Új privát üzeneted érkezett!

Nekem volt egy szomszedom, aki ovodaban dolgozott. Harom gyereke volt (illetve van, gondolom). Hat az a no egesz allo nap uvoltozott a gyerekeivel, es rendszeresen elfenekelte oket. Mit csinalhatott ez az ovodaban?
Egyszer hallottam, hogy ki akartak rugni, mert a gyerekek az oviban rendszeresen bepisiltek, olyanok is, akik egyebkent mar megbizhatoan szobatisztak voltak. Aztan elkoltoztunk. Szoval vannak ilyenek....
Mona helyeben en sem varnek.
Szidi
Szidonia
 


Szia, Mona !!

Beszélj elõször az ovónõvel és beszélj a többi anyukával is. Tisztázd, hogy mi történt. Beszélhetsz a többi ovónénivel is...
Maminti
Maminti
 


Balkezes boltok:

Budapest, Bécsi út 67., tel.: 250-82-05
Szeged, Honvéd tér 2., tel.: 62/421-257 Jászberény, Jászság Áruház, Szabadság tér 4. Veszprém, Köbánya u. 26., 72/312-214
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Hónapok óta vártuk az ovit. Elkezdődött, de most meg nem akar menni a lányom. Nem akar bent aludni, ezért az első két nap után hazaküldték ebéd után.
Az első nap vérzett az orra. Leesett a mérleghintáról. Állítólag az ovónő észre sem vette.
Amennyire várta és menni akart a gyerekekhez, most sírás a vége.
Én még itthon vagyok a picivel, aki egy éves lesz. Igazából "elférne" itthon is a lányom, így állandóan lelkiismeretfurdalásom van, hogy minek adom be kiscsoportba.
Szerintetek mit csináljak? Ne adjuk fel és járjunk tovább?
Azt is hallottam, hogy csak a 4 éves gyerekek érettek az ovira. Szerintetek tanulnak már most is hasznos dolgokat?
Miért érdekli az ovit, hogy mennyi a család netto öszjövedelme havonta? Van hozzá joguk?
Sokaknak az a tapasztalat, hogy az első évben csak betegeskedik a gyerek. Ha ezt hazahozza a picinek, lehet hogy mégsem kéne járnia...
Teljesen tanácstalan vagyok.

Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 


Szerintem ha felmerult hogy otthon is lehet es amennyire a szavaidbol kitunik szivesen tartanad otthon, tartsd ot magad mellett meg. Az ovodaban semmi olyat nem tanul amit toled ne tanulhatna. "Hasznos" dolgokat melletted is lat, hogyan kell egy pici babaval banni, hogyan kell egy haztartast ellatni (segithet), vasarolni (szamolas, mibol keszul az ebed), teriteni (hanyan ulunk asztalhoz), kertben, jatszoteren, kirandulason megfigyelni dolgokat. Babot tejfolospoharban otthon is lehet nevelni. Azt meselsz neki amit te es o akartok, akkor amikor nektek jo. Anyaknapjara az Apja is megtanithatja neki titokban a verset. Mazlista a lanyod. Nem KELL oviba mennie, mert dolgoztok stb. Talan ha a gyerektarsasagert aggodsz, szervezhetnetek ismeros mamakkal jatszoklubbokat, egymas gyerekere vigyazhattok neha. Vannak bolcsodekben, ovikban szervezett "jatszohazak" is. Olvasd el Vekerdy konyvet: Ovodak, iskolak, gyerekek.
idike
 


Szia Andi!

Nehéz téma amit felvetettél, sok a pro és kontra érv. Amikor nekem otthon voltak a gyerekek, és a 4 éves nagyot (az ikrek még mellé otthon 2 évesen) oviba gondoltam vinni, hivatkozván arra, hogy már kell neki a közösség, kiakadtam azon, hogy mért nem akarják felvenni, az "otthon van az anyuka úgyis" érvvel. Ma, amikor minden gyerekem már ovis, ill iskolás, ma én érzem sokszor úgy: otthon van az anyuka a kicsivel, mért erõlteti be a nagyobbikat?
A mi környékünkön szempont, hogy nagyon zsúfoltak az ovik, sokszor a dolgozni menõ szülõ gyereke nem fér be a közeli oviba, és a reggeli rohanásban a kerület másik, BKV-val akár 1 órányi (!) távolságban levõ ovijába kénytelen hordani a gyermekét. A csoportban, ami 25 fõre tervezett, 30-31 gyerek van, 2 óvónõre meg 1-2 dadusra. Nem fér be logopédiára csak a suliba menõ, mert sok a gyerek, nem tud foglalkozni az óvónõ direktbe egyikkel másikkal, mert sokan vannak, vagy ha van egy problémás, állandó odafigyelést kívánó kisgyerek, az totál leköti az óvónõt. Ilyen esetben, a muszájból ovis anyuka morog, mérgelõdik, hiszen szeretné, ha több figyelem, közelebbi ovis hely jutna a muszájból ovis gyerekének.
Ugyanakkor ismerem a másik oldalt is. Több gyerekkel lenni otthon azt eredményezi, hogy nem jut külön egyikre-másikra idõ, pedig olyan jó lenne néha csak a kicsire (nagyra) figyelni. Vagy éppen elmenni valahova, könnyebb egy kicsivel közlekedni, avagy könnyebb egy kicsit a nagymamára (stb) hagyni. És a nagy érv: olyan jól eljátszik a többi gyerekkel, kell neki a közösség. És: sokkal könnyebb, ha kiscsopiban kezdi az ovit, amikor mindenkinek új, mintsem 5 évesen kelljen egy meglevõ közösségbe beilleszkednie.

A betegségek sajnos szinte mindenkinél jönnek. Akárhány évesen kezdi valaki. Talán minél nagyobb, annál könnyebben esik át rajtuk. (persze ha nem kerül sokat baci közelbe, akkor mitõl lesz egy évvel késõbb annyival erõsebb az immunrendszere?) A pici szempontjából viszont egyértelmûen az tûnik jobbnak, ha minél késõbb hozza a "nagy" a bacikat.

A bent alvás, ha megoldható délben a kicsivel együtt a hazahordás, szerintem mindenképp olyan, amit nem erõltetnék. Igaziból a foglalkozások, a nagyobb élet délelõtt van, ebéd után már csak alszanak, utána uzsi, utána meg, ha vki megteheti, úgyse hagyja 5-ig bent a gyereket, tehát uzsi után úgyis hazahozza. Tehát ha a gyermek sincs oda érte, tényleg jobb, ha ebéd után haza kerül.

Nálunk, a csoportban (idén vagyunk nagycsopisok, jövõre mindenki sulis) tavaly év vége felé szülõin elhangzott: kérik a szülõket, aki teheti, vigye haza ebéd után a gyereket, vágynak rá (!),szeretnének az anyukájukkal lenni, és olyan büszkék és kivirultak ilyenkor egész nap, mindenkinek mondják, hogy milyen jó, õt aznap délben hazaviszik.
Ezek a gyerekek nem most kezdték az ovit, nem a beszoktatás miatt van.

Nálatok nyilvánvaló a beszoktatás miatt vannak egyelõre a "tünetetek". Ez idõvel javulni fog. (mi ebéd utánnal kezdtük, és 2 hó után aludt ott a fiam, érdekes módon nálunk éppen az ottalvás hozta meg azt, hogy kedve legyen igazán az egészhez)
Ha most visszalépsz, és jövõre újra probálkozol, vagy netán olyankor, amikor már muszáj oviba menni, benne lehet még a gyermekben, hogy akkor is elértem, hogy mégse kell, most is el fogom érni. Meggondolandó.

A nettó jövedelemhez szerintem sok közük nincsen (Önkormányzati?), legfeljebb ha tényleg kevés a hely, akkor azokat részesítik elõnyben, ahol dolgozik, akár gyesen a kicsi mellett is 4 órában, az anyuka, ha viszont nem szorulnak erre rá... .

Szerintem hagyj idõt a lányodnak, próbáld eleinte késõn vinni és hamar hozni, ne ragaszkodj az ottalváshoz. Ha szóba jön, hogy mit csináltál közben ottthon, akkor úgy mesélj, hogy otthon milyen unalmas volt, nem történt semmi izgalmas. Érezhesse, hogy bezzeg neki mi minden klassz volt az oviban. Amikor otthon van, próbálj vele tölteni több idõt. Ha picit is beteg, nyugodtan hagyd otthon, lehet, úgy fogod érezni, hogy többet van otthon, mint az oviban, de nem érdemes erõltetni a náthásan oviba járást (mi megjártuk anno).

Egyébként amíg valaki nem kezdte el, szerintem tényleg jobb kicsit késõbb kezdeni, bõ három szûk négy évesen, de lehetõleg kiscsopiban. És élvezni a gyerekekkel levést, máig rossz érzés, hogy 3 évesen oviba "dugtam" az ikreket, kora reggeltõl késõ estig, a munka miatt, és alig volt idõm rájuk, ezt ma nagyon sajnálom. Aki teheti, tényleg minimális idõre hagyja ott a gyereket, és intézze úgy a dolgait, hogy utána ne fõzni, mosni stb kelljen, hanem maradjon ideje a gyerekekre!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Ildi, hosszan leirtad az ovi hatranyait es nehezsegeit, majd adtal tanacsokat a hogyan lehetne neki kellemesebbe tenni a beszokast kerdeskorhoz. Nekem csak az nem vilagos hogy MIERT menjen ez a kislany oviba. Lehet hogy nem olvastam figyelmesen de ez nem jott at. Az szamomra nem erv az ovi mellett hogy ha most ki tudta verekedni az akaratat akkor jovore is es esetleg mas helyzetekben is ki fogja. Egy csalad nem kell hogy ilyen elveken mukodjon. A felnotteknek is vannak rossz dontesei es tevedesei (pl oviba adni az arra nem erett vagy azt nem akaro kislanyt) es ezeket csak tekintelyelvu meggondolasok miatt nem korrigalni nagyon nagy hiba. A hiba beismerese egy gyerekben nem azt a velemenyt szuli hogy ezzel a tutyimutyi anyammal barmit megtehetek hanem azt hogy anya is tevedhet tehat nekem is szabad, es a hibakat ki lehet javitani, semmi nem veglegesen rossz. Valoszinuleg kesobb, ha erettebb lesz es kivancsibb az ovira, orommel fog menni.

idi
idike
 


Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat. Az ajánlott Vekerdy könyvet pont ma rendelte meg nekem egy könyvárus.
Emlékeztem, hogy korábban már olvastam itt jó véleményt, ezért kerestem.
A héten nem is megyünk oviba, mert ebben a "hidegben" megfázott vagy itthon este a lányom, vagy esetleg az oviban szedtük össze a náthát-köhögést.
A jővő héten ha rendben lesz még megprobáljuk.
Ha továbbra sem lesz kedve, nem fogom erőltetni.
Úgy gondolom, hogy azt hitte, hogy csak pár alkalommal megyünk az oviba játszani a gyerekekkel. Most már négy alkalom után unalmasnak találja.
Na, meg furcsa még nekem is, nemhogy neki, hogy a 3,5 év után ilyen hosszú időt töltsön tőlem távol.

Mégegyszer köszönöm a véleményeiteket.

Andrea
andrea (andrea)
 


Ja, az ovi sima önkormányzati ovi. Ezért nem értem ezt a család netto jövedelme kérdést...

A csoportban 25-en vannak. Nem volt túl jelentkezés. Gondolom ezért is vettek fel elég sok Gyed-en lévő anyuka gyermekét.

Itt egyáltalán nincs beszoktatás. Ott kellett hagyni egyből. Lehet, hogy ez is gond volt.

Sziasztok
Andrea
andrea (andrea)
 


Andrea!
Azt hiszem, egy kicsit hasonló cipöben járunk. Az én kisebbik fiam is most kezdte az ovit, én is otthon vagyok a kicsivel, de van még egy nagycsoportosom is. Nálunk az történt, hogy Gergö egy éve könyörög, hadd mehessen oviba. Most, hogy "élesben" megy a dolog, már nem akar menni, reggelente sír, persze, ebéd után érte megyek. Sokat gondolkodtam ezután, hogy kell-e nekünk ez! És azt hiszem, kell! Minden gyereknek kell egy kis idö, amíg egy új környezetet, új embereket megszokik, ebbe belefér egy kis sírás is, végül is 3,5 évig állandóan velem volt, megszokta, hogy bármikor ott vagyok. Nem tudom, a Ti ovitok milyen, de nálunk igenis tanulnak olyanokat a gyerekek, amit otthon nem tudok megadni nekik, hiába szervezem ide az összes szomszéd gyereket. Szerintem, ha most szokja meg az ovit, akkor sokkal kevesebb gond lesz az iskolába szoktatással, ahol, ugye, már nem babra megy... Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet néha csapni egy ovimentes görbe napot, nem azt jelenti, hogy betegen becipelem, hogy ö lesz az elsö, akit beviszek és az utolsó, akit elhozok. (Mi 9-re járunk, 1/2 1-kor hozom el.) Szerintem igenis kell neki a gyerektársaság, az, hogy óvó néni van és nem anya, hogy alkalmazkodni kell a többiekhez (nem 2 testvérhez, hanem 20 másikhoz), hogy ki kell várni a játékban a sorrakerülést, hogy közösen hallgassák a mesét, a verset, és még tudnám sorolni. TERMÉSZETESEN vannak olyan gyerekek, akik minderre nem 3 évesen, hanem késöbb érnek meg, de ezt az anyukának kell tudnia. Te ismered a gyerekedet, Te tudod, mire képes, mi kell neki, mire van szüksége és mivel teszel neki esetleg rosszat.
Most lehet, hogy Idike megkövez, de vállalom!
Üdv mindenkinek!
Emese
Emese (emese)
 


Kedves Emese

:-)

idike

Minden jot neked es a gyerekeidnek is. Ovodaval vagy anelkul. De a Vekerdy konyvet mindenkinek ajanlom tovabbra is :-)
idike
 


Köszi, Idike! Kép
A Vekerdy könyvön már túlvagyok, én is ajánlani tudom csak. Óvodával vagy anélül mindenkinek. És Nektek is minden jót!!!!!!!! Kép
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok! SEGITSEG!
Remelem, hogy valaki tud majd segiteni nekem (esetleg egy ovono). En kulfoldon elek es van egy 3 eves lanyom. Evente ketszer jarunk haza kb. 1 honapra. Itt nincs is gond. Nekem nincs testverem es az anyukam egyedul el mubillentyuje van es hamarosan cserelnie kell operalni fogjak a szivet erre az idore hazamennek termeszetesen a gyermekemmel es szeretnem ovodaba vinni, mert nem nagyon tudnam kire hagyni es neki is csak jot tenne az ovi. Azt szeretnem tudni, hogy beveszik-e onkormanyzatis oviba (ha van hely)? Mivel nincs keresetem hisz nem otthon elek. A magan ovi nem johet szoba, mert a kozelunkben nincs es havi 10-15 ezernel nem tudnek tobbet fizetni. Nem vagyunk miliomosok ezert is kerdezem, kulonben nem lenne gond. Remelem, hogy megertetek.
Elore is koszonom ha valaki tud valaszolni.
Boldog uj evet mindenkinek Judit
Judit
 


Szia Judit, azt hiszem amire te gondolsz az lehetetlen. Nem veszik fel egy honapra de lehet hogy tevedek.
Amikor olvastam a leveledet az ugrott be hogy ha gondolod megoldhatnank hogy a lanyod a mi 31 honapos fiunkkal legyen egyutt napkozben. O nem jar oviba es lenne hely meg egy gyereknek itthon. Termeszetesen nem kernenk penzt :-) A csaladunk egyebkent ketnyelvu, a kornyek jo, kozeli zart jatszoterek vannak. Ha erdekel a dolog irjal a judit@buvar.com cimre es megbeszeljuk a reszleteket. Nem irtad mi a kulfold es mikor lenne erdekes. Nekunk januar 3. hete nem jo mert sielunk.

buvar
buvar
 


Szia Judit!
Nagyszerû ajánlat amit Buvar írt. Azért elmesélem én is ami eszembe jutott. Az I. kerületi Iskola utcában van egy ovi ahol gyermekmegörzõs játszóház mûködik. Ebéddel, mindennel. Oda viheted minden nap, egy hónapon keresztül. Vagy csak alkalmanként. Nem tudok telefonszámot, (kérdezd meg a tudakozót) de az ára napi 500 Ft körül van, ebéddel.
Üdv.
Malacka
 
 


Sziasztok!
Koszonom, hogy valaszoltatok, Buvar neked majd irok a cimedre.
Malacka: Ez nagyon jol hangzik es valami ilyesmi jo is lenne, de mi a Kalvin ternel vagyunk jo lenne valami kozelebb ha tudtok. Meg pontosan nem tudom mikor lenne esedekes, mert csak 15.-en fogjak megmondani, hogy mikor kellene operalni az anyut. Egyebkent ott egesz napra ott lehet hagyni v. csak felnapra? Kulonben az ilyen jatszohaz erdekel, mert ha pl. meg nemkell operalni csak 1 ev mulva akkor ha a legkozelebb megyek haza szivesen elvinnem parszor, mert legalabb a magyar oviban is sokmindent tanulna . Itt mikor kijovunk az ovibol en magyarul kerdezem, beszelek hozza es o olaszul valaszolgat. Bar tokeletesen beszel magyarul, de rajtam kivul csak olaszt hall.
Udvozlettel Judit
Judit
 


Kedves Judit!
Én tudok egy helyet, ami nagyon közel lehet a Kálvin térhez, de még soha nem voltam ott csak tervezgetem, hogy majd kipróbáljuk. Ez egy családi napközi és gyermekmegõrzõ, a Lónyai utca 13/b-ben.Telefon:215-0976. Árat nem tudok. Van még a VII. kerületben is egy Játszoda nevû,(300/Óra) ott én is voltam már a kislányommal, de azt hiszem Februárban meg fog szünni. Õk inkább kisebbekkel foglalkoznak.Telefon: 06-30-416-7192. Sok sikert a mûtéthez!
Moncsi
 


Sziasztok lányok!

Hallott valaki valamit a Habakukk ill. az oszták oviról?
Kérlek írjátok meg, mert a lányom kétnyelvû, és szeretném kétnyelvû oviba iratni, de nehéz a döntés információk hiányában.
Köszi szépen!
 
 


Sziasztok!
Még nem írtam ebbe a témába, de most már nagyon esedékes lenne.A fiam februárban tölti a 3 évet, és õsztõl oviba szeretnénk járatni. Megköszönném, ha valaki segíteni tudna oviválasztás ügyben, mert egyiket sem ismerem a környékünkön. Egyébként Budatétényben a Rózsakerti ltp-n lakunk. Köszönöm.
e-mail címem: hazine.szilvia@autopalya.hu
Sziszi
 


Sziasztok!
Szeptembertõl mi is szeretnénk oviba járni(márc.-ban lesz 3 éves a nagyfiúnk)persze, ha találunk megfelelõt. XI. ker. Eper utcában lakunk és érdekelne minden jó és rossz tapasztalat a következõ helyekrõl: Törcsvár u., Rácz A. u., Csörsz u.,Lejtõ u., Ibrahim u..Természetesen, ha valaki tud ezeken kívül a XI-XII.ker-ben és viszonylag közel (ugyanis 4 hónapos kisöcsivel gyesen vagyok otthon) más jó óvodát, szívesen olvasnék arról is.
Köszönöm!
lnóra
 
 


Sziasztok!
BÖLCSI vagy OVI? a fiam októberben lesz három éves.Én úgy gondoltam szeptembertõl oviba fogom iratni , de egy anyuka megingatott.Szerinte egy évig bölcsibe lenne a helye!
Ti mit gondoltok?
Valakinek Csepelen van valamilyen tapasztalata az ovikról?
Köszönöm:Giti
Giti
 


Giti

En nem vagyok bolcsi parti... En minden lehetosegemet megmozgattam hogy szeptember vegen 3 eves lanyom ovis lehessen. Sikerrel jartam es nem bantam meg.

Napocska
 


Sziasztok leendõ ovisok!
A XII. böszörményi uti ovit jól ismerem. A közleség miatt jártunk oda, meg volt kert is, játékokkal. Na me nekünk elé normális óvónénink volt, a gyerekek ragaszkodtak hozzá. Nagyon büszkék voltak a Montessori módszerükre, én nem sokat vettem észre belõle.
Ami a legfontosabb óvoda választás elõtt:
Több intézményt megnézni, bemenni, elmondani miért akarod megnézni. Ahol ezt nem veszik szívesen, kiesett....
Udvar. Szerintem sokat elárul. Vannak-e egyáltalán. vannak-e játékok, elég hely, homokozó, kinti étkezés, stb.
Bent: A falakon vannak-e gyerek által készített "alkotások", MIndenféle dolgot készítenek, az egyszerû rajzoktól, a papírmasén, a ujjfetésen, a gyertyázáson, terményformázáson, az agyagfigurákig mindenféle, ami az óvónéni kreativitását dícséri.
Van-e TV a teremben, ha van nálam kiesett. Borzasztó dühös voltam, amikor reggel félnyolckor bevittem a gyerekeket, és ment az RTL klub, az óvónénik, dadusok nézték, a nem igazán gyereknek való mûsorokat.Milyenek az óvónénik, némi emberismerettel azért ennyi idõs korra mindenki rendelkezik, a külsõ megítélés is fontos szempont. Dohányoznak-e, a fent nevezett intézmény bejárati ajtaja mellett, dohányoztak a dohányos óvónõk, dadusok,stb. eléggé gusztustalan látvány volt, és állandóan magyaráznom kellett, hogy mit is csinálnak. A gyerek meg nem értette, hogy szeretett óvónénije, hogy tehet ilyet..
Hány gyerek van egy csoportban, ha túl sok,szerintem kb. 20-as létszám a viselhetõ két óvónénivel,túl nagy hangsúlyt fektetnek a fegyelemre, hogy rend lehessen.
Lehet-e játszani a gyerekeknek du. alvás után, vagy akkormár ne csináljanak rumlit?, Énekelne-e, táncolnak-e az óvónénivel?
Érdemes megnézni mit kapnak enni, ha ebédidõben mész, úgyis látod.
Azt is meg kell nézni, milyen állapotban vannak a vizesblokkok, az öltözõk?
Kell-e fizetni pluszban bármiért is? Ellenzek minden felesleges csoportpénzt. Fent nevezett helyen szedtek, állítólag abból vettek gyümölcsöt, de én mindig almát láttam. A mostani helyen van egy faliújság, ahol naptári rend szerint kint vannak a a gyerekek jelei, és az nap, ez havonta egy alkalom, mi viszünk szezongyümölcsöt a csoportnak, amit az óvónénik pucolnak, darabolnak, ami olyan az elöl van egy kosárban, hogy árki vehessen belõle, amikor akar. Kb. egy kilónyi gyümit viszünk, ami éppen van.
A maradékból, ha eltorlódik gyümölcssaláta készül .
Az se jó, ha sokat kell utazni, ha sok összevont csoport van.
Nehéz döntés már ez is.
Zsomiamma
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Zsomimama!
Köszönöm a jó tanácsokat, mert nem biztos, hogy mind eszembe jutott volna. Tényleg nehéz döntés ez az ovi választás.
A telefonkönyvben a Pingvin Alapitvány van a Böszörményin. Odajártok?
Általában milyen összegeket kérnek, mert pl. az egyik levélben említettek egy kb. 20 ezres nagyságrendet a magánovinál.És az önkormányzatikban?

lnóra
 
 


Zsomimama!
köszönöm én is ,hogy felhivtad a figyelmemet,mire figyeljek oda jobban.
Napocska: miért vagy ovipárti és mi nem jó a bölcsibe?
Giti
Giti
 


Kedves Nora, a Pingvin 50e folott van es en (most aktualis az ovikereses) 40e alatt nem is hallottam maganovirol. Ami miatt a Pingvin nalunk kiesett az az hogy tulkeppen egy lakas a Boszormenyi uton es van egy telkuk valahol kint ahova busszal viszik oket. Na ez a napi buszos tura lenullazott minden egyebet. Nem tartom fontosnak a lovaglast, uszast, ezeket magunk is megoldjuk es legalabb latom mit csinal. Angolt tanulni meg ott a parom :-)

Zsomimama nagyon jol osszeszedted a szempontokat :-) de az alma az gyumolcs :-). Nekem sem tetszik ha kulon szednek penzt, mondjak meg mi kell es megvesszuk. Mi baj van az osszevont csoporttal? Nekem pont az tetszik. Bar talan a mondatodat nem ertem: "Az se jó, ha sokat kell utazni, ha sok összevont csoport van." Ha osszevont akkor egy csoport, nem? De talan nem ertem. Mi meg csak keressuk az ovit, es az utca tuloldalan levo oviban vegyes csoport van. Amikor a gyerek belepett (elso latogataskor mar beengedtek), odajott egy nagyobb (5 ev koruli) kisfiu es kezen fogta a fiamat es elvitte jatszani. Teljesen magatol. Szerintem pont jo hogy a kisebbeket megtanuljak vedeni es segiteni, a nagyobbaktol pedig rengeteget tanulnak. Valszeg ez az ovi lesz a nyero, latszik az ablakbol :-).

Az onkormanyzati ovi ingyenes, az etkezest kell teriteni, kb 200 forint egy nap, ez 3 vagy 4 etkezes.

Most elmegyunk egy hetre de amikor visszajovok el tudok kuldeni emilben barkinek egy listat a Bp-i es kornyeki ovikrol. Wordpados iromany (rettenetes olvasni) de az osszes magan es allami ovi fel van benne sorolva. Egy eve talaltam a neten valahol, azota sem tudom hol, de akinek kell az emilezzen az ovoda@buvar.com cimre es elkuldom.

sziasztok, idi
idike
 


Giti!
Én úgy tudom, hogy betöltött 3 év kell az ovihoz!!!(legalábbis a mi kerületünkben szóba sem állnak addig az állami ovikban, mígy legalább egy nappal nem múlik el 3)
Eszter
 
 


hello!
Én nem írtam egyértelmûen. Arra gondolok, hogy fõmûsoridõ után, pl. 3-4 körül, és olyan napokon amikor csak ügyelet van összevonnak csoportokat. A vegyes csoportot jobbnak tartom, mint az életkor szerintit. A németvölgyin szétszedték s gyerekeimet, két csoportra , a második évben, és újra kiscsoportos lett a fiam. Nekem nem tetszett.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Inóra!

A XII. Tálya u.-ban van egy önk.-i ovi. Nagyon sok jót hallottam róla, érdemes megnézni. Angol foglalkozások vannak, és fakultativ sítáborokat is szerveznek. jó a levegõ, szép a kertje. Kimbi ovinak hívják.
Még egyszer megkérdezném, hogy esetleg halott -e valaki a Habakukk vagy az Osztrák oviról valamit?
Szisza
szisza
 


A kétnyelvû ovikhoz annyit fûznék, én annak ajánlom aki otthon is tudjabiztosítani, hogy a gyerekkel pl. az egyik szülõ más nyelven beszél. eredendõen. Nálunk is van ilyen hely, de a pedagógusok szerint akkor van igazán értelme. Van olyan ismerõsöm, aki ennek ellenére odairatta a gyereket, mert ideje korán akarta kezdeni a nyelvtanulást, azóta a gyerek magatartása sokat romlott. Pl. nem szól, csak ha már bement a kaki, szétkeni stb. verekedik, bántalmazza a többieket, tör-zúz. Persze mág magyarul sem beszél rendesen, hisz csa 3 múlt. Otthon nemigazán beszélgetnek vele a magyaron kívül, az évi kéthét sielés meg ugye nem erre való.szerntem van némi összefüggés. Békén kéne hagyni a gyerekeket, Gyereknek lenni,igazán. Sielni, táborokba több napra semmiképpen nem engedném el iskoláskor elõtt. Akkor is csak akkor, ha bármikor hazahozhatom, ha nem jó neki.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Én nem értem ezt a mizériát ,hogy miért olyan fontos,hogy betöltse a hármat. Illetve én ugy gondoltam, mivel október 14-én lesz három éves, hát szeptembertõl csak mehetne már.Egy hónap ide-oda. mert az olyan rossz,hogy már egy összeszokott csoportba kerül be,értitek?Szóval szeptemberben kezdenek a gyerekek együtt és most õ miért maradjon le? Nem tudom itt Csepelen hogy van,de igyekszem majd körbejárni. Mikor vannak beiratások? vagy ez is változó? És érdeklõdni ill. megnézni az ovit,ennek mi az tja-módja?jelentkezzek be telefonon,hogy ovinézõbe mennék, vagy hogy?Segitsetek!
Ezer köszi:-) Giti
Giti
 


Szia Giti!
Nekem a védõnõ segített.(egyrészt megmondta melyik a jó ovi, másrészt most pénteken bemehettünk szétnézni, ismerkedni)
Májusban van a beíratás.(Az én kisfiam áprilisban lesz 3, ha akkor akartam volna kezdeni, akkor tavaly májusban kellett volna feliratkozni)
Nem csak a Te kisfiad lesz, aki nem szeptemberben kezdi.(novemberi, decemberi stb. gyerekek amikor betöltik a 3-at+szobatiszták)
Én úgy tudom a betöltött 3év(NAPRA) alap követelmény...bár szerintem is hüleség...
Eszter
UI: Talán Napocska megtudja írni, hogy hogyan mozgatott meg minden követ, hogy ovis lehessen a szept. végén 3éves kislánya.(Az én ismeretségi körömben még senkinek sem sikerült)
 
 


Sziasztok!
Ez egy igazán fontos téma, hiszen ha nem volt bölcsis a scsemete, akkor az elsõ elszakadás a mamától.
Olykor nem is biztos, hogy a gyereknek a nehezebb. Többször láttam már, hogy a kiscsopis mama kinn a gyermeke meg a csopiban sír. Normális dolog.Amikor ovit választunk fontos körülnézni jól. Szerencsére mamár lehetõség van az óvódák NEVELÉSI Programjába belenézni,elolvasni.Minden ovinak van el lehet kérni beiratkozáskor!!!!
BEIRATKOZÁS:tudomásom szerint az adott év szep-tõl járhat oviba az a gy. aki abban az évben tölti a 3. évét(dec.31-ig)
Már nincsenek körzetek, bárhova vihetõk a gyerekek, de a lakohely szerinti óvi köteles felvenni, ha a gy 5 éves!!!
Én sok óvit ismerek , a 3. kerületben fõleg, mivel ott dolgoztam.
Nagyon-nagyon jó ovodavezetõvel és óvonõkkel és nagyon hiányzó gyerekekkel!!!!
Én is kérdeznék:
Milyenek az érdi óvodák? Kérek infót??????
Köszi zsu
 


100% a betöltött 3év!!!!!!!Elõtte bölcsi, vagy, ha olyan az ovi elõkészítõ csoport...
Mi a Balatonnál lakunk (1isk, 1ovi és a város másik végében 1bölcsi van) a fiam már ovis és a lányomat egy nappal sem lehetett elõbb átvinni, pedig októberi...:-(((így +1óra kellett reggel a készülõdéshez...
Legalábbis itt így van, de a pesti ismerõsünk is így járt...
Edit
Edit
 


Kedves Giti!
Én is úgy tudom sajnos, hogy csak a 3. évét betöltött gyerek mehet oviba. Egyébként is négy évet kéne akkor oviba járnia, mert most már júniustól számít évvesztesnek valaki. Miért nem íratod bölcsibe? Az én fiam most még bölcsibe jár, és nagyon szereti. Sokkal kevesebben vannak, mint az oviban, többet tudnak velük foglalkozni. Mire a nagyobb létszámú oviba kerül, addigra megszokja az édesanyja hiányát, és a közösséget. Én teljesen meg voltam velük elégedve. Ott is tanulnak énekeket, verseket, festenek, rajzolnak, stb.
Szilvi
Sziszi
 


SZiasztok!

A 3 évrõl annyit, hogy a fiamnak volt olyan csoporttársa, aki csak februárban lett 3, de szeptembertõl járt... pedagógus volt az anyuka.
A fel kell venni-rõl(5 év): nem igaz. Legalábbis Bp.n ez pontosan úgy szól, hogy a kerület valamely ovijába kell felvenni. Namost ez egyik-másik kerületben komoly több buszos közlekedést is jelenthet.
Önkorm. ovi pénzügyi dolgairól: nálunk kb. évi 2-3 ezer ft ún. csoportpénz van, ebbõl fedezzük az óvónénik ajándékait, és most már úgy adjuk be, hogy ebbõl legyen a zsepi, szalvéta, szappan stb is, meg ha kell ceruza, zsírkréta és így tovább. Ezt azért támogatom, mert ezt gyõzi egy szülõ (SZMK) könyvelgetni, és tényleg behajtható mindenkitõl, míg ha az van, hogy óvónéni kiírja, hgoy elfogyott a zsepi, és kéne hozni, akkor lesz aki hoz, lesz aki nem, és könyvelhetetlen. Az meg nagyon bosszantó, hogy mondjuk én viszek minden hónapban, a másik meg csak egy évben egyszer...
Nálunk a kerület kiad egy infós füzetet, az összes ovi paraméterével. Érdemes rákérdezni, gyerekdokinál, önkormányzatnál. És vannak nyílt napok, be kell menni és megnézni!
Ja, nálunk úgy volt, hogy aki csak októberben lett 3 (és nem pedag- volt az anyuka...) az mehetett szept elején a többiekkel együtt "beszoktatásra" (ez nálunk 2 nap, szülõvel együtt, aztÁn a 3. napon már egyáltalán nincs ott a szülõ), viszont járni csak okt. kezdett. De szerintem ez a konkrét ovi vezetõovónénijével megbeszélhetõ dolog (és legalább kiderül, milyen is a vez. óvónéni...)
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok.

Tudom lehet vitatkozni vele nekem mi fontos egy ovinal bolcsinel, es nevelesi felfogasommal is. Igazbol senkit nem akarok meggyozni csak leirom mi esetunket es szempontjaimat.

En azert vagyok ovi parti, mert nekem nem tetszik ha hidegben kint alszanak gyerekek, de az se ha tuzo napon allandoan kint vannak. Ez en flugom de ez van. Nalunk a bolcsibe egyutt voltak a 2 evesek es a 3 ev koruliek. Ami teljesen normalis, de szerintem abba a korba meg oriasi a kulonbseg a ket korosztaly kozott. Igy vagy egyik tarsasagot szorakoztatja ovoneni vagy masikat. Szerintem 3 ev korul mar nincs ekkora kulonbseg, egy-egy even belul. En szemely szerint vegyes csoportokat se szeretem. Szerintem 20 kulonbozo koru gyerekkel nem lehet 1 embernek foglalkoznija. Ha egy korosztalyos csoportok vannak akkor szerintem sokkal inkabb korosztalynak megfelelo foglalkozasokat lehet biztositani gyerkocoknek. Nagyok nem nyomjak el kicsiket. Nem kerul be minden evbe par gyerek a mar jol ossze szokott tarsasagba. Ha 5-10 fos csoportok lennenek akkor tetszene , de nem azok vannak. 20-30 fosok leteznek jelenleg.
Ennyit en ovoda partisagomrol.


Jojjon hogy sikerult szeptember vegen 3 eves kislanyomat ,mar szeptembertol oviba jaratni. Mondjuk szerencses voltam ez hozza kell tenni mert Szeptembertol pont nagyalnyom ovonenije kapot kiscoportott aki imadta lanyomat. Igy tole konnyu volt szerezni egy elfogado nyilatkozatott hogy o beveszi csoportjaba a meg nem 3 eves lanykamat. Utana ezzel az igerettel kellett menni a vezetohoz aki engedelyezhette, hogy szeptember elsejen ne bolcsibe hanem oviba jarjunk. Feltetele volt a dolognak szoba tisztasag, egyedul etkezes, egyedul oltozkodes es folyekony beszed. Cipo kotes nem volt feltetel.


Ja ovi beiratkozas majusba van, de nem kotelezo akkor beiratni gyereket. En anno nagy lanyomnal ezt nem tudtam es igy csak augusztus vegen kerestem ovit, igaz akkor mar csak oda irathatod be ahol hely van. Igy felkapott oviba nem volt hely, helyette talaltunk egy olyat aminek nagy volt udvara es tunderi ovonenink volt es meg tul sok gyerek se volt.

Napocska
 


Üdv tapasztalt anyukák!!
Budaörsi ovikban tájékozott valaki?? Zozi márciusban lesz 3, de csak szeptembertõl mehet- végül is nem gond, Döndivel úgyis itthon vagyok. De.
Mikor, és hogyan kell jelentkeznem? Állitólag itt Budaörsön "elbeszélget" a vezetõnõ a gyerekkel, és sk hatáskörben dönt arról hogy felveszi-e. Igy megy ez máshol is? Ez elég szubjektiv, pl. az én lányom idegenekkel nem nagyon beszél, félénk, akkor ez negativ pont lesz és elutasitja? Mik a pontos (általános) feltételek? Tényleg hátrányként indul az a szülõ, aki egy kisssebbel van otthon? Állitólag Budaörsön igen- ezeket kapásból szeretik elutasitani. Mit jelent az hogy szobatiszta? Zozi pl kvázi szobatiszta, nem hord pellust éjszakára sem, nem is pisil be soha, de kakilni fóbiásan csak pellusba hajlandó. Akkor emiatt el is utasithatnak bennünket? Meg kell ezt vallanom májusban a "felvételin" anmi ugye negativan hat a döntésre, mikor szeptemberig még megoldódhat a probléma? Mi az hogy folyékony beszéd? Zozi beszél, de nem mindig tisztán, meg vannak sk szavai is, amit csak mi értünk meg. Gond ez? Döndös ha dec. 20-i akkor mehet abban az évben majd oviba szeptemberben?? Én vissza akarok menni dolgozni jantól, meg utána már pénz sem jár utána, akkor fel kell venniük szeptben??
Köszi a segitséget: Zorkanya
Zorkanya
 


Tényleg megkérdezik az oviban hogy menni a nettó jövedelem?? A nemi életem gyakorisága nem izgatja õket???ZOrkanya
Zorkanya
 


Szia Zsu!

Nekem is ovodát kell választanom,de itt a faluban csak egy van,azt nem akarom./Bocs,de most nem részletezem miért./Szeretném a városba vinni,de ott azt mondja az ovodavezetõnõ,hogy ottani lakcím kellene.Te tudod-e,hogy van akkor ez a szabad ovodaválasztás?Neharagudj,de fentebb olvastam írásodat,s gondoltam talán ezt is tudod.

lidi

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Second Birthday tickers
 
 


Ildi!
Nem kell hozzá!Hozzánk nagyon sok gyerek jár a környezõ falvakból is. És az, aki azért viszi a gyerekét más városba oviba mert ott dolgozik és egyszerübb hozni-vinni a gyereket? Velünk szemben van egy ovi az út túloldalán. Sajnos naponta látom mi folyik ott az udvaron. Inkább elhordom az iskola melletti oviba a gyereket.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Bölcsibe nem szeretném adni a fiamat (ezt Sziszi kérdezte). Ha októberbe veszik be,végülis az sem lesz gond, csak annyiban,hogy nekem 14.-én elvileg már dolgoznom kellene, dehát a szükség mindent megold,ez is megoldódik. Nem tudom itt Csepelen mi a rendszer, csak azt tudom, hogy már van három ovicím a tarsolyomba,amit meg kell néznem. mert ahány anyukával beszélek, mind arra esküszik,amibe az õ gyereke jár. Nekem fontos,hogy az udvar normális legyen, biztonságos játékokkal (mondhatnám játszótérféleséggel) és FÛ legyen, mert itt van olyan ovi,ahol csak aföld van és olyan kopár,lehangoló az egész.
Jó hallani ill. olvasni tapasztalt anyukák véleményét, tanácsait, mert ebbõl sokat tanulok. Nem is hittem volna, hogy enyi fejtörést okoz az oviválasztás. A fiam még nem szobatiszta (most bilizget) .Hallottam,hogy beiratásnál szint kell vallani mi a helyzet. Áll. sok anyuka azt mondja szobatiszta (holott még nem,mert "addigra biztos az lesz"alapon. És ha mégsem?Akkor mi van?) Enni már kezd önállóaan enni, még kissé ügyetlen idõnként,de addigra tutti profi lesz. Vetkõzni már tud,öltözni még nem. De gondolom fél év alatt még sokmindenben fejlõdik majd és megfelel a követelményeknek.
Csepeli óvodával kapcsolatban van valakinek tapasztalata esetleg?
Köszönöm lányok!
Giti
Giti
 


Szia Giti!
Az öltözés néha nagyobbaknál is probléma,fõleg fiúknál. Látom reggelente, mit tudnak mûvelni, öltözés gyanánt. reggel beviszed, segítesz neki, de nem helyette, ez ugye idõigényes. Ezen sok múlik. Váltócipõnek olyat válassz amit õ is tud kezelni, lehetõleg egészésges talpú, szeretik a szandikat, nyárról.Adig is játékosan hagyd, önállóan öltözni. Ha nem sikerül minden a helyére, akkor is dícsérd meg, milyen ügyes nagy már. Ne siettesd, és fõleg soha ne mondd neki, hogy ügyetlen, te ezt jobban tudod, stb.Meglátod az alap darabokat tudni fogja.Nálunk az oviban van néhány gyerek, aki már suliba megy, de még kötik a cipõjét, ráadják a nadrágját. Anyukák, itt rontjuk el a férfiakat!!A szobatisztaság nálunk egyik napról a másikra ment, minden elõzmény, bili stb. nélkül 26 hónaposan. A lányomnál ugyanígy 20 hónaposan. Mindkét gyerek saját maga mondta, mától nem kell pelus. Szerintem, ha már jó uton halad a szobatisztaságban, akkor nyugodtan nyilatkozhatsz.
Hamar eltelik az a pár év, és akkor majd izgulhatsz a suli miatt..
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

A Waldorf ovit néztem ki magunknak.Nekem szimpatikusnak tünik,hogy nem igazán eröltetik a tudományt a gyerek fejébe.Afiuk úgyis késõbb érnek,s addig sem megy el akedvük az egésztöl.
Persze azért még meditálok azon,hogy mit tegyek,remélem nem szúrom el.
Valakinek van kapcsolata Waldorfosokkal?

Maco.
maco
 


Szia Maco,

nem hiszem, hogy a W. ovival bármit is el lehetne szúrni. Mivel nincsenek "foglalkozások", ezért sok idejük van, így rengeteget vannak a szabadban, mindenféle kreatív dolgot csinálnak (többek között kenyérsütést minden héten), és szinte automatikusan felveszik õket a W. iskolába,- ha ez a vágyatok. De azt tudod, ugye, hogy ebbe az oviba 4 éves kor körül vesznek fel?
Mi "rendes" oviba járunk, mert a w.ovi csak félnapos, nekem meg a friss baba elõtt 6 órás állásom volt. (Most izgulunk, hogy a nagyobbik fiam "beférjen" a w. suli 1. osztályába.)
Persze, amit írtam, csak általánosságban igaz, itt is meg kell nézni az óvónénit, a vezetõ(ke)t, mert az emberi tényezõ mindkét irányba nagyot lendíthet a mérlegen....
Elég sok w.ovist ismerek, ha referenciára lenne szükséged...

"Magányos" Szilvi
maganyos
 


Szia Szilvi!

Igazábol én is a w. sulira pályázom. Igaz senkit nem ismerek aki odajár.Csupán az ösztönöm súgja,hogy így talán délutánonként bõven lessz idõnk játszani,s nem kell annyit a házifeladattal foglalkozni.Talán egy kis ösztönzés ténleg jol jönne,ha valakit/valakiket/ajánlanál.

Azt,hogy elszúrom,úgy gondoltam,hogy mivan,ha mégsem tanul annyit,hogy megfeleljen a mai igen magas elvárásoknak.

Viszont önbizalmat ad az a tény,hogy a fiamat miután a tesztelõ szakember jobban megismerte,széles látokörü,korának megfelelö értelmiképességünek tartja.
A tesz kitöltésének értékelésekor/logopédus,pszihologus/,az eredmény lesúlyto volt.

Maco
maco
 


Lányok, miért fontos nektek a W. suli? Mi a baj a régi, porosz rendszerû iskolákkal? Ha talaltok egy lelkes, jo tanitonenit, akkor szerintem sokkal jobb, mint a w. suli.
Azzal en is egyetertek, hogy nagyon jo a W. ovi es suli általános iskolai programja, de mi lesz a gyerekeitekkel utana?????
Tudom, hogy a W. rendszerben elvileg mar el lehet vegezni a kozeiskolat, de mi lesz utana?
Az egyetemekre, fõiskolakra jövõre már csak felvételivel lehet majd bejutni, es ezek a felvételi anyagok mind a porosz iskolai rendszer anyagabol vannak összeallítva.
Nagy kar lenne igy elpocsekolni a jo eszu gyerekeket. Es gondoljatok bele, mit fog erezni a gyermeketek (18 evesen), mikor megirja a felvetelit, es messze elmarad majd a többitöl?
Mielott megköveztek, nem azt akarom mondani, hogy a W. modszer nem jo, csak nalunk nincs még meg a teljes rendszer!!!!!!

Ezt tapasztalatbol irom, mert egy baráti család csemeteje 14 evesen ( a W. modszeru általános isiben osztalyelso volt ) csak a varos legrosszabb, leggyengebb közepiskolajaba kerülhetett be a tudasa alapjan. Tudjatok mekkora csalodas volt ennek a kis kamasznak, hogy elsobol csakhogynem utolso lett?

Szoval szerintem a W: elv jo, csak kb.10-20 evnek meg el kell telnie, hogy jol is tudjon mûködni.
Es a felsooktatas is belassa, hogy az onnan kikerulõ emberek is okosak, es sokat tudnak a vilag dolgairol.

Na, gondolom, most jo beletiportam a lelkivilagotokba, de en csak leirtam a velemenyem.

Ha kivancsiak vagytok reszletesebben a temara, szivesen irok meg, de ha senkit nem erdekel, nem akarom közvelemeny idegeit feleslegesen borzolni.

Anna
Anna
 


A Waldorf iskola pedagógiai módszerei mások, mint a hagyományosé; ez azt jelenti, hogy a gyereket nem egy elõre meghatározott tanmenet szerint tanítják, nem egy meghatározott szintre kell eljutnia év végére, hanem a gyerek saját fejlõdési ritmusához alakítják a tanmenetet. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha egy hét éves gyerek nagyon ügyes mondjuk kézmûves dolgokban, vagy jó az irodalmi érzéke, de a matematikai képességei nwm úl jók, akkor támogatják, fejlesztik a jól mûködõket, és nem erõltetik (úgy, mint az általánosban) a gyengébbeket, hanem az ahhoz szükséges részképességeket fejlesztik, észrevétlenül, s csak akkor rakják komoly matematikai probléma elé, ha már érett rá, és sikerrel megoldja, nem éri kudarc...

az Anna által említett gyerek valószínûleg többségi iskolában közepes, közepesen rossz tanuló lett volna, tele egyesekkel, sok szidással, rossz bizikkel, ezéltal kudarcokkal, büntikkel, önbizalomhiánnyal...

a w. iskola, a házi feladat hiánya nem azt jerlenti, hogy a gyerekkel otthon nem tanulunk: csak nem a könyv felett, hanem az érdeklõdési körünk bõvítésével látensen! (ez amúgy a házi mellett se lenne hátrány, nem lenne olyan sok féldilettáns egyetemett végzett értelmiségi, minimális általános mûveltséggel)

Amúgy a "rendes" iskolai rendszer is átalakulóban van a NAT miatt, nem évenjént vannak követelményszintek, tágul a látókör stb...

A tanítónéni személye valóban döntõ, az a legfontosabb!! egy kisgyerek nem szorgalomból, tudásvágyból tanul, teljesít, hanem a tanító néni kedvéért!

és még egy dolog: vannak olyan gyerekek (személyiségükbõl kifolyólag), akiknek nem a w., hanem a hagyományos rendszer felel meg, szüksége van a tanórákra, a szünetekre, hogy legyen házija, kötelezõ dolgai legyenek, ne kelljen döntést hoznia...

sok sikert a döntéshez:
Eszter
 


Kedves Anna, Maco,

egyetértve Eszterrel, és reszkírozva az off-topic-ságot, még a következõt fûzném hozzá.
Ma a W. iskola megkapta a 13. évet arra, hogy az arra vágyók "porosz" érettségit szerezzenek. Ez alatt a plusz év alatt fel lehet készülni a felvételire is,ugyanis itt csak lexikális tudást kell pótolni, ami már elnézést, fenék kérdése. Én 9 éve végeztem a Közgázon, és ott már akkor rengeteg önálló gondolkodást vártak (volna) el, amit addig nem tanultunk sehol. Egyre több egyetemrõl hallom, hogy az angolszász (pont, ill. kredit)rendszerre tér át, és ott szintén nem a poroszos tananyagvisszaadásra építenek. Tehát én nem érzem, hogy a gyerekeim 13-18 év múlva hátránnyal indulnának mert
1. kialakult jó korán a belsõ motivációjuk (a tudásvágyat nem ölték ki belõlük, mint anno pl. belõlem),
2. széleskörû tudással és mûveltséggel rendelkeznek, ami elõsegíti, hogy a jövõben se váljanak szakbarbárokká, nyitottabbak legyenek a változások irányában,
3. toleránsabbak a gyengébbekkel szemben, nem érzik magukat a jobbak által annyira fenyegetve - tehát az önbizalmuk egészséges.

Nekem fontosabb, hogy a gyerekeimnek legyen bátorsága felismerni, hogy milyen életút tenné õket boldoggá, és kövessék azt, akkor is, ha nem milliomos brókerek vagy a legtiszteltebb orvosok lesznek... És úgy érzem, hogy a hagyományos szemléletû, kompetitív, tehetséggondozó iskola pont erre nem képes.

Bocsánat, hogy ennyire elkanyarodtam az ovis témától. Maco, Te merrefelé laksz, melyik ovi, suli érdekelne? Irhatsz "direktbe" is, theo@mail.datanet.hu

Sziasztok,
"magányos" Szilvi
maganyos
 


Sziasztok!
Szeretnem megkerdezni, hogy valakinek jar-e maganoviba a gyereke pl.a Mikkamakkaoviba v. a Csipp-csuppba v. a Benczur u.30- ban levobe?
Es ha igen milyenek es mennyibe kerulnek?
Koszi mindenkinek Judit
Judit
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron