Új privát üzeneted érkezett!

Szilde,
Én fél évig kerestem ilyen elökét, ami a karját is takarja, és pár hónapja végre találtam. Itt tudod megnézni: www.spelta.hu. Én mailben rendeltem meg, 3 nap múlva megjött postán, de a Brendonban is lehet kapni. Csak sajna nem olcsó. Kép

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Ui.: etetökabátnak hivják, igy keresd.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!
A vitaminokról meg akartam említeni, érdekességképpen. Angliában szültem (és lakom). Itt a K vitamint születéskor adják, ha injekció - egy adag, ha szájba - 3 adag. Szükségességét azzal magyarázzák, hogy az újszülöttben még nem indult meg a K vitamin termelése, és ritka esetben (1:10.000) szülés közben megsérülhet egy ér (a fejben azt hiszem), és akkor a vér nem alvadna meg. lsd bigacsiga hsz-át.
Nem kötelezö, söt alá kellett írnom a kórházban egy papírt, hogy beleegyezek, és hogy melyik fajtát adják. Azóta pedig semmi, bár nem tudom, hogy a tápszerben szokott-e lenni.

D-vitamint még sohasem kapott a lányom, úgy látszik itt nem szokás. Nem tudom miért hívják angolkórnak, én még egy görbelábú gyereket sem láttam Kép Viszont való igaz, hogy az északi népek világosabb börüek (lyányom is az), így a kevesebb napsütéstl jobban kihasználja a szervezet és termelje a D-vitamint. (Az is való igaz, hogy sok az afrikai, karibi, és ázsiai bevándorló)

A vitamincseppekre külön rákérdeztem, többször is, merthogy vegetáriánusok voltunk, de a védönök hajtogatták, hogy nem kell.

Kati
kat_ica
 
 

 
 

Szia Rebekababa!

Köszönöm a linket! Olyan partedli nem létezik, amibe a kezet nem kell beledugni, hanem poncsószerű, vagyis csak a fejet kell beledugni, mégis védi a vállat és a kart?

Már megkóstoltuk az első őszibarackot - egyelőre levetkőztetem, és nem felöltöztetem Katát az evéshez Kép (Na, azért evésről még ne beszéljünk, maradjunk inkább az ismerkedés az étellel kifejezésnél Kép )

GyeZsu
gyezsu
 
 


Rekabeka!
Köszi.Kép
Tényleg nem olcsó.Gondolkodom a nagyobb méreten,akkor a festéshez is ki tudnánk használni.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kat_ica!
Ez érdekes.Vajon miért alakult ez így felétek?Mivel indololják a védőnők?Doki?
E.

Gyuzsu!
Esőkabát?KépHa van ilyen kicsiben..hátha olcsóbb.Még én is meggondolom.
Már olyanokon agyaltam,hogy veszek egy zuhanyfüggönyt,kivágok egy vastag körgyűrűt,varrok a csuklókra két erős szalagot tépőzárral.Csakhát kinek van erre ideje...
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Most a nagymelegben én is félmeztelen etetem a picúrt.Nem tűrne meg magán egy zárt vmit.Meg hát a pocakját könnyebb lemosni,mint a ruháit ki.Kép
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde,
A vitamincseppeket? Kikérdeztek, hogy mit adok neki enni, és azt mondták, hogy elég változatos. Keverjek egy kis vajat a zöldségbe (tudatlanságomban zsírmentes koszton volt szegény) Szóval hogy az ételböl megkap mindent amire szüksége van.
Nem látom, hogy különösebben valami baja lenne Lilinek, bár most már adok neki halat is, direkt egészség céljából.
kat_ica
 
 


Szia Szilde!

Pedig nekem nagyon tetszik a zuhanyfüggöny ötlet Kép Poncsó esőkabátot (ami nem biciklis, hanem rendes) én már évek óta nem találok, úgyhogy nem fűzök nagy reményeket ahhoz, hogy babaméretben létezik. De jó ötlet.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,
megint kerdessel jottem...

Tudja esetleg valaki, hogy a halak bevezetesenel mindegy a sorrend? Marmint ponty, keszeg, tonhal, lazac, esetleg tintahal, kagylo? Friss vagy fagyasztott vagy esetleg mehet a konzerves? Az otlettaron nem talaltam semmit a halakrol...

Kati,
en is kulfoldrol irok, itt is ua a rendszer ami nalatok, szuleskor K vitamin azota semmi... es mi is majdnem vegak vagyunk (csak halat eszunk)

Koszi,
batka
batkamano
 
 


Batka,
lehetőleg friss és szálkátlan, és először nagyon megbízható forrásból jöjjön, ha jól emlékszem, a foszfortartalom miatt (bár lehet, hogy ebben tévedek). Cicónak egyébként a tőkehal a kedvence, de a lazacot is imádja Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Batka,

Tudtommal a tengeri herkentyűket (kagyló, rák, tintahal, polip) csak két éves kor után ajánlják az allergiaveszély miatt.

H.

Kép
hanzika
 
 


Poncsó jellegüt nem tudok, én eleve bebújóst kerestem. Én próbálkoztam a házi elkészitéssel is, viaszosvászonból kiszabtam, meg összevartam, de rettentö merev lett, szegény Máté moccani sem tudott benne. A zuhanyfüggöny tényleg jó ötlet. Szabásmintát tudok küldeni, ha érdekel, de az is köpeny-féle.
Most különben mi is félmeztelenül eszünk. Kép
Szilde, én is a nagyobbat vettem végül, az ujját kicsit fel kell hajtani, meg a nyakán épphogy be tudom tépözárazni (juj, van erre jobb szó?), de én is arra gondoltam, hogy késöbb még jó lesz, ha majd müvészkedik. Kép

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!
Megint ebben a topikban.Szóval légyszi írjátok le, hogy ti mikortól és mit adtatok a csöppnek.A védőnő szerint semmi sem kell 6 hós korig, mindenki más mást mond.Kóstolgatott pár dolgot, de nem akartam rászoktatni.KöszI:Linda
lindanya
 
 


Rekabeka!
Jujj de jó lenne az a szabásminta!Mit kérnél cserébe?KépKép
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Linda,
Szerintem sem kell semmi hat hónapig. Én párolt körtepürével kezdtem, majd répa, alma stb. Nálunk más vélemények vannak arra, hogy mikortól és mit, úgyhogy inkább nem írom. (Pl. egyéves korra védönöm szt már mindent kaphatnak (?))
Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,
Ildi, azt meg tudod mondani, hogy ha egy gyereket túl korán kezdenek hozzátáplálni és idő előtt adnak neki mindenféle ételt, akkor annak kb. mikor látja a gyerek a kárát, ha épp akkor nincs látható tünete? És a kiütéseken kivül milyen tünet lehet még??

Linda,
itt egy link a kérdésedre:
http://csigabiga.com/otlettar/kismama/szilard_etelek.htm
A védőnőnek igaza van. 6 hónapig elég csak az anyatej. Nem kell rohanni. Kép Egész élete során annyit ehet még!!
manoca
 
 


Kösz lányok!
Kat_ica:Szerintem a védőnőd megzakkant!
lindanya
 
 


Manoca kösz a linket
lindanya
 
 


Manoca!

Sajnos az allergia egy nagyon allattomos dolog. Lehet, hgoy ahogy megeszi, rögtön kijön, pöttyök vagy hasmenés (stb megváltozott széklet) formájában. Olyan is van, hogy lassanként pusztul el a bélben a megfelelő akármi (na, szép precizen, mi?Kép, bélbolyhok vagy valami hasonló), és ezért csak később venni észre a gondot. Rosszabb esetben, pl a lisztérzkenységnél, a betegség el sem múlik, csak a tüneteket lehet mellőzni a megfelelő diétával. Tejes allergiák egy része kinőhető.
Dolgok másik fele, hogy sok minden felnőtt korban kiderülő betegségnek is lehet háttere esetleg a korai hozzátápi, persze ezt biztos nem lehet egyértelműre megmondani,se pro se kontra.
Én úgy gondolom, hogy amiről azt mondják, allergizálhat, azzal jobb várni, mert nem veszítesz semmi, lesz még elég ideje azokat enni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szilde, megirod nekem a cimed mailben (g_reka@freemail.hu), én meg földobom neked postán. A cserealapot rád bizom. Kép

Lindanya, a védönödnek tökéletesen igaza van. 6 hónapos kor elött teljesen felesleges még próbálkozni is a hozzátápival, még kárt is okozhat. Az anyatej teljes mértékben fedezi az igényeit akár 1 éves korig. Ezt én személyesen tapasztaltam, Máté 10 hónaposan egyik pillanatról a másikra visszaállt a kizárólagos szopira, és 1 éves elmúlt, mikor újra "enni" kezdett. Eközben mintaszerüen gyarapodott, és járni is megtanult. Amúgy én alma levével kezdtem 6 hónapos korában, szabályosan szemen köpött vele. 1 hét múlva újra megpróbáltam, eredmény hasonló. Aztán pár nap múlva adtam neki öszibarackot, az rögtön izlett neki. Hagyd, hogy kóstolgasson, kiderül, mit szeret. Máté igazából 8 hónaposan kezdett el eszegetni, addig csak ismerkedett az izekkel.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Kedves Rebeka!
Akkor szerinted az nem baj, ha egy-két dolgot megnyalogat?Mert azt viszont nagyon szívesen csinálja!
lindanya
 
 


Lindanya,
Bocsánat, kihagytam, itt is azt mondják, tehéntej 1 év után, földimogyoró 3 után.
Nem csak a védönö mondja, hanem a különbözö kiadványok amit anyukáknak adnak a rendelöben. Itt, mármint Angliában.
Kép Kati
kat_ica
 
 


Lindanya,
mennyi idös a babád? Ha nincs még hat hónapos, akkor tejecskén kivül semmi másra nincs szüksége, nyalogatás szintjén sem, még akkor sem, ha szivesen csinálja. Az allergiaveszély szempontjából minden bajt okozhat, amit túl korán kap. Jó sok évig ehet még egyebeket, mindenképp érdemes kivárni azt a büvös hat hónapot.
Ha viszont elmúlt fél éves, akkor nyugodtan próbálkozhatsz az ötlettáros táblázat szerint, kicsit feljebb megtalálod a linket. Én úgy vettem észre, az almát nem szokták szeretni elsöre a babák, a barack jobban csúszik, ráadásul most szezonja is van, érdemes fagyasztani is belöle.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Na, D vitamin. Ma rákérdeztem dokinéninél, ősztől Ancsinak is kell újra a téli időszakban... Párom is úgy emlékszik, hogy nagyfiúnknak nem kellett, viszont az egy másik dokinéni volt, és 10 évvel ezelőtt.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Azt nem mondom, hogy szorgalmasan, de próbálkozunk a barackkal - nincs nagy sikere, a szopizás a nyerő. Őszintén megvallva nem is bánom, mert sokkal egyszerűbb és szoptatni Kép Úgyhogy még egyáltalán nem aktuális a kérdésem, csak érdekel: miért nem szabad sózni a kisbabák ételeit?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Katica: én kíváncsi lennék arra, hogy nálatok (Angliában) mik a hozzátáplálás szabályai. Mit, mikortól?

K-vitamin: Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy K vitamint addig kell adni, amíg nem kap a gyerek napi rendszerességgel ételt. (tehát ha már nem csak anyatejen él, akkor nem kell)
D-vitamint pedig egy éves korig.
anita78
 
 


Ildi,
köszi. Igazából nem magam miatt kérdeztem. Csak van egy barátnőm, aki kb 7-8 hónapos korától már mindennel eteti a kisfiát.(15 hetesen kezdte hozzátáplálni) A tejtől a dinnyén keresztül a turórudiig. Ettől ügyes nagyfiu, hogy mindent eszik. Ráadásul a dokinőjükkel 1etértésben. És nem tudom, hogy tudnám meggyőzni, mert ugye szerinte mi is felnőttünk...

Gyezsu,
a sózás azért káros 1 éves kor alatt,mert a vese ekkor kép fejletlen a só kiválasztásához. Tudom, hogy nekünk baromi iztelen igy minden, de mivel ők nem ismerik, hogy milyen sósan, szivesen megeszik. Legalábbis nálunk igy volt.
manoca
 
 


Manoca, igen, ez szomorú, hogy még mindig vannak olyan dokik akik a korai hozzátápit szorgalmazzák. Anyuka meg -többség- mi mást tehetne, hisz a dokiknak. Felnőttünk, de meg is lehet nézni a mai generációk egészségi állapotát. Ahhoz képest, hogy sokkal jobb körülményeink voltak, mint elődeinknek, semmivel sem vagyunk egészségesebbek.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Még nincs hat hónapos!Köszi a válaszokat!
lindanya
 
 


Anita,

A "Birth to Five" címü könyvböl nézem, amit elsö gyerek születésekor kap minden anyuka a védönötöl. (nem szó szerint idézem)
Ezek szerint a hozzátáplálást 4 és 6 hónapos kor között kezdhetjük. 6 hónapos korára már vezzessük be feltétlenül, mert most már több vasat igényel a baba, mint azt az anyatej biztosítaná... Ha 6 hónapnál késöbb kezdjük a ht.-t egyes kisbabák csak pürés ételeket fognak elfogadni [hmm]
Tehát 4-6 hónapig próbálhatunk adni (mind püré): répa, fehérrépa, krumpli, vagy cukkini. Banán, fött alma, körte, mangó. Rizs, kukoricaliszt, vagy köles a szokásos tejével elkeverve. Boltban kapható babarizs stb. Ezekkel kezdjük. A következö 6-8 hétben bövítjük a kínálatot: hús, máj. Lencse vagy feles borsó, humusz (így kell írni?). Zsíros tejtermékek (yoghurt, nemt'ommi, pudding [???]), kivéve ha a védönö nem tanácsolja ezeket. Zsíros tehéntej használható fözéshez 4 hós kortól, de italként ne adjuk 1 éves korig. Ne használjunk sót, és cukrot csak akkor, ha feltétlenül szükséges.

És a tehén-, illetve kecsketej azért nem ajánlott egy éves kor alatt, mert nem tartalmaz elég vasat és más vitaminokat a baba igényének megfelelöen.

6 hónapos kortól: citrusgyümölcsök, jól megfözött tojás, búzatermékek (kenyér, tészta, liszt), hal, kagylófélék, darált diók-mogyorók. "Másszóval, a babádnak adhatsz szinte minden családi ételböl, feltéve, hogy megfelelö állagú (tehát pürézett vagy darált)."


Ezt így speciell a védönö nem mondta, és nem is olvastam. Én 6 hónapig kizárólag szoptattam, és akkor kezdtem répával, almával... három naponta egy új ételt bevezetni (ha esetleg allergiás lenne, akkor pontosan tudjam mitöl). Viszont ezt nem sikerült sokáig fenntartanom, mert annyit evett - egy hét alatt napi két étkezés lett belöle, és nem tudtam három napig banánt adni Kép

A hivatalos "új" állás az, hogy 6 hónapig kizárólag szoptatni, de nem terjedt még el mindenhova. És nincs még két éve, hogy ezt a könyvet kaptam. (További babáknál pedig nem kapok újat)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!
Mit tudtok a dióról, mákról?
Jövő héten lesz végre 1 éves Boti, már nagyon várom, hogy adhassak neki tejterméket.
Már megint újat talált ki, most már nem eszi a húsos-zöldséges gombócaimat se, valószínüleg megunta. Szinte csak kenyéren él. Már tele van a hócipőm, főzök neki feleslegesen. A dokinénink vasat írt fel neki, vashiányos, ami nem csoda, a kenyérben ugyebár nem sok vas van. Kiváncsi lennék, vitaminokkal hogy áll, mert se zöldség, se gyümölcs nem kell neki. Na jó, pár szem szőlő néha, vagy egy fél szilva. A szőlőnek miért nem eheti a magját / héját? Bevallom, a héját nem szoktam leszedni, csak a magját szedem ki.
Zsófi
zsóf
 
 


Manóca, köszi! A vesére nem gondoltam.
Zsóf, boldog születésnapot Botinak! Milyen szülinapi tortát kap? Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Zsófi!
Dió, mogyoró és társai (olajos magvak) 2 éves kor előtt semmiképp nem ajánlottak, erősen allergének. Mákot hirtelen nem tudom, de épp ma merült fel nálunk is a kérdés, majd megpróbálom kinyomozni.
Szőlő héj-mag inkább csak technikai alapon szerintem.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem valaki valami infot/tippet adni arról mennyit iszik egy 14. hónapos baba?
Lányom 2-3dl-nél nem iszik meg többet naponta + szopi. De mi lesz ha már nem fog szopizni? Pisilni eleget pisil tehát valsz. sokat szopizik.

Amcsi
amcsi
 
 


Amcsi! Ancsi se iszik többet, ma se. Szerintem ha rendszeresen kinálod, evéseknél előtte van a pohár stb, akkor fog annyit inni, amennyire szüksége van. Amig meg pisis pelusok is okésak, addig semmi okod aggódni. Ha majd nem szopik, többet fog inni, nyugi! (Ancsinál van, hogy meglát, jön "cic", de igaziból csak szomjas lennne, és ha ilyenkor mondom neki, hogy gyere adok vizet, akkor van, hogy nem érdekli a cici és megy a vizért! (máig emlékszem az első ilyenre, semmi nem volt jó neki, nem akart enni, nem akart semmit, végül cicire raktam, ami megfelelt neki. Közben valaki hozott nekem egy pohár innivalót, mire kiscsaj hagyta a cicit és ment a pohárra. És akkor leesett, hogy elfelejtettem vizzel megkinálni.)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszi a segítséget rizs és kukoricapehely ügyben, be is szereztem mindkettőt. Ez újabb tanácstalansághoz és kérdésekhez vezetett Kép. Tudom,hogy igény szerint,meg bízzak az ösztöneimben, meg a kisfiam jelzéseiben,de mégis megkérdezem: mennyit adjak neki? A mai állás szerint szopizik napi ötször,és ebből kettő után kap gyümit /barack,alma,meggy,sütőtök/. Na ugyebár ebbe rakom mostantól a rizst/kukoricapelyhet. Igazából kisfiam egyenlőre úgy van vele, hogy szopi minden mennyiségben, a gyümievést meg elfogadja, mert jópofa közös program anyával Kép De ha két kanállal adok neki,akkor sem reklamál, illetve addig eszik,amíg adom neki. Ha mégis pontosítani akarom,olyan 200-250g-ot kap naponta,ezt csak azért tudom,mert nagy ritkán bébikajában kapja. Szóval ehhez mennyit rakjak? Lehetőleg ne grammban segítsetek,mert se mérlegem,se érzékem, hanem pl. x evőkanál, félmarék,stb. Kép.Majd ha a mennyiség eldőlt,az lesz a köv. kérdésem,hogy minden nap adjam monjuk váltogatva a rizst és kukoricapelyhet,vagy az túl sok? És lécci ne nevessetek vagy bosszankodjatok a kérdéseim miatt,azért fordultam Hozzátok,mert bizonyára jobban tudjátok,mint én....

Üdv:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Köszi, a mák csak azért merült fel, mert a férjem egyik kedvenc kajája a mákos guba. Ezen kívül a beigli jutott még eszembe, bár a karácsony még odébb van Kép.
GyeZsu!
A torta még nem állt teljesen össze, a tészta már biztos, linzerféle tészta, de nincs benne tojás, viszont van reszelt alma, attól puhább lesz. Szerdán megyünk egy allergia-tanácsadásra, ahol megnézik, hogy nem allergiás-e a tejre, ha nem - amit nagyon-nagyon remélek -, akkor lehet, hogy túró megy a tetejére. Vagy túró + barack. Vagy barack + szilva. Vagy még szőlő jöhet szóba, mást nem eszik meg úgysem.

Egyébként amikor 1 éves kor után vezetjük be a tejtermékeket, akkor is vigyázni kell, hogy szigorúan először mondjuk sajt, pár nap múlva túró, joghurtfélék, aztán a tej maga? Vagy rossz sorrendet írtam? Vagy ilyenkor már mindegy? A tejszín milyen kategóriába tartozik? Bocs, hogy egyszerre kiszakadtak a kérdések belőlem, de úgy várom a tejtermékeket, mint a messiást, hátha az én pici fiam végre hajlandó lesz enni. Ne adj Isten kanállal!! Kép
Zsófi
zsóf
 
 


Zsófi,
rakott dolgokat próbáltál már? Én most adtam Gabinak rakott karfiolt (tejföl nélkül), imádta. Vagy zöldséges rakott krumpli. Vagy bármilyen zöldség zsemlemorzsával, tejmentes margarinnal. Ezeket ő is eheti kézzel, ha máshogy nem megy, vagy te is adhatod kézzel. Egy próbát esetleg megér.

Amcsi,
az én lányom szopi mellett jó ha fél-egy decit megiszik egy nap. (Egy éves.) Ezt már én is keveslem kicsit, de nem kér többet, meg aztán pisil is rendesen, ezért egyelőre ráhagyom.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsóf!

Asszem, mintha az lenne, hogy sajt, túró, joghurt, kefír (fermentált tejtermékek, vagy mi?) már 10 hónaposan is mehet. Nem így van, Ildi?
Mi eszünk, és nincs gond (kop-kop). Igaz, hogy a tejallergia az, ami nincs nálunk a családban.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!
Zsizsa!
Még nem próbáltam ilyesmit, a krumplit nem szereti magában, csak amikor "krumplilángosokat" sütöttem, de már az se kell. Sajnos, amit kézzel szét lehet nyomni, azt nem veszi a szájába, így nem kóstolja meg a főtt répát, a karfiolt, a körtét, stb., stb.... Egyébként jövő héten rakott kelt tervezek, hátha. A zsemlemorzsás zöldséget hogy csinálod? Ja, és nem engedi, hogy én bármit is a szájába tegyek, kézzel se, kanállal meg végképp. Ma ettünk zöldborsós csirkemellet, na abból evett egy keveset, már amennyi zöldborsót fel lehet csipegetni egy fél óra alatt. Kép
Boti viszont szépen iszik, egyik napról a másikra kezdte el, kb. 2-3 hónapja. Most már, ha meleg van, akár 2-3 dl-t is megiszik egy nap. Fele-fele gyümölcslevet és ásványvizet adok neki, így legalább a gyümölcsök leve eljut hozzá, ha már eredeti formájukban nem kellenek.

Bóbita!
Mi járunk egy allergiás tanácsadásra, és ott mondták az 1 évet tejtermékre, ezért vártunk eddig. De úgy tudom, hogy az allergiára való hajlam öröklődik, nem az, hogy ki milyen allergénre reagál. Nem igaz például, hogy amire az anya allergiás, azt nem szabad adni a babának, mert az anyatejen át "megfertőzi" az allergiával.

Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Allergia: pontosan. Ha bármi allergia van a felmenőknél ill közeli rokonságban, akkor jobb vigyázni (nálunk a nagyfiam pollenallergiája miatt vártunk Ancsinál). Ilyenkor 1 éves korig semmi tejtermék. Utána ilyenkor is először a savanyitott tejtermékek jönnek (sajt, joghurt, túró, kefir) és majd csak utána (kb 1 hónap legyen legalább) jöhet a második kör, tej, vaj, tejföl (és a tejszin is itt van logikusan).
Hasonlóképp a tojássárga is 1 évesen indulhat (én a tejtermék és a tojássárga között is hagytam időt), majd utána 1-2 hónappal a fehérje.
(ha nincs allergia, akkor lehet korábban, kb 10 hósan inditani az első kört)

Zsófi, tortaügyben valahol arhivban ott van két tej és tojásmentes torta (egyik még gluténmentes is), érdemes azt is megnézni, hátha megtetszik. A francia almatorta fedőnevű azóta a család egyik kedvence lett.

Mák ügyben még nem értem rá keresgélni, de igyekszem nem elfelejteni.

Gyümölcslével azért vigyázz, inkább csak étkezések után érdemes adni, mert sokszor az édes iz miatt teleszivják vele magukat a babák, anyák meg egyszer csak azon találják magukat, hogy a gyerek nem eszik semmit. Faggatózva meg kiderül, hogy napi több deci- fél liter gyümölcslé megy be.

Buksi: én eléggé adhoc adtam ilyesmit a gyerkőcnek, pl gyümölcsbe akkor tettem, ha amúgy nagyon hig volt, és ilyenkor annyit, hogy optimális legyen a sűrűsége. Puffasztott rizst meg magában ette, kb amennyit ő maga akart. Nyilván, ha tartalmasabbá válik egy étel, akkor annyival kevesebbet fog kérni belőle, hamarabb eltömi a pociját. Fogalmam sincs, mennyi lenne a hivatalosan ajánlott napi mennyiség. Én azt csinálnám, hogy váltogatnám, nem is mindennap adnék, sűrűbb dolgokba nem tennék, és rábiznám, amennyit kér belőle. Nesze semmi fogd meg jólKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Zsófi!

Ez a torta jól hangzik! Kép Sok sikert!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Lanyok!
Az lenne a kerdesem hogy a tejet hogy kell bevezetni?Egy eves mult a fiam 2 hete es mar probalkozom a tejet bevezetni,eloszor csak vizzel higitva adtam neki 30 ml,de nem kap minden nap,szerintetek adhatok neki napi 1-2 dl -t is ?Vizzel kell higitani>?Vagy hogy kell elkezdeni?Vacsira szoktam neki keverni anya tejjel(mivel max 80 ml-t todok szopi mellett fejni ez nem lenne eleg vacsira ),szerintetek nincs semmi karos hatasa hogy keverem a ket tejet?Ebbe szoktam tenni banant es zab,vagy rizspelyhet.
Midnenkinek elore is koszonom a valaszokat.EGybekent joghurot,sajotot mar kb 3 honapja eszi, a turot nem szereti egyenlore.
gabi75david
 
 


Gabi,
szerintem nem kell higítani, sok értelme nincs, az allergének attól még benne maradnak Kép. Az anyatejjel keverést nem tudom, de józan ésszel nem hiszem, hogy bajt csinálna. Ha nincs allergiás a családban, szvsz lehet "tiszta" tejet adni (a házitej persze más, én most a pasztőrözött, bolti tejről beszélek), és fokozatosan egyre többet. Van, aki forralja, én mondjuk nem tettem, de nem tudom, kell-e. Én úgy kezdtem, hogy kajájába teszegettem egy picit, pl. a krumplipüréjébe, a spenótjába, illetve amikor már bátor voltam, kapott gubát, amit forró tejjel kell leönteni.
A túrót Cicó lányom egyébként semmilyen formában nem eszi meg, ez elejétől fogva így van. A sajtot viszont imádja Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Ez a tej téma engem is érdekel!
Kiscsajom 15 hós, most hagytam abba a szoptatást, és valamit szeretnék helyette adni.
Vettem a Tescoban Parmalat babatejet, fél literes, de alig ivott belöle, talán egy decit egy nap. Ma ismét akartam venni a boltba, de elfogyott! Szóval most sok joghurtot, sajtot kap.
Egyáltalán mennyi az a mennyiség tejtermékböl amit bekell vinni? Tejet mindenképp kell innia a gyereknek, vagy elég a sajt, joghurt, túró is?
Úgy veszem észre, hogy Mirának a tej csak ciciböl ízlett! :-)
Amúgy az én gyerekorvosom a tehéntejet nem javasolja 2-3 éves korig.

KépKép
KépKép
mirama
 
 


Mirama
a mi dokink szerint napi fél liter tej vagy annak megfelelő tejtermék kell (talán 2 éves korig, de ez nem biztos) Valahol olvastam, hogy 1 dkg sajt 30 ml tejnek felel meg, ha jól emlékszem. Én 3-as tápszert (babatejet) adok a fiamnak, abból megiszik egy nap kb 3-4 dl-t, + eszik krémtúrót, sajtot, joghurtot, mikor mit Kép
Andi
psandi
 
 


Köszi Andi!
Nem Te vagy a NLC is? :-)

KépKép
KépKép
mirama
 
 


OFF leszek, bocs!
Szilde, ma postára adtam a szabásmintát!

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Rekabeka!
KöszönömKépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: