Új privát üzeneted érkezett!

Edit!

Próbáld meg visszaolvasni az ominózus párbeszédet, de ezúttal úgy, hogy nem feltételezed, hogy téged sértegetünk, hanem úgy, hogy poénra vesszük ezt a sokak számára kellemetlen problémát, amit a buta védőnőkhöz való hozzáállás jelent. Meg fogsz lepődni!

Nagyon jólesett, hogy miután minden igyekezetemmel azon voltam, hogy egy kis lelket öntsek beléd a védőnővel szembeni helytállásra, ezek után elég egy félreértés, és nincs az az isten, aki megmagyarázza neked, hogy nem rosszat akartam.

Az meg kifejezetten sértő, hogy olyan primitívnek feltételezel, hogy miután Virággal a te sértegetésed apropóján összemelegedtem, hirtelen megváltozott a hangnemem és piszkálok mindenkit, akit érek.
Nem tulajdonítasz kicsit túl nagy jelentősséget személyiségfejlődésem szempontjából annak a két hozzászólásnak, amit hozzád intéztem?
Tájékoztatásul közlöm, hogy Virággal gyakran szoktunk eszmét cserélni, amely esetekben pont, hogy általában a vita (igaz, építő jellegű) a jellemző ránk, és nem a fene nagy összemelegedés.

Legjobb lesz mindkettőnknek, ha elfelejtjük, hogy valaha is beszéltünk!

Bóbita
bobita
 
 


Edit,
Bóbita hozzászólása kapcsán eszembe jutott, hogy nem osztottam meg veled valamit, amiről a férjemmel beszélgettem tegnap.

Tudod, viszonylag sok időt szánok arra a szabadidőmből, hogy ingyen és bérmentve, viszonzást nem várva segítsek anyukáknak a szoptatási nehézségeik megoldásában. Itt a babaneten, mélben, telefonon, személyesen. És sajnos nem egyedi az eseted. Sajnos előfordul, hogy az ember a lelkét kiteszi, és sértegetést kap válaszul. Ki ezért csinálja, ki azért. És ez nem kéretlen, hanem konkrétan kért segítség után kapom, kapjuk. Kicsit érdemes volna gondolatban átlépned a mi helyünkbe. Kiáncsi vagyok, neked hogy esne a saját támadásod azután, hogy minden segítséget megadtunk neked.

De hála az égnek vannak nagyon kellemes tapasztalataim is. Nagyon jól esett pl, amikor egy anyuka hálája jeléül egy icipici csokoládét és egy fényképet küldött magáról és a babájáról, amint végre békésen szopizott. Minden sértésért, igazságtalanságért kárpótol az az egy kép. Valamit azért mégiscsak tehettem egy (és nem csak egy) babáért és anyáért.

Virág
virág78
 
 


Huu, kicsit reg jartam erre, es mit latok? KépKépKép lanyok, lepjetek tul a problemakon es inkabb mosolyogjatok egyet Kép

Lenne par kerdesem az eredeti temaban (ismetKép):
- gombat mikortol lehet adni? Otlettaros oldalon nem talaltam, es itt sem, pedig olvasgattam vissza par korabbi hsz-t
- szensavmentes asvanyviz mikortol mehet? Emma 11 hos, napi 1-1.5 decinel tobbet nem iszik, es minden alkalmat megragad, hogy vizet lefetyeljen (furdoviz, mosakodas, uszoda), szoval gondoltam, hatha mar nem kell bajlodnom a forralassal...
- igaz, hogy kb. 1 eves kortol majdnem mindent ehet amit mi? (persze mez, magvak stb. nem)

Koszi,
batka
batkamano
 
 

 
 

Virág!
Egyrészt a megszólításaid, mint drága ill. v.ki másnak a nyuszifül, több, mint irritálóak. Sztem épp elég, ha a nicket használod.
Másrészt ne keverjük a különféle topikokat.
A nevelésről, közelebbről a verésről alkotott véleményemet, elveimet leírtam, továbbiakban akkor sem szóltam volna hozzá, ha nem hasonlítasz az apádhoz.
Ez viszont a hozzátápos topik. Beszélgetést nem kezdeményeztem, nem is vágyom rá, mindösszesen felhívtam a figyelmedet arra, hogy egy -ráadásul teljesen kezdő -felhasználóval indokolatlanul bántón beszéltél. Ha a szabadidődből ingyen és bérmentve osztod a jótanácsokat, akkor pl. Anita 78-nak is oszthattál volna, ehelyett viszont elüldözted.
Amúgy nem ismerem a Széchenyi-féle történetet, így aztán azt sem értem, hogy jön ez ide.

Türelmetlenül várom, hogy megérkezz a nyaralásból.
rjuli
 
 


Sziasztok.

Most látom h micsoda vihart kavartam. Én igazán nem akartam. Ne veszekedjetek kérlek!!! Kép
Köszi a hozzászólásokat. Én tudom h mindenkit csak a segítő szándék vezérelt. Kép)
Amit írtam az csak egy vélemény volt. Nem vagyok, és soha nem is voltam a szoptatás ellen. Sőt! Nagyon szeretném minél tovább szoptatni a babómat. Nem hiszem h naponta 4-5 kiskanál barackkal rosszat tennék a babának. Leírom miért gondolom így. (Persze ha másnak más a véleménye azt tiszteletben tartom)
Sokat olvastam a témával kapcsolatban, s a következőkre bukkantam:

Az emberi bél a születés időpontjáig steril, a magzat a szülőutakon áthaladva találkozik először baktériumokkal (nem enzimekkel!), amelyek kolonizálódnak (megtapadnak és szaporodnak) az újszülött bélcsatornájában. Az anyatejjel táplált csecsemőkben főként Bifidus és Lactobacillus-flóra kolonizálódik. A bélflóra összetétele az élet előrehaladtával megváltozik. A tápszeres és később a vegyes táplálásra történő átállás során a bifidus-flórát vegyes flóra váltja fel. Az anyatejes táplálás azért fontos, mert a Lactobacillus főleg laktózzal (tejcukor) táplálkozik, s így szaporodik. Ez a flóra 3-4 (egyénenként változó, ahogy a fogzás időpontja is) hónapos korra teljesen kialakul, s a csecsemő emésztése a felnőttekéhez kezd hasonlítani. Ezt a flórát nem lehet „lemosni”, csak más baktériumokat lehet hozzátenni. (amik nem feltétlenül jók) E „rossz” baktériumok a magas fehérjetartalmú táplálékokban fordulnak elő számottevő mértékben (pl: tehéntej (ez magasabb fehérjetartalmú az anyatejnél), húsok, tojás, stb). Ezek a baktériumok azért borítják fel a természetes bélflórát, mert ezeknek a baktériumoknak az anyagcseréje során toxikus (mérgező) vegyületek keletkeznek. A magas fehérjetartalmú étkek hosszú ideig vannak a tápcsatornában, szemben a gyümölcsökkel, amik hamar áthaladnak rajta.
Tehát: az őszibarack, alma, répa, tejpép (ez módosított fehérjetartalmú tehéntejből készül) stb. 4hónapos kor után adható, nem befolyásolja a természetes bélflórát! Ezek adását 6 hónapos korig nem szokták javasolni, mert befolyásolhatja a szopási kedvet (s ettől csökkenhet a tej mennyisége), s ha az anyatejből mindent megkap, akkor minek? Ne kockáztassunk. S ezzel egyet is értek.
Az én gyermekemnek fájt a hasa a szelektől, ezért adok neki barackot. (Barackot, almát, nem pedig epret, málnát, ami az apró magvaival valóban allergizálna) S nem adok többet napi 4-5 kiskanálnál. Mindemellett jól szopó baba, tehát nem fogja inkább a barackot választani cici helyett.
Ja, s ha már az allergiánál tartunk, arról is leírnám a véleményemet. Napjainkban egyre több az allergiás. Régebben sokkal korábban hozzátáplálták a babákat (nagymamáink idejében 6 hét után vissza kellett menni dolgozni, dédnagymamáink idejében, pedig talán csak az új ízek miatt kaptak hamar hozzátápit). Akkor mégsem volt ilyen tömeges betegség az allergia, mint most. Miért? Mert az ok nem CSAK a táplálkozásban keresendő. Ez a fejlett társadalmak betegsége. Az antibiotikumok (amik ugye megölik a bacikat függetlenül attól, hogy az rossz vagy jó baci) és a magas hormontartalmú gyógyszerek (pl fogamzásgátlók), tartósítószerek elterjedése, a vegytisztítás (klór) mind közrejátszanak. Gondoljatok csak bele. Ezeket az anyagokat kipisiljük, (vagy a klór a lefolyón távozik) s bekerül a csatornarendszerbe, a tisztítóberendezések nem képesek ezeket kiszűrni a vízből, s utána mi ezt a „többszörösen módosított” vizet isszuk. De nemcsak az ivóvizünkben, a párolgás során a természet körforgásában ugyanúgy jelen van minden ilyen mesterségesen előállított anyag. Tehát véleményem szerint az allergia gyökereit itt kéne keresni, s nem 4 kiskanál baracknál. (Persze a barack is egy „fertőzött” fának a gyümölcse, de akkor legalább annyira az anyatej is az, hiszen a „fertőzött” vizet isszuk.)
Egyébként a kérdésre válaszolva, a mi családunkban nincs allergiás (kiv macskaszőr), de még betegek sem nagyon szoktunk lenni (néhány náthát leszámítva). S mindegyikőnk kapott gyümit már 3-4 hónapos korában.
Persze szoptatok naponta 6-7x. Tehát nem vagyok ellene. De azért steril gyerekeket sem kéne nevelni. Ha nem találkozik allergénnel, hogyan fog védekezni ellene? Nem azt mondom h tömjük tele allergénnel a gyereket. De valahogy úgy képzelem, mint a védőoltást. Ha nagyon picit kap belőle, az nem árthat. S talán finnyás sem lesz a későbbiekben, ha megismer más ízeket is.

Remélem nem sértettem meg senkit. Puszi: Anita
anita78
 
 


Sziasztok!

Batka!
A vízdolog nekem is sokat járt a fejemben, és hasonló okok miatt (olyan sok mindenbe belelefetyelKép) én nem vártam meg az egyéves kort, hanem cca. 9 hónapos kora óta kap sima csapvizet, már amennyit hajlandó meginni.
A forralt vizet nem itta, és igazat kellett adnom neki, tényleg rossz az íze.
Azért nem ásványvizet adtam, mert abból csak a felbontás utáni első pohár friss, és olyan keveset iszik, hogy megposhadna még a félliteres is, mire elfogy.
Semmi baja nincs attól, hogy nem forralt a víz, de nem akarlak rábeszélni, nyilván minden baba másképp reagál ezekre.

Anita!
Utólag is bocsi, ha a válaszom a hozzászólásodra bántó volt, bár csak egy eltérő vélemény akart lenni.
Lehet, hogy túl nagy jelentősséget tulajdonítok a táplálkozásnak, meg a szoptatásnak az allergiamegelőzésben, de ezekre legalább van befolyásom, míg a génekre, meg a környezeti hatásokra nem nagyon.
És az is tény, hogy a férjem és én is allergiások vagyunk, volt kitől örökölnie a fiamnak, vigyáznunk kell. Meg tudom azt is, hogy mennyire leromlik az életminőség az allergiaszezonban, és féltem tőle a fiamat.
Mivel nálatok a családi hajlam nem áll fenn, biztos igazad van, hogy nem veszed olyan szigorúan a dolgokat.Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Batka!
Én ásványvizet adok a szintén 11 hónapos babának, kb. egy hónapja, ún. babavizet (Óbudai Gyémánt, de van másféle is). Erre azt írták, hogy még újszülött is ihatja (ők forralva). Szereti, szoktam egy kevés gyümölcslével ízesíteni.
Úgy tudom egyébként, hogy 1 éves kortól a méz is mehet. Én tojást, mogyorót még nem fogok adni egy darabig, nagyjából minden mást igen. A gombáról mintha olvastam volna, hogy sokáig (3 év???) nem adható, mert nehezen emészthető. De lehet, hogy keverem valamivel.

Anita!
Szerintem sem kell aggódnod a pár kanál barack miatt, pláne, ha nincs is allergia a családban. Inkább majd arra figyelj, hogy lisztféléket, tejterméket, és tojást mikortól adsz, ezek az igazi allergének (meg ha az ember olvassa a netet, lassan kiderül, hogy minden az - a levegő is, ahogy írtad Kép ).
Egyébként ne vedd fel a beszólásokat, néha elszabadulnak az indulatok, de szerintem inkább csak azért, mert írásban sokkal könnyebb félreérteni egymást. Kép

Zsófi
zsóf
 
 


Nem akarok a "barackot mikortól" kérdéskörbe belekeveredni, de talán tudom az arany középutat. (Bölcsek köve?) Kép
Az én kicsi fiam tavaly ilyenkor volt 3 hónapos, én pedig imádom az öszibarackot. Kb. 2-3 nap után világosodtam meg agyilag, hogy miért rottyant újabban naponta 3x.
Szóval én biza tartottam magam, és nem adtam neki 6 hónapos koráig semmi egyebet, a kakigondon viszont is segithet, ha Anya eszik pici hajtósat.
R.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Bóbita!
Nem lepődtem meg,hogy Virággal magánban is beszélgetsz.Meg aztán ott volt a tali is.Kép
Sajnálom,ha rosszulesett a feltételezésem,nem akartalak megbántani.Kicsit olyan sejtésem volt ,hogy unjátok a "nyavajgásomat",és kicsit csipkelődni akartok velem,v.ilyesmi.
Viszont gondoljatok bele,hogy ha vki nyakig van egy problémában,kellemetlen helyzetben,akkor nem biztos hogy töretlen a humora.
Szerintem borítsunk fátylat a múltra,és beszélgessünk tovább.Kép
ui:Nem gondolom,hogy primitív vagy.
Azt azért gondolom,hogy Virág rosszul fogalmazott.

Virág!
Ahelyett,hogy a belelátsz kifzést használtad volna,azt lellett volna kérdezni:Tudod mi zajlik a baba bélflórájában?Tudod mi változott meg?Ez nem lett volna sértő.De amint látom,Anitát nem kell megvédeni.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Anita,

Nagyon tetszik, amit írtál. Pontosan így gondolom én is. 10 évvel ezelott másként gondolták ezt az egész kérdéskort és tuti, hogy 10, 20 év múlva megint másként fogják, hogy mit mikor és hogy a babának. Keressuk meg, hogy nekunk mi a jó és hasznosítható információ.

bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Lányok!
Hadd írjam le,hogy elrendeződtek a dolgok.A védőnővel tisztáztuk,hogy a rizspehely dolgot a doktornő fújta fel.Tényleg rossz hangulatban volt.A főzelékügyben meg nem kell erőszakoskodni a babával.Annyit eszik amennyit megkíván.Végülis nem lehet megtömni.KépA beszélgetés normál hangnemben folyt.Kép
Köszi a tanácsokat,buzdítást,infót.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bobita, Zsofi!
Koszi a valaszokat, mostantol nem forralok Kép gombaval varunk, pedig en imadom, nem is tudtam, hogy nehezen emesztheto Kép

batka
batkamano
 
 


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a ti babáitok is kevesebbet esznek ebben a melegben? Az enyém kb. a felét eszi, mint eddig. Ez normális? Nyugtassatok meg, hogy igen!
Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Andianyu
ne aggódj, ez normális Kép Csak arra ügyelj, hogy eleget igyon!

Andi
psandi
 
 


Szia Andi!
Köszi!
Inni iszik. Kb. a dupláját, mint eddig. Ezért is gondoltam, hogy a meleg miatt eszik kevesebbet.
Szia!
Andi
andianyu
 
 


Hahó!
Hol vagytok?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Huh, mi volt itt!

Gombát nem tudom, viz szerintem mehet -én mondjuk sima budapesti csapviz ivó és itató vagyok, és igen, egy év után szépen fokozatosan szinte mindent ehetnek, amit a nagyok. (kivéve aprómagvasok, meg a mogyoró-dió-félék, meg a csoki is allergén, meg azért jó ha figyelünk rá, hogy egészséges dolgokat együnk.

Anita:"Tehát: az őszibarack, alma, répa, tejpép (ez módosított fehérjetartalmú tehéntejből készül) stb. 4hónapos kor után adható"
A tejpépet mindenképp kihúznám ebből a sorból!!! Még módositott fehérjével is, ráadásnak nem is mindegyik olyan. Tejpépet én akkor adnék a babának, amikor már tejet is adhatnék. Nagyon sok olyat olvasni, amikor baba tejpépet kap és jön az ekcéma!!
Allergia: azért dédanyáink, sőt még nagyanyáink idején (vagy én vagyok túl öreg?) is muszájból, de többen szoptattak, mint anyáink idején, amikor bejöttek a tápszerek. Másfelől meg annyi mű dolgot eszünk most, amit nem ettek nagyanyáink! Meg annyi más környezeti ártalom ér bennünket!
Mivel az anyatejet a természet nekünk találta ki, természetes, hogy minél tovább azt adjuk. És ha -kutatásokkal alátámasztva- emellett egy adott életkorig nincs szükség másra, akkor minek sietnénk vele? Mit veszithetünk? 80 évig eheti még azt a valamit, mit fog számitani később, hogy 2-3 hónappal később adtuk? Viszont ha allergiás lesz rá, akkor sokat fog számitani. Az allergia alattomos dolog, mert mikor először találkozol az allergénnel, még nem történik semmi. Az ismételt találkozások váltják ki a hatást.

Edit:elvesztem a dolgokban, végül is minden kérdésedre megkaptad valakitől a választ? Receptet konkrét mennyiségekkel és állagokkal talán nem irt senki, de nincs is ilyen. Babája válogatja, van, akinél a sűrűbb, van akinél a higabb pempő jön be. Nálam alap: krumpli, egyéb zöldség, saját főzőviz illetve anyatej. És aztán a baba mondja, milyennek szereti. Általában eleinte talán a higabb a jobb, később könnyebben lehet a sűrűbbel megetetni szerintem.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hello Pildi!
Jó,hogy jössz.Kép
Arra azért még kíváncsi lennék,hogy ha szopizik egy baba,tápszert kap,meg főzeléket,akkor emellett lehet-e vashiányos?Ha pl. anyuci az,v. ha nem de nem jut át belőle a tejcibe,v. nem jól szívódik fel a baba pocijában.Lehet-e olyan eset,amikor pl injekcióra van szükség?
Másik miben más egy hypoallergén tejpép,mint mondjuk egy általam elkészített tápszerberizs,szintén HA tápszerből.Vajon mért nem írja fel a doki nekünk,vmi túlzott fehérjebevitelről mormogva?Úgysem egyszerre kapná a baba.Meg aztán én fizetem ki.
Köszi előre is.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Edit!
Biztos létezhetnek az általad emlitett esetek, de szerintem nem ez a tipikus. Én nem vagyok szakguru, szóval nem mernék ilyenben nagyon kategórikus dolgokat mondani. Van valami okod rá, hogy ennyire aggódj ezzel? Magam részéről úgy vagyok vele, hogy ha lehetősége van a babának enni plusz szopizni kedvére, amennyit szeretne, akkor -egyébként egészséges babánál- az a valószinű, hogy hozzájut a neki szükséges tápanyagokhoz. Nyilván nagyobb figyelmet igényel, ha a mama már eleve nem táplálkozik optimálisan (vagy például vegetáriánus), vagy valamilyen alapbetegsége van a babának.
Tejpép:na most képzeld el, hogy 4 gyerek alatt soha egyetlen doboz tejpépet sem használtam el, gondolhatod, mennyire vagyok járatos bennükKép. Ennek utána kéne nézni, hogy a konkrét HA tejpép milyen (van ilyen?). De igaziból azt nem látom én sem, miért akarsz neki tápszerberizst adni? Most el vagyok kicsit veszve, szopizik a babád, vagy tápszerezik, esetleg is? Én anyatejberizst csináltam néha a babának. Talán arra gondolhat a dokitok, hogy a meglevő étkezések mellé, azok után akarod neki a tápszerberizst adni, és talán az, hogy a tápszerből azért nem ajánlott akármennyit adni? Szerintem inkább a főzelékfélékkel próbálkozz, fehérjeadag növelésével-átalakitásával 8-10 hónapos korig nyugodtan ráérsz (nálam kb 9 hósan kapott husit először, tejes dolgot meg csak 1 évesen (sajtot), jó húsban van, sose merült fel, hogy hiánya lenne bármiből).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pildi!
Az egész ott kezdődött,hogy azt találta mondani a doktornő,hogy egy ekkora(6hós) gyereknek már 2-szer 200 ml főzeléket meg kellene ennie.(hússal!)
A védőnő is sürgetett.hogy több főzeléket kellene ennie.Megütköztem azon,hogy KELL.Az egy dolog,hogy vkinek a nagykönyve ezt diktálja.KépCsakhogy ők a vashiányra hivatkoznak mondván,hogy kiürül a baba szervezetéből a vas és ezért kell a főzelék,400ml.
Ha az én babám nem eszik ennyit akkor mi van?Most épp azon lovagolnak,hogy milyen fehér a bőrünk,mindkettőnknek.Most készülök vérképet csináltatni.
Amúgy tápszerrel kell kiegészíteni a tejcsit már úgy 11/2 hós kora óta.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
A szopis topicban már kérdeztem, de most elolvastam ezt a topicot és teljesen összezavarodtam. Szóval a babám 6 hónapos, szopik és délutánonként, 2 szopi között eszik gyümölcspépet. Nagyon érdeklődik a mi evésünk iránt és szívesen kóstolgat. Többnyire levessel kínáljuk, meg összenyomkodott répával, krumplival. De ezt nem nevezném evésnek, mert 3-4 kanálnál több nem megy be. Én viszont úgy nézem, hogy szívesen enne már mást is. A főzelékkel még várnék egy hónapot. Ezért gondoltam a tejpépre. A szopis topicban azt írták, hogy tehéntejből van, tehát 1 éves korig nem. A patikában azt mondták, meg több hozzászólásban azt olvastam, hogy módosított fehérjetartalmú tejből van, lehet adni. A védőnő véleménye nem mérvadó, legalábbis nekem nincs bizalmam benne. Akkor most adhatom neki, vagy nem? Ha nem, akkor szerintetek mit adjak délelőtt? Mondjuk akkor is gyümölcsöt? Többször szopizni viszont nem akar.
Köszi, ha valaki kivezet az különböző információk útvesztőjéből.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Edit, aha, kezdem érteni. Védőnőd, dokid elavult. Egyértelműen jól gyarapodó lányom egyévesen sem ette meg a kétszer 200 ml főzeléket! És soha nem parázott rajta senki! Anno 93ban a 3 hós fiamat küldte vérvételre az akkori doki, mivel neki a 3 hósan semmi más csak anyatej dolog még új volt, és félt a vashiánytól. naná, hogy nem volt vashiányos! (viszotn elég pocsék volt megszuratni 3 hós babát). Az ikrekkel ugyanez a doki két évvel később már nem piszkált. Na azok ketten nem ették meg a 2 dl főzeléket egyszerre!! Na jó, egy idő után talán, de akkor is max 3 dlt együtt. Aztán őket se küldte senki vérvételre! (pedig ők nem is voltak túl ducikák, Gergő ma se az 9 évesen végre 24 kiló!)
Szóval szerintem hagyd rá a babádra, egyen amennyit szeretne. Ha változatosan kinálod -a számára már megengedettekkel- plusz szopizhat amikor csak akar, nem lesz gond azzal a vassal, hidd el!

Bucska:
olvasgasd el ezen is a kismamáknak szóló részt:
http://otlettar.try.hu
Én lebeszéllek a tejpépről, mert allergizálhat! Ha van anyatej, akkor mi a csudának a bocinak való tejet adni a babádnak???? Lehet az jobb????
Szopik után kinálhatod gyümölccsel, zöldségekkel, ha tényleg szüksége van már másra, akkor el fogja fogadni. Mondjuk az, hogy nem akar többet szopizni, nekem arra utal, hogy tökéletesen elég neki az a koszt, amit most kap!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pildi!
Nálunk tartok tőle,hogy ez lett volna a következő lépés a részükről,hogy a babát is vérvételre küldik.A védőnő is mindenhonnan csak a főzelékeveshez lyukad ki.Mondtam,hogy hullik a hajam,meg a picúré.Erre:vashiány is okozhatja..
egyen minnél több főzeléket!!!,v. a szurit választhatnám még.Na!Azért ez durva szerintem.Szegény-gazdag kicsikém már ígyis visít,ha a rendelőben vagyunk,mert a szuri az első,ami 'eszébe' jut.Kép
Gondolom nálam hormonális,babusnál meg hajcsere a hajhullás oka.Én azért említettem neki,hogy tud-e vmi szert ajánlani.Azt mondja,szedjek vasat.Hogy ez milyen csodaszer?Kép
Tényleg,vas túladagolástól nem lehet baja az embernek?
Jó mi?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Lányok!
Még vmi.Ha nem váltok orvost,akkor megtagadhatom a babus vérvételét?E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ja!
És mi a helyzet a fluorral,amit Dentocarral kellene bevinni a baba szervezetébe,úgy hogy a főzelékébe rakjuk?Vagy helyette a Zymafluort.
Ti mit tudtok erről?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Edit!

Szerintem megtagadhatsz vizsgálatot, viszont elképzelhetőnek tartom, ogy a dokid válasza az lesz: ha nem bízik meg bennem, akkor szabad orvosválasztás van, talán jobb, ha másik orvost keres. Kettő között persze vannak finomabb utak, irodalom átadása a dokinak, meggyőzés, hogy inkább nem szeretnéd stb.
Vas: túladagolást nem tudom, viszont van egy csomó mellékhatása (mint pl megfogja a székletet), ami miatt az ember azt mondja, inkább csak ha muszáj.
Fluor:na ezt mifelénk pl egyáltalán nem kell! Erről azt tudom javasolni, nézz utána a helyi viz fluortartalmának (ANTSZnek van weblapja, nemrég valakinek pont ilyesmit kerestem, google alapján: http://www.antsz.hu/oki/nekap/oki_nekapb_5.htm oldal jött), legtöbb helyen nincs szükség rá!!!! Nálunk oviban direktbe aláiratták az összes szülővel, hogy ugye nem akarjuk.
De nem tudhatom, amerre laktok, lehet, hogy indokolt.
Hajhullás nálad simán hormonális, babánál hajcsere. Mondjuk ha te magad esetleg amúgy is fáradékony lennél meg hasonlók, akkor esetleg érdemes lenne neked szedni vitamint, vasat vagy terhesvitamint, nekem nőgyógyi alapból adta a szülésutáni csomagba és anno a nagyoknál a gyerekorvossal is végig felirattam, amig szoptattam. Most Ancsinál nem, nem látok negativ irányban semmi különbséget. (most Ancsinál terhesség alatt sokat szenvedtem vele, igy szülés után csak kb egy dobozig szedtem, aztán szépen fokozatosan elhagytam minden ilyesmit)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szilde,
ásványvizekben is van fluor, én pl. Nestle-t, vagy Óbudai Babavizet itatok Mátéval, amellett tuti nem kell külön tabletta.
R.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Rekabeka!
Jó ötlet!
Mennyibe kerülnek a babavizek,és milyen kiszerelésben lehet őket kapni?Elsőre ízlett a picúrnak?
Hol kaphatók?
Köszi.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Köszi a választ. Végül úgy döntöttem, hagyom a bánatba ezt a tejpépet. Úgysem volt szimpatikus az íze Kép, még az nagylányomnak adtam egy párszor. Maradunk a gyümiknél, meg majd később a főzeléknél. Köszi még egyszer.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Pildi!
Lehet,hogy nálatok túl sok van a F-ból a vízben?
Amúgy,én úgy tudom,hogy volt vmi balhé a Dentocarral,mert pöttyös lett a gyerekek foga tőle.Valószínű,hogy az oviban is ezért nem akarták adni.Mi sem adtuk.Lehet,hogy ki is vonják,vonták a forgalomból.Én már a terhesség alatt sem szedtem.
Köszi az infót,de a térkép alapján úgy látom,nálunk kevés a vízben a fluor,ezért nem fog egy kis utánpótlás ártani.
De ha választani lehet,akkor szimpatikusab lenne a babavíz,mint a bogyó.Már csak az anyagi oldala a kérdés.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


"A hazai ivóvizek zöme (kb. 98%) az ideálisnál (0,9–1,0 mg/L) kevesebb fluort tartalmaz. Ugyanakkor előfordulnak a megengedettnél nagyobb fluor-koncentrációk is."E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde,
Én magunknak is azt veszem, 1,5 literest kartonszámra, és mind azt isszuk. Mondjuk ő már elmúlt 1 éves, nem tudom a Tied mekkora, kisebb gyereknek én külön bontanék, mindkettőből létezik fél literes palack. Hipermarketekben kapható mindkettő, én a Tescoban veszem.
Máténak ízlett, bár ő tulképp csak most nyáron kapott rá az ivásra, addig csak a szopit használta szomjúságra, teát sem adtam neki soha.
R.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Ja, az ára kimaradt. Teljesen egyezik az átlag ásványvíz-árakkal, az Óbudai babavíz másfél literese 100 Ft körül van, a Nestlé Aquarel picivel drágább, talán 10-20 forinttal, a fél literest nem tudom, nem szoktam venni.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Edit! Én Zymafluort adok mert a fogorvosom ezt javasolta a babának. Mivel én fözeléket még nem akarok adni a babának igy egy pici vizben oldom fel és ezt issza meg. Ja és én csapvizet forralok tehát biztos nincs több fluor bevitel.
Én szopi után adok pár kiskanál tejpépet, kaptuk mintának és 4 hós kor után adható. Csak az ize miatt adok és pont emiatt direkt csak szopi után. Ja a mi orvosunk is kiakadt kissé hogy nem szopi helyett adok pépeset és hogy nem is akarom ugy.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


"kaptuk mintának és 4 hós kor után adható"
Na ezek ellen szoktunk itt valamelyik topikon felháborodni. Ezeken a mintákon, amiket küldenek és ráírnak ilyen infókat.
A friss információban jártas, naprakész szakemberek nem javasolnak 4 hónapos kortól semmilyen tejpépet!

Karmen, ez most nem ellened szól, én téged ezügyben inkább áldozatként látlak.

Akármilyen módositott vagy hasonló az a tejpép (bár amiket nekünk küldtek mintának, azok egyike sem volt HA), az igenis tehéntejből van, tehéntejre jellemző alkotóanyagokkal, amik allergizálhatnak. Ha van anyatej, semmi szüksége rá a babának! Ize miatt sincs!
(nemhogy 6 hó előtt, de 1 éves korig inkább nem adandó, de ha van anyatej, akkor úgy ahogy van ezek a mű dolgok egyáltalán nem szükségesek szvsz)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pildi mindent leirt, de nem bírom magamban tartani.
Karmen, én sem akarlak bántani, félre ne értsd, de tejpép nélkül is felnőnek a gyerekek!
Az enyém mindjárt 15 hónapos, és soha életében nem kapott semmiféle tejpépet, mégis majdnem 11 kiló.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
Ez a flour adás honnan jött? És miért? Mi külföldön élünk és itt a fogmosást javasolták, spéci gyerekfogkrémmel, ellenben a flouradással úgy tudom nagyon kell vigyázni, mert ha tuladagolod akkor mérgező.

Meg tudná nekem valami mondani mik az allergia jelei? Tehát ha adsz neki valami újat és megjeleni 3 piros pötty, majd mégtöbb ebben a melegben, a gyereken akkor mi van?

Tejpép ügyben a mi otthoni (Mo.) védőnőm és dokinénim nem javasolta szopi mellett, főleg ha van allergia a családban 1 éves kor előtt.

Amcsi
amcsi
 
 


Pildi! Rekabeka!
A Zymafluor 100 szemes,és 697Ft.Naponta 1 szemet kell adni,az kb.bő 3 hónapig elég.
Ha nagyon pontosak akarunk lenni,akkor ehhez hozzájön a csapvíz ára(?),plussz az áramszámlából annyi amennyit a vízforraló fogyaszt.Finomít a helyzeten,hogy tejes dologba,tehát tápszerbe sem szabad belerakni,vagyis abba a vízmennyiségbe rakhatnám amennyit megiszik egy nap a baby,és az nem sok.Úgyhogy marad a bogyó,hacsak vki.meg nem győz.Mondjuk azért nem kizárt,hogy néha veszek ásványvizet is neki.Mondjuk utazáskor,v. ha nincs idő forralni,v. a fvíz már nem friss.
Egyébként a Zymafluor dobozában a h.utasítás másik oldalán van egy Fluorid-térkép.Kár,hogy nem tudom felrakni.
Még nem néztem,de közel olyasmi lehet,mint az Ildi féle tkp.Tehát a magyar vizek nagy részében kevés a fluor.
Bye:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Amcsi!
Az egész kisbabáknál nem mennénk sokra a fogkrémmel,merthogy nincs is még foguk.Kép
A fluor ,csak 100 tabletta feletti mennyiségben okozhat mérgezést,v.veszélyes tüneteket.Görcsöt,légzésbénulást okozhat.Tejet kell itatni ha kismértékű a túladagolás,ha nagyobb,akkor kalcium pezsgőtablettát kell adni a gyerekeknek.Egyébként mellékhatásként csalánkiütés,v. a fogzománc foltos elszíneződése előfordulhat.

Amúgy a piros pöttyök eredetét tényleg nem egyszerű megállapítani.Lehet melegtől,ételtől,mosószertől,öblítőtöl, babafürdetőtől ,egyéb kozmetikumoktól, gyógyszertől, v. lehet csípés is.Vhogy egyiket a másik után kizárásos alapon kellene kideríteni mi okozta a kiütést.Sztem először a gyanús ételt kellene elhagyni,aztán a szereket,végül marad a meleg.De ha nagyobbak a pöttyök akkor inkább csípés,v.gyógyszer okozhatta,szerintem. Akkor orvoshoz kellene vele fordulni.
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde, én nem meggyőzni akarlak, csupán leírtam, én hogy oldom meg a fluor bevitelt. Ha neked jobban megfelel a tabletta, akkor add azt.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Rekabeka!
Csak hangosan gondolkodtam.Semi gond ha vki egyébként is ásványvizet iszik,v. vesz külön a gyerkőcnek.Ez most nem kritika volt,remélem érted.Kép
A lényeg,hogy a baba kapjon fluort,ha szüksége van rá.KépKép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bár,ha rosszul gondolkodik vki ezügyben ,és létezik vmi nyomós érv ami miatt jó lesz,ha változtat a véleményén ,szerintem feltétlen meg kell győzni.Létezik ilyen érv?Nyitott vagyok rá.A meggyőzéssel csak ezt akartam mondani.Kép
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk sose, semelyik gyerekorvos nem mondta, hogy adjak fluort. Csapvizet iszunk. Fogkrémet onnantól használtunk, hogy tudnak kiköpni. 11 éves nagyfiamnak sehol semmi gond a fogaival. Ikreknél 1 ill 2 lukas tejfog volt eddig (9 évesek).

Pöttyök: a melegpöttyök tipikusan nagyon picik, sok van belőlök, előszeretettel nyak-váll tájékon indul. Állitólag az allergiás pöttyök eléggé másképp néznek ki. Csipésnél egy-két (véges darab) pöttynél több egyszerre nem valószinű. Lehet még kiütéses jellegű betegség is (nem csak a bárányhimló), nekünk pl olyan volt, ami tipikusan pelus körül kezdődött, lábhajlatoknál volt még, majd a végtagokon.
Anno allergiás alapon anyám mindig a pocakunkkat nézte, nem tudom, ez igaz-e, de ő szerinte ha allergiásak vagyunk, az ott jön ki (is? főleg?).
Szerintem az allergia és a betegség 3 pöttynél nem fog megállni.
Ha allergia, akkor tényleg rengeteg dologtól lehet, értelemszerűen elsőnek az újnak adott dolog a gyanús, de hallottam én már olyat hogy hónapok óta evett valaki tejterméket, amikor megjelentek a pöttyök róla és tejallergiásnak minősült.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Miért lenne harag? azért jöttem ide hogy okosakat tanuljak. Tesom végig adott a babának szopi mellett is tejpépet, ö is javasolta mennyire szeretik a gyerekek. Persze nem emiatt adtam, hanem mert én ugy tudom/tudtam hogy ebböl, kivonják azt ami allergizálhat, ezért is adható a babáknak. Akkor hagyom ezt a dolgot. Amugy az 1 adagot irtam több nap alatt eszi meg. Kiütáse nem lett, allergiás sincs a családban remélem nem emiatt lesz késöbb mégis gondunk vele.

Valoban, fél éves gyereknek a tabletta a legjobb, nálunk minden gyermekorvos felirja a babának. Én ugyan gondban vagyok vele, mert nálunk szopi van 2-3 oránként pépeset meg csak szopi után adok, igy tudom nem tud olyan jol felszivodni a fluor, de szerintem jobb mint ha nem is adnék semmennyit sem.

Nem tudjátok ha fagyitejből fözök tejberizst és nem eszi meg mindet v. kihül nagyon mire odajutunk hogy együnk azt sem lehet megmelegiteni? mert ugy tudtam a fagyitejet csak 1x szabad. Már nagyon szeretném ezzel etetni a babát, végre tegnap tudtam venni rizslisztet (a lábam lejártam érteKép)

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Hol vetted a rlisztet?A 'Mozdony' melletti reformboltban?Mennyibe került?
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


365 ft/kg. Ott mert másutt sehol ne, találtam.
De csak 8-16 vannak nyitva és 7végén nem. Ezért tartott nekem sokáig mire vettem is.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Köszi.Kép
Azért jó borsos ára van.
Kíváncsi lennék meddig elég.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Én anno itt Pesten a Blahán a Corvin aljában levő, talán Kaisers(?) ben vettem. És itt áll a spejzban, a félkilós, mert nem fogyott el. De szerintem azóta láttam azúr ill dm üzletekben (valamelyikben) is.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pildi!
Pesten nem is kell fluor,mert ott van elég a vízben.Kép
Köszi az infót a rlisztről.

Karmen!
Te összetöröd a tablettát,v. hogy oldod fel?Nekem már sikerült ellönöm egyet a tűzhely mögé.Kép
Olyan apro és kemény is ráadásul.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Jaj, csak kotyogok egy kicsit!
Anno, amikor a nagyobbik lányom született, örököltem anyu nem kicsi csecsemőápolási könyvkészletét. Mind azzal volt tele, hogy a babának adjunk gyümölcsöt, főzeléket, de nehogy tejbegrízt! Hogy a tejbepapi elavult, babonaság, és sokkal-sokkal egészségesebb a zöldség meg a gyümölcs.
Ezek a tejpépek, amikkel szegény kismamákat bosszantják, a régi tejbepapi modernizált változatai. Van bennük többféle cukor, valamilyen agyonfeldolgozott gabona, tejpor, és jó esetben minimális mennyiségű, szintén agyonfeldolgozott gyümölcs. Vagyis gigaadag üres kalória. Tényleg megdobja a baba súlyát = iszonyúan hizlal.
Szóval gyanús, hogy leginkább a gyártók érdeke volt újból divatba hozni, nem a babáké.

Persze ez az egész egy szigorúan szvsz eszmefuttatás.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: