Új privát üzeneted érkezett!

Álmaim szülészetén nem adnak rutinszerûen hashajtót.

Iboly
 
 


Én a Kútvölgyiben szültem, ott nem adtak, csak akkor, ha kértél. Nem kértem. De ettõl még nagyon távol áll álmaim kórházától sajnos..
Névtelen
 


kedves gyuri, az a baj, hogy már ezerszer elmeséltem az esetet, csomószor átbeszéltem a férjemmel, itt is leírtam, és mégsem tudom túltenni magam rajta. Ez egyszerûen annyira döbbenetes volt
Szerintem juli is így van vele
János kórh&
 

 
 

Helló lányok!
Nagyon csúnya eseteket írtok de én csak jót tapasztaltam a kórházban, ahol szültem. Végig gombával küzdöttem elõtte, ezért is kérdezném meg, amit fentebb írt azt hiszem Niki, hogy a szájban akkor van gomba vagy nincs? ha igen, akkor miért? Érdekes, mert engem is csak kúpokkal kezeltek, vagy ez elég?
kedves Csákány dr. hogy van ez?
Katka
 
 


A jános k. horrorhoz csak annyit, h. nem tudom, mikor szültél, de nekem eddig egy dolog jött be: az idõ. kicsit közhelyes, de tényleg. nálam a struccpolitika vált be, nem rágom át magam rajta százszor, úgysem segít, ha szóba kerül, akkor rövidre zárom. viszont itt van nekünk a lányunk és ez a lényeg.
abban azért nagyon bízom, hogy a 2. gyerekünkkel szerencsésebben fogunk indulni, és akkor nekem is lesz mire jószívvel visszaemlékezni.

Juli
Juli
 


Szia Juli,

9 hónappal ezelõtt szültem. Ritkán gondolok rá,de olyankor mindig fölzaklat.
Névtelen
 


Kedves Juli! Horrod elejéhez azért annyit, hogy a 2200g született újszülött az estek 99 %-ban koraszülött osztályra való .... a többihez nem szólok hozzá.

Kedves fkata!
A tápcsatornában mindíg van gomba, de ez nem jelent fetõzést, esetleg fertõzés lehetõségét, ha a spórák túlélik a tápcsatornát és egy ügyetlen törülközésnél a fanszõrzetbe kerülnek, és ott kedvezõ szaporodási lehetõséghez jutnak. (Szájban aktív gombafetõzés persze létezik, de annak komoly tünetei vannak.) Hüvelyi fertõzéskor, ezt kell elmondani a "betegnek": a tisztálkodáskor kell vigyázni.

Nálunk sincs kötelezõen hashajtás. Álom 1. -mini
dr.Csákány
 


Gyuri! Köszi! Ági
Névtelen
 


Kedves Csákány dr!

Nem csak az volt a baj, hogy koraszülött osztályra vitték, hanem, hogy a kútvölgyiben semmilyen szinten nincsenek berendezkedve az ilyesmire. Úgy látszik, annyira "elit", hogy még a babákat is megválogatják, mint régen a pácienseket.
A másik pedig a jános k.- ban uralkodó állapotok.
Szerintem a névtelen levélírót is ez borította ki.
Ha nekem odaadják a babámat rendesen és nem betegítik meg, nem bánnak velünk úgy, ahogy, akkor az a legkevesebb, hogy koraszül. osztályra került.
Juli
 


Gyuri!
Mini álom is álom Kép

Álmaim kórházában (vagy egészségügyében?) azon túl, hogy az orvosok tudása naprakész, nyitottak az új dolgok, új igények felé, nincs kategorikus elzárkózás olyasmi elõl, ami itt még nrem divat, de máshol már mûködik. (Nemcsak õk, a szülésznõk, nõvérek, gyerekorvosok stb. is.)
Szolgáltatásszemléletûek.
Álmaim kórházában lehetséges pl. választott testhelyzetben vajúdás és szülés. Lehetséges dúla jelenléte, kidolgozott feltételek mellett.
Álmaim kórházában vezetõ beosztású orvos nem nyilatkozik semmilyen fórumon (esetleg vasárnapi ebéden szûk családi körben) lekezelõ, elítélõ hangnemben pl. az ülve szülésrõl, az abortuszt nem végzõ kollégákról stb. stb. Mert ez egyik sem tilos, elítélendõ, stb.....
Álmaim kórházában a betegekkel foglalkozók végeznek valamilyen kommunikációfejlesztõ, empátiafejlesztõ tanfolyamot.
Álmaim kórházában valamilyen módon megkérdezik a betegek véleményét, és megfontolják javaslataikat.
Álmaim kórházában írásos dokumentációt kap még szülés elõtt a várandós, leírva feketén-fehéren a kórház valós házirendje, követelményei, szokásai, szüléssel kapcsolatos lehetõségek, minden, ami fontos lehet.
És a végén hozzáírhatja a saját szülési tervét, aminek elkészítésében választott orvosa, szülésznõje, ezek híján a felkészítõ tanfolyamot tartó szülésznõ segít, és hozzáírja, hogy ezek közül mi lehetséges (pl. zene), mi az, ami egyáltalán nem stb.

Most ennyi, kicsit kusza voltam, biztos megértitek a lényeget így is.

Edó
Edóka
 


Sziasztok!

Nagyon sok mindent leírtatok már az álmaimból.
Amit még lényegesnek tartok megemlíteni kiegészítésként, hogy mindenki választhasson, ha van szabad hely (és kellene, hogy legyen), hogy személy szerint milyen beteg-környezet tenne neki jót, ha mindenképpen többágyas kórteremben kell elhelyezni. Biztos van olyan hely, ahol figyelnek erre, de a kórházamban (ahol dolgoztam és szültem) sajnos nem szempont egyelõre. A spontán vetélõ kismama uott van, ahol a mesterséges abortuszra várnak. A halott babát szülõ az egészséges kismamák közé van zárva. Lelki gondozásával senki nem foglalkozik. A koraszülött, halott, abortumnak számító babákat is órákig tart megszülni, de szülésznõhiány, érdektelenség, vagy éppen a félelem miatt gyakran ezt a saját gondolataik közé zárva töltik ezek a nõk. A személyzet nincs felkészítve arra, hogy tudjon mit mondani egy ilyen kismamának. Nem tudják, hogy hogyan segíthetnek, akár a gyászmunkában is, azzal, hogy engedik megnézni a babát, hogy az anyuka elbúcsúzhasson tõle, ha akar.

Más téma
Lehetõségek a kórházban, vagy bármely egészségügyi szinten. Aggódó szülõknek legyen valamilyen lehetõségük, hogy pl elsajátítsák a csecsemõ-lélegeztetést. Ha valaki ilyet kér egy kórházban, akkor legalább tippje legyen a személyzetnek, hogy mit ajánljon, hová forduljanak az aggódók.

Most ennyi kiegészítés jutott eszembe. Ha lesz még, akkor ismét jövök.
Sziasztok
Snoopy
snoopy
 


Kedves névtelen János kórházas anyukaKép
Amit én fentebb leírtam szintén a János kórházban történt (Gyermeksebészet, Égesplasztikai részleg). Így azt gondolom, nem a kórházzal, hanem az adott hellyel van nagyon nagy gond. (Remélem Te is így gondolod).

Edó: álmaim egészségügyében van lehetõsége a dolgozónak továbbképeznie magát (nem csak az orvosokra gondolok). Jelenleg két variáció van:
1. a saját szakmádhoz elengedhetetlen tanfolyamra elmehetsz (pl. mûtõben dolgozol-mûtõsnõi tanfolyam), DE a tandíjat te magadnak fizeted, a saját szabadidõdben jársz iskolába, gyakorlatra, vagyis fizetés nélküli szabira mész egy tanévre (ilyenrõl még nem hallottam, ami persze nem jelenti azt, hogy nem fordult elõ).
2.uez azzal a variációval, hogy minden költséget a munkáltató áll, ám aláirat veled egy tanulmányi szerzõdést. Amiben a szépség az, hogy a törvényben elõírt (azt hiszem uannyi idõt kéne pluszban ledolgozni, amennyi idõ a tanfolyam) helyett sokszor ennek a 2-3 szorosát kell "aláírni".
Még ez sem olyan észvesztõen nagy probléma, de, ha netán az ember fõiskolára akar menni, vagy más, nem feltétlenül szakmájához tartozó tanfolyamon szeretne részt venni, akkor szinte lehetetlen tanulmányi szerzõdést kicsikarni a munkáltatójából.
Sokszor úgy érzem, hogy a kórház egyszerûen nem akarja, hogy "túlképzett" dolgozói legyenek. És ez az elkeserítõ, nem a tanulmányi szerzõdés.

Jovi
jovika
 


Csákány doktor!
Köszönöm válaszát. A tv2-n volt egy mûsor nemrég a gombákról, és ott azt mondta egy orvos, hogy szülésnél a gyerek megkapja a hüvelyi gombát az anyjától, ez igaz?
Ráadásul kislányom van, most mi lesz?
Csak a tisztálkodás számít? És orális szex esetén nem lehet azt a kevés gombát is elkapni? Ekkor mire kell ügyelni? A nyelvem fehéres, baj?
Az immunrendszer legyengülése miatt tér vissza mindig a gomba? Nem nagyon szoktam beteg lenni, vagy ez nem jelent semmit?
Bocs lányok, nem tartozik ebbe a topikba, vagy menjek át máshová, de melyikbe?
Katka
 
 


Snoopy!

Szíven ütött amit irtál és azt hiszem tényleg nagyon fontos lenne az, hogy a kismamákat és a már anyukákat (ill szült nõket) "szelektiven" elhelyezni. Szörnyü lehet egy halott babával vajúdani...és utána látni más boldogságát, de ugyanez igaz az abortuszra várókra is. Ez is annyira megvalósithatatlan? Gondolom igen, ha egy "benfentes" tapasztalta...

szió
sasha

Kép
 
 


Kedves Jovika!

Természetesen csak az újszülött-intenzív osztályra gondoltam, a többi osztályhoz soha nem volt, remélem nem is lesz szerencsém.
Névtelen
 


Sziasztok! Ahol én szültem, ott sok minden megvalósul az álmaim kórházából: különbözõ vajúdási lehetõség (még vízben is, ha nem repedt meg a magzatburok), türelmesek voltak, a szülés után a csecsemõs ott állt, ült, amíg sikerült szoptatni, a baba 24 órát velünk van, úgy vettem észre, hogy végsõkig segítenek, hog szoptatni tudjon a kismama (pl voltam egy kórteremben egy befelé fordult mellû lánnyal, és amikor már soká nem sikerült szoptatnia, akkor kapott a baba egy kis anyatejet pohárból), 3-4 nõ van egy kórteremben, be lehet telefonálni, mert a szobában van telefon stb Szerintem a hozzáállással nem volt gond, amennyire lehetett a régi rossz csempéket és wc-t tisztán tartották, csak reggel 6-kot ne kellett volna takarítani!
:-)) Ez volt az ébresztõ. Ez a debreceni egyetem klinikája. Én az ügyeletes gyakorló orvosnál szültem (aki ma már sebész :-)), és nagyon kedves volt, még pénzt sem kapott, mert már nem találkoztunk. Ami nekem még nagyon tetszett, és ez a dolgo meghatározza azt, hogy harmadszor is vállaljak majd babát: a 2. fiammal nagyon nehezen ment a szülés (elõtte 2 hónapig bõvítettük a házat, 2 nappal mszülés elõtt még festettem a falakat), és kértem epidurális érzéstelenítõt. Azt vártam, hogy az addig olvasott cikkek alapján majd lebeszélnek, és bizonygatják, hogy a természetes szülés jobb lenne, stb., de nem így volt. Szülés elõtt és után sok kismama és baba újságot átolvastam, és nagyon felháborított, hogy néhány orvos szinte az anyaságát is megkérdõjelezi annak, aki érzéstelenítõvel szül. Nekem nem volt szerenscére semmilyen mellékhatása, még a gátvágás is elmaradt (szerencsére), felgyorsította a vajúdást, és a hátralévõ legalább 2 ótából 20 perc lett. Kicsit hosszúra sikerült, de szerintem fontos, hogy az orvos ne ítéljen hanem vázolja a lehetõségeket, és tartsa tiszteletben a döntést. Ha nem így szülök másodszor, biztos nem vállalom újra (nem beszélve arról, hogy a fiaim 4,35 kilóval születtek :-)) )
Sziasztok: Timi
 
 


Magyarországon a szülészeti osztályok több mint fele mellett semmilyen újszülött osztály nincs! pl. Kútvölgyi, Telki. Teljes ellátás pedig mindössze 22 helyen van. (PIC=NIC).

EDÓ: Telitalálat! SZOLGÁLTATÁSSZEMLÉLET! Ez a fõ szlogen!
Nem csak a (fõ)orvos ne legyen lekezelõ, senki! ld. politikusainkat.

Snoopy: A "kórterem választáshoz" sok hely kell. És empátia. Mindegyikbõl hiány van. De nálunk erre vigyáznak (ha lehet). Álom 2OK.

fkata!
A jó felvilágosítás az álmok egyik példája. állhat itt is.
1. Az újszülött fertõzõdhet az anyai hüvelyben lévõ kórokozókkal.
2. oralis sex estén is fennáll a fertõzésveszély, de kicsi, mert a szájnak jelentõs "öntisztulása" van (mit meg nem eszünk és nincs baj belõle)!
3. Az immunrendszer legyengülése fertõzésre hajlamosító tényezõ. De ez ellentétben a közvélekedéssel nagyon ritka dolog!
dr.Csákány
 


Snoopy!
Jó, hogy írtad, amit írtál, én nem akartam ennyire konkrétan, túl személyes élmény volt a családban... Mindenben egyetértek veled.

Nagyobbrészt szülésre koncentráltunk, de a vetélés is sajnos sokszor elõfordul, és sok helyen meghökkentõnek találják, hogy az anya meg akarja nézni elvetélt, elhalt magzatát, el akar tõle búcsúzni, esetleg el akarja a család temettetni. Ez is igény, és bármilyen szomorú szolgáltatás, lehetõséget kell rá biztosítani.
A személyzetnek pedig folyamatosan tanulnia kell, megint ide lyukadunk ki, senki sem várja el tõlük, hogy 100%-osan jól csinálják azt, amivel addig nem is találkoztak.

Azért van példa arra is, hogy sok mindenhez elég az emberség és empátia. Pl. az örökbeadó és örökbefogadó anya "együttszülése". (Tudom, ez - szerencsére - nem mindennapos dolog, de nagyon jó, hogy lehetséges, és hogy mert rá valaki ELSÕKÉNT vállalkozni, mint kórház-orvos, és persze mint anya is.)

Gyuri!
Most kórházról álmodunk, nem? Kép

Edó
Edóka
 


Én sajnos még nem szültem, így nem is tudom, milyen álmom lehetne egy kórházzal? A legtöbbje szerintem csak pénzkérdés(tisztaság, felszereltség stb.). Az orvosok megfelelõ hozzáállása, tudása, mi kell még? Ezekbe talán minden benne van.
Részletezni majd talán 1-2 év múlva(vagy több)tudok...
Én sem szülnék otthon, a kórház is lehet otthonféle, ha jól érzem magam/magunk, de várom már..
Nikie
 
 


Timi!
2 fiad van, de JÓ neked...
 
 


Sziasztok!

Két dolog, amit szeretnék elmondani, az itt olvasottak után saját, olaszországi tapasztalataimról:
Tisztaság - takarítás
Itt a takarítást privát cégek végzik, versenykiírással kapják meg a munkát. Valahol a hozzászólások között olvastam, hogy lehet fût-fát ígérni, és nem betartani. Hát itt bizony betartatják az ígérteket. Saját szememmel láttam, hogy miután a takarítónõ végzett a kórtermünkkel bejött egy nõvér, aki mindent átnézett, még a portörlést is ellenõrizte, és ha nem volt elégedett újracsináltatta.Mindezt nem napi rendszerességgel tette, de a takarítónõk mégiscsak odafigyelve tették a dolgukat a többi napokon is.Gondolom Magyarországon is meg lehetne oldani az ellenõrzést valamilyen szinten.

Gyerekkórház - Anyukák benntartózkodása
Sajnos mikor 6 hónapos volt a kisebbik lányom, be kellett feküdnünk vele a kórházba húgyúti fertõzéssel, és mindez teljesen váratlanul derült ki, teljesen felkészületlenül ért. Mikor betegfelvételnél megkérdeztem, hogy akkor most mi lesz, én benn maradhatok-e a lányommal még kicsit furcsán is nézett rám a nõvér és azt mondta, hogy benn kell maradnom, nemhogy lehet. Mivel még szoptattam járt a napi 3szori étkezés, amit a többi anyuka térítés mellett vehetett igénybe (választani 3 féle menübõl lehetett, bár õszintén szólva elõfordult, hogy nem azt kaptam, amit kértem, de hát messze nem tökéletes itt sem minden).
A gyerekek ágya mellett kihúzható, éjjel ágyként, nappal fotelként használható ágy állt az anyukák rendelkezésére ( mégsem mûa. székeken kellett ücsörögnünk), tiszta lepedõt, takarókat ill. pelenkát a gyerekeknek a kórház biztosított, korlátlan mennyiségben.
A pelenka a Pampers-é volt, gondolom némi reklámozás fejében a kórházaknak ingyen szállítja. Ezt talán otthon is ki lehetne eszközölni.
Mindezeket azért írtam le, mert szerintem ha valami jól mûködik külföldön, azt érdemes "lekoppintani". Ide a veronai orvosi egyetemre is elég sokszor jönnek magyar orvosok továbbképzésre, és szerintem a szakmai dolgokon túl elleshetnének ilyen apróságokat is, amit aztán megpróbálhatnának otthon is bevezetni. Persze nem tudom kinek meddig terjed a hatásköre.
Ezzel együtt még mindig azt tartom, hogy otthon sokkal jobban mûködik sok dolog az eü területén, pl pont a szûrõvizsgálatokkal kapcsolatban, mert itt csak ámuldoznak, mikor megemlítem, hogy nálunk van rendszeres tüdõszûrés, vagy pl. mikor egy szemészeti vizsgálatra a férjemnek 4,5 hónapot kellett várnia (ha kifizeti a vizsgálatot már másnap mehetett volna ).
Szóval itt sem rózsás a helyzet Kép(.
Egyenlõre ennyi, mindenkinek üdv
Katica
Katica
 


T. Csákány doktor, hallottam, hogy uj helyre készül. Remélem bejön a dolog. Ott -az uj helyen- sokmindent meg kell majd valósitani, de lesz segitsége! Méghozzá onnan ahonnan nem is várja! Jöjjön, nagyon várjuk! Egy ismerõse/nem szültem Önnél, ismeretségünk máshonnan ered/ ÜdvÜdv.
Névtelen
 


"Álmodozás az élet megrontója
mely kancsalul
festett egekbe néz."
(remélem pontos)
azt jelenti, szerintem, hogy realitásokról álmodjunk. Ilyen pl. a korrekt betegtájékoztatás, a beteg kérdéseire választ KELL adni. Úgy hogy, ha ez felmerül akkor be is kell mutatni. Akár itt is, függetlenül a topik címétõl.
Úgyhogy EDÓ én nem érzem fkata kérdést sem off-nak.
dr.Csákány
 


De jó, hogy itt van a doktor úr, és ezt mondja.
Lányok! Kellene csinálni egy topicot a dokinak is, nem? Az általános kérdéseknek!
Jó? Mit szól a doktor úr?
A tisztálkodásnál mire ügyeljek? Használjak több törülközõt? Mit tegyek, hogy ne jöjjön vissza mindig?
A kicsit fehér nyelv mire utal? Ha nem vagyok beteg szinte sosem, az azt jelenti, hogy nincs legyengülve a szervezetem?
Elõre is köszönöm válaszát.
Katka
 
 


Még azt is szeretném megkérdezni a doktor úrtól, hogy az apás szülés mennyire megterhelõ az apa számára? Bírják rendesen? Sok van ilyen, és ajánlja egyébként, vagy nem?
(A következõ gyermeket jó lenne így szülni.)
Katka
 
 


Gyuri!
Mondtam én, hogy OFF volt? Egy szót se szóltam...
Különben ábrándozás, nem álmodozás. Bocs Kép

Katka!
Ha belekotyoghatok az apás szülésbe:
Nekem csak a 4. volt az, más helyen szültem, mint az elsõ 3-at. Jól viselte a párom, utólag azt mondta, ha tudta volna, hogy ennyi, a többinél is vállalkozott volna. Persze utólag könnyû ajánlkozni, amikor tudta, hogy már nem hajthatom be rajta... Tény, hogy nekem mindegyik szülés viszonylag gyors, komplikációmentes és fájdalmilag is bírható volt.
A szülõszobán pedig partnerként kezelték a férjemet.
Én ajánlom. Kép
Amikor nem volt ott, nagyon hiányzott, fõleg mikor megszületett a baba, hogy együtt örülhessünk.

Edó
Edóka
 


Gyuri!
Olyanokat ne írjál, hogy nincs újszülött osztály, mert ez nem igaz. Minden szülészeten van csak különbözõ szintûek:a Kútvölgyi pl. elsõ szintû ami azt jelenti, hogy csak egészséges érett újszülöttek ellátására van akreditálva. A János másodszintû (köznyelven koraszülött osztály) és vannak a hármasszintû PIC vagy NIC osztályok ahol beteg és nagyon koraszülött (lélegeztetésre szoruló) kis betegek vannak. Ezt Te is tudod, csak az olvasók kedvéért írtam le, mielõtt azt gondolnák, hogy egyes helyeken nincs újszülött ellátás, neonatológus vagy csecsemõgondozó.
Egyébként sok sikert az új munkahelyedhez!
Üdv: Ági
Névtelen
 


Ági! Bocs, így igaz, ahogy írtad, természetesen újszülött osztály mindenhol van, ahol tehát az újszülötteket "tartják". Valóban az általad leírt szakmai különbségek vannak. De sajnos van Magyarországon több olyan kórház is, ahol nincs folyamtos gyermekorvosi ellátás ezeken az osztályokon pl. nincs gyermekorvosi ügyelet, sõt csak munkaidõben van gyermekorvos.... Egyébként védtem a kútvölgyit a hozzászólóval szemben.

Kösz Edó. ábrándozás! (öregszem) bár a két szó közt nincs lényeges tartalmi különbség, egész jól ideillik. (Ábrandjaink kórháza)

fkata! Saját topicot azért nem tartom jó ötletnek /ellentétben Erasmussal/, mert, hallgatva egy tanácsadómra úgy érzem, hogy az olyan lenne, hogy "járuljanak elém ....". Ezt nem jó attitüd.
A gomba megelõzésének egy alapvetõ feltétele van: száraz! Ez amit a gomba nem bír (pl. vasalás, amit meg a mai fehérnemük nem bírnak; vagy strandolás után nem csak a hajat kell megszárítani ... stb)
Papás szülést az apák "jól bírják" ...
dr.Csákány
 


Jaj, doktor úr, nem értem ám, amit mond: mi legyen száraz? A fehérnemû vasalását csinálom, kivéve a selymet. Strandra nem járok a pici miatt. A fenti kérdéseimre kérem válaszoljoooon.Kép
Azt sem értem sajnos, hogy a tápcsatornából hogy kerülnek a spórák a törülközõre?
A topic ötlet jó ötlet! Kedves doki, hagy csináljam meg, jó lesz az mindenkinek, és a doktor úrnak is.KépKépKép
Katka
 
 


Sziasztok!

Kisse hosszu lett a mondandom, aki akarja ugorja at.

En csak most volt idom irni ide, de szeretnem elmondani hogy milyen is "almaim" korhaza. Hisz volt benne reszem. Mint hogy volt abban is reszem, hogy megtapasztaljam a magyarorszagi helyzetet is. Roviden leirnam a tapasztaltaim:
Tehat almaim korhaza:
Mindez az USA-ban tortent. Kezdjem az elejen. Itt meg van a lehetosege a kismamanak, hogy maga valaszon szules-nogyogyaszt. Igy ahhoz megy az ember aki neki szimpatikus. En egy kis rendelot valasztottam, ahol 4 orvos dolgozott egyutt. Az egyik volt az en orvosom. De itt mivel nincs fogadott orvos, igy talalkoztam beszeltem a tobbi orvossal is akik negyen egyutt dolgoztak, mondvan barmi is tortenik az en orvosommal, akkor ne egy idegenhez keruljek. Ami elegge jo volt. Az orvosok itt maganrendelovel rendelkeznek, a beteg oda jar, a biztosito fizeti. A rendelo amit en kineztem magammal egy nagyon jol felszerelt rendelo volt. Az egesz ott dolgozo "csapat" nagyon kedves es rendes volt mindvegig. Es ahogy Iboly irta, tenyleg nem kell az embernek meztelenul ott lennie. Ebben a rendeloben 4 vizsgalo volt, mindegyik vizsgaloban kulon oltozo fulke, mire mentem be volt keszitve egy tiszta kopeny. Elsore meglepett. De konnyen hozzaszokik az ember. Ha akar a ferj is mehet. Igaz egy normal, problema mentes terhesseg alatt csak 3 ultrahangos vizsgalatot csinalna, de minden alkalommal nezik a baba szivhangjat. Mielott eljott a szules napja az orvos a 36. heten leut es megbeszeltuk a szuleshez kapcsolodo dolgokat: mit hogyan szeretne a kismama, mik a lehetosegek. Van egy lista amit ilyenkor osszeszoktak allitani. Ez nagyon jo volt. Majd mivel nalam sajnos meg kellett inditani a szulest. Elozo nap megegyszer pontositottunk minden. Majd masnap reggel hatra vartak. A korhaz ahol szultem tenyleg almaim korhaza volt. A szuloszoba nagy kulon furdovel, az apukanak, szulononek hintaszek, minden fontos muszer... Ugy vajudik a kismama ahogy eppen kedve tartja. 24 oran keresztul van altato orvos. Epiduralt barmikor lehet kerni, a szulesznok nagyon kedvesek, a szuloszoba inkabb otthonra hasonlit. Fuggony van az ajton, mielobb barki (orvos, noverke... stb) bejonne a szuloszobaba kopog. Minden elmagyaraztak, elmutogattak. A kivancsi ferjemet szivesen mindenben felvilagositottak. Epiduralt is akkor adtak be mikor kertem, de elotte szinten felvilagositottak. Szules alatt mindent elmeselek, mindenben kezsegesek voltak. Ugy szulhet mindenki ahogy eppen tetszik, a muto nagyon kozel van, allando keszenleti stabbal, barmi is van, a babat akar 60 masodperc alatt ki tudjak venni csaszarral. Majd miutan hasamratettek a pici lanyom, magunkra hagytak egy kicsit, ja elfelejtettem irni, nincs borotvalas, nincs kotelezo beontes es van gatvedelem. Majd ugye amig a mehlepeny is megszuletett, a szobaban levo vizsgalo asztalon megvizsgaltak az ujszulottet, az apuci vele volt, en meg a szuloagyrol vegignezhettem az egeszet. Majd visszadtak a picurt es csendesen tavoztak. 3 ora utan jottek megint ellenorizni es mehettunk a kozos szobankba. A szoba egyagyas volt, tv-vel, telefonnal, sajat zuhanyzoval, kisaggyal. Es nagyon biztonsagos, hogy megelozzek a babak ellopasat. Az ujszulott baba kap a labara egy szalagot, ami erzekelovel van ellatva es ha a szuleszeti reszlegen kivulre akarja valaki kivinni, azonnal riasz, lezarja az osszes bejaratot a rendszer es azonnal ott a biztonsagi szolgalat. (igaz meg sosem fordult elo, de fo a biztonsag) Az apuka is kap egy masik karszalagot, amit jobb ha le sem vesz. Azzal bejohet a szobaba, sot ha az anyuka nem erzi ugy, akkor a babat elviszik es az apuka ezzel a karszalaggal barmikor felveheti. Az apuka es a testverek bemehetnek a szobaba ezzel a karszalaggal. Ha mas latogato jon, akkor vannak kulon kis latogato szobak, es oda be lehet vinni a babat es mindenki megnezheti. A baba megszuletese utan, ki kell tolteni egy nyilatkozatot, hogy mit csinalhatnak es mit nem a csecsemosok a babaval. (itt szigoruan be is tartjak, itt mindenert pert lehet inditani) A masik, amig az anyuka furodni megy, nehogy barki is bejojjon addig a szobaba, hiaba van ott a furdo, ugye meg is csak van egy ajto ott is, a noverke elviszi a babat. Telefonalni kellett a csecsemosoknek, es jottek. De megint egy erdekesseg. A gyerekorvos minden 24 oraban adott egy jelszot az anyukaknak es a szolgalatban levo csecsemosoknek, mikor jott a csecsemos a babaert, meg kellett kerdezni a jelszot, ha tudta a csecsemos akkor elvihette a babat, ha nem, akkor nem lehetett volna odaadni nekik. Es mindig mielott barki jott volna a szobaba mindig kopogott. A vizitre csak a sajat orvos jott es a noverke. Kotelezo hashajto sincs. Az etkezesrol meg ne is beszeljunk. Jottek es megkerdeztek, hogy 3 menubol mit akarok enni. Es ami szerintem nagyon jo, hogy volt szoptatasi tanacsado, aki naponta tobbszor benezett, es barmikor hivni lehetett meg a korhazbol valo tavozas utan is. Altalaban 48 ora a korhazban tartozkodas, de aki akar korabban is elmehet haza. A tisztasag nagyon fontos volt ott. Es mikor tavoztunk a korhazbol, mindent megkaptunk, amit a babaval hasznaltak. (kis sapi, orrszivo, cumi-ha engedted, hogy adjanak neki, maradek pampers, kis hajkefe, furdeto, hintopor, ....stb). Es en is megkaptam mindent amit hasznaltam bent. Mindezt egy babataskaba csomagolva. Lekisertek a kapuig, semmit nem kellett cipelnunk. Csak buszken vihettuk uj kis csaladtagunkat. Az egyetlen ami nincs az a vedono, ami szerintem hianyzik. Helyette van ugyan gyerekorvosa az embernek, de az meg sem az.
ES tenyleg igaza van mindenkinek aki azt mondja, hogy ehhez sok penz kell. Hiszen a magyarorszagi korhaz ahol elso gyermekem szultem meg a regi igenyek szerint volt kialakitva es fokozatosan ujjitottak fel. Mi mikor 8 eve ott voltunk, mar 3 agyas szobaban voltunk, kulon furdovel es a baba ott lehetett velunk. Tisztasag volt es kedvesek voltak az emberek. Csak maga a szuloszoba nem volt a legjobb elmeny. De mar azon is valtoztattak.
Igaz a mostani amerikai tapasztalat az tenyleg tulszarnyalta minden elkepzelesem. De ez itt sincs mindenutt igy. Hisz itt sem minden korhaz ilyen felszerelt. Meg ugye nem mindenki rendelkezik biztositassal. Akinek nincs betegbiztositasa, annak ket lehetosege van, vagy fizet, amit ugye vagy kezpenzzel tesz vagy hitelbol. Vagy elmegy egy kozkorhazba ahol ingyen ellatjak azokat akiknek nincs biztositasuk, de talan arra senki nem kivancsi, hogy az hogy megy. Es ugye minden kiszolgalas fugg a biztositodtol. Nekunk nagyon jo biztositon van. De ha nem lett volna, akkor az egesz szules 11.000 USD-be kerult volna. Tehat itt is meg van az almok szuleszete, de meg kell tudni fizetni. Tehat tenyleg a legtobb dolog penz kerdese. Hisz ha belegondolunk a takarito szemelyzetet is csak ugy lehet megvalogatni, ha megtudjak fizetni oket. Es ugye egyagyas szobakat is csak ugy lehet kialakitani, ha ujat epitenek, vagy teljes atalakitas utan. Ami szinten penzbe kerul. Es sorolni lehetne.... Tehat visszaterve, vannak ilyen korhazak, de ott sem ingyen. (azaz ha van biztositasod,amiert havonta fizetsz, akkor a biztositod fizeti, de ez sem ingyen van)
Bocsika,
Nagyon hosszu lett

Andysj
 
 


Bocsika, tenyleg tul hosszu lett. (es meg nem is irtam le mindent)

Andysj
 
 


Nekem nagyon tetszett, amit leírtál! Innen nézve hihetetlen. A jó oldalak mellett a biztonsági része számopmra a legmegdöbbentõbb. Loptak el csecsemõket?!
Doktor úr meg tudná mondani, hogy ha Magyarországon nyílna ilyen magánkórház, kb mennyibe kerülne ez az egész? (a biztonsági rendszert leszámítva, mert átgondolva a leírtakat az kerül benne a legtöbbe)
Sziasztok: Timi
 
 


fkatka!

off

lehet, hogy tök hülyeség, akkor majd a dr.úr korrigál, de , ha a tápcsatornában gomba van, az a gyomron és az egész emésztõrendszeren át lekerül alulra is, fürdés utáni türülközéskor meg máris ott van a türülközõn. Nekem már olyan gomba-fóbiám van-nem alaptalanul-, hogy 3 türit használok. egy általánosan, egy elõre, egy hátra, az alsókat gyakrabban cserélem, és fûtõtesten pihennek 2 használat között. de még így is visszajárnak.
Juli
 


Katka Kép
Azt a mûsort én is láttam a tv2-n. 3 orvos vitatkozott, ugye?
Ilyen folyamatról van szó 2 doki szerint:
1. Stressz, környezeti hatások > Felborul az egyensúly, ez igaz a nõi egyensúlyra is > Az immunrendszer így alacsonyabb szinten van > Sokkal fogékonyabbá válunk a vírusok, gombák elszaporodásához.Azaz egyensúlyi zavarról van szó.
2. A gombaszakértõ doki pl. azt mondta, hogy a váladék tenyésztés a korrekt megoldás a kimutatására. Szájból, székletbõl is tenyészthetõ, érdekes, nem?
Nem tudom, mi igaz, mi nem. A kórházakban azonban lehet kérni candida vizsgálatot. Az életmódnak nagy szerepe van, ez biztos.
Ja, és valami VEGA tesztrõl is beszéltek, amivel kimutatható a gomba, baktérium, vírus. Ez egy biorezonanciás vizsgálat, nem ismerem, Te?
Emlékszel, volt egy fickó a nézõk sorában, okosat kérdezett, azt, hogy csak a gombát szokták kezelni, a tünetet, de az okot miért nem keresik meg? Mert nem annyi az egész, hogy itt a gomba, hol a gomba, hanem megvan az oka, hogy el tudott szaporodni, csak az a kérdés miért? És erre a válasz talán az 1.pont.
3. Az emlékezetem szerint nem is volt szó a megelõzésérõl, csak az okról és a kimutatásáról, igaz?
Szerintem megelõzni teljes életmódváltással lehet - ha az 1.pontból indulunk ki. Több testmozgás, zöldség, gyümölcs. Jó hát ezek általános dolgok, de talán mégis ez a megoldás. És fõleg kevesebb stresszes körülmény kellene (pl.munkahely), több pihenés, hihi...
A fokhagyma pl. gombaölõ, éppúgy mint a grapefruit magja.

Juli Kép
Azért nem off ez!
Nem tudom, az a törülközõs dolog elég?

Jó lenne egy Candida klub, ahol azért az is kiderülne, hogy a lányok hogyan élnek, milyen körülmények között, mi a napi tevékenységük, stb. És ebbõl már le lehet szûrni dolgokat.
Az 1.pontban lévõ nézet igaz vagy sem, én azt hiszem el, fõleg akkor, ha állandóan visszatér Katkának, neked, nekem, bárkinek is. Mondjuk én sem szoktam beteg lenni, Katka sem, Te Juli?

Szóval a stressz sok mindennek oka, pl. a pszichés meddõségnek is, amit nagyon kevesen látnak be, ez kb.70%. (de ez már tényleg nem tartozik ide) .

Nikie
 
 


Nikie!

A türülközõ-szeparálás természetesen nem gyógyít v. ilyesmi, viszont a visszafertõzõdés esélyét csökkenti.
Amúgy én pl. a sok cukor-féleség fogyasztásáról hallottam, hogy jó táptalajt biztosít a gombáknak. Arról nem is szólva, hogy a férfiember pl. tünetmentes hordozó is lehet, az is ping-pong.
Juli
 


Kedves Doki!
Nyáron szültem a kútvölgyiben császárral kóros flowmetriai eredmény miatt a 39.héten,a kisfiam 2200gr lett.Nem került el sehova,inkubátorban is csak 2 órát volt melegedni.az 5. nap hazajöhettünk,úgyhogy kár általánosítani.Ez szól a János kórházas-horroros anyukának is,aki a Kútvölgyiben szült.Nyilván nem poénból "tépték ki" a gyerekét a kezébõl,hanem volt ott valami gond.Ezt a Kútvölgyi védelmében írtam,mert az én példám is mutatja,hogy nem kell a babát csak azért átvinni a Jánosba,mert kis súlyú,ha egyébként teljesen rendben van.Minket is ugyanúgy kezeltek,mint a többi kismamát,semmi megkülönböztetést nem alkalmaztak a baba súlya miatt.
Üdv.egy Kútvölgyis kismama
Névtelen
 


Andysj

Tenyleg almodozasainkhoz majdnem teljesen egyezo korhazba szultel. Kiszmaoltam kozel 3 millio forint atszmaolv aanmmit biztositod fizetett. Enyiert Szerintem Telkibe a magankorhazb ais lehet szulni es szerintem kozel hasonlo ellatasba reszesulnenk. De kinek van ennyi penze. Tenyleg valamerre arra kene elmozdulni hogy belepjenek maganbiztositok az egeszsegugybe. Habar annak is vannak ahtulotoi. Szoval igaza nincs jo megoldas

NAposcla
Napocska
 


off
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9026580&uq=3729" TARGET="_top]Itt[/url] találtok az indexen a candidáról topikot.
Zsóka
on

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Timea!

Eddig meg ebbol a korhazbol ahhol a lanyom szuletett nem loptak el szerencsere csecsemot, de regebben volt mar ra pelda mashol az USA teruleten. Ezert igy azt gondoltak fo az elovigyazatossag. Kicsit remiszto volt elsore, de megnyugtato is egyben. Tudod itt eleg sok minden megtortenhet. Szerintem erre Magyarorszagon nem lenne egyaltalan szukseg.

Napocska!
Igen tenyleg nagyon sokba kerult a biztositonak. Es igazad van vannak hatulotojeik az ilyen rendszeru egeszsegugyi ellatasnak, ugyanis, ha nincs itt biztositasod, vagy fizetsz kp-bol, vagy elmesz kozkorhazba.
Hallottam a Telkirol, de az nagyon draga szerintem. Kar hogy a TB nem vallalja at nagy reszet. Itt is van olyan, hogy az ellatas 80-90%-at a a biztosito kifizeti, a betege a fentmarado resz, de cserebe ugye a beteg plussz ellatast kapott. Ha a sima ellatast keri, akkor a biztosito fizeti mind a 100%-ot. Ez jo lenne, ha igy lenne mashol is. Hisz aki tobbet szeretne az atlagnal, annak sem kellene iszonyatos osszegeket fizetnie. Talan egyszer lesz ilyen is.

Gombak:
en is olvastam, hogy a cukros dolgok fogyasztasa nagyon jo taptalaj a gombaknak.

Andysj
 
 


Kedves kútvölgyis kismama!

nagyon nem csípem, ha megkérdõjelezik, amit mondok,márpedig te ezt teszed. Az én lányom 2200 g-mal, max apgarral született, semmi baja nem volt,- amíg a jánosban meg nem betegítették- mégis elvitték. Úgyhogy örülj a szerencsédnek, de ne gázolj mások lelkébe.
Köszi.

Juli
Juli
 


Én úgy tudom, van Candidás topic, keressetek rá!
Amikor a fiam 1 napos volt, kimentem a mosdóba, míg aludt. Ez jó messze vlt, mert a kettõbõl az egyik blokk le volt zárva...
Mikor visszértem, kb. 10 perc, a gyere k sehol. Majdnem elájultam. Rohantam megkeresni, és kiderült, elvitték vizsgálatra a doktornõ szobájába. Nagyon beolvastam nekik. A szobatársam éppen aludt, így õ sem látta õket.
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Az amerikásoknak!
Így igaz: a végsõ megoldás a magánbiztosító, de csak azoknak, akik meg tudják fizetni. Van-e mát itthon ekkora fizetõképes kereslet? És mi lesz azokkal akinek marad az "állami"? Álmaink szeparálódnak: ha van pénzem megvalósulnak álmaim, ha nincs nem. Ez így túl egyszerû. És addig?
dr.Csákány
 


Doktor úr segítsen nekem, akkor most mi az igaz, amit Niki írt, az életmódnak van szerepe vagy nincs. És a többi kérdéseket is nézze meg, ha van ideje!
Katka
 
 


Köszönöm elõre is.
 
 


Kedves Fkatka!
Hasonló gondjam vannak, voltak nekem is. Mikor a nyáron a kisfiammal biorezonancia vizsgálaton voltam, a dokinõ sokat beszélt a dolgokról, és azt mondta, hogy az õ vizsgálatuk kimutatja ezt is, és az összes dolgot, ami nem tesz jót. Igen, a cukorról azt mondta, hogy azért van szüksége a szervezetnek több cukorra, mert a gombák azt használják, minél több gomba, annál több cukrot kívánnak. (ez úgy derült ki, hogy mondtam, hogy nekem erz az egyetlen szenvedélyem, a napi tábla csokim, és ha nincs, akkor nagyon kívánom) Õk egy nagyon kemény diétát ajánlanak (semmi cukor, liszt, élesztõ, tartósítós dolog, ha lehet bio zöldségek, tönkölybúza kenyér, uilyen lisztbõl készült dolgok jók). Van olyan barátunk, akinek volt gombás problémája, és teljesen rendbejött ettõl a kezeléstõl és diétától. Én nem tudom, hogy tényleg jó-e, de van ilyen lehetõség.
Szia: Timi
 
 


Tudom, hogy sok-sok kórházunk régi, sõt nagyon régi épületben van. De mégis, annyira jó lenne, ha nem 32 darab békebeli, magas lépcsõn kellene felküzdeni a babakocsit csak a portásfülkéig, aztán még sokszor sok lépcsõn át jutni el ide meg oda.
Névtelen
 


proba
Névtelen
 


Én is fontosnak tartanám a tapintatos elbánást a tragikusan végzõdött terhesekkel.
Amikor én szültem, már szülés után, de még megfigyelés alatt ott volt egy lány, akinek halva született meg a babája. És két órán keresztül az én kisbabám viszhangzó szívhangját kellett hallgatnia, mivel CTG-re voltam kötve és a szülésznõ nem dekkolt ott mellettem, fel volt hangosítva, hogy hallja. Szóval én nagyon rosszul éreztem magam, hiszen volt nekem is 2 sikertelen terhességem, tudom, mit jelent elveszteni egybabát, mégha nem is volt halvaszülés egyik sem. Kép Kép Kép

Amit fontosnak tartanék álmaim szülészetén, az a méltóság. Tulajdonképpen minden, amit leírtatok, ide tartozik csak nevesítve. Én ezt általános szemléletként várnám el. Hogy ne kelljen beöntés után a térdig magzatvizes nadrágomba végigszaladnom a folyosón, és hogy a nõvér legalább pontosan mondja meg ilyen helyzetben, hogy hol a WC.

És hogy nem blankettán kelljen aláírnom a belegyezõ nyilatkoztato, amikor még nem is tudom, hogy mi fog történni.

Gyuri,
tényleg sokszor célt lehet érni azzal, ha az ember határozottan kiáll a jogaiért, a tájékoztatásért. Csak az ember (lánya) amikor szül, nem biztos, hogy képes erre. Én elég határozott vagyok, és szemérmetlenül sokat bírok kérdezni, ennek ellenére annyira meg voltam szeppenve, hogy végre szülök, hogy nem kérdeztem semmit. Pedig tudtam volna mit...Kép

Mindezek ellenére én szerettem ott szülni és lenni, ahol szültem, pedig az egyik legkonzervatívabb intézmény az országban, klinika.
És mindezzel együtt számomra a legfontosabb a legmagasabb szakmai színvonal. Legalább egy minimális méltóság megadásával.

És talán a legfontosabb, hogy ne kelljen azt éreznem, hogy csak akkor kapom meg a legjobb ellátást, ha pengetek nekik.
De ez már egy másik topik tárgya.

Lola
 
 


Lola!
Fõként a kiszolgáltatottság amiõl itt irsz, és ez bizony nem a "beteg hibája", hanem a rendszeré. Sajnos a hazai szolgáltatási gyakorlatban ez az általános nézet, még a piac hiányából, a hiánygazdálkodásból maradt vissza, hogy a szolgáltató van elõnyös helyzetben. A kereskedelemben ez visszaszorulni látszik, bár még ott sem tünt el, de az eü.-ben teljesen fennmaradt. Ugyanis nincs választási lehetõség, és még a pénzünkért sem kapjuk meg a SZOLGÁLTATÁSSZEMLÉLETET. Talán Edó írta (?) ezt a kifejezést, nálam ez álmaink No 1. -jelszava.
A No 2. az empátia, de ez veleszülett tulajdonság, a kiválasztásnál (felvételi vizsga) kellene kiszûrni. Sajnos nincs olyan módszer, sehol a világon, ahol ez sikeres lenne, ezért mindenhol a No 1. segítségével és ennek szigorú kontrollálásával lehet "elõállítani". (azaz akibõl ez veleszülettten hiányzik, azt rászorítják, a munkahelyén empátiát mutat, de otthon veri a gyereket)
Dr.Csákány
 


Dr.Úr, most mit tegyek?
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: