Új privát üzeneted érkezett!

Szia Lilla!
Csak most vettem észre, hogy írtál. Bocs!
Amikor esetleg én leírom, hogy ez vagy az nekünk bevállt, azzal nem azt akarom mondani, hogy márpedig tessék ezt beszedni vagy a kölöknek adni. Teljesen természetesnek veszem, hogy beszéld meg egy orvossal. Amikor elõször találkoztam ezzel a homeopátiával, akkor én is elõbb megkérdeztem, megbeszéltem a drnéninkkel Nekünk annyiból "könnyebb" a helyzetünk, hogy a drnénink homeopátiát is tanul és meg tudom vele beszélni.
Talán még annyit hozzáfûznék, hogy ezer éve foglalkozom gyógynövényekkel és illóolajokkal és nem egyszer tapasztaltam jótékony hatásaikat. A homeopáia pedig nem is áll távol a gyógynövényektõl.

A homeopátia ráadásul nem is mostani keletü. Múltja van, 1796 a "születése"!

A kérdésedre pedig a válasz (nagy vonalakban, mert nem vagyok orvos, csak, amit a könyvekbõl összeszedtem):
A gyógyszerek a betegségek legyõzését célozza meg, a gyógyulás érdekében kémiai ellenszereket használ, amelyeknek sokszor van/lehet ellenjavalata és mellékhatása.
A gyógyszeres kezelés sokszor nem szünteti meg a betegséget, "csak" elnyomja a tüneteket (pl. fejfájásnál a fájdalomcsillapító).

A homeopátiában nem ellenétes szerekkel, hanem "hasonlót a hasonlóval gyógyítani" elv alapján gyógyít.
A homeopátiás szerek hatékonyak, ugyanakkor mentesek a káros mellék -és kölcsönhatásoktól.
Ajánlott mindenki számára: csecsemõknek, gyermekeknek, várandós mamiknak, idõs embereknek
A ~ás gyógyszer a szervezet öngyógyító törekvéseit támogatja, miközben a hagyományos terápiával szemben nem nyomja el a tüneteket.
A ~ás gyógyszerek TERMÉSZETES anyagokból (ásványi, növényi, állati eredetûek) speciális módon készülnek. Döntõ mértékben (kb 65%) növényi eredetûek.

Sok könyv megjelent ebben a témában, de van egy ingyenes kiadvány: Homeopátia mindenkinek mindenkorra, BOIRON
Ebbõl idéztem Neked néhány gondolatot. Ezt én gyógyszertárban kaptam, de van egy e-mail címük, próbáld meg hátha küldenek Neked postán:
boiron@mail.datanet.hu
tel.: 06/1 209-0793

szia, Phaedra
ui. ha adsz egy e-mail címet, szívesen elküldöm Neked szkennelve Kép
 


Lilla!
Itt is tudsz a homeopátiáról olvasgatni:
[url=http://www.homeopata.hu/leiras.html" TARGET="_top]http://www.homeopata.hu/leiras.html[/url]

Kép
 


Kedves Sasha és Gabcsi, a kicsípett popsira átmennétek, kérdeznék valamit. Köszi, Lilla
mlilla
 

 
 

Hali!
Én is Lilla vagyok, de akkor felveszem a kislányom "nevét", a Sonkát:-)))
Sonkának 5 hónaposan jött ki a két alsó metsző, majd 9 hónapos koráig nyugta volt, amikor is 5 foga jött ki egyszerre, a felső 4 metsző és az egyik hiányzó alsó metsző. Tegnap lett 10 hónapos-és hát nem bánt vele szépen a természet, mert ma hajnalban 39 fokos láza lett, aztán vhogy ellavíroztunk estig hőemelkedéssel. Semmi nem látszik rajta, pl. orrfolyás, köhögés, max. több kakis pelus, de olyan elestt szegényke, hogy megszakad a szívem. próbál mosolyogni, meg mászkálni, dehát nem az igazi. Csak szopik, és azt is nagyon-nagyon sokáig. A dokinéni (aki csak helyettesíti a dokibácsinkat) nem igazán tudott mit mondani, ő is egy új fogra gyanakszik. Egy csomót dugdossa az ujjacskáját mélyen hátra, és kapdos a füléhez u.a. oldalon. zerintetek lehetséges, hogy ilyen hamar jön az egyik örlője? Kísérheti azt ekkora láz? A többinél eddig csak szenvedés volt, de semmi láz.
Érdekes, hogy a gyerek egyáltalán nem nyálzik, amikor jön a foga. Szerintetek ez miért van?
Holnap adok neki Chamomillát CH 30-ast. A dokibácsi, aki ennek nagy híve, azt monja, fél deci vízben fel kell oldani 4 golyót, és óránként egy kicsit be kell nedvesíteni vele a száját, nem beadni az egész golyókat, ill. a fél decit.ja, és műanyag kanál kell hozzá, nem fém, meg a golyókat nem megfodgosni.
köszi. Sonka
dlilla
 


ha ilyen magas láza van, nem ártana nézni egy vizeletet!!!!
önmagában a fogzás nem okoz lázat, csak a fogzás miatt legyengült immunrendszer fogékonyabb a megbetegedésekre. a húgyúti erdetű ferőzések járhatnak lázzal, és mire már a vesemedence tájéka fáj, vagyis konkrét tünet is van, az már nagyon felülfertőződött. egy pisi-teszt meg semmiből sem áll, csak kell kérni beutalót
névtelen
 


Csatlakozom előző hozzászólóhoz, a fogzás önmagában max. kis hőemelkedéssel járhat, minden egyéb a legyengült szervezet reakciója. És ha kapdos a füléhez, amit eddig nem tett, a fülészetre sem ártana elnéznetek.
Lina
 


Köszi minkettőtöknek! Holnap úgyis vissza kell menni a doktornénihez, érek tőle beutalót. Hogy lehet pisit szerezni egy 10 hónapotól, ha mindig pelenkában van?Vagy addig szaadon kell hagyni, amíg el nem kezd pisilni? Lilla-Sonka
 
 


Lilla, nezz be a friss babasokhoz, ott tobben is gyujtottek mar pisit, ugy emlekszem.
Most is lazas meg a babad?

-Afonya
 
 


Lilla-Sonka!

A gyógyszertárban lehet kapni kimondottan csecsemőknek való vizeletgyűjtőt, a használatát elmondják (ha jól tudom rá kell ragasztani a megfelelő helyre).

A fogzás önmagában tényleg nem jár hosszan tartó magas lázzal, tény hogy ilyenkor a szervezet kissé legyengül és könnyebben össze lehet szedni valamilyen bacit, vírust.

Nekem a kisebbik lányom most esett át az un. " 3 napos láz" elnevezésű betegségen (a rózsahimlő egy távoli rokona). A kicsim szintén 10 hónapos, és szintén fogzik (most jön a 3-4. foga felül).
A betegség tünetei: 3 napig magas láz, (kicsit vérbő torok ezért torokgyulladásnak szokták nézni elsőre)hirtelen elmúlik, és kiütések keletkeznek a testen fentről-lefelé. Fej, has-hát, végtagok. Mivel általában torokgyulladással kezelik azt lehetne hinni, hogy gyógyszer allergia, de akkor általában a test több táján egyszerre alakulnak ki a kiütések. Ez kb. 2-3 napig tart, szóval viszonylag gyors lefolyású, nem kell rá szedni semmit. Általában 3 éves kor alatt kapják el a kicsik.
Hanga vasárnaptól kedd hajnalig volt lázas, majd kedd délután megjelentek az arcán a kiütések. Ma már alig van rajta. Ha csütörtökig sem ment volna le a láza, akkor mi is mentünk volna vizeletvizsgálatra.
A nővérkéje az 1 éves születésnapját esett át ezen a betegségen.
Hogy van most a kicsid?

Gyöngyöske


Köszi mindkettőtöknek! Hogy lehet pisit szerezni egy 10 hónapostól? lilla-sonka
lilla
 


Jaj, most látom csak, valami hülyeséget csináltam!

Gyöngyöske, Áfonya!
Köszi szépen! Sonka már jobban van, gondolom, ő is vágyik a szombati hússütésre :-)) . Most mértük popsiban, 38.8. :-((( Érdekes, mert a homlokán szájjal egyáltalán nem lehet érzeni, hogy lázas. Olyan fantasztikusak ezek a babák-én nyafogok-szenvelgek ekkora láznál, Szonja meg, mint a motolla egész nap, most is itt rohangálna meg "szeretkezne" a Páfrányával, ha nem irány az ágy lenne.
Bízva, hogy, Gyöngyöske, a te bébid már meggyógyult, jó éjt kívánunk! Lilla-Sonka
 
 


Lilla-Sonka!
Gyöngyöske is írta: "A gyógyszertárban lehet kapni kimondottan csecsemőknek való vizeletgyűjtőt, a használatát elmondják (ha jól tudom rá kell ragasztani a megfelelő helyre)."
Mi nekünk már kellett pisit gyűjteni. Hát nem egyszerű Kép , de megoldható. Megmosod, felragasztod a zacskót (jó sok innivalót adsz neki). Ne pelenkázd be, hanem amig elő nem jön a pisi, addig vmi olyasmit játszatok, amivel feködni tud és eléggé elfoglalja. És több vizeletgyűjtőt is vegyél, mert nem biztos, hogy rögtön sikerül és csak egyszer lehet használni a zacskót.
Phaedra
 


Óh, én meg most látom, hogy pont kerültük egymást a hsz-ainkkal.
Remélem, azért valamennyit segít, amit leírtam.
Phaedra
 


Sziasztok!
Kipróbáltuk a Viburcol homeopátiás kúpot,és a kisfiamnak nagyon bejött!Kép
Nem tudom meddig lehet folyamatosan használni,mert még csak 9 fogacskája van,és a szenvedés java sajnos még hátra van.Kép
Adry
Adry
 


Nem tudjátok véletlenül, hogy kb. mikorra várható a fog kibújása a pukli megjelenése után? Sonkánál az egyik örlő felett van egy iszonyú méretű kék dudor 2 napja. Én is használtam a Viburcol kúpot, mert amikor megjelent a dudor, volt egy kis kínlódás, és úgy látom, jót tett szegénynek.
Köszi, Páfrány
 
 


Sziasztok!
Az én lánykám most 11 hónapos. Nyolc foga van. Az első kettő 5 hónaposan jött neki alul, két nap különbséggel. Aztán 5 hónapig semmi, majd mostanáig jött neki 6. Felül 2, lent baloldalon, majd jobboldalon, aztán megint felül kettő.
Páfrány, nem hiszem, hogy lehetne általánositani, hogy a pukli után mikor jön a fog. Mi az első kettő fogat már csak akkor vettük észre, mikor áttörtek. A 3-4. fogakkal 3 hónapig szenvedtünk, mert először kibujtak már majdnem /látszott a pukli, fehérség stb./ aztán visszamentek . Ezt 4 szer játszottuk el, mire tényleg kijöttek. Ilyet még senkitől nem hallottunk, de nálunk ez volt.
Én használtam neki a Dentinox gélt, az is jó. Nem vagyok hive a túlzott gyógyszerezésnek, de amikor már végképp nem birta /birtam tovább, akkor Panadol Baby szirupot adtam neki egy kanálkával /3 hónapos kortól használható/. Ez nekünk bevált, sőt ezzel is szoktam neki kenni az inyét, mert úgy is csillapitja a fájdalmat, és az se baj, ha lenyeli!
A fogzás járhat hasmenéssel /én ebből tudom, hogy biztos a foga miatt nyűgi/ de csak ha nem nyákos,és nem túl gyakori /nálunk 3-4 alk./. Hőemelkedés is előfordulhat, de láz nem. Tehát 38 fokig oké, de ha magasabb, akkor nézesd meg dokival..
Piros popó is lehet tünet, de erről nincs tapasztalatom.
Valóban van foggal született gyerek, az egyik ismerősöm fia is ilyen.
Viszont akkor sincs semmi baj, ha egy- másfél évig nincs foga.

A nyálzás élettani folyamat! Minden csecsemő elkezd nyálzani két hónapos kora körül, tehát ez nem jelent feltétlenül fogzást!
Vannak babák, akik jobban nyálzanak, vannak, akik kevésbé. A gyerekek közti egyéni eltérés itt is létezik!
Szintén érvényes ez a fájdalomnál! Az egyik gyereket jobban megviseli, a másik észre sem veszi. Persze ugyanannak a gyereknek is lehet eltérően fájdalmas a fogzás. Lehet hogy az egyik foggal éjszakáztok, a másikat észre sem veszitek..
Ha félévesnél nagyobb a baba, jó a kifli vagy kenyérhéj rágása, enyhiti a fájdalmat, és segiti a fog áttörését. De ne hagyjátok felügyelet nélkül enni!!!
Ne aggódjatok.
Jó fogzást kivánok.
Betti

Ui. A fogmosás nálunk is tiszta pelussal történik este, nappal pedig odaadom neki a fogkefét, had rágja, azzal is tisztit.

KépKép
KépKép
 


Szisztok!
Phaedra, ha itt vagy még!

Fogzik már a pici is. 5 hónaposnak lehet chaomillát adni ??(a gyógyszertárba 5 CH -sat adtak.) Ez jó ugye? És fel kell oldani, igaz?

Lilla
 
 


Szia Lilla!
A én könyvecském 15-30 CH-sra ír 5 golyócskát "akár félóránként, óránként". 5 hónaposnak lehet adni, csak azt nem tudom, hogy az 5CH-t, milyen adagban kell adni.
Pici vízben kell feloldani.
Ha lesz holnap a drnénink, megkérdezem tőle az 5 CH-t.

Phaedra
 


Ja, és még egy->
Én jobban "szerettem" a VIBURCOL nevű homeopátiás kúpot. Gyorsan és tartósan hatott.
 


A gyógyszertárban nekem is adtak olyan könyvecskét, mint amiből te idéztél fentebb.
Az 5 CH talán azért lehet, mert Petike még csak 5 hónapos. Arra gondolok, hogy kevesebb a hatóanyag benne.

Lilla
 
 


Lilla!
A drnéninkkel elég sokat beszélgettünk a homeopatiás szerekről, s szerintem nem egészen így van, azért is mondtam, hogy megkérdezem tőle, de sajnos csak hétfőn lesz először, azért nem is írtam eddig.
Amint tudok vele beszélni rögtön jelentkezem. És azért is írtam addig is a Viburcolt, mert azt ismerem, használtuk és javasolta.
Phaedra
 


Hát igen....
Ezért kellene ide vidékre is néhány homeopata dr.néni. Mert azért csak többet tud, meg segítőkészebb mint egy gyógyszerész.
Köszi, hogy segítesz, majd, írj.
Mondott egy adagolást a gyógyszerész, de szeretnék meggyőződni, hogy valóban jó-e ez.
Azt mondta napi max. 3 golyó feloldva (az 5 CH-sból 5 hónaposnak).

Szia, Lilla
 
 


Sziaszok!

Meg tudná nekem mondani mikortól kell fogat mosni a babának és hogyan? Már van 2 fogunk alul, most jön a felső kettő.

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok, mi is megszenvedük a fogakkal. 19 hhonapos a kisfiam, és a ragofogai jöttek kii most. Kérdésem a következö lenne: Mas gyereke is rengeteg vizet (folyadékot) iszik ezekben az idökben? Nalunk ha éjszakazas van, megiszik minimum 1/2 liter vizet. Mar kezdtem cukorbetegségre is gyanakodni,k de mar 2x vizsgaltak és negativ szerencsére. Kép Olvastam hogy irtatok a Virbucol kuprol, nem Mo-n élünk, ezért nem ismerem. Mikor, hogyan hasznaljatok? Csak fajdalomcsillapito, jobb mint a Panadol?vagy mas fajd.csillapitok?

Amcsi! Fogat mosni, törölni mar az elsö fogacskaktol el lehet kezdeni, a legjobb fogkrém nélkül, inkabb csak dörzsölgetni (jatszani), hogy szokja. Vagy egy egy nedves gézdarabbal.

Valoaszokat elöre is köszi
Judit
Judit
 


Segítségeteket szeretném kérni. Most vagyunk hat hónaposak és valószínű fogzással küzködünk. A kis így Dórinak duzzadt és nagyon rosszul alszik. óránként ébred , néha erőteljesen felsír. Ti mit adtatok ilyenkor? Olvastam a Chamomolláról, abból egy hat hónaposnak mennyit lehet adni és CH15 vagy 30-ast? Mitől függ a szám?mennyit lehet belőle napjában adni?

Mazsola
mazsola
 


Sziasztok!

Régen járt erre valaki,mégis megpróbálok tőletek tanácsot kérni.
12 hónapos a kisfiam, erősen nyálzik, töm mindent a szájába, étvágya eléggé rossz. Most (immár harmadszor idén ősszel) középfülgyulladása van, most kezdődik, és amikor alszik, valahogy horkol, vagy mi, erősen szívja az orrát, mintha nagyon száraz lenne.
Azt szeretném kérdezni, összefügghet-e a fogzás a középfülgyulladással és a náthával valahogyan, és mit lehet tenni, hogy kivédje az ember a megbetegedéseket?

Éva
 
 


Éva,

Off
Náthára házi orrcseppet (pl anyatej, 0,9%-os sóoldat - nem tudom ez Mo-n kapható-e gyógyszertárakban, ha zöld a váladék, akkor kakukkfütea). Az én lányom utálja, de eddig elkerültük a fülgyulladást.
És, a minap olvastam, ha fülgyulladása van a picinek, ne hagyjuk, hogy fekve igyon cumisüvegböl (Szopiról nem írt semmit)

Fogzásról fogalmam sincs, bocs.

Kati
 
 


Szia Kati!

Kiderült, hogy tüszős mandulagyulája is van szegénykémnek, azért hörög, mint egy kisrozmár. Anyatej-orrcseppetKép kipróbáltam, eddig eszembe sem jutott, ez egy bevett dolog?

Köszi a tanácsot!

é&s
 
 


Éva,

A fülfájós topikban olvastam, hogy már hónapok óta betegeskedik. Szegény, reméljük most már kikezelik Kép!

Anyatejet pici korában próbáltuk, csak egyszer, de azonnali hatása volt Kép.

Kati
 
 


Sziasztok!

Talán már hallottatok arról, hogy a borostyánlánc jótékony, nyugtató hatásáról. Állítólag átsegít a fogzás nehéz időszakán és egyes bőrbetegségeket, allergiát is csillapít.

Ha érdekel, előrendeléssel, néhány nap átfutási idővel tudok hozni ill. postázni ilyen bébi-láncot. Az ára 3.400 ft

A láncról röviden:
- eredeti, balti boros Kép 4 féle színben kapható tyánból készült
- minden kő gondosan lekerekített, hogy még véletlenül se szúrhasson
- a nagyobb biztonság érdekében minden kő külön van az amúgy erős szálra felcsomózva.
- hossza kb. 34cm
- a láncon fémmentes csavarzár található, így fémallergiát sem okozhat


Bővebb leírásért látogass el az alábbi linkre:
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=129925

Üdvözlettel,
Lakner Ildikó
70-2208981
Kép 4féle színben
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: