Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Iden! Ildi professzionális tanácsokat adott nektek, ha ennek ellenére megrekednétek valahol írj, megpróbálok segíteni (logopédus vagyok).

És most jöjjön az én kérdésem? Lehet, hogy a szoptatással kapcsolatos topicban kellett volna írnom, de talán itt is tudtok nekem segíteni.

A helyzet a következő: a kislányom 6 és fél hónapos, intenzíven és lelkesen szopik. Két napja kiderült, hoyg 4 hetes terhes vagyok, mindenki (értsd nőgyógyász, gyermekorvos) azt tanácsolta, hogy válasszam el. Az agyam felfogja az érveiket, és ahogy hallgatom őket, még el is tudom fogadni, hogy így helyes, de amikor Zsófi hozzámbújik, meg szakadna a szívem, hogy ne adjak neki. Azt is tudom, hogy ez az első, 'tárgyiasult' jele a bennem dúló viharnak. EL tudjátok képzelni, hoyg ennél azért nagyobb korkülönbséget terveztünk a két gyermek között, de ha egyszer így alakult- örülünk neki, csak hát én pánikolok egy kicsit....

Szóval, van valamelyikőtöknek hasonló tapasztalata- ilyen kis korkülönbség a gyerekek között? Mi legyen a szoptatással? ill. hogyan csinálnátok az elválasztást?
Most tényleg minden szónak örülnék,
Előre is nagyon köszönöm,
Enci
Enci
 


Enci!

Nézz körül Zsóka írásai között, ugyan ott több a korkülönbség, de az elsõ három hónapban még õ is szoptatott. A La Leche Ligások szerint nem kell emiatt elválasztani a babát. Egyes dokik szerint a szoptatás (méhösszehúzó hatása) miatt nagyobb a vetélés kockázata, de ez inkább azokat érinti, akiknek már volt, vagy amúgy is úgy indul a terhességük. Szerintem ha a baba meg akart foganni, és megmaradt, akkor a szoptatás nem lesz gond! Javasolnám neked a Haraszti TImit is, csak sajna hónapok óta nem jut internetre, neki 5 fia van, a babanetes családok oldalon megtalálod a paramétereket, a korkülönbségek a 11 hótól a 18 hóig változnak, neki bõven lehet tapasztalata az igazán kis korkülönbségek kérdésben.
Magán véleményem szerint szoptass nyugodtan, semmiképpen ne válaszd el emiatt viharosan Zsófit. Én azt próbálnám meg, hogy mire a kicsi születik, esetleg elõtte egy-két hónappalra fogyjon el a szopi, legalábbis annyira, hogy ne függjön tõle, hogy amikor neked kórházban kell lenned, ez ne legyen neki a szopi miatt törés. Állítólag tandem szoptatás is mûködik. Keress rá, valamelyik topicban többen írtak már ilyesmirõl!

Te hol dolgozol, ill élsz? Mint logopédustól kérdezem. Jössz nyáron a babanetes találkozóra? Nagyon örülnék, ha egy baráti szemmel leledzõ logopédus véleményt formálna a fiamról (rengeteget fejlõdött, immáron olvas, nyáron lesz hatéves, de az oviban a logopédus csak õsztõl tudja bevenni, túl sok a gyerek alapon). Tkp. minden hangot képes képezni, és mégis valahogy nem tiszta, ahogy beszél. Arra sajna nincs energiám most, hogy külön elhordjam valahova, marad az az egy év majd az oviban, csak eddig arról a logopédusról nem sok jót hallottam, nem tudom, mennyire fogok tudni adni a véleményére.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Enci!
Csak csatlakozni tudok Ildi véleményéhez, amennyiben azt írja, hogy nyugodtan szoptass, akáér végig is, utána pedig mindkét gyerkõcöt (ez a tandem szoptatás).
Többet nem is írok, mert mindent leírt Kép.
üdv
Zsóka

ui: ja, én azért választottam el végül is három hónapos terhesen a fiamat, mert õ már 22 hónapos volt, és azt hiszem, máer tényleg csak az összebújás kellett neki, nem a tej... Azt meg megoldottuk (mármint az összebújást). Plusz õ még akkor éjszaka is szopott (nenm aludta át az éjszakát), szóval ki voltam purcanva. Aztán ahogy elválaszottam, egyik napról a másikra átaludta az éjszakákat.
Szóval szvsz szoptass nyugodtan, a táplálkozásodra ügyelj és próbálj sokat pihenni. Szerintem ez a kettõ e lényeg.
zsóka (zsók
 

 
 

Kedves Enci!

Koszonom, hogy felajanlottad a segitsegedet. A fiam kb. egy hete teljesen magatol probalja hasznalni a szamara uj hangokat, sokszor ugy hogy ahol pl. eredetileg is t hangot kell mondani ott is k-t mond. Kicsit furan hangzik az uj K-ja es G-je, de remelem belejon es javulni fog. Szerinted? Azon teljesen meg vagyok lepodve, hogy csak ugy magatol probalkozik, mivel mar egy jo ideje nem en fektetem le este azaz nem gyakorolunk. Az apja szerint nem fontos ez a javitgatas.
A te kerdesedre azt tudom valaszolni, hogy a fiam 7 honapos volt mikor dobbenten tudomasul kellett vennem, hogy terhes vagyok. En semmikeppen sem akartam elvalasztani ot, de kb. 2 hettel kesobb annyira lecsokkent a tejtermeles, hogy kenytelen voltam tapszert hasznalni. 9 honapos koraig szopizgatott reggelenket, de szerintem csak cseppekben merheto mennyiseget. Viszont nagyon jo volt osszebujni! En is azt mondom szoptass nyugodtan!
Iden
 


Sziasztok!

Köszönöm a jótanácsokat, és a megerősítést. Most már lassan megnyugtatom magam azzal, hogy a természet tudja a dolgát, s ha ez a baba megfogant és ennyire élni akar, akkor meg is szerzi amire szüksége van. Annyit próbálok megtenni, hogy a napközbeni főzelékezés és gyümölcsözés után nem feltétlenül kínálom meg, mint eddig- úgyhogy nincs desszert, de reggel és este viszont csak szopi van. Este már eddig sem volt teljesen elég, úgyhogy már kb 1,5 hónapja adok neki egy kis tápszert kiegészítésként, max. ezután ha kevesebb lesz a tejem, még többet kap.

Ami a pihenést illeti, hát ebben nem vagyok nagyon ügyes, mert valahogy mintha a ZSófi érezné, hogy itt a konkurrencia, nagpközebn olyan élénk, mint egy 5 éves, az utolsó 3 napban gyakorlatilag nappal összesen nem aludt 1 órát. De megpróbálok legalább téyleg sok zöldséget és gyümölcsöt enni és az ELevitet is most rendesen beszedem. ELkezdtem vasat is szedni, de a gyerekorvos elszörnyülködött, mi szerint az első trimeszterben ezt nem szokás, mert veszélyes. Kicsit furcsállottam, mert a szülés után nagyon rossz volt a vérképem, és azzal engedett haza az orvos a kórházból, hogy min 1/2 évig szedjek még vasat, amit 2 hónap után abbahagytam, mert úgí gondoltam én már naygon jól vagyok.. (Éljenek a felelősségteljes, öndiagnoszta mamák!!!!) Szóval ez is mehetne a 'SZentírás-e ....' topicba. Kinek higgyünk..?

Iden! Neked hoyg ment ez a pihenés téma, hisz nagyjából akkor Te is ilyen tájban estél teherbe mint én? De gondolom a pihenés csak egy a sok közül, itt van pl. a hasbarúgás, később jön az emelgetés... Bár ha arra gondolok, hogy ha ez naygon kritikus lenne, akkor nem születnének 2. 3. gyerekek...

Hú.. nagyon sok gondolat kavarog bennem, össze-vissza csapongok, bocsánat.

Na, de hogy ne csak magamról ömlengjek.

Iden! Azért mert magától próbálkozik, nagyon dicsérd meg. HA már szótagokban viszonylag tisztán meg van a k és a g is, akár napközben is játszhattok (direkt írtam játszást és nem gyakorlást!) hangvadászós játékot. Te mondod a szavakat felváltva k-sakat és t-seket és megegyezhettek, hogy ő mit csinál, ha t-seket ill. k-sakat hall. Pl: tapsol az egyiknél, dobbant a másiknál,v. leguggol-feláll stb., dob egy korongot a T-s kosárba, v. a g-s kosárba. Attól függ, mi van otthon vagy éppen hol vagytok. A lényeg, hogy ne legyen túlságosan bonyolult a kapcsolat, mert akkor a jelzés megjegyzésére megy el az energiája. Ha nagyon ráérsz, csinálhatsz kis jelzőtáblácskákat, egyiken pl. egy autó képével (Tü-Tü), a másikon pl. eyg kakas képével (Ku-Ko-ri Kú), neki csak azt kell emelgetnie, amelyiket hallotta. Először mindenképpen olyan szavakkal játszatok, amelyekeben a szó elején vannak a kérdéses hangok, majd a szó végén, és acsak a legvégén a szóközepiekkel. Az elején hangsúlyozd túl a hangokat, hogy könnyebben felfedezhesse őket.

Az természetes, hogy először idegenül hangzanak az új hangok (és hát ne felejts el, hoyg szegény nehezített környezetben kell hogy tanuljon). A k-val és a g-vel nem sűrűn szokott előfordulni, hogy esetleg egy hibás hang rögzül, mint a sziszegőknél vagy az r-nél, úgy hogy szerintem gyakoroljatok, il.. játsszatok bátran tovább, valószínűleg attól lehet olyan furcsa, hogy még nem elég 'kemény' a felpattanás. (de most csak látatlanban találgatok). A férjeddel egyetértek abban, hogy az állandó javítgatás nem feltétlenül visz előbbre (rögzül "az én hibás vagyok" érzése), viszont foglalkozni kell vele, próbáljátok meg minél játékosabban, autóban, utcán, főzés közben stb. Azt hiszem ez a kérdés a nevelésben oly gyakori 'keskeny ösvény' megtalálásához tartozik, hol van az arany középút... Sok sikert! Szorítok nektek!


Ildi!

Én a XVIII. kerületben, Pestimrén élek. Már lassan 5 éve nem foglalkozom rendszeresen gyerekekkel csak felnőttekkel, úgyhogy a napi gyakorlati rutinom már sajnos nincsen meg a pöszeterápiában, de ha 'látatlanban' megbízol bennem, akkor ha gondolod, nagyon szívesen megnézem a fiadat és ha tudok segítek. Én nem misztifikálom túl a szakmánkat, annak ellenére hogy nagyon szeretem, mert meggyőződésem, hogy nem a logopédusé az eredmény, hanem a szülőé. Én is tanítottam oviban, kórházban is és mindig az volt a tapasztalatom, hoyg azok a gyerekek fejlődtek, akikkel otthon is foglakoztak. Egy logopédus max. hetente egyszer v. kétszer tud egy gyerekkel 30-45 percben csoportban foglakozni, ez max. az iránymutatásra és a hangfejlesztésre elég, az időigényes, aprólékos munka otthonra marad. (Feltéve, ha nem élettani pöszékkel van tele a csoport, akik az idő múlásával maguktól is rendbejönnének... ilyenre is sok példát láttam..)

Bocs a hosszú kitérőért, ha szakmáról van szó, mindig el fog a hév. Szóval, ha egyszer tudunk találkozni és tudok segíteni, akkor nagyon szívesen mondok neked gyakorlatokat. Biztos vygok benne, hoyg amilyen anyai rutionnal te bírsz, két rántás között többet tudsz segíteni a fiadnak, mint egy unszimpatikus logopédus.

A babanetes találkozóval kapcsolatosan most nem vagyok képben hogy végül is mikor lesz, mert az elmúlt hetekben nem tudtam netezni, de majd most megkeresem, és mvel még nincs fix. programunk nyárra, nygon valószínű, hoyg el tudunk menni- legalább is szeretnék. De addig is, ha úyg gondolod, , hogy kirándultok egyet akkor nagyon szívesen látunk benneteket bármikor - természetesen az egész családot! Van egy kicsi kertünk, úgyhogy ha jó idő van a gyerekek még élvezhetik is!
Az email címemet fenn megtalálod, magánban megbeszélhetjük a részleteket. Őszintén örülnék, ha személyesen is találkozhatnánk- sok jó tanácsot kaptam már tőled itt a neten, ha anyukaságból doktorálni lehetne, te már biztosan rég megkaptad volna a címet!!!

SZiasztok, sok-sok locsolót és piros tojást és kalóriaszegény nyuszikákákat kívánok nektek,
Enci
Enci
 


Enci!

Babanetes találkozó legvalószínûbb idõpontja július 28-ás hétvége. Egyébként mostanában eléggé leállt a topic, mindenki megírta mi lenne jó, de még senki nem összegezte.

Elismerõ szavaidat nagyon-nagyon köszönöm. Email ment!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Enci!

Szerintem is nyugodtan szoptass tovább. Engem is nyáron a védőnő beszélt le róla, szinte rám parancsolt, hogy a lányomat most már válasszam el, mert ha tovább szoptatok azzal ártok a picinek. Sajnos csak később olvastam, hogy valójában sokan szoptatnak terhesség alatt is. Igaz nálunk nem okozott már nagyobb gondot az elválasztás, mert a kisasszony már 1,5 éves volt (én meg három hónapos terhes). Azt hiszem az LLL honlapján olvastam erről egy cikket, érdemes megnézni.
A rugdosásról és az emelgetésről csak annyit, hogy sajnos akinek már egy picije van, annak ezek kivédhetetlen dolgok, de a babának valószínűleg nem ártanak, mert akkor ahogy írtad is, tényleg nem születnének többedik gyerekek. Nekünk a gyerekorvos szörnyülködött el, amikor 8 hónapos terhesen a lányomat cipeltem (aki már akkor is 14 kg volt), rám is szólt, hogy ekkora gyereket már minek emelgetni. Dehát vannak olyan napjai még most is (2 éves elmúlt), hogy dajkálgatni kell, hátmég egy olyan picit, mint a tiéd is. Szóval csak óvatosan és nem lehet baj.
Boldog váradósságot kívánok!

Ancsa
Anyanyanya
 


Sziasztok,
hasbarúgás és emelgetés ügyben én is csak annyit szólnék hozzá, hogyx ha semmi bajod - görcs, vérezgetés ilyesmi - akkor nyugodtan emelgesd a kicsit. A szervezeted biztos jelezni fogja, hogy ácsi, eddig és ne tovább.
A fiamat szó szerint az utolsó percig (kórházba vonulásom napjáig) emelgettem (15 kiló volt akkor), és õméltósága renszderesen hasba is rugdosott. Ez azt hiszem, tényleg kivédhetetlen... A kicsi ép és egészséges, lén anno azt mondtam, ha a kicsi ezt túlélui, akkor semmi baja nem lesz - és meg se kottyant neki. Ott van a jó öreg magzatvíz, a természet jól kitalálta ezeket a dolgokat!
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


A vasra visszatérve: valóban az elso trimeszterben nem szabad sok vasat szedni, mert vasmérgezése lesz a babának.
Az elsobe kell fél adagot, a másodikba rendes adagot és a harmadikba másféladagot szedni.

Igazából az lenne az ideállis, hogy a terhsség elott feltolteni a vasraktárakat és utána csak fenntartani annak a szintjét.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Enci!

nem tudom, hogy erzed, de en annak idejen - most mar le merem irni - haragudtam az uj babara. Nem is igazan akartam tudomast venni rola. Nem is mentem orvoshoz az elso 4 honapban. Senki nem tudta, hogy terhes vagyok, amig nem kezdett latszani, ugy kb. 6 es fel honapig. Tehat en mindig emelgettem a nagyobb fiamat, maszkaltam vele csuzdakon, maszokakon, stb. Mikor megszuletett, az uj baba annyira jo volt, nem sirt sokat, nyugodt volt, mintha csak erezte volna, jobb ha rendesen viselkedem, s nem okozok nagyobb gondot, mint amit mar eleve okoztam (ti. letrejottem). Az elso par honap alatt magyon megszerettem. Azota is o az aki szeret hozzambujni, es en is ohozza. Nagyon jol fejlodik, most 3 eves, de lazan elmenne 4-nek is, testileg es szellemileg is.
Mindezt azert irtam le, hogy ha titokban kicsit ellensegesen is ereznel az uj babaval szemben ne legyen nagy lelkiismetetfurdalasod, minden rendben lehet meg a jovoben.

A nagyobb fiamnal nem is annyira az uj k es g hang a fura, hanem az utanuk kepzett maganhangzok hallatszanak furcsan. Kulonben koszonom a jatekos tanacsokat, azt hiszem neki nagyon fognak tetszeni.
Tegnap voltunk hallasvizsgalaton,ahol megallapitottak, hogy jo a hallasa, tehat ilyen baj nincs.
Iden
Iden
 


Kedves Enci,
Csatlakozom az elöttem szólókhoz. Én a terhesség 6. hónapjáig szoptattam és csak azért hagytam abba, mert terhességi cukim lett és mindenki igyekezett a dologról lebeszélni. Állitották, hogy a szoptatás miatt. Én többször utánanéztem a dolognak, hogy lehet-e valami köze hozzá vagy sem. Az LLL könyvei szerint nincs összefüggés a szoptatás és a cuki között, én mégis abbahagytam a szoptatást. Megigértem a picinek, ha megszületik a kistestvére újból szopizhat és azóta mindkét gyerekem szopizik.
Annyit tudok hozzátenni, hogy valamiért az emberek nem bírják, ha valaki kismama és szoptat, biztosan sokan fognak majd megpróbálni lebeszelni róla, pláne ha elkezd látszani a pocakod. Ne engedd, ha neked jólesik, hogy szoptatsz!
A tejtermelödés szempontjából az ötödik hónap tájékán tapasztalhatod, hogy egy kicsit kevesebb tejed van, de ha a babád már mást is eszik, biztosan elég lesz. Illetve a tej íze változik meg a terhesség kezdetén, tapasztalhatod azt, hogy a baba köpi a tejet, mintha nem izlene neki.
Ezek saját tapasztalatok, de most fordítok egy cikket a terhesség alatti szopizásról és a tandem szopiról, ha kész lesz elküldöm neked e-mailben.

Bóbita
bóbita (bób
 


KEdves Lányok!

Mindannyiatoknak nagyon köszönöm a biztatást és a pozitív példákat,tényleg nagyon jól esett! Ahogy irtam is, talán a lelkemben dúló vihar első, tényszerű kivetülése ez, hogy ilyen bizonytalan vagyok (voltam). Érdekes, ahogy barátkozom az új kis buckó gondolatával, napról-napra kevésbé morfondírozom azon, hogy szabad-e szoptatni vagy sem. Az tény, hogy többször 'érzem a hasam', mint az előző terhességnél- ott gyakorlatilag 9 hónapig semmi bajom nem volt - de ezt biztosan nem lehet kizárólag a szopi számlájára írni, állítólag minden terhesség más.

Erőt ad, hogy mások is voltak ilyen helyzetben (gyarló az ember...)és Iden, valóban én is egy kicsit haragudtam Emesére (a férjem szerint egyértelmű, hogy lány lesz, két hónapja kiatálta, hogy a második gyerekünket Emesének fogják hívni, azóta mondogatta, hogy Emese így, Emese úgy - és lám ... MEgígértem neki, hogy ha még egy gyereknevet kitalál mostanában, abban a pillanatban kiköltözöm mellőle a hálószobából.....). Vissza: NEm is jó szó a harag, hanem inkább a Zsófi nevében voltam rá féltékeny.Mi az, hogy még meg sem született, és már is hátrányos helyzetbe hozza őt a húga(na jó, lehet, hoyg öccse:-)
TAlán már tényleg túl vagyok rajta, sokat segítettetek, ezer köszönet érte!

Bóbita! Megkaptam a cikket, most már tudományosan is alá van támasztva a gyakorlati tapasztalat- köszönöm!

Ildi!
Email megy holnap, bocs de vidéken húsvétoltunk, internet nélkül- sítalpas nyuszikákkal...

Sziasztok,
ENci
Enci
 


Szia Enci,
A második gyerek mindenképpen Emese! Kép Kép Nálunk is, már lassan hét hónapos Kép
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Zsóka!

OKÉ!!! Tudósítok!! Te lehet, hogy összebeszéltél az urammal???? Jaj, nektek... :-) (nekem nem megy a sárga mosolygós, csak ilyen szimplát küldök!

Enci
Enci
 


[color=#ff0000][b]

Részletek a Társalgó/Ismerjük meg egymást/Nyári babanetes találkozó topicban. Figyeljétek a helyszín miatt!

Pussz, Dorka

Ui: adjátok tovább minden babanetesnek
Dorka
 


Enci

Ha mosolygosodbol kihagyod orrot ami a - jel akkor neked is sikerulni fog
Névtelen
 


Szia Enci!
A szoptatás-nál már írtam, hogy mi is szopiztunk tovább, annyival egészíteném ki, hogy rengetegen próbáltak lebeszélni, gyerekorvos, védőnő, család...stb., végül egy idő után már nem is vallottam be, hogy még szopizunk. A kicsi végül is lány létére 4 kg-mal egészségesen született és 20 hónapja boldogan szopizik!!!
Sok boldogságot a picikhez!
Csilla
Staudt Gáborn&eacu
 


Csilla!

Ha jól olvastalak máshol, akkor neked az elsõ császár volt, és utána jött ez a szép nagy lányod?!!
Ha igen, légyszi mesélj nekünk bõvebben a szülési esélyek császár után topicba!!! (gyûjtöm a bíztató sztorikat)
ILdi
Pethes ILdikó
 


SZiasztok!

MOst már én sem verem nagydobra a szopizást, ill. diszkréten hallgatok róla, én anm hozom elő a témát egyik orvosnak sem. Azt érzem, hogy sajnos tényleg egyre kevesebb a tejem, de mindegy, amig van akár egy csepp is, még szopizunk. Képzeljétek, a múlt héten még 'mérhetetlen' volt a gyermek, az orvos úgy 4-5 hetesre saccolta, tegnap pedig az UH 8 hetes, 1 napos nagyságot állapított meg! Kép Ami önmagában nagyon jó hír, csak az hibádzik, hogy a Zsófinál is az UH mindig min. két héttel idősebb terhességnek látta, mint ami valójában volt (szép kis 4, 25 -ös mammmutka is lett belőle): most pedig mivel még nem menstruáltam, így nincs mihez viszonyítani a terhesség kezdetét, marad az UH. Ha viszont ez min. 2 hetes tól-ig értékkel dolgozik, akkor mennyire lesz biztos a 16. heti AFP eredmény????
Szép kis gondok....
Na, sziasztok,
Enci
Enci
 


KEdves Névtelen !

FEnn sikerült, Kép Kép köszönöm!!
Enci
 


Sziasztok! Nahát, itt a babaneten minden problémámra találok megoldástKép!!
Kedves Bóbita! Meg tudnád nekem mondani, hogy hol lehet olvasni a tandem szoptatásról, vagy esetleg el tudnád nekem is küldeni a cikket? Előre is köszönöm, a címem t-800@interware.hu Az én kislányom 8 hónapos, még nem jön az újabb tesó, de már most gondolkozom azon, hogy én nem szeretném az újabb terhesség miatt elválasztani. Tejérzékeny is, így különösen fontos lenne szerintem, hogy szopizzon sokáig, meg aztán jó is szoptatni és összebújni vele Kép!
Kedves Enci! Szeretném megkérdezni tőled, mint szakmabelitől, hogy ha a 3,5 éves fiam az "s" és az"r" hangokat nem tudja ejteni, az mennyire "normális" még? Mikor érdemes logopédushoz fordulni? Egyébként szépen és választékosan beszél, bár mostanában kicsit többet selypeg a tesó miatt. Lehet, hogy van is itt ilyen topic, de még újonc vagyok, nem néztem át mindentKép. Köszömöm és sok boldogságot a kicsihez és a picihez!
Üdv:Pele
pele (pele)
 


Sziasztok!

Most én is segítséget kérnék töletek!
Kislányom az utobbi hetekben szinte elviselhetetlenül hisztis. Két éves elmúlt biztos, hogy a dackorszak is bejátszik, de már eljutottunk odáig, hogy ha valami nem úgy történik, ahogy akarja már ordít. Ugyanakkor mellette meg állandóan a nyakamon lóg, ha valamivel el vagyok foglalva akkor biztos, hogy azt akarja, hogy vegyem föl. És hiába magyarázom neki, hogy most nem érek rá, de amint készen vagyok akkor dajkálni fogom, nem akarja megérteni. Ezt ugyan a testvérféltékenységnek tudom be, bár nem biztos hogy amiatt van. Pedig amikor a kicsi megszületett (2,5 hónapja) nem volt ennyire nyafogós. Amikor a pici alszik, akkor csak vele van foglalkozva (mese, játék, séta stb.) Szóval nincs elhanyagolva a kicsi miatt. Szerintetek mit tegyek vele, hogy ne legyen mindenért hiszti?
Anyanyanya
 


Kedves Pele,
Tandem szopiról még nincs kész a cikk forditása, de megigérem ha kész lesz neked is elküldöm ( legkésöbb szerdáig kell leadnom, tarts ki!! ).

Kedves Anyanyanya,
A nagyobbik gyerekem két és fél éves, amikor megszületett a kistesója, láthatólag semmi sem változott. Próbálom nagyon "liberálisan" nevelni öket ( pl. meghallgatom a véleményét, engedtem a kisbabával foglalkozni és soha nem verem meg semmiért, de még csak meg sem legyintem. Ezért egyébként folyamatosan lehülyéznek, mondogatják nem lesz belölük "ember". Ráadásul kétéves gyereknek elmagyarázni valamit? Ugysem érti meg!! Állitom, hogy megérti!! Igaz mostanság nekem is sokkal hosszabb ideig tart valamit elmagyaráznom, valamire megkérnem.) Szóval joggal gondolhattam, hogy nem lesz féltékeny, gondoltam nincs mire. Rosszul gondoltam, már belátom. Bár én is gondolok a dackorszakra, de Máté nem kifejezetten dacos. (Kissé jobban érezni, hogy nyügösebb, türelmetlenebb, akaratát jobban próbálja érvényesiteni). Viszont amit Máté sose csinált és itthon sem nagyon láthatott az az agresszió. Kifejezetten agressziv lett. Verekszik és föleg a kisebb babákat bántja. Egyenlöre én sem tudok mit kezdeni a problémával, probálkozom ezzel-azzal, egyenlöre sikertelenül. Azt olvastam ez természetes, mert egy új jövevény betolakodott a kis világába, ami eddig kerek volt. Én sem hanyagolom el a nagyobbikat, mégis ezt csinálja. Nagyon remélem elöbb-utóbb elmúlik ez az idöszak, mást egyenlöre nem tudok kitalálni. Tudom sokat nem segitettem, de legalább érzed, hogy nem vagy egyedül és talán ez megerösit lélekben.

Szia, Bóbita
bóbita (bób
 


Kedves Bóbita!
Előre is köszi a cikket! Képzeld, nálunk is majdnem Áron és Máté lett a 2 gyerek (csak épp Áron az idősebb), mígnem a szülőszobán ki nem derült, hogy Máté helyett a kis Hanna érkezett hozzánk Kép! Pedig ahányszor beszélgettem vele, mindig kisfiúnak mondta magát, és ezek után nem meglepő módon az UH is fiúnak mutatta. Ilyen cseles volt ez a Hanna lány! Kép

Kedves Anyanyanya!
Csak megerősíteni tudom Bóbita szavait. Nálunk 34 hónap van a 2 gyerek között. Amikor hazajöttünk a kórházból, 1-2 hétig Áron visítósabb, türelmetlenebb volt, mint bármikor annak előtte, előfordult az is, hogy bepisilt, bekakilt.
Szerintem az ordítás inkább írható a testvérszületés számlájára, mint a dackorszakéra. Azóta ez a nagy visítás lecsengett, de Áron is verekedős lett nagyon.(Még jó, hogy az óvónénijeink megértőekKép) Én úgy értelmezem ezt, hogy valamelyest haragszik a testvérére, de mivel őt szereti is + tudja, hogy rosszallanánk, ha bántaná, máshová viszi a dühét. Ugyanakkor Áron "nagycsalád-promoter" is, mindig a lelkünkre köti, hogy még sok kisbabát hozzunk haza!Kép Imádom!
Nálunk az segített valamelyest, hogy sokat dajkáljuk kisbabamód, engedem, hogy cumizzon, partedlit vegyen, Hanna kanalával egyen, csőrös pohárból igyon, stb. És nem mondjuk neki soha, hogy "te már nagy fiú vagy...", mert azt hiszem, ő épp kicsi akar ilyenkor lenni.
Remélem, hamar átvészelitek ezt az időszakot! Sok szerencsét hozzá!
Üdv: Pele
pele (pele)
 


Kedves Pele,
Érdekes szituáció! Mi Áront lánynak vártuk és az UH is jó ideig lányt mutatott. Bár Sára lett volna, de a Hanna is naqgyon tetszik :-)))

Bóbita
bóbita (bób
 


Kedves Bóbita!
Nahát, hogy ugyanazok a nevek tetszenek nekünk! Ti. nekünk is volt egy Sára-babánk Áron és Hanna között, csak ő sajnos az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenességben szenvedett, és meg kellett szakítani a terhességemet. KépKép Hát ez nem egy szívvidító sztori, most lenne 15 hónapos szegény Kép
De szerencsére azért van egy gyönyörű Áronunk, és egy gyönyörű Hannánk, és remélem készülődik még odafönt pár gyönyörű lurkó hozzánk KépKép
Pele
pele (pele)
 


Kedves Pele,

Nagyon-nagyon sok szerencsét és egészséget a készülödö babákhoz és sok a meglevö kettöhöz!!!
Hány babát terveztek még. Mi össz. 4-et.
Bóbita
bóbita (bób
 


Kedves Bóbita és Pele!

Köszönöm szavaitokat, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémával. Ezek szerint nincs más megoldás, mint a türelem. Szerintem egyébként igenis mindent meg lehet magyarázni egy 2 éves lurkónak, még meg is érti, csak az Ö értékítéletében még fontosabb helyen szerepel pl. a homoktorta sütés anyuval, mint a rendes ebéd elkészítése. Ezért aztán nyügösebb, türelmetlenebb ha nem vele foglalkozunk. (De bezzeg ha a kicsi elsírja magát arra ugrunk)Szóval meg lehet érteni őket is, csak néha olyan nehéz türelmesnek lenni amikor semmiségeken hisztizik (pl. miért a sárga bögrében kapott inni a kék helyett). Neki biztos nem semmiség, de nekem ilyenkor a vérnyomásom az égbe szökik, pláne ha megunom, adok neki a másik bögréből és már abból sem kell. Bántani én n sem szoktam, de néha rákiabálok, utána meg amikor látom a megszeppent arcocskáját nekem van lelkiismeretfudalásom. Ilyenkor gyorsan megölelgetem,megpuszilgatom (ami ugye megint nem a következetes nevelés elve) dehát nem vagyunk tökéletesek.

Pele!

Szörnyü lehetett Kép. Én is csak sok szerencsét és jó egészséget tudok kívánni Nektek.

Ancsa
Anyanyanya
 


Sziasztok!

Ancsa bögrés esetérõl nekem az jutott eszembe, hogy bizony az én gyerekeim hiába nagyok már (6,6 és 8), mégis eszméletlen semmiségeken tudnak összeveszni, nyafogni. Nem tudom, gondolom eléggé felnõttek kell, hogy legyenek, mire ez elmúlik, bár felnõttek is képesek másnak semmiségnek tûnõ dolgokon kiakadni, nyafogni stb. Én azt nem tudom, vajh mikor nõnek ki egymás piszkálásából, mert most nagyon abban vannak, fõleg a lány szemben fiúval típusú felállásban, de olykor a két fiú is összekap.

És csatlakoznék a véleményhez, miszerint egy kétéves gyerek mindent megért. Anno két éves volt a fiam, mikor jöttek a tesók, de elõtte az egész babafejlõdést a pocakban bevette, oké egy kicsit leegyszerûsítve, de totál értette mi van, még azt is, hogy bár általában másnak egy tesója szokott születni, neki kettõ lesz. Hiszem, hogy érdemes nekik megmagyarézni az igazat, akkor õk is könnyebben meg fogják késõbb érteni, betartani a dolgokat stb.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Bóbita!
Köszönöm a cikket, nem láttam még a Liga honlapját, így abszolút az újdonság erejével hatott, és nagyon tetszett. Ami a gyerekszámot illeti, nincs még teljes megegyezés a párommal: ő 3 gyereket szeretne, én ötöt Kép...esetleg kiegyezhetnénk félúton négybenKépKép Az az igazság, hogy minél több gyerekem van, annál többet szeretnék (hogy ez hová fog vezetni...Kép) Mikor még nem volt babám, akkor úgy gondoltam, hogy 2 kéne, mert hát tesó az kell. Mikor megszületett Áron, már hármat szerettem volna, és most.... Na majd meglátjuk!

Kedves Anyanyanya!
Teljesen egyetértek azzal, hogy már a látszólag kicsi gyerekek is mindent megértenek, ha vesszük a fáradtságot, és elmagyarázzuk nekik.
A bögrékről még az jutott eszembe, hogy jó, ha minél több választási lehetőséget kínálunk. Én nem gondolom, hogy rossz és következetlen, ha rákiabálás után megvigasztalod, sőt!!!! Szerintem nagyon jó, hogy értésére adod, a felfortyanás ellenére is szereted!
Köszönöm a jókívánságokat!
Pele
pele (pele)
 


KEdves Pele!

Köszi a jókívánságokat. Ami az s-t és az r-t illeti, teljesen normális ebben a korban. A nem súlyos esetekben 5 éves kort szoktak javasolni a logopédiai terápia kezdetének. Arra az egyre ügyelj, hogy ne erőltesd az r-t, mert akkor hátul beperdülhet (ezt úghy hívják, hogy uvuláris "r"- ez hangzik olyan echte franciásnak), és ezt elég nehéz korrigálni. Addig is nyelvtornát csinálhattok, (csettintés a nyelvvel- lovacskázás, nyelvfelszívás- ki tudja hosszabb ideig tartani a "vitorlát" ) Általában spontán is meglesz, de az oviban biztos van logopédus és legkésőbb a nagycsoportban "előveszi"...

SOk sikert nektek,
Enci
Enci
 


Kedves Enci!
Köszönöm a tanácsokat! Mi nem erőltettük, de hát a családban, ismeretségi körben mindig van 1-2 "jóakaró"... Most viszont már abszolút tudok mire hivatkozniKép! Eddig csak azt tudtam mondani, hogy állandó frusztrációt keltenek benne, mert erőltetik azt, ami így biztosan nem megyKép.
A tornát csináljuk.
Hogy vannak a manók?
Üdv: Pele
pele (pele)
 


sziasztok!
Van egy 11 hónapos kisfiam, Dani, és most várjuk a testvérkéjét.. sajnos nem tudom mikor volt az utolsó menstruációm, ezért csak az ultrahangra hagyatkozhatunk, ami azt állította, hogy 4-5 hetes a pici.
Szeretnélek megkérdezni titeket a tapasztalataitokról..nem túl kicsi a korkülönbség? Nem árthat a babának, hogy csak 10 hónap telt el a fogamzása és az előző szülésem között?
Szívesen leveleznék, ismerkednék hasonló cipőben járó anyukákkal. Én 22 éves vagyok.
Írjátok meg, hogyan lehet egy ilyen kicsi gyerek mellett viszonylag "kellemesen" kihordani a terhességet?
Mit tegyek a testvérféltékenység ellen? Fellép egyáltalán ilyen pici korban? (másfél éves lesz a Dani, mire megszületik a baba)
Köszi előre is..
e-mail címem: v.eszterke@freemail.hu
Névtelen
 


Nalunk a fiam mar egy kicsit nagyobb volt( eppen elmult keteves), amikor a lanyom szuletett.( az en fiam is Dani...) A terhesseg alatt az volt a legvacakabb, hogy a vege fele szoktattam Danit szobatisztasagra, rengeteget hajlongtam, emelgettem, bizony , azt nehezen birtam. Az is nehez volt, hogy a picike fiunak megmagyarazzam, hogy miert nem lovagolhat a hasamon, mint regen.
szerintem egyebkent nem rossz a pici korkulonbseg, nalunk a kezdeti nehezsegek utan nagyon jol kialakult a helyzet, annyira aranyosan eljatszanak egyutt, bar a feltekenyseg jelen van, pedig a fiam imadja a hugat, es a huga is ot. Egyebirant szerintem nem arthat az, hogy a szules es a fogamzas kozott ennyire keves ido telt el, ( a legjobb baratnom es a huga kozott 11 honap kulonbseg van, a mamaja is mindig nevetve meseli, hogy jol osszehoztak a masodik lanyt a hathetes szexmentes ido utan az elso alkalommal... Kép )ha az orvosod nem mondta, hogy nem alkalmas a szervezeted ilyen hamar egy ujabb terhessegre, akkor biztos nincsen gond.
Udv
Eva
Eva
 


Szia kedves Névtelen,

Ha egy kicsit feljeb "lapozol", akkor látod, hogy egy-két hete hasonló kételyekkel fordultam a lányokhoz, azzal a különbséggel, hogy az én lányom a fogamzáskor csak 5 hónapos körül lehetett...., úgyhogx nálunk max. 14 hónap lesz a kettő között (ja és én egyáltalán nem menstruáltam még!!!). Nekem az orvos az aggályimra azt mondta, hogy ha a méh képes volt befogadni a magzatot, akkor biztosan minden rendben van, a természet tudja a dolgát.... Sajnos én még tapasztalatokról enm tudok beszámolni, de legkésőbb decemberebn (remélem) akkormár nagyon bölcs leszek a témában.....

Egyébként egyre több anyukáról hallok, akik ilyen kis korkülönbséggel csinálták végig a gyermeknevelést és szemmel láthatólag ők is túlélték és a gyerkőcök is teljesen normálisnak tűnnek...Ennek ellenére teljesen átérzem a félelmeidet, nagyon ismerős.....

Pár hét múlva egészen 'megbarátkozol'majd a gondolattal....

"A nagy bölcs aki legalább 3 héttel előtted jár" :- ,

Szia,
Enci
Enci
 


Szia Eszter, csak csatlakozni tudok az elõttem írókhoz. A tested tudja, mit tegyen, hagyatkozz rá. A babával nem lesz semmi baj. Az pedig nagyon jó dolog, hogy csak ennyi korkülönbség lesz a két gyerkõc között.
Amikor az elsõ gyerkõcömet sdzüöltem, egy szobában voltam egy anyukával, akinek másfél év volt a két gyereke között, vagyis a kislánya kilenc hónapos volt, amikor teherbe esett. Most meg van egy ismerõsöm, (bár ez elég extrém példa), akinél a két gyerek SZÜLETÉSE között NYOLC hónap van. Igazából 11 hónap lenne köztük (két hónapos volt atesó, amikor terhes lett a mama), de a kicsi koraszülött lett, hat hónapra született. A baba nagyon szépen behozta a koraszülöttség miatti lemaradást, gyönyörû egészségers kis gyerkõc.
Ami az ekkora korkülönbség miatti hátrány, az csak nekünk hátrány azt hiszem. Mármint nekünk mamáknak. A fentebb írt emelgetésrõl én is tudnék írni. Szó szerint az utolsó percig emelgettem a fiam, aki 13 kiló volt. Pelenkázás alatt rugdosta a hasamat (a kicsinek semmi baja, a magzatvíz megvédte Kép). Az elején volt egy kis fáéltékenység, de mára már minden oké (a kicsi most hét hónapos), nagy a szerelem a két gyerek között. Kép De tényleg, a kicsi szemmel láthatlag imádja a bátyját.
Ja., és nem tusd az ember annyit foglalkozni a kicsivel - az elsõnél az ember lánya még többet beszélget a pocaklakóval, mosdt meg esténként jutott rá öt percem, meg naponta néhány pocaksimogatásra...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Lányok!
Köszönöm, hogy megírtátok a véleményeteket! Már alig várom hogy Daninak megszülessen a kistestvére(valamikor december végén). remélem kislány lesz, de ha fiú, akkor is én leszek a legboldogabb anyuka a világon.
Mondjatok nekem néhány szép fiúnevet, légyszíves, mert nem tudok kitalálni semmit a kismanónakKép
Köszi és puszi mindenkinek
Névtelen
 


Sziasztok!

Bár engem is megtalálsz feljebb, nálunk a születések között 24 hónap van, ez picit több, de másodjára mindjárt kettõ baba jött, így az elsõ és a harmadik közötti korkülönbség is csak 24 hó.
Nálunk nagyon jól megértette a dolgokat a nagy, a szobatisztaságot nem erõlettük, a cumiról a kicsik hazajövetele után 2 héttel szokott le. Arra nagyon kell figyelni, hogy jusson a nagyra elég idõ (pl. szoptatás közben lehet neki mesét olvasni), akár a nagymamák segítségével is, és amibe csak lehet, be kell vonni. Nagyon hamar összenõnek, és nagyon klassz, hogy egyforma körben vannak utána (érdeklõdés, programok, gondok nagyjából egyszerre).
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi!
Minden tiszteletem és elismerésem a tied! Három pici manóval egyszerre.... irigylem az erődet! Csak remélem, hogy bennem is lesz elég kitartás. Végülis még akár nekem is lehetnek ikreimKép
Nem lesz könnyű, mert a Dani egyébként is elég beteges, többemberes baba. Állandó foglalkozást igényel. Kicsit biztos el is kényeztettük, de hát ha egyszer annyira szeretjükKép
Névtelen
 


Sziasztok!

Meg nekem is, aki mar egy par eve atestem az elso nagy meglepetesen (marmint hogy megtudtam, hogy ismet es varatlanul es gyorsan terhes vagyok), szoval meg nekem is jo masok peldajat es biztatatasat hallani, mert bar mostmar sokkal konnyebb es poenosabb a dolog es mindenki mondja milyen egyformak es aranyosak a fiuk, azert sokszor ketsegek kozott vagyok, hogy eleg idot tudok-e szakitani a fiukra, meg tudok-e mindent adni nekik amire (foleg erzelmileg)szukseguk van.
Koszi lanyok (es ha vannak fiuk)!
EviC
EviC
 


Kedves Enci es Ildi!

Orommel mondhatom, hogy a nagyobbik fiam megtanulta a hianyzo k es g betuit! Gyonyoruen, szepen tisztan mondja oket. Igy most mar nem azt mondja iden (ezert futottam itt ezen a neven), hanem rendesen: igen. Mindez a ti segitsegeteknek koszonheto, es persze az o hatartalan kitartasanak, amivel meg akarta tanulni.
EviC (Iden)
EviC
 


EviC-Iden!

Gratulálok a fiadnak és neked! Nagyon örülök, hogy sikerült.
Én is hadd dicsekedjek, agyon aggódott fiamról. Elõbb Enci nézte-hallgatta õt meg, majd nemsokkal ezután pont újabb szûrés volt az oviban is. MIndkét logopédiai vélemény szerint a gyermek midnen hangot képes tisztán képezni!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Én az előbbi (nem a logopédiai) témához szólnék hozzá.
Nekem is 3 gyerekem van (1,3,5 évesek) szinte napra 2 év van köztük. A két "nagy" remekül elvan egymással, szerintem nagyon jó ez a korkülönbség. Hamar összenőnek, rengeteget tanulnak egymástól, a kisebbik szinte mindent tud, amit a nagy.(Már amire képes...) Már a legkisebbet is kezdik bevonni a játékba, bár ettől azért még félek egy kicsit, de ő nagyon bátran megy a "nagyok" után.
Az anyának persze nem biztos, hogy ilyen felhőtlen a dolog. Nekem pl. azt mondta az orvosom, hogy mostmár ennyi gyerek ilyen sűrűn egymás után elég lesz, mert nem tesz jót. Bár, gondolom, ez személytől függ. Az viszont tény, hogy az utolsót már elég nehéz volt kihordani. Ebben persze közrejátszott az is, hogy a másik kettőtt azért csak kellett emelgetni, fürdetni stb., mindez nagy hassal nem leányálom.
Ennek ellenére én a kis korkülönbségre szavazok.
Emese
Névtelen
 


Szia Emese (szép neved van! (a kislányomat is így hívják Kép)
A két gyerkõcöm között 22 hónap van, a fiam 3 éves, a kicsi 9 hónapos. Úgy látom, nagyon jól meglesznek majd, és már kezdenek "összenõni". Néha már nagxyokat játszanak (persze a kicsi szintján - a nagy labdát adogat neki, vagy csikladnozza, egymás mellett fekszenek és csak nagyokat nevetnek, ilyesmik). Még szeretnénk kettõt (de lehet, hogy csak egy lesz, mert mindkettõ császár volt), és kb. ugyanennyi korkülönbséggel. A gyerekeknek ez a legjobb. A mamának is, szerintem. És hát nem volt túl könnyû nagy pocakkal az akkor 13 kilós fiamat emelgetni (szó szerint az utolsó pillanatig emelgettem). Meg ugye a nagyobbik pont akkor volt a dackorszaka kellõs közepén (és még nem múlt el). Én úgy gondolom, az ideális korkülönbség (ha létezik ilyen egyáltalán) másfél év és három év között van). Annál kevesebb a mama egsézsége miatt nem jó, azt hiszem a többnél a gyerekek már "nem jönnek" ki olyan jól egymással.
Köztem meg a hugom között hatév van, túl sok volt... Nagyon szeretjük egymást, de igazából nem tudtunk együtt játszai, és akkor "nõttünk" össze igazán, amikor õ kb. 16-18 éves lett.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia, Zsóka!
Nagyon egyetértünk korkülönbség-ügyben!!!!
A túl nagy korkülönbség szerintem sem igazán jó (nálunk van egy 15 éves nagylány is, öt úgy kaptam "készen"), mert a nagy inkább nvelni akarja a kicsit, amihez persze állatira nem ért, de megpróbálja. Amikor meg éppen más dolga van (egy kész nönek ugye van), akkor egyszerüen kiteszi a kiteszi a kicsiket az ajtó elé. Azok meg ott sírnak neki, hogy engedje be öket. Néha persze jó rábízni valakire az apróságokat, de nem akarom a nagylányt ezzel terhelni, ne érezze úgy, hogy kihasználom (pláne, ha nem én vagyok az anyja!). A három kicsi rajong érte, bár inkább a felnöttek közé sorolják gondolatban.
Nem tudom igazán, hogy van ez a császáros szüléseknél, mert nem volt "szerencsém" hozzá. Két császár után már nem nyitnak meg még kétszer? De egyszer nyugodtan lehet? Normál úton már nem szülhetsz?
Sokszor puszilom a druszámat, és persze Neked is millió üdvözlet!
Emese
emese (emese)
 


Sziasztok, Zsóka és Emese!

én is egyet értek veletek ami a korkülönbséget illeti. Most várom a második babát, és mire megszületik, a kisfiam még csak 20 hónapos lesz. Szerintem jó lesz így, biztos jobban eljátszanak majd együtt később, de azért félek, hogy nehéz lesz. Már most nehéz, hogy állandóan emelgetnem kell a gyereket, és pihenni se igen tudok...
Kata
 


Kedves Kata!
Azt hiszem, tényleg nem lesz könnyü két picivel, de persze nagyon boldog leszel velük! Azt hiszem, amíg a kicsi csak fekszik az ágyában, addig viszonylag könnyü, így még jut külön idö is a nagyobbikra. Nekem akkor kezdett gondot okozni a dolog, amikor a kicsi elkezdett mászni, mindenhol ott volt, mindent szétrombolt, amit a nagyobbik épített, széttépett, összenyalt stb, stb. Ilyenkor jó, ha van valaki, aki egy kicsit el tudja vonni öt, persze, ez túl idilli lenne. Úgyhogy nagyon meg kell szervezni a dolgokat, hogy mindegyikre jusson idö!
Elöre is szorítok Neked!
Emese
emese (emese)
 


Sziasztok,
Kata, nagyon jó lesz ennyi korkülönbség!! Nwehéz is lesz, (az én fiam pl. még mindig nem szobatiszta, a dackorszakából még mindig nem lábalt ki, de a testvérféltékenysége már elmúlt /kb. 3 hónap alatt/), de gyönyörû is, nagyon hamar "összenõnek". Próbálj sokat pihenni, nagyon nagyon nagy segítség, ha az utolsó hnapban vki el tud menni hozzátok, és ha "csak" annyit tesz, hogy a nagyra vigyáz, vele foglalkozik, az már kész áldás! Nekem anyukám volt itt, azuóta is állandóan emlegetem azt az idõszakot.

Emese,
Nagyon úgy néz ki, hogy két császár után már orvosilag nincs más, csak császár. Az elsõ azért lett császár, mert a baba szívhangjai leromlottak, a második meg azért, mert már volt egy császárom... De a doki akit megkérdeztem, hogy normálisan már nem szülhetek, azt mondta, hogy száz százalékra azért nem jelenti ki, de majdnem biztos... Az orvosok ma azt monsdják, hogy max. három császárt ajánlanak a mama egészsége érdekében (régen kettõt mondtak), de azért létezik több is... Az inmdexen megkérdeztem a léányokat, sokan írták, hogy hallottak már ötrõl, sõt vki írta, hogy hallott olyat, hogy két császár után normál szült a mama...
puszik átadva druszádnak Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!

Már akartam előbb is mondani (írni), hogy az Istvánban több olyan mamiról is hallottam, aki 1-2 császár után normálisan szült. Szerintem kérdezz meg másik dokit is azért.

Üdv: Pele
Pele
 


Szia, Zsóka!
Nagyon szorítok Neked, hogy (bármilyen úton) jöjjön az a gyerek. Mikorra tervezitek?
Bocs, de tegnap elfelejtettem a fiadnak is üdvözletet küldeni, most pótolom. Bocs! És Emesének is újra!
Emese
emese (emese)
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: