Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
régóta olvasgatlak Benneteket, lassan aktuálissá válik a "vissza a munkahelyre" téma nálam is, ezért érdekelne pár dologról a véleményetek:
- nem emlékszem, hogy szó esett-e róla, hogy amíg dolgoztok, addig ki vigyáz a babáitokra? A mi szüleink elég messze laknak, a párom gyesre ne igazán szívesen menne, ezért marad a bölcsi. Vagy van más megoldás?
- Ha bölcsi (bár ez más esetben is kérdés lehet), akor a beszoktatás után mennyi időt kell/érdemes szánni az esetleges ott öszeszedett gyerekbetegségekre?
- Szopi: a lányom lassan 15 hónapos, 19 lesz, mire vissza kell mennem dolgozni, és sok minden más mellett még 4-5-ször szpoizik. Leszoktatás, vagy keressek valami átmeneti megoldást (félállás, vagy menjek el a bölcsibe néha, vagy...)

Bocsi, ha egy kicsit hosszúra sikerültem, és ha más topikokban szó van ilyenekről, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, köszi:

Helga

Kép

Kép
 
 


Szia Helga!

Akkor hamarosan üdv közöttünkKépKép!

1.Nálunk anyós van Gyesen,így ő vigyáz fiúnkra.Bölcsin kívüli megoldás lehet állnadó bébiszitter,vagy ha találsz olyan "pótmamát",aki unoka fejében szívesen vigyáz a gyermekre.Sok ilyen mamácska van,akinek saját unoka nem jutott,ezért szívesen berendezkedik erre és akár a család tagjává is válhat.Az én környezetemben is van ilyen,szintén hasonló okoból,azaz messze a család.Vagy marad a bölcsi,amit én nem látok olyan veszélyesnek.Így,ha félállásba mész vissza,azaz napi 4 órába,még a gyest is megkaphatod.
2.Szopi-->lehet,hogy addigra nem fog olyan sokat szopizni a lányod,így nem lesz gond vele.De ha megtehetd,menj be szoptatni,de talán a nagy "munkájában" el is fogja felejteni.Annyira új lesz a környezet,ha megszokja,hogy annyi teendője lesz,eszébe sem jut anya cicijén lógniKépKép.
A leszoktatás is lehet megoldás,de akkor figyeld meg,okoz-e nála lelki problémát,mert akkor nem érdemes ezzel próbálkozni.Az én fiam egy iedig du már csak megszokásból cicizett és észre sem vette,amikor egyszer csak elhagytamKép.

Én ennyit tudok segíteni,remélem valóban segítségKépKép

Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc,

köszi a nyugtatást! Igazából már most is közétek tartzozom, hiszen Kamilla féléves kora óta dolgozom itthon, szerencsére meg tudtuk így oldani. Napi két órát vállaltam, azt le tudom csippenteni a délutáni meg az esti alvásából.
Bébiszitter nagymamán én is gondolkodtam, illetve egy majd egy évvel idősebb "barátnőnk" anyukája felajánlotta, hogy vigyáz rá, egy vagy két gyerek nem olyan nagy különbség. De utána könnyebb lesz beadnom bölcsibe? Mert azt hiszem a legnehezebb (ahogyan a nagykönyvben meg van írva) az én lelkemet felkészíteni az elválásra. Arra gondoltam, hogy már most elviszem heti 1-2 délelőtt játszócsoportba. A félállás nem rossz ötlet, a maradék pár órát legfeljebb (ahogy eddig is) itthon ledolgozom.
Szopi: én is félek a lelki oldalától, de majd figyelem, az is lehet, hogy a sok újdonságtól maga hagyja abba.

A profilomban van egy kép a gondom "tárgyáról" :-) , jelentkezem, a fejleményekkel, köszi a segítséget:

Helga

Kép

Kép
 
 

 
 

Szia Helga!

Tündéri a lányod!!!KépKép

Akkor azért van esély arra,hogy nem lesz gondod a munkából és akkor tényleg üdv közöttünk,hiszen Te is dolgozó anyuka vagy eze szetint!!!!KépKép

Szerintem lesz nehéz beszoktatni,csak sokat vidd gyerekek közé és jó ötlet a játszóház is.

Nekem is nehéz volt az elválás,sokáig lelkiismeret furdalásom volt,de előbb utóbb bekövetkezik.Így talán még könyebb,azt gondolom.És a maradék időt együtt töltjük,amennyit csak lehet!

Na majd számolj be!!!

Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc,

egy szomszéd néni kérdezte Kamilla születése előtt 2-3 héttel, hogy úgy látja lassan elveszítem a babát! Ezen akkor nagyon elszörnyülködtem, aztán belegondoltam, és beláttam: soha olyan közel nem lesznek hozzánk, mint akkor, ott, a pocakunkban... Ezt fokozottan éreztem akkor, amikor elindult: van akarata, és néha visszatér, hogy egy kicsit szeretgessem, de a saját útját járó, önálló egyéniségek. Nem így gondolod? De hát akkor is nehéz..
Helga

Kép

Kép
 
 


Szia Helga!

Hát igen,végül is igaza volt a szomszéd néninek.Valóban a pocakból kikerülve kezdődik az elszakadás.Bár az én fiam eléggé szeretgetős típus.Nem anyás,mert mindenkivel jól elvan,csak imád velünk hömbölödni,fetrengeni az ágyon,hozzánkbújni,puszilgatni.De mivel lassan leszokik a szopiról,azt is elég erős szakadásnak érzem,mert azért az még összeköti a babaát és a mamaát.De olyan,mint pocakban,már nem leszKép.De hát ezt tudtuk,amikor belevágtunk,nem???KépKépKép
Ez az anyák sorsaKép.
Enyémfiam még nem megy egyedül,csak egy kezét fogni kell,olyan mint apja,kicsit megfontolt.De azért nagyon ki tudja nyilvánítani akaratát.KépAbban meg inkább rám ütött,igazi keverék.
Egyébként első olvasatra meglepődtem szomszéd néáni megjegyzésén,mert nem tudtam mire vélni.De aztán megértettem,gondolom,Te is így jártál..Kép

Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc,

szomszéd nénivel én is így voltam, de tényleg így vágtunk bele...

Fejlemények: ma beszéltem Főnökkel, februártól de 8-12-ig dolgozom a munkahelyen, Kamilla addig bölcsiben lesz (bár Apa 10 körül kezd, tehát nem lesz sokáig ott), majd ebéd után itthon alszik, én közben még egy kicsit dolgozom. Tehát marad a gyes, így 4 órában felveszik a bölcsibe csimotánkat. Ha minden jól megy, akkor nyártól megyek vissza teljsen odabent dolgozónak. Hát ennyi. Egy kicsit megnyugodtam/megnyugtattál, így próbálom magam lelkileg készíteni.

Megnéztem pici fiad, gyönyörű, és milyen sok szép foga van!!! A keverék-gyerek jó, mert boztos, hogy mindketten benne vagytok :-)) Lányom most éppen segít az Apjának átvinni a tiszta zoknikat... Elég mókás a pici mancsában az a nagy zokni.

Helga

Kép

Kép
 
 


OFF
Anyapoc,
most olvastam végig a régi hozzászólásokat. Nem véletlenül Szegeden jártál spec bioszra? Ha igen, akkor lehet, hogy ismerjük egymást.
A többit priviben, ok?
Helga

Kép

Kép
 
 


Sziasztok tanarak!
Talán tudtok segíteni: jövőre már otthon tanulnának a gyerekeim négy év ausztriai iskolázás után. Olyan iskolákat keresek nekik, amelyek vagy kéttannyelvűek, vagy erősségük a német. Ragaszkodom ahhoz, hogy magyar tantervű sulik legyenek, ahol ELSŐSORBAN magyar tágyú tárgyi ismereteket tanítanak, de persze szeretném, ha a megszerzett német tudásuk nem enyészne el. Ismertek ilyen intézmény(eke)t?
Köszi!
Kíváncsi
 


Sziasztok!

HelgaKépKép

DE IGEN!!!!!Méghozzá 90-94 közöttKép!Akkor priviben a többit.
Nagyon jók a fejlemények,örülök,hogy ilyen jól sikerült elintézni,így talán nem lesz lánykádnak sem drasztikus az átállás.Na meg pénzügyileg is jobban jártok talánKép.
Köszi a bókokat,de hát tudod,csak az anya a biztosKépKép!De azért apja nem tagadhatná le,egyre jobban rá hasonlít...minden szempontbólKép.
Édi lehet a Pöttöm,ahogy cipekedik,én is ezt imádom.Amikor olyan felnőttes dolgokat csinálnak,azzal játszanak.Pl. mikor fiam porszívózni szeretne.Húzza elő és addig nyavajog,amíg neki nem állok..vagy látja,hogy már itt az idejeKépKép???
Na,akkor privátban taláxunk!

Kíváncsi

Jó a kérdés.Szerintem ha Sopron környékéra költözök,ott biztosan van ilyen suli.Akérdés még,hogy általános vagy közép.Mert középben elég sok a kéttannyelvű,Győrben tutira tudok németest.De már általános iskolában is van.Olyat kell keresned,ami emeltszintű németes suli,mert ott a lényeg,hogy több órában tanulják a németet és a többit magyarul.A stratlapon van olyan oldal,ahol sulik vannak,de most nem tudom a pontos címét.
Melyik környékre mentek vissza?Pest?

Anyapoc

 
 


Helga

Nincs emilcímed,illetve a profilodban nincs megadvaKép.Írj a címemre,aztán dumicsizunk!

Anypaoc

 
 


anyapoc
 


Anyapoc,
mi Pestre megyünk vissza! Kép Köszi a linkeket!
Kíváncsi
 


Kíváncsi!
Gondolkodom, de semmi pontos nem jut eszembe, a már ajánlott linkeken kívül. Most egy hétre eltávozom kivizsgálásra az ORFI-ba, ha még nem találtál, utána próbálok én is keresni valamit.
Zsuzsa
 
 


Kíváncsi! Ismerni nem ismerem, de sokszor látom a Normafához menet a21-es busz vonalán van egy osztrák iskola, német-magyar kéttannyelvű, tán az Istenhegyi úton? SZép nagy parkja van, néhány éve újították fel az épületet, én is gondolkozom rajta, hogy ha majd iskolás lesz Ármin, akkor ezt is megnézzük esetleg Kép

Márti
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok ám Anyapoc, csak mindig hulla fáradtan rogyok a gép elé és inkább csak olvasgatni van kedvem.
Most akkor utólag egy kis beszámolót tartok: megvolt az első hivatalos utam, amely 2,5 nap volt, így egyedül kellett hagynom a fiúkat (most először több, mint 1 napra).
Szerencsére minden nagyon jól sikerült, Apa azzal fogadott, hogy máskor is menjek el nyugodtan, mert ők annyira jól elvoltak és úgy élvezte, hogy 2 teljes napig a lurkóval lehetett (szabit vett ki). Persze a gyerkőc nagyon örült, amikor meglátott, de egész este még Apa volt a sztár. Aztán este mind a hárman összebújtunk és minden újra tökéletesen egész volt. Hétfőn pedig szabit vettem ki, hogy bepótoljam az elmaradt együttlétet, és egész nap randalíroztunk, hancúroztunk, énekeltünk meg ilyesmik. Kismaszat még este hulla fáradtan is teljesen fel volt pörögve és viháncolt, mint egy tini KépKép.
Azért azt be kell valljam, hogy a kiruccanás 2. napján már olyan gyerekhiányom volt, hogy amikor megláttam egy 1 éves forma gyerkőcöt majdnem elbömbiztem magam. De azért nagyon tuti volt nem 6-kor kelni Kép. Apa pedig nagyon szuper ügyes, és én annyira büszke vagyok rá!!!

Anyapoc, Gyuzsu!
Nálatok mi a helyzet? Már több, mint 1 hónapja megy a verkli

Milla
 
 


Sziasztok,szia MillaKép!

Teljesen megértelek minden szempontból.Mind a fáradtságot,mind a gyerekhiányt illetően.Én ugyan még nem voltam ilyen hosszú időre távol,de biztosan megszenvedném...hiszen sokszor egy fél nap is olyan hosszú tud lenni.

És annyira jók,hogy ezek az Apák ilyen ügyesek!Nálunk is mindig minden rendben van,amikor csak Apa van Bulcsúval(kedd du végig,mert tanítok).De volt olyan,hogy anyósom nem tudott jönni és akkor Apa volt vele de is.És ő is arról számolt be,hogy mennyire jól elvoltak,mit henteregtek össze-vissza az ágyon,ettek,játszottak stb...

Nálunk most éppen dúl az őszi szünetz,így élvezem a törpével töltött napokat.Aztán várhatok a téli szünetigKép.
Ma voltunk oltáson,megkapta végre az ágyhártyagyulladás ellenit.Így legalább,ha vmi baja lesz tőle(láz vagy vmi),akkor itthon vagyok és nem kell táppénzre mennem.
Kellett is már a pihenés,mert minden napunk rohanás.Észre sem vesszük és már este 11 óra van,pedig semmi különöset nem csinálunk.Aztán dőlés az ágyba,amjd reggel megint Bulcsú-vekker kelt minket...
Azért lehet bírni,nem is panaszkodom,mert jól érzem magam a suliban is.

Mi a helyzet a szoptatással?Hogy oldottátok meg a 2 nap alatt?

Anyapoc

 
 


SZiasztok!
mI is "élvezzük" az őszi szünetet. Azért az idézőjel, mert én hétfőtől máig kórházban voltam kivizsgáláson, de holnap már megyeka picurokért! Ők ugyanis Apával (szintén szünetelő tanár) együtt lementek a Mamához (anyósom), és most még ott vannak. HOlnap vonatozunk haza a tengernyi cuccal. JAj nagyon hiányoznak már, pedig minden nap beszéltem velük telefonon, de hát az nem ugyanaz. viszont legalább kialudtam magam.
ZSuzsa
 
 


Sziasztok!

Ezt a hihetetlen találmányt (szünet) mindig elfelejtem. Most már tudom miért maradnak mégis a pályán a tanárok KépKép. Persze közvetve én is profitálok belőle, mert ezen a héten úgy suhantam át reggel a városon, mint kés a vajban. Sebaj most nekünk is jut 4 teljes pihenőnap.

A szoptatással nem volt gond, mivel épp előtte hagytam ki először 2 napra teljesen a szopit, így a cickó már épp alig termelt, kismaszat pedig sosem reklamál magától cicit. Miután hazajöttem még egyszer egy nagy szopi erejére összebújtunk, de azóta hallani sem akar róla. Jobban érdekli az ágy feletti könyvespolc. Szerintem mi ezt itt befejeztük. Azért nagyon boldog vagyok, mert rengeteg para és nehézség volt az elején a szoptatással és a fejéssel, és úgy gondoltam szuper lesz, ha 3 hónapig fogok tudni szoptatni, de hála a határozottságnak és a babanetes tanácsoknak végülis 13 hónap lett belőle. Ráadásul nagyon szép élmény marad (az elején ezt sem gondoltam volna).

Anyapoc!
Ez a kötelező agyhártya gyulladás vagy a szabadon választott? A esti ágybadőlés ismerős, csak nekünk nem sikerül 11-kor. Pedig mindig elhatározom, hogy na ma nem netezek Kép. Szerencsére Apa abszolut olvasó, tehát amíg betűt lát Ő is jól elvan.

Zsuzsa!
Milyen kivizsgáláson voltál? Csak nincs valami baj?

Milla
 
 


Milla! Az ízületeim fájnak már egy ideje, azt vizsgálták. Sajnoös elég korán kezdem ezt, de remélem karbantartható lesz.
ZSuzsa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Jobbulást!!!És mit tudott meg a kivizsgálás,Hogy a gyerekek az agyadra mennek...KépKépKép
Elhiszem,hogy hiányoznak a manók!Nekem is hiányoznánka!Az tuti!

Milla

Na igen, a szünetek a legjobb találmányok.Az biztos,hogy gyerekneveléshez ideális pályaKép!
Én is kíváncsi vagyok,hogy mikor fogja azt mondani a csöppem,hogy elég volt a szopiból...bár egyenlőre nem úgy tűnik,mert reggel egyszerűne nem lehet kihagyni!!!!
Ez választható,nem tudok róla,hogy lenne kötelező változat.A poén az,hogy megvettem 1 éves kora előtt az oltóanyagot,ami aztán enm volt jó.Amikor az asszisztensnő felszívta a fecskendőbe,azt mondta,hogy vmi nem stimmel vele,nem úgy oldódik,ahogy kéne.Ekkor telefona a területi képviselőnek,azt mondta,jó az,de azért kicseréli,hogy nyugodtak legyünk.Most mentem,hogy végre beadatom,erre eltűnt az oltóanyagunk...mert leállt a hűtő és a nagy kapkodásban nem oda vitték,ahova kellett volna.Erre ma csörög a telefon,hogy mégis megvan,másik hűtőben volt.10 perc alatt teperés a rendelőbe,és már meg is kaptuk...ja,és ami miatt leírtam,hogy én ugya megvettem,erre kiderül,hogy az önkormányzat támaogatja és megveszi mindenkinek,aki még nem kapta meg és veszélyeztett korosztályba tartozik.Ennyivel tartoztunk az ördögnek...Kép

Anyapoc

 
 


Milla,
de rég "láttalak"! Kép Nálunk is így volt, egy szép napon látni se akarta többé a cicimet. Kép Csak ez nálunk nyolc hónapos korában következett be... Na sebaj, legalább addig összebújtunk néha! Kép
Zsuzsa,
mi lett a kivizsgálás eredménye?
Anyapoc,
oltóanyag Kép De legalább túlvagytok rajta!
Kíváncsi
 


Sziasztok,
Anyapoc,

csak nálatok támogatja az önkormányzat az oltóanyagot? Mit tudsz róla? Én ugyan beadattam a tavasszal, de hátha másnak még jó lenne az info. Mennyi volt az oltóanyag ára? Ünnepnap voltak a rendelőben? Vagy ez ügyelet is? Hogy viselte pici fiad?

Helga

Kép

Kép
 
 


Kíváncsi

Én is ebből indultam ki..KépKép

Helga

Szerintem ez önkormányzat függő.Vagyis abból indulok ki,hogy a drnő azt mondta,hogy "úgy döntött az ök,hogy támogatja".Vagyis döntés kérdése.Illtve ha jól emlékszem,pályázott a rendelő és kaptak támogatást,így döntötte ezt az ök.
Asszem olyan 2600 Ft volt,mert a drnő az egy éves szülinap előtt írta fel és váltottuk ki,hogy olcsóbb legyen,mert 1 éves kor előtt ugye még ennyi,csak 3 kéna.1 éves kor után meg vmi 4000 Ft,de csak egy kell.De ő így szokta,mert disznóságnak tartja,hogy ekkora a különbség.De vmit erről is rebegett,hogy talán jobban fogják már támogatni 1 éves kor után is.De nálunk is volt olyan,aki kispénzű és neki megvette az önkorányzat.
Ez még tegnap volt,már vége volt a rendelésnek,amikor hívott a drnő,hogy megvan az oltóanyag.Jövő héten akarta beadni,de aztán megegyeztünk,hogy jobb lenne most,mert ha vmi gond van,itthon vagyok még.Hát elég nyafka ma Bulcsú,tegnap nem volt nagyobb baja.De ma tiszta hiszti!!!Nagyon régen nem volt ilyen,úgyhogy feltételezem,hogy emiatt.Nálatok hogy viselte Kamilla?Te is ennyiért vetted az oltóanyagot?
mail megy rögtönKép!

Anyapoc

 
 


SZiasztok!
Kíváncsi! Először reumatoid artritiszre gyanakodtak, e most új diagnózist tételeztek fel, SNSA, ez is autoimmun reumás betegség, de az előzőhöz képest állítólag jobban kézben tartható. Nálam gasztroenterológiai problémák következményeként alakult ki az ízületi gyulladás. Most gyógyszerek, azután majd kontroll, addig meg gasztroenterológiai kivizsgálás vár még rám. Meg fogyókúra, gyógytorna rendszeresen...szóval foglalkozni kéne vele.
ZSuzsa
 
 


Zsuzsa,
ezek az autoimmun betegségek most nagyon divatba jöttek! Kép Nálad, nálam is ezt állapítottak meg a szülés után, itt a fórumon az egyik lányt ugyancsak azzal riogatták..., hát, nem tudom, sztem csak ezt mondják, ha nem tudják valaminek az okát.
De mozogni, lefogyni sosem árt, ha otthon volnék, mennék veled!
Ajánlom a körúton az Oívia (?) vagy mi nevű tornatermet, én oda jártam anno, nagyon szerettem! Kép
Kíváncsi
 


Ez aztán elég vacakul hangzik.Tényleg foglalkozz vele.De legalább jobb mint az első diagnózis.KépNekem Sheuermann szindrómám van.(Lehet,hogy nem így írják.)Azt jelenti,hogy néhány gerinc csigolyám egyik sarka csúcsosra van kopva,ezért sokat fáj a hátam.Nekem is gyógytornáznom kell és úsznom.Egy azért jó benne:a masszázs.Viszont csak szinten tartani lehet,javítani nem.Úgy látszik öregszemKép
 
 


Zsuzsa!
Remélem sikerül hamar tünetmentessé válnod!

Látom mindenkinek van valami egzotikusan hangzó nyavajája (remélem pontos j Kép, lusta voltam megnézni). Nekem egyszerűen csak fáj néha a hátam, de a torna sokat segít és van egy aranykezű manualterapeutám, aki félévente visszaropogtatja az elmászott csontjaimat és ízületeimet.

Anyapoc!
A védőnő mondta, hogy az egyik kötelező oltás agyhártyagyulladás ellen van, de valami ritka fajtája ellen. Mivel a kismaszat nincs sokat gyerekek között (vagy csak az unokatesókkal), mi 1 éves kor alatt nem adattuk be a szabadon választottat (a doki is azt javasolta, hogy inkább csak 1x szúrjuk). Bár azt sem tudtam, hogy fizetni kell érte.

Kíváncsi!
Itt vagyok ám, csak mindig elhavazva, ezért inkább csak olvasgatok.

Na olvasgatom tovább a mai hozzászólásokat.

Milla
 
 


Hupsz!
Ahogy tovább olvastam épp találtam egy nyavalyát így ly-nal. Így jobbnak tűnik KépKép. Segítsen, aki tudja.
 
 


Sziasztok

Milla

erről nem tudok.Mármint hogylenne kötelező agyhártyagyull-oltás.De talán ez területfüggő is.
Én is ezért nem adattam be 1 éves kor előtt,mert az 3 szúrást jelent.Így meg csak 1.Kép
De majd utánanézek,de nem emléksez,hogy tanítanék agyhártyagyulladás elleni kötelező védőoltásról.Csecsemőinfluenzáról igen,az sem régóta van.
Mit jelent,hogy visszaropogtatja?

Anyapoc

 
 


Megnéztem több helyen is,de nincs kötelező agyhártyagyulladás elleni védőoltás.Legfeljebb nálatok az ök állja,ezért mindenkit oldanak.De ez pl. visszautasítható.Azért kérdezd meg az orvosotokat is,hogy miről bezsél a védőnőKép.

Anyapoc
anyapoc
 


Azt hiszem , hogy a haemofilus influensa elleni oltás lehet az a köt. agyhártyagyulladás elleni oltás. Nekem, ha jól emlékszem, amikor aktuális volt, akkor miondta a védőnő, hogy ez nem a klasszikus influenza ellen van, hanem ez a neve egy kórókozónak, ami egyfajta agyhártyagyulladást tud okozni, de hogy többféle agyh.gyull. van.
Nem vagyok biztos benne, régen volt, ed valahogy így emlékszem
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa

Megnéztem du,de nem írtak ilyen tünetet,hanem inkább az influenzához hasonlót:"Tünetek: bakteraemia, sepsis, magas láz, dyspnoe, produktív köhögés"
Az biztos,hogy többféle agyhártyagyulladás van,lehet vírusos,bakteriális.Pl a kullancsnak is van olyan kis "társa",ami agyhártyagyulladást okoz.Aztán ott vannak a Meningococcusok(A,B,C),ami ellen oltanak,illetve amelyik ellen van oltóanyag.Meg egy sor másik "dög"Kép!!!
A klasszikus influenzát(Képez tetszik), tényleg nem ez a kórokozó okozza.Egyébként influenzát is okozhat vírus is és baktérium is...

hajhaj,ezek a fránya apróságok!!!!

Te,és ezt az autoimmun kedvességet örökölted vkitől?Vagy nem tudsz a családban másról,akinek ilyen lenne?

Anyapoc

 
 


Na most akkor amit leőbb írtam,az sehol nincs???KépKép

Na mindegy..szóval most megnélztem egy másik fórumot,vagyis az RTLklub egyik volt adásában mondta a gyerekorvos,hogy agyhártyagyulladást okoz.De máshol meg nem ezt írják...

Akkor most hogy is van ez?

Anyapoc

 
 


Na,most meg azt olvastam,hogy ritkán okozhat gennyes agyhártyagyulladást,de nem ez a fő tünete.

Jó,mi? Itt van,elég jó az oldal:http://www.mosoly.hu/gyerek/vedoolt.html

Anyapoc

 
 


Anyapoc!Hát, reumás volt a családban néhány, de hogy kinek mi volt a pontos diagnózisa, azt nem tudom. SAjnos már nem sokan élnke a rokonaim közül.Kép
Jé, azt nem is tudtam, hogy van bacis eredetű influ.,, azt hittem csak vírusos. Hiába, egy biológus jó ha van kéznélKép
Amúgy egyre jobban érdekel a biológia, majd a követrkező életemben lehet ezzel kéne foglalkozzakKép
Kívánsci! HA hazajössz, mehetünk együtt tornázniKép
Linato! A páromnak van Scheuermannja, de neki már kamaszkora óta, és szerencsére régóta nyugalmi helyzetben, azaz az elmúlt 18 éveb, amióta ismerem talán ha egyszter panaszkodott hátfájásra. Lhet, hogy neked is csitulni fog, ha már nem kell állandóan gyereket emelgess!Kép
Zsuzsa
 
 


Sziasztok,
Kamillámnak 7-8-9 hónaposan adattam be, egyáltalán nem viselte meg.Talán egy kicsit "idegenkedett" (ordított, ha meglátta... Kép ) a doktor bácsitól, de már ez is elmúlt.
Igazából azért csináltam, mert középiskolában gyógypedagógiai fakultáción találkoztam egy gyönyörű 4 éves kislánnyal, aki egy nemtudommifajta agyhártya-gyulladás következtében lett értelmi fogyatékos. Ez nagyon megmaradt bennem...

Helga

Kép

Kép
 
 


Zsuzsa,
oké, de én korán kelő vagyok! Kép (Vagy legalábbis az voltam még otthon, mostanában minden egyre nehezebben megy.) Reggel fél hétkor legkésőbb a futópadon találsz! Kép
Kíváncsi
 


Zsuzsa

RokonokKép.
De azért az is jó,ha tudják az ember baját és nem csak találgatnakKép.
Ne várj a következő életedig!KépKépNyergelj át gyorsan biológiára!Mi az Neked,egy kis átképzés!KépKép

Helga

Na,igen,én is ebből a megfontolásból adattam be.De sajnos még így is vannak veszélyek,hiszen ugye az egyik Meningococcus ellen nincs védőoltás,és hát sok más kórokozó is tud ilyet produkálni.
Bulcsú egyébként már oltás után 5 perccel,amikor kint öltözködtünk megbocsátott a drnéninekKép.De hát ő már csak ilyen jószívű.Amúgy a tegnapi dáridó valszeg inkább a hidegfront miatt volt.Mert ugye anyukámtól megtudtam,hogy az volt..KépKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Utánanézős kedvemben voltam:
1.,nyavaLYa
2.,Menjugate konjugált meningococcus C vakcina- 2700ft és 1 éves kor előtt 3x adják az immunizáláshoz, 1 éves kor után elég 1x ugyanazt.
Én biztos nem adattam volna be 1 éves kor előtt Dórinak, ha Zsófi nem hozna haza az oviból minden sz.rt. De hazahoz, sajnos.
Bocs, hogy beledumáltam.
 
 


Sziasztok!Milénának én is beadattam anno,de Korinának még nem.Először úgy gondoltam majd egy éves kora után.Januárban lesz kettő és még mindig nem döntöttem el.

Zsuzsa!A gyógytorna,uszoda és masszázs nálam használt.Előfordult,hogy hetekig nem fájt a hátam.Lassan újra elkezdem az uszodát látogatni.Gyerekcipeléssel még elleszek egy ideig,mert szeretnék még egy babócát.KépDe ezt már biztos ezerszer leírtam.Kép
 
 


Linato! AZ jó! Hova jársz masszázsra, Én most keresek valakit. A nayg forgó-mosolygó arc naygon tetszik Attilának, most éppen vele beszélgetKép
Ok. KÍváncsi, majd csak megszervezzük!Kép
ZSusza
 
 


A Lukácsba járok beutalóval úszni és masszázsra is.Évente két beutalót lehet kapni a reumatológustól.3 héten belül el kell kezdeni és 8 hét alatt le kell járni a 15 alkalmat.Így 30x sportolok kötelezőenKép
A nagy forgó-mosolygó nekem is nagyon tetszik!
 
 


Rjuli!

Köszi a nyavalyát. A fene essen belé ;). Most erősen elgondolkodtam ezen az agyhártyagyulladás elleni védőoltáson. Sajnos az egyik unokaöcsém is egy vírusos agyhártyagyulladás következményeként vesztette el a hallását (és még örültek a szülei, hogy túlélte Kép).

Anyapoc!
A "visszaropogtatja" azt jelenti, hogy az elcsúszott csigolyáimat a helyükre rakja, a blokkolt izületeimet kilazítja és mindig kiad egy csomó gyógytornás feladatot, amit én gondosan csinálok is. Sajnos ramatyul vagyok összerakva, így megtanultam "karbantartani" magam, hogy normális életet élhessek.

Kíváncsi!
Látom, azért nem adtad fel Kép. Drukk, drukk.

Milla
 
 


Milla, a manuálterapeuta az jó, én is járok néha egyhez, mert nekem is elmásznakKép
Zsuzsa
 
 


Jaj,lányok!

Holnap kezdődik a suli!Vége az édes pihenésnekKépKépKép!

Anyapoc

 
 


Anyapoc! Többiek!
En mar 16 honapja nem dolgozom, most ujra elkezdtem munkat keresni...Kép Nem egyszerüüü...Kép Ha valakinek van ebben tapasztalata, kérem, irja le... Olyan vkire gondolok, aki évekig otthon volt a Picivel, oszt utanna nekiallt munkat keresni...Kép
Elöre kösz!!!
Vendég
 


Szia Kukacz!

Miért kell munkát keresned? Nem vesznek vissza az előző munkahelyedre?
Mihez értesz? Miben van tapasztalatod? Mennyit szeretnél dolgozi (0,5 állás, teljes, x óra)? Bpesten vagy vidéken?
Ezek mind olyan információk, ami nélkül csak általánosságokat lehet mondani (bár lehet, hogy a válaszaid után is).

Szia
Milla
 
 


Sziasztok!

Kukacz

KépKépBelelendültél?Miért nem keresgélsz a neten?Nálatok nincs támogatott tanfolyam vagy egyéb tanulási lehetőség?Csak hogy ha akarod magad továbbképezni...Kép

Milla

Csak súgok...ŐkelmeSvácból jelentekezettKépKépKép!hogyvagytok?

Puszi,Anyapoc

 
 


Milla, Anyapoc!
Nem mehetek vissza az elözö mh-re, otthagytam öket. Itt 4 honap a szülési szabi, én meg nem voltam képes otthagyni a Fiamat 4 honaposan vkinél... Mihez értek??? Hat, tudok macskat jo iranyba simogatni..... STB.
Francia nyelvtanar vagyok. De csak maganorakat adtam annak idején, sulikban nem dolgoztam. Azaz 1x, 1 nyaron. De, de képzem magam, hétfön is kezdek egy 1 honapos tanfolyamot, ami arrol szol, hogyan hozzam ki magambol a legjobbakat, ha vannak ilyenek...KépAltalaban recepciokon dolgoztam bankokban, meg 1 utazasi irodaban.

Jol vagyunk. Ti???Kép Urasagokkal minden rendben???Kép Nem irtad meg, milyen munka miatt utazott el az Apjukod!!!
Vendég
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron