Új privát üzeneted érkezett!

Szia! Mi szerencsére nem tápizunk, de most írt Zizi az ikres topicból, hogy neki van, és szívesen neked adja. Szerintem keresg meg, gyereknevelés/ikrek/Zizi. Most ennyit, mert késő van, csak Ádi itt köhög és röhög a kezemben, nem tudom hogy lesz itt alvás?! Claire
 
 


Zsóci! Olvasd el a gyereknevelésben van egy eltúnt gyerek topic! Próbáljunk csinálni vmit! Claire
 
 


Szia Claire!

Megint egy kicsit elmaradtam a szokásos kötőhártyagyuszi miatt - de most legalább szupi időt fogtunk ki a héten!!!!

Per pillanat kevés az időm, majd hétfőn jövök hosszabban, ja és megyek az eltűnt gyerek után!

Jó hétvégét!

Zsóci

Kép
 
 

 
 

Szia Claire!

Úgy látszik a péntek lesz az én napom. Kicsit lemaradtam, de Te se nagyon jártál erre!!

Az eltűnt gyerek topic elég kiborító!!!! A fejleményeket meg nem lehet tudni, mert ott is nagy a kimaradás a napokban. Bízom a pozitív megoldásban. Gondolkoztam ,hogy hogyan lehet ezt programozni. Próbálkoztam a rájuk gondolással, de nagyon zavart, hogy semmi konkrét információm nincs. Így szerintem elég nehéz programozni. Te hogy vagy vele?

Legyen jó a hétvégétek!

Zsóci

Kép
 
 


Szia! Igen, elég behavazott napok voltak, pedig a tél még csak most jön Kép.
Bosszant, hogy nem ír a fejleményekről, bár biztos nehéz neki, de ha már így belekezdtünk. Szerintem 3 dologra lehet gondolni 1. gyerek akarjon jelezni az anyjának, 2. anya érezzen rá a jó megoldásara (nekem pl fura, hogy nem rohant azonnal Pestre, az én anyaám tuti ezt tette volna), 3. rendőrség vegye komolyan. Esetleg vhogy térben tájolni. Vagy legalább megpróbálni egy védő buborékot vonni a gyer ek köré. Alig aludtam az elmúlt napokban, főként egy hujában, így amikor vissza heverek, akkor próbálok vmit csinálni, aztán összemosódik az álmommal...
Jó hétvégét Nektek is, nekem a mai nap nagy örörme az volt, hogy mind a 4 kölyök ügyesen úszott a maga szintjén, ilyenkor annyira érzem, hogy megérte ez a bébi úszás.
Üdv. Claire
 
 


Ja, akartam monani, hogy Pásztory Dóra paralimpiai úszóbajnok nagy agykontrollos, olvastam vele egy riportot a Nők Lapjában! Claire
 
 


Sziasztok Lányok,
olyan jó volt újra rátok lelni! Kicsit olvasgattam az előző néhány napi levelezéseteket, zajlik jócskán az élet. Szégyenlem magam, hogy így eltűntem, nagyon felpörögtek a dolgok szeptember óta, magammal is alig tudok lépést tartani..Mi hatan jól vagyunk, de körülöttünk megbolondulni látszik a világ. (Válások, veszekedések,..)
Kezdődik a karácsonyi készülődés, ma megvettem az alapanyagot az adventi koszorúhoz meg egyéb apróságokat, hogy a lurkókkal díszíthessük a lakást. Múlthéten már gyártottunk papír télapókat, ki is ragasztottuk őket az ablakokra! Én is gondolkodtam a gyerekeknek saj. készítésű adv. naptáron, de elkészíteni 4 példányban..?? Zsóci, te milyet szoktál csinálni Bettinának?
Claire, hogy haladsz a doktoriddal?
Üdv:Barnus
 
 


Sziasztok!

Külön üdv Neked, Te nagyon-nagyon elveszett nőszemély! Már gonmdolkoztam, hogy fel kellene hívni Téged!

Mostanában én se sűrűn fordulok elő itt. Van nálunk is minden. Igyekszem elkezdeni a karácsonyi készülődést. De addig nekünk még van egy Katalin nevű nagymamink és egy 28-án szülinapos sógornőnk, aki keresztmami is egyben. Ötletem sincs az ajándékra - pénzem meg még kevesebb! Remélem, rátalálok a megfelelő megoldásra és addig még pénz is fut be valahonnan a házhoz.

Adventi naptárt kap a kiscsaj most is, az alapanyagot már beszereztem hozzá. Ehhez az ötlet meg van, csak kellene egy 2-3 éjszaka amíg megcsinálom. Angyalka alakú lesz és a szoknyájára lesznek rögzítve a meglepik. Sajna a meglepikből a 24 helyett egyelőre 10-11 db van meg. Közöttük lesz egy sk. készített memory söralátétekből, azt is még rajzolgatnom kell!!! Várom a Mikulást is, szerencsére most tudunk jönni a munkahelyemre is (mert tavaly az oviba is ugyanakkor volt és egyszerre két helyen, az nem ment), a keresztfiammal együtt. Ő most fog először szembesülni az öregúrral (aki mellesleg egy 30-as kollegám lesz). Bettina nagyon félt a Mikulástól. Remélem, most az uncsitesóval bátrabb lesz!!!

Barnus, mi lenne, ha 4 gyermeked egy közös naptárt kapna? Minden napra 4 apró csoki, rágó szaloncukor, stb. és karácsonyos idézetek, vagy kis elvégzendő feladatok, amiért (ha megcsinálták) nagyobb jutalom ütné a markukat. Tudom nem egyszerű feladat kitalálni és elkészíteni (még az én egyszememnek sem!!!!!!!!)!!

Claire! Tudsz fejleményeket az eltünt lányról? Nem jártam ott. A doktoriddal haladsz?

Képzeld el, a barátnőm tudósított róla, hogy a kismanójáról eltűnt a pukli!!!! Felszívodott nyomtalanul.

Legyetek jók, szép napot!!!

Zsóci

Kép
 
 


Szia Zsóci,
elkezdtem gyártani a naptárt, 12 hóember és 12 pingvin lesz puttonnyal (gyufásdob.) a hátán. Igaz nem lesz túl sok hely az apróságoknak, de legalább "ANYA" csinálja!!!KépMár ki is találtam melyik polcon állítom fel nekik, csinálok melléjük néhány fenyőt meg házikót is. Ha egyszer van időm belekezdeni vmibe, akkor utána záporoznak az ötletek. Gondolkodhatok az óvodai meg iskolai ajándékokon is, mindkét helyen tagja vagyok az SZMK-nak..Ráadásul tegnap elvállaltam, hogy Dóriék osztályának egyik faliújságját is elkészítem.KépEzt persze képtelen lennék egyedül, jó kis közös program (barkácsötlet) a gyerekekkel kedd és csütörtök délutánokra!
A karácsonyi pánik még nem tört rám, egyenlőre csak nézelődök, gyűjtöm az ötleteket, fülelek, de azt hiszem legkésőbb a jövő héten el kell kezdeni beszerezni ill. legyártani az ajándékokat.
Miért nem varrsz Katalin mamának egy szép díszpárnát a családotok fényképével? Azt hiszem a legutóbbi Praktikában láttam az ötletet, úgy varrták meg a párnát, hohy egyben keretet is adott a képnek. Már a legtöbb bevásárlóközpontban tudnak textilre fotót másolni..
Na, egyenlőre ennyi, vár a sok szép színes karton...
Szép napot! Barnus
 
 


Szia Barnus!

Nagyon tevékeny anyuka vagy! Hogy van mindenre időd?

Adventi naptár ügyben kezdek bepánikolni. Lehet, hogy nem leszek kész! Katalin napra sincs semmi ötlet (olyan ami a nagyanyónak is megfelel!!!!, mert ő nem egyszerű eset). A karácsonyi bevásárláshoz pedig abszolút nincs kedvem. De az még odébb van és akkor az izgi, amikor százezren nyomorognak a boltokban!!!! Pedig most nyugisabban túl lehetnénk az ajándékbeszerzésen. Bettina kilőtte az ő nagyon vágyott ajándékját az egyik reklámújságból - egy szerintem gusztustalan kék vagy rózsaszín hajjal rendelkező póni, reklámozzák a Minimaxon is. My little Pony a neve, ha jól emlékszem. Persze minden babás Minimaxos reklám után közli, hogy ilyet is szeretne, meg amolyat is.

Ma nagyon hervatag vagyok! Bocs.

Legyen jó napotok!

Zsóci

Kép
 
 


Szia Zsóci,
nincs mindenre időm, sőt..éppen ma sokalltam be. A két kicsi már 2. hete betegeskedik, nekem meg annyi volt a teendőm, hogy az anyukám többet látta őket, mint én. Ma reggel már annyira bántott a lelkiismeretem, hogy lemondtam a délellőtti angolomat és itthon ápolgatom őket. De vmikor el kellene intézni a bevásárlást is, meg haza kell hoznom a többieket, úgyhogy megint csak maradnak a szüleim...Az iskolai faliújságot pl. hajnali 1-kor fejeztem be, előző nap meg hajnali 2-ig segítettem a férjemnek szerelni a tűzhelyünket...Így jut idő legalább a felére, mert én el nem tudom képzelni mások hogyan osztják be az idejüket olyan ügyesen??? Most gyorsan visszatérek a minimanóimhoz, tulképpen csak beugrottam ide a szobába vmiért, de nem bírtam megállni, hogy bele ne kukkantsak a gépbe..
Vidám napot mindenkinek!
Barnus
 
 


Hali,
befejeztem az adventi naptárt, most törhetem a fejem miből fér 4db egyetlen gyuf.dobozba. Legalább 6féle dolgot ki kellene találnom. A puzzle jó ötlet, lehet, hogy egy képet szétosztok több dobozkába. Kép
A Coraban ma elkezdték fellállítani a karácsonyi bódékat, futólag ugyan, de láttam néhány izgalmas dolgot!!
Üdv mindenkinek, hol van Claire???
Barnus
 
 


Sziasztok, itt vagyok! Jól esik, hogy hiányoltatok! Megvagyunk, csak sűrű az élet! Én azt hiszem kis zacsik lesznek egy hosszú piros zsinórra kötözve, ez lesz az advanti naptár, de ma még koszorút kéne gyártanom!
Idén azt hiszem teljesen alul múlüm magam, ami a készülődést illeti. vhogy úgy érzem, most semmi nincs meg hozzá: idő, pénz, kedv, ötlet...
Az a baj, hogy ezek feltételezik egymást!
Claire
 
 


Sziasztok!

Kicsit megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül az abszolut nincs karácsonyi hangulatommal. A nagyon minimálisomból viszont fogok küldeni Nektek e-mailen egy könnyen, olcsón, de annál dekoratívabban megvalósítható ötletet. Ha ismernétek akkor BOCS! Szóval várhatjátok ma a levelemet - remélem az Outlook-om is működni fog!!!!

Adventi naptár ügyben teljesen behavazódtam!!! Azt hiszem csalni fogok - nagyon galád módon. 2-3 napot fogok csúszni - ezzel ajándékot is megtakarítok (mert nem akartam csokidömpinggelni a csajszit, de 24 db normális apró ajándékot sem tudtam eddig összeszedni). A fő ok, hogy az ajándékokat tartó angyalka nem akar elkészülni!!!
Az anya készítette memory söralátétekből viszont nagyon jó lett. Őszintén bevallom, hogy az egyik kolleganőm is besegített a színezgetésnél - 32 db kártyából áll.

Barnus! Hallgattad már az agykontrollos alapkazit? Legalább egyszer?

Claire! A doktoridról nem írtál. Hol tartasz?

Legyen jó napotok!

Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok! A doktorim döcög, megint számolgattunk vmiket, amit a témavez akart, arról majd írok is vmit, hadd örüljön, aztán visszatérünk a saját koncepcióhoz. Nagyon szeretném tavaszra úgymond tetőalá hozni, hogy a nyaramat ne ez kísértse már, legfeljebb javítás, nyomtatás, köttetés, stb legyen!
Örülök, hogy a barátnőd gyerkőce OK, csak ezt még elfelejtettem írni.
Nekem is lenne egy kérésem. Az okos páromról van szó, akiben szerintem vmi góc van elbújva, ami hol így , hol úgy felüti a fejét. Persze nem túl veszélyesen, mert nem olyan nyámnyila, meg még aloegélt is iszik. De most pl már jó ideje fájnak a csuklói, Igaz, hogy újra kezdte a küzdősportot, de nem látszik öfüggni azzal. Na, meg el kell mennie fogorvoshoz (én ma megyek, hurrá Kép )1-2 dolgot helyre rakni, de ...szóval nem akarom minden apró tünetét itt kivesézni, de ha tudsz ilyet, át kéne nézni, meg meggyógyítgatni egy kicsit, Te biztos objektívabb vagy! Ha OK,szólj, hogy mire vagy kiváncsi, megírom mailben!
Nálunk az adventi naptárat fogja hozni a Mikulás, ez 2x20 mütyűr beszerzését jelenti, de ahogy elnéztem múltkor a lelkesedését egy Ápiszban, talán nem lesz gond Kép!
Kívánok egy kis napsütést, ha kint nincs, legalább belülről! Claire
Claire
 
 


Hello!

Most küldöm az e-mail-t, ha valami nem vili - szóljatok!

Claire! Segítek amit tudok. Várom a részletesebb e-mailt.

Pusz-pusz: Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok,
nálam az ünnepi hangulattal nincs hiba,2 hete díszítgetjük a lakást, már a legkisebb zug is tele van a gyerekek alkotásaival. Az ajándék kérdés már nem olyan egyszerű, részben idő, ötlet és pénz függvénye..legalább 30 emberre kell tervezni(férjemnek óriási családja van Kép). A barátainkkal már évek óta csak a gyerekeket ajándékozzuk, de ha belegondolok mi már magunkban anyagi csődöt jelentünk mindenkinek...KépSajnos itt nem működik a közösen elkészített meglepi, mivel a gyerekek hisznek az "angyalkákban" és nem is szeretnénk még megfosztani őket ettől. Szóval marad a neheze rám.
Köszi Zsóci az e-mailt, tegnap 2 órán át gyártottuk a hópihéket!!!KépKépKép
Legyen nagyon szép a napotok!!!
Barnus
 
 


Sziasztok!

Barnus, örülök, hogy hasznos volt az e-mailem!

Tegnap Apával voltunk egy ajándékbeszerző körúton. Nem volt valami felemelő élmény! CSak részben küzdöttük le a feladatot. Majd kifejtem holnap bővwebben (mert most nincs időm).

Barnus, teafilterhajtogatós átküldéseket tudtátok használni? Mennyi ment át a 20 valahány oldalból?

Na puszi és jók legyetek!

Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok!
Az adventi naptáram, ami végül egy füzér lett elkészült, viszont a beszerző körút nálunk sem volt sikeres tegnap Kép. De majd lesz vhogy! Claire
 
 


Szia Claire,
ezt az oldalt elküldtem Zsócinak is, talán hasznotokra lesz. Jó készülődést:
Barnus

http://www.nlc.hu/kalkpopup.php?kalkid=84&target=2&haz_id=4
 
 


Sziasztok!

Az sk. adventi naptár nem készült el! Szánom bánom a dolgot. Megfogattam, hogy jövőre előbb elkezdem a készülődést ilyen téren.
A kolleganőmtől kapott a boltban kapható csokis változatból és tegnap az ovis mikulástól is ilyen adventi naptárat kaptak. Az bontogatjuk szorgalmasan, egyiket apával reggel, a másikat pedig este.

Barnus, köszi a hasznos linkeket!

Ti mit csináltok a mikulásra összejött sok csokimikuval? Hagyjátok gyerekszájilag elfogyni? Süti lesz belőle?

Legyen szép napotok!

Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok,
nálunk a nagyja elfogy a csokinak, ami meg megmarad, általában bevállalja apukám.Kép
Szombat óta legyártottam 30db verses kifestőt, amit majd karácsonyra kapnak az ovisok. Nem gondoltam, hogy ekkora meló lesz, szerencsére az utolsó fázisra sikerült segítséget szereznem. Nem tudom máshol ez hogy van, de a mi ovinkban meg sulinkban nem túl lelkesek a szülők. Vagyunk hárman akik törjük magunkat, a többiek meg vhogy természetesnek vesznek mindent."Úgyis van aki megcsinálja helyettük" alapon?
Nem zsörtölödök tovább, megyek és megnézem a VÉSZHELYZETEt, ez az egyetlen jó műsor manapság a tv-ben!
Legyen vidám a szerdátok:
Barnus
 
 


Sziasztok!
Ötletekben nálam nincs hiány, de amikor nem tudok nyugodtan foglalkozni vmivel, akkor a kedvem is alább hagy!
Zsóci! Csokimikit szerencsére nem kaptak idén túl sokat, inkább gyümi, apróságok, kindertojás, keksz szerepeltek a repertoáron. A sógornőm fel szokta olvasztani, és kis formákba halmoz cornflakes-t, s azt leönti vele! Jó fogrontó, de amúgy finom rágcsa.
Bocs, az emilt mostmár tényleg küldöm! Közben átkel rajtunk egy kis vírus, nem vészesen, de hol ezen, hol azon kiüt 1-2 tünet! De én mindig mondom a gyerekeinknek, hogy ilyen hülyeségekre, hogy betegség, nem érünk rá. Szerencsére komolyan veszik!
Tudjátok milyen furit mondott a nayg fiam múltkor? "Gondolkozom, hogy mit álmodjak! "
Született agykontrollos!
Claire
 
 


Sziasztok!

Vészhelyzetet én is néztem tegnap! Vasalnom kellett volna közben, de nagyobb volt a lustaságom. Majd talán ma! Csak az a bökkenő, hogy hozzá kellene kezdeni az ajándékcsomagoláshoz. Nem leszek kész időben.

Claire! Te már ajándékot csomagotál talán ma hajnalok hajnalán? Mikor alszol?

Barnus! Te is nagyon szorgalmas anyuka van! Biztos jobban járna a többi ovis gyerek, ha fele ilyen szorgos-lelkes anyukával rendelkezne. A helyzet nálunk is kb. ilyen!!!!

Legyen nyugodt, termékeny napotok a nagy köd ellenére!

Zsóci

Kép
 
 


Szia!
Sajna idén nagyon gáz a helyzet, még nincs is mit csomagolni! Kép
Ráadásul én szeretek mindig készíteni is íjándékot, de idén elég zaklatottnak indul a dolog ahhoz, hogy ne az üvegfestést vélasszam. Azt hiszem a számítógépes-fényképes naptár készítéssel fogunk próbálkozni!
Claire
 
 


Sziasztok,
nem lenne kedvetek ajándék dzsemet, zselét vagy salátát befőzni? Az oetker "Befőzés" c. könyvében nagyon izgalmas és gyorsan elkészíthető ötleteket találtam. Izlésesen csomagolva szerintem kitűnő (kísérő) ajándékok.
Szerintetek hol lehet elérhető áron teáskészletet kapni? Szeretem a kézművesek által elkészített dolgokat, de jelenleg nem jut eszembe egyetlen üzlet sem...
Claire, ma vettem egy füzetet "fakanál"-ból készíthető dolgokról. Van benne pl. konyhai jegyzetfüzetet tartó kiskukta, meg több iszonyú édes dolog. Nekünk felnőtteknek is élvezetes, gyerekekkel meg méginkább!
Jó alkotást meg ihletést mindkettőtöknek!!!Kép
Barnus
 
 


Szia!
Tulajdonképpen ötletekben nincs hiány. anehézség annyi, hogy még a nagyoknak sok segítség kell, ha alkotnak, és nehéz közben felkapdosni, kielégíteni a kicsiket is! A saját dolgaimra meg legfeljebb éjjel juthat idő, dwe mostanában estére kicsit leereszek, meg örülök, ha alszom egy kicsit, bár így sokszor elmegy az idő, de ki kell használnom, mert éjjel is felkel a két kicsi, így akkor alszom, amikor tudok(=ritkán).
Én mér a befőző szezonban van, amit ajándéknak teszek el, ilyenkor feldíszítem csak.
Javaslom még a mézbe áztatott mandulát, mogyit, mazsit., meg a szép és finom fűszer olajakat!
Claire
 
 


Sziasztok,
jártunk tegnap családostul a Vörösmarty téren. Embertömeg, rengeteg árus, utcazaene, élő fúvós koncert a Gerbeaud erkélyéről, görög táncbemutat, ebben mind- mind részünk lehetett. Kép Olyan mázlim volt, hogy amíg a fiúk elmentek wc-re, meg tudtam rendelni egy nagyon szép teáskészletet, majd vmikor a hét vége felé vehetem át.KépKép Ma megvettem mindent ami a naracslekvár késztéshez kell, szurkoljatok, este nekidurálom magam. Ajándékba készül, még soha nem csináltam...
Még a mézbe áztatott fokhagymára gondoltam, állítólag nagyon jó hatással van a vérnyomásra és ilyen formában nem is büdös. Emlékszem férjem nagyszülei esténként mindig ettek egy gerezdet.
További jó készülődést mindkettőtöknek(Zsóci merre vagy)!
Barnus
 
 


Szia!
Ilyen nari lekvárt 1x mi is kaptunk, fini!
Vérnyomásra én a fokhagyma-kakukkfű kapszulát javaslom! Persze a mézes egészséges, és talán finom is.
Claire
 
 


Sziasztok!

Kicsit elsodort az élet a munkahelyemről, azért nem voltam errefelé. Pénteken Bettinát orvoshoz vittem, utána leadtam a nagyiéknak vigyázásra (anyukámat sikerült is megfertőznie egy kis torokfájás erejéig - bár a csajócának torka nem fájt, csak rondán köhögött). Aztán szépen felvonatoztam és kibuszoztam a Józsefvárosi piacra és beszereztem a nagyobb ajándékokat a családnak. Főként ruhás Jézuskájuk lesz. A végén már a fülemen is szatyor volt és lefagyott a lábam. Most már csak csomagolni kell! Ez sem egyszerű feladat, az éjszakáim mennek rá!!!! Alvás nyista!! Csak akkor tudok csomagolni, ha Bettina alszik. Tegnap este 9-től 11-ig hódoltam eme tevékenységnek (hajnalban 4.20-kor meg ébresztett az óra).

Kisebb ajándékokat készítgetek. Gipszképeket és egyéb szalvétázott díszeket. Csináltam citromlikőrt ajándékozási célra, az üveget pedig majd kidiszítgetem majd (ha lesz rá időm és energiám!!!)

Claire! Milyen naptárkészítő programod van? Ilyen ajándékokat én is szeretnék készíteni. Nem tudnád átküldeni e-mailben?

Mindenkinek jó készülődést kívánok! Legyetek ügyesek és kreatívak!

Zsóci

Kép
 
 


Szia Zsóci,
hogy kell citromlikőrt csinálni???
Claire,
elküldöd nekem is a naptárk. programot?

Elkészült a lekvár, igazából nem tudom eldönteni finom lett-e, itthon is megoszlanak a vélemények..Kicsit kesernyés, az igazság az, hogy én még életemben nem ettem előtte narancslekvárt. KépMost magyar salátára készlök (szintén ajándékba-iszonyú gusztán néz ki), azt valószínűleg nem lehet elrontani.
Bettinának jobbulást, nektek meg szép napot kívánok:
Barnus
 
 


Sziasztok!

Hétfőn éjjel majdnem lebuktam a lányom előtt jézuska ügyben! Nyitva felejtettem az ajándékos szoba ajtaját, Bettina meg bedörgetett szépen másnap reggel. A saját ajándékja már be van csomagolva, és dobozolva, azt nem látta meg - csak az unokatesója dömperjét!!! Volt ám magyarázkodás, meg Apától csúnya szempillantások!!

Citromlikőr (Stahl Judit után szabadon)

5-6 pupozott evőkanál cukor kicsit felmelegítve 3-4 dl vízzel, amibe még főzés előtt beleteszek 2 sárga citrom krumplipucolóval levadászott héjját és 1 zöld citromét (persze alapos citromfürdetés után). A szirupot addig melegítem amíg a citromhéjaktól elszíneződik, majd hagyom kihűlni. Leszűrőm és hozzáöntök 2 dl vodkát. Szép üvegben ajándékként átadom vagy idővel megiszogatom!!!!!

Barnus, a magyar saláta mit tud? Az mi? Nagyon tudatlan vagyok!!!

Jók legyetek!

Puszi: Zsóci

Kép
 
 


Szia! Az ikres topicon küldte egy lány a programot, majd megpróbálom átküldeni. Még sosem csináltam így naptárt, a baj csak az, hogy a képek nem digitálisak, így scannelnem kell! Ezt a citromos ötletet még lehet, hogy felhasználom!
Claire
 
 


Sziasztok,
itt a recept. A hivatalos neve: Magyar zöldségsaláta
(kb. 7 db 720 ml-es üveghez)

1kg zöldpaprika
1kg paradicsom
1 kis fej fehér fejeskáposzta
1 nagy hagyma
1 pepperóni

Az ecet-cukoroldathoz:
1 liter fűszer- vagy fehérborecet
1,5 l víz
150g cukor
4 tk só
3 ek feketebors, egész
1 tasak (8g) tartósítószer

Minden zöldséget megtisztítunk, a paprikát keskeny csíkokra szeleteljük, a paradicsomot negyedeljük, a káosztát legyaluljuk, a pepperónit és a hagymát felkarikázzuk, majd mindent összevegyítve az előkészített üvegekbe töltünk.
Az ecetet felforraljuk a vízzel, cukorral, sóval és a borssal. Keverés közben addig hagyjuk forni, amíg a cukor feloldódik. Az oldatot ekkor tűzforrón a zöldségekre öntjük. Az üvegeket lezárjuk.
12-24 ra múlva az oldatot leöntjük, felforraljuk, a tűzhelyről levéve belekeverjük a tartósítószert, majd a forró folyadékot peremig a zöldségekre öntjük. Az üvegeket lezárjuk és tetejükre állítva 5 percig állni hagyjuk.

Hűvös sötét helyen kb. 6 hónapig eláll. Ízlés szerint 3-4 gerezd fokhagymát is keverhetünk bele.
Jó étvágyat!!!

Rajtam kezd kicsit eluralkodni a pánik, ma már gyomorgörccsel ébredtem. Egyre kevésbé látom át hogyan fogok elkészülni karácsonyig... Még egy rakás ajándék hiányzik.

Legyen nagyon szép napotok!
Barnus
 
 


Bocsi a helyesírási hibákért, csak most olvastam át a szöveget (forrni és társai...)!! Kép
Barnus
 
 


Szia Barnus!

Jól hangzik amit leírtál magyar sali ügyben. Raktároztam a leírást jó helyen és majd kipróbálom a közeljövőben.

A karácsony nekem is kezd pánikos lenni! Ajándékok nagy része beszerezve, de becsomagolatlanul hever. Fogalmam sincs, hogy miket főzzek az ünnepek alatt és utána, meg az, hogy egyáltalán hogyan fog az egész lezajlani. Holnap disznóvágásra kell mennünk, vasárnap egy kedves ismerősöm függönyét kell megvarrnom. Takarítás sehol, sk. ajándékokat is kell még csinálni. Jövő héten nekem még dolgoznom kell és a karácsonyos mh-i bulik miatt is később érek haza!!

Na ki van jobb helyzetben?

Legyen jó a napotok, és ne csúszkáljatok sokat az ónoson!!!!

Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok,
még életemben nem vezettem ilyen vastag és összefüggő jégpáncélon!Nálunk nincs még aszfalt út, totál lefagyott a környék, többször csak a védőangyalunk irányította az autót. Igyekeztem pozitívan gondolkodni. Mára még nincs sajnos vége, este Dórit vhogy el kell juttani edzésre, ma karácsonyoznak.
Zsóci, küldtem neked receptet e-mailben, egyszerűen nem ment át a babaneten. Claire miatt ide is megírom, hátha megtetszik neki.
Claire,
egy karácsonyi vacsora ötletről van szó:

Almás-fahéjas pulyka/csirke

Almát meghámozzuk, vékonyan felszeleteljük és egy tepsi alját beborítjuk vele. 1ek szójaszószt elkeverünk 1ek grill-fűszerkeverékkel, 2 mokkáskanál fahéjjal. Beleforgatjuk a megmosott, kifilézett hússzeleteket, majd az alma tetején elterítjük. Fehérborral meglocsoljuk és készre sütjük.
Rizses köret illik hozzá.

Remélem ti is szerencsésen megússzátok a mai ónos napot. Állítólag hétvégén havazás lesz..
Barnus
 
 


Szia! A recept jól hangzik, bár nálunk a karácsony esti menü már megvan. Meg tudod mondani a husi-alma arányokat is?
Mi is izgisen jöttünk haza, lehet, hogy nwem is jutunk ki itthonról egyhamar, mert már a kapuig feljutni sem egyszerű.
Claire
 
 


Sziasztok! Csináltam végre egy albumot, kezdetnek elmegy, sajnos néhány kép elég gyengén lett bescannelve. 3+1 néven fut, de addig bénáztam, míg csináltam egy üreset is , bocs, nem megtévesztésnek szántam!
Üdv: Claire
 
 


Sziasztok!

Claire! Köszönöm a naptárt! Nagyon szuper!

Ezt az album dolgot (amire nagyon kíváncsi vagyok) nem értem. Hova tetted fel? Mi az elérhetősége?

Ha nem járnék már errefelé - holnap szabin vagyok már - , akkor

Kép

Mindenkinek nagyon kellemes és meghitt karácsonyi ünnepeket kívánok sok-sok ajándékkal és feledhetetlen pillanatokkal.

Puszi: Zsóci

Kép
 
 


Szia! Nektek is, én még nem vagyok kész a lappal.
Album: a chatnél meg lehet nézni az albumokat, a mienknek 3+1 a címe!
Claire
 
 


Sziasztok!
Barnus! A receptet kipróbáltuk, persze szokásom szerint nem egészen előírásosan, de finom lett! Köszi!
Bocs, hogy csak most, de szép karácsonyt kívánok, és egy kis pihenést is az ünnepekre!
Szeretettel gondol rátok: Claire
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek kellemesen telt ez a szép ünnep! Nálunk volt egy kis fennforgás, de nagyon nem hagytuk bekavarni a dolgot (ezt majd egy hosszabb lélegzetvételű hozzászólásban leírom).

Nem éppen háziasszonycentrikus ünnep!!!!! Ti nagycsaládos anyukák, tudtatok pihenni is egy kicsit?

Nekem most 3 napot dolgoznom kell! Bettina a mamiéknál, de lehet, hogy holnap behozom magammal. Nagy dolgozást úgy sem fogok véghez vinni!

Majd még jövök ide.

Puszi: Zsóci

Kép
 
 


Szia! Nem irigyellek, hogy be kell menned! Én bezzeg ithon lógatom a lábam Kép, de mivel a párom végre szabin van, kicsit jobb a helyzet! Nálunk még bőven nem múltal el az ünnepek, mert a két nagynak, + anyámnak is most van a szülinapja!
És a Szilveszter hogy alakul?
Üdv: Claire
 
 


Sziasztok!

Claire, el tudom képzelni, hogy mennyire lógatod a lábadat!!!!!! Én az 1 gyerek + a háztartás + 1 férj mellett a munkahelyemet érzem sokszor pihenésnek (de az is be tud keményedni persze).

Boldog szülinapot a szülinaposaitoknak!!!! Marad még ilyenkor ajándékötlet egyáltalán??????

Tegnap behoztam a nőcit magammal a munkahelyemre -munka kicsit mellőzve lett, Bettina kinyüzsögte magát kedvére! Ma kipiheni magát a nagyiéknál! Most beszéltem velük telefonon - fekve hajlandó csak tv-t nézni(!!!!), általában ugrál, nyüzsög közben.

HOlnap otthon leszünk hármasban, mert nem jött össze a szokásos baráti társaság összeszervezése. Majd utószilvesztert fogunk tartani januárban. Január 1-én pedig alighanem nyitásra megjelenünk az Agárdi Termálfürdőbe. Remélem rajtunk kivül kevés embernek jut eszébe ugyanez és élvezhetjük a vizet kedvünkre! Legalább ennyi jó legyen a szilveszterben, én úgy sem nagyon szeretem ezt a kötelezően érezd jól magad ünnepet!

Kép

Boldog új évet mindenkinek!

Zsóci

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,
nagyon boldog új esztendőt mindenkinek!Ünnepek alatt egyáltalán nem jutottam a géphez. Tonképpen jól telt a szünet, bár a gyerekek nagyon várták a havat, a betervezett szánkózások elmaradtak. Engem 25-én kiütött a nátha - nem is emlékszem mikor voltam utoljára ennyire szarul - tegnap volt az első nap, hogy megint embernek éreztem magam. Ki is maradtam a rokonlátogatásból, szegény férjem vitte a lurkókat egyedül mindenhova. Szilveszterkor jött egy 5 fős család hozzánk, jókat ettünk meg beszélgettünk, a gyerekek kitombolták magukat, majd 11-kor ágyba dugtuk őket. Mi vmikor 2 körűl feküdhettünk le. Kicsit olyan érzésem van, mintha nem is lett volna szünet, olyan gyorsan eltelt és ráadásul kipihentebbek sem lettünk..
Zsóci, milyen volt a termálfürdőben? Mi is szeretnénk vmikor elnézni oda.
Claire, én is kipróbáltam a receptet, itthon is sikere volt. Kép)
Örűltek a rokonok az sk ajándékoknak? Nálunk volt aki szretett volna +1 üveg narancslekvárt kérni, de kifogytam a készletből...
Üdv. Barnus
 
 


Üdv mindenkinek!

Boldog új évet!

Barnus, Neked jobbulást - remélem azóta már sokkal jobban vagy!

A január 1-i fürdőzés nagyon kellemes volt. Bár nagyon sokan választották rajtunk kívül ezt a programot! Pedig ugrálnak az 1000,- Ft-ok belépőre és kabinbérletre (az utóbbit visszakapod távozásnál, ha nem felejted el visszaváltani a bilétádat). Jó nagy a medence bent is és kint a szabadég alatt is - de sok rá az ember is. 32-34 fokos melegvízzel. Tudom ajánlani nektek, de nem egy élményfürdő!!!!! Ha mentek szóljál és kiokosítalak a tudnivalókról.

31-én egyébként (mivel otthon voltunk vendég nélkül) mi 10-kor lefeküdtünk aludni - készülve a másnapi fürdésre és azt hiszem jól tettük, mert a melegvíz így is kiszívta az erőnket.

Claire, nem tudod mi van az elcsatangolt lányzóval? Nem jártam arra felé (mármint a topicban), de karácsonykor is eszembe jutottak, hogy mi lehet azzal a családdal.

Legyen szép napotok!

Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok,
Zsóci köszi az infót, majd szólok. Már kezdek teljesen kilábalni a náthából, most a két "szélső" produkál hasonló tüneteket..

Képzeljétek mi történt ma! Meg kell osztanom veletek, nekem a földbe gyökeredzett a lábam..délelőtt 10 körül sétálni készültünk Botival, éppen feladtam rá a cipőjét, amikor odafordult a lépcsőház egyik sarka felé és hangosan közölte, hogy "Anya, ott egy ember.". Én persze nem láttam senkit, de ő nagyon komolyan bámult a fal irányába és megismételte a mondatot. Akkor még mindig gyerekes viccelődésnek hittem, megkérdeztem bácsit vagy nénit lát, erre megrántotta vállát. Befejeztük az öltözködést - közben másról beszélgettünk - majd elindultunk lefele a lépcsőn. A lépcsőfordulóban megállt, felnézett egy magasabban (nekem kb fejmagasságban) levő pontra és kis ujjacskájával a falra mutatva megint megszólalt: "Anya, itt egy ember, itt, itt!"Nem nevetett, nem is láttam félelmet a szemében, inkább csak értetlenséget, miért nem látom amit mond? Aztán amikor továbbmentünk még visszanézett egyszer. Nem mondom, hogy nem futkározott a hátamon a hideg. Hallottam már olyan elméletet, hogy a gyerekek kiskorukban még látják a többi ember auráját, meg állítólag érzékelik a körülöttünk levő szellemvilágot...Nektek volt már hasonló élményetek?
Barnus
 
 


Lányok,
nem szabadulok a délelőtti élménytől.Szerintetek melyik topicban lehetne erről mások véleményét is kitudakolni? Találtam egy 'parajelenségek' témakört az Életmód top.-ban, de oda már 1 1/2 év óta nem ír senki.
Barnus
 
 


Sziasztok!
Barnus! Ez tényleg hátborzongató, még így olvasva is. De ez nem aura kérdés, mert akkor Te is láttad volna magát az embert, csak az aurát nem. A gyerekek amúgy furák. Nélunk a legnagyobbnak vannak kicsi kora óta fura benyögései. Az ikreket is ő jósolta meg, még 2003 tavaszán, egy utesó születéséről beszélgettünk, mire közölte, hohy neki is lesz kistesója jövő tavasszal, de azok ketten lesznek és lányok( ez utóbbi csak félig jött be), mert 2 fiú van, 2 lány lesz. Mi még jól elémagyaráztuk, hogy nem úgy megy az, hogyí két kistesó, szóval én is megborzomgtam, amikor az uh-n mondták, hohy ikrek. Még kistesóról sem beszéltünk nekik előtte, és még nem is próbálkoztunk akkor!
Néha tényleg olyan, mintha közvetlenebb kapcsolatuk lenne a természet fölöttivel, vag ycsak nincs az agyuk még úgy gúzsba kötve a sok konvenciótól?
Claire
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: