Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm az infókat. Jól értem hogy a bolti popsitörlő kendőt ki lehet mosni?
És a teafa miért kell az olajba? Nem baj, hogy erősen fertőtlenít? Ha csak símán olajjal itatom át, illóolajat nem rakok bele, úgy is jó?

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Jucuu: ez szuper lehetett! :) Jó, hogy csináltál képeket :)

Bolti popsitörlőt ki lehet mosni, igen.
Mi popótörlésre ilyet használunk: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40054538
Én szimplán csak bevizezem és kész. Ha nagyon flancolni akarok, akkor még rakok rá egy pár cseppet a fürdetőjéből.
Otthon frissen csinálom, ha elmegyünk, akkor előre elkészítve beteszem egy műanyagdobozba öket.

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,
Hogy miket tanul itt az ember! Tök jó ez a popsitörlő recept. Ki is fogom próbálni. Pont most akartam kidobni az popsitörlős dobozom, de akkor nem fogom :)
Jucuu, de jó neked, ilyen klassz kis rendezvények vannak ott. Hát igen, mi ettől még nagyon messze vagyunk.
Mandulaolajat hol vesztek? DM-ben is van?
Ancsurka,
én csak sima exta szűz olivaolajjal kentem a fenekét, de biztos jó az Alverde is.
Kérdésedre:Én Manducában hordozom a gyereket, meg van egy félig kész mei tai-om is :wink: Kendővel még nemmertem próbálkozni :oops:

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 

 
 

Jucuu, köszi a képeket és a beszámolót, nagyon klassz lehetett!

Szerintem azért nem vagyunk fényévekre ettől. Ha azt vesszük, hol tartott a mosható pelenkázás pár éve, vagy ha csak az internetes mosható pelenkás boltok számának emelkedését nézzük, szerintem egész jó a tendencia.
Sokáig nálunk csak olyan cégek voltak a piacon, akiknek mintha nem lett volna érdekük eladni pelenkát. (A "régi motorosok" talán tudják miről beszélek...) Ma már ez is sokat változott, látszik, hogy felismerték, hogy nekik is érdekük összefogni és terjeszteni a textilpelenkákat. Innen már nem is áll távol az, ami Finnországban van, hogy külön egyesülete van a mosható pelenkának, és ők szervezik pl. az ilyen "bulikat".
Na meg ahogy elnéztem, nem nagy cégek voltak ott, hanem családi vállalkozások, otthon lévő anyukák sk. pelusai. És ha így halad a pelenkavarrás, ahogy a másik fórumon látjuk, akkor hamar megjelenhetnek itthon is az ilyen kis vállalkozások...


Pindi
pindi
 
 


Kinga mandulaolajat lehet a DM-ben is venni, csak nagyobb üvegben van, mint az illóolajok. Én naturolt vettem.
Az alverdés is extraszűz olívaolaj. Mikor megláttam, úgy döntöttem megveszem, mert már nem tudtubk volna másik boltba is elmenni. Fél liter 1500 körül van és elvilek öko. Nem tudom, hogy most mennyi a boltban egyébként. Köszi a tippet eddig jól bevált.
Mi az a manduca? Vagy így hívják a babaerszényt?

KépKép
ancsurka77
 
 


Jajj elküldtem véleltlenül előnézet helyett.

Még el akartam köszönni.

Jó éjt. Szép álmokat!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Sziasztok,
van valakinek tapasztalata a Monapel AIO pelenkával kapcsolatban? Milyen lehet? Van olyan jó szerintetek, mint a Kushies?
Köszi.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


jucuu írta:Köszönöm az infókat. Jól értem hogy a bolti popsitörlő kendőt ki lehet mosni?
És a teafa miért kell az olajba? Nem baj, hogy erősen fertőtlenít? Ha csak símán olajjal itatom át, illóolajat nem rakok bele, úgy is jó?


Jucuu :)
Szerintem is jó a sima olaj. Én pont azért teszem bele a teafát, mert fertőtlenít. A kiütések ellen. Illetve pontosabban: azért teszem bele, mert ott volt Pindi receptjében, és végig se gondoltam. De most, hogy végig gondoltam: azért... :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


olvassátok és sírjatok:

http://velvet.hu/poronty/2008/04/28/egy ... lpelenkat/

nincs erőm hozzászólni... annyira egyértelmű lett nekem az ésszerűség, hogy ilyen nagyon megdöbbenek az emberek begyepsedettségén? Bár az nem is lenne baj, de a büszke aggresszió az inkább...

kamcsatka
 
 


Ahhoz is illik ez a belinkelt poszt+a hozzászólások, hogy mennyire is vagyunk fényévekre a textilpelusos kultúrától... :(
Megtévesztő, hogy mi itt ezeken a fórumokon ilyen szépen egyetértünk ebben a kérdésben...

kamcsatka
 
 


Szerintem az is megtévesztő, hogy kik szólnak hozzá egy ilyenhez... (Nekem még végigolvasni sem volt erőm a kommenteket.)
Én továbbra is fenntartom, hogy jó a tendencia, pedig nem szoktam ilyen optimista lenni. :) Látod, Angliában is mennyit javult a helyzet 5 év alatt. (Mondjuk azt elfelejtették írni, hogy sok város anyagilag támogatja a textilpelusozókat, mert olyan törvényi szabályozás van, hogy csökkenteniük kell a kommunális hulladék mennyiségét, és rájöttek, hogy ez egy jó módja - azért gondolom ez is ott van a háttérben, hogy sokan átáltak. De mint láttuk, erre is van itthon kezdeményezés, ld. Debrecen.)

Pindi
pindi
 
 


Pindi, én pedig nagyon is optimista vagyok-voltam eddig. Mi a teendő? Mégis hozzászólni és kockáztatni a leugatást? Nem vagyok egy nebántsvirág, de itt feleslegesnek érzem az értelmes szót.
Büszke arra, hogy hulladékot termel? Drágább, mint az eldobható? Le van... a környezet, lényeg, hogy gyorsan menjen? A mosáshoz használt víz szennyezi a környezetet??? Mi van???

Mi van Debrecenben?

kamcsatka
 
 


Ja, és a különbség szerintem az pl. Anglia és Mo. között, hogy itthon amit nem ismerünk, azt is leszóljuk, kigúnyoljuk, és aki meg máshogy csinálja, az tuti hülye (vagy ultrazöld). Tehát itt nem egyszerűen az a probléma, hogy nem tud róla, hanem hogy a tudatlanságával együtt baromságnak tartja.
Felhúztam magam.

kamcsatka
 
 


Á, szerintem semmi értelme nem lenne hozzászólni. Szerintem pl. a személyes példával lehet sokat tenni, hogy aki látja, hogy mi ez, hogy működik, hogy tényleg nem akkora macera, az talán elgondolkodik róla. Vagy amit te a blogodon csinálsz, vagy a klubbal. És ahogy mondtam, szerintem népszerűsíteni kellene, és ez leginkább a mosható pelust árúsító cégeknek lenne a feladata/érdeke.

Ja, aki azt mondja, hogy a mosható jobban szennyezi a környezetet (víz, energia, mosószer), az gondolom eldobható ruhákban jár, hiszen akkor mindez a ruhákra is igaz... :roll:

A mentalitásbeli különbségben egyébként igazad van, sajnos...

Pindi
pindi
 
 


Debrecen:

marica75 írta:van egy jó hírem:

képzeljétek lehet kapok egy lehetőséget beszélni a helyi önkormányzattal egy olyan támogatási rendszerről, ami azokat a szülőket támogatná, akik textilpelust használnak és ezzel csökkentik a hulladék mennyiségét.
azonban ehhez elő kell készítenem vmi tanulmány félét, hogy ez nekik miért éri meg, tud ebben vki tanácsot adni? hogyan készüljek elő.

előre is köszi
pindi
 
 


Orsi, nem érdemes felhúzni magadat. Sajnos a "massza" lassan javul, de azért van remény (legalábbis az hal meg utoljára, ugye). Én a múltkor a rádióban hallgattam a biztonsági öv használatáról egy műsort, ahol a szakértők elmondták, hogy a halálos balesetek nagy százaléka elkerülhető lett volna, ha a vezető beköti az övet.
Aztán jöttek a telefonok. És kb 80%uk arról szólt, hogy hadd tegyen már mindenki a saját autójában azt, amit akar! Volt olyan, aki azt mondta, kb ezekkel a szavakkal: hadd válasszam meg, hogy halok meg! Vagy hogy bezártságérzete van az övtől. Na, én itt lettem pafff teljesen. Hogy emberek hogyan lehetnek ennnyire sötétek :(.

Tényleg, MArica, mi a helyzet a debreceni önkormányzat és a pelusos anyagod állásáról?

Eszter
ikra
 
 


mármint a halálos sérülések nagy száma, mert a baleset attól még nem lett volna elkerülhető, de remélem, értettétek.

Eszter
ikra
 
 


Az a gond, hogy nehéz benneteket megtalálni. Ha "textilpelenka" vagy "mosható pelenka" néven próbálunk keresgélni a guglin, nem a jó példa jön be, hanem egy-két olyan cikk, ami felszínesen ír a pelenkázásról. Még szerencse, hogy az utóbbi címszóra kedvcsinálóként megjelenik Jucuu blogja, ő viszont magasra teszi a mércét ;-)
És ha rátalál erre a fórumra a jószándékú érdeklődő, nem biztos, hogy végig tudja olvasni ezt a mennyiségű hozzászólást (ami viszont jó, hogy van, csak kár, hogy nem lehet keresni benne). A másik probléma az, hogy kevés helyen lehet látni és megfogdosni ezeket a pelenkákat, pedig ez sokat nyom a latba... Kezdőként egyelőre ezek a tapasztalataim. Én sok olvasgatás után + egy tapintással döntöttem el, mit szeretnék, a napokban érkeznek a "cuccok", aztán tesztelek.
andrejka
 
 


Kicsit lehiggadtam, és azóta normálisabb hozzászólások is érkeztek a témához a Porontyon.
Az agyvizem csak attól forrt fel, hogy vélhetően sokan olvassák ezt az indexes blogszerűt (nem tudom, mi pontosan). És ott az ember nem vélekedéseket, és véleményeket talál (természetesen ellenvéleményeket is lehet), hanem ostoba előítéleteket. Gondolkodtam sokat, hogy ugye tudok én is bunkó és cinikus lenni, de aztán győzött a neveltetésem, és gondoltam, nem az használ a textilpelenkázás ügyének, ha ugyanolyan stílusban beszólok.
Ikra, jó volt a példa, hiába tök más téma, a hozzáállás (a "logika") ugyanaz.
Pindi, nem elég a példamutatás szerintem. Így nagyon kevés emberhez jut el. A textilpelus kereskedők pedig próbálkoznak reklámozni meg ismeretterjeszteni (védőnő fórumokon is pl, és a tendencia valóban javuló), de aki ebből keres pénzt, azt hajlamosak vagyunk szkeptikusan kezelni.
Andrejka, tökéletesen igazad van. És amiben különösen egyetértek, az a "tapizás", tesztelés szükségessége. (mint a hordozóknál is)

kamcsatka
 
 


Frissítek a fenti hsz-omon: van egy kedves frusztrál anyuka, aki rengeteg szitokszóval kísérve továbbra is azt taglalja, hogy a textilpelus az egy baromság (és még mindig nem vette észre, hogy nem 90 fokon kell mosni, és nem kell vasalni, továbbá az ő gyereke életét az eldobhatós pelus mentette meg. Komolyan). A baj pedig (bár már mondtam), hogy ez az egy ember összerondította az agresszíven tálalt véleményével az egész posztot - amit jóval többen olvasnak, mint ezt! (sajnos). Majdnem ugyanenniyre zavarna, ha egy harcos textiles anyuka mondaná el mindennek az eldobhatót használókat...

kamcsatka
 
 


Orsi,
végre én is elolvastam ezt a buta pelenkás-indexet. Hát szomorú, milyen negatív a hozzáállás. Az a pár hozzászólás, amit elolvastam (nem mindet) tökéletesen mutatja, mennyire korlátolt a magyar köznép. Hogy az ecet is környezetszennyező! Meg hogy a feneke kipirosodik! Meg hogy inkább fizet többet 3 év alatt mint egyszerre sokat!!! Na, ez tett be nekem.
Annyira szomorú, hogy inkább megveszik pl. a műanyag kerti garnitúrát ÉVENTE mint egyszer egy drágább fát vagy fémet ...stb. Mert neki jelenleg nincs pénze. Ha összeadjuk a 3 év pelenkáit, eszébe sem jut, hány tonna szemetet csinál. Borzasztó!!! (mi is eldobósat használunk most TOmival de nyáron tervezem a leszoktatást :), előtte meg Kushies volt)
Na, én is felhúztam magam... De nem érdemes magyarázkodni ezeknek, nincs ott az ország még se intellektuálisan, politikailag és gazdaságilag, erkölcsileg sem, hogy megmagyarázzuk...Meg egyéb szempontoknak sem felelünk meg, sose jutunk el sztem arra szintre, ami tőlünk nyugatra van. (csak 300 km Ausztria).
Amig nagy mennyiségben autógumit égetünk, nem szelektálunk megfelelően (a palackokhoz is bedobják a zacskókat v. PELENKÁKAT)...addig minek ugrálunk? Anglia egy távoli szép világ...Meg India is, meg egyéb helyek, ahol nincs eldobhatós pelus.
Na, ennyit erről.

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Csak még annyit, hogy nem szeretnék igazi magyarnak tűnni, már ami a negatív és lemondó hozzállást illeti, de tényleg ez a helyzet..Hogy a magyarok sose lépnek túl egy szinten. Mi itt fogunk megposhadni a mocsárban.. Az irányitás erre rá is tesz egynagy lapáttal.
Azt mondom, mi kevesen vagyunk, de legalább csináljuk. És ne adjuk fel, mert ha mi se lennénk, annál rosszabb lenne. Jó lenne toborozni, mindenki hirdessen, reklámozzon mosható pelenkát, hátha!
K

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kb. egy éve volt a Babavilág c. műsorban a pelenkázásról szó, amikor megemlítették, hogy létezik a mosható is, de ugyan ki akar manapság pelenkát mosni :?
Most pár hete láttam az előzetesükben, hogy a moshatóról lesz szó újra, direkt odaültem a tévé elé, és egy hölgy hozott többféle pelust, nem csak megemlítették a pampersek között, hanem elmondta, hogy ez miért jó, egyáltalán, hogy ez jó.
Kis lépés, de mégiscsak egy kis haladás :D

Andi
_andi
 
 


A textilpelus kereskedők pedig próbálkoznak reklámozni meg ismeretterjeszteni (védőnő fórumokon is pl, és a tendencia valóban javuló), de aki ebből keres pénzt, azt hajlamosak vagyunk szkeptikusan kezelni.


Orsi, pont ezért tetszik, ahogy Finno.-ban csinálják. Ott ennek az egyesületnek, amit említettem, vannak helyi szervezetei, azok szerveznek mindenféle rendezvényt, bemutatókat, kurzusokat (pl. pelenkavarró-tanfolyamokat). Vannak aktivistái, akiknél egy különböző pelenkatípusokból összeállított bemutatócsomag van, meg lehet őket hívni bemutatót tartani, megtapogatni, kérdezgetni, gyakorlati tanácsért is hozzájuk lehet fordulni. Vagy lehet kipróbálásra bérelni pelenkákat. És persze, hogy ott vannak mögöttük a kereskedők (mert pl. ők ajánlják fel a pelenkákat erre a célra), de nem azt érzed, hogy ő most el akarja neked azt adni, hanem hogy tessék, itt van, nézd meg, próbáld ki, biztos megtalálod a neked megfelelőt. És nem az ő márkáján van a hangsúly, hanem azon, hogy mosható.

Azt én elhiszem, hogy sokan tényleg nem tudnak egyszerre annyit kiadni a textilre (főleg, ha eleinte nem kalkulálta bele és ezért nem gyűjtött erre külön), de pl. külföldön erre is van megoldás, néhány bolt ajánl részletfizetési lehetőséget, így eleinte, mondjuk egy évig, ugyanannyit fizetsz a moshatóért, mintha megvennéd havonta az eldobhatót, utána viszont gyakorlatilag ingyen pelenkázol. Ez szerintem tök jó.

Én nem hiszem, hogy ennek a politikához, gazdasághoz, erkölcshöz bármi köze lenne. A civil szerveződés kultúrája az valóban más (hm, enyhén szólva hiányos, mindent felülről várunk) errefelé, de ezen csak mi, civilek tudunk változtatni.

Kriszti, a műanyaghoz be lehet dobni a zacskókat.

Pindi
pindi
 
 


Pindi: nem is tudtam, nekem azt mondták, hogy abba CSAK palackot szabad dobni, furcsálttam is, dehát... MIndegy. Majd ezentúl.

Sztem igenis van köze a fent említett dolgoknak ahhoz, hogy mi hogyan viszonyulunk a mosható pelenkákhoz ill. a szemét-kérdéshez ezen keresztül. Mivel annyira sz.. áll az ország gazdaságilag-politikailag is, hogy nem támogatják falunként a mosható pelenkát használókat. Például. Vagy hogy nem az a divat, hogy mossunk otthon, hanem hogy milyen cicomás a legújabb Pampers....stb, addig tényleg ufonak nézik a moshatós mamákat. És az erkölcsi kérdés is sztem, hogy mire nevelem a gyerekemet, eldobjon-e felesleges szemetet vagy sem. Az eldobhatós pelus pedig felesleges. Amig az embereknek tökmindegy, hogy az útszélén, az erdőszélén ott csúflik a sok eldobott pelenka--- :(
Igaz, hogy sajnos azon a reklámon nőttünk fel, hogy a Libero igy meg az ultramag úgy, és hogy a textiltől sebes a baba popója. Nem is próbálják ki, mert kénylemesek.
Hosszú lenne erről beszélgetni, nem is taglalom, mert úgy érzem, érted , miről beszélek. Csak igy irásban nem lehet oda-vissza beszélgetni...
Bárcsak Finnországban laknék!
Az tényleg nem rossz, hogy külföldön lehet részletre pelust venni. Szuper ötlet. Mert pont ezen gondolkodtam, hogy a hülye magyar mit csinál? Megveszi hitelre a plazmatv-t csak mert a szomszédnak is az van, és nehogymá! De ha nálunk is lenne erre mód, talán többen választanák a moshatót! A pénztárca mellett pedig a környezetet is védnék- mellesleg. Kéne szólni az illetékeseknek. Meg tényleg támogathatna valahogy az önkormányzat (abból a 0 pénzéből... :roll: ) Hiába, fentről várjuk a csodát. ! Szörnyűűű.

Kriszti
kkriston
 
 


itt vagyok lányok, de sajna a múlt hetünk elég szomorkásra sikeredett, betörtek hozzánk, feltúrták kis nyugodt életünk minden darabját, beleértve a levi pelenkáit is....

na ezért nem voltam mostanság, de azért olvasgattam ma és néhány hozzászólás:

- mivel mi is azok közé tartozunk akik próbálják terjeszteni a texilpelus használatát, rengeteg rossz hozzáállású emberrel találkozunk, iszonyatos ignoránsak nem csak a környezettel de a saját babájukkal szemben is. az egyik fórumon kijelentették hogy ők inkább magukat kímélik mint a környezetet, de nem is részletezem inkább.

- az önkormányzatos anyagot írom, lassan haladok, számok kellenének és meggyőző érvek hogy miért jó nekik is ha támogatják. de alakul azért és próba szerencse.


- és még egy ami tényleg fontos: ha ismertetni próbálunk a honlapunk terjesztésével akkor tényleg reklám lévén rossz néven veszik még a textilpelusos anyukák is, holott részemről még messze nem tudnék szerényen sem élni belőle, de hát fent is kell sajna tartani a céget és a honlapot, így árrés is szükséges. de pont így hurrogtak le az erdélyi anyukák topicban is mikor írtam nekik. így azóta nem írogatok és rossz érzés fogott el.

na ennyit mára bocs a kicsit negatív hangért, de sajna a hetem ilyen.... de igyekszem


marica & levi
www.babamosoly.hu :)
marica75
 
 


Kitartás, Marica!
kriszti
kkriston
 
 


Marica,
Sajnálom. Ha valamiben tudok segíteni, szólj.
És remélem, ennél már csak jobb heteid lesznek.
(egyébként a hétvégén a mi szomszédunkba is betörtek...)

Eszter
ikra
 
 


Pindi, Picilivi, kérdeznék a házi popsitörlő-keverékkel kapcsolatban. A mandulalolaj nem úszik a víz tetején? Illetve nem gáz, hogy úszik? Hogy sikerül úgy áztatni a kendőket, hogy mindegyikre jusson rendesen az olajból is meg a vízből is? Illetve mennyi víz kell hozzá?

És ne dühöngjetek a hülyéken, mert attól nem lesz jobb. Ilyen bunkók, mint az a nő, mindig is lesznek, a lényeg, hogy nem menjünk le az ő szintjére (egyébként elkalandoztam, másik biós témában is láttam a hozzászólásait. Máshol nem volt ennyire bunkó, valószínűleg tényleg csak felhúzta magát valamelyik másik felhasználón, ami persze nem mentség a modorára, csak magyarázat) Alapítsuk meg azt az egyesületet és akkor nekünk is lesz! Az ügyesek pedig létrehozhatják benne a pelankavarró-szekciót!
danann
 
 


Sziasztok,
voltam üzemlátogatáson. A szombathelyi varrodában a Easyfix-et, különböző külsőket, úszópelust, és most új frotir belsőt varrnak. Gyapjú külsőt is, és mamapelust.
Ezen kívül Szentpéterfán varrnak még (Őrség), ott nem tudom pontosan mit, de a One size-t biztosan.
Szhelyen pillanatnyilag 9-en varrnak! Magyarországra nagyon kevés pelus kerül vissza, és csak az osztrák forgalmazón keresztül. Korábban ők is forgalmaztak, de teljesen veszteséges volt, így most már nem csinálják. De a vezetőnő nagyon készséges volt és hoz mindenféle pelusból a pelusos Sz7 programunkra.
Érdekes volt, de ő is nagyon keveset tudott a mosható pelusokról, kicsit csodabogárnak nézett, hogy én meg használom, és egyre érdeklődőbb lett, ahogy beszélgettünk. Alapvetően jó élmény volt, csak apró lépésekben haladok, a vásárlást, egyéb dolgokat későbbre halasztom, meg vannak egyéb terveim is, de az még nagyon távoli jövő, majd később, ha jobban körvonalazódik.
A pelus népszerűsítése borzasztó nehéz szerintem is, én a férjemnek hiába magyarázom, hogy nem lesz melegebb nyáron, mint a papír, egyszerűen hülyének néz! Méghogy az a vékony papír melegebb! Hiába mondom, hogy a papír önmagában nem lenne képes megállítani a pisit...
Tudtok valami jó "riposztot" erre? Pindi gyapjúpulcsis példáját már bevetettem, de nem használt. Azt hiszem meg se hallotta. :(
Ildikó
ilkamama
 
 


Ilka, az egyik karjára gyógyítsatok rá egy papírpelust néhány órára, a másikra a textilt, döntse el, melyik milyen érzés. De szigorúan 40 fokban! :-) Nekem szerencsém van a férjemmel, mert elég rugalmas, ha a gyerek körüli dolgokról van szó, meg alapból elhiszi, hogy 1, utánanézek, mielőtt hülyeséget csinálnék a gyerekkel 2, létezik anyai ösztön :-)
danann
 
 


Danann, én úgy csinálom, hogy forró vízzel keverem el az olajat, alaposan összerázom egy üvegben, és így öntöm rá a kendőkre. Így elég jól elegyedik.

Marica: :(:(:(
pindi
 
 


köszönöm a bátorító szavakat, már kezdem túltenni magam a sokkon :)

ezen a héten már ismét van kedvem cisnálni bármit is.

de tényleg kösz

marica & levi :)
www.babamosoly.hu
marica75
 
 


Házi "zacsi-tesztünk" :mrgreen: szerint egyértelműen csupasz popó - textil+gyapjú - textil+PUL - papírpelus a kényelmi sorrend.
(Melegben a golyszlik igyekeznek távolabb kerülni a testtől, ígyhát a pisilőn jól lemérhető, mennyire van meleg a csomagban)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


mi a mull pelenka? felvilagositana valki? :oops:
http://www.kekpanda.hu/category.php?bid=BAM027

Marica, sajnalom!
sajnos tudom milyen rossz erzes ez, na de mostmar csak jobb lesz!
saara
 
 


jujj, mull pelenka nem a tetra???? :?:
:oops:
saara
 
 


Pindi: ez az eldobható ruha dolog nagyon tetszett!!!! :lol: Még sose jutott eszembe, pedig nagyon szemléletes!

Marica: :(

Sára: jobb, mint a hagyományos tetra. Már az elején is puhább volt, szerintem jobb a nedvszívó képessége is (ha jól emlékszem ez dupla szövésű, talán ez az oka. Sáfrány ilyet (is) használ)

KépKép
livus
 
 


ja, és méretre is nagyobb

KépKép
livus
 
 


igen a Mull mérete 70x70 vagy akár 80x80, ezért nagyobb nedvszívóságút lehet hajtogatni belőle, illetve ha snappivel használja az ember akkor jobb, de szövése hasonló. egyébként tetrában is ahány helyen veszed, annyi féle.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


koszi :)

tetraval es gyapju kulsovel kiserlezgetek par napja, sztem tok jo, meg a sima bena tetraval is. mindenfele betettel fel lehet turbozni, tetszik :)

Pindi, az eldobhato ruha nagyon jo hasonlat :)
saara
 
 


Ide tettem fel pelus hírdetést:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... &start=350
BM külső, Monapel all in one, Kushies Ultra.

Sára :D, melyik gyapjú külsőd van? Vagy tán saját készítésű? :wink: És mennyi?

kisvic
 
 


Sziasztok! Tudnátok nekem hivatkozási számot küldeni gyapjúkülső lanolinozásához? Vagy ha nem nagy fáradság, írja le valaki újra a bevált gyakorlatát... Lanolint vízzel higítani kell a tenyéren és bekencézem vele a nedves gyapjút? Nem szeretném elrontani...
Köszönöm!
andrejka
 
 


Kösz lányok, ha kipróbáltuk szólok, még nincs 40°C, de bevetem. :lol:
ilkamama
 
 


Kisvic, 1 db popolini van kb 2 hete, sztem NAGYON jo, eddig nem volt baleset 8) igaz, nem csak azt hasznalunk (kintre, hosszabb turnekra alana papir :oops: :oops: :oops:)

sajna nem tudok (mar) kotni. :(
saara
 
 


Andrejka, csak egyszer csinaltam, kb igy: kulso kimos, amikor nedves meg kez bevizez, kis lanolin a kezedre, kicsit szetkened (nagyon nem tudod, ragad :)) es beledorzsolod a kulsobe, szerintem nagyon kellemes dolog igy "dagasztani" a gyapju bugyit :)) (en kiforditottam a gatyat, ugy kentem), ujra lanolin a kezedre es igy tovabb.
sztem nem kell szetkenni a kulsot, eleinte kicsit ragacsos de 2-3 hasznalat utan elmulik.

es most profik, javitsatok ki :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Köszi, Sára, így rémlett, megyek "dagasztani"!
andrejka
 
 


Szia Andrejka,
a pelusvarrás topicon Jucuu is leírta az ő és a finnek módszerét. Szerintem az is jó, nem kell gyömöszölgetni, csak a lanolinos vízbe rakni. Én már előre félek ettől a dagasztástól, mi van ha nem bírom szétkenni a lanolint normálisan? Pedig van egy gyapjúpulcsim át szabom külsőnek.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Andrejka,

kétféle módszer vált be:

a gyógyszertári lanolin bedagasztása ahogy írtátok a nedves gatyóba, illetve a másik a lanolinos krémszerű anyag vízben való feloldása, és abban áztatás.

én a gyógyszertárit jobbnak érzem.

illetve használat során tömörebb is lesz majd az anyag, és egyre kevesebb a szivárgás, ha véletlen az elején nem sikerült jól belanolinozni!!!
szóval kitartás :))

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Kinga, hat akkor azon a helyen nem lesz annyira szetkenve :D nekem is "foltos" lett par helyen, de ettol ugyanugy mukodik!
saara
 
 


Használ valaki Popolini OneSize-t? Én kaptam most Németországból pár darab nagyon szép állapotú használtat.
Ennek van gumi a derekában és a lábrésznél? Úgy látom, mintha lenne benne szilikongumi, de nem igazán rugalmas. Lehet, hogy nem megfelelően kezelte az előző tulaj és "elfárad" a gumi?
Van 4 db TwoSize-om is, és abban van gumi ami, szuperál is.

KépKép
Kép
ilkuchta
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: