Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Sziszike! Drukkolok a pontos babócáért!!!! Akkor gondolom a karácsony is simábban megy majd.

Kriszti!
Fogalmam sincs mi lesz Bettina ajándékja és a többieké sem - nagyon utálom magam emiatt - még van egy pár nap karácsonyig, majd csak összejön valami. Anyagilag jól be vagyunk határolva, ezért inkább csak ő fog kapni valamit/valamiket. Ja ő mindent szeretne, ami lovas, ami barbis. Felcsapja ezeket a reklámújságokat, amik jönnek most csőstül és karikáz, beosztja, hogy kinek mit hozzon a Jézuska.

Kép

Annyira édes, mert teljesen beveszi az angyalka mesét és nagyon várja már, hogy mit tesz aznap az igazi angyalka az ő fa angyalkájának a lábához. Most könnyű kordában tartani, ha elszabadul nála a pokol viselkedésileg, mert csak annyit mondunk, hogy lát a Jézuska, angyalka és már' vigyázba ' is áll. Szóval ezt az angyalkát csináltam neki adventi naptárként. Bettina is nagyon szeretni.

Most távozom, mindenkinek szép napot!

Puszi: Zs.
 
 


Sziasztok!!

Tegnap kész lett az autónk.:)
Egyedül kellett haza hoznom, most vezettem előszőr egyedül...furi volt.:)


Találkozó lehet babó születése előtt is, után is...
Vagy játszóházba kellene menni, ahol a gyerkőcök is elvannak, pl. IKea, KIKA...vagy jöhettek hozzánk is, igaz hely nem sok, de sztem nemis ez számít.:)

Már nagyon várom a picurt és sztem jhét szerdáig meg is lesz vagy szerdára pont...

Kép

Kép


Kép
 
 

 
 

Sziszi!
Szerintem ilyen rövid idő alatt nem tudunk már összehozni egy közös talit.
Majd talán ha vége az ünnepeknek, és a legkisebb picur is elég erős lesz egy kiruccanáshoz, vagy vendégváráshoz ha nálatok lenne.
Zsóci, ugye ti is el akartok jönni? Akkor szerintem nektek kellene megmondani, hogy mikor jó az időpont.
Szóval addig marad a neten való randi!
Szióka minden picurnak, pocilakónak és anyukának!
 
 


Sziasztok!

Január közepéig lakunk max. itt, akkor ünnepek után, majd írja meg mindenki esetleg mikor lenne jó neki.:)

Számolgattam és szombat jött ki szülésidőpontnak.:)

Zsolti hétfőm, Anna vasárnap, Zsebi, szombaton születne..
Zsolti 8napot, Anna 16napot késett, Zsebi 4nappal jönne hamarabb.:)

Sztem nagyon jól hangzik!

Vasárnap bedöglött a mosógépem, 34 000.-ért csinálták volna meg, erre inkább vettünk 1et.:) Tegnap óta megint moshatok.
Ma elkezdek összepakolni magamnak és kimosom a kórházba, amit vinnék.
Meg a babó dolgokat is..nos nem siettem el.:)

Páromon kívül mindenkink me van az ajándéka.:)
Nektek??

Sziszike.

Kép


Sziszi!

Na ez a mosógép vásárlás se hiányzott most nektek, nem ?
De legalább több örömed lesz az új mosógéppel való mosással , ha ismét hitrtelen megnövekedik a mosnivaló a kistörpe születése után.
Apropó! Ki tudtad mosni a kórházi cuccokat, vagy a számolgatásaid beváltak? :D
(Védőnőm mesélte , hogy ő éppen akkor akarta kimosni a gyerkőc rucijait, mikor indulnia kellett a szülészetre.Persze nem azért, mert lusta volt, hanem neki meg a költözkködés miatt húzódott el a dolog.)Na ezért jutotál megint eszembe!
Milyen gépet vettetek?
Én legközelebb olyan gépet veszek, ami lehet hamar itt lesz, /mert valahol ereszti a vizet/ amelyikben több mint 5 kg ruha belefér. Az nálunk hamar megvan .Kéne hívni egy szerelőt, de nem végszükséglet, mert működik, csak.....az alatta levő tálcába csepeg víz.
:shock:
Mi meg mosógatógép vásárlás elött állunk. Feltéve ha elkészül a helye, mert én addig nem akarom megvenni, mert nem nézegetni akarom, hanem használni!

Zsóci! Vettem megint ragasztót , de most meg annyira örültem, hogy megtaláltam az Auchanba a játékok közt, hogy textilre valót vettem.Na ez lesz amit most kipróbálok.Állítólak kétszeri átkenés , száradás és vasalás után mosható lesz a textilia.Most jön majd a mosáspróba!Nagyon kiváncsi vagyok. Ha bevállik, akkor lehet hogy csinálok valami kari abroszt a fa alá.
Sziasztok!
Kriszti
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk.:)

Eddig minden szülésem vasárnap kezdődött és tegnap óta fura érzéseim is vannak, így bármi lehet.:)

Annyira várom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mosás: a pici ruháit hagytam utoljára, mert azt párom is ki tudja mosni, ha bármi van.
Be is készítettem őket, összeválogatva, így nem izgulok.:)

Viszont nekik mindenüket kimostam és ez jó érzés nagyon. A rend is kész hamarosan , így nyugodt szívvel megyek be.

Wirlhpool-t vettünk, elöltöltőset, nagyot.:)

Milyen mosogatógépet szeretnél???

Amint van vmi, írok vagy páromat megkérem...:)

Puszi: Sziszike.

Kép


Sziszike!

Drukk ezerrel megy!!!!!!!!!!

Olyan kíváncsi vagyok a részletekre! Várjuk az értesítést.



Bár nem tudom mikor leszek, mert hol szabin vagyok, hol nem. Jól betartalékoltam a szabikat - így jut a karácsonyi készülődésre is.



Mindenkinek szép napokat!

Zs.
 
 


Sziszi!

Na most már biztos babázol, hogy nem jelentkeztél a hétvége óta!

Zsóci!
Na az biztos , hogy betartalékoltála sazbival, mert nyáron alig voltál othon. Kaptam ragasztót az AUCHANBA, igaz kisebb kiszerelés, meg nem pont olyan , de ennek az állaga már jobb, mint amit legutoljára vettem.
Ha addig nem talákoznánk már , akkor KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK NEKTEK!
De ha marad egy kis pihenőnapod nagytakarításban vagy a téli szünetben , akkor talizhatnánka lánykákkal is!

A héten megkaptuk a 18 hós oltást. Eszti olyan okos volt, mert nem sírt. Úgy látszik tényleg lightosabb!
Szaisztok! KRISZTI
 
 


Sziasztok!

Még egyben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
De ki tudja, talán ma... :wink:

Dokiról:

Ami bosszantó, hogy Anna 16napos késésénél nem esett kétségbe, de most ilyet szólt. Ha hétfőig nem szülünk, akkor elbeszélgetünk a megindításról, mert az sem jó, ha tovább, túl hordom.
Ennek a hátterében is tutti az ünnepek vannak és amikor mi haza megyünk neki is ott kell lennie, magyarul ne esen bele a karácsony, most ezen vannak!

Én viszont nem annyira szeretném a megindítást! De persze meghallgatom, majd mit mond.

Mai nap: CTG-m nem lett vmi jó, arra gyanakodott a drnő(Járányi) lehet belekaksitott a pici, szóval magzatvíz vizsgálatra küldött, ami teljesen tiszta volt.
Viszont ott azis kiderült, hogy 1 ujjnyira járható az út.:)
Ennek örültem, haza felére meg kaptam betkót, hátha vérzés stb lenne. Eddig semmi.:)

Este vissza kell mennem 7re CTG-ra újra....nagyon azt érzem itt vasárnapig babó lesz.:)

Puszi: Sziszike.

Kép


Sziasztok!
Köszi minden gratulációt!
Bocs, hogy így eltűntem, kicsit hajszás az élet. Talén majd téli szünetben írok kicsit hosszabban.
A taliban benne vagyunk.
Tanulás: én még gyerek nélkül vágtam bele a doktoriba, aztán már nem akartam abba hagyni, de minden a lehető legkésőbb csináltam meg, pontosan a gyerek szülések miatt. Amúgy tényleg muszáj időnként tanulni, de ha teheted, szerintem várj addig, amíg a kicsi is bírja már, hogy egy kicsit elszakadjatok egymástól. Én 1-1,5 éves kor előtt nem tudtam hoszzabb időre nyugodtan otthagyni őket. Persze ezt is gyereke és anyája válogatja :-)
Szülés indítás: nekem az elsőt indították, mert szerintük már meg kellett volna születni. Ha tudod, akkor húzs ki , hogy ő indulhasson meg. Nem azért, mert az infúziót te kibírod, csak szerintem nincs rá a kölyök felkészülve, nem "akarja", és az megnehezíti a dolgot. Nekem pl az első indításra meg sem született, csak 2 nap múlva, a 2.ra volt hajlandó, ímmel-ámmal. Azóta is ilyen kőfejű :-O. Talán "meg kéne beszélned" a kicsivel, ami szerinted a legjobb megoldás nektek!
Suli: Ábel csodás negyedévi értesítőt hozott. Ami legjobban megdöbbentett, hogy viselkedésileg, meg füzetei külalakját illetően is!! Egyébként nem okoz gondot neki a tanulás, szerencsére általában bent megcsinálja a lecót, a táskáját hazasem hozza. Rájött, hogy nem érdemes elbambulni a napközi időt. De ha haza kell hoznia, akkor is elég rendesen megcsinálja ittjon. Meg persze hétvégén azért én is utána nézek. Időnként nem akar suliba menni, meg dühöng 1-2 dolgon. Hát ennyi telt most tőlem: Claire
 
 


Sziasztok!

Még egyben!!

Én sem szeretnék szülésmegindítást, bár meghallgatom ma erről a dokit, annyit megér.:)

Párom mondta mérlegeljem mit tennék, megindítják és itthon leszek karira vagy nem és lehet nem..bár azt is mondta, hogy nélkülem nincs karácsony!!!:)
Olyan ari.

Itt zselével indítják és csak akkor jó ez, ha a méhszáj már érett..

Majd írok doki után.

Puszi: Sziszike.

Kép


Sziasztok!

El vagyok kenődve kicsit.:(

A babával természtesen minden rendben nagyon jól érzi magát anya pocijában.:)

CTG jó lett, majd a doki azt mondta, nem értett még a méh szájam, így megindítani sem lehetne,ahoz 2ujjnyira kellene...aztán az UH-on is minden rendben volt-az áramlást nézték.

Dokim kedves volt, de annyira beleéltem magamat!!!
Párom édes, azt mondta ne szomorkodjam, hiszen hosszú a mai nap és a honap is.:):):)

Puszi: Sziszike.

Kép


Egyben még!!! :wink:


Sziszi!
Még mindig !!!!??? :oops:
Na ezek a babók valamit nagyon szeretnek odabent nálad! :lol:

Ezek szerint a karit már lehet , hogy nem otthon fogjátok tölteni a kicsi babával?Feltéve ha nem holnap születeik meg !
Igyekezzetek, mert párod is úgy akarja, hogy az ünnepet már ötösben töltsétek otthon!
Szoríttok, hogy így sikerüljön!
Puszi mindenkinek!KRISZTI
 
 


Szia Kriszti!

Köszi, mióta tudjuk jön a babó azt terveztük, hoy 5ösben lesz ez a kari...most viszont már azi eszembe jutott lehet megvárja a karit és utánna születik.
Szóval nagyon rossz, hogy nem igazán tudok tervezni..már szinte a kórházon kívül nemis járok sehova-csak, ha visznek.:)


Majd írok, amint van vmi.

Puszi.

Kép


SZIASZTOK!


Sziszinek drukkhegyek továbbra is!
Bár, talán már babázik? A beírása óta eltelt egy kis idő - hátha ...

Csak beugrottam jókívánságolni Nektek és futok tovább ajándékot keresni, csomagolni, stb.

Kép


Mindenkinek nagyon szép, emlékezetes, boldog karácsonyt kívánok sok-sok szeretettel:


Kép
 
 


Sziasztok!

Még nem babázok!!!:(

Zsóci: jó vásárlást, és nektek is kellemes Ünnepeket!

11re megyek megint CTG-re, meglátjuk.

A magzatvízem tiszta, 2ujjnyira voltam nyitva, amikor utoljára néztek, de még mindig nagyon hátul van a méhszájam.
Nem tudom, hogy mit tudnék még tenni..iszom a teát, szedem a homeos bogyót, párommal összebújcsizok..szóval a babót nem lehet sűrgetni, Annával állandóan emelgetőset játszom.:)

Most már kíváncsi leszek mikor jön..lehet ma??? Ma váltott a horoszkóp Bakra..énis az vagyok.:)

Doki után megyek bevásárolni a karácsonyi kajcsihoz, rossz, nem tudni megtudom-e főzni....de inkább a babát szeretném már.:)

Puszi: Sziszike.

Kép


Sziasztok!

Mindenkinek szertnék áldott, békés, boldog karácsonyt kívánni!

Most egy darabig nem írok, de amint van vmi értesítelek titeket.
Babó nagyon jól érzi magát a pociban, remélem reggelig még húzza..este fa díszítés és reggelre jön a Jézuska meg.:) utánna meg megyek szülni.:) No ezt, majd meglátjuk...

Puszi: Sziszike-

Kép


Sziasztok!

Nagyon kellemes, s örömteli karácsonyi ünnepeket kívánok nektek!

Kép

Puszi: Timi

"Nézem ahogy az est leszáll az ablakom előtt,
Ezüstbe és fehérbe öltözik a föld.
Álmaink és bűneink, jó és rossz tetteink
Ma hó takarja.

A világ bármely részén élsz és bárki vagy,
Szeretném, hogy légy ma este egy kicsit boldogabb!
Kívánj igazi ünnepet,
Kívánj igazabb életet, ahogyan én - neked.

Kívánj a szónak nyílt utat
És a dalnak tiszta hangokat;
Kívánd, hogy mindig úgy szeresselek,
Ahogy szeretnéd, hogy szeressenek.

Kívánj a szónak nyílt utat
És a dalnak tiszta hangokat,
Kívánd, hogy mindig úgy szeresselek,
Ahogy szeretnéd, hogy szeressenek.

Kívánd, hogy mindaz, amit ma éjjel gondoltál,
Ugyanúgy igaz legyen holnap s holnapután.
Kívánj igazi ünnepet, kívánj igazabb életet,
Békés karácsonyt mindenkinek,
Békés karácsonyt mindenkinek!
Békés karácsonyt mindenkinek!"

/Révész Sándor – Piramis KÍVÁNJ ÜNNEPET!/

Kép

Kép
 
 


12.nap..még semmi.:(


Sziasztok!

Reggel kaptam az sms-t Sziszitől: :lol: :lol: :lol:

"Megszületetett a picurkánk Hasko Bence Péter. 5kg, 57 cm, 5:00-kor. Jól Vagyunk."

Hatalmas gratula nekik és sok örömet, egészséget és boldogságot az egész családnak!

Kép

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!


Timi! Köszi a jó hírt!

Nagy-nagy gratula részemről is! Nem semmi mekkora méretekkel indul útnak ebbe a világba!


Izgatottam várom a szülésről a beszámolót!



Megint csak röviden vagyok itt jelen, majd leírom a karácsonyunkat, de most nincs rá sok energiám, mert egy nagyon rossz éjszakán és egy nem túl kellemes foghúzáson vagyok túl. Fogdokker bácsi kikapta a bal felső bölcsességemet.


Mindenkinek boldog új évet kívánok, nagyon jó óévbúcsúztatással !!!!!

Kép


Puszi: Zs.
 
 


Sziszike!

Hatalmas nagy gratula az óriási bébikéhez!
Kép
Ezek szerint nem volt olyan nagyon kiváncsi a karácsonyra, és legalább úgy volt ahogy elterveztétek! Hú de szófogadó egy baba! :lol:
De legalább a szilveszteri buliban már ő is ott lesz , ha minden okés lesz veletek!
Remélem jól vagytok, és hamarosan már otthon lesztek mindketten!Kivánok ismét sok tejcit, erőt egészséget mindötötöknek!

A többieknek pedig bocsika, hogy nem kivántam kellemes karácsonyi ünnepeket, de nagyon zsúfolt volt az ünnepek elötti hetem. Rám várt minden , mert párom még szenteste elötti napon is suliban volt.
:(
Az ünnep nagyon gyorsan eltellett, a csajok kaptak egy csomó ajándékot, és állandóan úton voltunk. Még a mai napig nem volt időnk az összeset kipróbálni. Nálunk Jézuska 24-én reggelre érkezett meg, mert csak éjjel lehet nyugodtam fát diszítteni. Párom még éjfélkor ment a Tescóba, mert nem találtuk meg a fenyőfatalpat. :oops: Még jó hogy éjjel nappal nyitva van!

Zsóci! neked jobbulásta fogacskád helyének!Biztos nem sok jó élményed maradt a karácsonyotokról, ha közben meg szenvedtél a fogaddal!

Mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET ,SOK SZERENCSÉT kívánok a következő nehéz esztendőhöz!

Na lépek, mert ma megyünk Győrbe az élményfürdőbe, és korán lesz a kelés.Pedig már jól elszoktunk tőle!Átáltunk teljesen az éjszakai életre. :oops:
Puszi :
Kriszti
 
 


Egy pár kép rólunk.

Kép Kép
 
 


Sziasztok!
Először is gratulalok a hatalmas fiúcskához, Sziszike!
Majdnem pont 6 éve én is hasonló cipőben jártam, ugyanis DÁvid fiam dec 28-án hajnalban látta meg a ködös napvilágot. Lehet hogy te már megúszod a kórházban szilveszterezést, pedig baromi jó buli :O.
Mi teljesen el vagyunk itt az ünnepfolyamban, ugyanis DÁvid dec 28án volt ugye 6 éves, anyámnak ma van a szülinapja, Ábel fiam jan2-án lesz 8 éves, szóval ezekkel egészítjük ki az amúgy sem unalmas ünnepi folyamatokat.
Kpépeket mostmár nem is ígérek, legfeljebb őszieket, mert megfújták még Kari előtt a gépemet, és most egy kölcsön hagyományossal fotózgatok. Ráadásul volt a gépen egy csomó letöltetlen kép :(.
Most ezúton kívánok mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET, JÓ EGÉSZSÉGET, TERVEITEK TELJESÜLÉSÉT, ÉS SOK IDŐT, MINDAZOKRA AKIK ÉS AMIK FONTOSAK NEKTEK!
Nem teszek fogadalmakat, de majd megpróbálok sűrűbben jönni, Üdv: Claire
 
 


Sziasztok!

Tegnap 3kor haza engedtek..kiharcoltam. Wink

Annyira jó a kis családommal lenni!

Köszönöm a sok gratulációt, majd megírom a születéstörténetet is, de most még kell egy kis idő.Smile

Annyira boldog vagyok!
Mindenkinek köszönöm, hogy drukkolt, szorított értünk..olyan jó végre a karjaimba tartani.
Nagyon jó baba, eszik, alszik, nézelődik.

Az első este itthon nem volt nyugodt, sokat volt fennt, de mellen alukát, így magam mellé vettem.
Most is alszik..olyan helyes.

Mindenkinek szeretnék Nagyon Boldog, Sikeres, Szerencsés Új Évet Kívánni.

Nagyon sok puszi: Sziszike.


Kép

Kép

Kép


A képek a kórházban készültek..itt 1napos a kicsink.


puszi.

Kép


Sziszike!

Nagyon aranyos a legifjabb bébi! :lol:

Hogy mekkora nagy fekete haja van neki!Csuda csudaszép!

[size=18]Mindenkinek nagyon Boldog Sikeres Szerencsés Egészséges Újesztendőt kivánok[/size]
 
 


Sziasztok!


Még egyszer Boldog Új Évet Mindenkinek!

Sziszike! Neked még egyszer nagy gratula a tüneményes nagyfiúhoz. Nagyon édes a képeken, a nagyfiaddal együtt!!!! Csak nekem nem tűnik újszülöttnek, már a méreteiből kifolyólag. A saját lányommal is így voltam, a 4 kilójával nem a minibaba kategória volt. Nagyon várom a szülés részleteiről szóló soraidat.

Sok tejcit, egészséget és minden jót kívánok az egész családnak!


Fogam helye rendben, csak pont egy hete fájt nagyon, de nagyon - az nagyon sz.r volt. Aztán mire másnap reggel eljutottam a fogorvoshoz, természetesen megszelidült - de a fogam repült kifelé!!! Holnap megint megyek, mert még van egy kezelendő fogam, gyökérkezelés lesz belőle. Majd megmondom melyik a jobb utána.


Kriszti! szépek voltatok karácsonykor (és vagytok mindig!!!!)!!!!!!
Majd én is jövök karis beszámolóval, de még letöltöm a képeket - bár rólunk családi most nem is készült.


Mindenkinek szép napot! Csókkkkkk: Zs.
 
 


Sziasztok!

Jöttem titeket képekkel bombázni!

Anna 1naposan:

Kép

Bence 1 naposan:

Kép

Anna 16hónaposan:
Kép

Számomra ezis ő.....

Kép

Kíváncsi leszek Bencére, milyen lesz. :wink:

De Zsolti se maradjon le.!
Kép

Sziszike.

Kép


Kép

Nagyon jók a képek! Majd teszel fel még? Olyan jó nézegetni őket. A két babus között tényleg nagy a hasonlóság. Remélem, jó vagytok és nagyjából nyugisan telnek a napjaitok.

Nekem még mindig nincsenek képeim, letöltve igen, de ide csak kicsinyítve lehetne feltenni és addig még nem jutottam.

Mindenkinek szép napot!

Zs.
 
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve ugyan, de
NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK NEKTEK!!!
Kép

Sziszi!
Még1x hatalmas gratula Bencéhez!!!
Gyönyörű baba! Mekkora haja van :shock: !
Amikor az első képeket láttam a fiúkról, s mutattam Anyumnak, megállapítottuk, hogy Bence tiszta Zsolti. De most, hogy feltetted Anna 1 napos képét, tiszta Anna. :lol:
Remélem minden rendben veletek, tejci van bőven.
Anna hogy viseli, hogy mostmár nem Ő a legkisebb? Nem féltékeny? És Zsolti?
Hogy bírod a három gyerkőcöt terelgetni?
Házikó hogy áll? Mikor költözhettek? Vagy már esetleg ott is vagytok?
A szüléstörténetet várjuk, ha lesz egy csöppnyi időd.

Zsóci!
Foghúzás... Kép szörnyű emlékeim vannak nekem is vele kapcsolatban. Remélem mára már neked is a rossz emléke maradt csak meg, s túl vagy a fogas dolgokon.
Képeket várunk majd, hatalmas lehet már a Királylány!

Kriszti!
Tündériek vagytok!
Hogy siekrült a győri élményfürdőzés? Csak leugrottatok, vagy hosszabb pihi volt?

Claire!
:cry: Fényképezőgép story kiborított gondolom. Ilyenkor elsőre valahogy az embernek a képek elvesztése fáj a legjobban. Gépet csak-csak vesz másikat az ember, de a megörökített pillanatok visszahozhatatlanok. De azért ne add fel, hogy teszel fel nekünk képeket majd így vagy úgy...

**********

Mi van mifelénk?
Kezdem úgyérezni magam, mintha sose végeztem volna agykontrollt. A napi néhány rutin gyakorlaton kívül (pl.: parkolóhely, elérem a buszt...) nem vagyok valami aktív sajna (vagy ha próbálkozok is, elalszok :? ). Úgyhogy esedékes lenne egy ismétlő ismét. :oops: :roll: Csak hát mikor?
Hozzám szokatlan módon, még pesszimista is tudok mostanában lenne, pedig eddig sosem volt ez rám jellemző. S ez leginkább a szakdogámat érinti, amit elkezdtem írogatni, de nagyon nem fűlik hozzá a fogam. De nem is írok panaszos sorokat erről, hisz sikerülni fog és kész, túl leszek rajta, s pozitív élményekkel leszek gazdagabb összességében vele kapcsolatban.

Az építkezésünk ugyan jelenleg "pihen", de mindig van vele dolog, intézni való.

Balázsunk tüneméyn huncut nagy legény már, aki bontogatja szárnyait, s próbálgatja akaratát. :lol: Hihetetlen leleményes, s okos fiú, annak ellenére, hogy nem tudom mitől nő, mert továbbra sem hajlandó enni. Talán a kozmosz energiáját szedi össze, mert másra már nem tudok gondolni. :wink:

Háromlakiságot élünk, ami valahol jó (segítő nagyik, akiknek ezer köszönettel tartozok), de meg van a hátulütője is (állandó jövés-menés). Itthon, hármasban szinte alig voltunk mostanság.
Bala megszokta, ebbe nőtt bele. Előnye, hogy a nagyikra bármikor otthagyhatom, nem hiányol, de ez valahol fáj is az anyai lelkemnek. Másik előnye a jövés-menéseknek, hogy se én, sem a gyerkőc nem savanyodunk be itthon. Bala bárhol feltalálja magát, s barátkozós, nem egy félős baba.
Hátránya annak, hogy alig vagyunk itthon, hogy amikor végre hazatérünk, akkor három napig csak mosok, s rámolok.

Folyamatosan azt érzem, hogy nem vagyok eleget Balával.
Más anyucin azt látom, hogy mivel egész nap otthon vannak kettecskén, sokkal szorosabb anya-baba viszony alakul ki kettőjük között. Mivel mi állandóan vagyunk valahol, így Bala nem csak hozzám kötődik. Ez persze előny is, de néha fáj emiatt a lelkem. Az előnyét most fogom érezni ugyan, hogy elég gyakran majd le kell passzolnom Őkelmét teljesen a nagyikra, hogy "hatékonyan" tudjak foglalkozni a szakdolimmal. Jan. 20-ig le kell adnom 20 oldalt.

Alvás: Sajna nagyon elszúrtuk valahol ezt a témát Balánál. Eddig olyan büszkék voltunk magunkra. 19 hónapig, beleértve a kezdeteket is, Balát vacsi után letettük, s tudta, hogy akkor most szunya van. Mégha kicsit sírt is néha, nem kellett vígasztalni, befordult, s elaludt. De most...
Volt egy este, hogy nagyon sírt. Mondtuk Apával, hogy majd megnyugszik, s elalszik. Aztán csak nem. Megesett rajta a szívünk, s bementünk hozzá, s úgy aludt el, hogy fogta a Nagyi kezét. Aztán másnap az én kezemet, majd következőnap Apáét. Azóta (lassan három hete) csak így hajlandó elaludni. Mesélve ezt másoknak, szinte mindenki azt mondja, hogy örüljünk, hogy eddig minta babánk volt, ők kezdetektől fogva így alszanak el. Ez egy kicsit megnyugtatott, de három napja ehhez még hozzájárul az is, hogy éberebben alszik, s ahogy észreveszi, hogy eljöttünk mellőle, kegyetlen sírásba kezd éjnek idején, feláll az ágyban, s nem lehet megnyugtatni. Nem elég neki az, hogy visszasimogatom, leülök az ágyamellé, s megvárom míg visszaalszik. Nem. Kényszeresen le sem akarja csukni a szemét, nehogy eltűnjek az ágya mellől. Ahogy megmoccanok, hogy visszatérjek a saját ágyamba, kezdjük előlről. A tegnapi éjszakát az ágya mellett töltöttem (majd megfagyva a földön), úgy hogy öt percenként lecsekkolt a Lelkem, hogy ott vagyok e még. Ma éjjel nem tudom hogy lesz, de ez így nem jó. S nem látom a megoldást, hogy lehetne visszaterelni ezt az állapotot a helyes mederbe. Veletek is volt ilyen?
Hozzá kell tennem, hogy nappal sosem tudott egyedül elaludni, s amióta nagyobbacska, együtt alszunk délutánonként. Így legalább alszik. De nagyon sokáig működött emelett az esti elalvás egyedül, s az éjszaka átalvása felriadások nélkül.

És ami hátborzongató, de mostanában gyakran megesik velünk:
Délutáni csucsák (alvások) elején, amikor még csak éphogy ledőlünk, felnéz a plafonra a Lelkem, s mosolyog, s puszikat küld, meg integet. S amikor megkérdezem tőle, hogy kinek integet, akkor közli, hogy "bá", azaz egy bácsinak. Tegnap a Tv fölé küldött puszikat egy "néi"-nek, azaz egy néninek.
Valahol én mindig is hittem a szellemvilágban, de míg nem történt ez meg, nem igazán izgatott a dolog. Most viszont nekem is volt már álmatlan éjszakám emiatt, s feszülten feküdtem az ágyban, s nem mertem elaludni. Lehet, hogy emiatt nem alszik Bala mostanában? Passz. De mit tudok én tenni ezzel, ha ez van a háttérben? Kicsinek is mosolygott a semmibe, de akkor még mi is megmosolyogtuk a dolgot. Most viszont, hogy nevén nevezi, hogy nénit, s bácsit lát, kiráz a hideg minket. Fantáziálhat egy másfél éves gyerek? Vagy tényleg lát valaki(ke)t?
Mondjuk hozzá kell tennem az én "hiszek a szellemekben" alapelvem azon alapszik, hogy konkrétan emlékszem arra, hogy én is láttam gyerekként valakit, akit más nem látott. Mindig az etetőszékem alá bújt be. Aztán hogy mikor tűnt el, azt nem tudom.
Nektek volt hasonló élményetek?

Átolvasva irományom, elég panaszlevélnek tűnik, pedig Bala egy tündér, zabálnivaló Manó. Huncut kis rossz csont, aki nem akar beszélni. (ismét egy panasz) A saját kis jelképrendszerével mindent elmagyaráz, s mindent megért, de nem beszél. Pedig a korosztálya már "csacsog". Mondjuk ha azt vesszük alapul, hogy én az oviban voltam hajlandó megszólalni, mert ott nemértették meg a jelbeszédem. Viszont akkor egyik napról a másikra beindult a nyelvem, s azóta le sem tudok állni a csacsogással. Úgyhogy most el is dugulok, s megyek, szakdolizok tovább. :wink:

Összegezve: Parázok ezerrel nem egy dolgon Balát, s magamat illetően.

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


És még gyorsan pár kép...

"Csak lazán, retro öltözetben (Apa rucija volt anno :lol: ) "
Kép

"Míg Anyáék körülnéznek, addig én megpihenek ezen a téglán!"
Kép

"Édes álom"
Kép

"Karácsonyi sütögetés Anyával"
Kép

"Így elég bamba vagyok?"
Kép

"Séta Apával"
Kép

"A nutellás palacsinta az bezzeg csúszik!"
Kép

"Nem aludni megyek!"
Kép

"Míg Anya a konyhában volt, sikerült kiborítanom a kölesgolyókat. Hogy ne vegye észre, gyorsan összetakarítom!"
(Hogy hogy cipelte be a partvist, azt nem tudom, de nem vert le vele semmit, pedig elég szűk a hely a lakásban. )
Kép

"Huncut pancsi"
Kép

"Édes hármasban"
Kép

"Tropicarium"
Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!


Timi, nagyon jók a képek!
Jó, minél több és hatékonyabb agykontrollozást a szakdolihoz, eltérítendő angyalkákhoz!

Akkor jövök én is a karácsonyi képekkel:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Ő a munkahelyi kicsi karácsonyfánk, ami még mindig üzemel!!

Kép Anyukáméknál


Ráadásként:
Kép

Mostanában ilyen látvány fogad, amikor végig tekerek hazafelé a tóparti útszakaszon.

Most ennyi tőlem, jó nézelődést, aztán legközelebb jövök szóban is.


Mindenkinek szép napot!!!!!!!!

Zs.
 
 


Pont a legrosszabb képet sikerült kétszer felrakni!!!!

BOOOOOOOOCS!
 
 


Szia Zsóci!

Nagyon jók a képek!
A fátok nagyon szép volt, s a csomagok is :) /Tudod, a csomagos vérem :D /
Bettinától padlót fogtam!
Kész hölgy! Olyan szép! Azt hiszem gyorsan el jön az az idő, amikor majd bulikból várod haza, s nem tudsz aludni majd. :?

A tóparti látványért irigyellek, gyönyörű szép!
Kellő enegy-t kapsz gondolom tőle munka után. :lol:

Puszi: Timi

Ui.: Az "esettanulmányunk" milyen link-re került fel (márha internetere lett felrakva)? Érdekelne mások este is. Még1x köszi a segítést. :wink:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Én még újnak számítok a babaneten, ezen a fórumon pedig még sosem voltam. Valaki elmondaná nekem, hogy ez az agykontroll melyik agykontroll?:) Nem akarok butának tünni, de én egyszer olvastam egy ilyesmi könyvet, de emlékeim szerint az másról szólt, mint amit kivettem a szavaitokból. Szóval érdekelne ez a dolog.
Ha valaki fel tudna világosítani, azt megköszönném neki nagyon! :)

Nagyon szépek a képek, és az a kislány tényleg igazán bájos! :)
Én is majd másodiknak kislányt szeretnék, ezért aztán el is olvadok tőlük. A kisfiam most lesz három éves jövő hónapban.

Na, sziasztok és várom a választ!

T.Susie

Kép
 
 


Sziasztok!
Susie! Szerintem agykontroll, az agykontroll, és te is arról olvastál. Ez a topic úgy indult, hogy azok kezdtek levelezni, akik végeztek agykontroll tanfolyamot, és persze bekapcsolódtak olyanok is, akiket csak érdekelt. Szoktunk arról is szót váltani, hogy ki hogy, mikor használja az AK-t, de persze mostmár, hogy jobban ismerjük egymást, tök más dolgokról is levelezünk, valszínüleg ez zavart meg. De azért szoktunk egymástól segítséget, pozitív energiákat, programozást kérni, hol magunknak, hol másoknak. És azt hiszem az mindenkiben közös, aki ebben a topicban van, hogy nyitott, éstörekszik a pozitív gondolkodásra. Többiek jól mondom?
Szóval ezt tudjuk nyújtani, de ha az AK érdekel, akkor is kérdezz nyugodtan. Üdv: Claire
 
 


Sziasztok! Most jutottam vissza az előző oldalra:
Sziszike! Nagyon édes!!! (Ilyenkor mindig kedvet kapok). És a többiek is, nam csoda, ha Annáról az a kis angyi jut eszedbe.
Mindenki! A képek szuper jók!
Timtom! Hogy áll a 20 oldal?
Nyugi megleszel. Gyerek mellett szerintem sosincs ilyesmihez kedve az embernek, legalább is kicsi mellett ezt tapasztalatból mondom :lol: Szerintem az is normális, hogy mindig van vmin lelkifurdija az embernek, már aki egyáltalán filózik a gyerek nevelésen. Ebben is osztozom veled. Valszeg nem vagyunk tökéletes anyák, és nincsenek tökéletes körülmények, nincs előírásos gyerek. Ha te belül rendben vagy, és igyekszel pozitív maradni, akkor minden ok lesz. A gyerekek szerető környezetben tulképpen állati strapabírók.
Ami Balát illeti: 1. azért a 3lakiság neki is ad egy bizonytalanságot, lehet, hogy ez pont az elalvásnál jön ki.
2. Lehet nagyon érzékeny, és a fantáziája is lehet nagyon élénk. Majd kiderül, hogy ez mi. Persze ettől még kileli a hideg az embert, amikor ilyesmit benyögnek. Nálunk a legnagyobbnak "jóslatai" szoktak lenni, amik be is jönnek... De mindenféle lényeket szerintem a gyerkek közül sokan látnak, aztán fene tudja mi az, mire felnövünk, már sokat romlunk. De azért nekem felnőtt, pontosan kamasz koromban is voltak hasonló élményeim, keveseknek mertem róla beszélni...
Szóval szerintem nyugi. Próbálj optimista maradni, és pihenni, ha tudsz egy kicsit. Esetleg vmi vitaminnal rásgíteni az erőnlétedre, ha időd nincs a pihenésre. Balára vigyázz, és ne lygen lelki furdid. Ha amikor vele vagy, akkor tényleg ő a fontos, akkor megértő lesz! Gondolok Rád: Claire
 
 


Sziasztok! Most jutottam vissza az előző oldalra:
Sziszike! Nagyon édes!!! (Ilyenkor mindig kedvet kapok). És a többiek is, nam csoda, ha Annáról az a kis angyi jut eszedbe.
Mindenki! A képek szuper jók!
Timtom! Hogy áll a 20 oldal?
Nyugi megleszel. Gyerek mellett szerintem sosincs ilyesmihez kedve az embernek, legalább is kicsi mellett ezt tapasztalatból mondom :lol: Szerintem az is normális, hogy mindig van vmin lelkifurdija az embernek, már aki egyáltalán filózik a gyerek nevelésen. Ebben is osztozom veled. Valszeg nem vagyunk tökéletes anyák, és nincsenek tökéletes körülmények, nincs előírásos gyerek. Ha te belül rendben vagy, és igyekszel pozitív maradni, akkor minden ok lesz. A gyerekek szerető környezetben tulképpen állati strapabírók.
Ami Balát illeti: 1. azért a 3lakiság neki is ad egy bizonytalanságot, lehet, hogy ez pont az elalvásnál jön ki.
2. Lehet nagyon érzékeny, és a fantáziája is lehet nagyon élénk. Majd kiderül, hogy ez mi. Persze ettől még kileli a hideg az embert, amikor ilyesmit benyögnek. Nálunk a legnagyobbnak "jóslatai" szoktak lenni, amik be is jönnek... De mindenféle lényeket szerintem a gyerkek közül sokan látnak, aztán fene tudja mi az, mire felnövünk, már sokat romlunk. De azért nekem felnőtt, pontosan kamasz koromban is voltak hasonló élményeim, keveseknek mertem róla beszélni...
Szóval szerintem nyugi. Próbálj optimista maradni, és pihenni, ha tudsz egy kicsit. Esetleg vmi vitaminnal rásgíteni az erőnlétedre, ha időd nincs a pihenésre. Balára vigyázz, és ne lygen lelki furdid. Ha amikor vele vagy, akkor tényleg ő a fontos, akkor megértő lesz! Gondolok Rád: Claire
 
 


Sziasztok! Most jutottam vissza az előző oldalra:
Sziszike! Nagyon édes!!! (Ilyenkor mindig kedvet kapok). És a többiek is, nam csoda, ha Annáról az a kis angyi jut eszedbe.
Mindenki! A képek szuper jók!
Timtom! Hogy áll a 20 oldal?
Nyugi megleszel. Gyerek mellett szerintem sosincs ilyesmihez kedve az embernek, legalább is kicsi mellett ezt tapasztalatból mondom :lol: Szerintem az is normális, hogy mindig van vmin lelkifurdija az embernek, már aki egyáltalán filózik a gyerek nevelésen. Ebben is osztozom veled. Valszeg nem vagyunk tökéletes anyák, és nincsenek tökéletes körülmények, nincs előírásos gyerek. Ha te belül rendben vagy, és igyekszel pozitív maradni, akkor minden ok lesz. A gyerekek szerető környezetben tulképpen állati strapabírók.
Ami Balát illeti: 1. azért a 3lakiság neki is ad egy bizonytalanságot, lehet, hogy ez pont az elalvásnál jön ki.
2. Lehet nagyon érzékeny, és a fantáziája is lehet nagyon élénk. Majd kiderül, hogy ez mi. Persze ettől még kileli a hideg az embert, amikor ilyesmit benyögnek. Nálunk a legnagyobbnak "jóslatai" szoktak lenni, amik be is jönnek... De mindenféle lényeket szerintem a gyerkek közül sokan látnak, aztán fene tudja mi az, mire felnövünk, már sokat romlunk. De azért nekem felnőtt, pontosan kamasz koromban is voltak hasonló élményeim, keveseknek mertem róla beszélni...
Szóval szerintem nyugi. Próbálj optimista maradni, és pihenni, ha tudsz egy kicsit. Esetleg vmi vitaminnal rásgíteni az erőnlétedre, ha időd nincs a pihenésre. Balára vigyázz, és ne lygen lelki furdid. Ha amikor vele vagy, akkor tényleg ő a fontos, akkor megértő lesz! Gondolok Rád: Claire
 
 


Sziasztok!

Szia Susie! Üdv itt nálunk! Csatlakozz bátran!

Claire! De régen voltál Te is errefelé! Nektek hogy megy a suli?


Most én is egy időre kivonulok a terepről - kényszerűségből!!!!. Ugyanis most egy ideig nagyon szigorúan ellenőrzik a munkánkat, azt is hogy hol kóborolunk a neten. Sajnos a babanetet sehogy nem tudom megmagyarázni, hogyan illik bele a munkakörömbe. Így egy ideig nem fogok erre nézelődni - de Ti csak eszmecserézzetek, aztán majd visszaolvasok!!!!!

Kívánok mindenkinek szép napokat! Vigyázzatok magatokra és a manókra! És AK-ra fel, ha van időtök! Timi, drukkolok Neked is!!!!

Csók: Zs.
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, kiköltöztünk szülőkhöz amíg költözhetünk az új házunkba..most kevés időm van, de, majd igyekszem gyakrabban jönni.

Hamarosan jövök és képekkel bombázlak titeket.:)

Képzeljétek Bence szerdán volt 4hetes és akkor hallottam előszőr gügyögni, nagyon imádnivaló volt, s mégegy hír: az oldalára fordul már..hihetetlen számomra is.

Puszi.
Sziszike.

Kép


Sziasztok!!

Íme az ígért történet: Bence születése.

1170190532.48.doc

Puszi: Sziszike.

Kép


Bence születése:

inkább így nézzétek.

1170226379.14.doc

Sziszike.

Kép


Sziszike!

Kép

köszönjük a tartalmas beszámolót.Már jó régen olvastam ehhez hasonló, megható szép szülési élménybeszámolót!
A dokin én is nagyon csodálkoztam, mert nekik nem egyértelmű az hogy ha valaki magánrendelésre jár, akkor nála is akar szülni?Az én szobatársam is hasonlóan, járt, csak azzal a különbséggel, hogy hiába találkoztak a dokival a szülőszobán, mire ő szült a doki lelépett.Igaz más miatt ment be a szabadnapján, de akkor is fura dolog.
Az én dokim akit először fogadtam Esztinél az direkt rá is kérdezett, hogy nála is szeretnék szülni? Szerintem ez a legtisztább, és nincs semmi félreértés. Ha meg ő nem mondja,, akkor meg a kismamiknak kell megkérdezni.Csak sokan ezt nem tudják.
Na de most az új módszernél, lehet hogy egy kicsit több magánéletük lesz a dokkereknek. Kiváncsi lennék rá, hogy hány %fog ezek után fogadott dokinál szülni?Akinek van sok pénze , és biztonságban akarja érezni magát az biztos.
:oops: :oops:
Kép

Bocsika mindenkinek, hogy rég jártam erre, de tesómat három hete motoros baleset érte, és állandóan úton voltam. Eltörött a csombcsontja, és vasat raktak a csontjába.
Délelöttönként mindig robogtam be hozzá a kórházba, mert nagyon unta magát ott net nélkül.Eszti addig az oviban volt a mami csoportjában A múlt héten vizsgázni vittem be a suliba , meg varratkivételre. Jövő héten meg kezdődik a fősuli, na az is szerintem az én dolgom lesz, hogy elvigyem .Újra át kell állnom a korai kelésre, nem a baglyoskodásra. :oops:
Betegek is voltunk közben, nehogy minden flottul menjen . Két hétig szedtük kétféle antibiót, mert valami tüdőgyulladásfélét hallott a doki a tüdején .
Az oviba meg bárányhimlősek vannak Emi csoportjában. Na kiváncsi vagyok mi mikor kapjuk el?Pedig pont a védőoltásról beszéltünk a barátnőmmel.Akkor már lehet, hogy késő?:
Készültök a farsangra?Mik leszneka gyerkőcök?
Mi még nem tudjuk. Lett volna egy ötletem(SREKK), de már nem hiszem, hogy lesz időm a megvalósításhoz.
Zsóci!Nem gondolkodsz ezek után az otthoni neten?Már hogyha így le van korlátozva munkahelyi szörfözés. Bár az igaz, hogy nem túl jó a függőség, mert akkor aztán nem marad időd a többi alkotós hobbikra. :lol:
Puszi mindenkinek!Kriszti
 
 


Sziasztok! Rég jártam erre, de ahogy látom, nem vagyok egyedül.
Nálunk újra a skarlát a "divat", Dávidon tört ki, két nappal a 6 éves oltás begyűjtése után. El kellett különítenem, ami nem volt egyszerű feladat. Persze ilyet mindig akkor dobnak be, amikor másnap az ember reggeltől estig dolgozik. Szóval 1szó, mint 100, meg volt bonyolítva az életem. Amikor meg géphez jutottam, elmerültem az iwiwen, csomó régi kedves ismerős között. Volt közben ált isk évfolyam találkozónk is, érdekes ennyi év után találkozni az emberekkel.
Zsóci! Barátnőm második babáját szülte otthon, Király Ági vezényletével.
Remélem kicsit kimászunk mostmár a nyavalyákból, és az állandó átszervezésből.
Claire
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: