Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon örülnék, ha tudna nekem valaki abban tanácsot adni, hogy hogyan tudnám 18 hónapos Simon kisfiamat leszoktatni a szopásról.
Minden nap 6-7-szer jön hozzám, elkezdi bontani ruhámat és keresi a mellemet, és még a mai napig az anyatej a fö tápláléka. Este pedig csak a cicin tud elaludni, és minden éjjel 3-4-szer szoptatni kell.
Vagy hagyjam, hogy magától leszokjon a ciciröl
Nem tudom, hogy mit tegyek.

Sziasztok: Ági
Névtelen
 


Kedves Ági!

Az a nagy kérdés, hogy miért akarod leszoktatni Simont a szopizásról!?
Téged zavar vagy másokat? Ha másokat, akkor esetleg a megjegyzések, kritikák zavarnak téged?

A WHO (Egészségügyi Világszervezet) és a WABA (Szoptatási Világszövetség) a gyermekek legalább 2 éves koráig javasolja a szoptatást. Egyrészt egészségügyi, másrészt érzelmi megfontolásból. Ezt itt most nem részletezem, biztosan volt már szó róla valahol, ha mégis érdekelnek a részletek, szólj.

Egy 18 hónapos babának azért már mást is kell ennie, az anyatej ilyenkor már nem fedezi az összes tápanyagszükségletét. Errol nem írtál, mi mást is eszik még a kicsid. A napi sokszori szopás oka leginkább az érzelmi kötodésben keresendo, nyilván jólesik neki, biztonságérzete van, olyankor is oda tud bújni hozzád. Részben ez vonatkozik az esti elalvásra és az éjszakai szopira is, bár szerintem ott a megszokás is játszik sok esetben (pl. az én esetemben is).

Nem írtad, mit csinál napközben. Játszik, van más elfoglaltsága is? Ha a szopizás tölti ki az egész napját egy ilyen korú babának, az nem jó. Akkor gondoskodni kell róla, hogy tegyen-vegyen, fedezze fel a világot. Ha viszont két elfoglaltság között megy hozzád nyalakodni egy kicsit, akár 10-szer is egy nap, az normális.

Ha nincs egetrengeto okod rá, hogy abbahagyjátok a szopizást, szerintem várd ki, míg magától elhagyja a cicit.
Gondolj bele, hogy a néhanapján eloforduló kényelmetlenségek mellett, mennyi jó is van benne, sot, mennyivel könnyebb egy szopizós babával. Pl. amikor elkezdodnek az esti lefekvés körüli tortúrák, félelem, inni kérek, stb. Milyen egyszeru lesz megnyugtatni, visszaaltatni.
Bárhová mentek, mindig kéznél van egy kis finom tejcsi, meg a megszokott "környezet".

Ági, nem vagy egyedül!!!

Vannak szoptatós baba-mama csoportok, ahol találkozhatsz hasonló "sorsú" mamákkal. Nem tudom, merre laksz, de érdemes keresni egy ilyet, pl. La Leche Liga.

Most befejezem, mert leszakad az egyik kezem: Gergo folyamatosan szopizik, mióta írok: o 20 hónapos. Kép Kép

Minden jót

Iboly
Iboly
 


Kedves Iboly!

Nagyon örültem amikor elolvastam írásodat a kérdésemmel kapcsolatban, és teljesen megnyugtattál.

Engem egyáltalán nem zavar, hogy Simon még most is naponta többször szopizik, söt kifejezetten szeretem. Csak azért tettem fel kérdésemet, mert már többen megszóltak azért,mert még 18 hónaposan is cicizik a kisfiam.
Válaszolva írásodra mondom, hogy Solymáron lakunk, és Simi napközben rengeteget játszik, mivel van kertünk, 2 kutyánk és 2 macskánk, és imádja öket hajkurászni. Az szokott elöfordulni, hogy játék közben egyszer csak odajön hozzám és elkezdi bontogatni a ruhámat és befekszik az ölembe és szopizni kezd, illetve a délutáni és az esti elalvás is csak cicizés közben megy. Szóval rengeten megszóltak már ezekért a dolgokért, és emiatt már kezdtem elbizonytalanodni, hogy esetleg valamit rosszul csináltam a kisfiamnál.
Ö az elsö gyerekünk, és ráadásul lombik bébi is)

Köszönöm még egyszer kimerítö válaszodat, és ismeretlenül is üdvözöllek Téged és kisfiadat.
Ági
Névtelen
 

 
 

Szia Ági!

Az én kislányom 16 hónapos és ő is szopizik még. A leszoktatással már én is próbálkozok több-kevesebb sikerrel. A leszoktatást tulajdonképpen magam miatt is kezdtem el, mert az éjszakai és az elalvós szopi már sokszor kellemetlen. A nappalival semmi bajom azt szívesen csínálom.
Én először az éjszakait hagytam el. Nem volt könnyű, de én rosszabbra számítottam. kb 5 nap volt amikor sírt aztán megértette, hogy aludni kell, mert nincs szopi. Az érdekesség az, hogy addig volt, hogy 10x is fennt volt egy éjszaka de min 3x és azóta szépen alszik. Úgyhogy már ezért megérte, mert ő is jobban tud pihenni.
Most ez estit próbáljuk elhagyni vagyis nem elhagyni, csak azt hogy ne ezen aludjon el. Ez sokkal nehezebb, de kitartó vagyok.

Én azt tudom neked ajánlani, hogy ha belekezdesz akkor legyél következetes, mert csak így van esély eredményre.

Sok sikert, Tikva
Névtelen
 


Kedves Ági!

Örülök, hogy ha sikerült megerosítenem abban, amit ösztönösen is jól csinálsz. Simon biztosan nagyon boldog baba!

Ha van kedved és lehetoséged gyere el egyszer a LLL csoportba, pl. jövo csütörtökön 10-kor (Bp., XI. ker. Piroska u. 11.) vagy a nyári szünet után szeptembertol minden hónap elso csütörtökén. (Esztergomban is van, lehet, hogy oda könnyebb eljutnod?) Kész felüdülés!

Sokaknak, sajnos, egyáltalán nem természetes, hogy "ekkora" babák még szopiznak. Mi viszont a saját példánkkal segítjük oket is az elfogadásban és talán a következo anyukát már nem szólják meg. Egy-egy egyszeru, de határozott mondat is segíthet: Nekunk ez így jó, megfelel, stb. Máskor a humor is jól jöhet. Egy anyukától megkérdezték, meddig fogja még szoptatni ezt a nagy gyereket. Azt felelte: még kb. 5 percig.

Üdvözlettel
Iboly
Iboly
 


Ipoly

Ez az 5 perces szoveg nagyon tetszik.

Agi kepzeld el azt hogy en 92-ben szuletett lanyomat majdnem 3 evig szoptattam. Milyen kepet vagtak emberek, de nekem olyan nagyon jo es kenyelmes volt. Akkor meg mar tudtam hatni kis eszere es ugy egy hang nelkul szokot le szopirol. Most legkisebb lanyomat is remelem modomba fog allni ilyen sokaig szoptatni. Nagyon kenyelmes ha nem vagy idohoz kotve es jatszoterrol se kell haza rohanni ha viz elfogy vagy felmelegszik amit vittel magaddal

Napocska
Napocska (napocska)
 


Engem kifejezetten zavarna, ha egy akkora gyereket kellene szoptatnom.
A játszótérre pedig viszek mindig magammal elég teát.
Éjszaka, hogy pihentek így?

Reni
Renáta
 


Renata

En nagyon jol aludtam es szerintem gyerkocok is. Szerintem meg nincs annal edesebb mano aki mar nem osztonbol hanem tudatosan szopizik.... De hat nagyon kulonbozoek vagyunk es mindannyiunknak mas jo es kenyelmes

Napocska
Napocska (napocska)
 


Szia!
Szerintem kifejezetten kényelmes, amikor a cicin alszik el a gyerek délután és este. Én már a harmadik gyerekemet szoptatom, és a nagyobbakat addig volt könnyű elaltatni, amíg szopiztak. Akármilyen fáradtak voltak, könnyen ellazultak, és már aludtak is. Később amikor leszoktattam a cicin elalvásról a nagyobbat, órákig kellett őt altatni. Kb. kétéves korától nem is aludt délután. A másodiknál már nem érdekelt, hogy ki mit mond, hagytam cicin elaludni nagyobb korában is. A pici most egy éves, és gyakran szopizik. Persze alvásra is azt használja. :-)) Sokkal egyszerűbb, mint babakocsiban tologatni órákig, vagy a cumit dugdosni vissza a szájába, miközben fel-le ugrál. Szóval, aki teheti, és szoptathat nagyobb gyereket nyugodtan hagyja, hogy így aludjon el. Üdv,
Liesel
Liesel
liesel (liesel)
 


Sziasztok!

Én nagyszeruen tudok aludni. A kicsi megnyikkan, felémfordul, szopizik félálomban, elfordul és visszaalszik. Általában fel sem ébredek teljesen, néha magától is rámtalál. Egyébként a szoptatás olyan anyagokat szabadít fel az anya szervezetében, amelyek ellazítják, elálmosítják. Én néha naponta többször is elszundítottam, amíg a babám pici volt és gyakran szopizott. Tudjátok, mit? Nincs pihentetobb anyaság, mint a szoptatós anyaság! Ez a gondolatom.

Iboly
Iboly
 


Mindenkinek Szia!
Most olvastam végig az ehhez a témához kapcsolodó összes üzenetet, és nagyon örültem a sok hozzászolásnak. Mindenesetre abban a hitemben teljesen megerősítettek, hogy folyttpm tovább a szoptatást, és nem fogok hallgatni a kritikus megjegyzésekre. Nekem nagy öröm a szoptatás, de mivel Simon az elsö gyerekünk, kvázi tapasztalatlan anya vagyok, és ezért voltak kétségeim.

Kedves Iboly!
Feltétlenül elmegyek Hozzátok a csoportba, amit irtál. (Budapest a jo nekem,és nem Esztegom)Ide a férjem is jöhetne, vagy csak nök járnak ide? Ezt csak azért kérdezem, mert a férjem nagyon lelkes apa, és nagyon hive a szoptatásnak.

Sziasztok: Ági

Ui: Ha kell valakinek tanács a lombikbébikről, csak irjatok, én már végig csináltam az egészet.
Névtelen
 


Mindenkinek Szia!
Most olvastam végig az ehhez a témához kapcsolodó összes üzenetet, és nagyon örültem a sok hozzászolásnak. Mindenesetre abban a hitemben teljesen megerösítettetek, hogy folytatom tovább a szoptatást, és nem fogok hallgatni a kritikus megjegyzésekre. Nekem nagy öröm a szoptatás, de mivel Simon az elsö gyerekünk, kvázi tapasztalatlan anya vagyok, és ezért voltak kétségeim.

Kedves Iboly!
Feltétlenül elmegyek Hozzátok a csoportba, amit irtál. (Budapest a jo nekem,és nem Esztegom)Ide a férjem is jöhetne, vagy csak nök járnak ide? Ezt csak azért kérdezem, mert a férjem nagyon lelkes apa, és nagyon hive a szoptatásnak.

Sziasztok: Ági

Ui: Ha kell valakinek tanács a lombikbébikröl, csak irjatok, én már végig csináltam az egészet.
Névtelen
 


Szia Ági!

Ide csak mamák járnak a babákkal. Nem dobjuk ki ay apukákat, ha jönnek, de esetleg néhány friss anyukának kellemetlen lehet idegen férfiak jelenlétében szoptatni.
Örülök, ha eljöttök és személyesen is megismerkedünk.

Üdv.
Iboly
Iboly
 


Sziasztok!
Gergő 15-én lesz 2! éves és még mindíg a cici rabja!!! Kép
A rosszalló megjegyzéseket meg sem hallom! Nagyon sokan gratulálnak , hogy még mindíg szoptatok. Most ,hogy Gergő beteg volt , a dokinéni a gyógyszerek mellé a cicit is felírta! KépKépKép Szerintem csak ilyen gyerekorvosoknak szabadna praktizálni!
Különben a kicsim már éjjel nem kap cicit és napközben is csak háromszor ,mert most tervezzük a tesót. Azért állandóan próbálkozik a drágám.

Ági!
Remélem én is megerősítettelek! És ha jössz a Ligába csütörtökön akkor találkozunk is , mert mindíg ott vagyunk!

Üdv
Kanga és Zsebibabája aki még mindíg a cici-rabja
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!
Csak 1 kérdés: a XIII. ker-i LLL csoportba szokott valaki járni közületek?
Pele
Pele
 


Szia Pele!

Én sajnos, nem, pedig már régóta tervezem, hogy megnézem. Te oda jársz?

Iboly
Iboly
 


Szia Iboly!

Pont én is úgy vagyok, mint te! Ez a helyszín van hozzánk a legközelebb(fiam ovijától pár perc, pont oda is érnék érte ebéd utánra). Most azt tervezem, hogy pénteken elmegyek. Te is errefelé laksz?

Pele
Pele
 


Szia Pele!

Nem, mi Pilisszentléleken lakunk, szóval kicsit macerás bejutnom. Az a baj, hogy csütörtökön megyek a Piroska utcába, a péntek akkor már kicsit húzós, benzin szempontjából. De ha megoldható, bemegyek. Nektek nagyon bonyolult a Piroska utcába eljutni?

Iboly
Iboly
 


Szia Pele!
Mi ott kezdtünk a Gyermek téren. De sokszor elmaradt és így kezdtünk a Piroska utcába járni. Hát van különbség!!!
A Piroskában ülőgarnitúra van és szőnyeg a manóknak. Na meg tisztaság is van.
Ellenben a Gyermek téren nem tudtak a csúszó - mászók hol játszani ,mert csak székek vannak és nem igazán tiszta a terem.
DE próbáld meg ,hátha változtak a körülmények.
Üdv
Kanga

Ui.:Mégse megyünk holnap a Piroskába ,mert lázas Gergő. Kép
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga!

Gergo hiányolni fogja Gergot.
Jobbulást neki!

Udv. Iboly
Iboly
 


Pele!

Úgy alakultak a dolgaink, hogy nem tudunk elmenni most pénteken, talán majd legközelebb. Ha te eljutsz, majd mesélj!

Üdv
Iboly
Iboly
 


Köszi az információkat! Egyébként a Piroska u. hol van? Mert nekem csak az az egy gondom, hogy fél 1-re a manómért kell érnem az oviba.

Pele
Pele
 


Pele ti is a XIII. ker.-ben laktok?

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!

Sajnos ma nem tudtam elmenni a Piroska utcába, pedig nagyon készültem rá. Ha valaki tudja, hogy a legközelebbi összejövetel mikor és hány orakor lesz, irjátok már le.

Elöre is köszi: Ági
Névtelen
 


Szia Andi2!

Mi a Tomori utcában lakunk (bár már nem sokáig). És Ti?

Pele
Pele
 


Sziasztok!

Kicsit csalódott vagyok, mert ma elmentünk a Gyermek térre, de nem volt ott senki, úgy tűnik, elmaradtKép

Pele
Pele
 


Szia Pele!

Mi meg a Tomori közben.....

Andi2
andrea (andrea)
 


Szia Pele!

Sajnálom, hogy potyára mentetek, de jó, hogy mi nem bumliztunk be Pestre. Lehet, hogy betegség miatt maradt el, vagy valami halaszthatatlan jött közbe Annának, majd megkérdezem.

Üdv.
Iboly
Iboly
 


Szia Ági!

Kár, hogy nem tudtál eljönni, talán legközelebb. Most nyári szünet lesz, utána szeptember 6-án lesz az elso találkozó, és minden hónap 1. csütörtökén.

Üdv.
Iboly
Iboly
 


Sziasztok!
Örömmel olvastam soraitok, én is lelkes híve vagyok a szopizásnak, de úgy tűnik errefelé csak egymagamban, így hatalmas erő olvasni a soraitokat. Természetesen mi is szopizunk, a nagylányom 22 hónapos koráig szopizott, akkor azért hagyta abba, mert 5 hónapos terhes voltam a picivel és valószínű megváltozott a tej íze. Késöbb a pici megszületése után néha néha kér még belőle. A pici lányom most 22 hónapos, ő is szopizik, csodabogárnak tartanak miatta, de nem érdekel. Amit szívesen megváltoztatnék, hogy unalmában is szopizzon, leginkább hajnalban, addigra már nehezen alszik vissza és képes 10-15 ször is szopizni. Ha van valami ötletetek szívesen fogadom. Vidéken is vannak ilyen összejövetele, én Székesfehérvártól 35 km-re lakom, Mór mellett. Erre felé tudtok valami hasonlóról?
Sziasztok! További jó szopizást!
Csilla
Staudt Csilla
 


Kedves Iboly!

Beirtam a naptáramba, és szeptember 6-án ott leszünk a Piroska utcában az összejövetelen. De azt nem irtad meg, hogy hány orakor szoktak lenni ezek a találkozok. Majd légyszives válaszolj erre is.
Köszi: Ági

Kedves Csilla!
Az én kisfiam is szokott unalmában szopizni, de föleg akkor ha már fáradt, és kedve van odabujni hozzám. Én hagyom hogy este inkább tovább fent legyen,játsza ki magát, de ne ébredjen fel hajnalban. Igy most reggel 8 után ébred fel, és ez nagyon jo. De minden éjjel felsir 2-3-szor (ilyenkor ki se nyitja a szemét), ekkor jön a cici kb. 2-3 percre, és már alszik is tovább.

Egyébként biztosan Nálatok is van ilyen csoport valahol, biztosna fog tudni Neked valaki címet mondani.
Szia: Ági
Névtelen
 


Szia Ági!
10-12-ig van .
Augusztusban szokott lenni a M.szigeten Anyatej-nap. Oda is kijöhettek. Pontosan nem tudom mikor lesz ,de augusztus első vasárnapján szokott lenni.
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Andi2!

A másik topikban írta Nina, hogy ők is a Tomori közben laknakKép
És Ti melyik játszóra szoktatok járni? Mi a Babér u-i fajátszóra, meg arra, ami mögötte van, és szintén új, színes csúszdával.

Kanga!
Milyen szokott lenni az Anyatej-nap?

Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok!

A Séta a Szoptatásért augusztus 4.-én, szombaton lesz a Margit-szigeten az Anyatej Világnapja alkalmából. (Az Anyatej Világnapja egyébként augusztus 1.) 10 órakor indulunk a szökokúttól és a volt Vörösmarty kertmozi melletti játszótérre megyünk. A program még kialakulóban van, de tavaly volt pl. kézmuves foglalkozás gyerekeknek, bemutatkozott a La Leche Liga és A Szoptatásért MAgyar Egyesület, tájékoztató füzetek, beszélgetés, szoptatási segítségnyújtás.

Ha valakit érint:

A szoptatós baba-mama csoport nyári szünet elotti utolsó találkozója Esztergomban szerdán (jún. 13.) lesz 9:30-kor a Kaán u. 5-7. szám alatt a Vöröskereszt épületében.

Iboly
Iboly
 


Szia Pele!

Én is most láttam, hogy Nina is a környéken lakik és neki is 3 év körüli a kislánya.
Mi is voltunk már a Babér utcain, egy ismerosünk jár oda elég surun. Ez egy kicsit messzebb van nekünk, de megbeszélhetünk valamit.
Melyik oviba jártok? Hová és mikor költöztök?
Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!
Fel vagyok dulva, der piszkosul.
Azzal kezdenem, hogy a doki akihez terhesgondozasra jartam, nos jo viszony alakult ki kozottunk, a szuleskor a vajudas ideje alatt is vegig ott volt ugy, hogy nem tolakodoan, es vegtelenul pozitiv volt.
Na, ma voltunk kontrollon -1 eves a fiam.
A lenyeg: Szinte lehulyezett amiert meg szoptatam a babamat, meg ugye emiatt Klion tablettat sem szedhetek az osszesezdett fertozesemre csak kupot, a fene meg egye hat miert kell lassan szegeyenkezve mondanom, hogy szopik bar meg a fiam , de csak reggel es este , ami mellesleg nem is igaz, de nagyot hazudni nem tudok, ennyivel meg rendszerint beken hagynak. Na ma nem.
Mondjatok valami " felafejjelt".
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Fel a fejjel! Kép

Gyakran találkozunk ilyen fafej dokikkal. A szavaidból azt vettem ki, hogy te jónak és helyesnek érzed, hogy a kisfiad "még" szopik. Akkor ne törodj a megjegyzésekkel, csak tedd azt, ami nektek a legjobb. Ha van hozzá lelkierod, állj ki az igazad mellett, legalább annyira, hogy határozottan szögezd le, hogy EZ NEKTEK JÓ. Ha nincs, akkor marad a füllentés. De ne add fel! Egyéves babának kell még az anyatej és a szopi.
Jól csinálod, hidd el.

Üdv

Iboly
Iboly
 


Kedves Csilla!

Sajnos azon a környéken nincs La Leche Liga csoport és más szoptatós csoportról sem tudok. Te nem akarsz LLL vezeto lenni? Akkor lehetne saját csoportod?
Egyébként, ha vannak körülötted még hasonló gondolkodású anyukák, csinálhattok magatoknak baba-mama csoportot.

Üdv

Iboly
Iboly
 


Szia Andi2!

A másik topikba írtam, hogy szívesen megnézzük a Tomori közi játszót is, ha gondolod, ott még úgysem voltunkKép A fiam egyébként a Gyöngyösi úti oviba jár (Nővér u-nál, a rendelő mellett), de most már nem viszem szept-ig. Költözni meg a tervek szerint hónap végén, jövő hónap elején fogunk Váckisújfalura.

Kedves Névtelen!
Csatlakozom Ibolyhoz. Ne is vedd fel az ilyen kritikákat, bár tudom, nehéz, amikor nekitámadnak az embernek. Sajnálatos, hogy pont egy nőgyógyásztól hall az ember ilyet.

Ma hallottam egyébként a játszón a legjobbat: a gyerekorvos a még meg sem született babának az alkohol, hintőpor, stb. mellé rögtön felírta a tápot is, "biztos, ami biztos"!!!!

Pele
Pele
 


Kedves Névtelen!
Első gyerekem 8 hónapos koráig szopott, a másodikat én választottam el drasztikusan 2,5 éves korában.Már nagyon terhesnek éreztem, hogy kisajátít. De orvostól(férfi!)én is megkaptam már a kicsi 9 hónapos korában, hogy miért hagyom magam terrorizálni a baba által.Arra értette, hogy igény szerint szoptattam, és erre hivatkozva nem voltam hajlandó magára hagyni a kórházban, amikor hányás miatt be kellett vinnem.Már öt éve ennek, de még most is rosszul esik!!
Néhány hét múlva megszületik harmadik gyerekünk, és nem fogok változtatni szoptatási szokásaimon senki kedvéért sem.A saját gyerekem érdekeit fogom nézni, már nem érdekel, mások mit szólnak.
Saci
ksaci
 


Idén is lesz SÉTA A SZOPTATÁSÉRT a Szoptatási Világhét és az Anyatej Világnapja alkalmából. Augusztus 4.-én szombaton a Margitszigeten. Találkozó: délelott 10 órakor a szökokútnál, majd együtt sétálunk el a volt Vörösmarty kertmozi melletti játszótérre.
Szeretettel várnak mindenkit a szervezok: a LA LECHE LIGA MAGYARORSZÁG és A SZOPTATÁSÉRT MAGYAR EGYESÜLET.

(A tavalyi sétáról olvashattok rövid beszámolót a La Leche Liga honlapján
[url=http://www.extra.hu/lllhu/archiv/ujsag/0003/0003_04.htm" TARGET="_top]http://www.extra.hu/lllhu/archiv/ujsag/0003/0003_04.htm[/url] )
Iboly (iboly)
 


Hello
Az én kisfiam 21 hónapos,és még szopik.Esze ágában sincs abbahagyni,egyre csak kéri-kéri,sőt sokszor kisérletet tesz arra is,hogy " elővegye" magának.Ha valami bánat éri,rögtön ezzel vigasztalódik.Nemrég szoktattam le az éjszakai és az esti szopiról,mert az már nagyon terhes volt,amikor éjjel még 3x fel kellett kelni emiatt.
Főleg,hogy fogmosás után /8 hónapos kora óta fogat mosunk/ este még következett a cici.Nemrég olvastam egy cikket,hogy az éjszakai anyatej tartalmazza a legtöbb cukrot,igy aki éjjel is szopik 15 hónapos kor felett,azoknál megnő a fogszuvasodásra való hajlam.Na,gondoltam,most muszáj lesz az esti adagról leszokni.3 éjszakába,és üvöltésbe tellett, de aztán 4. nap mintha elvágták volna, átölelte a maciját,kis mese,és már aludt is.Azóta kéri persze, de mondjuk neki, hogy fogmosás után nincs szopi,mese viszont van.Be is éri ennyivel. Azonban napközben bepótolja amit éjjel elmulasztott....
Azt azonban nem tudom, hogy fog leszokni teljesen.
Főleg, hogy délben csak cicin alszik el,és az esti "műsor"megismétlése nem válik be.

Maggi
Névtelen
 


Kedves Maggi!
Örülj, ha még van tejed!
Okosabbak majd biztos hozzászólnak a leszoktatáshoz. A másik szoptatós topikban olvashatsz tőlem bővebben.
Én nem igazán kezdtem leszoktatni (a negyedik gyerekemet, a többi az más tészta), gondoltam, valahogy majd kialakul. És valóban, ahogy egyre többször evett más ételt, ritkábban szopizott, a tej is kevesbedett. Egy éves korára az alvás előttre és utánra, azaz ébredésre korlátozódott a szopizás, inkább altató és lelki vigasz céljából.
Ahogy leszokott Eszterkém a délelőtti alvásról 13-14 hó körül, úgy ismét ritkultak a szopik. 1,5 éves korára már reggel se nagyon ragaszkodott a szopihoz, csak ha odabújt hozzám az ágyba. Ha én keltem föl hozzá tejet melegíteni, beérte azzal.
Ebéd után még mindig szopizva alszik el, az esti altatást viszont átvette a férjem. Rájöttünk, hogy elalszik szopi nélkül is, de csak ha nem én vagyok vele. Nagyon szeretem még mindig szoptatni, de este már nem alszik el a cicin egykönnyen. Ja és az autós utazás, amikor unatkozik és elálmosodik, akkor menthetetlenül cicizni kell. Szegény épp tegnap végigbőgött egy 15 perces utat, mert olyan ruha volt rajtam, amiből sehogy se lehetett kibontakozni.
Nem tudom, mikor marad végképp abba a szopizás, mostanra végképp csak altató és nyugtató cumizgatás inkább, tej már max. 1-2 csepp lehet.
Én sose voltam tejcsárda, csodának tartom, hogy Esztert ennyi ideig tudtam szoptatni. Az valóban kellemetlen lehet, ha mások előtt akar "kibontani" téged, ilyen velem is volt, de ettöl eltekintve csodálatos dolog ilyen nagy gyerekeket szoptatni, egész más, mint a pici csecsemöket. Egyszer úgyis vége szakad, tudod, senki se szopik felnöttkoráig, csak a Fehérlófia a mesében, addig meg örüljünk neki.
Végigolvasva azt hiszem csak szószátyárkodtam megint, lehet, hogy semmi hasznod nem lesz belöle. Bocs.
Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

Az én kisfiam most 6 hónapos. Némi babanetes segítséggel most is szopik (éjjel is; és nagyon késõn fekszik). Látom, itt sokan több évig is szoptattatok, és az biztos jó a babának (és a mamának is, különösen, ha azért mégis nyugodtan tudnak mind aludni, és a férj sem elégedetlenkedik).
Viszont nekem, ha újabb babát szeretnénk (IGEN!!, Legalább kettõt), valószínûleg hormontablettákat kell újra szednem, és úgy sem biztos, hogy gyorsan lesz baba. Most 31 leszek, egy évnél többet nem merek várni.
Ugye azért a testvér fontosabb, mint a nagyon sokáig szopás?
Mónika
adgj
 


Szia Mónika!
Szvsz: a legfontosabb, hogy mindent tiszta szívbõl csinálj. A kicsi megérzi a szoptatással kapcsolatos szorongást, aggodalmat és esetleg "félre értelmezi" és mégjobban ragaszkodik a megnyugtató cicihez. Nagyon fontos a következõ kicsi, és ha gyötrõdés nélkül, szeretettel szép lassan elválasztod (mondjuk 9 hónapos kora körül) még mindig benne vagy a nagyszerû Kép "sokáig szoptatók" táborában. A statisztika szerint Kép és szerintem is, azzal együtt, hogy az én kicsim még most is szopizik. 27 hónapos.
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Kedves Malacka!

Köszönöm a kedves választ. Ami a leszoktatást illeti, nem hiszem, hogy a mostani 4 kanál almapéprõl átszokik a rendes kajára ennyi idõ alatt Kép

Mónika
adgj
 


Szia Mónika!
Úgy értettem, hogy 9 hónapos korában kezd el intenzíven a leszoktatást. Az a 3 hónap még legyen az övé Kép Sok baba pont abban az idõszakban könnyedén elválasztódik. Elkezdenek kúszni, mászni, menni és ezzel átmeneti idõre kicsit eltávolodnak az Anyától (mindkét értelemben). Legalábbis ezt írják az okos könyvek.
Ne félj az idõtõl. Én 35 vagyok, és teljesen természetesnek veszem, hogy lesz még kisbababánk.
Csak bizakodóan!! A hormonkezelés csak egy része a dolognak Kép
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Sziasztok!

Az én kislányom 19 hónapos volt 20-án. Még mindig "rengeteget" szopik. A topikot nem volt idõm végig olvasni, de egész nap csak szopizna.
Vendégségben viszont nagyob jól el van, mást is szívesen eszik.

Zita
 
 


Sziasztok!

Olyan jó volt olvasni, hogy vannak, akik hosszú ideig szoptatnak. A kisfiam még csak 9 hónapos, de szeretném minél tovább szoptatni, a környezetembõl azonban már most is sokan azt kérdezgetik: még mindig szopik? Tudjátok olyan elnyúló szájjal, mosolynak álcázva... Néha már arra gondolok, azt mondom: nem már nem szopik. De akkor eszembe jut, hogy dehogynem mondom!!! Én ezt nem szégyellem, inkább büszke vagyok rá, hogy a nehézségek és egy csomó egészségügyi „szakember” minden próbálkozása ellenére is tudom szoptatni a babámat.

Andi
 
 


Sziasztok,

Az en kislanyom 16honapos mult,s meg mindig szopik.Sajnos ejjel mindig ebreszt,többször is.Reggel mindig szopik,este cicin alszik el (tudom ez rossz szoktatas ).Egyaltalan nem banom hogy meg igenyli a szopast,söt örülök es büszke vagyok ra.De az ejszakazas nagyon kimeritö.
Agi!Latom nalatok is az van hogy megebred 2-3szor ejjelente a pici,(nalunk neha meg többször is)es keri a cicit.Miota megszületett nincs egy ataludt ejszakam.Ez sajnos kihat a nappaljaimra isKépMit tanacsoltok hogyan lehetne ezt az ejszakazast megszüntetni?
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: