Új privát üzeneted érkezett!

Móni! Csodáltam volna, ha az. Persze ez sem jobb, de legalább tudjátok, mi a baja.

Borcsi! Remélem, semmi komoly a szemével nincs.

Sztori:
Levinek éjjel fájt a füle. Ismét. Reggel elvittük Norbit bölcsibe, aztán irány a fülészet. Ketten voltak előttünk, ennek ellenére 1 óra múlva kerültünk sorra.
Végre sikerült kiszívni a fülzsírdugót Levi bal füléből, és így belátott a dobhártya mögé: középfülgyulladás Nesze neked, kapd el jól. Szerencsére nem lázas, és amióta felkelt reggel, nem is fájt a füle. Így jártunk. Kedden kontroll, addig olajozzam a jobb fülét is, mert abban is van egy kis dugesz.
És jó hír: végre, egy téééényleg normális dokinénihez kerültünk, aki egyből kérdezte: nem száraz a bőre tiszta véletlenül a gyereknek? Mondom tiszta véletlenül atópiás dermatitis-e van. Aha, hát a füle is száraz, azért keletkeznek ezek a besült zsírok. Bakker, hogy ezt senki sem mondta eddig.
A megoldás: minden héten egyszer egy-egy csepp paraffinolaj mindkét fülbe, és gond megelőzve.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


rennye:de jó,hogy van még normális doki is!!!
El van dugulva a könnycsatornája,csak egy "sima" átmosás!Köszi,kedvesek!Tuti sírni fogok!(Kirusnál is sírtam :? )
Vendég
 


Jaj, szegény! :cry:
Én nem hagytam, hogy átmossák Levinek, de szerencsére neki nem gyulladt be. Állandóan csipás volt, sárga sűrű ragacsos :? 8 hós korára kinőtte :D
Drukkolok, hogy rendben legyen az átmosás!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 

 
 

Köszi,állítólag nem fáj neki!!
KLírát anno nem viselte meg,annál inkább engem :?
Vendég
 


Borcsi!
Szegény Kíra! Mikor mentek az átmosásra?

Reni!
Örülök, hogy jó dokit találtatok és rendbejött Levi fülije. :)

Mi jövőhét szerdán megyünk a fejlődés neurológiára Bulcsúval. Most már tényleg a végére járok annak, hogy van-e valami baj vele, vagy csak későn érő típus. :?

Kép
Kép
giga1
 
 


giga:Hááát!
Még nem kértem időpontot :oops:
Vendég
 


Ági!

Miért? Mit (nem) csinál Bulcsú?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Igazából a forgáson és a kúszáson kívül semmit nem csinál. Nem ül fel magától, nem áll négykézláb, nem mászik, a felállást már meg sem említem... Kúszni is csak úgy kúszik, hogy csak a jobb kezével halad előre, a balt csak utána teszi.
Eddig mindenki azt mondta, hogy feleslegesen aggódok, mert csak későn érő a fiam, de egyik sem volt szakember. :roll: Tény és való, hogy mozgékony, mindenét tudja használni, de egyszerűen leragadt a kúszásnál és már lassan 1 éves lesz. Legyen igaza mindenkinek és ne legyen semmi baja, de nekem meg az a dolgom, hogy aggódjak a gyerekemért. :oops: :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Igazad van Ági. Járj utána a dolognak, de valóban vannak későn mozgó gyerekek, akik sokáig "lusták", aztán 2 hét alatt felülnek, felállnak, járnak. Találkoztam már ilyennel.

Mi továbbra is az alvással (vagyis nem-alvással) nyüglődünk. Andris egyszerűen nem hajlandó normálisan aludni éjjel. Olyan, mint egy újszülött. Igaz, állandóan fogzik, már 10 foga van. :roll:

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hűűű!
Andrisnak boldog szülinapot!

Kép
Kép
giga1
 
 


Boldog szülinapot Andrisnak!

Ági! Én is elvinném.... Drukkolok, hogy minden ok legyen - de biztos úgy is lesz.

Boeske! Nem lehet egyszerű. Kitartást nektek

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Ági! Mellesleg tudok valakit, aki pont úgy csinált, mint Bulcsú : ÉN! Majdnem 1 évesen álltam fel, és fél kézzel húzva-kúsztam..... Azt nem tudom, hogy felültem e előtte.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Örömmel hallom, hogy nincs egyedül a fiam. És lám-lám semmi baj a mozgásoddal! Ugye?!!! :wink: :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Nincs, de tény és való, én csak egyenes úton tudok hosszú távon haladni, meg lejtőn. Emelkedőn megpusztulok..... :oops:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


giga1
Kértem végre idő pontot Péntekre,erre mi történik?2 napja nem váladékozik a kisfiam szeme!!!!Most mit csináljak???
Nem lesz baja,ha így is elviszem???
Vendég
 


Borcsi!
Fogalmam sincs mit kéne tenned. Nem tudod felhívni a dokit, hogy megkérdezd?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Minden kis betegnek jobbulást!

Reni!
Tényleg nem könnyű jó dokit találni, egyik ezt mond, másik azt mond, a végén azt sem tudja az ember, hogy kinek higgyen.

Ági!
Mit mondtak a fejlődés neurológián?

Boeske!
Nem írigyellek a nem alvásért. Nem próbáltad még, hogy éjszakára adsz neki egy kis nurofent, hátha nem fog fájni az a fogacska?

Borcsi!
Szerintem is hívd fel az orvost.

Rólunk:
Úgy nézki, lassan elmúlnak a kiütések. 1 hónap után éppen itt az ideje. Ennnyit számít, hogy most már tudják mit kezeljenek.
Kinga megkapta a második Prevenárt. Azóta is alszik.
Vendég
 


Móni!
Jó hír, hogy múlnak a pöttyök.
Nurofent próbálom néha, valamit segít. Ma is pl. fél 3-kor keltem először. Csak nem akarom hetekig adni Andrisnak, főleg úgy, hogy nem sokat segít neki. Egyébként az alsó rágófogai is erőteljesen dudorodnak, nincs megállás. Majd ha kijön mind a 20 fogacska, akkor alszunk. :D

Ági!
Boldog névnapot!
Várjuk a megnyugtató híreket Bulcsúról!

És köszönjük a születésnapi jókívánságokat.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Nekünk a Dentinox N gél az, ami még sokat segített. Csak azzal is az a baj, hogy 1 nap csak 4-5 alkalommal használható.
Vendég
 


Boeske!
Homeos bogyót nem próbáltál még? Lehet, hogy segítene egy kicsit.
Köszi a névnapi köszöntést!

Móni!
Végre, hogy múlóban vannak a pöttyök!

Nincs semmi extra a kislegénnyel. A doki szerint enyhe alkati hypotonia. Nem kell vele járnunk semmilyen gyógytornára. Annyi a teendő, hogy itthon keresünk neki valamilyen párnát amire a hasánál ráfektetjük úgy hogy a keze lába lelógjon róla és érintse a földet. Egy kicsit mozgatni kell előre-hátra, hogy érezze, hogy támaszkodni is tud rajta, majd meg kell neki mutatni, hogyan teheti egymás után a praclikat, és hogy így haladni is tud. Meg még annyit lehet, hogy több párnát leteszünk mellé és azokon túlra teszünk neki játékot, hogy át kelljen másznia a párnákon. Ennyi. És 6 hét múlva kontrol. :)

Kép
Kép
giga1
 
 


Ja!
A Dentinox nekünk is bevált, de az csak arra jó, hogy a gyerek vissza tudjon aludni. Kb. 20 perc a hatóideje, így nappalra ez nem a legjobb megoldás. Éjjelre viszont ennyi idő általában elég, hogy visszaaltasd a gyerkőcöt. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


sziasztok!

Mindegy,azért elviszem,nézze meg.Baj nem lehet belőle.Az lenne a szívás,ha lemondanám,másnap meg megint váladékozna :shock:
Amúgy is ,legalább apának +Kírának tudok nézelődni szülinaoi ajándék után úgy,hogy ők ne tudják :wink:

Ági:Hál'Istennek,hogy nincs semmi baj.

Előre félek a fogzástól :shock:
Kírus meg sen érezte,pedig volt hogy 4 foga jött egyszerre.
Botonddal biztos nem lesz ilyen mákom!!!
Diannát próbáltad?
Vendég
 


Köszönöm a tippeket! A Dentinoxot nem szereti Andris, de azért néha próbálom. A homeót is elkezdtem újra, anno az első metszőknél segített valamit.

Ági!
Örülök, hogy mindenrendben Bulcsúval.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok.
Voltunk a dokinál.Nagyon gáz volt.dr Túrinak hívják a dokinőt,nagyon mogorva volt,nyers.Elmondtam mi a panasz+hogy 2-3 napja tünet mentes,de azért nézze meg.Kiküldött,nem szívesen de kimentem.az ajtó előtt hallgattam,ahogy a kisfim sikít.Egyből bőgni kellett nekem is :oops:
Mikor bementem,azt mondta nem volt neki eldugulva,miért jöttünk!!!?Mert olyan csipás volt,hogy nekem kellett kinyitni a szemét,mert nem tudta.De akkor miért szúrta fel neki,ha nem kellett?Nem volt válasz!!Öltöztetésnél vettem észre,hogy vérzik a szeme.Nagyon megijedtem,visza mentem.Azt mondta előfordul,törölgessem.Köszi!!!!A kis szeme alja olyan volt,mintha bevertek volna neki!!Nagyon durva volt,senkinek nem ajánlom ezt a dokit!!!!!!!!
Vendég
 


Helló.Most tanultam egy másik topicban,hogy kell képet feltenni. :wink:

Kíra és Botond: Kép Kép
Vendég
 


Borcsi!
Nem semmi, hogy min mentetek keresztül! Sajnálom, hogy ezt át kellett élnetek. :( Remélem most már minden rendben lesz a legénnyel!
Nagyon szépek a gyerkőcök! És micsoda hajkoronák! :shock: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


giga: Hogy megy az otthoni tornáztatás?
Vendég
 


Borcsi! Nagyon sajnálom :cry: Azt hiszem az ilyen rémsztorik miatt nem hagytam annak idején ezt....
Komolyan, majd elsírtam magam, amikor olvastam, de lényeg, hogy túl vagytok rajta!!

Nagyon szépek a gyerekek! Gyönyörű hajuk van tényleg!!

Ági! Szuper, hogy minden rendben Bulcsúval!! Nagyon örülök, és annak is, hogy (remélem) megnyugodtál!

Boeske! Hogy álltok alvásügyileg??? Nálunk volt, hogy Nurofennel fektettem le Norbit :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok csajok.
Köszönöm a csemeték dícséretét,tényleg jól sikerültek :wink: Én is szeretnék látni ám babákat!!!!!!!!!!!!A tieteket :wink:
Vendég
 


Szájpenész: Kaptuk a körzeti doki-nénitől egy erősebb ecsetelőt,és 3 kenés után el is múlt!! :) Az íze nagyon keserű :shock:
Vendég
 


Borcsi! Végre az is a múlté! :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Borcsi!
Emelgeti a fenekét a legény szaporán. És már többször előfordult, hogy felállt négykézlábra néhány pillanat erejéig. :)

Örülök, hogy elmúlt a szájpenészetek! Esz öröm, esz bódogszág. :wink: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Húha! Akkor jó módszer a párnázás!! Ügyi Bulcsú!

Norbit ma el kellett hoznom a bölcsiből, 38,5-öt mértek neki hónaljban. Kapott bent kúpot. A kúp beadása után fél órára értem a bölcsibe, rögtön megmértem popsiban: 39,1, tehát 38,6 volt a láza. Levittem dokihoz, mert köhög, és hallottam, amit nem akarok többé hallani. (Elkülönítőben, több, mint 1 órát vártunk, végig 38,6-tal. Nemtom milyen kúp volt az.) Dokinéni megerősítette sajnos, már beszűkült a légzése. Úgyhogy éjjel nagyon "nyugodt" alvásom lesz, azt várva, mikor jön rá szegényre a kruppos roham. Megint....

Kb 20 perce megint köhögött, azt mondta: aú. Felült, kérdeztem, mi fáj? Erre hányt egyet. Fasza. Fenistil, Calcimusc, Nurofen ezennel likvidálva. Átöltöztetés, ágyneműcsere, lemosás, kúp. Ezt nem hányja ki....

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


rennye:ez szörnyű,tátott szájjal olvastam.Szegény Ti :cry:
és a középfül gyuladása meggyógyult már?Rátok jár a rúd rendesen!!

Kíra legalább 2 éve nem volt beteg,hál'Istennek.Remélem nem is lesz(nek) Mielőbbi gyógyulást :wink:
Vendég
 


Reni!
Jobbulást nektek!
Milyen volt az éjszaka?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Köszönjük szépen :)

Most jókedvű, köhög ugyan, és nehezített a légzése, de legalább kifújásnál. Az még a jobbik, azt már megszoktam :?

Voltunk délután dokinál, jó hír, hogy tiszta a tüdeje, aminek nagyon örülök :D
Délután még volt láza, ráadásul miután Nurofennel fektettem le :shock:
Szerintem hőemelkedése van most is, de az nem akkora gáz. Hadd dolgozzon a szervezetében a vírusgyilkos magas hő :twisted: :lol:

Levi fülével pénteken megyünk vissza, neki szerencsére azóta sincs semmi baja (koppkoppkopp)

Ti babáitok hogy vannak?
Éjszakai alvások?
Fogzások?
Pöttyök?
Stb?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Na, a lényeget kihagytam: nem lett kruppos éjjel!!! :lol: :D :lol:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!
Nagyön örülök a jó híreknek!

Nálunk úgy alakulnak az éjszakai alvások, hogy Bulcsú 3-4-ből 1-et átalszik. :) Ha meg nem aludja át, akkor is csak 1-2-szer kell hozzá kelnem.
Fogacskáink száma változatlanul 2. Felül már eléggé fehér az ínye, de örülni fogok ha a szülinapja körül kibújnak. Elég lassúak ezek a kis csontok. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Teszek fel néhány képet, bár vannak közöttük karácsonyiak is... :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági:nagyon szépek a babáid :wink:
Azt mondják minél lassabban jönnek ki a fogak,annál tovább tart :wink:

Botondda nem tudom mi történt,éjfélig üvöltött.Hiába mondtam neki,hogy haggya abba,nem szokta Ő ezt csinálni.Már most szó fogadatlan :wink:

Reni:De jó!Örülök!!
Vendég
 


Borcsi!
Hihetetlen, hogy ilyen orvosok vannak, már az sem érdekli őket, ha egy kisbabát értelmetlenül kínoznak. Azóta nincs gond a kicsi szemével? Aranyosak a gyerekeid! :D

Ági!
Figyeld meg Bulcsú hamarosan elkezd mászni! Én is úgy tudom, minnél később jönnek a fogak, annál jobbak lesznek. Dominiknak 1 évesen jött ki az első, úgyhogy nem vagytok lemaradva. Nagyon édesek a te gyerekid is! :D

Reni!
Szegény Norbi, remélem hamar meggyógyul! Tegyél fel te is képet a gyerekekről!

Boeske!
Andrist még mindig kínozzák a fogacskák?

Rólunk:
Pöttyök most már majdnem eltüntek. Dominik egyre hisztisebb, alig bírni vele, vége lehetne már ennek a korszaknak. Tényleg, meddig tart kb a dackorszak?
Kinga is mindig azt csinálná, amit nem kéne. Már 4 foga van, szerencsére ő nem szenved vele, remélem így is marad.
Vendég
 


Én is hoztam képeket:

Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ági!
Úgy látom, Bulcsú a kontrollra saját lábán fog betotyogni. :D
Örülök, hogy alakul a mozgása.

Reni!
Remélem Norbi is javul, és elfelejthetitek a köhögést.

Borcsi!
Sajnálom, hogy ilyen rosszul alakult a dolog a kórházzal.

Elárulok valamit. Márkkal elég sűrűn járok ilyen-olyan kórházakba, szóval tapasztaltam néhány dolgot. A kórházak csak akkor kapnak pénzt a társadalombizt. alapból, ha valami beavatkozást végeznek, vagy beteg a gyerek. Kényszerből olyan dolgokért is "számláznak", amilyen baja nincs is a gyereknek. És akkor is elvégznek vizsgálatokat, beavatkozásokat, ha nincs rá szükség, mert csak ezzel tudják fenntartani a kórházat. Szörnyű, de ez van. Márknak papiron ével óta fülkürthurutja van, néha középfülgyulladással. Amikor pedig Andrist vittem a sebészetre egy pici vérző sebbel, rögtön ráirták a lapjára, hogy elfertőződött a seb. Pedig nem, csak ezzel több pénzt lehetett kérni.
Na, most lelepleztem őket.

Móni!
Nem akarlak elkeseriteni, de a dackorszak még csak most fog kezdődni. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ja és magunkról:

Tegnap úgyis mindegy alapon nem adtam be semmit Andrisnak, vacsorára pedig megetettem bundás kenyérrel, meg a tesói kedvenc búzapelyhével (utóbbi jó kemény). Erre 4-ig aludt.
Erről ennyit.
Szóval ne sajnáljatok, annyira nem tragikus a nemalvás. Persze bosszantó az állandó kelés, de azért még birom.

P.S. nem a helyesirásom ilyen pocsék, csak nincs hosszú i betű-m. :D

Még egy aranyos szösszenet: ma este elalvás előtt Márk egy csillagászati képeskönyet nézegetett. Hivta Barnát is, nézze ő is. Erre Barna: "Ez engem nem nyűgöz le." :D
Hát, majdnem eldobtam a könyvet. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a gyerekek!!

Hihetetlen Barna beszólása! :shock: Komoly nagyfiús :D
Tegnap úgyis mindegy alapon nem adtam be semmit Andrisnak, vacsorára pedig megetettem bundás kenyérrel, meg a tesói kedvenc búzapelyhével (utóbbi jó kemény). Erre 4-ig aludt.
Erről ennyit.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Móni! Dackorszaknak még igencsak az elején jártok :lol: Kb az ovi végéig tart állítólag...

Ági! A tévénézős (azt nézik?) a kedvencem :D Annyira édesek. Beállítani sem lehet jobb képet!

Köszönjük a jókívánságokat!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Kép
Kép
Kép

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Boeske!
Nem semmi Barna, biztosan nagyon édes volt, ahogyan ezt mondta. :D Várunk képeket a fiúkról!

Reni!
Nagyon aranyosak a fiúk! :D

Lányok, elkeserít, amit írtatok a dackorszakról. Messze van még az ovi vége, jobb ha felkötöm a gatyámat. :lol:

Ha nem gond, felrakok még egy képet. :oops:

Ez ma készült:

Kép
Vendég
 


Nagyon édesek a "babák".
Vendég
 


Sziasztok!

Reni!
Igen, a tv-t bambulják a képen. :D
Nagyon jók a képek a fiúkról! Levi nagyon nagyfiús. Norbi meg annyira édes, ahogy a babával alszik. :wink:

Móni!
Dehogy baj, hogy feltetted még ezt a képet! Nagggyon jó! :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Nagyon szépek!! Kis vigyorik :lol: :lol:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: