Új privát üzeneted érkezett!

Vica! Nálunk látod leveték a hezitálás és döntés gondját a vállunkról felsőbb hatalmak, mert amikor a 3.-at terveztük, rögtön jött vele a 4. is!
Amúgy sziasztok, Clair evagyok, van aki már ismer. Az enyémek 5,5 éves Ábel, 3,5 Dávid, és 5 hónaposak az ikrek, Eszter és Ádám! Claire
claire
 
 


Claire,
hát nem semmi!Kép Ti is szeretitek így kétévente! Nálunk már biztosnak tűnik, hogy csak egy van, bár súlyra ebből is kitelik majd kettő. Már Imi is 4 kg volt, és állítólag egyre nagyobb súllyal jönnek, kivéve, ha kicsi a korkülönbség. Nálatok hogy volt? (Ezt mindenkitől kérdezem)

Szilvi,
komoly gond nem volt, csak a kettő orrát törölgetni, míg a harmadikkal rosszul vagyok, görcsöl a hasam és közben gyökérkezelik a fogam, ez kicsit sok volt hirtelen. Nem beszélve az apró kellemetlenségekről. De az ilyesmit elfelejti az ember. Imi után azt gondoltam, majd 4-5 év múlva fog jönni a harmadik, aztán tessék, egy év múlva már nem bírtam magammal. KépKépKép

Puszi: Vica
mvica
 
 


Vica! Mi először 2-3 évre gondoltunk, ebből lett 5 nap híjján 2. Aztán mondtuk, hogy hosszabban várunk, ez sikerült is, (3év 3 hó), de akkor meg ikrek! Mindegy, fő, hogy sűrűsödjön az élet!
Amúgy a testsúly: Ábel 3,78, Dávid 3,98 , ikrek: Eszter 3,24, Ádám 3,31.
Én már most irigyelek minden terhest, pedig még csak 5 hósak az ikrek. Talán mert nem tervezünk többet!? Vagy csak így vagyok összerakva? Claire
claire
 
 

 
 

Claire!

Köszi a súlyokat. Az ikrek se kis súllyal születtek! Szép nagy hasad lehetettKép

Négy gyereket hogy lehet szállítani? Azért kíváncsiskodom ennyire, mert ahogy magam ismerem, még lehet, hogy vállalkozom majd még egyre, de ezek a technikai problémák elijesztenek. Már most is új autót kellett vennünk, a harmadik miatt, mert a kis drága Fabiánkba a kettő is alig fért el!

Vica
mvica
 
 


Szia! Igaziból nem volt nagyon nagy hasam, azt mondják. Nekem a fiúk után iszonyú nagynak tűnt, és főként nehéznek, de nem haladtam meg a 100 cm-s kerületet. Viszont mindenütt ők voltak bennem, ezt szószerint értsd, a vége felé már se enni, se levegőt venni nem volt egyszerű. Ez az igazi fogyókúra Kép!
A 4 gyerekes autó tényleg nem egyszerű. Mi eléggé körülnéztünk, hogy mi a kínálat. Ezek a családi 1terű, 7 személyesek még használtan is elég drágák, meg nincs nagy csomagterük, ha tele van emberrel. De az ár volt a fő ellenérv. Mi végül kikötöttünk egy 9 személyes kisbusz fazonú mellett. Mondjuk nálunk bejött a képbe az is, hogy a szüleimnek nincs autója. ( márpedig ennyi gyerekhez nem árt 1-2 nagyszülő Kép). Kicsit tartottunk a méreteitől, meg a parkolástól, de nagyon megszerettük. Ja, még gondolkodtunk 2 kis kocsi variációban, mert nekünk suzukink volt, de azt leszavaztam, Mi az internetről vadásztuk le az autót, és lementünk érte egy vidéki kereskedőhöz, ahol sokkal jobb áron vették meg a suzukit, mint amit tavaly adni akartak érte Bp-n!
Szerintem a gyerek számot majd 3 után meglátjátok bírjátok.e, de én páros szám párti vagyok! Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Vica!
Nekünk bejött az egyterű, igaz, ha majd nagyobb nyaralásra indulunk, előbb megpakoljuk tetőcsomagtartóval...
Jaj, Claire! Én is ezt fújtam a páromnak, míg a negyedikért "könyörögtem", hogy párosan lennének... Aztán most minden szavamra annyit mond, hogy hol vannak az elveim. Mert én is alkati hibás lehetek! Meg vagyok veszve minden babától, minden kismamától, és minden kislánytól!Kép Annyira szeretnék még egy kislányt is. Erre jön a lottó 5, addig nem jöhet újabb baba, míg meg nem nyertük a főnyereményt. Hát erre irtó sok esély van Kép
Mostanában azt mondogatom, ő lenne az ötös, a főnyeremény. Nagyon dilis vagyok????
Anyagi
 


Akár hiszed, akár nem, szerintem nem! Én meg tudlak érteni Pedig nálam aztán kislány is van, kisfiú is van. Momentán még elvagyok, de tudom, hogy képes lennék újra megveszni babaügyben!Kép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
Kép
Anyagi
 


Anyagi!

Hát én is nagyon megértelek, csak még kettővel (másféllel) hátrébb tartok. De ha a negyediket bevállaljuk, akkor a kocsigondokat meg egyéb technikai kérdéseket már úgyis megoldjuk, szerintem az ötödik már nem lesz olyan nagy kérdés!Kép Nagyon-nagyon szeretnék sok gyereket, szerintem nagycsaládosnak születtemKép, csak még nem tudom, mennyire gárgyulok be, ha még itthon maradok megszakítás nélkül 2-4-6 stb. évet. Majd meglátjuk akkor.
A négy kissrácod nagyon édes! Az én fiam is ilyen vöröske, simán bevehetnéd ötödiknek! (Sorry, a lány szöszkeKép)

Tipp: apáméknál 5 fiú után (ő a negyedik) a 6. lett lány...Kép Üdvözlöm a férjedet!

Vica
mvica
 
 


Vica!
Nálunk is ez a kettő a menő: 2 vörös, 2 szőke. Már csak ezért is érdekelne, milyen lenne a következő - hozzátartozik, a 4. szülésem története: már látszott a haja, mikor mondta a doki, hogy jó nagy barna/szőke (már nem is tudom pontosan, melyiket mondta) haja van. Mire én hátradőltem, hogy Igen??? Annyira meglepődött, miért? Mert én vörösnek gondoltam. Na, mikor kibújt ez volt az első szava: ÉS VÖRÖS!
(Amúgy a vércsoport is kétféle)
A Te csemetéid is tündériek!

Nekem már 5.-re is jöhetne a 6. is egyből, nem bánnám azt sem! (Én is azt mondtam, hogy még annyi gond sincs már, mint a 4. előtt volt... Megvan a házunk, autónk, szerintem a pénzünk is. A párom ezt kevesli!)
Gi
Anyagi
 


Nálunk a kopaszság a menő, legalább is babakorban. Az eddigi csúcsot a második fiam tartja, neki az első, tincsnek nevezhető darabkát 2 évesen vágtuk le a hajából. Kép Claire
claire
 
 


Na ja, nálunk is. Mesinek majdnem kétéves korában azért rakattunk be fülbevalót (amúgy elleneztem), mert muszáj volt mindig kopaszra borotválnom a fejét, mert csak hátul nőtt a haja, elöl meg oldalt nem. Most, hogy mindjárt 4 éves, jutottunk el oda, hogy van két kis varkocsa. Igaz, a füle fölött még most is csak pár centis a hajaKép
Iminek sincs sok, de legalább körbe egyforma. Neki is letoltam már egyszer, most olyan 3 centis lehet, és vörös és göndörödik. Mint egy kiskacsa a képeskönyvbenKép
Persze ez a fotón nem látszik, mert mindig kalap/kendő van rajtuk. Kell is a kopaszoknak, meg hát csinosabb is így, főleg a lánynakKépKép

Vica

És Gi/Claire/Ildi, igaz az, amit mondanak néhányan, hogy 4 gyerek nem tűnik sokkal többnek, mint 2-3? Hogy lefoglalják egymást meg ilyesmi? Merthogy végül is el tudom képzelni. Vagy csak reménykedem?Kép
mvica
 
 


Vica, nekem könnyebb, amióta 4 vanKép. A 3 nagy már nagy (9,9,11), sokat segitenek. Viszont amig a kicsi nem volt, addig dolgoztam, és állandó rohanás volt az élet. Amióta ő van, itthon vagyok és élvezemKép. A 2-höz meg nem tudok viszonyitani, mert mi az 1 után rögtön a 3-at próbáltuk kiKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ja, és valahány ismerősöm 3 vagy több gyerekkel, azok a harmadiktól felfelé érkező gyerekeket tök lazán vették, ment minden tovább, semmi nagy változás. Az csak az egy meg a kettő. Utána már csak ilyen technikaiak vannak, minthogy csak két kezed van és nem 3, meg hogy nem fér be az ember a sima autókba, meg ilyenek.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Vica!
Én már a kettőnél is azt mondtam ,hogy amennyi plusszt jelent az, hogy ellássam őket (etetés, öltöztetés, stb.) annyival könnyebb viszont, hogy egymással eljátszanak. Elég felügyelni őket, nem kell neked is pl. autókat tologatnod, mert van társa. Amint a 3. is felnőtt hozzájuk annyival nehezedett a helyzet, hogy gyakran addódott a 2:1-es elkülönülés. Most kezd rendeződni, mert mindenkinek lehet párja. És úgy van ahogy Ildi is írja: nem csinál az ember annyi faxnit a sokadik gyerekkel (Én már az elsőt is 5 hetesen végigutaztattam az országon, de a 4. már két hetesen lakodalomban volt - igaz, nappalos lagzi volt -, bejártuk az összes rokont, barátot az ország 500 pontján!)
Anyagi
 


Vica! Mi 2ről váltottunk 4re, íyg a 3ról nincs tapasztalatom, de legalább nem lett nálunk középső gyerek! A kezem kevés néha, meg nálunk még picik a picik, de azért már egészen jól üzemelünk, és tulképpen egyáltalán nem voltak nagy csődök. Az is igaz, hogy amikor az ikrek születtek, anyám marha sokat volt nálunk. Mostanában már közlekedek is autóval a 4 kölyökkel, meg megy már a fürdetés-vacsiztatás-fektetés műsor is egyedül, ha muszáj, pedig ehhez eleinte mintha ketten is kevesen lettünk volna!
Az is igaz, hogy a többedik gyereknél már nem esel szíre-szóra pánikba, és nem feltétlenül ugrasz, mert egyet nyögött. Azt hiszem sokkal többet hallják a "midjárt" szót, mint az első, de talán alkalmazkodóbbak is.
Nálunk mind a 4 gyerkőc 6 éven belül van, remélem összenőnek annyira, hogy élvezhető közös programokat lehet majd csinálni nekik. Nálunk a 2 nagy ilyen szempontból nagyon összenőtt!
A kéz, meg az autó kérdés meg úgy áll, ahogy Ildi írta! Nekem az a legnagyobb szívfájdalmam, hogy az idő kevés rájuk, magamra, mindenre, oldjuk meg a 48 órás napokat valahogy! Kép
Claire
claire
 
 


Claire!
Ahogy nőnek az is megoldódik. Egyre kevésbé kellünk mi nekik, egyre inkább önállósodnak, egyre inkább a barátok fontosak (Ismeritek: "ölelj át"- ez még anya, aztán "engedj el", aztán megint "ölelj át", csak itt már nem anya a tárgya).
Kicsit kevesebbet alszom, mint korábban, de dolgozgatok is, kreatív is belefér néha, kirándulunk is, szóval én nagyon bírom így. Csak néha álmos vagyok...
Anyagi
 


Na, sehol senki?

Az nálatok is úgy volt, hogy egyre nagyobb pocakot növesztettetek? Mert az enyém már óriási, pedig még csak 23 hetes vagyok. El se tudom képzelni, mekkorára fog még nőni!Kép Pedig már az előzőekkel se volt kicsi!

Volna még egy kérdésem, tekintettel az itt összejött számos terhességre.

Olyan volt nektek, hogy egyik oldalt nagyon megfájdult a derekatok? Alig bírok ráterhelni a jobb lábamra. Néha csak felkelés után, de mostanában már egész nap van. A dokim szerint a medencecsont csúszik szét, és nincs ötlete, mit csináljak. Talán egy tea van rá, málna- vagy eperlevél, tud róla valaki? Szerintem a málnát most még nem ihatom.

Köszi:
Vica
mvica
 
 


Nekem inkább az volt feltűnő a harmadik terhességnél, hogy gyorsabban nőtt a pocak az elején. Tipikusan igy 23-24 hét környékén jóval nagyobb volt, mint erre a korra az átlagos. De utána már lassult a dolog és a végére teljesen normális méretű pocakom lett. Ennek oka leginkább az, hgo ybe van járatva a dolog, könnyebben kinyúlik-tágul az egész berendezés. Viszont a baba és függelékei nem szükségszerűen annyival nagyobbak, azaz a végén, mikor már ez a meghatározó, akkor már nincs akkora különbség. Persze ez csak az én teóriám.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nekem azt hiszem tényleg egyre nagyobb lett a pocakom (igaz, a babáim is: a 3. 4,45kg, a 4. 4,7kg). Azért azt hiszem, létezett nálam nagyobb pocak is! Kép
Vica!
Tapasztalatom, ötletem sincs ilyen egyoldalú fájás ügyben. De mi lesz, ha a sok terhelésbe meg belefárad a másik oldalad is??? Pihenj sokat, azzal csak jól járhatsz! (Könnyű mondani, de megcsinálni gyerekek mellett?????)

Csajok!
Ti szoktatok újévi fogadalmakat tenni? Kismama korotokban mit fogadtatok meg újévkor? Vagy a környezetetekben valaki?
Nálunk ez nagyon nem divat, nem tudom elképzelni mi értelme van igaziból... Ti hogy vagytok vele?
(Már túlteng bennem időnként a karácsonyi hangulat. Próbálok másra is gondolni!)
Anyagi
 


Hahó,
bocs, hogy beleugatok itten egy (bár sejtésem szerint talán már másfél) gyerekkel, és off is leszek, de ez a fogadalom dolog tetszik Kép
Anyagi,
nekem éppen két napos bébim volt 2002 szilveszterén, ott voltunk a kórházban, én a depresszió szélén, és két dolgot fogadtam meg:
1. CSAK AZÉRT IS szoptatni fogok
2. MINÉL HAMARABB hazamegyek innen
Hm...a hatodik napon sikerált hazalógnunk, ez nem jött be. A csaj most már közel van a két évhez, és még szopik Kép ez bejött, terven felül Kép Tavaly pedig olyan őrült nagymérvű dolgot fogadtam meg (kiterjesztve a kismamaság fogalmát), hogy jövőre a kölök is kap a lazacból (akkor elaludta) Kép

Boldog pocaknövesztést annak, akit illet Kép
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


OFF: Kriszi, hatalmas gratula a másfélhez!!!!Kép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


De jó, Kriszi!
Nekem pl. ilyenek sem fordultak meg a fejemben... Én csak szoptattam! De ez tök jó.
Egyébként gratula a sejtésedhez, kívánom, hogy valóság is legyen!
Látom PIldi, te is rendes nagycsalishoz méltón este döngölöd a billentyűket!
Nálatok mikortól van nyugi????
Ha már így belekezdtem a "karácsonyelterelésbe": Ti hova mentek szilveszterezni, és gyerekekkel, kettesben? Kép
Gi
Anyagi
 


Vica! Ha még engedik, próbálj meg úszni, ott a legkönnyebb mozogni, ha nem , szerezz rá vmi krémet. Én nem a medence tágulására gondolnék, hanem arra, hogy vhogy úgy fekszik a drága, hogy nyom vmi ideget. Nekem az elsőnél a gerincemtől végig a combomig volt ilyen féloldalas fájás, sajna még szülés után is beugrott néha, azt hiszem ideggyula szerű volt. Én magamtól Voltarent vagy MSM-t próbálnék és tényleg pihenj sokat, nehogy ártson a féloldalas terhelés!
Nekem az első kettővel hasonló méretű pocakom volt, a 3. meg nem teljesen mérvadó, mert ikrek voltak! Tulképpen nem panaszkodhatok, bár én az ikreket nagyon nagynak éreztem, de nem annyira előre domborodó nagy pocak volt, hanem teljesen kisámfáztak belülről a kölykök. Claire
claire
 
 


Hahó,
Ildi, Anyagi, köszi Kép Majd kiderül...

Szilveszter: én babáscsaládos összeterelős szilvesztert tervezek, majd meglátjuk, mi lesz belőle.

Már itt se vagyok Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Helló!

Először is: Kriszi, KépKépKép! Remélem, nem a régi topikban járunk majd újra össze egy év múlva! Majd kitaláljuk a "jól eszik a gyerekem, szépen gyarapszik, és hosszú a haja" topikot, oké?Kép

Többieknek köszi a válaszokat! A pihenés tényleg használ valamit, bár az a dologban a kiszúrás, hogy pont ülés vagy fekvés után a legrosszabb.Kép De igyekszem. A Voltarent megkérdezem a dokitól, az jól hangzik.

Mi is már nyomjuk itthon a karácsonyi dalokat!!!Kép Én sose fogadtam meg semmit újévkor, az egészből igazság szerint csak az újévi koncertet szeretem. Ehhez mérten szépen itthon is maradunk szerintem, öreges tévénézés, fincsi kaja, himnusz, gyereknézés, ágyikó. De hát én most amúgy se vagyok egy éjszakázós formában, akkor meg ugye pont billenek majd át a nyolcadik hónapból a kilencedikbe...KépKép Jaj, de messze van még!!!

Puszi:
Vica
mvica
 
 


És milyen hamar itt lessz!!! Kép
Gi
Anyagi
 


Bocs: lesz!
Anyagi
 


Ójaj,
Vica,
én éppen akkoriban azon nyögtem, hogy miért nem hagynak semmit csinálni?! Éppen nyolc hónapos voltam, amikor beállított egy létrával a hatvanéves anyám, hogy márpedig ő most lemossa az ablakokat, nekem eszembe ne jusson. Ja és nem hagytak karácsonyi vendégséget csinálni, sőt decemberben már sétálni sem mehettem egyedül, mert a párom azon aggódott, hogy se szó, se beszéd, megszülök az utcán... Kép Nekem úgy a hatodik-hetedik hónaptól nagyon klassz volt minden, egészen amíg meg nem szültem... Kép Igaz, nem volt két kisebb a hátamon közben...
Új topik Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Hát nekem az utolsó hónapban nagyon jólesett, hogy a párom sokat volt itthon, és játszott Mesivel, én meg csak nyugiztam. Az mondjuk nálam nem fekvést jelent, hanem kötést, varrást, sütögetést, rohangálást, de akkor is jó volt. Advent, gyertyafény...Kép
Mondjuk ablakot pucolni nem annyira akartamKépKép

Vica
mvica
 
 


Sziasztok!
Új vagyok a terepen, de most gondjaim adódnak. Negyedik gyermekemet várom (dec.23-ra). A nagyobbak 11,10,2 évesek. A lányaim (11,10) sokat besegítenek ugyan a kicsi fiam délutáni lefoglalásában, így ilyenkor tudok főzni, takarítani. A délelőtt maga a diliház. Fiacskám meg nem áll, mindent szétpakol, vagy éppen balesetet szenved. (Sajna már kórházban is voltunk 1 hetet, agyrázkódással a nyáron. )
Baromi anyás és féltékeny. Vendégségben voltunk, ahol kezembe vettem a barátnőm 4 hetes gyerkőcét, Zsombi majdnem kilökte a kezemből.
Szóval, vannak nektek ehhez hasonló tapasztalaitok, tudtok adni ötleteket a délelőttökre, hogyan kössem le örökmozgó gyerkőcömet, míg szoptatok... (Szeret rajzolgatni, bár ha megunja felugrik, és megy is tovább.) Két percre nem áll meg!!!!!!!
Köszi,
Zsuzsa
zsuzsa99
 
 


Szia Zsuzsa!
Nekem is van két ilyen örökmozgóm! A kicsi még csak most indult be, de nagyon. Azért nehéz a kérdésed!
Most hogy végiggondolom: a második fiam (aki mocorgós) jól eljátszott a bátyjával, így én elláthattam a kicsit mellettük. A kisebbiknek meg még semmi ilyen gondja nincs, mert őt kell legtöbbet kiszolgálni. Egyébként, lehet, hogy majd a tiéd is odabújik hozzád, míg szoptatsz, és meg is oldódik a gondod. Nekem elég sokáig ment, hogy az első is ült rajtam, míg a pici szopizott, aztán ő is megkóstolta a menüt, meg jött pelenkázni, fürdetni, mindent. (Mindig igyekeztünk is odaengedni, hadd lássa, milyen fontos, mennyi dolga van, így nem panaszkodott - sőt tavaly már azt mondta nagy 8 éves fejjel, hogy nagyon szeret kisbabákról gondoskodni!)
Biztos vagyok benne, hogy az adott szituban nem is gondolkodsz különösebben, mégis jön a megoldás spontán! Tapasztalatod már van bőven!
Sok sikert!
Anyagi
 


Sziasztok!
Csatlakoznék én is hozzátok, nálunk Gergő 6 éves, Bence és Marci 3, Robi pedig 3 hetes.

Claire!
Mi mindenhol összefutunk!Kép

Zsuzsa!
Nálunk is volt ilyen gond amikor még az ikreket szoptattam. Az esetek többségében bevált, hogy a szoptatás alatt mesét olvastam Gergőnek egy direkt ilyen alkalmakra rendszeresített könyvből. Persze nálunk is voltak váratlan esetek, de ezek miatt ráérsz majd akkor aggódni, és úgyis feltalálod magad, hiszen a sokgyerekes anyák rendkívűl kreatívak tudnak lenni!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok,
Köszi az ötleteket, valóban kreatívak a sokgyerkőcös anyák, én is abban bízok, hogy majd "ahogy esik, úgy puffan" alapon minden megoldódik. Nem tudom, ki hogy van a dologgal, de ahogy öregszem, egyre aggódóbb vagyok. Igaz, remélem amit írok egyedi eset, de mindhárom gyerekemmel megjártam az intenzívet.
Nórinak agyzúzódása volt, első éjjel leállt a szíve, úgy hozták vissza az életbe. Anginak léprepedése volt (suliban leesett a lépcsőkorlátról rá az egy emelettel lejjebbi lépcsőfokokra), első éjjel vérátömlesztés, stb. izgalmak. Zsombi pedig másfél évesen simán hanyatt esett a konyhában lábmagasságból, nem székről, vagy ilyesmi, szintén agyzúzódás. Egy hét infúzió, több hét kancsalság. És mindezek pár másodperces félrenézések eredményei.
És mindezek mellett, még háziállatkáink sem ússzák meg. 8 hetes kismacskánkat ma éjjel szétmarcangolta egy, a kertünkbe keveredő kóborkutya. Mire kirohantam a kertbe az ugatásra, már csak a kutya szájában lógó macskoszt láttam.
Borzasztó. Hozzánk mindig beköszönt valami jó kis baleset, egy pici sem ússza meg. Már előre rettegek, mi vár a hasamban mit sem sejtő kisbabóra.
Na mindegy, remélem ti nem éltetek át ilyen izgalmakat, ne is éljetek át.

Más,
Zsombi lassan, nov. 6-án két éves, nagyon értelmes, de beszélni nem akar. Igaz, mindent elér mutogatással, üvöltéssel, gagyarászással. Mert a szája be nem áll, csak vmi. ősi, érthetetlen nyelven. A lányok ilyenkor már rég beszéltek. Szerintetek aggódjak, vagy még nem kell?
Na puszi,
Zsuzsa
zsuzsa99
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, ezek a balesetek, brrrKép. Beszéd: Gergőm 2,5 éves korig megelégedett a pár szó plusz öö-őőő stílussal, 3 évesen már beszélt, de rettentően sok beszédhibával, alig érthetően. Ovis logopédus mégsem vette be, mondván, csak suli előtti évben (sok a gyerek). Mire odajutott, annyira jól beszélt, hogy már nem kellett járnia. Szóval kinőtte! Fiúknál egyébként is gyakoribb, sokadik gyerekre meg pláne mondják, hogy gyakori, hogy később kezdi a beszédet. Nővérem harmadikja is közel 3 volt, mire elkezdte. Ha érteni ért, akkor szvsz még ne aggódj!

Gabi:mivel mostanában nem olvasok az ikresben, így én csak most olvasom Robit, nagy-nagy gratula!!!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Zsuzsa! Az én negyedikem is kettő (nyáron töltötte), és még mindig nem beszél. A többi már kétévesen folyékonyan mondta a magáét. Sokan mondják, hogy örüljek, mert utána be sem fogja fogni a száját - ez biztos! -, de most ő is csak a saját nyelvén makog valamit. Annyiban zavar, hogy vannak már olyan ötletei, amit nem értek (pl. a szájára mutogat, ha enni, inni kér, csak találjam ki, hogy most éppen melyiket, de ez a legkisebb gond!)
Balesetek Kép
Anyagi
 


Gabi, Ildi, Claire!
Én is az ikres topicról jövök, hiába az ikresek hamar válnak nagycsaládosokká. Kép

Sziasztok többiek!
Nekem egy ötéves kislányom van, a kisfiaim pedig 2 évesek lesznek november végén.
Egy olyan kérdést szeretnék felvetni, amivel eddig azt hiszem nem foglalkoztatok. A helyzet az, hogy van nekem a gyerekeim között egy titkos kedvencem... Nem kivételezek vele, csak nagyon-nagyon örülök, hogy pont ilyennek született és talán egy kicsit többet puszilgatom, mint a többieket. Igaz, ő igényli ezt a legjobban, többek közt pont azt szeretem benne, hogy olyan bújós. A másik kettő azt hiszem nem érzékel ebből semmit sem. Mit szóltok ehhez? Nagyon ciki, vagy nektek is van "kedvencetek"?

Sziasztok,
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Köszi a gratulációt, kár, hogy mostanában nem jársz az ikres topik felé.Kép De nagyon örülök, hogy itt újra összefutunk.Kép

Zsuzsa!
Ezekről a balesetekről szörnyűlködve olvastam!Kép Rossz belegondolni is, min mentetek keresztül! Bízzál benne, hogy most minden másként lesz, mert most jön a ráadás (három a magyar igazság...Kép)!
Nálunk Gergő, a nagy, nagyon hamar elkezdett beszélni, és azóta is egyfolytában jár a szája Kép. Az ikreknél nem volt ikernyelv, de Marci kb fél évvel hamarabb kezdett beszélni, mint Bence, és úgy emlékszem már ő is elmúlt kettő. A bölcsi - ahova 2 év 3 hónaposan kerültek - sokat lendített mindkettőjük beszédfejlődésén. De volt egy kisfiú a szomszéd csoportban, aki már betöltötte a hármat, és még akkor sem beszélt, úgy került óvodába. Ő is harmadik gyerek.Kép

Mimóza!
Szégyen és gyalázat, de nekem is van kedvencem a nagyfiúk között. Pont úgy vagyok vele én is, mint te, hogy többet puszilgatom, ölelgetem, de azért, mert ő olyan bújós, cicás, hízelgős, egy kicsit lányos. A barátnőimtől már kezdetben azt hallgattam, hogy vele mindig kivételezek, mert mindig ő van a kezemben, de hát ő volt a sírósabb.
Abban nem vagyok biztos, hogy a másik kettő ebből nem érzékel semmit, mert szerintem megérzik ezt a "kivételezést". Már csak abból is erre következtetek, hogy a másik kettő között alakult ki szorosabb kapcsolat, és ők ketten vannak az egy ellen. Ez abban nyilvánul meg, hogy cukkolják, elveszik a kedvenc játékát, stb. Valahogy ezért is tetszik nekem jobban a páros szám! Most végre itt van!Kép Remélem, hogy majd kiegyenlítődnek az erőviszonyok! Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok,
Nálunk is van kedvenc, de szerencsére ez úgy jött, hogy párom kedvence a nagyobbik lány, az enyém a kisebbik. De ezt ők titkon tudják, érzik, sőt ki is használják. Mindig tudják kihez kell szaladni, vagy problémával fordulni. Zsombi a kis elkényeztetett. Mivel közte és a csajok között tíz év van, itt már nem érzékelem sem én, sem a lányok, hogy ez kivételezés lenne (sőt, ők is kényeztetik, puszilgatják), hiszen teljesen másfajta odafigyelést igényel mint kiskamasz lányaim. Pedig hát hagy ne mondjam, kezdődik a fiúzós, kikenem magam idő. Ha bele gondolok én ilyenkor miket műveltem... De hát ez az élet rendje.

Sok puszi,
Zsuzsa
zsuzsa99
 
 


Zsuzsa, Gabi!
Köszönöm a válaszotokat, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül!
Gabi, ezek szerint te is szégyelled, hogy ez így van? Más: Bence és Marci után nagy könnyebbség, hogy Robi egyedül született? Azért csak könnyebb egy babát ellátni, bár igaz, hogy ott vannak a nagyok is. Gondolom nincs féltékenység, mivel nincs középső gyerek!Kép Te hogy vagy? Begyógyult már a sebed?

Zsuzsa!
Azt tudod már, hogy a legkisebb fiú lesz-e, vagy lány? Nekem is nagy gondot jelentett a fiúk szoptatása, mert az elején még elég sokáig tartott és azalatt gyakran megvadult a nagylányom, nekiállt mindenféle butasággal provokálni és nem hagyta abba hiába szóltam rá, odamenni meg nem tudtam. Azért a mese néha nálunk is bejött. Izgő-mozgó lekötésére nincs ötletem, sajnos. Esetleg elrakhatnád egy-két kedvenc játékát és csak a szoptatásnál adhatnád oda neki. Mivel szokott rajzolni? Lehetne variálni az eszközöket: ceruza, zsírkréta, színes papír, fekete papírra fehér zsírkrétával. A Crayolának vannak klassz írószerszámai pl. Pankának nagyon tetszett az a "varázsfilctoll", amit ha áthúz egy másikkal megváltozik a színe. Persze nehogy a falat firkálja vele Zsombi, amíg te szoptatsz! Kép Használtok mágneses rajztáblát? Az én fiaimnak most az a nagy kedvence, ahhoz még te se kellesz, hogy tiszta papírt adjál, ő le tudná magának törölni a rajzot. Legózni szeret Zsombi? Az ikres topicban nemrég számoltam be arról milyen klassz játékot találtam a fiúknak, ha nem haragszol idemásolom: találtam egy szuper játékot kétéves kisfiúknak! A Corában bukkantam rá egy Megablocks készletre, 3 db színes autó van benne meg egy pár egyéb elem. A kocsik 3 részböl állnak, az aljuk kerekes lego elem és arra lehet ráhelyezni a kocsi elejét és a végét. Nagyon ötletes, mert kombinálja a kocsitologatás és a legozás elönyeit. A piros,kék és fehér részeket variálni is lehet, így kétszínüvé is lehet varázsolni a kocsikat. Marci el volt büvölve, rögtön rávetette magát mindhárom kocsira! Annak is örülök, hogy az egész nagyon strapabírónak néz ki, eddig a legtöbb kisautó kerekét lerágták a fiúk, vagy kitörték. Azt hiszem mindenképpen vadászni fogok még hasonló Megablocs játékokra, a katalógusban láttam, hogy van hasonló elven felépíthetö markoló, betonkeverö és dömper is! Remélem kaphatóak Mo.-n. Esetleg Zsombinál is beválna. Még egy vad ötletem van: járókába rakni szoptatási időre??? Persze klassz játékokkal együtt és csak akkor, ha nem szenved tőle. Így legalább biztonságban lenne, te pedig nyugodtan foglalkozhatnál a kicsivel azalatt a 15-20 perc alatt.
Amúgy még az én fiaim sem beszélnek, pedig ők is 2 évesek lesznek nov. végén. Rengeteget dumálgatnak, de ez még csak gőgicsélés. Panka 1,5 évesen már mondatokban beszélt... Egyelőre nem izgulok, legalább mellettük még tudunk beszélgetni a férjemmel!Kép

Jó sokat írtam, inkább el is köszönök!
Mimóza
mimóza
 
 


Sziasztok! Üdv a régi és az új ismerősöknek egyaránt!
kedvenc: én úgy érzem nincs kedvencem, de az tény, hogy különbözőképp reagálok és bánok velük. nálunk a legnagyobb, 8aki nincs még 6) iszonyú okos, és embertelenül konok, vele elég sokat csattanunk. És vele feloldani is nehetebb, mert nem bújós.Közben tudom, hiába nagy a szája, igaziból zárkózott a végtelenségig. A kisebbik, (aki nincs még 4, ), sokkal simulékonyabb természet, ha megbánt megbánja, és igaziból. De az nem kivételezés, hogy többet ölelgeted, stb. Egyszerűen más a "szeretet nyelvük". Nálunk a nagynak pl legnagyobb ajándék vmi jó külön program, elfoglaltság, lehetőleg csak vele, ez nem helyettesíthető puszikákkal. Az ikreknél (7 hósak) még nem tudom, most úgy tünik Ádám a bújósabb, nyitottabb, de Eszter meg az egy szem lányunk, ami eleve kiváltságos helyzet. Amúgy szerintem is jó a páros szám! Az apjuknak nem tudom van-e kedvence, de mást- mást szeret bennük, az biztos. A leányzó meg már most udvarol neki piszkosul!
Beszéd: nálunk a nagyok nagyon hamar beszéltek, és be nem áll a szájuk, kiváncsi leszek az ikrekre. Eszter feltűnően igyekszik utánunk mondani a szavakat, már most! Mi lesz itt??!! Azt hiszem majd bevezetünk vmi maximált hozzászólási időt itthon,mint a parlamentben! Kép
Sziasztok: Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Én pont fordítva érzem: van egy a gyerekek között, akivel nagyon nehezen jövünk ki. Kicsiként még eltolt, csak akkor lehetett szeretgetni, ha ő akarta, most meg annyit bújik (8éves). Sajnos teljesen magamat látom benne, gondolom ez a "mindketten makacsok vagyunk" okozza a feszültséget, amikor probléma van. A legkisebb is hasonló lesz, eltolni már ő is szokott, mégis őt puszilgatjuk még a legtöbbet (a tesók is). Abban is bízom, hogy teljesen megszűnik a 2:1 elkülönülés, kialakulnak a párok, és minden a legnagyobb rendben lesz. Csak annnnnnnnyira vágyom egy kislányra is!
(Gabi! - Sorstársam! Ti megálltok?)
Anyagi
 


Sziasztok!
Mimóza!
Igen, egy kicsit szégyellem, hogy van kedvencem, de lehet, hogy Claire-nek van igaza, és más a szeretetnyelvük, és azért érzem közelebb magamhoz a bújósat, mert nekem is könnyebb azon a módon kifejeznem a szeretetem.Kép
Valóban könnyebb, hogy Robi egyedül van, mert az ikreknél alig van idő babázni, mindig meg kell osztani a figyelmed, ha egyedül vagy velük. Most viszont amikor a "nagyok" böliben-oviban vannak, akkor teljesen át tudom magam adni a picinek!Kép Féltékenység nincs, de azért megérzik, hogy kevesebbet foglalkozom velük, és mindenféle módon próbálják elérni, hogy odafigyeljek rájuk. Sajna főleg azzal, hogy kihoznak a béketűrésemből, annyiszor kell szólni dolgokért, illetve szinte direkt olyanokat csinálnak, amiket nem szeretek.Kép Remélem, idővel jobb lesz a helyzet, vagy nekem nő a türelmem!Kép
Sebem már összeforrt, nem váladékozik, és biztosan gyógyul, mert állandóan viszket!Kép Kezdem magam én is összeszedni, ma már vállalkoztam egy közös sétára, ami első nekifutásra elég hosszúra sikerült (2 óra), és utána nagyon fáradtnak éreztem magam. De megérte, mert nagyon édesek voltak a nagyok, versenyeztek, hogy ki tolja a babakocsit!Kép

Ez a Megablocks készlet engem is érdekelne, mert már vettünk néhány ilyen típusú építőkocka-csomagot, és nagyon szeretik a fiúk, jó lenne bővíteni a készletet. Mikor és melyik Corában bukkantál rá, és kb milyen árban volt?

Gi!
Nagyon szerettem volna még én is egy kislányt, de már csak az unokákban reménykedhetem!Kép (3 császár után már nem javasolt többet a dokim, és gondoskodott is a biztonságos szexről)

Claire!
Érdekes, nálunk is a külön program Gergő legnagyobb jutalma! Talán az elsőszülöttek szeretik kisajátítani a szülőket, mintha emlékeznének még egyke korukra!Kép
Nálunk az egyik probléma hozzászólásoknál az ismétlés, a másik a hangerő! Ez utóbbit kellene szabályozni, mert a folyamatos kiabálás kezd az őrületbe kergetni.Kép
Van valami ötletetek erre?

Sziasztok
Gabi
efgabi
 
 


Gabi!
Ennyi fiú mellett a hangerő az mindig megvan! Csak az egyszerű játék is általában max-on megy! Én, ha már nem bírom a hangzavart vagy kizavarom őket, ott ordíthatnak, vagy a szobájukba, hogy legalább halkabban jusson el hozzám. Kérni hiába kérem, csak pár pillanatig tart a halkított üzemmód - azért azt hiszem, lesz még, hogy visszasírjuk ezt a szuper játékos időszakot!
Ha kitalálsz valami tuti megoldást, engem is érdekel!
Gi
Anyagi
 


Sziasztok! Hangerőben egyet értek, és az a tapasztalatom, hogy az ovi csak ront ezen! Mi szerencsée helyzetben vagyunk, mert ha nagyon elég, kizavarjuk őket a kertbe! De ha megtaláljátok a halkítójukat, én is kiváncdsi vagyok az infóra!Kép
Gabi! Nálatok Gergő milyen a kicsikhez? Ábel mostanában mindenkit "szivat" , és a kicsiket sem kíméli ilyenkor, pedig amúgy szereti őket! Marhára bosszant, hogy ha itthon van, állandóan azt kell lesnem, hogy ő mit csinál, mert életveszélyes! És hiába próbál az ember a hiúságára hatni, kérni, stb.
Az ő kiabálásuknál amúgy már csak az a rosszabb, hogy időnként én is kénytelen vagyok üvölteni velük... Ti is szoktatok?
claire
claire
 
 


Sziasztok!
Claire!
Nálunk úgy van, hogy Gergő és Marci együtt cukkolja Bencét, aki ettől elkezd iszonyatosan visítani, persze a másik kettő meg jót rötyög rajta. Ma reggel is eljátszották ezt, hiába kértem, hogy csendben játszanak, mert elaludt a kicsi mellettük. Erre elkezdtek mind a hárman még jobban kiabálni. Akkor kizavartam őket a kertbe, mire folyamatosan azt mondogatták, hogy kint is úgy fognak kiabálni, hogy felébredjen a kisöcsi. Ez lenne a féltékenység? Mit kell tenni ilyen helyzetben?
Sajna én is szoktam kiabálni, bár próbálom magam visszafogni. De úgy vettem észre, hogy direkt addig provokálnak, amíg elkezdek kiabálni, akkor megnyugszanak és szót fogadnak. Az rendben van, hogy próbálgatják, hogy hol a határ, de miért minden nap, vagy naponta kétszer? Annyira szeretnék valami jó ötletet, hogy hogyan növelheti az ember a türelmét, vagy hogyan veheti rá a fiait szép szóval, hogy megcsinálják, amit kér! Igaz, mindig is úgy éreztem, hogy kicsit földhöz ragadt vagyok, de most aztán minden kreatívitásom elhagyott.Kép
Na, jól kipanaszkodtam magam, most már mehetek aludni!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!
Csak naponta 2x???? Nálunk lassan óránként 2x (főleg most, hogy mind itthon van őszi szüneten). A kert, a kirándulás elég jól működik, ott kiabálhatnak, nem zavar. De az jellemző, hogy mindig túlfeszítik a húrt. Az én hangom is elég nagy tud lenni, ha szükséges!
Clair! Ábel a legnagyobb?
Anyagi
 


Sziasztok!

Megvagyok ám, csak nem érek rá soha. (Ismerős?Kép)

Zsuzsa,
szívemből szóltál. Nálunk Imi olyan, hogy pár havonta megpróbálja kiütni a szemét, de keményen ám, meg lehet számolgatni a hegeket a szeme körül. Eddig még hála Istennek nem sikerült neki. De leküzdötte már magát a teraszlépcsőn is (szerencsére csak 3 fok) jó nehéz babakocsiban, ami rá is esett, ő meg a betonra, de a vérfürdőtől eltekintve nem lett semmi, csak majdnem megszültem. Néha úgy érzem, tényleg őrangyala van, méghozzá jó reflexekkel. (Persze keresztények is vagyunk, szóval ez nem teljesen vicc)

Kiabálni mostanában én is többször szoktam, szerintem a terhesség miatt is. Fáradtan sokkal rosszabb, mikor szórakoznak velem, meg nem működik az az egyszerű módszerem, hogy felkapom a gyereket, és odaviszem, ahova akarom, ha megunom a könyörgést. Úgyhogy most könyörgök, aztán üvöltök.Kép Nem mintha nagyon a szívükre vennékKép

Jó éjt!
Vica
mvica
 
 


Sziasztok!
Gi!
Szerintem én is vissza fogom sírni még ezt a korszakot! Már most azon aggódom, hogy mi lesz majd ha kamaszodnak...

Vica!
Imi fiad igazán mozgékony lehet, ha ennyi baleset érte. Nálunk is volt egy ilyen korszak Gergővel és az ikrekkel is, amikor hetente látogattuk valamelyik baleseti ügyeletet. De aztán ahogy nőttek, egyre ügyesebbek lettek, kinőttek ebből a korból. Persze most is esnek-kelnek, csak időözben megtanultak esni, már nem szereznek annyi sérülést. (Na, jó, Marcinak két hete felszakadt az álla, mert elesett a bölcsiben a kismotorral, de már gyógyul.Kép)

Azt én is észrevettem, hogy a fáradtság és a türelmetlenség egyenes arányban vannak egymással.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!

Képzeld, nekem pont a nagyon mocorgós gyerek a kevésbé sebesülős. Dani fiam nyugodtabb fajta, vele mégis bérletünk volt valamelyik télen a sebészetre. (Pl. Ott álltunk mellette, csak megcsúszott a kádban, úgy felrepedt az álla, hogy össze kellet húzni. És ez csak a legegyszerűbb!) Én arra gondoltam, hogy a sok ugra-bugra ügyesíti is ezeket a gyerekeket. Talán pont ezért nem esik, bukik olyan rosszul, mint az öccse, aki pedig tök nyugi!
Mit gondoltok?

Hogy álltok az ünnepi hangulattal??? Nekem már megint nagyon előjött! Már írtak a gyerekek a Mikulásnak!!! Választ is kaptak egy-két helyről, nagy az öröm!
Itt vannak címek is összegyűjtve!
http://www.csaladinet.hu/index.php?module=news&target=article&type=ajanlat&categ ory=1&id=1569 (Bírom ezt a honlapot egyébként!)
Sok levélkét!
Gi
Anyagi
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: