Új privát üzeneted érkezett!

Kinga!
Le vagyunk (leszunk) pipalva... Kép
Legjobbakat
zsolt
zsolt
 


Norcsi, szia
a fiúk után azért hajtottam ki a párom beleegyezését a negyedikhez, mert reméltem hátha kislány lesz...nálunk is boldog-boldogtalan szurkol a nemfütyisért, holott nem bocsájtottam közvéleménykutatásra a témát soha.
Amióta tudom, hogy ketten vannak, csak az izgat, hogy minden rendben menjen, már olyan mindegy, hogy melyik csapat bövül...
Ábel 92,11,16
Zsombor 95,04,24
Barnabás 97,01,23
A mostaniakat nagyon szeretném jan. 27-ig benttartani...most a 22-23. hétben járunk.
Nálatok mi a neve a lányoknak, és a picinek, hol fogsz szülni, apásan-e?
Hogy érzed Magad, tudsz még mozogni?
Várom, hogy írj!
Kinga
Kinga
 


Zsolt!
Köszi a jókívánságokat, kicsit én is lepipálva érzem magam, de szokom a gondolatot és nagyon örülünk.Kép
Nektek is a legjobbakat!
Kinga
kinga
 

 
 

Szia Kinga! Az idősebbik lányom ( júliusban múlt 5 éves) Annus, a kisebbik (aug. végén volt 2 és fél) Julcsi. A pocaklakó neve Bánk Botond lesz, ez már nem vitatéma, nemúgy a lánynevek. Egyetlen normálisat sem találtunk ami mindkettőnknek tetszene. Szóval ha mégis lány lenne, akkor lehet, hogy az utolsó pillanatban kellene neki nevet találni. A Schöpf-Mereiben fogok szülni (az előző kettőt is ott szültem). Nem igazán a kórház miatt, mert elég sok kivetnivalót hagy maga után, hanem az orvosom miatt tartottam ki. Természetesen megint apás szülést tervezünk, remélem most össze is jön. Az első szülés apás volt, akkor otthonról mentünk szülni (most is ezt szeretném a legjobban!). A második alkalommal, mikoris szülés előtt 1 hónapig aszalódtam a kórházban (szörnyű volt és szerintem teljesen felesleges is!) indították a szülést, és a "kedves" szülésznő nem volt hajlandó hívni a férjemet mikor kértem, mondván, hogy "Ó ráérünk arra még!". Hát nem értünk rá, mert két óra alatt, iszonyatos fájások közepette ( nagyon-nagyon kicsin múlott, hogy nem császárral fejeződött be a szülés) meglett a baba, így a férjem lecsúszott róla. Most mindenképpen itthonról akarok szülni menni, és azt szeretnénk, ha a férjem most végre velem lehetne újra. Most (okulva a múltkori szülésből) fogadott szülésznőm lesz, szeretném elkerülni a gátmetszést is megfelelő gátvédelemmel, és ki szeretném próbálni az EDÁ-s szülést. Ezek lennének a kívánságaink, remélem minden úgy lesz ahogy szeretném. Jó lenne továbbá, ha rögtön szülés után megszoptathatnám a babát (erre eddig sohasem került sor, nagy rimánkodásra mindkét esetben vagy két nap telt el mire a babákat megkaptam) és ha sikerülne rooming-in szobába kerülnöm. Ugyanis ebben a kórházban mindössze egy 4 ágyas rooming-in szoba van (ha jól tudom), ehhez kell szerencse, hogy valamelyik megürüljön. Mód lenne persze fizetős szobára is, de az meglehetősen borsos árú.
Arról hogy hogy vagyok: elég nehezen kapok levegőt, mert a méhem felnyomja a rekeszizmot, a bordákat, stb. Reménykedhetek benne, hogy a hasam hamarosan "leszáll", de ez eddig egyik szülésem előtt sem következett be. Az első lányomnál szülés közben illeszkedet be a fej, akkoris nagy nehezen, a második alkalommal is hasonló módon lehetett. Ezenkívül álló helyzetben borzasztóan nyomja a baba feje hol a hólyagomat, hol más szerveket, ami nagyon rossz. És akkor még nem beszéltem a keresztcsontnál elő-előjövő derékfájásról. Szóval panaszkodni már van miért. és te hogy vagy? Mikor derült ki, hogy ikreket vársz? Hogy fogadtátok? Te hol fogsz szülni? Nem fognak befektetni már jóval a kiírt időpont előtt? Az én kórházamban ugyanis 8ha jól tudom már a 32. héttől befektetik az ikres kismamákat ha van valami baja, ha nincs). Szia, puszi, írj!
Norcsi.
Norcsi
 


Sziasztok!

Örülök, hogy újra megélénkülni látszik ez a topic (ez is egyik gyermekem valahol). Azt hiszem, akkor egyre többen vagyunk, akik valahány diplomával és nyelvvizsgával inkább otthon szeretnének babázni...
Erre nekem a család (talán apu) szokta mondani, doktor fõállású anya. Merthogy a phd-met csinálom, és gátlástalanul otthon szeretnék maradni utána. Egyszerûen ma az emberek számára egy nem normális dolognak tûnik, ha egy értelmes nõ (aki agyilag képes lehetne "többre" is) az anyaságot választaná élete értelmének. Pazarlásnak érzik.
Ugyanakkor együtt csinálni a sok gyereket és a munkát, az meg túl nehéz. Egyikben sem lehet maximumot teljesíteni. A végeredmény az idekap-odakap az ember effektus.
Ja, olvastam valahol. Sok nõ szül-dolgozik-szül- dolgozik körforgást csinál. A véleményezés: azért szül újra, mert nem talált sikert a munkában, menekülésképp, majd azért megy dolgozni, mert nem elégíti ki az anyaság, nem tud boldog lenni "csak" ezzel.
Ha én most 3-4 év munka után otthon akarnék lenni és szülni újra, akkor én is ez a lesújtott kategória vagyok? Azaz csak menekülnék a munkából,a zért akarok szülni?

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi! Teljesen egyetértek veled! Én nem nagyon tudom megérteni azokat, akik néhány hónap után elkezdenek szenvedni a bezártságtól, GYES-betegségbe esnek. A kisgyerekkel (gyerekekkel) is ki lehet mozdulni, habár ez a BKV-közlekedésben elismerem, hogy nem egyszerű. Én is meggondolom, hogy a 20 kg.-os önsúlyú babakocsi+gyerek+csomaggal nekivágjak-e egy "hosszabb" utazásnak. Pl. a villamosra meg sem kísérlem a felszállást. A metró még oké lenne, de pl. a hozzánk legközelebbi metró-megállónál nincs mozgólépcső. Az emberek segítőkészségére meg nem apellálhatok. De a közvetlen környezetben baba-mama klubokban, gyermekházakban is ki lehet kicsit kapcsolódni.
Visszatérve arra, hogy a munka és szülések váltogatása a munkában való kudarcot jelenti-e, néha igen, néha nem. Én pl. az első gyerekemmel visszamentem pár hónapra dolgozni (1,5 éves volt, és nagyon kellett a pénz), a gyerek pedig bölcsibe került. Egy-két napot ment, aztán 1-2 hetet nem. Szóval nem bírta. A munkahelyem egyáltalán nem volt megértő, mikor a 40 fokos beteg gyerekhez hívtak a bölcsiből (mint kiderült tüdőgyulladása volt) eléggé húzták az orrukat mikor els dolgom volt rohanni a gyerekhez. A főnökömről nem akarok itt semmit sem mondani, de gerinctelen volt lépten-nyomon, így én pl. az idegi felörlődés határán (gyerek vagy munka) döntöttem úgy, hogy nem érdekelnek az anyagiak, jöhet a következő. Azóta pedig megszakítás nélkül voltam itthon, és sokkal nyugodtabb vagyok. Nem mondom, hogy néha nem készítenek ki a gyerekek, főleg most mióta terhes vagyok ismét, de ez meg sem közelíti azt a stresszt amiben a munkahelyemen volt részem nem is a munka, hanem az emberi tényezők miatt. Most ez jutott csak eszembe, megyünk az ovis lányomért mindjárt, írj! Szia: Norcsi.
Norcsi
 


Szia Norcsi!

Akkor ez most mindkét topicra a válaszom.

Az én gyerekeim 8 és 6 évesek. Az elején még egyetemista voltam, az ikrek születése elõtt végeztem. Akkor 3 évet otthon voltam, mikor õk 3 évesek lettek, akkor kezdtem a phd-t, és ezzel együtt az állásomat.
Akkor még nem nagyon volt net, pontosabban otthon nagyon nem, és én elég elvágva éreztem magam a világtól, vártam,hogy a párom hazaérjen. Na mondjuk, két kenguruba való baba, meg egy harmadik, aki akkora, hogy sokan még babakocsiba viszik az ekkorát, az azért eléggé korlátozott eleinte. Késõbb javult, de buszozni egyedül a hárommal nem nagyon mertem, csak már mikor ovisok lettek. De az is igaz, hogy közben költöztünk, és alig voltak ismerõseim stb. Szóval én egy kicsit úgy voltam a végén, hogy "untam" magam otthon, nem volt sokszor már kedvem a gyerekekkel foglalkozni. Most bezzeg! mIkor 2 hetet influenza miatt otthon voltunk, nagyon élveztem. Rengeteg idõm jutott rájuk, plusz még magamra is, és a háztartás sem úszott.
Amúgy a munkahelyen velem elég toleránsak. Mondjuk, ha hosszabb ideig betegek a gyerekek, akkor nagymama szolgálat lép életbe. Szóval én évi össz gyerekbetegség miatt kb. 2-3 hetet szoktam hiányozni. Viszont mivel messze van a munkahelyem és sokat utazom, az ovi-suli meg 5-ig van, így nem tudok tetszõleges ideig maradni. Meg nem is akarok ált. hiszen szükségük van rám is a gyerekeknek. Nem akarok olyat, hogy hétfõtõl péntekig csak a nagymama/bébiszitter látja õket, hiszen nem azért szültem õket. Viszont így néha görbén néznek, hogy már megint rohanok.
Ja igen. Rohanok. Rohanok reggel, hogy mielõbb beérjek, rohanok du. hogy odaérjek a suliba 5-ig.
Nekem ezekben jön be a stressz. És aztán ha fáradt vagyok, a gyerekekhez sincs annyi türelmem. Meg persze még otthon is vár az otthoni meló.
Szóval szerintem ennyi gyerek mellé egy közeli, 4 órás munkahely kellene, ami az ember szellemi kapacitását kihasználná. De ez meg nagyon ritka.
A másik, hogy néha úgy érzem, sokkal jobb lenne, ha ebéd után haza tudnám õket vinni. Sok szempontból, most aktuálisan a tanulás miatt (nem vagyok megelégedve a napközinkkel). És ilyenkor (is) elképzelem, ha én most otthon lennék a negyedikkel...
Persze internet kéne otthonra. Kép
(na meg a páromnak jó fizu)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia! Én meg itt válaszolok! Nem irigyellek a napi rohangászásért. Biztos, hogy fárasztó lehet! De mennyire vagy elszánt a negyedikkel kapcsolatban? Fogod bírni? Mert az is igaz, hogy az ember azért szül, hogy ő nevelje fel a gyerekeit. Persze egészen más volna a helyzet, ha jobban megbecsülnék a nőket és több részmunkaidős hely létesülne. Azt hiszem, hogy ez nálunk még csak álom. Addig is kitartást, elvégre a hétfőn már túlvagyunk! Írj: Norcsi.
Norcsi
 


Sziasztok!

Örömmel vettem, hogy életre kelt Ildi "gyermeke"Kép

Kinga és Norcsi, gratulálok Nektek én is!Kép

Ildi, nem irigyellek a sok rohangálásért, még olvasni is rossz, hogy mennyire szét kell szakadnod..! (Ezek szerint a ti napközitekböl is úgy eresztik haza a gyereket, hogy rossz, vagy hiányos a leckéje..) Az én nagy lányom kikönyörögte, hogy napközis lehessen, de nem csinálják meg a leckét, így ha hazaérünk, akkor tanulhatunk még 6-7-ig. Én pedig nem szeretem, ha azt a kevés idöt, amit hétköznap együtt töltünk,-miközben napközis a gyermek..- azt tanulással kelljen eltölteni! Szóval, döntöttünk: kivesszük.
Tényleg benned mennyire ért meg egy negyedik vállalása? Illetve bennetek?
(Most látom, hogy Norcsi is ezt kérdezi Töled..Kép)

A részmunkaidös hely, még ha létezni is fog nálunk, (a jó magyar munkaadókat ismerve)elöbb alkalmaznak évhalasztó egyetemistát, mint minket sok gyermekes anyákat..(mert a köztudatban akkor is csak problémás egyedként vagyunk jelen..)lehet, hogy kissé pesszimista vagyok, de bármi, ami Nyugaton jól müködik, ide vhogy kitekeredve, átvariálva jut el hozzánk.

Verus
verus (verus)
 


Szia Verus! Rólad mit lehet tudni? Hánygyereked van és mekkorák? Minket egyenlőre még nem érint az iskola-probléma, de két év múlva már fog. Egyenlőre még "csak" óvoda-problémáink vannak. Az ovónök nálunk kicsit bigottak, pl. a kislányunknak végülis azért "kellett" megvennünk az oly divatos rollert, mert kedves ovónénik megengedték a gyerekeknek, hogy bevigyék a rollereiketaz oviba, aholis az én lányom is hozzájutott. Mivel elég ügyes volt, az ovónéni megdícsérte, mondván, hogy "Majd te is kapsz a szülinapodra!". Ettől kezdve szegény gyerek teljesen odáig volt, számolta a napokat a szülinapig, és hiszem, hogy borzasztó csalódás lett volna, ha nem kap. Szóval ovónénikről ennyit. A kisebbik lányomnál is nagyon gondolkodom, hogy vigyem-e tavasszal az oviba (már be van iratva), vagy várjuk meg inkább a következő szeptembert. Azt hiszem, majd a harmadik babától fog a dolog függeni. majd meglátjuk!
Egyébként teljesen igazad van abban, hogy a kisgyerekes mamáknak nem sok esélyük van addig amíg valóban kicsik a gyerekek, mert a munkáltatók egyike sem jótékonysági intézmény.
Sziasztok: Norcsi.
Norcsi
 


sziasztok,
olvaslak ám Benneteket nagy érdeklödéssel, ha nem is tudok azonnal válaszolni...
Norcsi,egyre többet tudok meg Rólatok különbözö topicokból, igen hasonló a mentalitásunk sok dologrólKép.

Rémes dolgokat írsz az elözö terhességedröl, remélem a mostani simán ée véget, apásan , otthonról, belgyógyász-dokis kalandmentesen!!!

Szeretnék már én is ott tartani idöben, ahol Te, de most kezdem élvezni ezt a terhességem is, igyekszem minden percét kiörömködni, hisz nemigen lesz több...

Minden jót!
Kinga
kinga
 


Szia Kinga! Remélem tényleg minen rendben lesz végre a még hátralevő időben. De nem válaszoltál ám a kérdésekre amiket a múltkor írtam. ípedig kíváncsi volnék rájuk. Egyébként biztos hamar eltelik neked is a hátralevő idő (bár én most már könnyen beszélek). Annak azért örülök, hogy mi már karácsonyra babázunk, emlékszem még a korábbi terhességem idejéből arra, amikor rettegtem, hogy nehogy karácsonykor történjen valami, mert azt igen nehezen viseltem volna. Számomra ugyanis ez az egyik legfontosabb ünnep. A hangulata, a készülődés öröme, a kicsik szemében a ragyogás...
Szóval ha teheted válaszolj kérlek! Köszi, szia: Norcsi.
Norcsi
 


Szia Norcsi!

Kicsit feljebb írtam magunkról (május 17.), azóta annyi változás történt, hogy a kicsi már 7 hónapos lettKép, most már a 6 évesünk is suliba járKépKép, a nyári lakás-változtatásból pedig nem lett semmiKép

A pici születése után én sem vittem többet közösségbe Karit,(ö a 3 és fél), ill. most szeptembertöl fél napos lett az óvodában. Ez így tetszik is neki, mert a kezdetekben nem lett kizárva a babaápolásból, együtt "etettük" (van egy játék újszülöttje, "akit" ö is szoptat, tisztába tesz, velem együtt.) és mostanra "rájött", hogy senki nem akar a helyére törni, nem szeretjük öt kevésbé, csak mert lett egy nála kisebb..szóval szinte boldogan megy reggelenként oviba, örül a kortársainak.

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Ide találtam én is ebbe a topikba. Nekünk három fiunk van, Máté 6 és fél, Markó 4 évesek, Benke 16 hónapos. Itthon vagyok velük, de itthon dolgozom. Szintén van diploma, nyelvvizsga, de nem a szakmámban dolgozok, az nem menne a gyerekek mellett. Majd, majd... szeretnénk egy negyedik babát is, ha Benke nagyobb lesz. De nem azért, mint mindenki megjegyzi, hogy végre legyen egy kislány is. Ha ő is kisfiú lesz, az sem lesz gond. Benke születése után, amikor büszkén feszítettem vele az utcán, szinte mindenki megjegyezte, hogy ugye jobb lett volna egy kislány. Csak mulattam rajtuk. Kép)) Mi vidékre költöztünk, kertes házba, így elférnek a fiúk. Nyáron reggeltől estig a kertben voltak.
A harmadik baba születése nem viselte meg őket, egyrészt azért, mert ketten voltak, másrészt azért, mert nagyon lazára vettem a dolgot. Markót Anyagiakkal volt idő amikor nagyon szűkösen álltunk. Akkor rájöttem, hogy mennyi minden felesleges igényem volt, amik hiánya miatt szenvedtem. A fiaimnak is megpróbálom ezt átadni, hogy tudják eldönteni, hogy mi a jó, a valóban hasznos dolog.
Jó, hogy ennyien vagyunk ebben a topikban. Kinga gratulálok a babákhoz. Ők is fiúk lesznek? A három fiúval akkor sehol sem vagyunk még. Kép))
Liesel
Liesel
 


Sziasztok Verus és Liesel! Jó, hgy egyre többet megtudhatunk egymásról. Egyébként az én lányaim is fognak ajándékot kapni a "kcsitöl" amikor majd hazajövünk a kórházból. A nagyobbik egy újszülött babát, amelyik ugyanakkora mint egy valódi (53 cm.), a kicsi egy kisebbet. Ez nálunk korábban már bevált, a "nagylányom" azóta is emlegeti, hogy melyik az a baba amelyiket annak idején a huga hozott neki a kóházból. Remélem ez is segíteni fog majd a kezdeti féltékenykedésben. Most még a kicsi is nagyon várja a kistestvért, de ha valóban itt lesz, az lesz majd az igazi kihívás számára. Ismerös háromgyerekes családnál fordult elö az, hogy a középsö gyerek mikor hazavitték az öccsét a kórházból, közölte, hogy ez a gyerek meg meddig marad, mikor viszik vissza a kórházba. A nagyobbik lányom már egyszer átélte a trónfosztást, neki nem lesz annyira megrázó (szerintem). Ő már nagyon várja a babát, a minap lerajzoltengem a babával a hasamban, anatómiailag teljesen tökéletesen, mivel a baba fejjel lefelé volt bent.
Liesel ti hova költöztetek vidékre? Messzire van a fövárostl? Mi még csak tervezzük az építkezést Érden. Sziasztok, jelentkezzetek! Norcsi.
Norcsi
 


Sziasztok!

Hadd csatlakozzam én is.
Engem borzasztóan tud bosszantani, ha lesajnálnak azért, mert három gyerekem van. Mi több, három fiú. Jaj, de szörnyû lehet nekem! Ilyenkor büszkén kihúzom magam és pár szóban elmondom, milyen nagyszerû dolog három ilyen klassz kisfiú édesanyjának lenni.
Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy néha elfog a vágy, hogy legyen egy lányom, akinek nõi oldalról megközelítve tudok majd beszélni az anyaságról, gyermekekrõl, akivel beszélgethetek, mint nõ a nõvel. Mivel nem tervezünk több gyermeket, ez a vágyam nemigen fog teljesülni. De egyik fiamat sem cserélném el, az biztos.

Úgy vettem észre, hogy a harmadik gyermek érkezése már nem olyan nagy változás a család életében, mint az elsõ és a másodiké. Anyagilag pedig kevésbé megterhelõ. Majd ha mindegyik iskolás lesz, akkor jobban megérezzük a családi kasszán. Szerintetek?

Mi úgy tervezzük, hogy itthon maradok fõállású anyaként. Ez persze nem jelenti azt, hogy elásom magam, jöhet a depresszió. Jó pár dologgal foglalkozom, s vannak még terveim, olyanok is, amelyek talán pénzt is hoznak a konyhára, de szinte mindegyik kapcsolatban van a gyerekekkel. Szeretek velük itthon lenni, szerintem ez is karrier. Még annyit, hogy van egy nagyszerû férjem, akire mindenben számíthatok és aki bizonyos idõközönként elzavar trécselni a barátnõimmel, hogy feltöltõdhessek a hosszú hétköznapokra.

Üdv. Iboly
Iboly (iboly)
 


Szia Iboly! Örülök, hogy idetaláltál! Nem írtad hogy mekkorák a fiúk. A fővárosban laktok vagy vidéken?
Nálunka második baba érkezése nagy változás volt, aztán belerázódtunk. Most, hogy hetek kérdése, és a harmadik is kint lesz, néha kicsit megijedek, hogy hogy fognak alakulni a dolgok. Fog-e mindegyikre elegendő időm jutni, amennyit igényel. Az hogy anyagilag mennyire lesz megtehelő majd meglátjuk, de mivel úgy néz ki, hogy a két kislány után most egy kisfiút várunk, szerintem a kezdeti idök után lesz azért beruháznivalónk, mert csipkés, fodros, szalagos lányruhákat és cipőket nem adhatok rá. Persze el lehet csereberélni is, de ahhoz meg kell találni a megfelelő partnert. (Meg az az igazság, hogy vérzik a szívem, ha arra gondolok, hogy azokat a kis ruhácskákat amikhez annyi emlékem füzödik csk úgy elcseréljem). De ez még a jövö zenéje. A kezdetekben nemigen lesz ilyen gond, mert a rugdalozok nagy része szerencsére unisex.
Most befejezem, mert indul a napi menetrend, oviba megyünk, vásárolni, majd játszotérre.
Sziasztok:Norcsi.
Norcsi
 


Sziasztok!

Norcsi, örök hála, hogy így beindítottad itt az életet! Bocs, hogy én mostanában ritkábban jutok szóhoz, ennek oka, hogy végre mérek (idén elõször) és sok a munka.
Tök jó, hogy ilyen sokan vagyunk, akik diplomával, nyelvvizsgával is az anyaság mellett állunk!
Nálunk a negyedik kérdés még nem eldöntött. Néha tuti vagyok benne, néha félek tõle. Végül is, most már jó nagyok a gyerekek,4 éve nem pelenkáztam stb. egy kicsit tartok tõle, hogy mennyiben korlátozná a kialakult szabadságot. Ugyanakkor nosztalgiázom, szeretnék babázni.
A munka meg a másik kérdés, mert nekem is úgy tûnik, a szakmámban nem tudok maradni. 3 éves szerzõdésem 2.5 événél megkérdezte a fõnököm, mik a terveim, mert szerinte ez nem a megfelelõ nekem, túlontúl leköt (agyilag) a gyerekek, család gondjai. (plusz idõben is) Ezután egész tavasszal éreztem, ahogy mindenki csinálja a pályázatokat, csak én nem, éreztem, ahogy kifelé vagyok innen. Végül kaptam egy év hosszabbítást, hogy befejezhessem a phd-met. De utána??? Szóval télen, amikor a fõnöknõm azt közölte, utána mondtam azt, hogy akkor akár jöhet a baba, hisz nem õ rajta múlik a szakmai "karrierem". Szóval most itt tartunk.

A babaruhákat gondosan õrzöm, ill. állandóan kölcsönadom, kidobni, eladni sajnálnám õket, nem lehet késõbb ugyanezt ugyanannyiért megvenni. Persze ahogy adogatom, lehet, úgy járnék, mint Kinga, mire kéne, elkopnának, aztán mehetek a sokadik babának venni újakat.

Én azt hiszem, megúsztam a lesajnálálást, betudják annak, szerencsétlen ikreket fogant, hát mit tehetett. Én tökre élvezem, mikor új és új sokgyerekeseket ismerek meg. MOst pl. a hétvégén buliban volt a fiam, az osztálytársánál, és ennek kapcsán kiderült, hogy az ünnepeltnek egy nagy és két kicsi tesója van. Az anyuka meg egy tök normálisan kinézõ, fiatalos, mosolygós anyukának tûnik nekem.

Napközi. Nálunk a fiamék gurulósok, azaz két tanítónénijük van, és azok egyike van velük du. is. És az egész osztály kötelezõen napközis. Na itt is kiakadt idén egy csomó szülõ. Tavaly az egyik -nekem szimpatikusabb - tanítónõre jutottak a péntekek, és akkor úszni mentek. Péntek du. ugyanis az egész iskolában a napköziben nincs tanulás (hagyomány). Idén viszont õ hétfõn vitte volna úszni õket (szülõk leszavazták, ezt is sajnálom), a másik tanítónõ van pénteken, aki viszont nem viszi õket úszni. Jobb esetben-amíg jó idõ van- sétálnak, játszótérre mennek, félõ, hogy ha megjön a rossz idõ, jönnek a videózások(tavaly is volt). Viszont: kötelezõ pénteken is bent lenni 4-ig! Annak is, aki el tudná vinni õket. Na itt sokan beelegeltek, mert nem is tanulnak, sõt nem is hasznosat ténykednek, de ott kell legyenek. A másik tényleg, hogy alig nézik meg a füzeteket, a leckét is inkább csak kilóra. De olyan is volt, amikor a magyaros tanítónéni átnézte a munkát, a benne levõ 3 hibából kettõt kijavított, de egyet otthagyott! Szóval még azt is át kell néznem, amit már õ átnézett! (hál istennek matekból nincs gond, jó a srác, csak az írás a zûrös) Meg sokszor a szorgalmira nem kerül sor, vagy olyan a lecke (környezetbõl pl), hogy kell hozzá a szülõ. És akkor otthon fél 6-kor nekiállunk tanulni. Fél 7-ig elmegy vele az idõ, a gyerek nyûgös, mert semmi ideje nem maradt itthon a játékra. Amúgy meg ha kérdem, napközis akar lenni, mert így játszhat a barátaival. Kíváncsi leszek, mi lesz 3. tól, onnan megszûnik a guruló, szerintem a barátai jórésze is hazajárós lesz. Szerintem sokkal jobban járna, ha itthon tanulna du. mert jobban ráfigyel, ha nincsenek mellette a barátai, és ha figyel plusz átnézem, akkor egy körrel, mondjuk másfél óra alatt túl van az egészen, és akkor kb. 3-kor vége és övé lenne az egész du. akár mehetne a barátaihoz is.

Anyagiak: jövõre minden gyerekem sulis lesz. Épp ma gondolkodtam el -nekem is elfogy a diákom a jövõ hónapra már teljesárú leszek-, csak a BKV bérleteink idei áron több mint 11 ezer ft lesz! A suli 3 ill 4 buszmegálló (több épület), plusz a buszig 10 perc gyalog. Totál gyalog idõben sok, kb 25-30 perc. Még nem tudom, hogy lesz, klassz lenne, ha ráérnék, és sétálva mehetnénk.
Úgy egyáltalán, nagyon el tudom képzelni, milyen lenne ha itthon lennék alapjábavéve.
Ja, a napközi utáni tanulást, füzetek átnézését is meg kell szorozni hárommal, akkor jövõre fél 6-tól 8-ig fogom ezt csinálni???

Párom kicsit tart tõle, unnám magam itthon. Meg hogy pazarlás lenne részemrõl (többre lennék képes). De kérdem én, jó ez a mai világ, ahol a dolgozó anyák bölcsiben oviban nevelkedett gyermekei vannak többségben? Nem sokkal fontosabb feladat lenne gyermekeinket megfelelõen nevelni???


Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Egy kicsit más témában nyitnék! Van-e valami bevált módszeretek arra, hogy a babaruhákból a foltokat hogy lehetne legalább részben kiszedni?!
Annak idején kimosva, kivasalva tettem el őket és most mikor elöveszem látom ám, hgy mindegyik teli van folttal. Beszereztem a vanisht több különbözö formában is (szappan, folyékony mosószer-adalék, stb.), a clorox kímélő és nem kímélő hipókat, de eddig még nem igazán vált be egyik sem. ha van valami bevált, jó receptetek evonatkozásban osszátok meg velem légyszi! Most már sjnos nem halasztgathatom tovább, túl kell esnem ezen a nemszeretem dolgon is (ugyanis rengeteg bébiholmit kell rendbetennem).
Ildi, egyre inkább nem irigyellek! Ez a taposómalom aztán egy idö múlva igencsak felörli az idegeket. Egyébként az iskolát annakidején hogy választottátok? Ez az egy volt a környéken, tagozat szeint, tanító néni szerint, vagy mi alapján? Nekünk még majd két évünk van addig míg ez a kérdés fontossá válik számunkra, de mindenki véleménye érdekelne ezzel kapcsolatban.
Nálunk az ovi elég jó, mert vannak lehetöségek különprogramokra. Értem ezalatt, hogy tavaly a csoport táncolt (majdnem mindenki), idén megoszlik a társaság, egyik részük úszni jár, míg a másik sakkozni (va aki mindkettöre). Az én lányom csak sakkra jár mert én külön hordom úszni, ahol már a harmadik úszásnemet sajátítja el, és ahhoz képest az ovis úszás komolytalankodás, visszafejlődne, meg egyébként a külön úszásnál drágább is. Ha lenne még rá energiám (ami nincs) tornára vagy valamilyen önvédelmi sportra is szeretném a nagylányomat beiratni. De ezzel azt hiszem, hogy még várunk minimum egy évet. Azután a kisebb is akkora lesz, hogy ö is mehet úszni ...stb.
Úgyhogy én hiába vagyok itthon, nem unatkozom egy percet sem. Ehhez most még hozzájönnek az utolsó hetekben sürüsödö orvosi vizsgálatok, ctg-k, stb. Szegény védönövel már nem is tudom mióta nem találkoztam, illetve az utcán néha összefutunk, vagy telefonál, aztán annyi. Emlékszem még az elsö terhességemre,mikor aztán percre pontosan betartottam a havi védönöi viziteket.
Visszatérve arra, hogy jobb lenne, ha a gyerekeket a szülök és nemaz intézmények nevelnék, teljes egészében egyetértek. Pl. az oviban rendszeresen tanul olyan mondókákat, énekeket a gyerek amik magyartalanok, tehát teljesen a helytelen kiejtést rögzítik benne. Azután én aztán mondhatok bármit, ha egyszer az ovónéni azt mondta, akkor az úgy is van a gyerek szerint.Azthiszem, hogy most egy kicsit már megint sokat írtam, majd máskor folytatom. Addig is írjatok! Puszi: Norcsi.
Norcsi
 


Norcsi!

Mosással kapcsolatban régebben valamelyik topikon több ötlet is elhangzott, a keresõvel próbálj meg rákeresni,most fogalmam sincs mi volt a topic címe. Én egyébként az arielre esküszöm, ami azzal nem jön ki, az hadd maradjon. A hypós dolgokat csecsemõruhánál én inkább kerülöm, és az arielt is utána egy üres mosással kimostam. Amíg kicsik voltak, olyan mosóport használtam, ami még mentes a bioenzimektõl.
Iskola: legyen színvonala, azaz azért jussanak belõle be a középsuliba, ezzel együtt ne legyen messze. A körzetis tájékoztatóján elhangzott, hogy harmadikra megtanulnak olvasni a gyerekek, ez fontos nekik. Na, mondtam szép, azért ennél egy kicsit több kéne. Ez a suli a majdnem körzet (egy sarokkal odébb laknánk ez lenne a körzetes), azonbelül tûrhetõ. Zenei tagozatos, de abban nem vagyunk jók. Ez az osztály emelt matekos, ez vonzó volt. Meg mivel dolgozunk, azt hittem ,a guruló direkt szerencsés lesz nekünk.
Most az ikrekkel nehezebb. Mert pl. ezek a tanítónénik is 2 évig viszik õket, azaz potenciális jelöltek. Viszont az emelt matek megszûnt. Zenébõl továbbra sem vagyunk túl jók, gurulóból beelegeltem. Van még egy osztály, ami normál, itt kérdés, hogy a most másodikos tan. néni lejön-e, mert õ nagyon szimpi.
Azt szokták mondani, és egyre inkább hiszem, hogy igaz: elsõben (alsóban?) a legfontosabb a tanítónéni. Meghatározó szerepe lehet benne, hogy a gyerek szeresse vagy utálja a sulit.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi! Köszi a tippet, próbálok a keresöböl valamit kideríteni. Szerencsére a suli-gond még a jövö zenéje, de azért minden infónak örülök. Szia: Norcsi.
Norcsi
 


Norcsi!
A babaruhákkal én is jártam így, hipóztam az "új" baba előtt, aztán közben nem. Úgy vettem észre, hogy popsikenőcs, babaolaj stb. jellegű foltok sárgultak be hosszas állás után. Ha rögtön nem is, néhány mosás után nem látszott meg. És Ariel.
Más topikon olvashattatok tőlem, de majd írok ide is.
Címszavakban:
4 gyerek, 2. fiú, többi lány
Érd, családi ház
főisk. végzettség, 8 éve foly. otthon, ill. fű alatt némi meló napi néhány órában, hetente néhányszor
némi karitatív munka (sajna kevés)
sok itthoni munka

Sziasztok
Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

Verus! De jó, hogy idetaláltál! Már erösen hiányoltalak! Kép

Azt sem tudom, hol kezdjem, annyi mindent írtatok! Szerencsére.
Na, a foltokról nem sok okosat tudok mondani, én befújom, aztán vagy kijön vagy nem. Szerencsére a babaruhákkal nem jártam így, mostanában meg inkább koszfoltjaink vannak, azok meg kijönnek. Tölem se lettetek okosabbak ezügyben!

Ovi: akkor én most dicsérném egy kicsit a mi ovinkat. Normál, önkormányzati, nem magán, nem fizetös. A vezetönönek az az elve, hogy ilyen kicsiknek semmi kötelezö extra, játsszanak, fussanak, alkossanak, ami belefér. Ezt csinálják is becsülettel, nagyon klassz óvónöink vannak, akik ott fejlesztik a gyerekeket, ahol csak lehet. Középsö csoporttól aztán be lehet íratkozni gyerekaerobicra, amit az én fiam imád, különösen jól jön a téli, esős napokon, amikor nem nagyon lehet kimozdulni. Ez hetente 2x van. Nagyobbaknak van sakk, ami szintén nem kötelezö, aki úgy érzi, az mehet. Az óvónök csak nagycsoportosoknak ajánlották, azok közül se mindenkinek, öszintén megmondták, ha valakit nem tartanak odavalónak (persze, nem így!). Meg nagycsoporttól van heti 1 úszás, amire szintén nem muszáj befizetni. Külön busszal viszik-hozzák öket, kezdö és haladó csoportban tanítják a gyerekeket. Emellett szerintem rengeteg olyan dolgot csinálnak az oviban, amit otthon (helyhiány, eszközhiány, gyerekhiány stb.) miatt én nem tudnék, még hárommal sem. A gyerekek lelkét meg annyit ápolják, amennyit kell. Szóval, én csak dicsérni tudom öket!

Iskola: nekünk jövö szeptemberben lesz aktuális! Ildivel egyszer már kitárgyaltuk ezt a dolgot. Tanító néniként mondom Nektek, hogy NE ISKOLÁT, hanem tanító nénit/bácsit válsszatok!!!!! A legszuperebb suliban is kifoghattok egy sárkányt, és a legrongyosabb helyen is lehet olyan tanító, aki örömmé teszi a gyereknek a tanulást! És igenis az kell egy ilyen kicsinek! Nem az angol, a torna, az ének meg miegymás! Szeresse meg azt, hogy iskolába jár, hogy ott okosodik, hogy jókat lehet játszani (!!!), mert egy jó tanítónál IGENIS játszanak a gyerekek, nem "tanulnak". Szerintem eszerint kell körülnézni iskola-ügyben! Mondjátok ám, ha nincs igazam!!!!!

Munkáról: imádom a munkámat, imádtam kicsiket tanítani írni-olvasni-számolni. Most mégis erösen gondolkodom, hogy 2 év múlva visszamenjek-e. Mert azt hiszem, hogy nekem azért született három gyerekem, mert nekik van rám szükségük, öket kell segítenem, ahol tudom. Emellett, ha azt mondanák, hogy gyere, kapsz egy elsö osztályt, biztosan gondolkodóba esnék. Nagyon nehéz, mert nagyon hiányzik a suli. De van még egy kis idöm gondolkodni!

Norcsi! Kérdezted valahol, hogy merre lakunk. Lörinc kervárosi részén, ahol szintén nem igazán jók a játszótrerek. Kaka ugyan kevés van, de van, viszont kevés a játszótér is, ami van, az meg iszonyúan lepusztult állapotú. Sajna. Kép

Na, ez is jó hosszú lett, ezer bocs érte!
Mindenkinek puszi:
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok! Köszönöm az ötleteket! Én is Arielt használok, de a mosás után még szoktak foltok maradni (ilyenek pl. a kakaófolt, stb.). A keresöben a "Persilnél" találtam erre vonatkozó hozzászólásokat, majd kipróbálgatom.
Más: kérdeztem egy másik topicban is, de eddig még nem kaptam rá választ, hátha ti tudtok segíteni. Az ötével lányom fenekén egy valószínűleg uszodaszemölcs nött. Ez egy kiálló, csúnya nagy valami (nem kúszószemölcs). Mivel lehetne ezt eltüntetni? Sajnos a legtermészetesebb módszer (vérehulló fecskefü) most nem lehetséges. Van az eltüntetésre valami ötletetek?
Emese! Az ovitokban nem egy Sanyi bácsi tanítja a sakkot? Nálunk ö van, és egyenlöre nagyon tetszik a lányomnak, mert mesélve tanítja a gyerekeket. Remélhetöleg hosszabb távon is beválik!
Egyenlöre most ennyi. Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Norcsi!
Igen, Sanyi bácsink van!!! Az én fiam most kezdett el járni hozzá, egyelöre összesen kétszer volt, de nagyon tetszett neki. Remélem, így is marad! csak nem Ti is hozzá jártok?
sajna, szemölcs-ügyben nem tudok segíteni, de vannak itt eü-sek, hátha elökerülnek.
Szia: Emese
Emese (emese)
 


Szia Emese! Szerintem akkor ugyanannál sakkoznak a gyerekek (sak-nagymester és egyben gyermeksakk-oktató). Kíváncsi vagyok mennyire fogja tudni megtanítani a lányomat a sakk fortélyaira, pl. a lóugrásra. De az biztos, hogy a logikáját mindenképen fejleszti, állítólag jobban fog tudni fejben számolni is a sakkozás következtében.
Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok!

Szemölcs, bár nem értek eléggé hozzá: nekünk a lányom kezén volt, ill. a módszert elõtte a párom kezén levõvel teszteltük. Kicsit szadista, de nem annyira, mint az égetõs sztk módszer. Szóval tyúkszemtapasz. Nap mint nap. Áztatgatta, felázott, lejött vele. A lényeg volt, hogy ne sebesedjen, ne tépje vele le az ember, mert akkor visszafertõzõdik. Házidoki szerint vírus okoz ilyet és kenegessük citrommal mert a c-vitamin jó. Na ez nekünk nem vált be. De a tyúkszemtapaszos igen (egy plusz normál ragtapassal leragasztottam, ne jöjjön le, és így 24 óránként cseréltem. Volt, hogy fogyott belõle, (kb. 3-4 nap után), de nem jött le az egész, akkor folytattam. Kb. két hétig.)

Na, szuper. Alakul már a diplomás fõállású anyukák klubja. Ez jobb, mint a NOE. Tényleg, ti foglalkoztok a NOE-vel?

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi! Kösz a tippet,lehet, hogy kipróbáljuk.
Én tudom, hogy nemigen vagyok naprakész, de mi az a NOE?
Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


A Nagycsaládosok Országos Egyesülete. Ugyanis tagjai 3 vagy több gyermekkel rendelkezõ szülõk.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Én csak most kezdtem el olvasni a babanetet, de igen jókat írtok lányok! Eredetileg pedagógus vagyok, késõbb programokat írtam, aztán jöttek a gyerekek, így már elég rég ithon vagyok. 4 fiúnk van, most várjuk az ötödik babát. Dani 7 éves, most jár elsõbe, Soma 5, Csaba 4, Kende 1. Még nem tudjuk a baba mi lesz (ill. micsoda), most 18 hetes. Mi már minden szülés után a dokitól is azt hallottuk, majd a következõ lány lesz. A másodiknál nagyon lányt vártunk, Kendére meg azt mondtuk, milyen jó, hogy õ is fiú lett. A gyerekeknagyon büszkék rá, hogy négyen vannak, fõleg a Soma. Mondta is a múltkor, milyen rossz a Lacinak, neki nincs testvére.
Ildi! Van egy ingyen internetelérés, mi is ezt használjuk, csak a telefont kell fizetni, de éjszaka ez is jó. Ezért is írok ilyenkor, na meg mindenki alszik.
Klári
Rumol
 


Szia Klári!
Légy üdvözölve a "csapatban". A diplomás sok gyerekesekében úgy szintén!
Az ötfiúsok tábora is szépen gyarapszik, lehet, hogy ti is azt fogjátok gyarapítani? Bár Zsoltéknál meg ötödikre jött a kislány, szóval olyan is van már. Tökre élvezem, hogy ilyen sokan ilyen bátrak!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok! Most tudok egy kis idöt szakítani, mivel közben nov.1-jén megszületett a kisfiam, Bánk. Nagyon aranyos baba, de egyenlöre még szokni kell, hogy a két lány mellett most itt van ez a kicsi baba is. Egyenlöre nem könnyü, pedig anyukám is segít, de nagyon kell figyelni a lányokra, mivel pusztán jószándékból agyonajnároznák a kicsit. Szóval most már igazán nagycsaládosoknak számítunk. Bövebb tapasztalatokról majd késöbb tudok bezámokni. most megyek is, épp csak beugrottam. Sziasztok: Norcsi.
Norcsi
 


Norcsi!
Nagyon-nagyon gratulálok!!!!!
Vigyázzatok Magatokra, jelentkezz, ha tudsz!
Emese
Emese (emese)
 


Norcsi, gratulálok a babához!
Ildi, kössz az üdvözlést. Milyen ikrekkel lenni? Míg nem volt gyerekünk, szerettem volna ikreket, de aztán letettem róla, így is elég volt.
Most voltunk UH-n, de nem láttuk, hogy fiú lenne a baba (most 4 hónapos). Még kiderülhet szülés elõtt.
Sziasztok
Klári
Rumol
 


Norcsi!

Most jutottam én is ide, így kicsit megkésve, de én is nagy-nagy örömet, boldogságot kívánok a kicsi fiadhoz. Gratulálok!

Klári, édes lehet Soma fiad, nálunk is sajnálják a srácok az egyedüllevö osztálytársakatKép
Neked is gratulálok a picikéhez!

Ildi, én is a freestartot használom, a 150 Ft-os matáv-kedvezménnyel az átlagos havi fizetnivaló kb.3500-4500 Ft. És szinte mindennap lóg valamelyikönk a neten.

Üdv mindenkinek:

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Norcsi: akkor én is ide írom:Gratulálok, sok sok boldogságot, jó egészséget és sok tejcsit kívánok!
Meglátod, nem olyan vészes egy fiúval, más mint a lányok, de bizonyos dolgokban könnyebb! Pl. mindjárt az elején a csurom kakis fenék esetén nem kell punciból takarítani a maszatokat...

Köszönöm a net tippeket, egyre inkább érik a dolog, hogy valamit lépjek otthon ezügyben!

Rumol-Klári: én sose akartam, de így alakult. Eleinte zûrös, mostmár csak olyan, mint két tesó kis korkülönbséggel.

Ildi
PIldi (pildi)
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat! Sajnos mostanában csak keveset tudok net-ezni, egyrészt a baba miatt, másrészt a modemmel is gondok vannak.
Ildi: igazgad van, mert most már kezdem megszokni milyen is a kisfiú.
Még egy kérdésem lenne: kell-e felhúzni a baba fütyijén a bört már ilyen kis korban is vagy sem?Ezzel kapcsolatban már rengeteg eltérö véleményt hallottam, a gyerekorvosunk szerint minden nap fel kellene húznom, mások viszont azt mondták, csak idösebb korban, de volt aki azt mondta, hogy egyáltalán nem kell húzogatni, csak ha látom hogy gyulladt, piros. Nos mi a véleményetek?
Mégegyszer köszi a gratulát, sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Norcsi!

Errõl (ha gyõzöd) találsz egy rakás írást, legfrissebben a Túl az elsõ napokon.. topikban. Nagyon eltérõ a megítélés. Nálunk az ment, hogy fürdés után kicsit húztuk, de csak amennyire magától ment, alatta tiszta legyen. Ilyenkor még feszegetni nem szabad, mert ha fel is jön, visszatapadhat, hegesedhet (ha durván felhúzzák). Ha magától nem lazul, gyerekdoki 1-2-3 éves korban szokta megcsinálni. Vitatott, hogy melyik a jobb.

Ildi
PIldi (pildi)
 


Köszi Ildi!
Egyenlöre azt hiszem nem nagyon tudok jobban belemélyedni a keresgélésbe, de igazad van azzal kapcsolatban, hogy mindenkinek más a véleménye. Mindenesetre egyenlöre én nem huzgálom, a fürdésnél amennyire tudjuk (mert a férjem fürdeti öt is mint a többit is korábban) megtisztogatjuk.

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Norcsi!
Nálunk 4 fiú van, sosem húzgáltuk a fütyijükön a bõrt. A legnagyobbnak volt egy kis szûkülete, és a doki csak 3 éves korában csinálta meg. A többinek nem volt semmi baja, másfél-két éves korukra mindegyiknél meglazult a bõr, úgyhogy szerintem tisztogasd csak úgy, mint eddig.
Klári
Rumol
 


Köszi Klári!

Örülök, hogy te mint 4 fiúgyermek anyukája mondod ezt, mert biztos vagyok benne, hogy ha valakinek van e téren tapasztalata, akkor az te vagy. Én is úgy döntöttem, hogy mindenképpen hagyom a huzigálást lesz ami lesz alapon (de remélem probléma nem lesz belöle), viszont egy gond még mindig lesz, az pedig a gyerekorvos. Állítólag ö mániákusan szereti a kisfiúk fütyijén a bört visszahuzigálni mikor az ember tanácsadásra viszi a gyereket. Egyik ismerösöm kisfiánál úgy felhúzta, hogy egy hétig sírt a gyerek pisiléskor ,mert csípte (berepedt). Ezt viszont nem tudom hogy lehet elkerülni. Ne engedjem neki?

Köszi a válaszod: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Norcsi!

Gyerekorvossal kapcsolatban mind ezzel, mind bármi mással az a véleményem, hogy ne tegyen semmi olyat, amit elõzõleg nem egyeztetett a szülõvel.Meg kell vele beszélni, elõre, ha tudsz róla. Lehet akármilyen jó orvos, de ha nem bízhatok meg benne ilyen téren, inkább másikat keresnék!

Ildi
PIldi (pildi)
 


Szia Ildi!

Egyáltalán nem jó orovs, és mi is csak tanácsadásra járunk hozzá, egyébként homeopátiás orvoshoz járunk mi és a gyerekeket is hozzá visszük. De ö sajna nem körzeti gyerekorvos, a homeopátiás gyógyítást "mellékesben" végzi (természetesen orvos, és azon belül is gyerekorvos), de egy a lényeg a kártyát nem tudjuk hozzá leadni. Azért nem keresünk más gyerekorvost, mert hozzá sem vinnénk ugyanúgy mint ahhoz amelyikhez most járunk, így szerintem nem éri meg az átjelentkezéssel járó hercehurcát. De ezt a felhuzigatást mindenképpen meg akarom úszni!

Szia : Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Norcsi! Nekem három fiam van, és egyiknél sem huzogattuk a fütyit. A két nagyobbnál úgy kb. három éves koruk körül magától feloldódott a hámréteg, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Azóta maguknak hátrahúzzák fürdéskor. A picinél sem húzgálom. A középsõnél pár hetes korában egy doktornõ felrántotta, ami miatt egész pelenkás korában sírt vagy lélegzet visszafojtva várta amíg letörültem kakizásnál. Gondolom nem fájt már neki késõbb, de a lelki trauma maradt. Szerencsére nem okozott fizikai problémát a dolog, és háromévesen neki is fellazult magától. A mostani gyrekeorvos 15 hónaposan szokta a fiúgyerekeknek "megcsinálni". Mi elõre megbeszéltük, hogy ezt nem kérjük, és õ figyelembe vette, azóta meg sem említi. Ja, amikor helyettes volt, és Benkét, a picit vinni kellet, én biztos ami biztos rajta hagytam a pelust. Így, nem tud hirtelen nyúlni, mint az a dokinõ. Ha meg kéri, hogy vegyem le, van idõm megkérdezni, hogy minek, meg elmondani, hogy a húzogatást nem szeretném. Ez elég jó trükk szerintem. KépÜdv,
Liesel
Liesel
 


Köszi Liesel!

Most már biztos, hogy én is megpróbálom hozzád hasonlóan csinálni. Rumol is ugyanezt mondta feljebb, úgyhogy engem meggyöztetek! Kép Kép Kép
A doktornövel kapcsolatos taktikázás is ügyes, azt is megpróbáljuk, remélem hatni fog rá. (mert azért másképp állnak hozzád mivel már van két fiad, mint hozzám akinek két lányom van). Legalábbis szerintem, Mindenesetre megpróbálom!

Szia, köszi: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok sokat tapasztalt anyukák!

Volt valamelyikötöknél olyan, hogy a baba köldöke még egy hónapos kora után is váladékozott? Nálunk ez a helyzet, és még egy hét haladékot kaptunk azzal, hogy ha a jövö héten is váladékozik, el kell mennünk a Heim pál sebészetére.
Kép.
Nagyon nem szeretném! Jövö héten amúgyis épp elég lenne a csipöficam-szürésre elvinni a babát, nem beszélve arról hogy nekem is akkor lesz a hathetes ellenörzö vizsgálatom. Szóval volt valakinek hasonló tapasztalata?
A másik. Eddig a másik két gyereknél mindig az volt a védönö baja, ha nem gyarapodtak eleget, most a változatosság kedvéért az, hogy túl gyorsan hízik a babá. Igaz hogy heti 400 grammokat gyarapszik, de csak anyatejet kap és annyiszor ahányszor kéri. Tegnap pl. kétóránként. Ugye ez nem baj! Én legalábbis anyatejes babákkal kapcsolatban mindig azt olvastam, hogy nem lehet öket túletetni. Nyugtassatok meg, hogy jól tudom!

Sziasztok, mindenkinek minden jót: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Norcsi! Vannak babák, aki ennyit híznak, vannak akik kevesebbet. Ez alkati adottság, mint nálatok is látható. Ebbõl számolják az átlagot. Kép Amivel utána szekálják a lassan, ill. gyorsan gyarapodókat. Azért ez orvos függõ is, mert engem is szekált az egyik dokinõ, és amikor orvost váltottunk, a másiknak a szeme sem rebbent a gyerek súlya miatt, csak annyit mondott, hogy ilyen alkat. Nézz be még a szoprtatás topikba, ott is volt pár ilyen eset. Jó gyarapodást!Kép
Liesel
Liesel
 


Köszi Liesel!

Aggódó anyukaként eszembe jutott a la leche Liga és felhívtam az egyik ismertebb nevû nöt aki szokott írni is a Kismamában és ö is hasonlóképpen nyugtatott meg. Úgyhogy emiatt már nem aggódom. Kép
Csak most már a köldöke is rendbejöjjön mindenféle beavatkozás nélkül!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Norcsi!

Hason alszik vagy hanyatt? Nekem az elsõ nagyon hason alvós volt, és neki gyógyult relative lassan a köldöke, val. nyomhatta ahogy feküdt.
Hízás teljesen oké, anyatejtõl nem lehet elhízni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Régen hallottam felöled!
Hanyatt alszik, úgyhogy ilyesmi nem lehet az ok. KépKép
Viszont úgy küllemre szép a kis köldöke, csak váladékozik. Azt nem tudom, hogyha mégis el kell majd vinni a sebészetre, ott mit fognak vele csinálni?!
Nem szeretném!!!

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: