Új privát üzeneted érkezett!

Sziszi!

Részvétem a párod nagyija halála miatt! :cry:

Én olyan babonás lettem mostanában !Tavaly eltörött egy tükör nálunk, és akkor halt meg az unokatesóm . Most idén egy micimackós kép üvegelőlapja törött el, és félek, nehogy annak is valami következménye legyen ! :cry:
Bár tesóm barátnői , mindketten temetésen voltak az elmúlt kép napban .
Na nem nőcsábásza tesóm, csak megismert tavaly egy orosz lányt Törökországban , és idén eljött hozzá, mikor mi nyaralni voltunk. Tesómnak nagyon megtetszett, mert okos is szép is, csak hát Szentpétervár egy kicsit messze van tőlünk.Közben meg úgy néz ki, hogy talált itthon is egy lányt.
De azért elmegy Pétervárra meglátogatni őt a jövő héten .Hát kiváncsi vagyok, mi sül kibelőlle. Mindenesetre a távkapcsolatok nem nagyon műkönek, és a tesóm se akarja.Sajnálom szegény XENIÁT.

A talival kapcsolatban nekem jó Tárnok is. Időpontot mondjatok valamit! Többiek, hol vagytok?
 
 


Zsóci!

Sok boldog névnapot kívánok utólag Bettinának!Hercegnőnek egy kis hercegnős képet küldök!
Kép Kép

Kép Írtam az nlc-re is, hogy Bettinának boldog névnapot, aztán utánna jutott eszembe, hogy a te lánykádat is így hívják!Elfelejtettem a töbeszszámot írni!Bocsika!

Hogy sikerült a libegőzés? Egész napos kirándulás volt pesten?
 
 


Sziasztok!

Mostanában én is csak olvasni jártam erre. Nagyon sokat nem kellett, mert Ti se sokat írtatok.

Köszönjük a névnapos jókívánságokat.

Kriszti, Neked is boldog névnapot utólag itt is!!!!!!!!

Claire-nek meg előre kívánok boldog névnapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Bettinának az ottalvós tábor nem igazán jött be. Tulajdonképpen jól érezte magát, de anyahiánya volt esténként. Úgyhogy most hallani sem akar táborról. Azóta volt még egy napközis táborba - azt élvezte. Bűvészkedni tanították őket. Olyan édesen mutatja azóta mindenkinek az ott tanult trükköket.
Egyébként nagyon sokat kűzdök vele, hogy a megtanult tudományát ne felejtse el. Van egy matek munkafüzet, amit nagy kűzdelmek árán töltögetünk ki. Igyekszem minden nap olvastatni vele hangosan legalább 3 mondatot és naplót írunk mi is. Napi 1-2 mondatnál nem többet és az is csak másolás, előírom gyöngy betűimmel és ő meg lemásolja, rendszerint több hibával (ékezetek és betűk maradnak le, ill. cserélődnek fel).
A szüleim is kezdenek belefáradni a napközis szolgálatba, nehéz lekötni a lányzót, mert 10-15 perc után megunja a játékokat. Jobban várják a suli kezdetét, mint Bettina.

Libegőzés kicsit kudarcosan sikerült kedden. Bettina nem ült fel rá. Újabb bizonyítékot kaptam arra, hogy milyen erősek a föld jegyei. Szeret biztosan talajt fogni a lábával - ezért ment nehezen a biciklizés is és bár imádja a lovakat, nem hajlandó rá felülni. A libegőn mentem én egy kört és ment apukám is egy kört. Élveztük így is, de akkor még jobb lett volna, ha a kisasszony is ott vigyorog mellettem a székben. Így a János-hegyi kilátó is kimaradt az életünkből, mert egyedül egyikünk se sétált fel a libegő felső végétől, hanem csak egy gyors kört utaztunk.

Találka nekem is jó! Főleg, ha Kriszti visz bennünket is. Megbeszélhetjük, összeegyeztethetjük. Csak szerintem nem Tárnok Szisziék lakhelye, hanem Taksony. Most néztem útvonaltervezőben - Szfv-ról jó 80 km!!!!!

Sziszi írsz priviben telefonszámot! Néztem iwiwen, hiába! Tutik az oda felrakott képeid!

Kriszti is tök jó képeket rakott fel!!!!!!

Mára ennyi, mentem dolgozni!!!! Írjatok!!!
Szép napot mindenkinek!!!!!!!!!


Zs.

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsóci!

Na jó egy nagyot tévedtem, pedig már jó párszor szó volt róla, hogy hova költöznek Szisziék. :oops:
Szóval nekem ott is jó lesz, persze elviszlek benneteket is.
Aug 19 és 27 között lesz autópályamatricám, akkor jó lenne nektek valamikor?Délelött vagy délután?
Addigra megpróbálunk egy kicsit korábban felkellni, mert mostanság nagyon elszoktunk a korai keléstől.Mindjárt itt a szeptember, juj...!
REmeélm hamarosan azért,összejön eza randi!
SzIÓKA MINDENKIENK!
 
 


Sziasztok!

Igen, Taksony.:)

Nekünk rugalmas és szinte bármikor jó.

Zsolti teganap egésznap hányt..nem evett semmit, de mára minden redben.:)
Remélem, csak elrontotta a gyomrát.

puszi.

Kép


Sziasztok!


Zsoltinak jobbulást!
Sziszi, írtam privit a telefonszámainkról!

Kriszti! Nekem is szinte bármelyik nap jó, rugalmasak vagyunk. Egyeztessünk napot, hogy tudjunk időzíteni és készülni.

Pusz, mentem dolgozni.

Zs.

Kép
 
 


Szió,

kellemes 7végét mindenkinek.

Kép

Kép

Kép


Szió,

kellemes 7végét mindenkinek.

Kép

Kép

Kép


Sziasztok!
Ezer bocs, hogy így eltűntem, de teljesen halott volt a gépünk, Apáéhoz meg nem mindig jutok hozzá, azaz mire hozzájutnék Ő már alszik, s kell hozzá az ujja, hogy ha használni akarom, mivel az ujjlenyomatával lehet csak beindítani. Így sokra nem megyek vele nélküle. Este meg már nem akartam vele zargatni, hogy indítsa be nekem, így is alig alszik.

Minden névnaposnak sok boldogságot!
Kép


Kriszti!

Köszönöm a gratulációd!
Tündériek a leányzók, s mekkorát nőttek Ők is!
Jó lehetett Törökország :)
Hogy sikerült a 30 fős keri-party? Mi volt az apropója?
Babona: néha nekem is vannak ilyen félszeim :S :evil:

Bár tesóm barátnői , mindketten...

:D 3x is elolvastam, mielőtt tovább olvastam volna, s kerekedett a szemem :D

Már el is felejtettem az egész dipi-örületet :)
Sajna nekem már ez a dipi is horror összegbe került, mivel amikor belekezdtem, Bala még csak kósza gondolat volt, így ki kellett köhögnünk az árát rendesen. Akkor lettem pocakos, amikor már mindenen túlvoltam, s csak a diploma és az államvizsga hiányzott. Mostanra meg már nem támogatta senki, hogy levizsgázzak, hiába vagyok itthon Balával. :( :evil: Sajna én jól kifogtam minden tanulmányomat. Anno az első dipimnél is fizettem tandíjat, pedig első volt és állami. :evil:
Következő tanulnivaló? A leghasznosabb a nyelv lenne, de szívem szerint egy komolyabb tiffany tanfolyamot végeznék el.
Állásinterjú: Túl vagyok rajta. Pozitív volt az egész, ennek ellenére nem hiszem, hogy én lennék számukra a megfelelő ember, mert a főnök hiányolta a szakmai tapasztalatom, s furcsállotta, hogy jelenleg csak gyes mellett, nem napi 8 órában vállalnám. Mindenesetre még nemet sem mondtak, bár kitudja, hogy azért meg felhívnak e. :roll:

Kép

Kép
 
 


Sziszi!

Őszinte részvétem a Nagyi halála miatt! :cry:
Zsolti jobban van?
Gyönyörűek a gyerkőcök! Annyira édesen bújnak egymáshoz! Olyan jó nézni a képeiteket!:lol:
Mindig ilyen felhőtlen az együttlét vagy vannak azért cívódások is?
Hogy viszonyulnak a nagyok Bencéhez?
Tervben van még további tesó is? 8)

Tali:
Háááááát... nekünk az aug. 19-27-ig időpontból a már csak a 22., 23., 27. jó :oops: , sorry... Apa szabin lesz most két hétig, s elmegyünk 3 napra Mátraderecskére, s 3 napra a Balcsihoz :lol: :lol: :lol: De utána elvileg bármikor tudunk mozdulni, s rohanunk hozzátok talizni :lol: :lol: :lol:

Zsóci!
Azért le a kalappal Bettina előtt! Ügyes csajszi, hogy egyáltalán elment egy ilyen ottalvós táborba :D S persze, hogy hiányoztál neki, ez így van rendjén! (Még :D, aztán majd eljön az az idő is, amikor haza sem akar majd jönni, s az estéket, éjszakákat fogja a legjobban élvezni 8) )
A bűvésztábor nagyon jól hangzik :) Kicsiként én is próbálkoztam a Rodolfo készletemmel, de nem igazán volt hozzá érzékem :?
Libegőzés, lovaglás ...: Tériszony miatt nem bírja őket? :(
A nyári gyakorlásokat én sem szerettem :? :roll:

Kép

Kép
 
 


És gyorsan még egy pár kép rólunk...

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Timi!

De jó, hogy jöttél, mert rád vártam, hogy jelentkezzél a tali dátum ügyében .
Szerintem az aug 22 is jó lenne, meg a többieknek (most beszéltem zsócival, neki is jó) .Olyan jó lenne , ha mindenki ott lenne!
Oké mindenkinek?

Nagyon szuperek a képek minden csemetéről!
De komoly gépe van apának!Ujjlenyomat, nem semmi!Tegnap se hagytad aludni, hogy végre tudtál írni?
 
 


Szió, nekünk is jó a 22-e, akkor várunk.
Ha van kinek speciális dolog, amit enne, szóljon.:)
kiNEK MIKOR LENNE A LEGJOBB?

PUSZI.

Kép


Sziasztok!

De jóóóóóóóó!!!
Akkor jövőhét szerda!
Hogy mikor?
Nekünk mindegy, Bala pont a nap közepén alszik elvileg 3 órát (ált. 2-5-ig vagy 3-6-ig), de ezt nem kell figyelembe venni, mert a kocsiban amúgy is aludni fog, míg leérünk meg vissza. :lol:
Kajaügyileg én sütök perecet meg muffint nasinak és hozok valami itókát is.

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Szerintem ha mi 9 kor elindulnánk, akkor 10 körül odaérnénk. Nektek megfelelne?
REmélem nem lesz dugó, baleset az autópályán meg az MO-on .
Sütni nem biztos hogy lesz időm,meg a sütőm se valami jó, de mi is felszerelkezünk valami ropogtatnivalóval meg innivalóval.Ha meg egy nap nem eszünk meleg ételt akkor sem lesz semmi bajunk
.Vagy esteleg vigyek hagymakrémlevest?Azt mi imádjuk, és talán nem égek le vele!
Egy pontos címet küldesz nekem , hogy tudjuk hova is megyünk?
Puszi: Kriszti
 
 


Sziasztok!


Kriszti!

Szerintem az a 10 órás érkezés 1/2 11 lesz inkább. Szisziék címét én már tudom. Útvonalkeresővel imegnézve, meg Sziszivel szóban is tisztázva és nagyjáből belőve, hogy hova kell majd megérkezni. Ne izgulj, elnavigállak, ebben tuti vagyok!

Holnap még be tudok ide nézni, de aztán már csak telefonon tudtok elérni, ha mégis változna a program, mert szabin leszek és net nélkül.

Innivalóval én is készülök, meg nasival. Krisz, ha bevállaod a hagymakrémlevest, arra én mindenképpen vevő vagyok (Bettina meg tuti nem, de aki válogat az megérdemli, meg ő nagyon elvan nasikon is egész nap).

Sziszinek telefonban palacsintát, vagy valami egyszerű tésztát (mákos, túrós, kakaós) ajánlottam. Szerintetek?

De várom már a szerdát!

Legyen szép napotok!

Zs.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

De jó ez a kocsis gif! Akkorát nevettem rajta! :D Csak nekünk nem piros, hanem kék a kocsink!Na , de olyan biztos nem volt a neten.

Tésztafélék nálunk is bejönnek, szerintem is jó ötlet.
Akkor azért viszek hagymalevest , annak aki szereti.
Na pont hívott megint Zsóci! micsoda telepátia már megint! :D

Megyek a városba, további szép hétvégét mindenkinek!
Puszi:
Kriszti
 
 


Sziasztok!

Nagyon örültünk nektek ám!

Zsolti azóta is titeket emleget:)
Meg persze a lányokat:oops:
Jó kis nap volt a mai és végre láthattuk egymást élőben is.

Zsóci: egész más vagy élőben, többieket, így képzeltem el élőben, de téged egész másnak...szóval cseréld le a képeidet, főleg a születéshetén. :wink:

Puszi. Sziszike.

Bence 27-én lesz 8hónapos!!!

Kép


Anna meglátta a képeket és egyfolytában emleget titeket, kérdezi, mikor jönnek?
Remélem idén még összehozunk egy talit, szuper volt a mai.

Kép

Kép

Kép




Megmutatok egy képet apáról is :wink:



Kép

Már hamarosan haza ér, így megyek márcsak a felmosás vár rám.

Szép estét: Sziszike.

Kép


Hol vagytok???

Kép


Sziasztok!


Szerintem is jól sikerült a személyes találka! Csajaim is nagyon élvezték a sárdagonyázást , pancsikolást kint a szabadban . :D
Hazafelé volt ám nagy lárma, Eszti nem is aludt el Velencéig, csak este 7 kor dőlt ki mire végre hazaértünk az egész napos csavargásból.Másnap reggelig húzta a szunyát!
Én is jól lefáradtam, mert nem vagyok hozzászokva a hoszútávú vezetéshez. Szerencsére nem tévedtünk el hazafelé, azon az úton amit ajánlottál. Viszont az M7 -MO- csomópontnál volt egy kis dugó az elterelés miatt.
Sziszi! De gyors volt a nagytakarítás utánunk, hogy már a képeket is felraktad a netre! :lol: Eszti is felismerte egyből a helyszínt mikor másnap mutattam neki!

Boldog névnapot a kis Bencének ha most tartjátok a névnapját!
A polót hogyan juttassam el nektek?
Kiváncsi leszek, hogy összejön e még idén a következő tali?
Én benne vagyok, de nem egyszerű összehozni, főleg mikor már beindul a suli meg egyebek.
De találkozhatunk nálunk is legközelebb!
Na lépek, mert én is kinéztem egy munkát, és még holnapig össze kell raknom egy önéletrajzot+motívációs levelet.De holnap még pesten csavargunk egyet az állatkertben , aztán megyünk tesókámért a reptérre.
Puszi mindenkinek: Kriszti
 
 


Sziasztok!


Szerintem is jól sikerült a személyes találka! Csajaim is nagyon élvezték a sárdagonyázást , pancsikolást kint a szabadban . :D
Hazafelé volt ám nagy lárma, Eszti nem is aludt el Velencéig, csak este 7 kor dőlt ki mire végre hazaértünk az egész napos csavargásból.Másnap reggelig húzta a szunyát!
Én is jól lefáradtam, mert nem vagyok hozzászokva a hoszútávú vezetéshez. Szerencsére nem tévedtünk el hazafelé, azon az úton amit ajánlottál. Viszont az M7 -MO- csomópontnál volt egy kis dugó az elterelés miatt.
Sziszi! De gyors volt a nagytakarítás utánunk, hogy már a képeket is felraktad a netre! :lol: Eszti is felismerte egyből a helyszínt mikor másnap mutattam neki!

Boldog névnapot a kis Bencének ha most tartjátok a névnapját!
A polót hogyan juttassam el nektek?
Kiváncsi leszek, hogy összejön e még idén a következő tali?
Én benne vagyok, de nem egyszerű összehozni, főleg mikor már beindul a suli meg egyebek.
De találkozhatunk nálunk is legközelebb!
Na lépek, mert én is kinéztem egy munkát, és még holnapig össze kell raknom egy önéletrajzot+motívációs levelet.De holnap még pesten csavargunk egyet az állatkertben , aztán megyünk tesókámért a reptérre.
Puszi mindenkinek: Kriszti
 
 


Sziasztok!


Sziszi! De jó volt nálatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bettina pólóját csak másodszori mosással sikerült visszaterelni eredeti állapotába! Nagyon élvezte a dagonyát! Persze a többit is!

Tényleg ügyes van, ha még képfelrakásra is volt időd a rendrakás közben!!!! Nekem is van pár képem, de le kellene kicsinyíteni - inkább e-mailban átküldöm eredetiben mindenkinek.

Kriszti!

Hogy telt a pesti csavargás? Tesód megérkezett?
Pénteken voltunk Szfváron (Rózsahegyi utcában) a barátnőmnél, most költöztek ők is új házba. Nagyon szuper az ő házuk is.
Képzeljétek el tegnap voltam olyan bátor és Bettinával beautóztam Szfv-ra a Tescoba, ki kellett cserélni egy ventillátort, amit a párom szombat este vett (hogy a csajszi szobájában ne kelljen hőgutát kapni délutánonként, nagy értelme volt, erre a pár napra, amig meleg van - mindegy, enni nem kér, majd jövőre kihasználjuk!!!). Bettina megdícsért, hogy milyen ügyesen vezettem! Nekem meg biztonságot jelent ez a kis siker, mert így bátrabban indulok majd neki Várpalotának, a kismamámhoz.

Timtom!

Hazaértetek Ti is?
Te is sokat fényképeztél? Tudsz küldeni majd e-mailben?


Claire!!!!!!!

Nagyon eltüntél? Nem jársz erre?


Majd még jövök! Szép napot mindenkinek!!!!!


Zs.

Kép
 
 


Sziasztok!

Tesóm lekéste tegnap a gépet, egy baleset miatt! :cry:
40 perccel indulás elött már nem engedték becsekkolni.Apám e miatt aggódott, mert mikor felhívtuk őket, akkor úton voltak, de nem sok idejük volt már odaérni. Pedig időben 2 órával elötte elindultak, és egy városban laktak a reptérrel.
Ha ma minden jól megy akkor este 7 -re hazatér, Warsó felől.Kártérítésre semmi esély, mert ilyenkor elveszik a jegy.
Érdekes, hogy nálunk félórával indulás elött még be lehet jelentkezni.Tegnap este olvastam mindenfélélét ezzel kapcsolatban .
Az az egy szerencsénk, hogy a pesti kirándulásra délelött nem mentünk fel a nagy meleg miatt.Talán valahogy megéreztük, hogy lesz valami zűr.Vidámpark még nem ilyen kicsiknak való,állatkertbe meg nem akartunk a hőségbe menni.Majd ősszel , mikor kellemesebb lesz az idő bepótoljuk.

Zsófi!
Nagyon ügyesen haladsz az önálló vezetés felé! Néha a kényszer ráviszi az embert arra, hogy elinduljon hosszab utakra.
Én akkor élveztem igazán a vezteést, mikor a párom nem kritizált egész úton, azaz nem ült melettem. Persze pesti belvárosi útra azért még én se indulnák el. :oops:
Tegnap Emivel alkottunk egy Lillys képet!De van még mit gyakorolnunk.
Holnap apa elutazik, péntekig megint nem látjuk. :cry:
Na megyek , mert a lányok már unják magukat, meg megnézem a fotókat!
Sziasztok: Kriszti
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert el vagyok havazva ...
Építkezés --> megpróbáljuk tisztává varázsoni a házat máramennyire lehet... Kegyetlen, hogy minden milyen porps lett, hogy felvésték a betont :(
Patchwork párnát varrok ajándákba, és ma még kürtös kalácsot is szeretnék sütni.

Sziszi!
Köszönjük a randink lehetőségét, nagyon jól éreztük magunkat, s jó volt látni mindenkit, mégha Bala most nem is az igazi énjét mutatta. Rosszul sikerült az elindulásunk is és rossz fázisában ébred fel, amikor megérkeztünk.
Na majd legközelebb ...

Kriszti!
Hát ez a géplekésés nem hangzik jól. Bezzeg a filmekben... Rohannak a gép után, s még az utolsó percben is becsekkolhatnak...
Lilly-s képről kérünk fotot!

Zsóci!
Vezetés --> sajna csak úgy tud belejönni az ember, ha egyszer-kétszer leizzad és bedobja magát a sűrűjébe. Aztán szép lassan megszokja a dolgokat.
A lényeget tudod: EGYRE JOBBAN, S JOBBAN FOG MENNI! ÜGYES VAGY! S EZ ÍGY VAN! :lol:

Ezt elküldöm, mielőtt elszállna, s rakok fel egy halom képet nektek. Ha valamelyik kell eredetiben, szóljatok, küldöm.

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Kép Kép Kép


Kép Kép

Kép Kép

Kép
Kép

Kép Kép

Kép

Kép
 
 


Kép

Kép Kép

Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Timi!

Köszi a képeket, nagyon frankók lettek!Látszik rajtuk , hogy milyen szuper volt a hangulat a talin!
Na este megjártuk a repteret, 40 perc késéssel hazaérkezett tesókám! :D
Ma életemben először én is rászántam magamat a pesti városi vezetésre!
Apukám játszotta a sértődött pofát, a tegnapi incidens miatt. Először azt mondta nem is jön fel velünk a reptérre anyuval, meg a csajokkal, mert a tesómat hibáztatta a repcsi lekésésért.
Aztán csak beült a kocsiba, de nem volt nála a jogsi. De mivel ők nem szereteik az MO-elkerülőt, így muszály volt nekem vezetni. Ezt hozta most a kényszer! :D
De szerencsésem túléltük!
10 re haazértünk, csajok fürdés , és tente.
A böröndöket hazahoztuk tesómtól, mert holnap meg Tomi rakodik délben .
 
 


Sziasztok!

Tegnap is bekukkantottam, megnéztem mit írtatok és a KÉPEKET! De reagálni nem volt időm! Most pótolom!!!

De jó volt egy hete ilyenkor - még csak vártam Krisztit, hogy jöjjön értünk!
És milyen jó idő volt, meg milyen bulis nap! Tök jó visszanézni a képeket!!!!!!!

Timtom és Szilvi!

Nekem átküldenétek a képeket e-mailben? Küldön az enyémeket is, de azok nem lettek ennyire jók!


Most ennyi! Megnézem mégegyszer a képeket aztán visszavonulok dolgozni!

Legyen szép napotok!

Pussz: Zs.

Kép
 
 


Sziasztok!

Most csak egy kép feltételéig tudok ide ugrani.
Elkészültem az ajándék párnával, íme, ilyen lett:
Kép
Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Kép

Timi! Nagyon jó a párna! Nekem tetszik!

Kedves Mindenki!
Átmentek a mailben küldött képeim? Nem reagált senki. Nagyon örülnék, ha lenne kapacitásotok az általatok készített fotók átküldésére mailben.

Megkezdtük a sulit, bár nekünk ez most már nem volt annyira izgalmas, mint tavaly. Ma már szülői ért.-re is mehetek - :o((
Kriszti, milyen volt Eminek az első nap?

A nagy szomorú időben mindenkinek szép napot kívánok!!!!

Zs.

Kép
 
 


Sziasztok!

Timi ez a párna , nagyon klassz! Te egy elveszett tehetség vagy!
Kinek készült?
A munkahelyemen biztosan örülnének egy ilyen ügyes , kreatív emberkének. Csak az a baj, hogy ott nem nagyon fizetik meg . Sablonokkal dolgozol?Az a csiga , az minta az anyagon, vagy te kézimunkáztad rá?

Zsóci!
Én megkaptam a képeket, nagyon jók!
Kismamidnál voltál már?

Elkezdődött lánykámnak a várva várt iskola!Első nap úgy kiugrott az ágyból ,a mobilja csörgésére.Mondta, hogy ő ma megy az iskolába. Erre hugija, meg kijelentette, hogy ő meg megy az oviba! :D Hát, arra még várnunk kell tavaszig.
Az első nap nagyon tetszett neki, nagyon kedves a tanító nénija. Sajnos a napközis nem az lett akire számítottunk, de egyenlőre elviselhető.Azóta minden este , 6 -7 óra tájban úgy lefárad a szívem.
Kiváncsi leszek, hogy mikor sikerül megszoknia az új helyzetet. De ha nagyon fáradt lesz, lehet kiveszem a napkköziből.
Eddig úgy voltam vele, hogy délután vannak inkább a játékos idők, és jobb ha ő is részt tud venni a tanórán kívűli teendőkbe, és jobban megismerje a kis társait.
Voltak már kisebb zűrök a suliban ,mert más tornazacsiját hoztuk haza meg ilyenek, de szokni kell az önállóságot.Rájöttem már , hogy ez nem óvoda.Itt nem nagyon fésülgetik őket, meg nem mondják, hogy fordítva vetted fel a polódat...stb.
Ja elfeledtem írni, hogy 26 fős osztályból 18 a fiú, és 8 lányka van.Hát elég furcsa a felállás. Legaláb lesz választék a fiúkból a későbbiekben !
:lol: :roll:
A mút héten apa is besegített a suliba járásba. Szabit vett ki a külföldi háromnapos útja után. Szerencsére , ők nem késték le hazafelé a gépet, mint az előző turnus. Nekik sikerült egy előző gépre átiratni a jegyeket.Így másnap időben beértek a leltárra.
Vasárnap voltunk a moziünnepen, megnéztüka Lecsót Emesével, mert ő még nem volt moziba. Mondjuk mi sem voltunk már 7 éve talán.
A hétvégén apának is megkezdődika suli. Hát az ő órarendje se semmi. Van több olyan nap, mikor 12 órát lesznek bent, mi meg várhatjuk haza késő este.
Na megyek, mert mostanában , már én se bírom annyira a baglyoskodást!
Puszy: Kriszti
 
 


Sziasztok!


Úgy látom megint nem túl nagy a forgalom errefelé!
Most van egy kis időm, regélek kicsit röviden:

Tegnap voltam a kismamámnál Várpalotán. Volt sikerélményem, mert ez volt az igazi első utam egy teljesen ismeretlen helyre egyedül és sikeresen vettem az akadályt és még élveztem is a vezetést. Persze kicsit sikerült szabálytalankodnom is egy elrontott kanyarodás következtében, de hatóságmentes volt a környék, így csak a többi autós figyelhette tágra nyilt szemekkel, hogy én mit bénázom.
A kocsit sikerült telepakolni (anyós ülésen nagy zacskó babaruha, hátsó ülés előtt a kiságy darabokban, az ülésen kiskád szintén tele ruhával, a csomagtartóban meg a babakocsi és egy nagy zacskó játék). Nagy örömömre sikerült bundazsákhoz is hozzájutnom, a kolleganőm adta oda az övét, 3 éve ő is novemberben szült, tehát még ha nagyobb babaként fog születni a most még kis pocaklakó, akkor is jó lesz neki. Jó volt látni a kismamám és a párjának az arcán az enyhe kábulatot a sok odapottyant babaholmi láttán - fel sem tudták fogni, egyre csak azt hajtogatták, hogy ez hihetetlen.

Más! Nálunk a suli már bejáratott dolog. Bettina most azt élvezi, hogy az elsősöket tudja pátyolgatni, ha mesél (mert az elég ritka), akkor csak az új neveket hallom tőle. Az olvasás viszont nagyon utált dolog a részéről. Kínszenvedés rávenni, hogy olvasson gyakorlásként egy kicsit. Aztán további kínszenvedés kivárni, amíg elolvas valamit. Ha nem sikerül elsőre egy nehezebb szó, akkor mindjárt csapja le a könyvet és állna tovább, ha hagynám ... De nem hagyom, de ne tudjátok meg mennyi hülyéskedést kell művelnem, hogy eltérítsem a feladás gondolatától és nem legyek halálszigorú anya, akiből csak a jéghideg szigor árad. Olvasunk a babáknak (szinkronhang: én) vagy én vagyok az egész osztály és csak hibásan olvasok, stb.

Na megyek dolgozni! Mindenkinek minden jóóóóóóóóóót! Szép napokat!
Ha van időtök, írjatok!!!!!!!

Puszi: Zs.

Kép
 
 


Kriszti!

Csak egy kérdés!
A gipszöntvényeimet tudtátok használni? Csak azért kérdezem, mert nekem volt olyan abból az öntésből, ami kissé elgörbült.

Kép
 
 


Sziasztok!

A párna a leendő Sógornőmnek készült, nagyon tetszett neki. :D
Igen, sokan mondják, hogy nekem ilyenekkel kellene foglalkoznom, de hát tényleg nem fizetik meg jól a tiszta kézimunkát.
Meg nagyüzemben meg már talán nem is élvezné annyira az ember. Így meg minden darabban benne van szívem lelkem, annak, akinek készítem. Nem is tudnám utána másnak odaadni. Annyira személyre szabott, s tervezett minden darab.
Sablonnal? Végül is igen, de minden műhöz egyedi sablont készítek, a tervezésem alapján. A csigaminta az anyagban volt.


Kriszti!
Kitartás a sulikezdéshez! Szépen lassan belerázódtok Ti is! Minden kezdet nehéz!
Nagyot vigyorogtam, hogy más tornacucca került haza hozzátok :D
Tényleg fura a fiú-lány arány.


Zsóci!
Annyira jó, hogy ennyi minden összejött a kismamidnak!
Nagyon ügyi vagy!
Olvasásügyileg én is nehéz eset voltam anno, s le a kalappal, hogy hogy küzdesz játékosan az ügy érdekében! Próbáltad az agykontrollt is a témában?


Sorry, de rohannom kell, más is pályázik a gépre. :?

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Timi! Elfelejtettem megköszönni az e-mailben átküldött képeket!!!!! Köszi-köszi-köszi

Mostanában én két hátizsákot csaptam össze. A keresztfiamnak (aki nost kezdte az ovit) és a hugának egyet-egyet. Elkészítésnél az volt a problémám, hogy az anyuka azt kérte tőlem, hogy csak egy egyszerű darabot csináljak, ne cifrázzam. Hát nem cifráztam! Semmi patchwork! Így nem is volt olyan izgi a munka.
Kép

Olvasásügyben kis előrehaladás - tegnap anyagilag ösztönöztem a csajszit, hogy gyakoroljon. 100 Ft volt a tét. Végül az ővé lett, de elég idő- és türelemigényes időtöltés volt. Viszont örömmel hallgattam, hogy azért kicsit jobban megy már az olvasás.
Verset is tanultunk: Petőfi S.: Itt van az őssz, itt van újra. A 9 versszakból 6 versszakot meg kellett tanulniuk. Mára teljesítettük a feladatot. A telefonomra is készítettem egy hangfelvételt, ahogy mondja a verset.

Puszi Mindenkinek!!!!! Szép napot!
Mentem dolgozni!

Kép
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy megint így eltűntem, de örömmel látom, hogy Ti vagytok. Vhol a naplóírásnál hagytuk el a dolgot, és mostmár a nyarat is. Ábelből is kissé ki kellett taposni, de azért időnként egyedül is alkotott. Én nem írtam le neki, legfeljebb szóban segítettem megfogalmazni, amit ő persze lerövidített, nehogy megártson a sok írás. És persze ragasztottunk bele fotót, belépőket, meg rajzolt is. Ősszel megmutatta a tanító néninek, aki nagyon díjazta. :). Sajna most viszont azt hiszi, ő már annyit írt, hogy nem kell gyakorolnia...:(
Dávid is elkezdte a sulit, nagyon lelkes, és szorgalmas :). Így aztán nem volt egyszerű itt év elején összefésülni az órarendeket, különórákat, az én órarendemet, stb. Pedig az ikreket el sem vittem még idén oviba.
Timtom! Gondoltam Rád, de még nem gratuláltam, hát most megteszem!!!!
Igyekszem néha benézni ide, de már nem merek semmit ígérni. Jó lenne egyzser élőben találkozni, nem? Claire
 
 


Hahó! mindenki eltűnt?
Voltatok már szülői agykontrollon, ami a szülő-gyerek kapcsolatról szól? Ha igen, tapasztalat???
Köszi: Claire
 
 


Szia Claire!

Ilyenről még nem is hallottam! Engem nagyon érdekelne!!!!!
A gyerektanfolyamot is össze kéne hozni Bettinának, mert nagyon szétszórt a suliban és hátha az összekapná egy kicsit a figyelmét.

Most nekem sincs több időm, menek dolgozni!!!
Majd máskor jövök hosszabban. Bízom benne, hogy a többiek is!!!!

Puszi:

Zs.

Kép
 
 


Sziasztok!

Annyira nagy a pörgés most, majd mesélek.

Elvittük Zsoltit egy felmérésre(5000-ért) állapítság meg milyen kezes...nos nem mondtak semmi extrát, csak, hogy szerintük vigyem mozgásterápiára, mert a suliban szétszórt lesz.

Most ennek fogok utánna járni.

Képeket rakok fel ide is.

Kép Kép Kép

Kép


Sziszike!!!!!!

Szuperek a képek! A fürdős a legtutibb, azt vagy 5 percen keresztül zabiztam, annyira jó!!!!

Ezzel el is ment az időm, távoztam dolgozni.

Puszi:

Zs.

Kép
 
 


Bence a gondoskodóóó!!!!!!!!!!!

Kép Kép Kép Kép


Én teljesen elájultam a fiamtól.:)

Puszi.

Kép


Sziasztok! :D

A mai utolsó napi magányos estémet rátok szánom. Behozom a lemaradásomat, mert nem voltam talán már megint egy hónapja. :oops:
Amióta elkezdődött az iskola , egyszerűen megsokasodtaka felaldataim a két lurkóval. Átalakult a napirendünk , korábban kelünk,később fekszem .
Emike imád suliba járni, de most már megy keményen a tanulás , végetért az átmenet az oviból a sulira.Szépen formálja a betűket, eleinte túl sűrűn írta őket, most meg már jó nagy hézagban . Gyakorolnunk kell még a radírozást, mert ezekkel még komoly károkat tud tenni a füzetében . Már a harmadik radírt koptatjuk, mert sok eltűnik.
Az olvasással szerintem nem lesz gondunk, de a matekkal bizony nap mint nap megszenvedünk. Na nem az összeadással. hanem a különböző értelmetlen feladattal, amik szerintem nem elsős gyerkőcöknek valók.
Itthon minden nap gyakorlunk, ha a kistesó engedi. Amint leülünk az asztalhoz, már Eszti fent van az asztal közepén, és nem hagy minket gyakorolni.Eddig napközisek voltunk, de most már ugyancsak elgondolkodtam azon, hogy elöbb kéne hazahozni Emesét, hogy amíg alszik a rosszcsont addig mi nyugisan fel tudjunk készülni a következő napra.

De persze van olyan is, hogy Emi is elalszik ebéd után ha hazahozom, akkor meg megint lőtek a tanulásnak.Érdekes az oviban nem aludt el sosem !
Szóval mérlegelnem kell hogy mikor melyik lesz a jó!?

Minden héten járnak korizni a korcsolyapályára.Emese nagyon ügyi, mert most volt először egyedül a jégen , és már ki is szemelték, hogy járjon szinkron korcsolyára.De amíg ilyen fáradtka, addig én nem erőltetem a különórákat.


Párom megint elutazott a héten Birmingham-be.Illetve kétszer is útnak indult, mert vasárnap ment volna, de lemaradt a gépről. :lol: Na ő nem késte le,mint tesókám hanem nem volt a gépen szabad hely. Mivel egy utas Pest felé lehányt vagy 7 széket :D , és azt visszaútra Frankfurt felé már nem tudták kitisztíttatni röpke 1 óra alatt.
Aztán felajánlották apának, hogy aludjon egy éjszakát a Kempinski hotelban ,amit fizetnek neki( EZ OLYAN 350 Er), vagy hazajön és kap 250Er pénzben ,+plusz fizetik a taxiköltséget.
Na erre ő hazajött este 10 kor , és hajnalban 4 kor meg újra elindult.Egy napról lecsúszott, de nem bánta, mert elég uncsi szerinte ez a továbbképzés.
Holnap estére remélem már itthon lesz!Feltéve ha nem késik a gépük, mert akkor Zürichben éjszakáznak.Sógórnőmék , meg pont oda mennek holnap a párja gyerekeihez látogatóba.ˇ

Tegnap voltam arteriográfos vizsgálaton, mert a nődokim szerint magas a triglicerid és koleszterint szintem . Ami érproblémákra utal, és jobbnak láttam utánajárni a dolgoknak. De szerencsére mindent normálisnak találtak az ereim állapotában .
Csak azt nem értem mitől zsibbad néha a kezem, ah felfelé tartom ?
Viszont a májfunkcióm nem valami szuper, így a fogigátlót el is felejthetem .Bár nem szedem azt már vagy 8 éve.

na ennyit "röviden "rólunk!
Sziszi!

Nagyon jók a képek, igazán jó pillanatokat kaptál el!Bencze egy cukorfalat!Most is elüldögél még órákig a zenélő hintájában ?
Emlegettelek benneteket, mert Esztim is elesett a héten, és elharapta a száját. Elmeséltem neki Anna nyelvelharapásos történetét, és azóta mikor nézzüka képeket, minidg mondja, hogy ő harapta ela nyelvét?

Zsófi!
Én még nem vettem észre a kereteken, hogy eldeformálódtak volna. Perrsze a csajsziknak sikerült 2-t eltörniük rá pár napra, mikor kaptam tőled. :oops: Azóta még csak egyet csináltunk meg, d eaz nem lett valami dicsekednivaló, azért se nagyon reklámoztam .
Jó lett az ovizszsákod,amit csináltál. Gondolom te kidiszítetted volna még valamivel, de azt nem kérték tőled. Te mit csináltál volna még rá?
Próbáltad már a textilre való dekupázst?

Timi!

Házatok hogy áll?Már készültöka költözködére?


Na megyek összepakolom méga lakást, aztán befészkelem magamat a két csajszi közé!REmélem még odaférek!Vagy maradokaz emeletes ágyon .
Puszika mindenkinek! Kriszti
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, egy jótékonysági felhívást szeretnék közölni Veletek!

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
 
 


Kriszti: mivel védekeztek akkor?
Gyógyszert énsem szedhetek, érzékeny vagyok rá...
Most vagy a sirálom vagy valami véglegesen gondolkozom..bár , ha végleges szeretném, ha párom is kivenné a részét és ekkor olvasom valahol, hogy pasiknak korhatárt szabnak azthiszem 35évet..tud vki ilyenekről??

A kezed zsibbad? próbáltad már a lábad felpócolni? Ez segíti a véráramlást..valószínű elnyomja vmi.

Vigyázz magadra: Sziszi.

Kép


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy a topicotokba befurakodok, de egy nagyon klassz koncertre hívnám fel a figyelmeteket!
Köszönöm, hogy elolvassátok.


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -



Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h

Helyszíne: Otthon Művelődési Ház - Bp. XXIII. kerület (Soroksár)
Szitás u. 112.
(a Hősök terei Templomtól egy percre)



Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini -A bohémélet, Gounod-Faust, Donizetti -A szerelmi bájital
és Donizetti -Don Pasquale című operáiból!


Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
"Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!"
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!!

Hol van mindenki??????????????



:(

Kép


Sziasztok!

Én vagyok!!!!!!
Inkább olvasok, vagyis olvasnék, de nincs mit!!!
Ezért írok egy kicsit.

Öszi szüneteltünk Bettinával. 2 napot kivettem szabinak, a többi meg az ünnepek és a ledolgozás miatt adott volt szabadnak (ja és hétfőn mamázott és unokatesózott egyet a csajóca). Bicóztunk a tök jó időben, dolgoztunk a ház körül (fűnyírás és levelek, bár nekünk nincs fánk, de a szomszéd levelei jönnek hozzánk is), kicsit nyűvtük az olvasást, másolt Bettina minden nap 4 sort a gyakorlójába, mert az nagyon gázos, betűk és ékezetek maradnak ki és le. Elkezdtük a karácsonyi készülődést is, átpakoltuk a kincsesláda dobozaimat, átbogarásztuk, hogy mi van, miből mit tudunk készíteni és csináltunk is egy-két angyalkát. Az egyik szobát meg átalakítottuk játszós szobának, abban van most az összes játék és Bettina kendőkkel olyan "bahcsi szerájossá" alakította, hogy alig találni ki belőle.
Meg nagyon élveztem, hogy ilyen kellemes az idő, még ha sokszor szélbácsi nagyon bekeményített is!!!! Szuper volt, hogy csak este kellett beindítani a fűtést.
Őszi levelekből csináltunk képet, meg befestettük őket különböző színűre és a lenyomataikből lett érdekes festmény.

Na ilyenek vannak nálunk! Ja és terminusban van már a kismamám, úgyhogy nagyjából állandó indulásra készenlétben kell lennem, bár nem én leszek vele a szülőszobán, de bevállaltam, hogy ülök a folyosón, hogy kéznél legyek, ha váltani kellene az apukát.


Sziszike!

A képeid nagyon szuperek!
Nálam még mindig a fürdős a csúúúúúúúúúúúúúúúúcs! Aztán jöhetnek az ennivaló gondoskodósak is!!!!!!!!!

Legyen mindenkinek szép napja!!!!

Szeretettel:

Zs.

Kép
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

A www.pszichologia.multiply.com oldalon letölthető kincseket találtok. Klasszikus zenék "babafülre" átdolgozva, melyek mellett a (leendő) szülők is ellazulhatnak, kellemesen tölthetik az időt 14. Baby Einstein zenealbum, Babazene 1-4 és még sok más. Majd lesz gyerekzene magyarul és angolul is.

Letölthetők készésgfejelsztők, játékok, kifestők is - a feltöltés folyamatos.

Már van néhány rajzfilm (Thomas, a gőzmozdony angolul, magyarul), és lesz oktatóprogram is!

Felnőttek részére könyvek.

A www.pszichologia.mlap.hu oldalon pedig lehetőség van tanácsadás kérésre. A levelekre szakképzett pszichológus válaszol. Ajánlom olyan személyek részére, akiknek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de személyesen felkeresni egy szakembert valamilyen okból mégsem szeretne.

üdvözlettel, Nisreen
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: