Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Mamák!

Keresgéltem a témák között, de nem találtam semmit a fenti témában.
Olvasgatva a fórumokat úgy tûnik sokan közületek dolgoznak gyerek(ek) mellett. Jó volna, ha megosztanátok velem tapasztalataitokat a munkába állásról: nehézségek, szervezés, szoptatás megoldása, stb.
A kisfiam jelenleg 4 hónapos, (csak anyatejet kap) én pedig 2 hónap múlva állok vissza a munkába félmunkaidõben. A félmunkaidõ felét is itthonról fogom végezni az elején, viszont a másikban bent kell lennem, (ráadásul 1 óra az út a munkahelyemre).
Viszont 1 éves korától teljes idõben kezdek dolgozni.
A manócskára a nagyszülõk fognak vigyázni, tehát ez a része nem gond és a kedvesem is mindenben kiveszi a részét a baba körül (de Õ is dolgozik).

Várom a tapasztalataitokat, jó tanácsaitokat, kis praktikákat, szóval minden olyat, ami (fõleg a manócska számára) könnyebbé teszi a helyzetet.

Milla
 
 


Milla,

Mi az elsõ babánkat várjuk, de érdekelne a téma. Nekünk segítségünk sem igazán lenne, mert a nagyszülõk, rokonok vidéken élnek. Igen nehéz dilemma...

Jelenleg a következõ lehetõségekbõl választhatunk (némelyiket jobban "körül kell még járni"):

Ami közös:
Tudomásom szerint TGYS után a baba 1 éves koráig a gyerekorvos különösebb indoklás nélkül betegszabira veheti az anyukát. Ezt szeretnénk, mert így anyagilag jobban járnánk (táppénz, mint a GYED).

0. Közben összehoznánk a kistesót. A terhesség megállapítása után a nõgyógyász ismét betegállományba vehet. Ezzel csak az a "gond", hogy a 2. babával a TGYS-t a minimálbér kétszeresébõl számítanák (bruttó 100.000 70%-a mínusz a levonások), mivel nem lenne 180 nap jövedelmem. Így igazából ez a lehetõség kiesik.

Vissza dolgozni a baba 1 éves korától:
1. Otthonról. De ez nagyban függ a munkáltatótól.
2. Apuka menne 1 évre GYED-re (ha lehet ilyet).

Ha megvan a 180 nap, akkor kombinálható a 0. ponttal.
Mi a véleményed? Nagyon naív és laikus a gondolkodásom?

Maci_2
 
 


Sziasztok!
Milla, ha gondolod, írok e-mailt, az egyik levelezõtársam hasonlóan csinálta végig az elmõlt 1 évet, de itt nem akarom leírni a címét.
Ha érdekel írj egy e.mailt.
Ágci

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
Maci 2!
1 éves kor után reményeim szerint a nagymama megy GYES-re (Erre 2002 óta lehetõség van). Nekem mindenképp vissza kell mennem, anyagi, munkahelyi és belsõ kényszer hatására és a 2. babát is kicsit késõbbre tervezzük.

Ágci!
A mailem mmsbsm@yahoo.com (Millára kattintva behozza).
Nagyon örülnék, ha sikerülne találni valakit.

Nagyon köszönöm a segítséget.

Milla
 
 


Szia Milla,

A fiam egy eves es harom honapos volt amikor munkaba alltam, jelenleg kulfoldon elunk, de a nagypapa vallalta, hogy kijon a vigyaz a manora(aposomek elvaltak). A dolog egesz jol mukodott, bar azt azert el kell mondanom, hogy a gyereknevelesben adodtak surlodasok, epp most keszul haza, mert lejart az itt tartozkodasi engedelye. Most 21 hetes kismama vagyok ujra, nem terveztuk a bebit ugyan, de nagyon orulunk neki. Most egy kicsit zurosebb lesz a dolog, mert itt a noknek 6 het utan vissza kell menni dolgozni, vagy elvesztik az allasukat es ujat szerezni azert nem egyszeru. En szoptatni szeretnem a manot es mivel nagyon kozel lakom a munkahelyhez valszeg ezen nem fog mulni. Eleinte edesanyam lesz itt es talan a fonokom is add 2 honap extra fizu nelkuli szabit, aztan sajnos bebiszitter lesz belole, kozben a fiam valszeg felnapos oviba megy, mert hianyzik neki a kozosseg. Nekem is sokat segit a ferjem,kulonben nem hiszem, hogy vegig lehetne csinalni, de remelem azert igy mukodni fog nalunk a dolog.

Angi
 
 


Maci 2!
Biztosan így van a TGYÁS számítása a 2.babánál?Meg tudod mondani,hogy melyik jogszabály milyen helyén található?Nekem ugyanis a mh.elõször nem így fejtette,de egy tb.ellenõrzés után rájöttek az általad mondottakra,így több mint 100.000 Ft-ot kellett visszafizetnemKépKép De a tb.nagyon sokáig gondolkodott rajta,nem rögtön jöttek rá.Mi meg megpereltük,februárban lesz a tárgyalás.De ha ez így van,akkor tiszta bukóKép

Csokimano
csokimano
 


Csokimanó!
Szerintem a Társadalombiztosítási ellátásokról szóló törvényben szabályozzák (ez nem biztos).
Pontosan utána lehet nézni a www.eum.hu oldalon (szociális és család...minisztérium.)

Angi!
Már azt hittem egyedül vagyok ebben a cipõben. De a Te helyzetet még nehezebb. Remélem sikerül a 2. babuskával is megbírkózni.

Milla
 
 


Milla,
Koszi, de remelem megoldjuk valahogy, most meg bizakodo vagyok.
Azert azt tapasztalatbol mondom erdemes a nagyszulokkel megallapodni a gyerekneveles, etkezes teren ki mit tart fontosnak, es elsosorban mik a ti elkepzeleseitek, mert ebbol adodtak nalunk problemak. A nagyszulo ugye sokkal engedekenyebb, mint egy szulo es ez igy is van rendjen, de ha o lesz vele egesz nap, akkor ez nem mehet a vegtelensegig, hiszen ha egesz nap dolgozol majd, nem csinalhatod, hogy hazamesz es csak neveled a gyereket.
A Matyi jol alkalmazkodott, elfogadta, hogy nappal mami-papi dolgozik es nagyapi van vele. Az viszont igaz, ha este hazamegyek maximalisan csak vele kell foglalkozni, illetve hetvegen is, ilyenkor nagyapihoz nem is hajlando kozeledni.
Kis szervezessel ez is konnyen megoldhato. Ejszaka fozol, egyszerre tobb adagot, amit aztan kisebb adagokra lefagyasztasz, parod ha segit a mosast-vasalast-takaritast is lehet valtva csinalni....stb.
Ha van kerdesed szivesen segitek.

Angi
 
 


Angi!

Köszönöm a jótanácsot, azt hiszem az engegdékenység nálunk is probléma lesz, de akkor ezt elõre tisztázzuk. Van még olyan probléma , ami csak utólag derült ki (vagy útközben)?

Milla
 
 


Csokimanó,

Információim a Gyermekek/Szociális juttatások fórumról származnak, ahol ckatalin szokott válaszolni a kérdéseinkre.

Maci_2
Maci_2
 


Milla,
Nalunk egy kicsit mas a szitu, mert mi egy lakasban is elunk, ezert az abbol adodo problemak nalatuk valszeg kimaradnak. Ja igen nalunk a nasizas volt meg gond. Ami persze neha oke, de etkezes helyett nem tartom megfelelonek.
A masik, nem tudom a mama vagy a papa fog vigyazni manora, ha a mama akkor esetleg felesleges amit irok, de altalaban a papak nem annyira baratkozoak masokkal a jatszoteren stb., es jol elvannak kettesben a manoval,igy nem nagyon ismerkedik masokkal a gyerek, de hosszutavon, azert kell nekik a szocializalodas. Az alvas szinten okozhat bonyodalmat, nalunk alig akart aludni egy idoben a gyerek, mert tudta, hogy nagyapinal ki lehet bujni alola.
Meg egy ami eloszor termeszetesnek hat, de ha eljon esetleg rosszul fog esni. A gyerek igy nagyon fog kotodni a nagyihoz es neha hiaba vagy ott bizony csak az o vigasza kell majd, hozza bujik es nem hozzad. Ez forditva is igaz, mert neha hiaba akar a nagyi valamit, de ha te ott vagy a gyerek bizony messzire elkeruli. Ezek a szituk bizony kenyesek tudnak lenni, de egy kis humorral athidalhatok.
De tenyleg azt kell mondanom osszessegeben jol mukodott a dolog, ami problema adodott mi rogton megbeszeltuk es a humor sokat tud segiteni.

Angi
 
 


Szia Angi!

Köszi a jótanácsokat. Még azt szeretném megkérdezni hogyan szervezted a szoptatást. Fejtél vagy tápszerrel oldottad meg?
Emiatt egy kicsit aggodom, mert nem sikerül fejnem, holott egy étkezést napközben ki kell majd hagynom, azt pedig nem szeretném ha elapadna a tej emiatt (meg azt sem ha a munklahelyemen "felrobbanna" a cicim :-)

Milla
 
 


Sziasztok,
Milla megkaptad a levelem?
Ágci

Kép
 
 


Szia Ágci!

Sajnos nem kaptam semmit. De most látom, hogy a profilodban ott az emil cím is (a múltkor nem mentem teljesen le a fénykép aljáig, csak a gyönyörû kisfiadat láttam).
Akkor priviben megkereslek (csak egy kicsit késõbb, mert most ébred a kismaszat.)

Szia
Milla
 
 


[url=http://www.babapont.hu/jog/penz/tgysanyas.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/jog/penz/tgysanyas.html[/url]
Névtelen
 


Milla,

Sajnos erre vonatkozoan nem tudok tanacsot adni,mert mire en dolgozni kezdtem Matyi mar egy eves volt, igy mar csak este szopizott, es banatomra azt is elg hamar magatol abbahagyta. Most nalam is valszeg egy etkezest nem tudok, majd megoldani, azt megprobaljuk lefejt tejjel helyettesiteni. Matyi 3 honapos koraig anno fejtem es eltettem a fagyoba, bar mi azt nem nagyon hasznaltuk, mert o felengedve nem fogadta el, kozben kulfoldre koltoztunk ide nem tudtam hozni, igy a fozelekekbe mar szinten nem tudtam hasznalni. Nem hinnem, hogy egy szopi kimaradasatol elapadna a tejed, de a cicifeszules biztos fog jatszani, esesetleg kevesebb is lehet egy picit emiatt a tejed.

Probalj utanna erdeklodni a szopis topikban, hatha van valakinek errol infoja. Nekem itt a baratnom egy delutani evest tapszerrel potol, mert ugy erzi kulonben nincs eleg teje, de mukodik a dolog. A kisfia szepen szopik egyebkent.

Angi
 
 


Szia Angi!

Eltûntem egy kicsit, de a téma még mindig aktuális. Találtam egy hasonló forumot a babaponton de ott is inkább a terhesség során felmerült munkahelyi problémákról írnak.
Szóval közben hallottam egy ismerõsrõl, aki az USA-ban 4 hónapig úgy szoptatta a gyerkõcõt (6 hetesen ment vissza dolgozni), hogy az egyik nap lefejt tejet másnap odaadta, így még mélyhûteni sem kellett.
Nyüstölöm ezt a fejést én is, de vagy nincs elég tejem vagy valamit rosszul csinálok, mert alig jön valamicske. Azt hiszem tényleg ellátogatok a szopis topikba.
Addig is gyûjtöm az infókat.

Szia
Milla
 
 


Sziasztok!

Azt írtátok, hogy akár a nagymama is mehet GYES-re, ha én visszamegyek dolgozni. És GYED-re? És akkor hogy van - az õ nyugdíja helyett az én GYED-emet kapja? Aki tudja, segítsen, hálás lennék, mert nálunk is aktuális lesz.
És ha már itt tartunk: Nem változtatták a GYED felsõ határát 2003-ban?

Milla: én szeptembertõl fogok visszamenni (részmunkaidõben), amikor a babóca 15 hónapos múlt. Ha majd helyzet lesz, szívesen osztom meg a kérdéseket és várok tanácsokat. El ne vessz! Mert úgy látom, ez a probléma nem sokaknál jelenik meg.

Méri
 
 


Szia Ágci!
Köszönöm szépen a címet, a jövõ héten megkeresem a lányt.

Méri!
Megnéztem az eum.hu-n,amit kérdeztél. Sajnos a 2003-as még nincs rajta, de a nagyszülõ kérdésre megtalálhatod a választ.

[url=http://www.eum.hu/hir/GYES021105.DOC" TARGET="_top]http://www.eum.hu/hir/GYES021105.DOC[/url]
[url=http://www.eum.hu/hir/GYED021105.DOC" TARGET="_top]http://www.eum.hu/hir/GYED021105.DOC[/url]

Én is úgy találom, hogy nem vagyunk sokan ebben a cipõben, de mi dolgozó kismamák tartsunk össze Kép
Ami engem illet épp ma voltam a munkahelyemen megbeszélni a "reintegrációmat". Egyelõre minden nagyon pozitív, de hát elméletben persze sokkal könyebb. Szerencsére nekem a munkahely partner ebben a témában, már a terhességem alatt is ment minden, mint a karikacsapás (persze dolgoztam is a 8. hónap végéig).
Téged mi motivál visszamenni dolgozni (persze csak ha nem indiszkrét)?
Te nem érzed úgy néha, hogy a környezeted rosszallóan (de legalábbis furcsán) szemléli, hogy nem maradsz otthon 3 évig, hanem visszamész dolgozni? Nekem elég gyakran ez jön vissza.

Szia
Milla
 
 


Szia Milla!

Én is a 8. hónap végéig dolgoztam!Kép
Tök jó volt, nem értem rá a problémáimmal foglalkozni; a baba meg szerintem azért imádja, ha vitatkozunk meg beszélgetünk a feje fölött, mert már pocakban is mindig ezt hallotta. Kép
Az igazság az, hogy azért megyek vissza, mert muszáj. Nem vagyok határozatlan idejû szerzõdésben, és félek, hogy ha végig maradnék a 3 év alatt, akkor valaki úgy belekövesedne a helyembe, hogy én már nem kellenék. Mert amúgy is állandóan azt éreztem, hogy nem vagyok pótolhatatlan.
Amúgy meg jó munka, szeretem, de az még jobb benne, hogy tképpen kötetlen munkaidõ, sokat lehetnék így is a babával.
Szóval azért megyek vissza, mert ez kevésbé rossz, mintha végleg elveszteném a munkát.
Tulajdonképpen kezdetben úgy volt, hogy még februárban visszamegyek, de ez most elképzelhetetlen. A baba simán kitölti az egész napomat.
Igazából a szeptembert se tudom még elképzelni, de majd csak lesz valahogy. Hál istennek, szoptatni legalább akkor (valószínûleg) már nem fogok.
Szerintem se nézik jó szemmel. Mert azt gondolják, hogy neked nem fontos a gyerek, csak a karrier. Holott számos más dolog is van (lásd én).
Így hát én nem is reklámozom ezt nagyon.
 
 


Milla!

Figyu, én nem találtam olyat, miszerint a nagymama felveheti a GYED-et is. Csak a GYES-t. Mit tudsz errõl???
 
 


Szia Méri!

A GYED-et tényleg nem veheti fel, csak arra van mód, ha GYED idején visszamész dolgozni, akkor automatikusan átmegy GYES- be. A babapont.hu-n van olyan fül, hogy a szakértõ válaszol, szerintem ott kéne szakembertõl megkérdezni a pontos "tényállást".

Ugyan nem én találtam ki, de mindig azt hajtogatom "tele van a temetõ helyettesíthetetlen emberekkel" Kép. Szóval nyugi, senki sem az.

Szia
Milla
 
 


Milla,
Most en tuntem el, egy kicsit. A szopirol kerdeztel, szoval en ugy szertnem megoldani, hogy itt csak 9 fele kezdodik a munka, minden munkahelyen. Igy elotte megszopiztatom manot es utanna jovok be. Delben a tarsasag 80%-a etteremben, cafeteriaban, buffetben ebedel, tehat nem a munkahelyen belul, vagyis nem feltuno, ha hazaugrok szopiztatni, kb 10 percre lakom a munkahelytol. A delutani szopi az valszeg lefejt tej lesz es este 6 korul mar otthon vagyok, akkor mar barmikor szopizhat ujra.

En az elsovel is 8 honapig dolgoztam, most szinten igy lesz. Bar en akkor ugy ereztem jobb lett volna elmenni korabban, de most itt nincs lehetosegem ra, es azert ez a munka kicsit konnyebb, mint amit korabban csinaltam.

Azert fel eves kor utan sokan kezdenek bevezetni mas kajakat is babonal, igy napkozben fog mar kimaradni szopi szerintem. Egy evesen pedig alt. reggel es este igenylik a szopit. Speciel az en fiam egy evesen magatol elhagyta a szopast, hiaba probalkoztam utanna mar nem kellett a cici.
Szoval szerintem, ha nem tudsz lefejni tejcsit, attol meg megtudod, majd oldani a dolgot.

Angi
 
 


Szia Angi!

Az elmondottak alapján szerintem Te Franciaországban élsz Kép.
Nos én is pont úgy gondoltam, mint Te: reggeli szopi itthon, déli kimarad (ezt majd meglátom, hogy sikerül e fejni), esti már megint itthon. Sajnos az irodában minden fal üvegfal (kivéve a rötyit, de az meg nem olyan hangulatos) hát majd meglátjuk. Egyébként a félmunkaidõben csak 1 napot kell bemennem, a többi részét itthonról végzem majd.

Ami a hozzátáplálást illeti (csak szoptatás pártiak most ne figyeljetek), én a múlt héten adtam neki elõször almalevet (én préseltem) most meg répalevet, de csak 1-1 kiskanállal, hogy szokja a tejen kívüli ízeket is. Ha majd meglesz az 5 hónapos jubileum akkor kezdem majd kicsit emelni az adagot.
Remélem 1 hónap elég lesz, hogy ki tudjuk hagyni a déli cicizést.

Méri!
Sikerült megtalálnod, amit kerestél? Közben itt a babaneten is találtam egy topikot, ahol egy munkaügyis válaszol (szociális juttatások a neve, ha jól emlékszem).

Sziasztok
Milla
 
 


Szia Milla,

Csak most olvastam el a havi Kismamát, de van benne egy nagyon szimpi levél a munkahelyi fejésrõl, szoptatásról (egy amerikai anyukától). Olvastad?

Megtaláltam, amit kerestem, nagyon elszomorodtam, hogy a nagymamis csere nem áll a GYED-re, csak a GYES-re. Így viszont érdekelne, ki ahz, akinél megéri a nagymami nyugdíját GYES-re cserélni, hisz utóbbi, ha jól tudom, csak 20000 FT; anyósom ápolónõ volt, nem egy jól fizetett szakma, de még az õ nyugdíja is kétszerese ennek!!

BVagy vmit rosszukl tudok?


Méri
 
 


Szia Méri!

Nálunk például megéri, mert anyukám még túl "fiatal" a nyugdíjhoz, viszont így nem kell dolgoznia 50 egynehány évesen. Ez pedig munkaviszonynak számít, ami viszont beleszámít majd a nyugdíjszámításnál a ledolgozott évekbe. Szerintem ezt azoknak találták ki, akik a rendszerváltást követõen kiszorultak a munkaerõ piacról, elhelyezkedni koruknál fogva már nem tudnak, viszont a nyugdíjhoz még fiatalok (mert azt persze megemelték).

Szóval nálunk úgy szervezõdött a család, hogy a nagyszülõk mennek GYES-re 1 év után, a szülõk pedig dolgoznak. Nekem jó, mert szívesebben hagyom a kismaszatot az anyukámra, mint egy bébiszitterre vagy bölcsibe.
Ráadásul a testvérem gyermekei kapcsán már kialakult náluk egy komoly infrastruktúra, szóval kész óvoda a lakásuk Kép.

A kismamában olvastam a levelet, igen tanulságos. Sajnos itthon még nem alakult ki ilyen munkahelyi kultúra és infrastruktúra (pl. szopi szoba, munkahelyi ovi,...) Egyébként a múlt heti Figyelõben is pont errõl volt szó. Az egyik nagy könyvvizsgáló cégnél már itthon is "baba-mama" barát munkaidõt és körülményeket dolgoztak ki, mert rájöttek, hogy egy kis szemléletváltással és szervezéssel meg tudják tartani a remek nõi munkarõt (pl. távmunka, részmunkaidõ, stb.)
Nagyon örültem a cikknek fõleg egy gazdasági lapban !!! Remélem szépen lassan azért átalakul mindenhol a szemlélet.

Szia
Milla
 
 


Szia Milla,
Na vegre visszatalaltam, csak atalakult kicsit az eletunk, mert nagyapi tartozkodasi engedelye lejart es hazament, a Matyit pedig szoktatjuk a babysitterhez, tobb-kevesebb sikerrel.
Sajna nem Franciorszagban elek hanem kicsit messzebb az USA-ban.
Egyebkent peldaul nalunk a nagyikat azonnal elfogadta a gyerek, pedig volt akit masfel evig nem latott es vigan elvolt, mig mi dolgoztunk, de az uj helyzetet nehezen emeszti eleg hisztis lett, gondolom kicsit bizont=ytalanna valt, de remelem hamar megszokjuk.
A deli fejest csak tudom ajanlani, ha meg tudod oldani, mert masnap azt lehet neki adni delben, ami tok jo lenne. Nekem itt rugalmas a munkaidom, vagyis 8 orat legyek bent, de mikor az az en dolgom, igy remelem en csak a delutani szopit fogom lefejt tejjel potolni, a tobbi alaklommal hazaugrom.
Egyebkent azert itt ez erdekes, mert a boltok, muzeumok, szoval minden bababarat. Barhol lehet szopiztatni, pelenkazni... Azert a munkahelyek itt is valtozoak sok olyat is hallottam, ami azert finoman messze all a bababarat dologtol.

Ahogy szamolgatom lassan nalad is itt az ido az elvalashoz, kivanok sok szerencset hozzaKép

Angi
 
 


Szia Angi!

Hupsz, az USA tényleg klasszisokkal nehezebb ügy. Nemcsak hogy messzebb van, de a látogatás is jóval zûrösebb. Nem irigyellek.
Remélem Matyi hamar megszokja a babysittert. Bár tagadhatatlan, hogy egy nagyszülõvel nem veheti fel a versenyt Kép.

A múltkor pont arról beszélgettünk a kedvesemmel, hogy az a kevés baba barát hely, ami van Magyarországon, az is mind a nõkre épül. (Pl. az IKEA-ban van pelenkázó, de csak a nõi WC-ben). Tehát ha a papa akar duózni a lurkóval, akkor neki még nehezebb a dolga Kép.

Egyébként elkezdtük a hozzátáplálást (maszat betöltötte az 5. hónapot), és egyelõre minden nagyon pozitív. Féltem, hogy a tejem kevesebb lesz, de úgy látom nem csappant meg a mennyiség. A fejést felfüggesztettem egy idõre, mert teljesen szétzúzta a mellem, de hamarosan újrakezdem, mert vészesen fogy az idõm a munkába állásig.
Apropó, a munkaidõm nekem is rugalmas, csak hát egy csomó munkám másokhoz kötõdik, így hiába megyek be kora reggel, igazán csak 9-10 körül indul be a "nagyüzem". A közlekedéstõl nagyon ódzkodom, mert át kell mennem a belvároson. Az utóbbi idõben megtettem 1x 2x és teljesen megõszültem. Ki kell találnom milyen hasznos dolgot lehet csinálni autóban!

Ébred a maszat, mennem kell.

Méri!
Rég hallottunk rólad is? Megvagy?

Sziasztok.

Milla
 
 


Sziasztok!

Leült a topic.
Azért jelentkezem, hogy beszámoljak: megvolt az elsõ munkanapom. Minden nagyon jól sikerült, babuska tündér volt, nem hiányolta a cicit délben, hanem jól bekajált bébiételbõl. A munkahelyen is mindenki nagyon pozitív volt, megbeszéltük a rám váró feladatokat és az idõbeosztást.
Egy probléma maradt: a fejés. Sajnos abban a helységben, amit kinéztem magamnak, nem volt konnektor, elemet pedig nem vittem a gépbe Kép. A vége felé már "robbanásig feszült" a hangulat, de pont etetésre hazaértem. Kismaszat pedig úgy bekajált a sok tejbõl, hogy 10 percig nem is mozdult csak bámult maga elé szétdobott karokkal Kép.

Sziasztok.
Milla
 
 


Sziasztok Lányok!
Dilemmában vagyok, ha valakinek van valami jó ötlete, szívesen veszem. Úgy tûnik, hogy anyagi okokból muszáj lenne visszamennem dolgozni, de a kisfiam csak 7 hónapos. De olvastam Milla levelét és abból úgy tûnt a számomra, hogy ott még kisebb a gyerek. Szerintetek érdemes megpróbálni a munkát, vagy jobb, ha várok még és "valahogy kihúzom" amíg nagyobb nem lesz?
Irjatok! Sziasztok,
Jutka
 
 


Szia Jutka!

Szerintem ezt igazán csak Te érezheted. Amennyiben csak a pénz miatt mennél vissza és esetleg lelkiismeret furdalásod lenne, vagy nem lennél boldog és kiegyensúlyozott, akkor azt javaslom, hogy inkább húzd ki még.
Arra nincs mód, hogy részmunkaidõben vagy otthonról dolgozz? És lenne, aki vigyáz a manócskára vagy bölcsibe adnád?

Milla
 
 


Szia Milla!
Olvastam máshol is a hozzászólásaidat és nagyon tetszenek, szerintem megfogtad a lényeget most is. Reméltem, hogy válaszolsz nekem. Részmunkaidõrõl lenne szó, de sajnos itthonról nem megy. A pénz csak az egyik motiváció, úgy érzem, hogy ha normális megoldást találnék a Tücsöknek, akkor nem lenne lelkiismeret furdalásom.Az a gond, hogy mi a jó megoldás a gyereknek a nagyszülõk lennének, de pont õk ki vannak zárva: anyósomék dolgoznak, apám már nem él, anyám pedig még bõven aktívan dolgozik. A férjem közigazgatásban dolgozik, azt sem lehet megoldani, hogy õ váltson fel néha. Még alkalmanként néhány órára is problémás. Viszont anyagilag nagyon nehezen bírjuk és azt hiszem néha hiányzik a szellemi munka is.Egy itthonról végezhetõ munkával nagyon beérném, de erre nem találok lehetõséget. Lehet, hogy furcsa, de ha jó megoldást találnék a gyereknek, amiben õ is jól érzi magát, én azt hiszem ilyen "dolgozós" anyuka vagyok. Ez van.
Milla! Ha nem probléma, majd írnál valami hasznosat?
Nálatok egybõl a nagyszülõi megoldást jött, vagy gondolkodtál máson is?
Szia
Jutka
 
 


Szia Jutka!

Az otthonról végezhetõ munkával kapcsolatban próbálj meg kapcsolatba lépni a Grafológiai Intézettel, amelynek a Fõnix program keretében kisgyerekes mamáknak próbálnak állást keresni. A babanet Hol-mi rovatában van is errõl szó (bár ott valami pénzes tanfolyamot hírdetnek, de az elérhetõségeik megvannak).
Mi már a baba tervezésekor egyeztettünk a nagyszülõkkel, hogy vállalják-e, így azt mondhatom egybõl ez a megoldás jött Kép. Szerencsére õk már nagyon rutinosak, mert a testvérem gyermekeire is Õk vigyáznak (kész ovi a lakásuk Kép).
Bébiszittert nem javaslom, gondolom nem erre akarod költeni a megkeresett pénzt. Viszont, ha ismersz kisgyerekes anyukát a környéken, akivel cserélve vigyáznátok egymás gyerekeire (vagy némi ellenszolgáltatásért vigyázna a gyerkõcre), akkor talán lehet szervezni valamit. Ha jó fej a védõnõd talán õ is tud segíteni, hogy ilyen anyukákat találj. És még egy ötlet: nyugdíjas tanárnõ, ovónõ a körnéyken. Ismertem egy ilyet: imádták a gyerekek akikre vigyázott, Õ pedig boldog volt, hogy hasznos valahol (persze ehhez nagy szerencse kell).

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe, de megkérdezem a testvérem, mert Õ mostanában pont ebben a témában dolgozott, hátha tud valamit segíteni (viszont ez pár napot igényel).

Szia
Milla
 
 


Kedves Milla!
Nagyon rendes Tõled, hogy ennyi mindent írtál - õszintén köszönöm. Próbáltam a Grafológiai Intézetet, maga az elhatározás nagyon szimpatikus és jó ötletnek tartom, de egyelõre még állásajánlattal nem igazán rendelkeznek. Majd próbálok még valamilyen itthonról végezhetõ munkában gondolkodni.
A bébiszitter nekem sem tûnik túl jónak, viszont amit a környékbeli anyukákról ill. a védõnõvel kapcsolatban ajánlottál nagyon szuper! A védõnõ nagyon normális és jövõ héten amúgy is mennék a gyerekkel, úgyhogy megkérdezem.
Nagyon köszönöm a tanácsaidat és a segítséget!!
Neked jól megy a munka, hogy bírod a kiképzést? És a kicsi?
Majd ha tudsz írjál!
Mindent köszönök,
szia
Jutka
 
 


Szia Jutka!

Nekem nagy szerencsém van, a munkahelyem igazán jó partner. Most csak 1/2 állásban dolgozom és csak heti egy napot töltök bennt, a többit itthonról végezhetem (internet kapcsolattal). Teljes munkaidõbe csak akkor megyek vissza, amikor a kismaszat 1 éves lesz.
Bár még nagyon az elején vagyok, azt hiszem menni fog. Nekem felüdülés dolgozni (az itthonlét egy kicsit monoton volt). A manó pedig teljesen jól megvan a nagyszülõkkel. Szerintem neki is jobb egy kiegyensúlyozott anyuka, aki a héten 1 napot nincs ott vele, mint egy mindig jelenlévõ de teljesen megzakkant mama Kép.
Persze korai lenne még végleges következtetéseket levonni Kép.
Írj, ha van valami fejlemény védõnõ ügyben.

Szia
Milla
 
 


Milla,

Nagyon orulok, hogy egesz jol mennek a dolgok es kismano is jol viszonyul a helyzethezKép Azert heti egy nap tenyleg nem olyan sok, viszont hogy otthonrol is dolgozhatsz az hipi-szupi.
Mi alakulunk 2 het volt nagyon rossz, de most mar rutinosan mennek a dolgok.

Jutka,
En a fiam egy eves koraban kezdtem dolgozni, en is inkabb dolgozos anyuka vagyokKép Nalunk is a nagyik vigyaztak eddig a gyerekre, mi most kezdtuk a babyszittert( igaz mi kulfoldon elunk, ahol ez a rendszer elfogadott es nem megfizethetetlen). En a masodikkal megyek majd vissza dolgozni nagyon koran (6 hetesen), mert kulonben megszunne a munkaviszonyom, itt nincs semmi szoc. juttatas. Sajna reszmunkaidore sincs lehetosegem, de legalabb mobilisak, akkor vagyok bent amikor akarok, csak 8 ora meglegyen. Mi tovabbra is babyszitterrel oldjuk meg a dolgot.
Milla otlete nagyon jo, amikor meg otthon voltunk a mi kornyekunkon nagyon sok kismami vallat babofelvigyazast es elerheto aronKép
Szoval ha ugy erzed neked is es a babonak is jobb lesz igy, mert kiegyensulyozottabb leszel, szerintem bele lehet vagni.

Angi
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk a védõnõnél, megmérték a gyereket: 8 kg kereken 7 hónaposan. Szerintem ez jó. A védõnõ mondta, hogy utánanéz az anyukáknak, mert páran hagytak nála címet és telefonszámot ilyen esetekre, megkérdezi,hogy még aktuális-e és utána jelentkezik. Szerinte biztosan lesz aki szívesen vállalja. Tény, hogy nehezen bírom a monotóniát, de a gyereknek sem akarok rosszat, így próbálom hosszú távon is jól megoldani a helyzetet.Kisérletezem ,hátha találnék részmunkaidõs helyet, írtam néhány önéletrajzot és jelentkezést, várom, hátha befut valami. Ha ötletetek van, írjatok!!!!
Milla! Remélem Nálad rendben mennek a dolgok és élvezed a munkát, elhiszem, hogy - ahogy írtad "igazi felüdülés" Számodra. Biztos, hogy sokkal jobban jár a gyerek, ha szellemileg feltöltõdött anyukájával lehet, mintha egy lestrapált, néha már a monotón feladatokon rágódó mamája lenne. Véleményem szerint abszolút jól döntöttél.
Angi! Gondolom külföldön sokban más a helyzet, mint nálunk, kezdve a szociális juttatásoktól a munkahely hozzáállásáig, de ahogy olvastam Te megtaláltad a jó megoldást.
Remélem én is azon az úton vagyok!
Sziasztok!!
Jutka
 
 


Szia Jutka!

Sajnos nem sikerült még beszélnem a testvéremmel munkalehetõség ügyben (Õ is nagyon pörög a 2 gyerkõc mellett) de nem felejtettem el.
Örülök, hogy a védõnõ reménykeltõ dolgokat mondott. Bíztató kezdés Kép. Na és persze nagy gratula a lurkóhoz !!!

Velünk minden rendben, én próbálom kialakítani a munkarutint itthon, de ez elég nehéz. Amikor bennt vagyok az irodában nagyon egyszerû dolgozni, de itthon kicsit nehezebben megy. Hiába van itt a nagymama a gyerekkel, azért teljesen nem tudok kikapcsolni (figyelek, hogy nem sír e, kakilt e , stb) emiatt viszont a munkára nehezebben tudok figyelni. Hát remélem belejövök/jövünk. Mindenesetre a kismaszat továbbra sem mutat semmilyen negatív jelet, kiegyensúlyozott és vidám és már egyre ügyesebben mászik!!!
Én viszont este tudok a legjobban dolgozni, így kezdek kevesebbet aludni. És a babanetre is jóval kevesebb idõm van Kép.

Jelentkezem, amint megtudok valami pontosat a munkalehetõségekrõl.

Szia
Milla
 
 


Sziasztok!

Jutka!
Beszéltem a testvéremmel. Hát konkrétan sajnos semmit nem tudott ajánlani Kép.
Otthonról végezhetõ munkaként eszembe jutott a forditás, ha tudsz jól valamiyen nyelvet és van rá kapacitásod, de lehet esetleg internetes cégnek rendeléseket felvenni (ehhez csak gép, meg telefon kell).
Haladtál valamit az önéletrajzokkal?

Angi!
Mi a helyzet nálatok? Hogy birod a munkát pocival? Mi a helyzet a bébiszitterrel és Matyival?

Puff! Most ébred a maszat.

Milla
 
 


Szia Milla!
Haladtam valamicskét: az önéletrajzomat szétküldtem néhány olyan "fejvadász" cégnek, akik esetleg tudnak segíteni, még nem érkezett válasz, de remélem hamarosan fog. A fordítás nekem is eszembe jutott: angolul jól beszélek és kapacitásom is lenne rá, de képtelen voltam munkát szerezni (akkora a túlkínálat) pedig igen sok helyen próbáltam!!! A másik, amit ajánlottál (az internetes cégnek történõ rendelésfelvétel) jó lenne, de ha van ötleted, hogy ehhez hogyan fogjak hozzá, azt megköszönném!
Ti hogy vagytok?
Hogy bírja a Kicsi a kiképzést? És Te?
Írjál!!
Szia,
Jutka
 
 


Szia Jutka!
Velünk minden rendben. A kisfiam bámulatosan fejlõdik, a munkámból pedig semmit nem vesz észre. Pedig az utóbbi idõben már 2 napot vagyok bennt. Ez a 2 nap úgy fest, hogy minden alkalommal még de. 10-kor megszoptatom, de a ráadást (gyümi) már a nagyszülõktõl kapja, én pedig uzsgyi az irodába. Mivel 10 körül már nincs olyan nagy forgalom, a városon is aránylag könnyen átjutok. A munkahely tömény, gyakorlatilag csak annyi megállás van, amíg ebédelek egy picit + fejek. Szerencsére a fejést is sikerült megoldanom, találtam egy zárható nem üvegfalú helységet Kép. Aztán dálután fél hat, hat felé összerántom magam be a kocsiba, át a városon, táska le, és már cuppan is a cici a szájban KépKépKép.
A kismanó nagyon élvezi, mert a nagyszülõk egész nap játszanak vele, csak annyi a különbség a többi naphoz képest, hogy délben nincs cici. Ilyenkor mindig figyelek, hogy este sokat összebújjunk és csak "egymáséi legyünk". (Nagyon persze nem is kell figyelni, mert azért nekem is nagyon hiányzik a kismaszat.)
Viszont azt tapasztalom, hogy a munkahelyen jóval hatékonyabban tudok dolgozni, mivel minden percet sajnálok kávéra vagy "csevegésre" (socializing)amire azelõtt mindig jutott idõm. Az itthoni munkának most teremtõdtek meg az optimális feltételei, mert eddig egy notebookkal az ölemben dolgoztam , most viszont már van rendes íróasztalom és egy igazi PC-m!!! Szóval KIRÁLY.

Ami az internetes távmunkát illeti, szerintem épp az interneten lehetne keresni. Van egy csomó álláshírdetés meg olyan topic, ahol szintén lehet állást vadászni. Ha nem ismersz ilyeneket írok néhányat. Viszont azt tudnod kell, hogy bármilyen távmunkánál szükség van személyes kapcsolatra is (koordinálás, egyeztetés,stb), tehát legalább egy héten 1x meg kell jelenni a munkahelyen. Ha ugyan abban a városban kapsz munkát ahol élsz akkor egész egyszerû, ellenkezõ esetben viszont gond lehet az utazással.

Ismét elkapott a grafomániám Kép. Írj, ha van idõd.

Szia
Milla
 
 


Kedves Milla!
Örülök, hogy Te jól érzed magad és a Kicsi is jól bírja a "dolgozó anyát". Szerintem jobban jár mindenképpen!
Az internetes állásvadászat sajnos nekem idáig nem járt sikerrel. Próbáltam több ilyen lehetõséget is találni, de azt hiszem nem vagyok még valami profi a "keresésben". Ha van valamilyen ötleted - írtad, hogy ismersz olyan topicokat, ahol jól lehet "vadászni" - nagyon szívesen venném. Ami a heti egyszeri, de akár kétszeri megjelenést illeti - bõven meg tudnám oldani: keresztmami és barátnõ bevállalja napközben is pár órára a kisfiamat, így ez menne. Az a helyzet, hogy sok olyan távmunkába, ill. internetes munka-ajánlatba belefutottam, ami elég kétes megbízhatóságúnak tûnt, ezért szeretnélek megkérni, hogy írj néhány általad ismert topicot, hátha nagyobb sikerrel járnék.
Remélem még mindig minden rendben, gratulálok a jó munkafeltételekhez, azért a notebook az ölben-munka kimerítõ lehetett, de most már igazi irodád van. Nem irigykedek, de szeretnék már csak egy kicsivel elõbbre tartani. Nagyon köszönöm a segítségedet és azt, hogy írsz. Várom a leveled és a beszámolódat, mi újság a munka és a gyerek körül. Szerintem óriási szervezõ vagy. (Legalább ilyen területen dolgozol??)
Szia
Jutka
 
 


Szia Jutka!

AZ igazat megvallva akkor, amikor ezt írtam neked próba képpen feldobtam néhány topicra, hogy GYES-en lévõ kismama keres otthonról végezhetõ munkát, de semmi nem érkezett KépKépKép. Szóval mégsem olyan egyértelmû, mint gondoltam Kép.
Annyira bosszant, amikor azt látom, hogy a gyerekes anyukákat úgy kezelik a mukaadók, mint valami fertõzõ és nagyon veszélyes beteget! Azért gondolkodom még hol lehetne keresni.

Nálunk továbbra is minden OK. A fejésben is egyre ügyesebb vagyok, bár még mindig nem ez a nap fénypontja, ráadásul a pici fiú nem fogadja el a lefejt tejet Kép. Úgy látszik csak a csomagolás érdekli.

Ami a szervezést illeti: azt gondolom, hogy meg lehet oldani (és ilyen területen is dolgozom), de én semmi nem vagyok ahhoz képest, hogy ismerek olyan 2-3-4 gyerekes anyukákat, akik nagyik nélkül viszik a családot és a munkát (persze õk szellemi szabad fogl. ami egy fokkal rugalmasabb). Van aki mindemellett még építkezik is. Na az tényleg csoda. De nincs is ideje babanetezni, mint nekem ;)!

Amint jutottam valamire jelentkezem (végül is egyátalán nem tudtam neked segíteni Kép).

Szia
Milla
 
 


Sziasztok Lányok!
Remélem még nem halt meg ez a topik.

Egy kis bátorításra lenne szükségem. Régi topikos vagyok, a ma megint megjöttböl kezdtem, és lám már itt vagyokKép

Kisfiam novemberben született és tegnap óta teljes munkaidöben dolgozom. Apuka vigyáz kislurkóra.

Sok munkám van szerencsére lefoglal és nincs sok idöm azon gondolkozni, hogy szemem fénye most mit csinálhat, de ANNYIRA, DE ANNYIRA HIÁNYZIK...

Itt a képe az asztalomon és akárhányszor ránézek elszorul a szivem. KINLODOM. Tudom ez sokkal könnyebb lesz, de egyelöre csak a hiányát érzem az én kis drágámnak.

SEGITSÉG.

Puszi,
Moni
mj
 


Sziasztok,

Moni, ez egy termeszetes erzes, ami mindig megmarad.
Ez jelenti azt, hogy anyak lettunk. Elmulni sose fog.
Legalabbis ez a helyzet nalam, pedig az enyem mar 4 eves.
Egy kicsit lehet ez a lelkiismeret furdalas, mert magara hagytuk es nem vagyunk vele. Holott o nem ugy fogja fel meg a dolgokat, ahogyan mi.
Fogd fel maskeppen a dolgot, ezen nem lehet segiteni!
Hacsak nem munkat kellenne valtoztatnod, amiben szinten oromet talalsz. Ez az erzes akkor jelentkezik ennyire erosen, ha kenyszerbol kellett viszamenned dolgozni.
De gondolj bele, hany millio ember van ezzel ugyanigy???
Raadasul Magyarorszagon en ugy erzem, hogy elegge sok lehetoseg van az otthonmaradasra.
Nalunk itt kulfoldon 8 het. Ket honapos a baba, amikor vissza kell menni dolgozni, mert nincs semmi tamogatas.
Fel a fejjel es kitartas, lesz ez jobb is.
Névtelen
 


Kedves Névtelen.

Köszönöm soraidat, megnyugtattálKép, és dolgozom rajta, hogy másképp lássam a dolgot, és lassan de biztosan alakul is a helyzet.

Igen tudom, hogy a gyerek másképp fogja fel a dolgokat, szerencsére, hiszen nagyon jól elvan a papájávalKép és azt is tudom, hogy boldog lehetek azért mert nem csak 2-3 hónapot voltam a fiammal otthon, hanem sokkal többet.

Pusszancs,
Moni
mj
 


moni, most még jó kezekben van, mert Apa mindent elmesél hogy mi volt a nap folyamán, de majd a nagyon rossz az lesz amikor közösségbe megy.
ott is jó kezekben lesz de ott már 1 emberre jut 10 pici és senkivel sem fognak kivételezni babusgatni stb.
+ látod hogy néz majd rád könnyes szemmel hogy ne hagyd ott.
legalábbis az elején. és hogy rohan majd hozzád ha értemész, és milyen bánatos lesz ha csak késõn tudsz menni.

szóval lesz ez még roszabb is. :-))) de ez az élet rendje. anya lettél, és hidd el ennél az érzésnél csak erõsebben fog jelentkezni a többi.

semmi tud fog javitani a helyzeten.
Névtelen
 


Szia Móni!

Nem írtad, hogy miért mentél vissza dolgozni, kényszerbõl (pénz, munkahely,...) vagy, mert hiányzott a munkád? Ahogy kihallom a soraidból vérzik a szíved, hogy nem vagy a babával és nekem úgy tûnik van egy kis lelkiismeret furdalásod, hogy "lemaradsz" valamirõl vagy nem adsz meg a babának valamit? Jól érzem?

Szia
Milla
 
 


Szia Móni,
Nekem úgyan még nincs tapasztalatom a visszamenetelbe, de azt gondolom, ha egy 7 hónapos csöppség mamáját nem anyagi okok motíváják a munkába való visszatérésben akkor inkább otthon kellene a picivel maradnia. Hiszen ekkor egyrészt még nagyon kicsik, másrészt ekkor van a legnagyobb szükségük az anyjukra. Ezek olyan idõszakok amil soha nem térnek vissza egy nõ életébe. Karriert pedig lehet építeni 2-3 év múlva is. Tudom, hogy most ezek nem esnek túl jól, de ez is egy vélemény, nem bántani akartalak.
Renata
Renata
 


Szia Milla,
Sajnos kényszerböl jöttem vissza dolgozni. A pénz nagy úr, és havi 20Eft-ból nem jut semmire. A párom nettó fizujának a 3x-osát keresem, úgyhogy mint családfenntartó ...

Lelkiismeret furdalásom nincsen, tudtam, hogy ez lesz, és már nagyon régen készültem rá. De tudod, amíg az ember tervezi addig még jól is hangzik, csak amikor ott állsz, hogy eljött az idö a munkára, nos akkor nehéz.

Úgy látom Christopher nagyon jól elvan apukájával, meghát férjemet már az elején mindenbe beavattam,megtanítottam hogy Chris ne csak "anya fiacskája legyen", hanem apa is kivegye a részét a gyereknevelésböl, hogy a késöbbiekben ne legyen gondKép

A tejcsi gondokhoz hozzászólva az irodában lefejem a tejcsit, amit felcimkézek, hogy hány órakor fejtem és 24 óráig jó. Szóval kismanó ezt kapja. Ha meg nem elég, akkor kap egy kis tápot hozzá, de úgy látom ez nem lesz több mint napi 1 dl. Aztán napi 1x valami normális kaját is megpróbálunk belediktálni, dehát a tejcsit imádja a legjobban. Éjjel szopizik (ha felkel) és reggel is szopizik.

Milla, és hogy haladsz a fejéssel? Alakul? vagy még mindig a csomagolás a lényegKép Hogy van most a munkaidöd? Hogy áll a bedolgozásos munkakeresés? Bocs, ha valamiröl lemaradtam és rákérdezek.

Szia Névtelen 20:31
Igen, ez a könnyes szem elég szivszaggató lehet. Ha jól látom volt benne részed, és valószinü nagyon sok anyának volt és lesz is benne része. Bizti nehéz lesz nekem is. Vigaszom annyi, hogy amikor januártól bölcsibe megy, akkor csak 3-4 órákat lesz bölcsiben, mert apuka tanár és tudja az idejét úgy alakitani, hogy jó legyen mindannyiunknak.

Puszi mindenkinek,
Moni
mj
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron