Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek a köszöntést!!!
Szülinapon a hétvégén túlestünk.Első körben!!! Családilag.Lego és playmobil volt az ajándékok favorit része. Élményképpen pedig vasárnap Aquaword-öztünk.

Lilla!
Hű! Nem irigyellek!Kitartás!!!
Hátizsák: decatlonos Quechua. Nincs keresztpántja, Beni hordja keresztben a hasán.Szerinte úgy kényelmesebb. Anyóstól kapták 3éve,totál bírja a strapát.Kirándulásra,úszásra ezt hordják.

Kép

Kép
edit73
 
 


Lilla!
Tali: július 4-10 közt szabin leszek és itthon vagyunk. Próbáljunk arra összpontosítani és talizzunk nálunk (ha megfelel)!
Dá kaphatna (gondolom) kontaklencsét,de még ráér vele. Agyban még nem olyan kamasz,amúgy 185cm.Egyenlőre szokja a szemcsit,aztán majd meglátjuk 2-3év alatt mennyire romlik a szeme. Ha igénye lesz rá,én pártolom a kontaklencsét is.

Ne haragudjatok,többre most nem futja at erőmből!Hulla vagyok!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok,

Csajok,

Akkor vacsi 13-án ok? Kata, Brigi?

Foglalhatom az asztalt?

Detti

KépKép
kiliman
 
 

 
 

Sziasztok!

Kb. 80 %, hogy megyek, foglalj mindenképp nekem is. :D

Kata

Kép
kateduo
 
 


Sziasztok,
Csajok,
Akkor vacsi 13-án ok? Kata, Brigi?
Foglalhatom az asztalt?
Detti


IGEN!

Cat
Kép
cateye
 
 


Ott leszek!

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Detti,
igen, igen! Mármint a vacsira :lol:

Kép
nettke
 
 


Szasztok,

Foglaltam asztalt, péntekre, 7 órára!

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Sziasztok!

Detti!

Hova is megyünk, nem találom....:-(

Cat!

Eszembe jutott, hogy Anyudnak esetleg az "Ezel" is jó lenne, mint sorozat, nem?

Kata

Kép
kateduo
 
 


Kata,

www.apacuka.com

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Köszi....., néztem van kert része is, oda foglaltál?

Kata

Kép
kateduo
 
 


Komolyan mondom :oops: ....mára Bence belázasodott: a szokásos torok téma.

Igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni, hogy holnap este menni tudjak, és szerencsére Zsoltnak sem okoz problémát a helyzet kezelése (tudjátok, igazi ikres apuka, harcedzett). Drukkoljatok!

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Vikó,
gyors gyógyulást a fiatalúrnak!!! Rád meg számítunk!!!

Kép
nettke
 
 


Vikó,

Jobbulást Bencének! Ez mindig így szokott lenni, sajnos...

Kata,

ÖÖÖÖ, izé, nem tudom, hogy hová foglaltam, de ha jó idő lesz, és lesz kint hely, akkor akár ülhetünk a kertben is :)

Nettke,

Benne voltál az álmomban :roll:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti,
és ez rám nézve jó... vagy nem..? 8)

Kép
nettke
 
 


Sziasztok,

Jövök este, csak társasház közgyűlés van 17 órától, és amíg vége nem lesz nem tudok indulni.

Detti,
Hogy lehet ezt a helyet megközelíteni autóval? Honnan?

Vikó,
Jobbulást a legénynek, de azért várunk, a párod elég kreatív, hogy kezelje a helyzetet. :D

Kata,
Mondtam Anyának az Ezelt, köszi, de azt mondta, hogy az megy a TV-ben valahol, és nem érdekli. :( Nem egyszerű eset.

Pá, akkor este.

Cat
Kép
cateye
 
 



KépKép
kiliman
 
 


No igen, a térképet én is megnéztem :roll: De abszolút nem ismerem a környéket, pl a Bródy Sándor-on be lehet hajtani erre???

Kép
nettke
 
 


Detti :)

A térképig én is eljutottam, de mivel minden le van zárva a Károly körút fúrása miatt, kerestem volna más megoldást a bejutásra. Mindegy, majd eltekergek ott.... :lol:

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

A gyomrom görcsben, de nekem inkább a parkolástól....., remélem találok 2 autónyi helyet vagy egy sarkot.

Nettke!

Térkép szerint a Bródy-ból egy utcával tovább kell menni, mert ott tudsz csak bekanyarodni, aztán vissza. Fehér kis nyilakkal látod, hogy melyik utca merre egyirányú.


Na de most nagy a szám, próbálom memorizálni én is hogy vannak ott az utcák.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Cat!

Mindenesetre megvárunk!!!! :D :D :D

Én nem kalkuláltam útlezárásokkal....., remélem a József krt. felől nem lesz.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Na, akkor, ahogy tegnap este megszavaztátok :roll: , én írom meg, hogy még jó, hogy beszéltünk a június 26-i Ikres taliról, mert ahogy kiderült, hogy vasárnap, egyre többünkben merült fel, hogy mégse OK az időpont.

Abban maradtunk, hogy a csekély létszám miatt inkább keressünk egy hétköznapi ikres-anyu-vacsi estét, akkora, amikor Lilláék is itthon vannak.

Bocsi Brigi, de jobbnak láttuk, hogy elkerüljük azt a helyzetet, hogy készülsz, aztán csak ímmel-ámmal leszünk. :oops:

Szóval a javaslat vacsi időpontra: június 22, 23 vagy 24 (szerda, csüt és péntek). Kinek melyik jó? Helyszínre a Liszt Ferenc térben maradtunk.

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Lányok, nagyon jól éreztem magam Veletek!! :lol:
Vikó, külön köszi a fuvart, bocsi, hogy mitfahrer-ként.. háát... nem tudtam segíteni :oops: Aztán az M3-ason elég későn esett le, hogy Te köszöntél el 8) 8) 8) Késő volt, elég lassú olyankor a reakcióidőm :wink:

Én nyitott vagyok bármelyik június huszon-napra. A nálam elfoglaltabbak nyilatkozzanak először. :D

Kép
nettke
 
 


Csajok :)

Klassz volt a vacsi, és tényleg finom volt a kaja, jó ez a hely. Bár a megközelítés és a parkolóhely hiánya miatt, inkább kintebb keressünk helyet legközelebb. Bár az Onyx sem lesz egyszerű a Wörösmarty téren. :lol:

Brigi, Lilla :)
Nekünk sem jó igazán a jún. 26 , mert a múlt heti tábor szülőin mondták, hogy délután 1-kor ér haza a busz, ha nincs semmi csúszás. Nekem utána gyors mosás, rámolás van, mert 27-én repülünk.

Szóval én is szeretném, hogy inkább előtte való héten vacsizzunk egyet a Liszt Ferenc téren, akár éjszakába nyúlóan is. :D Nekem mindegyik Vikó által felsorolt nap jó, mert táborban lesznek. Juhhééé.

Nettke :)
Látom tegnap ládáztatok! :D

Kata :)
Megdícsérjük Attilát, mert a logolásnál mindig szépen leírja a körülményeket, olyan jó olvasni. :D


Detti
Eszembe jutott, hogy a szájfényemet az Ázsia Centerben vettem, te kérdezted. Ott szoktam parfümöt meg arckrémet stb venni, és a csaj ajánlotta, hogy ezt most nagyon kedvelik.

Mi a mezítlábas parkban voltunk Tabajdon tegnap, ládáztunk, aztán az alcsúti arborétumban sétáltunk egyet.

Ma fos idő van, de szerencsére a fiúkat elvitte a volt ovónénijük meg az anyukája csavarogni kicsit, így kettesben vagyunk. :P

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,
igen :wink: Elmentünk a mogyoródi helyszínre, amit mondtál. Elég nehéz volt, sok túra volt benne, és 2 részből állt, az egyiknél csak kód volt, szóval volt egy kis nyivákolás... De úgy aludtunk éjszaka, mint a bunda!!! :lol:

Vikó,
hogy van Bence? gyógyulófélben már?

Kép
nettke
 
 


Na, akkor vacsi ügy:
Cat: 22, 23, 24
Nettke: 22, 23, 24
Vikó: 22, 23, 24 (ha a festésünk úgy áll!)
Többiek?

Bence állapota ma már jobb. Gyakorlatilag csütörtök reggeltől vasárnap délutánig volt lázas. Minden praktikát bevetettünk. Ma már jól van, a héten még itthon vagyunk. Ez van...

Ja, képzeljétek meséltem Zsoltnak a ládázásról. Belevágunk majd mi is... :lol:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok!

Vacsi nekem is szuper volt, jól éreztem magam.

Vikó!
Jobbulást Bencének, te vagy otthon vele?
Ládázás.... :D :D :D Caték mindenkit megszédítenek.... :D

Cat!


Átadom Attilának a dicséretet. Én is elolvasgattam, hogy miket ír...., azért az igazi kommentek Zolitól vannak. :D
Na meg fényképeink nincsenek, eddig egy ládázásnál fotóztunk.

Tudsz nekem írni egy könnyen elkészíthető halkrém receptet? Amit kenyérre, pirítósra lehet kenni? Megköszönném....

Detti!

Jól láttam h 50 km-t tekertetek???? :shock:

Szombaton hungaroringen voltunk....., iszonyat tömeg volt, már jobban szeretem a nyugis kirándulásokat.
Tegnap fos idő..., Attila szokásos szörfözés, csak most nekiment egy halnak, hatalmasat esett, kilyukadt a vitorlája, a deszkájával is történt valami, meghúzta a hátát + a sípcsontját brutál beverte, hatalmas dagadás. Még jó, hogy csak ennyi. Mi anyumnál voltunk.

Fiúk kaptak egy peonzát, biztos láttatok már gyerekeknél ilyen kis pörgettyű félét. Tök jól elvannak vele egy csomó ideig.


Vacsi: nekem bármi jó most még.

Kata

Kép
kateduo
 
 


Kata :)

Ezt a peonzát ki keleltt gugliznom, erős hiányosságaim vannak játékok terén. :lol:

Halkrémben én ezt szoktam csinálni:

Hozzávalók:
2 dbz olajos hal
kb. 5 dkg margarin, vajjal még finomabb
2 db keményre főzött tojás
teáskanálnyi mustár,
citromlé ízlés szerint
1-2 gerezd fokhagyma vagy újhagyma, póréhagyma, kinek melyikkel ízlik jobban.

Elkészítés:
Én úgy szoktam, hogy minden hozzávalót beleteszek a turmixba, és akkor pár perc alatt elkészül legszivesebben piritós kenyérrel esszük, de mártogatósnak is szuper.

Attilának jobbulást!

Vikó :)
Nagyon örülök a ládázásnak! Hajrá. Felétek jó sok láda van, egy darabig nem is kell a környékről elautóznotok.

Nettke :)
Elfelejtettem mondani, hogy Samu mondta, hogy Natival tök jót beszélgettek a bakuganokról lent a Kolpingban. :shock: :shock: Nekünk nincs egy darab sem belőle, így erősen csodálkoztam.

Cat
Kép
cateye
 
 


Itt a szombati megtalálásunk:

http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=2502

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Cat!

Köszi a receptet, tényleg egyszerű. :D Hétvégén, ha jönnek vendégek, akkor megcsinálom, nekem is van egy receptem, ami isteni finom, csak olyan macerás megcsinálni. Annyi mindent kell apróra vagdosni.

Nagyon tetszik ez a hely, ahol ládáztatok, elolvastam a leírást. Samu milyen jó fej, hogy így mezítláb végig megy. Nagyon jók a képek!!!!!!!!!! Este meg is mutatom Attilának. Szerintem mi is hamarosan elmegyünk ide.

Kata

Kép
kateduo
 
 


A halkrémről jut eszembe (kösz Cat, kipróbálom): nekem van egy halom krémreceptem, amiket szoktam csinálni. Érdekel valakit? (Nem határidőre, de begépelem, ha szeretné valaki felhasználni... :oops:)

Már nézegetem a ládázás oldalt...

Igen, én vagyok itthon velük. Illetve pont most itt van a tesóm, így ketten vagyunk a két uborkával. Luca elvileg jól van (némi köhögéssel), de nem szeretne oviba menni (na, meg a logisztikát elég nehéz lenne megoldani), illetve most nem lenne jó, ha hazahozna valamit...aztán szerdától váltva a babysitter meg én...senki nem csinálja meg a munkámat helyettem... :roll:

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Bővül a lista:
Cat, Nettke, Kata, Vikó: 22, 23, 24

Detti! Te is írtál már valamit vacsi ügyben, csak bebambultam? :oops:

Lilla, Edit, Brigi, Annamari?
[/quote]

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Vikó :)

Engem határozottan érdekelnek a mártogatós, piritósra való krémek. Úgyis ráérsz most otthon, gépelgesd be kérlek. :lol: :wink:

Ezt a hétvégén csináltam, imádták. Nem túl pepecses, gyorsan megvan, és isteni finom, sörkorcsolyának is kiváló. Gyerekmunka is remekül alkalmazható a készítésnél, kolbászpakolás, sajtszórás terén.

Kolbászos csiga

Hozzávalók:
1 csomag (250 g) leveles tészta
1 tubus natúr krémsajt
15 dkg csabai kolbász vagy bármilyen pikáns kolbász
1/2 lilahagyma
10 dkg reszelt sajt
1 tojás

A leveles tésztát kicsit belisztezett felületen kitekerjük (vagy kinyújtjuk- attól függ milyen van otthon).
A natúr krémsajtot csíkokban felkenjük, majd soronként elrendezzük rajta a vékony karikára vágott kolbászt.
A tésztát hosszabbik felénél elkezdjük feltekerni, majd a felgöngyölt hurkából éles késsel 1-1,5 cm széles cikkeket vágunk.
A kis csigákat elhelyezzük sütőpapírral bélelt tepsin. A tetejüket megkenjük tojással, helyezünk rá egy kis lilahagymát és reszelt sajtot is.
Majd 180 C fokos sütőben 25 perc alatt készre sütjük. Lilahagymával és tejföllel tálaltam.

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!! :D


Cat!

Már csorog a nyálam....... :D :D :D Ezt is ki kell próbálni. Bár én már elakadok a leveles tésztánál..., nem tudom milyen, készen kapni, mint a rétes lapot? (nem vagyok túl nagy szakács)

Vikó!

Engem is nagyon érdekel, szóval gépelgess légyszí!!!

Kata

Kép
kateduo
 
 


Cat,
ez a Bakugan-sztori jó :lol: kíváncsi vagyok Nati mi az ördögöt tudott ehhez a témához hozzátenni (Ő is 'szakértő', életében nem játszotta).. Viszont Benike szereti, így láthatta. Azt nem tudjuk, igazából mire jók ezek a Bakugan-ok. De ha ledobjuk a földre, kinyílik, és akkor lehet újra összecsukogatni 8)
Ez a csiga nagyon jól hangzik, de egy kérdésem van. A kolbászt összeaprítod valahogy??? Ha egészben van, és szeleteled a csigát, akkor szétszedi azt a vékony tésztát, nem? És ha megsütöd, nem lesz nagyon "potyogós" a leveles tészta?

Vikó,
Hajrá, menjetek ládázni!! Az enyémek már most várják a hétvégét, tekintve hogy nyílik a bodza is, szóval csak legyen jó idő, és megyünk!!
várjuk a krémeket, engem nagyon érdekel!!! Hátha be lehet a gyerekbe csempészni egy kis zöldséget suttyomban.. :lol: 8)

Lehet indítanunk kéne egy ikres receptmegosztós blogot is :wink:

Cat, amúgy megnéztem amiket mondtál (blogokat), és a receptes már a kedvencek között :D A másik - ahogy olvastam - éppen abbamaradt.

Kép
nettke
 
 


Nettke :)
Én szeletelt gyulai kolbászt használtam hozzá, ami vékony karikára van vágva. Ezt tettem rá a sajtcsíkra, úgy hogy egyik érje a másikat. Inkább nyersen potyogós, tehát jó éles késsel jó csigákra vágni, majd óvatosan az oldalára fordítani. Sülve már a sajt és a tetején a reszelt sajt összetartja, nem potyog.

Látom, hogy vége lett a blognak, nagyon sajnálom, mert szórakoztató volt. De nem fér össze a civil vezetői élettel.... Időzített bomba volt. :(

A csiga recept is tőle van. :)

Cat
Kép
cateye
 
 


Vettem az igényt, és ugyan már lejár az itthoni "ráérős" időszakom (jót mosolyogtam :lol: ), mert holnaptól megint bemegyek dolgozni, amint megvan küldöm. Szerintem egy doksiba fogom bepötyögni, aztán majd e-mail-ben küldöm. Majd akkor kérek mail címeket priviben (a legtöbbeteké már megvan!)

Bence javul!!!! És végre süt a nap! 8)

Viki

KépKép
vikóka
 
 


Sziasztok,

Nekem a júniusi tali közül eddig bármi jó, mert azon a héten nem lesznek itthon a fiúk - a tervek szerint.

Mostanában nagyon sűrűek a napjaim. A kölköket elvittem anyukámhoz ezen a héten, úgyhogy ők megkezdték a nyaralást :D

Eladtam az autómat (meghirdetéstől számított 20 órán belül...), és mivel nagyon gyorsan elment, ezért sürgősen kell vennem egy másikat. Egész héten ezzel foglalkozom, ma megyünk Pécsre, mert ott találtam egyet végre, ami jónak tűnik.

Este barátnős buli, ezer éve nem voltam sehol, úgyhogy húzósnak tűnik az estém is... :lol:

Jövő héten lesznek az évzárók az oviban, aztán pénteken indulunk Németországba másfél hétre. Néhány napot Frankfurtban leszünk, aztán megyünk le a Bodeni tóhoz. Mind a két helyen Á. unokatesójáék laknak, rokonlátogatás lesz :)
Ha a fiúk jól viselkednek (ez mostanában borzasztóan nem működik sajnos), akkor elmegyünk a Legolandbe is, mert az a közelben van.

Vikó,

Bence jobban van már?

A receptek engem is érdekelnének, bár én nem szoktam főzni, azt meghagyom a családfőnek, inkább sütök.

Kata,

Igen, megvolt 50 km az az út. Most Németországba is visszük a bringákat, mert a tó környékén nagyon jó kis utak vannak. Mondjuk én bicikli nélkül sehová se megyek tavasszal meg nyáron.

Na, most nagyon rohanok, pénzügyi képzésre kell mennem:twisted:

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti :)
Pénzügyi képzésre? Kecskére káposztát? :lol: :lol: :wink:

Az 'ezer éve nem voltam sehol' mondat azért nem állja a helyét, mert ha jól emlékszem múlt héten voltunk az Apacukában. :D :wink:

Akkor ezek szerint találkozunk június 22-én, 23-án és 24-én is? :D Ha lehet választani akkor legyen péntek 24-e, mert másnap nem kell korán kelni. Nos?

Tud valaki jó maszek allergológust? Tegnap a fiúk egész nap a Mogyoróhegyen kirándultak az ovival, és Samunak estére úgy bedurrant az orra, szeme, hogy szinte semmit nem aludtunk, mert nem kapott levegőt. A gyerekorvos nem ad beutalót szakrendelésre, mert 3 hónap a várakozási idő. Kaptunk jó sok homeo cuccot, de jó lenne tudni, hogy mire allergiás, mert az egyik homeo bogyó csak úgy hat.
Érdekes, hogy eddig is sokat túráztunk és sosem jött neki elő, most hirtelen bedurrant.
Ja és amit említettem kehegése, az 4 hónap alatt múlt el magától. Lehet az is valami allergiás reakció volt, mert az orvosok nem találták okát.

Köszi,
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat,

Az "ezer éve nem voltam sehol" arra vonatkozik, hogy nem voltam "erezd el a hajam" buliban, ahol nem szörpikét szopogatunk :D És ma ilyenbe megyek.

Magán allergológust sajnos nem tudok. De szerintem ez a fehér szálló izé azt, ami zavarja Samut.

Detti

KépKép
kiliman
 
 


Detti :)

Nekem a szörpike szopogatás is 'valahol voltam program', mert a gyerkőcök nélkül eltöltött kikapcsolódás, bár nálam ez ritkább mint nálad. :D

Nem a nyárfára allergiás Samu, mert az már 2 hete virágzik, minden tele van vele, a lakás is, arra nem reagált így. Valami bedurrantotta tegnap a Mogyoróhegyen neki gyanítjuk, hogy a mogyoró, mert az is virágzik, rendkívül allergén, és nincs mindennapos kapcsolatban vele. Durva ödémás lett tőle az orrnyálkahártyája, szinte tűhegynyi helyen kap csak levegőt.
Valami természetgyógyász-allergológushoz akarom elvinni.

Cat
Kép
cateye
 
 


Szegény Samu :cry: :cry: :cry: De sajnos nem tudok senkit. Mi a pulmonológián voltunk anno Sárival, ott csináltak allergia tesztet (Bethesda). De szerintem oda is hetek kérdése bejutni, ráadásul nem légúti/tüdő a panasz. :roll:

Deti,
neked jó alkoholizálást 8) :lol: És bulizást, persze. De ugyanez ugrott be nekem is, mint Catnek.. hogy épp múlt héten voltunk gyerekmentes estén!! Persze a barátnőkkel más, tudom én :wink:

Jó kis eső lett itt estére!!! Remélem azért holnap marad a nyári meleg.

Kép
nettke
 
 


Jééé itt nem is volt eső. :shock: :shock:

Ki mit főz a hétvégén?

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Detti!
Azért majd sajnállak egy kicsit,jó???? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: Máremint hogy ilyen régen nem voltál ereszd el a hajam buliban!Sikerült kitombolni magadat?

Cat!
Magán orovst én se ismerek.Főleg olyat nem,aki gyerekkel is foglalkozik.Ennek az is lehet az oka,hogy az allergia vizsgálatok drágák és magánúton nem fogod (vagy tudod) őket kifizetni.Egyszóval sztk-n kell megcsináltatni.Akkor meg minek mennél magánrendelésre???
De amúgy se akarlak elkeseríteni! Az allergia megfigyelésen alapul,így az orvosok sokszor semmit nem tudnak mondani.A legjobb amit tehetek,hogy figyelitek a tüneteket és kipróbáljátok a homeos szereket (hátha találtok valami hatásosat). Nem biztos,hogy egy allergia-vizsgálattól okosabbak lennétek.Márpedig ha az nem lesz pozitív,az orvos csak tárogatja a kezét.Az alap-szemlélet ezen a téren az,hogy az az allergia,ami panaszokat okoz és nem az,amit a vizsgálat kimutat.


Mi tegnap megkaptuk a 6éves oltást és még vár ránk a kullancs elleni ismétlése. Fiúk ügyik voltak,egy nyikk se volt.Mindenkit megdicsért a dokinéni.Megtartottuk a kuki-vizitet,mindenhol minden rendben.
Itt a hétvégén Patara (törökkori játékok) van.Így mi már tegnap este is ott lebzseltünk.Srácok (még Dávid is) nagyon élvezik.Egy csomó katona,fegyverek,ágyúk,puskapor-durrogtatás,csaták stb. Este fáklyás felvonulás volt.Mai program is ez lesz.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit,
de jól hangzik ez a török játékok. Igazi fiús mulatság! :lol:
Nagyon ügyesek a fiúk az oltással. Az enyémek vonyítottak és sikítottak, mint a malacok :evil:
Amúgy jól vagytok? Kikerültetek az ördögi betegség-körből? Szemgyulladás, hallás, egyebek?

Cat,
mi megyünk ládázunk ma egyet :lol: Mi mást???? :twisted: Tegnap megfőztem, ma csak sütök, és szabad vagyok :wink: :lol:
Amúgy éjjel gondolkodtam, és azt gondoltam, hogy ha nincs orvos Samunak, akkor én is csak a Fenistil cseppet és a Calcimusk-ot nyomnám ezerrel (minden allergiára, kiütésre ezt szoktuk), illetve annak néznék utána, hogy az általános allergia gyógyszerek (Allegra, Xyzal, Claritine) adható-e neki, és amíg jobban nem lesz, ezekkel próbálkoznék. De remélem találsz valami megoldást mihamarabb!

Kép
nettke
 
 


Sziasztok,

Edit :)
Esküszöm Tatára kellene költöznünk, mert mindig olyan jó programjaitok vannak! Pesten semmi jó nincs, illetve ha van nekem tömegiszonyom van, annyian vannak. Szuper program!

Ügyesek voltak a fiúk az oltással. Miért kell ismételni a kullancsost? Mikor kapták az utolsót?

Nettke :)
A dokinő is Calcimuscot adott. Fenistilt nem, mert azt mondta ugyanaz a hatása. De lehet, hogy tényleg nem érdemes maszekhoz menni Editnek igaza van, ő sem tud többet adni. A gyerekorvosunk felírt Allegra szirupot, de nem akarjuk használni, csak ha nagyon bedurran neki, és az alvását veszélyezteti. Egyébként kaptunk még Allegra orrcseppet és szemcseppet, de ezeket is csak akkor használjuk ha muszáj, megy a Coryzalia, meg egy Aspis homeobogyó. Egy dolog miatt akarok allergológus természetgyógyászt, mert egy kollégámnak egy ternészetgyógyász 3 éve sebesre masszírozta az egyik fülcimpáját, és 3 évig nem jött elő a virágpor allergiája. Idén visszajött, de megint megy dörzsölésre. Hátha ilyennel lehet kezelni, nem kell kemikália.

Mi is ládázunk ma, de csak délután. Most főztem egy spárgakrémlevest, roqufortos piritóssal, és sütöttem egy epres sütit. Ebéd után indulunk. :D

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Nettke!
Diéta mellett jól vannak.Sem kötőhártya,sem egyéb betegség. Szerintünk nem javult a beszéd,az óvonők állítják,hogy igen. Logopédus is a mi véleményünkön van.Nyárra békén hagyom őket.Próbálok a spontán javulásban hinni. Majd szeptemberben újra nekifutunk,ha kell.
Olinak nem kell jövőre logopédia,így szeretném elérni,hogy ők külön foglalkozáson legyenek (persze ugyanabban az időpontban).

Cat!
Szuper volt ez a program!!! És (majdnem) ingyenes! Felnőtteknek 500Ft volt 3napra a belépő,de ezért lehetett egyet kávézni (vagy forró csoki vagy capuccino). A programok meg tényleg szuperek voltak.A tömeg nem volt vészes,mert ez még nem olyan népszerű rendezvény.Viszont a magyarokon kívül volt cseh és lengyel csapat is.Így voltak magyar vitézek,törökök,lovas csapat,hajós népség is .Látványos és a fiúknak élvezetes hétvége volt.
3éve kaptunk utoljára kullancs-ellenit.Ezt kell most ismételni,majd 5évente újra.
Allergiára tényleg sokszor nagyon jó a természetgyógyászat és az akkupunktúra is (na persze ez nem gyerek esetében).Ehhez valóban érdemes lenne szakembert keresned!

Edit
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edit73 2011.05.22 14:42-kor.

Kép

Kép
edit73
 
 


Nettke!
Nektek mennyire látszott meg a 6éves oltás helye?
Nálunk Olinál szinte semmi.Marcinak akkor piros volt van körülötte,mint az öklöm!!!Benié is majdnem olyan csúnya. Borogatom nekik,amikor épp fekszenek,de nem látom,hogy használna.Fájlalják is,szinte hozzá se lehet érni. Lázuk nem volt.
Olié se nem piros,se nem fáj,épp csak a tűszúrás helye látszik.

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit,
szurinak nálunk semmi nyoma!!!! De nem is mondták, hogy lehetne... Szerintem pár nap alatt lemegy, különösebben nem aggódnék miatta, mikor picik voltak, előfordult ilyen velünk is, túlérzékenység. Ha nincs láz, nincs gond 8)
A diétához kitartást kívánok, remélem nem visel meg titeket nagyon! Anyagilag gondolom igen, de Téged ismerve már biztos tudsz laktóz nélkül sütni-főzni mindent!! :lol:

Cat,
tegnap is és ma is levadásztunk egyet :lol: :wink: Persze csak itt a környékben. De a hőség sem állított meg minket 8)

Ma volt először idén, hogy kint ebédeltünk az udvaron! Isteni, tiszta NYÁR feeling!!! Kipróbáltam ebédre ezt a Knorr ropogós csirkefalatokat, mexikói mártással, igazán finom és egyszerű, bejött nekünk.

Kép
nettke
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: