Új privát üzeneted érkezett!

Éva!

Erröl eszembe jutott, hogy egy éves kora körül én is csak reggel és este szoptattam. Akkor is én kínáltam, és néhány perc múlva már szaladt is. 18 hónapos korában gondolkoztam, hogy nem-e "nekem" van ez a szopi, hiszen öt már nem is érdekli. Komolyan fontolgattam, hogy akkor mikor, és hogyan választom majd el, s lám, elkezdett megint naponta 3-4-szer (és sokat!) inni Kép
(Tegnap pedig nagyon korán aludt el, szopi nélkül, és bedurrant a mellem e topik olvasása közben Kép Kép)

Kati
 
 


Sziasztok!

Kriszi, Yoan, Katica,Borcsa,-köszönöm a tanácsokat! A mai napon két szopi volt+ egy éjjel- de jóval kevesebb mennyiség, mint eddig, és tényleg, jóformán emlékeztetni kell arra, amit pár hete még mint az Qrült csinált! Fura!Mi történik? Annyira leköti ilyenkor a babákat a külvilág, a felfedezések, hogy már nem jut eszükbe szopni? Vagy a tej mint élelem nem olyan fontos már?
Sokan fújolnak már a környezetemben, minek szopik még egy ekkora baba, "majd nemsokára már viszi a sámlit is", mondják. Tudom, hogy nincs igazuk!-De ha egy baba magától le akar állni a szopással, jó-e "erQltetni", hogy visszaszokjon? Voltaképp hogy van ez? Én két évre készültem, de jó-e az neki??
Írjatok!

Éva
 
 


Alíz!

Helyesen látod: ha ezt a magyarázatot hallja a többi kismama is ezekben a baba-mama klubokban, akkor valóban hidegrázást kapnak tőle. És akkor a tápszerről még nem is beszéltem.

Azt is helyesen látod, hogy az ózónlyukat valószínűleg nem a tehénpuki okozza, hanem valóban az egyre inkább mesterségessé tett, civilizált világ.

Ellenben az nem úgy van, hogy amit nem tud a baba, az nem is hat rá. Csak nehezen bizonyítható az összefüggés a korai hozzátáplálás és egy felnőttkori betegség kialakulása között (ez a szerencséd). A "legújabb kutatások" éppen ezeket az összefüggéseket tárják fel.

Ha időben tudtad volna (és hitted volna) a korai hozzátáplálással kapcsolatos tényeket (lásd bélflóra károsodása), elfogadtad volna-e az aranyos doktornéni tanácsát, tanácsoltad volna-e a lányodnak, hogy a pár hetes unokádat etesse csak nyugodtan gyümölccsel?

Ha most a doktornénitek azt mondaná, hogy vissza az egész, megtudta, milyen kárt okozhat a korai hozátáplálás és mostantól nem javasolja, hogy az unokád 6 hónapos kora előtt az anyatejen és/vagy tápszeren kívül mást is kapjon, megfogadnád a tanácsát? Mit javasolnál a lányodnak?

Nekem az "Iboly papnő" jobban bejött.

Iboly
 
 

 
 

Alíz!

Még a "Söfis" topikban írtál nekem, inkább itt válaszolok.

"Hozzátáplálásnak nevezzük, ha a kisbaba az anyatejen kívül mást is kap enni vagy inni. Korai hozzátáplálásnak nevezzük, ha mindez 6 hónapos kora előtt történik. A korai hozzátáplálás veszélyes és káros, a kisbaba emésztőrendszere kb. féléves kor előtt nem érett arra, hogy anyatejen vagy annak hiányában csecsemőtápszeren kívül mást is kapjon. Ez akkor is így van, ha a kisbaba élvezettel cuppog az almapürének." (Iboly)

"Ah jeee, a kisbaba bélrendszere olyanyira hülye, hogy olyannyira nincsen tisztában azzal, hogy neki most ilyet nem szabadna kapnia, hogy érdekes módon a hasfájása is csökken tőle - nopersze mindezt azért, hogy majd később valamikor "ez az idő tán el se jön meglehet" (v.ö. Kersztapa) valamikor a felnőttkor táján ételallergiéja lesz emiatt." (Alíz)

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy épp az alma bevezetésével egyidőben csökkent a kisbaba hasfájása. Nem "tőle".


"Vashiányos vérszegénység esetén a kisbabának vaspótlást kell adni. Nem banánpép formájában. Az egyhónapos baba emésztőrendszerében a banán rombolást visz végbe, ellenben a vaskészítmény gyógyít. Ezt a világ számos orvosa, köztük magyar orvosok is, tudják." (Iboly)

"Helyes. Rúgják ki az ottani orvosokat, és helyére jöjjenek a laktációs tanácsadók." (Alíz)

Megint butaságot mondtál. Nem az orvosok helyett, hanem az orvosok mellett van szükség szoptatási tanácsadókra. Az orvosok pedig képezzék magukat tovább.


"A tej nem apad el egyik napról a másikra. Ha valaki ma abbahagyja a szoptatást, még legalább 6 hétig termelődik teje. Olyan azonban valóban előfordul, hogy "nem jön ki" a tej. Ennek lehet tejcsatorna-elzáródás az oka, vagy oxytocin-termelődési elégtelenség, amit pl. stressz is kiválthat.Olyan sincs, hogy valakinek a teje "időnként elapad". Apad, tehát kevesebb lesz, ez mellgyulladásoknál gyakori. Pár nap intenzív szoptatás után újra lesz elegendő tej. A mell nagyszerűen képes alkalmazkodni a megváltozott igényekhez." (Iboly)

"Helyes. Csak éppen itt nem erről volt szó. Arról nem tehetek, ha neked mindenről a tejfenntartás jut az eszedbe. Vannak esetek, mikor le kell mondani a szoptatásról - de ez kicsit magas úgy látom." (Alíz)

Megint nem értettél meg valamit, kérlek, olvass egy kicsit figyelmesebben. Te azt írtad arról az anyukáról, hogy időnként elapad a teje. Erre mondtam, hogy olyan nincs, hogy időnként elapad, ellenben olyan van, hogy apad. Az elapad azt jelenti, hogy leáll a tejtermelés és nincs több tej, az apad pedig azt, hogy csökken a tejtermelés, kevesebb a tej.


"Amúgy meg: melyikünk is az erőszakosabb????" (Alíz)

Mint említettem, minden szoptatással kapcsolatos hozzászólásodban ki fogom javítani a tárgyi tévedéseket és el fogom ismerni mindazt, amit helyesen tudsz. Mindezt teszem azért, hogy jól informáltan tudjanak döntést hozni azok az anyák, akik ezt a nyilvános beszélgetőfórumot olvassák és segítségre van szükségük. Téged továbbra sem
akarlak meggyőzni semmiről. Tudom, hogy minden szó, falrahányt borsó. (6 hónapos kor után.)

Iboly
 
 


Szia Iboly!

Látom itt vagy valahol? Már írtam mailt, próbáltalak felhívni. Hol tudnálak elérni? Megírnád? Cím a profilomban!
Köszi!

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Rizike,
ha nem kell neki, nem fontos neki stb., akkor egyértelműen vissza fogja utasítani. Ez betonbiztos. Erőltetni nem lehet, mert ha ő nem akar, akkor nem fog szopizni. Igen, ebben a korban gyakori, hogy "nem érnek rá" a babák, szopizni, éppen egy barátném is ezzel küszködik az amúgy nyugis, kedves, nagy zabás, csaknem kilenc hónapos fiával, aki most azzal van "túlságosan" elfoglalva, hogy járni szeretne Kép
Egyebekben csatlakozom az előttem szólókhoz. Bár Cicó lányom éppen 10 hónapos kora körül volt hatalmas zabagép, legyen az tejcsi vagy bármi, de a nyáron, olyan két hónapja volt egy időszak, amikor már azt hittem, ennyi volt. És nem lett volna csoda, mert vala a gyermek akkoriban 18-19 hónapos. Volt egy cici naponta, néha kettő, néha egy sem. Persze nyaraltunk, mászkáltunk rengeteget, izgalmas élet, sok-sok kirándulás, gyakran bealudt autóban, babakocsiban, vagy csak úgy a vállunkon, ha elfáradt, séta közben. De jövénk haza, és visszaállt minden a stabil napi két, alávshoz használt szopira. Sámli Kép, na erről az jutott eszembe, hogy anno gyermekkorában az apám igenis nemhogy a sámlit vitte, hanem a hokedlit is, hogy a mama is tudjon mire ülni Kép Ha nekik nem ártott meg... Kép
 
 


Sziasztok!

Ma többször volt szopi, 3-szor! Annyira örülök!
Kriszi, ez a kétszékes megoldás tényleg csúcsKép
Nagyon vicces lehetett, kár, hogy nincs kép róla (gondolom, nincs)
Kajálás nálunk is megy nagyban, habár ma a homok-pogácsa fogyott a legjobban...Kép
Na és este a kacsacomb...

Minden tanácsért ezer köszi!!!

Éva
 
 


Sziasztok!

OFF
Alíz!
Egy kiegészítés:
Ha már írunk, írjunk pontosan.
A tehénpuki összmennyisége igenis jelentősen nőtt. Hiszen kisebb helyen más kajával jóval több tehén él meg, mint amikor annyi volt, amennyi legelni tudott. Ez az egyik fele. A másik, hogy az ózonlyuk nem ettől nő. Ettől a globális felmelegedés nő, mert a tehénpukiban sok az úgynevezett üvegház-gázok közé tartozó szén-dioxid (ha igazán ki akartak volna hozni a sodrodból, akkor azt írták volna, hogy az ember-puki növekedése miatt romlik a helyzetKép, de ők kötik az ebet a karóhoz, hogy többet szellent a tehén és abba több a CO2) .
Ami az ózonlyukat növeli azok pl.: a freonok. De azt ne mondd, hogy régen is voltak hűtőgépek és freonnal működő aerosolok! Kép

Remélem, hogy most is vidám perceket szereztem. Kép
Célom is volt, bár a valóság mindamellett elkeserítő. Kép

On

További szép napot!
Snoopy

KépKép
 
 


Snoopy!
OFF kieg: a tehénpuki nem csak a magas CO2, hanem a magas metán (CH4) tartalmával is növeli az üvegházhatást.
ON
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Jézusom, lányok, jókat nevetek itt a gép előtt. KépKépKép
 


Én most látogattam el először ebbe a topikba, látom parázs vita folyik... ennél konkrétabb kérdésem lenne.
A kislányom 6,5 hónapos, anyatejes. Kb. egy hónapja egyre gyakrabban kér enni, ezért megkínáltam gyümölccsel illetve főzelékkel, amiket nagyon elutasított. (A nővérét is ugyanekkor kínáltam, akkor elkezdett elmenni a tejem, és ő gond nélkül mindent evett, amit kapott.) Vártam 2 hetet, az éjszakai ébredések száma csak nő, az eredmény ugyanez. Óvatos próbálkozások, aminek az eredménye rengeteg sírás. Egy hete megkínáltuk HA tápszerrel, (csak 60ml-t kapott), amit sugárban kihányt. Tegnapelőtt újra megkínáltuk vele, megint kihányta.
Teljesen el vagyok keseredve egyrészt, hogy a gyereknek valami baja van, valamilyen felszívódási zavara. Eddig szépen fejlődik meg minden, a születési súlyát persze nem duplázta meg, de ezt nem is vártam.
Amúgy a cumi ellen nincs kifogása, 3 hetes kora óta megissza belőle az anyatejet. A jelenség, hogy egyre gyakrabban éhes, tehát már nem igazán elég neki a tejci, plusz továbbra is elég hasfájós és bukós.

Akinek van ötlete, kérlek, segítsetek.
Zsuzsó
 
 


Sziasztok!

Zsuzsó!
Szerintem nézz be a Szoptatás és a Hozzátáplálás topikba, lehet, hogy ott inkább tudnak segíteni Kép.
Üdv, Virág
 
 


Köszi Virág.
Zs.
 
 


Pozitívum: Tegnap a XV. ker. vezetővédőnőjével beszélgettem, és szorgalmazza, hogy a keze alatt dolgozó védőnők naprakész és bőséges információkkal rendelkezzenek a szoptatásról, hogy minden anyuka (aki erre biológiailag képes) 6 hónapig kizárólag szoptathasson, és hogy 2 éves korig legalább szopjon minden baba! Kép És ehhez segítséget kért, és szeretne együttműködni. KépKépKép Hozzáteszem: egy 50 év körüli hölgyről van szó, akinek nem sikerült bekövesedni, és akinek a lánya 25 éve szabályellenesen nem volt hajlandó csak anyatejet elfogadni igen sokáig. Kép

Virág
 


Hurrá! Esetleg vidd el neki, Virág, A Szoptatásért Magyar Egyesület tanfolyamainak tematikáját! Letölthető itt:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=tanf

Iboly
 
 


Iboly,
beszéltem neki arról, hogy a SZME tart továbbképzéseket, de a hivatalos képzés nem volt az ínyére. Majd megkérdezem, miért. Azt mondta, azt szeretné, ha IBCLC-k képeznék őket, de úgy tűnt nekem, hogy nem akarja a szokott formát igénybe venni. ?

Virág
 


Sziasztok!

Barátnőmnek két hónapos babája van. Aggódós típus, végre megnyugodott szoptatás ügyben, erre ma kijött hozzá a gyerekorvos, és közölte, hogy nem hízik eléggé a gyermek, mert havonta 1 kilót kellene gyarapodnia. De azért szoptasson csak háromóránként. Kép

GyeZsu

U.I.: Legalább kaki ügyben megnyugtatta (az aggódás tárgya az volt, hogy - az anyatejes babának - nem volt naponta széklete.
 
 


Gyezsu!
(Bocs, hogy belekotty)
Mond meg a barátnődnek, hogy az Én kislányom soha nem ette meg a testsúlykgmonkénti 150grammot, sosem hízott havi 600grammnál többet, kevesebbet annál inkább, és rendszerint 7-8naponta volt kaka.
Most 20hónapos, 9kiló, de kicsattan az egészségtől, sosem beteg, kutya bajaKép.

Miért kell minden gyereknek TK. szerint gyarapodni?

.:Angi:.
 


OFF
Angiszeged,
hát pont ezt vesézgettük tavaly igen vehemensen A "normális gyarapodás" topikban. Magam is hasonló alkatú leánykával büszkélkedhetem Kép

ON
Üdv
Kriszi
 
 


Angi, Kriszi - köszi, bemásolom neki egy e-mailbe, és elküldöm a topik címével együtt. Hátha ettől megnyugszik Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok,

megint visszatértem 2 kérdéssel is.

Anyatejes babának is kell kakilnia naponta, ha nem megoldás lehet a mechanikai ingerlés is. Szóval, ez ellen a vélemény ellen az én szavam kevés, segítsetek!

Másik, a krumpli, a glutén a 6. hónapos kor iutáni hozzátápban is nagyon káros, a bélbolyhokat teszi tönkre, és majd 1 éves kora után ildomos.
Mi erről a véleményetek, én egy rossza anya vok, mert az én 10 hós fiam már mindkettőt eszi.

manóka

manóka
 
 


Manóka!

Az anyatejet sok baba annyira jól meg tudja emészteni, hogy egyszerűen nem képződik annyi salakanyag, ami kakilásra bírná őket. Teljesen normális (az első néhány hét kivételével), ha egy baba 6-7 naponta kakil. (Mintahogy az is, ha naponta 3-4-szer!) Valahol olvastam egy rekordot, 19 napról, na azt szerintem én már nem vártam volna ki (az a baba meg teljesen jól el volt). Mechanikai ingerlés naponta teljesen felesleges és inkább káros. Meg az is, ha az egésszel stresszelik a családot (most környéken van egy baba, akinél még anyatejesen nagymama kezdte frusztrálni őket, hogy 3-4 naponta kakilt csak, most már ott tartanak, hogy őrületes tortúra az egész, orvosról orvosra járnak, mindenféle hashajtókat esznek stb)

Krumplit lehet 6 hós kortól enni.
A glutént azért javasolják 1 éves kortól (bár van ahol korábbit mondanak), mert létezik szerzett gluténintolerancia (lisztérzékenység). A gyakoribb azt hiszem, az öröklött, annál tök mindegy, mikor kap először glutént a baba. De van a szerzett, ami kialakul, ennek esélye csökkenthető a gluténtartalmú élelmiszerek egy éves korig történő mellőzésével.
(mondom ezt úgy, hgoy ez nekem se sikerült)

Az viszont hasznos lenne, ha tudnák valami számot, hogy mégis, milyen gyakori a lisztérzékenység és abból milyen gyakori a szerzett. Valaki?

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Mo-on a lisztérzékenység előfordulása kb. 2,5 ezrelék.
Ez is olyan betegség, ahol a hajlam öröklődik. Gondolom, ha valaki erősen hajlamos rá teljesen mindegy, mikor eszik először glutén tartalmú élelmiszert. Ha egyáltalán nem hajlamos, akkor szintén nem számít.
Ha viszont van némi hajlama + korán kapja, akkor kialakulhat a betegség, míg ha várnak vele egy kicsit talán elkerülhető lenne. Ez az én elméletem, a könyvek szerint öröklött a betegség.
Mindenesetre betartani nagyon nehéz, főleg ha már van nagyobb testvér.
A krumpliról semmi rosszat nem tudok.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Hali!

Itt a neten olvastam valahol még régebben, hogy megvizsgálták a lisztérzékenység kérdését és most már javasolják a 6 hós kortól a gluténtartalmú élelmiszereket. Indoklás: Ha hajlamos rá, akkor 1 évesen is hajlamos rá, vagy 2-3 évesen is. Ha meg örökölte akkor szintén mindegy.

puszi
sasha

Kép
 
 


Sziasztok,

köszönöm a véeményeket, továbbítom az illetékesek feléKép

manóka

manóka
 
 


Rejtvény:
(megfejtendő, hogy hol olvastam)

"Az első időkben - ha lehetséges - szoptassunk négyóránként, de csak néhány napig szoptassunk éjzaka, aztán legutoljára 22-23 órakor, majd 5-6 órakor ismét."
"A jó minőségű anyatej minden betegségtől megvédi a kicsit."
"A baba egyen nyugodtan, lassan, de a szoptatás lehetőleg ne tartson húsz-harminc percnél tovább, mert a fokozott inger gyulladást idézhet elő az erre érzékenyek mellbimbóján."
És a teáztatásról:
"Olyan cumisüvegből adjuk, amelynek szűk a nyílása. A babának meg kell szoknia, hogy az élelemért meg kell dolgoznia."

A helyes megfejtők jutalma: elolvashatják az egész cikket. (Ami egyébként a legrosszabb fajta, mert keveredik benne a helyes és helytelen információ...)
Segítségül: az egyik kismamáknak szóló havilapban találtam.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Szia Beszti!

Anyák Lapja?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Beszti!

Próbálkozom a kizárásos módszerrel. A Kismamában tuti nem. A Fitt Mamában elég korrekt infók szoktak lenni a szoptatással kapcsolatban, és csak kéthavonta jelenik meg, így ezt is kizárom. Az Anyák Lapjában az arculatváltás előtt Sarlai doktornő szakmai útmutatása mellett születtek a szopis oldalak, így talán ott sem, bár az arculatváltás óta nem veszem meg, mert nem tetszik, így minden elképzelhető, bár nem feltételezem. A Baba Magazint nem olvasom, de azt hallottam, hogy eléggé érdekes dolgokat is le szoktak benne írni. Így én erre tippelek. Vagy még a Baba Patika. Ezt párszor láttam már, arról bőven el tudom képzelni. De az egyes számú tipp a Baba Magazin.

Eltaláltam?

Üdv:

Zita
 
 


Zita!

Off Az arculatváltás mikor volt az Anyák Lapjánál? Csak azért kérdezem, mert én nem szoktam venni, de volt már a kezemben és olvastam benne hülyeségeket. Lehet, hogy az arculatváltás után?
A Babapatika sem rossz ötlet, nekem eszembe sem jutott.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Szia Beszti!

Szabad a gazda!

B.

Betti
KépKép
KépKép
 
 


Betti!

Talált! Anyák lapja.
Csak azért nem választoltam rögtön, mert nem akartam a lap nélkül írni, de az meg úgy elkevertem, hogy nem találtam azóta.Kép Ma megtaláltam.
A cikk címe egyébként "Szoptatás szorongás nélkül", de hogy hol ír a címben foglalt kérdésről, azt nem sikerült kiderítenem.
Mint ahogy azóta is gondolkodomKép, hogy hogyan lehet egy gyorsan szopizó gyerkőcöt "nyugodt, lassú" étkezésre ösztönözni (és minek?), mi a csuda az a bimbógyulladás (vajon a bimbón keletkező sebet értette ezalatt vagy a mellgyulladást?), de legfőképpen azt, hogy miért kell a babának azt megtanulnia, hogy az "élelemért meg kell dolgozi".
És azt se, hogy miért nem lehet szoptatási tanácsadóval, vagy legalább ehhez értővel megnézetni ezeket a cikkeket, hogy az egyébként számos hasznos és korrekt információ mellett ne maradjanak benne ilyen dolgok.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Az Anyák Lapjás cikket én is olvastam, katasztrófa, én nagyon felháborodtam. Egélsz biztosan utoljára adtam ki érte pénzt!!!
 


Sziasztok!

Na,éppen emiatt jöttem,keresgéltem ezt a topikot,hogy megosszam másokkal is...
De ezek szt nem csak nekem tűnt fel..Kép

Beszti,gyorsabb voltálKép.Én a teáztatásos részt elev nem értem...ha kevés az anyatej,akkor ugyan hogyan pótolhatnám azt teával?!!!KépKépKép
És ami számomra még megdöbbentőbb,hogy így már bki lehet doktor...de hogy minek a doktora...Pedig éppen kezdtem elégedett lenni a lappal,lezd egy kicsit színvonalasabb lenni,erre tessék...egy ilyen cikk...
No comment..Kép

Ja,a bimbógyulladás allatt valszeg valóban a mellbimbó kidörzsölését érti,de az elmúlik a jó szoptatási technika alkalmazása és néhány nap alatt...nekem legalább is...de hogy ezért kevesebb ideig szoptatni...anno eszembe sem jutott...A kezdeti percek voltak húzósak,de amint megszoktam,már nem volt gond...
A lektorálással egyet értek!

Anyapoc

 
 


Ismerve a szerző szoptatással, altatással kapcsolatos nézeteit, ez a link a legmegfelelőbb topicban van. KépKépKép
 


Most látom, hogy te vagy a szerző. Kép Emlékszel az egyik alvós topicban történt beszélgetésünkre? Kép
 


Bocsi, a szoptatást visszavonom. Csak az alvásról volt vita.

Persze az is lehet, hogy nincs szó az alvásról, meg az is, hogy azóta máshogy gondolod. Ebben az esetben bocsi.

Virág
 


Kíra!

Ha jól emlékszem, ajánlottál már könyvet itt a Babaneten, akkor is teleírtad az összes topicot. Akkor többen szóvá tették (szerintem is jogosan), hogy talán elég lenne a megfelelő topicba ismertetőt írni, mert így heves ellenérzést válthat ki a "nyomulásod".
Ha könyvet akarnék reklámozni, nem vonnám magamra pont azon személyek ellenszenvét, akiknek a könyv hasznos lehet és talán meg is vennék.

Persze jó, hogy első kézből értesülhetünk ezekről a kiadványokról, csak ne kelljen mindenhol ezzel találkozni. Kép

Üdv: Beatrix
 


Bocs, off leszek. Csak Kíra könyve miatt gondoltam, hogy leírom, milyen volt nekem, amikor éppen tegnapelőtt, azaz mielőtt találkoztam volna Kíra "híradásaival" itt a Babaneten, megláttam az új könyvét a könyvesboltban. Hm... az első, ami eszembe jutott, az volt, hogy "ja ez az a nő, aki teleszórta a netet a hirdetéseivel a múltkor, jé, megint írt egyet?" Aztán észrevettem, hogy még van ott a polcon az előzőből is...
Szóval nem vonzott semmi, hogy levegyem a polcról és kinyissam, és ennek éppen ez az agresszív kampány (és ez most nem minősítés akart lenni) az oka. Az akkori, és most már a mostani is. Kíra, ha erre jársz, érdemes elgondolkodni, hogy nem az ellenkező hatást éred-e el ezzel - nálam legalábbis így sikerült Kép
Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!
Má' megint felhúztak!

http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat=26&alrovat=206&cikkid=6055&dire=alma-es-f aja&rovatnev=Az+alma+és+a+fája

Pár gyöngyszem:
"Ragaszkodjunk-e az etetési időpontokhoz?
Igyekezni kell betartani ezeket az időpontokat, illetve nem árt szoktatni ezekhez a babát, hiszen ahogy nála kialakul az éhségérzet, ugyanúgy az édesanyánál is kialakul a tejelválasztás ritmusa. Fontos, hogy ez a két ritmus szinkronban legyen, illetve szinkronba kerüljön."
"Az anyatej emésztéséhez idő kell, ezért 2 óránál gyakrabban nem tanácsos enni adni."
"Mit tegyünk, ha a mellbimbón berepedt a bőr, és fájdalmassá vált a szoptatás?
A fájdalmas, berepedt mellbimbó leggyakoribb oka, hogy túl hosszú a szoptatási idő. Általános tapasztalat, hogy az egészséges újszülött 10-15 percig szopik érdemben, utána általában már csak szopási igényét elégíti ki a cumizással. Ezért, ha hosszabb ideig mellen van, mint feltétlenül szükséges, a mellbimbó bőre felpuhul, a nyál felmarja és könnyen elfertőződő mikrosérülések alakulnak ki, amelyek a fájdalmat okozzák. Védekezni ellene az ésszerű szoptatási idő betartásával, a bimbó tisztán tartásával, hámosító kenőcs használatával lehet. Ha már kialakult a fájdalmas elváltozás, a gyógyulásig lehetséges megoldás a bimbóvédő használata, vagy átmenetileg egy-két szoptatás helyett lefejni az anyatejet és üvegből etetni meg a babával."

Grrrrrr!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


No és mi ezzel a baj?
Meg vagytok ti hülyülve rendesen.
 


Mi az hogy "ti" ???
 
 


Kat_ica,
hat nem tudooood? Az összes szembejövőKép
 
 


Ahhh... ha már itt vagyok válaszolok:
-Az időhöz kötött szoptatás az egyik leghatékonyabb módja a tej elapasztásának. Kép
-Ez a két óra két okból is gázos: egyrészt az anyatej emésztésére 1-1,5 óra is elég, másrészt a szopi nem csak fizikai, hanem lelki táplálékfelvétel is.
-A mellbimbó kisebesedésének leggyakoribb oka a helytelen mellrehelyezés. A hámosító kenőcsök éppen nem jók a mellbimbóra, mert hatásukra vastag, újra és újra berepedő heg jön létre. A bimbóvédő külön rosz ilyenkor, mert tovább rontja az amúgy se jó szopitechnikát. A cumisüveg ugyanígy.
Hát ezért.
Borcsa, a kommandósKép

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa, kifelejtetted a 10-15 percre vonatkozó ajánlást! Kép
Hiszen épp fordítva, a 10-15 perc az első hetekben nem elég, legalább 20 percre van szükség, hogy tutira hozzájusson a baba a laktatóbb hátsó tejhez is.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

A 10-15 perchez: az enyém gyerek (aki egészséges újszülöttként bizony még nem tudta, hogy 10 perc alatt kell jóllaknia, mert a szabály az szabály! grrrrr....) kezdetben legalább 1 órát szopott alkalmanként. Egyszer kíváncsiságból megmértem fél óra után, és egy óra után is, hogy mennyit evett. Fél óra alatt sikerült 50 grammot összehoznia, a másik fél óra alatt további 40-et. Ha tartom magam akár csak a 20 perchez, (nemhogy a 10-15-höz!) akkor a gyerkőc kb. 20-30 gramm tejecskét evett volna 1-1 szopi alkalmával. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy ez mire vezetett volna. Kép
És a mellbimbóm nem repedt be, nem lett semmi baja, nagyon jól bírta a maratoni szopikat. Kép

Aztán persze a gyerek pár hónap alatt valóban begyorsult, de az első két-három hónap bizony így telt.

Yoan
 
 


Borcsa, ezek a tanácsok megfeleőek nagyjából két három hétig, míg a tejmennyiség nagyjából beáll (van akinél ez inkább 6 hét) de később igenis kell a gyerek gyomrának az a minimun 2 óránkénti szünet. Ezt a cicizés= lelki tápálékot meg hagyd a fenébe, a gyrek vígan meglenne enélkül, inkább a szoptatósokak kell ez a magukhoz láncolás.

A mellbimbó pedig igenis ki szok sebesedni. A sok cuclizástól. Az hogy neked nem sebesedett ki nem jelent semmit. Én se voltam még inflenzás, és mégsem tagadom azt, hogy van ifelnzajárvány.

Továbbá nem győzöm hangsúlyozni, hgy a szoptatás nem egyenlő a jó anyasággal, az csak egy icipici szelete az anyaságnak.
 


Ja és a 10-15 percre vonatkozó dologról annyit, hogy míg itt volt nálunk a mérleg, lemértük az uokámat akkor mikor 5 perc után beájult meg utána is, mikor ujra szopott és nagyjából 10 ml. volt a különbség. Bizony, az első energikus szopás után csak cumizott inkább!
 


Alíz!
Ahogy az én mellem se etalon, úgy Iván étkezési szokásai se. Fentebb olvashatod Yoan szintén nem etalon babáját, Lucával meg az első otthontöltött héten, amikor még mértük, megesett ez is, az is. - azaz baba van ilyen is, meg olyan is. (Feltaláltam a spanyolviaszkot, mi??Kép)

A hosszú szopizásnál NEM a felázás a gond, hanem ha a többé-kevésbé szendergő baba félig kiköpi a mellet. (Gondolj bele, ha a babanyálban lenne a bibi, <u>mindenkinek</u> felázna a hosszú szopik alatt a melle - de ez messze nincs így.)

Azt meg a fene nem állította, hogy a szoptatás=anyaság. Létezik viszont az anyának az a joga, hogy információn alapuló felelős döntést hozzon a gyereke táplálásáról/neveléséről. Ha félreinformálják ez nem sikerülhet. És joggal lesz dühös a világra, az ilyen-olyan tanácsadókra, mert nem úgy alakult a szoptatás ahogy tervezte. Én csak annyit szeretnék, hogy mindenki pont annyi ideig szoptasson, ameddig szeretne, legyen az akár 6 hét, akár 5 év.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


"Én csak annyit szeretnék, hogy mindenki pont annyi ideig szoptasson, ameddig szeretne, legyen az akár 6 hét, akár 5 év. "

Ezt eddig is mindenki megtehette, sőt én még azt ispártolnám, hogy igenis legyen olyan hey, hogy ha valaki kifejezetten csak szoptatni akar akkor legyen hová fordulnia- ez eddig rendben is van - de az affél szektás kampány ellen igenis tiltakozom, hogy csakis a szoptatás az egyedüli üdvözítő. Fogalmad sincsen, hogy mennyi nőt tönkerett az LLL kampánya!!!!
 


Alíz!

Már megint nem átgondolt hozzászólásokat adsz.
Tényekkel vitatkozol, a legrégebbi tévhiteket véded.
Szeretném, ha csak azért nem alkalmaznád a billentyűzetet, hogy másokat megsérts!
Tájékozódj, gondolkozz, aztán nyilatkozz. Köszönöm.
Szerintem ez nem túlzott elvárás. Orvos vagyok, de nem gondolom, hogy mindent tudok, remélem, hogy amit tudok, azt jól tudom, ha fejlődik az ismeretanyag, akkor igyekszem lépést tartani.

Snoopy

KépKép
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron