Új privát üzeneted érkezett!

Arra gondoltam, hogy ebben a topicban fel lehetne tenni kérdéseket, hogy érdemes-e használni vagy nem.
Gondolok itt az orrszívóra, az elektromos párásítóra (ha igen a hidegre vagy a melegre szavaztok), mentolos párásítás náthánál, mikroba való fertőtlenítőre....

Rita
Rita
 


Az orrszivo-porszivo nekunk nagyon jol bevalt, habar eloszor nagyon feltem tole, hogy ki ne kapjam a Bence agyat. :-)))
Agi
 


És a kiságyba való "fejvédővel" (vagy mi a neve...!) mi a helyzet?

Használjátok?

Tényleg az ágyat mikor teszitek a lenti állásába?

Köszi
Zsu.
Zsu.
 

 
 

Én használom a fejvédöpárnát, hogy ne nyomja a rácsnak a fejét, amikor már olyan mozgásokat tud a baba, hogy áteshet a rácson (pl. mászni kezd, ül, áll) akkor mindenképpen lentebbi állásba kell rakni az ágyat.

Üdv
Zsuzsa
Zsu
 


Nekünk elektromos orrszívónk van, ami remek találmány, de sajnos az a problémám vele, hogy a lányom szörnyen utálja. Az orrszívásnak az az eredménye, hogy a gyerek azonnal sírni kezd, minnél inkább sír, annál inkább tele lesz az orra, és a kör bezárult.
Az igaz, hogy amióta viszont elkezdett járni, tehát függöleges testhelyzetben éli napjai nagy részét, az orra sem dugul el olyan könnyen.

Üdv
cscs

csepreg1@axelero.hu
Névtelen
 


Sziasztok!
Én csak akkor használtam az orszívót, amikor náthás lett a fiam. Utálta, de én nem mernék megkockáztatni egy arcüreggyulladást. Hát le kellett mindig fognom, ha jött a szívás. De amikor nagyobb lett, akkor már megértette és volt, hogy ö fogta a csövet szívásnál.
És mi a helyzet a nem porszívós orszívóval?
Én használok fejvédö párnát, de le fogom venni, amint elkezdi a baba fogdosni a tárgyakat, nehogy magára húzza. Az ágyat pedig én az elsö fiamnál akkor tettem le, amikor elkezdett felfelé a rácsok felé húzodzkodni!
Sziasztok:
Evey
Evey
 


Sziasztok!
Az orrszívót mi is használjuk. Muszáj, mert a kisfiamnak folyton a fülére megy a takonykór, emiatt egy idöben mindennapos vendégek voltunk a Delej utcában, a fülészeten. Nagyon fontos, hogy kiszívjuk, de sajna még így sem tudjuk mindig elkerülni a fülgyulladást. Persze, a gyerek utálja, ordít is tőle, ráadásul tud orrot fújni, de sajnos nem olyan erősen, hogy kijöjjön minden.
Használjuk a fejvédöt is, a gyerekeim kedvenc szórakozása volt, hogy ha felébredtek, az összes madzagját lekötötték a rácsokról, én meg kötözgethettem vissza. De annyira soha nem bontották le, hogy bármi bajuk lehetett volna töle. Viszont amíg nem volt ilyenünk, sokszor arra ébredtek éjjel, hogy nekikúsztak a rácsnak, és nyomta a fejüket.
Az ágyat akkor raktuk alsó állásba, mikor fel tudott kapaszkodni, mert akkor már nagy a veszély, hogy átbillen a rácsokon.
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok lányok,
Nekünk porszívós orrszívónk van. Szerintem sokkal jobb mint a pumpás, mert az gyakorlatilag nem ér semmit. Amíg kicsi a gyerek, addig "csak" sír, de ha nagyobb... És szükség van rá, mert tényéleg a fülére mehet.
Tavaly itt a babaneten adott vki egy nagyon hasznos ötletet: az orrszívóra ragasztott papírból kivágott elefántfüleket, és mondván, hogy jön az elefánt, az ormányával kitisztítja az orrod, kiszívta vele a gyerkõc orrát. Én is kipróbáltam, és nagyon bejött! A lurkóm tavaly két éves volt, mindig együtt hívtuk az elefánmtot, tisztítsa ki az orrát.
De azért örülök, hogy most már tud orrot fújni...
Ilyen fejvédõm nekem nem volt sosem, mert a fejük nem volt akkora, hogy kifért volna a rácsok közt, annyira meg szerintem nem tudja beverni, hogy baj legyen belõle...

Nálunk a baba-körömvágó olló lett fölösleges. Szerintem teljesen életlen. Alig bírtam vele elnyiszálni a körmét. Így a saját ollómat használom, minden használat elõtt alkohollal lefertõtlenítem és úgy vágom a körmüket.
Ja, és a vízhõmérõ: az elsõnél nagyon jó volt, nem mertem még csak úgy saccra megállapítani, hogy akkor most elég meleg-e a víz. Most már nem kell. Bátran beledugom õket a kádba. Kép
Ami még szerintem nélkülözhetetlen: mûanyaglepedõ. Csak azt tudnám, hogyan elõzzem meg azt, hogy a gyerkõcnek esetenként ne izzadna meg miatta a háta...
Nekem nagyon bevált (addig a tíz napig, míg be nem állt a kereslet-kínálat) a kézi mellszívó. Kézzel képtelen vagyok fejni, csak két cseppet sikerül kinyomorgatnom szegény melleimbõl...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka!

Mûanyaglepedõt melyik korszakban használod? (ágytisztaság?, ez esetben mi azt csináltuk,hogy a rendes lepedõ alá tettünk egy nylont, nem az egész ágyra, csak ahol tipikusan a feneke (és a pisi) volt)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi,
én is így kedztem Ábelnél, csak õ nagyon bukós volt, így aztán vettem egy olyxan mûanyaglepedõt, ami az egész ágyat beérte hosszában. Emesénél meg már ilyennel kezdtem.
Ábel most van épp szobatisztára szokóban, úgyhogy alóla még nem vettem ki a lepedõt.
Ja, és persze én is a rendes lepedõ alá teszem.
Még vmi: néha megfordul alvás közben az ágyban, meg vándorol, szóval jobb a teljes nagyságú lepedõ...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka!
Nekünk az a vízhatlan lepedő vált be, amelyiknek az egyik oldala frottír, a másik erős műanyag. Nem csúszkált a matracon és nem volt hideg érzés a picinek. Nagyobb korukban is jó szolgálatot tett az éjszakai "baleseteknél".A Brendonban vettük pár éve, babaágyra és nagyobb méretűre is készítik.
Saci
ksaci
 


Sziasztok,Edina vagyok.Nálunk a porszivós-orrszivó nagyon bevált.Kisfiam 2hetes kora óta használjuk,most 22 hónapos.A hagyományos pumpás semmit sem ér.Csak az a probléma,már a második porszivónkat fogyasztjuk,mert használat közben csak erőlködik szerencsétlen gép,az orrszivó teljesen lefojtja.Mi is használtunk fejvédőt,nagyon hasznos volt,de csak addig,amig a manó nagyobb nem lett.Ő nem bajlódott azzal,hogy kikötözze,egyszerűen fogta,és reggelre letépdeste a rácsról.Persze úgy,hogy az általam jó erős csomóra kötött madzagok a rácson maradtak.Mind a 12 db.Élmény volt leszedni őket és visszavarrni,kb.2 naponta.Nálunk a takaró vált fölöslegessé,ahogy megtanult forogni.Mindig beleakadt.Ő egy igazi vándormadár éjszaka,és nagyon féltünk,nehogy alákerüljön,és megfulladjon.Éjszakánként alig aludtunk,állandóan ugráltunk fel,mert orditott,hogy belegabalyodott.Ha meg nem orditott akkor azért,nincs-e baj.Tehát száműztűk a takarót,helyette hosszúujjú body,harisnya,pizsama,és télen kötött mellény az éjszakai ruházat.Ez igy murisan hangzik,de mi családi házban lakunk,és gázfűtés van.Tehát nem folyik rajtunk a viz.És azóta nyugodtan alszunk.
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekünk vízcsapra szerelheto orrszívónk van, ezt könnyebb használni mint eloszedni a porszívót. Sajnos nálunk a gyerek nagyon hamar megutálta, és nem magát az orrszívást, hanem azt, hogy lefogtuk. Most másfél éves, de még mindig gyakran megkérdezi ha lefektetem a pelenkázóra hogy orrszívás lesz-e, vagy csak elkezd tiltakozni és azzal nyugszik meg ha elmondom hogy nem lesz, valamint hajmosás sem lesz és doktornénihez sem megyünk. Egyébként nálunk is az hozta el a megoldást, hogy egyszeruen o szívja le magának. Odaadom neki beüzemelve, o az orrához tartja egy pillanatra, belefújja és kész is.
A takaró szintén probléma. Nem gabalyodik bele, hanem nem viseli el magán. Fel kell öltöztetni éjszakára. Ehhez külön meleg pizsamákat kell beszerezni és télen nagyon jó volt a hálózsák. Csak jovo télen hogy könyörgöm rá?
A Zsóka elefántos orrszívó-megoldása csodálatosan ötletes! Nekem az ilyen dolgok testesítik meg az anyaság nagy feladatait és megoldásait.
Üdv mindenkinek: Janka
Janka
 


Sziasztok,
Janka,
Csak hogy bevalljam: (sajnos) nem az enyém volt az elefántfül az orsszívóra, én is itt kaptam az ötletet! Sajna nem tudom már kitõl, de nagyon bevált!
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok! nagyobbik lányom 2év, 8 hónapos neki is állandóan a fülére megy a nátha, igaz ha szívjuk, ha nem. de azért az orrszívo porszívó tényleg nagyon bejön nálunk is . igaz, szegény Dittát ketten kell hogy lefogják, én pedig szívom. a párologtató is nagyon jó télen, viszont gumis lepedöt nem tennék a pici babám alá. a kisebbik lányom most 8 hónapos, még mindig sokat bukik, de én inkább sikálok, mert szerintem a műanyag lepedő nagyon egészségtelen. a kiságyat szerintem már azelött le kell engedni, hogy észrevennél valamilyen produkciót, mert könnyen lehet hogy a picibabánk meglep minket.
mea
mea
 


Sziasztok!
Én varrattam a fiamnak meleg flanel anyagból kezes-lábas pizsamát, mert ö pedig állandóan kitakarózik és félek, hogy megfázik télen.
Hosszában az oldalán cipzáras az egyik, a másik pedig gombos.
Sziasztok, Evey
Evey
 


Sziasztok!
A mi babank meg csak 4 honapos,egyenlore nem aztatja az agyat.Mi olyan matracot vettunk az agyaba,ami vizhatlan,es igy nem azik at.Szerintem nagyon jo dolog,hogy ilyet is lehet kapni.
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Én egyszer hallottam a rádióban, a Gyerekekrõl felnõtteknek mûsorban, hogy csak mi, szülõk csinálunk magunknak ilyen nagy ügyet a takargatásból. Azt mondta a gyerekorvos, hogy ha a gyerek kitakaródzik és alszik tovább nyugodtan, hagyhatjuk mi is, nem kell felugrálni hússzor hozzá, mert ha fázik, akkor fel fog ébredni és jelezni fogja. A hálózsák egyébként nálunk is sokáig bevált, de olyan másfél-két éves kora óta mindent leszedett magáról a lányom. Gumilepedõ matrac alá szerintem nagyon egészségtelen, mivel nem engedi át a levegõt. Andi
andi
 


Sziasztok!

Hálózsákról annyit, néha lehet kapni extra nagy méretet is, a nagyfiamról most nyár elején vettem végleg le (8 éves). A kisebbek még remélem min. egy évig el lesznek vele (most 6 évesek).
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi!
Te bámulatos vagy! Ahová csak megyek, mindenhol van egy két jó tanácsod és jó szavad és biztatásod! Köszönjük Neked!
Andi!
Emma anyukája Andi vagy? Már kerestelek az Elsö napok, hetek topicban!
Érdekes amit a takargatásról mondtál, én is állandóan félek, hogy megfázik a gyerek.
Sziasztok,
Evey
Evey
 


Evey!

Köszönöm, nagyon jól esett!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Evey,
de jó, hogy újra találkoztunk - pont most írtam neked a 'Babanet új motorosai' alatt, ahol PONT említettem, hogy miért nem szeretem az Elsõ napok heteket. Bocs, ez nem jó kifejezés, olvasni ezt is szeretem, csak írni ide nem. Hogy vagytok? Megoldódott a könnycsatorna gondotok?
Emma fantasztikus, négy napja átalussza az éjszakát, nagyon nyugis az életünk, én pedig kimondottan élvezem a kétgyerekes dolgot. Ma elõször indultam útnak úgy a két gyerkõccel, hogy sok-sok dolgunk volt, autóból ki, autóba be, és Emma jól bírta. Ez feldobott. Na, mindez nem ide való, majd megpróbálok rád találni egy másik topicban. Andi

Egyébként én is csendes Pethes Ildi rajongó vagyok. Ildi,szerintem te vagy egyike azoknak a keveseknek itt a babaneten, akiknek van bõven tapasztalatuk, ötletük, de mégis mindig tapintatosan tudod elmondani õket, soha nem éreztem tolakodásnak a gondolataidat, sõt...
andi
 


Andi!

Neked is nagyon köszönöm, higgyétek el lányok, nagyon-nagyon jól esik! Van másik tábor is, tõlük is megkapom olykor, hogy be nem áll a szám stb., és az olyanok után pláne jól esik hallani (olvasni), hogy azért vannak, akiknek hasznára tudok lenni!
Tegnap egyébként tök feldobott voltam, és rájöttem, hogy ennek jórészt Evey volt az oka!
Mégegyszer köszönöm!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Babykomp! Erről mi a véleményetek?

Bea
Bea
 


Bea!

Ezt az ikres topicban egyszer kitárgyaltuk keress rá a keresovel esetleg.

Én viszont azt vallom a járóka után ez az egyik legfeleslegesebb dolog.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szerintem is felesleges mindkettõ, csak korlátozza a gyereket. És állítólag a babykomp hátráltatja is a mozgásfejlõdésben (több könyvben olvastam már, hogy kimondottan káros). Andi
andi
 


Sziasztok!

Kedves Bea!

A bébikomp bizony igen-igen káros!!! OLyan mozgásformára kényszeríti a csemetét, amire még nem érett az idegrendszere! (Állás, függőlegesen közlekedés)

Üdv: Pele
Pele
 


Szerintem is tök fölösleges a bébikomp. Mi kaptunk egyet ajándékba, a gyerek meg nem tudott vele mit kezdeni. Akkor használta, amikor már tudott járni, dodzsemezett vele a szobában, mindennek nekiment, le a lépcsön stb. Úgyhogy sürgösen elajándékoztuk!
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

A bébikomp szerintem is felesleges, káros, söt kifejezetten balesetveszélyes. Állítólag (ezt a Heim Pálban mondták a növérkék) egy csomó bébikompos babát hoznak be hozzájuk mindenféle töréssel, mert felborulnak a komppal.

Puszi:

Dia
Dia
 


Köszi Mindenkinek!

Meggyőztetek nem veszünk, sőt még kölcsön sem kérünk.

Bea
Bea
 


Sziasztok!

A bébikompot Kanadában be is tiltották, mert túlzottan balesetveszélyes.

Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!
A legjobb szerintem, ha fogod a baba két kezét és sétálgattok. Ezt úgyis imádják a babák. Én azt hallottam, hogy akik bébikompban vannak, késöbb indulnak el.
Ildi!
örülök, hogy örömet szereztem, én csak kimondtam, amit gondolok, érzek. Remélem találkozunk.
Ugyanez vonatkozik egyébként Bigacsigára is, aki mindig talál egy két jó linket.
Sziasztok!
Evey

U.i.: Ildi! Ki az, akinek nincs szüksége a tanácsaidra? Csodálkozom rajta...
Evey
 


Sziasztok!
a nagyobbik lányomnak majdnem mindent megvettünk, ami a babával kapcsolatos volt, így került hozzánk egy bébikomp is. a lányom nagyon utálta, ugyhogy nem tudtuk használni. a mi gyerekorvosunk (osztályvezetö föorvos) is azt monddta hogy feljetsük el. a mi lakásunkban nincs semmi olyan amiben elakadna és a lépcsön sem tud vele legurulni, ugyhogy a kisebbik lányomnál ismét elökerült, azért, mert amikor a nagyobbik rohangált a lakásban, ö mindig sírt, mert még mászni sem tudott és utána akart menni. természetesen nem ült benne hosszabb ideig (5-10perc) és soha nem hagytam magára. borzasztoan élvezte a rodeozást. most ,hogy picilányom elkezdett mászni, a bébikomp visszakerült a padlásra. röviden: egyet értek vele, hogy hátráltatja a baba fejlödését, ráadásul igen veszélyes is tud lenni, de szerintem körültekintöen, néha, ugy ahogy én is csináltam, szerintem nem lehet belöle baj. persze én nem akarok senkit sem rábeszélni, ez az én véleményem
puszi mindenkinek!
Mea
Mea
 


sziasztok!
nekünk anyukám vett egy bébikompot tiltakozásom ellenére mondván,hogy nekemis volt.Nekünk nagyon bevált,mikor az üzletben beleültettem a lányom,hogy kiprobáljuk akkora siker volt,hogy csak hatalmas sírás közepette tudtuk kivenni belőle.Annyira boldog volt,hogy a lábait használja soha nem felejtem el.
Mindaddig négykézláb mászott a földön még a padlócsempén is ami hideg,így most nem a földön volt mindi lábalatt.Egyszoval ő nagyon szerette,soha nem borult fel vele pedig két hónapot használtuk,és már 10 és fél hónaposan egyedül elkezdett járni.
Sziasztok Réka
vréka
 


Sziasztok!
Van valakinek háti gyerekhordója, olyan komolyabb, amivel az erdőben lehet túrázni? Mit szól hozzá a gyerek? Ha nem hajlandó megmaradni benne, azt szeretném még a megvétel előtt tudni.

bigacsiga Kata!
A járókával mi baj?

Üdv, Fruzsa
fruzsa
 


Nekünk van/volt (azért csak volt, mert jelenleg nincs használatban, de lassacskán beleteszem a nagylányt - 10 hónapos). Nagyon bevált a fiunknál. Nekünk olyan van, aminek van káét kereke is, húzni-tolni lehet, mint az öregnénik bevásárlószatyrát.
Azt, hogy megmarad-e benne a gyerek, akkor tudod meg, ha beleteszed. Szvsz ez abszolút gyerekfüggő. Gondolom, azt az üzletben megengedik, hogy beletedd, próbálj meg vele legalább öt percig így sétálgatni,. Ha addig megmarad benne, akkor valszeg tovább is kibírja.

Ugyan nem tőlem kérdezted, de hadd kotyogjak bele... A járóka szerintem is fölösleges. Amíg nem tud mászni a gyerek, akkor vagy a kiságyában, vagy egy szuőnyegre leterített pléden nagyon jól megvan. Ha meg mászni tud, akkor meg kicsi már neki a járóka. Szóval szvsz így is, úgy is fölösleges...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Fruzsa!

A járókával semmi baj csak pl. egy lakótelepi lakásban teljesen felesleges.
Legalábbis én évente egyszer használom amikor elmegyünk nyaralni abba alszik a gyerek.
Úgyhogy nekem ez az egy dolog ráfizetéses volt. Kép

bigacsiga Kata

Ui. Egyetértek Zsókával
bigacsiga
 


Sziasztok!

Mászni még nem tud, de a plédröl percek alatt lehempereg. A kiságyban meg üvölt, hogy kicsuszott a lába a rácsok közt. A babakocsiban is forogni akar, úgyhogy hurcolom ki a járókát a teraszra is. Egyébként összecsukható, nappal ott van, ahol éjjel az ágyunk. Viszont túl nagy, nem fér el a kocsiban, úgyhogy kellett egy utazóágy is. Az viszont túl kicsi neki hempergésre. Idönként úgy érzem, én tartom el az összes bababoltot. (Ide jön egy olyan kis kék emberke, csak türelmetlen vagyok elolvasni, hogy hogyan kell).
Az ötlet jó, jön a gyerek hátihordót választani.
Üdv, Fruzsa
fruzsa
 


Sziasztok!

Miylen gyerekkádat vegyünk? és mekkorát?
Amimár ki van képezve formázva, vagy a teljesen simát?
Az elsõrõl azt hallottam, gond, ha kinovi a gyerek (ez eleg hamar megtortenik)es utana mar csak nyomja a sok kiallo muanyag resz a masikrol meg azt hogy nehet tartani a babat + furdetni.
Tanacstalan vagyok.
Tudtok segiteni?

maya
Névtelen
 


Szia Maya!

Nekem tök hagyományos sima (mûanyag)kádam volt. (mostanában mások miatt épp néztem, ezt a fazont egy közönséges ezer apró cikk típusú boltban 1100 ftért láttam, a formázottat 1700-tõl fölfele) Úgy használtuk, hogy a nagykádra volt egy fa rács, azon volt. Amíg feküdt csak a baba, szépen elfért benne, amikor tudott ülni, onnantól meg szívesebben pancsolt ülve. Ezzel együtt kb. egyéves kortól a nagykádban fürdenek (zuhanyoznak) a gyerekeim. Ja. Az ikreim mikor már ültek, együtt ültek a kiskádban, és jól megfértek benne.
Mi úgy fürdettük a még fekvõ babát, hogy feje alatt volt egy pelus (amúgy szájtörlõ is egyben), de egyébként totál feküdt. (pár centis vízben). Hasi oldal mosásánál nem kellett tartani, csak arra figyelni, hogy bele ne fordítsa a fejét. Hátához meg a hóna alatt-egyúttal fejét is tartva_ benyúl az ember, másik kézzel meg mossa. Nem ismerem a formáltakat, mennyiben segít a baba tartásában, de nekem nem volt vészes a sima.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi!

Ma nézegettünk babakocsit, meg kádat meg ilyeneket. És úgy döntöttünk, hogy sima kádat fogunk venni, nekem szimpatikusabb volt. Jó hogy megerõsítesz benne.
Ez a babakocsis téma már húzósabb volt, de sikerült azt is kiválasztani, már csak majd meg kell vanni :-))

Maya
Névtelen
 


Sziasztok!
nekünk is van egy járokánk, amiben a most 9 honapos lányom imád játszani. mikor elkezdett fordulni, akkor állítottuk fe és tele tettük játékkal. azota nagyon élvezi a dolgot. ez nekem azért is nagyon jo, mert van egy lassan 3 éves "nagylányom" aki állandoan rodeozik a lakásban és amikor nem tudok rájuk figyelni annyira (fözés,wc, nagyobbik altatása) akkor ez tökéletes megoldás, föleg hogy orákig el tud benne játszani, miota feáll egyedül, azzal játszik, hogy körbe-körbe megy és a lába sem csuszik ki.
Maya! a nagyobbik lányomnak olyan kiskádja volt, amiben volt egy nagy hupli, ami állítolag azért van, hogy a babának kényelmes legyen és ne csuszkáljon. az igazság az, hogy 2 hét után a padláson kötött ki, mert lehet hogy én vagyok "béna" de én nem bírtam rendesen megfürdetni benne. akkor vettünk egy sima kiskádat egy egyszerü fém álvánnyal és most a picinél is azt használjuk, ugy, hogy a kád aljára pelust teszünk, hogy ne csusszon a popsi. ez tökéletesen bevállt, aztán késöbb jöhet a nagykád
puszi
Mea
mea
 


Sziasztok!
Szerintem is jó a sima babakád, úgyis hamar kinövi és a nagy kádban fog pancsolni.
Lányok!
Most azon gondolkodtam, hogy vajon nincsen semmi káros hatása a szúnyogriasztónak? Nekünk a folyadékos VAPE van, de elég messze a babaágytól és csak közelröl érezni valamicske szagot. Mi a véleményetek?
sziasztok, Evey
Evey
 


Sziasztok! Most a bébihordozóról kérdeznélek benneteket. LÁttam hogy van 11000 Ft-tól akár 30000 Ft-ig is. Van -e tehnikailag/mûszakilag is ekkora különbség a két kategória között? Vagy csak a nevet és a designet kell megfizetni?
Mert a legjobbat szeretnénk a babának, de azért az ár sem mindegy, max. 20e Ft -nál többet nem szeretnék kiadni, csak ha nem indokolt.
Megint köszi: Maya
Névtelen
 


Evey!
Mi is a lötyis szúnyogirtót használjuk. Még soha senkinek semmi baja nem volt töle. Ha a gyerekorvost kérdezed (én megtettem), ö persze nem javasolja, csak azt, hogy terítsd le a kiságyat tüllel, hogy ne szálljon be a szúnyog- Na, ez inkább kihagytam. (Egyébként jó fej a dokinénink, de tényleg, különben mindig megfogadom a tanácsit.) Viszont pl. anyukám egyáltalán nem bírja az ilyen szúnyogirtót, reggelre úgy kiszárad a szája töle, hogy vattát tudna köpni. Úgyhogy ö a kispárnát használja (tudod, erösen földobod a plafonra, aztán levakarod a szúnyogot). Kép
Puszi (és el ne tünjKép!)
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!
a folyadékos szunyogirto tényleg nem a leg egészségesebb, föleg ha pici a baba, viszont létezik direkt babáknak, konektorba dughato fénnyel és valamilyen ultrahangal riaszto. szerintem ezt érdemes beszerezni. nálunk bevállt
Mea
mea
 


Szúnyogírtó megoldásban van olyan, hogy egy lámpáska, amineka fényére odamennek a szúnyogok, és ha belerepülnek, akkor kinyiffannak (most nem akarok hazudni, hogy feszültésg vagy meleg effektussal, talán elõbbi). Egy vendéglõben láttam klasszul mûködni, nekünk anno nem vált be, de azért, mert az egész lakásban elég világos volt, és nem volt extra fényes a lámpa, nem mentek oda a szúnyogok.
Hordozó: amire figyelni kell, hogy E tudomisén hányas szabványnak meg kell feleljen, errõl tanúsítás kell legyen. (lányok, hányas szám van most? )A rögzítési lehetõséget (mennyire könnyû betenni a kocsiba), illetve a baba biztonságos rögzítését (fejtámasz, öv stb) kell leellenõrizni. Ezenkívül még a kényelem lehet eltérõ, és figyelembe veendõ. Szerintem igenis van ár azért, hogy márka ill. teszem azt divatos huzata legyen (valaki kocsiról mesélt ilyet, hogy csak a huzatért az egyik lényegesen drágább (tán valami 20 ezer ft!) volt.)
Járóka: tesóknál nekünk is bejött, egyszerûen ez óvta a kicsiket a nagytól. Meg olyat is láttam, ahol a baba hálója a tetõtérben (emeleten) van, de nappal mindenki a nappaliban(földszinten) tartózkodik, akkor oda nem egy másik ágy került, hanem járóka, és abban is aludt a baba. (ez esetleg az éjszaka-nappal elkülönítésében is hasznos lehet)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Maya!
Ekkora különbség természetesen nincs, keményen fizetünk a legújabb modellért. Ha kifogtok egy modellváltást, az elözö évi gyakran 5-10 ezerrel olcsóbb. A lényeg, hogy ne OBI-ban vagy kinai piacon vegyétek meg, hanem vmi megbizható helyen. Nekünk bevállt, amelyikben ringatni is lehet a gyereket.
Üdv, Fruzsa
fruzsa
 


Sziasztok!

Melyik típusú orrszívót használjátok? Nekem az üveg van meg. Állandóan eltöröm valamelyik alkatrészét. Már vagy háromszor megvettem...

Van ugyanez mûanyabból is. Ismeri valaki?

Milyen a Pesztonka?

Elõre is köszi

Lea
Lea
 


Szia Lea!
Elsõ kettõnél a porszívóra rakható üvegest használtam, jó volt, csak egy kicsit hangos.El sem törött.
Most a mellszívó mellett volt a Pesztonkához,ez mégjobb, mert kisebb helyen elfér, és nem annyira zajos. Ja, mûanyag, el sem törik. Ha elutazunk is vihetem, nem kell porszívó után kutatni, elég a 220. Elégedettek vagyunk vele, sajnos már kellett használni a Zsominál.Õ ezt sem szereti, érthetõ.
Üdv
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron