Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Kukacz, a Fiatalember viszi a cumit a bölcsibe?
És mit kell vele csinálni éjszaka, ha felébred, és hányszor ébred fel? És miért ébred fel? (gondolom nem a bölcsi miatt, mert azt szereti)

Virág,
Dacból cumi lehet, hogy nincs, de miatta mégiscsak van, ahogy írtad is. Egyébként nem hiszem, hogy a szülők megtorolnák a dacot. Legalább is mi nem. Beküldjük a szobájában és be is megy. CSak néha szomorú amiatt, hogy saját maga így viselkedik, ok nélkül, vagy csak az az ok, hogy kétéveske. Kép

Lilla
 
 


Sziasztok! Virag, Dentalrol nekem is uaz jutott az eszembe, mint Neked!Kép Nalatok a Csaladban minden leanyzo koran szül???Kép

Lilla! Nem viszi a cumit a bölcsibe, van ott Neki 1, de ritkan adjak oda. 3 napja megint jol alszik a lelkem, talan, mert rengeteget rohangalunk!Kép Amugy a kendöt szerintem is érdemes beszerezni!!! Meg aztan lesz következö baba is, nem???Kép
Vendég
 


Szia Kukacz!

Küld el, majd az email címed, és elküldöm a levelet, amit Virágnak is küldtem a kendő témában. Nagyon hosszú off.

Örülök, hogy jól alszik a kisfiad, így már bátran mondhatjuk, hogy gazdagítjátok a cumis, de jó alvók táborát Kép

Harmadik gyerek? Még a pici 4 hónapos! Majd lehet hogy lesz, de nem most. Meg addig még sok egyéb dolog is van.
 
 

 
 

Szia Lilla!Kép
nouakchott@freemail.hu
Pusza!
Vendég
 


Sziasztok!
Csak bekukk ide egy percre.
Fiam kb. két hete cumi nélkül alszik el, igaz, már ideje volt, hiszen nemrég volt négy éves.
Én sem hittem, de valóban van ilyen: egyik este azt mondta, hogy nem kell neki, mert ő már nagyfiú.
Sosem próbáltam leszoktatni a cumiról, és sosem volt téma a megléte. Csak elalváskor kellett neki, utóbbi időben már csak a kezében fogta, úgy aludt el, és azóta, cumi nélkül is jól alszikKép

Csi

ui.: ne kössétek ezt a beszélgetés fonalába, csak azért jöttem, hogy elújságoljam az örömömetKép
 
 


Csi, azért megkérdezném tőled is, de nem kötöm fonálba igérem Kép szóval, jól aludt a fiad 1-2 éves kor körül is?

Lilla
 
 


Kicsit elmaradtam, mostanra pótoltam az olvasást.
Virág!
Egy kicsit megijedtem! Akkor most nagyon rosszat tettem, hogy elvettem a lányomtól a cumit?

Leírom a történetet, hogy világos legyek.
A lányom mindössze 5 napig szopott, utána tápszeres volt, cumisüvegen nőtt fel. Kb. 2 hettesen adtunk neki cumit, mert nagyon nyűgös, sírós volt. Elfogadta, megnyugtatta.
Másfél éves kora óta már csak alváshoz használta a cumit, de ahhoz mindig. Ha kiesett a szájából, felébredt rá. (Szerencsére nem gyakran.)
Már több, mint fél éve fontolgatjuk a cumitól való megválást, mert láthatóan deformálódtak nemcsak a fogai, hanem az egész felső állkapoccsontja. Jártam vele fogorvosnál és ő tanácsolta, hogy minél hamarabb hagyjuk el a cumit és még van esély arra, hogy a maradó fogak normálisan jönnek majd ki.
Egyébként nem zavart volna cumi. A fogszabályozás sem zavar, de az állkapoccsont-deformálódás már nem játék. Arról nem is beszélve, hogy jó kis beszédhibának nézünk elébe, tipikus "cumisbeszédű": kidugja a nyelvét s kettőshangzóknál, c-nél, s-nél. (Az utóbbi időben néha nepközbenre is bevette és cumival a szájában beszélt.)
Én nem venném olyan könnyen ezt a fogszabályzó dolgot csak azért, mert Amerikában már szinte mindenkinek az van. És nem hasonlítanám a szemüveghaz sem! Ezek szerint nyugodtan ronthatja a gyerek a szemét, hiszen ott a szemüveg??????????

Szóval, mi elvettük a cumit. Vagyis nem mi, hanem a Mikulás vitte el. Elvitte a pici babáknak, akiknek még nincs és hozott helyette ajándékokat. Ezt ő is tudta előre és beéleegyezett.
Viszonylag könnyen vette az akadályt. Napközben ugyebár nem keresi, mert addig sem cumizott nappal, alvásnál meg tudomásul vette.
Egyszer ugyan felriadt és akkor nagyon sírt, de nem akarta, hogy vigasztaljam, egyedül akart lenni és sírni akart. Azt hiszem akkor siratta meg a cumit. A szívem majd megszakadt. Kép Egyébként azóta ki se mondja a cumi szót. Próbálja elfelejteni.
Mese után mellé fekszem és ott vagyok vele, míg elalszik. Hálás ezért a plusz babusgatásért. (Eddig egyedül aludt el.)

Virág! Akkor én most nagyon rosszat tettem? Tehetek valamit? Vissza már nem akarom adni, mert akkor a Mikulás-mesének anniy, és a fogai is tovább ferdülnek.
T-Márti
 


Sziasztok!
Csi, klassz, hogy a Picur letette a cumit!!!Kép
Marti! Szerintem nagyon aranyos Töled, hogy Mellé fekszel, és megvarod, amig elalszik, de nem biztos, hogy sokaig kéne csinalnod!!! Mese, stb, babusgatas, de ne tartson tovabb fél oranal!!!Kép Nehogy késöbb TE legyél a "cumi", azaz igényelje, hogy mindig Mellette légy!!!
Jaj, de édes lehetett, amikor a cumit siratta!!!
Kép
Vendég
 


Kukacz!
Hát persze, tisztában vagyok a kockázatokkal és mellékhatásokkal! Kép
De szerencsére hamar elaludt tegnapelőtt is meg tegnap is. Ma délután meg egyedül! Így ma este nem is maradtam mellette elalvásig, csak egy picit összebújásképpen. Egy kicsit reklamált, de aztán beletörődött és hamar elaludt.Kép
Tehát alakulunk!Kép
Márti
T-Márti
 


AKKOR JO!!!KépKépKép Megnyugodtam!!!Kép
Vendég
 


M.LillaKép
Igen, ő alszik, mióta megszületett. Szerintem, ha valami meg tudja nyugtatni a felébredés után, akkor az jó. Volt, hogy elveszett éjszaka, megkerestük, és aludt tovább. De én azt gondolom, -lehet, hogy tévedek-, hogy ha alszik, akkor nem a cumi kiesése miatt ébred fel, hanem felébred, és akkor veszi észre, hogy a cumi nincs meg. Bár, ki tudjaKép Nálunk mindkettőnek csak az elalváshoz kellett (a kicsi még most is cumizik).

Márti!
Fiamnak gyönyörű fogsora van, nem tudom, hogy ez fajta-függő-e, vagy a fogszabályzós cuminak köszönhető. Mármint az, hogy nem deformálódott el az álkapcsa. Lányomnak pl. kiáll a foga kicsit, de pont úgy, mint az apjának, meg nekem(azért nem harapunk pókotKép) Szerintem, ha Fruzsi nyugodtan viseli, akkor nem érhette olyan nagy negatív hatásKép Ha elvitte, hát elvitte, akkor ne is hozza már vissza. (Ez csak magánvélemény)

Fogszabályzó--semmiképpen nem tartom játéknak én sem. A családban van négy kiskamasz (14-12évesek, fiúk-lányok), mindnek fogszabályzóra volt szüksége. Én is aggódtam, de kiderült, hogy ez ma a suliban nemhogy ciki, de kimondottan divatos dolog lett. A két állandó fogszabályzós gyerek (a másik kettő csak éjszakait kapott), külön kérte a szüleit, hogy vigyék el őket, mert az XY-nak is most lett. Persze enélkül is elmentek volna velük a szülők...
Én azt gondolom, hogy ez egy jó dologKép

Nagyon off, de talán jó tudni: maradandó fogaknál létezik a barázdazárás, amikor bevonatot visznek fel a rágófogak felszínére, így azt teljesen lezárják az romlást okozó baktériumok elől-> nem romlik a fog. Természetesen ez nem teszi feleslegessé a fogmosástKép

Csi
 
 


Márti,
Isten ments, hogy visszaadd! Kép Mostmár teljesen mindegy, hogy mi történt, túl vagytok rajta. Ne rágd magad. Legfeljebb legközelebb, ha lesz babád, előre tudod, hogy nem érdemes cumit adni neki. Dilemma ez a javából, tudom. A szája vagy a lelke? Hogy sérül kevesebbet? Nem tudom megmondani. De leírtad a kulcsmondatot: "Mese után mellé fekszem és ott vagyok vele, míg elalszik. Hálás ezért a plusz babusgatásért." A legjobb, amit most tehetsz vele, hogy annyit babusgatod, amennyit csak Fruzsi igényel. És én úgy látom, hogy érdemes lenne vele maradnod, míg teljesen elalszik mind délután, mind este. Nem cél, hogy a gyerek egyedül aludjon el.(Nálunk mind a négy velünk alszik el, igaz, családi ágyunk van. Azóta jóval kevesebbet szoronganak, a bepisilés 0-ra redukálódott, és sokkal nyugodabb mindenki. Kép) Bétran maradj mellette, míg elalszik! Kép

OFF
Kukacz,
az anyám 21 volt, mikor megszülettem, én 19, mikor Ruben, és a húgom 20, mikor Dana. Kép Igen. Ha az utódaim így folytatják, 80 évesen ükmama leszek. KépKépKép ON

Virág
Virág
 


Köszi, Virág!
Első alkalommal ő küldött el az ágyából, mert "nem fért el". Kép
Aztán este meg én nem maradtam elalvásig, mert csak fészkelődött, forgolódott, tolt le engem az ágyról. Ő mindig is egyedül aludt el, ez most csak egy rövid időszak volt, hogy beengedett az ágyába. (Pedig milyen szívesen megtettem volna máskor is!)
Most is csak azért reklamálta a távozásomat, mert még nem akart aludni. Mert ha egyedül marad, menthetetlenül álomba merül rövid időn belül! Kép
Márti
T-Márti
 


Márti,
végtelenül OFF Kép
megnéztem a profilod. A gyerekeink (legalábbis az elsőszülöttem Kép) szinte egykorúak; én is Komárom-Esztergom megyében lakom, dec. 6-án van a szülinapom (ezúton is boldog szülinapot Neked); a Gyermek ráadásul szintén tápszeres volt, elalvsához meg cumizik -ő még mindig.
Engem az ilyen hasonlóságok mindig elbűvölnek Kép
Jamina
 
 


Boldog szülinapot Márti és Jamina! mindkettőtötket a Mikulás hozta?KépKép
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Csi, hát igen, szerintem is előbb ébred valami másért és aztán veszi észre a cumi hiányát.
Pl. Zsófi többször is ébred cumival a szájában, vagyis nem azt kereste.

Lilla
 
 


Kukacz,
megkérdeztem Pelétől, és ő is azt mondta, hogy amíg szopik a baba, addig szabad elvenni a cumit, és a cumizás helyett menjen a komfortszopi.

Márti,
még annyit a fentiekhez, hogy az jó volt, hogy adtál Fruzsinak cumit, mert szüksége volt a komfortszopi helyett erre.

Virág
Virág
 


Virag! Köszi! Akkor elkéstünk...Kép Assssszem, irtam fentebb, hogy amig szopott a Fiam, nem nagyon igényelte a cumit. Azaz, majdnem egyaltalan nem. Most is csak ritkan kell Neki, de igényli...Kép Kaaar...
Vendég
 


Kukacz,
ha csak ritkán igényli, az nagyon jó! Kép Ne keskenyedj el emiatt. Kép

Virág
Virág
 


Viragom! Nem keseredek!!!Kép Csak olyan randa, amikor az ember a boltban összefut 1 négy év körüli picivel, aki még cumizik...Kép Ettöl féltem... De nem lesz ilyesmi, a Fiam kint nem kap cumit. Nézelödik, mutogat, el is felejti.KépPusza!!!
Kép
Vendég
 


Jamina!
Kicsit késve, de én is boldog szülinapot kívánok Neked! (Rossz volt a gép, csak mára lett jó.)
Engem is felcsigáznak ezek a "véletlenek"!

A cumielhagyás stabilnak tűnik, azt hiszem, kijelenthetem, hogy sikerült! Azóta többet bújunk össze esténként, de már ne mmindig kéri, hogy feküdjek kicsit mellé. De ha igényli, én nagy-nagy örömmel teszem! Tök jó dolog! Amíg cumizott, ezt nem is engedte volna.

Márti
T-Márti
 


Márti,
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Kukacz,
tudod te, hogy kell. Kép

Virág
Virág
 


Marti! Kép Ez nagyon klassz!!!KépKépKép Képzeld, még iriiiiiigykedek is 1 kicsit!!!Kép Pjzsmiriggyel mi van???

Virag! Nnnnnna, ma lazas volt a Fiam, egész nap a szajaban volt a cumi!!!Kép Na jooo, nem érezte vmi jol Magat...Kép
Vendég
 


Kukacz,
ez átmeneti állapot, tudod. Kép Szüksége van rá. Kép Majd elhagyja. Kép

Virág
Virág
 


Virag! Tudom.Kép
Vendég
 


Kép
Virág
 


Kukacz!
Kösz az irigykedést!KépKépKép
Pajzsmirigy:
Megírom mélben, mert itt off lenne.
Sajnos 1 hétig rossz volt a gép, nagyon lemaradtam itt is és a mélek terén is. Ezen a héten pótolgatok, de hamarosan írok Neked is!Kép
Márti
T-Márti
 


OFF-Marti! Varom!!! Cumi tovabbra sincs??? Puszik.Kép
Vendég
 


Sziasztok, ha valaki erre jár!

Az én kisfiam is nagy cumizos, sajnos másfél hónapos koráig kórházban volt, nem ehetett, csak infúziót kapott és akkor szokott rá. Most 14 hónapos, én nem szeretném őt leszoktatni róla, de az utóbbi hónapokban azt vettem észre, hogy olyan erősen szívja a cumit, hogy teljesen kisebesedik az arca a cumi karimájánál. Nektek ez nem fordul elő? Van ötletetek, milyen cumit vásároljak neki, amivel ez nem fordul elő? Az arcát mivel kenjem?

Előre is köszi!

Kildi
 
 


Kildi!

Milyen márkájú a cumija? lehet, hogy kicsi már neki. A Nuk cuminak van egy nagy cumija ami 18 hónapos korú gyerekeknek van. De lehet, hogy a babád már ezt igényelné, próbáljátok ki. Elég nagy maga a cumi része és nem biztos, hogy olyan nagyon tudja szívni. Vagy lehet, azért szívja annyira, mert nagyot nőtt az utóbbi időszakban hirtelen, és nem ér a cumi már a nyelvének azon részére mint amit megszokott.

pusz
sasha

Kép
 
 


Sasha!

MAM es Baby Nova cumikat hasznaltunk eddig. A MAM nagyon nagy karimaju, szinte az orraig er, es attol meg sebesebb lett az arca. A Baby Novabol a 2-es meretut hasznaljuk, de az sem az igazi. Kiprobaljuk, amit ajanlottal, koszi. A NUK fogszabalyozos? Azt hiszem, neki annak az alakja tetszik.

Szia!

Kildi
 
 


Kildi!

Anatómiai cumi az is. Gabim a Nuk és a Baby Nova cumikat szereti a többit köpi ki. De nem a karima méretéről írtam, bár gondolom tudod. Eddig még mi is a 2-es méretet használjuk, de van otthon a 3-as méretből is (NUK) és néha bepróbálom, de az még nem kell neki. Igaz, ő csak és kizárólag alváshoz cumizik, mert felőle akár egész éjjel a szájában lehetne a cicim.

puszi
sasha

Kép
 
 


Szia Virág!

Petike kicsit rászokott a cumira. Nem esik már ki a szájából és néha megnyugtatja.
Egyszerűen nem tudtok annyit fejni, hogy komfort cicit adjak neki. Ömlik a tej, de legalábbis folyik, és nem kell neki a cici vígaszból, sőt, még a kajálást is olyan gyorsan elintézi, hogy csak nocsak Kép

Lilla
 
 


Sziasztok!
Az én Petim is cumizik, már a kórházban rászokott, amikor sajnos nem szopizhatott igény szerint, mivel kékfény kezelést és infúziót kapott. Engem meg sem kérdeztek, egyszer csak ott találtam egy cumit a szájában! Ez mondjuk kicsit felmérgesített, de a nővérke azt mondta, hogy nem akarta sírni hagyni, és végül beláttam, hogy ebben az esetben szükséges a cumi. Most is csak elalváshoz használja, és szerintem ha nem visszük túlzásba, nem olyan komoly ügy ez. Azért szeretném korlátok közé tenni a későbbiekben is, csak elalváshoz meg ilyesmi, majd meglátjuk. Én is cumiztam 5 éves koromig, mégsem lett a fogaimnak és a szájpadlásomnak semmi baja. A kislányom soha nem tűrte meg a cumit a szájában, és neki én voltam a cumi kb. 18 hónapig. Na, ez azért eléggé megterhelő volt!!!!!! Akkor inkább az a pár nap "szenvedés" amíg leszoktatom majd a cumijáról amikor eljön az ideje.
Üdv.
Andi
 
 


Hali!

Hú micsoda tolongás március óta! Kép

Jelentem, azóta leszoktunk a cumiról!

Még pedig teljesen magától adta fel eme szokását a fiatlaúr, egy bedugult orr következtében.

Báj-báj cumizók! Kép
Andi
 
 


Sziasztok,
Úgy voltam vele az elején, hogy nem akarok majd cumit adni a babámnak soha.
Aztán 4 hetesen kezdődött hogy annyira sírt, hogy már vörösödött és semmire nem reagált csak ordított látszólag ok nélkül.
És rájöttünk! Evés után még cumizgatna rajtam, csak hogy nem tud úgy, hogy ne fojna a tejcsi igy már túl ette magát, fájt a pocija.
Tehát cumit adtunk neki, beszippantotta mint a vákum, és el is csöndesedett mint ha elvágták volna. Azóta el se lehet tőle venni, de legalább nem sír. Ez nyugtatja meg:)

Zsuzsi anyuka

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: