem nem jó. lehet, hogy Búskomor és Mélabú megint beköltöztek hozzám, csak még láthatatlanná tévő köpeny van rajtuk?
 
 


Szia Magdi!
Régen láttalak itt. Vagy csak pont nem azt a topikot néztem?
Olyan jó kedvem van. Aszem irok még néhány emilt. Kép Addig sem itt ronditok nektek össze mindent. Kép

Jónapot
Zsunya

 
 


Solya!

Vicces, de én például nem tudok akkor takarítani, ha a párom itthon van. 1. segíteni is akar, na azt köszi, 2. állandóan láb alatt van. Bence hozzá képest egy angyal. Ráadásul délelőtt egy-két órát remekül elvan még a járókában! Úgyhogy addig gyorsan rendet rakok. Délutánra pedig a nappalira korlátozom a mozgásterét. Mindig vmi más játékot veszek elő és akkor egész jól elvan (ha nem a kutyát nyúzza, mint most is Kép) De ő még kicsi a tieidhez képest, kíváncsi vagyok mi lesz később! Amúgy ma nekem sincs túl nagy hangulatom, bár a takarítással már végeztem, de pl. főzni is kéne vmit, na azt már nem Kép
NA ne depizzünk itt!!!! KépKépKép

Süti
 
 


Én még az ebédet is elbarmoltam, aztán milyen vidám vagyok itten. Fél egy óta durmol a kis briganti. Felkeltsem, vagy ne? Komolyan mondom egy mormota veszett el benne, na nem nagyon, mert folyton alszik. Milyen nyugis is az én életem.

Süti én is ezt csináltam abban az időszakban. Meg járóka elemekkel keritettem el a lakás különböző részeit. Természetesen a gyerekbiztosakat. És igy még az a változatosság is megvolt, hogy éppen hol matat mig anyája ganéz. Kép A macskát viszont nem sikerül elkapnia egyedül.

Zsunya

 
 


Solya, én most itt ülök a romok tetején és a gyerekem itt nyávog alig bírom ezt leírni.
Ne tudd meg mi van a mosogatóban éppen.
Ma cirka ötször söpörtem, de már elegem van, mert elég 1 keksz és végigdöngöli mindenen.
Főzni is kéne, de nem igen tudok kimenni a konyhába, mert a lurkó ki tudja mit csinál addig. Amúgy marha fáradt vagyok, émelygek ingerült vagyok, nincs 1 perc nyugtom...Hogy a fenébe csináljátok akinek több van?!
Most én is kész vagyok ez a Kukacz ügy is nagyon lehangolt,de vigasztal a tudat, hogy megtetük amit meglehetett, most ő jön, ha jön. Remélem sikerül túllépnie ezen a marhaságon és rátalál a topikodra és megnyugszanak a kedélyek.

Na, muszáj mégis csinálnom valamit mert sose leszek kész, sziasztok,
Bellana
 
 


Süti, amíg kicsik voltak ez jó volt nálunk is, bár inkább fordítva, a veszéles dolgok voltaka járókában, a gyerek meg kint.

De képzeljétek el, hogy az én gyerekeim felfedezők, mint a tieitek. Csak ezek mindent együtt fedeznek fel mostanában. Pl. milyen tuti segíteni anyának!
- Anyaaaaaaa! Kiöntöttük a kakit/pisit a wcbe! - gondolhatjátok.
- videokazetták állandó veszélyben, persze minden hozzájuk tartozó gönc is, ami gyerekmagasságban van és gombok vannak rajta (egy tv már elromlott így)
- és az előbb teljes egyetértésben ültek tök pucéran Máté ágyán, a kiborított ékszeres ládikám mellett, a féltett kincsiem kellős közepén.
És nekem erre most nincs erőm.
Jól megbüntettem őket: aki pucér, be a kádba! Kép Most legalább nem pakolnak szét. Kép
 
 


Bellana,
ez a MI topicunk, nem az enyém. Kép

És amit még írni akartam az alvásról.
Az enyimek tegnap tíz után még szintén fent voltak, és ma még semmit nem aludtak. Kép

De kösziKép

Amúgy ha topon vagyok, valahogy minden megy magától a kettővel is, sőt! Csak ilyenkor vagyok plötty.
 
 


Kedves Süti!

Nem kell főznöd, már ettem és nem vagyok túl éhes....

Kép Kép Kép Kép

Kékapu
 
 


Sziasztok! Bellana, nálunk valahogy jobban mennek a dolgok, ha mindkét gyerek itthon van, kezdik egymást egész jól elfoglalni. Ha a fiam oviban van, a lány unatkozik. Viszont ha itthon van, még azt a keveset sem hagyja aludni napközben, amennyit egyébként szokott. Meg hát marakodnak is rendesen.
Kezdek nagyon irigy lenni, hogy MÁS gyerekek mennyit alszanak, meg hogy elvannak a járókában. Hát az enyimek szinte egy percig sem. Takarítás? Reménytelen. A koszt igyekszem eltűntetni, de a rend csak álom. Mióta itt lakunk, vannak dolgok, amiket elő sem sikerült pakolnom. Mondjuk én szívesebben főzök pl, mint hogy rendet rakjak. Vagy szívesen elmosogatok, de utálok a szárítóról a szekrénybe bepakolni. Hát, gondolhatjátok. De ez mintha már ki lett volna tárgyalva a tökéletlen topikban. Kép
Linato, akkor hát gratula! Kíváncsi előtt szülsz? Én amúgy anno 3 lányt szerettem volna (csak), neked még bejöhet Kép Vagy inkább ne?
Puszi, Klára
 
 


Klára: biztos nem Kíváncsi előtt, inkább jóval utána.Kép Mindegy, hogy lány vagy fiú. Páromnak már így is három lánya van. Tehát jöhet a negyedik is. De ha fiú lesz, annak is ugyan annyira fogok örülni.

Solya: nálam ugyan az a helyzet rend ügyileg. Mire befejezek valamit addigra a lányok már máshol szét is pakoltak.Kép Jobb esetben nem azt szedik szét rögtön amit akkor tettem rendbe.Kép

Nagggyon hideg van. Utálom.
 
 


Hú, nem tudom, mi van ma??? Milyen front jön? Bence immáron harmadszor fejeli meg az asztalt, természetesen üvölt utána, mint a sakál! Na meg hisztis is a lelkem, nem is aludt rendesen délután!

Kékapu, köszi!Kép De akkor én mit eszem?Kép

Linato, én is gratulálok!!!Kép
 
 


NA a rend az nálunk is nehéz ügy. Főleg mert az utóbbi időben a kedvenc játékuka pakolás. Egnap kb. 1 órán át a legnagyobb egyetértésben pakoltáka játékokat a polcokról egyesével bele mind a rácsoságyba. Tökéletes munkát végeztek, semmi nem maradta helyénKép, előző nap ugyanez csak akkor asátorba. Előtte meg "díszítés" néven mindet egy nagy kupacba. Kinövik ezt valamikor? én reménytelennek látom.....KépKép
ZSuzsa
 
 


Hello! Végre Ratok leltem!!! Imadlak Benneteket, és kösz, hogy vagytok!!! Puszik!!!

Nalunk is megy, Zsu, a pakolas. A Fiam imad ramolni. Ujabban mindent bedobal a papirkosarba, mert latja, hogy elolvasott leveleket oda dobunk ki... De ö narancsokat, hagymakat, banant... Aztan meg a bugyijaimat kezdte kihordani a fiokombol, azokat is berakta a papirkosarba, jaj, nekem...De olyan ééédes!!!
Megyek aludni!!!
EXKUKACZ
Vendég
 


ExKukacz,
De jó, hogy itt vagy!
Mostmár el ne menj!
 
 


GyuZsu,

Gergőnek boldog születésnapot kívánunk! Kép

Kép

Tamtamék
 
 


Helló lányok!

Kissé belekavarodtam az email levélözönbe, remélhetőleg sikerül kimászni alóla, adjatok majd tippeket, légyszi.
Átnézetem egy topikba ahová nem kellett volna, pedig egy ideje már nem szólok hozzá, mert elég gyomorforgató az egész és valakik engem is provokálni szeretnének. Felhúztam magam sajna.
Pedig mit érdekel, ha hülye névtelen idegeneknek nem tartanak semmire? Nem igaz?
Végülis az a jó ha érzelmeket tudunk kiváltani valakiből, nemde? Kép
Amúgy tenap este összeraktam a rakott krumplit, már csak a lakást kell kicsit összerántani.
A férjem dolgozik sajna.

Kukacz: jó, hogy itt vagy!

Bocs lányok ha zavaros voltam, nem kismamának való a sz*r dobálás.
Megyek mosogatok 1 jót, puszi:
Bellana
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron