Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Sok mindenben egyetértek Barnussal, csal én még pár év lemaradásban vagyok, mivel nálunk a legnagyobb sincs még 6 éves. Amúgy nyáron úszós napközibe járt a nagy, és nem hagyott el semmit. Azt nem mondom, hogy mintaszerűen volt bepakolva, de végül is a vizes cucc nem volt a szárazzal összekeverve, az uzsis a törülközővel, szóval egész jó. Az "anya etessél" duma nálunk is bejön, most Dávidnál pl. abban nyilvánul meg a testvérféltéákenység, hogy mindenben a segítségemet kéri, aztán ha nem megy akkor jobb esetben megcsinálja m(mert persze megtudja!), rosszabb esetben nyafog! A szülői példa szerintem is fontos, de azért előbb -utóbb ha nem csinálja magától, akkor meg is kell követelni tőle, mielőtt azt hiszi, hogy " ha anyának ez a rend a heppje, hát csinálja! "!
Voltunk már játszóházban, de nem szoktunk járni, inkább a visz. közeli művház programjaira járunk, meg gyerekkoncertre, meg úszni, emellé már nem nagyon fér be, legalább is rendszeresen. Szerintem olyankor jön jól, amikor az időjárás nem engedi a kinti programot, otthon meg megőrülsz velük. Anyukámékhoz közel a máltais játszón van egy játszó szoba is, sokszor megyünk oda úgy, hogy amikor kint már ráfagytak a hintára, behúzódunk a fedettbe. Jó egy kicsit már térben, más játékokkal lenni, mint otthon. Nem? Claire
 
 


Barnus,

megkaptam a bíztató és nagyon kedves képeslapot!!! Köszönöm.
Szerintem képeslapot nem is tudsz ide irányítani.

Claire, akkor nem vagyok egyedül az 'anya etessél' dumával? De nálunk nem a féltékenység miatt (sajna nincs még kire) van, hanem a lustaság és a kényelem. Próbálom majd fejleszteni a lyányt besegítés ügyben. Ő egyébként lefekvésnél is élvezi az egykeségét, nem fekszem mellé, de azért csak akkor hagyom ott teljesen, ha már biztos vagyok benne, hogy húzza a lóbőrt. erről is fejezeteket lehetne írni, hogy miket tud kitalálni, hogy még egyszer kibújhasson az ágyból vagy kijöhessen a szobából.

Játszóházzal jövök holnap! Zsóc

Kép
 
 


Sziasztok, megint itt vagyok!

Játszóház: amíg Gyed-en voltam többször jártunk a Velencén elérhető Mikkamakka játszóházba. Bettina is szerette a sok játék miatt és mivel otthon minden játék az övé, itt szocializálódtunk. Nekem is kikapcsolódás volt, találkoztam ismerősökkel és új anyukákkal és gyerekekkel is. Tartottak különböző foglalkozásokat is, a baba-mama ringatóra mindig szívesen mentem. Most már nagyon ritkán jutunk el mikkamakkázni, csak hétvégén működik a dolog (de akkor szoktam behoznia a háztartás területés a hét közben keletkezett lemaradásomat). Bettinának nem kell kétszer mondani, ha megyünk, máris haptákban áll.

Barnus, hazafelé menet a vonaton a Camponától majdnem egész Tárnokig küldözgettem a gyógyfelhőket Botinak és ma reggel meg fordítva (Tárnoktól-Budafokig). Jobban vagytok már?

Mit fogtok csinálni ezen az őszi napon? Legyen mindenkinek szép napja (ha máshogy nem megy, akkor villanyfénynél!!!!!!!!!!!!)!

Zsóci

Kép
 
 

 
 

Sziasztok,
éjjel hatalmas vihar volt Érden, felébredt rá az egész család. Ekkora durranásokat talán még soha nem hallottunk...Reggel meg órákon át nem volt víz..Olivér meg most hívott, hogy valószínűleg villám csapott a céges rendszerbe, ezért elviszik itthonról azt a kütyüt amivel a mi gépünk csatlakozik az internetre Kép Nem tudom meddig nem jutok el hozzátok, de amint lehet újra jelentkezem!
Nálunk sehol a környéken nincs se játszóház se egy vmire való játszótér. Anno jártam be Dórival az 5. kerületbe a Mikkamakkába, de amikor Barnabi kicsit nagyobb lett ( a foglalkozásokhoz azonban még kicsi volt) akkor abbahagytuk. Az itteni anyukák a Camponába szoktak menni a Sárkányvárba vagy a Pán Péterbe, én is voltam ott 1x, 4 gyerkőccel azonban elég húzós összeget lehet 1-2 óra alatt "eljátszani". A barátnőm 1-én nyit gyermekmegőrző-játszóházat Törökbálinton (az a szomszéd város), elég kezdetleges a fent említett intézményekhez képest, de amíg nem derül ki, hogy lesz-e rá igény addig nem mernek több pénzt ölni bele. Ezért is kezdtünk el viszonylag rendszeresen összejárni a barátnőinkkel. Teljesen egyet értek Claire azzal, hogy máshol mások játékaival játszani felettébb izgalmas a gyerekek számára Kép!
Na, vmikor újra jövök, Boti jól van csak nagyon taknyos. Megint dörög és olyan sötét van, mint este 7-8 körül. De a mi kedvünk jó!!KépKép
Barnus
 
 


A játszótér helyzet itt is siralmas, mi Óbudára szoktunk járni, a máltais játszókra. Néhányszor mi is voltunk mikkamakkázni, de azért ahhoz fel kell kerekedni. Meg nekünk jó dolgunk van, egy házban lakunk a sógoromékkal, így a másik lakása mindig egy kész játszóház. csörtetnek fel-alá a házban, nagymamához, utesókhoz, kertbe, hozzánk, különböző felállásban. Persze néha nehéz fékezni őket, de időnként egészen jól működik a dolog. Most általában az a felállás, hogy Ábel a nagyobb, Dávid a kisebb unokatesóval játszik. Mivel az ikrek még nem szállnak be, a kis egy éves utesó marad hoppon, de majd változik!
Zsóci! A Honvéd Kórházas topicon van egy lány, akinek vissza fordult a már fejfekvéses gyerkőce, és mindent megtenne, hogy visszaforduljon, és elkerüljék a császárt. Nem próbálunk meg agykontrollal is segíteni nekik? Legalább látjuk majd az "eredményt" . claire
 
 


Claire, benne vagyok!!! Lássuk az eredményt!
De már csak holnap van lehetőségem rákocsizni a topicra. remélem ennyi infó is elég a programozáshoz.

Szia, holnap jövök!

Kép
 
 


OK próbálkozzunk! C
 
 


Hello,
éjszakára visszakaptam a bizgentyűt, napközben - gondolom a tudattól, hogy nincs - komoly elvonási tüneteim voltak Kép.
Nyomasztó volt a mai nap, szinte végig esett. Barnabás nem nagyon találta a helyét a 4 fal között, leginkább a többieket piszkálta. Kicsit átéreztem milyen lesz ősszel meg a latyakos téli napokon amikor beszorulunk a lakásba. Ti mennyi tv-nézést engedtek meg a gyerekeknek?
Barnus
 
 


Sziasztok!

Claire, próbálkoztam programozni! Nagyon határozottan csináltam, azaz ülve és így az elalvás elmaradt. Azért is kellett programoznom, hogy a barátnőm hamarosan megszülető babája úgy és akkor induljon megszületni, amikor én is elérhető vagyok. Ez kicsit zűrős, ugye? Mindenképpen szeretnék vele ott lenni, mert a férje a folyosói szakaszos kispapákat képviseli. Ciki akkor van, ha a szülés napközben indul meg, mert akkor én Bp-en vagyok, a barátnőm pedig Székesfehérváron fog szülni. Na akkor teperhetek Szfv-ra, vagy fogalmam sincs, hogy mi lesz! az lenne a sima ügy, ha a babóca este, éjjel, esetleg hajnalban indulna be - amikor én is Velencén vagyok és velük együtt tudnék menni a kórházba.
Claire, be tudsz egy kicsit segíteni? Nem tudom milyen adatra van szükséged, ha kell felhívlak.

Barnus, nálunk túl sok a tv-nézés!!!!! Időt nem tudok mondani, az változó. Függ, hogy kivel van otthon a csajszi. Apa benyom egy mesefilmet a videóba, aztán nézi a másik tv-t nyugodtan. Bettina meg már kivülről tudja a mesék szövegét. Ha én is otthon vagyok, akkor próbálom játékra vagy valamilyen egyéb időtöltésre ösztönözni. Tegnap az egyik kolleganőmtől kaptam egy csomó sólisztgyurmából készített gyöngyöt és hozzá bőrszíjakat - na azzal elvolt, vacsorázni is alig akart jönni. Ma meg be kellett hoznom a művét a mh-re, hogy megmutassam - ugyanis nekem fűzött egy hosszú láncot. Egész dekoratív lett.
Azért előfordul olyan is, hogy én nyomom be a videóba a mesefilmet, hogy nyugodtan tudjam behozni a lemaradásomat háztartásvezetés terén. A szimpla mesecsatornákat nem szeretem, mert folyton figyelni kell, hogy nem valami borzalmas mese következik-e.

Legyen jó a napotok ebben a nagy szélben és őszben!!!!

Mentem a Honvédos topicba. Zsóca

Kép
 
 


Nálunk Barnabi tv-függő, sajnos ő egyáltalán nem tudja a 4 fal között elfoglalni magát Kép. A többiek sokat játszanak, órákig is akár, szépen egyetértésben(általában), de ő 5-10 percnél tovább nem képes megülni egy játék mellett. Egyedül a számítógépes autós játéka az ami hosszasan lefoglalja (de nekem azzal is ellenérzésem van). Emiatt legkedvesebb elfoglaltsága leginkább a többiek piszkálása, ami kivétel nélkül verekedésbe, kiabálásba fullad. Imád ugyan társasozni, ahhoz azonban társak kellenek, a lányok meg pont nincsenek beindulva erre a típusú játékra. Nekem se időm se kedvem órákon át játszani. Hogy lehetnek gyerekek ennyire különbözők? Amikor szép az idő és egész nap a szabadban játszhat ő a világ legboldogabb gyerkőce Kép. Ősztől tavaszig leginkább az edzéseket várja. Ha beszorulunk a lakásba gyakran még akkor sem találja a helyét, ha vendég gyerekeket hívunk hozzá. Illetve rövid időn belül beindul a fogócska, bunyó, stb, de én ezt mindig azonnal leállítom mielőtt túlságosan eldurvulnának. Szóval teljesen tanácstalan vagyok Kép, szerintetek nekem kellene tudatosan irányítani, hogy mikor mit csináljon (most ülj le és rajzoljál, most építs vmit a legóból, gyere kártyázzunk...), aztán egyszer csak talál vmit ami felkelti az érdeklődését? Adjatok tanácsot!!! Tudom, hogy ő egy nagyon értékes emberke és megvan a korához szükséges esze is. Ráadásul ő a legérzékenyebb a 4 közül, borzasztó érzés, hogy mégis vele veszekszem a legtöbbet...
Barnus
 
 


Még az jutott eszembe, talán tudtok ajánlani olyan topicot, ahol másoktól is tanácsot kérhetek. Claire, te elég sokfele levelezel...
Barnus
 
 


Találtam egy topicot: Hogyan neveljük a fiúkat?, csak sajnos egy éve nem ír oda senki. Én azért megpróbáltam, szurkoljatok, hogy vki ráakadjon!!!Kép
Barnus
 
 


Nálunk sokáig nem volt TV, meg a nagyot sokáig nem érdekelte. Mostanában kaptak rá a mesefilm nézésre. Itthon nincs videó, csak anyáméknál, ott megnéznek 1-1 kazettát. Itthon a jobb mesék között tallózok, de ha egyik adón sem találok, elfogadjál, hogy nincs. Ha választani kell, hogy mi meséljünk v a TV, akkor többnyire minket választanak! Néha az apjuk a számítógépen mutat nekik filmet. Meg szeretik a természet filmeket, ha nem találok jó mesét, néha beugrik egy kis national geo. Ja, lehet, hohy vicces, de nálunk attrakció a diafilm, az jobban szeretik a TV-nél. Most az olimpia miatt sokat megy a TV, már ez is árt nekik. Persze 1-2 alk. után betéve tudják a hülye reklámokat! De normál felállásban nem néznek minden nap TV-t.
Ez a fiús topic engem is érdekelne. láttam is, csak elég kihalt!Majd gondolkozom még hol vetődött fel a téma. Amúgy szerintem nem baj, ha irányítod egy kicsit, hátha együtt jobban találtok vmi érdekeset. Meg az jutott eszembe a bezárt napokra, hogy van-e kis ugráló"asztalotok " otthon, a sógoroméknál van, néha nagyon jól jön, amikor a gyerekeink nem bírnak az energiáikkal!
Zsóci! Jó lenne többet tudni róla (hívj fel, vagy emilezz), de azért igyekszem addig is. Amúgy van egy aloés krém, ami nagyon jó volt szülés után!
Nem fura neked bemenni vele? Én a férjemen kívül nem nagyon tűrtem volna el ott ismerőst (anya, barátnő), de lehet, hogy jó!?
Köszi mindkettőtöknek, hogy "utánam jöttetek" Honvédos topicra!
Hú, jövő héten már ovi, a kicsinek is. Azért izgulok egy kicsit!
Jó hétvégét: Claire
 
 


Szia Claire,
szerencsém volt és néhányan már most reagáltak az irományomra. Ha van kedved nézzél oda, kicsit válasz arra is amit most javasoltál.
Nektek is jó hétvégét!
Barnus
 
 


Hali Lányok,
hová lettetek???
Barnus
 
 


Gunieveree!

Bocs, csak most jutott eszembe, hogy ide is írtam.Kép Nem, nem végeztem tanfolyamot, valamilyen szinten - inkább csak az ellazulás részét - sikerült könyvből elsajátítanom, egy darabig nagyon jól tudtam használni, aztán persze nem gyakoroltam, elmúlt. Bár szerintem én alapban az a típus vagyok, aki - szerencsére - könnyen tud ellazulni, kikapcsolni. Szerencsére én is nagyon optimista vagyok, pozitívan állok hozzá a dolgokhoz, és - néha mások szerint bosszantóan Kép - nyugodt vagyok.
A nevelésben nem használom, bár szerintem a fiam az én természetemet örökölte és nagyon nyugodt gyerek. Na, bezzeg az ő nyugodtsága nem bosszant senkit.Kép

Barnus!
Már megyek is a másik topicba!Kép

Dió
 


Sziasztok! Nem tűntem el, csak elő kell készítenem, az ovi kezdést, már a kocsi is megy, meg ilyenek! Holnap meg próbálok jelentkezni, úgyis nehéz lesz a szívem, miután a kicsit is begyömöm az oviba. Nem mintha nem lennék ovi párti, csak ilyenkor érzékelem az idő rohanását.! Claire
 
 


Szisztok, mi is elkezdtük a sulit, az ovi várhat hétfőig, Réka éppen benyalt egy hasmenéses vírust. (ha minden igaz, már túl is vagyunk rajta Kép!)Nehezek a reggeli kelések, jól elkényelmesedtünk a nyáron. Dóri második nap már nem igazán akaródzott suliba menni, aztán napközben mégis jól érezte magát. Tegnap volt az első edzése, ma reggel alig bírt lábra állni. Az edző kitalálta, hogy már 18-án indítani akarja egy budapesti versenyen, ezért minden nap f4-től f7-ig edzésük lesz. Ebben én nem igazán vagyok partner, szerintem heti 3 bőven sok ebben a korban. Ráadásul Dóri szeretne idén a sulival úszni járni, meg nagyon várja a most induló kézműves szakkört is. Hétfőn lesz a szülői, akkor majd többet tudok.
Jó hétvégét mindenkinek, remélem Zsóci is jelentkezik hamarosan!!!
Barnus
 
 


Mit sportol Dóri?
Egyébként nem a kocsi, hanem a kicsi megy oviba, a kocsink talán hétfőre megy, haha Kép! Claire
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!

Így jár akinek nincsen otthon internet!! Senyved otthon netezés nélkül amíg a beteg gyerkőce gyógyul, akin nem látszott meg, hogy beteg. Szóval, az történt, hogy vasárnapra ritka ronda szemmel ébredtünk (mármint a Bettina), magától értetődő volt, hogy ovi kizárva, írány a dokker néni. Kötöhártyagyulladás és egy kis torokpír. Anya egy hét betegszabira kényszerült.

Tegnap este hét óra körül elfolyt a barátnőm magzatvize és ugrasztva lettem szülőszobára! 1/2 1 előtt született meg a baba! Nagyon szuper volt látni! Az egyetlen probléma, hogy kicsit keveset aludtam - kb. 2 órát. Az élménytől egyelőre elég jól fel vagyok spanolva!!!

Most csak ennyit írok, mert dolgoznom is kell!

Zsóci

UI: Claire, ha programoztál (alfában-bétában) az ügy érdekében, azt köszönöm szépen.

Kép
 
 


Szia! Fő, hogy meggyógyult a lány!
És, kedvet kaptál egy következőre, vagy ellenkezőleg!? nem volt fura kívülről látni, de ismerőst? A férj nem bánta meg, hogy nem volt ott?
Örülök, hogy minden jól alakult, és ott tudtál lenni! Tud az ember álmában programozni? Mert én kb rágondolok, hogy mit is kéne, de már alszom is Kép?
Viszont Sapi babója guggol, szóval császár lesz, de már ő is beletörődött/meggyőzték!? Claire
 
 


Szia Claire!

A gyerekkori barátnőm szült most, nagyon rég óta ismerem őt. A férje nem akart bemenni a szülőszobára (kint tobzódott a folyosón inkább) és nagyon örült, hogy én vállalkoztam erre. A barátnőmnek is jó volt, hogy szórakoztattam és támogattam szülés közben. Engem pedig nagyon érdekelt a szülés, szerettem volna kívülről látni egyet (de szívesen megnéznék többet is), most ez a vágyam teljesült!!! Mindent láttam és nagyon szupi volt - kicsit féltem, hogy esetleg a sok vértől rosszul leszek, de ezt sikerült megúszni! A kispapa pedig sajnálhatja, hogy kihagyta ezt a csodaszép dolgot az életéből. Amennyit tudtam (term. nem a véres részekből) levideóztam és lefényképeztem (ehhez kellett volna még legalább +2 kéz!!!), azt majd nézegethetik később.

Míg a barátnőm vajudott, beszélgettünk (amennyire 2 fájás között lehetett) arról is, hogy gyerekszempontból jobb-e császárosan születni. Én is úgy születtem! Dűlőre nem jutottunk. A természet ezt így találta ki, biztos a normál út a jobb. Vagy Sapi babája tud valamit????

Zsóci, aki az élménytől még mindig a fellegekben jár

Kép
 
 


Én is azt hiszem, nem véletlenül van így kitalálva. Persze jó, hogy az orvostudomány rájött, hogy vészes helyzetben azért van más út is, de szerintem tényleg csak vész esetén szabad alkalmazni. Egyébként amikor bent voltam, a kórház folyosón pont hallottam 2 dokit, amint arról beszélnek, hogy egy nehéz szülés is jobb, mint egy császár, ami mégis csak egy nagy hasi műtét. Ráadásul ma már azt mondják, hogy bár szebbnek és simábbnak látszik a császáros baba, valójában neki is szüksége van erre a tortúrára, hogy fokozatosan szokhasson hozzá a kinti léthez, egy "felturbózott" állapotban, ne csak úgy kikapják. És az anya szervezetében is akkor játszódnak le normálisabban a szükséges reakciók, hormonális változások, stb, ha lemegy a szülés folyamata. Persze még egyszer mondom, lehet olyan ok, amikor a császár szükséges, és életeket ment meg!! (Nekem van ilyen ismerősöm, akinek az élete azon múlt, meg a babáé is, hogy egy éjjeli ügyeletes orvos észnél volt, és megcsászározta, amúgy már bent volt napok óta, de senkinek nem tűnt fel, hogy gáz van...) Nekem az ikreknél mindenki császárt jósolt, de én azért örülök, hogy elkerültem!
Amúgy az apuka tényleg sajnálhatja, bár erről is megoszlanak a vélemények, és biztos nem szabad erőltetni a dolgot! A Te párod bent volt?
Claire
 
 


Hurrá Zsóci,
látod nélküled kicsit döcög ez a topic! Ami a szülést illeti , kicsit irigyellek. Egy nagyon kedves barátnőm decemberre várja 4. babáját és engem kért meg, hogy legyek vele a vajúdás óráiban. Picit azért reménykedek benne, hogy átélhetem vele a szülést is, már nagyon rég vágyom erre az élményre és valószínűleg egy általunk szeretett ember gyermekének a világrajöttét látni kimondhatatlan élmény lehet.Kép Elég, ha csak a férjem eufóriáját felidézem..KépKép!!
A mai napom egy futóedzésnek is beillene, du. 4-kor már sikerült megreggeliznem! Az esti szülőin sem lettem okosabb, még mindig nem kaptunk órarendet..Kaptunk viszont "szakkör listát", ha nem tévedek Dóri legalább a felére szeretne majd feliratkozni, aztán meg sakkozhatunk az idővel, hogy minden beleférjen.Kép Rékának is találtam egy gyermek fitneszt, tornáznak, énekelnek, mondókáznak hetente 2x, 45 percben. Nagyon megtetszett, remélem sikerül vhogy bepasszintani az életünkbe.
Claire kérdezted, hogy Dóri mit sportol. Ritmikus sportgimnasztikázik 2 éve. Nagyon tehetséges, aminek persze hátránya is van, az edző ugyanis kevesli a heti 3 edzést, de hál'istennek nem erőszakoskodik.
Képzeljétek, holnap a gyerkőceim (legalábbis a két középső) benne lesznek az érdi tévében! Egy másik barátnőm nyitott nemrég egy gyermekmegőrzőt és holnap készítenek róluk egy rövid bemutató filmet. Hogy tutira legyen gyerek, összeszedtünk néhány 'spontán' látogatót, így most ovi helyett mi is ott leszünk. Kép Drukkoljatok, hogy jól menjen!!!
Barnus
 
 


Jó reggelt!

Barnus, majd gondolok rátok napközben, drukkolok, hogy szépek és okosak legyetek!
Nem mész tanfolyamra? Addig eljutottam kazetta ügyben, hogy már előkotortam anyukáméknál az alapkazettát és magamnál egy másikat amire ráveszem. Most már csak idő kellene, amikor a másolás megtörténik, osztán megy neked. OK?

Az asszonysors-fordítóra megvettem a jegyet, okt. 9-10-én tanfolyamozok. Kicsit rossz, hogy úgy megyek, hogy nem ismerek senkit, de azért már nagyon várom.

Barnus, a barátnővel szülést már most irigylem tőled. Drukkolok, hogy összejöjjön! Kicsit koki vagyok az alváshiánytól, de ma is gondolkozás nélkül megismételtem volna a vasárnapi éjszakát.
Kép
Ő lett az EREDMÉNY!

Claire, én is úgy szültem, hogy egy barátnőm volt bent a szülőszobán és a férjek kint a folyosón (mert az övé is végig toporogta az éjszakát az enyémmel). Szerettem volna ha vállalkozik arra, hogy ő legyen bent, de ő nem birja a vér látványát. Jó duma! A barátnőmnek szintén nagyon szép élmény volt a bentlét! Neki másfél évvel később ikrei lettek, császárral.

Claire, az aloes krémet Te használtad szülés után? És használt? Az egyik kolleganőmnek is aktuális a dolog, azért kérdezem.

Legyen jó a napotok! Sok-sok pozitív energiát kívánok hozzá:

Zsóci

Kép
 
 


Barnus! Na, szépek voltatok? Egyszer az én két nagyfiam is TVsztár volt, mert felvették őket a bébiúszáson, és abból vágtak be képeket, amíg a stúdióban beszélgettek egy gyorrvossal, meg az úszást tartó csajjal. Nagyon jó volt, mert a fiúkat, főként a nagyot, annyira izgatta a vízalatti kamera, hogy állandóan ott nyüzsizett, így tök jó felvételek lettek róla. Mi meg ilyet úgysem tudnánk csinálni!
A heti 3 edzés ebben a korban doszt elég, főként egy ilyen "mindenlében kanál " lánynak, aki minden szakkörre elmegy (én is ilyen voltam Kép).
Zsóci!
Nekem bent volt a párom, és bár nem tervezünk több gyereket, azért ő is nosztalgiázik kicsit, mert "azért az olyan nayg dolog, amikor gyereke születik az embernek" mondta ő.
Én zöld krémet és aloe firstöt használtam, nagyon jó volt, meg szedtem homeopatiás arnica-t!
Apropo: aktuális lenne a találkozónk, nem?
Kíváncsi vagyok, milyen lesz a tanfolyam. Ne bánd, hogy egyedül mész, így viszont szabadon ismerkedhetsz! Nem?
Képzeljétek, a kicsi ma is, tegnap is sírt reggel az oviban, hogy ő inkább hazajön velem. Olyan szomorú vagyok ettől, hiába tudom, hogy ez hozzá tartozik. (A nagy ezt másképp adta elő.) Viszont lehet, hogy meg tudom szervezni, hogy a nayg is járhasson oda úszni, ahova a kicsiket viszem, az utánunk következő csoportba, s akkor a péntek megint nagy családi úszós nappá alakul! Kép
Barnus, jó sakkozást, az enyémek még csak ovisok, de már most ez megy!
Hát, hajrá mindenkinek!Claire
 
 


Hellóóóóóóóó!
Nem tudunk dolgozni, mert valami gáz van a központi számítógéppel - gondoltam ide is benézek.

Claire, az ovi dolgot nem irigylem nálad. Biztos beleszokik a kicsid is a mindennapokba. Az idő mindent megold! Bár az enyémnek sem kellene kétszer mondani, hogy maradjon otthon! Pedig neki nincs otthon kivel játszani és már középsős. Ugyanabba az oviba jár a két fiad?

Találkozó: benne vagyok! MIKOR és HOL? Azt hiszem nekem könnyebb alkalmazkodni hozzátok.

Sakkozásban nagy királyok lehettek (Barnus is)! Ennyi féle dolgot összehozni, hogy minden simán menjen.

Claire, a piciket viszitek babaúszásra? Mennyi idős korban kezdtétek? Szerettem volna a Bettinát is vinni, de erre nem volt lehetőségem.

Na puszi: Zsóci

Kép
 
 


szia! A kicsiket most kezdjük hordani, mert nyáron zárva van ez az uszi. Amúgy 3 hós kortól lehet, Ábellel még csak 9 hónaposan kezdtük, Dáviddal 3 hónaposan!
Zsóci ! lenne egy nagy kérésem. Úgy tűnik az éjjel ellopták az éppen csak megjavíttatott autónkat. Nagyon ki vagyok akadva, és nem csak az anyagi okok miatt! Próbálj meg programozni, hogy meglegyen. Egyrészt még alig tudtunk örülni neki, mert nemrég vettük (használtan), és igazán jónak tűnt.Más részt tényleg nehezen mozdulunk autó nélkül innen a hegyről ennyi gyerekkel. Harmad részt még tartozásunk volt rá, sejted mennyi lehetőségünk van másikat venni?! Ha kellenek részletek. fehér citroen jumpy (9 fős mikrobusz), füst színű üvegekkel, benne 2 gyerekülés. Rajta kis OTP-s táblácskák körben, mert előtte cégautó volt. A jobb ajtaja picit akad. HKE 954. Tu dom , hogy vannak ennél fontosabb dolgok, és örülök, hogy a gyerekek, meg mi épségben vagyunk, de azért iszonyú szomorú vagyok, és nagyon tehetetlennek érzem magam!
Találkozó: Te mikor végzel a munkáddal, és meddig tudsz ráérni? Claire
 
 


Sziasztok,
Claire, minden együttérzésem a Tiéd!!! Én ugyan még nem tudok programozni, de azért majd rákoncentrálok a dologra. Az ilyen autókat egyébként megrendelésre szokták ellopni, de nem szabad alkuba bocsátkozni a tolvajokkal! A sógorom autóját úgy lopták el, hogy fegyvert fogtak a tarkójához és felszólították, hogy adja át a kulcsokat. Azután néhány héttel jelentkeztek, hogy visszavásárolhatja az autót. A rendőrök javaslatára azonban nem ment bele. Valószínűleg azzal a pénzzel is megléptek volna. Igaz a kocsit sem kapta vissza...
A műsort sajna nem láttam a lurkókról, nem tudták megmondani pontosan mikor adják le, én meg ritkán jutok el a híradóhoz. Egyenlőre versenyt futok az idővel, a suliban még mindig nincs órarendünk, nehéz így belőni a menetrendet.
Zsóci,
nem jutottam el az agykontroll tanf-ra, azon a hétvégén Barnabinak 2 napos hoki tornája volt. Szerencsére előre szóltak, így még időben 'nem' fizettem be.
Képzeljétek, Boti tegnap 2 éves lett!!! Kép Majd szombaton meg vasárnap ünnepeljük (nagy a család), kíváncsi vagyok mit szól a tortához..Vettünk neki egy szobai zsákhintát (Ikeás), írtó jópofa, szerintem én is kipróbálom, remélem elbír.Kép
Ne haragudjatok, de én valószínűleg nem fogok tudni (egy ideig legalábbis) rendszeresen bejelentkezni, azért majd igyekszem!
Üdv:
Barnus
 
 


Claire!
Ez nem jó hír! Persze megteszem amit tudok és nagyon remélem, hogy előkerül. Jó, hogy leírtd a részleteket, mert így azt tudom még tenni, hogy

MEGKÉREM AZ IDE LÁTOGATÓ - BENNÜNKET CSAK OLVASÓ (mert tudom, hogy ilyen is van)- AGYKONTROLLOSOKAT, HOGY SEGÍTSENEK ŐK IS AZ ELŐKERÍTÉSBEN.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET.

Claire, neked kitartás, biztos van pozitív megoldás! Drukkolok és programozok a sikerért!

A többi dologot meg majd később megbeszéljük, mert szerintem az autónak (nem csak a Ti esetetekben!) nagy 'súlya' van!

Fel a fejjel!

Zsóci

Kép
 
 


Barnus! Te is nagyon csöndben vagy!

Remélem nálatok rendben mennek a dolgok.

Puszi: Zsóci

Kép
 
 


Szia Zsóci,
Írtam, de elkerülte a figyelmedet...
Barnus
 
 


Sziaztok! Nem tudom, ki mit csinált, de kösz!!! Meglett az autónk! A rendőrségi bejelentéről hazafelé jövet, abuszról leszállván egy reklámtábla mögött, a hegy aljában, megtalálta a párom. Épségben, csak nyitva. Gyak 2 dolog tűnt el belőle, rgy kazetta a magnóból, meg 4 nagy üveg kóla, amit a párom főnöke felejtett benne... Na, mit szóltok ehhez? Persze elég gáz, hogy vki úgy ki tudta nyitni, hogy föl sem kellett törnie. Valószínüleg beindítani már nem sikerült, ezért hagyta a hegy aljában, addig talán legurult. Persze ez mind találgatás! De azért állati nagy kő esett le a szívemről, gondolhatjátok! Most már csak azon filózunk, hogy hogy helyezzük biztonságba, mert a kertbe nem igazán fér be, az utcán meg... Nagyon utálom, hogy ilyenekkel kell foglalkozni, képzeljétek mennyi idő és energia szabadulna fel, ha az emberek nem vennék el a másik cuccait illetéktelenül! Gondolkoztatok már ezen?
Egyébként marha érdekes volt: akisebbik fiammal jöttünk haza az oviból, amikor kiderült, hogy nincs meg a kocsi. Mondtam neki, hogy most iszonyú ideges vagyok, és (bár vonakodott) feküdjön le gyorsan. Szegény, se mese, se semmi. Aztán bementem hozzá, és mondtam neki, hogy csukja be a stemét, és gondoljon erősen a citoen autóra, hogy meglegyen. Elmondta, hogy a rendőrbácsik meg fogják büntetni azt a gonoszt, aki elvitte. Aztán mikor fölkelt, kérdeztem tőle, meg lesz-e az autó, bőszen bólogatott, hogy igen, ő gondolt rá, és meglesz. Nem telt el fél óra, és telefonált a párom, hogy megvan! Fura, nem?
Szép hétvégét mindenkinek, és még egyszer köszi: Claire
 
 


Jó reggelt!

Claire! Nagyon drukkoltam és most nagyon örülök a pozitív végeredménynek.

A tanfolyamon a Domján L. mesélt egy olyan dolgot, amit én azóta is alkalmazok ilyen esetekben - mármint akkor, ha autót nem a garázsban hagyunk vagy a házunkat üresen. Egyszerüen csak annyi, hogy gondolatban egy nagy fehéres gömböcöt képzelek az óvni kívánt tárgy vagy ember köré, aminek az a funkciója, hogy ne legyen kedve senkinek bántani, megsértani, ellopni, ...stb. Mikor a közelébe megy rossz szándékkal az illető, akkor mikor beleér a gömböcömbe, gondolja meg magát, de nagyon gyorsan!!!! Eddig még működött a dolog! Ha nem tutira biztonságos helyen kell parkolni az autóval, akkor én is mindig félek egy kicsit, hogy mi lesz, ha a visszatérésünkkor nem lesz ott.

A gyerekek pedig ösztönösen jobban mozognak azon a bizonyos másik dimenzióban. Az unokatestvérem például a nagypapám halálát közölte a szüleivel anno. És igaza volt (sajnos!). Mikor ő mondta a nagybátyáméknak ezt, mint később kiderült, már tényleg nem élt a nagypapám. Hogy ő honnan tudta?

'A nem kéne aggódni' dolog nekem is eszembe jutott már. Csak egy kicsit délebbre kellene költözni, mondjuk Horvátországba. A férjem tiszta paff volt, amikor látta, hogy a tengerparti jachtokat a teljes felszerelésükkel semmi lakatolással, zárással hagyják ott ringani a vizen. Ott senkinek nem jut eszébe a máséhoz hozzányúlni. Esetleg néhány magyar belevalóbb turistának igen - csak ,hogy rontsák a hírünket!!!

Akkor most már a találkáról is beszélhetünk, ugye?
Hét közben csak futó összejövetelről lehet szó. 1/2 4-től érek rá max. 1/2 7-ig (A Bettinától nem szeretnék sok időt 'elvenni'). Ha hétvégét beszélünk meg, akkor hoznám a csajszit is. Nem kell neki kétszer mondani, hogy jön-e vonatozni.

Úszni a Rubintba jártok? Vagy máshová?

BARNUS! Hétvégén elkészül a kazetta és utána küldöm.
Már másodszor járunk úgy, hgy szinte egyszerre vagyunk a forumon. Tegnap nekem nem jött le a Te hozzászólásod, csak Clairé a rossz hírrel.

Legyen jó és nyugodalmas a hétvégétek! Zsóci

Kép
 
 


SziasztokKép

Egy csak olvasó üzemmodú AK-asKép

ZsóciKép
Megkaptad a szalvikat? Remélem sikerül valami szépet alkotnod belőleKép

ClaireKép
Jó volt olvasni hogy meglett az autótok, nekem már sajnos kelt lába automnak és tudom milyen érzés, sajnos nálam nem lett megKép Amit Zsóci irt azt én is elég régóta alkalmazom, szépen bevonom egy burokkal a dolgokat, de ezt amugy magunkra is alkalmazhatjuk hogy védelmet kapjunk a negativ energiákkal szemben, a legjobb ilyenkor a köldök csakrából kiinduló fehérfénnyel körbevenni sajátmagunkat.

Nah dugultam, mert a fiatalember mocorog és megyünk sétálni ha felébredtKép

Ági

KépKép
KépKép
 


Szia Ági! Jó, hogy jöttél!!! Már reggel is gondolkoztam, hogy melyik topicban köszönjem meg a szalvétákat - a cserésből úgy érzem kilógok, a Danimanó csodálatos képehez sem párosult a dolog. Nagyon tetszenek és már beindult az agyam a feldolgozásra. Bettina a delfinesbe szeretett bele egy pillanat alatt. Köszönöm még egyszer Neked is és az Apukádnak is. Majd meglátogatlak Benneteket a fényképes topicotokban.

Barnus! Boldog szülinapot Nektek, sok ajándékot Botinak és jó ünneplést a családnak!

Hétfőn jövök, puszi mindenkinek: Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok,
Claire millió hurrá, már kezdtem szégyelni magam, hogy milyen negatív dolgokat írtam..
Zsóci, nagyon várom a kazettát, ezen szöveg is lesz vagy csak meditációs zene? Olyan érdekes dolgokat írtok (védőburok..), fáj a szívem, de egyhamar nem jutok el tanf-ra. Egy ideje sajnos a meditációs gyakorlatot is hanyagolom, már a gondolattól is elalszom.
Mit készítetek szalvétából, dekopázst (nem tudom hogy írják)? Miket szoktatok még alkotni Bettinával?
Claire, gondolom a fiúkkal nehezebb alkotó munkát végezni, de ha van vmi jó barkács ötleted, megoszthatnád velünk. Barnabi pl imád süteményt szaggatni meg díszíteni (varázslatos mézeskalácsokat képes gyártani Kép). A hétvégét már nagyon vártam, valószínűleg mindkét nap a szabadban fogunk vmit sütni. Legalább nekem sem kell fél napokat a konyhában töltenem. Hétfőtől új fejezet nyílik az életemben, angolul fogok tanulni! Jól jönne a 3 ujj technika...Bár valószínűleg csak hétfőn fogjátok elolvasni, én azért mindenkinek nagyon-nagyon jó hétvégét kívánok!!!KépKépKép
Barnus
 
 


Sziasztok4 Ezt a burok dolgot már el is felejtettem, jó, hogy emlékeztettél rá! És mégegyszer köszi mindenkinek a drukkolást!
Zsóci! Lehet hétvégén is, pl közös játszózás?
Barnus! Én nagyon szeretek "bütykölni" , Mikor Ábelt vártam rákaptam az üvegfestésre, de sajna azt most ritkán űzöm. Nem is annyira az idő miatt, hanem mert ennyi (és ilyen Kép) gyereknél nem tudom elől tartani. Jó lenne vmi házt. szoba féle, de nincs. A gyerekekkel mindig csinálunk ajándékokat, a legkülönbözőbbeket. Sütni- főzni is szeretnek, főként a kicsi. (Múltkor nagyon mondogatta, hogy felnőtt akar lenni. Faggatni kezdtük miért, mire nagy szégyenlősen kinyögte:"mert akkor főzhetek ebédet! " Azóta ezen röhögünk! )
Nyaraláskor is csináltunk velük mindenfélét: só-liszt gyurma, gyöngyös ( összevasalós). Meg szoktak apjukkal, nagyapjukkal fúrni-faragni. Most megyek burkot csinálni! Claire
 
 


Jó reggelt!

Barnus! A kazit átmásoltam (egyik oldalán az alapgyakorlat - Domján László búgja az instrukciókat - a másikon csak zene van - egy Kövi Szabolcs féle reggeli madárcsicsergős meditációs muzsika), gyorsan boritékolom és várhatod a postást. Remélem tetszeni fog és hasznát veszed!

Hogy miket szoktunk alkotni, azt megnézhetitek a profilomban található saját weboldalon, a galériában több kép van - rólunk is egy pár. Ezeket többnyire magam művelem, éjjel (alvás helyett), de a Bettinát is egyre inkább be lehet kapcsolni az ilyesféle alkotó tevékenységbe. Tegnap 6 körül álltunk neki egy képnek, az egyik óvónénit Marikának hívják, s ez lett az ajándék. Volt egy kör alakú gipszalapom (bonbonos doboz teteje), s arra gyorsan rányomkodtunk egy vidám szalvétát. Az üvegfestés is nagy kedvencem, jelenleg kevés hozzá a festékem - ha Bettina is besegít, akkor gyorsan fogy.

Claire! Játszózás alatt a játszóteret érted? Melyikre gondoltál?

Lenne egy kérésem feléd. Kellene kicsit agykontrollozni. A barátnőm és az ő manócskája kijöttek a kórházból, jól vannak. A probléma annyi, hogy egy kicsi búb keletkezett a fején. Egy koponyán kivüli vérömleny. Segítenél leprogramozni onnan? Részleteket megírom akkor mailben.

Az ebédet főzhetek aranyköpés nagyon jó!!!Biztos fogjátok neki emlegetni nagyobb korában. Anno, én a szabadságuk miatt irigyeltem a szüleimet. Milyen jó a felnőtteknek, azt csinálnak amit akarnak!!! Na ezt most sokszor a fejemhez vágják.

Azt hiszem mindenre válaszoltam. Megyek dolgozni!

Legyen jó a napotok! Zsóci

Kép
 
 


Zsóci! Jöhet a mail, persze, hogy segítek! Most úgyis gyakorlatozom, hogy könnyen tudjak "garázs buborékot" csinálni, ha már garázst nem tudok! Ezenkívül a zöld aloés krém is jó lenne arra a buksira!
Igen, játszó térre gondoltam4 Én óbudán a máltaist preferálom, de ha tudsz nektek alkalmasabbat, nem állok ellen! Nekünk a héten a péntek du, vagy a hétvége jön szóba!
Képzeljétek, szerdán megyek konzultálni egy pasihoz, a doktorimmal kapcsolatban. Nagyon drukkoljatok, ha ő akarna velem dolgozni, talán még meg is lenne! Ha nem, akkor..... "csak pozitívan"... le sem írom, amit gondoltam!
Nem is gondoltam, hogy ennek a topicnak a léte, ilyen sokat használ majd a gondolkodásomnak, köszi Zsóci!
Kép Jó napot! Claire
 
 


Ja, azt nem is írtam, hogy Ábel hányt nekem tegnap, így ma nincs oviban, majd megpróbálom kipucolni "aggyal is a pocakját", meg töltöm bele az aloe lötyit! (Mi ittunk unicumot, nehogy kitörjön a vész, de azt neki még sem adhatok! Kép) Claire
 
 


Claire! Visszajött az e-mailem, azzal, hogy tele van a címzett postafiókja. Holnap újra megpróbálom elküldeni!

Aloe zöld mennyibe kerülne nekünk?

Ábelnek jobbulást! Este programozom én is! Jó?

Puszi: Zsóci

Kép
 
 


Zsóci! Írt nekem a szolgáltató, hogy tele van, erre töröltem egy csomót, úgyhogy majd utána nézek, lehet, hogy a kuka is számít?? Holnap megpróbálhatod újra!
Én a diszkont árat fogom tőled is kérni, amennyiért én veszem, amúgy kb 3500 ft. És úgysem árt, ha van otthon, mert tök jó égésekre, zúzódásokra, sebekre, stb. Na, kiborítom a virtuális kukát, hátha akkor megjönnek a leveleim!
Üdv: Claire
 
 


Claire! Az e-mailt ma újra elküldöm. Ez a virtuális kuka nagyon tetszik. Nehéz volt olyan későn (vagy korán!?) egyedül kiborítani? Nálunk ma jönnek a kukások - a valóságban - és kicsit büdös a kuka, nem irigylem őket. Hazamegyek, akkor kukamosás lesz. Bocs a kitérőért, de beugrott egy kép, amint próbálod egyedül beborítani a kukásautóba az e-mailekkel teli nagy kukádat. Jól elszórakoztatom magam így reggel hét óra körül. Mégegyszer bocs.

A barátnőmet megkérdezem a krémről és majd referálok az ügyben. A magam részéről egyelőre hanyagolom anyagi okok miatt a krém kérdést, úgy összejöttek a kiadások ebben a hónapban, hogy nem tudom mi lesz hónap végéig. Szerencsére nem sűrűn járunk így.

Találkaügyileg benne vagyok a hétvégében, valamelyik október végiben - mert addig nagyjából be vagyunk táblázva. Akkor viszont már nem biztos, hogy jó időjárási szempontból a szabadtéri program. Fedettre van ötleted esetleg?

Írtal az üvegfestésről, azt szabad kézzel műveled vagy lopkovicz van a netről, könyvből - szóval átmásolod valahonnan? Nálam az utóbbi a felállás, külön gyűjteményem van az ilyen szempontból értékes internetes oldalakról. Nagyon irigylem azokat akik ugyanezt szabad kézzel tudják művelni.

Szép napot kívánok! Zsóci

Kép
 
 


SziasztokKép

ZsóciKép
Istennő vagy, igen arra a zsepire hajtokKép (majdnem eszembejutott hogy azt irjam fáj rá a fogam, töröl töröl törölKép )
Hivj már fel légyszi ha van egy kis időd és akkor megdumcsizzuk a részleteket.

Jah már akartam irni, csak valahogy mindig kimaradt, ha kell nektek AK as cuccli mucli mp3 ban akkor nekem van elég sok kiirva CDre, van köztük olyan is ami elég régi darab, nem tom ki vett részt régen KEn Koshkanak a barlangos tanfolyamán, ahol időutazni lehetett, nah azt is átalakitottuk mp3ra, mert nekem meg volt a kaziKép

Aki szól annak szivesen segitek ezügyben.

ZsóciKép az üvegfestést most kezdtem el, de elősére nem volt nagy sikerélményemKép tuti nem a legjobb festéket vettem és ez a hiba, de a feketekonturozom valahogy nem akart fekete lenni... nem foliázni akartam, hanem üveglapot festeni...
Viszont a szakácskönyvemnek nagy sikere lett, azthiszem lehet hogy elkezdem nagyipari gyártásátKépKép jó kis ajándék, sokan szeretik a muffintKép
Holnap megyek éppen a hobbyboltba majd egy két alapanyagot feltankolni.

ClaireKép
Sikerült a buborékgarázs megalkotása?Kép Mindig úgy elcsodálkozom rajtad és ugy irigyelek hogy ennyi energiád van a gyerekeid mellett, nekem még csak egy gézenguzom van de az minden energiámat felhasználKépKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
 


Szia ! Megkaptam az emilt, igyekszem! Te, mit mond erről a dudiról a doki?
Messze van az az okt vége, de ha nem jó előbb, mit tegyünk! Nem hozod be vmikor magaddal hétköznap, pl pénteken? Vagy azt nem csípik odabent? Amúgy akkor is lehet az a játszó, amit mondtam, mert ott van zárt játszóház is, társasjátékok, építők, stb!
Üvegfestés: is.is. Igazoból mintaíveket nem nagyon használok, de azért nem tisztán egyéni ötlet és szabadkéz, amivel alkotok. Van olyan is, hogy teljesen kötetlenül ( pl mécsesek, karácsonyi díszek)ezek szabadkézzel, és saját ötlet alapján készülnek,meg egy időben festettem mindenféle növényt, meg lepkéket, ott a természet adta a mintát. Eddigi legnagyobb vállalkozásom egy olyan kép, ahol egy Rippl-Rónai gobelint festettem meg üvegre. Ott a technológiát is ki kellett találni néha, de elég jó lett. És elajándékoztam a sógoromnak. Azóta sem volt időm ekkora munkára, pedig van még néhány tervem! Hát valahogy így! Ha megírod, szívesen megnézem azokat a honlapokat, ha nem is másolja le az ember, azért ihletet meríthet! Köszi, üdv: Claire
 
 


Sziasztok!

Tegnap láttam a babócát, mintha kisebb lenne a dudorkája!

Claire! Köszönöm a segítséget. Azt mondják a bubról, hogy koponyán kivüli vérömleny, ami majd felszívódik. Krémet kérdeztem, hogy kell e. A válasz egy kicsit határozatlan igen volt. Úgyhogy egyezkedhetünk akár itt is, de e-mailban is. Az időtényező mindenképpen figyelembe kell venni, mert ők 29-én kiköltöznek Olaszországba és legközelebb karácsonykor találkozunk. Mit szólsz ehhez?

Nem is tudtam, hogy ilyen rejtett értékeid vannak! A Rippl-Rónai nem semmi lehetett!!!! Ha rányargalsz az interneten a
http://www.gportal.hu/portal/sophie72/
címre, ott kattints a 'ha nem tudsz szabad kézzel szépen rajzolni'-ra, oda gyűjtögetem a különböző hasznos linkeket. Jó nézelődést!

A guggolos manócska pocakba van még? Claire, mit tudsz róluk?

Ábel már jól van, oviztok?

Találkozás ügyben a péntek azért nem jó, mert a munkahelyemen eltöltendő idő alatt már nagyon felpörögne a Bettina és utána még egy játszóterezés is... Jól bírja délutáni alvás nélkül a napot, de ez egy kicsit sok lenne úgy érzem. Inkább a szombat akkor, vagy vasárnap!

Legyen pozitív a napod! Zsóci

Kép
 
 


Ágiboszi!

Megnéztem a macis pzs-t - 6 db van! Az mind a tiéd lehet!!!!!! Kolleganőimet meg felkértem a nyomozásra, ha találnak vegyenek?

Az AK mp3-on lehetőséget a többiek nevében is köszönöm!

Pusszantás! Jók legyetek! Zsóci

Kép
 
 


Barnus! Elvesztél?

Odaért már a kazi?

Kiváncsi Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok,
Zsóci
már nagyon várom a kazit, talán ma megérkezik..KépÚgy szégyenlem magam, hogy ilyen ritkán kukkantok be, de nem megy sűrűbben.Kép
Ágiboszi,
én is fanatikus muffin sütő vagyok, van is egy jó vaskos szakácskönyvem (igaz német nyelven), de talán csereberélhetnénk recepteket. Te miből alkotsz?
Claire,
hajrá, ennek a doktorinak meddig kell összejönnie? Ma nagyon szurkolok a konzultációdhoz!!!KépKép
Talán éjjel még benézek, legyen nagyon szép a napotok!
Barnus
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron