Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elnézést az üzleti feeling-ért, régen jártam itt. Hátha valakit érdekel az ajánlatom.
Eladó két darab egyforma Brevi autós gyerekülés 0-18 kg-ig.
Ára: együtt 30.000 Ft, külön 18.000 Ft/db.

Puszi: Ambrosia

T.: 06/30 317 5217
csandi9@t-online.hu

Kép brevi
ambrosia
 
 


Éva, Eri, Ditke!
Köszi, köszi, köszi!!! :):)

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!!!

Csodálatosak vagytok!!!!!! Csak pici betűvek írom, hogy irigy irigy vagyok, de annyira örülök a boldogságotoknak!!!!!!! Fantasztikusak a csajok!!!!

Kata

Kép
kateduo
 
 

 
 

Kata!
:):) Köszi, édes vagy!!! :):)

Igen-igen, tényleg fatansztikusak a nőcipalántáink és valóban leírhatatlan boldogság hogy ilyen ügyesek, aranyosak, szépek, egészségesek és ezt még sorolhatnám a végtelenségig... :):)

Hát, mindent egybevetve szerintem a világon most kétségkívül nekünk a legeslegjobb. :):)

Több dologban is megfigyeltük, hogy hasonlóan viselkednek... :):)

Pl. általában közvetlen egymás után esznek, nagyjából ugyanannyit (ha mégsem, akkor egyik alkalommal mondjuk Pálma eszik 100 grammot és Lara 70-et, majd a következő étkezésnél pont ellenkezőleg, azaz Lara fogyaszt 100-at és Pálma "csak" 70-et) kb. ugyanannyi ideig tart egy-egy étkezés, aztán ugyannyiszor és ugyanabban az időben kakilnak, egy nap eltéréssel esett le a köldökcsonk, ugyanakkor alszanak, egy időpontban kedvelték meg a fürdést, ugyanúgy imádják a meleget, mindketten szeretnek utazni és óriási nagyokat sétálni, stb. stb. :):)

És olyan édes kis fintorokat tudnak produkálni alvás közben, isteni jó nézni Őket - egyelőre egy ágyikóban alszanak, egy takaró alatt. :):)

(Azért a másik kiságy is fel van állítva, sosem lehet tudni mikor jön el az ideje a külön alvásnak... :):) Egyszer csak hipp-hopp megnőnek és már zavarni fogják egymást, nem férnek majd el együtt egymás mellett - de egyelőre még a Libero Newborn pelenkába sem nőttek bele teljesen. :):) )

Egyik alkalommal Lara átnyújtotta a karját Pálmához és mivel éppen közelgett a kaja idő, Pálma elkezdte nyammogni Lara kezét, elképesztően jópofák a kis tündérkéink, csuda klassz dolgokat csinálnak, jókat lehet mosolyogni rajtuk - vagy egyszerűen csak csodálni Őket. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Emlékeztek esetleg arra, hogy amikor még pici babák voltak az ikrek, akkor pl. a tanácsadásra hogyan mentetek?

Arra gondolok, hogy az iker babakocsit a bébikkel együtt betoltátok a rendelőbe és amig az egyik babát vizsgálták, addig a másik a babakocsiban várakozott a sorára?

Vagy kint hagytátok a váróban a kocsit mint a legtöbben és "csak" a két babácskát vittétek be kézben, plusz az oltási könyvek, textilpelcsik, táska és egyebek?

Vadvirág
Vendég
 


Szia Vadvirág,

ebben a kérdésben nem nagyon tudok segíteni, szerencsére én nagyon ritkán vittem be a gyerekeket a védőnőhöz ( erre gondolsz ugye?). Nekünk volt mérlegünk, a védőnőnk pedig eléggé alkalmazkodó volt, kijött inkább hozzánk egy centiméter szalaggal, és megmérte a fiúk hosszát, fejkörfogatát havonta, a súlyukat meg én bediktáltam. A gyerekorvosunk is szintén házhoz jött, és itthon kapták a fiúk az oltásokat is.

Szerintem neked egyszerűbb betolnod a kocsit is, főleg ha egyedül vagy, mert amíg az egyik babát vetkőzteted/öltözteted, a másik nyugisan ellehet a kocsiban.

Ildikó
ildikó
 
 


Szia Vadvirág!

Én sem jártam igazán védőnőhöz, csak amikor már nagyobbak voltak, addig házhoz jött. Nekünk is volt mérlegünk, bár mi, mint koraszülöttek, eleinte havonta jártunk a Schöpf-Méreibe kontrollra és ott mindig mértek mindent. Én azokat az adatokat diktáltam be. Kérd meg a védőnőt menjen ki hozzád, az sokkal egyszerűbb, nem?
Amikor nagyobbak voltak, valakit mindig megkértem, hogy jöjjön velem (barátnőm, húgom), mert nálunk még az is gond volt, hogy pár centi hiján nem fért be a babakocsi a rendelőbe..., tavaly nyárra igérték, hogy megcsinálják, azóta se... :evil:

Szóval én a helyedben kihivnám magamhoz....

Egyébként hogy vannak a csajszik? Éjszakákat bírod?

Kata

Kép
kateduo
 
 


Ildi, Kata!
Köszönöm szépen a gyors választ. :):)

Már itt izgultam hogyan is fogom kivitelezni ezt az egészet az 1 hónapos tanácsadásnál - igen a szokásos méricskélés miatt mennénk, aztán később meg már az oltások is jönnek ehhez majd 2 hónapos kortól... :):)

Hát elképesztő, hogy ez a nagyszerű és nyilvánvaló ötlet valahogy eszembe se jutott, pedig tényleg annyira logikus... :):)

(Tulajdonképpen az orvos, meg a védőnő sem ajánlotta fel ezt a lehetőséget, amikor voltak nálunk az ikrek születése után hivatalból, akkor azt mondták hogy majd 1 hónaposan menjünk - de az is igaz hogy a házunktól kb. 2 sarokra van a rendelő és be lehet jelentkezni előre. :):) )

De azért ettől függetlenül rengeteg szempont alapján mégis sokkal egyszerűbb, kényelmesebb az általatok javasolt megoldás. :):)

Már csak egy digitális mérleget kell beszerezni a tervhez, de ez semmiség, mindjárt utánanézek a neten.

Továbbra is 3 óránként esznek a nap 24 órájában és általában pontosan közvetlen egymást követően teszik ezt. :):)

(Van amikor nagyon lassan - akár 1 órán keresztül - máskor meg gyorsan - akár 20 perc alatt is - végeznek, ez teljesen változó.)

Bár egyre többször van olyan hogy egyszerre éheznek meg, sőt olyan is volt, hogy amikor egyikük az étkezést éppen csak megkezdte, vagy max. a negyedénél tartott és akkor jött rá a másik bébi hogy bizony Ő is csatlakozna de azonnal... :):)

Nagyon örülök hogy mostmár 100 grammokat esznek, igazán boldoggá tesz hogy ilyen ügyesek a csajszik.

A születéskor volt köztük 300 gramm különbség, ami szerintem most is megvan, pláne hogy napi szinten pontosan ugyanannyit esznek, ugyanannyit és ugyanannyiszor kakilnak, stb.

És Pálma szerintem (már születéskor is így volt) sokkal masszívabb, erőteljesebb, Lara kevésbé.

(MOSTANRA FELISMERJÜK ŐKET SIMÁN!!! :):):):) Nem is gondoltam volna hogy ez ilyen hamar fog menni. :):) )

Szóval mivel a kiságyban is egymás mellett vannak, meg étkezéskor is, fürdetésnél is, óhatatlanul összehasonlítgatom Őket és mindig aggódom picit, hogy Lara miért nem éri már utól Pálmát...

Pedig tudom hogy egy bébinél fel sem merülne, akkora amekkora, nincs kihez hasonlítani - max. a szomszéd gyerekéhez. Hihi!

Na de az valahogy sosem izgatott, amikor mesélték hogy mondjuk az övéké már rég szalad és a miénk meg mondjuk ekkor még csak sétálgatott...

Viszont így meg hasonlítgatok állandóan.

Nálatok volt esetleg ilyen?

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!

Nagyon édesek lehetnek a lányok így együtt!!!! Nagyon jó lehet most nektek tényleg!!!
Én is nyúzom már ezerrel a férjem egy negyedik babáért, de még nem hajlik rá, azt mondja még várjuk meg míg elvégzem a sulit (már csak egy félévem van hátra) és aztán jöjjön a baba, de nem én már nagyon szeretném, dehát úgy az igazi, ha mindketten nagyon akarjuk.
Igaz a múltkor késett egy pár napot és mikor megjött szomorkodva mondta a férjem, hogy akkor most mégsem lesz baba, mert már úgy beleélte magát., de ami késik nem múlik, még csak 32éves leszek decemberben, úgyhogy még van időm.

Én ha jól emlékszem Anyuval jártam a védőnőhöz, mert nekünk egymásmelletti kocsink volt és az sehová nem fért be.

Szoktad egyszerre szoptatni őket? Mert én már a kórházban is egyszerre etettem őket. És otthon ha az egyik felkelt éjjel, akkor a másikat is inkább felkeltettem és egyszerre etettem meg őket és így nyertem egy kis időt, nem kellett kétszer etetnem, és éjjel is így többet tudtam pihenni. Eleinte a férjem kelt velem, segített rámrakni őket, meg büfiztetni, de aztán megtanultam egyedül egyszerre ellátni őket és akkor neki már nem kellett felkelnie.
Van szoptatós párnád? Azzal nagyon könnyű volt etetni őket.

Puszi

Éva
éva75
 
 


Vadvirág!

Ne is mond!!!! Ez az örökös hasonlítgatás!!! Nehéz leszokni róla, mindig mondom magamnak, hogy azért mert egyszerre születtek, attól ők még két külön személyiség, egyéniség. Nem szabad hasonlítgatni, bár az ember folyton azt teszi.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Éva!
Mi is vettünk még a várandósság ideje alatt egy egymás melletti ikerkocsit, de a legelső sétánál sajnos rögtön kiderült, hogy a lakásból kilépve a folyosói ajtón 2 cm eltéréssel nem fér ki...

(Pedig a lift- és a lépcsőházba bevezető kapun éppen befér.)

Mivel az első néhány alkalommal kiderült mennyire körülményes így, ezért gyorsan vettünk a Brendonban árakcióban egy Bébé Confort Twin Club-ot teljes felszereltséggel - ezt is már jó néhányszor kipróbáltuk azóta és remekül bevált szerencsére. :):)

Szopipárnát (kifejezetten iker babáknak fejlesztett, mikrogyöngy töltetest, ami hátul a deréknál megköthető) mi is vettünk nem sokkal még a babák születése előtt és már a születésüket követően is sikeresen használtuk a kórházban - tényleg remek találmány, nagyon megkönnyíti a Mami dolgát ha az ikrek úgy döntenek hogy egyszerre éheznek meg, így tényleg lehet Őket egyszerre etetni minden további nélkül. :):)

Én már a kórházban is a nap 24 órájában együtt voltam Pálmával és Larával (egy egyágyas alapítványi szobában), úgyhogy már ott kikísérleteztem hogyan lehet rátenni Őket a párnára, stb. :):)

(Csodálkoztak is a csecsemősnővérek hogy nem adom be soha Őket hozzájuk és állandóan dícsértek minket - nagyon aranyosak voltak. :):) )

Én is próbálom ébresztgetni Őket, ha netán elalszanak étkezés közben, de nem sok sikerrel. :):)

Pl. össze-vissza puszilgatom Őket, duruzsolok a fülükbe, ovis dalokat énekelek, mondókákat mondok nekik, viccelődök velük, de nem igazán hatásos, édesen alszanak tovább... :):)

(Van hogy amikor eljön a fürdés idő, akkor nincsenek még ébren - de persze a vetkőztetésnél azonnal felébred még a legálomszuszékabb csajszi is. :):) )

Neked hogy sikerült felébreszteni Őket?

Húúúúúúúúúúúúúú, hát fél év az semmiség, meglátod hipp-hopp gyorsan elrepül majd és jöhet az új baba projekt!!! :):) De jóóóóóóóóóóóóóó! :):)

Már nagyon várom hogy tavasszal olvassam a nagyszerű hírt, hogy beköltözött a pocaklakó! :):)

Kata!
Igen, én is mindig mondom magamnak hogy butaság, dehát... :):)

Azért kifejezetten megnyugtató, hogy ezzel nem vagyok egyedül, köszönöm szépen hogy megosztottad velem. :):)

Érdekes, azt figyeltem meg, hogy Pálmát és Larát sokkal jobban óvom, féltem (pedig egyáltalán nem vagyok aggodalmaskodó típus) mint bármelyik másik gyerkőcünket.

Na persze Ők eleve 4 kilósan születtek, hosszabbak is voltak jóval, erőteljesebbek, stb., szóval tulajdonképpen már újszülöttként is úgy néztek ki mintha akár már akkor is pár hónaposak lettek volna. :):)

De a csajszik hozzájuk képest olyan kis picik, ekkora babácskáink még sosem voltak - de azért már kezdem megszokni. :):)

Nagyon kíváncsi vagyok vajon 1 hónap alatt mennyit gyarapodott a súlyuk - remélem sokat. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!

Ha megvolt a mérés, majd írd meg az adatokat. Én is nagyon kiváncsi vagyok.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok ehhez az otthon szüléses sztorihoz?
Én nem ítélek el senkit, de én nem merném vállalni a felelősséget, nekem a gyerek élete a legfontosabb, nem mernék kockáztatni.

Vadvirág

Hogy vannak a gyerekek? Milyenek az éjszakák? Sokszor fent vannak?

Éva
éva75
 
 


Kata!
Megvannak az adatok. :):)

Éva!
Tulajdonképpen nem tudom mi történt pontosan - de gondolom balszerencsésen alakultak a dolgok...

Én sem szülnék otthon az biztos, mert hiszen sajnos annyi minden történhet még az utolsó pillanatban is és néha csupán néhány másodperces szakszerű orvosi beavatkozáson (akár császármetszés, stb.) múlik hogy végül jól alakulnak a dolgok - ehhez pedig az ember otthonában nincsenek meg a kellő feltételek.

De szerintem is mindenkinek a saját döntése az hogy hol és hogyan akar szülni - utána ha netán nem jól alakulnak a dolgok, kizárólag saját magának kell elszámolni a lelkiismeretével, neki kell együtt élni a történtekkel egy életen át.

(Én biztosan nem tudnék ilyen esetben megbírkózni az egésszel, azt gondolnám folyamatosan hogy nem tettem meg minden tőlem telhetőt a biztonságos szülés érdekében.)

Köszönjük szépen, nagyon jól mennek a dolgok hála Istennek. :):)

Ma volt az 1 hónapos státusz-vizsgálat.

Az adatok:
Pálma Tűzvirág
Születéskor:
2680 gramm és 48 cm

Kórházból való távozáskor 3 naposan:
2360 gramm

1 hónaposan:
3070 gramm és 53 cm

Lara Napsugár
Születéskor:
2350 gramm és 48 cm

Kórházból való távozáskor 3 naposan:
2100 gramm

1 hónaposan:
2800 gramm és 50,5 cm

Kb. még mindig 3 óránként esznek, szépen alszanak - imádom nézegetni milyen édes fintorokat produkálnak közben. :):)

Szeretnek óriási nagyokat sétálni a friss levegőn és kedvelik a fürdést is, szóval nagyon-nagyon szerencsések vagyunk velük is. :):)

És nálatok hogy alakulnak a dolgok? Nagyszülők és a költözés?

Te másodállásban mivel foglalkozol?

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág

Teljesen egyetértek veled az otthonszülésről leírtakkal.

Grtulálok, a lányok nagyon szépen fejlődnek!!!

Nálunk jól alakulnak a dolgok, Anyuék már szombat óta itt laknak, szépen lassan be is pakolnak.

Én másodállásban egy ingatlanbecsléssel foglalkozó ismerősömnek segítek, adminisztratív munka. Jelzálog hitel ügyintézéshez kell, ő felértékeli az ingatlant, elküldi nekem a képeket róla + a tulajdoni lapot és van egy táblázat, amibe be kell írni az adatokat és lekicsinyítve beilleszteni a fotókat, nem nehéz, egy kb. 30-50perc alatt készül el. És mindent interneten küldözgetünk egymásnak, úgyhogy nem is kell elmennem sehova az anyagért.
És a legjobb, hogy mostanában elég kevés a munkám itt az irodában és munkaidőben meg tudom csinálni !!!

Éva

Te még dolgozol a gyerekek mellett.
éva75
 
 


Éva!

Köszi, köszi! Mi is annyira örülünk hogy ilyen ügyesek... :):)

Húha! Ez szuper! Nagyon klassz hogy ilyen gyorsan beköltöztek. :):)

Jól hangzik a munka, ügyes vagy nagyon! :):)

Én kb. 1,5 év óta nem dolgozom, mert rájöttem hogy nem tudom összeegyeztetni az itthoni munkát és a családot - tulajdonképpen úgy éreztem hogy egyik helyen sem tudok igazán helytállni.

(A gyerekeknek sem mondhattam hogy várjanak addig amig befejezem a leiratot és majd csak utána cserélek pelenkát, vagy utána adok inni-enni, stb. és a főnökömnek sem magyarázhattam el hogy hagyja figyelmen kívül a hírek leadási határidejét, mert egyéb dolgom is van. Grrr...!!!)

Úgy tervezem hogy leghamarabb 3 év múlva keresek valami munkát (szerkesztőség, bank) de legkésőbb 6 év múlva mindenképpen - hiszen addigra már az ikrek is oviba járnak majd.

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!

Nagyon nagyot nőttek a csajok! Hihetetlen mennyit híztak! Csak így tovább!

Kata

Kép
kateduo
 
 


Végül is kiment a védőnő vagy hogy oldottátok meg?

Kata

Kép
kateduo
 
 


Kata!

Köszi, köszi, köszi! :):)

Hát mi is nagyon megnyugodtunk, tényleg fantasztikusan ügyesek a csajszikáink. :):)

(A doktornénink is felettébb elgégedett volt - azt mondta havi 300 gramm már nagyon jó eredmény... :):) )

Most még így először lementünk a tanácsadásra, de tényleg elég macerás, úgyhogy legközelebb már biztosan kihívjuk a doktornénit a 2 hónapos oltinál, meg ezt követően is amikor szükséges lesz... :):)

Tulajdonképpen még mindig nem tudtuk eldönteni hogy béreljük-e, vagy inkább újonnan megvásároljuk-e a digitális babamérleget.

Ha 1 évben gondolkodunk, árban majdnem ugyanott vagyunk...

Szerinted mi lenne a legjobb megoldás?

Brendon: 15.990 Ft.

Mini Manó Babacentrum:
6 hónapra: 5.000 Ft kaució , 1.800 Ft./hó + 2 hónap ingyen, majd
minden további megkezdett hónap 1.800 Ft.

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág!

Én vennék, mert azt utána még mindig el tudjátok adni valamivel olcsóbban. Így mégis jobban jöttök ki. Szerintem ne a Brendonba vegyétek, ott minden drágább. Azt nem tudom hol, de pl. az Elefáni Babadiszkontban ikrekre adnak törzskártyát és azzal 10% kedvezmény van. Persze én ezt csak akkor tudtam meg, amikor már 1,5 évesek voltak az enyémek. Akkor látta a srác, hogy ikerbabakocsival vagyunk.....

Vagy esetleg használtan? Nincs valamelyik ismerősödnek?

Kata

Kép
kateduo
 
 


Gyorsan megnéztem a honlapjukat, van mérleg, de árat nem láttam....sztem telefonon is oda tudsz csörögni, hogy mennyiért adják.....

Kata

Kép
kateduo
 
 


Kata!

Igen, teljesen igazad van, erre nem is gondoltam hogy utána simán eladható... :):)

És nagyon szépen köszönöm a törzsvásárlói ötletet is, én sem tudtam róla mindeddig. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

Vadvirág!
Gratula a lányok súlygyarapodásához!Csak így tovább!

Mérleggel kapcsolatban, szerintem is érdemes megvennetek, mi a Praktikerben vettük, 9-10ezer ft körül, nem emlékszem már pontosan. Még most is használjuk( 20kg-ig jó) de már levettük róla a "babás tartót", sima mérlegként funkcionál.

Rólunk:
A fiúk három hete kezdték az ovit, már ott is alszanak, délután három körül megyek értük. Az első napokban sirdogáltak kicsit, de az óvonők gyorsan megvígasztalták őket, na meg a Sugit áthívták a szomszéd teremből:)
Most már úgy látom tetszik nekik, és érdekes, főleg lányokkal barátkoznak:)

Jó hétvégét mindenkinek!
Ildikó
ildikó
 
 


Vadvirág!
Gratulálok, szépen nőnek a babók! :)

Én babakocsival jártam a tanácsadásra, kint hagytam a váróban míg bementem. Nálam volt az egyik baba, a védőnőnél meg a másik, aztán csere. :) De néha a dokibácsi is segített :)

Nekem nem volt mérlegem, az első 2 hónapra béreltük, de aztán már nem, engem csak idegesített. Már a kórházban is behazudtam néha az adatot, mert utáltam ha 20 gr-ért képesek voltak elővenni a cumisüveget :evil: Mikor itthon volt mérleg, akkor se nagyon méregettem evés után őket, csak este fürdetésnél , aztán már azt is csak hetente, így vissza is vittük a mérleget.

Én sosem ébresztettem őket, igény szerinti etetés volt. Mondjuk nálam tök eltérőek voltak, Pepe csak 5-6x evett, Cseni meg inkább 6-8x (de volt nyűgös nap amikor többször :? )
Mondjuk nekem nem volt körülöttem másik gyerek, így ráértem :)


Otthonszülés: szerintem örülni kellene a lehetőségnek, hogy mindenki mehet kórházba és nem kell otthon szülni. Ha egy hajszállal is jobb az esélye a babának a kórházban én nem kockáztatnám meg az otthonszülést. A biztonság nekem többet ér a kényelemnél. (Mellesleg lehet találni igazán jó szülőszobákat, ha már ennyit utazott az anyuka nyugodtan válogathatott volna a pesti kórházak között. Mondjuk nem értem miért olyan jó egy születésház, mert az otthon melege, stb.... de egy idegen hely? Oké, biztos nem csempe van a falon mint a kórházban, de attól még nem otthon ...)
De aki mégis ezt választja, ám tegye. De utólag nem kell a teljes felelősséget áthárítani :evil: mondjuk G.Á. módszerével sem értek egyet, de ők tudták mit választanak, most nem pereskedni kellene...

Éva (és más többgyerekesek)!

Hogy a fenébe veszitek rá apukát a többedik gyerekre? Nekem már nagyon rég nem megy :( Már feladtam, de azért kíváncsi lennék, hátha :wink:
Kettő is csak azért van, mert egybe volt csomagolva :lol: Ő eredetileg csak egyet akart :(

Ditke
ditke62
 
 


Ildi, Ditke!
Köszi, köszi! :):)

Én is pont arra gondoltam, hogy manapság már jó néhány bababarát kórház van, ahol igazán hangulatos (és akár alternatív) szülőszobák várják a Mamikat.
(Megválasztható milyen pozícióban szeretne szülni a Kismami, azonnal mellre teszik a bébiket és a nap 24 órájában együtt lehetnek a továbbiakban, stb.

(Pl. 2005-ben az István Kórházban gyönyörű, felújított IKEA stílussal találkoztam, remekül éreztük magunkat, igazán otthonos volt. :):) )

De pl. tegyük fel, hogy a választott orvos egy nem éppen barátságos kórházban praktizál...

Szerintem 3 napot akkor is simán ki lehet bírni szülés után a babák biztonsága és egészsége érdekében, hiszen tényleg ez a legesleglényegesebb szempont.

(Nyilván egy kórházban is történhet balszerencsés eset a legjobb felszereltség mellett, stb. is, de legalább a Mami bizton tudja hogy Ő minden tőle telhetőt megtett annak érdekében hogy a bébik biztonságát a szülés alatt a lehető legnagyobb mértékben biztosítsa.)

Aztán a saját otthonában már mindenki úgy alakítja ki a dolgokat, ahogy a családnak a legeslegjobb. :):)

Nálunk hála Istennek Apa mindig magától ajánlotta fel hogy induljon a következő baba projekt... :):)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Megkésve bár, de NAGYON GRATULÁLOK VADVIRÁG!!!! Bocs, hogy csak most, de kicsit elsodort az élet, pedig csomót gondoltam rátok, mi lehet veletek. Ja, és irigy is vagyok. Én is szoktam még ábrándozni, és így az ikrek után én is el tudnám képzelni, hogy két kislány még egyszerre ...(Persze ha csak egy, az sem baj...), de a párom nem akar kötélnek állni :(. Pedig az ikrek jövőre már tuti ovisok, idén még nem vittem el őket, és én akkor el tudnék újra babázni itthon. És persze meg kéne addig oldani néhány dolgot, lakás, megélhetés, meg ilyenek, de valójában eddig sem ezen múlt, mert akkor nem lennének 4en :-). És azt sem mondom, hogy mindig egyszerű. Meg nem is vagyok mindig olyan pozitív, mint Vadvirág, de azért imádom őket, és azt hiszem a strapát is jól bírom.
Ami az szülést illeti: szerinetm is döntő, hogy úgy érezd, mindent megtettél, hogy bizotnságos legyen, és persze ez a határ lehet különböző egyénenekeént. Én otthon nem szültem volna, de pl szerettem volna az ikreket is hüvelyi úton szülni, és így is lett. az is igaz, hogy miden ideális volt hozzá, és azt mondtam, ha bármi indokolja, inkább azonnal császáe, minthogy gond legyen. És fontos volt, hogy a dokoimnál biztonságban tudtam magam, mert iszonyúan tapasztalt, józan, és engem is több szülés óta ismert.
Na, majd igyekszem gyakrabban jönni, mindenkinek jó egészséget: Claire
claire
 
 


Claire!
Nagyon szépen köszönjük! :):)

Jó hallani felőletek, szuper lesz ha majd megint tudsz picit többet jönni te is... :):)


Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Vadvirág! Megnéztem a fotókat, nagyon jók. Igen, amikor ilyen picik vannak újra, akkor látja az ember, hogy az addigi kicsi már milyen nagy. Jaj, az ilyen aprók láttán mindig kedvet kapok. Eszter meg a maga lassan 4 évével nagyon bírja a kisbabákat, családban, játszón, stb. De fura, hogy pl Ábel, aki egy vadóc, nagyon szereti most a kisbabákat, kisgyerekeket. Vhogy apjukat kéne "szugerálni", mielőtt kifutunk az időből, és megbánjuk.
Ja, kérdezted a védőnőt: nekünk volt itthon egy hagyományos csecsemőmérlegünk vkitől, azon néha megmértük őket. Jött a védőnő, de néha a rendelőbe levittem őket. Az egymásmelletti kocsi nem fért be, az ajtót nem lehetett duplára nyitni, mert vmi okos lefestette a zárat is, mázolás címén, vagy vmi hasonló okból. Anyukám sokszor jött velem, meg a rendelőben is segítettek.
Tényleg kinél mennyire aktívak a nagyszülők? És akinél nincsenek, hogy oldja meg ?
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Ildikó

Nálunk is pont így volt, amikor az ikrek oviba kezdtek járni, ha valami bajuk volt, egyből hívták Lorát a nagycsoportból és ő azonnal meg tudta vígasztalni őket.

Vadvirág

Mi kölcsön kaptunk mérleget egy ismerősömtől és az elős max. két hónapban használtuk, utána már nyugodt voltam, hogy szépen fejlődnek és aztán már csak a védőnő mérte őket.

Ditke

Nálunk a férjem is mindig sok babát szeretett volna, ő eddig is csak az anyagiaktól félt, még nem is most, mert annyi mindenünk van a három gyerekről, hanem majd ha tinédzserek lesznek és márkás cuccokat stb. kell majd nekik megvenni, aztán meg főiskolán a tandíjat négy gyerekre befizetni, és még a sulim is ott volt, de most már csak fél évem van hátra és végzek a főiskolán, és most már van egy jó munkahelyem, ahol rendesen be is vagyok jelentve, mert azért nem mindegy, hogy Gyest vagy egy jó Gyedet kapok két évig.
Úgyhogy kb. egy hete azt mondta a férjem, ha még mindig nagyon akarom a babát, akkor rajta ne múljon, úhgyogy most már jöhet a negyedik baba!!!!
Az is még kicsit visszatartott, hogy Anyukám azt mondta, hogy már elég nekünk a három gyerek ebben a mai világban. Tudom, hogy ha már meglesz imádni fogja, de amikor meghalja majd a hírt, hogy jön a negyedik baba, akkor lehet, hogy elájul.

Dehát végül is ezt nekünk kell eldöntenünk, hiszen mi neveljük fel őket.

MÁr olyan izgatott vagyok, mert már nem is védekezünk úgyhogy akár már terhes is lehetek.
Jövőhéten elutazunk a férjemmel kettesben HÉvízre négy napot és remélem ott összejön a bébi!!! (Még négy napot sosem voltunk csak ketten a gyerekek nélkül.)
Úgyhogy szorítsatok nekünk.
Már állandóan a babakocsikat, babaruhákat nézegetem a neten, és szerintem már "ál terhes " is vagyok, de csak összejön.
A Loránál és az ikreknél is egyből sikerült, amikor eldöntöttük, hogy babát akarunk.
Hát most már eldugulok., mert attól félek, hogy előre iszom a medve bőrére és már annyi barátnőmnek elujságoltam, hogy belefogtunk a negyedik baba készítésébe, hogy ezért nem fog sikerülni.

Puszi

Éva
éva75
 
 


Claire

Még annyit akartam neked írni, hogy ha nekünk már négy lenne, lehet, hogy az én férjem se mennem bele egy ötödik babába. Mondta is, hogy ha most meglesz a negyedik, és majd ő is megnő akkor már ne akarjak ötödiket.

Éva
éva75
 
 


Jaj Lányok a lényeget el is felejtettem! Ma úgy hozta haza Anyu a Lorenát az iskolából, hogy beírták neki, hogy "elhalt serték vannak a hajába és szedjük ki", másszóval tetves lett!! Először megijedtem, de aztán megnyugtattak más anyukák, hogy ez bárkivel előfordulhat, gyorsan vettem a patikában rá valami büdös sampont, aztán egyenként lehúzgáltam a hajszálíiról, dehát olyan kis aprók, hogy én soha nem jöttem volna rá, hogy az nem korpa vagy porszem.

Járt már így valaki?

Éva
éva75
 
 


Szia Éva!

Még gyerekkorban az úttörőtáborban mindenki tetves lett......... hugom is, én is. Szegény nagyim meg anyum nagyon megszenvedte, a huzigálást, mármint a serke huzígálását....., ezt mindenképp le kell szedni, mert ebből kell ki a tetű. Bár most már olyan furi, hogy a gyerek elkapja az iskolában....eszembe sem jutna.... Emlékszem volt valami R-go tetűírtó lötyi is, amivel kenték a fejünket.
De ez már rég volt, azóta tuti jobb szerek vannak.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Kata

Valami NIX nevű sampont adtak rá, jó büdös volt ez is, megmostam neki aztán egyenként lehúzgáltam a hajszálairól a serkéket, de a védőnő azt mondta, hogy már meg voltak dögölve. Remélem is. Ma beszéltem a tanár néninkkel és azt mondta, hogy a napközben kapta el, mert ott többen azok lettek.
Hát legalább ezen is átestünk és legközölebb (remélem nem lesz legközelebb!!) már meg se kottyan egy két tetü.

Éva
éva75
 
 


Sziasztok!
Éva! Jó az a 4, én drukkolok. Különben az én férjem ismindenkinek azt mondja, hogy sose gondolta volna, hogy ikrek lesznek, de tök jó.
Egyébként én sem vagyok elégedetlen, én mindig azt mondtam, hogy 2 v 4et szeretnék, szóval nem akarok telhetetlen lenni, csak ott bújkál még a hátha. Meg ha belegondol az ember a hosszútávú dolgokba, egyetem, lakás, stb, akkor...de szerintem ez nem ezen múlik.
Ami a tetűt illeti, ne aggódj, nem koszosan tartod a gyereket, hanem ez mindig kiújuló "járvány". Suliban is, oviban is állandóan nézik a védőnők. az enyéim nem kapták el, de sokszor volt, hogy marah gyakran haza kellett hozni az ovis ágyneműt mosni, mert nem bírták az oviból a tetűt kiirtani.
Sziasztok: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Tetű :cry: Tavaly nekünk is szóltak az oviban, hogy találtak tetves gyereket, és megelőzésképpen kenjem be őket. Gyógyszertárban vettem valami kencét, hajmosás után kellett bekenni vele őket, és nem kellett lemosni sem utána. Nem volt büdös, és szerencsére a tetvek is távol maradtak tőlünk :P Kopp-kopp-kopp.
Az idén betettek a csoportunkba 2-3 "roma" gyereket. :roll: :evil: Igaz, hogy a tisztább fajtából, így remélem nem lesz gond.
Most nem kezdek el politizálni róluk, de nem nagyon örültem a dolognak :roll:

Claire! Ha már ilyen sűrűn benézel (aminek örülünk persze), akkor rögtön érdeklődnék is. Ugye Te írtad valamikor régen, hogy nem használtál öblítőt mosásnál, hanem helyette ecetet ? (ekcéma miatt) Jól emlékszem? Ha igen, akkor mennyit kell 1 mosásnál beleönteni, és nem lesz ecetszagú a ruha? :oops:

3. gyerek (esetleg 4. v. 5.) témában: ebben azt hiszem én hajthatatlan vagyok :oops: Én nem szeretnék több gyereket. Pont a múlt héten beszéltünk a férjemmel erről, mert ugye én eldöntöttem, hogy nem kell 3., de azért illik megkérdezni a másikat is. Határozott "nem" volt a válasza :roll:
Ha belegondolok, hogy milyen rémhíreket hallani, hogy mennyibe kerül az iskola (már az ált. is), utána a közép- meg a főiskola :evil: Rémálom :cry: :cry:
Ráadásul itt a keleti régióban elég sz@r a helyzet :cry: :cry:

Na nem panaszkodok tovább, alapvetően mi így egész jól elvagyunk, külföldi nyaralásra nem futja (sőt még kocsira sem), de azért nem is fogunk éhen halni. :lol: Már ha Tisztelt Kormány Bácsi is úgy akarja :roll:

További szép napot mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Éva!
De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! :):) Megint nagyszerű hír! :):) Nagyszerű olvasni az újabb örömödről. :):)

Őszintén, szívből DRUKKOLOK hogy minél hamarabb beköltözzön a pocaklakó! :):)

(Szerintem megint gyorsan valóság lesz az álomból, hiszen egészségesek vagytok és mindketten nagyon várjátok az új bébit - és ezt Ő is érzi úgyhogy sietni fog, tudja hogy jó helyre érkezik hozzátok. :):) )

Már szeded az Elevitet?

Gondolkoztatok neveken? :lol: :lol:

Csajszira, vagy kispasira koncentráltok? :):)

Szuper lesz olvasni hogy várandós vagy... :):)

Repül az idő, tegnap voltunk a szülés utáni 6 hetes kontrollon és minden a lehető legnagyobb rendben - bármit csinálhatok újra. :):) HURRÁ! :):)

Éééééééééééééééés éjjel már külön ágyikóban (szorosan egymás mellett van a két kiságy) aludt Pálma és Lara - nagyon tetszik nekik így is.

Egymásra látnak, csak a rács választja el Őket, a zenélő-forgó pedig középen van - átfogja a két ágyat. :):)

Az az érdekes, hogy kb. így is egyszerre ébredtek fel arra hogy éhesek. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!

De jó, egészen beindult a topik!!

Éva,

szurkolok én is hogy megint kismama lehess!Biztosan nagyon boldog vagy :D
Én is időnként elgondolkodom, hogy szeretnék -e egy negyedik babát, főleg most hogy a fiúk is oviba járnak. Viszont azon is gondolkodom, hogy megcsináltatom a hasamat. Nagyon ronda, most is hogy lefogytam, és nagyon utálom magamat emiatt.. Viszont ha lesz szép hasam, már nem hiszem hogy bevállalok egy negyedik babát..

Ja, az ovival kapcsolatban akartam tőled kérdezni: amikor valamelyik fiad megbetegedett, a másikat elvitted oviba, vagy maradt ő is otthon? Eddig még a fiúk nem voltak betegek, és általában ha meg is betegednek, nálunk mindig jó pár nap vagy akár egy hét eltéréssel történik, ezért is érdekel a dolog.


Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Vadvirág

Már annyira izgulok a babavárás miatt, hogy lehet, hogy most meg e-miatt nem fog összejöni, és olyan hülyeségeket mesélek be magamnak, hogy már öreg vagyok (32éves leszek decemberben) és nem fogok teherbe esni. Meg most már, hogy mindenki akarja a negyedik babát, még Anyukám is azt mondta, hogy ő sem bánja jöjjön (pedig korábban ellenezte), hogy most meg ezért nem jön össze. De nem görcsölök inkább ennyit rajta és akkor talán sikerül.
Ahhoz képest, hogy senkinek nem akartam elmondani, már mindenkinek elújságoltam, hogy negyedik babát szeretnénk, dehát egy ilyen hírt ki bír magában tartani, hát én nem!

Én a szívem mélyén elvileg kislányt szeretnék, de persze az a legfontosabb, hogy egészséges legyen.
Képzeld, lány névnél a Viktória néven gondolkozunk, de annak ugye dec.23-án van a névnapja, úgyhogy még megfontolandó.
Fiú név nem nagyon van még, de ráér majd, ha már tényleg lesz egy bébi a hasamban.
Kb. 2-3napon belül kéne megjönnie, úgyhogy most szorítsatok, hogy ne jöjjön meg!!!

A kislányom annyira édes, annyira szeretné a babát, hogy mindent megtesz érte, nagyon sokat segít, reggel mindenki ágyát beágyazza, szépen tanul, eddig csak ötösöket hozott. De egyik este csalódottan leült mellém és azt mondta, hogy hiába igyekszik úgyis tudja, hogy nem lesz kistesó, mert már olyan régóta kéri tőlünk. Úgy megsajnáltam szegényt!

Tényleg hogy rohan az idő, hogy már elmúltak hat hetesek a lányok, pedig még csak most születtek!!!

Ildikó
Köszi, hogy szurkolsz nekünk!!! Egy időben én is meg akartam csináltatni a hasam, mert nekem is nagyon csúnya, még el is mentem plasztikai sebészhez, de aztán úgy voltam vele, hogy majd ráér a negyedik baba után is megcsináltatni.

Nálunk amikor az egyik fiú beteg, akkor a másik megy oviba, először volt nagy sírás, de aztán beígértem nekik valami ajándékot, és aztán már megszokták, hogy ha az egyik beteg a másik akkor is megy oviba. Nem árt nekik egy kis különlét, mert annyira össze vannak nőve! Nálatok is? Egymás nélkül még a WC-re se nagyon mennek. Az egyik csak akkor eszik, ha a másik is stb. Ők tényleg még kakilni is egyszerre szoktak, még jó hogy két wc van a házban.
Na most már eldugulok.

Éva
éva75
 
 


Éva!
Hát a korod miatt sem kell egyáltalán izgulnod, hiszen Lara és Pálma a 34. életévemben született és csupán 2 hónap kellett ahhoz hogy megfoganjanak. :):)

Jönnek Ők hamar ha tudják hogy jó helyre kerülnek és biztosak abban, hogy az egész család várja Őket szeretettel. :):)

Minden a lehető legnagyobb rendben, úgyhogy egy pici TÜRELEM!!! :):)

Őszintén DRUKKOLOK hogy most is azonnal sikerüljön Nektek. :):)

Én is a Viktória nevet kaptam a szüleimtől, imádom és szerintem szuper hogy pont karácsony előtt van. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Éva!
Gondolkoztam picit, azán gyorsan megnéztem a naptárt és láttam hogy Éva meg pont december 24-én van... :):)

Vadvirág
Vendég
 


Éva!
És még bíztatásul:

Annyira nem hiszek a babonákban, hogy mielőtt megtudtam hogy Lara és Pálma a pocakomban vannak, előtte pár héttel vettünk két rózsaszín nyuszis zoknit Nekik télapóra. :):)

És pl. már a 10. terhességi héten a nevükkel készítettem el a várandós Lilypie vonalzómat - pedig csak a várandósság utolsó pár hetében derült ki hivatalosan az UH-n hogy tényleg csajszik vannak odabent... :):)

Szóval azt gondolom nem azon múlik hogy elmondjuk-e előre, vásárolunk-e előre, örülünk-e előre, stb. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág

Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon aranyos vagy!!!

Sajnos úgy érzem meg fog jönni a menstruációm, dehát ebben a hónapban még nincs két hete , hogy nem védekezünk, úgyhogy nem tragédia, ha még nem leszek terhes, csak már annyira várjuk, de annál nagyobb lesz az öröm minél később jön a baba.

Visszatérve a Viktória névre, 24én nem csak Éva, de Ádám nap is van!!! De Ádám névnapját áttettük szept.9-re,mert akkor is van névnapja.

Tudtam, hogy Vikinek hívnak téged, azért is neked írtam.

Most megyek, mert buli készülődik nálunk. Ma tartjuk az Ádi névnapját, a férjem szülinapját és Lorena névnapját, lassan itt az egész család.

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Éva
éva75
 
 


Éva!
Igen, klassz ez az időszak is, amikor baba projekt van - jó kis meglepetés hogy vajon melyik hónapban születik majd az újabb bébi... :):)

Tényleg olyan leírhatatlan öröm amikor az ember lánya megtudja hogy megint várandós. :):)

Én pl. most legutóbb az itthoni tesztelést követő első orvosi vizsgálat után, mikor kiderült hogy olyan szerencsések vagyunk, hogy újra ikrek költöztek a pocakomba, egyszerűen képtelen voltam hosszú hetekig éjjelente aludni (csak néhány órát, megszakításokkal) mert annyira szárnyaltam a boldogságtól, tulajdonképpen szédületesen fel voltam pörögve, egyre-másra jöttek a nagyszerű tervek, a jobbnál-jobb gondolatok a jövőt tekintve, stb. :):)

GRATULÁLOK minden ünnepeltnek ultólag is! :):)

Hogy sikerült a hétvégi buli?

Vadvirág
Vendég
 


Vadvirág

Köszi, jól sikerült a buli, ez csak olyan családi buli volt, de szuper volt.

Sajnos jól éreztem, megjött, úgyhogy most még nem lettem terhes, de ami késik nem múlik. Majd csak eljön az ideje mindennek.
Kicsit csalódott voltam, de azért nem készültem ki. Biztos sikerül, mert nagyon szeretnénk.

Vasárnap cirkuszban voltunk, nagyon tetszett a gyerekeknek.

Most mennem kell dolgozni.

Éva
éva75
 
 


Éva! Mi újság? Baba? (habár, ha csak 2 hetet adtatok neki, akkor még az sem kudarc, ha most nem sikerült)

Vadvirág! Olyan jó olvasni a pozitív hozzáállásodat, az optimizmusodat mindenhez. Tök jó kedvem lesz mindig Tőled :lol:

Most csak ennyi voltam, bocsi: Andi

Kép
gandi75
 
 


Éva!
Naná hogy egyáltalán nem kell elkeseredni, van bőven idő, jó kis meglepi lesz meglátod. :):)

Lehet hogy épp télapó, vagy karácsony/névnapotok alkalmával, esetleg szilveszterkor, új év első napján, stb. érkezik(érkeznek) majd a bébi(k). :):)

(Rajtad kívül nem is ismerek olyan szerencsés hölgyet, akinek rögtön elsőre összejött volna a fogantatás - mégha minden adott is volt a dologhoz - én azt látom hogy a többség általában fél-egy éven belül esik teherbe... :):) )

Örülök hogy szuperül sikerült a buli! :):)

Andi!
:):) Köszi, édes vagy, örülök ha alkalomadtán megtudlak mosolyogtatni. :):)

Vadvirág
Vendég
 


Sziasztok!
Andi! Én írtam az ekcémáról, de az ecetes dolgot nem én írtam, és nem is csináltam, ebben nincs tapasztalatom.

Éva! Ne izgulj, menni fog. A két hét meg nagyon necces, az csak nagy mázlival jön össze. A korodat meg ne is emlegesd, légy tekintettel az idősebbekre :lol: . Én 34 ovltam, amikor az ikrek születtek, de múltkor megkérdeztem a dokimat, hogy ha mégis szeretnénk, gond lenne-e, hogy már elmúltam 35, hát majdnem körül röhögött, hogy ennyi gyerek után, ilyen egészségesen, amikor ma közel 60 évesek is szülnek, csak bátran.

Névnapok: nálunk Ábel, aki majdnem Ádám lett, jan 2-án született, Ábel napon :lol: , azt áttettük aug 5re. Dávid dec 28án született, azt áttettük júl 15re, Eszter maradt, Ádámot áttettük szept 29re. Szóval ebben jól vagyunk :lol:

Vadvirág! Nomen est omen, remélem Viki nevű unokahúgom is ilyen győztes, pozitív típus lesz! Tényleg rohan az idő, főként, amikor ilyen kicsik. Anyám mindig mondja is, hogy legyek résen, mert már csak az érettségikor fogok észbe kapni, hogy hiszen csak most születtek. :)
Megyek, néha aludni sem árt, jó éjt, aztán szép napot mindenkinek: Claire
claire
 
 


Éva! Bocsi, még most olvastam, hogy a múltkor egyszerre írtunk, így már felesleges volt a kérdésem. Sajnálom, de hát 2 hét még nem nagy idő. Mi 1 évig "gyakoroltunk", mire összejöttek az ikrek.

Kitartás, és addig is tessék szorgalmasan "gyakorolni" :lol:

Claire! Akkor rosszul emlékeztem :oops: Majd lehet, hogy visszakeresek valahol, csak sajnos időm az nem sok van. Most is rohanunk az oviba, aztán dolgozni :cry:

Szép napot mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Éva!
Nálunk a Dávidhoz 1év kellett,a picik meg zöbb mint 2évi próbálkozás után jöttek össze.Apa szokta is mondani:jó munkához idő kell!!!! :wink: :lol:
Drukkolok!Ahol ennyire várják,oda tuti beköltözik a gólya! :lol:

Szép napot!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Csak a névnapokhoz szeretnék hozzászólni, mi is próbáltunk úgy neveket valasztani, hogy nagyjából szétszórva legyenek az évben. Semmiképpen sem szerettem volna decemberben szülni, hisz akkor annyi minden van....., ezért az első próbálkozásainknál a márciust kihagytuk, lévén abból lesz a decemberi gyerek. Végre aztán terhes lettem, áprilisban szültem volna, tökéletes hónap..., de sajnos vetélés lett a vége. Annyira kikészültem, nagyon nagyon nehezen tudtam feldolgozni. Ezek után már nem érdekelt mikor fogok szülni, csak jöjjön a baba. Természetesen márciusban lettem ismét terhes, rögtön elsőre ikrekkel. A dokim mindig mondta, hogy ez az első baba helyett kapok rögtön kettőt..... :D :D :D De a lényeg, hogy december helyett 8 héttel előbb születtek októberben és Vendel a saját névnapján..... A szülésznő mondta, hogy változtassunk nevet, de erre nem voltam hajlandó, a Vendel név már legalább 5 éve megvolt nekünk. Úgyhogy most Gergely napkor tartjuk mindkét fiú névnapját + az enyémet is (Katinka) , így legalább hármas ünnep. Sosem tudnám megtenni, hogy csak az egyik gyerkőc kap ajándékot, talán majd ha nagyobbak lesznek.

Ez most kicsit hosszú lett....

Éva!

Mindent bele, én is tök lelkes vagyok...., mondjuk én most kezdtem fűzni apát egy kislányért. A fiúk már olyan nagyok.

Kata

Kép
kateduo
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: