Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok! nagyobbik lányom 2éves és 8 hónapos. 2 honapos korátol csak cumival aludt el. de akkor még máshoz, pl nappal csak ugy nem vette a szájába, csak ha nagyon álmos volt. 8 honapja meszületett a kisteso, azota ki sem lehet robbantani a cumit a szájábol. most már ott tartunk, hogy csak akkor veszi ki egy egy pillanatra, ha eszik, vagy iszik, aztán gyorsan vissza. azt is megfigyeltem, hogy nem csak ugy tartja a szájában, hanem ugy szopizza, mint kiskorában a mellemböl a tejet. persze tudom, hogy nagyon megzavarta pici születése, de nem tudom mit tegyek. lassan oviba megy, én probáltam elöször lebeszélni rola, aztán kiprobáltam, hogy mintha észre sem venném. legutobb eldugtam és azt monddtam, hogy nemtalálom, de borzaszto keserves sírásban tört ki. egyszerüen ragaszkodik hozzá. az a mindene. kérem akineki ilyen gondja volt, vagy van, jelentkezzen. gondolom nem vagyok egyedül ezzel a gondal
mea
 


Kedves Mea.
Nagyon régen irtad a fentieket, ... remélem azóta jobb a helyzet? olvasod még ezeket a sorokat?...
jó lenne ha visszajeleznél, akkor irok bövebben.
Az én lányom az ujját szopta, szerencsére nem oly vehemensen, ... de közbe akartunk lépni. Úgy tünik sikerrel. Vagy irj a nimaat67@yahoo.com cimre.
Névtelen
 


Ha-hó! Van még itt valaki, aki tud tanácsot adni ujjszopással kapcsolatban?
A lányom februárban múlt 3 éves, de még mindig szopja az ujját. Van valami ötletetek, hogy szoktassam le róla? Egyébként nyugodt, magabiztos, kiegyensúlyozott kislány.
Tudtok nekem segíteni?

Előre is köszi.
Bea
 
 

 
 

Sziasztok!
Ujjszopásról nem tudom, hogy an lehetne leszoktatni. Az én lányom nagy cumis, most erről szeretnénk leszoktatni.
Tanítónő vagyok és nem egyszer láttam 2. osztályban is ujjszopós gyerekeket! Úgyhogy én most egy kicsit örülök, hogy nekem "csak" a cumiról kell leszoktatnom!
De tényleg nem jár erre senki, aki tényleg jó tanáccsal tudna ellátni bennünket?
Márti
T-Márti
 


Szia Marti! Fentebb talan irtam, hogy a Fiam eleinte nem is igényelte a cumit, de miota nem szoptatom, függövé valt...Kép Kissé tanacstalan vagyok, a Fiatalember 14 honapos, nem bannam, ha nem cumizna mar... Es a Te Kislanyod mennyi idös???Biztos irtad mar valahol, de nem szeretnék mindent végigolvasni... Bocs...Kép
Ami az ujjszopast illeti, igazad van, a cumit ki lehet dobni, az ujjacska meg mindig a helyén van...Kép
Puszi! K.
Vendég
 


Szia Kukacz!
A lányom 2,5 éves (lásd: profil). Ő újszülött kora óta cumizik. Nem szopott, tápszeres volt az elejétől fogva. Bocsi! 4 napig szopott!
Van egy stratégiám a cumielvonásra, de még nem tudom hogy jön be. Szerintem így is ordítás, sírás-rívás, hiszti lesz egy darabig. Majd beszámolok. Mikulásra tűztem ki a nagy napot.
Ugyanis mindenkitől azt hallom, hogy ezt csak egyik napról a másikra lehet megtenni, fokozatosság itt nem jön be.
Névtelen tudtah valamit, mert úgy vettem ki a szavaiból, hogy ő leszoktatta a lányát az ujjszopásról.
Márti
T-Márti
 


Szia Marti!
Az én anyukam engem ugy szoktatott le a cumirol, hogy masfél éves koromban kavéba dugta a cumit és ugy adta a szamba...Kép Ujjszopas melegebb ügy... A Fiam 14 honapos, még varok 1 kicsit a leszoktatassal... Varom a beszamolodat Mikulaskor, Kedves. Mamingyaaagyön!!!
Pusza!!!Kép
Vendég
 


Kukacz!
És ha a gyereknek izlik a kávé? Igaz ez ritka lehet, és főleg morbid, de én ismerek egy kissrácot (az apja egyedül nevelte), aki minden reggel követelte magának a kávéját. Ez a kissrác a lányom bölcsi stársa volt, tehát 2 év körüli lehetett akkor. És itt nem tejeskávőról volt szó, hanem tömény feketéről Kép Hihetetlen, de ilyen is van.

Egyébként nekem tetszik anyukád ötlete Kép

Titati
 
 


Titati! Kép
Ha izlik Neki, kitalalunk mast...Cumi kihajiiitas az ablakon???KépKépKépKépKép
Vendég
 


Kukacz! KépKépKépKép
 
 


Sziasztok!
Az én lányom is szereti a kávét! És már elég nagy ahhoz azt hiszem, hogy a cumi ízének megváltozttatásával szoktassuk le. Követelné (hisztizve követelné), hogy mossam le.
Márti
T-Márti
 


Sziasztok!
A szopis ujjával mit csináljak? Kössem hátra?KépKépKép
 
 


Kitartas, Csajok!!! Nalam még csak most jön majd a java... Marmint a leszoktatasnak...Kép
Linato, az is 1 megoldas, de nem biztos, hogy a legjobb!!!Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Én is nagyon féltem hogyan fog a kislányom cumi függősége megszűnni. És csoda történt.
Ott kezdeném, hogy 1 éves korában kezdett el cumizni, véletlenül a kezébe akadt és 2 napig szinte nem is evett, ivott, mert nem vette ki a szájából. Akkoriban hagytuk el a szopást, talán a cumi pótolta. Februárban lesz 3 éves és mindig a szájában volt a cumi. Ha sikerült kikönyörögni belőle, max. fél óra múlva jött és hízelgett, hogy nagyon hiányzik már. Ötletem sem volt, hogyan fogjak hozzá a leszokatáshoz.
És tegnap történt a csoda. Délig dolgoztam, azzal fogadtak itthon, hogy a pici lányom kidobta a cumiját a kukába. Persze kivették, mikor nem látta és elrakták, de azt mondták neki, hogy most már akkor nem lesz cumi. Aztán láttam, hogy azért dobta ki, mert szétrágta. Nem kérte egész nap és este is elaludt nélküle. Ma sem hozta szóba, nem kérte, és már alszik cumi nélkül.
El sem hinném, ha nem velünk történne ez. Csodálkozom nagyon, de örülök és bízom benne, hogy már nem is kéri.
Lasanda
 


Lasanda!
Gratulalok, remélem, mar nem is fogja kérni a cumit a lanyka!!! Az én Fiam 14 honapos, sokaig nem cumizott, aztan volt 1 függöségi idöszaka, most meg hol igen, hol nem. Szeretném, ha abbahagyna, de talan még tul picike, hogy eröltessem...
Vendég
 


Kukacz!
Köszönöm! Kép
Szerintem ne erőltesd! Még ráérsz! Semmi baja nem lesz tőle.
Ma reggel emlegette a pici lányom, hogy kidobta és nincs, de ennyi volt.
Lasanda
 


Lasanda! Annal jobb!!!Kép Ilyenkor Te hozzateheted, hogy "de nem is kell!".
Puszi.
Vendég
 


Sziasztok, lányok! Kép

Két héttel ezelőtt az LLL továbbképzésén egy 3 gyerekes anyuka, aki pszihológus, elmondta, hogy a cumi mindig valamit pótol. Valami hiányt. Általában, persze. Vannak babák, akik már méhen belül is szopják az ujjukat. Ha a gyerkőc az ujját szopja, akkor arra szüksége van, nem szabad elvenni tőle. Ha csak akkor szopizza, mikor álmos vagy rosszkedvű, az teljesen normális, és nem kell leszoktatni. Kép (Ilyen az én másodszülöttem, ő 5 éves múlt.) Ha pedig játszócumival cumizik, akkor pedig különösen nem szabad elvenni tőle. Azt a valamit mi adtuk neki annak idején, ezért galád dolog volna elvenni tőlük. Kép Ez itt egy szmájli, de komoly. Ha pedig már sebes a kis ujjuk a sok szopitól, vagy játék és egyéb tevékenységek helyett szopiznak, vagy ha egész nap a szájukban lóg a játszócumi, akkor igen valószínű, hogy valami bántja a kicsit, és jó lenne megmutatni egy pszihológusnak.

Remélem, sikerült minden úgy leírnom, hogy nem bántottam meg senkit, mert semmi ilyesmi nem állt szándékomban. Kép

Virág
Virág
 


Lasanda! Az én nagyobbikom 2,5 évesen dobta el, azaz rejtette el lehetetlen helyre mindkét cumiját, azóta nem kell neki. Pedig előtte csak azzal aludt el! (Mondjuk az egy naygfiúsodási periódusa volt, ugyanazon a héten vesztette el a babaszagátKépKép, szokott le a délutáni alvásról, és akkortájt csitultak a dacrohamai is)
Zsuzsa
 
 


Virag! Igen, én is olvastam hasonlokat. Szerencsére a Fiam csak néha cumizik, föleg, ha a babakocsiban almosodik el. Vagy, ha felébred iccaka közepin.

Zsuzsa! Hova rejtette el a cumikat???KépKépKépEz ééééédes!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg érdekes dolgokat produkálnak a gyerekek. Van még két nagyobb gyerekem is 13 éves fiú és 11 éves lány.
Amikor a megszületett a második gyerek a fiam cumizott, és a lány is, egyszer eltűnt a kisfiú cumija és beletörődött, hogy nincs. És a tesója kiságyából került elő, és persze a pici találta meg, aztán két cumi kellett neki, egyik a szájába, másik a kezébe és mikor álmos volt az orrát cirógatta vele Kép (de a nagyoknak csak alváshoz kellett.)
Ahhoz, hogy mi adjuk nekik, én a harmadiknak mikor adtam nem kellett, aztán magától találta meg.Viszont tényleg pótlás volt, mint említettem előtte pár nappal választottam el teljesen.
Türelem!
Lasanda
 


Lasanda! Nalunk is az elvalasztassal kezdödött a cumifüggés...Kép
Vendég
 


Sziasztok Anyukák!

Remélem él a topic mostanában.
Közvéleménykutatás:
Van-e olyan, akinek a babája, gyereke cumizik elalváskor, (és éjszaka) és jól alszik, nem ébred fel??

Hogy ne legyek misztikus, azért érdeklődöm, mert a 2 éves lányom cumizik (csak alvásnál, illetve ha nagyon elfáradt napközben és lefekszik pihenni, ekkor kedvenc plédjét is hozza). Ez még nem is probléma, és leszoktatni sem erőltetem.
DE éjszaka sokszor felébred. Van amikor a cumit keresi, de persze más miatt is.
Van egy 4 hónapos kisfiam is, aki mindig kilökte a cumit 1-2 hónaposan. (Inkább az öklét kereste, de az nem nyugtatta meg teljesen.) Azért ajánlgattam neki, mert elég üvöltős volt szegényke (ringatni meg nem volt se időm, se lehetőségem). Most sem nagy cumis a Péter, de szokott cumizni. Attól tartok, hogy ha cumis marad, Ő is olyan rossz alvó lesz mint a "nagy"lányom. És már így is alíg bírjuk (2 éve) az éjszakázást. Arra gondolok, hogy ha most elveszem Petitől, 4 hónaposan a cumit nem veszi még észre, és jobb alvó lesz. Este pl. nem is alszik el cumival, csak babakocsiban, vagy nappal. De azt sem akarom, hogy ha elveszem a cumit utánna az ujját szopja, és még ált. isk. 2. osztályban is az ujjával a szájában üljön a padban.
Mit tegyek?

Lilla
 
 


Szia, Lilla!
Én azt gondolom, hogy érdemes lenne elvenni azt a cumit Petitől. Egyrészt, mert a cumi a későbbiekben (1-2-3-4 évesen) játék közben is a szájában lóghat, míg ha az ujjacskáját szopizza, azt csak elalváshoz vagy a saját maga megvígasztalásához fogja használni (ha minden OK). Az nem baj, ha 7 évesen még mindig szopizza az ujját, ha nem játék, egyéb tevékenységek helyett teszi, hanem az előbb említett esetekben. (Ha rendszeresen, az arra utal, hogy valami hiányzik neki.)

Viszont a kétéves lánykától elvenni a cumit már nem szabad. Sajnos meg kell várni, amíg magától hagyja el.

Peti szopizik? Puszi, Kép

Virág
Virág
 


Köszönöm a tanácsot Virág,
és mástól is várom, hogy írja, meg van-e cumis, de jó alvó babája, gyereke.

Zsófitól nem is akarom elvenni a cumit. (A: mert csak hiánypótlásra, alváshoz használja. B: mert akkor sem aludna jobban. Ő már mindenképp felébred éjszaka, ha van cumi, ha nincs.)

Peti szopizik, (a nővére is 1 éves koráig szopott) de olyan szopós baba Peti, hogy még cumisüvegből sem kell neki a tejem. (Ha el kellene mennem valahová esetre kipróbáltam.)

Most alszik, dél van és cumi nélkül alszik. Igazság szerint nem is igazán nyugtatja meg a cumi ha valami baja van, de az ujját sem találja.

Próbálom keveset adni neki a cumit. (Főleg azért is mert Peti genetiusan nem cumis baba, kezdetben is mindig kilökte.)

Várom a további véleményeket.

Lilla
 
 


Szia Lilla!

Szerintem nem cumifüggő az, hogy jól alszik e a kislány. Nekem is van egy Zsófim, Kép ő most 17 hónapos, és ő is csak alváshoz igényli a cumit. De ő jól alszik, ritkán ébred fel, akkor is csak szomjas, iszik egy kicsit és alszik tovább. Őt hét hónapos koráig szoptattam csak, mert terhes lettem.
A nagyfiam Andris most 5 és fél éves, neki is próbáltam a cumit, mert nagyon hasfájós volt, de neki nem kellett. Az ujját sem szopta, és nála tök változó, hogy hogyan alszik, ahogy nőtt, mindig más volt a "műsor".
És most van két három hónapos fiam, nekik is adtam cumit, de ők inkább csak a napközbeni alváshoz használják, éjszaka anélkül alszanak el, és nagyon sokszor az ujjukat szopják. Szerintem azért is alusszák végik az éjszakát már most, mert nem keresik a cumit, nam azzal alszanak el.

Virág!
Nekem van egy barátnőm, aki nagyon szenved, mert az egyéves kislánya az ujját szopja, és nem tud vele mit csinálni. Pl homokozik a kislány, megijed valamitől, és dugja a csupa homok ujját a szájába. Ezzel szerinted mit lehet csinálni? Nem játék helyett csinálja, csak a saját megnyugtatására, de nagyon nehéz néha...

Deby
 
 


Virág!

Nem minden gyerekre igaz, amit írtál!

Az én lányom 3,5 éves, és ha pl. olvasok neki, vagy tv-t néz (válogatott mesét), vagy épp csak olyan kedve van, akkor a szájában van az ujja! Mindenki azt mondja, hogy milyen kiegyensúlyozott, barátságos, magabiztos, talpraesett, vagány gyerek. Vagyis, nem egy szorongós, görcsös valaki, és mégis a szájában lóg az ujjacskája. Imádja a környezetében mindenki, rendszeresen kap bíztatást, elismerést, dicséretet.

És hogy "nem baj, ha 7 évesen még mindig szopizza az ujját"? Hááááát... És akkor mi lesz a fogával? Ugyanis megnéztem a lányom fogsorát, és már most eláll a felső, és nem is kicsit. És nem én vagyok az egyetlen anyuka, aki ezt tapasztalta.

És lehet, hogy kinevetsz, de tegnap volt életében először a szájában cumi. Igen, jól látod! Vettünk neki egyet, hátha leszokik az ujjáról, és a cumit könyebb elvenni majd, mint az ujját. Legalábbis reméljük!
Erről kinek mi a véleménye?

Titati
 
 


Sziasztok!
Lilla! Szerintem sem attol alszik jol 1 baba, hogy van-e, vagy nincs-e cumija. A Fiam (14honapos) 1 éves koraig cumival, vagy cumi nélkül nagyon jol aludt. Ma meg pld 3 orat orditott elalvas elött, cumit eldobta, én ringattam, énekeltem, lazat mértem, aggodtam...Kép Laz nincs...
Miért nem tudod többet dajkalni Petit? Nem undokoskodni akarok, tényleg érdekel!!! Sokat dolgozol?
Pusza MINDENKINEK
Vendég
 


Szia, Lilla!

Én (és az LLL) szerint/em érdemes lenne Petit minden alkalommal cicire tenni, mikor nyűglődik. Sokkal jobban megnyugtatja a cici, mint a cumi. Ilyenkor általában nem is szopiznak, hanem nyammognak. Kép Ebből Te is profitálnál, mert ilyenkor prolaktin szabadul fel az anya szervezetében, ami nyugtató hatású. A babának is jó az a fincsi anyaillat, meg a bőrkontaktus, ami a cicidhez éréssel együttjár. Arra figyelj, hogy ne váltott cicire tedd ilyenkor, hanem arra, amit már jól kiszopizott előtte. (Így egyrészt nem fog ömleni a szájába a tejcsi, másrészt a zsírosabb hátsótejhez jut hozzá inkább, ami nem okoz neki pocifájdalmat. Kép

Deby és Lilla,
azt még érdemes figyelembe venni a cuminál, hogy cumi-mellbimbó zavart okozhat. Ami azt jelenti, hogy miután a cumit egészen máshogy kell szopizni, mint az anyamellet, egyszercsak a baba szopási technikája megváltozhat, és ez a mell sebesedéséhez vezethet, vagy még annál is rosszabbhoz: ahhoz, hogy a baba nem tud hozzájutni elegendő és elég zsíros anyatejhez. (Épp múlt héten írt egy anyuka a Szopitopicba, akinek cumizavaros volt a babája, teljesen megállt egyik pillanatról a másikra szinte a gyarapodása, nem fogadta el az anyukája mellét, stb. Pár nap alatt rendeződött a probléma. Ezt elrettentő esetnek szántam. Kép Nem minden baba lesz cumizavaros, de szerintetek érdemes kockáztatni? ) És ott a pszihés oldal is: a babának ránk van szüksége. Kép Amit fentebb is írtam. A bőrkontaktusra, az egymás szemébe nézésre, az anyuci illatára-melegére-mosolyára. Ha meg tudjátok oldani, érdemes lenne cumi helyett mindig cicit adni. Higgyétek el, tudom, miről írok. Kép A 4. babám olyan cumizavaros lett, hogy még. Nehezemre esett elhagyni a cumit, mert sokkal könnyebb volt betenni a szájába, és így csöndben maradt. Nehéz volt újra megtanítani jól szopizni. És nehéz 3 másik mellett (akkor 2, 3 és fél és 5 évesek voltak a többiek, és nem jártak oviba-bölcsibe, itthon voltam velük) mindig cicire tenni, de nagyon bejött!!! A mai napig szopizik a kicsi, most 20 hónapos. Kép

Deby,
csak azt tudom mondani a barátnőd kislányával kapcsolatosan, hogy ki kell bekkelni ezt az időszakot: Kép Vacak, tudom, fujj, homok KépKépKép, belegondoltam, hogy recsegne a homok a fogaim között blöööö KépKépKépKépKép, de hidd el, ezerszer jobb, mint a játszócumi. Kép

Titati, drágám,
hát jól félreértettél. Kép Idemásolom újra, amit írtam: "Ha rendszeresen, az arra utal, hogy valami hiányzik neki." Hangsúlyozom: RENDSZERESEN. Azt is írhatnám: állandóan. A Te kislányod állandóan cumizza az ujjacskáját?
És a másik, a 7 évesen ujjszopás: igen, megvan az a kellemetlen mellékhatása az ujjszopásnak, hogy a fogak elgörbülhetnek. De ilyenkor választanunk kell: fogszabályzót kap majd később, vagy a kis lelke sérül. És biztos jön majd a szokásos reakció, miszerint nehogymár a gyerek lelke sérüljön, mert nem szophatja az ujját. A válaszom: DE! Igenis sérül tőle. Nem véletlenül szopja az ujját. És ha elvesszük tőle ezt a kielégülési formát, tünetet fog váltani. Akkor majd valami mást fog csinálni. Azt is elvesszük tőle?
Cumi elvevése: a fentebb említett pszihológus anyuka szerint elvenni a pótszert a gyerektől, amit mi magunk adtunk oda, elég galád dolog. Kép Nem tenném.

Bízom benne, hogy sikerült világosan és nem bántóan kifejeznem magam. Kép Tudom, hogy olykor erősen fejezem ki magam. Most sem volt szándékom, senki ne vegen magára semmit. Én a tényeket írtam. Ha valakit bántanak, legyen szíven ne rám vetítse ki. És ha valakinek számít: van egy 5 és fél éves ujjszopósom. Kép

Virág
Virág
 


Hali,
Itt egy reménykeltő történet: kislányomnak nem adtam cumit, nehogy cumizavaros legyen. Jól tettem, még most, másfél évesen is szopik. Kép
Kb. 4 hónaposan rászokott az ujjszopásra (bár csak akkor szopta, amikor álmos volt, fáradt, illetve elalváskor. Kicsit féltettem a fogait, de nem avatkoztam be. Most, másfél éves kora körül egyszer csak éaszrevettük, hogy már nem szopja az ujját. Egyáltalán. Kép Hát ennyi.
Méri
 
 


Virág!

Semmi gond! Leírtad a Te véleményedet, miszeint könyveljük el, hogy fogszabályozója lesz a gyereknek, és esetleg iskolás korában is szopni fogja ujját.
Egy ismerősöm mesélte, hogy az elsős kislánya nem ment be egy tanórára. És tudod, hogy miért? Mert elbújt egy wc-be cumizni az ujját, és már becsöngettek, de ő még cumizgatott.
Ilyen is van! És nem biztos, hogy ez oylan nagyon jó.
És hogy mi a jobb? A cumi, vagy az ujj? Háááát... Cumival a szájában még nem láttam iskolást!!! A következő gyerekemnek biztos, hogy cumit fogok adni!
Nekem is volt fogszabályozóm. Kép Azóta remegek, ha a fogorvos szóbakerül! Kép

Titati
 
 


Virág!

Köszi, hogy leírtad, én sem bánom az ujjszopást, meg nem is nagyon tudok vele mit kezdeni Kép
Nekem ikreim vannak, és egyzerűen képtelen vagyok őket cicire tenni mindig, amikor sírdogálnak. Megpróbáltam, de csak káosz lett belőle, meg az, hogy a másik kettő is nyávogott. Úgyhogy most igyekszem összehangolni az igény szerinti szoptatást valamilyen rendszerességgel... Több kevesebb sikerrel Kép

Deby
 
 


"Egy ismerősöm mesélte, hogy az elsős kislánya nem ment be egy tanórára. És tudod, hogy miért? Mert elbújt egy wc-be cumizni az ujját, és már becsöngettek, de ő még cumizgatott."

Érdekes, mennyi embernek van ilyen ismerőse, szinte mindenki tud ilyetKépKépKép
urban legend
 


Deby, nem ismered véletlenül azt az ikres anyukát, aki az indexen pocskondiázza a babaneteseket?
index
 


Titati,
az a gyerek, aki elbújik szopizni az ujját, azonnali pszihológusi segítsére szorul!!! Ha tetszik, ha nem! Ez nem tartozik az egészséges kategóriába.

Virág
Virág
 


Index! nem, én nem szoktam az indexre "járni", nem tudom kiről van szó
 
 


akkor bocsi
index
 


Köszönöm a segítségeket mindenkinek.

Kedves Rózsa és Kukacz,
Én is így sejtem, hogy nem függ össze a rosszalvás a cumizással, vagy ha össze is függ csak nagyon kis mértékben. Én is ismerek olyat akinek cumis kisfia teljesen jó alvó. Persze az a szülei közt alszik (helyhiány miatt). Apropó nálatok hol alszanak a jól alvó cumis gyerekek?
(És azért érdeklődöm, mert a nagyokos alvás-szakértők szerint a cumi az egyik központi probléma az alvásproblémáknál. Mi küzdünk a lányom alvásproblémájával, és nem szeretnénk még a kisfiaméval is mégegyszer így küzdeni.)


Kukacz, a dajkálásról majd magánba írok, nem titok, csak hosszú Off lenne itt.

Off, Rózsa és Virág, nem semmi... 4 gyerek Kép
On

Kedves Virág, a cumizavar, cici cumi helyett témákkal egyetértek. Nálunk nincs cumizavar, remélem nem is lesz, és elég lehet a hátsó tej is, mert 4 hónaposan 8 kg (tömör izom) Petike. Kép
Egyetlen egy kontra van csak a cici cumi helyett érvnél, (bár nálam is legtöbbször ez válik be, mivel a cumi nem igen nyugtatja, a kezét meg nemigen találja), szóval gyerekeim 2.un.tesója ilyen volt, de ugye bárhol valami kellemetlenség érte a lakásukon kívül a kislányt (20 hónapos koráig) vígaszból mellre kellett tenni. De persze a gyermek lelke fontosabb mint a szemérem Kép
Ja, (és lehet hogy cumipártinak fogsz hinni, de) a fogszabályzó is eléggé bele tud rondítani a gyerek lelkivilágába.

És ha már a vígasznál tartunk, biztos neketek is van ilyen, nálunk Petike a jobb fülét "marizsgatja", tekergeti, simogatja ha nyugtalan Kép

Lilla
 
 


Sziasztok!
Virag! Bocs, hogy itt is szekallak, de szerinted mennyi idös koraig lehet ELVENNI a Babutol a cumit? Csak, amikor nagyon picike még???

Lilla! Az én fiam egyedül alszik, hol jol, hol rosszul, hol cumival, hol nem... 1 éves koraig nagyon jo alvo volt hol cumival, hol nélküle...Kép
Vendég
 


Kukacz, nem látom az email címed, de röviden off,
azért nem mert az elején óra másfélórát etettem ,böfiztettem, dajkáltam Petit, és semmi hatás, olyan téren, hogy elaudt volna, vagy megnyugodott volna. Sosem tudott karban ringatva elaludni, 4,28-al született, most 4 hónapos, 8 kiló, és nem ernyed el a karban, hanem kifeszíti magát, homorít és rugkapál, és így lehetetlen és hasztalan dajkálni, ha baja van kézben sem szeret lenni. De ha nincs baja akkor sem, jobban szeret háton fekve vagy hason játszani, és ha beszélnek hozzá. És bár kispiskóta vagyok a 4 gyerekes anyukákhoz képest, de ott a másik lányka is. És egy unatkozó 2 éves elég hamar behergeli magát, meg rosszalkodik. Ezek miatt nem negyon tudom Pétert dajkálni. Lilla
ON
 
 


Lilla,
nem, dehogy foglak emiatt cumipártinak hinni! Kép Jómagam szopipártinak gondolom magam, de mint ahogy az LLL is, nem vagyok fanatikus. És a gyerekeket nem csupán, vagy nem elsősorban a szopás szempontjából nézem. (Természetesen egy újszülöttnél ez azért jelentős hányadát képezi az anyai gondoskodásnak jó esetben, de a legeslegfontosabb az, hogy a baba enni kapjon. Ha nincs tej, akkor tápszert.) Így tökéletesen egyetértek azzal, hogy a fogszabályzónak mind a megléte, mind a felhelyezése rengeteg szenvedést tud okozni. És rettenetesen sajnálom azokat, akik ilyesmire rászorulnak-tak. Kép Mindemellett figyelembe kell venni valamit: nagyobbnak gondolhatjuk a szenvedését egy tininek, aki már kimondja, esetleg kiordítja magából, hogy mennyire gyűlöli ezt az izét a szájában, mint annak a 2-5-akárhány évesnek, aki nem tudja szavakkal kifejezni, hogy mi bántja, és ha elvesszük a vígaszát, az ujjacskáját, akkor rettenetesen szenved, de nem tudja elmondani, annyira a tudattalanban történnek a dolgok. És ez sokkal mélyebb, és nehezebben felhozható-feldolgozható problémát jelent, mint a fogszabályzó. (Egyébként rettegek a fogorvostól... Kép)
Nekem Rubenem, a 6 és fél évesem morzsolgatta a fülét. KépKépKép
Ahhoz, amit Kukacznak írtál: kipróbáltad már a babahordozó kendőt? Nagyon sok anyukának bejött! Kép Addig is jó kis kontaktus van baba és mama között. Kép

Kukacz,
úgy logikus nekem, (de megkérdezem majd Pelétől), hogy addig szabad elvenni a pótszert, amíg oda tudjuk helyette adni az "igazi szert" Kép. Vagyis amíg szopik. Kép

Virág
Virág
 


Lilla,
nem, dehogy foglak emiatt cumipártinak hinni! Kép Jómagam szopipártinak gondolom magam, de mint ahogy az LLL is, nem vagyok fanatikus. És a gyerekeket nem csupán, vagy nem elsősorban a szopás szempontjából nézem. (Természetesen egy újszülöttnél ez azért jelentős hányadát képezi az anyai gondoskodásnak jó esetben, de a legeslegfontosabb az, hogy a baba enni kapjon. Ha nincs tej, akkor tápszert.) Így tökéletesen egyetértek azzal, hogy a fogszabályzónak mind a megléte, mind a felhelyezése rengeteg szenvedést tud okozni. És rettenetesen sajnálom azokat, akik ilyesmire rászorulnak-tak. Kép Mindemellett figyelembe kell venni valamit: nagyobbnak gondolhatjuk a szenvedését egy tininek, aki már kimondja, esetleg kiordítja magából, hogy mennyire gyűlöli ezt az izét a szájában, mint annak a 2-5-akárhány évesnek, aki nem tudja szavakkal kifejezni, hogy mi bántja, és ha elvesszük a vígaszát, az ujjacskáját, akkor rettenetesen szenved, de nem tudja elmondani, annyira a tudattalanban történnek a dolgok. És ez sokkal mélyebb, és nehezebben felhozható-feldolgozható problémát jelent, mint a fogszabályzó. (Egyébként rettegek a fogorvostól... Kép)
Nekem Rubenem, a 6 és fél évesem morzsolgatta a fülét. KépKépKép
Ahhoz, amit Kukacznak írtál: kipróbáltad már a babahordozó kendőt? Nagyon sok anyukának bejött! Kép Addig is jó kis kontaktus van baba és mama között. Kép

Kukacz,
úgy logikus nekem, (de megkérdezem majd Pelétől), hogy addig szabad elvenni a pótszert, amíg oda tudjuk helyette adni az "igazi szert" Kép. Vagyis amíg szopik. Kép

Virág
Virág
 


jaj, 2*, bocsi
Virág
 


sziasztok
teljesen off, de itt került szóba: a fogszabályzó
Ez csak a mi higiéniás kultúránkban (kultúrálatlanságunkban) probléma, itt, ahol a fogaink rettentően ápolatlanok, éves fogkefe felhasználásunk nevetséges. Más országokban teljesen normális a fogszabályzó, minden x. dik gyereknek van is, ezért nem is olyan kirívó. Mennyiben más, mint mondjuk egy szemüveg? Arról nem beszélve, hogy sokkal kevesebb embernek lenne rettegés egy fogorvosi látogatás, ha már gyerekkortól rendszeres kontrollra járna és mondjuk egy kezdődő lyukat kéne betömni, nem pedig rögtön gyökérkezeléssel indít 20 évesen.
dental
 


nagyon off: fogorvos
Rendszeresen fogorvoshoz járó kisfiamank lett egy lukas tejfoga (4-es). Picit lukas. Fogdrnéni szerint jobb nem bolygatni,m ert begyulladhat a töméstől, igy csak tisztitotta, bekente valami védizével. (másnap pont iskolai fogászat is volt, ott is megnézték, de kezelés nem volt) Egy hétre rá begyulladt neki, ki kellett húzni. Legjobban a fájdalomcsillapitás céljából próbált szurik fájtak neki, ahhoz képest a húzás tűrhetőbb volt ,pedig nem is hatottak.
Ezek után legyen bizalma a fogorvoshoz???
Ezzel együtt most van fogszabályzója (nem cumi miatt, hanem torlódnak a fogai, kicsi a szája), nem kedveli a vele járó jövést-menést, kezelést, de lelki problémát nem okoz neki (8 éves)

Cumi-alvás: szerintem sincs egyértelmű összefüggés. Nagy cumis első gyerkőcöm is ébredt sokat, kicsit cumis hármaska is, amig meg nem vontam tőle az éjjeli szopit drasztikusan, ketteske lányom se cumi, se ujjacska, se ébredés! (ilyen csoda is csak egyszer van), négyeske meg a totál igény szerinti szopijával (többinél azért nem teljesen ez volt), cumi nincs, ujjacska nem megy, ébredés egyre több (7,5 hós)...

Ildi

Ildi
 
 


Ildi, Te is tudod, hogy ez nem fizika, egy kivétel még nem dönti meg az általános szabálytKép Torlódó fogai miatt tényleg jó, ha rendszeresen jár dokihoz, lehetnek később is gondjai miatta.
Szerinted egyébként az a normális, ha minden ember alapból fél a fogorvosoktól? Ok, hogy fáj és nem kellemes, stb., de ami ma Mo.-n van e téren, az abnormális.

Az meg hogy az ujjszopás károsabb a fogakra, mint a cumizás, egyáltalán nem eldöntött kérdés, a szakirodalom is megoszlik ebben a témában. Éppúgy, mint kell cipő otthonra vagy sem, stb...
dental
 


Sziasztok!

Kukacz, 1 éves koráig volt jó alvó? Mi történt akkor?

Virág, mindenben egyet értünk. Nem célom sem a cumira, ujjára, rá- vagy leszoktatni, mert nem tudom melyik a jobb, bár titokban lehet, hogy mégis cumi párti vagyok Kép
Most az van, hogy nem adom neki a cumit, csak ha nagyon muszáj, szemésznél a rendelőben, ahol üvölt és még diktálom a lakcímem, meg beszélek a dokival, nem tudom előkapni a cicit Kép
Néha megtalálja a kezét, de nem egyértelműen az ujját szopja, csak lehet, hogy fogzás jön, és azért dugdossa be, na meg mindent ami a kezébe akad.

A kendőt, vagy kengurut még nem próbáltam, de már nem nagyon éri meg beszerezni, mert már nemsokára ül, 1-2 hónap. Akkor szerintem már jobb lesz. Meg szerinted ilyen kendőbe való még egy 8 kilós tömör gyönyör? Kép

utógondolat: a tinik szorongásait azért nem becsülném le.
Viszont a gyerekek annyira rafináltak is tudnak lenni, pl. a kétévesek, amikor mindenre "nem" a válasz. Hogy cumizni, meg ujjat szopni is csak dacból, csak azért is fognak hozzá. Egyébként ilyenkor magukat is nehezen viselik el, de ha eltereljük a figyelmüket akkor kevésbé van szükség ilyen nyugtatószerekre. És akkor már el is vettük tőle, úgy hogy nem is vettük el. Kép

Lilla

utó-utó: egy kis fül-marzsgatással egyeznék ki leginkább Kép
Egyébként neked Ruben cumizott, vagy ujjatszopott, vagy cicizett vígaszból?
 
 


Sziasztok!
Virag! En is ugy gondolom... Marmint amig van cici, addig el lehet venni a cumit, késöbb razosabb

Lilla! Nem történt akkor semmi, azaz elkezdett bölcsibe jarni a Fiatalember.KépKép Nagyon sok jot tanult ott, de azota hisztis is... Remélem, nem hiszi azt, hogy hanyagolva van...Kép Bar csak napi 3-4 orat van ott, szeret menni...KépKépKép
Vendég
 


Dental!

Nem, nem, természetesen szerintem is az a normális, hogy pici kortól járni rendszeresen, és nem félni! Csak sajnos a már pici korban (egészséges fogakkal) elmegyünk még nem garantál semmit (bosszantó!!)
Ildi

Ildi
 
 


Édes Lillám,
nagyon jót nevettem ezen: "már nem nagyon éri meg beszerezni, mert már nemsokára ül, 1-2 hónap" Kép A húgom, akit szintén Lillának hívnak, 3 éves koráig cipelte benne a kisfiát. Kép A kendőt ezerszer használtam én is, függetlenül attól, hogy ült-e Recsi, mert ha velem akart lenni, de eközben nekem szükségem volt 2 kézre, akkor magamra kötöttem. Kép Megérné venni egyet. Kép

Írtad: " a tinik szorongásait azért nem becsülném le." Én pedig azt írtam korábban: "tökéletesen egyetértek azzal, hogy a fogszabályzónak mind a megléte, mind a felhelyezése rengeteg szenvedést tud okozni. És rettenetesen sajnálom azokat, akik ilyesmire rászorulnak-tak." Tehát akkor nem becsülöm le a kamaszok szorongásait, ugye? Kép Ehhez: ha egy fél éves fát gyakran szél ér ugyanabból az irányból, elferdül. Ha ugyanezt a fát kikötik, erős fává serdül, és később viharok tépázzák, letörhet egy-két ága, hajladozhat, de egyenes marad. Csakúgy, mint az emberek. Kép

Ez is írtad: "Hogy cumizni, meg ujjat szopni is csak dacból, csak azért is fognak hozzá." Válaszom: NEM!!! Dacból nem cumiznak vagy szopnak ujjat! Kép Lehet, hogy dacosak valami miatt, ami szorongást kelt bennük, és amiatt teszik ezt, és az is lehet, hogy miközben dacolnak, félnek a szülői megtorlástól, és azért szoronganak. Kép Elég alternatívát kínáltam? Kép

Ruben egyiket sem tette. Kép és Kép Mert a kedves, drága, tájékozott védőnénink azt tanácsolta, hogy adjak a kicsinek, ha fáj a hasa, cumisüvegből édesköményteát, 4 hetesen gyümölcslevet, majd hamarosan főzeléket. Kép. És ezzel profin elérte, hogy Ruben cumizavaros legyen, és 5 hónaposan elutasítsa a mellet. KépKépKép A cumit kiköpte, ujját sose szopta. Kép

OFF
Dental,
te fogdoki vagy?

ON

Virág
Virág
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron