Új privát üzeneted érkezett!

hihi, úgy látszik, a gyerek cipelésére és a pelenka mosására hajlamosító defektus ugyanazt az agyterületet érinti KépKép
más ferde hajlamaitok is vannak? KépKép

babakocsink van, mert egy idő után nem bírtam el a gyereket plusz bevásárlást. tehát, ha vásárolni megyek, akkor babakocsi, ha csak séta, kendő. bár időnként előfordul, hogy csak sétálni indulok, és bevásárlás lesz a vége. akkor megszakadás... Kép

láttátok a startlapnak a hordozókendős tematikus oldalát? na nem ez a jó, hanem az a rengeteg gyönyörűség, amik a nagyvilágban vannak.... és rengeteg megkötési mód.

upsz, ez nem kendős topik. bocs az offért Kép
orsko
 
 


A kendős topik:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/282/1685.html?1090337065
Bár eléggé kihalt. De lehet, h van egy másik hasonlóan kihalt is, mert emlékszem, h írtam egyszer, ezen meg nincs ott, amit írtam.

Én rendszerint megszakadokKép De edzésként fogom felKép

Biobaba
biobaba
 
 


A megszakadásraKépKép
biobaba
 
 

 
 

Biobaba Kép Hogy ez nem jutott eszembe?! Igaz, már enélkül is meg szoktak nézni - vagy azért mert gyerek van a hátamon, vagy azt próbálják kitalálni, kihez beszélek (vagy hogy mekkora lökött nöci Kép)
Honnan vannak a képek? Nagyon szuper!
kat_ica
 
 


szia Biobaba,
a dél körüli írásodon kicsit átsiklottam. na most válaszolok.
én megkötős gumibugyit használok, azt teljesen ki lehet teríteni, nincsenek rejtett zugok benne, ahol megmaradhat a víz. 10 db egy csomag, kb 500 pénz, szóval nem drága, bár viszonylag hamar képes elszakadni. Mást nem próbáltam, ja, de, a monapel külsőt. Jó szorosan fel lehet tenni a gyerekre, márha hagyja...
Aproposz monapel, nekem a saját pelenkabetétje nagyon nem tetszik, olyan hatalmas. Ágnest szokok beletenni helyette, az viszont szöszöl, szedegetem a gyerek kukijáról a szöszöket Kép van valami ötletetek?
És még egy problem. Ti tesztek papírbetétet a pelenkába? NEkem nem nagyon vált be. Amikor elkezdtem a textilezést, még csak tejes volt a babó, ennek megfelelően sok és híg a kaka. Úgy ment át a papíron, mintha ott sem lenne. Amióta szilárdabb a produktum, ez nem történik meg, viszont valahogy sehogy sem tudom úgy elhejezni a papírbetétet, hogy amikor ficereg, ne csússzon félre, vagy gyűrődjön össze. NEktek megy? Egyébként "örömmel" hallom, hogy nem csak az enyém gyerek nem bír nyugton maradni. Már azt hittem Kép

NA még kendőzzünk egy kicsit Kép A kép nagyon tetszik, ki kéne próbálni. Nyüglődni szoktam úgyis, hogy hogyan kössem magamra. Hosszabb távon a hátamon a legjobb, akkor viszont hová teszem a cuccom? A fejem tetejére kéne Kép Kép Ha előre kötöm, elfér a hátizsák, viszont úgy kicsit nehéz. Sokáig vittem csípőre ültetve, de kezdtem érezni az egyoldalú terhelés hátrányait (másik oldalon meg egyszerüen nem megy).
Időnként úgy néz ki egy elindulásunk, hogy felöltözön, kendőt valahogy magamra kanyarítom, aztán öltöztetem a gyereket, hogy ugye be ne melegedjen. Aztán eszembe jut, hogy hűha, lesz cucc (esetleg, hogy mégsem lesz), vagy hogy sokat megyek (esetleg keveset) , mégsem így kéne kötni. GYerek kirak, ettől üvölt, kendő átköt, mindkettem izzadunk, mint lovak. Üvöltő gyereket betuszkolni kendőbe nem könnyű, de szokott sikerülni. Hűha, elfelejtettem a kutyára nyakörvet tenni, néhány tornamutatvánnyal ez is sikerül. Ekkor már csak esetleg a táska kiválasztása, és belepakolás van hátra, és már megyünk is Kép
orsko
 
 


Orsko! Ismerem a mekötőset is, de csak végszükség esetén használom, mert a Monapelhez, meg a Poponellához nem igazán jo. Ha a Monapel betétet hatalmasnak tartod, lehet venni Kushies betétet külön. 10 db 3000 Ft. De ha félbevágott tetrát hajtogatsz bele, az is jó. V ha tudsz venni flanell anyagot méteráruboltban. Papírbetét többnyire megy, de ha egy része mellé megy még akkor is jobbKép De korábban erről már értekeztünkKép

A hátizsákomat, mikor még nem volt a gyerek, akkor is elöl vittem. Próbáld ki, hátha neked is megy.

Kati! A képeket a netről töltögetem, van néhány ilyen képem, gyűjtöm őket.
biobaba
 
 


bocs, elől, nem elölKép
biobaba
 
 


Orsi,
Kép. Táska - nekem egy nagyobb fajta kézitáskám van (vagy ha nagy, akkor nem kézi?), a pántnak olyan a hossza, hogy ha egy vállra teszem, pont a csípömig ér. Ez nekem nagyon bevált, tehetem a gyereket a csípömre is, meg a hátamra is. Azonkívül, ha a hátadon van a baba, a két kezed teljesen szabad! Tehát nem muszáj hátiszák sem, akár egy szatyorban is vihetnéd a cuccot (mondjuk ha a szatyor más szempontból is praktikus lenne Kép).

Öltözködés - amikor Lili kicsi volt (összel, télen), én rávettem a kabátomat mindkettönkre (akkor még kövérnek is néztek, nem csak hogy kihez beszélek Kép) Szóval ez nagyon egyszerüsítette az öltözködés/beizzadás dolgot.

És mindez összefügg valahogy a milyen pelenkát válasszunk témával, abban biztos vagyok.

Kati
kat_ica
 
 


biobaba
 
 


teszek fel a hordozókendős topikra ecuadori kepet, h atnezzetek oda is Kép Azt hiszem, h ők is sokkal lazábban veszik ezt a dolgot Kép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Orsi, a Monapel külső + textilpelus szerintem teljesen OK, a külső belseje szokott inkább kakis lenni, de azt meg le lehet mosni, néha meg bedobom a külsőt a babaruhákhoz a mosógépbe, és akkor még foltos sem marad.

A textilpelenka és hordókendő ezer százalék, hogy összefügg (egy szociológus szól hozzátok Kép) - mi is kendőzünk: elöl gyerek, hátul hátizsák. És én is behúzom a kardigánomba. Most meg kaptam egy jó meleg kezes-lábast (egy feleannyi idős babától, mint az enyém Kép), ami alá nem kell beöltözniKép Egyébként én az úszáshoz tartozó öltözéseket igyekszem mesterfokra fejleszteni (logisztika Kép). Tényleg, Biobaba, úsztok? Ezekkel a képekkel csak a szívemet fájdítod, mert két-három éve a Művészetek Völgyében volt egy fotókiállítás Dörögdön, az egyik fotón néger nő hátára kötött gyermekével, és azóta sem sikerült megszereznem azt a képet. (Azt sem tudom, ki a fotós és melyik országban készültek a képek.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Végül mégse úszunk. A gyerek mostanság a fürdőkádat is megutálta. DSGM-re járunk Kép Én most azt találtam ki, h háton kényelmesebb vinni a gyereket, de akkor nem tudom a pulcsimba is behúzni, ha meg bemegyunk vhova nem tudom levetkőztetni, és besül, h dédanyámtól örököltem egy nagy kötött vállkendőt. Na ezt magunkra borítom, és ha bemegyünk vhova, le tudunk vetkőzni Kép Na de ez már tényleg a kendős topikba való, őgyhogy oda is másolom Kép
biobaba
 
 


Már pont akartam írni, hogy ezt már oda is írtad Kép Imádom ezt a képet!! Nem tudnád elküldeni mélben?

Tényleg, nem is meséltem. Kaptunk kölcsönbe, kipróbálni, egy pelenkakülsöt, a csaj maga varrta. Filcszerü az anyaga (itt fleece-nek hívják, de nem tudom az ugyanaz-e), semmi müanyag, meg persze tépözár. Jó vastag, és nagggyon puha. Nem hittem volna, de tényleg jó!
Csak annyit mondott még, hogy éjszaka használjam. Mert ha ráül a gyerek a pisis pelusra, akkor átázik.

Kati
kat_ica
 
 


melyik kepet?
biobaba
 
 


Amit ide tettél Kép
(afrikai nö, gyerek a hátán, fején cucc)
kat_ica
 
 


Jaaaa! Azt. El. Tenyleg egy jol megkomponalt kep!

A filcbugyirol remlik vmi kodos emlek. Allitolag Japanban gyartanak is ilyesmit. Ha filc, akkor egyebkent gyapju. A gyapjunal csak a selyem nedvszivokepessege jobb. Kiprobaltad mar?
biobaba
 
 


hat en megkergultem, pedig olvastam, h azt irtad, h nagyon jo!
biobaba
 
 


Igen kipróbáltuk, de általában akkor szokott eszembe jutni, amikor Lili már ágyban van, az meg ugye késö. Végülis a napokban sikerült. Reggel azonnal pelenkázás, hogy rá ne üljön, ami a fenekének csak jó lehet (pedig éhes volt szegény Kép). ÉS, a külsönek nem volt pisiszaga! Ma este is azt tettem rá (két nappal késöbb). Szóval mégcsak nem is szívta be a pisit.

Aha, van egy gyapjúpulóverem. Egyik télen azt hordtam kabát helyett. Jó sokszor esöbe kerültem, de csak akkor ázott át, amikor már levettem Kép

A selymet nekem hkendö varrására ajánlották, hogy az nagyon erös (de nyáron nem lenne túl meleg). Abból is lehetne négyzet alakút Kép

Most jött a mél! Köszi! (Tettem képeket a másik topikba)
kat_ica
 
 


Gyezsu,
A textilpelenka és kendő használatának összefüggése, mint PhD téma? Hm? Kép Amúgy a Művészetek Völgyének látogatása is ehhez a kőrhöz tartozhat Kép

Monapel külső plusz hajtogatós belső kipróbálva. álom Kép Így utólag rájöttem, hogy az a mozzanat a kritikus a megkötős bugyinál, amikor hason kell feküdnie a gyerkőcnek. MErt ha nem terül ki béka módjára, hanem négykézláb áll, netán mászik, nem sikerül ráfeszíteni a bugyit.

RÉgebben, amikro gyűjtögettem mások tapasztalatait a netről pelenka ügyben, belebotlottam egy kötött gyapjú külső bugyi leírásába. Sajna fogalmam sincs hol volt, és nem találom. Magyarul volt és volt kötésminta is. Nem ismeritek?

Időnként próbálom barátnői körökben terjeszteni a textilpelenkázást, eddig teljes a kudarc. AZ sem hat meg senkit, amikor elmesélem, hogy a Dini fiam kicsípett fenekét is a textilpelus gyógyította meg. Rendes hasmenése volt, és az rendesen kimarta szegényt. Gondoltam, ebben az esetben papírpelus lesz, mert az jó szárazon tartja, biztos az a jó (a reklámok hatása ugye...). Nagytúrót... Apuka hazajött, mutatom neki a gyermek fenekét, és mondom, hogy pedig most papírban vol. Jól legorombított, hogy pont ebben az esetben nem szabad papírt használni. csomagoljam csak textilbe, de még éjszakára is. (vagyok olyan kényelmes, hogy éjszakára illetve ha hosszabb időre megyünk el, eldobóst adok rá). Igaz, hogy kellett cserélni éjszaka, de reggelre egész szépen meggyógyult...
orsko
 
 


Orsko! Az a leiras, ha jol emlekszem az okoszolgalat honlapjan van. Es talan a Nagy gyermekkalauz c konyvben is elofordulhat.
biobaba
 
 


Filc. Most reggel eszembe jutott, h a filc, tulajdonképpen nemez. Akár nemezelni is lehetne akkor ilyen külsőt.
biobaba
 
 


Orsko,
én is textilt hasznáálok, hagyományosat. Eddig kötözős külsőt hasznűáltam. A hátulról előre jövő végeket elöl kötöttem meg, a hasán, az elölről hátulra menőket pedig oldat. Így nem kellett a gyereket hasra fektetni.
Most kaptam egy csomó Monapel külsdőt. Kicsit féltem, hogy fogja szorosan tartani a hajtogatott pelust, féltem, hogy száétcsúszik, de nem. Szuper jó szorosan tartja. Hogy miért nem vettem én ilyert hamarabb? (Próbáltam anno a gumibugíyuit, de abszolút nem vált be. Az pedig szuper!)
Zs.

(a filc az nem gyapjúból van, hanem vmi szintetikus izé, nem? A nemez az gyapjú, igen.)

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Orsko!

Az igazi filc az gyapjubol van. A tapintasan lehet erezni, h melyik az igazi gyapjufilc, es melyik a mu.

Biobaba
biobaba
 
 


A fleece a szótár szerint báránybunda, gyapjú. Nem megmondtam! Kép
biobaba
 
 


szia Zsóka, én is kipróbáltam a monapel külsőt, tényleg jól tart, és könnyű föladni. egyenlőre csak egy ilyenem van, egyszer csak eljutok a bótba és veszek még náhányat. a vasárnapi börzén néztem erősen, de nem leltem monapelt árusítókra. kushies volt...

mostanában a monapel belsőt is kezdem megszeretni (kivéve a betétjét). Asszem belenőtt a gyerek. hiába mondják rá, hogy egy pelenka minden méretre jó, mert állítható, szerintem néhány hónapja egyszerűen nagy volt a gyerek fenekére...
orsko
 
 


Lányok,
hajtogatós textilpelusra akkora monapel külsőt tesztek, amekkora elvileg kell a gyereknek, vagy kisebbet? mert a hajtogatós kisebb, mint a monapel, lehet, hogy elég lenne a külsőből is a kisebb? próbálta valaki?

orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Jó érzés, hogy jó ötletet adtam Kép Mi a legkisebbel kezdtük, és amikor úgy éreztem, hogy kezd kicsi lenni, akkor vettem egyel nagyobbat. Most mindkét méretet használom, és belátom, hogy a kisebbik még nem kicsi, sőt az a jó (csak megszoktam, hogy a tépőzárakat egész be tudom húzni), a nagyobb méretet nem tudom úgy megszorítani, hogy a lábánál jól zárjon, igazából az éjszakai dupla pelusnál passzol a méret. Egyébként Monapel külsőt először a Nagy Lajos király úti Mini Manó boltban, másodszor az Ökoszolgálatnál vettem (Nádor u.), ahol mosószódát és természetes anyagokból készült tusfürdőket - samponokat (és még sokmindent) lehet kapni.

Hm, még a Nagy gyermekkalaúz c. könyv is stimmel... Lusta vagyok levenni a polcról, de úgy rémlik, hogy ennek a gyapjúmicsodának csak a hajtogatási módja van lerajzolva.

Egyébként a Ph.D. is talált-süllyedt (szociálpolitikából), csak épp nem gyerekek, hanem idősek a téma Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, te expert vagy Kép konkretizálom a kérdést:
gyermek 9 kila, 5-10 kilósra való monapel külsőm van, tehát már a felső határhoz közelít. az eggyel kisebb külső nem túl kicsi szerinted? mert ez nekem is ereszt combnál.

orsi
orsko
 
 


Az én monapelem 3-5-kilósra van. gyermek kb 6 kg, ez a külső most jó. De ahogy elnézem, már nem sokáig (még egy hónapot /1 kilót/ adok neki Kép).
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Nálunk Kata 6,5 kiló, és ahogy írtam, a 3,5-6 kilós külső jó rá, az 5-9 kilós pedig akkor, ha dupla pelus van rajta.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Lehet kapni Neomagnolt esetleg a gyógyszertárban is és kisebb kiszerelésben, mint 400 db???
Köszi
Zsuzska
bzsuzska
 
 


Régebben volt, 10 db-os kiszerelésben...

Zsóka
zsóka
 
 


Finnországban lehetett 12 ezer forintnak megfelelő összegért vásárolni a Japánban gyártott gyapjú pelenkavédőt. A hasonló, gyakorlatilag teljes egészében kézzel készített megfelelőjét újabban Nagyszékely falu néhány lakója állítja elő, s mivel a gyapjú kézi mosása után az anyag lanolin tartalma megmarad, a csecsemőviselet szellőzése tökéletes marad. A pelenkavédő csak egy lesz azon kézműves termékek közül, amelyet a Tolna megyei zsákfalu lakói az október 30-án és 31-én az odalátogatók elé tárnak stb.

Tud erről vki vmit? Hol lehet kapni, mennyiért adják...?
biobaba
 
 


Biobaba! vagy bárki aki hozzá tud szólni!
Korábbi hozzászólások közt láttam, hogy neked a kushies pelus vált be leginkább.
Már újszülött kortól tudtátok használni?
Mit csináltok a koszos pelussal útközben?

KépKép
savitri
 
 


Szia Savitri!

Attól függ, hány kilós ama újszülött. 3,5 kg-tól lehet használni. Útközben nejlonszatyorba szoktuk tenni. Eddig. Most rendeltem egy útizsákot. A szatyor könnyen kiszakad, ezt meg ki is lehet mosni rendesen. Ha netán érdekel:
http://popolini.com/produkte/index_d.php?language=german&gruppe1=Mehr+Windeln+un d+Einlagen+und+Zubeh%26ouml%3Br&gruppe2=Windeleimer%2C+-netz+etc.&VID=CUBYrQmhnH JaV2N3&p=eurov&haendler=&file=detail.php
a legalsó: Windelsack für Unterwegs
Megrendelni a popolini.hu oldalon lehet.
biobaba
 
 



Sziasztok!
Egyszer már említettem a problémánkat ebben a topicban, de sajnos azóta sem oldódott meg,ezért gondoltam újra megkérdezem, hátha tud valaki segíteni.
Már szinte az összes létező pelenkát kipróbáltam, de mégsem találtam olyat, ami ne ázna át éjszaka. Már ott tartunk, hogy szinte rendszeres programmá vált az éjszakai öltöztetés, ugyanis az egész oldala vizes a pisitől.
Nem tudom, hogy létezik-e esetleg valami különlegesen nedvszívó pelus, éjszakai pelus, vagy ilyesmi. Én sajnos még nem találkoztam ilyennel.
A méret biztos, hogy jó, mert már azzal is kísérleteztem, hogy nagyobbat vagy kisebbet próbáltam.
Réka
remka
 
 


Remka!

Biztos, h jól adod rá a pelust? Úgy értem, h a combjánál elég szoros-e, v a ruhája nem csúszik-e a pelus alá? Esetleg próbáld ki a gyapjút, tök jól szívja a nedvességet. Tényleg!

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

Szerintem jól adom rá, mert ha nem, akkor gondolom nappal is átázna.
Elolvastam a gyapjú pelenkavédővel kapcsolatos oldalt, hát...nem is tudom.
"A használt (nedvesedő) pelenkavédőt szellős helyen megszárítjuk, aztán újra használhatjuk. Öntisztuló termék!"
Ezt azért nehezen tudom elképzelni.
Te próbáltad valamelyiket? Az a Poponella gyapjú pelenka viszont jónak tűnik, csak hát egy kicsit drága. Igaz, ha beválik, akkor hamar megtérülne az ára.
Mindenesetre köszi a tippet.
remka
 
 


OFF
Remka, megkapod te az én méljeimet? Kép
jamina
 
 


Szia Remka!

A gyapjú a lanolin miatt tényleg "öntisztuló". Csak akkor kell mosni, ha kakis lett. Próbáltam már. Nekem az Aristocrats nevű van. Uolyan mint a poponellás, kinézetre legalábbis.

Biobaba
biobaba
 
 


Jamina,
Küldtem mailt.
remka
 
 


Eladó 5 db Monapel külső, M méretben (5-10 kg) 3000 ft. monapel@freemail.hu
másodnikk
 
 


Sziasztok!
A Monapel és Kushies is csak 4kg-tól használható. Míg el nem éri e bűvös határt, mibe csomagoljam a gyereket szerintetek?

KépKép
savitri
 
 


Szia Savitri!

Használd a Monapel külsőt, és egyébként meg tetrába tedd. Ha van sok pénzed Kép, vehetsz kisebb méretű Kushiest is, mert van.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Szeretnék eladni 5 darab vadonatúj, egyszer sem használt Monapel mosható nadrágpelenkát, betéttel (3,5 kg-tól 16 kg-ig jó) és 2 db S méretű, légáteresztő Monapel külsőt (3,5 kg-tól 6 kg-ig).
Ami az árat illeti, én 7000 Ft-ra gondoltam, de mindenképpen megegyezünk! (Újonnan kb. 10000 Ft-ba kerülnek.)

Zsófi
zsofi22
 
 


Biobaba!
kössz az infót, mindig kirángatsz a kétségeimbőlKép

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Hmm! Ez most mit jelent? Kép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Én még csak most várom a babámat, és tájékozódom pelenka ügyben! A mosható pelenkákkal kapcsolatos tapasztalataitok nagyon érdekelnének!
-Tényleg jók?
-Tényleg annyi kell, amennyit ajánlanak a leírásokban? ( Újszülötteknek 15-20; ennyi elég? vagy érdemes többet venni a gazdaságosabb mosás miatt?)
-Milyen mosószerben érdemes kimosni?
-Melyik márka a legjobb, és az olcsóbbak közül melyik a legjobb?
-Nem pesti vagyok, így neten szeretném megrendelni. Ezzel kapcsolatos tapasztalataitok is érdekelnének!
Amúgy nem vagyok kezdő a baba-témában, csak "újra kezdő"! A nagyobbik "baba" ugyanis már 18 éves, és az ő csecsemőkora óta nagyot változott ebben a témában (is) a világ!!!
Köszönöm!
ania62
 
 


Szia Ania!

Gratula a pocaklakóhoz! A kérdéseidre a többiek biztos pontosabb válaszokat tudnak adni, mi textilpelenkázunk Monapel külsővel (tépőzáras gumibugyi). Kaptunk egy csomag Kushies pelenkát, annál a külső-belső egyben van, jól zár, csak elég nehezen szárad, és elég borsos ára van - ami állítólag többszörösen bejön az eldobható pelenkákhoz képest, de a tectilpelenka még olcsóbb Kép Én most már - e topik hatására Kép - mosószódával mosom a pelenkákat, szintén e topik hatására csak 60 fokon, és ecettel öblítem, napon szárítom. A darabszám szerintem attól függ, milyen sűrűn mosol pelenkát, ha nem idegenkedsz tőle, a fehér mosásba is beteheted. A 15-20 elég lehet a mosható nadrágpelenkánál, a textilt ugye másra is használja az ember, ott inkább 30-40-et mondanék.

Lányok, vettem céklát, a hozzátápis topikban kérdeztem, hogy készítsem, ott mondták, hogy a gyerek esetleg pirosat fog utána pisilni-kakilni. És az hogy jön akkor ki a textilpelenkából???

GyeZsu
gyezsu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: