Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Nikinozso!

Ti nélkületek sokkal kevesebben vállalnák a nehezebb utat. Ennek a kismamának is sokat jelenthet, hogy Ti mellette fogtok állni, segítititek. Teljesen egyedül végigcsinálni a hátralevő 7,5 hónapot borzasztó lenne. Azok az szülőanyák, akik általatok és a többi szervezet által, de még azok is titkos úton is az örökbefogadást választják minden tiszteletet megérdemelnek. Képesek higgadtan végiggondolni helyzetüket és a (legtöbb esetben, de javíts ki ha tévedek) a gyerek érdekeit szem előtt tartva képesek dönteni.

Már írtam, hogy férjem családjában előforduló
súlyos örökletes betegség miatt nem vállalunk vérszerinti utódot. Azért nem a vállalhatunk szót írtam, mert mi döntöttünk így. Férjem átélte ennek a betegségnek minden fájdalmát, lelki gyötrelmét. Ne értsetek félre. Nagyon boldog, kiegyensúlyozott ember, de minden kicsit nehezebb volt neki, gyerekkorában sokat csúfolták és még most is előfordul h.... b... magukat felnőttnek mondó emberek beszólása. Középvezető egy bankintézményben, most is főiskolára jár, tehát ugyanolyan életet él mint bárki más.
Szóval mikor elkezdtük a babaprojektet elmentünk genetikai vizsgálatra. Biztosra szerettünk volna menni. Nem önzőségből, hanem azért, hogy a babánkat ne érje annyi lelki és fizikai fájdalom, mint a páromat. Megállapították, hogy öröklődik a betegség. A genetikus szerint meg kell próbálni "legfeljebb ha kiderül, hogy beteg, akor abortusz". MICSODA???? Alig kaptunk levegőt. Mi gyilkoljunk meg valakit. Akármilyen beteg is lenne/ lett volna nekünk nincs jogunk ehhez. A Jó Isten nem mi vagyunk! Szerintünk a fogantatás pillanatától már ember az ember, hiszen a két sejt találkozásakor már eldőlt, hogy hajlamos lesz e a dundiságra, milyen temperamentumú lesz... hát de ezt nektek írjam.
Ezután döntöttünk a donoros inszemek mellett. A lombikokat pedig lelkileg nem tudtuk volna elviselni, ha láttuk volna ahogy a fejlődésnek indult kis élet nem bontakozhat ki, mert ő csak mondjuk 2 sejtes....

Hú nagyon hosszú lettem. Ne haragudjatok.
Tisztelem és becsülöm az életet adókat, mert a második legnagyobb ajándékot tőlük kapjuk életünk során. Az első a saját életünk, amit szüleinknek köszönhetünk.

Üdv Renóca
Kép
süni_renóca
 
 


SziasztokKép

Ismét nagyon jó, hogy együtt vagyunk, és nagyon jókat dumcsizunkKép))
Jó ide benézni!!!! Kép

Gyezsu!
Nagyon köszönöm a sorokat amit rólunk írtál, és nagyon nagyon örülök, hogy energiát kaptál általunkKép))
De tudod nyugodtan jöhetsz hozzánk bármikor, mert te is ugyanabban a "bőrben" jársz: gyermeket vársz!!!! /A szívhangért azért még nagyon csorog a nyálam, nálunk ez majd már kinnt leszKép)) /
Mi is ugyanilyen "várandós kismamik" vagyunk, mint te, csak mi kicsit másképp várunkKép
De a dolog ettől még számomra ugyanaz.
Sok boldogságot nektek!!!Kép

Nikinozso!
Te nem mész nyári szabira??? Kép))
Sokat dolgozhatsz az már biztos. Kitartást neked!
A kérdésedre válaszolva, nagyon elgondolkodtam...
Mert egyrészről nagyon örülök, másrészről meg nem tudok...
Én azért még túl korainak találom az 5 hetes kismami jelentkezését.
Nagyon remélem, hoyg esetleg máshogy dönt még, ill. hogy talán csak néhány jó szóért hívott téged.
Lehet, hogy még kilátástalannak érzi a helyzetét, vagy egyszerűen csak egyedül van a gondjaival és "lelki simogatásra" vágyik...
Mondjuk nem tudom, hogy mennyire tudja valaki 5 hetesen eldönteni e kérdést, de még nagyon korainak tűnik, vagy nem az Nikinozso??
Mindenesetre én nem vagyok az a tipusú örökbefogadó, aki képes végignézni egy örökbeadó áldott állapotát, napi kapcsolatban lenni vele esetleg... Nagyon barátkozós tipus vagyok, és nagyon nagyon emberszerető... Mint már korábban írtam, én ilyen béranya kapcsolatot sem tudnék elképzelni. Szerintem megszeretném az anyukát...!
Ami persze nem baj, csak nehéz lenne az elválás.
Mondjuk én még nem hallottam a másik féltől az ő érzéseit. Illetve nem is hallottam még ilyen kapcsolatról.
Viszont nagyon nagyon tisztelem az örökbeadó anyukát, hogy képes ilyen döntést hozni!!!
Bár ez sajnos nem képesség kérdése, sokszor az élehelyzetből adódik...Kép
És valaholbe kell látnia mindenkinek,hogy ő az az anyuka aki a legjobban szereti a kisbabáját (igazi anya Õ), ő az aki annyira szereti, hogy képes őt egy nagyon boldog, szerető családra rábízni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Köszönjük nekik ezúttal is, hátha olvasnak minket...!
Jajj, már most pityergek ahogy rájuk gondolok, megannyi odaadásra, megannyi útra, amikor örökbefogadó elindul a sok-sok éve várt gyermekével, a hazafelé vezető úton...
jajj de szép is az! jajjj...

Örökbeadók: KÖSZÖNJÜK!!!! (bár ez a szó az, amire nem tudtok válaszolni..., nem is kell)
Kép

Ezt olvastam nemrég, nagyon ideillik szerintem:

"Sirod körül harc volt, hadnép rohant,
vad ütközetben reszketett a hant.
Féltél, anyám? és gondoltál-e rám?
Te nem féltél, csak féltettél anyám."

Már most érzem, hogy anyák napja nem múlik majd el anélkül, hogy ne gondolnék arra az örökbeadóra akinek mindazt a boldogságot köszönhetjük majd, amivel megajándékoz minket!!!!

Estére ismét elérzékenyültem, bocsánat...

Pusszancs nektek, és szép álmokat!!!
Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Kedves várakozók!
Látom, hogy ez a korai "jelentkezés" elgondolkoztatott mindenkit. Bizony előfordul, hogy a terhesség észlelésénél már eldöntik a gyermek sorsát, végig kitartanak, és örökbe is adják őket.
Nálunk csak a Gólyahír foglalkozik velük, mi segítjük őket orvosi vizsgálatok szervezésével, a titok megőrzésével, beszélgetéssel, élelemmel, ruhaneművel, ha kell fedéllel.
Az örökbeadásról csak az utolsó hónapban beszélünk konkrétan, addig azt mondjuk, van ideje eldönteni, hogy mit szeretne. DÖNTENI MINDIG CSAK NEKIK lehet, ebben nem segítünk, de minden információt megkapnak. Az örökbeadási szándékban kitartók az utolsó hónapban ismerhetik meg az örökbefogadókat, ha akarják. Még így is előfordul, (elég gyakran) hogy "megszeretik" egymást, ami nem baj, de nekik nehezebb az elválás. Végre valakiknek Õ volt fontos, vele törödtek, jók voltak hozzá. Az öröbeadási szándékkal jelentkezők kb. 25%-a meggondolja magát és mégis vállalja a gyermekét. A meggondolás közvetlenül szülés után szokott bekövetkezni, és ha ez történik, mi segítjük hazavinni a babát, gyorsan kelengyét kapnak, és intézzük az anyaotthont. Ezért olyan feszültséggel teli a hivatali ügyintézés elötti időszak, mert mindenki tudja, hogy az aláírásig bármikor mondhatja az életetadó, hogy meggondoltam magam, és mi sokszor meg is kérdezzük őket, hogy szilárd-e az elhatározásuk.
Ha valami érdekel benneteket kérdezzetek!
nikinozso
 
 

 
 

Egy kis statisztika az elöbbiekhez. Jelenleg 3 baba van kórházban, egy kislány ma megy haza, egy kisfiú ma ismerkedik meg szüleivel, egy baba ezekben a percekben születik. Két házaspár már ismeri az életet adót, két házaspár hamarosan megismeri, de már tudnak egymásról.
Szóval szabadságról szó se lehet, ez nem hivatal, itt nincs se "munkaidő", se fizetés.
Szeretnénk megmutatni, hogy mi az emberséges, és önzetlen segítés annak aki bajba van. "Fizetésnap" pedig a találkozókon van, mert ott látjuk, hogy a gyerekek sorsa megoldódott, és szerető családban vannak, állami gondozás, vagy pláne kuka helyett.
Most kaptam a hírt ma még egy babánk lesz.
nikinozso
 
 


Nikinozso, egy dráma - ha lehet így fogalmazni - elevenedett meg előttem, három oldalról is: az életet adóéról, az Alapítvány munkatársaiéról, és az évek óta gyermekre várókéról.
Volt-e már arról szó, hogy készítenek rólatok (riport)filmet? Az emberek el sem tudják ezt képzelni, hogy micsoda tettek, elhatározások és érzelmek mennek itt végbe. Az emberek 90%-nak különösebb gond nélkül van gyermeke, s sokan abortálnak. Egy ilyen film talán tudna hatni a nézőkre, s azokra is, akik nem kívánt gyermeket várnak. Persze, tudom, a nyilvánosságot kevesen vállalnák... (Gondolok a Sejtjeink sikerére, előtte a mesterséges reprodukció mint fogalom ködös volt nagyon-nagyon sokaknak.)
Vagy csak naiv vagyok?
s_norka
 
 


Kegves S_norka!
Nem vagyunk Alapítvány, erre kicsit kényes vagyok, mert alapítványt 5 ember létrehoz pénz szerzése és havonta fizetést kapnak, és hogy náluk mi a fontos azt nem tudom. Mi EGYESÜLET vagyunk, ezzel is jelezve, hogy sok ember összefogása kell ehhez a munkához. Jelenleg 135 tagunk van, és olyan emberek, akikre mindíg számíthatunk, ha kell éjjel álmukból ébresztve is készek segíteni.
nikinozso
 
 


Bocsánat a "megtévesztő" megnevezésért, tartalmilag nem is gondoltam mást, mint amit leírtál magatokról. Hiszen fent is írtad, hogy nincsen fizetés, szabadság, csak az önzetlenség. Pontosan ezért mondtam, hogy az emberek, a külvilág ezt aligha gondolják, hogy ilyen is létezik ... Kép
s_norka
 
 


Kedves Mosolygós!

Nem reménytelen ám, hogy még az életet adó anyuka pocakjában hallhatod a jövendő kisbabád szívhangját, mi is meghallgathattuk Csengéét! Kép Úgy látom, egyre gyakoribb, hogy az örökbeadók bevonják a kicsi születésébe az örökbefogadókat, úgyhogy ha a Ti esetetekben is jóval szülés előtt kerültök kapcsolatba velük, szerintem kérdezd meg a Gólyahíres munkatársat, volna-e rá lehetőség. Nagyon-nagy élmény, bár egyben picit kockázatos is, hiszen óhatatlanul közelebb kerülsz a babócához, aki még nem a Tiéd. De ha ezt fel tudod lelkileg vállalni, ne hagyd ki! Kép Nekem külön megtiszteltetés volt egyébként, hogy az örökbeadó anyuka kifejezetten kérte, hogy legyek ott a szülésnél.

Mindenkinek szép napot,
Kata
rkata
 
 


Kedves Nikizso! Rendszeresen olvasom a fórumotokat, drukkolok mindenkinek a babához és nagyon tisztelem a munkát, amit az egyesületetek végez Kép Az iménti megszólálásodat viszont:

"Kegves S_norka!
Nem vagyunk Alapítvány, erre kicsit kényes vagyok, mert alapítványt 5 ember létrehoz pénz szerzése és havonta fizetést kapnak, és hogy náluk mi a fontos azt nem tudom. Mi EGYESÜLET vagyunk, ezzel is jelezve, hogy sok ember összefogása kell ehhez a munkához. Jelenleg 135 tagunk van, és olyan emberek, akikre mindíg számíthatunk, ha kell éjjel álmukból ébresztve is készek segíteni."

muszáj megcáfolnom, mert sértő és bántó mindazokra nézve, akik valamilyen alapítványban tevékenykednek Kép Lehet, hogy vannak rossz tapasztalataid egy (több) alapítvánnyal kapcsolatban, mint ahogy másoknak lehet hasonlóan rossz tapasztalata egy (több) egyesülettel kapcsolatosan. Bármilyen civil szervezetet (így alapítványt és egyesületet is) működtethetnek tisztességesen és sajnos tisztességtelenül is - ez nem a szerveztei formán múlik, hanem a benne résztvevő emberek hozzáállásán! Azt gondolom, hogy az előítéletesség éppolyan nagy hiba, éppoly bántó szervezeti formákkal, mint az egyes emberekkel kapcsolatban!

Márti
márti
 
 


Az nekem is a számra kívánkozik, de az istenért nem szeretném, ha ebből vita lenne, hogy eddigi 27 évem tapasztalatai során az alapítvány, mint kifejezés, nálam pozitív formában rögzült. Lehet, szerencsés vagyok.
Személyes érintettségem okán, gyerekkoromban sok hallássérülttel találkoztam, és bizony olyan alapítványosokat ismertem meg így, akik ugyanígy, önzetlenül, gyakorlatilag is non-profit formában ügyködtek. Szerintem is inkább a tagokon múlik, hogy mit tesznek és hogyan. Úgyhogy Nikinozso, láthatod, én a világért sem akartam rosszat mondani!
s_norka
 
 


Igazatok van!! bocsánatot kérek a tisztességes Alapítványoktól.
De az vitathatatlan, hogy az Egyesületekben nagyobb az összetartozás és több ember érintett.
nikinozso
 
 


OFF, és bocsánatot kérek érte, tudom, hogy nem erről szól a topikotok Kép

Nikinozso! Nem találtam a profilodban e-mail címet, de egyszerűen nem hagy nyugodni ez a mondatod sem Kép - bár látom, hogy nem rossz szándékkal írtad Kép csak valahogy úgy hangzik, mint amikor vki kijelenti, hogy "a hottentották bűnözők - de persze elméletileg elképzelhető rendes is belőlük, esetleg ő is ismer egyet, aki az, úgyhogy persze a tisztességes kivételtől elnézést kér" Rengeteg különféle alapítvány és rengeteg különféle egyesület létezik - mind működési területüket, mind nagyságukat, hatókörüket, aktivistáik számát, a rendelkezésükre álló pénzösszeget, stb tekintve (például az iskolák saját maguk számára inkább alapítványt szoktak létrehozni, a sportolók inkább egyesületeket) - de az, hogy egy civil szerveződés milyen formában működik, semmiképp nem befolyásolja azt, hogy tisztességesek-e vagy megbízhatóak-e vagy sem. A szervezeti forma megválasztása főként attól függ, hogy mivel és hogyan akarnak foglalkozni, milyen lehetőségeik vannak, milyen működési elvek célszerűbbek az adott tevékenységet tekintve. Vannak kicsi egyesületek (pld egy-egy szűk lakóközösségé), amelyek csak néhány ember érdekét képviselik és nagy alapítványok, amelyek lefedik a teljes országot akár. Elég sokat foglalkoztam civil szerveződésekkel, nem emlékszem olyan kutatási eredményre, amely alátámasztaná, hogy az egyik forma "jobb" (együttműködésben, tisztességben, hatékonyságban, érintett ebmerek számában, nem tudom, miben) mint a másik - egyszerűen más a szabályozásuk és ezért törvényszerű, hogy vannak működésbeli eltérések köztük Kép


Márti
márti
 
 


Kedves Márti!
Tényleg nem erről szól a topik, én lezártnak tekintem a témát.
nikinozso
 
 


Lányok!

Azt gondolom, ebbe a topicba bármilyen téma beleférhet - hogy különböző vélemények találkozzanak egy-egy kérdésben, az is teljesen helyénvaló.
De nem helyén való, ha mindez esetleg úgy ölt formát, ami az olvasóinktól, "klubtagjainktól" energiát vehet el...
Ha ez most esetleg kicsit értelmetlenül hangzott is, megmagyarázom:

Úgy érzem, ezen a topicon nem léteznek "OFF" témák - de bármely témában írogatunk is éppen, fontos, hogy erőt adjunk egymásnak! Ezért indítottam el a társalgást annak idején!

Remélhetőleg hosszú időre rendezkedtünk itt be - én magam naponta többször is idekattintok, hogy együtt legyek Veletek néhány percre.
Olyankor nem vagyok magam a gondolataimmal, a vágyaimmal, mert itt vagytok Ti nekem!

De nem tudhatjátok, mikor jövök kókadtan, elveszve ebben a végtelen várakozásban. Nem tudhatjuk ezt a többiekről sem...
Ha izgalmas tereferék, érdekes történetek, jó hírek, tanulságos mesék várnak, feltöltekezve folytatódhat a nap!
Néha a magunk energiája kicsit kevés - de itt együtt újra "sok" lehetünk...

Egyszóval: nem baj, Kedves Márti, hogy szertnéd másokkal is megosztani a tudást, amit a fentebb taglalt témában szereztél!
És persze Nikinozso véleménye is legalább annyira tisztelendő: az ember véleményét többnyire saját bőrén megélt tapasztalatai alakítják.

Mivel azonban ezer dolog hozhat elő még bármelyikünkből hasonló "megygyőznivágyást" (szívügyre az ember így reagál, ez természetes Kép) benne vagytok, hogy ilyen esetekre privát címet kérjünk eztán?
Biztosan érzik majd az érdekeltek, hol az a határ, amitől a nyilvánosság már nem igazán profitál a beszélgetésből.

Most így is történt - és én örülök is ennek! Mégis leírtam mindezt, hogy így is maradhasson...

Mindenkit ölelek! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Kedves Amneris! Hogy te mennyire bölcs vagy! Kép

Drága Nikinozso! Most jöttem rá, hogy honnan is van, a Nikinozso név.Kép Nagyon tetszik!Kép

Kedves Topictársak és a topicot csak olvasók: Pár nappal ezelőtt írtam ide, akkor azt ígértem, leírom a történetünket. Mivel a story már megjelent a Gólyamesék c. könnyvben, ezért nem az ott leírtakat szeretném megismételni, hanem egy másik internetes örökbefogadási fórumon leírtakat másolnám be ide, aztán pedig a végére egy két mondatot a jelenről.

Diti, Mosolygós, Nikinozso, és aki még ismeri: ti már tudjátok a velünk történteket, elnézést
az ismétlésért.

Hát ime a történet, amit 2003-ban "fabrikáltam" odaát:

"Akkor nekidurálom magam a storynak. De szólok, nem lesz rövid.
5 éve házasodtunk össze. A férjem nem, de én mozgássérült vagyok születésem óta. Tudatosan készültünk a gyermekvállalásra, nagyon hamar kiderült, hogy a páromnál probl. van. A dokik közölték, nem lehet természetes úton gyerkőc.
Na ezt az érzést gondolom, nem kell részleteznem Nektek!
Padlót fogtunk totál, de a következő gondolat az volt, nem adjuk fel, harcolunk, hogy gyerekünk legyen! Na, de nem is gondoltuk akkor, mibe vágtuk a fejszénket.
Következtek a mesterséges megtermékenyítési eljárások. 7 inszemináción estem túl, ebből egy sikerült, áldott állapotba estem, de kb. 8 hetesen elhalt a baba. Úgy éreztük, ennél nagyobb igazságtalanság nem is történhet, hiszen nagyon szerettük volna!
De továbbra sem adtuk fel! (Én egyébként sem vagyok egy feladós típus (lehet, hogy a mozg.sérültség miatt)
Irány a lombikbébi program. Elsőre sikerült, de jött az újabb villámcsapás! Méhen kívüli terheség lett belőle. Újabb műtétsorozat. Mikor már éjjeleket, és nappalokat sírtam át, a férjem felvetette az adoptálást. No én megijedtem. Mit fognak ehhez szólni?! De a vágy erősebb volt. Elintéztük az alkalmassági papírokat (most ezt nem részletezem) és vártunk..... No, várni azt meg kellett tanulnunk, hisz mást sem csináltunk.
Aztán 2001. advent idején felhívott a Gólyahír Egyesület elnöke, hogy van egy 3 hetes kisfiú. Fennáll-e még a szándékunk? Na már bocsi a szóért, de köpn,i nyelni nem tudtam! Naná, hogy igent mondtam. Másnap leutaztunk vidékre, nyílt örökbefogadás volt, találhoztunk a szülőanyával, ott mondott le előttünk. Mikor vége volt a hivatalos procedurának, sírva borultunk egymás nyakába! Bőgtünk, szerintem mindannyian tudjátok, miért! Szinte minden egyik pillanatról a másikra történt. Ott volt a kezünkban a jogerős kihelyező határozat, és mehettük a kisfiúnkkért! Csoda volt! Kép
Másnap mentünk érte, el is hoztuk, és a telefonhívástól számítva 4 nap alatt családdá váltunk! Aztán jött az a bizonyos egy hónapos gondozás, de minden rendben zajlott.
És most jön a csattanó! Még a várakozás ideje alatt, a telefonhívás előtti időszakban próbálkoztunk a lombikkal, és sikerült! Amikor a fiúnk hozzánk került, korai várandós voltam!
Ezért le is kellett utaznunk - gyerekkel - a gyámhivatalba újra, és nyilatkozni, hogy továbbra is fenntartjuk a szándékot. Naná!
Hisz nem volt biztos, hogy a kis pocaklakó megmarad! (sok rizikófaktor: vetélés, műtétek, méhen kívüli, mozgássérültség)
A nyilatkozat után hamarosan, jogerős lett az adoptálás, a másik kicsi pedig ott növekedett a szívem alatt! A "nagyobb" fejlődött, a kicsi nőtt, és mi boldogok voltunk, de nagyon!
Sokan mondták (v. gondolták)hibát követtem el, mert nem szóltam az állapotosságról, hisz a gyerek más családhoz kerülhetett volna! De még abszolúte nem volt biztos, hogy egészségesen megszületik.
Egyébként a vidéki gyámhivatal ebből a szempontból is, meg úgy globál, nagyon korrekt volt!
Aztán pár hónap múlva, tavaly nyáron megszületett egészségesen a kisebbik fiúnk! Így lettünk, vagyunk 4en. Néha még most sem hiszem el, összeszorul a torkom!
Aztán én visszamentem dolgozni, mert nem tudtam volna őket ellátni a betegségem miatt, apa meg itthon van. Hát így van 7 hónap a két gyerkőc közt. Aztán ősszel volt egy szemműtétem (retina), sokat sírtam, mi lesz, ha megvakulok, de aránylag helyre jött, és tudok dolgozni! (Lekopogom: Kopp-kopp-kopp!)
Nem hiszem, hogy kell-e ennél nagyobb boldogság!Kép
Én csak azt kérem az élettől, hogy legyek (legyünk) egészséges(ek)!

Azóta eltelt 2 év, a kisebbik 3 éves lett, a nagyobbik novemberben lesz négy. Mostmár én is, és a párom is dolgozik. Mint, ahogy már korábban írtam, szeptembertől mennek oviba. A boldogságunk meg azóta is tart, sőt szerintem méginkább boldogabbak vagyunk, mert kitöltik a napjainkat, az életünket azzal, hogy vannak nekünk és mondják: Szeretlek Mami, szeretlek Apa! De nemcsak mondják, érezzük is! Kép És tudom ők is érzik, hogy Mami és Apa nagyon, de nagyon szereti őket! Kép

Bocsánat, h hosszú lettem. Sziasztok!
Vendég
 


Kedves várakozók!
Ma szinte egy időben, de az ország különböző pontjain született egy kislány és egy kisfiú, akik "gólyahíresek" lesznek. Új szüleik azonnal látták őket.
Az ország egy másik szegletében pedig könnyein keresztül látta meg leendő kisfiát egy házaspár. Nagyon régen várták ezt a pillanatot, és el sem hitték ők se, hogy egyszer bekövetkezik. Csütörtökön pedig előreláthatóan vihetik haza.
nikinozso
 
 


Kedves Matiba! Drága Nikinozso!

Pontosan erről beszéltem! - Amikor minden egyes itt olvasott sorral gazdagabb a lelkem!

Köszönöm!

KépKép
amneris
 
 


sziasztok!

puszilok mindenkit sopronbol!!!
telcsirol irok nektek, latjatok mennyire fontos ez a topiic?;)

pusszancs
mosolygos

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok!

Fogok is ide járni, mert szükségem van az energiátokra Kép Főleg most, hogy valami vírus elkapott (ma már jobban vagyok), és nagyon féltettem ezt a kis picurkát a szívem alatt Kép Én már régóta tudom, hogy Ti ugyanolyan kismamák vagytok, mint én, sőt Kép Karácsonyra összeállítottam a családomnak Kataképek címmel egy könyvet az írásaimból (a gyerekvárásról meg Kata első 9 hónapjáról szól), idemásolom nektek, ha gondoljátok, olvassatok bele.

További szép gyerekvárást! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hát nem sikerült feltennem. De elküldöm szívesen annak, aki kéri - hátha én is tudok egy kis energiát adni az írásokkal Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu!

Nekem megpróbálnád elküldeni? Örülnék neki!
( torekykati@vipmail.hu )

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Gyzsu!

Rendben megkaptam a kis küldeményt - le is mentettem a gépünkre!
Kedves, hogy így megosztod másokkal is ezeket a páratlan élményeket! Nagyon köszi!
Vigyázz magatokra!

csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kevdes Nikinozsó!
Úgy látszik az augusztus nem csak a csillaghullás, de a "baba-eső" ideje is!Kép

Tudjátok, nekem a tavasz és a nyár a kedvenc időszakom teljesen feltöltődöm ilyenkor, de életemben most először sürgetném az időt, és örülnék, ha már ősz vége-tél lehetne!

Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, hogy mikor lesz annyi időm, hogy elolvassam, amit írtok! Csak jelentkezem, hogy jól vagyunk és növünk, mint a gomba!
Sok puszi! Kitartás! Türelem!!!!
Rayo

Kép
rayo
 
 


Hol vagytok várakozók?
Nekem, nekünk is sokat jelent ez a topik, mert látjuk, hogy várjátok a gyerekeket. Könnyebben átsegít azokon a napokon, amikor olyan hivatalokba megyünk, ahol hozzá nem értést tapasztalunk. Ma 3 óra alatt írtak meg egy hiányos jegyzőkönyvet, és többször szólni kellett, mert nem jól ismerték a törvényt se.
De minden jó, ha a vége jó mehettek a kisfiukért.
nikinozso
 
 


Én például jelentem: itt vagyok! Kép

Csak nagy intézkedésben voltam, egész nap.
Színeztetnénk a házunkat - legalábbis egy részét - de valahogy sehogy se ér ide ez a vállalkozó... Kép
Mindíg csak ígéri, hogy "Jövőhéten már biztosan!", azán megint itt a hétfő, és semmi.
Egyszer a túl nagy kánikula miatt csúsznak, máskor az esőzések miatt nem halad az előző ház... - valami mindíg van, én meg csak bosszankodom.
Mintha szívességet kérnék - pedig jó kis ára van manapság az ilyen nemesvakolatos cécóknak.
Nem szeretem, ha becsapnak és fűt-fát ígérgetnek csak azért, hogy ne keressek valaki mást a munkára!

Hát: ez egy ilyen nap volt. Kicsit ki is merültem tőle, szóval most pihi!
Majd a holnap jobb lesz! Kép Kép Kép

Csók! - Amneris -

Kép

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok

Itt vagyok a háttérben. Hétvégén Nagybörzsönybe kirándultunk, vasárnap volt a keresztfiúnk szülinapja. Dolgozom és sajna csak elolvasni van időm és erőm titeket. Tegnap voltak először gyerkőcök az óviban. Szuper volt újra velük lenni.

De nem is ez a lényeg.

Megkaptuk a jogerős határozatot, látogatás elmaradt.
AUGUSZTUS 10-TÕL JOGERÕS HATÁROZATTAL "KISMAMA ÉS KISPAPA" VAGYUNK!!!!
Kép

Szép napot mindenkinek.
Üdv
RenócaKép
süni_renóca
 
 


Süni_renóca!
Gratulálok! Most már csak egy "kis" idő kérdése és tényleg Anyuka és Apuka lesztek!

Egyébként anno én is sokat voltam oviban, mert anyukám ott volt dajka ahova én meg a tesóm is jártunk, így én 4.-től napközi helyett délutánonként "segédovónéni" voltam a régi ovonénim mellett, amit nagyon szerettem!

Amneris! Ez az érzés nekem is ismerős, bár a lakásunkat a párom csinálja a napi munkája mellett, de így is sokat csúszik a meló más "kötelező" elfoglaltságok miatt....Kép Kitartás!

A borongós idő ellenére mindenkinek szép napot kívánok!
Puszi,
Di_ti
di_ti
 
 


Sziasztok, én is itt vagyok...

Tegnap este kisírtam magam, úgyhogy inkább nem rontottam a topic hangulatát...Kép
A történet lényege "csak" annyi, hogy megkaptam a fizetésem... Hát mit ne mondjak nagyon nagyon elkeseredtem, hoisz már ott járunk, hogy ha itthon maradok a babával töbet fogok kapni családi pótlékkal együtt... (értéstek ezt úgy, hoyg a minimálbér alatt jóval, 5 éve ennyi volt az induló pályakezdő fizetésem, de utána triplájára, sőt 4szeresére ugrott 3 éve... Most meg visszatértek a kiindulóra..)
Napi 9-10 órát dolgozom, hévégémből is nemegyszer órákat veszek el, hogy itthon is a munkahelyemért dolgozzam... És mindezt úgy, hogy végzettségem jóval alacsonyabb rangján teszem...
Mindezt azért tűröm, mert az örökbefogadáshoz bejelentett munkahely kell.
És már több éve nem tudni mikor jön a baba...
Mondjuk a történethez hozzátartozik, hogy ebben a hónapban 6 napot voltam beteg(komolyabb probléma volt, bár egyébként 2 hónapja is beteg voltam, kiírtak én meg 2 nap után mentem dolgozni, hogy segítsek nekik és azért sem kaptam fizutKép( pedig 2 hét táppénzen voltam),
és 3 szombatot is dolgoztam annak ellenére, hogy a szombat az nem tartozik bele a minimálbérbe, ill. hivatalosan a főnököm családja dologzik akkor.
Szóval nagyon el vagyok keseredve, és ne értsétek félre, nem a pénz miatt, a megbecsülés miatt, és amiatt hogy kihasználják azt, hogy tudják, a gyerek miatt most nem lépek, ill. ismerik az anyagi helyzetünket is.
Én úgy érzem lelkileg teljesen kész vagyok, nem biztos hogy megéri ez a pénz azt, hogy idegileg kilegyek. (a feszültég hatalmas ilyenkor nyáron nálunk! és rengeteg a butaság amiért nem szólhatok, mert nem szólhatok be a főnöknek!)
Próbálom még kibírni, de úgy érzem rámegyek lelkileg, a fősulira sem bírok teljes erővel koncentrálni így. (mondjuk az éjszakázást simán bevállalom emiatt)
Persze nagyon szeretem, alig várom már hogy Tanítónéni legyek, de még az pár évvel későbbre várhatóKép Hisz a gyerekek most a legfontosabbak!!
Szörnyű, hogy nem elég egy nőnek a maga gyermekéért vívott harca,, hoyg átélje egy nap az anyaság érzését, hoyg tudja, mi az anyának lenni, hogy végre a sok-sok orvosi kellemetlen procedúra után, a sok kinlódás és lelki megrázkaodtatások után egyszer végre boldogok legyünk; vannak olyan munkahelyek akik még rátesznek azzal, hogy egyszerűen nem fizet normálisan. Mindezt azért teheti, mert minimálbéres bejelentésben egyezett meg velem. Meg persze minden alkalmazottal, mint ahogy a legtöbb vállalkozó ma Magyarországon.
Ráadásul a legiskolázottab dolgozója vagyok, ha baj van akkor mindent én oldok meg, és nekem szól ha valamit intézni kell, mert kapcsolataim is nekem vannak, ill. informatika és műszaki dolgokban is én tudok mident.


Bocsi, hogy így kiadtam magamból, de nagyon elkeserít a dolog.

Hál' Istennek azért még tartja bennem a lelket az, ha arra gondolok, milyen jó is volt hétvégén SopronbanKép))
Férjem a legaranyosabb, legszeretőbb férj és IMÁDOM!!!
Estére írok bővebben róla, mjd, hoyg milyen volt.
Csak annyit most, hogy visszafelé bementünk Győrbe és "kukorékoló" versenyt néztünk meg. Nagyon nagyon jó volt, de nekünk a férjemmel főleg a gyerekek kukorékolása tetszett... "kukoríkúú" Kép)))
Ja, és képet is küldök majd rólaKép

Puszi addig mindenkinekKép
Ui:
Nikinozsó, hoy várjuk-e a babucit?
Szinte meghalunk egy egy ki nem jelzett telefonszám csörgése után, ez még mindig nem az a hívásKép
De várunk, most inkább nem írom, hogy türelmesen... Majd estére talán megnyugszom már.

KépKép
napsugaracska
 
 


Bocsánat a sok sok helyesírási hibáért, betűfelcserélésért stb... P. a töbet helyett többetKép

Renóca!
Nagyon nagyon gatulálokKép Vagyis Renóca kismami;)

KépKép
napsugaracska
 
 


Nagyon nehéz lehet most Neked, Kedvesem!

Nehéz okosat írni mindezek után, de abban nagyon is igazad van, hogy mindez csak átmenet!

HA egy kicsikét talán vígasztal, mi gondolunk rád!

KépKép
amneris
 
 


Na sziasztok Lányok!

Tényleg nem sokan jártok errefelé mostanában...Kép

Nálunk egyébként alakul a "kömüves-kérdés": délután szavát vettem a vállalkozónak, hogy hétvégén kezdenek itt minálunk.
Jó volna, ha most így is lenne...

Nikinozso!

Semmi újság? Mik történnek Veled mostanában, Kedvesem?
Esetleg valami az unokák házatájáról - egy-két megfejthetetlen babakifejezés...?

Ölelek mindenkit! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kedves várakozók!
Nálunk újság mindíg van, de nem mindíg érek rá leülni a gép elé. Tegnap sikeresen megismerkedett egy öa. anya és az öf. házaspár, most már együtt várják az 1-2 hét múlva érkező kisfiút. Ma az unokáké vagyok, hiszen a lányom lányai (Kingus 3éves és Zsófi 4 hónapos) mindketten oltást kapnak. Este hat óra körül egy 30 hetes kismamával találkozom, akit még orvos nem látott, mert titkolja az állapotát. Holnap reggel 6 óra körül indulunk egy kb. 300 km.-re lévő városba egy kisfiú sorsát rendezni, és remélem hozzuk is haza Õt. Pénteken közelebb megyünk, csak 1 óra oda az út. Egy pici lány örökbe adása lesz. A hétvégém még egyenlőre "szabad".
nikinozso
 
 


Sziasztok csajokKép)))

Tegnap nagy esemény volt nálunkKép Kaptunk egy telefonhívást, azt a bizonyos előttit!!!!!!!!!!!!!!
"Átnéztem a papírjaikat, és abban a különleges sorban amiről már beszéltünk, a 2. helyen állnak, ami tulajdonképpen az első is lehet. Hisz előttük csak 1 olyan pár van, aki csakis kislányt vár..... KÉREM ÖNÖKET, HOGY KÉSZÜLJENEK FEL, MERT VALÓSZÍNÛLEG NEM KELL MÁR SOKAT VÁRNI!!!"
Kép))))))))))))))))
Na ehhez mit szóltok?
Természetesen Gabika hívottKép És képzeljétek nem is olvasott tegnap reggel fórumot, mikor mondtam, neki, hogy most ez olyan hír, hogy el sem hiszem, mert annyira ki vagyok a munkahelyi problémáimtól, mondta, hogy még nem volt ideje fórumozni....
CSODA történt velünk azthiszemKép)
Sokat beszélgettem Gabikával, sok meglepetése lesz októberben állítólag!! Nagyon sok a munkájuk. Valahol jó is meg nem is.
Annyira jó volt vele bezsélgetni, annyira megnyugtatott, nagyon nagyon jó érzéke van az emberekhez. Azzal váltunk el a telefonban, hoyg hívjam nyugodtan bármikor, mert ő ott van a telefonnálKép))
JA, és a lényeg, hoyg mi is ez a különleges sor, hisz most mindenki biztos eziránt érdeklődikKép
A különleges sor, különleges babát takarKép
Tudjátok Rayo is a különleges sorban lett első.
Akik nem ragaszkodnak az ízzig-vérig magyar babához, aki elfogad olyan babát is akinek a származása nem teljesen egyértelmű. Roma származásúak, de nem látszódik egyértelműen rajtuk.
Nekünk pl. van most egy olyan kismami, aki 3-4 hónap múlva fog szülni és ő magyar az apuka meg fehér, de roma származású. Azt mondta Gabika, ha ő nem gondolja meg magát, akkor úgy néz ki, hogy az a kisbaba a miénk lezs. Persze biztosnak nem biztos, addig még sokminden közbe jöhet...
Esetleg más baba is lehet még addig.
Szóval ha minket nem zavar a tudat, -hisz a babán nem látszódó roma származásról van szó-, akkor már nem kell sokat várnunkKép)))))
És minket egyáltalán nem zavar, mert nem a bőre színe (bár ezek a babák fehérek), és nem a származása árulja el egy ember jellemét, okosságát, és a szívét sem. Hanme a gyermekünkkel való sok-sok foglalkozás.
Teljesen roma kisbabát csakis amiatt nem merünk bevállalni, amit már máskor is leírtam, hoyg nem szeretnénk a gyermekünknek még egy nagyobb akadályt elé gördíteni az életben. Mert mi magyarok vagyunk teljesen.
Sajnos ez még Magyarország, itt még az örökbefogadást is el kell fogadniuk az embereknek. Bár hál' Istennek oldjuk a kérdést rendesen, ha másokkal beszélgetünk, mert kérdezni senki nem mer, viszont a szemében látjuk, hogy értetlen és kíváncsi... No mi akkor simán elődobjuk a témát. Kép)))

Jajj, már annyira várjukKép
Hál' Istennek nagyon nagyon sok mindenünk megvan. Babakocsi hordozóval, ruhák, cumisüvegek, plüss játékok, csörgök, kanalak (későbbre), légzésfigyelő is van már,pléd, a szoba kitapétázva, kiparkettázva stb. A bútorok megrendelve. Az összes ruhát nem merem még megvenni, de vannak már rugik, 56-os, 62-es, 68-as, lány ruhákból nagyobb is(ezeket kaptuk). Én mindenképpen azokat a színeket részesítem előnyben amelyikek mindkét nemnek jól állnak majdKép

Úgyhogy mi már tényleg várandósak vagyunk, de nagyonKép
Kép

Tegnap elmaradt a Soproni élménybeszámolóm... Most is el fog, mert nincs időm, de majd még a héten bepótolom valamikor.

Építgető, átalakító és festető fórumozok! (Diti, Amneris)
Teljesen átérzem a gondjaitokat.
Nálunk tavasszal lett kész az átalakítás, tapétázás stb.
Hatalmas energia, türelem, és kitartás!!!!
Nemsokára VÉGE, ez lebegjen előttetek.
Én mindenesetre küldök nektek egy kőművest;)Kép

Amneris!
Nagyon nagyon aranyos vagy, most már úgy érzem kibírom ezt a 3-4 hónapot, bár lehet már annyit sem kellKép))
Hogy bírja a hangod ezt a hülye időjárást??

Ja, és ti hogy álltok a különleges sor kérdéséhez? Mondjuk Renócáról tudom, hogy ők nem oda várnak.

Puszika mindenkinek, és nektek is legalább olyan csodás napot, mint nekünk volt tegnap!!Kép)))))

KépKép
napsugaracska
 
 


Mosolygós
Ez fantasztikus!!!!!!!
Nagyon örültem, ahogy olvastam soraidat. Még a könnyem is kicsordult. Olyan boldog lettem. Remélem most már csak pár hetet kell várnotok. Az már szinte semmi az eddig várakozással telt időhöz képest. Kép
Drukkolunk Nektek! Szép napot!

RenócaKép
süni_renóca
 
 


Sziasztok Kedves Várakozók!

Akiért már régen nem jelentkeztem, az egy gyönyörű pici lány!
Az egész olyan hirtelen történt:
A mama minket választott a barátkozásnál (idősebbeket akart)és most olyan eszméletlenül boldogok vagyunk!!!
Szépséghiba csak annyi, hogy Lili kisebb súllyal született (2140 g) és 36. hétre, ezért tegnap még inkubátorban van és ma -ha minden OK- kiveszik. Tegnap már én etettem és apuka is megkapta!
Istenem, olyan drága kis formás teste van és úgy eszik, mint ha az elmúlt 6 nap minden kihagyott etetését most akarná bepótolni!
Pénteken megyünk aláírni(szurkoljatok!) és utána még megyünk vissza a kórházba. Ha ennyire jól eszik, akkor jövő héten jön haza! A határozat után már be is fekhetek a kórházba etetni, meg gondozni és amit még engednek!
Most még babonából nem teszek fel képet (és asszem a jogai miatt még nem is lehet), de amint törvényesen a mienk, küldök 1-2 gyöngyszemet!
Olyan idegfeszítő ez az egész folyamat, de a végén ott lebeg az a kis Tündér!
Először azért kellett izgulni, hogy tetszünk-e az anyának, aztán, hogy mikor szülünk (a nyaralásokat rendre lemondtuk)minden rendben legyen, s amikor az is megtörtént, jött a hidegzuhany, hogy koraszülött intenzív! Olyan szomorú látványt nyújtanak ezek a pici babák azokban a gépekben, sehol egy arc, sehol egy érintés, egy gyöngéd emberi szó! Annyira fájt a szívem! De mindig jobban lett ez a mi kis stramm szerelemgyerekünk és annyira akar hazajönni! Tegnap hasonfekve "kéklámpázták" és simogattam a kis hátát, hát teljesen kipurcant tőle! Minden gondolatunk körülötte forog!
A következő "stáció" a gyerek féltése párhuzamosan avval, hogy a mama megnézi-e, nem gondolja-e meg magát és aztán már csak röpke pár nap az aláírásig!
Az anyuka egyébként ma megy haza a kórházból és tegnapra döbbent rá, hogy mire készül! Higgyétek el, hogy nagyon nehéz érzelmileg ezt túlélni mindkettőnknek, de főleg neki! Azt mondtam, hogy írjon levelet Lilinek és odaadjuk 18 éves korában, így -talán könnyebben- el tudja engedni a babáját.
Azt hiszem, hogy nekünk ez a pár hét a vajúdás és így érhetünk anyává! Ez a mi szülésünk.
Persze ez a világon a legklasszabb dolog és nektek is mihamarabb kívánom ezt a boldogságot!

Napsugaracska,
Kicsit meghökkenve láttam, hogy visszavették a fizetésedet, nyilván nem akarsz "ugrálni", de kevesebb pénzért nem alkalmazhatnak, még akkor sem ha úgymond a szakképzettségednél alacsonyabb beosztásban foglalkoztatnak! A munkjog rendelkezik így, tehát a munkáltatód törvényt szeg jelenleg! Az elmaradt különbözetet peres úton vissza is ítélheti a bíróság. Ha remek munkajogász kell szólj, sajna nekem is volt rossz tapasztalatom!

Most megyek, elvégzem az utolsó simításokat mert holnap jön a gyámügyes terepszemlére. Ha minden kész, teszek fel képeket Lili-lakról.
Kérdezzetek, szívesen segítek, ha tudok!
idusa
PS: Nagyon szorítok minden "bajtársamnak"!!!!

KépKép
idusamoja
 
 


Napsugaracska!
A legeslegeslegfontosabb:
Látod megtörtént!!!
Gratulálok teljes szívemből és kívánom, hogy kevésbé rögös úton jussatok el a Babátokhoz, mint mi!
idusa

KépKép
idusamoja
 
 


Ennyi jó hír ezen a vacak napon!!! Kép
rkata
 
 


Hűűű, micsoda hírek! Kép

Mosolygós/Napsugaracska! Kívánom, hogy most már ne várasson sokáig a kisbabátok! Addig meg gondolom nagyon fogtok izgulni és állandóan a telefont fogjátok figyelni! De jó nektek, élvezzétek ki a készülődést és ezt az izgalmas várakozást!
Arra sajnos már nem emlékszem, mit is írtunk abba a bizonyos sorba, de a baba származását illetően úgy sem lehetünk biztosak, inkább a bőrszín ami számunkra fontosabb! Ez is főleg csak azért, mert Magyarországon sajnos még nem tartunk ott, mint Nyugat-Europában. Ha itthon meglátnak egy anyukát tőle eltérő bőrszínű babával, nem az az első gondolatuk, hogy örökbefogadott, vagy "vegyesházasságból" született, ha nem "jó indulatúan" az, hogy anyuka biztosan félrelépett. Szóval egyenlőre talán könnyebb így, elkerülhető egy csomó felesleges magyarázkodás és kellemetlenség.
Örökölt, ajándékba kapott babakelengyénk már nekünk is egy csomó van! Bár már elkészülnénk a babaszobával, hogy szépen minden a helyére kerülhessen!
A virtuális kőműves köszönöm, bőven ránkférne egy igazi is Kép!

Idusamolya! Lilikéhez gratulálok! Kívánom, hogy gyorsan behozza a "lemardást" és mihamarabb veletek lehessen! Várjuk a képeket!

Igaz, hogy pár napja azt írtam, hogy bár csak már késő ősz/tél lehetne, de azért nem nagyon örülök ennek a borongós időnek Kép!
Pusszantás,
Di_ti
di_ti
 
 


Szívből gratulálok a fantsztikus hírekhez Drága Napsugaracska és Idusa!

A világért se beszélnék mellé - ha nem így lenne, nem mondanám - de épp a napokra terveztem, hogy rákérdezzek, hová is tűnt a mi Idusánk!
Szuper, hogy ilyen különleges boldogság az oka!

Szívből kívánom, hogy a kicsi Lili mihamarabb megerősödjön, Napsiéknál meg minden rendben menjen a hivatalban!!

( A rossz időjárást persze megjártam: a torkomnak szerencsére nincs baja, de olyan náthás vagyok, mint hat másik... Orrfújás, meg orrcsepp, és az ilyesmi villámgyorsan elmúlik!
Az érdeklödö kérdés viszont tagadhatatlanul jól esett!!Kép )

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


SziasztokKép)))

Milyen jó hír!!!!!!
Idusa szívből gratulálokKép
Legyetek nayon nagyon bolodgok!!
Kép
Pénteken mikor írjátok alá a papírokat? Csakhogy tudjunk szorítani nektek!
Amúgy hogy sikerült a babuci? Lehet erről valamit nekünk is tudni?? És milyen volt a találkozó az anyukával és a babyvel?? Kiváncsi vagyok nagyonKép


Én köszönöm nektek a gratulációt! Még egyenlőre nem nagyon merem elhinni, hogy nem kell sokat várni... (Tudjátok: "hiszem, ha látom"Kép )
De most már ez tartja bennem a lelket!
Tegnap is kikészítettek teljesen a munkahelyemen, én hülye meg tűrtem, de majdnem sírógörcsben szaladtam hazáigKép((
Aztán kb. 1 óra múlva belátták hogy ők voltak a hülyékKép( Mondjuk attól a dolog még nem változott, szörnyen csalódtam a fönökeimben. Valahol szeretik az embert, meg kérdeznek, drukkolnak, utána meg hátulról mellbe szúrnak...
Nagyon kétszínűekKép
Nem tudom meddig bírom még, tegnap voltam olyan ponton, hogy semmi sem érdekel, sem gyerek se semmi, én azonnal kiosztom őket, hogy rádöbbenjenek mennyire buták és mennyire kihasználnak mindenkit, és hogy megyek a munkavédelmisekhez, meg APEH stb...
De hál' Istennek a szívem megzólalt, hogy: hé Mosolygós, neked nemsokára babád lesz, és többet vissza sem kell nézned ideKép
Idusa!
Attól még hogy beperelem őket, attól nekem nem lesz bejelentett munkahelyemKép Anno a minimálbéres bejelentésben egyeztünk meg... Persze magasabb készpénzes kifizetéssel, 3 éve 4szerese fizut kaptam, mint most... Mit szólhatok én nekik? Azt mondják akkor, hogy nézzek más munka után... Így gyerek elött meg hová menjek? Eddig a lombikok miatt nem mocorogtam, most meg az örökbefogadás miatt nem tehetem... Ráadásul nálunk kisvárosban mindent tud, mindenki. Minket is ismernek nagyon sokan.
Szóval nehéz ez.
De nagyon gondolkozunk a férjemmel a tegnapi eset után azon, ha eljövök akkor feljelenteni őket. Az a baj, hogy amit szóban beszéltünk meg, a fizetést, azt nem lehet követelni rajta, cska az írásost.
A szombati kötelező dolgozást, amit hivatalosan nem szabadna, azt tudnám bizonyítani.

Na mindegy, most nem ez a fontos. Illetve én sajnos nem vagyok ez a feljelentős tipusKép

Nikinozso, Renóca, Amneris, Idusamoya, Diti, Rayo, RKata és a többiek:
Puszillak titeketKép

most mennem kell...

Mosolygós, akinek már nem kell sokat várnia, reméli;)

KépKép
napsugaracska
 
 


Drága Mosolygós!
Tényleg inkább avval törődj, hogy itt vár Rátok ez a pici élet és neki Te leszel a legfontosabb!
Amikor én is elkeskenyedek, akkor csak megnézem a képeket és felidézem az illatát, meg amikor a karomba vettem!
Most nekünk sajna az a legnagyobb probléma, hogy mivel Tatabányán van Lili állandóan ingázni kell és arra gondoltunk, hogy jobb lenne (ebből a szempontból)ha felhozatnánk Pestre a Sote I.-re mert ott van ismerősünk.
De nem okozunk-e neki bajt evvel? Az ő egészsége mindennél fontosabb, csak félek, hogy nem tudja majd a hosszú idő alatt felismerni a mamáját és nem tud kötődni hozzánk. Cca 3 hét míg eléri a versenysúlyát és addíg naponta csak 1x láthassam?
Olyan rossz érzés és holnap megyünk aláírni és attól is olyan ideges vagyok, hogy mindenki eljön-e?
Bár az anya nagyon helyes és értelmes, de ugye Nikinozso szerint is csak akkor biztos ha már az ágyban fexik!
Most panaszból elég ennyi....
Bocsi!
Amneris, minél előbb gyógyulj!
Mindent leírok részletesebben holnap du.
Mosolygós, Azt kívánom, hogy naggggyon gyorsan feküdjön abban a kiságyban a Baby!
Kitartás!
Sziasztok,
Idusa

KépKép
idusamoja
 
 


Idusa,

nem járható út esetleg, hogy legalább hetente pár napra lenn maradj Tatabányán? Mi tavaly nem ingáztunk, hanem kivettem Cseni szülővárosában egy szobát (Bp-től kb. 2 órányi volt az út, ráadásul tikkasztó hőség volt), 2 perc sétányira a szülőotthontól. Kép Igaz, nálunk csak 1 hétről volt szó, de nekem is fontos volt, hogy minél többet benn lehessek minden nap, és ha lehet, ne hullafáradtan...
A kötődés miatt ne fájjon a fejed, kb. fél éves korban kezd tudatosulni, hogy ki az, aki hozzájuk tartozik, egészen biztosan fog tudni kötődni Hozzátok!

Drukkolunk! Kép
Kata
rkata
 
 


Sziasztok Lányok!

Vendégeskedés volt ma nálunk: egy kedves kolléganőm jött ki a családjával - szuper napunk volt együtt!
Érdekes, hogy a nyáriszünetben mennyire nem hiányzik a munka, de mennyire hiányzik egy-egy kedves arc...
Ez az egyetlen ok, amiért tulajdonképpen mégsem utálom annyira a szeptembert, és a közelgő munkakezdést. Kép

Szép hétvégét mindenkinek!

Csók! - Amneris -

KépKép
amneris
 
 


Kedves várakozók!
Igaz még nincs vége a hónapnak, de augusztusban 3 kislánynak, és 4 kisfiúnak segítettünk családot találni (köztük egy ikerpár). Még erre a hónapra van kiírva 4 kismamánk, de átcsúszhat a szülés ideje jövő hónapra is. Már csak Lilike van kórházban, (reméljük gyorsan gyarapszik, és nem sokáig) Õ idén a 37-ik, a többiek otthon vannak. A gyámhivatalnál az aláírások mindenhol megtörténtek.
nikinozso
 
 


Gratula, drága Nikinozso!
És gratula Idusáéknak is! Ezek szerint minden rendben ment tegnap! Kép

Szép augusztus 20-at mindenkinek!!

KépKép
amneris
 
 


SziazstokKép))

Jajj, annyira , de annyira boldogok vagyunkKép))

De először is gratula Idusáéknak és a többi sikeres örökbefogadónak is!!!!
Nagy öröm ez, tegnap nagyon szorítottam nekik, rengetegszer eszembe jutottakKép))

Mi meg itthon nagy örömben vagyunk, látnotok kellene a nappalinkatKép)
Ugyanis a babaváró feeling hatalmas erővel lecsapott ránkKép
Tegnap a férjem simán megengedte hogy vásároljak 1-2 babarucitKép De mivel a Tescóban voltunk, így nagyon nem tudtam kihasználni a helyzetet, mert nem nagyon volt drappos, capuccinós , krém színű ami mindkét nemnek jó lenne... Így csak 3 db bodyt vettem meg 1 rugdalózót, ilyen otthoni viseletreKép) Most már van 5 db 56-os rugink. Még akarok venni, de már csak ha tudjuk a nemét!Ja, és a nappalinkba most kihoztam minden csomagocskát amibe eddig elsuvasztottam, hogy ne porolódjon(bár még kimosom előtte természetesen), csak hogy méret szerint lássam, hogy mik vannak. És olyan nagyon jó érzés ez nekünk, már csak a hasam hiányzik, de minden ugyanolyan mint a szomszédainknál, akiknél október legelején fog születni a baba. Tök jó, mert mindent megbeszélhetünkKép És majd ha le kell szaladni a boltba pár percre akkor lesz kire hagynunk a babyket.
Õk is nagyon várják már a miénket is, az egész lépcsőház érdeklődik, hogy na mikor jön már a babyKép
Mivel új építésű a házunk, és nem kis lakások, így csak a 8 lakásból 5 család lakik a lépcsőházban és mindenhol fiatalok. (30 +-5 év közöttiek)
Szóval nagyon boldogok vagyunk mióta szólt nekünk Nikinozsó, én már néha annyira , hogy el is sírom magam mikor elképzelem, hogy elindulunk haza a kicsikénkkel.
Mindenkinek kívánom mielőbb ezt az érzést!
Gyönyörű szép szombat vanKép)) (bár lesz még csodálatosabb is;)) )

Ja, SopronKép
Sopronban vettünk egy nagyon hasznos könyvet, a címe: A boldog baba
Mindenkinek ajánlom! Olyan dolgokról szól pl., hogy 0-1,5 éves korig mikor mit tud megtanulni a baba, de azt is leírja, hogy nem szabad gyorsan tanítani, illetve többet elvárni mint amire képes az ő korában. Persze 1 hetes kortól időközönként van összefoglalva. De inkább bemásolom a hátlapját:
"Rendkívül hasznos kézikönyv szülők és gondozók számára, akik szeretnék helyesen ösztönözni a baba fejlődését élete első 15 hónapjában. Az elismert gyermekpszichológus tanácsai srgítik az olvasót, hogy könnyebben felismerje és a fejlődésben helyesen ösztönözze gyermeke természetes képességeinek kibontakozását.
Különálló fejezetek tárgyalják az egyes témákat: szem-kézkoordináció, nyelv, tanulás, mozgás, valamint szociális és érzelmi fejlődés. Temérdek hasznos tanács és játék szolgál többek közt a járás és a beszéd elsajátításának elősegítésére. Az egyes fejezetekben külön kiemelt praktikus tanácsok, gyakori kérdesek sé válaszok, valamint összefoglaló fejlődési táblázatok könnyítik meg az eligazodást.

A szerzőről:
Dr,. Richard C. Woolfson gyermekpszichológus, író és műsorvezető. Rendszeresen szerepel az angol televízióban és rádióban, s több magazinban vezet rovatot családi kérdésekről és a gyermekfejlődésről. A tárgyban már számos könyvet publikált. Dr. Woolfson a Brit Pszichológiai Társaság tagja"

Különben van még ez a könyv: Bolodg tipegők (15-36 hóig) és Boldog gyermek (2,5- 5 évig) címekkel is.

Idusa! Várom a beszámolókat és a képeketKép Ha a netre nem lehet feltenni a gyermek jogai miatt, azt hiszem csak 6 hét múlva?? Akkor örülnék ha a mail címemre elküldenél néhányatKép))
Persze most biztos nincs nagyon időd, de ha a férjed küldi az is jóKép)))
Milyen jó lehet nektek most....
Sok Boldogságot mégegyzser!!

Renóca kismami hol bújkálsz, éppen főzőcskézel biztosKép)) KépKép

Én a következőket tervezem illetve a mosógépem már megyKép KépKépKépKépKép
Na kb. ez a mai programomKép))

Estére mindenkinek szebbnél szebb tűzijátékot kívánok!
Kép

Pusszancs!

KépKép
napsugaracska
 
 


Sziasztok kedves Kismamik!
Először és még egyszer köszönöm Nikinozsónak azt, amit értünk tett és olyan rossz lett volna, ha Õ nincs ott! Nagyon megnyugtató volt a jelenléte!!!Köszönöm a biztatást Katának és Amnerisnek és Ditinek és minden drukkerünknek!
A gyámügyi procedúra mondhatni akadálymentes volt, de Lilit, mivel még a kh-ban van nem helyezhették ki hozzánk. Ez nem jó, de hivatalosan én vagyok a gyámja!!!!
A lélektani része volt a legnehezebb, úgyhogy szinte bambán és szó nélkül ültünk hazafelé az autóban. Nagyon kemény dolog, az itteni gyámügyes találóan mondta: "Ez lesz a bugyor legalja!"
Még most is alig hisszük el, hogy Lili a miénk! Szerintem kell egy pár nap hozzá!
A gyámügyről elmentünk megnézni Kis Nőnket és már apuka etethette és én tisztázhattam. Megjegyezte a nővér, hogy milyen gyakorlottak a mozdulatai! Mondtam, pedig régen tanultam, de olyan mint a bringázás, nem lehet elfelejteni!
Kaptam csomagot is, ez minden kismamának jár, úgyhogy én már hivatalosan is az vagyok.
Sírtunk mindketten a mamával és a férjem is és olyan furcsa érzés, hogy most ezt a kapcsolatot meg kellett szakítanunk! Nehéz! Leírtam a levelemben, hogy semmi rosszat nem fogunk Lilinek róla mondani, de nem tartjuk titokban azt, hogy nem a vérszerinti lányunk. Nem tudnánk hazugságban élni!
De most már elég ebből, mindenkinek jó pihenést a hétvégére, boldog babavárást kívánok:
idusa

KépKép
idusamoja
 
 


Sziasztok!

Olyan jó titeket olvasni. Idusamoja, Mosolygós nektek már igazi gyerkőcös karácsonyotok lesz!

Idusamoja
Lilikének és nektek is sok boldogságot kívánunk! Gratulálunk az újdonsült apának és anyának kicsi leánykájukhoz.Kép
Kép


Drága MosolygósKép
Kitaláltad. Sütit készítettem.Kép
Elképzeltem ahogy rakosgatod a ruhácskákatKép. Veletek örülök teljes szívemből. Drukkolok a mielőbbi telefoncsörgésért!
Bi-bi én már kész vagyok a házimunkával, már csak a vasalás maradt holnapra. Jövő héten felderítő körútra indulunk, bababoltjáró körútraKép.
Köszönjük a könyvajánlótKép.
Kép


Nikinozso
Nagyon sok munkátok van. Aminek mi nagyon örülükKép. Sok erőt és jó egészséget kívánunk hozzá mindannyiótoknak.A babáknak pedig sok boldogságot és nagyon jó szülőket.
Kép

Amneris
Szeptemberben kezdődnek a próbák, és októberben az előadások?
Kép

Szép délutánt és estét mindenkinek.
Renóca
süni_renóca
 
 


Ha már említette Mosolygós a könyveket, szívből ajánlom "bemelegítő" olvasmánynak a "Suttogó titkai" c. könyv első részét, ha még egyáltalán van köztetek, aki nem olvasta... Kép Érdemes még azelőtt elolvasni a könyvet, hogy a babóca megérkezik. Nekem nagyon hasznos volt, leginkább arra volt jó, hogy a kritikus időszakokban (amikor már fél órája üvöltött a manó és már mindent megpróbáltam, kapott inni, enni, tiszta volt a pelus, és fogalmam nem volt, mit csináljak, azonkívül, hogy hisztérikus hangon hívtam a páromat, akit azonnal kirángattak az értekezletről Kép ) erőt és önbizalmat öntsön belém: bizony, a csecsemők sírnak! Sokat sírnak! Legtöbbször nem tudjuk, miért sírnak! Ettől Te nem vagy rossz anya!! Egy mondat nyugtatott meg engem leginkább: "Minden sírás véget ér egyszer." Kép Kép
rkata
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: