Új privát üzeneted érkezett!

Ja, a 20E ft-ot a GYES-re értettemKép
Moni
mj
 


Szia Móni!

Szerencse, hogy a férjed is partner ebben a munkamegosztásban. Nem sok olyan férfit ismerek, aki vállalná, hogy Õ marad otthon a babával. Nálunk a családban is volt erre példa, de azt is tudom, hogyan reagált rá a környezet KépKép.

Rólunk: fejéssel leálltam, mert 1 hete kihagyjuk a déli szopit, így a cicim is ehhez alakult. Azért mire hazaérek már jól tele van, így hatalmas lakomát hozok haza a maszatkának, aki ezt nagyon élvezi is Kép.
Munkahelyen minden OK, a héten 2 napot vagyok bent (ez gyakorlatilag reggeltõl estig értekezlet) a többit itthonról intézem (ez az igazi munka Kép).
Itthon egy kicsit zûrös, gyakran csak este van idõm dolgozni, de akkor azért haladok szerencsére.

Jutkával emilben folytattuk a levelezést, azért "hûlt ki" a dolog. Remélem hamarosan beszámol, hogyan alakult a munkakeresés.

Renata!
Azt gondolom, hogy egy nõ nemcsak a pénz és a karrier miatt dönthet úgy, hogy visszamegy dolgozni. Mit jelent egyátalán a karrier? Sok anyát ismerek, akinek belsõ igénye van alkotni, gondolkodni, emberekkel érintkezni, stb. Van, aki ezt a gyereknevelésben 100%-ig megtalálja, de van olyan is, aki a fõzésben vagy valami kreatív dolog készítésében és van, aki a munkájában (mert esetleg az is kreatív és gondolkodásra készteti)
Egy anya nem feltétlenül attól jó anya, hogy otthon marad a gyerekével 3 évet és lemond minden saját igényérõl. Ha ezt nem jó szívvel teszi és önfeláldozásnak éli meg, akkor akaratlanul (és tudat alatt is) a gyermeket fogja hibáztatni ezért, amivel persze meg is nyomorítja majd.
Ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell 1000 %-ban a gyerek igényét figyelembe venni, sõt abszolút elsõdlegesnek tekinteni. De jól kell tudni meghatározni, hogy meddig tart a gyerek és hol kezdõdhet az anya igénye.

Sziasztok.
Milla
 
 


Milla,
Szerintem félreértetted azt amit írtam,Kép nem az volt a hozzászólásom lényege, hogy egy anyának otthon kell maradnia a gyerek 3 éves koráig és gügyögnie a babának (jó ez kissé sarkított). Szerintem nincsennek ilyen éles határok, hogy a gyerek igénye és az anya igénye, annál is inkább mivel mondjuk egy 7 hónapos gyerek nem tudja kifejezni az igényét, de az is biztos, hogy pont az elsõ három év a leginkább meghatározó egy gyermek számára, szerintem ha nem feltétlenül a pénz tehát anyagi megfontolásból megy vissza egy anya dolgozni, akkor igenis, ha már vállalta a gyermeket foglalkozzon vele, nem azt mondom, hogy csak vele, de töltsön minél több idõt a gyerekkel, hiszen ezeket semmi nem pótolja késõbb. Azt gondolom, hogy ettõl senki nem lesz se több se kevesebb, ha pedig önfeláldozásnak érzi és a gyerekre lesz mérges -aki mindenrõl persze nem tehet - akkor az egészet megette a fene.
Szerintem minden ember életében vannak fontossági sorrendek egyetemre járni, nyelveket tanulni, jó munkahelyet találni, folyamatosan képezni magad, társat találni és családot alapítani. Ezek egyfajta szerepek is hiszen mindenhol meg kell állnia egy nõnek a helyét, fõleg a mai pörgösebb életben ez különösen nehéz egy nõnek. Valahol egyensúlyt kell keresnie, de ez nagyon nehéz és éppen ezért néha hol az egyik hol a másik kell, hogy elõtérbe kerüljön. Szerintem akkor van baj, ha egy nõ a gyerekkel kapcsolatos teendõket önfeláldozásnak érzi, hiszen akkor nem érett még meg az anyaságra.
Renata
Renata
 

 
 

Szia Renata,

Azt hiszem teljesen egyetértünk KépKépKép.

Milla
 
 


Sziasztok,

mennyire utalom ezt a helyzetet! Tok jonak szamitott a penzugyes szakmam, amig nem lettem anya, hiszen jol kerestem vele. Most masfel eves a gyerekem, es szivesen maradnek vele otthon, mert o a legfontosabb, es dolgoznom kell, a penz miatt. Kellene, de kozben felvettek a helyemre valakit, reszmunka pedig nincs, mert nyuzsog a piac a fiatal diplomasoktol. En meg tulkepzett vagyok, draga, es van egy gyerekem. Sot, szeretnenk meg egyet, persze ebben a stresszben nem jon ossze, de az oneletrajzomon mar ez az egy is sok. Ugy szeretnek valami reszallast, hogy mellette a gyerekemmel is foglalkozhassak!

Miert kenyszerit rank a tarsadalom ilyen valasztast? Dolgozom es nem latom a gyerekem, vagy ehenhalunk? Annyira el vagyok keseredve!

Eva
Névtelen
 


Szia Éva!

Teljesen megértem, hogy el vagy keseredve. Nem is tudok nagyon okosakat mondani. Én erre a problémára csak egy követhetõ példát láttam, de ott az anyuka a non-profit szférában dolgozik. Az az elõnye, hogy nem kell bejárni munkahelyre, mert otthon van a teljes iroda, a hátránya viszont, hogy 2 gyerek mellett otthon gyakran csak éjszaka tud dolgozni. Amúgy iszonyúan pörög, szervez, kever kavar, és a világ minden pénzéért sem menne "profit"-ba dolgozni.
(Persze a nagyik is vastagon segítenek).

Ami pedig a munkahelyeket illeti. Látszik, hogy zömében faszik vannak a managementben, mert halvány gõzük nincs arról, hogy egy 1-2 gyerekes anyuka milyen hihetetlen szervezõkészséggel, teherbírással, kitartással rendelkezik. Ráadásul jóval hatékonyabbak, mert amíg egy gyermektelen nem sajnálja az idõt csevegni, kávézni, egy csomó felesleges dologról kelepelni órákon át egy értekezleten, egy gyerekes 5x megnézni mivel tölti a munkaidejét, hogy idõben hazaérjen. Ezt konkrétan a saját példámon látom. Régen du. 5-kor még kávéztam egyet, úgyis 8-9-ig dolgoztam. Ma már az ebéd utáni kávé sem a kávézóban gurul le, hanem az irodában hörpintem fel az automatásat.
A részmunkaidõ sajnos fájó pont nekem is (bár én azon fehér holló vagyok, akinek a munkahelye még ebben is partner). Nem értem, miért van a vállalatokban ilyen beteges odzkodás (???) a részmunkaidõtõl. Szerintem egyszerûen senki nem veszi a fáradtságot, hogy megszervezze egy napját, úgy, hogy a részmunkaidõs kollégával mondjuk délelõtt tárgyalja le az ügyleteit és ne du-án 6-kor jusson eszébe, hogy mit is akar.
A dolog azt hiszem akkor fog csak megváltozni, ha mi nõk teszünk ez ellen (ez persze elég naívnak tûnhet). Például legalább a nõi fõnökök rugalmasan kezelik a nõi beosztottakat (részmunkaidõ, stb), és ezt vállalati szinten is "propagálják".

És végül egy anekdota a munkakereséshez: egyszer az egyik jelölt az önéletrajzában a hobbi rovatba írta a gyermekeit. Hihetetlenül szimpatikus, sugárzó és dinamikus volt a nõ. Senkiben nem keltette azt a benyomást, hogy a gyerekei miatt bármivel is kevesebbet tudna teljesíteni. Nekem azóta is Õ a példa.

Szia
Milla
 
 


Szia Milla!

Szerintem is csak a nok valtoztathatnanak ezen. Talan majd a lanyunokamnak mar konnyebb lesz.
Most azonban nincsenek illuzioim. A Fonix Alapitvany arra hivatott, hogy pont ebben segitsen, de ok is ugy inditanak, hogy onismereti tanfolyam 22ezer Ft. Konkret allasajanlatok meg nincsenek. Es ezt nok csinaljak. Ismerem magam, koszonom szepene, es amiota a gyerekemmel otthon vagyok, ket ev alatt egy teljesen mas szakmat is kitanultam. Persze annak is fel kell meg futnia, de remenykedem. Ha eredeti szakmamba nem talalok vissza, talan az ujban tobb szerencsem lesz. Szoval bizakodom es senki nem mondhatja, hogy semmit sem teszek es varom a sult galambot. Csak neha rosszabb napokon elfog a felsz az anyagiak miatt.
Eszembe jut a Nostenyordog c. konyv, ahol ugyan a no a kulseje miatt esett el mindentol, de akkoris hasonlo a szitu. Osszekapta magat es alapitott egy noi munkakozvetitot csak noknek. Persze ez Amerika, es bar nem a kedvenc orszagom, de ebben tenyleg jobbak. Neha valami ilyesmirol almodozom.

Szia,
Eva
Névtelen
 


Milla! Szerintem pont az a ciki, hogy a példa az KELL, hogy legyen, hogy "Senkiben nem keltette azt a benyomást, hogy a gyerekei miatt bármivel is kevesebbet tudna teljesíteni."
Én bizony az egy gyerekemen kívül SEMMIT nem tudok teljesíteni, nemhogy "nem kevesebbet". És szerintem ez a természetes. Hogy 1 ember csak 1 "munkát" tud elvégezni. Én imádom a lányom, de attól még nem megy nekem hobbiszámba; még nem dolgozom, de este hullafáradt vagyok.... Ezt szégyellnem kéne?
Irigylem az olyan nõket, akik képesek három gyerek mellett egyébben is teljesíteni, meg még jól is kinézni Kép, de szerintem BAJ lenne, ha ez volna a norma.
Éva levele után azt éreztem, neki is inkább az a baja, hogy a gyerekkel végzett munkát nem "fizeti meg" a magyar társadalom - legalább úgy, hogy a férj kétszer annyit keres, és így el tudja tartani a családot.
Méri
 
 


Szia Meri!

Sajnos en is igy vagyok vele, estenkent hulla vagyok egy normal nap utan is. A sulit azert tudtam megcsinalni, mert anyu gyerekfelugyelt,amikor anyu nem tudott jonni, fizettunk par orara bebisintert, hetvegen a parom neha meg ebedet is fozott, szoval nemcsak az en hostettem. A gyerek tenyleg kiveszi az energiakat, segitseg nelkul mellette nem nagyon lehet semmit sem csinalni. (Mos inkabb hagyjuk a jolkinezest...A vizsgak utan talan lesz egy oram naponta, hogy benyomjak egy aerobik kazit)
Az lenne a jo, ha mindenki valaszthatna, de igazabol, kenyszer nelkul, mennyi munkaidot vallal a gyereke mellett. Tenyleg baj, hogy nem fizetik meg a gyereknevelest, pedig allitom strapasabb, mint osszedobni egy tozsdei jelentest, amennyire emlekszem. Es nekem meg szerencsem van, mert legalabb a parom nagyon becsuli a gyerkoc fejlodeset es a csaladi tuzhely meleget!

Eva
Névtelen
 


Méri, Éva!
A kevesebb teljesítés természetesen nem abszolút értékben értendõ, hanem munkahelyi szinten. Ez pedig, szintén magamon látom, igaz. Amióta gyerekem van fel nem merül, hogy 12 órát dolgozzam egy nap vagy du. 5-kor elkezdjek egy értekezletet. Elõtte hétvégeken is egy csomószor bennt voltam, ez ma teljesen kizárt. Tehát igen is látszik a munkámon, hogy van egy gyerekem. Nem is a munkámon, rajtam látszik. Egyszerûen a munka már csak a sokadik a sorban.

Ami pedig a hulla fáradtságot illeti. Nos van összehasonlításom a munkahelyi illetve az otthon töltött napok között (ezt azoknak a figyelmébe is ajánlom, ahol a férj azzal a szöveggel állít haza, hogy "hulla fáradt, és mennyit dolgozott a mhelyén" ezért a nõre marad minden). Tehát komolyan mondom, az otthon töltött munka (gyerek, háztartás, stb) 10x olyan fárasztó, mint az amit a mhelyem végzek (pedig pörgök bennt is). Az irodában ugyanis nincs az az állandó készenlét ami a gyerekkel. Ha úgy döntök, hogy most x dologgal foglalkozom, akkor azt csinálom, ha y-t akkor azt (persze mail meg telefon meg emberek vannak, de az is kezelhetõ keretek között.)
Ehhez képest itthon akármihez kezdek (ebéd, fõzés,mosás, rendrakás, telefon,...) bármely pillanatban ugranom kell, mert a gyerek:
1. éhes, szomjas
2. nem éri el valamit ezért kajabál
3. játszani akar
4. álmos
5. de nem akar elaludni.
...
a sor a végtelenségig folytatható.
Ráadásul micsoda érzelmi különbség!!! Ha a kismaszatnak nyûgös napja van, teljesen magával ragad (estére én is teljesen magam alatt vagyok). De kit érdekel, ha egy kollega fog ki rossz napot (õt ugyanis ki lehet kerülni).

A gyereknevelés összehasonlíthatatlanul nehezebb. És, hogy miért nem fizetik meg rendesen? Hiszen ezt a munkát így is mindenki elvállalja KépKépKép. De azért én hiszek benne, hogy ez megváltoztatható. Ha nem is az anyagi része (az sajnos annyi minden mástól is függ), de legalább a társadalom (férfi-nõ) megítélése. Elég itt a babaneten beleolvasni néhány topicba. Üvölt egy csomó hozzászólásból, hogy maguk az anyák is alacsonyabbra rangsorolják a saját maguk által végzett munkát, mint a férjükét.

Bocsi, ez jó hosszú lett, de úgy kikívánkozott.

UI. Méri! Én is csak azért tudok máshol is teljesíteni, mert van segítségem a háztartásban is, a gyerekkel is, ráadásul a férjem és köztem 50-50% az összes felmerülõ feladat megosztása (háztartás beleértve). Csodák pedig nincsenek.

Sziasztok.
Milla
 
 


Szia Milla!

Hát nem volt erőm végigolvasni még a topikot,de majd előbb utóbb megteszemKép!

Szóval éngyerekem aug 24-én volt 1 éves és én most megyek vissza dolgozni két állásba.XCsúnyán hangzik,de nem azKép.
Mivel tanár vagyok,eleve megvan az a lehetőségem,hogy minden szüneteta Manómmal töltsek.ehhez hozzájön az is,hogy elméletileg emberi időben végzek minden nap és csak 1 nap van délután is elfoglaltságom a du-i iskolában.

Bulcsúra anyósom vigyáz már most is és eddig nem volt semmi gond.Az idő nagy részében még alszik,így annyira nem érzi a hiányomat.Na de azért van nagy örömködés,ha hazaérek.KépPersze a java még csak most kezdődik,mert egyenlőre csak értekezletek és beíratás volt,még nem kellett a nyafogó gyerek mellett dolgozatot javítanom,vagy másnapra készülnöm...
Erőt érzek magamban,nem hiszem,hogy nem fog menni.Persze az első nap után nagyon elgondolkodtam,hogy jól teszem-e,amit teszek,de a pénz(sajnosKép) meggyőzött.Így meg tudunk mindent venni a fiunknak,ami kell és az építkezésbe is bele tudunk vágni.Na meg előbb-utóbb el kell szakadni is.

A munkaoldalt hasonlóan gondolom,mint Te,vagyis nem hiszem,hogy a gyermeknevelés valamivel is könnyebb,mint bmilyen munka---szinte.Sajnos itt nem csak szellemileg fárad le az ember,hanem fizikailag is.Tehát totál kimerülés nap végére,főleg ebben a korban.Bár az én fiam még nem megy,de asszem anyósnak lesz mit tennie,ha elindul!Megy majd a futkorászás egész nap!

Hogy állsz most a melóval?Problémák eddig nem voltak?Ha már írtad,akkor visszaolvasok ám,le ne írd még egyszer!

Anyapoc

 
 


Nnna,végiglapoztam,amennyire tudtm.

Nos,én is a szeretekdolgozni körbe tartozom és természetesen nem csak azért megyek vissza,mert a pénz jól jön,hanem mert nem vagyok otthonülő és szeretek a gyerekek és álltalában közösségben lenni.Így mindenkinek jobb,mert nem leszek GYes-beteg(utálom ezt a szót,fujjKép) és azt csinálom,amit szeretek.

Csak ennyit akartam hozzátenni!

Fejjés-szopival hogy álltok?Nekem itt lehet,hogy lesz gondom,de még függőben a dolog.Kép

Anyapoc
Névtelen
 


Isten hozott Anyapoc!

Kicsifiam most múlt 11 hónapos, tehát kb. egyidős Bulcsúval. Fejni már nem fejek, mert jól beállt a kereslet-kínálat, csak reggel és este szoptatok (akkor 2 jó nagy szopi). A lurkó soha nem volt nagy tejimádó, de ez a 2 alkalom nagyon fontos, mert ilyenkor jóóóól összebújunk.

Munkahelyen minden tuti, épp jövő héttől állok vissza teljesen a munkába (na jó csak 36 órában és 1 napot a jövőben is itthon maradok).
Probléma eddig csak a komplett kimerültség volt, mert amikor reggel 6-kor kelek és éjfél után fekszem le (+ szoptatás, + utazás, + reggeli és esti turnus otthon), hát nem vagyok valami friss. De a családom (férj, szülők, anyós) rengeteget segít, így remélem ezen is sikerül túljutni. Mindenesetre visszatértem a gimis versenysúlyomhoz itt a nagy hajtásban Kép.

Egyébként mit és milyen korú gyerkőcöknek tanítasz? Milyen problémra gondolsz a szoptatással kapcsolatban?
Jó hallani, hogy manapság még van valaki aki a pedagógus pályát örömmel csinálja!!
Nekem volt egy matektanárnőm, akinek 1-2 éves sráca volt otthon és mindig sűrű bocsánatkérések közepette osztotta ki a gyűrött és néha pecsétes dolgozatokat Kép.

Szia
Milla
 
 


Szia Milla!

Akkor én is gratulálok a Te nagyfiadhoz,bár képet nem tudtam róla megnézni a profilodbanKép!

Szóval akkor Te is bele a sűrűjébe?Hajrááááá!

Jó kis programod van,így átolvasva,nem semmi!Legalább lesz értelme a szabadságodnakKép.

Nekem nem ilyen nehéz a helyzetem(nyilván),mert a nappalin 22 órám lesz, a du-iban pedig 2+osztályfőnökség.És persze mindehhez hozzájön az itthoni munka,dolgozatjavítás egyebek...
Az én fiam még olyakor 3szor szopik,de sokszor az estit már kihagyja,akkor a vacsi érdekesebbKép.Du-i alvás után szokott kicsit még cicizni és persze a reggeli szopi az szent!Ezért is vagyok bajban.Mert az én drága jó főnököm nem szólt,hogy ne legyen első órám,így a reggeli szopival gondok lesznek.Ugyanis ygermek egyre később kell,naná,hogy akkor,amikor majd nekem már indulnom kell.Most nem tudom,hogy szóljak-e emiatt.Mert 1 óra átrakása talán nem lenne gond,de 4 vagy 5 boríthatja az egészet.És ugye az ember mérlegeli,hogy meddig fog vajon a tökmag szopizni még,érdemes-e bevállani a kalamajkát,vagy a reggeli szopiknk végetvetünk(Kép).Szóval ez az én nagy bajom ezzel.

Ugye mire nem jó a munkahely?Ezek szerint már meg sem tudják mondani Rólad,hogy szültél!Én ugyan átestem a másik oldalra--->Nagyon fogyok topik..Kép

Ahogy olvastam,elég sokáig fejtél.Vagy csak akkor,amikor munkábaálltál?És amikor elmaradoztak a napközbeni szopik,abba is hagytad?Én is gyötörtem magam néhány hónapig,de értelme nem sok volt.Olyan szépen működött a kereslet-kínálat,hogy feladtam.Azt a pár deci tejet éppen most dobtam ki(Kép),mert már lejárt a szavatosságuk.

Biológiát tanítok egy középsuliban,14-18 évesekig mindenfélét.A gimistől a gépészig nagy a választék,így tutira nincs unalomKép.És tényleg imádom csinálni!Sajnos sokan nem,de én nem vagyok otthonülő,meg is zavarodnék 2 évig még.Így mindenki jól jár.
A du-i iskolában pedig aztán mindenféle korosztály megfordul,így az megint egy nagyon más közeg.
Háááát,lehet,hogy én is érdekes kinézetű dolgozatokat fogok majd osztogatni a gyereknekKép!

Lehet,hogy átsiklottam rajta,de azért érdekelne,hogy Te mit dolgozol!Azt tudom,hogy irodában,de ha nem titok,milyen cégnél?

Holnap lesz az évnyitó,kíváncsi vagyok az új nebulókra,milyen lesz a társaságKép!

Pussz,Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc!

Na tessék, rögtön hétvégi munka KépKépKép.
Nálunka a reggeli szopi 6-kor van, de ilyenkor csak éppen nyekereg egyet a lurkó (nem is állítok be ébresztőt, pontosan 5.57 és 6.00 között megszólal) én az ágyban mellreteszem, szépen kicicizi mindkettőt, nyújtózik egyet, ezután visszapakolom az ágyában és durmol fél 8, 8-ig.
A fejést kb. 2-3 hónapig csináltam a munkahelyen, de mivel fejni jóval kevesebbet tudtam, mintha szopi lett volna, így a déli tejmennyiség hosszú távon eléggé lecsökkent, így azt el is hagytuk (manócskát akkor már amúgy is minden más sokkal jobban érdekelte, egy küzdelem volt minden déli szopi). Azért is adtam fel a fejést, mert a lefejt anyatejet semmilyen formában nem fogadta el a kisfiam (ha zöldséggel összekevertem, akkor a zöldséget sem ette meg Kép), így meg eléggé elvette a lelkesedésemet. A végén már tényleg az volt az érzésem, hogy ezt a szopi dolgot csak én erőltetem.

A biológia TUTI. Gyerekorvosnak készültem, ezért spec. biológiát tanultam gimiben (+4 órában), de a sejtbiológiánál és a biokémiánál feladtam Kép. De az érdeklődés és az akkor tanultak egy része megmaradt. (Legalábbis azt hittem, egészen addig, amíg a férjem kificamodott ujját "én értek hozzá" felkiálltással megpróbáltam visszarakni, amivel azonnal el is törtem).

A munkámról diszkréten csak annyit, hogy egy multinál dolgozom gazdasági vonalon és én is nagyon szeretem csinálni (unalom itt sincs Kép).

Remélem remek nebulókat kapsz. Tényleg, milyenek mostanában a gimis gyerkek?
Hogyan fogsz készülni az óráidra? Írtad, hogy anyós vigyáz majd a gyerkőcre, ezt hogyan csináljátok? Ő megy hozzátok, vagy Ti viszitek a gyereket? És Ő fog főzni is? (praktikus kérdések...)
Szia
Milla
 
 


Szia Milla!

Szegény-szegény párodKépKép!Azóta jobban van?Vagy eltörted még néhány ujját?

Szopi ternén úgy vagyok én is,hogy úgy csinálom,ahogy ő akarja.Én sem erőltetem,mert egy 1évest nem igen lehet már kényszeríteniKép.Akkor meg mit erőlködjek,hogy szopizzon,ha állandóan felpattan,mint egy gumilabdaKépKép?Így vagyunk az esti szopival.Megpróbálom azért,de nem igen kell neki.Kép

A
Nálunk anyós jön,nem lakik messze.Ő vette igénybe a Gyest,fiztejük a bérletét.Főzésről még gőzöm sincs,1 hete megy ez a móka.Akkor még én főztem,de lehet,hogy rendelni kell majd.Meglátom,meddig bírom.Bulcsúnak én főzök mindig,előző nap,anyósnak csak melegítani kell.Meg az a dolga csak,hogy a gyerekkel legyenKép.Sok dolga úgysincs,mert az idő nagy részében Bulcsú még alszik.

Szóval bejön a biológia?KépKépÉs hol jártál?Mert én is spec.bioszos voltam,de tagozatos.

A mai gyerekek kritikán aluliak(tisztelet a kivételnek).Nincs bennük tisztelet,felelősség,de önérzetük annál nagyobb.Azt hiszik,nekik csak joguk van,kötelességük viszont semmi.Tanulni nem akarnak,nem is értem,hogy miért kötelező.Én tutira eltörölném.Dolgozni nem akarnak,de továbbtanulni,azt igen.De milyen tudással?Na jó,nekem egy szakközépiskolában van tapasztalatom,biztos vannak nagyon jó gyerekek is,de asszem,ez az átlag.Úgyhogy nekünk majd nagyon kell vigyázni,nehogy a mieink is ide jussanak.Kép.

Szóval akkor Te is örülsz,hogy vissazmentél.Lehet,hogy írtad,miért,de már nem emlékszem.Miért is kellett visszamenned?
Nálatok hogy áll a gyerekerevigyázás?problémák?

Anyapoc

 
 


SZiasztok Lányok!
Anyapoc, mi már dumcsiztunk a tökéletlen anyáknál.
SZóval, én is visszamegyek dolgozni, bár nem az eredeti helyemre, mert formailag még gyesen vagyok. A korábbi másodállásom lépett elő ebben a évben a fő kereső helyemmé. SZóval én is tanár vagyok, magyart, törit tanítok egy esti gimiben. Ez hasonló lehet, mint a Te du.-i munkád Anyapoc.
Egyébként csatlakozom, én is imádok tanítani, el nem mennék más szakmába dolgozni!
VAgy két du. vagy 3 du. fogok tanítani, így 14 vagy 21 órám lesz. A fiúk közül a 3,5 éves most kezdi az ovit, őt Apa fogja hazahozni. A kicsivel egyszer anyósom lesz (az én szüleim nem élnek már, ezért csak egy nagyink van), a másik napo(ko)n pedig, ha a párom (szintén tanár) nem ér haza, akkor játszóházban lesz, és Apa szépen összeszedi őket.
REmélem működni fog a dolog, de az órára készülés, dogajavítás, házimunka, ovibavivés, kicsivel játszótér sorrendje még nem tiszta előttem.
SZiasztok
Zsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Tavaly majdnemén is elkezdtem a msáodállásban dolgozni,mert egy másik kolléganőm is Gyesre ment,de végül mégsem,mert nem tudtam volna legálisan csinálni a gyes mellett.Egyébként ez is egy esti gimi,a Sziltop kihelyezett tagozata.

Sajnálom a szüleidet,de talán így is elég lesz a segítség.ilyenkor egyébként nagyon jó,ha a másik fél is tanár,mert az a legideálisabb.Szuperek lesznek a szüneteitek,nem kell szabit kivenni Apának.Nálunk a párom saját KFT-t csinál és mivel most van felfutóban,nem ugrálhat csak úgyKép.

Aztán majd csak összerendeződnek nálatok is a mindennapok,bár én is attól tartok,az első hónap húzós lesz.Majd kölcsönösen beszámolunk egymásnak és mivel Milla már gyakorlottKép,majd tőle kérünk tanácsot,ha vmi nem OK.
A játszóház tök szuper,ha a du-i iskola alatt Apa nem ér rá,lehet,én is beadom.Ez heti 1 alkalom,annyit kibír.így enm kell anyósnak egész nap bent maradnia.
Majd még meglátjuk,hogyan is körvonalazódik a helyzet.

Szia,Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc!
Kicsi a világ! Én is a SZiltop kihelyezett tagozatán tanítok!
Holnap nagy nap, kezdődik az ovi, kicsit izgulok!
A játszóház milyen felétek?
Zsuzsa
 
 


Sziasztok, az én problémám, hogy visszakellene mennem januárban dolgozni (akkor jár le a gyed), de !! nem akarok visszamenni ehhez a céghez.
Az okok:
1. messze van (időközben elköltöztünk és 1 órás út lenne minimum csak oda) másrészt
2. nem biztos hogy visszavennének vagyis 3 hó után lehet hogy kirúgnának leépítés címszóval, a helyemen már ül valaki.
3. olyan munkaidőm volt, hogy azt gyerek mellett nem nagyon tudnám ellátni. 8-du. 18-ig minimum kellett dolgozni (multinac. cég "átka") tehát ha apa hozná is a gyereket napi 1 órát találkoznék vele.

Elmehetnék másik helyre -ha felvennének, de még egy gyereket szeretnénk, viszont nem kezdhet az ember úgy hogy 1/2 év múlva terhes lesz. Nagy korkülönbséget meg nem akarunk, a baba nem jött eddig össze ...

Komolyan, olyan reménytelennek látszik minden ... tisztára gyomoridegem van. Mit tegyek?

Amúgy meg jó fizetőállásom volt/van egy menő cégnél mint menedszer. És persze lehet hogy alkalmaznának is tovább, de mint profitcentrikus cég neki nem én hanem az én általam termelt anyagi javak a fontosak.

Nehéz ügy ugye?

H.A
Névtelen
 


Szia H.A.!

(Nem akarsz vmi rendes nevet,mert így olyan nehéz megszólítaniKép)

Tényleg nem egyszerű,de nincs reménytelen helyzet!

Szerintem,amit tehetsz először is,hogy megnyugszol.Ugyanis ha ilyen ideges maradsz,akkor pláne nem fog összejönni a baba!
Inkább kezdd el programozni magad,hogy igen is sikerülni fog és minden rendben lesz.

Én a helyedben mit csinálnék?Először is visszamennék a régi helyemre(még ha nehéz is minden szempontból).Aztán elkezdenék azon dolgozni,hogy a tesó minél előbb összejöjjön.Mert amint kiderül,hogy ismét terhes vagy,nyugodt szívvel vetesd magad táppénzre(ha a pénzkérdés nem gond),így máris otthon lehetsz a nagyobbik csemetével és együtt várhatjátok a tesó érkezését.
Ezt viszont a 3 hónap alatt kellene összehozni.
Egyébként milyen szerződésed van?Éves vagy határozatlan időre,felmondás 3 hónapra szól?

A baba összehozása érdekében pedig tégy meg mindent.Kicsit kapcsolódjatok ki,ha lehet és bízz abban,hogy sikerülni fog!!!KépKép
Vmilyen természetes fogamzáselősegítést csináltok?Úgy értem hőmérőzés stb...?

De ne felejtsd el,amíg így állsz hozzá,elég kevés az esélye,hogy ismét babát várj,mert a szervezet a stresszre sajnos sokszor így reagál és ez érthető is.

Úgyhogy félre reménytelenség!!!KépKép

Puszi,Anyapoc

 
 


Szia Zsuzsa!

Tényleg kicsi a világKépKép!

Na milyen volt az ovi?

Nem tudom,milyen a játszóház,de jónak tűnik.Ráadásul itt van közel,így nem kell sokat futkorásznom sem,hogy beadjam a gyereket.De majd érdeklődök,mert eddig csak kívülről láttamKép!Azért remélem,hogy belülről nem kell megismerni,mert ráérnénk még azzal!

De ma úgy jöttek ki a dolgok,hogy a du-iban este lesz az évnyitó,Apa meg nem ér haza,így viszem Babát is...érdekes lesz,mint osztályfőnök,gyerekkel a kezemben magyarázniKép!

De majd beszámolok róla.

Viszont az első nap a suliban egész jó volt!Főleg,hogy csak 1 órám voltKépKép!

Off---Próbálkoztál a szoptatással?Csak úgy kíváncsiságból kérdezem!

Anyapoc

 
 


SZia Anyapoc!
Én is viszem a nagyot az évnyitóraKép(erre azt mondta az igazgatóm, hogy nem baj, legalább látják a diákok, hogy mi is emberek vagyunk),mert az ovistressz után nem akarom itthon hagyni, főleg mert kijelentette, hogy ha elmegyek, akkor sírni fogKép.
Az oviban délig voltunk, a vártnál jobban ment, először haza akart menni, de utána játszott, gyurmázott, és nagyon, de nagyon figyeltKépKép
Off
Próbálkoztam, de már nem akarta bekapni a cicimet, ráadásul mindig nagyon éhes volt, és a cumisüvegből gyorsabban jött a tejci. Mondjuk sokat nem erőltettem, mert előtte már annyi stresszem volt, hogy nem akartam ezen is felturbózni az agyamat. A nőgyógyász-pszichológusom is azt javasolta (ő látott párszor nagyon kiborulni a kezelések alatt), hogy örüljek a picinek, ne teremtsek magamnak újabb feladatot.
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa

Végül is mennyire igaza van a nagyobbnak!Mi az ,hogy egyszer csak kevesebb jut anyából????Egész nap bent voltál vele az oviban?Vagy a beszoktatáson már túl vagytok?
Egyébként az igazgatódnak igaza van.Nálunk legalább a nagymamák(kolléganők) örülni fognak,mert ilyenkor lehet kicsit pesztrálni.Meg én sem akarom leadni a Manót,mert örülök,ha vele lehetek.

Nem akarok sokat Off-olni itt,de a téma nagyon érdekel,ha nem haragszol,akkor írok neked privátban!

A profilodat meg lassan átírhatodKépKép!

Tényleg,amúgy hány órában tanítottál eddig a Sziltponál?És mióta?Nekem ez lesz a második évem ott,mert most ugye 1-et kihagytam.De még pocakkal én csináltam a beíratkozást egy kolléganővel tavaly,meg idén is.Legutoló adatok szerint idén 666-an vagyunkKép!

Anyapoc

 
 


Anyapoc! Igazad van, átírtamKépKépKép
Többet holnap
Zsuzsa
 
 


Szia H.A.!

Nem gondoltál arra, hogy valami olyan munkát csinálj, amit otthonról is lehet végezni?
Ha tudsz nyelveket vállalhatnál fordítást (akár a cégednek is, legalább ismered a "szaknyelvet") vagy nincs olyan része a régi munkádnak, amit egy gép mellől otthonról lehetne végezni?
Így esetleg félállásban dolgozhatnál, akár otthonról is (persze csak ha megoldható)?
Az a tapasztalatom (szintén profitorientált multi), hogy a jól képzett, hozzáértő, a vállalatot ismerő ember ritka és értékes és általában egy cégnél munka is akad dögivel. Persze nem ismerem a viszonyokat és a pontos munkaterületet(ahhoz kevés az infó), de szerintem ha korrekt javaslattal állsz elő, akkor elképzelhető, hogy partnerek lesznek hozzá.
Szerintem előhozhatod azt is, hogy ez a "csökkentett" megoldás csak 0,5-1 évre szólna, mert tesót akartok (a cégnek, ha jól tudom a Gyes, Gyed nem kerül pénzbe).
Csak gondold végig pontosan, hogy mit szeretnél és milyen módon tudnád megvalósítani (menedzser vagy, vagy mi a szösz KépKépKép).

Viszont szerintem az nagyon nem korrekt, hogy úgy menj el másik állásba, hogy tudod, hogy 6 hónap múlva indul a babaprojekt, mert épp mire betanítanak és önállóvá vállsz ki is esel a munkából.

Amennyiben túl optimistának találod a fentieket, akkor hozzáteszem, hogy én mindent ezek szerint intéztem. Vittem a kész javaslatokat a megfelelő érvekkel alátámasztva és ment minden, mint a karikacsapás (persze fontos a főnök hozzáállása is).

Amúgy teljesen egyetértek anyapoccal nyugi, és akkor a tesó is hamar jön Kép.

Szia
Milla
 
 


Sziasztok lányok!

Hát,túl az első héten,mit is mondjak...KépKépKépna de hát ugye nem szokta a c... a szántást!

Nem tudom,írtam-e,hogy én csak úgy vállaltam a visszajövetelt,hogy nincs első órám,mert hát ugye a szoptatás.Erre az első órarendben kapásból van 3 is!!!KépKépMert az én drága jó főnököm elfelejtett szólni az órarend készítő kolléganőnek,hogy erre figyeljen.Még jó,hogy szegényarra emlékezett,hogy egyszer beszéltük,ne nagyon legyen lyukas órám,így abból csak 1 van.Aztán szóltam a főnöknek,hogy akkor most mi is van?Mert hogy én mondtam,hogy több órában is szívesen jövök és hogy mindegy...blablabla.Na de én azt is mondtam,hogy elsó óra ne legyen,hetedik lehet tőlem,mindegy!Jól félreértett,vagy nem figyelt.És persze mondta,hogy egyébként is úgy van tervezve,hogy a kisgyerekeseknek nincs első órájuk...ami szép és jó,csak engem kihagytak a számításbólKép!Na de már megoldódott,így mehet a szopi.


Hozzáteszem,abban a három napban,amikor emiatt elmaradt a reggeli szopi,elég nyűgös volt a fiam,apja mesélte,ő volt vele reggel,amíg anyós meg nem érkezett.Szóval volt értelme reklamálnom.

De hogy én hogy elfáradtam,hogy annyit kellett beszélnem és koncentrálnom!!!Na de majd kiheverem,már várom az őszi szünetet!

A du-iban meg majd' minden nap be kellett menni,hogy rendesen összeállítsuk az órarendet,of. órát tartani könyvpénz beszedés címszóval stb...Kicsit húzós volt,de túléltük.Volt,hogy vinnem kellett a porontyot du és amíg én a pénzt szedtem,ő bájosan eljátszogatott az emberekkel az osztályombanKépKép!
Még jó,hogy ott csak 2 órám van!

Veletek mi újság?

Puszi,Anyapoc

 
 


Azt mondjátok meg,hogy ugyan miért nem jelenik meg a hozzászólásom a napi lebontásban?Meg egyébként sem a topikoknál???

Szóval:ÍRTAM ÁM!KépKépKép

Anyapoc

 
 


Azert, mert tobb mint 24 oraja irtalKép

Napocska
 


Sziasztok,
bekapcsolódhatok? Kép

A régi munkahelyetekre mentetek vissza, vagy újat kellett keresnetek? Ha az utóbbi, hogy fogadták a munkaadók, hogy kisgyerekesek vagytok? Nálam sajnos ez a helyzet, jövő szeptembertől szeretnék újra dolgozni, de a fiam még bölcsibe kell majd adnom, így csak félállásba szeretnék menni. Van ötletetek, mennyivel előbb érdemes munkát keresni kezdeni, vagy hogy merre? Hallottam, hogy van egy szervezet, akik segítenek a visszaállásban. Nem tudjátok, hogy lehet őket elérni?

Köszi
Solya
 
 


SZiasztok!
Anyapoc! Nem csodálom, hogy elfáradtál, minden nap van órád? A picur hogy fogadta, hogy kevesebbet kap belőled? Jó hétvégét, pihenj sokat!
Na én is elfáradtam ám, ráadásul továbbra is kelek mindem éjjel 2-3-szor minimum. Igaz csak két du. tanítok, de így az ovikezdéssel együtt még nem alakult ki a normál menetrend, úgyhogy állandóan kapkodok.
Solya! Én mosta korábbi másodállásomban dolgozom, így nem volt ilyen problémám. Amúgy azt tapasztalom, hogy az iskolákban jobban tolerálják a gyemekes helyzetet, hiszen a pedagógusok többsége nő, így voltak vagy lesznek ebben a helyzetben.
Te milyen állást keresel?
Zsuzsa
 
 


Na most kezdem újra a már egyszer legépelt és elveszített üzenetemet, ezért most épp duli-fuli vagyok (és próbálok visszaemlékezni kinek mit írtam).
Úgy kezdtem, hogy Sziasztok kipurcant anyukák!
Csatlakozom a lepukkantakhoz, én is teljesen lemerültem. Még szerencse, hogy pénteken nem kell bemennem csak itthonról dolgozom fél napot, mert így ma délután 2 teljes órát aludtam a kismaszattal. Lurkó relatíve jól bírja az új helyzetet, bár az első héten érezhetően bújósabb lett miután hazaértem, és bár sosem csinált ilyet előtte, most többször is előfordult, hogy csak a mama volt jó neki. A második héten úgy látom kicsit belerázódott Ő is, mert visszaállt minden a régi kerékvágásba.

Anyapoc!
Nálatok hogy bírta a gyerkőc a mamahiányt a szopitól eltekintve? És hogyan oldottad meg? A suliban fejtél?

Zsuzsa!
Te hogy bírod? Hogyan fogadtak?

Solya!
A Grafológiai Intézet foglalkozik ilyesmivel, de még soha nem hallottam, hogy találtak is volna munkát valakinek. Viszont a tanfolyamuk fizetős Kép.
Szerintem már most kezdj el szétnézni, legalább azért, hogy legyen információd milyen típusú munkák közül lehet választani. Persze ez attól is függ mihez értesz.

Kitartás working girlök KépKépKép.

Milla
 
 


Zsuzsa,
nem tudom milyen állást keresek. Kép Kommunikációt végeztem. Ilyet. De nem akarok sem a sajtóban, sem profitorientált munkahelyen dolgozni. Szeretném, ha kreatív, szabad, kötetlen és nagyon jó állásom lenne. Kép

Milla,
semmihez sem értek. Kép Még igazából nem is dolgoztam, csak kicsit és nem is a szakmámban. De akkor elkezdek körülnézni az álláspiacon.

Köszi:
Solya
 
 


SOlya! Egy ötlet. Próbálj iskolák környékén nézelődni, isklaújság, szakkör, esetleg kommunikációs tréning, vagy van olyan státusz manapság, hogy szabadidőszervező. Ahhoz talán nem kérnek pedagógus diplomát. Esetleg magániskolák.
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa,
ez a szabadidőszervező ez tetszik! Kép És kinek a szabadidejét kéne tervezni? Gyerekeknek programokat? Az tökjó lenne! Egyébként azon gondolkodtam, el kéne végezni egy tanárszakot is. Sokminden megoldódna, ráadásul egy vágyam is teljesülne. Kép
köszi:
Solya
 
 


VAlami ilyen programszervező, de nem tudom pontosan, mert akkor vezették be, miután itthon maradtam babázni. Szerintem érdemes felhívogatni iskolákat, magániskolákkal is érdemes beszélni. A telefonok után már te is jobban fogod látni a dolgokat.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Csődölök éppen...kicsit leszívnak egyes osztályok,de nem hagyom magam!!!!KépKép

NapocskaKép

Már aznap megnéztem,de nem jeleent meg az "elmúlt napon" alattKép.Ennyit tudok ám én is...KépKépCsak nem vettem a fáradságot,hogy azonnal mérges legyek!
De Te már megint kukkolszKépKépKép????TeTe!

Solya

Szabadúszó újságírás?Egy volt pasim(jó régen) is kommunikáció szakos volt,és ők rádiózást és TV-zést is csináltak...Hírolvasás?Az elég kötetlen tud lenni és nem is sok idő talán...ilyet mindig keresnek,nem?Vagy egy regionális TV-ben,mert azoknak nem hoszzú a műsoridejük.

Zsuzsa,Milla

Hogy egyszerre válaszoljak a kérdésetekre:Poc elég jól bírja a strapát és annyira édi,amikor meglát hazaérkezvén és "rohan" négykézláb" elém!!!!KépImádom!Hihetetlen,hogy tud örlüni.Akkor kicsit megszeretgetjük egymást és megy is a dolgára,azaz játszani.Kép
Anyóst jól bírja,ő is a csemetét,kezd a rend kialakulni és minden megy,mint a karikacsapás.Igaz,most kicsit beteg a gyermek,de nem vészes,enyhe nátha...Kép
A gond inkább az,hogy egy kolléganőm hamarosan elmegy babázni(örökbefogad) és akkor lehet,hogy több órám lesz.Amúgy minden nap dolgozom,van,mikor de és du is.Így még több órám lesz,nem tudom,hogy fogom bírni.De egy darabig menni fog talán.
Fejni nem fejtem,mert már nem volt rá szükség,annyi szopi már nincs,most is csak egy kis nyugtatás reggel és kész..KépMennyiségileg már nem téma.Nálatok?Mérhető mennyiség még?Mert én már vissazmentem az eredeti melltartó méret alá...Kép

Na pussz,mert Apa vár a suli előtt!

Anyapoc

 
 


Szia Anyapoc!

Ezek teljesen jó hírek. Nálunk is mindig ez van. Hazajövök, kis bújás, aztán babóca uzsgyi el: valami fontos pakolni való mindig akad Kép.

Ami a melltartót illeti, hát nekem nem nagyon kellett terhesség előtt sem. Nem vagyok az a bögyös típus (viszont a szoptatás alatt kiélveztem a dolgot). Tej meg nálunk is alig-alig van már néhány kiadósabb korty, aztán már csak komfort cici. De azt élvezzük mind a ketten.

A munkát illetően csak légy mértéktartó, magamon látom, hogy nagyon el tud kapni a gépszíj idővel, aztán úgy kell magam 5-kor kitépni a székből. Persze csak ha nincs kedvedre sokkal növeli az óraszámot.

Szia
Milla
 
 


SZiaztok!
Én scak két du. tanítok, de akkor 7-7 órát, így mire hazaérek , alszanak már. Viszont amikor a nagyobbik felébred éjjelente, akkor ugyan majdnem alszik, de kell meséljek neki egy 5-6 mondatos mesét.
De ha máshonnan jövök meg, elém is kirohannak, főleg a kicsi, és valami hihetetlen módon örülnekKép
Én hulla vagyok, mert éjjel 3-4-szer biztos kelek hozzájuk, tkp. amióta megvannak, nem aludtam végig éjszakát. Az esti tanítással az a baj, hogy mikor hazajövök, úgy fel vagyok húzva, hogy alig bírok elaludni. NA meg szinte szünet nélkül végig beszélni 3-tól, 8-ig, a hangom kezd tropára menni.
Anyapoc, csatlakozom Millához, ne vállalj be túl sokat, csak óvatosan.
Sziasztok
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Látom,mindenkinél minden rendben babaügyikeg,ez nagyon jó.Olyan édesen tudnak ragaszkodni,hogy mindig meghatódom!Kép

Azért hogy ne csak szép és jó legyen minden,elmesélem a nap sztoriját.

Dióhéjban annyi,hogy tk le köcsögtanározott egy 4-es lány írásban.KépKép

Nem,nem levelet kaptam el,hanem az egyik fiú füzetébe írta be,hogy írjon ám le mindent,mert ez a köcsög tanár megnézni.Csak éppen a fiú nem vette észre és nem radírozta ki,így hozta megmutatni a pótlást.És én persze megláttam azt az ominózus mondatot...KépPersze mondanom sem kell,nem adtam okot rá.Soha nem bántottam ezt a lányt,egy apró szóval sem.Hihetetlen,hogy azok rúgnak az emberbe jó nagyot,akikre nem számítasz.

Persze mondtam,indokoljon,de semmi éertelmeset nem tudott kitalálni,csak mondvacsinált okokat.Hogy pl. másodikban nem segítettem megszervezni az oszt.kirándulást.---Időben szóltam,hogy nem tudom őket elvinni 3 napra,mert addigra 6 hónapos terhes leszek.Más nem akarta elvinni őket,így azt találtáék ki,menjünk egy napra főzőcskézni.Ehhez két buszindulást kellett megnézniük..és én ebben nem segítettem.Így neveljek önállóságra????

Na ,nem ragozom tovább,itt az üröm az örömben.Hogy éppen a volt osztályomból rúg belém egy gyerek(2 évig voltam ofő),akitől nem vártam volna.Ez vanKép.

Túlvállalás...hát nem akarok semmiképp,de ha muszáj lesz, a pénz jól fog jönniKép.Gondolom csak 1-2 óráról lesz szó,mert másként nem is fér az órarendembe.

Pusszantás

Anyapoc

 
 


Szolgálati közlemény a hűtlen AnyapocnakKép
Több ízben nem ment át a mail, és hibaüzenetet küldözget a postafiókod!
Csi
 
 


Fel a fejjel Anyapoc!
Szerintem gimiben a köcsögtanározás egyike azoknak a dolgoknak, amitől egy tizenéves rém nagylánynak és önállónak gondolja magát (ilyen még a cigaretta és a többi gimis "hobbi" is). Emlékszem én is milyen baromi nagylány voltam, amikor jól lebunkóztunk egy tanárt Kép (akkor még az járta Kép).
Ne is foglalkozz vele.

Zsuzsa!
Én ezt nem tudnám csinálni. Most egyben úgy kb. 7 órát tudok aludni (ha nem netezek túl sokáig este Kép), de szombatonként így is kidőlök délután.

Hali
Milla
 
 


Köszi Milla!

Nem is igazán vettem magamra,mert annyira nem is tudtam felhúzni magam,mert az egész olyan nevetséges volt,hogy egy ilyen apró bakin bukjon le valaki.Csak maga a tudat,hogy nem gondoltam róla....Olyan,mint amikor úgy szúrnak hátba,hogy nem készülsz rá.Ez az érzés pocsék.Mert ha vmi ordenáré kölyöktől kapom meg,akkor legfeljebb az első csapnál kimosom a száját,de egy viszonylag normális gyerektől,akivel semmi rosszat nem tettem...Na mindegy,lesznek még meglepetések a pályafutásom alatt.

Amúgy kezdek belerázódni,de 1-2 nap elég kimerítő.De nekem szerencsém van az alvással,mert este 8-tól reggel fél8-ig itt vannak az álommanók.Na jó,ma éjjel volt kis vigadalom,de mire Apa átcsoszogott,már csend is lettKép.
Nálatok mi a helyzet?Bírjátok még?

Anyapoc

 
 


Anyapoc! Neked is elmesélem, hogy egy kolléganőm néhány évig dolgozott au USA-ban. Az iskolájában csak az óra alatt mehettek wc-re a diákok, mert korábban ott lőtte agyon az egyik diák a társát. Az igazgatójuk meg közölte, ha egy diáka tanár k...anyját emlegeti, azt inkább meg se hallják!Kép
Szép történet mi? Efelé tartunk mi is?
Mindenesetre gondolj arra, hogy a leányka csak a padtársa előtt akart bevágódni a durva szavakkal.
Zsuzsa
 
 


Kedves H.A.!

Néhány tapasztalatomat szeretném megosztani veled. Nekem két fiam van (most 6 és 2,5 évesek), a kisebb két éves korában akartam újra elkezdeni dolgozni. Elsősorban másik állást szerettem volna, mert az addigi főnököm kerek perec kijelentette, hogy nem vesz vissza. Majdnem fél évvel a kisfiam két éves szülinapja előtt elkezdtem keresni állást, de senkinek sem kellett egy GYED-ről frissen munkába állni szándékozó anyuka - annak ellenére, hogy én is menedzser vagyok, 6 éves munkatapasztalattal. Ezután bejelentettem a főnökömnek, hogy akkor én visszaállok a munkába, bármit mond is (jog biztosítja 3 hónapig, aztán meg végkielégítés jár). Így visszajöttem, és időközben enyhült a helyzet, most rövidített munkaidőben dolgozhatok, kaptam némi emelést is, és megállapították, hogy jól dolgozom, maradhatok.

Szóval, szerintem menj vissza a régi helyre, és ha nagy a gáz, akkor menj betegállományba, akkor nem rúghatnak ki, közben meg mehet a baba "projekt".

Egyébként én úgy látom, hogy most elég rossz a helyzet a munkaerőpiacon - nekem ez a 4. munkahelyem, emellett volt egy próbaidős is, amit otthagytam, de eddig szinte mindig én válogathattam, most meg nincs választási lehetőségem, örülhetek, ha felvesznek egyáltalán. Persze lehet, hogy ez összefügg a gyermekeim számával és korával...

Üdv: Krisztina
 


SZiasztok! MA húzós napom volt. A párom elment 3 napra osztálykirándulni, a nagymamánk elesett és most nagyon sajnálja magát (bocs), pedig úgy volt, hogy a gyerekek ma nála lesznek, és holnap mentem volna értük (Bp. mellett lakik)Persze így nem vihettem őket, sőt közölte, hogy az orvos szerint legalább 5 hétig fájni fog a beütött oldala.(ez azt jelenti, hogy 5 hétig nem tud vigyázni rájuk). Na elvittem a dedeket egy játszóházba, ahol ott is lehet őket hagyni, és elmentem tanítani, mondván legalább az első 3 órámat tartsam meg a 7-ből. Bőszen magyarázok, jön a telefon, hogy a kicsi lázas. Óra befejezve, vihar sebességgel rohanás vissza és haza. Itthon már 39,8 a fenekében. Isteni nap volt, tiszta ráfizetés (többe került a játszóház és a bkv jegy mint az egyszem órám díja).
Anyósra meg nagyon dühös vagyok, ezt nevezik krónikus balesetezőnek. Az előző elesése akkor volt, amikor tavasszal lakást adtunk-vettünk, költöztünk stb., akkor is egy nappal az előtt esett el, mint ahogy vittem volna ki hozzá 2 napra a gyerekeket. Akkor mondjuk eltörte a kezét is. Csak azt tudnám miért nem tudja azt mondani, hogy ez neki sok, nem tudja vállalni, akkor nem tervez vele az ember. Most egy hét alatt szervezzek át mindent! Na jól kidühöngtem magam!
Sziasztok
Zsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Te szegény,jól meg lettél áldva!Nem baj,ha ennyi problémával áld meg az élet,legalább nem unatkozol!KépKépKépFel van adva a lecke,mi?
Anyósod nem semmi,nem is értem.Ahelyett hogy örülne,az unokákkal lehet,inkább megtesz mindent,hogy ne...Már ha direkt teszi,amit tesz..KépÉs ez nagyon rossz,ha az ember vmit eltervez,aztán jól keresztülhúzzák a számítását.
Akkor most nem tanítottál?Az jó kis lóvékiesés ittKép.

A beszólást én is így fogtam fel,aztán kiderült,hogy tényleg erről van szó.Szegény leányzó annyira összetört,hogy még gyónni is elment.Ez persze nem mentesíti a felelősség alól,de legalább tudom hogyan értékelni a dolgot,és nem magamban keresem a hibát.Na nem mintha nem lenne,csak ebben az esetben marhára nem értettem.De tényleg arról volt szó,hogy be akart vágódni a többiek előtt,mert 4-es létére még mindig nincs barátja az osztályban.De otthon sem.Én ezért is nem reagáltam túl a dolgot,az ofőre bíztam,tegyen saját belátása szerint.De így legalább kiderült egy csomó dolog róla és ami a legszebb,a szülők számára is.Mert ennyire nem foglalkoznak vele és nem is ismerik.

Az amcsi történet elég durva,tiszta Amerikai história X.Ott történt ez és asszem ott szinte mindennapos.Remélem,nem megyünk ebbe az irányba,bár felém is csúszott már pillangókés a folyosón.Na jó,nem nekem szánták,de hát bmilyen baleset lehet belőle.Sőt volt osztályom egyik tagja még kis szekercét is hozott egyszer a suliba,mondván a buszpályaudvaron néhány nagyfiú molesztálja és velük akarja felvenni a harcot....tényleg így volt,de a módszer nem igazán dícséretes.Szóvalnálunk is van hasonló,hanem is akkora kaliberKép

Pusszantás és ne dühöngj!!!KépKépKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!
Beleolvastam a topikotokba, dolgozó anyák! Hátha egyszer én is közétek állhatok! (Álmodik a nyomor! Kép)
Megragadott egy dolog, amit Anyapoc írt: miért kötelező az iskola? Tudjátok, én is hányszor feltettem ezt a kérdést??? Na persze tudom, elvileg jobb, ha tanult emberek válnak a gyerekeinkből. Gyakorlatilag azonban oly kevés gyereket érdekel ez az egész! Különösen azóta, hogy ilyen erősen kihangsúlyozzák a jogaikat, hogy tudják, a szülő úgyse tehet semmit, nincs igazán szankcionálási lehetősége, ha a gyerek nem tanul. Pedig de jót is tenne a léha gyerekeknek egy-egy kihagyott félév, amikor meg kell dolgozni a zsebpénzért!
Na persze én is emlékszem arra, hogy mi se mindig szívesen tanultunk, de mintha kicsit több lett volna bennünk az érdeklődés. Vagy csak a múlt messzesége szépít meg mindent?
Kíváncsi
 


Kíváncsi!

De hiszen Te is dolgozol!KépKépKépCsak otthonKép!
hihetetlen,hogy vannak még olyanok,akik így látják a dolgot.Vagy régimódiak vagyunk?Kép
Egyébként megfigyeltem,hogy a gyerekek nagyon utálják,ha ezzel dobálózunk.Mert ugye senkit nem rakunk kiKép.Amígy tanköteles azért,később meg azért,hogy nehogy csökkenjen a létzsám.
És ez itt a nagyon nagy baj.Hogy annyira kevés a gyerek,hogy az iskolák harcolnak értük szinte.Így nyilván nem hogy elküdeni nem fog egyet sem,hanem az összes "hülyét",akitmáshonnan kiebrudalnak átvsezik...nálunk ez van.Gyűjtögetjük a szép,aranyos de semmit nem akaró gyerekeket.Kép
Nagyon elszomorít,mert sokszor gondolok arra,hogy édesanyámból azért nem lehetett tanár,mert munkás szülők gyermeke volt és nem volt annyi pénzük,hogy "megvegyék" neki a belépőt az egyetemre.Mert ugye "helyhiány" miatt nem vették fel.Pedig neki aztán itt lenne a helye!!!!!

A másik idevágó kérdés az érettségi.Az sem kellene mindenkinek.Mégis úton-útfélen soztogatjuk.Ésmár nincs értéke a gyerekek szemében.Úgy jönnek ide,hogy úgyis meglesz.A néhány kivételtől eltekintve így is van.Teljesen lemászott a színvonal.És ez engem elborzaszt.
Nincs visszatartó ereje annak sem,ha azt mondod,nem tudsz gyerekem leérettségizni.Mert tudja,hogy úgyis...KépKépKép

Puszi:Anyapoc

 
 


Ha már az érettségi szinvonalát említed rögtön mellétehetjük a diplomát is. Egyre több "nevesincs, értéke sincs" diplomát lehet ma megszerezni. Mivel az egyetemeknek érdeke fizetős kurzusokat indítani, így gyakorlatilag ugyan ez a helyzet: amíg fizet a diák, addig nincs értelme kirúgni, mert a saját bevételeiket kockáztatják. Tehát minden félkegyelmű diplomát kap. Nem is kell csodálkozni, hogy évről évre nő a diplomás munkanélküliek száma. Csak az a baj, hogy munkaerőpiacon egy kezdő lassan alig tudja valamivel bizonyítani, hogy Ő jobb, mint a többi, hiszen tapasztalatuk általában a jóknak sincs, diplomája viszont mindenkinek van KépKépKép.

Viszont én sok olyan példát is látok magam körül, hogy 14-18 évesek nagyon érdeklődőek, keményen tanulnak, és tudják mit szeretnének csinálni (én ebben a korban még egyátalán nem tudtam).

Milla
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

cron