Új privát üzeneted érkezett!

Ditke!
Imádom a blogotokat!!!! Torta hegyek, bulik, síelés-infok (én is pont ezt nem szeretem benne!), utazások, piros alsóneműk, "szuper" újévi fogadalmak! Olvasni fogom! :lol: Hú, és a csajok mennyire különböznek! És milyen nagy lányok!

Ami a zugolvasást illeti, én is sokszor ezt csinálom mindenféle ok miatt. Megértelek. De azért lécci néha adj életjelet! (Nekem is mindig jólesik, amikor hiányolnak innen a csajok!) Én is nagy "lógós" vagyok...

Detti!
Várom a Dzsungel könyv-és tapasztalatod! Már én is kacérkodtam vele, de vagy nem találtam jegyet, vagy lebeszéltem magam róla.

Cat!
Király a R&J-s meglátásod!

Dolgozom...

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Detti :)

Jó idő lesz és kész. Eldöntöttem. 8) nem hagyjuk befolyásolni magunkat. :D

Ditke :)
Na végre jelentkeztél! Én azért nem vagyok zugolvasó, mert nem lenne mit olvasni, ha már én sem szószátyárkodnék itt. :lol: Így is elég szegényes lett a hozzászólásfolyam, folyton csak Dia nevét láttam. :roll:

Én is imádom a blogodat, már olvasgatom is abban a tíz perces óránkénti pihenőben ami jár a gép előtt dolgozóknak. :lol: :lol:

Nagyon megnyúltak a csajok! Iskolásélményeiknél még nem tartok a blogban. :lol:

Vikó :)
Meggyógyultatok? Kérdeztem. :wink:

Menjetek a dzsungel könyvére, mert az enyémeknek nagyon tetszett. Kötelező darab, a Bors nénivel egyetemben.

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat, Detti

én is így vagyok vele: jónak kell lennie az időnek, eddig is mindig az volt, most sem lesz másképp, és kész 8)

Ditke,
én még nem olvastam, de zugolvasód leszek :wink: Jó néha hallani rólatok, azért eszünkbe jutottál, valamelyik talin is szóba jött, hogy mi lehet Veletek :)

Edit,
jobban vagytok???
Vikó,
Ti meggyógyultatok?

Dzsungel könyvére én hónapok óta nem kapok jegyet... meg a Bors nénire sem... Azt is mindig hétköznap adják :roll:

Kép
nettke
 
 

 
 

Sziasztok!

Na, én nem vagyok zugolvasó!!! Vagy nincs időm még olvasni se, ha meg igen, akkor úgyse bírom ki h ne írjak. :lol:

zojci már fél éves!!!! hihetetlen!!! :shock: Amúgy kezd összeállni az életünk, máj elején költözünk, beírattam nagyokat az iskolába, bekönyörögtem őket az utolsó csoportba, így "csak" aug 1-jén kezdődik nekik az iskola. Már intézzük a repjegyeket, valszeg júni közepe-vége felé megyünk!!!! ÚGy néz ki, a kisebbik lakásba visszacuccolunk, így nem kell majd lakbérre költeni. A kert ugyan el van kerítve már a telekhatáron, de volna kedvetek egy kerti partihoz ahogy a régi szép időkben? :D V mehetünk akárhová máshova is, de hozzuk már össze a kölköket!!! Enyémek kezdenek itthon is angolul beszélni játék közben, ami azért már kicsit sok a jóból!!! :roll:


Edit

jobban vannak már a fiúk???? Még olvasni is szörnyű!!! :evil: Ugye valahogy Veletek is összefutunk majd? Azóta is emlegetjük a "három kisfiút". :D


Detti

képek az új birodalomról? :D

Cat

Nagyon nagyok lettek a fiúk!!!!Samu nem semmi, h gyúr a vagány cuccok miatt. Még mindig nagyon jó szövege van!!!

van vmi 5leted arra, h hogy vegyem rá őket, h használják a hangokat amiket ki tudnak mondani??? rájöttem, h az r-en kívül mind megvan nekik, igazából az is, ha koncentrálnak, de a beszédük megrekedt kb a 3 éves szinten. Ha figyelmeztetem őket, visszakérdezek, stb, akkor javítják magukat, de baromi fárasztó (nekik meg frusztráló) állandóan javítgatni.

ki mikor megy nyaralni? remélem nem mindenki akkor fog elhúzni mikor otthon leszünk. :?

Ditke

Jó a blogod, de tuti nem lesz időm olvasgatni. Nincsenek vhol csak képek???
:oops: :D A csajokról is csak a szülinapit sikerült megtalálnom. Nem lesztek Mao-n a nyáron?


Megyek, de igyekszem rendszeresebben jönni
:D

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


Sziasztok!

Most meglepődtem, azért írok: nem is gondolnátok mennyi zugolvasója van ennek a fórumnak :lol: A blogom statisztikája szerint majdnem 50-en nézték meg a blogomat tegnap a babanetes linken keresztül. Még ha ti páran mondjuk két gépen is megnyitottátok, azért akkor is akadnak itt bőven olyan renitensek mint én :lol:

Lilla!

Sajna csak képek nincsenek, elkezdtem az elején egy nyilvános albumot is, de egyszerűen nem futotta rá az időmből :(
Majd ha nyugdíjas leszek vagy 6 hét fekvőgipszben fekszem itthon a következő sielésünk után akkor csinálok egyet :wink: De nyugodtan pörgesd végig a blogot a képekért, olvasás nélkül :wink:
Június végén megyünk haza, a tervek szerint a csajok előbb a nagyikkal mi meg kocsival, komppal Rómán keresztül. Aztán egy esküvőre megyünk Orosházára, onnan meg anyósomhoz, onnan Debrecenbe, aztán vissza, a csajok meg majd megint kis késéssel utánunk. (És nem akarom elkiabálni, de tervben van egy Florida is, csak a főnöknek még nem mertem előhozakodni vele, hogy a júliusi egy hónap szabim után adna-e még egy hetet augusztusban... :oops: )

Cat!

Ejnye, a 10 perc szünet pont azért van, hogy pihentesd a szemed :) De azért örülök, hogy tetszik :)
Jó, hogy mondod, a suliról nem is nagyon írtam. Igyekszem pótolni :)

Viki!

örülök, hogy tetszik, jó szórakozást :)

Detti!

Hidd el, sokkal egyszerűbb egy csomó érdeklődő e-mailre azt írni, hogy "lásd blog", mint mindenkinek egyenként leírni, hogy mi történt velünk, fényképeket csatolni az e-mailekhez. Így csak a személyes nem publikus dolgokat írom mailben, sokkal kevesebb idő. És a futó ismerősök nem is kérdeznek annyit csak zugolvasnak :lol: Aztán mikor hazamegyek és mesélnék, csak legyintenek, hogy "tudom, olvastam a blogon" :lol: Még a barátnőm anyukája is! :lol:

Szép napot!

Ditke
ditke62
 
 


Sziasztok,

én a " Lilla tábort" erősítem , ha olvasni tudok, akkor írok is, bár ez sem könnyű, mert visszakövetni nehezebb, mintha zugolvasó lennék.... :lol: :lol: :lol: Igy lehet tábort váltok.... :wink: :) :lol:

Nálunk semmi extra : gyerekek jól vannak, csak iszonyú rosszak lettek. Sajnos ezt nem tudom máshogy írni. Vitatkoznak, verekednek, és a vége ált. , hogy Zsófi sír. Fura, mert eddig ez nem volt, nem is igazán tudom kezelni. Nincs meg az igazi fogás rajtuk. Ja, és főként hétvégi kórság ez: :evil:
Beíratkoztuk a suliba, egy osztályba, és ahhoz a tanítónénihez, aki szívünk vágy volt, így ezen a fronton minden o.k.

Lilla,

jaj de gyönyörű Zoé baby.
Kerti-patry húúú, nagyon szeretnék / szeretnénk ott lenni. Nyaralás még nincs lekötve, de egyre jobban hajlok majd egy last minute felé. Ilyen még úgyse volt.
Nálunk a hang kiejtési problémát logopédus pillanatok alatt megoldotta. A megfelelő hangkiejtési technikát megmutatta, majd szavakkal gyakoroltatta, meg otthonra is volt csomó gyakorlat. Ha kell kérhetek tőle gyakorlatokat.

Nettke, Cat, Detti

jó pihenést nektek !!!!!

Cat,

Samu : :lol: :lol: :lol: :lol:
R & J -hez, tudod Júlia egy önzetlen kislány, aki meghagyta a nézőknek TYBALTOT. ( itt kizárólag csak 1- re gondolva teszem ezt a kijelentést, s nem jár túrórudi a megfejtésért, " hisz ismersz, ugye ismersz .... " )

Vikó,

meggyógyultatok? Mit véleményez az orvosotok erről a sok nyavalyáról???

Edit,

ti hogy vagytok?
Képzeld, Zsófi mekkora előnnyel bír Kristóf miatt. Van egy csomó 3. és 4. osztályos barátnője , akikre nagyon büszke, meg akik már most várják a suliba ill. a kis barátnői előtt vagánykodik velük , persze mindez csak azért mert azok a kislányok mind fülig szerelmesek Kristófba. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ditke,

még csak belenéztem,de nálam is az ugrott be, hogy mikor van erre időd? Nagyon nagyok lettek a lányok, főleg Pepe változott sokat szerintem.

Megyek, de nem ígérek semmi , azt betartom. :lol: :lol: :lol:

Meme
szinta
 
 


Lilla :)

Mi nagyon benne lennénk egy kerti partiban, viszont június 27-én elutazunk, és utána csak július 16-án jövünk haza. Szóval nekünk csak előtte lenne jó. De nem akarok kimaradni a buliból.

Most utazom, de a másik kérdésedre is fogok válaszolni, nem felejtem el. :wink:

Cat
Kép
cateye
 
 


Ditke


Sztem TÉLEN gyertek Floridába!!! Még szeptemberben is ISZONYÚÚÚÚ meleg van, párás, fülledt. Nem épp turista-szezon. Hova jönnétek amúgy? Orlando v Miami? Ha később jönnétek (és van kedvetek) össze lehetne úgy hozni, h mi is lemenjünk (iskolaszünet) és talizhatnánk. Enyém gyerekek mindig nagyon örülnek ha itt magyar gyerekekkel játszhatnak. :D Gyerekkel v anélkül jönnétek amúgy? :oops:


Meme

húúú, mintha én írtam volna!!! Enyémkék is egymást ölik idén, de NAGYON durván%!!
Zsófi :D Majd pár év múlva megfordul a helyzet, Kristóffal fognak azért barátkozni a fiúk, h Zsófika kegyeibe férkőzhessenek. :D :D :D és ő biztos el lesz kényeztetve a nagyfiús választékkal K haverjaiból. Zoé is jól fog járni ilyen téren. :wink:

De jó lenne ha tudnátok jönni!!!!

Cat

Ez annyira jellemző! :( Tuti mindenki akkor megy nyaralni mikor mi végre otthon leszünk. :( Kb 1 hét előtte és utána akkor.... de még nem tudok semmit h mi mikor megyünk pontosan. Atól is függ, h mikor tudják átadni a házat pontosan. :roll: De valahogy csak összehozunk vmit, ígérd meg lécciiiii!!!!! :D

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


Húh, egy régi idők kerti party-ja király lenne (Kiliman féle padlizsánkrémmel! :lol: !) Nekünk eddig a július 15-22 nyaralásunk a fix, és még lesz egy hét valamikor. Amúgy erre-arra megyünk, de ha előre fixáljuk az időpontot, akkor szeretném, ha mennénk mi is. Cat, majd figyelj a pontos napra! :roll:

Egészségileg haladunk. Bence már jól van a hét közepe óta, de Luca még náthás. Nem merem leírni a hétfői terveket! Mit ne mondjak, elég volt 4 hét itthon, mindenféle munka és egyéb szervezéssel...minden napi főzéssel, ezzel-azzal. Gondolom el tudjátok képzelni, hogy milyen a gyerekek szófogadási szintje egy hosszú nagymamás időszak után! :oops: Azt szoktam mondani, hogy kb. csak nőgyógyásznál nem voltam a Lurkókkal...és hogy mit mond róla az orvos? Semmi konkrétumot. Tervezem, hogy elviszem őket, egy spec. dokihoz. Jókat hallottam róla (konkrét példákkal), és eléggé ötvözi a nyugati és a keleti orvoslást. Persze azért van bennem szkeptikusság, de ha meg se próbálom, akkor...

Kinek mivel telik a hétvégéje? Kata, gondolom a párod kihasználja a szelet valamerre...

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok!

Jelentem, 3napja teljesen egészséges mindenki!! Isten tartsa meg jó szokásukat és sokáig így maradjon!
Készen lettek a füldugók is,így pénteken már végre úszni is mehettek.

Csütörtökön szemésznél voltunk,mert Dávidnak az iskolai szűrésen gyengébbnek találták az egyik szemét.Így ezen felbuzdulva vittem az egész csapatot,úgyis kellett volna a kicsiknek is 6évesen kontroll.Egy tündéri,hozzáértő,türelmes és nagyon készséges doktornőt sikerült találnom. 1,5óráig vizsgálta a 4gyereket. Mindenféle módon megnézte a szemüket,Olinak még pupillatágítót is adott.A gyerekek is nagyon ügyesek voltak.Dicsérte őket nagyon a dokinő (meg engem is :lol: ,hogy más szülő eggyel se bír,én meg milyen szépen bánok velük :lol: ) Büszke is voltam rájuk!!!!!
Ennek eredményeképpen Olinak és Dávidnak szemüveg kell. Már meg is rendeltük.kb. 1hét múlva kész lesz.

Cat!
Köszi a görkoris infot! Mi is veszünk szülinapjukra. Egyenlőre csak 1-et,aztán meglátjuk,hogy kinek jön be.

Ditke!
De jó,hogy bejentkeztél! Mindjárt olvasom is a blogodat.Most talán van egy kis időm.
Azért néha írhatnál pár sort ide is!Nem baj,ha nem tudsz hozzászólni a többiekéhez.

Lilla!
Mindenképp talizunk!!!
Mi jún 27-júl 3 közt mennénk nyaralni.Csak még nem dőlt el,hogy elengednek-e szabira vagy sem.Elméletben júl 4-10közt is szabin lennék. Szóval pont jókor jöttök!!!Mire meglesz az érkezésetek pontos dátum,nálam is kiderül,mi a helyzet.Akkor majd pontosítunk,okés?
De mi nagyon benne lennénk közös taliban is,mert a többieket is régen láttuk.Esetleg valami helyszín,ahol összeereszthetnénk a gyerekeket,míg mi dumcsizunk és közben senkit se terhelnénk?Olyan játszóteres (vagy játszóházas) feeling egy kis piknikkel fűszerezve?Valakinek valami jó ötlet?

Meme!
Jó ez az "áru"-kapcsolás :wink: a gyerekek közt!!!Milyen életrevaló gondolatok!
Ilyen típusú balhék nálunk is vannak.Olinál akkor,ha unatkozik.Beninél meg ha nem tud eleget a levegőn lenni.Ilyenkor addig piszkálják egymást,míg sírás nem lesz belőle.Mivel általában ezeknek a szituknak az elejét én nem látom,bevezettem a kollektív büntetést.Nem igazságos,de ez van.Nálunk a jó idő (meg ha tudunk valami programot csinálni,mert nem betegek),mindig segít.

Vikó!
Én is hallottam most ilyen helyről (lehet,hogy arról,amiről te?),ahol személyre szabottam ötvözik a többféle gyógyítási módot. Nekem szimpatikus volt az elmélet!Mondjuk ár-függvénye is lenne,hogy be merném-e vállalni a próbát.

Cat,Nettke,Detti!
Remélem,a cudar idő ellenére jól telik a pihenés!!!Majd meséljetek, milyen volt!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit!
Dr. Szőke Henrik. Ő az? Valaki hallott már róla?

Más....
Épp küzdök valamivel, és ahogy Edit írta a témát, kíváncsivá tett.
4 hét itthonlét, ebből volt hosszú nagymama időszak után, az van, hogy nem lehet egyszerűen bírni a Lurkókkal. Mindenen megy a hiszti, van, hogy fizikailag bántják egymást (pl. csípés), szófogadás nulla...kérdés: ki hogy fegyelmez, mi a büntetés? Nem vagyok egy "szadista", de a sima szigor már nem elég (szerintem elég szigorú és kövekezetes szülők vagyunk!). A zsarolás nem az én módszerem, és a megvonás csak ideig óráig hat. Szóval??? Ki mit tesz? Pláne akkor, ha nem derül ki az eleje a dolognak! Köszi! (Nagyon remélem, hogy az ovi visszarázza őket... :roll:)

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok,

Cat, Nettke,

Egy nagyon jó kis hétvégén vagyunk túl :lol: Megmerem kockáztatni, hogy talán az eddigi legjobb Kolpingolásunk volt ez a mostani. Hihetetlen jól elvoltak a kölkök, és emiatt mi is :lol: Ha minden jól megy, akkor jövőre se hagyjuk ki ezt a Kolpingos hétvégét!!!
A képeket és a videót majd cseréljük!

Edit,

Az időjárásra annyira nem volt panaszunk, szombaton sokkal többet voltunk kint, mint bent. A szél fújt, ez tény, viszont igyekeztünk olyan helyen lenni, ami valamennyire szélvédett volt.

Végre jó hírek a gyerekeidről :D Reméljük, hogy sokáig elkerül benneteket a betegség!


Lilla,

A taliban természetesen benne vagyok én is. Akár gyerekes, akár felnőttes szóba jöhet. A gond az, hogy nekünk nagyon sűrű lesz a nyarunk. Május végén, június elején másfél hétig Németországban leszünk, július 21-től nyaralunk 10 napot, közötte meg hosszú hétvégézünk szerte az országban. Meg augusztusban is megyünk még Horvátországba, de addigra már ti sem lesztek Mo-on.
Most hirtelen nem emlékszem, hogy mikorra írtad, hogy jöttök haza (majd mindjárt megnézem), de ha összejönne egy tali többekkel, akkor az nagyon tuti lenne.

Na, csak gyorsan benéztem, megyek, mert pakolom ki a mosógépből a második adagot...

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Viki!
Nem! Nem ismerős ez a név.De azt hiszem,nem is egy névről hallottam,hanem valami klinika-féléről.Azóta azon gondolkodom,ki mesélt róla.
Nálunk a csúnya szavak használata körül voltak néhány hete problémák. Kb. 10.000-szer beszéltünk róla,hogy miért és mit nem szabad.Süket fülekre talált. Mígnem meguntam és következetesen minden egyes alkalommal ,minden egyes szó után 5perc sarokban állás volt.Volt,hogy mindhárom ott állt.Volt olyan is,hogy napi 20szor.Egy bizonyos pont után elvettem a tv-t is.1hét után rájöttek,felesleges tovább feszíteni a húrt.(mondjuk az a hét elég pokol volt,de már nagyon égő volt,ahogy egymással beszéltek)
Olyan esetekben,amikor nem derül ki,ki volt a balhé kezdeményezője,mindhárman mennek büntibe (általában csendben kell ülniük az ágyukban 5percet).Már sokszor megbeszéltem velük,hogy egymás közt nekik kell igazságot tenni.Ha nem megy,azelőtt szóljanak,hogy valaki sírna (ez van az oviban is).

Fürcsizni voltunk ma délután Várgesztesen a villaparkban.Annyira szuper volt!!! Olyan jó,hogy egészségesek és végre ki lehet velük mozdulni-Ráadásul olyan kis hálásak is voltak ezért!!Majd megzabáltam őket!!! Annyira örültek neki,hogy megint lehet fürödni.Talán ez volt a legnehezebb ebben sok betegségben,műtét utáni várakozásban. És annyira jól úsznak már!!Főleg Beni!!!Simán úszik már a sodró folyósóban is mindenféle segítség (karúszó) nélkül.Még a víz alatti levegővételen kell egy kicsit finomítani.De már egyedül bentvoltak a nagymedencében.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


edit73 írta: Még a víz alatti levegővételen kell egy kicsit finomítani.


Edit :)
Hát az bizony még nekem is nehezen megy, de lehet próbálkozni. :lol: :lol: :lol:

Örülök, hogy jól vagytok, és ilyen klassz programotok volt!

Lilla :)
Én nagyon szeretném, hogy találkozzunk. Ha megvan az utazási időpontotok majd egyeztetünk. Töröko. és Olasz között itthon leszünk 2 napot, igaz csütörtök-péntek lesz (július 7- 8 ), de legfeljebb összehozunk egy pénteki talit, ha más nem megy. De csajos talit olyan Vikó féle Liszt Ferenc téri kiülőst mindenképpen tartsunk. :wink:

Kolping: Nekünk a best of Kolping volt ez a hétvége. A fiúk még szülinapjukra is azt kérték, hogy a Kolpingba menjünk, így lehet egy októberi hétvége is ott fog telni. 8) Bár tény, hogy társasággal az igazi.
Nincs kedvetek?

Alig kellett fegyelmezni őket, remekül elvoltak, és tele vannak élményekkel, olyan kis boldogok voltak. Jellemző, hogy a kocsma és az ovodai kézműveskedés közül a kocsma tetszett nekik jobban. :lol:

A képeket ma Zoli feltölti, tegnap Nettkééktől már megjött, Detti skype-on talizzunk, is ti is küldjétek át. Mindenki kap hozzá hozzáférést, és meg lehet majd nézni, letölteni stb.

Addig is egy kis kóstoló, igaz mobillal készült:

3 születési dátum=7 gyerek

Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Detti, Cat
hááát, ez tényleg nagyon klassz volt!!!! És ha ez így halad, akkor az idő előrehaladtával tényleg egyre csak jobb lesz :wink:
Azt az októbert meg megbeszéljük 8) Kedv, az mindenképpen van!!!
A kocsmázást olyan nagy hanggal emlegetik, hogy kénytelen voltam egy kicsit magyarázni, hogy az oviban ne ezt emeljék ki a hétvégéből :D

Lilla,
június vége, július eleje nekem elvileg teljesen OK, szóval benne vagyok. De lassan táblázatba kéne foglalni, hogy ki, mikor, merre, és hol marad egy pici luk a találkozóra :lol:

Ditke,
azért ez az 50-es átkattintás meglepett... :roll: Tudtam, hogy vannak suttyomban olvasók, node ennnyi?? :shock:

Edit,
hajrá, így tovább!!! Ezt a Várgesztest dícsérték üdülésre is. Szép a hely, bejött Nektek?

Kép
nettke
 
 


Detti :)

Mi a skype azonosítótok?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Újra kell telepíteni a skype-unkat, mert valami van vele. Ma este megcsinálja Árpi, és írom majd az azonosítót.


A képek egyébként nagyok jók lettek :lol: A videót majd meg kell vágni, mert van benne olyan, ami csak a mi gyerekeinkről szól, úgyhogy ahhoz egy kicsivel több időt kérünk, de csináljunk.

Majd teszek fel ide is néhány képet.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Csajok :)
Én szívesen bevállalok egy nyári kerti partit nálunk, ha van kedvetek. Csak mondjatok időpontot.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi :)

Húú nagyon rendes vagy, hogy bevállalod. Legalább nem Lilláékat terheljük vele. Várjuk meg Lilláék mikor jönnek, de mit szóltok június 19 vasárnaphoz?

Detti :)
Oké. Ráér a videó, de a képeket tegyük fel. A nálunk lévők is nagyon jók lettek, ma este feltöltjük ha lesz energiánk.

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat, Brigi,
nekünk jó a június 19, provizórikusan. Nagyon klassz lenne!!!!!

Detti,
hétfő este rendeltünk pár pólót a gap-ről, és tegnap (szerda) délután meg is jött :shock: :shock: Szóval köszi a tippet, sose hittem volna, hogy ilyen jó árak vannak, nomeg ilyen gyors...

Májusra meg kellene beszélnünk egy vacsit is, nem?

Kép
nettke
 
 


Cat,

Ha minden igaz, akkor az azonosítóm Pataki.Detti. Nektek mi a nevetek? Este megpróbálom átküldeni a képeket.

Nettke,

Na, tök jók Gapék :lol: Én is néztem pont tegnap, van egy-két dolog, amit megvennék megint, de a szekrényem dugig van :roll:

Májusi vacsiban benne vagyok, de sajnos nekem csak a 6-a lenne jó.

Brigi,

Jó lenne nálatok még egy tali, ott totál elférnek a gyerekek. A június 19-e talán jó lesz nekünk is.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok,

csupa fantasztikus ötletre jövök... :lol:
Június 19-e eddig jó, ill, előtérbe is helyezzük, hogy az is maradjon. Brigi, köszi a felajánlást, nagyon rendes tőled. Húúú, az enyémek annyira imádtak nálatok, szerintem tök odalesznek ha mondom nekik.
A másik, Cat , kolping - október , nagyon jó, szülinap nálunk is, ezt is előtérbe vesszük.

Vikó,

kérdezted a fegyelmezési technikákat, hááááát, nem vagyok toppon ebben, így sokat nem tudok segíteni.
Nálunk is - mint Editéknél - kollegtív ( rossz nyomozó vagyok ) .Ágyra ülés, külön szoba, gondolkodás. Na, ez ideig -óráig jó.
Most az egyik apuka - Zsombi focista társának apukája -esküdözött a sarokban térdelésre, mint jól bevált klasszikusra.
Szerencsére enyémek ezt az ok fejtést végig hallották, ami elég volt. Így elég kiejtenem: Emlékeztek Mátét hogyan büntette apukája ??? :lol: :lol: :lol:


Cat, Nettke

ma JKSZ , a szereposztás jónak tűnik, nagyon kíváncsian várom.


Mindenkinél ilyen f@s idő van? Ráadásul ma van egy ovik közötti ügyességi verseny a gyerkőceimnek, hááát, ők izgatottan várták, remélem nem keseríti meg őket a szél, hideg....

Meme
szinta
 
 


A június 19. elvileg nekünk is jó. Zsolt nem lesz (évi fiúbuli), de ő nem is egy nagy közösségi lélek (szerintem ez már kiderült róla). Szóval elvileg OK, igyekszem úgy szervezni az életet, hogy ott legyünk.

Májusi tali: mindenképp péntek? Akkor nekem csak a 13. a jó, mert az első pénteken pótlom a barátnős wellness hétvégét, az utolsó kettőn meg családi program (Zsolt huga esküvő & Zsolt öccse itthon lesz Kanadából). Ez még nem kristálytiszta, de ez végképp nem rajtam múlik. :oops:
Ha péntek, akkor szervezzétek nyugodtan, aztán, ha tudok megyek, vagy legyen 13.

Detti, mi ez a Gap dolog?

A fegyelem kezd javulni, de még kell hozzá szerintem egy pár nap, hogy visszaálljunk a régi kerékvágásba. Azért ez nem könnyű 4 hét otthonlét után. (Luca még mindig nem 100%-osan egészséges, de már feladom!) Gondolom el tudjátok képzelni, hogy hogyan néztem arra az anyukára, akivel hétfő reggel összefutottam az ovikapuban és az alábbit mondta a gyerekének: "Mire újra előjön a lázad, addigra már jövök érted!" :cry:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok,

Májusi vacsira nekem csak a 20-a nem jó. Tervezzetek nyugodtan. Május 6. okés.

Vikó :)
Hát én ott nagyon beolvastam volna Anyukának. :evil: :twisted: :roll: :twisted:

Detti :)
Z-m-an néven vagyunk szerintem fent a skypon. Este kapcsolódunk.

Szuper, hogy eddig a június 19 okés!

Meme :)
Nektek jó szórakozást az estéhez!

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Zuglóban tudsz olyan uszodát, ahol babaúszás is van?

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti :)
Zuglóban csak 4 éves kortól tudok oktatást. Bébiúszásra Csömörre vitték innen a babákat ide : http://www.delfinuszoda.hu/delfin_uszoda_fomenu.html

Cat
Kép
cateye
 
 


Detti!
A delfinuszodába mi is jártunk anno, jó volt.

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Aki meg akarja nézni a kolpingos albumot, adjon egy gmailes email címet, megosztjuk.

Detti :)
Várjuk a file-t, írtam neked skypon a chaten. Fájl küldéssel kell küldeni.

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Tiszta hülye vagyok: nem a babaúszás érdekelne Zuglóban, hanem nagyobb gyerekek (4 éves) úszástanulása, vízhez szoktatása. Erre tudsz helyet?

Tegnap átküldtem néhány képet, aztán elindítottam egy 137 db-ból álló adagot is. Viszont kijelentkeztetek, hiába volt egész éjjel a gépem zárva, nem mentek át a képek.
Küldeném azokat is.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti :)

Most jönnek a képek. Tegnap Zoli azt mondta, hogy éjfélig nyomta de ti elaludatok, így megszakadt a kapcsolat. De most szívja a szajrét.

Zuglóban a BVSC uszoda van vízhez szoktatásra. De ha tényleg meg akarnak tanulni úszni, akkor a KSI-t javaslom. Egy hónap alatt ott többet tanultak mint az Erzsébetligetbe fél év alatt. Ha nem mentünk volna a KSI-be, még mindig karuszóval úsznának.

Cat
Kép
cateye
 
 


Detti :)

Átjött minden, már fent is van kicsit megszűrve az albumban. Nagyon jók lettek a képek! Ha adsz egy gmail címet, megy a meghívó.


Többiek merre? Én tegnap kicsit kirúgtam a hámból így szédelgek, de megyünk ki a telekre kicsit. Este meg lepasszoljuk a fiúkat Anyuhoz, és mozit tervezünk.

Holnap meg cachingelünk.

Kata :)
Régen jelentkeztél, merre vagytok?

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
merre rúgtál ki a hámból..? :wink: :lol:
Mit akartok megnézni moziban? Tegnap néztem végig a műsort a barátnőmmel, és semmi jót nem láttam. Nektek van valami tuti tipp?

Nálunk jön ma anyukám, és este színház, mivel bérletes este van.
T meg most amatőr tenisz versenyen van (játszik..), így egyedül nyomom a gyerekekkel. :lol: Holnap kertrendezés, végre. Este meg barátnőzés, nekem:)

Képzeljétek, Natus eddig húzta a Kolpingos náthával, tegnapra láz, fülfájás, minden. Szóval most elkezdtük az antibigyót, már kicsit jobban van, lekopogom. Még jó, hogy tavaszi szünet lesz, lesz ideje kiheverni!

Kép
nettke
 
 


Nettke,

jobbulást Natusnak. Többiek remélem nem kapják el. Nektek jó szórakozást!!!!
Irtam A Face-n , de közben olyan picire össze zsugorodott, hogy nem tudom elküldtem-e ??? :shock:
Szóval megosztott a darab, voltak hihetetlen jó részek és volt olyan ami abszolút nem tetszett. Lilla mellett még Feke P. tetszett nagyon. Összességében jó volt, modern, pörgős. néha sok, de hááát, én is ilyen vagyok..... :oops: , ezért egyáltalán nem lepett meg, hogy bejött!
Már alig várom Cipollát..... :lol:
Nyergesről vmi?

Cat,

talán elő-névnapozás volt? 8)
Priviben írok egy gmail címet. Céges van csak gmail-es , nem nyílvánosítom...

Nálunk semmi extra, a hétvégén ittthon vagyunk, mert Laci mind 2napon dolgozik, egyedül meg nem viszem őket, itthon tök jól elvoltunk ma is. Még egy hatalmas sétára is volt erőnk.... ( ez főleg rám vonatkozik....)

Pár kép, most készült az oviban:
Kép
Kép
Kép

Meme
szinta
 
 


Sziasztok :)

Meme :) ,Nettke :)
Nem előnévnapozás volt, hanem csak úgy.... 4-en vagyunk nagyon jóban csajok, és időnként kirúgunk a hámból. Tegnap a Café Vianban edzettünk, aztán a Cactus Juiceban hajlottam el. :wink: 8)

Nettke :)
Jobbulást Natusnak. Mi kijöttünk a takonyból, megúsztuk szerencsésen.

Milyen előadásra mentetek ma este?

Mi a Jennifer Anistos, Adam Sandler filmet néztük meg. Blődli volt, de szórakoztató, épp ilyenre vágytam.

Meme :)
Csodaszépek a gyerkőcök! Majd én is felteszem, mert a mieink is most készültek el, csak be kellene scannelni.

Iskolai beiratkozás megvolt?

Képzeljétek el ma megint kaptunk egy kellemetlen kérdést Samutól. Ahol megyünk ki a telekre Dunakeszire, ott mindig végig állnak a kurvák, Káposztásmegyer felől. Még nyáron amikor álltak pucéron vagy egy száll tangában és a fiúk kérdezték, hogy mit csinálnak itt megmagyaráztuk nekik, hogy napoznak. Ez akkor hihető is volt rekkenő hőségben. Azonban ma is már ott állt 4 cemende, tangában! Samu rögtön kérdezte, hogy mit csinálnak itt, nem süt a nap? Mi hümmögtünk, válaszoltunk, hogy talán stoppolnak. Mire Samu: Minket miért nem állít meg? Mire mi, mert látja, hogy tele az autó. Mire Samu: azért állnak itt, hogy összejöjjön valami férfival? :shock: :shock: Hát gondolhatjátok, hogy nem tudtunk erre válaszolni. :? Hazafelé már más útvonalon jöttünk.

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok


Mi úgy néz ki júni 21-én indulunk haza, 22-én érünk oda. Ettől nyugodtan talizzatok 19-én, de azért jó volna majd látni Titeket. :D júli 19 a visszaindulás. Jó idő esetén nem gond nekünk ha nálunk vagyunk, rossz idő esetén mehetnénk játszóházba is. hmm?

tényleg indítsunk táblázatot kinek mikor jó. :wink:

Amúgy tök jó, fizettük volna a repjegyeket, de a gép nem engedte addig, míg nincsenek beírva az útlevélszámok. Zoénak még nincs kész az útlevele. :roll: azért remélem nem lesz semmi gebasz, már elég mostanában a kavarásból :roll:

bocs, olvasni most nem tudtam tényleg, csak átfutottam és megakadt a szemem a javasolt időponton :roll:

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


Cat, Meme,
Szerdán tavasz... volt, kellemesen szórakoztunk, ennyi. :D
Csillával beszéltem, és nem veszem át a jegyeket, csak együtt majd ott a helyszínen. Így jó nekünk is, Nektek is, gondolom. És akkor kell fizetnünk is. Meme, ha az ismerőseidnek kell kézbe előbb, akkor szólj. Csilla is lusta találkozni, meg én is... :roll: és valszeg már bízik bennünk ennyire :wink:

Meme,
nagyon jó képek!! Micsoda haja van Zsófinak!!! :shock:
megyek a face-re olvasni :lol:

Kép
nettke
 
 


Cat :)
Nekem prózai palotas.brigitta a mailes címem.

Ezt nézzétek meg! Elolvadok a lányomtól... :) :) :)
https://picasaweb.google.com/palotas.br ... 4199309618

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi :)

Küldtem a meghívót. Nagyon ügyes rajz, szerintem az enyémek 4 évesen rajzoltak így.


Csajok! Ha Lilláék csak 21-én jönnek haza, akkor ha jó mindenkinek áttehetnénk 26 vasárnapra a kerti partyt. Nekem aznap jönnek haza a táborból a fiúk, másnap megyünk Törökbe, de megpróbálunk délután ott lenni. Mit szóltok?

Nettke :)
Nekünk teljesen jó a nyergesi megoldás.

A Szerdán tavasz lesz jegyeket oda kellett volna adni Anyukádnak. Tapasztalatom szerint az idősebbeknek jobban tetszik. 8)

Cat
Kép
cateye
 
 


Brigi,

Nagyon ügyes lánykád van! Imádom ezeket a gyerek rajzokat :lol:

Nettke,

Hogy van Nati? Mi is belekerültünk a Kolpingos takonyba :roll: A gyerekeknek folyt az orruk rendesen, de már jól vannak, én viszont nagyon megbetegedtem. Lázam ugyan nem volt, de fájt nagyon a torkom meg tiszta takony voltam/vagyok. A szél engem totál kikészít :(

Meme,

Nagyon szépek a gyerkőcök! Zsófinak az a haj....! Nem nehéz kezelni?

Cat,

A skypon megadtam az elérhetőséget, várjuk majd a címet!

A hétvégénk nagyon eseménydúsan telt. Szombaton könyvfesztiváloztunk, este meg elmentünk a Dzsungel könyvére. A gyerekeknek nagyon tetszett, főleg Ambrusnak. Nekem nem volt szimpatikus, hogy pl. Balu a végét nem várta meg, és hazament... Oké, hogy csak az első felvonásban volt szerepe, de akkor is...

Szombaton ki is festettek, úgyhogy tegnap egész nap pakoltunk (a gyerekek két szülinapi zsúron is voltak, ez így most nagyon kapóra jött). Az eredmény: újra előjött a lumbágóm, mert megemeltem egy szekrény:(

A nyári talira én nem mondanék semmit, ha itthon leszünk, megyünk. De nagyon tele van a nyarunk programokkal, úgyhogy majd meglátjuk.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Brigi,

én is elolvadtam a lányodtól.... :lol: Ügyes, édes, nagyon cuki!

Cat,

nekünk a 26-a is jó. Úgy lövöd itt az időpontokat, hogy pont kerüli Laci fix beosztását.... :lol:
Nagyon jók a képek, megnéztem. Láttam a kocsmátokat is..... :lol: :lol: :lol:
Boldog névnapot !!!


Detti,

sokszor nehezemre esik kezelni Zsófi haját.... :oops: De, annyira ragaszkodik hozzá, hogy megadom magam. Az évi 2 kötelező hajvég frissítés vágást is tragédiaként kezeli.
Egyébként imádom heti 2-szer uszoda után mosni, kezelni, szárítani.... szerintem sok család már rég otthon van, mikor mi még mindig az ő haját szárítjuk... mert ráadásul sok is van neki, nem csak hosszú.... :roll:


Nettke,

persze hogy jó nekünk is így, és az ismerőseinknek is a nyergesi megoldás!
Külön örültem azért a kolpingos képeknek,mert legalább a gyerkőceidet láttam! Nati és Beni különösen nagy lett. ( nem is tudom mikor láttam róluk képet..., ahhoz képest...).

Meme
szinta
 
 


Cat,

Samu: még jó, hogy ilyen diszkréten fogalmazott.... :lol: :lol: :lol:
Jajaj, hány ilyen kérdés lesz! De, nála elég korán jönnek. :wink:

Meme
szinta
 
 


Sziasztok!

Vagyok...kicsit lemaradva... :(


Nálunk mindig van valami, felváltva voltak betegek a fiúk, jobban mondva Gergő torkában streptococcus, ami brutális torokfájást okozott neki kb. 2 napig. Szegény még orrfújás közben is sírt, akkor fájt a legjobban, reggel, este jajgatott, pedig ő elég jól tűri a fájdalmat. Aztán átadta Vendelnek, felváltva oviztak. na, de ez kb. két hete kezdődött, múlt hét csüt-péntek volt az a nap, amikor mindketten oviztak. Ezek után vasárnap reggel Vendel minden előzmény(veszekedés) nélkül ököllel benyomott egyet Gergőnek, felső első két fogából dőlt a vér és mozog. Szentkirályi ügyelet, a doki szerint 3-4 hétig ne harapjon, pépes kaja...stb. ,akkor megerősödik. Szóval most megint itthon. Hócipőm tele.

Nagyon jók a fényképek, Kolpingos szuper és Meme, nagyon szépek a gyerekeid, de mint tudod fiús anya lévén Zsófiért vagyok nagyon oda. Annyira szép ez a lány!!! :D

Cat!

Samu... :D :D , jót nevettem rajta, hát készülhettek a továbbiakra..., hihetetlen érett kis kölyök.
Nálunk a kamaraerdei úton szoktak lenni, télen ott álltak, persze nem egy szál tangában, de mindegyik előtt volt egy nagy hordó, amiben lángolt a tűz, egyszerű a magyarázat, melegednek, mert fáznak. Mondjuk a kérdés csak annyi volt, hogy mit csinálnak a nénik.
Én is írnék egy gmail-es címet.... vleati@gmail.com...., köszi.
Vikó!

Jól gondoltad a szeles napokat... :D Attilát lényegében 3 napig csak reggel és este láttam. A szívás hogy mindez ugye hétvégén + a péntek, amire szabit vett ki.

Ditke!

Jó, hogy jelentkeztél, olvasgattam a blogot, tetszik. Olyan érdekeseket írsz, jó lehet ott kint nektek. :D

Lilla!

Mi még semmit sem tudunk a nyárról, nekünk mindig minden az utolsó pillanatban dől el, bár mióta vannak a gyerekek kicsit szoktunk tervezni is. Szóval szerintem nekünk jó lesz bármi, de igyekszünk.

Brigi!

Emese tényleg nagyon ügyes, tőled örökölte...:-))

Igyekszem gyakrabban jönni..:-)

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok!

Bocs, továbbra sem tudtam végigolvasni a lemaradásomat, képeket főleg nem tudtam nézni. Szegény Zojcinak fülgyulladása van. :( Képzelhetitek milyen jól telnek napjaink, főleg éjszakáink.... :evil:


Szóval, most már biztos a repjegy, ki is van fizetve. :D


A 26-a kicsit neccesen, de jó lesz nekünk is- tudom milyen baromi bonyolult ennyi embert összeszervezni. főleg nyáron. :roll: De fixáljuk le jó előre, mert ezen akkor variálni már nem fogunk tudni. (meg tuti nem leszek népszerű a családi körben, h az első hétvégén ikres talizunk, nem velük leszünk. :roll: ) Ha lehetek viszont olyan pofátlan, Brigi, ha jó Neked is, lehetne mégis Nálatok? 24-én kapjuk vissza a házat (addig sógoréknál fogunk táborozni), úh sztem azon a 7végén fogunk visszapakolni, takaríttatni- még nem leszünk szalon-és fogadóképesek. :roll:

Bólintsatok rá és akkor bevésem a naptárba! :D

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


Sziasztok!

Nekünk 26-a tuti nem jó a talira!!!
Azon a hétvégén Víz,zene,virág fesztivál és vendégek nálunk (sok-sok éve így van).27-én próbálom összeszedni magunkat,mert 28-tól nyaralás.

Lilla!
Mi majd akkor egyeztetünk egy másik időpontot,okés?

Kata!
Együttérzésem!
Olinak mozgott az egyik felső.Dá -merő játékból - kiverte nekik.Hozzáteszem bohóckodtak,birkóztak és rosszul találta el a könyökével.Persze a mozgó fog rögtön kipottyant és ömlött belőle a vér.

Brigi!
Ügyes ez a kis csöppség!!Hiába,a gének! :lol:

Meme!
Csodaszépek a gyerkőcök és olyan nagyok már!!!
Ha jöttök ősszel a Kolpingba,mi is fontolóra vesszük!!! :wink: Nem mintha a többiekkel nem szeretnénk találkozni,de Dávid már csak így csábítható el.

Nettke!
Várgesztes szerintem "csapatos" nyaralásra való. Jó a hely,de kint van a falun (is) kívül.Így még egy fagyi miatt is autóba kell ülni,ha nem tetszik az ottani program vagy másra vágysz. Ellenben ha nagyobb társasággal mennél,jó hely!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Boldog húsvétot kívánunk Mindannyiótoknak!!!
Sok-sok csokitojást, csokinyulat, szép időt és kirándulást :lol:
És aki szeretné, annak sok locsolót is :wink:

Mi vasárnap kimozdulunk kicsit, hétfőn meg vendégeskedés lesz. Csak a jó idő kitartson még sokáig.

Úgy néz ki, az októberi Kolpingra sok a jelentkező :lol: :lol: :lol: De jó lenne, ha összejönne!

A vacsi akkor most május 6 vagy 13 legyen? Kinek mi a jó, gyűjtsük össze. Nekem mindegy.[/b]

Kép
nettke
 
 


Nagyon boldog húsvétot kívánunk! Oli és Samu

Kép

Mi ma a telken sütögettünk, holnap vendégeskedés lesz, de szerencsére mi megyünk, 2 helyre is; hétfőn megyünk a kocsmába bicajjal, barátokkal. :lol:

Nekem a 13-a lenne jó vacsira. Hová menjünk?

Cat
Kép
cateye
 
 


Azt hiszem Detti ajánlott valamit még ősrégen, amit szeretne kipróbálni. Detti,
Neked végül is jó a május 13? Hová menjünk?

Kép
nettke
 
 


Sziasztok!

KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

Kép

Edit+a fiúk

Kép

Kép
edit73
 
 


Csak mert ráérek:

Pénteken volt az oviban a locsolkodás
Kép

Így várták őket a lányok
Kép

Utánna felmentek a Kálvária dombra tojás gurítani
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
edit73
 
 


Ezeket meg csak úgy :wink:
(remélem,nem leszek sok! :wink: :lol: )

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
edit73
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: