Új privát üzeneted érkezett!

Eprecske, írhatok neked mélt? Nálunk is sokx cicin alszik el, vmikor nem, de alszik éjszaka, 14 hónapos a kicsim.

Andi,
legyél büszke, hogy még szoptatod nyugodtan. Tõlem is szokták kérdezni, van még tejem??? Ilyenkor csak nézek "hülyén".Kép (Hát miért ne lenne?)
A 9 hónapos még olyan kicsi!
Ágci

Kép
 
 


Ágci! Nekem is elküldenéd azt a mailt? Megint kezdek elbizonytalanodni és most úgy érzem, tennem kell valamit, mert ahogy nõ Réka, ez már egyre nehezebben fog menni!

Köszi,
Zafi
 
 


Sziasztok!

Hasonló cipõben járunk mi is:2001.dec.7-én született a kisfiam(majdnem pontosan egyidõs Zafi RékájávalKép),még sokszor szopik,mindig cicivel alszik el,éjjel is ébred min.1x,nappal vetkõztet.Ha esetleg napközben elmegyek valahová,elalszik cici nélkül,de ha hosszúra nyúlik a távollét,amint meglát vigasztalhatatlanul,ordítva panaszkodik.Addig jól elvan,amíg meg nem lát.
Most külön gond,hogy valószínûnek tûnik egy közeli mûtét(nekem),amit nem tudom,hogyan oldjak meg,mert elválasztani nem akarom.

Mariann
Mariann
 

 
 

Sziasztok,
Zafi,
mi az aludj jólt alkalmaztuk. Errõl a másik topicban esett már szó, tudom sokan ellenzik, de nálunk nagoyn bejött.
De, ha gondolod, szívesne elküldöm. Eprecskének azért ajánlottam fel, mert õ vele még nem találkoztam máshol, és mélben könnyebb elküldeni.

Mariann,
szerintem nem kell elválasztanod. Meddig maradsz a kórházban? Milyen mûtét lesz? Ki vigyázz addig a picire? Az egyik barátnõmnek nemrég volt vakbél mûtétje, de egyik pillanatról a másikra kellett benn maradnia, fel sem tudtak rá készülni. Úgy oldották meg, hgoy megmondta az altató dokinak hogy szoptat még, és szeretne is tovább. Egy szopi maradt ki, akkor vmennyit fejt, és utána mebvitték neki a picit. Ha napközben jól elvan a pici, akkor úgysem lesz gond, beviszik látogatáskor, vagy reggel és este, meglátod nem lesz semmi gond.Kép

Sziasztok:
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Agi,megköszönnem ha irnal e-mailt,cimem a profilbanKépköszi
Mariann,nekem is volt egy epe-mütetem(sajnos).Valoszinü a terhesseg alatt alakult ki epekövesseg,mindenkepp mütetre volt szükseg.Ketsegbe voltam esve hogy mi lesz a Picivel,5honapos volt akkor,meg szinte csak tejcin elt.Vegülis en anyuval hagytam otthon,4napig kellett bent maradnom.Addig en fejtem a tejet,a baba meg tapszert kapott meg tejpepet.Hat valahogy atveszeltük,es azota is szopizikKépBar nem tudom milyen müteted lesz,mennyi idö,stb.De ha teheted ne valaszd el a babutKép
 


Ágci! Csak azért gondoltam, mert megint annyi kérdés forog a fejemben, hátha találok választ. Persze visszaolvastam a topicot, de úgy vagyok vele, hogy inkább többször olvasom el ugyanazt. Köszi, ha elküldöd!

Zafi
 
 


Sziasztok!
Ágci,Eprecske
Nõgyógyászati mûtétem lesz(konizácioKép),a jó hír viszont az,hogy kettõ éjszakáról lenne szó,amit talán le lehet faragni egyreKépElválasztásról szó sem lehet,de félek egy kicsit attól,hogy mit szólnak majd a kórházban,ha behozzák majd cicizni(minek szopik még,stb.)Inkább azt mondom,ez egy kicsit feszélyezne,de igazából attól félek,hogy el tud-e aludni este cici nélkül?Ráadásul együtt alszik velem.Hm,nem tudom.Majd anyukámmal fog aludni.Õ fog vigyázni addig a fiúkra(van egy 3 éves is).Arra is gondoltam,hogy egyágyas fizetõs szobába megyek,és beviszem magammal.A férjem meg segít a mûtét után emelgetni,ha kell.
Szerintetek számít egy éjszaka?Nagyon szomorú lennék,ha nem kellene neki utána a ciciKép

Mariann
Mariann
 


Szia Mariann!
Mikor a nagyobbik fiamnak mandulamûtéte volt (akkor még õ is csak 2,5 volt), akkor a kicsi 1 éves volt, és csak úgy aludt el, ahogyan a Tiéd, szopizva, és a hajamat csavargatva. Mivel a nagyobb nagyon rosszul volt, nem mehettem haza, de behozták a kicsit, sõt! a dokinõ azt is megengedte volna, hogy a kicsi is benn aludjon velünk a kórházban, volt a szobában rácsos ágy bõven (mindez dec 29-31-ig volt), de nem bírtam volna kettõvel. (mindez a felnõtt fül-orr gégészeten volt) A megoldás az volt, hogy eljött anyósom, este benn megszoptattam, és õ feküdt mellé aludni. Kicsit mocorgott, de elaludt. Szerintem se válaszd el!! Én ezután a két nap után még 16 hónaposkoráig szoptattam, akkor már nem bírtam tovább az éjszakai 3-4-szeri felkelést, és hogy mindenhol húzgálta fel a ruhám, hogy cicit kér Kép Elfelejti azt a két napot, és minden megy majd tovább, csak Te legyél egészséges!
Timi
 
 


Mariann,
én is osztom Timi véleményét. Az, hogy mit fognak szólni, ne érdekeljen. Nem kell ezt szégyelni!KépKépKép Látod, õhozzá is milyen kedvesek voltak. Bár szerencsére nekem még nem kellett így kórházba menni, de nyáron mikor mi osztálytalálkozón voltunk a férjemmel, felkelt a pici éjszaka, anyósom mellé feküdt, és úgy elaludt... Hazaérünk ott durmoltak egymás mellett...Kép
Biztos, minden rendben megy, meglátod.

Lányok, mélek mentek.
Ágci

Kép
 
 


Köszi,lányok!MegnyugtattatokKépMenni fog,menni fogKép

Mariann
Mariann
 


Kedves Mariann!
Mivel amúgyis nõi osztályon fekszel, õk már csak tudják, mit jelent a szoptatás babának és mamának egyaránt. Én az I. Sebészetin feküdtem egy 5 ágyasban, de amikor behozták az akkor már majdnem 1 éves csemetém, szabaddá tettek csak ezért egy 2 ágyast, hogy nyugodtan szopizzon. Mégis 2 éjszaka úgy kellett elaludjon, hogy nem voltam ott, na nemhogy rosszul aludt volna el (persze keresett, de nem sírt), hanem amikor hazamentem, végre simán áttértünk a korábbi fürdés-szopi-alvás menetrendrõl a szopi-fürdés-alvásra!
Sok sikert és ne izgulj, ekkora idõ nem számít.
Kati
 
 


Törpe,olyan jó,hogy elmondtátok a pozitív tapasztalatokat,mert eddig azt hittem,hogy bonyolultabb ez a dolog.Nagyon bízom benne,hogy nekünk is menni fog.
Köszönöm még egyszer.

Mariann
Mariann
 


Kedves Mariann,
túl vagy már a mûtéten, minden rendben van?
Ágci

Kép
 
 


Ágci,köszönöm az érdeklõdést,még ma írok neked egy levelet.

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!
Túlvagyok a mûtéten,egy éjszakát kellett csak bent lennem.Addig,amíg bent voltam,behozta a férjem szopni a kisfiamat,de jobban érdekelték a szobatársaim és az új környezet,mint a cici.Sajnos,mert emiatt olyanok lettek a melleim,mint a görögdinnyék(betonból).Így kézzel fejtem,mivel eszembe se jutott,hogy még fejõt is vigyek magammal.
Nappal egyáltalán nem hiányzott neki a szopás,este is elaludt szépen.Az éjszaka viszont az anyukám(õ aludt vele),és a férjem egybehangzó véleménye szerint valami katasztrófa volt.Kb.egy órakor ébredt fel és kimerevedésig sírt csukott szemmel.Nem kellett neki semmi,csak tépte anyukámnak a hálóingét a mellén,nem volt jó ülve,állva,sétálva.A végén már anya is sírt.Szóval ez remek volt.
Az elsõ itthon töltött éjszakán szinte állandóan cicizett.Most már kezd az éjszaka normalizálódni(2 szopi).
Ennyi a történet,bocsánat a hosszúságért.
A szopásról nem szokott le,így nagyon örülök.(Bár a kórházban mindenki elcsodálkozott:ez a gyerek fog szopni?!)

Mariann
 
 


Sziasztok,

Latom tobben is hasonlo cipoben jarunk: kisfiam most lesz 16 honapos, meg rengeteget szopizik. En nagyon orulok, hogy meg van tejem, es, hogy o szopik, de az ejszakazas mar rendkivul faraszto. Meg mindig felkel 2-3 alkalommal ejjel is. Nappal minimum 3-szor szopik, plusz meg nehanyszor ha nyugtatasra, kis "uzsi"-ra van szuksege. Amugy mindent eszik, szepen fejlodik. Az a baj, hogy csak cicin alszik el (vagy a kocsiban), igy nem tudom sose letenni napkozben aludni vagy este szopizas nelkul. Ti hogyan szoktattatok le a babatokat a cicin elalvasrol, illetve hogyan tanitottatok meg oket anelkul elaludni?

Elore is koszi.

Judit
Judit
 


Sziasztok!

Engem is érdekelne,mert a 22 hónapos kisfiam még mindig min.1-2x szopik éjszaka.Lehetetlennek tűnik leszoktatni.Ha azt mondom:nincs,fáj,stb.,akkor beindul és egész kis litániákat mond(az éjszaka kellős közepén)pl.hol van,hol van?Megnézem,add ide,stb.Ja,meg persze ordít,húzza a hajamat,stb.
Mariann
 
 


Judit

Az altatással kapcsolatban nézz át az Alvászavaros topikba.Ott beszéltünk már erről.Ha gondolod,magánban szívesen leírom még egyszer,akkor nem kell böngészned.
talán ha az elalvást sikerül átalakítanod,kevesebbszer fog rájárni a cicire a fiad.Mi az,amit megpróbáltál már?Mármint az ügy érdekében?

Mariann

Szerintem ne azt mondd,hogy nincs,mert (mint látodKép) tudja,hogy nem igaz.Inkább próbálj neki olyanokat mondani,hogy éjjel nem szoktunk enni,anya és apa sem.Ha szomjas ,van víz,mi is azt iszunk és minden nagy gyerek.Mit szólna hozzá,ha már ő is ilyen nagyfiú lenne és vizet inna,de csak ha szomjas.
Na,meg ilyeneket.Már ha érthető voltam...
Mit gondolsz?

Anyapoc

 
 


Anyapoc,köszönöm.Megpróbálom,remélem sikerül.

Mariann
 
 


Nekem már csak a kicsi (15 hónapos) szopizik éjszaka, nappal viszont még a 3 éves is. Megőrülök tőle. A hátamra fekszem, kirakom a ciciket, ők meg ráhajolnak és mint a kutyakölykök úgy nyüzsögnek.
 
 


Sziasztok!
Hátha jár még erre valaki, aki tudna segíteni...

A kisfiam elmúlt 1,5 éves, és én már nagyon szeretném leszoktatni a szopiról. Magam miatt, nem a környezet néz furcsán rám, vagy ilyesmi, csak nemsokára szeretnénk kistestvért, és addig szeretném magam legalább 1-2 hónapig kipihenni, regenerálódni.
Már odáig eljutottunk, hogy csak reggel-este szopizik, de itt megakadtam. Reggel 6-fél 7 hét körül szopik, aztán vagy visszaalszik, vagy nem, de mindesetre olyankor nagyon álmos, nem tudom megnyugtatni másképp. Este meg a vacsi-fürdés-szopi rituálét nem tudom, hogyan "törjem meg". Nem fogad el egyébként vizen kívül semmi más innivalót, tehát nem tudom mondjuk kakaóval, vagy tápszerrel megkínálni szopi helyett.
Van valakinek ötlete? Tapasztalata?

Zsófi
 
 


Helló Zsófi!

Sok ötletem nincs, de én is ebben a cipőben járok. Igaz nálam még nappal is igényli a szopit Peti, de mit nem adnék ha csak reggel-este szopizna!
Májustól dolgozni fogok, emiatt lenne jó leszoktatni, hogy ne akkor kelljen hírtelen. Kép
Viszont minél jobban szeretném annál kevésbé hajlandó.
A védőnő azt ajánlotta utazzak el pár napra. Lehet, hogy ez lesz a véső megoldás. Régen is ezt csinálták az anyák.
Az enyém sem fogad el semmi más folyadékot,főleg reggel meg este nem. Nappal azért iszik egy decit.
Ti hogy szoktatok le a nappali cicizésről?

Üdv.
Andi
 
 


Hali!

Zsófi,
én nemrég szoktattam le a lányomat, azért mert nálunk már úton a kistesó, és az előzményeim miatt a szopis tanácsadó ezt javasolta. Én úgy kezdtem, hogy először lerövidítettem az időtartamot, tehát meghatározott ideig szopizhatott, utána mondtam neki, hogy most már elfáradt a cici, simogassuk meg, kívánjunk neki jó éjszakát, és majd reggel megint lesz szopi. Reggel szintén elfáradt a cici egy idő után.Kép Ha megszokja, hogy nem akkor hagyja abba, amikor ő szeretné (nálunk ez szerencsére pár nap alatt így volt, de az első alkalom nagyon rossz volt, aztán szinte semmi gond, pár nap múlva meg olyan volt, mintha mindig is így lett volna), akkor lehet egyre csökkenteni az időt, nálunk emiatt már nem reklamált a leányzó (szerencsére). Aztán a reggelit úgy hagytam el végül, hogy eltereltem mindig a figyelmét, persze olykor nem sikerült, de egy idő után már nem kért cicit egyáltalán. (Mondjuk az én lányom már a teljes felébredés után szopizott.) Miután ez megtörtént, szerintem legalább egy-két hetet, de inkább többet is érdemes várni az esti elhagyásával (persze lehet fordítva is, te tudod, hogy a babádnak melyik a fontosabb, az esti vagy a reggeli). Amikor az estit elhagytuk, akkor már csak pár percig hagytam amúgy is szopizni, kétszer reklamált egy kicsit (pár másodpercet), de nagyon gyorsan belenyugodott. Ja, az én lányom is csak vizet iszik, én ezzel kínáltam, és azóta is iszik mindig vizet este, miután lefeküdtünk, és reggel is ébredés után. Én este új rituálét alakítottam ki, mivel nálunk a szopiba aludt bele a gyerek, elég kreatívnak kellett lennem, de sikerült. Eleve valami játékkal fekszünk le (korábban semmi nem volt), fekve kis éneklés, aztán közös halk "beszélgetés", utána ölelkezve elalvás (ő matracon alszik). Az elején egy órát is eltartott, mostanában max. fél óra alatt elalszik, és már "beszélgetni" sem kell, csak énekelni (kb. két hónapja kezdtem).

Nem biztos egyébként, hogy nektek is bejön ez a megoldás, de ha gondolod, próbáld ki!Kép

Minden jót!

Kóbor
 
 


Zsófi,

Esténként mi "összebújunk", szopi helyett. Egyszer csak megmondtam neki, hogy ma este nincs szopi, és legnagyobb döbbenetemre , nem bánta. Persze rugalmas vagyok, vannak esték amikor jobban van rá szüksége, nagyon ragaszkodik hozzá. A lényeg: ha sír miatta, ott vagyok, vigasztalom.
Észrevettem még, hogy ha este megiszik egy pohár vizet (vacsora és lefekvés között), akkor gyakran nem is kér tejet. Az ágynál is van víz. Én sem adok neki kakaót, ilyesmit helyette. Vizet iszik vagy néha higított gyümölcslét. És napközben tehéntejet ha megkívánja - ettől csökkentek a nappali szopik.

Kicsit össze-vissza írok, bocs. Kóbor "módszere" tetszik nekem is.


Andi,
Nekem anno úgy alakult, hogy munka előtt volt szopi, és amint hazaértünk. Meg lefekvéskor, meg éjszaka. Látszólag jól bírta. (Hét hónapos volt, amikor visszamentem dolgozni, de csak félidőben)

Kati
 
 


Szerintem az elmenni pár napra, főleg ha eddig max pár órára-fél napra volt nélkülünk a gyerek, elég brutál megoldás. Cicitől teljesen függetlenül.

Azt szerintem elgé simán beveszik, hogy ha nincs otthon anya, nem kérnek cicit, azaz pl munkánál, amig nem vagy otthon vele, el lesz cici nélkül is. Este-reggel meg jobb esetben még belefér (vagy hajnalban). Én mindenképp annak a hive lennék, hog ymegpróbálnám megbeszélni vele, elmondani, hogy most fáradt (a cici vagy anya), most nem lehet, majd reggel (este stb), amit persze kötnék valami általa ismert eseményhez.

Bár olyan gyerkőcöt is ismerek, aki simán vette, hogy néha 2-3 napot nagymamánál volt, majd otthon folytatta a cicizést.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az ötleteket! Én is valami hasonlóra gondoltam, mint amit írtál, Kóbor, hogy először is az időt - és ezáltal a mennyiséget csökkentem. Valami lassú, kíméletes módszert szeretnék, hogy ne legyen rossz emlék, vagy ilyesmi. A több napra elutazást nálunk biztosan nem fogom kipróbálni, a fiam annyira anyás, hogy ez biztosan lelki törést okozna neki. Nagyon hasonlít ebben az apjára, és anyósom mesélte, hogy a férjem kb. 2-2,5 évas lehetett, amikor ők elutaztak pár napra, és amikor hazamentek, napokig nem állt szóba velük.

A nappali szopiról leszoktatás már elég régen kezdődött, pár hónapja úgy döntöttem, hogy elválasztom az alvást a szopitól. Akkor még késő délután, ill. leginkább ebédidőben aludt, de már csak egyszer, tehát estére nagyon nyűgös is volt. Tehát pár nap alatt átszoktattam, hogy ebéd után alszunk (első napokban 11 körül ebédeltünk), de akkor nem cicivel alszunk el. Próbáltam az elején a sírni hagyásos módszert, ez aztán oda lyukadt ki, hogy ülök az ágya mellett, simogatom, és énekelek neki, amíg elalszik. Ha nem ébredt túl későn, és elég inger érte délelőtt, pár perc, de előfordult már 1,5 órás altatás is. Alvás után szopiztunk. Erről a legutóbbi hosszú hétvégén szoktattuk le, az apja vette ki az ágyból, és én elbújtam, amíg el nem kezdtek valamit játszani. A héten volt pár macerás ébredésünk, de eltereltem a figyelmét, eldugtam a szopis párnáinkat, ringattam, vigasztaltam, és aztán elfelejtette a szopit. Már egyszer egyébként eljutottunk idáig, csak aztán jött egy betegség, és szopi újra ezerrel. Kép
Zsófi
 
 


Sziasztok!
Időközben "leszoktattam" a reggeli szopiról, azaz, egyszerűen nem kap. Ennek már 2,5 hete, de még mindig sír érte reggel, szörnyen érzem magam miatta. Nem tudom, mikor felejti már el a reggeli szopit. Próbálom elterelni a figyelmét, sokszor bejön, de két napja egyáltalán nem érdekli semmi más.
A délutáni ébredés után is kéri még néha, de akkor gyorsan el lehet terelni a figyelmét.
Nem tudom, az estével mit csináljak, teljesen kétségbe fog esni, ha akkor sem kap. Én meg szörnyű anyának érzem magam, pedig tudom, hogy 20 hónapos szoptatás így is hosszúnak számít az átlaghoz képest.
 
 


Szia Zsófi!
Esetleg az estivel lehet még várni néhány hetet? Nálunk is hasonló a helyzet (illetve ö még szopizik egész nap, de nemrég hagytunk ki egyet) - én szeretném, ha a sírás, nyafogás elmaradna mielött továbblépek. Ö most napközben gyakrabban kér, biztos érzi hogy le akarom szoktatni Kép
 
 


Szerintem megéri várni kicsit. Ancsinál az éjjeli januárig elképzelhetetlen volt, aztán most már 2 hónapja, hogy leszoktunk róla. Du ha kihozom egyből uzsizni, remekül elfelejti. VIszont ő a reggelit sztem sokáig fogja kérni, akkor 30 perceket szokott cicizni. Én meg legalább átgondolom közben a napot. túl azon, hogy engem nem zavar, azzal is "bíztatom" magam, hogy jön a nyár, a jövés-menés, olyankor már tavaly is csak reggel este cicizett időnként. Türelem!

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Először én is úgy gondoltam, hogy várok még az estivel, de van egy olyan érzésem, hogy amíg még kap este, eszébe fog jutni máskor is. Ha már egyáltalán nem kapna, előbb-utóbb csak elfelejtené, hogy van olyan, hogy szopi. Nem tudom, várok még egy-két hetet, hogy javul-e a reggeli kétségbeesés. Ma pl. egy nyikk sem volt, de azért, mert amikor felébredt én már a fürdőszobában voltam, és a férjem volt vele. Csak hát ez nem mindig megy, ehhez az kellene, hogy minden nap pont 7-kor keljen, akkor ér rá az apja pár percre, mielőtt munkába indul.
 
 


Sziasztok Lányok!
Én csak megosztanám a fiammal való tapasztalatomat.Már majdnem 3 éves volt,és még mindig csak cicivel tudott elaludni éjjel(ha fölriadt,ugyanez kellett a visszaalváshoz).Bölcsiben magától elaludt.Nekem begyulladt a cicim,és nagyon fájt,már nem emlékszem konkrétan,de azt hiszem véletlenül megrúgta,mikor vettem ki a kocsiból.Mondta az ultrahangos dokinő,hogy fejjem le a tejem.Jött a kisfiam,és nézte,mit csinálok.Látta az arcomon,hogy nagyon fáj,mert szinte lila lett és kőkemény a cicim.Látta,hogy egy pohárba fejem a tejcsit.Nem értette,mit csinálok.Elmondtam neki,hogy any cicije beteg lett,és ki kell szedni belőle a tejcsit.Nem gondoltam akkor sem az elválasztásra,nem olyan célzattal mondtam neki.Õ nagyon komoly úriember módjára nézte amit csinálok,és mint aki tudomásul vette,odébbállt.Este mikor bújtam hozzá,ő elhárított,hogy neki nem kell beteg tejcsi,és különben is,el tud ő aludni cici nélkül is,mert már nagyfiú,majd ő megmutatja,az én cicim meg csak gyógyuljon meg.Nekem az állam leesett a fiam talpraesettségén...hogy rettegtem attól a pillanattól,mikor majd elválasztom,hogy mennyire fog hisztizni,milyen napoknak-heteknek nézünk elébe...és egyszerűen nem hittem el,hogy ilyen könnyen megúsztuk...Onnantól szóba sem hozta a cicit,simán és szépen elaludt,ha éjjel felriadt akkor sem kellett a cici.Viszont megmaradt az a bensőséges hangulat,ma már 6 éves a drágám,de még mai napig,ha hozzám bújik,kicsit fölcsúszik a kis mancsa,alig érezhetően odateszi,és hallom azt a megnyugtató sóhajt..

Dorcsi,Domcsi,Kriszti


Sziasztok!

Dr.Kitti!
Nagyon megható a kisfiad figyelmessége! Fantasztikus, hogy 3 évesen ilyen tud lenni egy gyerek! Az én gyerekeim is pont 99-ben és 2004-ben születtek.

Amióta írtam, elhalasztottuk a munkámat, így Petinek van még egy kis ideje a szopi abbahagyással. Sokszor egész nap nem kér, de reggel este mindig. Ma is pl. este 7-ig bírta, de onnantól viszont félóránként kért cicit, fél kilencig. Éhes volt, de nem kellett neki semmi más.
Éjszaka szerencsére már nem ébred, de reggel fél hatkor szinte mindig, van hogy picit előbb is. Na, ezt még kihagynám. Vagy mondjuk legalább fél hétig ha kibírná, szuper lenne. Néha próbáltam, hogy kap helyette vizet, vagy tejet, kakaót, de nem kér. Ja, és egy órán át cicizget! Néha vissza tud aludni, vagy ha nagyon korán van, visszateszem az ágyába, elalszik. De ha már elmúlt hat óra, soha nem alszik el.

Sziasztok!
Andi
 
 


Sziasztok!

Pár hónapja kértem a segítségeteket, most leírnám, hogyan alakult, hátha valaki hasznát veszi.
A legnehezebb nálunk az esti szopi elhagyása volt, mert az összes többinél működött előbb-utóbb az elterelő hadművelet: valami érdekes játék, reggelente rögtön ébredés után az akváriumi halaknak enni adni, ilyesmi. Miután már néhány hétig csak este kapott, egyszer véletlenül kimaradt a szopi: talán korábban fürdettük, és még fel volt pörögve, de kaptam az alkalmon, és másnap már tudatosan elhagytam. Mesekönyveket nézegettünk, és énekléssel altattam el a fiamat. 3-4 napig ez így ment, aztán valami kizökkentett a ritmusból, ezért kapott megint este. De másnap megint nem. Ez így ment 2-3 hétig, ha nagyon kérte, és nem tudtam máshogyan megnyugtatni, megszoptattam, egyébként álomba ringattam / énekeltem. Most már kb. 5 hete nincs szopi, tehát kijelenthetem, hogy vége. Ahhoz képest, hogy mennyire szopimániákus volt, meglepően könnyen elfogadta, hogy elfogyott a tej. Pedig még két napja is, amikor valahogy szóba került, hogy szeretne-e szopizni, rögtön kért volna. Azt hittem, már elfelejtette. Viszont nagyon szeret a pólómban turkálni, és a mellemet markolászni, erről nem tudtam még leszoktatni. Nagyon zavar ugyanis. De úgy látszik, ez az ára annak, hogy a szopit elhagytuk.
Zsófi
 
 


Szia Zsófi!

Úgy örülök,hogy végül gond nélkül leszokott a Manó! Nagyon édes a képen! Jó, hogy leírtad a végét, kíváncsi voltam már, hogy álltok.

Jó babázást!
 


Szia Botanika!

Igen, én is nagyon örülök, és igazából nagyon csodálkozom is, hogy végül is egy kevés sírdogálás árán, szerintem teljesen humánusan, kíméletesen sikerült elhagynunk a szopit. Úgy látszik, megérett már rá, csak még nem volt ennek tudatában Kép.

Zsófi
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok! Kép

Peti ma kikészített, egész nap csak a cici kellett neki. Lehet hogy bújkál benne valami, a tesó is beteg. De akkor is ez már enyhe túlzás.
Szinte nem is tudtam elterelni a figyelmét és még a játszótéren is követelte, pedig már hetek óta csak itthon szokott kapni.
Nem tudom mi lesz ennek a vége, de úgy látom, hogy a fokozatosan leszoktatom teória nem jön be.
Pedig végleg nem akartam még elvenni tőle, annyira jó lenne ha megszokná, hogy reggel-este van cici és kész.
Zsófi!
Nálunk is ezerrel megy a cici markolás, meg tépés, meg csipkedés, meg közben rugdos is, és ha mindez nem elég, akkor karmolja a cict, és az arcomat is. Talán ez is közrejátszik, hogy ennyire elegem van.
Valami jó ötlet?

Köszi!
Andi

Ui.
Most látom, hogy már márciusban is szinte ugyanez volt a "hasfájásom". Kép
Akkor úgy volt dolgozni fogok májustól, na ezt megúszta Peti egyelőre szeptemberig.
 
 


Sziasztok!
Andi!
Csak most néztem be ide, talán már meg is oldódott a problémád. Hogy érted ezt a cici markolás, tépés, stb.-t? Szopi közben? Vagy ezt csinálja azért, hogy kapjon szopit? Én igazából csak azt tudom ismételni, amit már leírtam a saját esetünknél: csak az elterelés volt elég hatásos. Állandóan foglalkoztattam a fiamat, főleg szopi-időben, hogy ne jusson eszébe.
Érdekes, hogy néha még mindig kéri, épp két napja reggel egy lazább pizsamában voltam, közölte, hogy szopi. Mondtam neki, hogy elfogyott, nézze csak meg, a szájába vette a cicit, de már nem szopizott, mintha elfelejtette volna, hogyan kell. Aztán visszavette a cumit, és bólintott, hogy igen, elfogyott a tej, és bú, a bocinak van teje (sajnos azt nem issza viszont meg, de ez más téma).
Zsófi
 
 


Sziasztok!

Jó volt olvasni a történeiteket, lehet, hogy lassan nálunk is aktuális lesz a dolog, ha nem jön össze a kistesó Kép

Lánykám 16 hónapos, és még szopizik. Ha mozgalmas napunk van, nappal nem szopizik, ha este nem vagyok itthon, apja is el tudja altatni, de ha éjszaka ébred, akkor magunkhoz vesszük, szopizik, és alszunk tovább. Aztán szopizik még néhányszor reggelig. Nem téma még a leszoktatás, bár azért nappal igyekszem inkább itatni. Viszont az esetek nagy részében el szoktam venni tőle a cicit egy idő után, mert már nem esik jól. Azt látom nála, hogy a bőrkontaktust nagyon igényli, ezért azt találtam ki, hogy szabaddá teszem a pocakom, meg ebben a melegben a karom, lábam is meztelen, így tud simogatni, odabújni - megvigasztalódni, elaludni.

Azt akarom még kérdezni, hogy az éjjeli ébredések abbamaradnak a szopi abbahagyásával?

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
GyeZsu!
Nálunk ritkultak az éjszakai ébredések. Teljesen nem maradtak el még most sem. Nálunk úgy van, hogy éjjel ha felébred, magunkhoz veszem, és úgy alszunk. Régebben ez gyakran már 1-2 óra körül volt, de legkésőbb 3-kor. Az utóbbi időben (hogy lehet virtuálisan lekopogni? Kép) egyre gyakrabban alussza át az éjszakát a saját ágyában, és csak 6-7 körül ébred. Persze ilyenkor már nem mindig alszik vissza. Egyébként éjszaka vizet iszik, ha kér.

Zsófi
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy írtatok!

A probléma még adott, de olyan hullámzó. Most "analizáltam" és rájöttem hogy: van egy rossz napja,akkor egész nap cicizne.
(igen a cici markolászás és gyilkolás az szopi közben van, szerintem nincs sok tejem, csak éppen hogy csöpög és ezért csinálhatja)
Akkor elegem lesz, és megpróbálom leszoktatni, úgy hogy nem adok neki, csak ha már kikészít.
Akkor kábé fél nap múlva, rájövök hogy ezt úgysem bírom tovább és adok neki. És megfogadom, hogy türlemes leszek és nem kínozom,amikor kér kap.
Akkor ilyenkor szokott normalizálódni a helyzet pár napig.
Ha van egy rossz napja, kezdődik az egész előről.
Na, egy szappan opera sem habzik jobban, mint az én életem! Kép
Amúgy nálunk éjszaka alvás van!!!!!!!!
Ez tavaly november óta többé kevésbé műxik, csak el ne kiabáljam! Kép
A módszer a sírnihagyás volt, sajnos. Ezzel nem dicsekszem, de bejött. Azóta nagyon jókat alszom, kábé reggel fél 5 és 6 között szokott ébredni. Este 9-től alszik.
Persze ha túl korai, egy jóóóóóó hosszú alvós szopi után még alszik 2 órát is, max 8-ig.

Gyezsu!
Ezt nem értem, a kistesó összejövetel érdekében akarod abbahagyni a szopit? Mert szerintem ha már van peteérésed, akkor nyugodtan szoptathasz úgyis teherbe lehet esni, nagyon is! Kép
Főleg annak aki nem is tervezi, mondja bennem a kis szkeptikus.
OFF:
Zsófi!
A joghurtot, pudingot sem eszi? Olvastam a másik topikban is erről, hogy írtál. Én még nem láttam olyan gyereket aki egy kis pudingnak ellen tud állni. Nem beszélve a túró rudiról! Kép

Szió mindenki!
Andi
Aki per pillanat örömmel szoptat 5x is egy nap!Kép
 
 


Sziasztok!

Az az igazság, hogy az olyan jó kifogás, hogy azért nincs esélye a kistesónak, mert Kata még szopizik Kép

Kata egyébként úgy alszik el szopin, hogy abbahagyja, ráhajtja a fejét a mellemre, majd újból bekapja, megint abbahagyja... Ma este a második után gyorsan ráhúztam a melltartót, és amikor kereste, bevetettem a tőletek tanult alszik a cici szöveget. Nem volt sírás, de azért nem hiszem, hogy megértette volna a dolgot, egyszerűen ma nyugisan aludt el. (Egyébként ha elteszem a cicit és még szopizni akar, akkor felkiált, hogy nem! és már csomagol is kifele Kép)

Arra jöttem rá, hogy ha Kata nem alszik eleget, akkor nyűgös. (Na, ez idáig nagy felfedezés Kép) Ha nem mosolyogva ébred, akkor nem aludta ki magát. Mindebből az következik, hogy ilyenkor vissza kell altatni - ilyenkor inkább szoptatom tovább, akkor is, ha már nem esik jól. Na, nem tudom, értettetek-e ebből valamit Kép

GyeZsu
 
 


Andi,

Nálunk is így szokott lenni, ahogy leírtad! Én próbáltam korlátozni a szopik számát (talán fentebb írtam is róla), attól csak még jobban ragaszkodott hozzá. A napi 5 kérés-5 szopi helyett volt 20 kérés-5 szopi (persze még jobban kiakasztott). Aztán kipróbáltam ezt, amiről már többször olvastam: szopi közben elkezdtem hangosan számolni, és tíznél abbahagytuk (és át a másik cicire). Ne kérdezd, hogyan, de csodát tett. Van amikor már 5-nél is abbahagyja (és van amikor befogja a számat hogy ne számoljak Kép) Nekem jó, mert nem érzem úgy hogy egész nap szoptatok, ő pedig tudja, hogy bármikor jöhet, nem fogom elzavarni (így ritkábban jön). Az ágyban nem szoktam számolni, az a szopi marad a régi.

GyeZsu,
Nálunk a korral maradtak abba az éjszakai ébredések. Nem mondom, hogy soha nem ébred fel, de általában átalussza az éjszakát. Ha felébred, akkor megszoptatom. Ha már harmadszorra kér, akkor inkább rászólok, hogy aludjon (nem valami finoman Kép)

Kati
 
 


Kati, a szopi elejétől számolsz, vagy csak amikor már szeretnéd abbahagyni?

Ma az történt, hogy egész nap dolgoztam, Kata még aludt, amikor el kellett indulnunk, úgyhogy pizsamában tettem az autóba, anyuéknál csak gyorsan "leadtam", este csak gyorsan "felvettem", mert párom iskolájában a tanári kar már epedve várta (tanévzáró buli volt). Hazafele elaludt a kocsiban, azóta is alszik, melleim mint két labda - bújok is az ágyba a párom mellé Kép (Persze amilyen hullafáradt, szerintem fel sem ébred Kép)

Nem egészen értem egyébként a dolgot, mert Kata reggel másfél órával korábban kelt, mint ahogy kipihenten ébredni szokott (felébredt, amikor felvettem), majd anyuéknál egész nap nem aludt semmit (nem volt, aki megszoptassa ugyebár Kép), ehhez képest anyuéknál is jól elvolt, és a buliban is. Most akkor hogy is van ezzel a nyügivel?

GyeZsu
 
 


GyeZsu,

Akkor egész nap nem szopizott Kata? Lili kevésbé nyűgös, ha sok ember van körülötte, azt nagyon élvezi. Már babakorában is akkor volt a legboldogabb, amikor ismerősöknél laktunk átmenetileg (5 felnőtt és 4 gyerek volt, minket is beleszámolva)

A szopi elejétől számolok. Ritkultak a szopik, kivéve amikor egy hét távollét után hazajöttem, akkor behozta a lemaradást. De ennyi belefér.

Kati
 
 


Szia Kati!

Egész nap nem szopizott. Mármint az előző éjszakaikat leszámítva. Aztán éjjel 1-kor ébredt, és jó nagyokat kortyolgatott Kép.

Hát igen, Kata is "party girl", ahogy öcsém korábban nevezte. Hogy ezt a génjeiben hordozta, vagy azért van, mert már pocaklakó korától sokat volt társaságban - ezt nem is nagyon lehet különválasztani. Egyébként amikor nem nyűgös, nagyon jól eljátszik egyedül - persze ott vagyok a közelében.

OFF - ez szobatisztaság téma
Most, hogy hűvösebb napok voltak, pelusoztunk, ma megint pucér fenékkel rohangál, de nem hajlandó bilire ülni. Pelenkázásnál ültettem rá némi erőszakkal, ült a bilin, és potyogtak a könnyei. Aztán megint bepróbálkoztam Angéla babával, ez tetszett is neki - majd ő odapisilt a bili mellé. Aztán jött egy puki, azt hittem, kakilni fog, megint ráeröltettem a bilire, megint sírás - nem jött kaki. (A babát persze vígan ültetgeti ő is a bilire. Kép) Azóta a kertben rohangál (itt vannak a szüleim, hogy tudjak tanulni - ehhez képest babanetezek...), a kismedencébe már belepisilt. Na mindegy, úgy döntöttem, nem eröltetem most ezt a bili dolgot, bár nem tudom, mitől kezdett most így megsértődni rajta. Az is jó, ha csak megérzi ezt a pisilés-kakilás dolgot. Amúgy is kicsinek tartom még a szobatisztasághoz, csak miért ne próbálkozzunk? Kép

GyeZsu
 
 


OFF
Én is ilyesmi korban próbálkoztam először a bilivel, hasonló eredményekkel Kép Azt hiszem 21-22 hónapos korában kezdett el rendesen bilizni ,de hát még messze voltunk a szobatisztaságtól. Ez a legjobb amit tehetsz, hogy hagyod pelus nélkül is. Pisifoltokra meg szódabikarbónás víz a legjobb (gyorsan feltörölni, még mielőtt szaga lenne).
És a wc-t próbáltátok már? Lehet, h nem tetszik neki a bili, mert Ti sem arra jártok...

Kati
(Aki szintén tanulna)
 
 


OFF
Tanultam már, csak szünetet tartok Kép
Kata kakilt-pisilt már bilibe, meg is lett érte dícsérve nagyon, büszke is volt magára Kép A WC most nekem is eszembe jutott, csak kellene venni szűkítőt, esetleg fellépőt. Egyébként (mindig kijön utánam, vagy jön velem, ha WC-re megyek) a múltkor megtapsolt, miután a WC-be kakiltam Kép

A szódabikarbónát a bútorokra írtad? Vagy parkettára, kőre is? Én azonnal feltörlöm nedves pelussal, nem láttam, hogy foltot hagyott volna, és nem érzem, hogy szaga lenne Kép De most mát be fogok szerezni szódabikarbónát, mert úgy tűnik, alapfelszereltsége egy környezetbarát háztartásnak Kép

GyeZsu
 
 


Sziasztok!

Bocsi, csak gyorsan mert ájulok el....

ZSuzsa!

Ha lehet ne "nyomkodd" a bilire! Megutálja, aztán nézhetsz! Kittivel én is megjártam, aztán 2 éves koráig ellensége volt a bili. Igaz amikor 2 és fél volt szinte 2 hét alatt szobatiszta lett, éjszaka is. De addig nagyon utálta,rá nem ült volna. Én úgy rontottam el, hogy amikor láttam hogy nyomni kezd, gyorsan-gyorsan ülj a bilire, és lerángattam róla a pelust. Ettől megijedt. Kép Pedig, csak egyszer vagy kétszer csináltam. Szerintem a jövő nyár lesz az, amikor ejön majd a mi időnk a bilizésre, persze vannak kivételek! Kép
Na, bocsi, hogy ilyen gyors vagyok, de muszáj aludnom!
Jóccakát!
Andi
 
 


Szia Andi!

OFF
Ha pelus van rajta, nem is próbálkozom bilire ültetni Kép De tényleg visszafogom magam. Bár amikor legutóbb bilibe kakilt, akkor sem akarózott ráülni, aztán valahogy ráültettem, odaültem mellé, és elkezdtem bábozni neki. És a zsiráf magyarázataitól megnyugodott, még játszottunk is. Aztán miután belekakilt a bilibe és felállt róla, nagy dícséreteket zengtem meg összepusziltam - és láthatóan büszke volt magára. (Azért olyan helyesek, mindig tudják, ha dícsérik őket, vagy szépnek mondják a ruhájukat stb.Kép)

ON
Lányok, ez az alszik a cici úgy tűnik, nagyobb megértésre talál Katánál, mint az, hogy nincs több szopi, meg fáj anyának Kép (Nálunk egyelőre nem a leszokás a téma, hanem hogy nem tudok egy-egy szopit olyan hosszúra hagyni, ameddig ő szopizna, mert egyszerűen egy idő után már nem érzem jól magam fizikailag.)

GyeZsu
 
 


Hali!

OFF:
Nálunk az volt idáig a maximum a bilivel, (Petinél) hogy a szőnyegre kakílt erre beletettem a bilibe a kakiját! Kép Erre ő büszkén kivitte a bilit mutatni apának, apa meg bevette, hogy a kisfia másfél évesen bilizik és nagy boldogan jött be!
Aztán lelomboztam szegényt.
A másik sztori, tegnap a fürdővízbe kakilt. Olyan gyorsan kinyomta, hogy észre sem vettem. Erre kiabál nekem ás mutogat a kakira. - Ott! JUJ!
Annyira cukor volt!
Kép

A szopizásra visszatérve, ha már több mint 10 percig szívja, nekem is nagyon kellemetlen, mert ég. Szerintem már nincs benne tej és azért.

Hali!
Andi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron