Új privát üzeneted érkezett!

Kösz az elismerést! :) Ma tökéletesítettem a módszert! 8) Rájöttem, hogy a franciaágy kb. uolyan magas, mint a kiságy matraca, szóval, ha egymáshoz húzom a két ágyat, akkor fekve is tudok cictdugdosni! :wink: (Hát azért kicsit zavar, hogy köztünk van a rács, de egyelőre ennyit megér az ő biztonsága, meg az én nyugalmam.... :(

KépKép
 
 


Livus,

amíg a régi, keskeny ágyunk volt, mi is úgy oldottuk meg, hogy a kiságyat a nagyágy mellé toltuk, és kiszedtük az elválasztórácsot. A ded ott aludt, amíg mi is nyugovóra nem tértünk. Aztán az első ébredés után átkerült hozzánk. Olyan is volt, hogy néha, ha nagyon nem fértünk (mert ő nagyon szeret átlósan és keresztben aludni :lol: , akkor visszagurítottam a kiságyba. De mégis egymás mellet voltunk.
Ezzel a megoldással három oldalról védett a gyerek, de lehet, hogy a ti osonóbajnokotok hamar megtalálná a kiutat azon az egy nyitott oldalon :lol:

Viki


Livus,

amíg a régi, keskeny ágyunk volt, mi is úgy oldottuk meg, hogy a kiságyat a nagyágy mellé toltuk, és kiszedtük az elválasztórácsot. A ded ott aludt, amíg mi is nyugovóra nem tértünk. Aztán az első ébredés után átkerült hozzánk. Olyan is volt, hogy néha, ha nagyon nem fértünk (mert ő nagyon szeret átlósan és keresztben aludni :lol: , akkor visszagurítottam a kiságyba. De mégis egymás mellet voltunk.
Ezzel a megoldással három oldalról védett a gyerek, de lehet, hogy a ti osonóbajnokotok hamar megtalálná a kiutat azon az egy nyitott oldalon :lol:

Viki

 
 

Livus,

amíg a régi, keskeny ágyunk volt, mi is úgy oldottuk meg, hogy a kiságyat a nagyágy mellé toltuk, és kiszedtük az elválasztórácsot. A ded ott aludt, amíg mi is nyugovóra nem tértünk. Aztán az első ébredés után átkerült hozzánk. Olyan is volt, hogy néha, ha nagyon nem fértünk (mert ő nagyon szeret átlósan és keresztben aludni :lol: , akkor visszagurítottam a kiságyba. De mégis egymás mellet voltunk.
Ezzel a megoldással három oldalról védett a gyerek, de lehet, hogy a ti osonóbajnokotok hamar megtalálná a kiutat azon az egy nyitott oldalon :lol:

Viki


Livus,

amíg a régi, keskeny ágyunk volt, mi is úgy oldottuk meg, hogy a kiságyat a nagyágy mellé toltuk, és kiszedtük az elválasztórácsot. A ded ott aludt, amíg mi is nyugovóra nem tértünk. Aztán az első ébredés után átkerült hozzánk. Olyan is volt, hogy néha, ha nagyon nem fértünk (mert ő nagyon szeret átlósan és keresztben aludni :lol: , akkor visszagurítottam a kiságyba. De mégis egymás mellet voltunk.
Ezzel a megoldással három oldalról védett a gyerek, de lehet, hogy a ti osonóbajnokotok hamar megtalálná a kiutat azon az egy nyitott oldalon :lol:

Viki


Bocs, bocs, bocs és bocs az ismétlésért!!!
Ennyire béna még sohasem voltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


És még csak ki sem írta a rendszer, hogy a hozzászólásom sikeresen bekerült a fórumba!!!!!!!!!!!!


Eszter,

nem ébresziti fel egymást a két gyerek. Vagyis néha előfordul persze, de nem jellemző. Én láttam olyat is, hogy ikerpárból az egyik baba visitva sirt az édesen alvó tesója mellett.

o
 
 


Ma Szófia is lezúgott :(
Rendezgettem a csicseriborsót a konyhában tök nyugiban, mert a szokásos egy-másfél órából, amit délután alszik, még csak fél óra telt el. És egyszercsak puffanás, és gyerekfelsírás :shock: :(
Nem is értem, mert ő nem az a kimondottan álmábanközlekedős fajta, ha pedig felébred, és nem vagyok mellette, akkor felül és addig szuszog jó hangosan, vagy mormog, amíg be nem megyek hozzá.
Ráadásul az ágy lábrészénél esett le, tehát nem is az volt, hogy legurult :shock:
Most pedig még akkor is félig aludt, amikor felszedtem a földről.
Sírdogált szegény vagy 10 percet :( :( :(
Egyszerűen nem értem...


szegény! 10 percet??? Az jó sok.( Bobó általában csak addig sír, amíg el nem kezdek énekelni neki. Az totál megnyugtatja.)

KépKép
 
 


Megjöttünk a nyaralásból, úgy néz ki, hogy mégiscsak fogacskák voltak a ludasak a sírós éjszakákban. Nándi egy hét alatt 3! fogat növesztett felül és úton van a negyedik, már látszik, de még nem bújt ki teljesen. Szegény, biztos marhára fájhatott neki :shock:

Eszter

Kép
 


Nahát, még egy topik, ahol beszélgethetek a megszokott anyukákkal :wink:
 


Indi :D
Úgy döntöttünk, leköltözünk a földre, mert nem fértünk el az 160-as ágyban hárman. Egy ismerős gerincorvost megkérdeztem, hogy milyen matracot vegyünk, azt mondta, a legjobb a gerincnek ha szivacs matrac alatt parketta van, vagy ue.az ágyban ha a szivacs alá sima OSB lapot, vagy akár leakasztott ajtólapot teszek. Az összes többi megoldás csak a pénztárcára irányul, a hátam nem fog kevésbé fájni tőle.
Nekiálltam matracot keresni, találtam egy készítőt,aki nagyon jó fej volt. Csináltattunk egy 200x200-as matracot, 20 cm vastag és tegnap üzembe helyeztük, isteni rajta aludni.(ráadásul sztem tök jó áron volt)
És később ha további gyermekáldás lesz, tovább bővíthető a rendszer :D
Nálunk az "oldalkocsis" megoldás nem jött be, egyszer/kétszer volt benne a gyerek, de tök macerás átrakni, meg visszavenni ha szopizni kell + felébred.

Eszter

Kép
 


Eszter, egyetértek! Eszem ágában nem lenne megmozdítani egy szopiba beleakudt gyereket éjszaka! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Szia Eszter,

Engem érdekelne hogy miért a legjobb a szivacs? mi is földön alszunk parketta van alattunk, van egy rúgos 160-as matracunk + egy 90-es habszivacs matrac de azon ált. apuka alszik mi gyerköccel a nagyon. mióta megvettük apának a szivacsot irigykedem mert érzésre jobb mint a rúgos de nem voltam benne biztos hogy gerincnek is jobb.?!

köszi Laura
 
 


Szia Laura,
Orvosilag sajnos nem tudom a magyarázatot, nekünk is rugós matrac volt az előző (svéd áruház, elvileg kemény típusú matrac), amin nekem kezdetektől fájt a hátam/derekam. Ráadásul azon olyan óvatosan kellett megfordulni, hogy a gyerek a nagy hánykolódástól fel ne ébredjen..
Talán az lehet, hogy egyrészt nem elég kemény, másrészt meg az alátámasztás nem egyenletes, de ezt csak én gondolom laikus fejjel..

Eszter

Kép
 


oké nekünk is svéd áruház matraca van és igen elég óvatosan kell fordulni hogy ne ébredjen fel a gyerek. :D

köszi
 
 


Nálatok is 15x körbemássza a gyerek az ágyat mielőtt elalszik? Nándi most kezd mászni, most úgy aludt el, hogy fejét lógatva tolatott az ágyon össze-vissza, majd egyszer csak kidőlt és elaludt :roll: Nagyon mókás volt :lol: Csak azt nem értem, ott mi van, ahol kiságyban alszik a gyerkőc?Nekimegy a rácsnak?

Eszter

Kép
 


nekünk is mászász volt aztán mikor elindult akkor séta séta, míg egyszer csak azt mondtam neki ha egyszer aludni próbálunk akkor nincs séta. azóta forgolódás van meg mocorgás de fekszünk. egyébként tényleg vicces hogy egyik pillanatban még fent van a másikban már alszik. :D
én is sokszor felteszem magamban a kérdést hogy ha mi felnőttek szeretünk széles ágyban aludni elnyúlni akkor miért ragaszkodunk ahhoz hogy a gyerek a rácsok között forgolodjon ahol tuti beveri magát minden egyes mozdulatnál. szerencsére Emese nem ott alszik és nem is fog sose hanem mellettünk szuszog minden éjszaka és szuper érzés!!!
Laura
 
 


Eszter: nekünk is a svéd áruház :D matraca van, de a kemény és nem rugós kategória. No, ez kemény tényleg.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Livi :D

Napközbeni avással kapcsolatban lenne kérdésem. Én azt tapasztalom, hogy tovább és békésebben alszik Nándi, ha melléfekszem én is. Ti hogy csináljátok? Vagy ez is egy korszak, ami elmúlik? Nem mondom, jólesik hunyni egyet, főleg délután, csak az fránya háztartás nem megy magától.. :(

Eszter

Kép
 


tudjátok, rossz a billnetyű, bocs akisbetűkért :lol:

eszter én gyerekem is jobban alszik, ha mellette vagyok,. ez szerintem természetes. nem tudom megoldást :D házimunkát végezz hátadra kötött gyerekkel, egyébként pedig heveredj mellé és pihenj :)
 


Indi :D
Igen,ezzel próbálkozom,csak pl. az olyan dolgokat, aminél egy helyben kell állni, nem viseli. Csak ha sétálok. Ezért pl. tergetni is darabonként szoktam sétálva a mosógép és a szárító között, így viszont lényegesen időigényesebb :shock:

Eszter

Kép
 


Eszter: sajnos ez igaz, és így is marad. Szombat-vasárnap mindig az apjával alszik Nóri, és van olyan, hogy 4 (!) óra múlva tántorognak elő... :shock: Sajnos Sári miatt ritkán tudunk együtt szunyálni napközben, de jó lenne!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Eszter :) aztán majd jön az az időszak, amikor a ded segít teregetni - na akkor tart csak igazán sokáig a dolog. Időnként a vécében vagy a kukában landol a tiszta ruha, vagy leszedi a felterített rucikat, esetleg megigazítja és összedől a szárító, szóval unalomra esélyed se lesz :lol:
 


Indinek igaza van de olyan klassz mikor segít, és milyen örömmel tereget!!!!! :D és olyan komoly arcot tud vágni hozzá hiszen neki ez nagy munka :D

napközbeni alvás nálunk kb 13-14 hónaposan változott meg akkor már egyedül is aludt másfél-két órát de ha mellette vagyok sokkal jobb.

Laura
 
 


Mókás éveknek nézünk elébe ahogy olvasom :D Na akkor összegezve addig alszom amíg lehet, mert ha lesz következő, akkor esélytelen. :lol:

Eszter

Kép
 


Laura :) Ja, igen, én is imádom, amikor segít, csak résen kell lenni, hogy mi hová kerül :lol:

És igen, tessék most kialudni magad, teregetni este is lehet :wink:
 


Szia Indi - itt! :)

Bobó is segített ma teregetni: kipakolta a zoknikat a lavórból. :) És Eszter: Bobó sem bírja a kendőben a mosogatást, főzést, vagyis aminél egy helyben kell állni... OFF: Tényleg, azt nem is kérdeztem: milyen a suli?

Kérdés: mindenki "igény szerinti korig" tervezi az együttalvást? Mert pl. az én férjemnél ez inkább csak a babasághoz kapcsolódik. Tehát most még teljesen oké neki is, meg ugye a sok éjjeli szopi miatt is úgy van vele, hogy így a legjobb. De azt mondja, hogy szerinte ha már majd átalussza Bogi az éjszakát (hol van az még?!), akkor már lehet a saját ágyában. Végülis persze, lehet külön szerintem is - ha ez jó neki. Csak attól tartok, hogy ha esetleg Bobó majd nem szeretne külön aludni még ekkor sem, annak nem örülne a férjem... Nálatok mi újság az apucik fejében a témával kapcsolaban?

KépKép
 
 


livus én csak elméletben nyilatkozom: szerinem ne aggódj ezen előre, a gyerekek annyira váratlan dolgokat produkálnak alvásügyben is. ha bármelyikőtöknek nehezen menne, bizotsan a férjed se erőltetné, no meg aztán az is lehet, hogy bobó is szívesen alszik majd a saját ágyikójában.

nekem könnyű, hihi, nincs saját ágya se a gyereknek, eleve csak együtt tudunk aludni, de meg is becsülöm :wink: ranschburg jenő a 6 éves korig tartó együttalvást ajánlja egyébként - hát ennyire én nem tudok előre gondolni :)
 


Nálunk az a közös megegyezés, hogy ha bárkinek kényelmetlen ez az állapot, akkor újratárgyaljuk. Eddig még nem szólt :D .Igaz, az ő éjszakáiban sok változást nem hozott Nándi, én alszom az ágy szélén kuporogva (már nem, mert megvan a naaaaaaaagy matrac) és neki még egyszer sem kellet éjszaka kelni a csemetéhez..Én úgy gondolom, majd adja magát a szituáció.

Eszter

Kép
 


Sziasztok!

Én is leírom a történetemet, illetve a problémámat, bár nem hiszem, hogy tudtok segíteni. Mielőtt megszületett a kicsi, együttalvást terveztem el, de aztán sokáig mégsem úgy alakult, mert féltem, hogy ráfekszem, meg ilyesmi. Egy szobában aludtunk, de külön ágyban. Árnika hasfájós volt, de este 10-kor, ha letettem, ezt mintha elvágták volna. Nem sírt, de sokszor hallottam, hogy mocorog, kapkodja a levegőt. Tudtam, hogy nem jó neki. Felkelni is macera volt éjszaka, pedig csak egyszer szopizott. Aztán egyre többet felejtettem éjszaka az ágyamban, míg végül ott is altattam, és a kiságyat már csak nappal használjuk hébe-hóba. Fellélegeztem, és eleresztem a fülem mellett, ha piszkálnak emiatt, hogy rendre kell szoktatni a gyereket stb. Egyáltalán nem zavar az sem, hogy többször kel fel éjszaka, mint pici korában.

Ez működött is addig, amíg Apa nem lakott velünk (szeptember elejéig). De hárman nem nagyon tudunk együtt aludni, pedig szeretnénk. Apa dolgozik, korán kel, ki kell aludnia magát. Hogy keskeny az ágy, az megoldható. Árnikát igyekszem hamar elhallgattatni cicivel, ha éjszaka felkel, de Apának nagyon érzékeny a füle, és tuti felébred. Ezért Apa hétközben nem alszik velünk, csak hétvégén.

Hát igen, erre nemigen lehet tanácsot adni, de azért közreadtam.

Györgyi

Györgyi

Kép


Sziasztok,

most látom, hogy feléledt ez a szál is. Mi is együtt alszunk, mióta Lotte megszületett. Az első bő fél évben, amíg nem kezdett mozogni és mászni, magas ágyon, ráadásul mi aludtunk kívül, mivel éjszaka is biliztettünk, hogy kéznél legyenek a dolgok. Soha nem esett le, akkoriban meg sem moccant álmában szinte.
Aztán mikor elkezdett mászni, akkor nálunk is az volt, hogy sokszor körbemászta az ágyat, pörgött ezerrel. (Álmában is azóta is rendszeresen elmászik, általában neki a falnak szegény, de mostanában már föl sem ébred rá.) És akkor elkezdett lemászni is, fejjel lefele persze, ekkor tettük a matracot a földre (még így is jó 20-30 centi, jó vastag). Sajnos akkor még nem voltunk olyan leleményesek, hogy megtanítsuk lábbal lefele lemászni. Ő viszont volt olyan ügyes, hogy a fejjel előrét nagyon gyorsan kitanulta, úgyhogy sosem esett fejre. Most már lábbal előre mászik le, és azon gondolkodtam, hogy lassan vissza lehetne tenni az ágy alját, viszont akkor nem tudna még rámászni, az meg kár lenne. Mert mostanában, ha fárad, álmosodik, és megkérdezem, hogy akar-e aludni, akkor gyakran bemegy a hálószobába, és fölmászik a matracra. Meg amúgy is szeret ott járkálni. Szeretem, hogy az ágy az életünk szerves része lett így, tele van játékokkal, könyvekkel is, és Lotte szeret benne lenni.

Jó, hogy ilyen sokan vagytok, személyesen csak 1 családot ismerek, akik együtt alszanak. Most majd idelinkelek a blogomról, hadd lássák mások is, hogy vannak itt többen is. :)

Egy kérdés: ti hogyan oldjátok meg a matrac szellőzését? Egyszer régen néhány hónapig matracon aludtam, és eléggé penészes lett az alja. Most hétvégenként a fal mellé állítom pár órára, ennyi elég?

Kép
 


Zsanett,
Ha futon-ágyaljat tennél alá (nem tudom milyen méretű a matrac), akkor fel tudna még rá mászni? Vagy ha nem jó a méret, akkor palettából lehet csinálni. Az a lényeg, hogy alulról szellőzzön, de így alacsony maradn. Más ötletet nem tudok.
Nekünk nem penészedett meg a matrac, amikor azon aludtunk, aztán kaptunk egy ágyat, annak lefűrészeltem a lábait, így jó alacsony lett.
 
 


Katica,

180x200-as a matrac. Mi az a futon-ágyalj?

Szerintem egyelőre csak nagyon keveset lehetne magasítani rajta, hogy még föl tudjon mászni, de ez gondolom már csak hónapok kérdése. Úgyhogy azt hiszem egyelőre maradunk a hétvégi szellőztetésnél, aztán majd lépünk egy véglegeset. (A következőt meg majd mindjárt megtanítjuk lábbal lefele menni. :) Egyszer láttam az Ikeában egy nagyon egyszerű, léces alátétet, valami olyan kéne majd.
 


Zsanett,

Erre gondoltam: http://www.futoncompany.co.uk/orlando-p29781.html, matrac nélkül (a matrac a futon egyébként). És nyilván szét lehet nyitni ággyá.
 
 


Zsanett: nekünk egy éve van a matracunk a jó száraz parkettán, én hetent kétszer átporszívózom mindkét oldalát, falhoz állítom, fel is mosok alatta, soha semmi penész nem volt.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Sziasztok, itt is mindenki ismerős? :D Indi irányított ide, köszi neki! Mi is most csináltuk meg a kiságy egyik oldali rácsának kivételét, és így egyszintbe került a kiságy matraca a nagyágyéval. Szuper, nagyobb lett a hely. Bár a lánygyermek sokszor így is az én térfelemen szeret lenni, hiába, majomgyerek, kell az akól melege... (majom-akól: képzavar :shock: ) Éjjeli szoptatás miatt elpusztulnék, ha fel kellene kelnem, másik szobába, kivenni kiságyból, megszoptatni, vissza...huh. Ranschburg Jenő bácsi meg tud valamit, a fiam pont 6 éves koráig óhajtott velem aludni, azóta saját ágyában, saját szobájában van, vissza sem tudom hétvégén reggelente édesgetni...
 


Györgyi,
megoldódott az apás együttalvás? Anno az én férjem is csak hétvégente volt hajlandó velünk aludni, mondván, hogy zavarja a mocorgás, és a nyöszörgés, és neki dolgoznia kell, és fontos, hogy kipihenje magát, blablabla.... Aztán egyszer csak valami kattant benne, és egyik napról a másikra lelkes gyerekekkel alvó lett, és határozottan élvezi az egykupacon fetrengést. Életem egyik nagy rejtélye ez :)

o
 
 


Sziasztok, vegre en is eltalatam ide :-)

nem tudom mennyire latogatott ez a topic, de lenne egy kerdesem.
Ti tapasztaltatok olyat, hogy a gyerek "kikivankozik" az agyatokbol (7 honapos)?
Mivel eleg nagy gondjaink vannak az ejjeli alvassal kiprobaltam a kisagyban valo altatast is es (legalabbis tegnap) ugy tünt, hogy jobban aludt a kicsi.
Lehet, hogy az a gond, hogy a mi agyunkban nincs eleg hely? Mivel nem mienk a lakas es nem vehetünk butort, nem tudok se matracot se nagyobb agyat venni :?

Regebb olyan jo alvo kisfiam volt, meg annyira szerettünk együtt alduni, most meg minden ejszaka kinos :(
 


szia!

Szerntem minden gyerek más és más, ki így szeret aludni, ki úgy. Dehát ezen egyáltalán nincs mit csodálkozni, hiszen ha belegondolunk, mi felnőttek is különbözőképpen alszunk, Lehet, a te babád jobban szeret egyedül. Az én kislányom 9 hónapos, és úgy alszik el, hogy fordított helyzetben átöleli apa lábát. Tehát a feje a lábunknál van, aztán persze visszarakom, de ha lehetősége van, mindig megfordul. Fura, mi? Le is fényképeztük, ha gondolod e-mailben elküldhetem, olya édi.
Era

Kép
 


:lol:
Na azt a kepet szivesen megneznem :-)
 


szia!
Ide már többször próbáltam képet feltenni, csak az a baj, hogy túl nagy, én meg nem tudom, hogyan lehet lekicsinyíteni, de ha adsz meg e-mailt elküldöm.Mindenki jókat kacagott rajta :D

Kép
 


hi!

Mail sent

Kép
 


Tök jo a kep :-)
Jot nevettünk ferjemmel :lol:
 


Hát, igen, nincs rá magyarázat, de most is fordítva alszik, igaz apaláb nélkül :lol: Nálatok hogy alakul az alvás? még mindig kikívánkozik tőletek?
Era

Kép
 


Hat igen. Mostanaban kisagyban alszik amit teljesen oda huztam a mi agyunk melle. Reggelenkent azert athozom, de ugy latom, hogy igy jobb neki. Sokat szokott forgolodni es a kisagyban több helye van :-)
 


akkor ti is nyugodtabban alszotok!Vagy fel kell hozzá kelni?

Kép
 


Sziasztok

Bocs, hogy beleszólok...

Smzsgalf, tök jó, én örülnék ha a kisfiam kikívánkozna kettőnk közül, de nem akar külön aludni... Nálunk 3 matrac van a hálószobában, azon alszunk. Már előre félek, mi lesz ha jön mellénk a pici lány is, ő még most szerencsére a rácsoságyban tölti az éjszakákat.

Erika, az apalábas alvás is jó lehet :-) apának nem kényelmetlen?

Minden jót!

Mamacica

KépKép
KépKép
 


szia!

Apának nem kényelmetlen, mert utána átteszem a rendes pozicióba. ha gondolod, elküldhetem a képet neked is, ha adsz e lérhetőséget. Nálatok miért van az együttalvás? Nagyon hisztizne külön?Nálunk igen és ismerem annyira agyerekeimet, hogy tényleg nem akarnak külön lenni. mondjuk Balázs igen, ő néha különalszik és semmi gond vele, de én már megszoktam, ha velünk van, vagy inkább beletörődtem, Sőt, ki merem mondani, hogy már hiányozna is. Arról nem beszélve, hogy így nyugodtabb vagyok, tudom, mikor kell betakarni, cumit visszanyomom aszájába, gyorsan meg tudom itatni. Nálatok mi helyzet?
Era

Kép
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron