Új privát üzeneted érkezett!

Tikk, én a meggyet fõzöm egy pici cukorral és krumplival.
A lányom szerette, mondjuk õ a sóskát is szereti a savanykás íze miatt.
Állítólag a héja maitt kell fõzni fõleg a cseresznyét, hogy ne okozzon puffadást.


Móró
Móró
 


GabómamóKép!

Szia BMárti!

Nagyon édi lehetett PiciLaci! Elképzeltem magam elõtt!
Nekem is leginkább a fokozatosággal van bajom, mert Gabó is benyomna fincsi dolgokból egy rakással. De szigorú vagyok!Kép
A gyümölcsöket úgy ahogy van nyugodtan lefagyaszthatod, aztán télen kiengeded és elkészíted, amilyenre szeretnéd! Ha lesz foga (mondjuk dec-ben) akkor már lehet kicsit darabosabban is adni, nem muszáj pépesen. Szvsz.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Meggyet bátran adjatok, a legtöbb gyerkõc szereti a savanykás ízeket. (A Lányom ölni tudna egy kis meggyért, ribizliért, egresért! - igaz, neki már apró bogyós is adható, mert 2 és fél éves.)
Szerintem a húst nem kell elkapkodni, bõven ráér 8 hónapos kor után is. A májjal vigyázzatok, nem csak "méregraktár", hanem egyeseknek erõs allergén is, szóval óvatosan! a tejtermékek közül a savanyítottak tudnak kevésbé ártani, ezeket van, aki már 7-8 hótól javasolja, de inkább 10-tõl, tejet szigorúan 1 éves kor után, tojásfehérjét is inkább csak ekkor.
A gyári babakaják meg elég furák: 4 hónaptól sárgabarack, 8-tól marhahús? Biztos, hogy ilyen nehezen emészthetõ dolgot kell kapjanak a csöppségek? És biztos, hogy ilyen összetett sós-cukros étkekre van szükségük? Jó, jó, én könnyen beszélek, mert ráértem pacsmagolni mindig a Kisasszonynak, tudom, ezzel nincs mindenki így! Kép Az is igaz, hogy a mintaként kapott üveges bébiételt kiköpte, inkább megvárta, míg megfõ egy szem üres krumpli, amit jóízûen befalhatott. (Utazáskor kifejezett hátrány volt!) Azt is tudom, azért találták ki a bébiételt, hogy könnyebb dolga legyen az anyáknak, de ti magatok milyen gyakran esztek konzervet? És a babák? Még ha rá is írják, hogy nincs benne tartósító, szinezék, ízfokozó, kutyafüle, akkor is: nem tartasz ugyanott, mintha Te magad is állandóan Globus-kaját ennél? Nem bántásból írom, ne essenek nekem a Hölgyek, ha lehet! Kép Csak segíteni szeretnék! Olyan jó, mert legtöbben jól ellátott helyeken élünk, mindig kapható friss zöldség-gyümölcs-hús-tej-stb., ezekhez már csak (kis)lábos, turmix (és fagyasztó) kell, na meg egy adag fantázia. Sõt, ez utóbbi is csak késõbb, mikor már nem csak krumplievõ a kölök Kép Legyetek bátrak, adjatok spenótot! Kép Kép Kép

sziasztok:

ld
ld
 

 
 

Tikk, szerintem ne adj neki sajtot! Én szeretem a védõnõnket, de nem veszem minden szavát készpénznek! Kedves, aranyos, barátságos, de ne Adj Hannusnaknak ilyen hamar tejtermékét, mert kap Õ még tejfehérjét eleget-Tõled, amikor szopizik! Bõven elég még félévesen a krumpli-répa-spenót-alma-barack-körte-megmégilyenek megfõzve, pépesítve. Jó étvágyat!

ld
ld
 


Sziasztok!

ld: én bébiételt adok. Pl azért mert ki tudja, mivel kezelték a piaci "friss" répát stb. A bébiétel legalább 1 rostán átment.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszi Lányok!

ld! elöször is végre elökerültél. Aztán az az igazság, hogy én amikor elkezdtem etetni a Kicsit, én föztem, sima krumpli, alma-krumpli. Vettem mirelit barackot és ott borult ki a bili, hogy attól vagy nem attól de egész éjjel hányt. Én azóta nem merek neki adni olyat amit én csinálok. de talán most már erösebb és újra nekiállok.
Amúgy teljesen egyetértek azzalamit mondtál, csak félek, hogy nem marad meg benne. Ez lehet hülyeség, úgyhogy összeszedem magam és a recepteket és elkezdek fözni neki, mert ott tartunk, hogy a nagy kedvenc banán se jó már csak az üveges, úgyhogy majd visszaküzdöm az eredeti állapotot.
Corynak is igaza van, hogy nem tudjuk mit veszünk a piacon, de hát a panelben furcsa lenne zöldséget termeszteniKépKépKép

Tikk
tikk
 
 


Szia Ágci!

Igazából se gyümölcsbõl nincs annyi, se a fagyasztóm kapacitása nem gyõzné, hogy télire bespájzoljunk gyümölcsbõl (sajna). Én inkább csak arra gondoltam, hogy most az egész szatyor meggyet megcsinálom, lefagyasztom, és a következõ 2-3 hétben megeszegetjük. Elég macera 5 szem meggy levét kifacsarni, és össze is rohad pár nap alatt, ha ígyhagyom. Persze lehet, hogy a fagyasztással károsodnak pl. a vitaminok benne, és mégse kellene. (?)

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Lányok! Romival 2 hete kezdtünk el fõzelékezni, nagyon jól fogadta a dolgot. Eleinte krumpli anyatejjel (ici-pici sóval) volt a menü, 2 napja adagolom hozzá a különféle zöldségeket. Ezt a kisasszony ebédre eszi.
Kérdésem pedig az volna, hogy melyik a következõ étkezés, (tízóra? uzsi?) amit ki lehet váltani anyatejrõl bébiételre, és mikortól?

Jól tudom, hogy a kruplit gyümölccsel is lehet készíteni? Pl. krumpli+tejcsi+banán+meggy, stb.?

Ja, és még valami: Romola végigordítja evés után a tisztálkodást, amikor is vizes pelussal megtörölgetem az arcát, kezét (fülét, szemöldökét... Kép ). Ez nálatok is így van?

Köszi: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

meggy: én egyszer adtam Hangának, õszibarackkal összeturmixolva. Nem nagyon volt nyerõ.

Viszont nagyon szereti a sütõtök-almát, sütõtök-krumplit, répa-almát, õszi-almát.

Fõzelék: répa-krumpli, sima répa, vegyes zöldfõzelék

Hús: nekünk azt mondta a dokinéni, hogy elég, ha minden másnap eszik húst (csirke/pulyka).
Sztár a húsos kajáknál a Hipp Rizses zöldségkrém csirkehússal.

Laura,
nyugi, nálunk is így van a kaja utáni tisztogatás, azért már kezd hozzászokni, meg egy picit már szebben is eszik. Volt, hogy orrszívózni kellett, mert telement az orra répával.KépKép

A Devicsné féle csecsemõ-szakácskönyvben van egy csomó ötlet, javaslat az elválasztás menetére. Ott az van, hogy (napi 5X-i evésnél), az elsõ a tízórai szopi kiváltása, utána az ebéd, aztán az uzsonna. Legtovább a reggeli és az esti szopi marad meg.
Úgyhogy mi most úgy állunk, hogy
- hajnalban, reggel szopi,
- tízóraira megeszik Hangus egy egész üveg gyümölcsös desszertet (üveges bébikaja) aztán még egy icipicit szopizik (biztosan iszikKép),
- ebéd: szopi + egy kis üveges (125ml-s) húsos kaja v. 1/2-3/4 üveg fõzelék,
- uzsi: szopi (+ néha odaadom neki a maradék fõzit),
- vacsora: szopi + ha kell még neki, akkor tejpép,
- és van még egy szopi fürdés után olyan 21-21,30 körül.

Szóval hétszer eszik. De ezt csak mostanában csinálja, úgy kb. két hete. (A hajnali szopi inkább csak amolyan nyammogás, mert öt perc után bealszik, az esti meg az elalvós szopija.Kép) Amíg még nem tért át erre a rendszerre, addig ötször-hatszor evett, hajnalban nem kelt fel, aludt este fél tíztõl reggel 6ig. Most meg nem tudom, minek köszönhetõ, hogy bejött még ez a hajnali kaja.

Ja, és most, hogy van itthon mérleg (a sógornõmék picije miatt) méregetem idõnként Hanga kajálását is. Valóban szükséges nála a hozzátáplálás szerintem, mert amikor végzett a cicivel, és már semmi trükk sem jó, hogy folytassa még megeszik egy fél-háromnegyed üveg fõzeléket.Kép Ma lemértem: szopi: 110 gr, szopi+fõzi: 230gr!

BMárti,
én már az elején is adtam neki gyümölcspépet, a lé nem nagyon ízlett neki.

Spenótot mikor lehet adni a babáknak? És tojást?

Az ízesített tejpép az az, amikor a tejpépbe gyümölcspürét tesztek? Vagy frissen turmixolt gyümölcsöt?

Bocs, hogy hosszúra sikeredtem, de jó rég nem jártam itt.

Üdv
Szila
szila
 
 


Ld, Cory!

Nekem is ez az egyik legnagyobb dilemmám az etetéssel kapcsolatosan. Kinek higyjek, a zöldségesnek, ami friss ugyan, de valószínûleg tele van vegyszernek, vagy a bébiételnek, ami elvileg bio zöldségbõl van, de nem friss. Én azt választottam, hogy ezt is azt is adok, zöldségbõl csak piacon a megbízható árustól, babakajában meg csak amire rá van írva, hogy bio. Ez így engem megnyugtat.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Zöldségekrõl csak annyit, hogy nemrégiben a piacon répát keresve több árust végigkérdeztem, hogy vegyszeres-e a répa? Mindegyik azt mondta, hogy persze, hogy nem, aztán mikor mondtam, hogy csecsemõnek lenne, mindegyik elbizonytalanodott. Így aztán répát csak bébiételként adok neki, ha konzerv, ha nem.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Zsuzsa!

Ha többé-kevésbé szeretnéd kizárni a vegyszeres zöldséget, gyümit, vásárláskor az alábbiakat vedd figyelembe:

1. Helyben termesztett idényzöldséget, gyümölcsöt vásárolj, hiszen amit több száz km-rõl kell utaztatni és így sokáig tárolni, biztosan tartalmaz tartósítószert.
2. Az olyan termények, amelyeknek vastag héjuk van (pl. kukorica, karfiol, banán, stb.) biztonságosabbak, mert ezek a héjak távol tartják a növényvédõ szereket.
3. Az olyan zöldség-gyümi, ami nem néz ki tökéletesen (van rajta egy pici hiba, pötty, stb.) szintén biztonságosabb, mint az, amelyiket vegyszerrel kezelik annak érdekében, hogy gyönyörû legyen.

Hát, most ennyi jutott eszembe:

szia: Laura
p_laura
 
 


Szia Orsi!

En is úgy tudom,hogy nem lehet a piciknek új krumplit adni,mert nagyon sok benne a keményítö.
Ha jól emlékszem:o)

Szia:Mariann
mariannS
 


Sziasztok!

Látjátok, nekem is ez a bajom, mint Zsuzsának, nem hihetek sem a zöldségesnek, sem a bébikaja gyártójának, mert ha az tényleg mind bio lenne, amire ráírják, akkor a fél országot nem permeteznék. (Mindig azok a kamillaföldek jutnak eszembe, amik a gyógynövényfeldolgozó környékén vannak, csak épp átmegy rajtuk egy nagyforgalmú fõút. Akkor mi kerül a patikai kamillateába?)
Na, nem lettem okosabb!

ld
ld
 


Sziasztok!

Lehet, hogy inkább a dühöngõbe kellene írnom, de kiütéses leszek a politizálástól, és képtelen lennék kimazsolázni a válaszokat, úgyhogy inkább itt dühöngök. A dühöngésem oka úgyis a bébiétel kínálat.

Hosszasan töprengtem, hogy akkor most konzervet egyen szegény gyerekem, vagy ki tudja milyen vegyszerezésû piacon vett gyümölcsöt. Végül a szezon segített dönteni, a meggyet már kipróbáltuk, más meg nem nagyon van szezonális magyar gyümölcs, amit ehetne. Esetleg a barack, de abból is import még ami finom, az meg a szállítás miatt pláne vegyszer-gyanús.
Na, bementem a DM-be, hogy akkor veszek inkább üvegeset, mert az a tuti. Tudjátok, miket láttam?! Kép Kecskeméti õszibarack (vagy körte?) tejjel !!! 4 hónapos kortól ajánlva... Olyasmi, ami egy féle gyümölcsbõl van, hogy a nagykönyv szerint, szépen egyenként kipróbálhassuk, mire allergiás esetleg az én Picikém, elvétve akadt csak. Ami nem gyümölcslé, hanem püré állagú, az mind tartalmaz még valami sûrítõ anyagot, rizsdarát, rizs- vagy tápiókakeményítõt, és a legtöbben cukor is van. De amin igazán lepadlóztam, az a tej volt... Kép

Ja, és mikor a vállamra vetett, nyûgösködõ gyerekemmel már percek óta tanulmányoztam a kínálatot, akkor odajött az eladónõ, és megkérdezte, hogy segíthet-e. Mondtam neki, hogy olyan bébiételt keresek, amiben gyümölcs van, és semmi más. Lehetõleg egyfajta gyümölcs... Erre enyhe éllel megkérdezte, hogy milyen idõs a gyerekem, és biztosított róla, hogy a 4 hónapos kortól ajánlott bébiételeket a 6 hónapos kisfiamnak már _igazán_ nyugodtan adhatom. Ja, köszi... Kép

Csak a DM kínálata ilyen, vagy tényleg nem gyártanak olyan bébiételt, ami csak simán egy fajta gyümölcs, és kész?

Lehet, hogy a bébiételeknél mégis biztonságosabb a ki tudja milyen vegyszerezésû piacon vett gyümölcs? Végül is a spanyol barack egyenesen az EU-ból már csak nem (nagyon) mérgezett tán?!

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!

Jól láttad, szinte alig van olyan bébiételes gyümölcs (nem csak a DM-ben!!!), amiben csak egyféle van. És azokhoz is mindhez van valami sûrítõ. A kecskeméti tejes gyümi az tényleg kiakasztó, nem is vettem, a fiamnál még véletlenül igen, majd mikor lejárt a szavatossága, kidobtam. Azóta mindig megnézem, mi van benne.
Ha nagyon ragaszkodsz az egyéb anyagok nélküli gyümölcshöz, akkor tényleg jobb, ha magad csinálod. Én almával kezdtem a gyümölcsöztetést, mindkét gyermeknél. Majd folytatásnak a banán volt, tudom, mostanában azt mondják, allergizál. De én nem foglalkozok ezzel, ilyen alapon sokmindent nem lenne szabad adni a babáknak. Azóta nekünk a tízórai nagyon nagy százalékban alma-banán, nagyon szereti. Így ez a két gyümi mindig van itthon. Bármilyen egyéb gyümit kap, szinte mindig keverem banánnal. Kivétel akkor, amikor pl. székletlazító hatást szeretnék elérni. A kecskemétis gyümiket (és fõzelékeket) nem igazán szeretem, így csak nagyon ritkán veszek.
Jó próbálkozást!
BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Balu ugyan már a 8 hónaposaknak való kajákkal ismerkedik, de az elején én tipikusan alma-valamit evett. Én a Billában szoktam beszerezni a bébiételt, és azt hiszem Mildi volt a sima alma. Utána szépen alma-valamit kapott, és abból már tudtam, hogy az almával nincs gond. A tejes tényleg durva, de ezen szerintem nem kell meglepõdni, sajnos ez van Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

BGabi! Te magad szoktad a gyümiket elkészíteni? Székletlazításra mit használsz? Miért nem szereted a kecskeméti bébiételeket? Az ízük nem olyan jó, vagy a minõségükben nem bízol? Ezzel is gondban vagyok, mert a kecskeméti az ugye hazai (pláne nekem Kép), és én általában adok arra, hogy inkább olyat vegyek, ami nem egy külföldi cég zsebét tömi. Ráadásul sokkal olcsóbb is a kecskeméti a többinél, de ha a minõsége nem üti meg a mércét, akkor persze nem ezen fogok spórolni.
A banánról én azt hallottam, hogy a közepén levõ szürkés-barnás rész (a magja?) az, ami allergizál. Szóval állítólag a banánt hosszában négy felé kell vágni, a közepét kiszedni, és a fehér rész nyugodtan adható a babáknak. Én komolyan veszek nagyon minden allergia-veszélyt, egyrészt azért, mert Életem Párja elég sok mindenre allergiás, úgyhogy PiciLaci örökölhette a hajlamot, banán allergiást (egy volt fõiskolai csoporttársam) meg már láttam fuldokolni olyan gyümölcssalátától, amiben ázott banán, de az övébõl gondosan ki lett szedve minden darab. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti!
A gyümölcsöket 90%-ban én készítem. Olyankor kap üvegest, amikor olyan helyre megyünk, ahol nem akarok az elkészítésével bíbelõdni, v. utazunk. Ha úgy érzem, hogy kicsit keményebb a széklete a kelleténél, vagy pl. répát eszik ebédre, akkor szoktam neki székletlazító gyümölcsöt adni. Ezt viszont üvegeset, mivel frissben nincs v. nem lehet neki adni. A HIPP sárgabarackot szoktam, vagy van ilyenje a Mildinek is, csak az almával, az is jó, akkor jó a körte ill. vilmoskörte, az egyik HIPP a másik Nestlé, meg mondják még sokan a kecskeméti szilvát, de azt még nem mertem megpróbálni. Nem tudom, miért, félek tõle egy kicsit.
A kecskemétivel meg gyakorlatilag annyi bajom van, hogy nagyon híg. Pontosabban ez a fõ bajom. Meg szinte mindig elolvasom az összetevõket, amikor vásárolok, és a kecskemétiben szoktam találni legtöbbször olyat, ami nekem nem tetszik benne. Ha jól emlékszem, 8 hónapos kortól már jobban lesznek olyanok, amiket szívesen odadok neki, legalábbis a fiam idejébõl úgy emlékszem.
Egyébként ahogy lesznek anyunak zöldségek, elkezdek fõzni neki, sokkal jobban ki lehet jönni úgy anyagilag. Fiamnál megfõztem kb. 3 hétre elõre, lefagyasztottam, és minden nap megevett egy adagot. Az bevált. Remélem most is fog menni.
(Nincs ilyen HIPP-es táplálási tanácsadó kisfüzeted? Azt hiszem, valamelyik baba csomagban volt. Abban le vannak írva, melyik kajcsi hogyan befolyásolja a székletet)

BGabi
bgabi
 
 


Lányok, Ti melyiket hívjátok kecskemétinek? A kiskecskéset v. a másikat?

A Mildinek van sima almája, azt bírja Hanga...Kép A kiskecskésbõl meg nagyon imádja az alma-sárgabarack-sütõtököt. A banántól (tegnapelõtt megkóstoltattam vele) lett egy pötty az arcán, úgyhogy azt most mellõzzük.) Ja, meg a hippes alma-õsziért nagyon odavan.

BMárti,
fagyasztott õszibarackot nem próbálod ki PiciLacinál? Hanga azt evett másodszor, az alma elsõre nem ízlett neki.Kép

Még régebben itthon beírtam magamnak a gépbe a Hipp kaják széklethatását, ha a táplálási tanácsadót elhagynám...
úgyhogy berakom a táblázatokat. (Közben amúgy pont ma a rendelésrõl elhoztam egy másik táplálási tanácsadót, de azért ebben is kifogásolható néhány kaja korhatára.)

Gyümölcsök
<pre>
Hipp gyümölcsök(3 hónaptól) széklethatás
alma banánnal szilárdító
alma sárgarépával szilárdító
körte almával normalizáló
vilmoskörte lazító
banán és õszibarack almával normalizáló
déligyümölcsök almával lazító
áfonya almával normalizáló
õszibarack normalizáló
sárgabarack lazító
gyümölcsdesszert lazító
sütõtök almával normalizáló
banán alma (4hótól) normalizáló
banán õszibarackkal (4hótól) normalizáló
ananász (6hótól) lazító
</pre>

gyümölcslevek
<pre>
Hipp gyümölcslevek (3 hónaptól) széklethatás
c-vitalmin vegyes gyümölcslé normalizáló
alma-szõlõ-meggy nektár c-vitaminnal normalizáló
alma sárgabarackkal normalizáló
alma-szõlõ gyümölcslé normalizáló
alma-marakuja-narancs gyümölcslé lazító
sárgarépa-ananász-narancs c-vitaminnal normalizáló
alma-narancs-banán c-vitaminnal lazító
színtiszta sárgarépa ital szilárdító
õszibarack-ananász nektár lazító
sárgabarack ital normalizáló
sütõtök-alma nektár normalizáló
multivitamin vegyes gyümölcslé (7hótól) normalizáló
</pre>

Fõzelékek
<pre>
Hipp fõzelékek(3 hónaptól) széklethatás
sárgarépa normalizáló
sütõtök burgonyával normalizáló
finomfõzelék normalizáló
zsenge zöldségek teljes értékû rizzsel (4hótól) normalizáló
tejszínes fõzelék (4 hótól) normalizáló
spenót burgonyával (5 hótól) lazító
</pre>

Remélem, tudjátok használni.Kép

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

BMárti: a magyar céghez csak annyit, hogy a kecskemétit a HIPP gyártja.
Balu leginkább Kecskemétit kap, meg HIPP-et. Odafigyelve, hogy ne legyen bennük cukor. Ja, meg õ nem kaphat banánt a hízlaló hatása miatt. A kiskecskéset meg utálja. Eddig az összessel szemközt köpött.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon tudnám javasolni mindenkinek, hogy aki tud, az fagyasszon! Ha jobban belegondol az ember, nem olyan lehetetlenül drága egy fagyasztóláda-szekrény, mintha már láttam volna itt a neten is használtat eladót. Mi tavaly vettünk óriási nagyot, 400 literest, B energiaosztályút, és 80 alatt újonnan (Auchanban). Még nem sikerült teleraknom...
Amit írni akartam: mivel a friss zöldség-gyümölcs tekintetében nagyon erõsen féltek a vegyszer és egyebektõl,viszont nem szimpatikus a konzerv kínálat, az látszik nekem legértelmesebbnek, ha magatoknak gondolkodtok a nem szezonális zöldségekrõl, gyümölcsökrõl. Korábban már leírtam, kb. mikor mi reális, de általában az árakból, a piacokon található felhozatalból, avagy kertvárosi övezetben tett sétából is kiderül. Érdemes a nyár folyamán olyan dolgokat is venni és betárolni, amit ugyan most még nem kaphat a babátok, de õszre, télre, tavasz elejére már ehetne.
(nekem is csak jár a szám, mikor a gyerekeim kicsik voltak, nem volt még fagyasztóm, de most már tényleg így mûködünk nagyban is, hogy nyáron tárolok be szinte mindent, persze nagy részét a kertembõl, így könnyebb)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Szila! Ezek a táblázatok kincset érnek, köszi! Kép Kép

BMárti! Elõször természetesen a gyümiket próbáltuk. Az alma túl savanyú volt a kisasszonynak, a banán teljes egészében emésztetlenül visszaköszönt a pelusban. Kóstoltuk az õszibarackot is, de az ilyen import dobozos volt, se íze - se bûze nem volt. (Bár Rominak tetszett, de folyt. köv. a szezonjában.) A meggyet ma próbáljuk majd ki.

A fõzelékeket természetesen magam készítem. Bár állítólag nem jó az új krumpli, de ránézve a kicsírázott régire, én inkább újat adok Romolának.
Már talán írtam: egy kis krumplit kevés vízben ici-pici sóval megfõzök, és anyatejjel higítom (nem fõzõvízzel). Eleinte 2 kanállal, másnap 3-mal, másnap 4-gyel, stb., egészen 12 kanálig (kb. 100 gr.) Utána természetesen tejcsit evett. Aztán, amikor ezt már szívesen ette, elkezdtem mindenféle zöldséget belerakni, minden nap mást, azt S betûsekbõl: sóska, spenõt, saláta, sárgarépa, sütõtök (ez utóbbi kettõt hetente max. kétszer lehet, a magas A-vitamin tartalma miatt). Ja, és még a Sbrokkoli, Scukkini állítólag nagy kedvence a gyerekeknek. Kép Ezt ebédre kapja Romi. Késõbb, gondolom egyre csökkenteni kell a krumpli arányát és növelni a zöldséget, és nyilván az anyatej elmarad és helyette a fõzõlével fogok higítani.
Szóval, én magam fõzök. Nekem az a véleményem, hogy bármennyire is jók a bébiételek, annál értékesebb táplálék, mint a frissen készített, nincsen. Persze, nekem könnyû: kertes ház, telek, sok friss zöldség-gyümi... (És rengeteg munka...)
De a spenótot a piacon vettük, könnyen felismerhetõ szerintem, hogy mi az idényzöldség, mi az, amit igenis meg lehet venni a gyerekeknek. Pl. nekem ne mondja senki, hogy amit idõs néni-bácsi árul, kis mennyiségben, szezonban, hogy az tele van permetszerrel.

Ágci! Azt hiszem, rosszul fejeztem ki magam: kap ebédet Romola, csak nem cicit. És ez kicsit olyan furcsa érzés: az elsõ lépése annak, hogy leválik az anyáról.

Sziasztok: Laura és Romola (6,5 hónap)
p_laura
 
 


Sziasztok!

BGabi! Biztosan kaptam én is olyan szórólapot, csak akkor még nem érdekelt, azóta meg ki tudja, hova lett. Kép
Egyébként anyagilag tényleg sokkal kedvezõbb, ha nem a bébiételt veszi meg az ember, még akkor is, ha nem idény jellegû (vagy éppen saját termés) gyümölcsöt használ. Most filóztam rajta, hogy ugye bûn drága még az õszibarack. De 6-8 szem egy kiló 5-600 Ft-ért. Egy üveg bébiételben meg szerintem nincs egy szemnél több...

Szila! A kecskemétit hívjuk kecskemétinek. Kép Azt, amelyik a Kecskeméti Konzervgyár terméke. Még honlapjuk is van! Szerintem te erre gondolsz kiskecskés alatt.
Nem próbáltam ki a fagyasztott õszibarackot, hiszen már lehet kapni frisset. Azt kipróbáltuk, PiciLacinak úgy tetszett, hogy át se kellett öltöznünk utána! Kép
A táblázatokért örök hálám!

Cory! Ezt nem értem. Mi az, hogy a kecskemétit a Hipp gyártja?! Ezt hogy értetted?! A kecskemétit a Kecskeméti Konzervgyár gyártja, nem???

Laura! Amit én vettem õszibarackot (import, de nem dobozos), az nagyon-nagyon fincsi! Lacika örjöngött, mikor már nem akartam neki többet adni belõle. Kép Mit szólt a meggyhez Romi?
Köszi a "receptet" Kép! Sót nem tilos tenni a kajáikba?
A kertes ház, és a saját termés az tényleg tuti. Tisztára irígy is vagyok! Kép
Tényleg van olyan, aki nem tudja, mi az, aminek éppen szezonja van? Merthogy ketten is magyarázzátok a (szerintem) nyilvánvalót. Kép Persze könnyû nekem, volt vidékinek. Kép Ugyanakkor ne hidd, hogy az, hogy az idõs néni-bácsi bármire biztosíték. Én ismerek olyan idõs nénit is, aki lavorba veri le a krumplibogarat, meg olyat is, aki ész nélkül mindenféle mérget szétpermetez, még a ráírt használati utasítást se olvassa el. Sõt, én abban se hiszek, hogy az idényzöldség, gyümölcs egészségesebb, mint az import. Gondolj bele, hogy azt a barackot, amit én most megvettem PiciLacinak Spanyolországban termelték. Szigorú EU-s elõírásoknak megfelelõen, egy szakszerûen és hozzáértéssel termelõ vállalkozásban. Utána elszállították ide, feltehetõleg zárt hûtõkamionban vagy vonaton, az útja fél napnál nem tartott tovább, és a barack egész idõ alatt zárt és hûvös helyen volt. Aztán megérik végre a finom magyar barack mondjuk Kecskeméten. Leszedik, és felrakják egy szakadt ponyvájú, ócska, bõzös füstfelhõket köpködõ IFA-ra, és irány a fõváros. Persze az 5-ösön jönnek, mert az autópálya drága. Zötykölödik a barack 3-4 órát a poros, kipufogógázos közegben, tuti piszkosabb és megviseltebb lesz, mire Budapestre ér, mint a spanyol. Szvsz... Szóval szerintem a nagyobb termelõ cég még inkább biztosíték a minõségre, mert ott talán akad olyan is, aki ért hozzá, és a megfelelõ, egészségre nem veszélyes módon használják a termeléshez szükséges vegyszereket.


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti,
na, utánanéztem ennek a kecseméti dolognak:

Azt hiszem a Kecskeméti körül volt egy kis eladási huza-vona, jogi herce-hurca a névhasználat miatt. A Kecskemétit megvette a Hipp, de a Kecskeméti Bébiétel nevet nem használhatja, úgyhogy most két kecskeméti van:
- Kecskeméti (Hipp tulajdon, de a régi receptúra szerint készülnek a konzervek)
- Kecskeméti Bébiétel (Kecskeméti Bébiételgyártó Kft., www.bebietel.hu

Az õszibarackkal meg tényleg igazad van, de még szerintem nagyon drága a friss barack (sajnos).

Laura,
ez a Sbrokkoli, Scukkini tetszett nagyonKép. A magas A vitamin mit okoz? Miért csak heti két alkalommal ehet sárgarépát, sütõtököt?

Üdv
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Laura,
igen én is így értettem, de miért csak fõzeléket kap Romi, miért nem kap "cicit" is ebédre? Fõleg, ha igényli? Az egyik anyukától kértem én is tanácsot hozzátáplálás ügyben, õ 22 hónapos koráig szopiztatta a kisfiát. Kérdeztem tõle, hgy csinálta. Õ azt mondta, hogy szinte egy éves koráig naponta kb. 4x szopizott is, aztán kapott csak mást. Tehát náluk szinte nem is maradt étkezésnél ki szopi. A kisfiú pedig magától hagyott el elõször egy majd a többi szopit. Így nagyon jól fenn tudta tartani a tejtermelést. Ezt csak meg akartam osztani veletek.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Szila! Ezt a linket (Bébiétel.hu) illesztettem be én is az elõzõ hozzászólásomban. Kép
Akkor most melyik bébiételt gyártják a kettõ közül Kecskeméten?
Az õszibarack még most is olcsóbb, mint a bébiétel. Kép 1 kg. 500 Ft-ért 6-8 szem, az 3-4 bébiételes üvegnyi mennyiség, és a bébiételnek fele víz meg keményítõ. Kép Szóval abban tuti nincs több gyümölcs egy szemnyi baracknál. De ha úgy számolsz, hogy megeszik max. 2 szem barackot egy kisbaba egy evésre, akkor az 125 - 167 Ft. Ez fele átlagos bébiétel árának... Persze ha azt is beleszámolom, hogy az igazi baracknak én se tudok ellenállni, akkor jóval drágább. Kép

Ágci! Hogyan hagy el egy gyerkõc magától szopit, ha elõtte nem kap mást? Ha éhes, és cicit kap, nem fogadja el?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti,
az õszinek az árával teljesen igazad van. Ezen felbuzdulva ma vettem két szem õszit, meg egy almát és lereszeltem Hangának. Nem kellett neki. Kép Én meg amikor emeltem fel, hogy megeszem, kiborítottam a játszószõnyegéreKépKép.

Megnéztem az üveget, és a kiskecskést a Kecskeméti Bébiételgyártó Kft. csinálja Kecskeméten.

A Hipp meg (a neve Kecskeméti) Hanságligeten csinálja a bébikonzervet (a régi receptúra szerint).

Na, csak azért volt a kavarodás a kecskeméti kaják között, mert én a kiskecskést csak kiskecskésnek hívom, a másikat meg kecskemétinek.Kép De most már tudom, ti mitgondoltok kecskeméti alatt.Kép

Ma fõztem Hangának spenótos krumplit, meg meggyes krumplit. Vagy egy fél órát veszõdtem vele, kíváncsi leszek majd az eredményre, hogy fog ízleni a jánynak.Kép

Szila
Szila
 


BMárti,
egyszerûen tudott akkor már járni, és ment az etetõszékhez a kajáért.Kép Szopi elfelejtve! Hihetetlen igaz, pedig így volt!
Ágci
off: írtam egy kicsit kérést neked a Szoptatás topicban

Kép
Ágci
 
 


BMárti! A só tekintetében megoszlanak a vélemények: van aki szerint egyáltalán ne sózzuk (cukrozzuk) a bébiételt, de szerintem aki ilyet mond, õ egyen só nélkül. Én egy ici-pici sót mindig teszek Romola fõzelékébe, a doki néni is így javasolta.

Szila! Hogy mit okoz a túl sok A vitamin, azt nem tudom (eszembe sem jutott megkérdezni), csak annyit mondott a védõnéni, hogy ezekbõl (sütõtök, sárgarépa) csak kétszer egyen õbabasága egy héten.

Ágci! Igazad van, elõzõekben rosszul írtam: tényleg kap Romola cicit fõzelék után ebédre, de nem mindig kéri. Bár, az elég ritka. Kép

Lányok! Most már én is megértettem a kecskeméti bébiételek körüli "felforulást". Szóval, ha hazait szeretnék vásárolni, akkor a kiskecskéset kell keresnem.

Sziasztok: Laura és Romola (6,5 hó)
p_laura
 
 


Sziasztok!

Az A vitaminról találtam:

http://www.hazipatika.hu/topics/vitaminabc/vitamin?vid=1

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy belekotyogjak: olyat is hallottam dokinénitöl, hogy azért nem jó a túl sok sütötök, sárgarépa, mert besárgulhat töle a baba, de mivel nem mondhatják biztosra, hogy nem áll összefüggésben a sárgulás a májjal, mindenképpen megcsinálják az erre vonatkozó vizsgálatokat. Mármint ha a baba besárgul. De ez is biztos dokija válogatja. (Barni amúgy mindkettöt sokat eszik-legalábbis amikor nincs ilyen meleg-, de soha nem lett sárgább.)

Kérdés: dinnyét szabad adni 9 hónaposnak? A Kismamás lista szerint igen, de azért megkérdezem, biztos ami tuti.

Sziasztok!

Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Heni: én adtam már egy kis dinnye darabot Balu kezébe, de nem tudott vele mit kezdeni Kép
Olyan ügyesen iszik már pohárból. Nagyon büszke vagyok rá! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

De jo hogy megtalaltam ezt a topicot.
en is pont ma neztem ,hogy egy HIPP-es bebikajaban teljes tej van, ugyhogy azt en is felretettem.Tildus nem nagyon eszi meg a husosat, lehet hogy nagyon sotlan, talan megpropalom majd en is egy kis soval.Ugy szoktam neki husosat adni, hogy keverek hozza sima repapuret, amit meg mindig imad, bar en nem ertem hogy tudja megenni.
A paradicsom+krumpli jo parositasnak latszik.Most akarok venni, hamozott konzervparadicsomot, de megnezem majd mi van benne, bar ugy emlekszem nincs benne tartositoszer.Szoval megprobalok en is kotyvasztani.
Ja es jon a foga is, ugyhogy eleg nyugos es a meleg miatt is kevesebbet eszikKép
Ja es Tildus haton fekve ,eszik iszik(cumisuvegbol) etet meg igy valaki?

Tiduj
Tiduj
 


Sziasztok!
Nem tudom elképzelni, hogy egy csecsemõ annyi répát megegyen, ami már kárt okozna. A répában nemcsak A-vitamin van, hanem B-karotin is, ami nagy mennyiségben sem okoz semmi gondot (a tenyér és talp enyhe elszínezõdésén kívül, és ez nagyon egyszerûen megkülönböztethetõ a sárgaságtól). Szerintem nyugodtan ehet minden nap répát egy csecsemõ, ha azt szereti. Attól nem lesz sárga, sõt, nagyon finom alapszínt ad a bõrnek, és jobban felkészíti a nap hatásaira. (Könnyebben barnul, és nem ég le.)
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom Orsihoz, teljesen egyetértek vele.
Az én kisfiam bõre is kissé elszinezõdött volt,/most már nem igazán látom, bár már 14 és fél hónapos/, de a gyerekorvosunk mondta annak idején, hogy semmi, de semmi problémát nem jelent, ehet nyugodtan bármennyit. Különben mondta, hogy nemcsak a köztudott sárgarépa,sütõtök, hanem péládul a narancs is okozhat kis "bõrszínváltozást". Kép /nálunk nem annyira a sárgarépa, hanem a narancs ment narancsléként minden nap. Kép/
Isme
isme
 


Szisztok!

Szila! A kecskeméti bébiételek ügyében végképp elveszítettem a fonalat. Eredetileg azt hittem, hogy csak egy fajta kecskeméti van, és nem értettem, miért kérdezted, hogy melyiket hívjuk kecskemétinek. Most végignéztem a Cora-ban is a teljes bébiétel kínálatot, de a Hipp az ugye Hanságligeten készül, és egyáltalán sehol nem szerepel rajta az a szó, hogy Kecskemét. A kiskecskés Kecskeméti Bébiétel Kecskeméten készül, ez legalább egyértelmû, de nem találtam semmi mást, aminek közét láttam volna Kecskeméthez. Akkor te mit hívsz kecskemétinek? A Hanságligeten készülõ Hippet, vagy van még egy fajta bébiétel, amivel én eddig nem s találkoztam?

Tiduj! A paradicsom az LLL-es honlap szerint allergiát okozhat.

Heni! Szintén az LLL-es honlap szerint okés a dinnye.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Tiduj!
En "szinte" új vagyok itt,bár már régóta olvasom a Babanetet,eddig nem nagyon irogattam Kép
Az en kisfiam 6.5 hónapos,és nagyjából háton eszik,iszik.
Néha azért a hordozóban is etetem,még mielött azt hinné,hogy a fekve evés a "normális"Kép
Most akarok etetöszéket beszerezni,de nem tudom mennyire fogja szeretni...de remélem!

Üdvözlet:Mariann
mariannS
 


Szia Laura!

Só ügyben meggyõztél! Kép

A többi S-betûst Kép kevés vízben megpárolod, és szitán áttöröd, vagy leturmixolod? Fõzhetõek együtt a krumplival, vagy szigorúan mindent külön kell megpárolni?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti,
kétfajta kecskeméti van:
- Kecskeméti Bébiétel (Gyártja: Kecskeméti Bébiételgyártó Kft., ezt Kecskeméten készítik.)
- Kecskeméti (Gyártja: Hipp kft., ezt Hanságligeten készítik.-ez nem a Hippes kaja, a Hipp kaját is a Hipp kft. készíti Hanságligeten, csak az elõbbit az eredeti kecskeméti receptjúra szerint. Én ezt hívom kecskemétinek; a Sübában, a DM-ben vettem ilyet, a Corában nem lehet kapni; ja és ennek van sima szilvapüréje is.)
Off: kérdeztem a békási topikban is, de lehet, hogy ott mostanában nem jársz: Nem tudsz valahol Békáson röltexet, v. rövidáru boltot, ahol goblent lehet kapni? Még a terhesség alatt csináltam egy Fülest Hangának, és most a többieket is szeretném megcsinálni neki. Válaszolhatsz a másik topikba is. Köszi.
On.

Amúgy a spenótos krumpli nagyon ízlett Hangának, másnap meg sóskás krumplit evettKépKép. A sóskába tettem pici cukrot.

Hanga nagyon szereti a husis dolgokat, fõleg a Hippes csirkés rizst.Kép

Aki úgy etet már, hogy elõbb kapja a szilárdat a babuci, az utána hogy ad folyadékot neki? Cicibõl? Pohárból? Kell egyáltalán innia? Nem elegendõ, hogy megkínálom, és vagy elfogadja, vagy nem? Meg aztán ebben a nagy melegben szerintem rengeteg folyadék kipárolog a babcikból, és azt valahogy pótolni kell.


Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Szila: én pohárból adok neki teát. De nemcsak fõzelék után, hanem 2 szopi között is megkínálom

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én is megkérdeztem még a múlt tanácsadáson a folyadékot. Ha nincs ilyen rekkenõ hõség mint az elmúlt napokban, azt mondta a védõnéni, nem nagyon kell erõltetni a +folyadékot (én mondjuk elõtte utána is szopiztatom), de ha kánikula van mindenképpen csatlakozom Coryhoz. ha nincs annyi szopi, akkor mindenféleképpen kell a folyadékpótlás miatt.
Szerintem a háton etetés nem igazán jóKép! Legalább az öletekbe ültessétek. A hordozó is jó ötlet. De ha nagyjából már tartja magát az etetõszéket hamar megszokja. Persze a cumisüvegbõl más.

Tiduj,
cumisüvegbõl adod a fõzeléket? vagy abból csak iszik? Én értettem rosszul?Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Szila! Köszi a pontos felvilágosítást, mostmár végre megértettem! Kép Ezek szerint az a másik fajta kecskeméti nekem eddig fel se tünt. Nem csoda, nincs túl nagy gyakorlatom, az elsõ üveg bébiitalt tegnap bontottam fel, és a tartaléknak beszerzett bébiételek érintetlenül csücsülnek a polcon. Kép
A sóskát-spenótot hogyan pürésíted?
Off: Olvasom a békási topikot, de sajnos nem tudom, hogy hol árulnak goblent. Évek óta nem kézimunkáztam. Kép On.

Szerintetek lehet az, hogy csak gyümölccsel jóllakjon egy féléves baba? Ha igen, akkor kb. mennyi az "adagja" egy evésre? Most nem nagyon értem, hogy mi van, mert PiciLaci benyom kb. 15 deka gyümölcsöt, utána követeli a cicit, de amit mûvel vele, az evésnek a legnagyobb jóindulattal se nevezhetõ. Talán a nyamnyogás lenne a legjobb szó rá. Kép Viszont tegnap és ma délután is csak cicivel tudtam elaltatni, és mindkétszer 1-1,5 órával a gyümölcsözõs ebéd után lelkesen szopizott...

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti: Balu úgy kap bébiételt, hogy egyik nap zöldségfélét, másik nap gyümölcsfélét. Ugyanúgy 1 üveggel kap mindkettõbõl, és ugyanannyi ideig bírja velük. Ja, ezek 190g-osak (asszem), és nincs bennük plussz cukor.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

BMárti: a zöldségeket együtt fõzöm a krumplival. Értelem szerûen azokat, amelyek gyorsan megfõnek, csak a végén rakom hozzá, amikor a krumpli már szinte puha (sóska, spenót, saláta). A sóskához rakok pici cukrot is. Ha kész van, leöntöm róla a fõzõvizet és hozzáöntöm helyette a lefejt tejcsit. Botmixerrel turmixolom. (Hálás köszönet a feltalálójának. Kép )
De múltkor pl. azt csináltam, hogy fõztem magunknak zöldborsófõzeléket, és amikor a borsó puhára fõtt a sóval, egy nagy adagot szûrõn átpasszíroztam (hogy a héja ne menjen bele). A héja nélküli borsópépet jégkockatartóban lefagyasztottam, és ha zöldborsófõzeléket eszik Romola, 1-1 kiolvadt "borsókockát" adok hozzá a fõtt krumplihoz.

Szila! Fõzelék után megkínálom Romolát tejcsivel, ami (1-2 esetet leszámítva) kell is neki. Ha véletelnül elutasítaná a tejcsit, akkor is megkínálom forralt, lehûtött vízzel cumisüvegbõl.

BMárti! Milyen gyümölcsöt eszik PiciLaci? (A meggyre emlékszem.)

Romolának végül is ízlett a meggy, de - most lehet, hogy megróttok - picit megcukroztam. Tettem mindezt azért, mert úgy vettem észre, hogy a kisasszony nem szereti az almát. Azt ugyanis, amikor elõször kínáltuk, eléggé savanyú volt, és nem akartam azt, hogy a meggyel szemben is ellenérzése legyen.

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Cory! Akkor egy evés az az üveg bébiétel, és kész? Nem szopizik utána Balu? És mennyi az az idõ, ameddig bírja vele?

Laura! Köszi a fõzelék "receptet". Kép PiciLaci a meggyet nagyon szerette, igaz, egyáltalán nem volt savanyú, fakadásig érett, igazi csemege volt. Utána jött az õszibarack, azt egyenesen imádta, ha a kanalat meglátta, már akkora volt a szája, mint a bécsi kapu. Kép Tegnap próbálkoztunk almával, de olyan lett lereszelve, mint a fûrészpor. Édesnek édes volt, de leve semmi. Egy gerezdet lereszeltem, a többit megettem én, és nekem is inni kellett utána. PiciLaci meg úgy ahogy volt kitolta a szájából a reszeléket, és felháborodva követelte a barackját. Szerencsére felkészült voltam, úgy terveztem, hogy egy kis alma után adok neki megint barackot, hogy a fokozatos bevezetés és a megszokott mennyiség is meglegyen. Úgyhogy az alma-port Kép beletettem az elõkészített barack-pürébe, na ettõl abban is megállt a kanál, és Lacika azt is kitolta a szájából a nyelvével. Akkor elõkaptam a barack-bébiitalt, azzal a megszokott állagúra hígítottam az egész pempõt, és így már szépen megette végre. Ma több almát kap és kevesebb barackot a maradék baracklével felhígítva, és holnap már alma bébiitallal hígítok. Ennyi bevezetõvel a hétvégén talán már oda merem adni neki a hipp alma-õszibarack bébiételét, hogy az országos László-napi buli közben ne kelljen a gyümölcs-pürésítéssel vacakolnom.


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Bmárti: hát ez nálunk úgy van, hogy 5 körül szopizik egyet, aztán 7-8-ig kaja (kicsit lassan eszik a drágám), aztán 9 körül megint szopi van, és lefekvés.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

A spenótot érdemes külön vízben fõzni, és csak a krumpli levét használni. Most hirtelen nem ugrik be mi is van a spenótban, de valamiért mondják.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Pildi! Én úgy tudom, hogy a sóskában van oxálsav, azért kell az elsõ fõzõvizet leönteni.

Na a kérdem:
Szerintetek a mostani krumpli már nem számít újkrumplinak?

És a másik:
Ti már adtok zöldbabot a bébiknek? És zukkinit?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
én úgy tudom zölbabot lehet adni (csak rendes babot nem a héja miatt, de a z.babnak nem olyan).

És céklát lehet majd adni? Szerintem az olyan finom zöldség és nagyon egészséges. Mikortól lehet adni? Bár még nincs itt a szezonja, de nemsokára, ugye?

Ágci

Kép
Ágci
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: