Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Kép

Kép

Kép

Összesedem a bandát és elvonulunk vendégségbe!!! :lol: Holnap pedig - ha az idő még engedi - grillezünk egyet az udvaron!!!! :D

Mindenkinek sok-sok locsolót,fiúknak pedig piros tojást kívánunk!

Kép

Kép
edit73
 
 


Kedves Nati,Sári és Benike!
Ezúton kívánunk nektek nagyon boldog születésnapot!!!

Kép

Edit+a fiúk

Kép

Kép
edit73
 
 


Kép

Boldog szülinapot kívánunk a kis 6 éveseknek! Csehi család

Cat
Kép
cateye
 
 

 
 

Edit,

Klasszak a képek! Hány gyerekkel voltatok a tropikariumban? Nem elég a ti négyetek? :lol: :wink:

Csinosak a locsolóitok, elképzelem mi tojást begyűjt a 3 fiú. :D Felétek még divat a locsolkodás? Mennek a fiúk?

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat!
A Tropicarium ovis program volt.Óvónénik szervezték,de családi programnak.Tehát azok a szülők és tesók,akik szerttek volna jönni,jöhettek.Így aztán 2 kisgyereket leszámítva,mindenkinek jött a családja.70fős busszal mentünk. Utánna még egy jót játszótereztünk is! Jó volt.
Szerencsére már nem divat itt sem a locsolkodás.A fiúk az oviban kollektíven meglocsolják a csoportban a lányokat,óvónéniket és a konyhás néniket. Itthon meg a családot:mamák,keresztszülők meg én. Nekem ez is bőven elég, 3napos porgram.
Nálatok mi az oviban a húsvéti program?

Nettke!
Hogy ünnepltetek? Nálatok külön torta van a gyerkőcöknek? Mit kaptak?

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok,

Kellemes Ünneket Mindenkinek ( erre a pár órára si még... :wink: )


Nettke,


Boldog Születésnapot kívánunk a gyerkőcöknek:
Kép

Edit,

nagyon jók a képek. Jól áll a szemüveg a fiúknak. Oli hogy viseli?


Nálunk sajnos szomorú apropója lett ennek a húsvétnak, nagypapa 91 éves ( ! ) korában elment közülünk. :cry:

Ettől függetlenül a locsolók jöttek-jönnek, Zsófival már rendesen bűzlünk.....
Valamint szombaton mi is ünnepeltük Kristófot, 14 éves lett a nagyfiam.

Meme
szinta
 
 


Sziaszok!

En is kellemes husvetolast kivanok mindenkinek!

Nettke, Meme!

Isten eltesse a gyerekeket!

Meme, reszvetem a nagyapa miatt. nekem is husvetkor halt meg a nagyapam :(, igaz mar 20 eve...

Pont most beszeltuk, hogy mi magyarok mennyire nem orizzuk a hagyomanyokat (szemely szerint en is menekultem a husvet elol), itt meg a spanyolok mennyire buszkek az ilyen dolgaikra.
Aztan arra a kovetkeztetesre jutottunk, hogy biztos azert van, mert a magyaroknal a locsolkodas, a busojaras, stb., a lakasba szokas beinvitalni a vendeget, megkinalni mindenfelevel, locsoloknak penzt adni, csokitojas, stb., szoval egyreszt anyagilag megterhelo, masreszt nem szivesen enged be az ember mindenkit a lakasaba. A spanyolok ellenben az utcara vonulnak, kint unnepelnek nepviseletbe oltozve, de nem jelent sem anyagi megterhelest sem a maganszferaba nem maszik bele. Es igy mar egesz mas hangulata van az unnepnek :)

Ditke
ditke62
 
 


Edit :)
Nálunk az oviban csak bábelőadás volt, meg jött a nyuszi és kaptak valami ajándékot a gyerkőcök. Semmi ilyen locsoló ceremónia nem volt. Igaz, itt a múlt héten volt 80 éves az ovi, és a fiúk felléptek, már hetek óta azt gyakorolták. Szerepeltek a TV-ben és az újságokban is, mert a csoportjukból csak 5-en léptek fel.

Meme :)
Őszinte részvétem a nagypapa miatt. :( :(

Kristit meg isten éltesse. Durva, hogy már 14 éves, olyan furcsa belegondolni. :shock:

Ditke :)
Igazad van a szokásokkal kapcsolatban. De bevallom nekem nem hiányzik egy cseppet sem. Csak a jót tartjuk meg belőle, a rossz dolgokat nem. Eszünk sonkát, tojást, de nem locsolkodunk, inkább elmegyünk kirándulni helyette. :D Elidegenedés? Lehet. Erre mutat sajnos a világ, főleg itt városon.
Nekem gyerekkoromban elég volt azt a sok részeg embert látnom, megcsömörödtem tőle.

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok,

Húúú, nagyon aktívak voltatok az elmúlt három napban :lol:

Először is:

Nettke,

Nagyon boldog szülinapot a skacoknak! Majd írd meg, hogyan ünnepeltetek.

Meme,

Neked meg őszinte részvétem a nagypapi miatt :cry:

Kristófnak viszont boldog születésnapot Kristófnak!

Edit,

Hogy mennyire nagyok már a fiúk! A szemüveg miért kell? Írtad már és én nem emlékszem vajon?

Cat,

A húsvét engem sem igazán mozgat meg (hazudok, mert mégis: plusz egy nap, amikor nem kell dolgozni...). A gyerekeknek tetszik, mert verset mondanak, és kapnak apró ajándékokat és csokikat. Locsolkodni nem járnak, csak engem meg a nagyikat locsolják meg. Ennyi.

Nekünk nagggggyon jól telt a hétvége. De mielőtt még elkezdődött volna, csütörtökön kiment a bokám, úgyhogy nagyon besz@rtam, hogy lőttek a hétvégi mozgásos programomnak. Pénteken egész nap feküdtem (a napon, úgyhogy gyönyörűen lesültem...).

Szombaton befáslizott bokával indultunk neki Bécsnek. Elmentünk az állatkertbe. Össze se lehet hasonlítani a budapestivel (pedig szerintem az se rossz), de a bécsi nagyon szuper. Egész napos program, és még lehet, hogy akkor sem végez az ember.

Vasárnap egész nap bicikliztünk, mentünk vagy 40 km-t. Tekerés közben egyáltalán nem fájt a lábam :lol:

Ma szintén a délelőttöt a biciklizésnek szántuk. Ja, szombaton 28, tegnap 26, ma meg 21 fok volt Móváron és környékén. Semmi eső, már majdnem nyár! Itthon meg a 13 fok fogadott :(

Vacsi: Nekem a 13-a jónak tűnik, és asszem az Apacukát ajánlottam, nem? Mondjuk most kivételesen ha hétközben vacsoráznánk, nem bánnám...

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Meme,
nagyon sajnálom a Papát... :cry:
Kristófot meg Isten éltesse!!!!

És köszönöm Mindannyiótoknak a köszöntést!!
Szép Húsvétunk volt, sokat kirándultunk (utólagosan is nagyon köszi a sok jótanácsért Zolinak és Cat-nek), ma meg nagy ünneplés, vendégjárás volt, szóval most rendesen kimerülten fürdetünk éppen...
Szóval, 1 nagy torta volt, nálunk mindig 1 van, egy 20 szeletes csokis-tejszínes, idén Scooby-Doo formatorta, ugye marcipánnak bevonva :lol: Nagyon örültek neki, nomeg a játéktengernek, amit a nagyiktól, a tesóméktól és tőlünk kaptak egyszerre... :roll:
A teljesség igénye nélkül, kaptak egy görkorit közösen, egy rollert közösen (egyiket se próbáltuk még és nem is bevállalósak, szóval nem vesznek össze rajtuk :wink: ), magyar Scrabble-játékot, Stratego Junior társast, Lányok gyöngyfűző készletet, Beni repülőmodell ragasztó készletet, Scooby-Doo figurákat, Barbie-kat, Filly-pónikat. Most irtó lelkesek, bár nem biztos hogy felfogták, ezzel vége is a szünetnek és holnap már ovi... :roll:
Nagy dolog ez, még nem is értem rá végiggondolni, hogy 6 évesek lettek, és mi is történt 6 éve azon az ijesztő éjszakán a kórházban. Na és még azóta mi minden..!!! :P

Ditke,
Érdekes amit a kinti húsvétról írsz.. Ti amúgy jobban beilleszkedtek ott kint a társasági életbe, mint itthon? Vagy ott is inkább visszahúzódó életet éltek? Nem tudom, hogy ezen múlik-e pl nekünk. Én az utcára sem mennék ünnepelni, antiszoci vagyok 8) Pár embert szeretek, velük jó lógni, node a tömeg meg az idegenek.. :roll: Lehet, hogy Nektek igazából mediterrán lelkületetek van! :lol:

Detti,
jobbulást derékilag meg bokailag! Bár a hétvége gyanítom már meggyógyított. A mozgás-terápia :wink:

Edit,
nagyon jók a képek!!! Jó hely a Tropicarium, az enyémek is szeretik nagyon, érdemes volt elmenni tényleg. Milyen klassz egyen-pólótok van!! Nálunk sajnos semmi ilyesmi nincs. :(
Oli hogy bírja a szemüveget? És Dávid?

Kép
nettke
 
 


Eltűnt a tortám amit sütöttem.
Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
???? :?:

Kép
nettke
 
 


Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat, :D
Nahát!!!! :lol:
Nagyon szépet sütöttél!!!! :lol: :lol: :lol:
Köszönjük szépen! Biztos nagyon fini is :twisted:

Kép
nettke
 
 


A május 13 nekem is jó! :lol:
Ki jön még?

Nettke!
Utólag is Boldog Szülinapot a skacoknak! Fotók??? Jó-jó, ne legyek türelmetlen... :oops:

Cat! Nagyon szép a tortád, elküldenéd a receptjét?

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Nettke :)
Hát te finomabbat sütsz ebben biztos vagyok! Én nem vagyok nagy sütős, tudod főzni tudok, de sütni csak húst. :D

Vikó :)
Ezen a linken láthatod a receptet: http://www.imagechef.com/
De majd sütök nektek is a szülitekre, csak az még messze van. :wink:

Szuper a május 13. Már csak azt mondjátok meg hogy lehet ezt az Apacukát elérni lusta autózós embereknek, és hol lehet parkolni ?

Mondtam már, hogy a fiúk egyedül járnak már a boltba vásárolni? Hétfőn reggel leküldtem őket paradicsomszószért, mert fokhagymás oldalast sütöttem sok paradicsomban, és kevés volt a hámozott paradicsomom. Kaptak pénzt, cetlit, szatyrot, és hazaállítottak 2 db paradicsommal. Kérdeztem, hogy ugyan mi ez? Mire mondták, hogy nem volt paradicsom konzerv, ezért hoztak paradicsomot. Nagyon megdícsértem őket, hogy leleményesek, legalább nem 2 citrommal jöttek haza. :roll: Aztán aznap még le kellett mennem, és mondtam az eladónak, hogy itt jártak a fiúk. Mire mondta, hogy neki nem szóltak, hogy mi kell, pedig volt konzerv paradicsom, csak nem találhatták. :lol: :twisted:

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat!...és azért is külön dicséret jár a Srácaidnak, mert Húsvét hétfőn sikerült ezt megcsinálni! Nálatok nyitva volt a bolt??? :roll:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Vikó :)

Igen, ez egy kis non-stop közért, nem messze tőlünk. Mindig nyitva van. A nagy büdös multik tudom, hogy zárva voltak. :D

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok :)
Hát, nálunk is beütött az orrmandulaműtét, meg csövecske. Május 18-án műtik Borkát. Kicsit meg vagyok ijedve. :oops:
Akinek volt/van ilyen. Hogy kell ezt a csövecskét elképzelni?

Lilla :)
Lehet nálunk a buli, persze. Most már a Bogi sem fog szegény senkit rémisztgetni. :(

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Brigi,
jaj, szegény Borka.. :cry: De Te ne légy megijedve, mert akkor ő hatványozottan meg lesz! Vácott műtik?

Kép
nettke
 
 


Brigi!
Mennek a drukkok!
Ha hiszel a homeoban,van 2 jó szerem.Egyik az altatógáz mellékhatásainak az enyhítésére (ha lennének), a másik pedig sebgyógyulásra.
A csövecskétől ne légy megijedve!!!Az a kisebb rossz.Az orrmandula a macerásabb.A csövecske egy gombostűfejnyi műanyag bigyó,ami kívüről menetes,a közepe lukas.Úgy képzeld el,mintha egy menetes műanyag cső,amiből kb., 1mm nagyságot levágtak volnaés azt helyezik bele a dobhártyába. Mindkét fülbe kerül? Sok mesekönyvvel,cd-vel (ha van ott lehetőség nézni dvd-t,esetleg laptopot bevinni), kártyával,kirakóssal készülj! Enyémek a műtét utáni ágyban maradást és a füldugót sokkal nehezebben viselték,mint a műtétet.
Miért kell Borkát megműteni? Eddig nem említetted.Mi a gond?

Cat!
Ügyesek a fiúk!!!És micsoda leleményesek! Büszke lehetsz rájuk!

Nettke!
Itthon nekünk is egy torta lesz: sacher-torta. Mivel ebben nincs tej (na jó a csokibevonón kívül!) Aztán ha fini,akkor az oviba Beni és Marci ezt kap,Oli meg valami mást. De oda csak 6szeletes tortákat viszünk,így elfogy belőle a 3db.
Olit és Dávidot is kell nyüstölni,de elég rájuk szólni és felteszik a szemcsit.De azért szeretik elfelejteni! :wink: Nem stresszelem magam rajta.Olinak még fejlődik a szeme.Dá meg még nem tudja,de ő ezt hozta a génjeiben.Így nála már ez marad.A tanulás,olvasás,szám.gép nem segít- sajna - ezen.De egy jogásznak :wink: :lol: jól áll a szemüveg!


Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Brigi,

Sajnálom Borókát :cry: Mi a műtét oka? Muszáj most, nyáron megcsinálni? Ja, persze, ősszel már kezdődnek a betegségek...

Jösz vacsizni 13-án velünkk? Jó lenne!

Csajok,

Én ezt a helyet ajánlottam a múltkor: www.apacuka.com
Nem voltam még itt, de valamelyik ismerősöm dícsérte. Parkolni szerintem a közeli utcákban lehet.
Jó lesz ez a hely?

Hú, Edit, nálatok is nemsokára szülinap! Mit kapnak a fiúk? Vagy mintha már írtad volna ezt... :roll:

Cat,

Ügyesek a fiúk! És hát ez inkább neked megmérettetés. De hát lassan el kell indulni az önállósodás útján...

Egyszer nálunk is volt olyan, hogy a piacon odaadtam Bernát kezébe a kürtőskalács árát, és elküldtem, hogy vegye meg egyedül. Én kb. 20 méterre álltam, és néztem. Olyan cuki volt! El is bőgtem akkor magam :roll: Azóta állandóan egyedül akarnak vásárolni :)

Na, jó éjt!

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok!


Lehet akkor a Cat által javasolt időpontban a tali? Brigiéknél. :wink: Lassan kezdjük szervezni az életünket otthonra, nehogy egy nagy rohanás és persze sértődések :roll: legyen az egész.


Edit

Nektek mikor lenne jó talizni és hol?
Nagyon klasszak a képek, marha nagyok a fiúk!!!! Főleg Dá-észveszejtő, már felnőtt pasi szinte!!! :shock: szemcsit sajnálom. Dá akár kaphatna kontaktlencsét is, nem? Nekem is kamaszkorban jött ki a rvidlátás.

Honnan van a hátizsákjuk a fiúknak? Épp kirándulós tatyókat keresek, muszáj beszállniuk a cipelésbe, egy táskába nem férünk, én meg Zojcit cipelem a hátamon. Mintha lenne mellkaspántja is a Tiéteknek???

Cat


Milyen felmérést javasolnál a nagyoknak? Vmire el szeretném vinni őket, csak h tudjam hogy állunk- nagy gond nem hiszem h van, de ha igen, inkább most derüljön ki. :roll: Tudsz vmit szervezni nekünk?

Nagyon cukik voltak a fiúk a bolttal! És Te merész, h elküldted őket, gratula!!!! Enyémek nem is mernének menni, már volt párszor, h este kezdtek nyígni vmi kaja után és közöltük, h adunk pénzt, menjenek vegyék meg. Áááá, ők nem- hogy gondolom???

Meme

Részvétem!!! És Kristinek Boldogat!!!! Ő is úgy megnőtt, mint Dávid?


Nettke


Utólag is Boldog Szülinpaot!!!!! Képek?


Brigi


Köszi. :D Sajnálom a csövecskét, műtétet. Elég sokáig húztátok így is, nem? Emlékszem már jópár éve gyanús volt Borka, meg is adtam a fülészünk számát. :( Ne aggódj, nem lesz semmi baj!!! Készülj fel, h altatás után sírni fog, félig kábán- Dá tavaly sokkal nehezebben viselte az ébredést, mint előtte kétszer, pedig most a mandulájához nem nyúltak, vér nem folyt!!! Az a jó, ha rögtön próbálod visszaaltatni, mikor újra felébred jobban lesz. Aztán meg már az lesz a feladat, h hogy tudod nyugira bírni- bár a tieid nem olyan izgágák úgy rémlik.


Detti

Jobbulást a bokádnak! Még sose voltam a bécsi állatkertben azt hiszem.
Az itteni is jó, felér egy jó kirándulással végigjárni a felét is, olyan nagy területen van-szinte gyalogos szafari park. :)


Színházazósok: jól sejtem h amikor otthon leszünk, épp szünet lesz a színházakban? Ha nem, nem megyünk vmire?


Másfél hét és költözünk!!! pakolok ahogy tudok, haladok is, de még sok minden van. Múlt héten a 3 gyerekből 2 antibigyót szedett, Zo fülgyuszi, Dá tüszős mandula. :evil:


puszi

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


ja, Detti

olyan nálunk is volt, h "garage sale-n" voltam a gyerekekkel, Dá kinézett magának vmi játékot, én meg mondtam, menjen és kérdezze meg mennyibe kerül. Olyan édes volt, ahogy angolul elcsipogta, h "how much is it?" :D És olyan büszke volt magára. Aztán még engedtem kifizetni is. 8) De én is ott voltam pár méterre.

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 


Jó reggelt,

Én bevéstem a június 26-át. Remélem összejön.

Lilla :)
Az eleventeam.hu helyet ajánlom felmérésre. Írj nekik emailt, hogy mikor lesztek itthon, mikor tudnád megnézetni őket. 9 ezer Ft/gyerek, de majdnem teljeskörű. IQ-t nem néznek, minden mást igen.

A színházi évadnak pont vége lesz amikor jöttök.

Detti :)
Legyen az Apacuka, majd bogarászok valami parkolót ott.

Bokád hogy áll?

Brigi :)
Szegény Boróka! De legalább nyárig túllesztek rajta. Vácon műtik?

Sorozatfüggő csajok. Itt egy újabb nagyon jó, ajánlom figyelmetekbe!

http://www.imdb.com/title/tt1582457/

Maj még jövök, csak a büdös munka.....

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
ezt Magyaro-n forgatták? a statiszták között elég sok a magyar név.. még Árpa A is ott virít, mint 'assasin' :lol:

A héten én is kipróbáltam a boltban önállóan vásárolunk- projektet. Nos, a csajok tök betojtak, Beni vállalkozó volt, de ő meg olyan szertelen, összevissza nézelődött, kódorgott... igaz, hogy nálunk egy nagy CBA van csak, kisbolt jobb lenne, személyesebb is; de azért ügyes volt. Pár méterről figyeltem, meg súgtam neki 8) De én még várok az önállósággal, még korai nálunk.

Brigi,
nálunk se Beninél, se Sárinál soha nem volt semmiféle ébredési nyűg vagy nehézség. Én hagytam őket vég nélkül aludni, sose ébresztettem. Lehet, hogy ezért. És mindig volt valami picike 'ébredési ajándék', amire vágyott, és amivel tudtunk játszani is utána.

Meme, Cat,

a cím: Kálmán Imre tér 1
ápr. 30 15óra

Kép
nettke
 
 


Nettke :) ,Detti :)

Szerintem is ott kell elkezdeni az önállóságot, hogy adni pénzt a kezükbe és vegyenek ezt-azt, miközben távolról figyeli őket az ember. Ezen már mi túl vagyunk. Ha nagyon akartak valamit, akkor azt mondtam nekik, hogy az övék lehet ha maguk kérik önállóan, fizetnek érte. Samunak nem jelentett soha gondot, zsigerből intézi, de Olinak le kellett önmagát győzni ahhoz, hogy teljesítse. De egy kürtös kalácsért ő is hajlandó. :lol: :wink:

Egyébként ő egyedül nem merne lemenni, csak Samuval. Samu szerint Oli végigrohanta az utat, szaladt, csak túllegyen már rajta. Samu nézelődött, virágokat szagolt stb. De lassan szoktatni kell őket, de legfőképpen magamat. :roll:

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok,

a kis boltba járást mi is gyakoroljuk , Zsófinál már 1-1,5 éve működik. ( neked Cat talán személyesen is meséltem ). Nálunk elég sok minden adott volt , hogy viszonylag korán kezdje. Közeli kis bolt, nulla közl. forgalom, elég önálló a kisasszony.Viszont Zsombi csak Zsófival hajlandó menni, de ő utálja a vásárlást zsigerből! Igazi pasiból van. :lol: Elnézést kérek ezúton attól, akinél nem így van. Nálunk mind3 alapból taszítja. Valamint Zsombinak is át kell lépni a gátlásait, bár ez az utóbbi 1/2 évben nagyon jó irányba halad.

Cat,

szombatra nézték v.mit? Vagy a hipnózisból még nem szabadultál???
:lol:

Edit,

de jó lenne, ha ti is jönnétek a kolpinba! Kristi mindenképpen jön velünk. Azt mondta, hogy mit is csinálna nélkülünk itthon... :) Jól esett nem titkolom. Tegnap beszélgettük is Cat ill Nettkéékkel az időpontot. Okt. 2. hétvégéjét tűztük ki. Nektek jónak tűnik?

Megvan a nyaralási időpont, cél, el sem hiszem !!!!

Meme
szinta
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Megvan a nyaralási időpont, cél, el sem hiszem !!!!


Hová? Mikor? Mesélj!

A Kolpingot félreérthetően írtad, téged varázsolhatott el Cippola. Én csak a nyelvemet nyújtogatom. :lol: :wink:

Szóval október 15-16-17-t néztük ki. És ha jó lenne mindenkinek inkább szombat-vasárnap-hétfőt mint péntek-szombat-vasárnapot. De most gondolkodom, hogy nekünk már suliból kell lógni a fiúknak, és lehet mégis jobb lenne a péntekes verzió, mert délben vége a tanításnak és napköziből hoznám csak el őket. Hétfőn meg akkor kimaradna a tanítás.
Nos? Érveket mondjatok ellene-mellette.

Cat
Kép
cateye
 
 


Upsz, a sulira én sem gondoltam... Sári végül is már sulis lesz. Hááát, nem tudom. Pedig az a hétfő olyan jól hangzik!!! :roll:

Kép
nettke
 
 


Sziasztok,

A Kolpinggal kapcsolatosan: részünkről még gondolkodós a dolog, mert nyáron nagyon sok helyre megyünk, és a kasszánk eléggé ki fog ürülni :roll: Meg ez a mostani kert építés is eléggé megviselt, ráadásul kocsit is szeretnék cserélni... Szóval még nem tudjuk, kedvünk persze lenne.
Viszont én inkább a péntek-szombat-vasárnap hétvégét szeretném, mert péntekre könnyebben kapok szabit.

A másik kérdésem: a Brigiék féle ikres kerti találkozó mikor is lenne?

Meme,

Merre mentek nyaralni?

Lilla,

Jobbulást a gyerkőcöknek! Mennyi ideig is lesztek itthon?

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti :)

Június 26 lenne Brigiéknél a buli.

A suli miatt én is jobban hajlok így a péntek-szombat vasárnapi Kolpingolásra. Tehát október 14-15-16.

Meme és Nettke,
Nektek ezt hoztam, hogy szép napotok legyen:
http://www.youtube.com/watch?v=io1odT06qvc

Cat
Kép
cateye
 
 


Fiaim ismét a zuglói újságban díszelegnek. :D

1304341717.903.pdf

Cat
Kép
cateye
 
 


Edit,
Isten éltesse Olivért, Marcellt és Benjámint!!!! Nagyon boldog születésnapot kívánunk Nekik.
Puszi: Nati, Sári, Beni, Anett és Tamás

Kép
nettke
 
 


Detti,
nagyon szomorúak lennénk, ha nem jönnétek Kolpingba!!! Tessék takarékoskodni a nyáron :wink:

Cat,
hát köszi... A hangulatom még mindig nem állt helyre. A koncert második felvonásán, ha valaki ad egy zsilettpengét, konkrétan elkezdem felvágni az ereimet... Még ma reggel is nyomott voltam. Micsoda csalódás. És mi ezért fizettünk! :evil:
A fiúk kész médiasztárok!! :lol: remélem fűzöd egy dossziéban a média-szerepléseiket :wink: Egy karrier kezdete.

Ne feledjétek, május 13 meg a vacsink. Akkor pontosan ki jön? Cat, Detti, Vikó, Nettke, Kata?, Brigi?.. többiek?

Kép
nettke
 
 


Edit :)

Boldog szülinapot kívánok Olinak, Beninek és Marcinak!

Kép

Nettke :)
Én is pipa vagyok, de főleg a megúszáson. A két csaj nélkül, és a végén az Abba blokk nélkül sz*r lett volna az egész. Attól volt egy kis színe. Igazából Nyergest el kellene felejteni, mert még sosem tudták a hangosítást rendesen megcsinálni, és ez összeadva Szil passzivitásával elgondolkodtató, hogy megéri-e. :roll: Igazából én legszívesebben 2 szereplős fellépésre mennék el, amilyen Eger volt. Ott végig énekeltek mindketten.

Nekem okés a 13-a.

Csajok :)
Gyűjti valaki a Spar matricákat? Mi igen, így ha valaki kap és nem kell neki, gondolhatna ránk. :D

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok,


Edit,

Isten éltesse a fiúkat!!!
Kép


Detti,

Horvátország, azon belül - azt gondoltam, nem fogok már igazán jókat találni - kérdéses, annyi jó ajánlatot kaptunk. Zadar környéke lesz, szerintem.
:wink:
Még a 7és 10 nap között gondolkodunk.
Vagy még vmit nézünk.

Cat, Nettke

számomra Szil minősíthetetlen volt, semmit nem " kommunikált " a nézőkkel, s ez rányomta a hangulatom az egészre. Pedig ezek a haknik csak erről szólnának nekünk, nekik pedig a pénzről.
Kata és Lilla meg is csinálta.Valamint ami még nagyon nem tetszett, az a dal összeválogatás . Számomra katasztrofálisan rakták össze. Még az ABBA - SHOW sem dobta fel....
De, Cat, azért a videót köszi, és még mellé Nagy Sanyis is..... :lol:

Kolping, nekünk így is csak akkor jó, ha Lacinak nem akkor lesz az őszi tréning. Minél hamarabb próbálja kideríteni. Ha jó az időpont, tőlünk lehet P-SZ-V.

Meme
szinta
 
 


Edit,

Boldog szülinapot a fiúknak! Képeket és beszámolót várjuk nagyon!!!

Cat,

Mi is gyűjtjük... :lol:

Nettke,

Az a helyzet, hogy idén nyáron tényleg az utazásé lesz a főszerep, és ott takarékoskodni... Nagyon nehéz. Nemsokára indulunk másfél hétre Németországba (onnan Párizsba), aztán pünkösdkor el szeretnénk menni Szlovéniába, júliusban Szardínia, augusztusban pedig Horvátország. Szerencsére D-ban nem kell fizetni a szállásért, SLO-ban és HR-ban pedig sátraznánk. Szardínia lesz inkább húzós.

Majd meglátjuk, mert kedvünk persze van menni a Kolpingba, az nem kérdés.
Szóljatok, ha majd foglaltok.

A 13-a részemről rendben. E hét péntekig mindenki szóljon, aki szeretne jönni, és foglalok asztalt.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


A 26-át beírtam a naptárba. Szeretném, ha tudnánk menni...

Detti!13-án ott a helyem! Már Zsolttal is egyeztettem, hogy jöjjön haza előbb. Én 19 körülre tudok beérni.

Edit! Csatlakozom az előttem szólokhoz szülinap ügyben!

Nettke! Nem is tudtam, hogy Anett vagy! Jót mosolyogtam magamban, hogy kiről lehet tudni az anyakönyvi nevét. :roll:

A Kolping nálunk most - egyelőre - tuti kimarad (nem mentünk el a szokásos májusira sem), mert idén a Házra meg a nyári nyaralásra költünk! Nem lesz két fillér...de már alig várom, hogy szépek legyünk. Majd csinálok ilyen volt, ilyen lett képeket!

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Vikó :)
Én sem érek be este 19 előtt, így nekem is az jó. Sajnálom a Kolpingot, de legalább egy tali erejéig látunk.

Színházasok

Nettke :) ,Meme :)
Most tudatosult bennem, hogy ma és holnap darabtemetés van az Opiban, a Mozart nem lesz többet. :( :( :( Teljesen ki vagyok miatta, nekem az volt a kedvencem. Életemben azt láttam először az opiban, és azóta nagy szerelem az a darab. Azért elbeszélgetnék az opi vezetésével, hogy mit gondolnak, miért pont a sikerdarabot veszik ki, ami mindig telt házzal ment. :?: :?: :shock: Az Eliza meg a Rudolf után ez már a 3. sikerdarab, ami kimegy. Helyette meg nincs semmi új ami populáris lenne. Illetve a Miss Saigon lesz, de 3 helyett 1? Milyen irányt vesz az opi? Kínlódnak az operettekkel meg a Szerdán tavasz lesz, Abigél és társaival, hogy nem tudják eladni a jegyeket, és a sikerdarabokat meg kiveszik. Ez járt ma a fejemben. Lehet el kellett volna menni a záró előadásra. Mondjuk MÁZS és SZiL lett volna a tuti. Kár, hogy nincs földhözverős ikon. :(

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
alig merem elmondani.. de én megyek ma... bocsííí..
Mikor vettem a jegyet - ezer éve, akkor nem tudtam még, hogy ez lesz az utolsó, ráadásul MÁZS-ost akartam (barátnőmmel megyek), de aztán belenyugodtam ebbe is. Nagy duzzogva :)
Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a nagy búcsúztatás, milyen happening lesz :roll:

A vacsora nekem is 7- fél8 felé lesz jó, mint mindig.

Vikó,
Ti mit akartok a házzal csinálni? Sima festés/tapétázás vagy nagyobb átépítés is lesz?

Kép
nettke
 
 


Nettke,

én tudtam, hogy te mész ezt Nyergesen beszéltük, irigy-irigy.... :lol:
Remélem Szil nem a szombati formáját hozza.... :lol: Na, de viccet félre, biztosan tuti lesz, és Dolhuska is nem csak testben lesz ott. Élménybeszámolót a rendkívüli helyzetre való tekintettel mindenképpen kérünk!!!!!


Cat,

te hol voltál mikor ezt Nettkéével beszéltük???? Én már ott szembesültem ezzel, aztán meg jött a sokk.... Szóval elég is volt. Az opi vezetésével ha beszélsz, mond meg , én is a te verziódat támogatom...
:lol: :lol: :lol:
Viszont, nálam a megvilágosulás ma volt az oviban! Május van, pár hét, ovis ballagás, tarisznyákra szedtek pénzt.... Ráadásul Zsombi ma kérte, hogy ezután tegyem őket ki az ovi kapujában, s egyedül szeretne bejárni. Nála ez mérföldkő.


Vikó,

nekem már mindenkinek megvan az anyakönyvi neve. :wink:


Cudar hideg van, brrrrr.......

Meme
szinta
 
 


Én is mindenkinek tudom az anyakönyvi nevét bi-bi-bi. :) :)

Meme :), Nettke :)
Tudtam, hogy ez az utolsó, mert olvastam az opi weblapján, de tegnap mart belém a kétség, hogy valóban darabtemetés van. :(
Unblokk nem értem az operett színházat, hogy mi alapján hoznak ilyen döntéseket, és tényleg elbeszélgetnék Keroval.

Na jó nem rossz egy Koldusopera meg egy Márió, de ezek egyszer nézős darabok, többször nem fogja bevonzani a rajongókat mint egy Elisa vagy Mozart, amit minden évadban meg kell nézni. A Márió már az elején sem telítette meg a nézőtért...

Monumentális, populáris darabok kellenek, sztár szereplőkkel. Az eladható, más csak korlátozottan és csak rétegeknek egyszer.

Nettkét is tudtam, hogy megy ma, de én már annyiszor voltam ebben az évadban Mozarton, hogy hamar elhesegettem a pillanatnyi fellángolást, hogy menjek. Annyira nem vonz Dolhus meg Mara meg Náray, akinek a modorosságát ki nem álhatom. Na meg nekem az igazi Mozart MÁZS marad, Coloredo meg Szil, ez a verhetetlen párosom, Füredi Niki bárónővel. 8)

Cat
Kép
cateye
 
 


Nettke (Anett)!
Két lépcsős feladat lesz:
Idén: alsó szint kifestése, kandalló, nappali berendezése (még az én gyerekszobai bútoraim vannak benne, egeres szőnyeggel és a szülői lakásból való 30 éves ülőgarnitúrával). Már vágyom egy szép nappalira...
Jövőre: felső szint kifestése, szobacsere, új bútorok (pl. íróasztal) a suliba menőknek!
Már belekezdtünk, de még csak a szervezés (tervezés, rendelés, mester kiválasztás) része megy...kb. június közepe-vége lesznek a konkrét megvalósító munkák!

Cat (Andrea)! Két tali! :lol: Május 13. és június 26!!!

Már én is tudom mindenkinek az anyakönyvi nevét! Bocs, Nettke! :oops:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


igazi Mozart MÁZS marad, Coloredo meg Szil, ez a verhetetlen párosom, Füredi Niki bárónővel.


Na, igen, a tökéletesség nekem is ez jelentette volna ebben a darabban! Igy sajnos nem láttam. :cry:

Vikó,

mi a télen volt festés, tapétázás stb.... szóval nem irigyellek ami előttetek áll, de utána tuti lesz. Unokatesómék most rakattak kandallót, háááát, totál el voltam ájulva mennyire gyönyörű lett. Olyan szépek vannak már! Képeket mindenképpen kérünk!!! :lol:

Meme
szinta
 
 


Vikó,

Sok erőt, időt és pénzt kívánok a felújításhoz :D Mi tavaly a ház teljes felső szintjét szétvertük és újraépítettük. Majd beleőszültem, pedig a munkásaink nagyon korrektek voltak, még 1,5 héttel korábban be is fejezték a tervezettnél.
Idén a két hétig tartó kert-terasz átalakítás jobban megviselt, mint a tavalyi zúzás.

Brigi, Kata, Annamari esetleg, jöttök a vacsira jövő héten?

Időjárás: no comment, viszont elvileg jövő hétvégén már 28 fok lesz... na, majd meglátjuk...

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Cat,

Tegnap Ambrus megkérdezte, hogy mikor találkoznak újra Samuval meg Olivérrel :) És hogy ők ugyan egy évvel idősebbek, de mégis milyen jót játszottak a Kolpingba...

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Cat,

Tegnap Ambrus megkérdezte, hogy mikor találkoznak újra Samuval meg Olivérrel :) És hogy ők ugyan egy évvel idősebbek, de mégis milyen jót játszottak a Kolpingba...
Detti


Detti :)
Nem rajtunk múlik. Tessék jönni a Kolpingba! Nálunk a fiúk fém 200-asokat gyűjtenek a Kolpingra. Mondd meg Ambrusnak meg bernátnak, hogy ők is gyűjtsenek. :wink:

Samu egyébként tegnap kapásból fesorolta, hogy milyen állatok vannak Ambrus rajzán a facebookon, csak lusta voltam begépelni. :lol: Ők sokkal ügyesebbek ebben....

Cat
Kép
cateye
 
 


Edit

boldog szülinapot a fiúknak!!!!


mi szombaton költözünk, a lakás és az idegein romokban....

Lilla

Kép

Kép
cicamica
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: