Új privát üzeneted érkezett!

LÁnyok!

Ti is hallottátok, hogy nem szabad primõröket adni a bébiknek? Én bevallom, csak nemrég hallottam a védõnõtõl. Pedig állítólag magukba szívják az összes vegyszert a mûtrágyából. Tudja valaki, hogy ez pontosan mire vonatkozik (úgy értem, csak a föld alatt növõ zöldségekre, vagy a többire is). Teszem azt, tök, borsó, stb.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


SZijasztok!

Niki! Én este szopi után tejpépet szoktam adni Hangának.

Oliva olajat lehet adni a babának? Csak azért kérdem, mert én azzal szoktam párolni neki a zöldségeket és nem tudom, hogy szabad-e?! Igaz mostmár mind1, mert megetteKép

Lara
lara
 
 


Zsuzsa,

ez így van. Pl. a paradicsomat is valami vegyszerrel permetezik, hogy bepirosodjon, meg hogy szepen fejlodjon, mert a nap segito ereje meg (eddig ) nem nagyon volt meg. Es ez a tobbire is igaz
nevtelen
 

 
 

Kriszti,

egy Milupás szórólapon találtam a következõ puding-receptet:

Kakaós puding

1 csapott mokkáskanál kakaópor
1 mokkáskanál cukor
8-10 púpozott evõkanál Milupa vaníliás HA-pép
120 ml víz
5-6 (kocka) szelet gyümölcs (meggy, õszi...) a díszítéshez

Miután a cukrot és a kakaóport vízzel simára kevertük, a Milupa vaníliás HA pépet is hozzákadjuk. Az egy adagos pudingformát, vagy a baba bögréjét fóliával kibéleljük és a gyümölcsdarabokat a forma aljára helyezzük. Végül a kakaós pépet a gyümölcsre borítjuk. 15-20 perc múlva a fóliával kiemeljük a pudingot a formából és úgy helyezzük a tányérra, hogy a gyümölcs legyen a tetején.

Lányok, sajtot miért nem lehet adni? A tej miatt? Viszont van a kecskeméti bébiételnek 5 hónapos kortól ajánlott fõzije, amiben sajt is van. Akkor most ilyenkor mi van?

Ja, és miért nem adható a sárgabarack?

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Szila,
a hasfájás, hasmenés miatt. A múlt héten hasonlót kérdeztem én is a Szoptatás topicban PIldi és Iboly is válaszolt, ha gondolod olvasd el, nem ugyanez volt a kérdés, de a lényege vhol igen (sajt-meg 5 hónapos bébiétel).
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Igen, a primõrökkel az lehet a baj, hogy agyonvegyszerezik, mûtrágyázzák õket, a klasszikus példa a primõr sárgarépa, aminek a nitrittartalmától meghalt egy kisgyerek (csecsemõ). Ennek szerintem "ellenszere", ha szezonális zöldséget veszel, megbízható helyrõl (akár bio- öko helyrõl). És aztán lehet fagyasztani, ilyen értelemben akinek nem késõ, rá lehet készülni. Engem mindig felháborít a helyzet, hogy az otthoni koszt, zöldségesnél-piacon beszerzett zöldségekbõl gyümölcsökbõl lassan rosszabbnak minõsül, mint a konzerv, az alapanyagok miatt. Pedig lehet növényeket nevelni kevesebb vegyszerrel és betartott szabályokkal is. Spéci nálam most már szüretelhetõ a borsó, ami semmi vegyszert nem látott (szabadföldi). Ugyanígy vegyszermentes volt (már lefutott) a spenótom. A sóska és a saláta is vegyszermentes a kertemben. (na jó, sóska évi egyszer kap tetûírtást, de akkor utána jó sokáig nem szedem). Igaz, akkor van, amikor, nem elõbb.

Sárgabarack hasmenést csinálhat. (könnyen romló gyümölcsök általános veszélye)

Sajt, meg egyéb erjesztett tejtermékeket az elsõ tejalapú dolgok között engedik, de ezt is leginkább 10-12 hó után javasolt. (mondjuk enyémek anno elõbb kaptak, akkor még nem így javasolták, semmi bajuk nem lett, de lehet, hgoy csak szerencsések vagyunk). A ráírt dátumok meg nem komolyan veendõk, el kell olvasni mi van benne, és a saját mit mikor adsz neki verziót szeritn "újradátumozni" érdemes a bolti kajákat.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szijasztok!

Szila! A doktornönk szerint tejtermékek 8 hónapos kortól adhatóak, igy a sajt is. Ettöl függetlenül tényleg gyártanak sajtos és túrós bébiételeket. Nem tudom miért, én ilyet nem veszek Hangának.
Ha belegondolsz epres-málnás bébiételt is gyártanak, azt meg végképp nem lehet adni. A doktornönk is ki van akadva emiatt.
A sárgabarackot a magas rosttartalma miatt nem ajánlják 1 éves korig, de bébiétel formájában lehet adni, ezt megkérdeztem a dokitól, mert abban már higabb formában van.

Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Még két dolgot akartam kérdezni, csak elfelejtettem.

- húst milyen gyakran lehet adni?
- tejberizst ehet-e Hanga(persze anyatejjel v. tápszerrel készítve)? Ha igen, hogy csináljam? Fõzzem szét teljesen a rizst majd a tejcivel/tápszerrel keverjem el?

Én egyszer adtam már a Hippes sárgabarackból Hangának, nem ment tõle a hasikája. Bébiételen ugye az értendõ, amit már készen lehet venni (az üvegeseket)?

Üdv

Szila
Szila
 


Szia Szila!

Köszönöm a receptet;holnap kipróbálom.Nagyon örülök neki.

Nem vagyok nagy szakértõ a témában én sem,de mi háromszor-négyszer eszünk husit.Múltkor pulykahúst fõztem,leturmixoltam és lefagyasztottam Lilinek.Ez már majdnem elfogyott,úgyhogy ma csirkemájat kóstoltunk.Ez is menõ volt.
Doktornéni azt mondta,elég gyakran együnk húst.
A sajthoz nem tudok hozzászólni,csak annyit,hogy mi már ettünk.Habár dokinénink szerint csak a tizedik hónap után kellene elkezdeni.Lilinek viszont nagyon ízlik,és nem lett semmi baja tõle.
A tejberizst föntebb leírtam,hogyan szoktam csinálni.Igen,lehet rizst adni a babáknak.Az meg hogy anyatejjel készíted vagy tápszerrel,már ugyanmindegy.Picurkám imádja.Gyümölccsel is adhatod neki,gondolom a te picid is szeretni fogja.


Szia.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!

Akit esetleg érdekel: a budakalászi Corában lehet Hippes kajákat kapni. Kép

Mondjuk egy valamit nem értek. A kicsi (125 milis) üveg kerül 79 Forintba, a nagy (190 milis) üveg olyan 250-280 forintba. Nekem akkor ugye jobb megvenni a kisüvegest, de a cégnek?

Hús: én is megkérdeztem a dokinéninket, hogy milyen gyakran ehet Hanga husikát, azt mondta, hogy minden másnap.

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Érdekelne, hogy ti hol veszitek a húst, amit a babáknak adtok? Egyszer vki említette egy bio húsost az Interneten, de ott sajnos csak többet lehet egyszerre venni. Van vmi ötletetek, hogy ne antibiotikummal dúsított hússal lássam el kislányom (legalábbis amíg 1 éves)? Ha valaki konkrétan csirkét tart Bp környékén, szívesen vennék tõle.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


SZiasztok!

Ide még nem írtam, de lassacskán aktuálissá válik. Illetve: mikor válik aktuálissá????? Honnan tudtátok, hogy a babátok éhes? Ármin 6,5 hónapos, szinte még csak szopizik (a szinte azt jelenti, hogy kb. egy hónapja kapott elõször almalét, vagyis a reszelt alma kicsorgatott levét, néhány kiskanállal, max. fél dl volt az eddigi legnagyobb adagja). Mostanában kicsiot sírósabb a megszokottnál, nem tudom, hogy egyáltalán az éhség miatt-e. Minden esetre ma az almaláét se nagyon akarta meginni, az anyatejes krumplit pedig végképp scúnyán fintorogva utasította el (azt tegnap és ma próbáltam elõször, mindkét alkalommal hasonló eredménytelenséggel). Mi a teendõ ilyen esetben? Kell mással próbálkozni? Nyugodjak bele, hogy nem kér, mert akkor nem éhes? A súlya egy ideje (kb. 1 hét) stagnál, sõt, egy kicsit esett is, de nem tudom, hogy ez nem egyszerû mérési hiba-e. És ha kell már hozzátáplálni, akkor: Ti hogyan oldjátok meg igény szerinti szopi mellett, hogy legyen készen alma/krumpli/bármi, ami épp friss, épp nem forró, épp szopi után kínálható? Ja, ráadásul szopi közben elalszik, elõtte pedig nem akarom kínálgatni. Ezt jól csinálom? El lehet tenni hûtõbe, amit egyszer nem kért, hogy késõbb ios próbálkozzunk vele?
Nektek is ilyen bonyolult volt a dolog????? KépKépKépKép

Köszi!

Márti+Ármin (6,5 hónapos)
márti
 
 


Márti!

Én a helyedbe vennék egy kis adag bébiételt (pl. alma-barack, azt nagyon szeretik a picik), az 2 napig is eláll a hûtõben. Ha van elég tejed, akkor nyugodtan próbálhatod szopi elõtt, jobban fog neki izleni. Ha nem kér, másnapig eláll, és nincs olyan érzésed, hogy hiába kotyvasztottál. Nálunk bejött. Csak utána kezdtem a fõzõcskézést.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Szia Zsuzsa!
Én a múltkor a Corában láttam biocsirkét, ez volt ráírva piros betûkkel.
Van egy Zöld topic, ott benn van egy elég hosszú lista bioboltokból, hátha találsz megfelelõt, illetve a lányok talán tudnak segíteni házi húsban.

Márti,
nézd meg Iboly hozzászólását
Szoptatás topic május 23. 10.10. Elküldtem volna e-mailban, de nem volt meg a címed. Még a lll honlapján is nagyon jó a hozzátáplálás cikk:
[url=http://www.lll.hu/leche/105h.htm" TARGET="_top]A baba elsõ étele[/url]
Már én is kínálgatom a kisfiam, de õ egyelõre köszöni szépen elég a tejci. Ha éhes lesz, úgyis megeszi majd. Leginkább az egészben a kiskanalat szereti!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Most, hogy már nincsen problémánk a hozzátáplálással, elmesélem, hgoy nekünk végül, mi jött be Kép
Balu csak úgy hajlandó enni, ha foghatja a kanalat, tehát nálunk 4 kanál kell az etetéshez. Általában 2 a kezében van, 1-gyel etetek, és 1 van tartalékban, ha valamelyiket ledobná a földre. Minden etetéskor vannak hullámok, mikor éhesebb, és akkor gyorsan kell adni a kaját, és van, mikor 1-2 perc is eltelik két falat között. Ha nem nyitja magától a száját, akkor az jön be, hogy az alsó ajkához érintem a kanalat. Ezt a tippet itt kaptam, köszönöm! Kép Ja, és muszáj etetés elõtt minél jobban levetkõztetni, mert az általa feleslegesnek ítélt kanalat sokszor csak beszórja maga mellé az etetõszékbe, és persze akkor van még rajta fõzelék Kép
Márti: szerintem próbálhatsz neki már reszelt almát adni, de ha nem fogadja el, az sem tragédia. Balu 7,5 hónapos koráig nem evett értelmes mennyiséget.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ilyen lassan reagálok a tanácsokra, köszi! Kapott reszelt almát, 1-2 kanállal evett is, de továbbra is úgy látom, hogy egyáltalán nem érdekli a dolog (még a kanál leginkább, vagy hogy az edényt adjam oda, amiben a pempõ van - nma, azt már nem Kép!) Az almás õszibaracktól fintorgtt, meg sem kóstolta,azt én megettem, szerintem finom (csak ahhoz kicsit drága, hogy én egyem) Most akkor folytatjuk az alma eszegetését, aztán elõbb-utóbb, ha már lesz rendes nem primõr borsó, spenót, répa, stb. akkor fõzök neki azt is. Egyszer csak megéhezik, nem?

OFF
Zsuzsa! Hol/mikor végeztél? Nem lehet, hogy ismerjük egymást? Maja nagyon szépséges! Kép
márti
 
 


Márti!

Noéminek a gyümölcs és a fõzelék bevezetéséhez is két-két hét kellett. Addig éppen hogy csak megnyalogatta, egyszer meg hirtelen ette, és ette, én meg csak néztem, mi történt vele Kép Késõbb ugyanígy zajlott a fõzelék bevezetése is.

Szerintem kóstoltasd csak nyugodtan a gyümölcsöt, ha nem kéri, nem adod, de érdemes minden nap v. másnap próbálkozni vele, egyszer kérni fogja KépKép

Minden jót
BGabi
bgabi
 
 


SZiasztok!

Kicsit lehet, hogy off, a zöldségekrõl akarok írni. Hogy kb mikor mi primõr, mi nem. ("el?bb-utóbb, ha már lesz rendes nem prim?r borsó, spenót, répa, stb." )
A spenót, sóska az elsõ, már áprilisban megterem a közönséges kertben, minden fólia nélkül. Viszont május végére a spenót el is tûnik (felmagzik).
Saláta május eleje-közepe táján már van, a rendesen befejesedett mondjuk május második felére.
A most kapható borsó is már normálisan megtermelhetõ borsó, az én kertemben a korai fajta borsót már teljesen ki is szedtem, vége. Most a klasszikus kifejtõ borsó szezonja van nálam.
A répafélék nyár közepétõl jönnek a kertembõl, pontosabban most van egyelés ideje, ilyenkor ceruza vastagságúak kb.
A nem promõr krumpli augusztusban indul, szeptemberre már olyan, mint az "öreg" krumpli.
Hát nem tudom, a most kapható almát hova tegyem, mert ez még tavalyi, vagy istentudja honnan hozzák, mindenesetre, nem tudom, hogy abban ilyenkor még milyen vitamin lehet...
Karalábé, káposzta nyár közepére van nem primõr is. Zöldbabot nem tudom pontosan. Tök félékbõl is a júliussal indul a fóliát sosem látott fajta, és paradicsomból is.
Aztán õsz elejére újra lehet spenótot, salátát megtermelni. Sóska elvileg van egész nyáron, bár igazán tavasszal és õsszel szép. Meg ha sok esõ esett elõtte.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Szerintetek ha nem eszik mindennap tízórait, mert nem jön ki rá a lépés, az nagy baj?? Van hogy az uzsonna marad el. A doki néni szerint 2x kellene fözeléket ennie Hannának, de sehogy nem jön még össze. Még a déli adag is néha sok neki. Persze eszik és nem hagyja abba, kivétel ha valami nagyon nem ízlik neki. De akkor 3 kanál után tiltakozik.
Szóval hányszor egyen egy nap? Arra is rájöttem, hogy ha 4 óránál sürübben eszik, akkor bukik. Szóval nem vesz be olyan sokat a gyomra.Kép

Köszi

Tikk
tikk
 
 


Tikk!

Én amióta láttam egy második gyerekes anyát, lazábban etetek. Van, hogy kimarad egy evés, és Maja meg sem érzi. Van, hogy nem éhes, van hogy rengeteget eszik, teljesen változó. Miért kellene 2x enni fõzeléket? Anyám mesélte, hogy belém mindig fõzeléket tömtek, szerintem azért lettem rossz evõ. Úgyhogy szerintem hallgass az ösztöneidre itt is (meg a gyönyörû kislányodra Kép

OFF! Márti! BDG, ELTE

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Pildi!

Te egy angyal vagy! Minden fel nem tett kérdésemre válaszoltál Kép

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


PIldi!

Köszi a "zöldségeket", hasonlóképp gondoltam én is Kép

BGabi! Neked is köszi, lehet, hogy a sok nemkérem után egyszerre csak Ármin is néhány hét alatt lesz mindenevõ! Kép

OFF Zsuzsa! A BDG-t nem értem, az ELTE stimmel Kép Hogy tovább próbálkozzak: nem tanítottál (gyakorlásképp) az AKG-ban Hantosnál?

Márti+Ármin
márti
 
 


Zsuzsa!

Köszi. Úgy lesz. Egyelöre egyszer volt rosszul kajától vagy hogy túlette magát, igazából a mai napig nem tudom. Utána egy kicsit megtorpantam. Ha meg a nagy könyvek szerint próbálkozok, akkor meg bukik kaja után. Most néhány napja nagyon betartom a min 4 órát, nem is kér gyakrabban.
Majd a mérleg megmondja.Kép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tikk: Balu még csak napi 1-szer kap fõzeléket, és a védõnõ szerint ez teljesen jó így. Nálunk este 7-kor van a fõzelékezés. Mivel annyira össze-vissza eszik napközben, így délelõtt csak idõnként fér be még egy kajálás, fõleg, hogy Balu úgy eszik, hogy utána fürdeni kell. Ja, meg ruhaóvás címmel egy szál pelusban és zokniban eszik. Úgy is meleg van Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Balu jófej lehet Kép

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Cory!

És napközben mit eszik Balu? Még szopizik?

Tikk
tikk
 
 


Tikk!

Igen, azon az egy étkezésen kivül csak anyatejet kap.
Ja, az ivást nem is meséltem nektek. Elhatároztam, hogy nem kap Balu cumisüveget. De hát a poharat is õ akarja tartani. Az eredmény: mindketten nyakig vizesek vagyunk Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Valahol olvastam, hogy fürdés közben tanítják a babát pohárból inni.Kép

Tikk
tikk
 
 


Tikk!

Próbálkoztunk mi is azzal, csak az a baj, hogy Balu azt hiszi, hogy a fürdõvíz is ugyanolyan, mint amit a pohárba kap, és simán merít belõle Kép De, végülis, amíg szopik, ráérünk. Majd csak megtanul inni Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory,

ugyan még mi is csak próbálgatjuk a poharazást, de nekem azt tanácsolták, hogy elõször adjam kiskanállal a vizet vagy tápszert, amit éppen inni akar. (persze ne az egészet, hanem mondjuk 10-15 k.kanállal)
Aztán utána ha már az megy félrenyelés, félrecsorgás nélkül, akkor lehet megpróbálni a poharat úgy hogy elõször mindig nagyon keveset öntünk a pohárba. és ezt kb még 2x megcsináljuk, aztán vissza a cumihoz, majd mindennap többször kapjon pohárból.
Nálunk is folyton benne az ujja a pohárban :-)a lányomnak és persze keveset öntök bele, így nem tudja magára önteni, viszont este türelmetlen, akkor már nagyon éhes.

remélem tudtam segíteni, és hát kitartás ... :-)

(lehet hogy találkoztunk a kórházban szüléskor :-) )

Maya
Maya
 


Sziasztok!

Maya: köszi a tanácsot, nálunk az a helyzet, hogy cumi nincs. És végülis még nem létszükséglet, hogy igyon, kap elég folyadékot a tejbõl. A nedvesség õt nem zavarja, sõt még tocsogna benne órákat Kép. Idõvel mindenki megtanul pohárból inni Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory,
mi a tescoban vettünk egy Chicco füles poharat. Jó drága volt, viszont van rajta egy kis "fedõ", amin kétoldalt két pici lyuk van. Ezt ha ráteszed, akkor jön is belõle, meg nem is önti a nyakába. Nehezített az alja, így nem is borul fel könnyen. A füleket meg tudja fogni a pici. Ma elõször adtam belõle neki inni, és 5 perc után rájött, hogy ha jobban megdönti akkor jön belõle, ha nem akkor tud pihenni közben. Persze a kezemmel próbáltam segíteni, de azért nem olyan könnyû megküzdeni a fiammal...Ha õ 1x a fejébe vesz vmit...Kép Ezt különben egy szintén babanetes anyukától láttam ezt a poharat, és jó ötletnek tartottam. Úgy néz ki beválik. Ha pedig már nem kell, leveszem a fedõt és van egy aranyos poahara a gyerkõcnek. (van hozzá csõrös fedõ is, de én azt nem akarom használni.) A kisfiam 6 hónapos.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci, milyen az a csõrös fedõ amit Te nem akarsz használni és miért nem?
És melyiket használtad, több is van hozzá?
Vagy abszolút csõr nélkül sikerült itatnod?

Katus
Névtelen
 


Lányok

Ti mivel kezdtétek a tejtermékek bevezetését? Én most akarom elkezdeni, talán túró v. sajt lesz a befutó. Hogy miként, azt még nem tudom.

Zsuzsa és Maja (majdnem 9 hónapos)
zsuzsa73
 
 


Sziasztok Lanyok,

A poharazasrol: en is kiprobaltam a Chicco poharat az Avent Magic poharat, a Nuk itatocsort. Lehet, hogy az volt a problema, hogy nem volt ehes Jazmin. Az esti gyogyszeradagjat mindig 2 teaskanal vizben oldottam (vas+folsav)es kiskanallal adtam be 3 hetes kora ota. (most 7 honapos) Kezdettol szepen ette, de mostanaban mindig kiverte a kezembol. Hol a fulebe, hol a szemebe folyt. Nem azert verte ki, mert nem akarta megenni, hanem meg akarta fogni a kanalat a kezem, stb. Ekkor jutott eszembe, hogy ezt a kis hagyomanyos kavespoharbol adom be. Gyonyoruen megissza. neha azert megy melle.
Na ezt csak otletkent irom. Agci babaja ugyesebb, neki nem gond megfogni a fuleket. Jazmint ez meg nem erdekli. Na szoval csak azt akartam mondani, hogy jo otlet akkor kiprobalni, amikor ehes.

Sziasztok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa: én egy csipet sajtot raktam egy hete Balu fõzelékébe. A védõnõ javasolta, hogy azzal kezdjem, és szép lassan, ha nincs rá reakciója, akkor növeljem az adagot, és eljuthatok 1 mokkás kanálig.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok!

Az én védönöm Hanna 6 hónapos kora körül mondta, hogy nyugodtan tegyek reszelt sajtot a kajcsijába. Az még korai lett volna?

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tikk, úgy tûnik a te védõnõd még a "régi divatot" követi! Ez még a 90-es évek eleje illetve azelõtti módi. A dolog ott kezdõdik, hogy 6 hónapos babának épp, hogy a gyümölcsöket kéne kezdenie. Ebbõl adódik, hogy a sima fõzelék (üresen) sincs még meg 6 hónapos korra. Elvileg azt szokták modnani, hogy új típusú dolgok között teljen el 2 hónap. Ebbõl az jönne, hogy 6 hónaposan gyümölcs, 8 hónaposan üres fõzelék, 10 hónaposan fehérje.
A tejszármazékok esetében pláne az a vélemény manapság, hogy felesleges sietni, többet árt, mint használ. Persze, vannak kivételek, anno az én gyerekeim még régebbi módiba születtek, és a nagyfiam 6 hónaposan tojássárgát, túrót, sajtot evett, és nincs rájuk allergiája. De minek sietnénk, van még nekik 80-90 évük, hogy azt egyenek, nem?
Szóval szerintem nyugodtan ráérsz 10-12 hónaposan elkezdeni a tejszármazékkokat.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Persze lehet igazad van. Én nem is sietek.Kép

Tikk
tikk
 
 


Szijasztok!

Tikk! a mi doktornönk a sajtot 8 hónapos kor után javasolja. Addig pedig állati fehérjét kell adni minden nap.
Mert szerinte a fehérjére nagyon nagy szükségük van a babáknak, nagyon fontos hogy kapjanak.

Lara
lara
 
 


Lara!

Akkor mindennap húst kell ennie?

Tikk
tikk
 
 


Tikk!

Az anyatejben is van fehérje.
Hús mellett a másik favorit anno a csirkemáj volt. Tényleg, erre mostanában mit mondanak?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Azt nem tudom, de "biomókusok" szerint a máj a szervezet méregraktára, úgyhogy nagyobb gyerekeknek se javasolják. Úgyhogy én még várok vele.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Lányok!

Meggyet próbáltátok már adni a kicsiknek?

OFF: Márti! És te ki vagy? Küldheted mélben is.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Ildi!

A májjal kezdték valóban anno, de a méregbalhé miatt most nem azt ajánlják, hanem acsirke és pulykahusit.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa: Balu kapott 2 hete meggyet, de túl savanyúnak találta. Más baja nem volt vele Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory! És hogy adtad neki, almareszelõn nyomkodtad ki vagy lehúztad a héját?

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Szerintetek lehet adni a picinek újkrulmplit, ha a biopiacon veszem, vagy nem. Úgy emlékszem, vmi miatt nem lehet adni, de lehet, hogy hülyeség. Ki tudja?
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Tikk: kimagoztam, és bele a turmixba. Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

PiciLaci ma kapott elõször cicin kívül mást, méghozzá meggyet. Ugyanis Anyukámék hoztak egy nagy szatyor finom édesre érett tuti bio meggyet. Igaz, lett volna még 11 nap a 6 hónapos korig, de azon a néhány napon biztosan nem múlik semmi, és ezt a meggyet kár lett volna kihagyni. Kép Olyan édes volt, az elsõ félkanálkányit döbbenten tartogatta a szájában néhány másodpercig, forgatta a nyelvét, aztán akkorára tátotta a száját, mint a bécsi kapu! Kép Megszavaztuk, hogy a fele úgyis szétfolyt, hát kapjon még egy fél kanálnyit. Amikor meglátta a kanalat, érte nyúlt, megfogta (belenyúlva a kanálba Kép), és már húzta is a szájába. KépKépKép Bevallom, 4-5 félkanálnyit is adtam neki. Még utána is örjöngve követelte a folytatás. Kép

Remélem hamarosan lesz idõm átolvasni azt a rengeteg infót, ami itt már összegyûlt, addig is szeretnék kérdezni, bocs, tudom, hogy ez már biztosan elhangzott itt valahol. Szóval azt tudom, hogy elõször csak a levét kaphatja a gyümölcsnek, és hogy fokozatosan emelhetõ az adag. De mikor kaphatja meg a gyümölcs húsát is, szóval a kimagozott és leturmixolt gyümölcsöt? Ha a leturmixolt gyümölcsöt (mondjuk jégkockatartóban) lefagyasztanám, az jó megoldás lenne? Itt ez a sok finom meggy, olyan jó lenne tartalékolni belõle.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: