Új privát üzeneted érkezett!

Edit,
szegény kislány, ő nem tehet semmiről és mégis rajta fog csattanni :? - de talán nem lesz tetves :roll: :roll:
Az óvónénik toleranciáján is sok múlik, de ha az anyja ott hagyta, akkor hiába minden :twisted:

Nem tudom, milyen lehet, ha rúgdos a baba és eltalál egy ideget, de biztos kellemetlen volt...

Tisztaság: Benci tiszta gyerek, tiszta ruhában, de nem rajta múlik, ami a ruháját illeti:

Kép

Ezen meg olyan helyes:
Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Nem úgy értettem a koszt,hogy meghemperegnek a földön,mert Máté gatyája is mindennap az ovis udvari játék után zöld foltos a fűtől,stb,hanem az az igazi beívódott kosz.Na mindegy,hagyjuk!Ez van. :? :roll:
Tényleg helyes Benci a képen! :D Köhögése elmúlt?

Ma megyek este uh-ra,szorítsatok hogy minden rendben legyen! :wink:

edoci
 
 


Edit,
mi volt az ultrahangon?

Tudom, hogy értetted, hogy koszos---hátha majd idővel "kitisztul" az ovi miatt! :roll:

Azóta nem köhögött, jó taknyos, de el kellett menni orvosohoz igazolásért, mert oviba nem vittem. Szóltam, nézze meg a kukit, néha szokott rajta rántani, most teljesen lehúzta, én majdnem elájultam :shock: , Benci kicsit elsírta magát, hogy fáj- iszonyúan fájhat szegénynek :cry: - és az a sok faggyúdarabocska, szörnyen néz ki. És az a gáz, hogy mivel eddig alig jött le, most marha nehéz lehúzás után visszatolni, de muszáj kiszedni a dzsuvákat. Majdnem vele együtt sírtam itthon, amikor próbáltam neki beolajozni. Este ismét muszáj lesz nekilátni, alig várom már :?

Fiús anyukákhoz körkérdés: kinek mennyire jön le a bőr a kukin?
Biztos szóba jött már, de régen volt és azóta akár változhatott is az állapotuk! :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 

 
 

Judit!
nagyon jók!!!

Edit! Na mi volt mesélj!!!!

Évi!hova tűntél?
Milyen ötletes hogy van udvari játszós ruhájuk az oviban,én is be fogom vezetni...

Judit!
Én kb.10 hónapos kora óta vagy lehet,hogy előbb???? húzogatom a Dávidnak minden fürdésnél,nincs szándékomban lehúzatni senkivel,most már ott tartunk,hogy csak egy pici bőr tartja és teljesen lehúzható lesz,de teljesen ki tudom tisztítani így neki. Addig húztam halasztottam,hogy elvigyem "kínzásra",hogy magától megoldódott a dolog apránként,szépen lassan nyúlt a bőr és most 4 évesen lehúzható majdnem teljesen. Nagyon nagyon örülök,mert először én is féltem,hogy fel kell neki tépni és magam előtt láttam szegénykét,hogy nem bír pisilni meg vérzik meg minden,de kopp kopp megúsztuk teljesen magától szinte mególdodott....
ilgya1
 
 


Ildi,
köszi, hogy leírtad.
Én egy éves kora óta húzogatom, egyszer a doktornéni kicsit erélyesebb volt, akkor jött le negyed része, ami azért elég kevés. Most megmutattam, és végülis nem rántotta, direkt figyeltem, hanem óvatosan húzta és végre lejött teljesen- de nagyon fájt szegénynek. Nem vérzik, tud pisilni- csak faggyú darabkák vannak benne, nem tehetek róla, de jó gusztustalan :oops: :oops: , és amikor ezeket tisztítom, előre közli, hogy ordítani fog.....este a férjem tisztította és utána azt mondta, nem fájt "bazira", reggel kitisztítjuk a maradékot és remélem, helyrejön!

Tavaly valami miatt begyulladt neki, akkor folyamatosan fájt és pisilni is alig tudott, de nem tudom, mitől lehetett. Akkor egészen addig zokogott, amíg nem értem haza- hiszen mikor történik ilyen? ha nem vagyok ott- de olyan jól esett, hogy meglátott és egyből megnyugodott, :roll: hiába, anya csak egy van :)

Ma lett volna próbafűtés, de hiába szerelik három hete a kazánt, nem működik még mindig- viszont nincs melegvíz vagy 3 napig! Még szerencse, hogy kint jó meleg van!

Takarítással is jó időben végeztem, de hála a Nato találkozónak, hiába, gyalogolhattam fél órát :twisted:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


sziasztok!!

Nem tűntem el...itt vagyok:)


Ildi:
A titkos oldal szerintem már nincs meg,de majd megkérdem apát.

Judit:
Igen bírja a hideget az árvácska!!
Sajnálom, hogy nincs még fűtésetek:( emlékszem egyszer még iskolás koromban 12-13-éves lehettem nálunk sem volt fűtés.Valamiért nem volt gáz. Télen...
Kabátban aludtunk meg rendesen felöltözve.még szerencse, hogy csak egy-2 napig tartott.

Tapétázz csak nyugodtan!!!:)
Utolsó 2 Bencis kép nagyon jó!!

Edit:
Szegénykém,kis csaj jelez, hogy figyelj magadra egy kicsit..
Busszal nem tudtok oviba menni?
Új kislány miatt nem irigyellek:( Nálunk most nincsenek ilyen gyerekek.

Flóra szokott inni kólát :oops: :oops: :oops:

Tegnap Egy tanyán voltak kirándulni... Kukoricát szedtek, megnézték, hogy fejik a tehenet,voltak kecskék, libák stb stb.
Este 3/4 6-ra értek haza 4 órától ott vártuk őket az ovi elött :lol: :lol:
jól érezték magukat nagyon!!

Ma nevelés nélküli nap van, Flóra itthon van.
Holnap jönnek anyósék.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok

Életjel! :oops:

Uh-n minden rendben volt,korának megfelelő,úgyhogy behozta a lemaradását! :D Olyan 1500 g körül van,a doki megijesztett hogy ne szedjek semmi vitamint,mert nagyon nagy baba lesz. :shock: Hát,Máténak ilyen idősen 1993g volt a súlybecslése és 3530 g-al született,tehát nem lett óriásbébi.Úgyhogy nem igazán értettem hogy most miért féljek hogy nagy baba lesz!? :shock:
Ja és még mindig lány! :lol:

Évi
most már kész a kocsim,úgyhogy könnyebb lesz.Busszal nem tudtunk menni,mert tőlünk félúton van a buszmegálló és ahol letenne a busz az arrébb van,akkor meg visszafele kéne gyalogolni. :roll:
Na,nálatok megint milyen jó program volt az oviban! :lol: :lol: :lol:

Judit
Kukit sajnálom. :( Remélem hamar rendbe jön!Nálunk a gyerekorvos azt mondta hogy teljesen csecsemő kora óta kell visszahuzigatni,apránként.Nálunk soha nem volt vele gond.
Meleg víz,fűtés hogy áll?

Ildikó
Dávid?Réka hogy vannak?Nem vagytok betegek?Dávidnak mindjárt szülinap! :D Buliztok?Mit fog kapni?

edoci
 
 


Kép

Edit,
na ugye, hogy minden rendben? :wink:
tul.képpen a lényeg, hogy egészséges legyen és nem a súly számít, hanem a fejkörfogat, hiszen az jön ki először :lol:
Kuki: ha lehúzom tisztítani, azért ordít, szerintem most már csak megszokásból, de szerencsére lejön rendesen, megúsztuk a műtétet! :wink:
Melegvíz illetve langyosvíz van és ha a radiátor nem is melegedett be, de a hosszú csövek igen, úgyhogy remélem, hogy haladunk a fűtés felé végre :twisted:

Évi,
még mindig odáig vagyok az ovitokért és a programjaitokért, hihetetlen, milyen jó helyre jár Flóra! :)

Most magamban bulizom: Benci anyukámnál, a férjem kimenőn, túl vagyok a gyilkos tornámon, kedvemre hallgathatom István, a királyt cikizések nélkül :oops: :lol: és még sörözöm is! Végre igazi szabadnap, se takarítás, se próba, se oviba rohanás, se koncert!!!!!!! :mrgreen:

Közös kép, de nehogy elriasszak mindenkit a béna, ráncos, öreg fejemmel :? :shock: :
Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Jajj de vágyom én is egy szabadnapra! :lol: Remélem kipihented magad! :D
Kuki:Örülök hogy rendbe jön! :D
Melegvíz,fűtés:most hogy tök jó idő van,biztos beindúl! :lol:
Nem vagy ráncosabb mint én! :lol: :lol: :lol:
Ilyen jó időben biztos fényképezel valahol,akkor kérünk képeket! :lol:

edoci
 
 


Edit,
estig azért volt Benci is, de legalább semmi munka és rohanás! :wink:
Amilyen az én formám, nagyon rosszul aludtam, telihold előtt ,közben és után nem bírok aludni, ráadásul reggel rémálmom volt: a sógoromék ideköltöztek :shock: :shock: verítékben úszva keltem :? , úgyhogy 7- kor kidobott az ágy :roll: :roll: , de legalább alaposan kitornáztam magam, a sok ismétlésszámmal 2 óra, ha mindent végigcsinálok- 15 perccel kezdtem fél éve.

Biztos ráncosabb vagyok, nem is láttam a ráncaidat! :)

Nem fényképeztem, mert nem volt tiszta az idő :|

Fűtés: mintha ma egy radiátor langyos lett volna, ez azért haladás, de remélem, télen forró lesz :roll:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Itt tegnap gyönyörű idő volt! :D
Rémálom:még jó hogy csak álmodtad! :shock: Nem csodálom hogy reggelre verítékbe úszva keltél! :lol:
Amikor találkoztunk a kontaktlencséd a helyén volt hogy nem láttad a ráncaimat? :lol:

Tegnap este csak úgy kíváncsiságból megnéztem a vizeletemet stixel,persze nem kellett volna,mert a cukor pozitív lett. :twisted: Úgyhogy megnéztem a vércukromat,az 7,0 volt kaja után 2 és fél órával. :twisted: Azóta most tiszta ideg vagyok,nem is aludtam az éjszaka! :twisted: De most már így rájöttem hogy mitől nagy a pocakomban a bébi! :shock: (miért is érte utol magát) :shock:

edoci
 
 


Edit,
nyugi!!!!! Biztos, hogy pontosan mért? Persze inkább nézesd meg "igaziból" is.
(egyszer ügyelet jött hozzám, úgy szédültem és a férjem kérésére megnézték a cukromat, 10-es lett :shock: , elmentem igazi, terheléses vizsgálatra és teljesen normális volt az értéke)

Szerintem csinálj egyet most is, lehet, hogy nem lesz magasabb! :wink:

Vagy hülye vagyok :shock: és a cukor már eddig is probléma volt? :oops: :oops: :oops:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Gyönyörűen sütött a nap itt is, de nem volt "tiszta" az ég, fényképen nem mutatott volna jól.

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyok én is...meglátszik,hogy mikor ülök itt,mikor takarítanom kéne....

Judit!
Szerintem ez nagyon jól sikerült kettőtökről ez a kép,és nem is vagy ráncos...

Fűtés na végre!

Kuki ügy ez jó hír,hogy nem kell műtét.

hú de rémes rémálom....


Edit!
Nagyon jó a vonalzód!
Jól megijeszted itt magad...biztos nem azért nagy a bébi,csak olyan jól hasznosítja a bevitt táplálékot...
Dokit nem hívtad fel?


Évi!
Sok óvoda tanulhatna a ti óvodátoktól. Szerintem minden szülő egy ilyen oviról álmodik,mert állami intézet létére olyan programokat csinál,mint egy magánovi.

Szerencsére nem vagyunk betegek..mi Csilla óta aloézunk,és beválni látszik. Gélt adom nekik,de egy napig tartó hőemelkedésnél ne volt több egyiknél sem még...aztán lehet,hogy majd most következik,de egyelőre szépen tartjuk magunkat.
Azt hittem,hogy vészesebb lesz,mikor belázasodott két hete a Dávid,de kopp kopp nem lett semmi belőle.

ildikó
ilgya1
 
 


Judit
Eddig nem volt gond,a 24-ik héten a terhelés jó lett,de Mátéval is így a 32-ik héten kezdődött,akkor a dokim azt mondta nem olyan vészes,ne foglalkozzak vele.Most mérem egy pár napig és meglátom mi lesz! :roll:
Ja,értem a tiszta eget! :D Azt hiszem egyre nehezebb a felfogásom,akkor még mi lesz a terhesség végéig! :shock:

Ildikó
Örülök hogy jól vagytok! :D Én most Máténak csak omega 3-at adok.A vitaminunk pont elfogyott,de most Multi tabs immuno-t akarok venni.
A dokit nem hívtam fel,várok 1-2 napot és mérem,majd az után,tudjak neki mit mondani.Holnap úgyis megyek a védőnőhöz,ott is hátha okosodok! :lol:

edoci
 
 


Edit,
én írtam hülyén az eget :oops: :oops:
Akkor jól emlékeztem, hogy Máténál is volt terhességi cukrod a végén, de nem kellett vele semmit csinálnod.

Ildi,
most fejeztem a takarítást, bibibí :lol: :lol: :lol: , néha itthon is kell, persze időben több volt, mint amit esténként lerendezek :oops: :oops:
Közeli képet nem is csinálok, én így is látom a ráncokat, ez már mániám, de ebben a krisztusi korban nem csoda :) :roll:

Körkérdésre meg is kaptam a választ, anélkül, hogy feltettem volna: a vitaminok.
Bencinek kéne adnom Protexint, amióta kiderült, hogy laktózérzékeny, nem ártana külön a kis pocijának is immunerősítő, de iszonyúan drága :oops: :oops: . Nekünk nagyon bevált a Béress csepp és a grapefruit olaj, nomeg "agybajra" az omega 3 :lol:


Na, rohannom kell, írjatok sokat, jobb írni, mint takarítani :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Én az omega 3-tól semmit nem vettem észre a Dávidnál :oops: te hogy veszed észre Bencinél?

Mióta derült ki nála,hogy laktóz érzékeny? erről lemaradtam
:? és hogy vetted észre?
a fogászati központban nekünk is mondta a dokinő,hogy nézessük meg,hogy nem e lisztérzékeny a Dávid? de még nem vettem tesztet.

Edit!
szerintem próbálj meg pihizni és nem izgulni,mert attól is magasabb lesz....

asszem ki nézünk a játszótérre..

sziasztok
ilgya1
 
 


Ildi,
ha Dávid lisztérzékeny lenne, nem maradna tünet mentes, hasmenés- haspuffadás, fájó gyomor.
Amúgy miért mondta a fogorvos ezt :?:

Benci elég sokat fosott nyár végén, és tudtam, hogy nem vírus- elkezdtem figyelni, hogy miktől- először csak a fagyitól, kb. a harmadik alkalom után kiiktattuk a fagyit. (előtte minden nap evett több gombócot, és nem volt semmi baja sem) Utána a túróruditól is, kezdett gyanússá válni- és egyértelmű, hogy tejcukor/ tejpor érzékeny. Nagyon oda kell figyelni, mert pl. a téliszalámiban is van tejpor :shock:
Mikor kapott mexicorn kukoricát, attól is egy kicsit hígabb lett a kakija, elolvastam az összetevőit, és a tejpor volt a ludas!
Nagyfiúsan tudomásul veszi, hogy miket nem ehet, néha ropit sem, hisz valamelyik gyárót tesz bele tejport :roll:
Az oviban is nagyjából odafigyelnek szerencsére.

Egyik boltban utoljára még akkor voltunk, amikor kapott túrórudit, legutóbb közölte a pasival, hogy "képzeld, tejpor érzékeny lettem és nem ehetek fagyit, csokit, túrórudit stb...", egyből megfogott egy rekesz cotont és megkérdezte, hogy mi az? :lol: Mondtam a fickónak, erre mit feleljek?- de kapcsolt a pasi, és mondta, hogy ez egy nagyon érdekes papír :lol: , aztán ennyiben maradtunk. :)

Omega 3 nálunk segít az apróbb "dilikben", de most főleg azért is adom, mert a laktózérzékenysége miatt kimaradnak neki a tejes dolgok így a d- vitamin is, ebben a vitaminban meg van minden, amit nem ehet amúgy. (mondjuk sosem ivott konkrétan tejet, mert alapjáraton utálja, a vajas kenyeret sem szereti, de régebben a fagyi- csoki- t.ruditól nem volt semmi baja, fura, hogy pont most jött neki elő :roll: - és nagyon odafigyeltem egy- másfél éves koráig, mit adok neki, de hiába, nem tudod megakadályozni sajnos).

Azt hiszem, néhány oldallal hamarább írtam erről, de akkor még csak gyanakodtam erre az érzékenységére, de nem jött válasz senkitől sem.

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Bocsi Judit! Tényleg nem rémlik a Benci lisztérzékenysége még így sem :oops: te mindent megérzel....tudjuk,hogy egy kis boszi vagy!!!!!
coton aranyos lehetett....még jó,hogy a pasi ilyen gyorsan kapcsolt.
Azért sajnálom szegényt..a túró rudi olyan finom!!!!!milyen kis hősiesen viseli,ez olyan aranyos,büszke lehetsz rá....

nem tudom miért kérdezte a lisztérzékenységet a doki..
úgy kérdezgetett mindenről...aztán rákérdezett,hogy lisztérzékenység? mondom nem tudok róla.és akkor mondta,hogy érdemes megnézni... a hasa nem szokott fájni,és nem is puffad....igazán megkérdezhettem volna tőle,de akkor nem az érdekelt,úgy voltam vele,hogy jussunk már el a vizsgálatig,elég már ez a sok hűlye kérdés...

Edit! Majd írd meg mi volt a védőnéninél..
Már nem sok van hátra hallod neked sem,ripsz ropsz elrepült ez a 7,5 hónap. Hogy állsz a kelengyével?
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a védőnőtől,ő azt mondta ne foglalkozzak a cukorral,ne egyek édességet. :lol: két hét múlva megyek,akkor meglátjuk mi lesz! :roll:

Judit
Kép
Ne haragudj hogy nem válaszoltam!Mondtam én hogy baj van az agyammal! :cry:
Protexint nem ismerem,de majd utána olvasok! :oops:
Omega 3-ból most ezt az újfajtát adom,a Multi Tabs-tól.
Lisztérzékenység:én tudom hogy írtad,de azt nem hogy miért nem válaszoltam rá semmit.Pedig beszéltünk is róla! :oops: Kép
Cotonos sztori nagyon jó,én sem tudnék mit mondani erre. :lol:

Máté múltkor rákérdezett hogy hogy fog kijönni a pocakomból a kistesója? :shock: Meg hogy hogyan került oda? :shock: Konkrétam én erre sem tudtam hogy egy 4 éves gyereknek mi a megfelelő válasz. :oops: Azt mondtam hogy a drbácsi majd segít neki kijönni. :oops: Szerencsére ennyivel egyenlőre beérte.De szerintem még rá fog kérdezni!

Ildikó
A kelengyével egyenlőre úgy állok,hogy előszedtem azokat a pici ruhákat ami Mátéról maradt és semleges.Tegnap vettem egy vastag hálózsákot,meg egy plédet.Lassan rá kéne hajtani a lányos dolgokra is! :oops: Meg összeírni hogy mi is kell! :lol:
Omega 3:nekem is segít az agybajomon,én is szedem,csak sajnos az egyre gyakrabban jelentkező feledékenységemen nem! :twisted:

edoci
 
 


Benci nem lisztérzékeny, hanem laktóz, azaz tejpor/ tejcukor :roll:

Edit,
azóta mérted a cukrodat :?:
És anyukádtól megkérdezted, mégiscsak szakmabeli! :)
Kiságy és társai gondolom maradtak Mátétól, nem?
Rózsaszínű cuccot is fogsz venni? :lol:
Szerencsére Benci nem kérdez ilyeneket, nem is tudom, mit felelnék erre :roll: a gólya hozza elég elvault :lol:
Agyaddal tényleg semmi baj :wink: , simán csak a harmadik harmadban vagy, lesz ez még így se :lol: :lol: :lol:

Ildi,
szerencsére már "nagyfiú" ezeket megérteni, ehet mákos sütit és meggyes péksütit, beéri ezzel, de azért sajnálom, nagy túrórudi fan volt előtte és nyáron épp hogy rákapott a fagyira, aztán azt sem ehet......de soha nagyobb baj ne legyen :wink:

Ismét a kedvenc sógorom: még nyáron ránkparancsolt, 3 nap alatt :shock: vigyük el a kiságyat, járókát, etetőszéket, babakocsit a raktárból, mert őket zavarja. Mondtuk, nincs kinek adni- Edit, nektek azért nem is ajánlgattam, mert a járóka kivételével mindegyik lepukkant, meg gondoltam, maradt Mátétól minden :oops: -, erre most kiderült, minden ottmaradt, de most tényleg 2 napjuk van, hogy mindent vigyenek onnan a könyvtárból- és van ott 3- 4 ocsmány, 100 éves bútor, a szüleik öröksége, csak ők ragaszkodnak hozzá, kíváncsi vagyok, mi lesz velük.
A járókát elvittem anyukámhoz, egy b.nőm kapja meg, épp ma 3 hetes a kislánya :lol:
Az erkélyen felejtett a férjem két függővirágot még a költözésnél, a földre van lecseszve, elrohadva lógnak ki a megmaradt ágak :cry: , ennyit a keresztényi szeretetről, ha egy virág is elpusztul :? :? - ja, anyukám 55 éves fikuszát is sikerült kinyírniuk, de azért igyekszünk megmenteni! :)
Na, rosszindulat: hess!!!!! :oops:

Évi,
hová tűntél?

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Nem a könyvtrából kell elvinniük, hanem a könyvtár parancsolt rájuk, vigyék el, mert visszaveszik a raktárt a lakóktól- hátha hamarosan a lakást is visszavásárolják és akkor jön el végre a mi időnk! :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Látod Judit,erről beszélek,nem lisztérzékenység,hanem laktóz,Ildikó írta Dávidnak a lisztet hogy meg kellene nézni.
Majd csak összehozom! :roll: Méghogy semmi baj az agyammal! :lol:
Igen,ilyenek maradtak Mátéról,úgyhogy egy csomó mindent nem kell venni! :D

edoci
 
 


Edit!
Akkor megnyugodtál valamennyire? És kibírod édesség nélkül??? :lol:

és hogy veszitek észre,hogy hatásos az omega 3? Az aloenak is van,lehet,hogy azt kiprobálom,mert az Eskimo-tól semmi nem történt.

Judit!
Kedvenc sógorod főjjön a levében..aki másnak vermet ás....nekem csak ez jut róla eszembe,mert úgyis megkapja a maga bűntetését biztos vagyok benne.....
a fikuszért meg tényleg kár.

azért örülök,hogy így fogod fel Benci laktózérzékenységét,-most már megtanultuk az biztos-örülök,hogy ebben legalább pozítiv vagy.

Rózsaszín cuccot meg kénytelen lesz venni,mert a legcukibb babaruhák rózsaszínűek........főleg lányoknak. Én sem gondoltam volna,hogy fogok venni,de mikor meglátod benne a saját tündérkédet,akkor egész más szemmel nézed ezt a színt,csak a rózsaszín köd.....
vagy ha akarsz venni valamit neki csak kékben van meg rózsaszínben..

ildikó
ilgya1
 
 


Ildi,
ha látványosan az omega3 nem is küszöböli ki a "diliket", biztos, hogy vannak jótékony hatásai- nekünk tavaly csak 1- másfél hónap után jelentkeztek a "javulás" jelei :wink:
A rózsaszín a "vesszőparipám", Rékának és Flórának nagyon jól áll, de meg kellett kérdeznem, ismersz... :oops: :lol: :lol: :lol:

Mi megbeszéltük a férjemmel, hogy ha egy kicsit is jobban állunk anyagilag ,(jó is lenne....) akkor hajrá kistesó, de én szigorúan fiúra vagyok beállva :roll:, addig is maradok "fiús anyuka" :)
A neve is már megvan, na ebből lett egy "válásig" menő vitánk, a szokásos kétheti, amikor válni akarunk :) .....

Erről jut eszembe, a kukija teljesen rendbejött, lazán le lehet húzni, és el is viseli, de utána megszokásból sikít egy óriásit :lol:
Oviban tegnap kérdezték az óvónénik ismét, mit ehet és mit nem, felsoroltam, de mondták, Bencire hagyatkoznak, ő is olyan jól tudja :) Mondjuk hétfőn szülinap volt, evett tortát és előtte túrógombócot (de tejfölt nem kapott rá), vártuk hasmenést és nem volt szerencsére, hátha kinőtte.....de nem kockáztatok inkább.

Tegnap délután olyan rosszkedve volt, egyszerűen nem értettük, mi a baja, hiszen mindig mosolygós és vidám, de este fürdés után kezdett élénkülni meg humorizálni. Nálatok is van néha rosszkedv? Olyan volt, mintha magamat látnám, ha rámjön a búbánat, hát, nem szép látvány, ez tény..... :oops: :oops: :oops:

Edit,
akkor sincs baj az agyaddal :lol:
Kb. félidős terhes voltam, és közöltem a férjemmel, na végre, jön a matáv :shock: , közben csak a villamos futott be- és ez csak fokozódott a végéig, ennyire "hülye" azért nem lehetsz :lol: :lol:
Ezt azóta is idézgeti a családom, ha furákat beszélek :roll: :oops: :)


Őszi díszeitek vannak már? Alig várom, hogy vegyek egy tököt, láttam igazit, ki volt vágva a szeme és a szája, odarakom majd a szobanövény mellé, és végre Benci is kinőtt a piszkálásból, ő is imádja a díszeket! :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Na neeee, laptetű :? :? :oops: :oops:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit!
Akkor hajrá anyagi jólét! És hajrá kistesó....én úgy drukkolok amúgy!!!!A legszebb ajándék,amit a gyerekednek adhatsz az a tesó.-ezt nem tudom hol olvastam,de annyira megfogott és azóta is ez a mottóm.


Jó,hogy a kuki ügy megoldódott,én még nem vagyok nyugodt,de amig nem váladékozik,pisil rendesen,nem trutyis,addig jó így is félig meddig lehúzva,egy két helyen még tarja egy vékony valami,de nem merem lerántani....majd ....valamikor..még nem tudom mikor...

Benci rosszkedvű???nem tudom..én akkor veszem észre a Dávidon,ha fáj valamilye (innen is tudom,hogy lappang benne valami) akkor szokott a megszokottnál szomorúbb lenni és nyűgős is,de úgy azért ,hogy bántotta volna valaki,azért nem láttam szomorúnak....vagy mire gondolsz pontosan?

A másik fele,hogy nekik is kell szomorúnak lenniük,nem lehetnek mindig vidámak,mivel mi sem vagyunk azok mindig,hiába szeretnénk,hogy ők sose legyenek!




Olyan kár,hogy nem fogod elárulni a tervezett baba nevét,mert emlékszem,hogy ezt már írtad....na látod azért van amire én is emlékszem.
pedig úgy furdal a kiváncsiság.


Hú ma mit össze nem kínlódtam az oviban,reggel elvittem a Dávidot,majd elmentünk cini Muzsikára a Rékával,aztán bevásárolni és játszóházba,de már innen nem akart hazajönni,így a hiszti már elkezdődött...nagyon fáradt volt,de dolgozunk az alváskihúzás projekten ezerrel... na akkor hazahoztam,hogy aludjon,de nem volt itthon senki,de már nagyon nyűglődött,iszonyú fáradt volt...elviszem anyukámékhoz,közel laknak az ovihoz,de ő dolgozott,így nem akartam a kocsiban az utcán hagyni,akkor elvittem az ovihoz,de mire odaértem elmentek azok akik még a kocsiban várakoztak,akire rá tudtam volna bízni,már majdnem telefonáltam az óvónőnek,hogy küldje le a Dávidot,de akkor eszembe jutott,hogy a hugom ott van nemmessze a Pékségben odaállok a kocsival (vagyis ő javasolta,mert nem mertem ilyet kérni,azért csak egy munkahely,nem gyerekmegőrző) ,és rá tud nézni,ő rálát az utcára és hallja is ha felkel,na akkor oda vittem a kocsit,gyalog rohantam a Dávidért,akik már kész voltak persze,pedig mindig én vagyok ott először,de most jól bekavart a kiscsaj,de azóta is alszik,úgy lefárasztottam....

mondjuk ő is engem.....

na megyek mert ezer a dolgom...

ja nekem már kint vannak az őszi dekorációim csak tököt veszek majd....,Judit nézd már meg Mozzillával a blogomban,probáld meg,mert nincs most időm felrakni ide,persze csak ha akarod,és főleg ha megtudod.
azért muti meg a tiedet is.....
Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
Nagyon boldog szülinapot kívánunk Dávidnak!

Nem könnyű két gyerekkel,én be vagyok tojva rendesen hogy az ilyen helyzeteket hogy fogom megoldani! :shock: :oops:

Omega 3,én B vitamin konplexet eszek mellé és tényleg nem vagyok annyira idegbeteg! :lol: De gyorsan lekopogom!
Máténak meg egy két-három hete kihagyom a vitamint és csak az omegát adom és nem berzenkedik annyit,nem püföl folyamatosan minket.Hogy ez most az omegának köszönhető,vagy hogy vitamint nem adok,vagy egyébként is így lenne,nem tudom!

Édesség:egyenlőre nem kívánom annyira,de pár hét múlva biztos ölni tudok majd egy kis csokiért! :lol: Azóta teljesen jó vércukor értékeket mérek! :D

Judit
Anyukám mint védőnő is azt mondta hogy most mérjem egy hétig,aztán meglátjuk mi lesz,közben meg megbeszélte a saját diabetológusával akihez jár,hogy bármikor megkereshetjük. :wink:

Rózsaszín:tényleg minden vagy rózsaszín,vagy kék! :shock: Pl:narancssárga hálózsákot akartam venni és nem volt csak az említett két színben! :shock: Sőt,harisnyába is rózsaszínt kaptam,mert az került 1100 ft-ba,ami meg még lányos volt és bordó vagy szürke,az már 2000 ft.
Egyetlen dolog amire sajnálok kiadni pénzt,az az overál(vagy bundazsák),mert 7-8 ezer ft és 3-4 hónapra kell,utána az életben nem lesz jó rá! :shock:

LAPTETŐ :lol: :lol: :lol: Hajrá! :lol: :lol: :lol:
Mi lesz a neve?Dömper? :lol: :lol: :lol:

Máté nem szokott rosszkedvű lenni,csak borzasztó nyűgös! :twisted: El sem tudom képzelni Bencit rosszkedvűnek! :shock: Azóta rendbejött?

Nálunk nem lesznek őszi díszek,lusta vagyok,Máté gyűjtött diót és gesztenyét,azt tettem bele egy kosárba és ennyi! :oops:

edoci
 
 


Dávid!
Boldog születésnapot!!!!!

Kép

Ildinek meg egy csokor:

Kép

Edit,
Benci szerint Dömper lesz a neve még mindig :lol: :lol:
Overall nem maradt Mátétól? Tényleg nem normálisak ezekkel az árakkal :twisted: !

Ildi,
a múltkor (bő két éve) még azért titkoltam a nevét, mert rajta voltunk az ügyön, de most nem akciózunk, így hát a legújabb fiúnév, ami szóba jöhet egy kistesónál ha eljön az ideje: Koppány. :oops: :lol: Naná, hogy I.a király rajongásom is benne van, meg a lázadás (hiszen Koppány, a lázadó) és amúgy meg tökjól hangzik a Borosshoz! A férjem jól kiakadt, de még odébb van a kistesó kérdés......

Nem nyűgös- beteg nyomott volt, hanem kifejezetten rosszkedvű, ilyennek még sosem láttam, mintha valaki megbántotta volna, de egy szót sem volt hajlandó kinyögni, mi a baja :shock: :shock: .Azért fura, mert tényleg mindig vidám és mosolygós.
Igazad van, más böngészőben meg tudtam nézni a blogot, Réka hihetetlenül szép kislány, gondolom, jó sok kérjőe van már most, nem? :wink: :)
Szépek a díszeid! És milyen gépetek van, mert így ránézésre többenek tűnik egy sima kompaktnál, igaz? :wink:
Olvasni nem tudtam, de ha több időm lesz, tánézem, kimaradt sok idő!


Kétgyerekes téma: nem semmi napod volt, de mintha régebben is akadt volna pár ilyen nap, én biztos nem bírnám az idegbajommal, néha Bencivel sem bírok, nemhogy kettővel!
Edit, biztos bírni fogod, ha már a terhességet "átvészelted" egy nagyobb mellett, sikerülni fog utána is!

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok!!

Dávidnak Boldog szülinapot kívánunk!!!

Kép

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


köszönjük szépen.nagyon jól esett!
ilgya1
 
 


Sziasztok

Évi
Nagyon el vagy tűnve!Jól vagytok?

Ildikó
Buliztatok?mit kapott Dávid?

Judit
Sajnos nem maradt overal Mátéról,mert odaadtam a keresztfiamnak. :roll:
Koppány jó név!Bár nekem a Dömper is tetszik! :lol: :lol: :lol:

Máté beteg.Lázas,köhög,rekedt. :(
Nekem meg 2 napja görcsöl a derekam. :(

edoci
 
 


Edit,
jobbulást Máténak! :(
A derekadnak is- ez sajnos a terhesség vége felé elég gyakori :?

Boross Koppány Dömper :lol: , manapság állítólag bármit lehet anyakönyvezni :roll: , de nem akarom Dömpernek hívni a kistesót :wink:

Ildi,
ha lesz időd, kérünk képeket!

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Kép

Hamarosan indulok a MÜPÁ-ba, holnap este is u.ez.....csak ne lenne a város másik végében és hazafelé ne kéne közelharcot vívni a közönséggel :? , hogy fel tudjak szállni a villamosra :twisted:
Tök vicces, az elején látszódunk, aztán a zenekar lemegy a süllyesztőbe, játék közben, olyan zúgás kíséri a süllyedést, tényleg poénos. Így sajnos a balettből nem látunk semmit sem sajnos. :(


Na, muszáj indulnom.

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Induljak már! :oops: :oops: :mrgreen:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


köszi szépen..jövök a képekkel,de holnap még buli,majd utána...
jobbulást Máténak!! :cry:
Judit! Dömper Koppány :lol: :lol: :lol: :lol:
ilgya1
 
 


Ildi,
várjuk a képeket- és ha lesz időd, lehet egy "ilyen volt- ilyen lett" is? :oops: Most már rakhatsz 4 képet is egymás mellé :wink:

Amúgy nagy nehezen elindultam, de már ismét itt vagyok :mrgreen:

Dömper: Benci szerint egy kislányt is lehetne így hívni, de azért ez fiús név inkább :lol: .

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Illetve hiába 4 éves, 5 kép kell: születéskori, majd 1-2-3-4 éves (ez tényleg 5 db kép)- de ha négy éves, miért 5 kép? :shock:
Ehhez szőke vagyok...... :oops:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Mert már a születése az az első kép! :lol: Az egy éves a második kép! :lol: Ésígytovább,Nem? :lol:

edoci
 
 


Edit,
igen, de amikor megszületik "0" éves, tehát sehogy sem jön ki az 5 kép 4!évre-de ez már csak kötözködés.... :lol: :lol:
Ez is olyan, hogy a terhesség nem 9 hónap, hanem majdnem 10, ha utánaszámolsz! :wink:Első hónap- fogantatás, illete az utolsó menstruáció, amikor még meg sem fogant, akkor hogy lehetne egy hónapos? :shock: Nagyon pihent vagyok, két este Beethoven IX.Szimfoniája marhára fárasztó :shock: , persze azért jó zene, de iszonyú hosszú.....főpróbákkal együtt 2 nap alatt 4-szer eljátszottuk :roll: :roll:

Máté jobban van? És a derekad?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibi blocksberg 2008.10.19 20:00-kor.

KépKép
bibi blocksberg
 
 


0-4 év

Kép Kép Kép Kép Kép
ilgya1
 
 


Judit
Elégedett vagy?Megjöttek a képek Ildikótól! :lol: (5 db)
Felőlem kötözködhetsz,most nincs kedvem hozzá,úgyhogy rádhagyom! :lol:
Máté jobban van,még köhög,a doki azt mondta hétfőn vihetem oviba,de én még nem akarom,olyan rekedt.Nem hiányzik hogy ráfertőződjön! :roll:
Derekam hol fáj,hol nem. :roll:

Ildikó
Nagyon jó a sorozat! :lol: Édes mindegyiken Dávid! :lol:

edoci
 
 


Ildi,
köszi! :lol: :lol:
Nagyon helyes és szép fiú Dávid! Meg Réka is (helyes kislány), mi lesz majd később a csajokkal és a pasikkal? :shock:


Rájöttem: 0- 4 = 5, hiszen a nulla is szám!

Edit,
tényleg ne vidd, már amúgy is csak 3 nap és utána őszi szünet, addig tényleg kár lenne, hogy összeszedjen még valamit....

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok!

Dávidék a Millenáris Parkba mentek az ovival,így csak később kell érte mennem..

hogy vagytok?

Edit!
Vitted végül is Mátét oviba?
Derekad?

Judit!
köszönjük...
Szegény elképzeltelek amint a villamosért harcolsz...
és autogrammot is szoktál osztogatni?

Képek vannak a buliból a honlapunkon...

Évi!
Hogy vagytok?

Mit csináltok a 4 nap alatt?
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
nagyon jók a szülinapi képek,biztos jó buli lehetett! :lol:
Nem vittem Mátét oviba,leigazoltam neki ezt a 3 napot! :wink:
Derekam hol ilyen,hol olyan! :roll:
Még nem tudom mit csinálunk a 4 nap alatt.Biztos kitalálunk valami "okosat"! :wink:
Ti mentek valahova?

Judit
Ti hogy vagytok?

Évi???

Én elkaptam Mátétól a taknyot,hogy legyen valami.... :roll:

edoci
 
 


Edit,
jobbulást! :roll:

Ildi,
most már más böngészőben sem tudom megnézni a képeket :? , se a férjem, se anyukám gépén! Ha lesz fölösleges időd, raksz két jól sikerültet ide, ha nem gond? :oops: :oops: :oops: :oops:

Önző módon, mit csinálunk 4 napig: én minden este 9- kor lefekszem aludni, másnap délig alhatok, a férjem és anyukám elvállalta Bencit.1: mert megérdemlem :oops: , 2: a bőrömmel és a ráncaimmal csodát tesz a korai lefekvés és a sok alvás.
Jövő héttől ismét nagyüzem, 8 órás cd- felvétel, utána egy laza takarítás :shock: - de kell a pénz és jó, hogy van munkám/ munkáim.......

Megjegyzem, éjjel 10- szer keltem fel Benci távcsövét felszedni a padlóról, mert leesett :shock: , és ő az éppen aktuális játéka nélkül nem bír aludni :lol: , reggel meg csak én adhatok neki inni, mert az én öntésem jobb ízű, mint az apjáé :lol:
Ismét taknyos, holnaptól kiadtam neki az őszi szüntetet :wink:

Minden gyerek ennyire "dilis"? Imádom, az összes rigolyáival :) , de néha sok(k)os dolgai vannak....... :lol: :lol:

Évi,
most már írj, vagy azt gondolom, hogy ez előző oldal laptetője bejött :wink: :wink: :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Évi
nem az előző hanem az azelőtti, és akkor még az időpont is stimmel :wink: :D

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok!!

Itt vagyok:)

Judit:
hogy hatott-e a laptető azt nem tudom....majd elválik...

István a királyt én is nagyon szeretem hallgatni!!
Megvan dvd-n is ami tök gáz, mert tele van effektekkel és nem élvezhető,de a zene igen:)
Laktóz érzékenységet sajnálom, de látom Benci okosan megérti, hogy nem szabad.
"Az érdekes papíron nagyon jót nevettem"
Hajra kistesó ha helyre jöttök!!!
Nekem tetszik a Koppány!!
Edit:
Örülök, hogy rendben van a cukrod!
Meglátod a kiscsajszidat rózsaszínben többet nem akarsz más színűt venni:) :):)

Ildi:
Jó a sorozat!!
Látom tegnap Dávidék a millenáris parkban jártak, mit csináltak ott, volt valami program?

Mi a 4 nap alatt otthon leszünk.holnap indulunk reggel.
Vasárnap búcsúba megyünk,és Flóra ott marad majd a nagyszülőknél az őszi szünetben.
mi hazajövünk hétfőn vagy kedden reggel.

Flórának kiütései vannak az arcán. Azóta mióta a tanyán voltak.Van még a lábán, kezén is. Hasán hátán nincs.
A tanyán szalmában ugráltak és lehet, hogy összeböködte ahol nem volt rajta anyni ruha. :roll:
Elöször nem is tűnt fel, csak egy jó pár nap után,de akkor azt hittem, hogy szúnyogcsípés.(Találtam a szobában )
Az arcán elvakarta és nem akar elmúlni
:cry: Ezért ma elviszem a bőrgyógyászatra, hogy nézzék meg.
Allergia vizsgálatra is viszem majd nov. 14-én. Ott majd kiderül, hogy allergiás valamire vagy csak összeszurkálták a szalmaszálak.

Vigyázzatok magatokra, pihenjetek sokat!!

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Edit!
Akkor jobbulást kívánok!!!
És hogy bírod a nagy pocidat?Mindjárt szülni fogsz te jó ég....

Mi Tatabányára megyünk a barátainkhoz a 4 napos ünnep alatt,végre egy kicsit kikapcsolódhatok...van két nagyobb gyerkőc,így a gyerekeket nem is fogom látni,már alig várom,hogy menjünk,na nem ezért,hanem amúgy is imádjuk őket.

Judit!
Fölösleges időm az nincs ugyan,de egy pár képet felrakhatok..erre kiváncsi leszek,hogy észreveszel valamit?




Kép

Kép
Kép
Kép

Évi!

Bérletük van a Millenáris Parkba,minden hónapban mennek,mindig van valami esemény. A múltkor Halász Judit koncert volt,most meg Kéry Kitti lett volna de lebetegedett,így elmentek a Csodák Palotájába. Meg van ott állítólag valami klassz játszótér...

Kiváncsi leszek,mit mond a doki a kiütésekre?

Ti is vigyázzatok magatokra,főleg kismamink! aztán jövőhéten újjúlt erővel fórum..
puszi Mindnekinek!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
Jó pihenést a hétvégére! :D Már nehezen bírom a pocim,pedig még most fog nőni egy csomót! :shock:

Évi
Elmúltak Flóra kiütései?Remélem semmi komoly!

Judit
Neked is jó pihenést,nem semmi lesz a jövő heted! :shock:

Csütörtököm voltunk a szülésznőnél (így a végére csak sikerül eldöntenem hogy a II-es nőin fogok szülni :roll: ),tök aranyos csajszi,csak azt hittem elájulok a szülőszobán,olyan rosszul lettem! :roll:
Összetettük a kiságyat is,Máté még nem látta,kíváncsi vagyok mit fog szólni hozzá! :wink:
Ja és vettem overált a Tescoba 2300 ft-ért és tök jól néz ki,természetesen rózsaszín! :lol: (Judit,tényleg lány ruhákban nincs sok színválaszték,rózsaszín,rózsaszínnel) :shock:
Tesóm meg vett neki egy fülbevalót,persze ebben is rózsaszín kövek vannak! :shock:
Most már csak az kéne hogy fiú legyen! :lol: :lol: :lol:

edoci
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: