Új privát üzeneted érkezett!

mölli írta:Kati: Hát ez nagyon jó, hogy Joci így magától elalszik! Ákost CIPELNI kell folyamatosan. 8,5 kiló és már nem kellemes egy 10 perc után.... Magától el nem aludna! Most hajnalban már kidőltünk és hagytuk sírni, hogy majd rájön, hogy el tud aludni magától. Háromnegyed órán át sírt és én közben ELALUDTAM, hiába üvöltött a gyerek, de fáradt voltam. Végül rájött, hogy nem veszem fel és játszani kezdett vidáman. Rá kell nevelnünk, hogy ne várja el a cipelést....
Örülök, hogy nem ítélsz el, sokan leszóltak (szerencsére innen a fórumról nem), hogy mi az, hogy én dolgozom, és főznöm-mosnom-babaruhát vasalnom kéne egész nap. Holott azért is dolgozom, hogy a gyereknek kedvező körülményeket tudjunk biztosítani. Igaz, most még nincsenek nagy igényei, de később más lesz a helyzet (suli, sport, tanfolyamok, nyaralás, programok, stb.) Amúgy tényleg nem akarom nagyon sajnáltatni magam, mert szeretem a munkámat, csak hát legalább éjjel alhatnék.....

Képzeljétek szeptemberben egy hétig Ákos nélkül leszek! Apjával lesz vidéken, nagyszülők házában, mivel ők nyaralni mennek, és gondoskodni kell kutyákról, beteg nagymamáról, stb. Persze hétvégén rohanok hozzá, és meg is nyújtjuk a hétvégét, de hétköznap dolgoznom kell, nincs mese. ELőször úgy volt, hogy itt marad, de egyedül nem bírnám, hogy lógok 2 telefonon, meg mailekre válaszolok, háttérben meg sír a gyerek. Ugye, ketten csinálunk férjemmel mindent amúgy. Szerintetek nem fogja Ákos azt hinni, hogy eltűntem? Hogy lehet egy 9 hónaposnak elmagyarázni, hogy 4-et kell aludnia nélkülem?

Jó éjt Mindenkinek!

Sziasztok!Ma még senki sem írt?Vagy csak nem talállak benneteket?
Azt szeretném kérdezni tőletek csajok hogy hány hónapos kortól kell rászoktatni ahhoz hogy egyedül el tudjon aludni és ne kelljen cipelgetni a seggét meg kikapkodni a kiságyból minden rezzenésre?
Szegénykém most beletettem a kiságyba és csak nyöszörög,na meg sír már de az előbb fél pillanatra elaludt.
Gondolom mint mindenkinek,nekem is ezermillió dolgom lenne és az én kiscsajszimat 1,5-2 órán át cipelni kell hogy elaludjon,egyszer volt hogy fél óra alatt elszundított az ölembe.
Most megint elhallgatott,úgy sajnálom de nem megyek be hozzá csak meglesem,most megint elszenderedett :)
Mi még csak 1 hónaposak múltunk és lehet hogy gonosz vagyok hogy nem veszem fel?
Eddig mindig kikapkodtam de így nem lehet főzni vasalni sőt még a wc-n ülni sem,gondolom megértitek.
Kérlek írjatok rá valamit.
berta eszter
 
 


Berta Eszter: Szerintem nem vagy gonosz, hogyha már most elkezded rászoktatni az egyedül-elalvásra, mert később csak még nehezebb lesz, minél inkább hozzászokik, hogy cipelgeted! :) Ismerem a helyzetedet, Joci is ilyen volt, semmire sem tudtam haladni tőle, mert állandóan sírt! Nem tudom, hogy mennyire vagy játszócumi-ellenes, de szerintem érdemes lenne kipróbálni, hogy beteszed a szájába! Én sem akartam Jocit rászoktatni, de mondom, ugyanaz volt nálunk is a helyzet, mint nálatok és azóta, hogy használjuk a cumit, csend van és másra is jut időm! Persze elhiszem, hogy sajnálod, de egész nap nem lehet a kezedben! :D Persze ez nem azt jelenti, hogy egyfolytában dugdosom a szájába, csak akkor, amikor már kezd elálmosodni és nyüglődni! :D

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Szia, Eszter! Írtunk ám ma is, csak új oldalra került az írásod.
Elöljáróban: Nem kell rákattintanod az idézetre, csak egysezrűen írni az ablakocskába és elküldeni. Mindenki tudja, hogy mi vonatkozik rá az írásodból, tehát nincs szükség az előző hozzászólásra. No meg nem kerül akkora helybe sem.

Eszter, a piciket első perctől arra kell szoktatni, hogy egyedül aludjanak el, és nem felkapkodni minden nyekergésükkor. Igen, lehet szívtelenségnek hallatszik, de a babák ennél "szívtelenebbek" és ha megszokták a seggrázást, nehezen mondanak le róla, és akkor az a következménye, hogy még vécézni sem tudsz rendesen. Az égvilágon semmi baja nem lesz, ha 10 percig nyöszörög, netán sír, egyszercsak megunja és abbahagyja, ha nem veszik figyelembe. Természetesen, vannak esetek, amikor nem lehet ezt tenni, de ezt megérzed, mikor van valóban valami baja, és mikor csak kényeskedik. Kriszta is most épp ezt teszi, de hagyom, mert nem éhes, nem álmos, hanem egyszerűen azt szeretné, hogy felvegyem. De máris sikongat, tehát, ha valami igazi baja lenne, akkor nem tudná lefoglalni magát. Én hagyon haragszom anyósomékra, mert ahányszor otthagyjuk, mindig mondják, hogy álombaringatják. Kriszta nem ehhez suokott, el is alszik az esetek 90%-ában egyedül, ezért fölöslegesnek látom, hogy ringassák, netán melléfeküdjenek. Erre nem lesz mindig idő. Van, amikor valóban nyűgi és nem alszik el csak az ölemben, de olyankor is általában leteszem, mikor már félálomban van, hogy ne akkor ébredjen meg, amikor már jól elaludt.
Szóval, nem szeretnék okoskodónak tűnni, de szerintem kell egy kicsit keményíteni, mert aztán soha nem fog jutni időd semmire. A szülők sem tudnak rohanni mindig, hogy segítsenek. Nekem egy napot segített anyósom, egyet édesanyám, akkor igaz, több időre főztek, na meg vagy 3x fél napot volt a húgom, ő meg takarított, ezenkívül én és a párom (elég keveset) csináltunk mindent. És azért nem mondhatom, de jut időm mindenre, pl. fórumozni is.

Mailt is akarok írni, hogy válaszoljak a kérdéseidre, de egyszer gondoltam megírom a naplóba a bejegyzéseket. Nemsokára írok.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Eszter: Bocs', most, hogy visszaolvastam, elég byersnek tűnik a hangnem, amiben írtam, és elnézésedet kérem ezért. Nehogy megbántódj, mert nem annak szántam. De ez egy nagyon komoly dolog, és természetesen nem lehet elpoénkodni.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szép jó napot mindenkinek!


Megvolt tegnap a vacsora,nagyon jól sikerült.Még májusban nyertem,csak most volt időm ,hogy meg is tartsam.12 főre szóló vacsora meghívást nyertem.Volt a végén Pannonfitt termék bemutató,érdekes volt pár vendégem vásárolt is.Egy készlet 426000 Ft.Lehültem az árak hallatán.De megérte,mert jól kibeszéltük magunkat.Találtam ,olyat is aki jön nekem dolgozni a karácsonyi vásárba.Már megérte.Finom volt a kaja.Választhattunk mit szeretnénk enni.Elég sokáig eltartott,de jól éreztük magunkat.Ilyen összejöveteleken összejöhetnénk mi babások is ,csak az a baj nagyon messze van mindenki.Én itthon hagytam a családot és először mentem nélkülük el itthonról.Most megyek ,majd jövök később is.

Jók a fényképek.Alig tudom már követni a dolgokat ,gyorsan vissza kell rázódnom az olvasásba.

További kellemes napot mindenkinek.
Megyek,mert jó meleg van kint.Veszek Mesikének kabátot meg ilyenek... :P :P :P

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, éjjel megint hagytam Ákost sírni.... És már kevesebb ideig sírt, majd elaludt egyedül. Először felvettem, megitattam, és elaludt, de utána megint felriadt. Na akkor mondtam, h nem kapkodom fel és be is vált! Sajnos nincs mit tenni, nekem is kell aludnom.

Asszem Sudi kérdezte, megyünk-e alvásszakértőhöz. Hát nem, mert akivel kapcsolatban léptem olyannak tűnt, mint aki csak jól lenyúl és szarik mindenre. Remélem, ezzel a kijelentéssel nem sértek meg senkit, nem általánosítani szeretnék, csak ez esetben ez volt a benyomásom. Viszont a védőnőnk ajánlott homeopátiás kúpot, ami gyógynövényes és nyugtató, tegnap este beadtuk, hamar elaludt Ákos, de nem tudom, h konkrétan ettől vagy nem.

Ha meg nem leszek Ákossal szeptemberben vagy fejek le tejet (már h atudok, mert már nincs olyan sok), vagy nem is tudom.... Nem is a tej a lényeg abban már, hanem az összebújás.

Puszi Mindenkinek

Kép
mölli
 
 


Eszter: Sajnos én végképp nem tudok tanácsot adni, ha visszaolvasod, 9 hónaposommal is azon szenvedek, h már nem bírom cipelni a 8,5 kilóját altatás céljából. Most szoktatjuk az önálló alvásra. Mondjuk egy újszülött még más, nekem akkor nem volt szívem sírni hagyni, pláne, hogy akkor még rendszertelenül kakilnak, stb.

Kép
mölli
 
 


Sziasztok!

Látom az írómanó belebújt a kezetekbe! Nem semmi ez a mennyiség!

Nekem mostanság napközben nem sok időm van, délelőtt teszek-veszek, meg magammal is foglalkozok(tök igénytelennek éreztem magam, így úgy döntöttem hogy naponta fél órát csak magammal törödők, de ez általában több), így netezni már nem sok időm marad, Délután meg mászkálunk, mert belémbújt a kisördög, és folyamatosan mehetnékem van(ma szőnyeget veszünk Enéh szobájába).

Majd én is elolvasom azt a balasetes topicot, ha lesz időm.

Addig is mindenkinek szép napot, estét, éjszakát, reggelt, stb..., stb....

Remélem holnap is be tudok nézni.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok.

Na megjártuk a piacot,vettünk mindent,de amiért elindultunk azt nem.Hát ilyenek vagyunk.Nincs normális kislány kabát.
Általában a babák ,ha nappal sokat alszanak éjszaka is felkelnek.Én úgy olvastam valahol,hogy délután 5 -től,már nem szabad hagyni aludni őket.Van benne valami.
Érdemes utána olvasni,mert sokmindent megtud az ember.
Amúgy minden baba jól van??????? :lol: :lol: :lol:

Na elugrunk egyet sétálni,vagy a corába.Majd később jövünk. :wink: :wink: :wink: Kép Emese [/b]

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Sziasztok Anyucik!

Rám nem jellemző módon ma napközben nem tudtam benézni, ugyanis egy nagyon kedves kolléganőm jött hozzám látogatóba, akivel nagyon jót dumcsiztunk!Annyi mosolyt kapott Jocitól, hogy csak na! :D :D :D
Joci egyébként ma délelőtt úgy ledörzsölte a varat az orráról, hogy egyszer csak azt vettem észre, hogy csupa vér az egész orra, sőt még a homlokára is kent belőle! Szörnyű látványt nyújtott! Nem tudom, hogy fog így begyógyulni a sebe, ha állandóan ezt fogja csinálni! Egyébként Anyu elmesélte a munkahelyén a kolléganőinek és ők is azt javasolták, hogy adjak neki egy rongyocskát vagy egy textilpelust, hogy azt markolássza! Úgyhogy ma újra adtam neki egy pelust és valóban, szépen megmarkolta, bár odahúzta az orra közelébe, de legalább nem kapirgálta magát!

Mölli: Látod, előbb utóbb Ákos meg fogja szokni, hogy minden szíre-szóra nem fogjátok felvenni és hurcolászni! Kitartás! :D Egyébként boldog hófordulót a fiacskádnak!

Kriszta: Ismerős a szitu! Egyik reggel én is azért mentem el elsősorban a boltba, hogy kenyeret vegyek, erre mit nem vettem?......Kenyeret!!! :evil: :evil: :evil: :lol: :oops: Örülök, hogy jól érezted magad a vacsorán! Ezek szerint apukája látta el este Emesét? :D De jó, hogy találtatok segítséget a vásárra!!! :D Bár még így is biztos nagy lesz a hajtás!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Kati!

Nem tudom írtam-e, vagy csak akartam, de én Enéh sebeire körömvirág babakrémet(naturlandos) szoktam kenni. Pár nap alatt teljesen elmulasztja a sebeket, és még az oltásra is jó! Én annó a gyógyszertárba vettem.

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi: Gondolatolvasó vagy!!! :D Pont az előbb gondolkoztam rajta, hogy ki kéne próbálnom a körömvirág kenőcsöt! Van is itthon! Ez Dr. Theiss-féle! Viszont nem kimondottan babakrém, ahogy azt te írtad! Vajon nem baj? Meg is nézem, hogy mit ír erről a tájékoztatója! Azt írja, hogy gyermekek kezelésére is alkalmazható! Csak nem árt neki, végülis ez nem "olyan" gyógyszer! Vékonyan bekenem neki éjszakára! Azért köszönöm a tanácsot!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Nem fogod elhinni!!! :shock: :shock: :shock: De a leányom imádja Mesikédet! Képzeld, épp az ölemben volt, amikor gördítettem lefele a hozzászólásokat. Elakadt a Mesi nagy képénél, és egyszer csak látom, hogy a Kriszta szeme megakad rajta, figyel, majd elkezd mosolyogni és gurgulázni neki. Eltűntettem a képet, és láttad volna azt a meglepődött arckifejezést! Mintha kérdezte volna, hogy na, hová lett? Majd ismét visszaállítottam és egyből elkezdett neki hangosan kacagni, sikongatni. Megpróbáltam lefilmezni, de nem lett valami jó, hisz az ölemben is volt, és nem is akartam, hogy észrevegye, hogy kamerázok. Mondig meg akarja fogni. De mondom, annyira aranyos volt, amint "beszélgetett" a lányoddal!!! :D :D :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Cs-né Kati:Igazad van valahogy le kell szoktatnom a cipelgetésről.
Mit szenvedtünk vele most anyuval,fürdés volt,evett és utána sírdogált,de nem mondhatom hogy a hasa fájt mert csak cuppogott mint aki éhes maradt.
120-at szoktam neki adni mert ennyi van a tápszer dobozon,de úgy látszik nem elég neki,csak azt nem tudom hogy meg lehet e emelni e az adagot,most 120 tápit evett,meg 40 lefejt anyatejet meg még szopizott is és a végén a teától aludt el.
Na most nem tudom mi tévő legyek.
Most készítem az éjjeli adagját,azt hiszem 150 milit fogok neki csinálni,csak úgy gondoltam hogy 2 hónapos kora előtt csak 120-at szabad neki adni.
Lehet hogy hülye vagyok,hiszen ha éhes had egyen,nem?
A cumival is probálkoztam,nem fogadja el,kettőt szív rajt majd vág egy fintort és kiköpi,pedig szeretném ha cumizna hátha attól ellenne.
Szerinted mi tévő legyek kaja ügyben?
berta eszter
 
 


Sziasztok!

Már nem is bírlak Titeket visszaolvasni :oops: :(
Már tegnap este hazajöttek férjemék :D , az éjjel pedig szopi után Alida gyakorolta a hasra fordulás technikáját, úgyhogy nem sokat aludtunk. Azt hiszem, most már folyton ott kell hogy legyek nála visszaforgatgatni, mert a még nem megy.
Megyek is, mert ébredezik.

Puszi mindenkinek, remélem tudok még írni!
zsuzsi 81
 
 


Sedith:Na már nagyjából rájövök a dolgokra,csak a könyvjelzőt nem tudom hogyan kell.
Leírod majd?
Tényleg szép ez a fórum csak nekem még egy kicsit bele kell tanulnom.
Hétfőn leszünk 6 hetesek,nálatok ez időtájt mennyit evett Kriszta,mert mi most ezzel szenvedünk.
Na megyek mert csinálom közben a tápszert.
Puszi mindenkinek!
Újdonsült kismamánkról tud valaki valamit?
Andreára meg Petikére gondolok.
berta eszter
 
 


Szia Sedith.

Örülük,hogy a Krisztának tetszik Mesike.Nagy bitang lesz a te lányod is.a Mesike is szereti a fényképeket nézegetni,és ő is kacac rajta,de erről már a másik fórumban mintha már írtam volna neked.Nagyon édesek ,ahogy produkálják magukat.Nekem is tetszik .Na mindjárt intézünk képet.

Jövök rögtön.

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Eszter: Belejösz ebbe a fórumba is, ne félj, nekem is fura volt nagyon az elején. Ha visszamész a 6. oldalra (lent vagy fent is megtalálod, ahol lehet ugrani), és megkeresed a tegnap esti bejegyzésemet, ott készítettem neked egy vonalzómodellt. De nem tudom hogyan, egyetlen képem sincs Lilikéről, pedig tutti, hogy mentettem el belőlük, hiszen a tesód küldött jónéhányat. NA szóval, ha tetszik, akkor megkérlek küldj egy képet Lilikéről, minél kisebb legyen, és akkor ismét megcsinálom a kódot meg majd leírom neked és azt másolod be a PROFIL-odba, amit a lap tetején találsz meg a SEGÉDLETEK-ben. Ja és ott pedig az ALÁÍRÁS rubrikába kell beírni és akkor autzomatikusan teszi minden bejegyzésed után.

Ne haragudj, végül már nem tudtam mailt írni. Néhány kérdésedre megpróbálok itt válaszolni, de majd másvalamire reagálva küldök mailt is, jó? Már nem emlékszem pontosan, hogy akkor, amikor Kriszta kb. annyi idős volt, mint Lilike, mennyi tápit adtam. % hétig szinte kizárólagosan szopott, vagy 3x-4x ha kellett pótolnom tápszerrel. Utána meg annyit készítettem, amennyit a dobozon írt. Emlékszem, egyszer én is hogy kiakadtam, amikor még a 90-120-as adag lett volna a normális, Kriszta meg úgy bevágta a 150-eset, mint a sicc. Akkor nagyon megijedtem, hogy Jézus Mária, mi lesz a leányomból, 150 kilós malac? De utána visszaállt a "normálisra", legalábbis a doboz szerint. MOST? Nem érdekel mit ír azon. 4 hónapig a 120-150-es adagokat ajánlja 5x-6x naponta. Na, Kriszta egy időben szépen 5x megette a 180-as adagot. Van úgy, hogy 200-ast készítek, ha úgy igényli. NA de van olyan is, hogy alig gyűr le 100 millit. Olyankor kiakadok. Ma este 180-ast készítettem neki és 40-et meghagyott belőle. Szóval, ne aggódj. Lilike tudja, hogy mennyi kell neki. Bár biztos egy kicsit megzavarja, hogy kap anyatejet és tápit is, mert a kettő nem egyformán laktat, de az anyatejet semmiképpen se hagyd ki mindaddig, amíg egy csepp is van a melleidben.

Na, mindjárt írok még csak egyszer elküldöm, nehogy elszálljon! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!

Gery ma 7 hónapos!!!

Minden oké, alig bírlak titeket olvasni............. 8)

Ma Gery mit produkált már megint!?! : Hát hazafele jövet kikaptam kicsit a babakocsiból, mert találkoztunk másik anyukával-babával. Aztán mikor visszatettem, mondom már nem kötöm be erre a két percre mire felcaplatunk a 6-ra. Na Gery fiam megfordult, feltérdelt és nekidőlt hassal a háttámlájának és felállt a babakocsiban!!!!!!! És skubizott a világba a tolókar irányába, hátra!!!!!!!! :shock: :shock:
Komolyan ott röhögtünk rajta, persze akkor jött a legtöbb szomszéd is én meg pirongtam :oops: , hogy hát még is csak azért mi normális család vagyunk, csak..................................................... :roll: :roll:


Szóval minden nap van valami izgi az uraságtól!!!!!! Lehet hamarabb fog megtanulni állni mint ülni!?! ( van ilyen )

Mölli! Te már adsz Ákosnak gluténes hamikat? És ha igen mióta? Én most 1-2 héten belül el szeretném kezdeni. Mikor erről kérdeztem a dokinkat, csak annyit mondott, hogy minnél később kezdjem........... kimeritő válasz mi?!? :? :roll:
Ja és boldog hófordulót Ákinak, Ő is 16-ikai, mint Gery csak 2 hónap eltéréssel. :-) :lol: :D

Sancsi! NEM MEGY AZ A NYAVAJÁS KÉPES DOLoG!!!!! :twisted: :twisted: :evil:
Aranyos vagy a részletes leírás és kép miatt, de ami érdekes, hogy nálam kissé másként jelenik meg a honlap!?! A képen ahol rámutatsz a "lánc" ikonra, na hát az az egész felső sor nekünk NINCS!!!!! Csak az a kis ablak, hogy a tartalomtipus : szöveges , és alatta meg jön is a nagy négyzet amibe lehet írkálni a szöveget..... :cry: :cry:
Szal asszem feladom....................., vagy nem tudom, de már eléggé felcsesztem magam rajta és végül is tök mindegy. Amennyi emailt kapok onnan?!?................... :roll: :roll:

Na megyek tornázok még egy sort!...............

Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Eszter: A tápszertől nyugodtan lehet zöldes a kakija. Ez Krisztánál is gyakran volt így, de mindaddig, amíg nem folyós-nyúlós, és ő is szemmel láthatóan jól van, ez nem jelent gondot. Most, hogy már gyümölcsöt-zöldséget is eszik Kriszta még másabb a kakija. Ma olyan feketés-zöldes volt, de az állaga teljesen normális, sőt, inkább keményebb, mint lágy.

Ezzel van valakinek valamilyen tapasztalata?

Nem tudom, szerintem el kellene modanod a dokinak, hogy mostmár több tápszert eszik, mint anyatejet. Neki semmi köze hozzá, úgysem tud ellene tenni semmit, de a tápszert kötelessége kiírni. HA meg nem akarja, legalább lesz egy nyomós okod, hoyg dokit válts. De végül nem váltottál dokit?

Az, hogy mikor alussza át az éjszakát egy kisbaba, nagyon relatív. Itt a fórumbabák élő példák erre. Látod, Etterkének a Rékusa egészen pici korától nyugodtan alukált éjjel, én meg csak sóvárogtam egy "átaludt"éjszaka után, ami alatt azt értettem, hogy bár 5 órát tudnék egyhuzamban aludni. És egyszer csak Kriszta is átaludta az éjjelt. Másnap is. HArmadnap már megébredt, sőt akkor még evett is éjjel, és utána mindinkább kezdtek ritkábbak lenni az éjjeli ébredések. Kriszta kb. 2 és fél hónapos kora óta alussza át az éjszakákat, de amikor a nagy melegek voltak és nem tudott eleget enni, akkor általában hamarabb megéhezett. Mondjuk evett este 11 felé és fél 5 -5-kor már ismét kellett. Adtam is, de fél 5 előtt sosem. Inkább egy kis vizet és a cumit adtam, amivel még elvolt legalább félórát. De én tudom már, ismerem őt, hogy ha csak nyöszörög, akkor elég a cumi, ha már sírós a hangaja, akkor mese nincs, kajcsi kell jöjjön. Ma reggel is fél 5-kor keltem kaját készíteni. Tegnap viszont fél 8-kor evett először. Szóval, a rendszerét ő alakítja, és én igazodok hozzá. Mert volt úgy, hogy ha megette a normális adagját, akkor simán bírta a 4 órát, de ha nem ette meg, és sírni kezdett, normális, hogy megetettem akár 2 és fél óra után is. Szóval, megtanulod te ezt, csak az a lényeg, hogy ne ragaszkodj túl görcsösen ahhoz, amit a dobozon ír vagy a könyvekben. Azok irányadóak kell legyenek, és azonkívül úg y tégy, ahogy az ösztönöd diktálja. NA most itt nem arra gondolok, hogy már nekifogjál hozzátáplálni. Mert én is rengeteget olvasok, és azért többnyire egy könyvbeli szakembernek hiszek, mint Mari néninek a piacon.

NA, remélem, hogy válaszoltam a levélben feltett kérdésedre. Ha még van, nyugodtan írd csak le. HA tudok, szívesen válaszolok, illetve nagyon szívesen leírom a saját tapasztalataimat. (Milyen jó, hogy már nekem is vannak ilyesmiim! :lol: :lol: :lol: )

A mailt sem felejtem el, mert ott még volt valami, amir mindenképpen szeretnék írni. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sudi, Mölli: BOLDOG HÓFORDULÓT A GYERKŐCÖKNEK! Én már a reggel akartam írni, majd kiment mégis a fejemből. Úgy telik az idő, szinte rohan! :roll: :shock: Állítsátok meg!!!...Terézanyut! :lol: :lol: :lol:
Sudi, ügyes vagy, hoyg még tornászol is. Épp elhúltem ma, mikor megláttam a párnáimat. Felöltözve elég normálisan nézek ki, sőt, kilóban fogytam, már csak vagy 3-4 plusz van rajtam, de én nem látom magamon. Sőt mindinkább idétlenebbnek látom magam. A hasamon a bőr elég ronda, olyan narancsbőrszerű, pedig a terhesség alatt végig nagyon szép volt és meg sem repedt, nem lettem csíkos. VAgy csak én vagyok túlbuzgó és lehetetlenséget várok el ennyi idő alatt a természettől, Már én sem tudom, de egyedül, otthon, pl. nem fogok neki tornászni, elmenni meg nincs időm. NA, mit csináljak?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edit! Nekem vannak kakis tapasztalataim.. :D
Az elején majdnem minden pelusban volt kaki, majd olyan három hónapos kortól alig volt, csaqk három -négynaponta, és hígabb.
Kb négy és félhónapos korától kezdtem el a gyümiadást, azóta szépen beállt minden nap , néha minden másnap van, de jóval keményebb, mint azelőtt. NBéha látszik is, hogy nagyon erőlködik vele. Én épp ezért még banánt nem mertem adni, nehogy rosszabb legyen.
Különben tök jó neked, hogy ilyen kevés az alvásigényed. Én rengeteget tudnék, és mindig úgy érzem, hogy nem bírtam kipihenni magam. Tomi minden nap hatkor kel, kivéve anikor ötkor néha, este kilenckor fekszik, de én meg elszüttyögök mindig vagy fél 12ig, így csak 5-6 óra alvás jut, ami nekem nem elég.

Kati! Mi cumisok vagyunk, és van pelus is. Imádja Tomi, és tök jól megnyugszik tőle, olyan édin odanyomja az orrához. Van vagy tizrenöt, napi 1-2 megy el, mert a nyálat is arra csorgatja többnyire, de mivel helyettesíthető másikkal, így tudom mosni, ezért érzem jobbnak, mint egy egyedi darab, kispárna vagy valami. Ő is lefekszik ügyesen egyedül, de volt olyan időszak, akár egy két hét is, mikor dajkálni kellett, hogy elaludjon, biztos nem volt kerek a világ, vagy valami, de mikor minden rendbejött, akkor újra egyedül aludt. Az okot ne kérdezd, fogalmam sincs, hiszen az ember mindig igyekszik ugyanolyan körülményket teremteni.

Sudi! Hajdúszoboszlón voltunk :roll: mindig elfelejted! Hát én csak egy vagyok neked a sok közül... :lol: :lol: :lol: :D :D

Gratuláció Gerynek, hogy már hét hónapos!Meginrt megállapítom, hogy Te jó ég, hogy szalad az idő!!! Tényleg, Te már voltál rákszűrésen? Nekem azt mondta a doki a hathetes vizsgáloaton, hogy egy fél év múlva jöjjek, tehát mikor Tomi olyan hét hónapos.
Te vettél már 2-es számú cumit Gerynek? Tudiod, ami hat hónapos kortól van. Ez csak úgy szembe jutott.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Elküldtem, nehogy elszálljon az a sok szöveg!

Képzeljétek, ma olyan klassz napom volt.
Vissza kellett menni a szerelőhöz, mert nem működött az ablakmosó, amit kicseréltek a törés kapcsán. Ezt később vettük észre. Kerepesre kellett menni, anyukámat is elvittem, hogy majd megyünk boltba, vagy ide oda. Közben kitaláltam este, hoyg ha úgy végzünk - mivel ma volt a nővérem szülinapja -, és már úgyis ott vagyunk félúton Pesthez, akkor szaladjunk be a munkahelyére meglepetésből (épp tegnap mondta, hogy most lazább a helyzet a szabik miatt).

Szóval időben végeztünk a szerelővel, vettünk virágot, és elmentünk, betoppantunk, megleptük a tesómat!!! (Ő egyéb okokból tök ritkán tud eljönni anyukámhoz is, meg hozzánk is, pedig imádja Tomit)

Csak úgy lesett, mikor meglátott az ajtóban, és úgy megörült, hogy sírva is fakadt... Olyan jó volt, hogy örömet szereztünk neki! Ott voltunk egy kicsit, dajkálta a Manót is, meg nagyon örült.

Még boltban is voltunk, meg nézelődgettünk, még ötkor megetettem Tomit otthon (a Mamánál), és fél hétr értünk csak haza. Nagyon klassz nap volt ez, Tomi is élvezete.

Nektek is ilyen szép napot holnapra!

Jó éjt!

Sudi, már megint nem írtam mailt :cry: :oops: , de itt most mindent leírtam!

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Szia, Rita!

Sokszor én is annyit tudnék aludni, de én reggel tudnék inkább. Akkor meg nem lehet, nem kell írnom, hogy miért! :lol: :lol: :lol: HA mégis visszaalszik Kriszta is, és én is, akkor meg olyan vagyok, mint egy hulla, és ez az egész napra vonatkozik. Aztán iszom kávét, sokszor még délután is, és akkor kész az ördögi kör, hoyg este megint nem tudok eleludni. Mint pl. most. :D De jó jel, hoyg már mégis kezdek álmosodni.
Különben sokszor tapasztaltam, hogy minél többet alszom, annál fáradtabb vagyok. Mármint jólesik, hogy többnyire átalszom az éjszakát - bár néha azért felkelek megnézni Picúrt - de azt figyeltem meg, hogy nem vagyok most sem kipihentebb, mint amikor etetni is kellett éjjel. Szóval, még bírom. Meddig? Nem tudom. Majd leállok, ha nem megy. De látod, Sancsi is egészen jól bírja a 4-5 órákat. Pedig nekem azért a 6-7-re szükségem van.

Na, most megyek, mert egészen elálmosodtam, meg még rendbe is kell rakjam magam. Nem tudom, de most ismét olyan erős a vérzés, hogy meglepődtem. :o

Jó éjt mindenkinek. Holnap, vajon ki az Ébresztő? :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, olyan vagyok, mint a rémálom!!! Meg akartok szabadulni tőlem, és nem tudtok!!! :P :P :P :shock: :!: :shock: :shock:

Ismét elfelejtettem leírni, amit első perctől akartam.

Nekünk is nagyon klassz volt a nap vége. Mivel a párom nincs itthon, gondoltam, csapunk a leányommal egy görbe "kétórát". Délután felkelt, felöltöztettem, megetettem, és irány a város. Tömegközlekedéssel mentünk, de az út kb. 10-15 perc. Kriszta nagyon jól bírta, mindenkinek mosolygott, és jól is érezte magát. MAjd bementünk néhány babás üzletbe, vettem neki egy cumiláncot, mert már nagyon hiányzott, és utána meg megvettük a keresztelői ruháját. Tiszta fehér, olyan édi, remélem, hogy pont jó is lesz neki. Majd megmurtatom, de lehet, hoyg majd csak a kereszetlői képeken látjátok meg! :wink:
És képzeljétek, a két óra alatt egy sírós hang nem sok, de annyi nem hagyta el a Kriszta száját. A végén már kezdett mocorogni a kenguruban, mert azzal vittem, de a buszon kivettem belőle, és a megállóból az utat hazáig egyszerűen ölben tette meg, de már aludt is.

Szóval ilyen szuper kislányom van nekem! IMÁDOM!!!IIIIMMMMÁÁÁÁDDDDOOOOMMMMMMM!!!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Csak egy röpke bejegyzés erejéig néztem most be....
Azt kérditek, biztos ismét: nincs álmom? De bizony volna! Aludtam én is Kriszta is, egyszer csak csörög a telefonom, hát a drága anyósom hajnali fél 8-kor hívogat engem disznót vágni!!! Holnap lesz. De milyen jó, hogy nem tudok menni, már rég mondtam, hoyg egyszer nem megyek el, aztán fújják fel. Én szívesen mennék, de a sógornőm sokszor csak úgy kivonja magát, hogy hát hová induljon a két gyerekkel? (Mellesleg 10 és 6 évesek, tehát nem picik!) Nos, most nekem is van, és még a párom sincs itthon, hogy kimehessünk, másképp el nem megyek. Csak nehogy eszükbe jusson, hogy eljönnek utánunk. De nem hinném, mert akkor mondta volna. Ez volt a zárójel.

Szóval szép álmokat, Edith! Majd a következő éjszakára! :x

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek,nem tudok felkiáltó jelet írni mert közben büfiztetem a lányom a másik kezemben :)
SEDITH:azért csak te maradtál az ébresztő :D
Még nem mentem vissza a 6.oldalra de mindjárt megteszem.
Vasárnap jön haza az öcsém és akkor küldök át kisebb képeket mert a telefonomról töltöttünk át csak tudod,én nem értek hozzá.
Most meg kellett állnom mert tornáztunk egyet a L ILIVEL.
Most meg csak néz rám és vigyorog :lol:
Pedig mindjárt beteszem a kiságyba szegényt.
Délután lesz sírás mert trotyog még mindig az orra és leszívom neki porszívóval mert a másikkal semmire sem megyek és hallom hogy tele az orra.
Valaki alkalmazta már ezt?
Nem váltok egyelőre dokit,kedden megyek hozzá a lánnyal,nem mondom meg hogy tápizik,eddig is megoldottam a receptet.
Képzeld,tegnap este fél 8-kor evett és fél 4-ig aludt.
De aztán már nagyon éhes volt.
Nálunk is van hogy 50-et vagy 70-80-at eszik,este meg 160-at evett plusz tea.
Közben megint meg kellett állnom,mert leraktam a lányt,elaludt,meg elmosogattam meg kifőztem az üvegeket,most müzlit eszek gyorsan tejjel,meg megyek mindjárt tápszert csinálni.
Ja meg még fejnem is kell.
Te el szoktad előre készíteni a tápszert?
berta eszter
 
 


Sziasztok!!!!!

Rita! Bocsi, de tényleg rövidebb lett az agyam szülés óta!!!! :oops: :oops: És Te nem csak egy vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Igen a mult héten vettem 2-es cumit, már rá is szokott Gery. Az első nap tiltakozott talán egy kicsit, akkor 2 cumival mentünk sétálni, de msot már szereti. Amúgy dettó ugyanaz mint az elöző, csak az a része nagyobb amit a szájába vesz. 8)

Örülök, hogy jó volt a napotok!!!! Jó érzés az ilyen apró örömöket olvasni!! :lol: :lol:
Én pont egy hónapja már hogy voltam a rákszűrésen. Tudod évente megyek. Az előző meg pont akkor volt egy éve. :-))
Te majd irtasz fel valami fogamzásgátlót?

A kaki nálunk is mindennapos sőt mondhatni mindig ugyanabban az időben is van! És olyan keményféle. Ill ha tejpépes kajcit kap, akkor hígabb valamivel. És képzeljétek a répától mindig bogyós...... :lol: :lol: :lol: :mrgreen: Lehet a nyulak is ezért kakilnak bogyósat mert szeretik a répát???? :lol: :roll: :shock: :D :lol:

Gery :
Kép

Maszatka ::Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kép

Sedith!

Krisztának küldjük ezt a képet,hogy mégtöbbet kacagjon!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Kép

Emese másként :oops: :!:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Kép

Nagylányosan. :roll: :roll: :roll:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Kép

Emese :!: :!: :!:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Szia Sudi!

Nekünk is elég furán vette Tomi a 2-escumit, de már megstzokta.
Mostmár csak szikikont veszek, és szoktam egy tartalálot is. Röhej: Pesten az Árkádban 560 FT-ért vettem, itt Aszódon a bababoltabn meg előzőleg 750 Ft- volt ugyanaz. :shock:

Hát jó ez a répás-nyulas , ez még nem jutott eszsembe. :mrgreen: De mostanában Tomi is sokszor bogyóst kakil, nem tudom mit kéne adni, hogy kicsit hígabb legyen a kakaija.

Én még nem gondolkodtam a fogamzásgátlón, mert még szopizik a gazfickóm, ki tudja meddig, de jólenne minél tovább. Aztán majd meglátjuk...

Megyek, mert fél órát aludt ez a MAnó, és garázda elem, meg még ki kell teregetnem, majd ebédelünk, aztán főzők gombapörit, még ruhákat kell válogatnom (mert növünk, mint a gomba - már 70 cm Tomi), még virágot kéne locsolnom, meg még ezerhatszáz dolog.
Majd képet is küldök valamikor, azokat is át kéne neézni.

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


a tartalát, az tartalék akart lenni :D

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat hófordulóval kapcsoltban!
gerinek pedig boldog hófordulót! Tegnap eszemben volt ám, csak este már lusta voltam bekapcsolnia gépet.

Sudi: Mit értesz pontosan ezek a fajta hamik alatt? Mert mi semmiféle babakaját nem adunk Ákosnak, ugyanis nem eszi meg őket (tejpépek, stb). Egyedül a teája babatea. Persze védőnőnek ezt nem mondjuk, mert hívná a gyámügyet:-)
Nagyjából ilyeneket eszik: Sága selyemsonka, kifli, főtt virsli, Danoninó joghurtok, babapiskóta, ebédnek meg sokszor azt kap amit mi, botmixerrel ledarálva (kivéve fűszeresebb kaják). Ugyanis kiköveteli, hogy beleehessen a kajánkba. Tudom, ezen sokan felháborodnak, mert ma trendi mindentől tiltani a gyerkeket, még tehéntejtől is, stb, de Ákos nem eszik mást, csak felnőttkaját. Hiába próbálkoztunk. És ha belegondoltok, régen, amikor nem volt ennyiféle babakaja mi mást ettek a gyerekek?
Geri egyébként miket eszik?

Puszi

Kép
mölli
 
 


Jaj, bocsánat! Előbb Geri nevét egy helyen kisbetűvel írtam!!!!!

Kép
mölli
 
 


Sziasztok!!!

Tegnap nagyon jól sikerült minden.
A dokinál is minden ok.már 60sm és 5400g vagyunk,már megduplázta a születési súlyát.
A kis Morzsi hamar utolérte magát,nemhiába mondják,hogy a koraszülöttek nagyon erős gyereek...

BertaEszter:sziaaaa.Jó,hogy megtaláltál bennünket...
Szerintem sok az akaja amit Lilike megeszik,bár minden gyermek más.Krisztián eddig a legtöbb amit megevett 140 és utánna levő kajcsinál meg csak 80.mi 90-130ml eszünk egy alkalommal.
Az elalvással kapcsolatban pedig mire befejezi a szopit akkor már szunyókál,és mire büfizik és felállok az ágyról és beteszem a kiságyba már alszik is.é nekem még egyszer sem kellett altatni.

KÉPZELJÉTEK CSAJOK!!!!!!!!!!!!!!!!!
Már 3 napja átalussza az éjszakát.este 9-10től reggel 7ig!utánna szopi és még alszunk 10ig.csak ma menni kellett megit a okihoz törletre hát már 7től fennt vagyok,de már betakarózva fxem az ágyba és megyek aludni.

Sudi,mölli gratula a lúrkókak...már kész fickók...
Sedith te aztán pörögsz...én ezt em bírnám,nekem nagyon sok az alvásigényem és szerencsére ki is tudom elégíteni.

tehát megyek aludni,páááá

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
emoke1
 
 



SUDI:ti hogy szoktatok rá a cumira?Nálunk nem akarja elfogadni,pedig azért szeretném mert ha nincs időm felvenni legalább azzal elfoglalná magát.
De azért beletúszkolni nem akarom a szájába :D

RITIKE:jövő héten megyek a 6 hetes kontrollra a dokimhoz,én íratok olyan gyógyszert amit lehet szedni szoptatás alatt,úgy tudom elég drága.
Ti nem gondolkoztatok ezen?

EMŐKE:én is azt hittem hogy sokat eszik a Liliána de beszéltem nemrég egy ismerősömmel aki védőnő és ő mondta mivel kissúlyú volt és majdnemhogy koraszülött ezért ez normális és adjak neki nyugodtan ennyit,egyébként többet eszik de kevesebbszer.
2 hónapos kortól 150-et ír a tápszer is vagyis már 4 hetes kor után.
Szépen gyarapodtok ti is,mondták is hogy a kicsi babák többet esznek és gyorsabban gyarapszanak.

SEDITH:tetszik a vonalzó és ezt hogyan lehetne hozzám tenni?Mármint hogy megjelenjen mikor írok nektek vagy lehet hogy hagynunk kéne addig míg megjön a tesóm és akkor küldök képeket és úgy megcsináljuk.
Írtam emailt.
berta eszter
 
 


Eszter: A következő kódot : Kép bemásolod a PROFIL-odba, amit a lap tetején találsz meg a SEGÉDLETEK-ben. Ja és ott pedig az ALÁÍRÁS rubrikába kell beírni és akkor automatikusan teszi minden bejegyzésed után. Vigyázz, nézd meg, hogy itt a fehér ablak alatt legyen kipipálva az, hogy Aláírás hozzáadása.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, a kód helyében a vonalzó jelent meg. Nem tudja valaki, hogyan kell bemásolni, hogy a kód maradjon meg?

Eszter: Ja, és képet utólag is lehet hozzá csazolni, tehát addig is lehet vonalzód, amíg a tesód hazajön. :) Röpke mailt én is küldtem. Várom a többit.

Kriszta: Gyönyörű a kislányod. Krisztának ma reggel is mutattam a képet, és a nyöszörgésből kacagásba váltott. De amikor a többit is mutattam, már nem reagált úgy rá, mint ezelőtt. Biztos nem jó passzban volt! :( :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!!!!!

Na msot gyors leszek, mert megyünk el, csakl azért írok pár sort.
GERY MA KIRONGYOLT UTÁNAM A KONYHÁBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Ezt is megéltük!!! :lol: :lol:

Mölli! Én az üveges bébiételekre gondolok. Azokat szokta Gery enni, meg néha főzök neki olyan főziket amiben nincs husi. Husis bébikaját kap, az üvegeset. Meg gyümölcsöket adok neki pépesen, meg tejpépeket kap. Mi még nem tartunk ott ahol Ti, de rajta vagyok a témán. Csak a legtöbb amit írtál abban van glutén. És ezt kérdeztem, hogy Ti mikor kezdtétek. Pl kifli................... :) A glutént az allergia miatt mondják, hogy vigyázzunk vele. Tejes cuccot Én meg minnél később akarok adni, mivel én magam is tejérzékeny vagyok. :cry: :cry:
Eszti! nem is tudom hogy szoktunk rá a cumira.................hmmm, hát megkínálod vele és ha akarja úgyis szívesen fogja szopogatni a csemetéd! :lol: Pl nálunk éjjel nem kell, ha mégis egy fél órán belül kiköpi és anélkül alszik.
Mikor látunk képet a kis Liliről? Én még nem láttam!!!!!!!!!! :? :cry: :roll:
Edit esetleg emailben küld el a kódot Eszternek és ő bemásolja saját aláírásához itt............................hátha. ez csak tipp!
most megyünk!!! majd még benézek!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Na bemásoltam a kódot kíváncsi leszek rá

[url=http://babafalva.hu]Kép[/url/]

[url=http://lilypie.com]Kép[url]
ESZTER ÉS LILIÁNA
berta eszter
 
 


Hát nem sikerült pedig képet is raktam föl a Liliről,én a HTML-ES kódot írtam be az aláíráshoz,nem azt kell?
Mit össze nem szerencsétlenkedek jézusom.

[url=http://babafalva.hu]Kép[/url/]

[url=http://lilypie.com]Kép[url]
ESZTER ÉS LILIÁNA
berta eszter
 
 


Sziasztok!

Most kaptam! :lol:
Tanuljunk angolul!
:lol: :lol: :lol:

(Vadkender) - What can there
(Hol van a WC?) - Hole one a wait say?
(Van két libám) - One Kate Lee bumm
(Alkatrész) - All cut race
(Hátsórész) - Hot show race
(Kicsengetnek) - Kitchen get neck
(Nyuszi van apród?) - New see one up road?
(Mi a f@sz van?) - Me of us one?
(Van hatvankét kecském) - One hut one Kate catch came
(Határozószó) - Hut are row Zoe saw
(Szánkó) - Sun cow
(Szar van a lyukamon) - Sir one a you come on
(Disznóól) - This no all
(Két nomád tacskó van a bokron túl.) - Kate no mud touch cow one a bock Ron tool.
(Bírlak!) - Beer luck!
(Szól anyu!) - Soul a new!
(Tapéta.) - Tap ate a.
(Fogpiszkáló.) - Fog peace call low.
(Tépett varjú van a fán.) - Tape at war you one a fun.


Visszaolvasni most nincs időm(talán este), csak azéer jöttem hogy ezt megosszam Veletek! Valahol van még 1 ilyenem, majd megkeresem! Amúgy imádom ezeket! :lol: :lol: :lol:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Ma nem tudtam korábban jönni, délelőtt főztem, meg volt egy nagy rakás vasalnivalóm, délután pedig csavarogtunk egy kicsit Jocival, elmentem bevásárolni, utána pedig meglátogattuk a dédijét, ahol aztán jó sok időre ottragadtunk! :D

Berta Eszter: Hogy őszinte legyek, nagyon meglepődtem, mikor elolvastam, hogy Lilikének milyen hatalmas étvágya van! Én Jocinak eddig max. 160 ml-t adtam, de mostanában csak 140 ml körül kér. És ő már holnap lesz 3 hónapos! Kicsit utánaolvasgattam itt a neten, de az adható mennyiségekről sehol sem találtam infót, úgyhogy kiindulásnak marad az, ami a tápszeresen dobozon van. Ilyeneket találtam csak, hogy: " A nagyevő csöppség a felkínált mennyiséget mindig elfogadja, mert ez nem étvágy, hanem mohóság kérdése. Őt könnyű túletetni, meghízlalni! A pontosan kiszámított tászer-adag felének elfogyasztása után - a mohóságot csillapító - böfögési szünetet tartsunk!" Olyat is írnak, hogy mivel a tápszer gyakran szomjúságot okoz, ezért lehet, hogy miután megette az adagját, úgy tűnhet, hogy még éhes, pedig csak inni kér! Szerintem az lenne a legjobb, hogyha megbeszélnéd a gyerekorvossal - bár írtad, hogy nem akarod elmondani neki, hogy tápit is kap -, hogy mekkora az a maximális mennyiség amit egy ennyi idős baba az egészsége veszélyeztetése nélkül elfogyaszthat. Ugyanis még arról is olvastam valahol, hogy ezeknek a kicsiknek még nem egészen fejlettek egyes szerveik, mint pl. vesék, gyomor és túlterhelheti a szervezetüket a helytelen, túlzott táplálkozás! Nem akartam okoskodni, csak azokat a dolgokat írtam le, amiket találtam a témával kapcsolatban! Olvasom, hogy beszéltél egy védőnővel és ő szerinte rendben van a dolog! Az igaz, hogy ha többet eszik, akkor kevesebbszer! Így már más! Meg írod azt is, hogy nem mindig egyformán eszik, van amikor beéri kevesebbel. Szerintem halgass a védőnőre, mégis csak ő a szakember! (De azért esetleg megpró-
bálhatnád azt a böfiztetős dolgot, amit az elején írtam!) A játszócumiról annyit, hogy az első pár alkalommal Joci is kiköpte, de utána megszokta! Nem szoktam elvenni rögtön a kezem, mikor beadom a szájába, hanem még egy pár másodpercig, finoman tartom, amíg "ráharap"! Én is szívesen megnézném Lilike képét!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Szia Berta Eszter.


Na kiírtam a folyamatát a vonalzó szerkesztésének:

-Babafalva.hu
-regisztrálás
-baloldalon a babafalva vonalzók
-beírod a baba születési dátumát,nevét
-ott kijelölöd a vonalzót,amelyik tetszik
-kiválasztod melyik figurát szeretnéd a vonalzóra
-rákkattintasz a vonalzó megtekintésére,nézd meg hogy tetszik-e
-ha igen,rákkattintasz a vonalzó létrehozására
-a HTML és PHBB -kódokat magától beírja
-majd írd be az e-mail címedet
-és jöhet a küldés

Amikor megérkezett az e-mailod már csak be kell másolnod a babanetre.


Remélem tudtam segíteni. :lol: :lol: :lol:

Kép


Xénia,Emese,Kriszta
mandasz kriszta
 
 


Emőke: Örülök, hogy Krisztiánnál mindent rendben talált az orvos! Koraszülött volt? Hány hétre született? Nagyon ügyes, hogy már átalussza az éjszakát! Joci kb. 1 hónapja részesít minket ebben az örömben! :D

Edith: Végülis sikerült elkerülnöd a disznóvágást? Férjeddel gondolom beszéltél azóta telefonon, jobb lett a nyaka? Sokszor én is szívesen visszafeküdnék még, miután Joci reggel 5-6 óra között evett, de legtöbbször nem jön össze, mert nem akar visszaaludni, utána meg már nem fekszem le, mert hasonlóan hozzád olyan leszek, mint akit fejbevertek! Ha pedig napközben dőlök le egy kicsit, még rosszabb! Már nagyon szeretném látni Kriszta keresztelői ruháját! Biztos nagyon szép lesz benne! :D Képzelem, hogy hogy hiányozhat már apukájának, az én férjem is minden este mondja a telefonba, hogy pusziljam meg Jocit helyette is! :D

Sudi: Olyan édes Gery! Gondolom nagyon meglepődtél, mikor egyszer csak megjelent mögötted a konyhában! :lol: Nagyon ügyes már! :D

Sancsi: Tetszik az angol-nyelvlecke! :lol: :lol: :lol:

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok!

Ismét kirúgtunk a hámból a lányommal, de ezúttal a hőúgom is besegített. Gondoltam, két legyet ütünk egy csapásra és elviszem Krisztát babatornára, hogy mutassák meg a következő gyakorlatokat, majd ottmaradunk kismamatornán egy kicsit, és bemutatkozunk annak, aki tartotta nekem a tornát. Na, ebből csak a második rész jött össze, ugyanis a bébitornász 5 perccel azelőtt elment, mert nem volt már egy baba sem.

Képzeljétek, a lányom hasrafordult és most állandóan azon erőlködik, hogy előrenyomja magát. Felhúzza a bal lábát, mintha kúszni szeretne, de szegény elcsúszik. Éppen ezért akarom vinnia tornára, hogy tudjak segíteni egy picit neki. Úgy feltolja a popsiját, hogy csak na.

Na, a második fele összejött, a tanárnő jól megszeretgette, bemutatta a jelenlévő kismamiknak, majd elolvadt mindenki tőle. Szépen nyugodtan nézelődött, majd kacarászott Alíznak, a tanárnőnek.
Innen elmentünk a KAuflandba, és vettem Krisztának holnapra spenótos krumplit a Hipptől. Nem győztem kivárni a holnapot, és megkóstoltattam a készítményt. Úgy elhúzta a száját, ilyen csúnyán még sosem csinált. Majd majszolta, de amikor a torkához ért, öklendezni ketzdett. Aztán lenyelte és nem volt semmi baj. Azért holnap lefilmezem azt az evést. Kíváncsi vagyok rá. :D :D :D Ilyen fanyar ízű papit még nem kapott :( .

KAti: Elkerültem a disznólkodást, nagyon örülök neki. Remélem, nem holnap jut eszükbe, hogy elvigyenek. De nem hinném. A párommal beszéltem már nem is egyszer, épp nemrég hívott. A nyaka javult, de korántsem teljesen. Nagyon hiányzunk neki, Kriszta épp hangosan visított, amikor beszéltünk, és rögzítette a telefonján a hangját. Azt mondta, bár így legyen mellette. Imádja a lányát. Bevallja, hogy kissé félt attól, hogy hogyan fog viszonyulni majd a gyerekhez, mert ő nem volt túlságosan oda eddig értük. De most, hogy van sajátja, azt mondja, hogy teljesen másként látja a gyerkőcöket. Ha egy babát látunk pl. az úton vagy az üzletben, ő is rámosolyog és olvadozik, eddig nagyon visszafogottan viselkedett. Szóval nagyon jó hatással volt rá a baba születése. És én nagyon örülök. Biztos, nagyon jó apa lesz.

Sancsi: Nagyon jó, amit írtál. Pihentagyú kellett, hogy kitalálja, nekem sosem jutna ilyesmi eszembe.

Sudi: Gratulálok Gerynek! NAgyon ügyes már!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sudi: Gratulálok, nagyon édes lehetett Gery! Ezek után számíthatsz rá, hogy mindennaposak lesznek ezek az esetek és mindig oda fog menni és ott fogja magát a legjobban érezni, ahol nem kéne:-) Legalábbis nálunk ez van. Amúgy Gery napközben járókában van, vagy szabadon? És a többi nagyobb baba, mint Enéh, Tomi, Emese?

Kajatéma: 5,5 hónaposan védőnő javaslatára kezdtünk Áksonak HIPP babakajákat adni. Csak a husisakat szerette, hiába javasolták a sütőtököt. Később az egyik nagymama adott neki házi kosztot aminek ugye intenzívebb az íze. Azóta nem kell a HIPP-babakaja... Lehet, hogy manapság nem javasolják ezt a fajta táplálkozást amit mi folytatunk, mi sem így akartuk, de babánk csak ezeket eszi meg.... Amúgy szerencsére a családban senki sem érzékeny tejre, stb. Persze új kajákkal óvatosan bánunk....
Gery mintaszerűen eszik, nekünk is így javasolták, de nem megy. Tejpépből az összes ízesítésűt végigpróbáltuk és nem kell Áksonak. Még jó, hogy gyümölcsöket szereti.

Puszi

Kép
mölli
 
 


Sedith: Gratulálok, Kriszta baromi hamar hasrafordult! Nemsokára ő is mászik....

Sancsi: Tavaly terhességem alatt pihent aggyal én is kitaláltam hasonló szóvicceket, környezetem olykor lefáradt, de nekem tetszik!

Kép
mölli
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: