Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsuzsa73: cukkinit lehet már adni a babáknak, és tegyél hozzá nyugodtan kaprot is, sokkal fincsibb úgy. A zöldbabot én is úgy tudtam, hogy lehet adni, de ma megkérdezem a doki nénitõl. A brokkolit is szokták szeretni a babák.

Ágci: a cékla is egyike az elsõ zöldségeknek, amit lehet adni a babáknak. (Én is várom már a szezonját. : ) )

Sziasztok: Laura
P_Laura
 


Sziasztok!

Nem tudom, de én nem a sóskáról, hanem a spenótról hallottam, hogy ki kell önteni a fõzõlevét. Sóskáé szerintem max nagyon savanyú.

Céklát lehet adni, sajna enyémek nem szerették kisbaba korukban. (apró pici cékláim már vannak a kertben... de ezek még tényleg picik)

Cukkini is mehet persze, meg minden ilyen tökféle (fõzõtök, sütõtök, akár patiszon is). (részemrõl a kaprot Brrrrrr, de ez az én magánesetem, a kapor miatt utáltam világéletemben a tökfõzeléket. A gyerekem kaposmentes tök-pempõjét meg szívesen megettem a maradékot, ha hagyott. Késõbb, mikor van fehérje és adtok már sajtot, nos sajttal nagyon fincsik)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

PIldi,
én is így vagyok a kaporral és a tökfõzelékkel. Ki tudnának a világból kergetni. Már csak azzal is, ha anyukámék kertjében a kapor felõl fúj a szél!Kép

A cékla akkor jó! Remélem Gabó is kedvelni fogja!Kép

Zsu,
én addig amíg Gabó csak ilyen keveseket eszik bébiételt adok neki, egyszerûen nem akarom felforgatnia a konyhát. Most 2x eszik egy nap (ritkán 3x), délelõtt fõzeléket, délután gyümit. Az õszit azt pempõztem neki, de nem igazán vettem még olyat ami finom volt.
DE én Hippet veszek, valahogy jobban bízom benne. A Kecskemétit azért meg kell vizslatni. Talán az õszijében van tej. Én nem igazán adnám még. És sokban van cukor, de annyira, hogy én sem tudom megenni.
A Mildi állítólag tök fincsi, tegnap az almáját csak úgy falta Manóka.

Ágci

Kép
Ágci
 
 

 
 

Sziasztok!

Én már nem adok bébiételt Hannának. Imádja a föztöm szerencsére. Nem is bírná a pénztárcám, mert már ebédre és vacsira is követeli a kb 240g-ját.KépKép
A cukkinit, hogy csináljátok meg?

A spenótról hallottam én is, hogy nem szabad sokat adni, mert vesekövet okozhat, csak vagy 2-3 hetente egyszer.

Rizses kajcsival próbálkozott valaki? gyümölcsrizs ilyesmire gondolok.

Tikk
tikk
 
 


Tikk!

Na ez a spenót dolog nekem új. Pedig az egyik kedvencünk. Vesekõ???

Lassan mindenrõl kiderül valami. Pl. paradicsomról hallottátok ti is, hogy allergizál? Pedig amikor mi voltunk gyerekek, azzal kezdtek minket etetni. Na nem baj, öt év múlva meg kiderül, hogy a legjobb dolog a paradicsom.

Újkrumplira senki nem válaszolt. Ti már adjátok ezt a krumplit?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Zsuzsa!

Én már szinte csak új krumplit veszek, mert már nem számít újnak, régit meg nem látok mindenhol. Nincs töle baja. Hanna is kiütéses lett a paradicsomtól 5 hónaposan de újra próbáltam és most semmi baja.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tikk, én csináltam Lucának gyümölcsrizst, nagyon ízlett neki. Jól megfõzött rizst bármilyen gyümivel keverve. "Sima" fõtt rizs is evett apucija tányérjából két kézzel Kép

A céklát már én is várom, ha nem ízlik neki majd én megeszem...

Zsuzsa, az újkrumplit tényleg nem javasolják. Bevallom, én adtam már Lucának.

Bébiétel vagy piaci kérdéshez: szerencsére nálunk pár gyümölcs megterem (garantáltan bio, idén még lemosó permetet sem láttak). Meggyet, õszibarackot, körtét, szilvát, almát cseresznyét "hazait" esznek a gyerekek. (Már amíg van a fán....) Kezdetben fõzeléknek én is inkább bébiételt adtam (itthon fõzött krumplihoz keverem a zöldséget.) Azt persze mindig meg kell nézni, mit tesznek bele, cukor, tejszín, egyebek... A maradékot Zsófi megeszi. Bezzeg amikor õ volt kicsi, nem kellett neki... Nálunk azért is macerás a dolog, mert nitrátos a vizünk, így a kicsi nem eheti azt, ami sima csapvízben fõtt. Mindent külön kell neki csinálni babavízzel.

Andi (aki viszont nagyon szereti a kaprot Kép)

Andi
andi3
 
 


Andi!

Ki is fogom próbálni? Sima rizst vagy barnarizst föztél?

Tikk
tikk
 
 


Andi!

Lehet, hogy hülye kérdés, de a rizst összenyomkodod vagy úgy kapják, ahogy mi felnõttek?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Tikk! Sima fehér rizst fõztem (de most hogy mondod, kipróbálom a barnát is, én nagyon szeretem.)

Zsuzsa! Az apja tányérjából a "felnõtteknek valót" halászta ki (nagyon élvezte). Féltem, hogy esetleg félrenyeli, de úgy ette, mint a nagyok. A gyümölcsrizshez jól megfõzöm és szétnyomkodom.
Luca sohasem volt oda a nagyon híg, pépes pempõkért, inkább a darabosat szereti, de ez mindenkinél más.

Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Ja, kérem Andi aki megteheti, hogy a fáról...KépKépKép!

Én is próbáltam gyümölcsrizst adni Manónak a múlt héten, de vmit nagyon elronhattam, mert majdenm szembeköpött vele. Micsoda grimaszokat vágott!Kép
Most a Kismama újságban olvastam ezt:
kis lábasba felforralunk másfél deci anyatejet vagy tápszert. 25 gramm fehér, tisztított rizst, rizslisztet beleszórunk és lassú tûzön 8-10 percig fõzzük, amíg pépes lesz. gyümivel ízesítjük.
A másik: 30 dkg kukoricadarát forrásban lévõ, enxhén sós vizbe szórunk, kevergetés közben jó sûrûre fõzzük. hozzákeverünk 10 deka margarint, tányérokba szaggatjuk. (10 hó után 1-1 evõkanál petrezselymes túróval megszórjuk). Ez utóbbi családi adag, elõbbi csak egy gyerkõcnek elég.

A barnarizsrõl azt olvastam, hogy tovább kell fõzni. De még nem próbáltam...

ÁgciKép

Kép
Ágci
 
 


Lányok!

Én még sose adtam tejpépet, de most már kipróbálná a kisasszony azt is uzsira egy kis barackkal. Úgy látom, van amelyikben van tejpor, van amelyikben meg nincs. Ez hogy lehet? Ti melyiket ajánljátok abból, amiben nincs tejpor? Vagy hogy van ez?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Én is csak új krumplit veszek. (Lehet még régit is kapni?)

A dokinéni ma azt mondta, hogy nyugodtan adjak neki zöldfûszereket: petrezselymet, kaprot, zellerlevelet. (A zöldbabot sajna, elfelejtettem megkérdezni. De szerintem nem puffaszt.)
És amikor megjegyeztem, hogy szerintem keveset eszik (fõzeléket), dokinénink véleménye annyi volt, hogy tulajdonképpen nem is kéne még hozzátáplálni, ha van elegendõ tejcsi. (A kisasszony 7 hónapos.) Hát, kicsit összezavarodtam, hiszen eddig egyáltalán nem tûnt szoptatás-pártinak a dokinénink. Na, mindegy.

Ágci! A konyha nálunk egyáltalán nincs felforgatva, ha fõzök Rominak. Van egy pici edénykém, amiben fõzök 1 szem krumpit (akkora kb., mint egy tojás). Ehhez rakok hozzá zöldséget. (Értelemszerûen ami sokáig fõ - pl. sárgarépa - azt az elején, a leveleseket - sóska, spenót, stb. - a végén rakom bele.) Ha minden megfõtt (ez úgy 5 percet vesz igénybe), leöntöm a levét és fejek hozzá 20-25 ml tejcsit. Botmixerrel pépesítem.
Így összesen 1 kisedényt + 1 botmixer fejet, 1 hámozókést és a kiskanalat kell elmosnom.

PIldi: Lehet, hogy külön kellene fõzni a spenótot, de aki ezt kitalálta, szerintem még életében nem fõzött csecsemõnek. Legalább is én nem fogok 1 szem kis méretû krumplit és 10 levélke spenótot 2 edényben maszatolni. Kép

Sziasztok:

Kapor- és tökfõzelék imádó Laura Kép
p_laura
 
 


Sziasztok!

Most látom Ágci receptjeit. Én úgy tudtam, hogy az anyatejet nem nagyon kéne felforralni. (Nem tudom, honnan hallottam, tán Kismama magazin, vagy LLL?)

Na most légy okos kismama! Kép Kép Kép

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Lehet Laura, hogy igazad van a tejcivel kapcs, én a Kismama magazinból vettem. De mondjuk, azok is forralják, akik vkitõl veszik a babájuknak. Persze akkor már gondolom néhány hasznos összetevõ elszáll.
Az evésrõl, tegnap összefutottam a védõnõvel az utcán-gyors tanácsadás, õ is mondta, nem baj,ha ebben a nagy melegben kevesebbet eszik babulek. Lehet, hogy 3 napig kevesebbet, aztán 4. nap többet. Erõltetni nem kell, és hát úgyis gondolom még nálatok is fõleg anyatejet eszik.Kép

Zsuzsa,
mi receptre irattunk Milupa HA vaníliás tejpépet (így olcsóbb). Gabó szereti, de azért túlzásba nem viszi a vele való foglalatosságot. A dobozon szereplõ mennyiség felét szoktam megcsinálni, de még annak is kb. a felét eszi meg. Mondjuk éhgyomorra még nem próbáltam.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, én voltam Mildis kaja bemutatón és ott azt mondták, hogy nem tejpor az igazán, hanem tápszerpor. Van a Mildinek a körtés rizspépje, amit tápszerrel vagy anyatejjel lehet készíteni, mert nincs benne ilyen tejpor. Hanna eleinte szerette, de most már gyümölccsel se szereti. Nem is baj, jó drága.Kép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Hááát, nekem anno sikerült külön fõzni a spenótlevelet, igaz, a fiam nagyon gyorsan napi 4 dl fõzeléket evett, az meg már nem 10 levél volt. Apropó, egy ötlet: fõzzél egyszerre többet, turmixold le, adagold ki jégkockatartóba vgy pici mûanyag pohárkákba (petit danone-os pl), fagyaszd le. És máris kész a saját leve nélküli kis mennyiségû külön fõzõtt spenót.

Anyatej forralására tényleg azt szokták mondani, hogy felesleges, mert sok hasznos dolog elpusztul a forralásban. Viszont ha tejberizs-szerû valamit akar az ember fõzni, akkor szerintem a nem káros legfeljebb nem annyi hasznos immunanyagot és vitamint tartalmazó forralt anyatej még mindig jobb megoldás, mint a tehéntejbõl készült tápszer avagy sima tehéntej, nem?

Krumpli ügyben nem tudok szólni, én anno megúsztam a dolgot, mert egy évesek voltak épp, mire újkrumpli jött... Jó lenne tudni a pontos ellenérveket, akkor könnyebb lenne eldönteni, hogy meddig állnak fenn. (mint ahogy az új répa ellen a nitrát szól, az meg ugye a hajtatott répára jellemzõ, de az öreg néni kiskertjében avagy a nagymamától hozott ugyan pici és július eleji, de mûtrágyát sosem látott répa új korában sem káros)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ti fõztetek már sóskafõzeléket mirelit sóskából?
A védönöm szerint nyugodtan, ha csak fagyasztott és nem félig elkészített sóskát veszek? szerintetek? Egyáltalán van valami szabály a fagyasztott zöldségekre?

Tikk
tikk
 
 


Tikk te is rádöbbentél, hogy most a paprika-paradicsom ideje van? Lecsóval meg csaknem lehet kezdeni a hozzátápláást Kép
Én is a mirelitre fogok ráfanyalodni, csak ugye akkor az egész család azt kell, hogy egye, vagy kalapáccsal kell levágni belõle annyit, amennyire szükségünk van éppen. Miért nem találták még fel a mini-mirelit csomagokat???

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Zsuzsa!

Igen az jó lenne. Meg azt se tudom, hogy ha mirelitet megfözök azt vissza lehet-e fagyasztani, mert akkor nem lenne gond. Hannának ma zöldbabot föztem, ezt is szerette nagyon.Kép

Tikk
tikk
 
 


Tikk!

Szerintem nem lehet visszafagyasztani, legalábbis anyukám engem így tanított Kép

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


szerintem viszont vissza lehet fõzés után fagyasztani. de csak fõzés után!
ha csak simán felolvad valami, és nem dolgozzuk fel, akkor nem lehet visszafagyasztani.
anita
 


Lányok!

Én ezt a fagyasztás dolgot a következõképpen oldottam meg:

Elõször vettem egy nagy halom spenótot, abból fõztem 1 adagot Rominak (egyet magunknak is Kép ), a többit jól megmosva, konyharuhán megszárítva kis csomagokban (8-10 levél egy csomagban) lerakam a mélyhûtõbe. (Ez még nyár elején történt, amikor még volt spenót a piacon.)

Ugyanez volt még szintén nyár elején a salátával is.

Aztán volt a telken cukkini, abból is lett egy adag (kaporral) a kisasszonynak, a többit már megfõzve, turmixolva, jégkocka tartóba beleöntve, a kockákat (hármassával) alufóliába csomagolva mélyhûtöttem.

Aztán jött egy óriási halom zöldborsó, abból is készült egy adag a családnak, egy külön adag a babának és a többi szûrõn átpasszírozva (hogy a héja ne menjen bele) a jégkocka tartóba, stb.

Tehát egyszerûen szerintem nem mirelitet, hanem frisset kéne venni.

Egyébként, ha már a paradicsom szezonja van, azt is lehet adni a babának, mint paradicsomos krumpli: ha a krumpli megfõtt, szinte az összes vizet leöntöm róla, és belerakom a paradicsomnak a héja és a magja közötti húsos részt egyetlen levélke zellerrel és egy pici cukorral, egyet még rottyan, tejcsivel higítom és jön a botmixer.

Nekem pedig pont az okoz gondot, hogy most van nyár, és elméletileg most kéne minél több friss (nem mirelit) kajcsit adni nekik. De hát hiába vágok le egy baba-adagot pl. a cukkinibõl, az nyilván megrohad, mire (kb. egy hét múlva) újra azt adnék neki.

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Hú Laura!

Le a kalappal! Mi éppen most küzdünk meg 1 kg spenóttal és 1 kg zöldbabbal, és közben hõsnek érezzük magunkat Kép

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Hajrá Zsuzsa73! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
p_laura
 
 


Hú ez a zöldbabfõzelék nem a kedvence leányomnak Kép Pedig Én úgy imádom!
(Lehet, hogy túl sokat ettem belõle míg Maja a pocakomban volt? Kép )

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Andi!

Milyen az a babavíz, és hol lehet beszerezni? Azért érdekel, mert nemsokára Horvátországba utazunk, és nem tudom, hogy az adott helyen milyen az ivóvíz.
Köszi: Orsi
O
 


Orsi!

Szerintem a szénsavmentes ásványvíz is megteszi. Én azt adok, ha nyaralunk.

Lányok, az õszibarack mindenkinél osztatlan siker volt? Maja lányom nagyon fanyalog rá, szerintem túl savanyú neki.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Zsuzsa,
nálunk sem volt mindegyik "jó"!Kép Ha egy pici cukrot tettem bele, akkor okés volt. Ami (közben ki mellett mennünk, mert Gabó az ölembe tálalt egy kis spenótotKép )édes volt, az jó volt neki natúr is. Persze majd csak most jön az igazi szezon, és remélem az árak is lejjebb mennek, mert azért 500-600 forint?! Hmmm!
A zbabot próbáld egy kicsit majd késõbb is adni. Nem biztos, hogy nem szereti, lehet, hogy nem volt elég jó ízû, vagy nem turmixoltad össze eléggé. Nálunk eddig mindig akkor csinált olyat mintha "hányna" (hogy ízlik neki anyu fõztjeKép! ), hogyha kicsit darabos maradt.
no, mennem kell mert szét szedni apja dolgait kicsi manó!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


O,

En a Coraban lattam olyan szensavmentes asvanyvizet, amin cumisuvegjel van, gondolom azert mert babok is ihatjak. 5 literes kiszereles. Egyebkent a Horvatorszagi viz nem hiszem, hogy rosszabb minosegu lenne, mint itt. Sot, szerintem jobb minosegu. Asvanyvizet meg ott is lehet kapni.

gabomamo
gabomamo
 
 


Orsi!
Mi kapjuk a babavizet, hetente egy rekesszel Luca 1 éves koráig. Egyébként szénsavas (nem is kicsit), rá van írva, hogy 5 perc forralás után adjuk a babának. Valahol már láttam ezt a fajtát boltban is (talán a Corában), fél literes üvegben van, a cimkéjén egy rózsaszín elefántbébi.
Igaz, hogy nem minden ásványvizet ihatják a babák, de én nem cipelném itthonról. Biztos kapsz ott is.
Jó nyaralást nektek!
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat! Egyébként a doktornõnk is mondta, hogy nyugodtan adhatok neki bármilyen ásványvizet, csak szénsavmentes legyen.
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Lányok!

A tejpépnek mi köze a tejhez????? Olyan mint a sajt, tehát nem kell "annyira" vigyázni, vagy a tejhez hasonló allergén?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Dinnyét mikortól lehet adni? Gondolok a görögre és a sárgára is.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok Lányok!

Ti mit adtok a gyerköcnek, ha nagyon székrekedéses. 2x eszik fözeléket, szóval attól simán bogyózik. Eszik gyümölcsöt sokat, meg gyöümölcslevet is adok neki. De a vacsoráját nem tudom leváltani semmivel, mert éhes.Kép A tejpépet nem szereti, a szopi meg már régen csak desszert neki. Mostanában sokat ébred éjszaka, pontosabban alig alszunk és próbálok rájönni miért. A fogak kibújtak, még marad a meleg, a szomjúság, vagy esetleg hasfájás?? Régen napi 2-3 jó nagy adag kaki volt, most meg 2x bogyózik valamit.Kép
A szilva nem tett csodát nálunk. A barack sem. Mit lehetne neki fözni ami nem fogja így meg?

Köszi

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Én is kérdezni jöttem: Ti milyen állagúra csináljátok a babák fõzelékeit? Tegnap elõtt este megpróbálkoztunk egy kis krumplival, de nem volt sikere. Sõt, igazából nagy balhé lett belõle, mert "felizgult" a gyerkõc a pertedlitõl, kitányérjától, kanalától, és iszonyúan felháborodott, amikor a krumplipürét a szájába adtam. Olyan bortányt rendezett, hogy végül gyorsan le kellett reszelnem neki egy barackot, hogy megbocsásson. Kép A barackot imádja, akkorára nyitja neki a száját, mint a bécsi kapu, és nem is megy sok pocsékba. De a krumplipüré az repült minden felé, még azt is szétkente, ami a szája szélén marad, és öklendezett az undortól közben. Pedig banyatejjel csináltam, és szitán is áttörtem, hogy krémes legyen. Arra gondoltam, hogy az állagával lehet baj, mert a barackot szopizza a kanálból, és inkább issza, mint eszi. Tegnap este megpróbáltam hígabbra keverni, amikor már teljesen folyós volt, akkor talán lenyelt belõle valamicskét, de akkor már se ízre se állagra semmi köze nem volt a krumplipüréhez.
Ti hogyan csináljátok?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti! Luca pont a hígabb babapempõket nem fogadta el, ugyanazt a fõzeléket kicsit sûrûbbre készítve nem köpte rám, hanem jóízûen megette. Sokáig tartott, míg rájöttem, addig úgy gondoltam, az ízével van baja.
Azóta is a sûrûbb, most már darabosabb ételeket szereti.

Andi

Andi
andi3
 
 


BMárti,
lehet, hogy PiciLaci a hígabb dolgokat szereti? Vicces lehetett a szétkent krumplivalKépKépKépKép

Tikk,
a kamillateát próbáltad? Nekünk annak idején ezt javasolta a védõnénink, fellazítja a székletet. Amióta mást is eszik Hanga, azóta nekünk sem folyós a kaki, hanem olyan felnõttes, de néha bogyós, mint a nyuszinak...Kép Ja, és a tejépeket Hanga sem szereti nagyon. ILLETVE egyszer kíváncsiságból felirattam neki Milupa HA vaniliás tejpépet, és az ízlik neki.

Üdv
Szila
Szila
 


Zsuzsa73!

Tudomásom szerint a tejpép olyan, mint a tápszer. Van belõle hipoallergén és rendes változat is. De a rendes sem "tiszta" tej, hanem olyan, mint a tápszer.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

BMárti! Rominak szinte teljesen mindegy, milyen állagúra sikeredik a fõzelék. Szerintem az eseted tipikus esete annak, hogy még egyszerûen nem érdekli PiciLacit a krumplipüré. Mi lenne, ha 1-2 hét múlva újra próbálkoznátok? Tejcsid van még elég, ugye?

Tikk! Mi van Hanna székrekedésével? Javult már? Ha kamillateát készítesz neki, tegyél bele cukrot, az is lazítja a székletet.

Nekem is volna kérdésem: amikor mi voltunk picik, az anyuék olyan desszertet készítettek, hogy reszelt almába tettek háztartási kekszet, pici citromot, mézet (vagy cukrot). Tudom, hogy a mai nézetek szerint a méz tilos 1 (vagy 2) éves korig, de mi a helyzet a háztartási keksszel? Végül is, tojás nincs benne...
Szerintetek adhatom Romolának? Ja, nemsokára 8 hónapos lesz.

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Laura: nekem ma azt mondta a védõnõ a háztartási kekszrõl, hogy semmi értékes nincs benne, csak üres szénhidrát, úgyhogy ne adjam.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Laura!

Háztartási keksz, mint olyan, lisztet tartalmaz. Ma a lisztes dolgokra azt mondják, egy éves korig jobb hanyagolni. Egyébként az is teljesen igaz, amit Cory írt. Egyszerûen laktatóbbá teszi a gyümölcsöt, kérdés, hogy a gyümölcsöt jóllakásra akarod-e adni, avagy vitamin és rostanyag bevitelre, mert utóbbinál nem szükséges, hogy elteljen tõle a bendõ.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Tikk! Székrekedés ügyben az jutott eszembe, hogy PiciLaci bogyósat kakilt az almától, már akkor, amikor két szem barackhoz egy negyed almát reszeltem le neki. A banánról is azt mondják, hogy megfogja a székletet. Szóval az, hogy Hanna sok gyümölcsöt eszik, még nem biztos, hogy lazítja a székletét.

Andi! Azt hiszem, azért mennek nálunk jobban a hígabb dolgok, mert PiciLaci még szopizik a kanálból is, és fel van háborodva, ha ezzel a módszerrel nem jön a kaja. Kép Talán majd fokozatosan sûrítve az ételeit meg lehet tanítani tényleg enni, de végül is ráér, tejecske van bõven, miért is ne hígíthatnám fel neki akármennyire a fõzelékét? Kép Egyébként sokat alakult a helyzet, az is lehet, hogy egyszerûen csak nagyon új volt neki a krumpli, és szoknia kellett.

Szila! Tényleg nagyon vicces volt! Kép Eddig még soha nem láttam tõle olyat, hogy valamit le akart volna törölni magáról, mindig minden maszatot büszkén viselt. Kép

Laura! Igazából ez már a második próbálkozás a krumplival, mikor elõször kiköpte, akkor félretettem a témát. Viszont mostanában egyre korábban ébred hajnali szopira, eddig stabilan aludt (illetve nem éhezett meg Kép) 4-5 óráig, de volt olyan, hogy hatig is kihúzta. Most meg már hajnali 3 órakor üvölt, hogy éhes. Tejcsi van bõven, de én úgy látom, hogy csak az már kevés. Ráadásul a védõnönktõl a családomig mindenki azzal cseszeget, hogy adjak már enni a gyerekemnek. Eddig ellenálltam, mert én nem láttam szükségesnek a komolyabb hozzátáplálást, de ez az egyre korábbi ébredés elbizonytalanított, hogy talán tényleg kellene már neki, hát óvatosan, kicsi mennyiségekkel próbálkozunk.

Lányok! Ti használtatok már fel régebbi, lefagyasztott anyatejet fõzelékhez, vagy más babakaja készítéshez? Tegnap elõvettem egy zacskót, de felengedve gyanús szaga lett. Felforraltam, hogy kiderüljön megromlott-e, nem ment össze, de a gyanús szag förtelmes bûzzé erõsödött. Öklendezve menekültem ki a konyhából. Kép Lehet, hogy az egész fagyasztott készeletemet kidobhatom? Nem tudom, PiciLaci megenné-e, de én nem is merném (hátha rossz) és nem is birnám (elhánynám magam) odaadni neki... Kép Normális ez, hogy büdös legyen a kiolvadó anyatej? Tapasztaltatok hasonlót?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Márti!

Talán az Anyatej fagyasztása topikban, vagy a csuda tudja már hol, jött már elõ ilyesmi. Szóval nem vagy egyedül. Kérdés, hogy az általad és a mások által elnevezett büdösség ugyanaz-e. Én anno nagyon sok tejet fagyasztottam, és használtam el fõzelékbe stb. Nem tudom, te miben fagyasztassz, illetve hány fokon tárolod, sok múlhat ezeken. Anno én a kifõzött üvegeket kedveltem jobban, a másik verzióm neomagnollal fertõtlenített mûanyag (amúgy frissen vett) egy- két decis poharak. Mindkét esetet folpackal és gumival zártam. A zárás lehet kritikus, ha bejut a levegõ, akkor átveszi a hûtõ szagát. Tény, az enyém sem volt olyan, mint újkorában, változott a szaga és az íze is. Viszont ez valameddig normális, példának okáért végy egy zacskó bolti tehéntejet, fagyaszd le, és akár másnap olvaszd fel. Nem lesz ugyanolyan az íze (én világéletemben utáltam, anyu csinálta gyerekkoromban, hogy hosszabb utazásra elõre lefagyasztott tejet csomagolt uzsinak brrr). Ha a tiéd is ilyen volt az normális. Mondjuk én sose forraltam, de melegítésre stb nem volt olyan erõs reakcióm rá, mint amit te írsz, így nem merem azt mondani, hogy ugyanolyan lehetett , mint a tiéd.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a háztartási kekszes infókat, közben egyet megevett õszibarackkal.
Engem a dokinéni figyelmeztetett, hogy már ki kellene próbálni azt, hogy lisztérzékeny-e (mondjuk, õ nem a háztartási kekszet javasolta erre Kép ). És mint olyan, Papamackó is ezzel nyagatott. Hát, most legalább mondhatom, hogy kipróbáltuk, nem lett semmi különös.

Mennem kell, nagy a nyekergés...

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok újra!

BMárti! Érdekes ez a savanyú tej dolog. Nekem még nem kellett fagyasztottat használnom, kíváncsi vagyok, milyen lesz az én tejcsim. Mindenesetre jó, hogy elõkerült a téma, legalább nem leszek olyan ijedt, mint te.

A hozzátáplálási szándékod teljesen meg tudom érteni, én is ebben a helyzetben voltam, hallgattam eleget a környezetembõl: nem kap már valami rendes ételt ez a szegény kisbaba?

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy milyen lisztet lehet adni nyugodtan a gyereknek? Mi itthon sütjük a kenyeret, úgyhogy igazából mindegy, milyen lisztbõl készül. Balu meg most már tényleg kinézi a szánkból a kaját. De úgy, hogyha megkínálom vele, akkor rendesen harap belõle, és elnyammogja. Nagyon helyes! Kép
Ja, és milyen tejtermékeket lehet neki adni már? 10 hónapos múlt.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hi!

Rizsliszt és a kukoricaliszt gluténmentes ,szerintem az biztos mehet.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Cory!

Sajtot, túrót és egyéb erjesztett dolgokat (joghurt) lehet neki adni. Persze szépen fokozatosan, figyelgetve. Ha ezek okésak, akkor 1 éves kortól jöhet maga a tej is.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!


Ildi! Megtaláltam azt a topikot, csak azért kérdeztem meg itt is, hátha ezt olyanok is olvassák, akik azt nem. Én steril AVENT zacskókban fagyasztottam le a tejet, de úgy látszik, az még nem biztosíték semmire. Kép Az igaz, hogy nagyon különbözõ lehet, hogy ki mit nevez büdösnek.

Laura! Nem savanyú, büdös. Igazából az ízén én semmi különöset nem érteztem.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: