Új privát üzeneted érkezett!

Ja, elfelejtettem valamit leírni az előbb. Képzeld, a nagy délután egy fémrúddal játszadozott (az volt a varázspálcája). Véletlenül ráejtette a kicsi homlokára, aki persze nagyon megijedt. Én, amikor megláttam, rögtön rákiabáltam a nagyra, hogy "elment az eszed, hogy hadonászhatsz a kistesó feje felett azzal a ...-ral?" Aztán megnéztem a kicsit, szerencsére semmi baja nem lett. Utána meg vigasztalhattam a nagyot, aki sírva fakadt, hogy ő mindig rosszat csinál. Úgy megsajnáltam, próbáltam elmagyarázni, miért volt ez meggondolatlan dolog. De egy kicsit elbizonytalanodtam. Lehet, hogy rosszul reagáltam le a dolgot? De ilyenkor nem lehet higgadtan elbeszélgetni a naggyal, hogy megértse rosszat csinál. Vagy mások ilyenkor nem kiabálnak? Szerinted?
 
 


Szia Bucska! Én sem az interneten nőttem fel, furcsa, de jópofa dolog, tágabb a világ. Nem? Egyébként már többeknek megígértem, úgyhogy megpróbálok majd egy képet felrakni magunkról!
Ha igaz, akkor hétfőn műtik, nem vagyok lelkes tőle. Születése óta ilyen taknyos, köhögős, krupra hajlamos gyerek. Nem beteges, 3 hónapos kora óta úszik, ott sem gyűjtött be semmit.Szerencsére nem is fulladt, bár hajlamos volt ugatós köhögésre. Már 3 tél óta itatom aloevera lötyivel, az sokat segített! Viszont sokszor taknyos, vagy olyan,mintha az lenne, orr hangja van, nem hall jól időnként, mert a bazi nagy orrmandulák mindent elzárnak. Szóval úgy döntöttünk, a doki nénivel és a gégésszel konzultálva, hogy így ovi előtti nyáron essünk túl ezen. A doki amúgy tök szimpatikus. Ha minden ok, kedden reggel már jöhet haza. Ja, a Budai Gyerekkórház gégészetén műtik!
Lehet, hogy rossz, de én is rákiabálok ilyenkor a nagyra, aztán amikor lehiggadok, próbálom elmagyarázni, hogy azért kiabáltam, mert én is megijedtem, mert veszélyes volt, amit csinált! Biztos jó, ha vki fegyelmezettebb, de szerintem az sem baj, ha az ember tényleg megijed, és őszinte érzelmeket közvetít.! Vagy ez csak jó mentség???
Ami a verseny szellemet illeti, tudom, hogy így van, és nehéz is kivonni alóla magát az embernek. De ha sikerül arra korlátozni, hogy de jó, már ezt is tudja, az nem baj. Amúgy az enyémek bébiként híznak, mint gép, de ez sosem töltött el különös örömmel. Persze örültem, hogy nincs gond. Meg az ikreknél jól jött, hogy visz, nagy méreteik, és normál időre születésük miatt nem kezelték őket úgy, ahogy az ikreket szokták, csak mint a "normál" újszülötteket, időben hazajöhettünk, stb.
Annak viszont örülök, hogy nem válogatósak, mert egyszerűbb az élet. Az persze tényleg van, hogy minden fontosabb, mint az evés.
Ma a kórházban láttam ,hogy van külön osztály, ahol az elhízott gyerekeket kezelik! Ilyenkor nagyon örülök, hogy Ábel is vékony kis kölyök! C
 
 


Szia!
Nekem is tetszik az internetes beszélgetés, főleg, hogy egy fórumon könnyen kiválasztod a hozzászólásai alapján, ki a szimpatikus és azzal esetleg levelezni kezdesz, vagy telefonszámot cserélhetsz. Nem kell udvariaskodni olyanokkal, akiket komplett hülyének tartasz. Egyébéként csak azzal van bajom, hogy sok olyan is van, aki szórakozik. Például beleolvasol az alkoholista anyák topicjába és nem tudod eldönteni, hogy aki indította tényleg segítséget kért, vagy szórakozott.
A műtéttel kapcsolatban abszolút megértelek, nekem a kicsit 1 hónaposan műtötték sérvvel. Bevittük és már a gondolattól rosszul voltam, hogy elaltatják, infúziót kap, satöbbi. De semmi baj nem volt, nagyon rendesek voltak és aznap délután haza is jöttünk. Közben persze annyit idegeskedtem, hogy elmondani se lehet. Nálatok is biztosan minden rendben lesz, a gyerkőcnek nem fog fájni és végül megszabadul ettől a taknyos, köhögős problémától. Azért szorítok nektek.
A türelem elvesztésével kapcsolatban: sosem próbáltam úgy tenni, mintha én szent lennék és nem lennének hibáim. Az, hogy néha kijövök a béketűrésből, kiabálok, vagy ilyesmi, szerintem csak azt közvetíti a gyerek felé, hogy normális ember vagyok, normális reakciókkal. Tegnap is csak azért voltam tele bizonytalansággal, mert megsajnáltam a nagyot, meg nem szeretném, ha magát kevesebbnek érezné, vagy rossznak gondolná. Mi sosem mondjuk, hogy ő rossz gyerek, csak azt, hogy rosszat csinált.
Én ilyen elhízott gyerekeket kezelő osztályról nem is hallottam még, mondjuk a kicsi sérvműtétjétől eltekintve nem jártunk még gyerekkórházban.
Most mennem kell, mert a kicsi ordít. Persze, bablevest ebédeltem. Te tudsz ilyesmiket enni?
Üdv Bucska
 
 

 
 

Szia! Én is azzal bíztatom magam, hogy futószalagon nyomják az ilyen műtéteket, miért pont az enyémmel lenne gond! Próbálok pozitív maradni. Szerencsére nekem sincs nagy kórházi tapasztalatom, ma ott töltöttük a délelőttöt, az elég volt. Egyébként Ádámtól is vettek vért, mert a dokinéni már születése óta vérszegénységre gyanakszik. Én ilyet még nem láttam, a 3 hónapos gyerek mosolygott, miközben megszúrták, meg csöpögtették a vért, amikor kihúzták, egy kicsit nyögött, és annyi volt! Bírnám, ha a sok izgága között ilyen békés fickó maradna!
Amúgy mi sem mondjuk nekik, hogy rosszak vagy buták, de azt igen, hogy hülyeséget csináltak, ls mást várunk egy ilyen okos gyerektől!
Én eléggé ügyelek arra, hogy mit eszem, bár szerintem inkább ki kell tapasztalni, tuti receptek nincsnek! Te főzöl? Minden nap?Gyorsan alszom egyet, mielőtt ehetnékük lenne! Üdv. C
 
 


Claire!
Gyorsan válaszolok, mert lehet, hogy el fogok tűnni egy pár napra. Úgy néz ki, beszedtünk valami vírust, lehet, hogy újra kell telepíteni a gépet. Amint tudok, jövök majd.
Nem vagyok a paraszolvencia híve, de szerintem egy kis boríték megkönnyíti majd a kisfiad dolgát. Bár valószínű, akkor is nagyon rendesek lesztek, ha nem adtok semmit. Nekünk az I. számú Gyermekklinikán nagyon kedvezőek voltak a tapasztalataink, rutinosan és nagyon lelkiismeretesen végezték a dolgukat a nővérek és az orvosok egyaránt. Még arra is van energiájuk, hogy az idegeskedő szülőket megnyugtassák, meg hogy felvidítsák a kicsiket. Ne izgulj! Minden rendben lesz, egy hét múlva már csak rossz emlék lesz az egész. A fiadnak meg mondd meg, hogy szerezzen fecskendőt, infúziós palackot, műtőssapkát, az ilyesmi nagyon tetszik a gyerekeknek. Nálunk a nagy volt "beszerzőkörúton", amikor a kicsit vittük még a műtét előtt vérvételre, EKG-ra. Meg azt mondják, a gyerekek úgy dolgozzák fel ezeket az eseményeket, hogy eljátsszák. Az Adrienn nekem is megdöbbentően jól viselte a tűszúrást, meg a mellkasröntgent, meg mindent, csak mosolygott egyfolytában. Szerintem a kicsiknek más a fájdalomküszöbe. Egyébként meg sokkal profibbak a tűszúrásokkal is egy kórházban, mint a körzeti doki néni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Miből gondoljátok, hogy vérszegény a babóca?
Én sajnos mindennap főzök, az én drága férjem ezért vett el feleségül Kép, mert egyébként a házimunka nem az erősségem (de muszáj). Remélem sikerül leirtanunk a vírust és tudok jönni holnap is. Mi is készülünk feltenni képeket. Te hova rakod? Én arra gondoltam, hogy van egy "Ismerjük meg egymást" topic. Vagy van valami más hely is? Kíváncsi vagyok rátok.
Üdv Bucska
 
 


Sikerült leirtani a vírust Kép.
Felrakott a férjem egy képet a lányokról, végül is nem az ismerjük meg egymást topicba, hanem a profilomba.
Üdv Bucska
 
 


Szia! Nagyon helyesek a lányok, a nagy egy hajasbaba, el tudom képzelni, milyen kis cserfes, igazi nő. Hogy kell feltenni a képet? És hogy lehet a profilt bővíteni?
Holnap lesz a műtét. Egyébként a doki előre a lelkemre csomózta, hogy nem fogad el semmit, egy 4 gyerekes családtól pláne nem, de amúgy sem, ne is törjem magam! Ezt előre, magától mondta.!
A gyerekorvos látja úgy születése óta Ádámot, hogy vérszegény, sárgább is volt, mint Eszter, meg a bőréről, szeme aljáról, meg ki tudja...
Miért kellett Adriennt röntgenezni? Tüdőgyuszi?
Voltunk tegnap a Matáv szigeten, nagyon jó volt! C
 
 


Barna hajad van? Hátul egy copfban hordod? Mert mi is kint voltunk és láttam egy ikerpárt kék babakocsiban. Ti voltatok? Majd még írok.
 
 


Szia!
Itt baloldalon, ahol írunk, van egy kis ablak: Társalgás, Dokumentáció, Segédletek. A Segédletek-ben találod a Profil-t és ott tudsz feltenni képeket. Az is ott van, hogy hogyan lehet profilt bővíteni.
Az Adriennt a sérvműtét előtt röntgenezték, mellkasröntgent csináltak. Nekem kellett lefognom a kis kezeit, na az nagyon nem tetszett neki.
Drukkolok a műtét miatt, de ne izgulj, minden rendben lesz. Meg vagyok döbbenve, hogy vannak még ilyen orvosok, akik nem fogadnak el pénzt. Egyébként én azon sem vagyok kiakadva, ha elfogadják, persze a lelkiismeretesebbek, mert nagyon keveset keresnek és nagyon sokat dolgoznak. Már amennyire én látom, mert nálunk nincs orvos a családban, szóval nem azért mondom (írom), hogy megérdemlik a jattot. Ha majd lezajlott a műtét és kicsit megnyugodtál, meg van is időd, írjál feltétlenül.
Nyugi!
Üdv Bucska
 
 


Szia! Köszi a bíztatást. Meg volt ma a műtét, elég sokára került rá a sor. A doki azt mondta, hogy tényleg marha nagyok voltak az orrmandulái, érdemes volt belevágni a dologba. Remélem igaza lesz! Amikor délután bent voltunk hányt szegény, és nem bírta megenni a tejbegrízt, pedig arra nagyon spórolt. Ráadásul tegnap este ehetett utoljára! Kicsit még bányadt volt, örült nekünk, próbált mosolyogni, de nehezen ment. Ha minden ok, holnap hazahozhatjuk. Remélem hamar összeszedi magát, mert olyan nehéz így látni szegényt, az apja egészen odavolt.
Köszi az útbaigazítást, megprbálok képet feltenni, meg emil címet!
Mondtam, hogy jó a Matáv sziget? Nem voltatok? C
 
 


Szia!
Felületesen olvasol Kép. Július 4.-én este írtam, hogy mi is kint voltunk a Matáv szigeten és szerintem láttalak is titeket.
Örülök, hogy lezajlott a műtét. Gondolom altatásban csinálták és bizonyára attól hányt. Otthon van már? Hogy vagytok?
Nem tettél fel képeket, pedig már nagyon kíváncsi vagyok.
Írjál, mi van veletek!
Üdv Bucska
 
 


Tényleg írtad, bocs.Nem mi voltunk, mert mi szürke terepjáróbabakocsival voltunk, én meg inkább szőke vagyok, bár a gyerek szülések alatt sokat barnultam.
Képet még azért nem tettem fel, mert mi hagyományosra fotózunk, szóval be kell vitetnem a képet, de csak az apámmal vagy a sógorommal tudom, ez utóbbi volna a házban , de elutazott. Szóval bonyolult, de meg lesz, remélem addig nem jukadsz ki!
Hazahoztuk ma Dávidot, jól van. Sokat evett, mert jól ki volt éheztetve. Jó erőben is van, pedig kímélőre kell még egy hétig fogni, nehogy felszakadjon a seb! Közben a kicsiket is kell vinnem vmikor oltani, meg csípő szűrésre, szóval orvosi ügyeink vannak, pedig tök egészségesek, mi lenne, ha betegesek lennének?! Belegondolni is rossz. Mindig mondom is nekik, hogy arra nekem nincs energiám, úgy hogy tessék egészségesnek lenni!
Nálad a kicwsi hogy eszik? Össze-vissza? Vagy rendszer szerint? Éjjel? C
 
 


Szia!
Örülök, hogy jól vagytok. Beszél a fiad a műtétről? Mennyire viselte meg lelkileg a dolog?
Egyébként azt gondolom, az az igazán nehéz dolog, amikor egy egészséges gyereket kell pihenésre, ágynyugalomra fogni. Gondolom, nálatok is ez a gond. De még mindig inkább ez... Az az egy hét meg hamar el fog telni, és utána remélhetőleg nem lesznek problémák a téli időszakban. A garatmandulát ilyenkor nem szokták rutinból kivenni? (ha már úgyis arra járnak). Az Adrienn sérvműtétjénél az volt a hozzáállás, hogy igaz, hogy csak az egyik oldalon van kint, de megcsinálják mind a kettőt, mert úgyis kijönne.
Nekünk is orvosos ügyek vannak, mert a babót holnap oltják, ez még a 4 hónapos, mert mi a műtét miatt el vagyunk csúszva. Már előre idegesít, hogy mondani fogják, nem hízott csak 500 grammot, még mindig pici, tápozni kéne. Mondjuk úgysem hagyom magam, ebben nagyon határozott álláspontot képviselek, de azért nem kellemes.
A kicsi egyébként ötször eszik egy nap, reggel 5 és 7 között kel fel, aztán 10 körül eszik, majd 1-kor, utána alszunk, ébredés után 5 körül a következő és 9-kor az utolsó. Éjjel sosem eszik, már a kórházból amikor hazajöttünk 1 hetesen, akkor sem kelt fel. Próbáltam keltegetni, mert mégiscsak 2500 grammal született és híznia kéne, de nem evett, elaludt a cicin, úgyhogy hamar feladtam. Most hogy meleg van, volt, hogy beiktattunk egy-egy rövidebb szopit, de én igyekszem többé-kevésbé rendet tartani. Ha állandóan cicin lógna, ki sem tudnánk mozdulni itthonról, mert én nyilvános helyen nem szeretnék szoptatni.
Már régen meg akartam kérdezni: beszélnek az ikrek közötti láthatatlan kötődésről, meg ilyesmi. Te tapasztalsz valami érdekeset velük kapcsolatban?
Üdv Bucska
 
 


Szia! Nem sokat beszél a műtétről, ha kérdezzük, elmeséli, amre emlékszik. Nem tűnik nagyon megviseltnek, anyukámmal kölcsönösen nagyon szeretik egymást, jó, hogy vele lehetett. Kapott most egy orvosi táskát, azzal játszanak, de nem mondhatnám, hogy le se teszik.
Ma már nem divat a rutinból kivett garatmandula, meg neki az annyira rendben volt, hogy fel sem merült, szerencsére. Azt vszinüleg nem engedtem volna.
Az ikrek tegnap kapták a 3 hónapos oltást, mi most a nyaralás miatt fogunk elcsúszni.
A doki néni igen elégedett volt velük, szerencse, hogy anyatejen híznak ennyire, különben nálunk már az lenne a riasztó, olyanok, mint a lufi, kb. 6,5 kilósak, persze már születésükkör sem voltak kicsik. Már csak azért nem riadok meg, mert a két nagy is ilyen volt, főként Dávid! Az is igaz, hogy ők eléggé igény szerint szopnak, ha vhol vagyunk, igyekszem feltalálni magam, mindig fontosabb a gyerek, mint hogy ki mit szól hozzá.mi enélkül sehová sem mehetnénk, mert eléggé kint lakunk ahhoz, hogy mire odaérnénk, jöhetnék vissza, főként most kettővel. és pl. a Matáv szigetet hogy oldottad meg szoptatásilag?
Az ikrek nagyon jópofák, mai napig együtt alszanak, olyankor nyugodtabbak, meg így éjszaka majdnem tuti, hogy együtt esznek, ami azért jobb nekem. nagyon fogyelnek egymásra, meg ahogy a kezüket kezdik nézegetni, nem mindig a sajátjukat kapják el. vicces, kiváncsi vagyok, később milyen lesz!
Ne hagyd idegesíteni magad a gyarapodás miatt!!! C
 
 


Szia!
Jaj, de nagyon fáradt vagyok. Tegnap este is vendégek voltak, mindenféle nemrégiben elmúlt névnapot, meg szülinapot köszönteni. Ma meg bográcsoztunk a barátokkal, de mint háziasszonyra, rám egy kicsit több munka jutott, mint kéne. No meg persze itt voltak a gyerekek is. De nem baj, majd kipihenem.
Mikor mentek nyaralni? Ez a családi, balatoni üdülés lesz?
Középső fiad jól van?
Kérdezted, hol szoptattam a Matáv szigeten. Volt a homokozókkal szemben egy Gabi sátor. Ott volt pelenkázó is, meg egy függönnyel elkerített részen volt szék, és ott lehetett szoptatni. Többször is szoptattam ott, soha senki nem volt, nem kellett sorba állni.
Most egy-két napja nagyon anyás lett a kicsi. Ha más felveszi és meglát engem, azonnal sírva fakad, és nyújtózkodik, hogy vegyem át. A nagy eddig is anyás volt, most két gyerek lóg rajtam. Néha úgy érzem, ki tudnék szaladni a világból. Csendet akarok és feltenni a lábam és nyugalomban ülni. Ilyenkor mindig úgy gondolom, mégse kéne még egy gyerek, és alkalmatlan vagyok erre az egészre. Te nem szoktál ilyen hülyéket gondolni?
Üdv Bucska
Olvastam, amit a szopi topicban Csillababának írtál. Azt hittem, válaszol és összebalhéztok.
 
 


Szia Bucska! A végéről kezdve: én is azt hittem, bár igyekeztem visszafogni magam. Ennyire ment. Nagyon durva volt? Szerintem tényleg olyan képtelen kérdés volt, megdöbbentett, mert ha vki nem tudja, hogy árt, vagy nem foglalkozik vele, az egy más tészta...á, kár rá az időt vesztegetni.
Tényleg, a szopi sátorban nem is voltunk, mi kint ebédeltünk (piknik) a fák alatt, a rendezvénytől távolabb, ott ettek a kicsik is, amúgy meg elvoltak a babakocsiban.
Dávid jól van, kedden visszük kontrollra. Nem tudom ezért-e, de kissé nyűgösebb a szokottnál, a nagy meg remekül tudja nyösztetni, persze a legalkalmatlanabb pillanatokban... ráadásul most a kicsik eléggé szét csúsztak, ha az egyik alszik, a másik tuti nyög. Gondolom ez az idétlen időjárás is megviseli őket. Nem alkalmatlan vagy, hanem fáradt, meg van elképzelésed, hogy hogy lenne ideális, és az szinte sosem áll. Jól sejtem? Abszolút ismerős a dolog! Amúgy néha nekem is az jut eszembe, hogy vmikor levegőt kéne venni, utolérni magam egyéb dolgaimmal, aztán bírnám tovább. Csak hogy ez egy olyan "szakma", ahol nincs szünet. Tavaly voltunk egy hétig kettesben Szicílián...hm..gyakran emlegetjük. Mostanában ajándék, ha meg tudok egy menetben vacsorázni, és nincs gyerek a kezemben. Most is van egy, végre elaludt, megpróbálom letenni.
Igen, a családi Balatonozás lesz a nyaralás, millió gyerekkel, ennek minden előnyével és hátrányával. És Ti? Mi egyébként augban nem leszünk, kb 18.-ig, de ezt ugyis látni fogod!
Bocs, most mennem kell! C
 
 


Szia!
Van egy jó kis topic: Nyilvános szoptatás, meg ezzel kapcsolatban egy igen kiélezett, szerintem már gusztustalan vita. Ha van kedved, nézz bele, véleményem szerint érdekes.
Szóval szerintem nagyon sarkosan fogalmaztál Csillababának, de igazad volt. Én egyébként próbálok mindenféle dologgal szemben toleráns lenni. Nem tudom, hogy ezt meg tudta volna-e máshol kérdezni. És azt is el tudom képzelni, hogy neki ez nagyon fontos kérdés volt. Egyébként én dohányoztam, szerintem ezért vagyok megértőbb a nemdohányzóknál Kép.
Komolyan irigyellek, hogy voltatok a férjeddel egy hetet pihenni, mi még egy éjszakára sem tudjuk a nagyot a mamához vinni aludni, mert nem akarja. Az, hogy mi elmenjünk nélküle és pihenjünk egy pár napot, egyelőre ez elképzelhetetlen.
Augusztus 28-án megyünk nyaralni a francia-olasz határra egy kis üdülővárosba, 2 hétre. Végül ez lett a Horvátország helyett, mert ott a nagy nem tudott volna igazán fürdeni (kiépített strandok vannak, mély a víz). Nagyon félek, hogy viselik majd a gyerekek a kocsiban alvást, meg hosszú lesz az út (1300 km), de optimista vagyok. Mikor mentek a Balatonra?
A tieid mikor kezdtek úszni, illetve gondolom csak a nagy tud. A babaúszásról mi a véleményed?
Üdv Bucska
 
 


stia! Erre már tegnap válaszoltam, nem tudom hova tűnt! Mindig a leghosszabb levelek tűnnek el.
Régebben én is jobban viseltem a dohányzást, úgy látszik öregszemKép! Amúgy nem a dohányossokkal, hanem bizonyos , a dohányzáshoz kapcsolódó szokásokkal, a bagó szaggal, és a figyelmetlenséggel nem tudok megbékélni. De a feltett kérdésben az volt a kiborító, hogy ha vki már eljut oda, hogy tudja, hogy árt, tudatosan figyel a gyerekére, akkor minek méricskél %-okat! Mellesleg a terhesség alatti dohányzás nikotin függővé teszi a gyereket, anélkül, hogy rágyújtott volna, és utána elvonási tünetei vannak, fájdalommal, stb. Ha ezt tudod, és a gyereked nem csak úgy beüt, mint a mennykő, akkor megteszed ezt vele?
Beleolvastam , sőt írtam is az általad ajánlott topicba.
Hú, azt a tavalyi Szicíliát sokat emlegetjük! Úgy kipihentük magunkat, hogy azutáni hónapban fogantak az ikrek! Amúgy mi is tartottunk tőle, főként a kicsinél, de jól bejött. Az is igaz, hogy ők már aludtak előtte a naygszülőknél, többször is, néha nélkülünk is, meg ketten voltak.
Teljesen magán szervezésben mentek nyaralni? Honnan újítottátok a helyet, amúgy biztos szép lesz! Az utat is túl fogjátok vinni, elég sűrű megállókkal,és kellő játékkal a nagynak. A nővérem Fr.o-ban él, ő születésük óta utaztatja őket.
Én bébi úszás párti vagyok. A nagy 9, a kicsi 3 hónaposan kezdte, és fantasztikus vízbiztonságuk van. Ahova mi járunk, az nagyon bejött. Egyébként ez vízhez szoktatás, úszni akkor és úgy úszikl, ahogy akar, Ábel most a nyári táborban kezdett megtanulni szabályosan úszni, de sajátos stílusában a 2 méteresben is elvan. A piciket is viszem ősztől, csak most bezár az uszi! C
 
 


Szia!
Már azt hittem megharagudtál rám. A Várandóság topicban van egy dohányzás a terhesség alatt című topic. Ott egy kicsit összevitatkoztam egy lánnyal, illetve nem a mondandójával, hanem a stílusával voltak problémáim. Azt gondoltam, olvastad, és te se állsz szóba velem többet Kép
Egyébként igazad van a cigivel kapcsolatban, meg azzal is egyetértek, hogy vagy baba, vagy cigi, de nem vagyunk egyformák. És azt már írtam, hogy én nagyon érzékeny vagyok ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, mindenféle különbözőséget, másságot próbálok tolerálni, ennek még régről van nyomós oka az életemben.
Ez a nyilvános szoptatás is egy érdekes topic, vannak benne szerintem nagyon kulturált hozzászólók és egészen öntörvényűek egyaránt. Például semmi bajom a nyilvános szoptatással, én szoptattam már padon parkban, de ez az étterem nekem egy kicsit erős. Azt gondolom, megért volna a dolog egy kérdést a pincértől, hogy nem tudnának-e valami öltözőhelyiséggel, vagy hasonlóval segíteni. Lehet, hogy az adott esetben ez nem megoldható, akkor persze visszavonom, de egyébként lehet ezt úgyis csinálni, hogy nem is igen látszik, hogy mi is történik valójában. És ez ellen aztán senkinek nem lehet kifogása.
Most, hogy már ketten vannak a gyerkőcök, én is szeretném, ha a mamánál aludnának egyszer-egyszer, de csak akkor, ha a kicsi már nem szopik. Az még legalább fél év. Néha jó lenne a párommal kettesben ébredni az ágyunkban, mert Tami általában 4-5 óra körül jön át hozzánk, a kicsit meg a reggeli szopi után viszem be, 5-6-7 óra, úgyhogy reggel 8-kor már négyen vagyunk, igen szűkösen Kép.
Magánszervezésben megyünk nyaralni, illetve a szállást lefoglaltuk. Itt az interneten találtam egy olasz utazási irodát és az ő ajánlatuk nagyon tetszett. Aztán rákerestem a szálláshelyre külön és elolvastam a saját honlapjukat is, így sikerült ezt kiválasztanunk. 2 faluval odébb már voltunk 2 éve, és akkor nagyon tetszett. Átmentünk Monacoba, az valami egészen fantasztikus hely. Franciaországban merre lakik a nővéred? Oda ment férjhez? A franciák annyira nacionalisták, például egyáltalán nem akadnak ki, ha valaki beszéli a nyelvüket. Nekik ez tök természetes. Pedig szerintem viszonylag kevesen beszélnek franciául.
Én is szeretném vinni Adriennt úszni. Írnál erről bővebben? Ez csoportos, vagy egyéni foglalkozás? A nagy is velünk lehet, vagy csak zavarna?
Mikor mentek nyaralni?
Üdv Bucska
 
 


Voltatok kontrollon? Mit mondott a doki?
 
 


Szia ! Nem vagyok én olyan "megharagudós" , szerintem az egyébként sem módszer, hogy ha nem ért vki egyet velem, azzal nem tárgyalok! Nekem inkább beszélgető, sőt vita partnerekre van szükségem, mint papagájokra! Amúgy én is igyekszem tolerálni mindenféle másságot, ebben a bab-cigi dologban pont az háborít fel, hogy egy védtelen ellen teszel, tudatosan, mikor neki is joga van... Szóval azt hiszem ez túl van tárgyalva, és nem is áll az álláspontunk olyan messze egymástól. (Eszembe jutott még egy pl. az anyám tanár. Miután nyugdíjba ment, még rengeteg ideig (évben mérhető) köhögött reggelente uúgy, mint amíg tanított, mint egy megrögzött bagós, aztán elmúlt. mindez tudod miért, mert az igazgató is , és még sokan mások cigiztek (értekezlet, tanári,stb) És az volt a szöveg, hogy nehogy már ne bírják ki a nem dohányzók, és neki joga van rágyújtani. Az anyámat, és még sokakat abból a suliból, akik 10 éveket lenyomtak ott, operáltak ilyen-olyan rákkal. Nem akarom az egészet persze a nyakukba varrni, mert volt abban a suliban más bibi is, de azért érted, miéer kiakasztó ez! )
Köszi, a Dávid orrával minden ok.
Szopi: szerintem túl nagy feneket kerítenek ennek, mintha ez lenne a legerkölcstelenebb, magamutogatóbb dolog manapság. Persze nem kell tolakodóan csinálni, ahogy te is írtad, gyakorlatilag semmi nem látszik alkalmasint. Viszont vhol be kéne kerülni a kultúrába annak, hogy ez egy természetes és jó dolog, amit segíteni kell. Én jártam egyszer Skandináviában, ott pl. mindenütt (áruház, étterem, múzeum, stb) volt hely pelenkázni, szoptatni, és tényleg úgy volt minden összerakva, hogy egy kicsit a gyerekekről, a gyerekesekről szólt a világ. Akkor még nem volt gyerekem, de ez számomra már akkor is vonzó, sőt természetes volt, mint ahogy ott a kerekes székesekre is figyeltek mindenütt. Ez is a tolerancia, meg a másság témához (is) tartozik. Nem?
Ahova mi járunk, az egy tanuszodában van . elég nagy a medence, egyszerre van ott mindenki, tehát csoportos ebből a szempontból. Viszont mindenkihez odamennek a lányok (korunk beli tesó pár), és neki személyesen mondják, mutatják, hogy mit próbáljon csinálni a gyerekkel. Semmi nem kötelező, mindenki úgy halad, ahogy tud, a fő szempont, hogy jól érezd magad a gyerekeddel a vízben. Meg ilyenkor tényleg rászánod az időt, nem kavarsz közben kettőt a rántáson. Ha a nagy nem tud úszni, akkopr ne vidd együtt őket, pláne ha egyedül mész. Én anyámmal vagy a párommal szoktam menni, ha sikerül, az ikreknél meg nem is tudok majd másként. Egyébként az enyémek is nagyok már oda, főként Ábel, neko kell is keresnem vmi ovis úszást. Meg mi pl amúgy is délelőtt járunk, az ovi idő. (csak én ilyenkor nem járattam oviba.) Persze ha 1x-1x veled van, az nem gond, ha meg tudod oldani. Nem tudom a környéketeken hol van ilyen ezek a lányokmtartanak Óbudán (Kaszásdűlő, mi ide járunk) , Érden, a MOM Parkban (XII:ker), és talán Kispesten , meg Vhol Budakeszi úton(?), de van ergy csomó a városban, csak érdemes körüljárni, hogy mit csinálnak, és mennyiért. Na, ez jó hosszú lett, remélem tudod hasznosítani! C
 
 


Szia!
Most csak röviden írok, mert amit tegnap hosszan írtam, az nyomtalanul elszállt. Ma viszont már dolgoznom kell, mert el vagyok maradva Kép
Babaúszás ügyben valószínűleg itt a XVII. kerületben fogunk próbálkozni, mert azért az is egy szempont, hogy mennyi időt kell autókázni.
Akartam kérdezni, mivel közel egyidősek a gyerekek (a kicsik), hogy nálatok minden rendben az esi alvással? Nekem eddig szopizott, büfi, aztán letettem a bölcsőbe és aludt. Most van hogy 1 órát nyüszizik még, van amikor sír is. Ha felveszem, elhallgat. Nem igazán akarom elkényeztetni, így viszont a nagy nem tud tőle aludni. Azt is akartam kérdezni, hogy tapasztalsz-e olyat, hogy társaságra vágynak a babócák? Eddig kitettem az Adrienn a teraszra a hintaágyba, körbepárnáztam, hogy le ne essen, és 1-2 órán át nézegette a fűzfa leveleit. Most is nézegeti, de csak valaki mással együtt. Ha mindenki kikerül a látószögéből, sírva fakad. Ha a családból valaki mellette van, rögtön elhallgat és nézelődik.
Na nekiállok dolgozni
Szia Bucska
 
 


Szia! Nem tudom miért tűnik el néha a szöveg, de halál bosszantó!
Nyilván van a környéketeken is jó babaúszás, csak azt nem ismerem. Néhány szempont, amire érdemes figyelni: Ha nagyon azt hirdeti, hogy úszni tanít, az gyanús, ez vízhez szoktatás kell legyen.
Fontos a víz hőfoka és tisztasága, és persze az uszoda tisztasága is. Szerintem az, hogy be legyen babákra rendetve, nem egetrengetöen jelentős, öltöztetni, pelusozni padon is lehet! Jó, ha alkalom adtán bent lehet több felnőtt a kicsivel a vízben. Ja, és hogy a létesítmény mérete megfelel-e a csoport létszámnak.
Nálunk a kicsik közül eleinte Eszter volt nagyon "kézi " gyerek, most mióta elmúlt a szájpenésze jobb kedélyű, és hajlamosabb egyedül elaludni is. De ha rájön vmi ismeretlen eredetű nyüglődés, akkor Isten legyen irgalmas a környezetének. Ádám egy békésebb fazon, ő ettől a vastól volt nyűgös, meg ő este vagy éjjel néha tök éber lesz, vigyorog, dumál, csak nem alszik. Este a fürdés után esznek, és utána többnyire alszanak, csak az a gond, hogy időnként belealszanak a kajába, és vagy nem esznek eleget, vagy nem büfiznek, lényeg, hogy hipp-hopp felébrednek. Ez egy kicsit nyűgös menetrend. Éjjel alszanak egy hosszabbat, de azért mindig szopiznak éjjek is.
Ami a társaságot illeti, ők egyre jobban figyelnek egymásra, meg arra, aki foglalkozik velük, néha én is úgy találom, hogy csak a társaságért nyögnek. Az enyémek is nagyon tudnak kézbe kéredzkedni, sőt, időnként az sem mindegy, kiében!
Te tervezed, hogy mész erre a babanetes találkozóra? Mi elvileg aznap utazunk Balcsira, de még filózom a program módosításon! Voltál már ilyenen?
Téged nem szokott a nagyobbik totál kiborítani? Mit csinálsz ilyenkor? Nekem most másztak a nagyok az idegeimre, eléggé elkeserít a dolog. Claire
 
 


Sziasztok!

Beleolvastam a topikba, nagyon érdekel, noha nekem egyelQre még csak egy babám van, dehát tervezni kell.
Engem egy korábban felvetett kérdés érdekelne, ha jól emlékszem, Claire írt róla: hogyan mérhetQ az anya-gyermek kötQdés azon, ahogyan a gyermek akkor viselkedik, amikor az anya másokkal hagyja, és Q maga elmegy. Az én kisfiam 8 hónapos, és akár fél, háromnegyed órát is vidáman elvan elQször látott rokonokkal, épp ma volt erre példa. Ez jó jel, vagy rossz? Bocs a naiv kérdésért, de nincs még semmi tapasztalatom! Hogy viselkedik ilyen esetben egy jól kötQdQ baba?

Éva
 
 


Szia Rizike! Ez a dolog nem ennyire picikre vonatkozik, akikben még dúl az ős bizalom. Bár 9 hónapos kora táján elkezd majd félni, a ritkán látott arcoktól, pláne ha anya nem fogja. (különben már egész kicsiként is tudják érzékelni, és érzékeltetni, hogy magukra hagyták őket, és ez disznóság. Pl. az én nagy fiam, amikor ekkora volt, ott hancúrozott a nagyanyjával, amikor meglátta, hogy megérkeztem, akkor átváltott nyafogásra, és állati szemrehányóan nézett rám!).
Szóval ez a kötődésre vonatkozó dolog akkor érdekes, amikor már kezd leválni, egyedül fölfedezni a világot, kapcsolatokat kötni, stb. Szóval 2-3 évesen.
Szerintem ezzel együtt jó jel, ha egy gyerek nyitott és barátságos, mert ez azt jelenti, hogy biztonságban érzi magát, és persze ezt első sorban te (ti) nyújtod neki.
Miért pont "rizike"? Claire
ui. Nem vagyok éppen fitt, de remélem azért nem túl kusza, amit írtam!
 
 


Bucska! És aki még kiváncsi! Végre sikerült feltennem egy képet, ezen pár hetesek az ikrek. Ja, a profilomba tettem! A nagyok a képen olyan jó gyereknek tűnnek, de csak mert a látszat néha csal! :-) C
 
 


Sziasztok!

Szia Claire! Ez a nyafogás, ha mással jól eljátszik de meghallja a hangunkat-eset nálunk is van! Én nagyon sokat vittem emberek közé egész pici kora óta, szereti az embereket, érdeklQdQ, mostanában az új ismerQsökhöz arcához nyomja az arcocskáját egy pár másodpercig és fogja a fejüket a kezeivel-meg kell enni. Hogy késQbb mi lesz?! Ezért is írtam tegnap.
Hogy miért Rizike? Fúúú... Az biztos, hogy nagyon fáradt voltam, amikor ezt a nevet kitaláltam, de biztos, hogy közrejátszott benne a rizibizi, a Ribizli nevq volt kiskutyánk, a kicsinyítQ képzQ iránti megnQtt vonzódás (Kép), és valamelyik Lázár Ervin mesekönyv valamelyik szereplQje is, akinek hasonló hangzású neve van...Meg még ki tudja, mi...
Amit írtál, megnyugtató, köszönjük is mi ketten, hárman Kép

Éváék
 
 


Éva!Nincs mit! Azt tudta, hogy a rizike az egy gomba?
Igen, ahogy az emberhez nyúlnak, az pótolhatatlan, kimondhatatlan érzés. Most tapasztalom, milyen drága, ahogy az ikrek egymás felé is nyúlkálnak, meg a nagyokat próbálják elérni!
Bucska ! Merre vagy? Claire
 
 


Szia Claire!
Bocs, hogy eltűntem, de nagyon sok bajom volt most az elmúlt napokban. A nagymamámat kórházba kellett vinnem, 81 éves és még nem tudni, hogy haza tud-e jönni, vagy ápolásra-gondozásra szorul. Egyelőre nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy nem fog tudni egyedül élni, ahogy eddig, viszont én sem tudok odaköltözni hozzá. Nem hagyhatom itt a gyerekeimet, férjemet. Szeretnék valami normális idősek otthonát találni, ahol nem kell milliókkal beszállni, de azért emberségesek, no meg persze nem kell várni fél évet. Szóval gondban vagyok, szaladgálok és próbálok valami okosat kitalálni. Képzeld, ahogy ebben a dög melegben a kisbabával megyek a kocsival a városban. A klímás autónkat nem merem elvinni, mert félek, hogy ellopják. Megyek a kis "fapados" autóval, de abban meg úgy néz ki a gyerek, mint akinek fejet mostam. Ma mikor hazaértem, szó szerint ugrottam a vízbe és ott szoptattam Kép
Nagyon szépek a gyerekeid. Ahogy néztem a képet az én nagyobbikam jutott eszembe: angyalarcú ördög. A tieid is úgy néznek ki, mintha áldott jó gyerekek lennének. Ne haragudj meg, csak viccnek szántam.
Babanetes találkozón még nem voltam, el sem tudom képzelni, hogy milyen lehet. Egy nagy réten egy csomó anyuka gyerkőcökkel és beszélgetünk?
Még szombaton kérdezted, nem szokott-e a nagy kiborítani. De igen! Olyan ötletei vannak, hogy a falra tudnék tőle mászni. Amikor nagy nehezen végre felnyaltam az egész lakást és egy vödör homokkal, sáros lábbal jön be, hát... És hogy mit szoktam csinálni? Hát többfélét is. Mivel tudom, hogy nincs benne rosszindulat, sosem szándékosan csinál gonosz dolgokat, igyekszem nem nagyon ordítani. Azért persze biztos felemelem a hangom, amíg elmagyarázom, hogy ez most miért volt hülyeség. Nálunk egyébként vannak "bolond" napok. Olyankor nem lehet vele békességben lenni. Általában nagy veszekedéssel, sírással végződik egy ilyen nap, aztán alvás előtt persze kibékülünk, de aztán pár hét múlva megint van egy ilyen nap, amikor neki semmi sem jó.
Most megyek, mert leragad a szemem, igyekszem azért majd jönni.
Üdv Bucska
 
 


Szia Bucska! Igazán sajnálom a Nagymamát. Nekünk sajna már nincs egy sem, de van egy pont ilyen korú nagynéném, aki kicsit pótnagymami. Ő is egyedül él, szerencsére még megy neki, de elég sok betegsége van, és még az orvoshoz menés megszervezése, csúszós időben a bevásárlás, stb sem egyszerű. csak Rád számíthat a Nagymamád? Ha tudok vmi jó otthont szólok. (Egy barátnőm már végig csinálta ezt a nagymamijával!) Kerestél ilyen honlapot? Házi betegápoló szolgálat nincs?
Szegény pici, nehogy hőgutát kapjon! Hőség riadót mondtak be holnapra (azaz mára). Anagyot otthon hagyod ilyenkor?
A gyerekeimet jól fölmérted, valóban csak úgy néznek ki... A nagy azért elég jól tud direkt hülyeséget is csinálni, és nagyon utálom, amikor módszeresen bosszant naphosszat hol engem, hol az öccsét, stb... És persze máskor tök helyes, és jó fej:Mostanában elég sokat "ölik egymást", azt nagyon utálom!
Képzeld a piciknek nő a foga (chamomilla), és Ádám többször hátáról a hasára fordult, sőt Eszter is próbálja! El vagyok képedve! (15 hetesek) Claire
ui. a többit ( bosszantás . kiabáláb , kiborítás majd legközelebb!)
 
 


Szia Bucska! Nagyon eltűntél. Gondolom kisebb bajod is nagyobb a netezésnél, de azért remélem nem szakadt még vmi a nyakadba. És vmit a gyerekekkel is tudsz kezdeni ebben a melegben! mi ha igaz, júl 31-én megyünk el, remélem addig még hallok Rólatok! Claire
 
 


Szia!
Na végre nem döglöttem ki már 11-kor. Mostanában a munkámmal sem haladok, de persze ha egész délelőtt a kocsiban főzöm magunkat, hiába alszom délután 1 órát, este már 10-kor ülve elájulok.
Mostanában különben amikor csak tudunk fürdünk. A kicsi eleinte sírva fakadt, aztán mostmár azért sír, ha ki kell jönni a vízből. Nagyon élvezi, tegnap vettünk neki egy bébi-úszógumit (amit persze a nagy próbált ki először Kép
Mennyi időre mentek a Balcsira?
Végül mész a Babanetes találkozóra?
A mamámat hazahoztam a kórházból, rendeltem neki ebédet, meg mindennap fog jönni hozzá egy gondozónő, aki abban segít, amire megkéri. Holnap találkozunk vele először, kíváncsi vagyok rá, mennyire fog ez így működni.
A nagy ma este kitalálta, hogy a mamájánál (az anyósom) alszik. (még sosem aludt máshol). Elvitte a férjem őket haza, aztán 10-kor telefonáltak, mondta a Tami, hogy inkább mégis hazajönne. Akkor beugrottam a kocsiba, és mentem érte. Közben a kicsi is felébredt, este 8-tól 11-ig háromszor is megszoptattam, de nem ez volt a baja. Szerintem megint fogzik. Aztán hazajöttünk, elaltattuk a kicsit, aztán a nagy bekéredzkedett az ágyunkba, szóval zajlik az élet.
Ti hogy bírjátok a meleget? A fiad teljesen helyrejött a műtét után?
Szia Bucska
 
 


Szia! Jó, hogy megvagy! Dávid teljesen OK a mütét óta, és úgy tűnik hall rendesen, meg nem horkol éjszaka!
Sűrű lesz a leutazásos nap, nem hiszem, hogy a babanet találkozó még belefér. Nem tudom milyen gyakran van!
Jó lenne, ha sikerülne így megoldani a nagymamádat, mert nehezen változtatnak helyet már ilyenkor. Különben megkérdeztem, az Aranykor nyugdíjas házban volt a barátnőm nagyija, ha kell megírom mit mesélt! (emailben)
A kicsik délutánonként szenvedtek a melegtől, és folyton szopnak, mi is fürdetni próbáljuk öket. Sajnos idén nincs medencénk itthon, így egyéb hűsölő- vizező helyeket választottunk! Itthon vannak a nővéremék, így a nagyok élvezik az unokatesókkal való ökörködést, meg persze a programokat. Ne tudd meg milyen, ahogy 6 gyerekkel jövünk megyünk, ugyanis a nővéremék kaptak 1 hét kimenőz kettesben! 11 és 8 évesek a gyerkői, mindenki azt hiszi, azok is az enyémek Kép!!!
Most megyek, mert végre az összes gyerekem alszik! Vajon meddig?! Claire
Az enyéim is fogzanak, nyálzanak, stb.
31-től aug 18-ig leszünk Balcsin, addig vszínű nem tudok géphez jutni!
 
 


Szia!
6 gyerek! Hát azért az nem lehet semmi...
Képzeld, ma sikerült az Adriennek a hátáról a hasára fordulnia. Annyira örült neki, utána egész este csak dumált. Eddig azt hittük, nem fog szóhoz jutni a nagytól, de most úgy gondolom, mi nem fogunk szóhoz jutni a férjemmel tőlük Kép
Ez az Aranykor nyugdíjas ház érdekelne, ha van egy kis időd, írjál róla.
Szerintem Babanetes találkozó egyszer van egy évben, gondolom nyáron. De én is kihagyom.
A nővéred Franciaországba ment férjhez, ugye? Merrefelé lakik?
Szerinted baj az, hogy egy 4 és fél éves gyerek nem akar a mamájánál aludni? A férjem piszkál, hogy én kötöm ennyire magamhoz, és hogy ez nem lesz jó neki sem. Az én férjem különben ritkán szól bele a gyereknevelési dolgokba, ha igen, akkor engem kritizál Kép
Üdv Bucska
 
 


Szia! De jó, hogy megvagy! Á, már mi sem nagyon jutunk szóhoz, és a kicsik még csak most kezdik. Be kéne vezetni azt régi szokást, hogy a gyereeknek " csönd a nevük az asztalnál", akkor legalább vacsi közben mienk lehetne a pálya!Kép A nagy csak akkor nem beszél, ha alszik! Mindjárt folytatom, csak esélyem nyílt eggy kis takarításra! Hurrá! C
 
 


Csoda, mind a 4 alszik! meddig??? A nyugdíjas házat elküldöm mailben! Már össze-vissza írom a betűket, néha kéne aludni is !
Nővéremék Metzben élnek, a német határhoz közel, mintegy 1200 km-re tőlünk.
Szerintem nem kell ezt az ott alvást erőltetni. Persze néha jól jön, ha le tudod adni. Lehet, hogy majd ha a kicsi is megy. Nálunk szeretnek egyedül is, meg együtt is. Képzeld, most egyik este ott aludtak úgy, hohy a nővérem kölykei is, szóval anyáméknak kijutott, a gyerekek persze élvezték.
Én azért szoktam mondani, ha viszakozni akar vmiből, hohy "te kérted, "te választottad, stb, mert ha mindig a pillanatnyi akaratuk érvényesül, akkor nem sok helyre lehet eljárni. És igyekszem megkövetelni, hogy ha elkzdett vmit, zárja le, amire járni kezdett (pl. torna) , azt csinálja, akkor is, ha nincs mindig kedvem! Abbahagyom, mert lefordulok az álmosságtól: Claire
 
 


Szia!
Nálunk is volt ez a "már nincs hozzá kedvem" című történet, de ezt nem hagytam. 2 éve jár tornázni a Tami és időnként bedurrant az agya, hogy ő inkább mégse megy. Mivel ő választotta és egyébként amikor már ott voltunk, nagyon élvezte, én sem hagytam, hogy hülyét csináljon belőlünk. De ezzel az ottalvással kapcsolatban végig az volt az érzésem, hogy mintha nekünk akarná megmutatni, hogy ő már ezt is tudja. Hazafelé úton beszélgettünk és mondtam neki, hogy nem KELL ott aludnia a mamánál, nincs útban itthon senkinek. Azt felete, hogy akkor majd egy kicsit később. Anyósom szokta neki mondani, hogy majd nálam töltöd a napot, meg ott is alhatsz, meg ilyesmik, de szerintem a gyerek még nem elég érett ehhez. Valahogy túl gyors a tempó neki, ha érted mire gondolok. Sokáig nem voltak együtt és mivel ritkán csinálok olyan programot, hogy vigyázni kelljen rá valakinek, nem is szokta meg. Én meg nem akarom erőltetni a dolgot. Még jól is esik, hogy ennyire ragaszkodik hozzám.
Más. Képzeld milyen jópofa, hogy az Adrienntől nem tudunk enni. Annyira érdekli az evésünk, hogy muszáj ölbe venni és mindenből kér is. Nem éhes, de 2-3 kanál húsleves, reggelinél majszolgat egy kis kenyérhéjat. Nem tudom, ez nem annak a jele, hogy már igényelné a "rendes" kaját? Vagy csak érdeklődik? Jégkrémet viszont tényleg egyszerűen nem lehet előtte enni, pont úgy oda van érte, mint a ciciért. Az okos férjem meg nagylányom persze meg is kóstoltatták vele és az a külső, csokis burok nagyon bejött. Azóta ha jégkrémet esznek a kicsi előtt, neki is kell adni egy-két falatot. Csak én parázok, mert tej van benne...
Olvastam az Adriennek írt válaszodat a Második gyerek ... topicban. Érdekes volt. Nekem is tök ellentét a két csemete és nem is egyformán szeretem őket. Illetve mindkettőt nagyon-nagyon, de valahogy mást értékelek bennük. Bennem ez nem okozott konfliktust, pedig a szülés előtt nagyon féltem, hogy fogom-e tudni a kicsit is szeretni. Inkább a kettőjük közti "igazságosztástól" félek. Ha nagyobbak lesznek, nem akarok beleszólni a vitáikba, de amíg a kicsi nagyon kicsi, alighanem muszáj lesz néha. Nálatok ez hogy működik? Hova mentek a Balatonon? Mármint melyik helységbe?
Üdv Bucska
 
 


Köszi az e-mailt, megkaptam. Egyelőre otthon van, járnak hozzá gondozónők, vitetjük az ebédet, szóval úgy tűnik, megoldódik a gond. De azért köszi.
 
 


Szia! Én is így vagyok- voltam velük, hogy mást értékelek bennük, máshogy reagálok rájuk, pedig már nagyon összenőttek. Amíg Dávid egész kicsi volt, nyilván meg kellett néha védeni. Mostanában igyekszem rájuk bízni a dolgaikat, amíg lehet, de időnként muszáj beavatkozni!Persze mindig nehéz eldönteni, hogy mikor és mennyire. Szeretném őket megtanítani kompromisszumot kötni, de elég nehéz. Főként a naggyal, nála az a megegyezés, hogy a másik belemegy abba, amit ő akar! Ha láttam a helyzetet, akkor van, hogy "igazságot osztok", ha nem, akkor békét próbálok teremteni köztük,hogy képesek legyenek megegyezni, és bizonyos elveket hangsúlyozni, pl. nem verheted a testvéredet!
Vicces lehet ez a kajálás dolog, szerintem 1-1 falattól nem lesz baja, csak nehogy Tami suttyomban megetesse vmivel.
Szerintem jobb, ha úgy szokja meg a nagymamát, hogy először ő jön hozzátok, aztán elviszi vmi rövid programra a gyerkőt, stb fokozatosan. Ha utána még mindig nem szeret ott lenni, érdemes megtudni vhohy, hogy miért. Nem? De szerintem sem kardinális kérdés 4 évesen!
Balatonmáriára megyünk, lassan hagyományként. Lehet, hogy este már nem lesz időm a géphez jutni, akkor jó nyarat, és aug 18 után jövök: Claire
 
 


Claire!
Jó nyaralást!
Üdv Bucska
 
 


Köszi, megjöttünk! Mi újság nálatok? Claire
 
 


Szia!
Azt hittem többoldalas kisregény van a topicban, hogy milyen volt. Erre kiszúrtad a szemem egy mondattal Kép Szóval mesélj!
Nálunk sok érdekes nem történt. Fürdünk, amikor jó idő van, a kicsi is nagyon élvezi. Délutánonként két szopi között eszik gyümölcspürét, egy egész üveggel begyűr. Egyébként forogva halad a szobában, és most egy-két napja négykézlábra áll. Megkapta az utolsó oltást, kicsit nyüszi volt tőle. Ma vettünk a kicsinek egy gitárt, (iszonyat hangja van Kép ) mindenféle nagy gombok vannak rajta, ha tenyérrel ütögeti össze-vissza zenél, meg világít. Hát úgy kellett kicsavarni a Tami kezéből, hogy az Adrienn is ki tudja próbálni. Most látom a regressziót Kép
Írjál, már nekünk is csak 6 nap és megyünk
Üdv Bucska
 
 


Bocs, hogy nem írtam többet, de olimpiát is kell néznem, meg sok lemaradásom volt a topicok olvasásában, így csak éppen bejelentkeztem.Ja, meg akkor kaptam az smst, hogy a párom összetörte a kocsit, mert gödörbe hajtott, most intézzük. Ettők nagyon kivoltam. Sajna futómű sérülés, majd holnap jut szerelőhöz, nem sok jóra számítok...
Amúgy jó volt, de nem az a nagy láblóga. A gyerekek nagyon élvezték, bár nyösztettük őket eleget a rendrakással, stb, meg veszekedtek is ahogy kell, de azért alig akartak hazajönni. Szerencsére nem szorultunk be a házba, néha esett, de nem túl hosszan, ha nem tudtunk fürödni bicikliztek, meg ilyenek. Dávid is megtanult pótkerék nélkül menni, én nagyon el vagyok olvadva tőle, hiszen még csak 3,5 éves, a nagy meg az utesója nagy bringáján is mert menni, szóval ügyesedtek . A kicsik egyre mozgékonyabbak, az éjszakai szopiról még nem mondtak le. Ők amúgy holnap kapnak oltást.
A regresszióról csak annyit, hogy nálunk a kicsin most abban látszik, hogy tök önállótlan, mindenben bénának tetteti magát, amit 1000 éve meg tud csinálni. De a nővérem 11 éves fia is remekül le tud menni a 3 éves szintjére, pedig azt hinnéd, annak már több esze és rálátása van.
ezenkívül a párom a megbeszéltnél kevesebbet volt lent, ez sem lendítet a jókedvemen. Bocs, most mennem kell: Claire
 
 


Szia!
Azért végeredményben mégis jó volt ez a kis kikapcsolódás. Annak gondolom nem nagyon örültél, hogy a férjed keveset volt lent, nálatok is hasonló lehet a helyzet, hogy nem nagyon van időtök egymásra. Nekünk ez néha komoly gond, tudjuk, hogy minden probléma, idegesség rendeződne, ha volna 1-2 nyugodt óránk egymásra, de nincs. Már az összebújás is csak kutyafuttában megy, ezek a dolgok nem szerencsések egy kapcsolatban. Legalábbis nálunk így van.
A Tami még nem tud segédkerék nélkül biciklizni, pedig nagyon szeret bringázni. Szerintem ez 3,5 éves korban bravúros.
Olvastam egy másik topicban, hogy nem vagy dicsérős fajta. Ez sajna nálunk is így van. A jó viselkedés nekem természetes, és nem dicsérek érte, pedig kéne. Még a férjemet is kéne néha, mert ő is egy nagy gyerek Kép, de úgy kell magam emlékeztetni. Valahogy úgy van vele az ember, hogy engem sem dicsérget senki, amiért jól elvégzem a dolgom. De a nők valahogy másképp vannak összegyúrva.
Úgy néz ki, szeptembertől megy a Tami úszni egy óvodatársával, egyik héten én viszem majd őket, másik héten meg a kislány anyukája. Barátnők egyébként, nyáron is többször találkoztak, hátha jó hatással lesznek egymásra.
Most szaladnom kell
Szia Bucska
 
 


Szia! Hova viszed úszni őket? Én is fogok vmi ovis úszást keresni, mert ezt a bébit már végleg kinőtte. Bár sajnálom egy kicsit, mert nagyon jó volt, hogy már a péntek is a hétvégéhez tartoztak, ráadásul mostmár az aprók is jöhetnek, jó az a kis családi pancsi, még akkor is, ha az utóbbi időben nem voltak olyan simák a Péntekek, mert Zsoltnak mindig be kellett mennie, és bár elvileg mindegy mikor, a főnökség rendszeresen bekavart, nehogy tényleg mindegy legyen!
Én is örültem Dávid biciklizésének,. Ábel tavaly tanult, 4,5 évesen, de igazából azért dumáltuk akkor rá, mert a haverja, meg az utesója már tudott, és nem akart lemaradni, de azért félt is, szóval kicsit "rugdosni " kellett. De hát tudod, már ekkora korban nagyon férfiak, nagy egoval...
Igen, a férjek a legnagyobb gyerekek, ha vmit jól csinálnak, akkor borulj le a nagyságuk előtt, ha rosszul, akkor olyan óvatosan mond meg, nehogy sérüljön az a nagy lelkük. Nem? Amúgy nálunk otthon sem ment a nagy dicsérgetés, főként Apám fukar ezzel, pedig tudom (másoktól), hogy állati büszke ránk. Ráadásul én vagy 20évet sportoltam az ő edzői felügyelete alatt, hasonló dicsérési szinttel. Nem állítom, hogy ez a jó, csak ezt szoktam meg.
Az együtt töltött idő valóban kulcsa sokszor a kapcsolatnak, csak hát elsodródunk a hétköznapokban, és sokszor már csak akkor eszmélünk, ha gáz van. Mi tavaly eléggé helyre ráztuk magunkat, amikor 1 hetet gyerekek nélkül eltöltöttünk Szicílián. Aztán jöttek az ikrek... úgy látom ebben a párom jobban megzakkant, mint én.
Nálad Tami otthon van most, vagy oviban? Bocs, megjöttek a nővérem gyerekei: Claire
 
 


Szia!
Nekünk is kéne egy ilyen szicíliai egy hét, de Tamit nem lehet itthon hagyni. Most pedig az én férjem is nagyon magányosnak tűnik, mert érzem, hogy alig van rá időm. Ha beszélni kezd valamiről, közben szinte biztos, hogy valamelyik gyerekhez el kell szaladnom. Ez neki rosszul esik, és figyelnem kéne rá, hogy végighallgassam, még ha fáradt vagyok, vagy éppen más dolgom lenne akkor is. Már csak azért is, mert ha nagyon nélkülözve van őkelme, nem egyezik bele a még egy porontyba.
Ide viszem úszni Tamit az Újlak utcai uszodába, meg rákérdezek, hogy van-e bébiúszás, mert akkor azt is itt rendezhetnénk.
Nálunk ez a dicsérgetés senkinek nem megy, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem esne jól néha. Főleg a férjemtől várnám, nem a külsőmre vonatkozólag, hanem, hogy mondjuk jó anya vagyok, de ő is igen szűkmarkú e tekintetben. Engem apám majomszeretettel szeretett, dicsért orrba-szájba, furcsa volt megszokni a férjemet, aki keveset beszél, nem egy udvarlós, romantikus fajta, de nagyon tud szeretni.
Mit sportoltál?
Tami még itthon van, egészen szeptember 20-ig marad is. A nyaralásból 12-én jövünk meg, és utána még itthon szeretne maradni, mert 26-án lesz a keresztelő és a szervezésben neki feltétlenül részt kell vennie Kép
Szia
Bucska
 
 


Mikor utaztok?
Igen, gond, amikor a gyerekek folyton ott nyüzsögnek, és be nem áll a szájuk, csak az ember mindig azt hiszi, hogy hát felnőtt, az majd megérti, meg átlátja a helyzetet, de hát a ráció kevés...
7 éves korom óta atlétizálok, ebből nekem a hosszútáv futás és a gyaloglás jött be végül, gyaloglóként sokáig voltam válogatott(mondjuk amolyan másod vonal), még Ábel után is visszaálltam. Mindig suli vagy munka mellett nyomtam. Amúgy most is elkezdtem újra futogatni, mert anélkül nehezen bírom ki (függő vagyok Kép ), de elég nehéz, amikor velem akarnak jönni biciklizni, meg megoldani, hogy mind a 4 rendben legyen, stb. Nincsenek már igazán versenyzői ambícióim, bár igaziból az ember csak akkor hajtja jól meg magát, ha van miért (majd veteránként Kép). Meg ha lennének is... most már a nőknek is csak 20 km-t rendeznek gyaloglásban (nekünk még inkább 10 volt), és hiába mehetne az jól, iszonyatosan sok időt emészetenek fel az edzések. Napi szabad óráim meg nincsnek erre ! Vajon miért Kép
hogy bírja a nagy, amikor nem körülötte forog a világ? (pl: keresztelő) Claire
 
 


Szia!
Pénteken este megyünk, vacsora, fürdés, szopi és utána. Úgy tervezem, hogy Adrienn az elejétől alhat, Tami meg úgy 11 felé talán már elfárad és akkor ő is bevághatja a szunyát.
A Viburcol kúpot ismered? Milyen?
Nekem tetszik, ha valakiben sok elkötelezettség van valami iránt, például a sport. (bennem sajna nincs) Viszont az rossz lehet, ha vannak ilyen irányú ambícióid, de nem tudod kiélni őket. Később viszont viheted magaddal a gyerekeket is Kép Meg abban is biztos vagyok, hogy te legalább tuti utoléred őket... Kép
Mi van az autótokkal? Milyen autótok van?
A Tami tesz róla, hogy a keresztelő róla (is) szóljon. (milyen ruha, milyen csat a hajába, parfüm - és persze meg kellett beszélnem a pappal/lelkésszel, hogy ő is ott állhat majd mellettünk meg a keresztszülők mellett, amikor a vizet öntik. Utána meg a családtagok és barátok idejönnek, lesz egy kis eszem-iszom, ezt Tami nagyon szokta élvezni. SZóval ő tesz róla, hogy ne érezze kirekesztve magát.
Mentek bébiúszásra? Mit produkálnak már az ikrek? Mikorra tervezed a hozzátáplálást elkezdését?
Na ennyi kérdésre lesz mit válaszolni Kép
Szia
Bucska
 
 


szia! Akkor jó nyaralást, reméle, marad egy kicsit nyárias az időjárás is!
Amikor Dávid, olyan 1,5 - 2 évesen elég sokszor ébredt, nyugtalanulaludt, stb, akkor orvosi javaslatra próbáltuk a viburcolt. nem volt rossz, tul.képpen azért nem merek nagy mellénnyel kiállni mellette, mert akkor annyi mindent próbáltunk, hogy nem tuti, végül is mi hatott. Miért, kinek kellene?
az autónkat holnap nézi meg a kárbecslő, azután megjavítják. Nemrég vettük használtan, egy Citroen jumpy max 9 személyes járgány. És már épp beleéltük magunkat, meg örültünk neki. Persze ez nem az autó hibája, csak aggódom, lesz-e még olyan jó állapotban, mert a futómű atért nem játék!
Hol lesz a keresztelő? Nálatok kik a kerszülők?
Szeretnék szeptembertől menni velük úszni, még Dávidot is vinném, sajna Ábel már elégé kinőtte, de meg fogom oldani őt is!
Az ikrek nagyon jó fejek, erősek, kinyomják magukat és kúszni próbálnak, forognak mindenfelé. Megfogják a dolgokat, és igyekeznek bekapni. Mosolyognak, és rengeteget jár a szájuk, főként Ádámé.Aki egyébként mindig fel akar ülni, és olyankor köpi kifelé a túrót, így lett Túró Rudi a beceneve. Egyelőre csak szopnak, ha lehet 1/2 éves korukig, aztán kezdem a gyümölcsözést. És Veletek mi a helyzet? Hogy reagál a nayg arra, hogy a kicsi ügyesedik? C
 
 


Szia!
A Viburcolra holnap az útra gondoltam, az Adriennek. Jó lenne, ha a kocsiban is végigaludná az éjszakát.
A keresztelő itt lesz a kerületi evangélikus templomban, a keresztszülők pedig a férjem keresztszülei lesznek. Kényszermegoldás, mert már idősek és nehezen beszéltük rá őket, de Tami keresztszülei nem vállalták, se a férjemnek, se nekem nincs testvérem, szóval nem volt túl nagy választék.
Nálunk is a szopi a fő táplálék, délután megy a gyümölcspüré, két szopi között (nagyobb szünetet hagyok) egy egész üveggel megeszik. Ha majd hazajövünk próbálkozom főzelékkel is, mert addigra már elmúlik 7 hónapos is. Egyébként ebédnél pár kanállal kóstolgat a miénkből, már ha kaphat belőle.
A kocsit azért kérdeztem, mert a férjem karosszérialakatos és esetleg tudott volna segíteni, ha nem pont most utaznánk el. Neki itthon van műhelye és biztosítós ügyeket is intéz, meg számlát is ad, bár futómű ügyben ő nem kompetens.
Az úszás szerintem nagyon hasznos, a mozgásfejlődésben is segít, meg én például abszolút vízbolond vagyok.
Nálunk az Adrienn most kezdett el ülni, a Tami egyelőre minden produkcióját nagy ovációval fogadja. Kíváncsi leszek, mi lesz, ha már tud majd mászni és piszkálja a játékait.
Egyébként búcsúzom, mert holnap már nem jövök, este indulunk. Ott még szeptemberben bőven jó idő van, úgyhogy remélem sokat fogunk fürdeni. Szeptember 12-én jövünk haza, majd jelentkezem.
Addig is minden jót nektek, jó babázást!
Szia
Bucska
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: