Új privát üzeneted érkezett!

Szia Cseri!

Olyan barát, akivel együtt is megyünk nyaralni kettesben, de a gyerekes nyaralásra nem neveztem be velük. Nekem messze van Horváto-ig levezetni mind időben, mind fáradtságban, mind üzemanyagköltségben. És főképp, a csajokat sem tenném ki az órákig egy helyben való ücsörgésnek, hogy aztán esetleg ne legyen homokos a beach és még a só is zavarja őket.
Úgyhogy marad a jó öreg BalatonKép
Egy 2 éves és egy 5 éves ott is jól tudja érezni magát kevesebb macerával, kevesebb pénzért.
Sztem még pár évig itthon fogunk nyaralniKép
 
 


Szia Juli!
Ja, hát egyedül vezetni is,meg gyereket ellátni a menetközbeni (állandó) ügyeletet (enni kérek, inni kérek, játékot kérek, mesélj, melegem van, fázom, álmos vagyok, anyázni szeretnék, KI AKAROK SZÁLLNIIIIIII) hát az túl sok.Még a Balcsiig is. Egyébként mi azért ha úgy jön ki el szoktunk menni még a Balcsira is, van egy elég jó helyünk, de én nem nagyon szeretem.A fürdésen és a füvön való fekvésen kívül (esetleg némi giccsnézegetés a bazársoron, meg nagy zabák Kép )nemigen tudok mit kezdeni magammal. Homokozni csak akkor lehet, ha nagyon alacsony a víz, különben csak a betonos, köves part.Nekem olyan, mintha egy nagy uszoda füvén feküdnék.Főleg amikor a törölközömre a szomszéd baba rápisil, vagy átrohan a kutya rajtunk, vagy csak leverik a "napozó" sátrat a fejem mellett 15 és fél centire.Váu.Arra jó tényleg, hogy nagyokat fürdünk, de persze csak ha isteni a víz.Az Adriába bemegyek ha hideg is, mert felteszem a szemüveget, pipát, uszonyt, és akkor nézelödöm. De ha egyedül mész, a kicsikkel,az kemény meló bizony. Én mentem egyedül Adriára 2 gyerekkel, de ök már 13 ill. 11 évesek voltak. viszont KISPOLSZKIVAL és sátorral.Tehát a kocsi magasabb volt, mint amilyen hosszú.A kempingbe csodánkra jártak.És gond nélkül ledübörögtünk, és hazajöttünk.Buli volt.
Na szia, kitartás!
Ja, ami a pénzt illeti, abban (sajna) tévedsz, az odajutást leszámítva, bizony nem olcsóbb a Balcsi... Kép
Cseri
 


Szia Cseri!

Balatonra munkahelyi beutalóval megyünk, így nem pisil senki a törölközőnkre, max. az én lányom (2é)a máséraKép
Elég baráti az ár, hármunknak félpanzióval 30ezer egy hétre. Úgyhogy ez azért nem ugyanaz, mintha zimmer feriékhez mennénkKép Már csak a "vegyél ezt-vegyél azt"- dolgot kell visszafogni, de mivel saját strandja van az üdülőnek, hát én döntöm el, milyen sűrűn és milyen irányban hagyjuk el a terepet.
Off: ez a gyereknapos hétvége sem két fillérbe került, úgyhogy lehet, hogy még a nyár előtt elmegyek betörni valahová-biztos, ami biztosKép
On. Ált. isk. koromban mi is egy kétütemű trabanttal mentünk hárman- az is jó látvány volt. Anyám vezetett, ő is egyedül nevelt fel minket az öcsémmelKép
 
 

 
 

Sziasztok!
Mi is a Balcsira megyünk,egy egész olcsó helyre,igaz önellátós,de napközben a parton vagyunk,vagy egy-egy délelőttöt rászánok,este pedig elmegyünk vacsizni.Mi a férjemmel többször jártunk Balatonszemesen(nagyon nyugis és szép hely,gyerekekkel ideális) még vállalati üdülőben(sajnos azóta a vállalatot felszámolták,így az ingyen nyaralás ugrott Kép ),így teljesen jól ismerjük a helyet,van egy megszokott helyünk,ahová vacsizni járunk.Olcsó és finom(és kiadós!).
Szóval most felmentem a netre és rákerestem a szemesi apartmanokra,mert a szállodák nekünk kicsit drágák.Találtam is többet,végül az Európa Apartmanháznál maradtunk, 2500/fő/éj, a gyereknek 3 éves korig ingyen van, adnak kiságyat,az udvaron van hinta, homokozó, kismedence.Igaz közös konyha van, de csak két vagy három apartman van, úgyhogy nem lesz gond.Viszont elég messze van a parttól(kb.800m), de naponta kétszer ki lehet bírni és ismervén Szemest,nem is olyan nagy ez a távolság.
Mi is nézegettük a horvátországi lehetőségeket,de horribilis még számunkra a költség,meg nem tudom egy 3 és egy 1 éves hogy bírná addig az utat,talán majd pár év múlva.
Szóval szerintem mindenképp jobb a Balaton.Kép
Boncsi
 
 


Még annyit,ha valakit érdekel a hely,itt olvashat róla némi infot:
http://www.balaton.hu/europa

boncsi
 
 


Egy olcsó hely a Balcsin:http://www.balaton.hu/europa
Gyönyörű a város, a szálláson adnak kiságyat és 3 éves korig ingyenes.Sajnos önellátós és 800 m-re a parttól, de egyszer-kétszer kibíroma főzést egy héten, amúgy már kiismertük a helyet(egy párszor voltunk ott,még gyerek nélkül) és van egy helyes bisztró-kajálda, ahol relatív olcsón és finomat lehet enni,a partra pedig nem tart olyan sokáig lemenni,szép a hely,el lehet nézelődni,észre sem veszed és már ott a strand, vagy a szabadstrand.
Már ezt leírtam egyszer,de visszajöttem ide és eltűnt(lehet, hogy később meg újra itt lesz, vajon mi a gond?Kép ).Szóval leírtam mégegyszer,mert szerintem ez egy nagyon jó hely.
Boncsi
 
 


Most meg itt van.
Tiszta hülyének érzem így magam.
Na mindegy.
Kicsit már fáradt is vagyok,pedig szabad péntek délutánunk,szombatunk volt(Anyuék elvállalták a gyerkőcöket két éjszakára)Sokat azért így sem sikerült aludnunk.Kép)
Na jó éjt!
 
 


sziasztok!
Mi évek óta Erdélybe járunk nyaralni, nagyon szép és imádják a gyerkeim.
Lehet fürdeni, kirándulni, nézelődni...rengeteg szép helyet ismerünk és van még kiaknázatlan terep.
Nem drága-szerintem-a kaja olcsóbb mint itt, benzin is, szállás is.
Székelyföldön nagyon szép hegyvidéken tudok szállást reggelivel.vacsival 2000 ft.körüli áron-gyerekeknek olcsóbb.
Fenyők között, 1300 m magasan-szamóca, málna, áfonya...hegyi patak-szerintem ideális.
Kinga
 
 


Mi Tiszafüredet szeretjük, de nagyon! vagy tíz éve járunk oda! Még kevesebb a turista, mint Balatonnál, jó szabadstrandja van, lehet vizibiciklit, motorcsónakot, és a ami a fő: kenut bérelni, és hihetetlen szép helyeken evezni. mi vonattal megyünk, azt külön lévezik a fiaim. No és egész nap a vízben lenni,sarazni, meg lángost enni és fagyizni!
Gyuzsu
 
 


Mi Tiszafüredet szeretjük, de nagyon! vagy tíz éve járunk oda! Még kevesebb a turista, mint Balatonnál, jó szabadstrandja van, lehet vizibiciklit, motorcsónakot, és a ami a fő: kenut bérelni, és hihetetlen szép helyeken evezni. mi vonattal megyünk, azt külön lévezik a fiaim. No és egész nap a vízben lenni,sarazni, meg lángost enni és fagyizni!
Gyuzsu
 
 


hm....nem rossz perspektíva...nincs túl sok szúnyog?
 
 


Szia Kinga!
Hol van Székelyföldön az a hely?
Fürdési lehetőség is van(nem a mindennapira gondolok Kép )?A gyerekek ugyanis imádják a vizet.
 
 


Boncsi-ez Szovátához-parajdhoz közel van, de nincs messze a Gyilkos tó sem-pontos neve:Bucsin tető.
Mivel ez fent van a hegyen ,ott nincs fürdő, strand, de a mindennapi kirándulásokat lehet úgy szervezni, hogy minden nap máshova menjen az ember és fürdőt is találjon....gyönyörű vidék és nem mellékes, hogy olcsóbb jóval az itthoni strandoknál.
kinga
 
 


Szia Kinga!
Köszi szépen.Lehet, hogy legközelebb kipróbáljuk, kíváncsi vagyok rá, de idénre már lefoglaltuk a Balcsit.Tünde pont ma kapott egy úszógumit a nagyanyjától névnapjára,már alig várja, hogy kipróbálhassa.

Még egyszer köszi.
Boncsi
 
 


Boncsi-szívesen, akkor jó nyarat.
Kinga
 
 


Sziasztok!
Balcsisoknak én is ajánlanék helyet.Nekünk (Pécsröl) a déli part van közelebb, meg úszni nem tudó törpékkel talán jobb is (bár sztem az északi part viszont szebb)
Szóval az én párom csak a picurkánk miatt Balatonozik, mert nagy világjáró. De ha már Balcsi, keressük meg az ideális helyet.Na ilyen persze nem létezik, de felsorolva a feltételeket, (programozó matematikus a drága, innen a nagy logika Kép) ) "kitaláltuk" magunknak Zamárdit.A déli parton az egyetlen hely, ahol a vasút messze van a parttól, nem kell az éjszakai zakatolást hallgatni, és nem kell teljes fürdöfelszerelésben a sineken és a gyalogosterelökön átvergödni.Legfeljebb aki az "öreg" faluban akar megszállni.Aztán a másik elönye, hogy szépen rendbentartott szabadstrandja van, füvel, öreg fákkal. És föleg az, hogy új építésü apartmanok találhatóak közvetlenül a parton.(ha valaki odaevickélne, a Kerámia Hoteltöl jobbra vannak a leginkább vízközeli aparmanok.Mi az építésük utáni évben kezdtünk odajárni, nem mindegy, hogy az ember vadiúj építésü modern helyre megy-e, vagy valami lepukkant szocreál szörnyüségbe,(ahol nem átallottak közel ugyanannyit elkérni a lepukkant szállásért, mint a vadiújban !!!!) Szóval a mi kis kedvenceink (mert több is van) közvetlen a parton van, illetve a parti sétány másik oldalán.(nem a víz felöl Kép ) (Jaj, de bonyi vagyok.) Nos az árak. Idei infóim nincsenek.Nyitás utáni évben 7,500 Ft/éj volt egy kétszobás, négyszemélyes apartman, amiben minden zsírúj volt.Gondoltuk, majd az inflációval nönek az árak, de mivel a szezon lassan már csak egy hónapos, tavaly nyárig nem emelkedtek az árak.És találtunk úgy is apartmant, hogy péntek reggel eszünkbe jutott, töltsük a hétvégét a Balcsin.Vicc, de az apartmanházak neveit nem tudom.Ja, de! Az egyiket Helkának hívják.(k-val!)
És rengeteg különbözö jellegü kajálda van.Pl. állítólag a déli part legjobb pizzériája található ott.Nem tudom, igaz-e, ettünk mi is, télleg jó volt, csak éppen este nem szabad rá számítani, mert minimum fél óra sorbanállás után lehet bekerülni.
Na, ennyi jutott hirtelen eszembe.
Jó nyaralást mindenkinek.
Cseri
 


Köszi Kinga,nektek is jó nyarat!
Boncsi
 
 


Cseri!
Meg tudod adni ennek az apartmanháznak a telefonszámát vagy egyéb elérhetöségét?
Elöre is köszi

Fagyi
 
 


Szia Fagyi! Sajna nekem nincs meg a számuk, talán a páromnak, de ö jelenleg nincs "kéznél".Próbáld meg a matáv tudakozót, Zamárdi, Helka Apartmanház. Ha nem sikerül, mert csak mobiljuk van esetleg, akkor megkérdezem a páromat, talán benn van a mobiljában.(Németországban vagyunk, nem otthon)
Szia!
Cseri
Ja, eszembe jutott egy másiknak a neve, Sirály Hotel, ez van a legközelebb a parthoz, a part felöli oldala hotel, a másik fele az épületnek apartmanház.A Sirálynak szerintem egész biztos van matávos vonala.(ugyanott van, Zamárdi)
Szia.
 


www.helka.hu-n is megtalálhatóak.

Nekünk sajnos idén nem jött be Zamárdi. Nagyon sok a vacak szállás vacak parttal (200 éves berendezés, szutyok, nádas és stég). A Helkás part is köves, bár a vízben (épphogy csak annyi időm volt, hogy kiszaladjak a partra 1*)ahogy elnéztem 3 évesek már remekül eljátszhatnak mert alacsony az elején (az én törpém még nincs kettő, neki nem lett volna ott jó).

Keresek: homokos partot ami nem sziklákkal van kidíszítve, hanem a homokról lehet a vízbe begyalogolni. És keresek partmenti szállást, apartmant ahol közel a közért is még valami büfé féle. Siófokon mondják, hogy van esélye ilyet találni, van tippetek merre??

Köszi előre is.
 


Mi a nyáron kirándultunk egy nagyot. Szerencsére rokonoknál alvással a szállás és némi kaja sokat könnyített a helyzetünkön. Mindenkinek ajánlom, a Fertő-tó partján az ausztriai oldalon lévő Marchenparkot. Egésznapos elfoglaltság az egész családnak, minden korosztálynak. Soprontól kb. negyed óra autóval, nagyon jól kitáblázva. Nyelvtudás nem szükséges, a pénztárnál adnak magyar nyelvű prospektust, amin a park részletes térképe is szerepel. Óriási élmény a felnőtteknek is. Ottlétünkkor egy sétáló pár megjegyezte: milyen érdekes, hogy nem látni egyetlen síró, vagy hisztiző gyereket sem. Minden képzeletet felülmúló játékarzenál. Kilátótorony, aminek a tetejére te magad húzod föl magad erőlködés nélkül, béka alakú csónakcsúszda, amely egy kis tóba landol, és apuci biciklipedállal tekeri föl a gyerkőcöt a kiindulópontra, mocsárvári mászóka, ahol azt sem tudod, hol a gyerek, de valahol mindig előbukkan. stb. info.:www.maerchenpark-neusiedlersee.at
 


Sziasztok!
Az előző írásomhoz küldök nektek képet.KépKépKép
 


Sziasztok!
Az "örökbebabára várva beszélgessünk" topicosok nevében szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy jótékonysági koncertet, ha tudjátok, terjesszétek és gyertek el! KÖSZÖNJÜK!!!


"Muzsikával az újszülöttekért!"

Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek:

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért.
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

"A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!"


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép


Repülőúttól vissza nem riadóknak ajánlom barátaink kedvenc helyét: Ciprus, Faros Holiday Village, Kiti-fok

Áprilistól-októberig van nyitva, szuper animációval, tengerparton, de (gyerek és felnőtt) medence is van. Bungalók, de lakosztályok is vannak. Szépen ápolt kert. Júniustól augusztusig nagyon nagy a hőség, de elő- és utószezonban babával is szuper hely. Kiságy, etetőszék van.

www.farosvillage.com
Angol, német vagy franciatudással remekül lehet boldogulni. Magyarok még nem igazán fedezték fel.

Beusa
Kép
 
 


Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni tőletek. Idén szeptemberben megyünk Lignanoba, Olaszországba nyaralni. Autóval megyünk, apartmanba. A babánk 11 hónapos lesz. Van esetleg valakinek ötlete/javaslata, mit érdemes vinni/nem vinni egy ilyen pici babával, mire figyeljünk, milyen programokat tervezzünk.

Köszi
Mazsomka
 


Mazsomka: mi holnap indulunk Bibionéba (majd onnan tovább Toscanába), a mi kisfiúnk is 11 hónapos. Ha visszajöttünk (és nem felejtem el :oops: ), beszámolok a tapasztalataimról. Bár nálunk alapvető program valszeg a homokozás és pancsizás lesz, nem hiszem, hogy ilyen pici még nagy programszervezést igényel. :) Legfontosabb, hogy apa, anya és a tesó ott legyen, ja, meg legyen kaja és cumi! :)

Kata
 
 


Sziasztok!

MI Bulgáriába készülünk 3 hét múlva repcsivel, van valakinek tapasztalata?
Tudok ott is bébikaját + pelenkát vásárolni, vagy cipeljük magunkkal???

Beusa hogy bírta Minna a repülőt? + az időeltolódás, időjárást??? Tenger tetszett neki???

Bea

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

No, megint egy topik, ahol összegyûjthetnénk kipróbált nyaraló/szálláshelyeket, ahol kisgyermekesek jót pihenhetnek.

Gondolok itt arra:

- viszonylag olcsón
- a szálláson külön figyelmet fordítottak a kicsire
- kaja, kiságy, esetleg program ötletek, stb.
- olyan hely, ahol mama-papa-baba-lurkó jót pihenhetett
- közelben olyan fürdési lehetõség, ahol a víz/medence 1-2 éveseknek is megfelelõ.

A negatív tapasztalatok is jól jönnének, hova ne menjünk, esetleg mire kérdezzünk rá/figyeljünk.

Pl. mi is voltunk három napra egy nagyon jónak tûnõ helyen még a tavasszal. DE. az olajradiátor olyan hangosan csattogott, hogy a kicsi egész éjjel nem tudott aludni (mert nem folyamatosan, csak rajtaütésszerûen kattogott, akkor viszon fél órát), zuhanyzó volt, ahová a szomszéd házból jött a víz, át még két másik szobán. Ha egyáltalán odaért a meleg víz (a fürdõszobábab nem volt fûtés) ha valaki a szomszédban mosogatott, elment egy pillanat alatt hol a meleg, hol a hideg víz. Jó volt, szerencsére csak magamat forráztam le. A gyereknél csak a meleg ment el egy órára....

no, puszi, írjatok valami jótKép

Kata



Sziasztok! Mi tavaly nyáron töltöttünk el egy nagyon kellemes hétvégét Hévízen a Kolping Hotel és Resortban. Azt nem mondom, hogy olcsó lenne, de a szolgáltatások ára megfelelt az elvárásoknak és nagyon figyelmesek voltak. http://www.trivago.hu/heviz-81328/szallas/kolping-hotel-spa---family-resort-2064846 :arrow:
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: