Új privát üzeneted érkezett!

Edit! Én pici vizbe beledobopn és kavargatpm pár percig. Olyan pici nem tördelem. Liszt szerintem rengeteg, sokáig elég.

Nem válaszolt senki arra a kérdésemre faghyitejböl hogyan lehet tejberizst csinálni, lehet-e újra melegiteni? Mivel szopi után kapná biztos nem fog mindig melegen várni minket.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!

Én a fagyitejes anyatejberizsnél forraltam az anyatejet, bár nem sokáig (mivel nem az volt a cél, hogy ezzel a mennyiséggel juttassak anyatejet a babába, szopizott mellé amennyit akart, nem volt olyan nagy jelentősége annak, hogy a forralással csökkentem a vitamin ill immunanyag mennyiségét), vizben kezdtem főzni rizst (én nem rizsliszteztem, hanem puhára főzött rizst evett a csaj, merthogy úgy evett elsőre is, és mindig megette), amikor a rizs már szinte puha volt, akkor tettem hozzá a külön felmelegitett tejet és egyet rottyant. Az igy készült anyatejberizst én ha kellett eltettem és langyositottam újra. (kb egynapig tettem el max)

Úgy egyébként kb úgy vagyok vele, hogy nyersen lefagyasztott és felforrralás nélkül használt anyatejes dolgot nem tettem el későbbre, frissen, közvetlen evés előtt tettem bele-ill langyositottam a tejet (attól még a hűtőben lassan olvadozhat, hidegen nem ugyanaz!), és ha ebből maradt valami, azt nem tettem el. Ha nagy adag fagyitej van, akkor lassan érdemes hagyni olvadni, leönteni róla, ami felolvadt, azt használni egy evésre, többi olvadozik tovább.

Illetve kiolvasztani az egészet, egyet forrjon és akkor már eltehető és újra melegithető.

De ez csak az én házi véleményem.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi! köszi a tippeket.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Karmen!

Egy picit visszaolvastam itt, és írtad,hogy Zymafluor-t kap Orsi. Eddig még nekünk nem említette az orvos, de emlékszem a nagyoknak is kellett adni, csak nem tudom mikortól.
Akkor végül Ti miket esztek? Hát a tejpép akkor kilőve, nekünk az alma szintén , mert Réka hasa fáj tőle. Egyenlőre csak a barack marad, vagy van,amit esetleg lehetne adni?

A védőnő szerint adjak narancsot, paradicsomot. Hát a nagyokat ezek mind kicsapták, talán majd 1 éves kora felé.

Köszi: Kitty
kitty123
 
 


Kitty!
Zymafluort 6 hónapos kortól-1 éves korig kell adni.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Most hallok először a fagyitejről. Megírnátok, hogy ez micsoda?

Előre is köszi!

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu: fagyasztott anyatej röviden nevezveKép.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nem! a Zimaflourt min. 6 éves korig kell adni, gondoljatok bele még csak utána fog a maradandó foga kinöni. A 1/4 mg-os adagot fél éves-2 éves korig kapja, utána is kell szedni tovább.
Amugy az én gyerekorvosom sem mondta ezt, a fogorvosom javasolta a szedését. Igaz itt más orvosok viszont mondják hogy szedje a kisbaba, én ezért most haragszok is a mienkre miért gondolja tudnom kellene.

Kitty! Paradicsomot nem is ehet még ekkora baba!
Ehet még burgonyát,répát,öszit,meggyet, ill. rizst. Én pl. pár napja fözök tejberizst és teszek bele fagyi öszikockát is, imádja Orsi.
http://otlettar.try.hu
itt nézd meg mikor mit ehet, de a januári kismama naptár hátulján is rajta van.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Bocsi!
Tévedtem.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Olvastam itt a fluor problémáról. Őszintén szólva most hallom ezt először, nekünk nem említett az orvosunk semmi ilyesmit. Viszont Óbudai Babavizet iszik a babó, emellett is kellhet vajon? Esetleg ez befolyásolhatja a fogak megjelenését? 11 hónapos múlt, és most jön az első foga (az is már vagy 3 hete próbál kibújni).

Zsófi
zsóf
 
 


Ja és képzeljétek: múlt héten találkoztam egy ismerősömmel, a 10 hónapos kislányának 16 !!! foga volt! Elképesztő, ha nem a saját szememmel látom, el se hiszem!

Zsófi
zsóf
 
 


Fog egészen biztos, hogy nagymértékben egyéni adottság, idevaló szuper példák az ikreim (kétpetéjűek), akik ugyanazon a koszton voltak, ugyanazt itták és mégis eltérően fogzottak. Lányomnál 6 hó körül indult rendesen, fiamnak 10 hósan még egyetlen foga sem volt. (az utolsó négy meg neki jött ki hamarabb, szóval belehúzott).
Még arról hallottam itt a neten, hogy a d vitamin is játszhat szerepet, csak úgy anyukás megfigyelések alapján.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Na igen,és azt kell egyéves korig szedni.Kép
Mármint a D vitamint.Ezzel kevertem én a Fluor szedését.
A fogzás tényleg nagyon eltérő lehet.Van olyan baba akinél már 3hósan kijön az első fog,vkinél 9hósan semmi.Kép
De hogy aztán ezt gyorsítja-e a szedett fluor arról sajna gőzöm sincs.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Fagyitej... Köszönöm a felvilágosítást! Én még nem fagyasztottam le anyatejet, nagyon macerás?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Egyszerűen annyi, hogy a -megfelelően sterilen- lefejt anyatejet megfelelő edénybe teszed és berakod a fagyasztódbaKép. Magam részéről anno mikor sokat fagyasztottam a fejőherkenytűt naponta 1x kifőztem, amúgy csak elmostam, és kifőzött bébiételes (vagy hasonlóan kicsi) üvegekbe tettem el a tejet.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hali!
Nekünk a fogdoki azt mondta, hogy főleg a zimafluorral /helyette dentocart szedtünk/ csak óvatosan,Belgiumban és talán Svájcban be is tiltották mellékhatásai miatt.
V
veronika01
 
 


Szilde, megint tévedtél. Kép A D vitamint is kell szedni 1 éves kor után, csak éppen kisebb dózist, és nyáron nem kell szedni.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Zsófi, az Óbudai Babavizben van fluor, az tökéletesen elég, én is azt itatom a fiammal, vagy Nestlé Aquarelt.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


D vitamint nem kell mindenkinek szedni 1 éves kor után, ez nagyban függ a baba méretétől, testfelépitésétől. Nagyfiam nyáron volt 1 éves, akkor nyáron abbahagytuk és többet nem kellett. (közel 12 kiló, erős, massziv volt már 1 évesen). Ikrek szintén nyárra lettek egy évesek, de nekik még a következő télen is kellett adni, közel két éves korig. Viszont ők még két évesen se voltak 12 kilósak.
Ancsi tavasszal volt egy éves, már májusban azt mondta a dokinéni, hogy tulképpen semmi baja nem lenne, ha nem kapná, mert szépen fejlett gyerek (akkor közel 11 kiló volt). De azért az igazi napos -napozós időszakig még javasolta. Nem tudom, őszre kell-e majd, de szerintem már nem.
És vannak, akiknek egy cseppet kell, mig másoknak másfelet, vagy kettőt naponta. (másfélnél értelemszerűen kétnaponta kell hármat). Ez is csontozat kérdése.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Én is ugy tudom a D vitamint is kell tovább szedni. A télen született babáknak az elsö nyáron is kell szedni a nyáron születetteknek a köv. nyáron nem kell, de utána kell folytatni.
Ezek szerint ezt is orvosa válogatja kinek hogy irják elö.

A Zymafluor ha jól tudom pont svájci gyártmány, ha betiltották volna akkor itt sem árulhatnák v. máshova tették a gyártást?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Hát, ezt nem tudtam. Az én fiam is tavaszi, májusban volt egy éves, ö is 10 kiló felett volt akkortájt, és a gyerekorvos azt mondta, ösztöl kapja majd újra, de már csak heti 3 tablettát.
Bocs, Szilde, máskor nem ütöm bele az orromat féligazságokkal Kép.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Tévedtem, nem svájci, de mivel ua. a hatóanyag mint a Dentocarnak én nem hiszem káros lenne.
Nekem a fogdokim is mindenkinek ezt javasolja, az ö gyerekei is szedték, semmi bajuk nem lett.

D vitamint a babanet rendelöben is ugy irták, ahogy én tudom, hogy nyáron attól függ mikor született a baba hogy kell-e szednie. ja és nekünk cseppben van, nem tabletta.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Bocs, hogy nem idevág a téma, de ez a legjobb topic. Van valakinek tippe, hogyan lehet beszoktatni egy három hónapos kislányt a kiságyába.Ha beteszem este, addig sír, míg ki nem veszem. Akár egy órán keresztül is.
Segítsetek kérlek!
Előre is köszi:Linda
lindanya
 
 


Linda!

Örülök, hogy tetszik a topikKép, ezzel együtt Alvás cimkezdettel találsz egy csomó alvós topikot, azokban egy rakás ötletet és véleményt ezzel kapcsolatbanKép.
(magam részéről a negyedik gyereknél úgy vagyok vele, hogy miért kéne beszoktatnom 3 hósan? ANyát igényel, anyával szeretne lenni, egyedül elaludni, az alváshoz szükséges ellazulást elérni sok baba nem tud még ennyi idős korában. Szerintem egyelőre légy vele türelmes és altasd úgy, ahogy működik, legyen az kézben, ringatva, cicin vagy egyéb.)
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Na végre géphez jutottam..Kép
Szóval lányok az úgy volt,hogyaszongya már megint a védőnő...Kép
Ő mondta ,hogy egy éves korig kell a D-vitamin.vmikor még a szülés után nem sokkal mondta.
Lehet,hogy csak azért így mondta,mert amikor aktuális a dolog(1éves korban),akkor úgyis látszik,hogy mennyi a gyerkőc súlya pl.

Az Új Babalexikon erről azt írja,hogy az ősszel és télen született babáknak a második télen is szednie kell a D-vtmint.

Az én kislányom februári,így-ha jól értem-plussz egy hónapig kellene szednie.Az előző adagot most cseréltük le fél évesen,mivel megavasodhat.Maradt ugyan benne egy kicsi,de nem kisérletezünk.Most kezdtük az új üveggel,így szerintem ebből is marad majd annyi amennyi 1 hónapig elég.Bár ha avasodik..Na akkor most azért fizessünk egy teljes üveget?
Különben meg amilyen jól gyarapodik a picúr,sztem nem is kell majd neki.

Pildi!
A 12kiló a vízválasztó?Erről honnan tudsz?

Mondjuk logikus az 1 éves korhatár,hiszen attól kezdve lehet mondjuk halat,tojást,tejet enni-inni a bébinek,és ezekben sok a D-vitamin.Amúgy még a vajban,májban,tápszerekben is.Kép
Lehet,hogy így már szed fel belőle annyit,hogy nem kell pótolni.Kép

Szóval most ennyit egyszuszra.Kép
Rekabeka!Semmi baj.Mással is előfordult már.Kép

Jó éjszakát!Majd holnap folytatjuk.Folyton folyvást..Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Amikor Kata kb. hat hetes volt, és kiderült, hogy nem gyarapodik (és még nem volt három kiló), akkor kellett fejnem, de nem ment. A próbálkozások arra biztosan jók voltak, hogy serkentsék a tejtermelést, de amikor kézi mellszívóval sokadszorra is csak annyit tudtam fejni, amennyi szoptatás alatt a tejgyűjtős melltartóbetétben összegyűlt, akkor frusztrációm elérte a számomra már nem elviselhető szintet, és feladtam a további próbálkozásokat. (A mellszívót pedig kölcsönadtam a barátnőmnek.) Azóta is foglalkoztat azért a gondolat, hogy hátha most már menne a fejés... De mekkora adagok kellenek egy-egy kajához? (Barátnőm jégkockatartóban teszi mélyhűtőbe a melltartóbetét által felfogott mennyiséget) Kép

A D vitamin egy cseppes napi adagja nagy kedvencem! Hogy lehet kanálról pontosan egy cseppet a gyerek szájába tenni? (Nálunk ez apuka feladata.) De nagyon hanyag szülők vagyunk, mert állandóan elfelejtjük beadni...

Linda,
ezek szerint eddig veletek aludt a baba? És napközben hol aludt?
Én feladtam már az "aludjon el magától" próbálkozásaimat, mert hiába énekeltem a még a pocakból ismert altatókat, ha belelovallta magát a sírásba, teljesen reménytelen volt, hogy elaludjon. Úgyhogy maradunk annál, hogy torna-fürdés-masszázs után belealszik az esti szopiba, és akkor fektetem a bölcsőbe. Ha nem alszik bele a szopiba, akkor lehet, hogy másfél-két órásra nyúlik az altatás, amiben van járkálás, éneklés, újboli szopizás... A vége mindig az, hogy a mellen elalszik.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Szilde: nem, nem, semmi ilyet nem mernék mondani. Nem hinném, hogy kilóra van határ, ez csak szemléltetés akart lenni, hogy kb hogy nézhetett ki anno a gyerekem.

GyeZsu:én egész egyszerűen egyenest a baba szájába cseppentettem a D-vitamint, igy tuti egy cseppKép és amúgy szuperül megtanulják és tátják hozzá a szájukatKép (Történetesen Ancsinak a Kvitamint is egyenest a szájába adtam, bár mondták itt sokan, hogy pocsék az ize, de gond nélkül bement igy)
Fejés:szerintem nálad (is) az lehetett, hog ya fejéssel nem tudtad kiváltani a tejleadó reflexet. Én is igy vagyok vele, hogy nagyon nehezen megy, szopi után, ha már ellazultak a tejcsatornák, lejött a maradék (ha volt), de beinditani nem nagyon ment. Persze vannak rásegitő technikák, pl babát (baba képét) nézegetni.
Én kajába annyit tettem, amennyit sikerült (Kép) anno ikreknél teli voltam fagyitejjel, nekik pici főzőviz sok tej volt a koszt, ANcsinál most inkább a főzőviz és pici tej dominált. Jelen esetben kb 20-30 mlt raktam egy-egy adag kajába (ami lehetett úgy 1-1,5 deci között).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Új kérdésekkel jövök, tudom, hogy már biztosan elhangzottak régebben is más szájából, de nekem újak.Kép

Szóval: kismanóm nemsoká egy éves lesz, és azt kérdezném, hogy hogyan, milyen sorrendben érdemes bevezetni a tojást és a tejtermékeket. Eddig semmi ilyet nem kapott, bár tegnap a nálunk lévő kisebb összejövetel alkalmával sikeresen belekóstolt a Pilóta által gyártott piskótatallérbaKép, amiben tojáson és tejen kívül még eper, szója, csoki és sok-sok E betű is van, és üvöltött, amikor elvettem tőle, szóval azt már tudom, hogy ő hogyan képzeli a dolgot.Kép

Egyébként ő aug. végén született, és szednie kell a D vitamint a következő tavaszig.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Itt irnak a D vitaminról:
http://www.babanet.hu/faq/altalanos10.php

Edit! miért avasodik meg? Nincs ráirva felbontás után meddig jó az üveg. Amit én veszek az még 2 évig felhasználható, azalatt elfogy az üveg.

Gyezsu! Én teszek el pohárban és jégkockatartóban is tejet. Attól függ mit csinálok. A tejberizshez több tej kell, de pl. gyümölcspéphez csak picit teszek. AMugy ahogy Ildi is irta nekem a nagy agad tejcsiből ha kevés kell akkor meg annyit engedek ki csak belöle amire szükség van. Amugy én 100-150ml adagokat szoktam pohárba eltenni.

D vitamint én is a szájába cseppentem, ha meglátja az üveget már nyitja is nagyra a száját még nem is cseppen amikor a nyelvével már körbenyalogatja a cseppentöt. Szerintem imádja az izétKép

Linda! Orsi napközben elalszik az ágyában de ujabban este a lefekvés cicin evéssel kezdödik majd a böfi közben elalszik. Akkor nagyon ovatosan kell letennem hogy ne ébredjen fel. Ha ügyetlen vagyok akkor hatalmas sirás aztán megint a vállamon alszik el.

Körtét olvastam 7 hósan kaphat a baba. De nyersen turmixolva v. meg kell fözni?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Fogalmam sincs,hogy miért avasodna.De ha mégis,akkor nem szívesen adnám a gyerkőcnek.

Pildi!
Én is szájába cseppentem a D-vitamint a kicsinek.Bár mikor kisebb volt a lány,akkor egyszer megijesztett.
Pont akkor kezdett el mocorogni,mikor épp lecseppent a lötty.Pont bele a kis szemébe.Forraltvizet cseppentettem utána bele,biztos ami biztos.Végül nem lett baj.Na a második gyerkőcnél elejében biztos,hogy kanálból,v. cicire cseppentve adom egy darabig.(Mindez csak azért történt,mert meg akartam úszni a kanálforralgatást.Kép)
Mostmár,hogy ilyen nagylány tudja hogy miről van szó.
Meg ,csak akkor keveredett,amikor szemcseppet kapott.Olyankor volt,hogy a D-v.-ra is ha közelítet az üveg,elkezdett pislogni,hunyorogni.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Juteszembe!
Ha a főzelékbe teszitek a fluort ,egyre nagyon ügyeljetek.Ha az egész adagba keveritek,és kimarad a főzelékből,másnap ne adjátok oda.Automatice rakná az ember a következő adagba is az aznapi fluort.Viszont,ha történetesen megenné a gyermek a maradékot+az aznapit,akkor tényleg túl lenne adagolva a F.
Érthető ez így?Csak ma délben jutott eszembe,hogy ezt leírom,miközben öntöttem ki a maradékot.
Talán jobb is ha nem az egészbe megy a bogyó.Bár nem tudom milyen ízű.
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bigacsiga,
köszi, én is ez alapján táplálok hozzá, de most akkor a leírt savanyított tejtermékek sorrendben vannak? És utána adjak tojássárgáját? (Bevallom, hogy ezt szeretnék először, mert az Ildi által kapott tortareceptben van.) Vagy mindegy? És a tojássárgája után mennyivel adjak tojásfehérjét? Azt tudom, hogy a tej a legutolsó helyen szerepel. Valószínűleg egyébként csak túlbonyolítom a dolgokat.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
GyeZsu!
Én is így vagyok a fejéssel, sose ment, se kézzel, se fejővel. Amikor kajagondjaink voltak, mondta a védőnő, hogy tegyek tejet a főzelékbe, hátha jobban ízlik neki, azt mondta, egész kevés kell, 20-30 ml. Jót nevettem magamban rajta, én ha 5 ml-t ki tudtam fejni, már boldog voltam. Érdekes, hogy soha nem is szivárgott, szopi közben se, meg egyébkjént se.

Linda!
Nálunk éjszaka nem hajlandó szopi után az ágyában visszaaludni, de ez a mi hibánk, mert egyszer hajnalban átvittem magunkhoz, azóta rászokott. Most próbáljuk leszoktatni, 1-1,5 óra sírás az éjszaka közepén, mire visszaalszik.

Más: mit tudtok a sertéshúsról? Semmilyen táblázatban nem találom, hogy mikortól adható. Vagy aki figyeli a táblázatokat, annak legyen annyi esze, hogy a fúj-fúj sertéshúshoz még csak hozzá se nyúl??? Nem szeretem az ilyen elvakult, egyoldalú felfogást. Bocs, csak kifakadtam.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Azért jó tudni, hogy ez a fejés nem is olyan "természetes" dolog és másnak sem ment Kép Köszönöm, hogy megírtátok! Mindig szoptatás után próbáltam fejni, ezért az is elképzelhető, hogy nem volt már több tej a mellemben, de az is valószínű, hogy nem indult be a tejleadó reflex. Pedig gondoltam én vízesésre, szökőkútra, a babára... Kép Viszont a másik mellemből mindig folyik a tej szoptatás közben, úgyhogy azt hiszem, előveszem újból a műanyag melltartóbetétet és veszek jégkockatartót. Csak ezt a kifőzést utálom nagyon. Őszintén szólva eszünkbe se jutott, hogy a kiskanalat, amiből a vitamint adjuk, ki kéne főzni... Szerencsére még nem volt ebből gond, de gondolom, hat hónapos kor után már úgyis mindegy. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Huha, tojássárgás tortarecept, ez én lennék? Én kettőt szoktam terjeszteni, azokban egyikben sincs (francia almatorta (liszt, vaj-helyett Liga margarin-, viz) illetve kukoricadara torta (na azt most fejből nem, de tuti abban sincs).

Én úgy csináltam, hogy egy-egy kupac között legyen egy hónap különbség. Én a savanyitott tejtermékkel kezdtem (sajt, túró, joghurt), következő hónapban a tojássárga volt az új, majd a tej végül a tojásfehérje. (bár a végén már nem volt meg a teljes egy hónap, lévén Ancsi is önállósitotta magát)

Körte:én nyersen pépeltem, kis mennyiségben almarezselőn lereszelve, nagyban (télieltevéshez) mixelővel.

Dvitamin cseppentés: na igen, takonykórban nálunk is volt, hgo a pelenkázón cseppentettem az orrába, és utána tiltakozott a d vitaminnak is. Mikor erre rájöttem, következő takonykórnál már kézben intéztem az orrcseppet illetve más helyiségben, a d vitamin meg maradt a pelenkázón, és akkor nem volt gond, nem keverte, tudta mi jön és hagyta! Szerintem amúgy második gyereknél már pláne jó a szájba csepp, mert sokkal több rutinod van, már az elején is!

Főzelékes fluor:na most, ha nem eszi meg az egész adagot, amibe beleraktad, akkor meg kevesebbet eszik, mint gondoltad, nem???

Sertéshús: hivatalosat nem tudok, én nem csináltam nagy ügyet belőle, mert mi nagyon sertésevők vagyunk, pörköltből pici morzsalékokat elég hamar kapott a leányzó. Mondjuk ha mondanom kéne rá valamit, én olyan 10 hó 1 év közé tenném. De ez szigorúan magánvélemény!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


OFF Gyezsu! írtam neked a WIW-re, nem tudom, szoktad-e nézni!

Márti
márti
 
 


Pildi:
Köszönöm hogy megnyugtattál! Ezek szerint egyáltalán nem baj, hogy velem alszik? A többi topicról meg annyit, hogy elolvastam.A legtöbb "kihalt", ezer éve nem ír senki.-->Hiába van,max olvasni tudtam. Már annyi mindent kipróbáltam(ágymagasítás, fejmagasítás, ágymelegítés,mese, ének, monoton zörgések stb.)Mikor szoktattad be őket külön ágyba? Heverő volt vagy kiságy,bölcső?Egyéb kérdésem is lenne:Konakionos port meddig kell adni a gyerkőcnek?

Zsófi:
Nálunk már este sem tudom betenni.Elalszik Ő, azzal nincs baj, csak amint hajolok vele az ágyába, kezdődik is a sírás.

GyeZsu:
Nálunk is a sorrend hasonló,...belealszik a szopiba és akkor kezdődik a műsor. Nem tudom berakni.Nap közben alig alszik valamit.Ha teljesen ki van merülve, akkor elalszik az ágyban.
Próbáltam,hogy utána vártam pár órát, hogy mélyebben aludjon, de akkor is felébredt, amint benn volt az ágyában.
lindanya
 
 


Ja azt elfelejtettem megkérdezni, hogy két napja szopik, kiköpi a cicit és nézelődik és ezt addig csinálja, amíg nem is szopik, így egészen keveseket ehet szerintem. Próbáltam beszélgetni vele közben, de a másik irány érdekesebb,elfordítja a fejét.Van valami ötletetek hogy lehet ez ellen tenni?
lindanya
 
 


Linda: ez utóbbi tipikus, elkezdi őket érdekelni a világ, szopi közben-helyett is. Vigasz, hogy ekkor már sokkal gyorsabban és hatékonyabban szopnak mint piciként, akár 5 perc alatt képesek a nekik szükséges mennyiséget bekajálni. Ami ilyenkor bejön: szopira valami relative ingerszegény környezet, enyhe besötétités, félálomban (alvás előtt vagy után közvetlen) szopizás.
Azért megy ám egyik másik alvós topik, egyikbe épp tegnap meséltem ezirányú csodatörténetünketKép. Itt meg annyira off lenne ebbe az irányba nagyon elmenni. Válassz egy topikot, másold át oda a sztoritokat, hidd el, lesznek ott válaszok, felélednek a topikok! Várlak valamelyik alvás topikbanKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,

most néztem meg, és képzeld a francia almatorta receptje kétszer van meg nekem, gondolom a tojássárga nélküli a te verziód, a tojássárgájást meg biztos valaki mástól kaptam.Kép Egyébként nagyjából egyformák, de azért van különbség köztük. Akkor fenti kérdés stornózva, éljen az Ildi féle torta!Kép És köszi a választ a bevezetés sorrendre.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Pildi!
Köszi a cseppentős ötletet.Arra még nem is gondoltam,hogy máshol kellene pötyinteni a másfélét.Gyorsan le akarja tudni az ember lánya az ilyesmit,hogy ne maradjon el.És a nagy rohanásban meg az ilyen klassz,kézenfekvő ötlet nem jut eszébe.Még jó,hogy van aki megosztja a jó ötleteit.Kép
Köszi.KépKép
Az,hogy mennyi főzeléket eszik a picúr egy nap,az változó.Étvágy-,meleg- és anyagfüggő.KépHa kevesebbet kap emiatt a fluorból az kevésbé zavar,mint ha többet.Főleg huzamosabb ideig !!!,mondjuk egy ilyen dolog miatt.Egy alkalomból még nem lehet baj szerintem.De írja is a tájékoztató,hogy ha kimarad egy v. több adag,akkor azt nem szabad napokkal később 'bepótolni."Ez sztem ilyen töredékadagokra is igaz.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Linda!
Tudtam, hogy valahol valakinek valamit elfelejtettem, még arra is emlékeztem, hogy konakion, csak azt nem melyik topikban is van.... És most, hogy épp az alvósat olvasom és gondoltam visszaolvasom miket is kérdeztél itt, hát megtaláltam!Kép
Konakion: -enyém leányzó injekció oldat formájában kapta- tapasztalatom szerint teljesen eltérő a dokik hozzáállása. Egyik véglet: addig, amig csak szopik a baba, azaz ideális esetben kb 6 hónapig. Másik véglet: kapja a kórházban meg utána még egy adagot otthon és kész...
A mi dokinénink kb 4-5 hós kor környékéig szedette, mondjuk ANcsi addigra a súlyduplázáson is túl volt kb. Gondolom itt is számit a baba fejlődése, lassabban fejlődő, kisebb babánál inkább óvatosabbak.
Szóval ezzel kapcsolatban leginkább azt tudom mondani, hogy faggasd a dokitokat!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Konakiont a dokim szerint min. 3 hónapos korig kell kapnia, az enyém utána már nem is akarta felirni, én vitáztam vele olvastam fél évig is szedheti. MIvel csak anyatejet kap igy én tovább adtam neki végül. Igaz ez olaj volt, de szerintem ua. a hatóanyaga.

Fejelfordítás. Nálunk is csinálta egy ideig, alig evett valamit, a tej meg spriccelt.
Aztán végül amikor nagyon éhes lett akkor mégiscsak a cici volt a fontosabb. De azota én is segitek neki annyit, hogy szopi közben mindenki csöndben marad, nincs hirtelen zaj amire odafigyelne. Persze a tv, rádió nem zavarja ha szol, nem kell siri csend, csak hirtelen zaj ne legyen.

Linda! Nekem az vált be este hogy amikor leteszem akkor ringatom a testét, elöbb a popsit teszem rá az ágyra a fejét ringatom tovább, majd amikor a fejét is leteszem akkor a kezemmel tovább ringatom neki egy kis ideig. Azota nincs sirás ha ágyba kerül.

Ildi! köszi akkor 2 hét és eszünk körtét is, nyersen.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


http://www.misszio.hu/index.phtml?ow_page_number=202

"K"-vitamin - Nélkülözhetetlen a normális véralvadási folyamatokhoz, hiánya súlyos vérzékenységben jelentkezik. A "K"-vitamint a szervezetünkben lévõ bélbaktériumok termelik. Fontos tudni, hogy az antibiotikumok többsége károsan hat ezen baktériumokra, ezért is fontos, hogy csak nagyon indokolt esetben szedjünk antimikróbás orvosságokat. A "K"-vitamin hiánya fogíny, seb, orr, gyomor-bélrendszeri nyálkahártya vérzés formájában jelentkezik. Különösen az újszülöttek érzékenyek a K-vitamin hiányára, mert saját termelésük még nem megfelelõ, az anyatejjel bejutó mennyiség pedig elégtelen lehet. Fontos, hogy a szoptatós anyukák minden nap fogyasszanak friss leveles zöldséget. A "K"-vitamin-hiány vitamin adagolásával szüntethetõ meg. A "K"-vitamin, mint zsíroldékony vitamin, túladagolás mellett HYPERVITAMINÓZIST okozhat, ami különösen kisgyermekek esetében lehet súlyos, ugyanis megzavarja a vér alkotórészeinek mûködését. A tünetek a "K"-vitamin adagolás csökkentésével, illetve felfüggesztésével kezelhetõk A fõzelékfélék (paradicsom, spenót, kelkáposzta, stb.) nagyon jó K-vitamin források.

Dr. Matejka Zsuzsanna

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Azok a babák akik rendszeresen,mindennap kapnak tápszert,nem kaphatnak külön K-vitamint,mivel a tápszer tartalmazza azt.

Gondolom mindenki ismeri,milyen klassz dolog,mikor a baby szétbrümmögi a főzeléket?KépJátszásiból,v. mert nem kér többet.
Na én vívódtam magamban,hogy csak találjak olyan megoldást,ami mindkettőnknek jó:ő kedvére brümmöghet,én meg
nem leszek a bútorokkal együtt csupa főzelék.Eléggé feszített az a gondolat is,hogy majd a foltokat hogy szedem ki.

Úgy tűnik nálunk a kanál sokmindenre jóKép.Nem biztos,hogy ez másnál is használható ötlet,de hátha.

Szóval a felfededezésem abból áll,hogy amikor úgy kezdi venni a levegőt -az egyébként éhes- gyermek,hogy porlasztás következik,akkor a kiskanalat a gömbölyű felével odateszem a szája elé.Közben hozzá is ér a szájához.
Erre lenyelve a főzeléket buzgón nyalogatni kezdi a kanalat ,elfeledkezve eredeti céljáról.
A maradék maszatot meg már fújhatja.Az már nem száll messzire.(Természetesen a kicsorgott főzit összekanalazom,és visszaadagolom a szájába)
A váratlan tüsszentésnél evés közben meg odatartom a tenyeremet elé,hogy felfogja a csapadékot.Kép
Azért még jó lenne mindemellé találni egy olyan poncsó-,v. esőkabátszerű előkét,ami tényleg védi a ruhát.
De azért én már ennek a kis eredménynek is nagyon örülök.
Meséljetek nálatok milyen trükkök vannak?Hogy jelzi a kicsi,ha nem kér többet?
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. Kisfiam hathónapos koráig csak szopizott,nemrég kezdtünk hozzátápizni. nem igazán kapkodjuk el, azon az elven vagyok,hogy amíg tej van bőven, a többi ráér lassan. Egyenlőre alam,őszibarack, sütőtök vannak terítéken. Most készülök bevezetni a "gluténmentes gabonafélék" kategóriát rizs/kukoricapehely formájában. Kérdésem: szerintetek melyen rizst/kukoricapelyhet használjak? És hogyan? Simán megfőzöm a rizst és beleturmixolom mondjuk a gyümibe? Bocsi,ha nagyon "alapnak" tűnnek kérdéseim, a harmadik gyereknél már biztos nem lesz ez ekkora napirendi pont KépKöszönöm a segítséget előre is.

Buksi
kisbuksi
 
 


Természetesen nem alam,hanem alma van terítéken Kép
kisbuksi
 
 


Kisbuksi!
Összeturmixolhatod a rizst meg a gyümölcsöt,v.vehetsz rizslisztet és akkor még mixelni sem kell.
Pelyhekről sajna nincs infóm.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Van olyan is, hogy puffasztott rizs, azt is lehet simán bele a gyümibe, ANcsi magában is nagyon szerette (olyan mint a Zizi, csak ez natúrKép ) Meg a jó puhára főtt rizst is -akár a miénkből- csak úgy ahogy van, ette, igaz, neki akkor már kb 8 foga volt, de mondjuk azok nem rágók...

Ildi

Ildi
pildi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: