Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elõször is gratulálok minden sok gyerekes anyukának és akik csak tervezik a sokadikat. Most már mi is nagycsaládosok lettünk, háromhetes a legkisebb gyermekünk, két lány után egy kisfiú. A lányok 5 és 3 évesek, és nagyon örültek az öcsikének õk is.
Ti, mint gyakorlott több gyerekes szülõk, talán tudtok tanácsot adni, hogy hol lehetne utánanézni, milyen kedvezmények illetik meg a háromgyermekes családokat. Hol lehet kiváltani a nagycsaládos igazolványt, és érdemes-e?
KÖszi elõre is. Sziasztok
Móni
Moncsi
 


Sziasztok!

Na végre, élet ismét a topicban!KépKépKép Most nézem hogy milyen régóta nem írtunk ide! Úgyhogy Moncsi üdv a topicban, gyere gyakran, hátha megint fellendül!!!

NOE igazolványt a NOE-ba való belépéssel lehet váltani, ez magában foglalja hogy valamelyik tagszervhez kapcsolódsz, vagy mint egyéni tag lépsz be, az éves tagdíjat ígyisúgyis meg kell fizetni. Jobb ha valamelyik szervhez csatlakozol, mert ott sokszor vannak akciók mikor Danone meg egyéb termékeket osztogatnak, nyammmmmi nagyon finomak!Kép Kedvezményekrõl én is csak általánosságban tudok, átfogóan a NOE sem tud tájékoztatni, vannak strandok ahol kedvezményes belépésre jogosít az igazolvány, csakúgy mint az állatkertbe is, MÁV-on való utazásnál is, itt viszont hátulütõje hogy ott kell legyen a teljes társaság. Van ahol kedvezményesen vásárolhatsz az igazolvány ellenében (pl. Siesta márkaboltban 5% kedvezmény, erre is teljesen véletlenül találtunk), összességében véve szerintem érdemes csatlakozni. Ja, lehet pályázni kedvezményes nyaralási lehetõségeket, ez idén már nem aktuális.

Szia, és többiek írjatok ha erre jártok!

Norcsi

(Nekem kiadott egy üzenetet Erika77 név alatt Moncsi elõtt, de itt nincs benne, hogy lehet ez?)
norcsi
Lenti
 
 


(Ja, anita77 voltKép, de az õ írását sem adja ki a gép!Kép)

Moncsi az még lemaradt hogy gratulálok az immár nagy családodhoz, nálunk is a két lány után jött a kisfiú, a lányok most már 7 illetve 4 évesek, a kisfiam pedig másfél éves.

Szia: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 

 
 

Sziasztok!
Van, aki már ismer az ikresbõl (5 éves, 2-2 évesek).
A NOE-rõl most hallok elõször - de jól jönne itt-ott egy kis kedvezmény.
Jöjjön már valaki, aki profi módon informál minket!!!

Kéretlen tanács nagycsaládosoknak:
nem túrórudit veszek, hanem sima tehéntúrót, és cukorral-citromhéjjal kikeverve tálalom vacsora utáni meglepinek. Ilyen sok kicsi szájjal számolva, sokkal olcsóbb - és még nekem is jut ;-)
puszi,
Kockás
kockás
 
 


Kockás, NOE-val kapcsolatos információkat leírtam fentebb. Részleteket szerintem talán a NOE titkársága tud (nekem nem nagyon tudtak még részletekkel szolgálni másfél éve) hogy pontosan hol is vehetõk igénybe a kedvezmények!
Ilyen túrót én is szoktam csinálni, nagyon finom!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Hajrá topik! (gyermekem)

Mi már nagyobb család lettünk azóta, jut eszembe, restaurálnom kell a profilomat, ciki....
És még mindig nem vagyunk noe tagok, bár néha kitör rajtam, hogy foglalkozni kéne ezzel is.
Viszont 3 gyerekeseknek jár az ingyentankönyv a suliban, ezt ne hagyjátok veszni. Jár az 50%-os evészet is (nálunk idén 100%-ot is megadták), és a mávon, volánnál jár a 90% kedvezmény. Ezekhez NEm kell noe tagnak lenni, ez anélkül is jár. (a közlekedésnél csak ha ott van veled a 3 gyerek)A bkv sajnos nem veszi észre magát....

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi! Kép Jó hogy elõbukkantál! Nagy-nagy gratula a kislányodhoz!
Tényleg, az ingyentankönyvet és az evészetet kifelejtettem, pedig most már mindkettõ fog minket érinteni õsztõl!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Szia Beababa üdv a topicban!Kép Írj majd magatokról többet amikor csak tudsz. Rólunk ennek a topicnak az eleje-közepén ott van minden, majd ha több idõm lesz megismétlem!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Ne hagyjátok/juk veszni ezt a topikot, olyan jó lenne, ha megint nagy élet lenne itt!!!

Anna vagyok, régebben írtam itt-ott, aztán nem, és most újra szeretnék közöttetek lenni! Mi is most lettünk nagycsaládosok, a fiúk életkora 5 és 2 év és 1 hónap.

Norcsi! Ti laktok Kispesten, ugye? "Valaha" már majdnem sikerült találkoznunk (akkor volt a kisfiad pár hónapos), aztán eltűntem. Közbejött a pici fiam, akit nem terveztünk (pontosabban még nem mostanra terveztük), de nagyon örülünk, hogy itt van velünk!!!

Egy praktikus kérdésem lenne: Ti hogy szervezitek az életeteket a 3 (vagy több) gyerekkel? Azt hittem, a testvérféltékenység már nem jelentős a harmadiknál... és most gondjaink vannak. A Középsővel. És egyáltalán: hogy kezelitek ezt a "középső-gyerek" problémát? Segítsetek!!

Köszi!
Sziasztok!
Goanna
goanna
 
 


Goanna,
Nalatok is csupa fiu? Nalunk is (11, 2 1/2, 4ho)!!! Nalunk meg a nagy is feltekeny, o sokaig volt egyke! Kozepsonel mar kezd enyhulni a dolog! Neha CSAK RA is idot kell szakitani, tudom, nehez, foleg az elejen! Be lehet vonni a kisteso koruli teendokbe (meg ha inkabb fel is tart, mint segit)! Nalunk a kozepso eleg hisztis lett, mindenert ordit, mint egy kanmacska. Bizom benne, hogy 1-2 ev es osszeernek (mar most egyutt jatszanak a babygym alatt Kép )!

Jo babazast!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Köszi Zsuzsi! Hát ez a baj nálunk is: a hiszti! Egyrészt: dackorszak, másrészt: amúgy is erős akaratú a szentem - de még ez a kistesó-dolog is!... (És szerintem még "cici-féltékenység" is van, ő is szeretne még szopizni.) Ami pedig bonyolítja a helyzetet, hogy Andris (a középső) még nem beszél, és ebből is adódik sok frusztráció a számára, hogy nem értjük meg, mit akar. Hát igen, az az 1-2 év... Na de addig?!... Most komolyan: mibe vonhatok be egy kétévest?
Sziasztok!
Anna
goanna
 
 


Anna,
Eleg, ha csak o ugy erzi, hogy be van vonva. Tehat nem a tv elott ul, amig te pelenkazol, babat ellatsz, hanem ott van, es megkered neha artalmatlan dolgokra, hogy add ide legy szives ezt, vagy azt, vigyazz, hogy ki ne boruljon "veletlenul" az uveg valami, stb.! Szoval olyanokra, ami neked nem letfontossagu, de o ugy erzi, hogy segit neked! Es persze jo alaposan meg is kell dicserni, es hangsulyozni milyen fontos is, hogy segit! Persze ettol a hisztik meg meglesznek, de egyikotok sem fogja magat annyira frusztraltnak erezni!
Kicsit kesobb meg mar az is jol tud jonni, hogy amig a legkisebb a kisagyban van, addig a tobbiek bohockodnak neki, hogy kicsit lekossek a figyelmet es ne orditson!
Aztan meg a jatekok cirkulacioja is jo otlet, sajna nalunk altalaban elol van az osszes, de okosabbak ugy csinaljak, hogy mindig a fele a szekrenyben pihen, igy elo lehet venni neha egy-egy "ujat", amit mar elfelejtett, es most nagyon tud neki orulni! Ezek a vesztartalekok neha eletmentoek tudnak lenni!
A kozepso nem szopizhatna meg, ha annyira szeretne? A szoptatas topikban "elofordulo" Pele is tandem-szoptat, tole tudnal tanacsot kerni, ha bizonytalan vagy!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok nagycsaládosok!
Szia Norcsi, ha majd egyszer lesz időnk, frissítsük fel a 35 éven túliakat is, jó?
Szia Beababa, legalább most már azt is tudom, hogy Zsuzsi vagy Kép.
Üdv, D. Zsuzsi, szépen nőnek e fiúk!
A középsőkkel mindig gond van, valahogy úgy érzik, nem jut rájuk elég figyelem, és lehet, hogy igazuk is van. Nekem három középsőm is van, főleg a "legközépső" problémás, nyitottam is róla egy topikot, de elhalt. A körülötte lévő kettő is elég nagytermészetű, a kicsi mindig kiabál meg talán rémálmai vannak (még nem tud beszélni), a nagyobb folyton megsértődik és duzzog. S bár a középsők valóban problémások, azért a nagy sem kevésbé, ő is mindig úgy érzi, hogy hátrányban van, pedig ő aztán tényleg nincs! Persze azokhoz képest, akik egyedül nevelkednek, biztosan kevesebb idő jut rá, és még kicsik ahhoz, hogy érezzék a testvérek előnyeit is.
Na mára ennyi, mindnenkinek jó napot!
kíváncsi
 
 


Kivancsi,
Nalunk a naggyal van a legtobb gond, mert o 8 evig egyke volt, es iszonyat feltekeny! Nem is annyira velunk szemben, inkabb a nagyszulok kizarolagos birtoklasa a vesszoparipaja. Teljesen ki tud akadni, ha a szuleim a ket testverere is ra mereszelnek nezni! Es o az, aki soha nem tudott, es a mai napig nem tud egyedul eljatszani, vagy csendben valamilyen epelmeju szorakozast kitalalni maganak. Ha nincs akit cseszegethessen (mar bocsanat, de igy igaz), akkor latvanyosan unatkozik, es elobb-utobb csak keres maganak valakit. Rovid tavon mindenki szerint okos, ertelmes es jo kisfiu, hosszutavon meg altalaban kinyilik a bicska az emberek zsebeben a viselkedesetol! Egyszeruen figyelemre ehes!
A kozepso szerencsere kitunoen elszorakoztatja magat egesz nap, sot, az vele a problemam, hogy nem is jelzi a szuksegleteit. Pl. kepes egesz nap ellenni kaja nelkul, a sarokban jatszva! Ezt mar tulzasnak is erzem (na jo, vannak napok, amikor o is probara teszi az idegeimet, ne irigyeljetek annyira Kép )! O viszont sokkal "veszelyebb" gyerek, mert semmi veszelyerzete, es alattomos modon mindent ki akar probalni, amit nem szabad! Dani viszont ilyen szempontbol mindig is ezerszer megbizhatobb volt!
Ezek utan kivancsi vagyok Miki milyen lesz! Mar felek, mi lesz, ha elkezd maszni, jarni, mert tele van a lakas legodarabokkal, egyeb aprosagokkal, ami nem igazan neki valo!
Ezt hogy lehet kikuszobolni, azon kivul, hogy az ember lanya mindig rajtuk tartja a szemet (amibol nekem csak ketto van)?!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Én úgy írnék, de az időm most is nagyon-nagyon kevés.
Nálunk 2 fiú után jött egy kislány. A 2 fiú között 27 hónap a korkülönbség. A Pityukám most volt 4. oztályos, a Mikim pedig 2. osztályos. Szerencsére nagyon jó lett a bizijük, a Pityukám most matek tagozaton fogja folyatatni tanulmányait. Miki is erre felé tendál, mert ő most 2.-ban dicséretes ötöst kapottKépKépKép
Beus most 21 hónapos (holnapután). A beszéd még nem nagyon jön össze neki, bár mindent megért, és minden nap meglep egy-egy új szó alkalmazásávalKépKép
Beus októbertől bölcsibe megy, mert miután betöltötte a másfél évét, én elkezdtem itthon dolgozni, és szerencsére most rengeteg melóm van, és mindjárt csinálom is, de azért írtam egy pár sort.KépKép
Nálunk a féltékenység úgy néz ki nem nagyon jön ki, illetve annyiban, hogy a fiúk egymásra féltékenyek, hogy ki mikor, mit csináljon a Beus körül.KépKépKép Sajnos a Pityunak egy kicsit betett a tanulásnál a Hugi, de aztán tanári segédlettel, és egy kis ráhúzással sikerült visszatérni a tanulás útjára. Miki akkor kezdte az elsőt épp, amikor a Bea született, hát ő aztán nagyon klasszul vette az akadályokat. Az igazság az, hogy a két fiú teljesen más lelkileg. A Miki sokkal jobban reagál le dolgokat, lazább, a Pityusom lelkizősebb.

Majd még jövök később, de most tényleg nagyon behavaztak melóval, még csetelni sem tudok menni.KépKép

Sziasztok! Zsuzsa

beababa
 
 


Zsuzsa,
Deeee jo neked, hogy ilyen szorgalmasak a fiaid (arrol nem is beszelve, hogy a kislany miatt is irigykedem am! Kép )! En Dani miatt nagyon el vagyok keseredve! Olyan lusta, egyszeruen mindent hatszor ellenoriznem kell, mert szabalyosan, es lelkiismeretfurdalas nelkul eltitkolja a lecket! Mondjuk neki eleg nehez, ezt az evet Nemetorszagban kezdte (5.), elotte egy evet otthon(4.), azelott Franciaorszagban (3.)jart suliba. Az elsonek a felet egy csunya baleset miatt meg otthon "hanyattfekve" vegezte, a nagybetuket mar vizszintes helyzetben tanulta szegenykem! Nehez lehet neki, de en is szenvedek! Kivancsi vagyok, a tobbiek milyenek lesznek---illetve remenykedem, hogy lelkiismeretesebbek lesznek a tanulas teren!

Zsuzsa, mit dolgozol? Nem is tudtam, hogy ilyen nepszeru nev ez a Miki! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Szia Zsuzsi!

Az igazat megvallva a Pityus sem egy nagy szorgalommal megáldott gyerkőc, de pechére Kép, itthon vagyok Beussal, és jobban rátudok nézni. Szerencséjére viszont az első 4 osztályt iskolaotthonos suliba járta, és ott meg kellett csinálniuk a leckét. Szerencséje még az is, hogy elég neki az, hogy a suliban meghallgatja az anyagot, és amihez nagyon kell az úgymond magolás, csak ahhoz kell leülnie tanulnia (ilyen számára a környezetismeret).

A Miki név az utolsó pillanatban (10 nappal a szülés előtt) jutott eszünkbe, mert mi végig kislányt vártunk, de aztán akkor megmutatta, milye van neki, és gyorsan ki kellett találni egy fiú nevet.KépKép

Munka:
Egy fordítóirodának szerkesztek Kezelési utasításokat. Ezt csinálom most, meg kézi kötést is csinálunk eladásra. Most a szerkesztés van előtérbe helyezve, mert egyedül ez fizet rendesen, utána jöhet a többi.KépKépKép

Sziasztok!
Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok, de jó éled a topic!KépKépKép
Anna, szia!!!! De jó hogy előkerültél, a kisfiadhoz nagy-nagy gratula! Bizony mi lakunk itt, bár építkezünk, de csak úgy egy év múlva költözünk innen el!Kép Találkozás majdcsak összejön egyszer! Ugorj majd be a kispesti topicba is!
Kíváncsi, oké!Kép

A középső gyerek nálunk is iszonyat. Szegény kis Julcsim amúgyis nagyon-nagyon kivételes gyerek, hatalmas szeretetéhsége van, és nagyon változékony, egyik pillanatban kisangyal, másikban mint ezer ördög. Ő ilyen volt alapból is, na ehhez társult hogy most ő a középső, nagyon nehéz szegénnyel! Többek között ezértis akarjuk majd a negyedik babát, mert ez a hármas felállás nagyon nem szerencsés, mindig valamelyik kiszorul, és ez általában a középső!

Sok puszi, most rohannom kell megint, de majd ígérem beugrom még!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Nálunk érdekes volt a dolog, lévén a három között nem volt középső. A kiszorulás inkább abból jött, hogy a két fiú nagyon el tudott lenni együtt, és pláne ahogy alakult az utálom alányokat effektusuk, a leányzó egyre inkább elnyomódott. Na persze szerencsére nem egy olyan tipus akit félteni kéne, de mondjuk babázni nem sokat babázik, lévén egyedül unalmas, a fiúk meg nem nagyon.. inkább alkalmazkodik és beszáll a fiúk játékába. MÁr ha hagyják.... A negyedik talán megoldás, lévén mostmár egál van, meg remek program lehetőség babázni... a korkülönbség miatt klasszikus játszótárs már nem lesz belőle.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
PIldi, a MAV-os 90%-os kedvezmenyrol hol lehet erdeklodni? Mit gondolsz, lehet ezt ervenyesiteni nemzetkozi vonat magyarorszagi szakaszara?
Netti
Netti
 


Netti, sajnos csak belföldi járatokra vehető igénybe a kedvezmény. Egyébként nem kell hozzá semmi, csak legalább három gyerek, együtt kell utazzanak veled, és egyszerűen kérsz annyi nagycsaládos jegyet, ahány hat éven felüli van köztetek. Ugye nem baj, hogy én válaszoltam PIldi helyett? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Koszonom, Kivancsi!
En errol eddig nem is hallottam! Igaz, nem regen vagyunk nagycsalad, epp holnap lesz 7 honapja!
Szia!
Netti
Netti
 


Sziasztok!
Norcsi, PIldi,
a negyedik gyerek valóban megoldja a középső gyerek problémáját?! De hát ahhoz is idő kell, min. 1 év - viszont addigra meg amúgy is csitulnak a dolgok, nem? És mi van, ha akkor meg 2 középső lesz, 2 "elhanyagolt" gyerek? vagy akkor az a kettő "összefog"?
Tényleg lehetetlenség 3 gyereket "ép lélekkel" fölnevelni?... Hmmm.

Anna
goanna
 
 


Netti, úgy tudom, még a Volán is ad ilyen kedvzeményt, de erre azért nem vennék mérget. Érdemes megkérdezni, ha arra jársz! Gratulálok a ma hét hónaposnak!
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

A Volánnál is van 90%, mi már utaztunk úgy. Olcsóbb dolog, mint BKV-zni... A MÁV-ot illetően: vannak olyan nemzetközi vonatok, amiket lehet csak belföldi utazásra is használni, ami ilyen, azon él a 90% is.

Középső gyerek problémát mint irtam nem igazán tudom megitélni, nekem most lett hirtelen két középső gyerekem, akik közül az egyiknél semmi gond, ő a bébiszitterem sokszor, a másikuknál van egy kicsi, de ő is olyan nagy már, hogy nem a klasszikus.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

A kedvezmény igénybevételéhez elég az,hogy min.3 gyerek van a családban,vagy mindnek velünk is kell lennie az adott helyen?

Mariann
mariann
 
 


Ott kell lenniük, bizony, különben ki hinné el neked, hogy tényleg vannak? Ne hivatkozz itt mindenféle igazolványokra meg alacsony egy főre eső jövedelemre, nem szociális intézmény a MÁV és a VOLÁN! Hozzad csak az utasokat! Kép Kép Kép
kíváncsi
 
 


Igen, igen, de legalább van ez a kedvezmény! Kép

Képzeljétek, ma a két nagyobb fiú elment Apával egy hétre nyaralni! Kicsit izgulok, mert ez az első alkalom, hogy ilyen sokáig nem találkozunk... de örülök is, mert rámtört a Szabadság! Kép Csak azt nem értem, miért voltam annyira kikészülve, amikor a legnagyobb volt ekkorka, és szinte semmit nem tudtam mellette csinálni?! (Jó, jó, a kérdés költői volt, persze, tudom, miért van ez...)

Csak el akartam újságolni Nektek! Öt éve nem voltam ilyen felszabadult! Kép (Persze esténként biztos nagyooon fognak hiányozni...)

Mindenkinek szép napot és hetet!!!

Anna
goanna
 
 


Anna!

Ez az amit én sem értettem. Mi a fenével töltöttem el az egész napomat amikor még csak egy volt? Ez már megfogalmazódott bennem a második gyerek születésénél, de leginkább a harmadik után!Kép Mennyivel könnyebb most már ha csak egy van itthon!Kép
Biztos jó lesz majd a nyaralásuk, Ti pedig pihentek kicsit!Kép

Sziasztok, mennem kell, kicsi fiam utálja ha gépezek, most is rángat el innen!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Kivancsi, koszonom a gratulaciot a 7 honapos neveben! Es a többi infot is, talan hamarosan felkerekedunk es ki is probaljuk!

Anna (akire hirtelen raszabadult az egykes szabadsag), Norcsi!
Szerintem ezzel mindannyian igy vagyunk, gond akkor adodhat, amikor ezt a helyzetet (vagyis, hogy egynel lenyegesen több a 2-3-4...) probaljuk elmagyarazni az egygyerekes baratnonek! O meg mindig azt hiszi, hogy az o helyzete a legnehezebb... Hogyan lehet peldaul vasalni a gyerek mellett?...vagy hasonlo kardinalis problemak... Es nehez felrazni az önsajnalatbol, hisz, ha nem vagy eleg ovatos meg megbantod, hogy neki "csak" egy van. En valahogy igy allok a baratnommel. Szoval ez is egy olyan helyzet, amit csak az ert, aki ateli... Es persze a haromszoros (sokszoros) boldogsag is csak aze (vagyis a mienk)...!
Persze, jo lehet neha lazitani, de en meg keptelen vagyok erre. Tyukanyo modjara szeretem magam körül tudni öket! Ez sem maradhat igy...! Most kezdtem ujra dolgozni (igaz nem naponta, de ezen a heten pl. hetfötöl csütörtökig) es mondhatom elegge kipurcantam igy estere!
Sziasztok!
Netti
Netti
 


Jaj, lányok, én még nem is írtam, hogy nekem is milyen jó! Képzeljétek, a három nagy táborozni ment egy egész hétre! Maradt csak kettő, olyan, mintha nem is lenne gyerekem Kép! Máskor egyébként én is olyan vagyok, mint Netti, szeretem, ha körülöttem vannak, de most olyan jól jön ez a kis nyugi, mert annyi elmaradásom van itthon: ügyintézés, papírok rendezgetése, gardrobe rendbetétele, ruhaszelektálás, speiz takarítása, folyosói motyók szortírozása, stb, stb, stb. Meg veletek is csevegnem kell, jujjj, de fárasztó Kép!
Netti, miért nem regisztrálsz? Engem is rögtön rábeszéltek a többiek, ugye, Norcsi?
kíváncsi
 
 


Kép Bizony!Kép Netti, szerintem is regisztrálj, nehogy visszaéljenek a neveddel! Történt itt már ilyen!Kép
Kíváncsi nagyon irigyellek Téged is az időlegesen megfogyatkozott gyerekszám miatt! Tennivalóm lenne nekem is bőven (ld. lakás rendberakása, készülés Anna szülinapjára) de hát itt a három gyerek a sarkamban szinte mindig!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Csak most találtam rátok. Nekem is három manócskám van. A kislányom Lorena 3,5 éves, az ikreim Ádám és Zolika 1,5 évesek. Eddig az ikres topikon leveleztem, ott is jó sokan vagyunk.
Hát nem könnyű az életünk három picivel, de mindig azzal nyugtatom magam , amikor elfogy a türelmem, hogy egyszer csak megnőnek.
A nagycsaládos kedvezményekről már én is hallottam, még telefonszámot is kaptam, ahol ki lehet váltani az igazolványt, de valahol elkallódott.
Üdv mindenkinek

Éva
p.éva
 


Szia Éva!

Üdv a topicban, érezd jól magad! Remélem a többiek is írogatnak majd és fellendül újra a topic!Kép Nem lehet könnyű az ikrekkel, az biztos,de kitartás, legalább egyszerre nőnek fel!Kép

Sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Hogy elrepült ez a hét! Holnapjönnek haza a fiaim... újra ricsaj lesz a házban... de azért várom már. (Remélem, ők is! A férjem mindenképpen, tegnap panaszkodott, hogy neki nem volt pihenés, a könyvet, amit vitt, elő se vette... hát igen, most ő is látja. Egyébként nagyon rendes ám, amikor Gergő született, akkor is ő volt itthon a két nagyobbal, mindenféle nagymamai segítség nélkül! Most a nyaralás után ráfér a pihenés is! Kép Kép Kép )

Norcsi, látom Te tartod itt a frontot! Kép

Sziasztok!
Anna
goanna
 
 


Sziasztok!

Anna, igyekszem tartani a frontot, ne haljon már el megint a topic!!!
Szóval akkor végetér a pihenés? Azért ez tényleg nagy vállalkozás volt a férjed részéről hogy így felvállalta a fiúkat!Kép Bár én sem panaszkodhatok, mert tegnap meg ma gyerek-mentes vagyok, viszont kéne készülnöm a lányom holnapi szülinapi bulijára, csak hát nehezen megy ez ha az ember net-függő!;)

Sziasztok, jó hétvégét mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Akkor egy kicsit dicsekszem, most én is "egy-gyerekes" vagyok 2 hétre. Olyan nyugi és ráérés van itthon, hogy csak na. Kicsi lány ugyan néha unatkozik, fura neki a nagy csönd, de nem vészesen. Viszont senki nem ordibál, amikor végre alszik, nem kell este várnia a fürdőszobára, és nekem se kell senkit hajtanom este. Sőt az se baj, ha nincs kaja. Tiszta nyaralás.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia PIldi!
En is egy-gyerekes vagyok szerda ota, es meg pentekig tart! Nagyon jo, bar neha hianyzik Martin. Pedig meg csak 2-gyerekes vagyok alapbol....
Moni

moni
 
 


Sziasztok!
Regisztralok hamarosan, de most meg nem igazan tudom mit is kell tennem... gondolom kiderul majd menet kozben. Azt meg plane nem tudtam, hogy elonye is van a dolognak. Ha jol ertem regisztralt felhasznalokent csak en irhatok ezen a neven? Ideje kimuvelodnom...
Sziasztok!
Netti
Netti
 


Netti,
igaz is, meg nem is. Valóban azonosítható lesz, hogy Netti névvel te írsz, erről a neved alatti azonosító tanúskodik majd, amit te még nem választottál. Azonban másvalaki (máski, ahogyan a kisfiam mondja Kép) is szólhat hozzá Nettiként, és akkor ugyanaz lesz olvasható a neve alatt, mint most a tiéd alatt. Szóval nem annyira a nevedet védi le, mint inkább a személyedet.
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Mindenki nyaral?
Norcsi, hogy sikerült a szülinapi buli? Kép
Ki mit csinál(t) a csökkent gyereklétszámmal? PIldi, én is pont ugyanezeket éreztem, mint te! Kép Meg hogy szegény picinek folyton csak alkalmazkodni kell: az alvás, evés, babusgatás ideje nem csak tőle függ. Szoptatás igény szerint? Csak ha épp a többiek is úgy gondolják...

Néha úúúgy el tudok keseredni. Átcsapnak a fejem fölött a hullámok. Ez főleg este van, amikor Apa délután dolgozik, és a vacsora-fürdés-fekvés trilógia ki tud borítani. Aki éppen nem fürdik, az sír... de aki fürdik, azt meg nem hagyhatom ott... Kép Kép Kép
ÁÁÁ, nem panaszkodom. Majd túlleszünk rajta.
Ugye???

Anna
goanna
 
 


Sziasztok!
Mit csináltatok, mikor a legkisebb már csak nyűglődött aZ álmosságtól, aztán kezdte becsukni a szemét, közben a tündéri középső egyszer csak felsikoltott, de én a nagy tigrist akarom? Hogy a fenébe boldogul az ember, mikor a rengeteg könyvből pontosan tudja, hogy szegény, szegény kis középsőnek milyen nehéz, de majd megőrül tőle? Nekem néha viszket a tenyerem, bár szerencsére pontosan tudom, hogy az agresszió nem megoldás semmire, és csak agressziót szül. Kikapcsolódásként és indulatelterelésként újabban az egyszervolt oldalon próbálok rekordot dönteni a felhőcskés játékkal. Próbáljátok ki. Tegnap két kézzel vertem a billentyűzetet és folyamatosan üvöltöttem. De legalább nem a kis középsővel. Van köztetek aki már bevállalta azt a bizonyos negyediket kizárólag az egyensúly végett? Mi az eredmény? (persze négy hónapos legkisebbel ez a dolog még várat magára). zsófi
sofka
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem: megjött a harmadik!!!
De a középső-problémára nem sok gyakorlati tanácsot találtam itt. Megnézzem az archívban?
Az a baj, hogy nagyon segítőkész, aranyos a másodikom, de nem érzem úgy, hogy megtalálnám a helyét.
A legnagyobbal tisztáztam, hogy ő a legnagyobb. De a másodiknak mit mondjak? Hogyan helyezzem el őt? Magamban főleg. Mert OK, hogy vág az esze, mint a beretva, hogy akkora szíve van, hogy csak na, de... hogyan helyezzem el?
Nem tudom értetek-e mit akarok... csak valahogy nem stimmel ...

Sziasztok!
Ilon
Kép
Ilon
 


Sziam Ilon!
Nálunk Hármaska azóta már öt hónapos,m és bár kisebb nagyobb döccenőkkel, de alakul az életünk. Úgy tűnik, az idő mindent megold. Ráadásul azt hiszem, hogy a középső sem szenved jobban, mint a nagy szenvedett anno. Csak bennünk tudatosították ezt a középső-komplexust, mi meg szorgalmasan próbáljuk szegényt kiránghatni belőle.
sofka
sofka
 
 


Ilon,
Nalunk Gyuri a "legkozepsobb"! Szoktam neki meselni rola, hogy neki kell majd kozepen allni, es fogni a batyja es az occse kezet! Persze az elejen voltak nehezsegek, es nyilvan vannak is, de nem hiszem, hogy ez lenne az ominozus "kozepso-gyerek-szindroma".
Az "Erdi" topikot meg legyszi ne hanyagold, nem hiszem, hogy a te hozzaszolasaid miatt akadna meg a tarsalgas! Inkabb csak keveseket erdekel a tema!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok !

Én a sulis anyukáktól szeretném megkérdezni, hogy mivel a három gyerekes családok ingyen kapták a könyvet, nálatok is év végén vissza kell adni az iskolának a könyveket ?
Nálunk tankönyvkiosztáskor bár nem mondták, de ki volt ragasztva az ajtóra, hogy év végén, akik ingyen kapták a könyveket, vissza kell adnunk.
Kiváncsi lennék, hogy ez minden iskolába így van-e, vagy csak nálunk kezdtek önálló akcióba a suliba .

Sziasztok

Szilvy /sysy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

Nekünk külön szóltak, hogy vigyázzunk a töriatlaszra és az angol könyvre, mert azt vissza kell adnunk év végén, de a többiről nem volt szó.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Szia Magdi !

Nekünk úgy írták, hogy az összes könyvet vissza kell adnunk. Pedig én hülyeségnek tartom, mert pl. egy munkafüzet ki van töltve, azzal mit tudnak kezdeni a későbbiekben?
Nem beszélve arról, hogy pl. a gyerekeim nyáron is elő-elő vették és onnan írtunk ki sok feladatot gyakorlásképpen.
Na meg vannak olyan könyvek, amiben sok fogalom le van írva, amit akár későbbiekben -akár évek múlva is - vissza lehetne keresni.
Én minden évben eltettem a gyerekeim tankönyveit, gyakran elő szoktuk venni.
Én mindenesetre azt sem szeretném, hogy a gyerekeim amit megoldottak feladatokat, mások majd azt olvasgassák ... év végén meg ugye nem lesz annyi idő, hogy kiradírozzuk a több tankönyvi megoldást .

Várom a további hozzászólásokat !

Off.: Örülök, hogy jelentkeztél, írhatnál néhány sort emilben is magatokról, már rég jelentkeztél .

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Nálunk még nem írtak semmit a visszaviendő tankönyvekről, de én támogatnám az ötletet. Állítólag, ha rongálódik, úgyis ki kell fizetni. Akkor meg is veheted, ha szeretnéd megtartani. De az összes gyerek összes könyvét nemérdemes összegyűjteni. Mi öten vagyunk testvérek, anyuéknál tele volt a pince ilyesmivel, amiot aztán sosem használtunk. A feladatlapokat, munkatankönyveket logikus, hogy nem kell visszaadni.
Ti honnan kértetek igazolást a családi pótlékról?
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat, azóta már bennem is alakult egy kicsit a dolog: ő a második és kész.
Azt hiszem így könnyebb, hogy 2 fiú után jött a kislány, még nagyobb gondban lennék, ha valahogy szimmetrikus lenne a nemek sorrendje.

Ilon
Kép
Ilon
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: