Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Találkozott már valaki a problémával?
Márciusra várjuk a harmadik babát, és a legnagyobb is csak 3 éves lesz akkor.
Tuti, hogy nem fér be a 3 ülés a mi Skodánkba.
Mit csináljunk?
Előre is köszönve minden ötletet: Judithugi
 


Szia JudithugiKép

Ugyan nekünk még csak egy manónk van, de Skodánk van szintén. Véleményem szerint befér a három simán hátra. Mi mivel nincs hátul biztonsági őv, ezért ugy oldottuk meg a rögzitést, hogy az ülést felhajtottuk, és a háttámlához rögzitettük a babaülést és igy pont befér, és ahogy elnéztem pont három elfér egymás mellett. Noh persze attól függ hogy nektek milyen autótok van, nekünk egy nagykoru 120asunk van.

üdv
Ági

Ui: rosszmájuan az első reakcióm az volt, hogy vegyetek egy nagyobb autótKépKépKépKépKépKép de ezt csak poénnak szántam, remélem veszed a lapotKépKép

KépKép
KépKép
 


Ágiboszi,
nekünk is 120-as Skodánk van. Az ülés háttámlájához rögzítettéktek az ülést? vagy a vázhoz? A háttámla egy kis "kampóval" rögzül csak, egy erősebb fékwezésnél az ülés súlya kitépi a kampót a heyléről, ésa az ülés repül előre gyerekestül...
Vagy az ülés _alját_ szedtétek ki, és gyakoraltilag a padlüóhoz rögzítettétek? Érdekelne a dolog.

(Egy barátnémnak Trabantja volt, ők redőnygurtnival rögzítették a gyerekülést a hátsó ülés támlájához. A gond ott is az volt, hogy a támla _mozgott_...

Zsóka
 
 

 
 

ZsókaKép

Amin ülünk ülést azt felhajtottuk a vezető oldal mögött. Oda raktuk be a gyerekülést, és a háttámlához szintén gurtnival rögzitettük, igy csak kicsit mozog, kb ugyanannyit, mintha biztonsági övvel kötnéd be. Az ülő felület felhajtása nélkül nekünk is repült össze-vissza.

Persze igy hátra csak ketten fértek a gyerekkel, de nálunk az nem gond, mert ugyebár valamelyikönk a sofőr apávalKépKép

Jah és nem kivettük, hanem csak felhajtottuk.

Ági

KépKép
KépKép
 


Értem, köszi Kép

Zsóka
 
 


Judit!

Már valahol itt a babaneten is írtam: nekünk a szamarában (3 ajtós) ülésben ült a 3 gyerek hátul! (Eleinte én ültem középen hátul, aztán a kicsi került középre!) Jó 3 évig működött! Aztán nagyobb autót vettünk - mert a 4 gyerekülés már sehogy sem ment! Kép
Anyagi
 


Sziasztok!
Nagyon örülünk a hozzászólásaitoknak, most csemegézünk belőlük...
J
 


Nekünk három gyerekünk van, igaz nem Skodába kellett bepréselni a gyereküléseket, de gondolom abba is megoldható. A legkisebbnek van csak olyan "bazi nagy" ülése, a nagyobbak (3 és 4,5 éves) már a 9-36 kg-ig használató ülésekben ülnek, ezek nem annyira szélesek, úgyhogy könnyebben beférnek. Ha nagyobbak a gyerekeid, szerintem ültessétek őket ilyen ülésbe, egyszer úgyis meg kell venni és sokkal kényelmesebben használható.
 
 


Sziasztok!
Csak lezárásképpen a tanulság (ha valakit még érdekel).
Azóta persze már nagycsaládosok lettünk. (Jó régóta...Kép )
És jó az Opel Astra Caravan, Ford ..., stb. A legtöbb kombi. Legalábbis ismeretségi körünkben, ahova csak bepróbáltuk a 3 üléskénket. Mi speciel Opelesek lettünk. Lassan hátul ül majd a Picuri is.
J
 


Igen, ezen mi is elgondolkodtunk. Azért nem fogunk másik autót venni, mert a gyerekülések nem férnek el benne!!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

cron