Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tényleg köszi,hogy leirtátok a véleményeteket,de közben olvasgattam is a w.ról.Salyna találtam egy igen megbotránkoztato cikket a neten.
Igaz amit ír,azt amerikai w-rol írja,én mégis elbizonytalanodtam.
Talán tényleg az a baj,hogy mi nem választhattunk anno,hogy mit szeretnénk ezért ilyen nehéz adöntés most.


Bocs,hogy még mindig ezen tépelõdök!


maco
maco
 


Megbotránkoztató?! Tényleg?
Leírnád a url-t?
Köszi,
Magányos Szilvi
maganyos
 


Engem is érdekelne ez a cikk a w-ról. Mi is óvódaválasztás elõtt állunk, és azt hiszem nálunk a távolság nagyon beleszól a döntésbe. Mi korán indulunk dolgozni, viszonylag késõbb tudunk a gyerekekért menni. Ezért gondoltam, hogy ha közel van az ovi, reggel nem kell annyit utazni, az csak jó. De lenne egy kérdésem: vajon van tornaórára lehetõség az oviban? Azt vettem észre, hogy lányaimnak nagyon jó ritmusérzékük van, szeretnek táncolni, mozogni. Szerintem érdemes lenne tornázni járniuk.

Andi
Andi@
 

 
 

Sziasztok!

Az url: www.hcbc.hu/katolikus/mkkm/waldorf/htm

Én az origon találtam,természetesen nagyon sok jó véleménnyel együtt.

Andi! Ha beírod a keresõbe a w.szót részletes leírásokat találsz az ovik hétköznapjairól.


Kár,hogy nem írt ez idáig senki,aki oda viszi a gyermekét!


maco
maco
 


Sziasztok!

Már a másik ovis topicban is kérdeztem, de talán ezt többen olvassák:
Ismeri valaki a XI kerületi ovikat (Kelenföldi városrész)? Gondban vagyok, mert a lányomék a bölcsiben nagyon sok mindennel foglalkoznak pl ragasztanak, ollóval vágnak, gyurmáznak, rengeteg mondókát és dalt tanulnak. Ez eddig szuper, hiszen sok bölcsiben csak "megõrzés, gondozás" van. Viszont azt hallottam, hogy kiscsoportban igazán nincs szervezett foglalkozás, mindenki csinál amit akar. Ez nekünk visszalépés lenne, és félek, hogy nem fogja jól érezni magát. ( a bölcsit imádja). tudtok valamit ajánlani?

Köszi
Anikó
Anikó
 


Sziasztok,
a fiam õsztõl óvodás lesz, lassan be kell iratnom... Minden-képpen csak félnapra, és nem minden nap egy héten (itthon vagyok a kistesóval). Úgy heti 3 napra gondoltam.

A Kálvin térnél lakunk, szóval ehhez közeli kellene (aakár VIII. IX merületi is, ha jó). Waldorf ovi van a belvárosban?
köszi
Mari
Mari
 


Szia Mari!
Az én kisfiam szeptembertõl a Bástya utcai oviba megy.(Legalábbis most nagyon úgy néz ki, bár még keresgélek)
Elég szép, jó játékok vannak.(saját kert kiépülõben...)
Azért én is kíváncsian várom milyen tippeket kapsz.
OFF:Károlyi kertbe jártok?
Eszter
 
 


Szia Eszter,
Oda járunk, igen.
Mi a véleményed a Bástya u-ról? Foglalkozások vannak? Mert én nagyon nem szeretném... Játék kell nekik még ilyenkor, meg futkározás.
szia
Mari
Mari
 


Szia Mari!
Szóval, nekem a védõnõ nagyon ajánlja, voltam is bent,tetszik is.CSAK: olvastam, hogy azon a részen ahol az ovi kertje volt és talán újra lesz, valami sportcentrumot akarnak 3éven belül felhúzni...ebben az esetben persze nem viszem oda Gabit.(nem akarom, hogy egész nap egy betonkeverõ döngjön a fülébe...)
Hogy hívják a babáid?
Rólunk látsz képet, ha a nevemre kattintasz.
Eszter
 
 


Sziasztok,
Mari üzenetét akár én is írhattam volna. Itt lakunk a Sote I mellett, a fiam májusban lesz nlégy. Most játszótérre járunk (Károlyi kert szintén!), játszóházba, táncháûzba, de anyagilag kicsit sok... Szóval ilyen heti 2-3-szori oviban benne lennék. Lehet ilyet egyáltalán? Vagy óvodától függ? Szerencse kell hozzá?
Ez a bÁstya utca merre van?
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Szia Zsóka!
A Bástya utca a Váci u.(majdnem Fõvám tértõl megy, a Kecskeméti u-ig.(Kálvin tér)
Az ovi a Váci utcához esik közelebb.
De állítólag nagyon jó ovi van a Rákóczi úton (VIII.ker-i oldal)(Astoriánál) is.Saját kert, rendes ovónõk, jó programok.
Eszter
 
 


Köszi Eszter,
A Rákóczi út 15-rõl hallottam, beszéltem is velük, ha jól rémlik ápr. elsõ hetében lesz nyílt nap. Vmi cseh/szlovák kultúra háza vagy mi van ott, abban az épületben vannak. NEm is tudtam, hogy saját ekrtjük van.
A Bástya u. se lenne túl messze...
köszi még egyszer
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Honnan tudhatom meg a védõnõn kívül, hogy melyik a körzeti óvoda, ahová az állandó lakcímem szerint tarozunk?

(Azt a fizetõs ovit, ami az Opera mögött van, nem ajánlom senkinek. A szomszéd kisfiú oda jár, én már rég kivettem volna onnan a gyerekemet. Mindenképpen olyat jó választani, ahol van saját kert. Ez a belvárosban nehezebb, de a Károly kertbe is járnak naponta ovisok úgy tudom...)

Kép
Ilon
Ilon
 


Ilon,
próbáld meg az önkormányzatnál...
Zsóka

Zsóka
 
 


Ilon!
Bármelyik közeli oviba bemész, megmondod a címed, õk meg tudják mondani, hová tartoztok!
Üdv: Emese
Emese
 


Köszi Lányok!!!
Kép
Ilon
Ilon
 


Sziasztok!
A véleményetekre vagyok kíváncsi. Mit csinálnátok, ha a gyerek egyik óvónõje borzasztóan unszimpatikusan viselkedne veletek. Különbözõ megjegyzések....

A másik viszont nagyon aranyos. Az ovi is jó. Csak ez a Zsuzsi néni... Olyan mintha féltékeny lenne a fiatal anyukákra.

Bea
Bea
 


Felhítvam abÁstya ui ovit.
Május elején van a beíratás
nyílt nap nincs, beiratáskor szívesen megmutatják az ovit (persze, ha nem tetszik, akkor a többirõl rég le leszel maradva)
udvaruk volt, lesz is, most rendezik be, de három éven belül vmi épületet emelnek oda, akkor viszont annak a tetején lesz tetõkert (ovival szemben van)
beszoktatás: ha az adott ovónõ nem ellenzi, akkor az anyuka bemehet a gyerekkel
hetente kirándulni mennek
korcsolya, úszás, torna (kötelezõ)
matematika, történelem, irodalom, ének-zene
lehet menni akár hetente 2x is, de jelezni kell elõre

összegzés Zsókának:
nem lenne rossz, ami engem nagyon elriaszt, és ezzel az ovi kilõve, hogy beszoktatáskor lutri, hogy bemehetek-e (arra hivatkoznak, hogy "az anyuka mennyire gátolja a leválást")
mi az, hogy óvodában irodalmat, matematikát, történelmet tanulnak????

Mindenesetre bemegyek hozzájuk, adfnak vmi füzetet vagy szórólaspot, és körülnézek. Nem kerül semmibe... Kép

Eszter, mi a véleményed?


üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Felhítvam abÁstya ui ovit.
Május elején van a beíratás
nyílt nap nincs, beiratáskor szívesen megmutatják az ovit (persze, ha nem tetszik, akkor a többirõl rég le leszel maradva)
udvaruk volt, lesz is, most rendezik be, de három éven belül vmi épületet emelnek oda, akkor viszont annak a tetején lesz tetõkert (ovival szemben van)
beszoktatás: ha az adott ovónõ nem ellenzi, akkor az anyuka bemehet a gyerekkel
hetente kirándulni mennek
korcsolya, úszás, torna (kötelezõ)
matematika, történelem, irodalom, ének-zene
lehet menni akár hetente 2x is, de jelezni kell elõre

összegzés Zsókának:
nem lenne rossz, ami engem nagyon elriaszt, és ezzel az ovi kilõve, hogy beszoktatáskor lutri, hogy bemehetek-e (arra hivatkoznak, hogy "az anyuka mennyire gátolja a leválást")
mi az, hogy óvodában irodalmat, matematikát, történelmet tanulnak????

Mindenesetre bemegyek hozzájuk, adfnak vmi füzetet vagy szórólaspot, és körülnézek. Nem kerül semmibe... Kép

Eszter, mi a véleményed?


üdv
Zsóka


ui:
felhívtam a Lónyai u-i napközi-gyermekmegõrzõt, 300 ft/óra, telefonban elég laikusnak tûnnek.

Zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Közben leesett ki lehetsz,Ábel egy szép, szõke, göndör herceg...Kép
Háááát....én már voltam bent Gabcsi nélkül, akkor nem említették, hogy óvónõje válogatja a beszoktatást...
(Közben az egyik kisfiúról mesélte az anyukája a téren, hogy februárban kezdték /Bástya u/(õ nem mehetett be),a gyerek 2 napig bömbölt az egész ott lét alatt, 3. nap húzni kellett az aszfalton és már az úton is üvöltött...4.nap megkérdezték nem tudna-e várni szeptemberig, mert a gyerkõc még nem érett a közösségre.Kép
Az a baj, hogy a szórakoztató központot az udvar helyére szándékoznak felhúzni...így a mi gyerekeink csak az építkezés zaját élvezhetnék.Kép Viszont ez csak egy választási ígéret, és mivel elõbb kiderül ki nyer,még lesz idõnk váltani...
Mindenesetre megnézem a Honvéd téri (állami), és a Balaton utcai (fizetõst) is(annyit tudok, hogy 400/óra,45ezer/hó,de gondolom van valami bérlet lehetõség is például 1/2napra)...ott most új játszóteret csináltak, és van egy belsõ udvara is mindkettõnek.(ehhez azért ragaszkodnék -mármint udvarhoz-,mert kicsit borúsabb idõben már nem biztos, hogy nekivágnak velük térre, viszont az udvarra kiengedik õket.)
Esetleg ez nektek is jó lehetne a 15-ös busszal.

Egyébként kerületi ovi még a Vörösmarty téren van, ahol a fõ program, hogy leviszik õket a Vörösmarty térre...nincsen Mikulás ünnepség, Karácsony, Anyák napja...mert az elv:mindenki ünnepeljen otthon.Kép(
És van 2 ovi a Kossuth térnél,azokról nem tudok semmit.

Ja és a kíváncsiságom el fog vinni a Papnöveld utcai (jogi egyetem melletti)ELTE oviba,ami az elte dolgozóknak ingyenes, külsõsöknek fizetõs.(Én magam is oda jártam,akkor még csak egy sima ovi volt.)

Mindenhol május elején van a beiratás...úgyhogy sietnünk kell.Kép
Eszter
 
 


Most esett le, hogy kicsit kevertelek Marcsival...(Kálvin tér, V.ker.), bár a 15-ös busz neked is jó lehet.
Bocsi:
Eszter
 
 


Összekeverés: KépKép
Tudod, nekünk gyakorlatilag három ovi az esélyes, ami a közelben van: Bástya u, Rákóczi út 15, Somogyi B. u. (Corvin áruház mögött). Tömegközlekedni semmiképpen nem akarok. Szóval e három közül kell kiválasztanom a legkevébé rosszat. A Somogyi B u kiesett, ott nem lehet háromnapot járni egy héten, mert "lemarad". Szóval ott is van "tanítás". A Bástya u-ban is. A Rákóczi útit még nem hívtam...
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Nekem 3,5 éves az kisfiam, aki okos, értelmes, fantáziadús gyermek. Nagyon jó óvodába jár, ahol a max. létszám 20 fõ. Egy probléma van csupán, hogy nem szeret rajzolni, nem érdekli. A meséket, verseket kívülrõl tudja, csak a rajzolással van problémája. Mennyire fontos, hogy egy ilyen korú gyermeket érdekelje a rajzolás? Az óvónõje szerint nincs még elkésve ezzel, akkor van esetleg gond, ha ez a probléma középsõ csoportos korában is fennáll. Engem viszont aggaszt a dolog annál is inkább, mert a barátnõm fia hasonló problémákkal küzdött, az idén iskolába megy és felmerült, hogy a rajzolási probléma miatt lehet, hogy dislexiás a kisgyerek. Mióta ez kiderült a barátnõm nevelési tanácsadóba hordja a gyereket. Várom véleményeteket, esetleges óvónõi tanácsokat. Köszönöm. Gabi
valobilo
 


Gabi!

Nálunk hasonló gond van a nagyobbik fiammal. Õ sem szeret rajzolni, festeni, gyurmázni, legozni. Középsõ csoport elején elküldték nevelési tanácsadóba, ahol azt találták, hogy figyelemzavaros. Nagycsoportba kell majd járnia fejlesztõre. Én már akartam volna elöbb is, de a pszihologusnõ szerint jobb a spontán érés. Na igen, de én is pont az iskola miatt aggódom, hogy hogy fog megtanulni írni amikor még egy ember formát is képtelen rajzolni. Ellenben nálunk is kívülrõl tud nagyon sok verset és szó szerint visszamond egyes meséket. A képes feladatokból ami majd jövõre lesz nagycsoportba, rápillant megmondja a helyes választ, de nem tudja bekarikázni, aláhúzni vagy összekötni.
A színezés meg tragédia. Én mindig bíztatom, dicsérem õ meg azt mondja, hogy csúnya meg kimegy a vonalból. Ó istenem kit érdekelne, hogy kimegy a vonalból, csak szinezne.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Hát, esetleg próbáltátok falra, vagy hatalmas papírra akár falra feltéve, ujfestékkel. Belenyomja az egész kezét és mázolhat, amit akar. Hátha így kedvet kapnak. Vagy téged fessen ki, arcodat.
Csak egy ötlet.
Dobozokat kifesteni.
Erõltetni nem jó, mert akkor csak azt érzi, ez itt egy problémás ügy, és félni fog tõle.
Névtelen
 


Egyéves kora óta van a falon papir... Kép van többféle szinesceruza, zsirkréta, filctoll, szinezõfüzetek rajzolhatna, ha akarna, de õ nem akar. Kép Egyszerûen nem érdekli és mivel ügyetlen meg se próbálja.
Sajnos egy figyelem zavaros gyereknél ez nem kedv kérdése hanem finommotorikus gyengeség. Azt kéne fejleszteni, de én magamtól nem tudom és még nem találtam jó megoldást.
Próbáltam már az ujjfestéket is és a temperát is.
Rendes széles laposecsetet is adtam neki, hogy a levegõbe szárazon fessen, ill. porolgassa vele a butorokat. Ezek a mozdulatok is segítenek a mozgásfejlõdésben. Ez inkább tetszik neki.
Én inkább valami tornában vagy az uszásban látnám a segitséget. Próbáltam az ovónõt is faggatni, de nem tudott sok épkézláb tanáccsal szolgálni. Gyürögessen szivacslabdát.
Van szétcsavarozható játékunk is. Azt nagyon ügyesen szétszedi és összerakja. Kézzel is csavarhúzóval is.
Legobol nem épít semmit, pedig az is van millio. Egy valamit kivesz belõle és azzal játszik napokig. Az lehet egy érdekes kocka is.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,
Rákóczi úti ovi (szülõtárstól tudom)
beszoktatás: hát, az nincs, ez nem bölcsi (!?)

tanítás itt is van, "hogy megállja a helyét a gyerek az iskolában".

Ha ezt Vekerdy hallaná...
üdv
Zsóka

Marad a Mikkamakka hetente 3x. Tíz alkalomra sdzóló bérlet egy gyerekre 5200 ft. Havonta ki lehet bírni...

Zsóka
 
 


Kedves Névtelen és Bigacsiga Kata!

Köszi a tanácsot. Bigacsiga Kata! A lego egy nagyon klassz dolog, szoktatok együtt játszani? Mi általában együtt építjük a várakat és autókat, abban egész ügyes a fiam. Ujjfestést még nem próbáltam, lehet, hogy az érdekelné a gyereket. Egy óvónõ azt tanácsolta nekem, hogy - mivel az ábrázoló tevékenység nemcsak rajzolásból, festésbõl áll - próbáljuk meg egyelõre más irányba terelni a gyereket. Ha szeret katonásat játszani, akkor faragjunk vagy vagdossunk együtt ki katonákat, várakat. Itt a figurák megalkotásánál az olló és ceruza, ecset festék, stb. használata észrevétlenül történik. Közben a gyermek tapasztalatokat szerez a vizuális eszközök használatáról, s rájön, milyen jó dolgokat lehet készíteni ezekkel az eszközökkel. Én kipróbálom, te mit szólsz hozzá Kata?

Sziasztok! Gabi
valobilo
 


Zsóka!

Barátnõm lányai a Rákóczi úti oviba járnak. Õ nagyon dicséri az ovit, szerinte azon a környéken messze az a legjobb. A csaj mellesleg óvónõ és tanítónõ végzettségû (most épp utóbbiban ténykedik). Viszont oda állítólag nehéz bekerülni, sokszoros túljelentkezés van.

Ildi

Ildi
 
 


Pildi!!!!
Na végre!!!! Mármint hogy elõkerültél! Mikor kukkantasz már be hozzánk? Kép
Pusz:
Emese
Emese
 


Ildi KépKép
Tényleg tök jó, hgy elõkerültél, pont tegnap gondoltam rád! Kép
Hát nem tudom... Beszéltem ezzel az anyukával, plusz telefonon velük, és elég negatív benyomásaim vannak...
De ez nem rajtad múlt/-ik, köszi az infót!!! Kép
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok
Mennyire általános az, hogy óvodában vasaló van? Én eléggé elhûltem, amikor beiratkozásnál láttam, hogy ott van a csoportszobában a bekapcsolt vasaló (az óvónõ épp befizetést intézett, így felügyelet nélkül voltak az ovisok). Szóltam az óvónõnek, de azt mondta, direkt hagyta ott, nem lesz belõle baj (õ a vezetõ). Most teljesen elbizonytalanodtam, merjem-e ide járatni a gyereket.
Az önkormányzatnál rákérdeztem, de nincs erre vonatkozó konkrét szabály (már ami tiltaná az ilyesmit).
Lencsi
Lencsi
 


Sziasztok!
Hol jutok hozza olayn informacios anyaghoz, ami a kerulet, vagy Budapest ovodainak jellemzoit ismerteti?
Bocsa, ha mar volt ilyenrol szo, en nem leltem. Honlap is jo!
Koszi
Marcsi
Marcsi
 


Szia Marcsi!
Én az oviban kaptam (a Bástya utcaiban).Melyik kerület kellene?
Végülis mi a Naphegy térre megyünk.Így az V. kerületit akár oda is tudom adni.
Hello:
Eszter
 
 


Sziasztok!

Marcsi: a védõnõnél-doktornõnél is lehet érdeklõdni, a mi kerületünkben van direkt egy kis füzetecske az ovikról, és ezt a gyerekrendelõben lehet megtekinteni.

Lencsi: vasaló az van, de a konyhában, ill a dadusok helyén. A csoportszobában szerintem semmi keresnivalója. Rendeletet nem tudom, de nem hinném, hogy a biztonsági elõírásoknak így megfeleljen.

Ildi

Ildi
 
 


Marcsi!
A magán/alapítványi óvodákata a www.maganiskolak.hu oldalon találod.
Üdv.
Malacka
 
 


Kedves Ildi
Köszi a választ. Eddig mindenkitõl azt hallom, hogy másik szobában tartanak vasalót, a gyerekek mellett nem. Két önkormányzatnál is érdeklõdtem és ott csak azt mondták, hogy kell lenni munkavédelmi szabályzatnak, de hogy abban ez benne kell, hogy szerepeljen, az sehol nincs (sajnos) elõirva :-(.
Lencsi
Lencsi
 


ismertek olyan bölcsödét és óvodát Budapesten, ahol a Gordon módszert ismerõ és jól alkalmazó gondozónok/óvónok vannak?
köszönöm a válaszokat elõre is, Mika
Mika
 


Sziasztok, most vagyok elõször a társalgóban, a segítségeteket szeretném kérni. Ugyanis a Bence kisfiam õsztõl lesz ovis és a legközelebbi ovi (a házunk mellett van) egy reformatus ovi, ahol a nyilt napon az volt a benyomásunk hogy itt minden a vallás körül forog, ami szerintem egy 3 évesnél még túl korai.
Ha van valakinek ilyen irányu tapasztalata (gyerkõce ilyen oviba jár) vagy hallott ilyenrõl, kérlek írjatok. Tanulnak 'rendes' gyerekverseket is az ilyen ovikban vagy csak vallasosakat?
Koszi
Cilu
 
 


Sziasztok, most vagyok eloszor a társalgóban, a segítségeteket szeretném kérni. Ugyanis a Bence kisfiam osztol lesz ovis és a legkozelebbi ovi (a házunk mellett van) egy reformatus ovi, ahol a nyilt napon az volt a benyomásunk hogy itt minden a vallás korol forog, ami szerintem egy 3 évesnél még túl korai.
Ha van valakinek ilyen irányu tapasztalata (gyerkoce ilyen oviba jár) vagy hallott ilyenrol, kérlek írjatok. Tanulnak 'rendes' gyerekverseket is az ilyen ovikban vagy csak vallasosakat?
Koszi
Cilu
 
 


Sziasztok!
Tudna nekem valaki információval szolgálni a csepeli népmûvészeti és kézmûves óviról (Árpád u. 2.) vagy a Kossuth L. u. 140 alatti napköziotthonos oviról? Nagyon köszönöm.
Viki
Viki
 


[url=http://www.babanet.hu/ovodak/index.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ovodak/index.php[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lauder Óvodáról, a Greenhouse Alapítvány óvodájáról illetve a Zalai úti óvodáról szeretnék információkat, véleményeket. Köszönöm: verbatim
verbatim
 


Szerintem a Lauderrõl találsz a neten is infót. Honlapot nem tudok, de v.melyik keresõ vagy óvodai oldal csak kiadja. Elég jó híre van, fizetõs, van ovis busz, az iskola mellett van a Budakeszi úton. Mást nem tudok.
névtelen
 


[url=http://www.greenhouse.col.hu/" TARGET="_top]http://www.greenhouse.col.hu/[/url]

www.lauder.hu
névtelen
 


A Lauder ovi alapítványi ovi, egy helyen van az általános iskolával és a gimnáziummal. A honlapon az oviról nem fogsz sokat találni, érdemesebb õket ezügyben telefonon keresni. Az intézmény zsidó szellemben neveli a gyerekeket és reflektálva (bár a hozzászólás jó fél éves) arra, hogy egy református vagy éppen vallásosabb ovi jó-e egy 3 évesnek, csak azt tudom mondani, hogy nem kell félni attól, hogy csak vallásos "szövegekkel" foglalkozak, egy másmilyen - esetleges vallaásos színezetû - "oktatástól" csak gazdagodni fog a gyermek.
Névtelen
 


kösz az ötleteket, a honlapokat megnéztem. Jó lenne olyan szülõt találni, akinek a csemetéje a Greenhouse-ba jár, mert arról Net-szerte nem találtam semmit (csak egyetlen régebbi hozzászólást talán a Gyereksziget nevú oldalon), mert a Lauderrõl az infók alapján kialakult valami képem, a Zugligeti önkormányzatiról is tudok valamit, de a Greenhouse homály. Talán Waldorf szellemû (ezt is a netrõl sejtem), de mégis jó lenne egyí igazi hús-vér szülõi vélemény, jó is rossz is... verbatim
verbatim
 


Cilu!
Szerintem ne féltsd a gyerkõcöt a református óvodától! A "vallást" szerintem nem lehet korán kezdeni. Igen, minden verset tanulnak, minden éneket, sõt többet, mert tisztában lesz azzal, hogy mit ünnepel karácsonykor, húsvétkor, stb, csak plusz tudást szerez, s ha jó óvónõt találsz, aki szinpatikus akkor olyan közösségbe jár majd a gyereked, ahol talán nem a világi: "vedd-a tiéd, mást ne nézz!" szemléletet fogja kapni. Abból kap majd úgy is eleget a az nagybetûs életben.
A másik fontos, hogy közel van!
Sosem tudod a 3-4 év alatt, hogy mikor-hová kell rohannod, mi jön közbe, s nagy elõny, hogy csak átszaladok a gyerekkel az oviba, vagy elszaladok a gyerekért, vagy órákat utazgatsz, vagy sétálj, hogy célt érj.
Györgyi
névtelen
 


Sziasztok!

Nekem a gyerekem KERESZTÉNY ovódába jár. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Mi nem szoktuk a keresztény vallást gyakorolni itthon persze ünnepekre elmegyünk a templomba. A lányom soha nem hozott haza még csúnya beszédet és még soha nem jött haza úgy hogy valaki bántotta volna, mert úgye a vallás nem igazán engedi és ezt is megtanulják. Étkezések elött imádkoznak és persze lefekvés elött is. És bibliai történeteket beszélnek meg, olvasnak nekik és el is játszák õket.
A lényeg hogy sosem hátrány sõt elõny mert eleve a vallásos ovikba nem vesznek fel akárkiket. Szerintem csak jót tesz a gyerekeknek, és a bibliát nem olyan formában mondják nekik hanem úgy hogy meg is értsék.
 
 


Két kérdésem lenne: miért kell nagy betûkkel írni, hogy keresztény, és kik azok az "akárkik", akiket nem vesznek fel?
névtelen
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: