Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Anyukák, Apukák segítséget kérnék Tőletek!
A bölcsiről kérdeznék Tőletek, hasznos vagy nem.A kérdésem fő oka, az volna, hogy a lányom hiperaktív gyerek, a hónap végén lesz két éves.Van egy testvére aki öt hónapos.Panelházban lakunk és nincs túl nagy tere.Most, hogy jó az idő letudunk menni a játszótérre, mert nagyon igényli a gyerektársaságot és a mozgást, de , ha rossz lesz az idő, akkor marad a lakás. A két babával nehéz aközlekedés, de most a jó időben még megoldható. Ismerőseim javasolták, hogy, ha igényli a gyerekeket, adjam bölcsibe délelőtt, tehát ebédig, aztán hozzam haza, így ott kijátssza magát és nekem is kicsit könnyebb. Valahol viszont lelkifurdalásom van, hogy itthon vagyok a tesójával Őt meg berakom bölcsibe. A kislány nagyon kedves, barátkozós gyerek, de csak akkor akarom beadni, ha neki az jó és jól érzi magát.Hozzá kell tennem, hogy nem egy anyás típus.Mit tegyek?
molnam
 


Keresd fel a "Biztonságos-e a bölcsi?" topikot!
Névtelen
 


Szia Molnam!

Nekem van egy 2.5 éves kisfiam, aki közel egy éve jár bölcsibe, ( akkor nekem azért volt"muszály" igy döntenem, mert kellett a pénz, és kapóra is jött jött, hogy a régi munkahelyemre vissza is vettek. Én csak 6 órás munkaidõt fogadtam el, így nem kell a kis lurkóz reggel kelteni, hanem magától ébred, utolsónak megyünk bölcsibe, és délután elsõnek jövünk el. Õ nagyon szeret oda járni, soha nem volt semmi gondunk még a beszokásnál sem. Rossznnyelvûek azt mondták erre, hogy nem volt elég szoros az kapcsolat kettõnk között, én viszont tudom, ez nem így volt, hanem egyszerûen igényelte a gyerek társaságot.
Most éppen négy hét szünet van a bölcsiben, és minden reggel megkérdezi, hogy megyünk-e mert már szeretne a barátaival játszani...
Szóval én semmi hátrányát nem észleltem....
Mára ennyit, ha van még valami ami érdekel, írj nyugodtan.

Kati
Kati
 

 
 

Sziasztok!
Az en fiam kimondottan utalta a bolcsit!!! De akkor, amikor 2 eves volt, felajanlottak egy allast, amit el kellett fogadnom, mert meg nem volt addig munkahelyem, az allamvizsga utan szultem. Felnapos volt, de minden reggel orditott. SZerencsere nem az en szivem szekadt meg reggelente, hanem a ferjeme... A kovetkezot tuti nem adom be. Nekunk nem valt be. De ha igenyli, akkor szerintem egy probat meger, maximun, ha nagyon nem megy kiveszed.
Moni
Moni
 


Köszi, a válaszokat, én is egy próbára gondoltam, aztán majd meglátom, hogy tetszik-e neki, ha nem akkor inkább kiveszem, de, ha jól érzi magát és a hasznára válik, akkor marad.Szívesen várom még a véleményeiteket.
molnam
 


Kedves Molnam!

Én nem igazán vagyok a bölcsi híve, főleg nem, ha - mint írod - otthon vagy a kistesóval, A Biztonságos-e a bölcsi topikban sokat írtunk erről, ha van kedved, és még nem döntöttél véglegesen, olvasd el, hátha találsz benne megszívlelendőt.

Üdv: Pele
Pele
 


Szia Molnam!

Egy jo tanacs, jol nezd meg a gondozonoket, mert minden rajtuk mulik. Plussz a bolcsodevezetoen. Sajnos en nem fogadtam meg annak idejen ezt a tanacsot.
Mas kerdes, felveszik-e a gyereket, ha otthon vagy a masikkal, de ha valoban hiperaktiv, akkor szakertoi bizottsag javasolhatja, hogy a gyereknek kozosegre van szuksege (en tele vagyok a sajatomrol ilyen papirokkal), es akkor ez mar nem lehet indok.
Amiatt ne legyen lelkiismeretfurdalasod, hogy mig te otthon vagy, addig o bolcsiben, hiszen csak par orat van ott, es nem is kell mindennap vinned. Mas nem biztos hogy megerti, milyen egy ilyen gyerekkel egy lakasba bezarva lenni. Sot azt sem, mennyire kimerito neha az egesz.
En amikor meg volt lehetosegem hordani, akkor mire hazaertem reggel majdnem indulhattam is vissza erte (plusszban egy szoptatott par hetes testver, nulla nagymama, szoval ennyit arrol mennyi segitseget jelentett), es en is ismerem a ket gyerekkel valo kozlekedes buktatoit.
Egy hiperaktiv gyereket meg mindig konnyebben fogadnak be egy kozossegbe, mint egy autisztikusat. Es ha jo helyre kerul, az sokat segithet neki. Alkalmazkodas, nem csak o van,...
Nevtelen, miert ajanlod azt a topikot?
Keke
Keke
 


Köszi keke.amit a a névtelen ajánlott tényleg van és a bölcsiről szól.Én azért nyitottam egy új topikot, mert benézetm oda és ott mindenki veszekedett , hogy ez vagy az a z igazság.Én meg nem vitázni csupán véleményeket szerettem volna, de lehet, hogy most benézek, hát ha azóta ott is nyugi lett.
molnam
 


Sziasztok, én is bölcsibe adtam a nagyobbik babámat 2 éves kora után, és igen: igényelte a gyerektársaságot. A kicsit most szeptembertöl akarom vinni, mert a nagy is csak 2 honapot járt, (mert nekem is annyi ideig ratott az utazgatás, hogy nem érte meg a picivel kisérgetni a nagyot, vagy külön hivnom kellett egy nagyszülöt, hogy vigyázzon rá, amig a másikért megyek.)
A másik topikban én is csalodtam, de érdekel a véleményetek, irjunk inkább itt.
A nagynál bevált a bölcsi, bár itthon nagyon rosszalkodni kezdett, folyton probálgatta, hol is vannak a határok... A kicsi nem tudom, hogyan fog beszokni, mert nagyon anyás, még szopik is.
Én tényleg jo bölcsit találtam - ugy tünik - bár van néhány furcsa dolog, a gyerekkel nagyon kedvesek és ö is szeretett odajárni pár hét után.

Ilon

U.i.:Igaz, eredetileg én is arrol álmodtam, hogy szuper anya leszek, de kiderült, hogy nem az én stilusom, hogy örökké azon törjem a fejem, mit is fözzek a családnak. Ugy érzem, én ebbe "beleörülnék". Nálunk sincsenek lelkes nagyik, és azt hiszem, nem erröl volt szo... azaz nem tudk ugy takaritani, hogy hol az egyik löki fel a felmosovödröt, hol a másik pakolja le közben csendben a könyvespolcot.
És azt is gondolom, hogy ez szellemi elfoglaltságot nem ad, és hiányzik a tanulás.

Egyszoval inkább a bölcsi heti 3 napban, mint egy diliházba juttatott anyuka... Kép
Névtelen
 


Szia Ilon!

Az én kisfiam is bölcsibe jar, en sem bantam meg, igaz nekem vissza kellett jonni dolgozni anyagi okok miatt.

Most sajna, nem tudok többet irni, de érdekelne mik azok a "furcsa Dolgok " és hány éves nálatok a kisebb gyerkõc?

Várom válaszod,
üdv: Kati

Ui: Bp-en laktok?
Kati
 


Szia Kati!
A Nyugatinál lakunk, a bölcsi Zuglóban van, a sulim mellett, viszont most nem járok, igy nem éri meg az utazás. A nagy 3, a kicsi másfél éves. A Furcsa Dolgokra, tudtam, hogy rá fogtok kérdezni, hát tessék: iszonyú elkésős vagyok, a 2 gyerekkel kelni (bár tényleg nem keltünk hajnalban), öltöztetni, reggelizni, plusz 1 órát utazni azt jelentette, hogy ritkán értünk oda 10-re. A gondozónők eleinte szóltak, később elkezdték leszidni a gyereket amikor megérkeztünk, pedig addigra ő már nagyon kezdett szeretni odajárni. Kértem, hogy ne őt szidják meg, hiszen én tehetek róla, de folytatták, gondolom "élvezték", hogy valahogy talán tudnak majd hatni rám. Sajnos azonban ez olyan rossz szokás, hogy reménytelennek tűnt a dolog, kértem is a vezető gondozónőt, hogy hagyják ezt abba. Erre kedvesen azt mondta, hogy nem baj, legalább megtanulom...
Mindegy, ettől az egy dologtól eltekintve tényleg kedvesek, bátoritóak és megértőek voltak, főleg a beszoktatás és az azutáni nehezebb napokban, maximálisan figyelembe veszik a kéréseimet a gyerekkel kapcsolatban.A beszoktatás alatt, amikor én is napokig kint voltam velük az udvaron látszott, hogy rendszeres a gyerekekkel való foglalkozás.
Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó bölcsit találtam, remélem a kicsi is jó gondozónőhöz kerül, bár fogalmam sincs, ha nem vagyok vele megelégedve, hogyan tudnék ezen változtatni, hiszen ez még kényesebb ügy, mint intézeten belül nőgyógyászt változtatni.
Nektek milyen?
Ilon
Névtelen
 


Engem az érdekelne, hogy télen hogy öltöztetitek fel a gyereket, hogy kintre is fel legyen oltoztetve, es bent se suljon meg. En kínomban már azt csináltam, hogy egy harisnyat adtam a gyerekre, majd arra egy rövidgatyó (fiú a lelkem), mert ez volt az egyetlen párosítás, amikor meg kintre ráhuzták a nadrágot. Ugy is jártam, hogy ha hosszu gatyát adtam ra bentre, akkor nem huzták rá a kinti nadragot a bentire, hanem a bentiben engedtek ki az udvarra. Ez csak nekem okozott gondot, vagy masnal is probléma? Pedig egy módszertani bölcsibe jártunk, bár tudom semmit nem jelent.

Ilon, elég rossz húzás, ha a gyereket szidtak.

Kala
Névtelen
 


Mi is "módszertani" bölcsibe járunk, ez a központi abban a kerületben. Télen nekem is fura volt, hogy harisnyában és benti nadrágban (igy emlékszem) altatták öket a befütött szobában, de kintre mindig rajtuk volt az overál. Nekem azért volt ez egyszerü, mert amikor odaértünk, egyből ment is ki az udvarra.
Viszont ha kértem, akár 20 fokban is - szept. végi indián nyár - sapkában altatták kint. (kellett, mert kicsit náthás volt és érzékeny a feje azonkivül addig sosem altattam szabadban).
Ha kedvesen szólsz érte, nem használ?
Ilon
Névtelen
 


Kedves Molnam!

Az előzőekben sok mindent elmondtak. Ha nem vagy rákényszerülve, de talán jó lehet a gyerkőcnek, szerintem ez a legjobb párosítás.
Nálunk a legnagyobb (akkor közepesen hiperaktívnak találták, most fog iskolába menni, 7 éves lesz, és rengeteget fejlődött az önfegyelmezés és szociális viselkedés területén: jelenleg úgy tűnik, hogy egyszerűen érintettsége van a hiperaktivitásban, de gyógyszer nélkül is "karbantartható") ő, egy évesen került bölcsibe (heti 3 nap: egy délelőtt, egy egész nap, egy délelőtt). Főleg azért mert akkor pénzre volt szükségünk és én is dolgozgattam. Nem bántam meg: kellett neki a társaság - magánzó volt a sok gyerek között, de jól érezte magát - sőt a bölcsibe járás kezdetén egy hónapig rendesen is aludt ájszaka! Hamar beszokott, hamar föltalálta magát. A déli altatást nem bírta: ha visszacsinálhatnám az időt, akkor az egész napos variációt az altatással kihagynám. Egyébként számára a bölcsit jó döntésnek tartom így utólag is.
Második gyerkőcünkkel megint "kényszerhelyzetben" voltunk: ő szűk háromnegyed évet járt (csak délelőtt) és ő sem igazán érezte jól magát, és nem is tett neki annyira jót a bölcsi (ugyanaz a csoport, ugyanazok a gondozók: 3 év van a két fiú között) Ha tehettem volna valamit, őt nem vittem volna.
A harmadik gyermekünknek szintén nem lesz része a bölcsiben: neki elég nyüzsgés délutánonként a két fiú, délelőtt pedig együtt lehet vagy velem, vagy a férjemmel.

Titeket nem ismerve, de a leveled alapján: elvinném a kislányt egy jól megválasztott bölcsiscsoportba, és csak délelőtt járatnám, ha jól érzi magát. Arra viszont számítani kell, hogy a könnyen beszokó gyermekeknek is van egy-egy időszakuk, amikor már nem olyan izgalmas a bölcsi, már nem akar járni, már utál ott lenni. Ha ennek nincsen konkrét oka, akkor - saját vélemény - majd dönteni kell, hogy engedsz-e a kislány "raplijának" vagy pedig elfogadod, hogy ő most már nem akar járni. Ha elfogadod, akkor figyelni kell arra, hogy hogyan: nehogy azt tanulja belőle, hogy majd oviba is csak egy kicsit kell járni, addig, amíg nem "raplizik". Szóval ezügyben legyél körültekintő. A kislánnyal pedig beszélgess sokat arról, ami vele a bölcsiben történt - bár gondolom, hogy ezt a tanácsom nélkül is megteszed :-)

Minden jót és üdv:
Brenda
Brenda
 


Bölcsõde igen? - nem?

A bölcsõde –csakúgy mint az óvoda - a társadalmi változások keltette igényként alakultak ki. A nõk munkába állása, a nagycsaládok felbomlása, ami részben a városiasodás következménye, szükségessé tette, hogy a gyermekek napközbeni felügyeletérõl szervezett keretek között gondoskodjanak, így jött létre a bölcsõde és az óvoda intézménye.

Manapság a bölcsõdei gondozás kérdése egyre több ember életét érinti hazánkban. Egyrészt a nõk mielõbbi visszatérése a munkába gazdasági szükségszerûség, hiszen a család megélhetéséhez az Õ keresetükre is szükség van, másrészt nálunk is egyre több az egyszülõs család, ahol a gyermeket nevelõ szülõnek mindenképpen dolgoznia kell. Ráadásul hazánkban a lehetõség is adott az anyák számára, hogy három évig otthon maradjanak gyermekükkel, ami nem teszi könnyebbé a döntési helyzetet.

A szakemberek között is vita folyik arról, hogy a bölcsõdei nevelés elõnyös vagy sem a gyermek számára. Ennek oka, hogy a bölcsõde hatásait csak hosszantartó, után-követéses vizsgálatokkal lehetne igazolni, ilyet pedig csak nagy kutatóapparátussal lehet folytatni. A következõkben néhány szempontot szeretnék ismertetni a bölcsõdei nevelést helyeslõ és ellenzõ kutatók eredményeibõl.

A legtöbb vizsgálat az egy éves kor alatt megkezdett bölcsõdei nevelésrõl szól. A kutatók szerint a vizsgálatok azt igazolták, hogy azok a gyerekek, akik egyéves koruk alatt, napi 4 órát vagy annál többet töltöttek anyai gondoskodás nélkül, agresszívebbek voltak kortársaikkal szemben, inkább mutattak bizonytalan kötõdési mintázatot és kevésbé voltak hajlandóak a felnõttek utasításainak eleget tenni (Belsky 1986, 1990). Más kutatók azonban nem tudták igazolni ezeket az eredményeket. Õk a bölcsõdei nevelés jótékony hatását emelték ki, megfigyeléseik szerint a bölcsis gyerekek értelmi fejlõdése gyorsabb, az engedetlenséget Õk a függetlenség, önállóság megnyilvánulásának tartották (Clarke-Stewart, 1989).

Végül abban sikerült a kutatóknak egyezségre jutniuk, hogy a bölcsõdei gondozás minõsége valamint a családi gondozás, az otthon élvezett szeretet és figyelem az, ami igazán meghatározza a gyermek értelmi, érzelmi fejlõdését.

Mit vonhat le tanulságként az ellentmondó eredményekbõl a gyermekét féltõ, érte aggódó anya?
Amennyiben lehetséges, próbálják az anyai gondoskodást megadni a gyermek számára, legalább kétéves koráig. Ha szükséges a bölcsõde, lassan, fokozatosan szoktassák be a gyermeket.
Amennyiben legalább kétéves korig nem megoldható a gyermek otthoni nevelése, próbálják minél tovább halasztani a bölcsõde kezdését, a beszoktatás itt is fokozatos és lassú legyen.

Nagyon fontos, hogy elõre tájékozódjanak a bölcsõdei gondozás minõségérõl, hiszen a kutatók is erre helyezték a hangsúlyt. Ha lehetséges keressenek fel több bölcsõdét, tájékozódjanak a módszerekrõl, elvekrõl, nézzenek körül, ismerkedjenek meg a gondozónõkkel. Optimális a minél kisebb csoportlétszám, és az állandó gondozói apparátus.
A bölcsõdén kívüli idõben pedig fordítsanak minél több idõt a gyermekre, játszanak vele, vegyék ölbe, dajkálják. Tegyék ezt még akkor is, ha a háztartásban esetleg elmaradnak a napi ütemezéstõl.

A döntést tehát a körülmények mérlegelése után, kinek-kinek magának kell meghoznia, ami - mivel a gyermekünkrõl van szó, - nem könnyû. Azért sem, mert az intenzív együttlét után nemcsak a gyermeknek, hanem az anyának is meg kell küzdenie az elválás nehézségeivel.


Izsó Ildikó pszichológus
bigacsiga
 


Sziasztok
Esetleg gyakorlott babanetezõk tudják, hogy hova tüntek a régebbi hozzászólások, a Biztonságos-e a bölcsi? topicból?
A beszoktatással kapcsolatban: Újpesten a Módszertani bölcsiben az a rend, hogy elsõ nap egy óra az anyukával együtt, második nap két óra (ekkor már kint kell várnia az anyukának, harmadik nap már bent is alszik a gyerek, természetesen ekkor anyuka már nincs. Szerintetek ez normális?
A másik a nekem furcsa: minusz tíz fokig kint alszanak a gyerekek. Nem vagyok cukorból, soha nem írom alá az elõfûtést, amíg egyedi fûtésû lakásom volt nem fûtöttem 17-18 fok fölé, de ez azért durva.
- a gyerek arcbõrének nagyon nem tesz jót (különösen ha hozzávesszük, hogy sok gyerek szopja az ujját, vagy folyik a nyála)
- hiába van tetõ, azért a sor szélén levõk csak megáznak, ha esik az esõ
- napsütés szintén éri a szélsõ gyereket
- rovarok
Szóval nem értem, miért forszírozzák ezt a kint alvást. Ha bent lennének és az összes ablakot kitárnák, már elég tiszta levegõ lenne (amennyiben ez a kintalvás a betegségek megelõzése miatt van)
Nektek mi a vélaményetek?
Lencsi
Lencsi
 


Lencsi!

Normális. Az oviban még ennyi sincs. Mármint szoktatás.
a -10 fokot honnan veszed? Ők mondták?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Én még nem voltam bölcsödében, a -10 fokot olyan anyukák mondták, akiknek most kezd a gyerekük. Mivel ketten mondták ezt, elhittem. Ilyet nem talál ki az ember.
Ezek szerint az óvodák is különböznek a beszoktatásban, mert hallottam olyat, akinél két hétig tartott. És sokan vannak, akik ebéd után hazaviszik. Ilyet itt a babaneten is olvastam.
Lencsi
Lencsi
 


Ha anyuka mondta a -10 fokot akkor kételkedem benne.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Nekünk a gyerekorvosunk mondta, egyébként mindenfajta légúti betegségre (de csak akkor ha már min 3 napja láztalan) a gyerkőc javasolta a kinnalvást. Úgyhogy nálunk a gyerkőc még a bölcsi előtt, amikor otthon voltunk akkor is kinn aludt a babakocsiban. -10 fokig.

Kati
Törp
 


Sziasztok!
Mi most szoktunk bölcsibe (szerencsére nagyon könnyen ment), ezért leírom a nálunk tapasztaltakat, hátha segít. Szóval itt az első nap (hétfőn) pár órát volt bent Dilu és én is, majd kedden már bent ebédelt, és ez így ment péntekig - végig ott kellett lennünk bent a teremben. Majd hétfőn bekísértük, és mondták, hogy menjünk ki, szólnak, ha gond van - szerencsére semmi sírás nem volt. Kedden már teljesen otthagyhattuk, délben kinyitották a kiságyát, és ráültették kicsit, hadd szokja. Szerda óta már bent alszik, semmi gond nincs, imádja a bölcsit. A kint alvásról: itt semmi ilyen nincs, amikor lehet kint játszanak, de bent alszanak.
Üdv: Bobo
Bobo
 


Sziasztok !
En azt szeretnem megtundni,hogyha a Ti gyerekeitek bolcsibe jarnak (ill.most kezdik) akkor nem feltek,hogy esetleg hazahordanak mindenfele betegseget "influenzara is gondolok" es befertozhetik a masik gyerekeiteket is, aki kisebb.
Persze ha van ilyen kozotettek.
Szivesen varom a valaszokat !
Csilla
LCsilla
 


Szia Csilla!
Nálunk még nincs kisebb tesó, de a kisfiam engem mindig megfertőzött, sokszor rajtam jobban kijött a betegség, mint rajta. Ezt próbáltam vitaminszedéssel is megakadályozni, de másfél évig, biztosan elkaptam mindent. Mostanában már nem, igaz, Ő sem betegszik meg gyakran, szerencsére, lekopogom!
Szóval Magadra is vigyázz! Meg persze Sophie-ra is!
Puszi: Judó
Ui: Katicáéknál mi újság? Sikerült átadni a gratulációmat?
Judó
 


Szia Judo !
Hat igen en is pont ettol felek,hogy mindig beteg leszek Kép !
Vitaminokat en is mindig szedek de eddig sok hasznom nem volt belole Kép Most ugyan marcius ota szedek homeopatias gyogyszert is (osciloccinum) ami ideaig eleg jonak minusult !
Atadtam a gratulaciodat Katicanak koszoni !
Szia,
puszi
Csilla
LCsilla
 


Kedves Lencsi!

Nálunk is (központi bölcsi) 2 hét a beszoktatás. Az első hét elején még haza is "zavarnak", ha a gyerek belefeledkezik a játékba - szóval komolyan veszik a 2 hetet. Második hét keddtől alhat ott, de a mama kint vár, ekkor uzsira még nem maradhat.

Kedves Csilla!

A kicsi nem kapott el semmit a nagytól általában, mert szopott. Most, hogy bölcsis, 1,5 évesen este és reggel még mindig szopik. Én ettől várom, hogy jobb lesz, mint a nagyobbikkal volt, aki gyakran volt náthás. De lehet, hogy nem sokat számít, ha jön a rossz idő.
Sziasztok!
Ilon
Névtelen
 


Sziasztok!

Hát én is elvittem a nagyobbikat a bölcsibe. Egészen pontosan két napig. Amikor is úgy döntöttem, hogy ide semmi pénzért. Szerencsére találtam a közelben egy olyan ovit, ahol van minicsoport is. Itt már 3szor voltunk, a gyerek imádja, nekem is tetszik.

Úgyhogy azt gondolom, hogy érdemes kiválasztani a megfelelö intézményt. Csak így van értelme.

Piglet
Piglet
 


Szia Lencsi!

Már rég jártam ebben a topicban így csak most írok. Nekem már ovis a fiam de egy évig bölcsibe járt. Itt is volt lehetõség kint alvásra és én nagyon örültem neki. Szerintem örülj neki, hogy van ilyen lehetõség mert sok helyen nincs. Elég rendesen beöltöztetik õket és itt csak akkor volt kint alvás ha az idõ megfelelõ volt. Ha esett az esõ vagy ködös idõ volt akkor inkább bent aludtak.
Viszonylag sokat volt beteg (léguti) de szerintem nem a kint alvástól hanem a közösségtõl. Most viszont sokkal jobban bírja az ovit. Nekünk sajnos nem volt szerencsénk a gondozónõkkel, de azért jó volt a bölcsi sok szempontból. A beszoktatás min 2 hét volt de akikén kellett és megoldható volt lehetett több is.

Sziasztok tiktakora
tiktakora
 


Az elõbb esiklottam fölötte ugyanarról a bölcsirõl beszéltünk.

tiktakora
tiktakora
 


Sziasztok,

Nekem a 2. és most a 3. gyermekem is jár bölcsibe.
Kb. másfél évesen kezdtük mindkettőnél, és nem bántam meg.
Szuper bölcsi, önkormányzati. Mind a bölcsödevezető, mind a gondozónők nagyon rendesek.

Én heti háromszor viszem/vittem/ őket, napi 6 órára (9-től 3-ig), úgy érzem, ez elég nekik (és nekem is), ez idő alatt dolgozom. Bár igazából meg tudnám oldani,hogy ne dolgozzam, de muszáj valamit csinálnom, muszáj, hogy sikerélményem legyen egy más területen is! És úgy érzem, hogy azért így is marad elég időm a gyereikeimre!

Nálunk is kint altatják őket, minusz 5 fokig. (nem minusz 10-ig) és természetesen akkor, ha nincs szél, eső, hó, tehát ha a körülményekhez képest szép idő van.
Nálunk az őszi-téli időben viszik őket minden nap fél órára sószobába (a bölcsiben van). Állítólag a sószóbának és a kint alvásnak köszönhetően 30-50 százalékkal kevesebb a felsőléguti betegség, mint a "sima" bölcsiseknél.

Hát egyenlőre ennyi
szóval szerintem a jó(!) bölcsi jót tehet mind az anyának, mind a babának!

Kata
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron