Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Orsi: semmi előjel nem volt. Feküdtem az ágyon, és egyszercsak elfolyt a magzatvíz.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

S.Orsi! Kösz a bíztatást, nem hagyom magam! Kép)
Örülök, hogy jobban vagytok, és ilyen ügyesen meg tudtad szervezni a segítséget. A férjed szülés után meddig lesz otthon? Akkor is el fog kelni a segítség egy darabig.
Az idő nálunk is klassz volt, főleg hétvégén, egy pulóverben lehetett kint lenni, nem is kellett kabát. Kép

Kata!
Nálunk úgy ment, hogy a kiságy bent volt a gyerekszobában Andrisnál, de Zsófi kb 3 hónapos koráig csak napközben aludt abban, éjszaka mózeskosárban, a nappaliban. Nekünk olyan pici volt a hálószobánk, hogy oda még a mózes sem fért el... Később a járóka volt a nappaliban, és ha nagyon zűrözött Zsófi éjszaka, akkor egyszer-egyszer kihoztam, és oda tettem le aludni, hogy nem zavarja Andrist. Egyébként kisebb zajokra nem ébrednek fel, nem nagyon zavarják egymást, és hamar megszokják, hogy ott a másik. Most már, ha anyósomék néha elviszik Zsófit hétvégére, Andris azért nyávog, hogy nem akar egyedül aludni... Kép
Az ikrek meg most külön vannak, ketten együtt egy külön szobában.

Deby
debyand
 
 


Sziasztok!

Megkezdődött a nem önkéntes számüzetésünk. Hát eddig nem túl jól alakulnak a dolgok.

Hétfő: Eleve pocsékul keltem, Niki ismét hisztizik ezerrel, menjünk le stb..., Rázendített Norbi is. Ebédet leégettem, de sikerült egy részét megmenteni. (Nem is emlékszem mikor csináltam ilyet utoljára). Délben alighogy elaludtak ám ekkor meg a liftszerelők kezdtek el fúrni meg kopácsolni, naná, hogy mindkét gyerkőc felkelt. Ebből következik, hogy tök nyügi volt mindkettő. Niki bepisilt, bekakilt. Norbit szopiztattam, mikor a Niki a már bilibe sikerült pisivel elkezdte lemosni a szekrényt. Nem tudtam sírjak vagy nevessek. Du. ismét diliház. Norbi meg este két órán keresztül úgy visított mint akit nyúznak, azt lestem mikor jönnek a szomszédok. 1/2 9-kor végre legalább a Norbi elaludt. Nikit is leraktam, de ő még vagy 3/4 órán keresztül járkált kifelé, hogy éhes-szomjas-pisilni kell- kakilni kell-nem kell aludni. Hát ez nem az én napom volt....

Tegnap már jobb volt, pláne, hogy apa is itthon volt és végre le tudtunk menni, de a hiszti folytatódott.

Tegnap és most éjszaka is a Norbi felkelt szinte óránként, üvöltés ezerrel, nem kell neki cici, az se jó ha fekszik vagy ha állok vele, rugdosódik, ficánkol, nem marad nyugton. Front van???? Még szerencse, hogy nem keltette fel a Nikit.

Mi lesz ma velem megint egyedül??? Álmos vagyok és nincs erőm a mai naphoz ilyen kilátásokkal hozzákezdeni.

Jó hír azért, hogy Norbi négykézláb kutyázik. Tök édi ahogy ringatja a kis fenekét és nagyon tetszik neki, ülni is próbál, de ha nem a hordozóban van eldől mint egy liszteszsák.

Másik jó hír (nekem) apa jövő héten itthon lesz egy hétig szabin. Ilyet hat éve nem csinált!!!!!
Már olyan értelemben, hogy csak azért vett ki szabit, hogy csak úgy itthon pihenjen és nincs semmi célja vele. Vagy lakásfelújítás vagy nyaralás, vagy gyerekvigyázás volt mindig. Már el is határoztuk, hogy amikor csak lehet az ágyban fogunk heverészni!!!! Ha-ha. Bilibe lóg a kezem.

Nálunk nincsenek együtt altatva, mert a Niki is rossz alvó és még így is felkelt rengetegszer éjszakánként az első két-három hónapban. Mostmár alakul a helyzet.

Megyek mert felkelt a Norbucka. Mindenkinek jó napot!!!

Rózsa
rózsa
 
 

 
 

Rózsa!

Tisztára mintha magamat hallottam volna a tegnapi napot illetően. Lili (2év) sem akart aludni, csak ordított, Janka (5 hó) pedig szintén óránként kelt, és nem akart enni, csak ordított, akkor is, ha kézben volt. Már azt hittem, valami baja van, de nem tudtam, hogy mi.
Neked a nagyobbik rendes ágyban alszik?

Nálunk is külön alszanak, de én egy szobába szeretném tenni őket, mert éjszaka hiába sír a kicsi, a nagy nem kel fel. Csak még nem tudom, hogy mikor.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Szia Ildianyu!

Nálunk legalább a Niki azért aludt du. is és este is, akkor hisztizett amikor fennt volt. Egyébként du. egy kinyitható kis kanapén alszik, ami a gyerekszobában van, este pedig a saját ágyában (a kiságya volt, de leszedtük róla a rácsokat). Éjszaka csak ott hajlandó aludni. Én is elhatároztam, hogy egy szobába teszem őket jövő hónapban, de a tegnapi meg a mai éjszaka elbizonytalanított. Mondjuk a Niki sem kelt fel, pedig a Norbi üvöltött becsülettel. Csak attól félek, hogy ugye az első 2-3 hónapban (már a Norbi születése óta) megint többször felébredt az éjszaka és most legalább azért visszaalszik gond nélkül. Lehet, hogy felkel pisilni, de nem kell neki órákig könyörögni, hogy aludjon még. Nem tudom mi lesz.

Amíg a Norbi éjszaka is felkel szopizni nekem is könnyebb, ha csak két lépést teszek az ágyáig és nem kell átcsattognom a másik szobába. Amúgy sem emlékszem időnként, hogy a Norbi mikor és hogyan került az ágyunkba. Lehet, hogy alvajáró lettem???? Egyszercsak felébredek és ott alszik mellettem, akkor kivánszorgok az ágyból és visszateszem a helyére. Mondtam már a Nikinek, hogy együtt fognak aludni, de még nem tudok erőt venni magamon az éjszakázáshoz, mert az első pár napban biztos lennének problémák.

Lehet, hogy kéne egy kis elszántság hozzá. Ha jövő héten tényleg tudunk pihenni vmit, lehet, megpróbálom.

Majd megírom mi lett belőle.

Üdv
Rózsa
rózsa
 
 


Ildianyu,
de jó, hogy megtaláltalak benneteketKép Talán emlékszel még rám a kismamás topikból, nekem se volt laza menet a 2. terhességem a nagylyány emelgetése miatt. Na de ezen már rég túlvagyunk mindkettenKép Most jönnek csőstül az újabb megpróbáltatásokKép Sikerült már belejönni a kétgyerekes hétköznapokba?
Én ma a sétáltatással alakítottam nagyot. Az én 2 éves Timim ugyanis még mindíg ragaszkodik a babakocsis sétákhoz, én naív meg időnként próbálom mindenféle fortéllyal lebeszélni róla. Most pl. a gurulós pacit ajánlottam fel alternatívaként. Na el is indultunk, Timi a pacin, kicsi Zsebi a Timi kocsijában, anya meg örültKép Nem sokáig, mert Timi közölte, hogy elfáradt, Zsebit takarítsam el a kocsijából, különben ráülKép Anya variált, Zsebi kézbe, Timi egykézzel kocsiba becsúsztatva, paci csomagtartóba betuszkolva és már mehettünk is. Hát én úúúgy elfáradtam, hogy majd letapostam a nyelvemKép A két csaj meg jót szórakozott rajtam.

Rózsa,
nekem sincs bátorságom egy szobába tenni Timivel (ő 10 nappal öregebb a lányodnálKép) a kicsit, mert Zsebi még ébredezik éjjel, bár nem eszik, de néhány percig elég hangosan adja tudtunkra, hogy ő ébren vanKép Nagylányom pedig elég jó alvó, de azért nála is bekavar, ha pl. valaki még alszik a szobájában, ezt vendégeskedések alkalmával már sikerült kipróbálnom.
A pechszériás napokat meg nem is részletezném, nekem is szokott jutni bőven az általad felvázoltakbólKép Nekem az a kedvencem, amikor Timi megkaparint mondjuk egy popsikrémet és egyenletesen bekeni magát csak úgy ruhástul veleKép A hajfestés jótékonyan elfedi rohamosan őszülő tincseimetKép
Ja, és megkukkoltam a profilodat, és meglepve láttam, van még ilyen szerencsés alkat a földön, mint én, aki szintén 2 órás vajúdásokkal esett túl a szüléseinKép Igaz, a férjem kicsit pánikolt az elsőnél, hogy neki kell majd Vecsés és Üllő között levezetni a szüléstKép
Ha már így idecsöppentem, elárulnátok nekem, nálatok hogy áll a testvérféltékenység nevű dolog? Mert én naponta falramászok nagyobbik csemetém reakcióitólKép Pedig nekem aszonták, hogy a kis korkülönbségnél alig van ilyen, ki volt az az ütődött?Kép Most éppen az a baj, hogy már Zsebi is mobil, így Timi minden játékát eléri és általában rombol. Timi meg, a kis precíz drágám (volt kitől örökölnieKép) teljesen el van zöldülve az ilyen atrocitásoktól. Mitévő legyek?

Na mára ennyi elég is belőlem, remélem, nem baj, hogy idetolakodtamKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Túléltem a mai napot, megúsztuk egy takaró+paplan mosással, amit Nikinek reggel sikerült kakaóval csurig eláztatnia. Vagyis nem is neki, hanem otthagyta a macis bögrét az ágyon a Norbi meg megnézte magának. Ezen kívül csak egy kis hiszti és most még alszanak is.

Momo

Nem tudom mekkora a kocsitok, nálunk még a nyáron Niki befért a Norbi mellé, most vagy az elejére áll, vagy felültetem a kupolára, hogy ezek a kocsik mit ki nem bírnak?? Ki gondolná?? Ha egyik sem jön be, ami elég ritka akkor cipelem.

Gyors szülés: hát szerencsém volt, de az elsőnél a taxis szerintem minden gond nélkül levezette volna, mert ők éppen akkor várták a harmadikat és a feleségének is csak napjai voltak hátra, de azért a József Attila ltp-ről nem egész 12 perc alatt beért a Margitba. Mondjuk este 1/4 12-kor már nem volt vmi nagy forgalom.

Szerintem annyiban gyorsan szülni sem jó, hogy nem tudod kiszámítani a dolgokat. Én ráadásul mindkettőt szülhettem volna akár itthon is éppen a gyorsaság miatt. Hát nem tudom akkor mi lett volna. Viszont az is felháborít, hogy a mai világban még mindig hagynak embereket akár napokig is vajúdni. Két barátnőm is szült mostanság két napos vajúdással, indított szüléssel.

Féltékenység: nálunk eleinte semmi baj nem volt, de most hogy már a Norbit is kezdik érdekelni a világ dolgai, bizony nálunk is előjött. Pl: Norbi nézi a Niki mesekönyvét, amit persze ő egyből elvesz amint észreveszi a dolgot, mire én, ő sem nézheti meg a Norbi játékait. Erre általában vagy visszaadja vagy hoz másikat a Norbinak. Ja és gyerek nem mehet a Norbi közelébe, ha a Niki is ott van. Ennél nagyobb gondunk még nem volt.

Azt mondják, hogy ahol két évnél több a korkülönbség a gyerekek között, ott azért ez sokkal durvább formában tör elő és ez az én ismeretségi körömben így is van. Halottam cifra dolgokat. Ezért azt hiszem szavam se lehet.

Kriszta
Már nem is fogsz ide írogatni???

üdv
Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Momo!
Hát persze, hogy emlékszem! Kép Kép Kép
Ez a séta nagyon ismerős. Kép Igaz, Lili már megbarátkozott a gondolattal, hogy nem csak az övé a babakocsi, de ha pl. elmegyünk sétálni, Janka elkezd sírni, akkor kiveszem kicsit megnyugtatni, és közben Lili elfoglalja a babakocsit.
Nálunk kismotor szokott az alternatíva lenni, vagy hogy ő is tolja a kis babakocsiját. De a motort jobban szeretem, mert azzal nem fárad el olyan gyorsan.
HA viszont olyan helyre megyünk, hogy sokat kell menni és sietni kell, akkor nem viszek semmit, mert nem tudom Lilit is cipelni, meg a motort is, hanem sétál, ameddig tud, aztán felültetem a babakocsi tolókarjára. Van ott egy tálcaszerűség, és ott ül, mint pl. a bevásárlókocsiknál. Csak így nagyon nehéz tartani, mert a súly húzza a babakocsit, és ha nem fogom elég erősen, akkor megbillen.

Én sem tudom, ki találta ki, hogy nincs testvérféltékenység ilyen kis korkülönbségnél. Lili nagyon féltékeny volt a kezdetekkor, most már kicsit jobb. Igaz, Janka még nem mobil. De ha így is sikerül valamit megkaparintania, Lili nem szereti. De általában Lili veszi el Jankától a játékokat.
Tényleg, Nálatok nincs olyan, hogy a nagyobb utánozza a kicsit? Kb. 1 hete kezdődött, Lili olyanokat csinál, hogy beül a hordozóba, két kezébe 1-1 csörgő, teszi a szájába, és úgy "sír", mint Janka. Vagy lefekszik Janka szőnyegére a babygym alá, és pont úgy fordulgat, mint ő. Gondoltam, hogy lehet, hogy azért, hogy többet foglalkozzak vele, de úgy érzem, még így is Janka van jobban "elhanyagolva".

Lili sem szereti, ha valaki Janka közelébe megy. Kép Lassan már ránézni sem szabad idegennek. Ha sétálunk és megnézik a babakocsiban, odamegy ő is, és szinte elzavarja, aki nézi.

Az szerintetek lehet, hogy Jankának már hiányzik Lili? Ha pl. Lili nincs otthon, egyszerűen nem lehet bírni vele. Meg ha alszik, akkor sem. Vagy csak bebeszélem magamnak?

Na, jó sokat írtam.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu,
az utánzás nálunk is így műxik, Timi újabban itthon csak négykézláb hajlandó közlekedni és minden alá bebújik, ahova Zsebi szokott. Csak néha beszorul, mint Micimackó a vendégségbenKép Korábban már volt egy-egy meccsünk a hordozóval, a járókával és a babatornáztatóval is, Timi valahogy mindenről úgy gondolja, hogy az övéKép És nem elégszik meg néhány próbával, vissza se akarja adni.
Séta: Igazság szerint nekünk van egy testvérkocsink is, de Timi már alig fér el benne, főleg így nagykabátban és elég rossz a súlyelosztása is, alig bírom tolni az elől ülő 13 kilós macávalKép és nincs alul csomagtartója se. Szóval ez sem az igaziKép Viszont a rendes sportkocsinkra nincs hova felültetni a másikat, így ez se járható. Na mindegy, majd csak lesz valahogyKép
Én nem vettem észre, hogy Timi annyira hiányolná Zsebit, pedig nem bánnámKép

Rózsa,
a gyorsasággal nekem is voltak gondjaim, a 2.-nál határozottan rettegtem, hogy otthon megszülökKép Aztán mázlim volt, mert programszülést beszéltünk meg a dokival, így mindent elrendeztem, amikor magától beindult ZsebiKép

Na mennem kell, mert Zsebit felébresztette az építkezés zajaKép

pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásaitokat altatás ügyben. Igazság szerint mi is úgy gondoltuk, hogy jobb őket külön tenni, de hallottam már olyat is, hogy a nagy nem volt hajlandó egyedül aludni, ő is a szülőkkel akart aludni. Itt a remek példa a nem létező testvérféltékenységre! Ettől én is nagyon félek, mert már most a terhesség alatt is furcsa változásokon ment át Bence. Bár ez állítólag korfüggő is, kb. egy hónapja nagyon agresszív lett. Létezik, hogy már most féltékeny és így vezeti le??? Mi lesz később? Pedig folyamatosan mondjuk neki mennyire szeretjük, és ha megkérdezzük szereti-e a babát anya pocijában, azt feleli, igen!
Nektek volt hasonló tapasztalatotok?

A szülés sebességét illetően én nem voltam ilyen szerencsés, és végül is császár lett belőle, ami után fennáll a veszélye a 2. csaszinak is. De majd meglátjuk!

Kata
Kata
 


Momo!

Akkor megnyugodtam, hogy nem csak Lili utánoz. Kép
Egyébként nálunk Janka jobban hiányolja Lilit, mint fordítva. Bár Lili is mindig megkérdezi, ha felkelt, hogy hol van Janka, de ha alszik, nem zavarja. De Janka csak akkor nyugszik meg, ha a látja Lilit.

Irigyellek Titeket a gyors szülés miatt. Nekem Lilivel 3,5 óra volt, gondoltam, Jankával még gyorsabb lesz, aztán a fenét. Kép Igaz, indították, csak nem voltak fájásaim. Bezzeg előtte 2 nappal. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Kata: mi mind a 4-en egy szobában alszunk, és eddig bevált Kép Balu élete legalább ezügyben nem változott, de mégis ott van Zsoma is.

Ildianyu: nekem is durvább volt a második szülésem Kép Mondjuk azért, mert az koraszülés volt oxitocinnal, hanyatt fekve...

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Igen, olvastam, hogy koraszülés lett. De most már minden ok, igaz? Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


sziasztok,

Kata
szerintem is tudjak a leendo nagytestvérek, hogy nemsokara érkezik a kicsi. Nekem még hat hét van, és ugy érzem a kisfiam mar "féltékeny". Ha éjjl felébred vagy este elalvas elott még visszahiv, egy par napja azt mondja, amikor odamegyek hozza, hogy baba. Viszont o nem lett agressziv, sot inkabb egyre bujosabb. elhalmoz puszival, néha mint egy fakutya ismételgeti, hogy aja (anya) 10 percekig is.

Rozsa,
nem irigyellek az utobbi napokért. Karpotlasul, jovo héttol otthon van apa!

szulés: én az elsot 16 ora alatt szultem, remélem most gyorsabb lesz. mi csak 5 percre lakunk kocsival a korhaztol. anyukam az elsot 24 ora alatt szulte, engem meg 2 ora alatt. REmélem azért arra lesz idonk, hogy Matéhoz ideérjen, aki vigyazni fog ra.

S.Orsi
S.ORsi
 


Ildianyu: szerencsére semmi gond Kép Zsoma 2,5 hónapos (1 hónaposnak kéne lennie) és 4,5 kg, mozgásban is hozza a normál 2,5 hónaposok tudását Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kép Kép Kép
ildianyu
 
 


Hali Csajok!

Dejó, egyre többen vagyunkKép!

Nekem percre pontosan 9,5 óra volt mindkét szülésem. Pedig mindenki győzködött, hogy gyorsabb lesz másodjára...Kép

Ildianyu, Danó is utánozKép. Mondjuk ő dumában, olyankor, mintha beszélgetnénekKép. Attól szoktam hátast dobni, mikor közli velem: "szerintem vedd fel Zsófit, mert éhes/fáradt/fáj a lába". Meg neveli, hisz pakol a lány, vagyis inkább pakolnaKép. Érdekes módon, ilyenkor tudja, mit nem szabad, de ha neki van hozzá kedve...

Rozsa, ahogy olvastam a soraid... minden tiszteletem!! Én már a hétvégétől bezazultam, mert a család többi felnőtt tagja feketeerdő klinikásat jáccott az én kontómra.... Szerencsére múló 4 napról volt szó. Gyorsan felgyógyúltak, mert azonnali felmondással fenyegetőztemKép.

Viszont manóim egy hete együtt fürdenekKép. Mondjuk ők első perctől egyszobában is alszanak, és eddig 3 éjjel volt gond, ami 7,5 hónap alatt nem sok, szerintem. Imádom, hogy ilyen jókKép.

Na menek
Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Csak egy pár sort akartam írni, mert most megint depis vagyok a mai napunktól, de itt olvasni a leveleiteket is kész felüdülés volt számomra.

Ma végre ki tudtunk volna mozdulni csüt. reggel óta először erre itt ez a nyavalyás eső. alaphangulatom már itt megvolt.

Ébresztő reggel 5-kor, (este fél 10 tájban aludtak el, úgyhogy nem vitték túlzásba az alvást) ja és egybe raktam őket, de miután Norbucka két óra alatt 3* ébredt, inkább kihoztam.
Szóval ezek után ébresztő hajnalban, reggel nyűgösködés, Norbi sem akart magától aludni de., délben végre nagy nehezen elaludtak, erre vmelyik kedves szomszéd elkezd fúrni meg kopácsolni, de csak 15 percet ami ahhoz volt elég, hogy fel is keljenek fél óra alvás után. Később már egyik sem aludt el, persze egész nap ment a nyűgi, ezért a Norbit már leraktam 1/4 8-kor aludni most este a gyerekszobába (hogy ma együtt alszanak) Niki bemegy 1/2 8 körül, hogy ő is alszik, persze mikor látja, hogy kijövök meggondolja magát és elkezd hisztizni, hogy ő inkább mégse aludna. Erre persze szegény Norbi is felkelt, egy órát üvöltött.
Most végre elaludt mindkettő. Isteni, végre csönd van.

Ennyit az együtt alvásról. Úgy látszik a Norbi előbb felkel a Nikire mint fordítva.

Utánzás nálunk is megy, Niki négykézlábazik, nem jön ki a kádból, úgy kell kivenni, mint a Norbit, ha tornáztatom a Norbit, őt is kell, ha pelenkázom a Norbit akkor neki is ki kell cserélni a pelust (hál isten beéri annyival, hogy úgy teszünk mintha) Biztos ez is a féltékenység egy része.

Ja és valószínűleg bújkál bennük vmi nyavaja is, mert mindkettőnek folyik az orra, a Nikinek meg hőemelkedése is volt tegnap meg tegnapelőtt.

Mi ez a barátnőmékhez képest, ahol a Nikivel egyidős kislánynak kötőhártya-, arcüreg- és tüszös mandulagyulladása is van egyszerre.

Hogy vmi jót is mondjak, Norbi már nagyon ügyesen kutyázik, bár néha olyan irammal, hogy pofára is esik.
Tízóraira adtam neki egy pici egész almát fél banánnal és az egészet benyomta. Úgy tátotta a száját mint a kisangyal. Elsőre azért ez nem rossz. Előtte és utána meg még cicizett is. Remélem megmarad az étvágya.

Persze mindjárt kellett a Nikinek is reszelnem, mert így fincsibb mint egészben.

Remélem mindenki jól van és egészségesek vagytok, ha elmúlik a depim, jövök.

Bocsi a sok siránkozásért. Megyek bevetem magam egy kád gondűző forró vízbe.

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


szia Rozsa,

mindenkinek ki jut a jobol mostanaban, ugy latom. En ma azon idegeskedtem, hogy Maté egyaltalan nem evett egy étkezésnél sem. Ilyen még soha nem volt. Elég jo evo egyébként, még ha kevesebbet is eszik néha, legalabb egy étkezésnél jol bekajal. Ennek ellenére jo hangulata volt, aludt is. Kivancsi vagyok, hogy éjjel fel fog-e kelni, mert éhes.

Pénteken volt az elso alkalom, hogy Matét elvitte a potmama 2 orara nélkulem. Allitolag sirt egy kicsit amikor észrevette, hogy én tényleg nem vagyok ott, de utana minden ok volt. En meg teljesen lelkiismeretfordalassal ultem itthon, hogy vajon jo-e neki mindez? Amikor az apja hazahozta, egyszeruen ram sem nézett eloszor, haragudott amiért ott hagytam. Kérdezem magam, lehet, hogy ezért nem eszik? Gondolom, ha sajat magam meggyozom, hogy ez mindenkinek igy jo, akkor javulna a helyzet. Jo lenne, ha hozza tudna szokni, hogy ott van néha néha, de ha nem, akkor nem fogjuk eroltetni.

Egyébként mostanaban jobban vagyok, ugy latszik tényleg hasznal a pihenés (szo szerint fekvés). Most mar csak kihuzzuk ezt az 5 és fél hetet.

S.Orsi
S.Orsi
 


mi van veletek?
néha napokig senki, aztan meg nem gyozom olvasni!

S.Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

Tényleg jó itt a társaság, én is próbálok majd gyakrabban jönni - legalább olvasónak. KépDe ha lesz egyszer egy nyugis órám, írok egy rendes bemutatkozást is és felvételemet kérem a társaságba. Kép
Csucsuka, köszönöm kérdésed, kisBulcsú már szalad. Azóta - ld. másutt - mi is átestünk, illetve éppen benne vagyunk egy-két szokásos őszi nyavalyában.
Olvastam, többeteknél gond volt, hogy a nagyobbik még kocsikázott volna. Nem használtatok utánfutót? Nálunk remekül bevált.
Na megyek aludni, az éjszakáink még többszörösen szabdaltak.
Mónika
adgj
 
 


Bocs mindenkinek, halódik a számítógépünk, majd ha megjavul, jövök megint. Kép
Deby
debyand
 
 


Hellóka!

Mi is megvagyunk ám, de mivel a héten apa ugye itthon volt, ezért amennyit csak lehetett együtt voltunk, csavarogtunk, lustiztunk, miegymás.

Rengeteget segített, bár azért nem aludtam szét magam most sem. Pláne, hogy apuci kivételével úszunk a náthában és még finoman fogalmaztam.

Most is azért van időm írni, mert apáék elmentek bulizni (ma 28 éves) és a gyerkőcök is alszanak már.

Megejtettük a karácsonyi vásárlás egy részét de még hátravan egy-két forduló.

Norbucka hétfőn volt 7,5 kg. Megkaptuk a szurit is.
Niki meg tegnap tiszta zizi volt megint, de több anyuka is erre panaszkodott hasonló korú babócájánál. Úgyhogy lehet, hogy megint van valami az időjárásban.

Hál isten az étvágyával mostanában nics sok gond, pedig ő sem gyarapítja a jó evők táborát.

Orsi

Nem irigyellek Máté miatt, de remélem javult a helyzet valamit. Hátha előbb-utóbb ő is alkalmazkodik, neki sem lehet könnyű, eddig mindig ott voltál neki és csak neki, most meg jön egy csomó változás. Lehet, hogy rosszabbodni fog a helyzet, de szerintem amint meglesz a tesó minden helyre jön.

Bár nálunk is most a Niki piszok irigy lett, mindent elvesz a Norbitól még azt is, amúgy a Norbié, ha meg visszaveszem üvöltés ezerrel.

Ugyanakkor, meg ha berakom a Norbit a hintába és a Niki elkezdi lökni vihorásznak, röhögnek mindketten. Meg állandóan azt mondogatja a Niki is, hogy imádom, szeretem a Norbuckát.

Egyébként nálunk is lesznek bajok, mert januártól el vagyok engedve tornára, de persze pont a déli alvásidőben nincs a környéken normális óra, ezért lehet, hogy du. fogok menni, de akkor nálunk is lesz visítás a Niki részéről. Na majd meglátjuk.

Pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Berni vagyok és van egy kisfiam Barnabás (dec. 4-én lesz 15 hónapos) és február végére várjuk a második babát,így jó volt olvasni a ti élményeiteket,hogy mire számíthatok Kép . Lesz majd pár kérdésem,amit ha legközelebb a géphez jutok,majd szeretnék közzétenni. pl. hogy vittétek sétálni az eltérő napirendű (egyik aludna, másik már menne v. enne) gyerekeket és hasonlókat.
Most megyek,mert pár napja már igen későn jutok az ágyig és kezdek meghalni Kép
Sziasztok Berni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Amit reggel írtam elszállt, úgyhogy mégegyszer.

Berni

Üdv minálunk. Ne izgulj, minden oké lesz. Szerintem alapvetően a nagyhoz kell igazodni, hiszen neki már megvannak a kialakult szokásai. Próbáld terelgetni a picit, könnyen hozzászokik a dolgokhoz. Legalábbis nálunk du. és este együtt alszanak az esetek 90 %-ban. Mostanában fordul elő inkább, hogy a Norbi durmol délelőttönként többet és akkor du. rendszerint akkor aludna amikor a Niki már ébredezik, ilyenkor gyorsan eszünk, iszunk, összeszedelőzködünk és lemegyünk sétálni. Norbi is alszik, Niki meg kedvére játszózhat. Este viszont mindig együtt alszanak el kivétel nélkül, első naptól kezdve így alakítgattuk. Ha meg nem jön össze akkor sincs baj, sok mindent lehet szimultán csinálni, de én még mindig azt hajtogatom, hogy nem kell a kicsinek kézben lenni az első perctől kezdve, és akkor a nagy is többet kap belőled. Bár ez nálunk is nagy harc ára volt. Ja és most aludj minél többet, mert ha meglesz a másik is, nem fogsz még ennyit sem. (ne legyen igazam)

Nem is meséltem, múlt héten apa ugyan itthon volt, de Norbi meg állandóan apánál, mert már azt sem bírta hallgatni ha nyekereg. El is kanászodott a lelkem, második naptól üvöltött ha leraktuk. Most szigor van neki megint, de gyakorlatilag csak a hétfőt kellett feláldozni és most már tudja megint, hogy nincs sok kézben levés. Na ezt jól megaszondtam.

Egyébként tegnap Norbit le kellett vinnem a dokihoz, mert hétfő este majd megfulladt úgy köhögött. - kezdődő tüszös mandulagyuszi - hurrá - szegénykém megint alig alszik, mert persze mihelyst elaludna rájön a köhögés.

Nikibe meg belebújt a kisördög, de tényleg. Egyik pillantban még tök ari meg kedves, a következőben meg már látom a gonoszságot a szemében és jaj nekünk. Nálatok is van ilyen, mert én már nem tudom mire vélni ezeket a dolgokat.

na megyek, írjatok.

Rózsa
rózsa
 
 


Szia Berni,

üdv a csapatban. Nalatok is pont 18 honap kulonbség lesz, mint nalunk, ha jol szamoltam. Szerintem Rozsanak igaza van, a nagyhoz kell alakitani a kicsit. En is igy fogom probalni az elso perctol kezdve.

Ami minket illet, most tényleg rank jar a rud. Tegnap este muszaj voltam elmenni a korhazba egy NST-re, mert annyira gorcsolt a hasam, hatam. Szerencsére szulésnek még semmi jele, igy haza is jottem. Még pont 4 hét van hatra, most mar minden nap ajandék. Ez utan a kiruccanas utan borzaszto éjjelunk volt. Maté mar elozo este is ugy riadt fel almabol, hogy majd meg fulladt és ugy kohogott, mint a kuyaugatas. El is vittem a dokihoz, preudocroup! Borzaszto veszéyes. Az a legrosszabb, hogy lefektetsz egy teljesen egészséges gyereket és éjfél tajban ilyen fulladasos rohaomt kap. Tegnap éjjel is megint és mar azt hittem mentot kell hivni. Aztan a kup, amit az orvos adott szerencsére segitett. 2kor aludt csak vissza, én még 3ig olvastam, annyira ideges voltam, aztan 5kor Maté megint ellenorizte, hogy itt vagyunk-e még és utana 8ig aludt. En max 4 orat aludtam igy, két részletben, ma megyek lefekudni 9kor! Komolyan a legrosszabb ellenségunknek sem kivanom, hogy a gyereke ilyen rohamot kapjon.

puszi, Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok

Orsi

Nem irigyellek, nálunk is hasonló a helyzet mint írtam de a Norbuckánál. Épp most hagyott abba egy két perces köhögőrohamot. Éjjel is többször felkeltett minket ezzel a köhögéssel, alig mertem visszafeküdni. Megyek mert megint rákezdett.

Rózsa
rózsa
 
 


Rozsa,

ez a kohogésroham, amirol én beszélek 10-15 perc utan se javul, sot még a gyogyszer hatasara is 1 oraig is eltarthat. Egy éjjel csak egyszer fordul elo, és max 2 éjjel egymas utan. Gondolom Norbinak nem ilyen van, Szerencsére!

Tegnap hiaba fekudtem le 9(kor 1-ig! nem aludtam, mar teljesen alomkoros lettem. csak akkor tudtam elaludni, mikor Maté fél egykor felébedt és csak vizet kért, majd mondta rogton csucsu (csucsukalni). Sajnos 2kor és 5kor megint ébresztett, szomjas volt. El is dontottuk hogy parologtani fogunk a szobajaban, hatha akkor nem ébred fel arra, hogy szomjas. Viszont reggel ugy kelt fel, hogy azota taknya-nyala egybefolyik, de nem lazas. Borzaszto, egyik betegségbol a masikba megynk mar 2 hete!

Ma voltam a dokinal, a méhnyak elkezdett rovidulni. Viszont a picit mar most 3 kg-ra saccolta, igy azt mondta, ha ma megindulna a szulés, akkor sem tennének mar ellene semmit, mert fejlett, egészséges gyereknek latszik. Fajasaim vannak folyamatosan, valoszinuleg a joslofajasok. Rozsa, Te is erosebben érezted ezt a 2-nal? En Maténal szinte alig éreztem a joslofajasokat.

Deby, hogy vagytok?

Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

S.Orsi csak egy ötlet lenne részemről... Igazi csipkéből teát, facsart narancsot és grapefruitot itatni Mátéval.Ha már próbáltad, akkor bocs, mert tudom, hogy ezek meg nem gyógyítanak,de nálunk betegségkor nagyon sokat segítenek. pl. a narancs elég savanyú,így nem kelt föl Barni mégegyszer, hogy szomjas. Ha nincs kedved facsarni, a HohesC nálunk bevált. Még 1 ötlet a párologtatáshoz, teregess a szobájába a fűtőtest elé, így nem lesz túl nedves a levegő, mert van amikor az se használ (túl párásítás).Remélem nem haragszol,mert nem akarok okoskodni,csak hátha segíteni tudok.

Rózsa!
Hogy oldjottad meg,hogy amikor a pici aludt és a nagy játszani akart, ne zavarja? Külön szoba? Orsi, Te hogy fogod megoldani?

Berni
barnimami
 
 


Sziasztok

Orsi

Nem hál isten nekünk nem ilyen rohamaink voltak. Úgy néz ki már javulunk, bár a letapadt váladék nem akar felszakadni, mert meg kéne itatnom a Norbuccal 2*1 dc vízben oldott ACC-t, persze az életben nem ivott a tejcin kívül semmit, ezt meg nem tudom beleönteni a szájába, mert kiköpi. Majd hétfőn visszamegyünk és kérek vmi mást.

Párologtatás: Kevés vízben valódi tengeri sót oldj fel, ne a radiátorra tedd (szárazpárologtatás) olyan se túl híg, se tűl sűrű (a barátnőm kislányának ajánlotta a doki, aki most 25 hónapos és kruppos rohamai voltak az elmúlt pár hétben) lét kell csinálni. Annyi só kell a vízbe, hogy már ne oldódjon fel. Közértben lehet kapni tengeri sót is, ne jódozott legyen.

Hát voltak jóslófájásaim bizony. Nikinél még az igazit sem vettem észre. Most viszont pont egy héttel a szülés előtt olyan rendszeres fájásaim voltak, hogy már riadókészültségben állt mindenki.

Barni

Nem, direkt nem raktam külön szobába, egy-két hirtelen csörömpölésre felébredt, de az alapzajban (TV, Niki vmint az én hangom, játékok zaja) már alszik. Egyszer-kétszer raktam le külön szobában csendben aludni, olyankor rendszerint max 1/4 óra után felébredt, mert a Niki nem bírta megállni, hogy be ne menjen és ne ott legyen mellette. Az éjszaka kivételével mindig zajban alszik. A kórházban sem zavarják egymást az üvöltő csecsemők, akkor otthon miért zavarná egy normál zaj. Megyek, Norbi felkelt.

Rózsa
rózsa
 
 


Berni,

én sem fogom a teljes csendet keresni a picinek. A hasamban mar ugyis hozzaszokott a testvére temperamentumahoz meg hangjahoz. En inkabb attol félek, hogyan fog reagalni a nagy arra, ha a kicsi pont akkor sirdogal, amikor o aludni szeretne. Szerintem egyértelmuen a kicsit kell a nagyhoz "idomitani".

Egyébként szinte minden baratnom, akinek kis korkulonbség van a két gyerek kozott, azt mondta, hogy a kicsi csak rovid idoszakokat tud aludni nappal, mert a nagy nem hagyja aludni. En éppen ezért szeretném a hordozokendot alkalmazni. Errol mar egy par hete részletesen beszélgettunk a tobbiekkel. Olvasd vissza azokat a leveleket.

Rozsa,

anyukam is a szarazparologtatast ajanlotta. Miért kell bele so? Nem tudod? Erre kivancsi lennék.
Egyébként azota jol vagyunk.

En mar olyanokkal foglalkozom, hogy karacsonyi ajandék becsomagolasa, ma ellenoriztuk, hogy jo-e még a karacsonyi égo. Valahogy annyira beleéltem mar magam, hogy az elején semmire sem lesz idom.

Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok!

Itt vagyok megint, talán helyrejött a gépünk. Kép
szerencsére nálunk mindenki egészséges, kisebb hasmenést leszámítva Zsófinál, de az ő gyomra annyira érzékeny, hogy ez nála (sajnos) sűrűn előfordul.

Igyekszem visszaolvasni, és majd írok még! Kép)

Deby
debyand
 
 


Sziasztok!

Helyzetjelentés

Úgy néz ki meggyógyultunk. Norbinak kinn van az első foga és nagyon próbálkozik a négykézlábazással, most még nem nagy sikerrel. Tegnap elment az ágy végéig és elkezdett ringatózni előre-hátra, persze minden egyes alkalommal beverte a fejét és röhögött hozzá. A mazohista. Bár már akkor sem nyikkan meg, ha a Nikóca megharapja.
Ja és elkezdtünk kajálni, Norbinak tetszik a dolog, eddig még mindent megevett amit kapott. Remélem megtartja jó szokását.

Niki is jól van, ő megúszta egyelőre nagyobb baci nélkül. Persze elemében van mint mindig. Bármit mondunk neki, mintha a falnak beszélnék. Ez nálatok is így van????

Persze ha valamiből előnye származik arra egyből reagál.

Egyik pillanatban még olyan mint egy angyal, de már látszik a szemében, hogy készül vmire. Ki vagyok tőle, persze tudja, hogy úgyse kap ki max. bezárás, onnan meg előbb-utóbb úgyis szabadul.

S.Orsi

Miért kell bele só?? Passz. Talán amiért a Sterimart is abból csinálják??

Hordozókendő: nem fog nagyon hozzászokni???

Ajándék: Már nálunk is van egy két becsomagolt dolog, bár nálunk mindig csak a gyerkőcök kapnak ajándékot, de még az egyik nagyszülő+a mi ajándékunk beszerzése hátra van. Csak már ötletem nincs. Ja és nekünk sincs égőnk, így azt is venni kell még.

Megint elfogytunk nagyon.

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Mi van csajszik, merre jártok????
rózsa
 
 


Sziasztok! De jo,hogy ilyen sorstarsakra talaltam. Cory nagyon aranyosak a gyerekeid. MOMO, ahogy leirtad a szitut, teljesen magunkra ismertem. Nagyon feltekeny a Bettina, szegeny Marco szinte semmilyen jatekahoz nem nyulhat hozza. Az utanzas nalunk is meg van, ö is bebi etelt szeretne, meg cumisüveget. A babakocsiba kenyelmi szempontokbol is ö ülne bele, mert nagyon lusta szegenykem. Nem tudom mit lehet tenni ellene. Most eppen bekakilgat az utobbi idöbe. Az a rossz,hogy abszolut semmi segitsegem, aki neha felszabaditana, es tudnek egy kis friss levegöt szivni gyerekek nelkül. Neha tenyleg tulzasokba esik a Bettina es mindenki csak azt mondja türelemmel kell lennem. Öszinten szolva ez nagyon nehez.
nyuli
 
 


Sziasztok

Ha még jár erre valaki!!!

Ma vagyunk fél évesek. Norbinak kinn van az első foga. Meg is harapott már vele rendesen.

Státuszon is voltunk reggel, 7780 gr, 69 cm a pici fiam. Meg vagyunk dícsérve dokinéni által. Norbi vevő minden kajára még eddig.

Niki változóan hol jó, hol rossz. (inkább utóbbi)

Megpróbálok felrakni róluk képeket, remélem sikerül.

Majd írok még, csak felkelt mindkettő.

pusz
rózsa
 
 


KépKép
rózsa
 
 


Egymás mellett van a két kép, ma készültek.
rózsa
 
 


sziasztok,

Rozsa,
tündérek a csemetéid!

Szilvi,
mennyi idosek a gyerekeid? Hogyhogy senki nem tud segiteni? Messze laktok a nagyiktol? Babysitter? Apa?

ami minket illet, én még mindig egyben vagyok. Miota mar nem fenyeget a koraszulés veszélye, teljesen jol érzem magam, leszamitva a szokasos faradsagot, néhanapjan. Maté rengeteget puszilgatja a hasamat, most mar a vak is latja, hogy nemsokara meglesz a pici, mert a hasam oriasi. Lekopogom, de egyre jobban alszunk éjjelente, ugy latszik véget ér ez a szazszor felébredek idoszak megint.

Orsi
S.Orsi
 


Na végre!!!!!

Sziasztok

Szilvi
Mennyi idősek a babócák??? Abszolute semmi segítség??? Nálam már az is kikapcsolódásnak számít, ha egyedül megyek vásárolni vagy a postára. Bár tényleg mehetek januártól tornázni már várom is nagyon, (nem úgy az uram, be van tojva szegénykém) de nem megyek úgysem messzire. Persze ez sem lesz tökéletes, mert délben mennék amikor alszanak, viszont olyankor itt a környéken a kondigépeken kívül semmi nincs. Nem baj egyelőre ez is megteszi, aztán ha apuci megedződött akkor majd de. vagy du. megyek aerobicra.

Orsi
Nem akarlak elkeseríteni, de az alvással még lesznek gondok (ne legyen igazam). A Niki 17 hónapos korától a Norbi megérkezéséig átaludta az éjszakát, aztán Norbi után 2-3 hónapig nem, utána megint igen. Viszont az elmúlt éjszakákon rengetegszer zokogva ébred sőt van, hogy álmában sír és ezt egy éjszaka alatt legalább 5-6*. Nem tudom mi van vele. Sokszor úgy ébred, hogy csurom víz a pizsije, pedig elég hűvös a szobája és még a takarót is lerúgja. Biztos rémálmai vannak. De mitől, és mikor múlik el. Ehhez képest a Norbi jól alszik.
Akkor most már nem kell feküdnöd?? Mikorra is vagy kiírva??

pusz
rózsa
 
 


A gyermekeim 3-es fel es 1 evesek. Bettina a nagyobbik, Marco a kisebbik. Azert nincs segitsegem mert anyosek igaz,hogy itt laknak de a kutyajukon kivül semmivel nincsenek elfoglalva. A ferjem dolgozik napközben, delutan focitrener 9 eves gyerekeknek, ez van 3-szor egy heten, amikor nincs edzes, akkor ö maga megy futni es igy tovabb. Nekem is olyan jo lenne valami mozgas. A hugom probal neha megis elutazni hozzank, de öt is kiakasztjak rendesen neha. Nalunk alvasi gondok nincsenek hal isten, de csak azert mert en külön alszok a Marcoval. Lehet hogy furanak tünik, de csak igy müködik. Most megyek, de meg jönni fogok egesz biztosan. Puszi.
nyuli
 


SZiasztok!

Segítségem nekem csak a férjem van. Illetve egyszer már vigyázott Balura az anyukám 1,5 órát, míg Zsomát csípőszűrésre vittem. Ő most kezdi felfogni, hogy unokái vannak.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


No nézegettem ezt a babanetet, aztán úgy gondolom én is leírom a tapasztalataimat, mert nekem is egy kicsi egy pici problémám volt annak idején...

A két lányom között 13 hónap van. 4 hónapos volt a nagyobbik, mikor teherbeestem ujra.

Előnyök:
-soha nem volt testvérfélktékenység, a nagyobbiknak semmiféle emlékképe nem volt arról, hogy valaha is egyke volt.
-mihelyst a kisebbik megbízhatóan ülni tudott, be tudtam rakni mind a kettőt egy járókába, és nagyszerűen elvoltak egymással. (igaz, nekem szerencsém volt, mert mindkettő nyugodt gyereknek született, egyik sem volt hiperaktív, sem pedig túlságosan mozgékony.
-a továbbiakban is olyanok voltak, mintha ikrek lennének, az ovodában szinte eltünt az az egy év korkülönbség
-hamar túl voltunk általában mindenen, egyszerre kapták el az összes gyerekbetegséget
-tán éppen amiatt, de némi kamaszkori összezördüléseket leszámítva a mai napig is a legjobb barátnők.

Hátrányok:
-a szervezetem még nem készült fel az újabb anyaságra, az első baba kiszívott belőlem mindent, a második a maradékot is. Miután a második is megszületett vagy fél évig minden vírust elkaptam, méghozzá elég súlyosan. Se előtte, se utána nem voltam beteg, egy két megfázást leszámítva.
- a terhesség ugyanezen okból kifolyólag nehezebb volt, a szülés is annyiban, hogy tovább tartott a vajúdás, a második kisebb súllyal született, több baja volt, mert - gondolom - neki már csak a maradék jutott az anyai szervezetemből.

Ha ujra kezdeném, mindenesetre kivárnám a 3 év korkülönbséget legalább, pusztán az előbbiek miatt. Amúgy nem bántam meg.
Alice Csodaországban
 


Rozsa,

most mar a 39.hét közepén jarok, mar csak annyit kérek, hogy ne jövö héten hétfön vagy kedden szüljek, mert a férjemnek külföldre kell utaznia. Borzaszto lenne, ha nem lenne ott a szülésnél. egyébként dec 25-re vagyok kiirva.

Nalunk hirtelen megenyhült az ido, a 0 fokbol 12 lett mara, de egész nap esik. Maténak matol megint folyik az orra, érdekes, hogy nem akkor fazik meg amikor hideg van.

Nem semmi, hogy Norbi mar hat honapos, akkor mar egy-két honap mulva fog négykézlab jarni. Akkor lesz csak érdekes Nikivel! Barcsak mi is ott tartanank mar. Elegem van a terhességbol, a télbol, az esobol. Mar lassan mindent kipipalok a listarol, amit szulés elott el kellett intézni, igy remélem (bar nem kivansagmusor), hogy egy hét mulva szulok.

Orsi
S.Orsi
 


Sziasztok

Orsi
Szerintem dumcsizd meg a picurral, hogy karácsonykor még vagy már otthon lehessetek. Az nem lenne jó, ha a férjed nem lehetne ott. Ilyen ajándékról lemaradni nem kis dolog lenne. Mellesleg a doki sem biztos, hogy értékelné, ha az ajándékbontogatás közben kéne elrohannia szülést vezetni. Csak vicceltem. A szülőknek szerintem nagyon jó egy karis baba, de a dokiknak tényleg nem lehet egy kellemes dolog.

Itt ma esett a hó és rettentő hideg van, még a szél is fúj. Mennék is sétálni meg nem is. Nem bírom a bezártságot, de itthon legalább meleg van.

Mi egyelőre még nem vagyunk betegek, hál isten.

Jövő héten karácsony!!!!!! Még vásárolnunk kéne holnap. Remélem el tudunk menni a gyerkőcökkel.

Hát nem semmi a fiam az biztos, állandóan állni akarna, pedig azt ugye még nem lehet. Iszonyú erő van a lábában, ha ölbe veszem nem bír fél percnél tovább ülve maradni (Niki is ilyen volt).

Niki meg folyamatosan büntiben van (meseelvonás, baba elvétel) egyszerűen nem bír úgy elmenni a Norbi mellett, hogy ne csináljon vele valamit. Kiságyba bemászik mellé, ha a hordozóba teszem lerántaná. Nem tudom, hogy hová tegyem időnként. (pl. pisilés közben már a frász kerülget, hogy éppen mit csinál vele). Szörnyű.

Amikor viszon játszanak akkor olyan édesek. Komolyan a Norbi úgy néz fel a Nikire mint egy Istenre. Mi lesz itt később???

Ha már nem jönnék akkor Kellemes karácsonyi ünnepeket és remélem a két ünnep között már azt olvasom , hogy megvan a picuri. De légyszi minél hamarabb írd meg. Oké?

Itt egy friss kép a Norbiról, szerintem tündéri.

Kép

Kellemes karácsonyi ünenpeket

Kép

Könnyű és problémamentes szülést kívánok

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Itt a Niki is, ,hát nem gyönyörű??

Kép

pusz
rózsa
 
 


Jaj a legjobbat majdnem elfelejtettem:

Niki: - Apa, gyere a gardróbba, felveszem a picőmet
Én: - nem picő, hanem cipő
Niki: - picő
Apa: - ci-pő
Niki: - ci-pő
Én: - Na akkor, hogy kell mondani???
Niki: - harisnya

Erről ennyit

pusz
rózsa
 
 


szia Rozsa,

tényleg tündériek a gyerekeid, bombazo lesz beloluk a nagy kék szemeikkel, és ez a szöveg Niki részéröl halali!
én is megprobalok betenni egy képet Matérol.

Holnaptol mindent el fogok kovetni, hogy minél hamarabb meginduljon a szulés. A férjem ma este 11-re ér haza, addig mar csak nem lesz semmi. Borzaszto éjszakam volt megint. Maté negyed 4tol haromnegyed 6ig féloranként kibalt, hogy Aja (anya), végul megint enni kellett neki adnom. Miutan pedig elaludt, almaban sokszor kohogott, amire én mindig felébredtem. (most megint ilyen tipikus kruppos ido van itt és ugye félek...)

a Karacsonyi szuléssel kapcsolatban: én sem szeretnék Karacsonykor szulni, mert akkor soha nem lenne egy szulinapja sem ennek a szegény gyereknek. Itt egyébként nincs olyan, hogy szulész nogyogyasz orvos. vagy szulész vagy nogyogyasz, ezért nem is lehet dokit fogadni. Szulészno vezeti a szulést le, és ha korhazban szul az ember, akkor az utolso 1 percben jön a doki.

Majd irok, ha van valami
Kellemes ünnepeket, Orsi
S.Orsi
 


ime egy kép Matérol, kb 1 honapja készult
puszi, Orsi

<!--attachment: mzip-50408.zip*mime_zip.gif*application/x-zip-compressed*274.6**mzip%2ezip --><center><pre>
Kép
mzip.zip (274.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
S.Orsi
 


Sziasztok!

Korábban már jártam erre, igaz jó régen. Elköltözünk, és mire sikerült internetet szerezni, eltelt egy hónap. A gyerkőcök is mostanra szokták meg az új helyet. Szilvi (a nagyobbik, 2 éves múlt) már nem ébred sírva éjszaka, (helyette inkább szép csöndben befekszik mellénk), Szilárd (a kisebbik, 3 és fél hónapos) napközben is nyugodt, jókat alszik, csak nem akkor, amikor Szilvi. Egész jól megvagyunk, sokat sétálunk, felfedezzük a környéket, na és persze készülünk a karácsonyra, ami nem is olyan egyszerű. De azt hiszem ezzel nem mondtam újdonságot.
Jó, hogy ismét be tudok kukkantani ide, egy kis ötletet és energiát meríteni.
Mindenkinek jó készülődést a karácsonyra!
Orsi

Orsi
orsi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: